PDA

View Full Version : Blat la tragerea la sorti ?



delaparis
14th March 2008, 21:01
"Oficialii UEFA sunt in stare de alerta dupa ce s-a descoperit ca rezultatele extragerii la sorti de la Nyon pentru sferturile de finala ale Ligii Campionilor au fost afisate pe mai multe forumuri cu doua ore inainte de extragere. "

onlinesport

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/liga-campionilor/30866/blat-la-tragerea-la-sorti.htm

Ce parere aveti ?

YoYoyOi
14th March 2008, 21:03
da... am vazut si eu azi... totusi n-am descoperit forumurile alea :groggy:

Above_all
14th March 2008, 21:03
Vineri dimineata, pe mai multe forumuri cu profil sportiv a fost publicat tabloul complet al sferturilor de finala din Liga Campionilor, ceea ce i-a facut pe reprezentantii caselor de pariuri sa scoata din oferta pariurile pe aceasta tema.

Totusi, oficialii UEFA neaga un eventual blat. "Nu exista nici o posibilitate ca tragerea la sorti sa fie trucata deoarece a fost facuta in fata a milioane de telespectatori si in fata oficialilor si a conducerii cluburilor. Nu vad cum ar fi fost posibil, bilele nu erau marcate, au fost puse in boluri si rotite inainte de extragere. Am fost la extragere de dimineata si totul a fost perfect. Nu inteleg cum s-a intamplat", a spus un purtator de cuvant al UEFA.

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/liga-campionilor/30866/blat-la-tragerea-la-sorti.htm

http://www.ifotbal.ro/blat-la-tragerea-la-sorti-a-ligii-meciurile-au-aparut-pe-forumuri-cu-doua-ore-inainte/

georg40
14th March 2008, 21:05
@ delaparis: in forumul ols se vorbeste destul de "blaturi", zau ca nu lipseste threadul asta pentru a mai incalzi spiritele. Eu l-as sterge, daca nu era facut de un supermoderator l-as fi sters imediat...

Above_all
14th March 2008, 21:07
as dori sa mai aduge operatorii optiunea cu nr 3 . "Da sunt masluite dar sfertul nu a fost aranjat" ms.

Niros88
14th March 2008, 21:07
dupa parerea mea acuzatiile acestea sunt ridicole...ar fi culmea culmilor ca la acest nivel sa faca blaturi...

YoYoyOi
14th March 2008, 21:09
oricum nu mi se pare foarte credibila faza. Adica optiunile nu erau foarte multe. Doar 3 variante puteau sa apara si sunt convinsa ca aceste 3 variante au circulat pe miile de forumuri cu profil sportiv din lume.

Lover
14th March 2008, 21:09
nu prea vad cine ar avea interese... sa faci blat ca echipa din tara ta sa pice cu cea mai slaba din sferturi, e jenant... nu cred asa ceva. sper sa nu au ajuns sa blatuiasca tragerile la sorti :headbang:

Kainsashiki
14th March 2008, 21:12
Eu va recomand sa cititi "Fault! Lumea secreta a organizatiei FIFA", cartea o gasiti la editura All. Este scrisa de un prestigios jurnalist de investigatie din Anglia si gasiti foarte multe adevaruri din umbra. Din ce-mi aduc aminte, se vorbea despre modul in care a castigat Germania gazduirea CM 2006 si multe altele.

Above_all
14th March 2008, 21:12
sunteti naivi, aveti N exemple cand tragerile la sorti au fost suspecte..... asta e doar confirmarea

Voi dc credeti ca la Euro am picat cu Franta, Italia si Olanda? coincidenta, nu prea cred :rolleyes:

delaparis
14th March 2008, 21:13
as dori sa mai aduge operatorii optiunea cu nr 3 . "Da sunt masluite dar sfertul nu a fost aranjat" ms.

am mutat aici deoarece mai era deschis un thd cu acest subiect

Above_all
14th March 2008, 21:15
ok

Geografu
14th March 2008, 21:25
E penibla faza , ce Dumnezeu voi chiar credeti ca UEFA se joaca cu milioane de fani ? :rosu:

Above_all
14th March 2008, 21:26
oricum nu mi se pare foarte credibila faza. Adica optiunile nu erau foarte multe. Doar 3 variante puteau sa apara si sunt convinsa ca aceste 3 variante au circulat pe miile de forumuri cu profil sportiv din lume.

sansele erau 1/105...

Nightwish
14th March 2008, 21:26
Nu prea imi vine sa cred ca ar fi fost blat...

YoYoyOi
14th March 2008, 21:33
sansele erau 1/105...

hai ca si aici pe forum s-au dat variante... asta nu inseamna ca cei de aici stiau ca asa va iesi tragerea :groggy:

delaparis
14th March 2008, 21:43
thd mutat aici ... poate ca putem continua discutia chiar daca e subiect "sensibil" ...

Hard
14th March 2008, 21:47
"coincidenta" :D

resita
14th March 2008, 21:49
sunt curios daca casele de pariuri vor onora pariurile puse pe aceste trageri :D

Kainsashiki
14th March 2008, 21:52
Cota era 192 :)

YoYoyOi
14th March 2008, 21:53
pai foarte multe case de pariuri au scos optiunea chiar inainte de tragere

resita
14th March 2008, 21:58
pai foarte multe case de pariuri au scos optiunea chiar inainte de tragere

oare de ce?

YoYoyOi
14th March 2008, 21:59
pentru ca au aparut zvonurile despre scurgeri de combustibil :D

Hard
14th March 2008, 22:06
era si culmea sa cada Fener cu Shalke , hai ma , ce naiba ... e o problema de imagine,marketing si renume :D

iuli
14th March 2008, 22:09
A fost la casele de pariuri asa ceva? Cine cu cine pica? Chiar nu cred

Above_all
14th March 2008, 22:10
pana acum aveam doar indoieli in privinta corectitudinii acestor gen de trageri, acum avem certitudinea ca-s aranjate.....

parca in politca nu e la fel....democratia e doar la suprafata, lucrurile sunt stabilite dinaininte si in fotbal si in politica ;)

Catalanul
14th March 2008, 22:11
din pacate cei care se uita prea mult la meciurile din Liga I numai blaturi au in cap :rolleyes:

Above_all
14th March 2008, 22:14
si Mitica a spus la un moment dat ca tragerile Uefa sunt aranjate..... amintiti-va de sfertul Steaua - Rapid din Uefa.

Kainsashiki
14th March 2008, 22:14
din pacate cei care se uita prea mult la meciurile din Liga I numai blaturi au in cap :rolleyes:

asa e, ai dreaq englezii, iar au spart ratingul la farul - poli iasi...

Catalanul
14th March 2008, 22:16
intr'adevar a fost blat :) trebuia sa fi picat si manchester cu chelsea si atunci era totul ok...

ce dracu asteptau englezii ? sa nu avem nici un duel englezesc in sferturi :mda:

TaciAcolo
14th March 2008, 22:17
A fost la casele de pariuri asa ceva? Cine cu cine pica? Chiar nu cred

eu la bwin nu am vazut

lys3rg0
14th March 2008, 22:20
N-o sa vezi la bwin asa ceva niciodata. Numai la englezi (billy hill, laddies) se pariaza pe chestii din astea, bwin iz euro wankers ;)

Btw, forumul pe care au aparut prima data rezultatele tragerii e asta:

http://forums.icnorthwest.co.uk/viewtopic.php?t=33755

nu sariti toti deodata ca merge foarte greu... toata ziua a cazut de la trafic intens.

Above_all
14th March 2008, 22:25
deci un user cu nickul "confused" a postat la ora 10.28 Am pe forumul acela urmatorul mesaj....


Possible leak of draw

Rumour going around draw has been leaked..... this is no doubt rubbish but if Rumour is true it's LFC - arsenal and Chelsea - fenerbache and manure v roma
No bookies will take bets on the draw either.......
Let the draw commence. Comeeee on!

iuli
14th March 2008, 22:32
Holly shit :shock:

resita
14th March 2008, 22:36
:shocked::shocked::shocked::shocked::shocked:

nimereala sau ......? :groggy::groggy:

iuli
14th March 2008, 22:37
Ce nimereala frate, e clar

realmadrid.com
14th March 2008, 22:38
intr'adevar a fost blat :) trebuia sa fi picat si manchester cu chelsea si atunci era totul ok...

ce dracu asteptau englezii ? sa nu avem nici un duel englezesc in sferturi :mda:

Tu ce kkt sa zici, doar ati picat cu descultii de la Shalke :ok:...normal ca esti multumit :D

YoYoyOi
14th March 2008, 22:41
primul mesaj (http://www.busbyway.com/) a aparut de ieri. 13.03.2008

iuli
14th March 2008, 22:42
Si eu ma indoiam, dar dupa asemenea dezvaluire inainte de tragerea la sorti, ce mai poti spune? :shocked:

Si sincer sa fiu, cand mai era Barca, Chelsea, Schalke si Fener eram absolut sigur ca nu vor pica Barca cu Chelsea.

iuli
14th March 2008, 22:43
Din pacate nu se putea paria...

lys3rg0
14th March 2008, 22:43
Eu am vazut multa lume care a postat tot felul de variante despre tragerea la sorti, unele inventate, altele sperate, dar foarte putine am vazut sa sustina ca va fi aranjata si sa mai si nimereasca rezultatul 100%. Deci momentan inclin sa cred ca informatia circula in anumite cercuri inca de joi seara, daca pana vineri dimineata au aflat deja si casele de pariuri si au inceput sa inchida respectiva piata.

Cat despre interesele din spate, se pare ca vin din partea gazdelor, e clar ca era nevoie in primul rand de un culoar pt ManU, pt ca are multi fani si reprezinta o forta financiara benefica organizatorilor finalei de la Moscova, si in al doilea rand trebuia sa primeasca si Abramovic un loc in semifinale...

TaciAcolo
14th March 2008, 22:46
nu credeam pana acum... mi se pare foarte usor daca vroiau sa aranjeze ..bagau cateva bile in gheatza inainte si gata treaba :D

crissis
14th March 2008, 22:47
La ce bani se invart in CL nu te mai mira nimic

DinamoBoy
14th March 2008, 22:47
putin probabil..

resita
14th March 2008, 22:50
La ce bani se invart in CL nu te mai mira nimic


interesele sunt foarte mari deci orice e posibil

Catalanul
14th March 2008, 22:52
Tu ce kkt sa zici, doar ati picat cu descultii de la Shalke :ok:...normal ca esti multumit :D

da' voi cu cine ati picat ? :D ah stai... realul nici macar nu a participat la tragerea la sorti :D

YoYoyOi
14th March 2008, 22:53
http://i31.tinypic.com/33m7ep2.jpg
e clara data

Catalanul
14th March 2008, 22:56
astfel de imagini pot fi usor trucate :cool:

kuivasto
14th March 2008, 22:56
Shalke ????DESCULTI????,doamne ce ignorant poti sa fi!! vezi stimabile ca Shalke 04 este in top 20 cluburi ca buget in fotbal.Mai documenteaza-te si tu ca te faci de ras.:rosu:

YoYoyOi
14th March 2008, 22:56
http://www.busbyway.com/

iuli
14th March 2008, 23:00
Shalke ????DESCULTI????,doamne ce ignorant poti sa fi!! vezi stimabile ca Shalke 04 este in top 20 cluburi ca buget in fotbal.Mai documenteaza-te si tu ca te faci de ras.:rosu:

La nivelul asta, chiar sunt desculti.


Chiar sunt curios sa vad ce zice georg, marele german al forumului, cel mai corect de pe aici.

YoYoyOi
14th March 2008, 23:04
el nu vrea sa zica... tocmai a inchis threadul pentru ca nu considera subiectul de importanta...

resita
14th March 2008, 23:10
noi discutam discutam dar as fi curios sa vad o reacie oficiala la aeasta treaba

Oare din cei implicati va acuza cineva direct UEFA :evil:

YoYoyOi
14th March 2008, 23:11
se spunea pe undeva ca vor incepe casele de pariuri o ancheta...

brunetu
14th March 2008, 23:22
A fost la casele de pariuri asa ceva? Cine cu cine pica? Chiar nu cred
a fost... chiar am vrut sa pun inainte de tragere cu vreo 2 ore pe la 11 jumate ..dar m`am razgandit...la bet-at-home era ..si pt fiecare era cota de 6.50

Grinco
15th March 2008, 00:05
Un bun exemplu pentru FRF si Lupescu. Cand ma uitam la Dasaev ce freza avea, parca il vedeam pe Kaiser. Sa fie asta noul trend in materie de freza pentru blatisti? :D

Zabriskie
15th March 2008, 00:17
Sunteti foarte naivi daca voi credeti ca nu se fac astfel de aranjamente in sport, e normal sa isi doreasca sa iasa cel mai bine pentru ei din punct de vedere financiar. Isi bat joc de fani o rola, tocmai ca le ofera un scenariu prin care sa aibe parte de meciuri cat mai atractive si ei, bucurosi ca vad spectacolul dorit, uita sa isi mai puna alte intrebari. Uefa s-a ars de 2 ori cu Barcelona-Chelsea cand le-au pus prea devreme si erau cele mai po****re echipe pe vremea aia.

STEELMAN
15th March 2008, 01:10
blaturi la nuvel mondial se fac demuuult, ce plm va mira ?

messi19
15th March 2008, 07:26
sunteti naivi, aveti N exemple cand tragerile la sorti au fost suspecte..... asta e doar confirmarea

Voi dc credeti ca la Euro am picat cu Franta, Italia si Olanda? coincidenta, nu prea cred :rolleyes:

in interesul cui ar fi sa ne bage in grupa cu astea 3?????
ce se tem sa nu castigam euro??????
tu iti dai seama ca una dintre cele 3 ar ramane acasa????crezi ca le-ar conveni???eu nu cred.poate or fi aranjate,insa nu imi zi ca au aranjat tragerea impotriva romaniei.de ce ar fi asa speriati de o tara care nu a mai fost la un turneu de nu stiu cati ani.
daca voiau sa ne incurce trebuia doar sa scape de chivu,lobby si mutu,ca fara ei suntem varza:headbang:

ziulian
15th March 2008, 11:57
se spunea pe undeva ca vor incepe casele de pariuri o ancheta...
Hotul striga hotii... Daca ar fi sa fi fost aranjate eu cred ca tocmai casele de pariuri ar putea fi implicate! Acolo se invart muuult mai multi bani si cred ca foarte multe meciuri sunt aranjate intr-un fel sau altul! Sa va dau un exemplu: Intr-o zi ma uitam pe un site de livescore si fiind o zi din timpul saptamanii nu erau foarte multe meciuri... Apoi am intrat pe Bwin si ma uitam pe oferta; spre surprinderea mea am vazut un meci in oferta din Iran care pe site-ul de livescore era dat ca terminat egal(1-1)! Am pariat pe egal si ghiciti cat a fost scorul: exact 1-1! Coincidenta??? Orice e posibil!

Waferlee
15th March 2008, 12:11
Sa fimi seriosi, nu e prea greu sa masluiesti o astfel de tragere. Biletele nu au fost marcate ... dar eventual bilele? O mica increstatura aici, una acolo, o ygarietura si totul e OK:yeah:

messi19
15th March 2008, 13:21
si rusul ala care a scos bilele cum a vazut crestatura sau zgarietura daca se uita pe pereti??????sau are niste degete formidabile care simt chiar si ce scrie be biletul din bila.

acuma vreo doi ani un jurnalist(parca) spaniol s-a apucata sa zica ca are dovezi ca jucatorii de la barca,real,valencia si betis ar fi dopati.cand i s-a cerut sa prezinte dovezile..........nu s-a mai auzit nimic de el.
asa si asta,putea sa zica orice,iar in momentul cand i se cer dovezile..........
daca eu va spun acum toate rezultatele de azi din divizia a de la noi,si le prind,o sa credeti ca se stiau dinainte rezultatele???????

pt cei care sariti in sus ca tot fotbalul e aranjat,de ce va mai uitati?????ca oricum stiti ca nu e pe bune.faceti altceva!!!!

Sasuke Uchiha
15th March 2008, 13:47
nu cred

messi19
15th March 2008, 14:15
se scrie peste tot ca nu stiu unde au aparut meciurile cu doua ore inainte de tragere.as vrea si eu sa vad unde,un link ceva.

brunetu
15th March 2008, 14:39
uite aici e linkul unde a aparut...
http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/liga-campionilor/30866/blat-la-tragerea-la-sorti-a-ligii-campionilor.htm

kitguyy
15th March 2008, 18:35
Nu stiu daca sa precizat in threadul asta, dar probabilitatea sa ghicesti combinastia corecta este 1/2520, sau approx. 0.04%. Dupa parerea mea nu e imposibil ca cineva sa nimereasca varianta asta, avand in vedere ca multe forumuri si-au dat cu pararea. Dar e aproape imposibil ca cineva sa nimereasca exact varianta corecta si sa zica ca e blat, e prea de tot.

YoNuTzz
15th March 2008, 19:09
greu de spus daca tragerea a fost "aranjata" sau nu...
totusi sa spunem ca multa lume ar fi fost deranjata daca in sferturi iesea meciul schalke - fener...

Lover
15th March 2008, 19:17
Tu ce kkt sa zici, doar ati picat cu descultii de la Shalke :ok:...normal ca esti multumit :D

cred ca ar trebui sa taci, si sa nu`i faci pe altii desculti, atata timp cat real madrid nu trece nici macar de optimi ( e vorba de bun simt, parerea mea ). Schalke ii da clasa realului anul asta, oricand. are portar mai bun, fundasi mai buni, in atac sta mai prost Schalke decat real...

probabil ca multi ar fi fost deranjati de un meci Schalke - Fener... asa ca au aranjat treaba :D totusi...sper ca nu :no:

Andrew27
1st August 2008, 21:15
Normal ca da! Cel putin asta e parerea mea, voi spuneti ce vreti.

iuli
1st August 2008, 23:17
Si eu cred la fel :happy

and26sk
5th August 2008, 21:35
nu cred ca a fost niciun blat. sunt doar zvonuri.