PDA

View Full Version : 1/4 Final : Fenerbahce - Chelsea



Bogdy LFC
14th March 2008, 14:14
Discutii despre acest sfert de finala.

:ok:

Dani3l
14th March 2008, 14:15
chelsea,clar!:D
vor juca in 1/2 vs barca:D

messi19
14th March 2008, 14:16
chelsea joaca cu liver vs arsenal in semi,daca trec

cristane
14th March 2008, 14:19
E clar, macar o echipa engleza va fi in finala ;)

Universal
14th March 2008, 14:20
Turcii nu au nici o sansa, Chelsea ii va calca in picioare.Daca era Roma, mai mergea..dar asa..nu.

caine19
14th March 2008, 14:23
Nu e chiar asa de usor meciul asta ... Sper sa treaca fener :yeah:

Bogdy LFC
14th March 2008, 14:31
Incredibil cat noroc are Chelsea,dupa greci,au urmat turcii.:( Grant este fara discutie un antrenor norocos :angry: Sper sa intalneasca Liverpool in semi-finale :D

Geografu
14th March 2008, 14:54
Urciorul nu merge de mai multe ori la apa.
Turcii vor fi zdrobiti de englezi care vor ajunge in careul de asi al Europei.
Nu pot sa nu le invidiez bafta la tragerea la sorti.
Pentru ieniceri e o mare performanta ajungerea in aceasta faza ! ;)

Andrei_23
14th March 2008, 15:02
Ca de obicei egal in deplasare si spectacol la Londra :D

messi19
14th March 2008, 15:12
cum poate cineva sa tina si cu chelsea si cu liver????????????

MagicTouch
14th March 2008, 15:39
Se pare ca zeita Fortuna ia parasit pe turci. Oricum, ar trebuii sa fie multumiti ca au ajuns si pana aici. Din pacate (pentru ei)....End of the road.


cum poate cineva sa tina si cu chelsea si cu liver????????????
Mai sunt si persoane care dau pronosticuri oarecum realiste excluzand afinitatile, dorintele, visele.
Daca personal nu-i vad pe turci sa-i elimine pe englezi asta nu inseamna neaparat ca tin cu Chelsea sau Liverpool

TenisFan
14th March 2008, 15:41
Chelski all the way baby! ;)

Lordliv
14th March 2008, 15:57
drumul lui chelsea spre finala ,continua!

YoNuTzz
14th March 2008, 15:57
incredibil ce bulan are chelsea
in timp ce arsenal joaca cu milan si liverpool, chelsea joaca cu olympiakos si fener...
in acest sfert nu se poate pune problema invingatoarei, insa nu stiu de ce am impresia ca o sa urmeze o a 3-a semifinala intre liverpool si chelsea, iar liverpool o va elimina a 3-a oara pe chelsea

Ray1
14th March 2008, 16:17
meci greu pt chelsea, se stie ca in Turcia e foarte greu de jucat.Insa au cazut mai bine decat in trecut si au sansa de a ajunge in semifinale

lucian_iasi
14th March 2008, 16:24
Chelsea 100%...nu-i vad pe turci sa le dea vreo 3-0 englezilor in tur...asta ca sa aiba sanse de calificare.

Celso
14th March 2008, 17:23
da ce vreti mah...mai avem si noi bulan:evil:

insa nu e un meci castigat de inainte...in UCL totul este posibil:)

PS: come on Liverpool baby:drak:

Patriots
14th March 2008, 17:44
Chelsea probabil va trece mai departe , dar turcii ar putea produce o mare surpriza.Vor fi 2 meciuri interesante.

Mad_max
14th March 2008, 17:57
chelsea nu trebuie sa-i ia in ras pe turci....practic diferenta de valoare intre loturi este destul de mare, dar o tactica bine pusa la punct si putin noroc poate face acest sfert foarte strans...

Hard
14th March 2008, 18:16
Tin cu turcii :drak:

Lavinia
14th March 2008, 18:26
pentru prima oara in viata mea sunt de partea turcilor :happy:

Niros88
14th March 2008, 19:35
Returul pe Stamford Bridge...hmm...cam greu de crezut ca turcii se vor putea califica,desi minuni s-au mai intamplat in Champions League

Kooler
14th March 2008, 21:47
Sper sa se califice Fenerbahce.

Andrei_23
14th March 2008, 21:48
Asa ziceau toti ca au fost norocosi si-n cupa cand au picat cu Barnsley , si...
E o vorba , atentie la neatentie

mihai_alex
17th March 2008, 11:44
Nu se pune problema invingatoarei in meciul asta,Fener va reusi un egal,poate chiar o victorie acasa dar se califica Chelsea.

Leo
17th March 2008, 22:02
englezii merg mai departe

iulian_1976
19th March 2008, 00:18
Poate fi surpriza sferturilor , Chelsea nu pare in maxim de forma, va cantari mult meciul de la Istambul.

georg40
26th March 2008, 16:45
Fenerbahce a facut azi, prin persoana presedintelui clubului, Aziz Yilderim o oferta extraordinara echipei FC Barcelona: cumpararea lui Ronaldinho pentru suma de 90 milioane euro. Informatia a fost raspandita de jucatorul Roberto Carlos intr-un inteviu acordat ziarului "Marca".

Optimistul
26th March 2008, 18:43
Wawwww , 90 de milioane de euro ? Eu unul nu cred ca mai face Ronaldinho banii astia ...

papasmit
26th March 2008, 21:28
suma este exagerata ... si oricum nu cred ca mai face nmk mai bine ar da banii pe scouteri lui arsenal !!! stiu aia sa caute :) sa revin ontopic
fenerbahce - chelsea 1-1
chelsea - fenerbahce 2 -0
parerea mea ;)

emil216
31st March 2008, 20:52
Chelsea este mai mult ca sigur calificata dar nu trebuie sa-i subestimeze pe turci.Mai ales ca sunt in forma mare.Dupa rezultatele din champions league Turcii nu sunt un adversar usor!;)

razwan_vs
31st March 2008, 22:31
se califica pe stamford chelsea.....la turci acasa au meci greu

Universal
31st March 2008, 23:30
Este timpul ca echipa aceasta sa ajunga in finala dupa atatia ani si atatea investitii, merita, zic eu ;)

YoNuTzz
1st April 2008, 00:07
chelsea se califica, dar in nici un caz nu bate in deplasare la fener...

georg40
1st April 2008, 18:08
Pentru partida de miercuri seara se pare ca niciuna dintre echipe nu are probleme de alcatuire.
Intalnirea care va fi condusa de danezul Bo Larsen va opune probabil formatiile:
Fenerbahce: Volkan - Gökhan, Edu, Lugano, Vederson - Deivid, Marco Aurelio, Selcuk, Boral - Alex, Kezman;
Chelsea: Cudicini - Ferreira, Carvalho, Terry. A.Cole - Ballack, Makelele, Lampard - J.Cole, Drogba, Kalou.

Catalanul
1st April 2008, 18:18
Este timpul ca echipa aceasta sa ajunga in finala dupa atatia ani si atatea investitii, merita, zic eu ;)

banii nu tot timpu' aduc fericirea... asa ca eu cred ca inca o data, chelsea se va impiedica in semifinale :D oare tot impotriva lui liverpool sau de aceasta data va fi arsenal :rolleyes:

Universal
2nd April 2008, 23:15
chelsea se califica, dar in nici un caz nu bate in deplasare la fener...

Asa se pare si acum, este minutul 71 si este 1-1 , se pare ca englezii nu vor castiga acest meci.

milanezu
2nd April 2008, 23:34
ce gol inscrie deivid.
din demon devine inger.
frumoasa echipa are zico.

spartacus
2nd April 2008, 23:41
Dupa Sevilla sa urmeze oare Chelsea? Sper ca da...
Bravo Fener. O echipa extrem de frumoasa cu o galerie pe masura...

Catalanul
2nd April 2008, 23:41
bravo fener :lol: :yeah:

in retur insa nu le dau prea multe sanse :(

Sasuke Uchiha
2nd April 2008, 23:52
nu vom avea probleme in retur
1-0 e suficient

Bogdy LFC
2nd April 2008, 23:53
Indiferent de ce se va intampla in retur,un singur lucru am de spus - RESPECT FENERBAHCE :ok:

Geografu
2nd April 2008, 23:53
O bomba la care nu se astepta nimeni.Asta a fost victoria turcilor de azi seara.Mai ales ca totul a inceput bine pentru londonezi , 1-0 dupa un autogol in minutul 13.
Pacat dar oricum nu cred ca au cum sa scape englezii calificarea pe Stamford Bridge ! :ok:

Marius
2nd April 2008, 23:56
Poate Fenerul reuseste surpriza. Mi-as dori asta! Ar fi victoria fotbalului impotriva banilor.

iulian_1976
3rd April 2008, 00:04
Am asteptat o surpriza :D iata ca s-a intamplat.
Fenerul o echipa cu cativa jucatori de exceptie si care joaca cu sufletul. Super atmosfera si amandoua goluri superbe ,sunt goluri de echipa mare.
Fenerul de obicei joaca prost in deplasare,dar m-a astept lsi la un pic ajutor de la arbitru in retur ptr Chealsea.
Pare cel mai interesant retur dintre cele 4 meciuri.
Spuneam si inainte ca o sa fie important ce o sa fie la Istambul,jumatate de surpriza s-a infaptuit, sa vedem cealalta
jumatate,gluma deja se ingroasa . :)
Cum spune si yo marius e pasiune acolo la Fener ptr fotbal contra banii lui Abramovici .
Oare sa iti permiti orice jucator din lume automat ajungi castigatoarea Ch.Leag. ? Vom vedea :)

skateboard
3rd April 2008, 01:53
Poate Fenerul reuseste surpriza. Mi-as dori asta! Ar fi victoria fotbalului impotriva banilor.

adica vrei sa spui ca Fener e saraca rau... r.carlos si kezman joaca pe gratis cumva...

Above_all
3rd April 2008, 03:45
fenerbahce are buget de minim 100 milioane de euro


sper ca Chelsea sa le scoata la musulmani fotbalul din cap in retur :ok:

Celso
3rd April 2008, 07:46
eu nici nu ma agitam ca vom bate in deplasare:):D,

dar pe Stamford Bridge nu cred ca au sanse, asa fac jucatorii astia de la Chelsea...poate poate face Grant vreun infarct sa scape de el:rolleyes::D

Mad_max
3rd April 2008, 12:04
Si Eu Zic Ca Se Va Duce Chelsea Mai Departe....dar Trebuie Luati Foarte In Serios Turcii, Nu E De Glumit....albastrii Trebuie Sa Muncesca Serios Pentru Semifinale.

Anfield00
3rd April 2008, 12:21
n am vrut sa comentez,vad ca toti au fost cu chelsea.
ati urmarit totusi jocul lui Fener?si in Turcia e greu sa castigi,suporterii aia fanatici creeaza o presiune..

Geografu
3rd April 2008, 13:35
Cotidianul turc Fanatik a notat, în ediția de joi, după ce Fenerbahce a învins, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Chelsea, că formația din Istanbul va trece de sferturile de finală ale Ligii Campionilor, titrând "La 8 aprilie suntem în semifinale".
"Chelsea... O echipă uriașă... de 430 de milioane de euro... nu mai primise gol de 180 de zile, le-am dat. Nu mai fuseseră învinși în Liga Campionilor de 8 meciuri, i-am învins... În acest sezon primiseră în cupele europene doar două goluri, exact atâtea le-am dat!", scrie Fanatik.
Jurnalul notează, în limba engleză, "This is Kadikoy, no way out", precizând că Fenerbahce nu a mai fost învinsă pe teren propriu în cupele europene din data de 23 noiembrie 2005. "A îngropat în acest sezon în gazonul de pe stadionul Șukru Saracoglu echipele Anderlecht, Inter, PSV, ȚSKA și Sevilla", adaugă sursa citată.
"Învață Europa să-i cunoască numele: 2-1", a titrat cotidianul Milliyet, în timp ce jurnalul Sabah scrie că Fenerbahce a reușit o serie de 12 meciuri fără înfrângere pe teren propriu în cupele europene.
"Fericiți cei care spun că țin cu Fener" este titlul unui articol apărut în cotidianul Star, care notează că echipa din Istanbul "a zdrobit" Chelsea și "a întredeschis ușa" spre semifinalele LC."Eroii", a titrat Fotomac, care consideră rezultatul din meciul cu Chelsea "victoria secolului".
Presa engleză notează, de cealaltă parte, că viitorul tehnicianului echipei Chelsea, Avram Grant, este sub semnul întrebării.
"Chelsea a primit o lecție dură de la turci", a titrat The Times. Jurnalul consideră șocantă înfrângerea echipei londoneze, despre care scrie că are capacitatea de a se califica în semifinalele Ligii Campionilor, dar dacă nu va reuși acest lucru Avram Grant ar putea fi demis.
"Deivid îl trântește la pământ pe Goliat", a notat Daily Telegraph. "Meciul retur va fi fascinant", adaugă sursa citată.
Cotidianul The Sun scrie, sub titlul "Turk that, Avram!", că Chelsea a dominat până în minutul 64, când Colin Kazim-Kazim Richards a egalat pentru Fenerbahce. "Avram Grant a simțit pentru prima dată, ieri seară, gustul înfrângerii în Liga Campionilor. Returul este un test pentru Grant, care vrea să ajungă în finala ce se va disputa la Moscova, în luna mai. Dacă Chelsea va fi eliminată, s-ar putea ca aceasta să nu fie unica ieșire de la club din acest sezon", menționează The Sun.
Jurnalul Daily Mirror notează că pentru Chelsea călătoria pe Bosfor "s-a transformat într-o călătorie de 20 de minute spre iad" pentru Avram Grant.
"Deivid trimite acasă Chelsea cu o durere de cap", a titrat The Guardian. "Chelsea nu are pe cine altcineva să învinovățească decât pe ea însăși. A ratat mai multe ocazii în prima repriză cu Fenerbahce. Grant a spus că nu se va odihni până când Chelsea nu va ajunge în finala Ligii Campionilor. Urmează nopți fără somn înainte de returul de săptămâna viitoare", menționează The Guardian.
Fenerbahce Istanbul a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (0-1), echipa engleză Chelsea Londra, într-un meci din prima manșă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor. Chelsea a deschis scorul în minutul 13, în urma autogolului lui Deivid, iar Fenerbahce a egalat prink Kazim Kazim, în minutul 65. În minutul 81, Fenerbahce a marcat golul victoriei prin Deivid.
Meciul retur se va disputa marți, 8 aprilie.

Mediafax

Sa aiba oare turcii dreptate ? :rolleyes:

Bogdy LFC
3rd April 2008, 13:58
Geografule,personal nu cred! De la inceput am spus ca Fener nu va produce surpriza si de aceasta data si sunt sigur ca asa va fi.Chelsea va invinge cu 2,3-0 in retur :ok:

Andrei_23
3rd April 2008, 14:34
Fac pariu cu voi ca turcii nu dau 2 suturi pe poarta in rertur

YoNuTzz
5th April 2008, 16:42
chelsea se califica, dar in nici un caz nu bate in deplasare la fener...

se pare ca am avut dreptate, ba chiar fener a castigat...
oricum desi as vrea o surpriza, tot chelsea cred ca se califica in semi...

Brady_12
6th April 2008, 19:09
Fac pariu cu voi ca turcii nu dau 2 suturi pe poarta in rertur
Ai dreptate in privinta asta, dar pot incerca sa se apere...si sa profite pe contraatac!:D

ultra
7th April 2008, 11:49
Clar se va impune Chelsea, cred ca Fener nu va rezista.

caine19
7th April 2008, 14:17
Sper sa treaca fenerbahce , decat chelsea... bleah:rosu:

razwan_vs
7th April 2008, 17:02
o sa bata lejer chelsea ,,,2-0 cel putin ;)

Kooler
7th April 2008, 17:26
O sa fie 0-0.

delaparis
8th April 2008, 13:35
CHELSEA :
Carlo Cudicini - Paulo Ferreira, John Terry, Ricardo Carvalho, Ashley Cole - Michael Ballack, Claude Makelele, Frank Lampard - Didier Drogba, Joe Cole, Salomon Kalou.

FENERBAHÇE :
Volkan Demirel - Onder Turaci, Lugano, Edu, Gokcek Vederson - Claudio Maldonado, Mehmet Aurelio, Ugur Boral - Deivid, Mateja Kezman, Alex.

Brady_12
8th April 2008, 19:14
FENERBAHÇE :
Volkan Demirel - Onder Turaci, Lugano, Edu, Gokcek Vederson - Claudio Maldonado, Mehmet Aurelio, Ugur Boral - Deivid, Mateja Kezman, Alex.
Nu cred ca Fenerbahce o sa joace cu 3 atacanti...cel mai probabil ar fi "sa stea la cutie" si sa profite pe contraatac :)

lucian_iasi
8th April 2008, 20:04
O sa fie 0-0.


Nu cred k va fi 0-0....nu rezista fener in anglia...ia minim 2 goluri

kain
8th April 2008, 22:01
1-0 pentru Chelsea, Michael Ballack :ok:

YoNuTzz
8th April 2008, 22:02
1-0 din min 4...chelsea si-a usurat sarcina...

Kooler
8th April 2008, 22:08
Sper sa marcheze si Fener.

Sasuke Uchiha
8th April 2008, 22:19
sa accidentat portarul lui chelsea, ma bucur , hilario e mai bun
oricum castigatorea se stie deja :D

Universal
8th April 2008, 23:34
2-0 , e clara treaba...Chelsea in semifinale.

Sasuke Uchiha
8th April 2008, 23:35
2-0
ballack si lampard

Catalanul
8th April 2008, 23:40
era de asteptat sa bata chelsea... din pacate surpriza nu s-a produs pe stamford bridge

lucian_iasi
8th April 2008, 23:41
Era de asteptat...:)

delaparis
8th April 2008, 23:48
Chelsea 2 - 0 Fenerbahçe
Ballack (4e)
Lampard (87e)

YoNuTzz
8th April 2008, 23:49
2-0, rezultat foarte previzibil, exact cel pe care l-am pus la pariuri...

Geografu
8th April 2008, 23:52
Bravo Chelsea pentru accederea in careul de asi.
O calificare logica insa smulsa cu mari emotii si greutate ! :ok:

MagicTouch
8th April 2008, 23:56
End of the line pentru Fener. Oricum un parcurs demn de tot respectul.

dannyreddog
9th April 2008, 00:01
Calificare previzibila pt Chelsea..nimic de spus...
Fenerbahce ramane,chiar daca nu s-a calificat,cu mandria ca a reusit sa ii invinga pe englezi in meciul tur stopandu-le astfel acestora sirul neintrerupt de victorii...

ducus
9th April 2008, 08:43
Calificare previzibila pt Chelsea..nimic de spus...
Fenerbahce ramane,chiar daca nu s-a calificat,cu mandria ca a reusit sa ii invinga pe englezi in meciul tur stopandu-le astfel acestora sirul neintrerupt de victorii...
Bine macar ca au mai adunat ceva la coeficienti...sa vedem daca se vor califica direct in grupe si anul asta, ca sunt la cutite cu Galata :D

mihai_alex
9th April 2008, 09:13
Nu se pune problema invingatoarei in meciul asta,Fener va reusi un egal,poate chiar o victorie acasa dar se califica Chelsea.
Am avut dreptate:cool: