PDA

View Full Version : March Madness 2008



cristane
16th March 2008, 12:34
Nu stiu cit de multi dintre voi sint interesati de college basketball, dar cred ca un subiect separat pentru March Madness nu strica :)

Asadar, azi e Selection Show, iar joi incep meciurile playoff-ului NCAA, in care cele mai bune 65 echipe de colegiu se dueleaza pentru titlul suprem. Finala va avea loc pe 7 aprilie.

Partea misto e ca toate meciurile pot fi urmarite live, gratis, legal, pe net, la http://www.ncaasports.com/mmod . Nu trebuie decit sa va inregistrati pe site-ul CBS. Cei din Bucuresti pot urmari meciurile si la TV, live, pe canalul NASN (disponibil doar in Bucuresti abonatilor la UPC Digital).

Printre echipele calificate se numara si George Mason, la care Vlad Moldoveanu, din pacate, a ajuns sa joace extrem de putin.

Anyway... enjoy the games! :)

Bogeyman
16th March 2008, 13:27
uau...banuiesc ca o sa fie calitate ca si NBALP....
poate are noroc Vlad si se accidenteaza careva sai faca loc si lui ;))

thekobe
16th March 2008, 17:51
io o sa ma uit la meciurile lui beasley

cristane
17th March 2008, 12:22
S-au stabilit meciurile. Le gasiti aici (http://en.wikipedia.org/wiki/2008_NCAA_Men%27s_Division_I_Basketball_Tournament #Brackets).

Beasley debuteaza joi noaptea, la ora 01.10 (ora Romaniei), intr-un meci foarte tare, Kansas State - USC. Echipa lui Moldoveanu, George Mason, joaca in primul tur contra Notre Dame, tot joi noaptea, la 03.40. Primele 4 favorite ale turneului sint North Carolina, Memphis, Kansas si UCLA.

cristane
21st March 2008, 11:32
Ieri a inceput March Madness. Singura surpriza din prima zi a produs-o Kansas State, care a eliminat USC. Beasley a jucat bine. George Mason a pierdut destul de clar cu Notre Dame. Moldoveanu a jucat 4 minute si a reusit 2 recuperari. Azi se joaca celelalte meciuri din turul 1. Totul incepe la 18.00 ora Romaniei si tine pina noaptea tirziu.

Irimus
4th April 2008, 11:04
la ce ora sunt maine semifinalele din final four?

Irimus
7th April 2008, 15:47
e transmis meciul diseara pe sport klub?

Gontel
8th April 2008, 19:48
in programul lor nu zice decat despre fotbal si pro bull riding (cowboy de aia care calaresc tauri).

thekobe
8th April 2008, 19:57
eu am pariat pe kansas inainte sa inceapa turneul

Irimus
8th April 2008, 20:52
cat?

thekobe
9th April 2008, 01:13
10. au iesit 60 :P