PDA

View Full Version : 1/4 Final : Schalke 04 - Barcelona



Bogdy LFC
14th March 2008, 14:13
Discutii despre acest sfert de finala.

:ok:

delaparis
14th March 2008, 14:17
Schalke in semi

messi19
14th March 2008, 14:17
nu e nimic de discutat.barca e in semifinale.

Universal
14th March 2008, 14:18
Surpriza mare..Schalke intalneste o mare echipa, dar care nu este in forma ...eu zica ca germanii nu sunt de subestimat si,cred ca aceasta va fi surpriza....Schalke elimina senzational pe Barcelona.

rapidashul
14th March 2008, 14:24
Klar ,shalke care abia a trecut de Porto :shocked:
Fii serios omule ,Barcelona are cel putin 3-4 jucatori care pot decide meciul,returul se joaca pe Camp Nou ,Schalke ce are ?:evil:

caine19
14th March 2008, 14:24
Barcelona se califica... 90%

N0_NaM3
14th March 2008, 14:25
nu exista nici un dubiu,Barça merge mai departe...

Bogdy LFC
14th March 2008, 14:28
Klar ,shalke care abia a trecut de Porto :shocked:
Fii serios omule ,Barcelona are cel putin 3-4 jucatori care pot decide meciul,returul se joaca pe Camp Nou ,Schalke ce are ?:evil:

Din 2 propozitii,1 si jumatate sunt prostii! FC Porto a meritat CLAR calificarea. Schalke are in primu rand unul dintre cei mai buni portari din Europa si niste jucatori foarte norocosi si de perspectiva dar TOTUSI : Barca mai departe :ok:

Geografu
14th March 2008, 14:55
Si Barca a avut noroc insa dubla nu va fi o plimbare printre maci si margarete pentru ei.
Trebuie sa se teama mai ales de meciul din Germania.
Insa cu experienta necesara vor ajunge unde isi doresc ! :ok:

TenisFan
14th March 2008, 15:55
Varzelona e clar favorita si cu toata opozitia lui Neuer ma tem ca nemtii nu au arme cu care sa-i contracareze pe Henry Ronaldinho Eto'o sau Deco... ;) Personal mi se pare cel mai interesant sfert de finala celelalte fiind dupa cum urmeaza: Roma - Man Utd = razbunare; Cheslki ii usuca pe turci iar Arsenal - Liverpool = ca la englezi. Asta sare din orice tipar nu cred ca echipele astea doua s-au mai intalnit prin Europa si mai ales in CL. O sa fie interesant cum germanii(care nu merg stralucit in campionat) se descurca in fata spaniolilor pentru ca mai mult ca sigur vor da totul pentru acest meci. ;)

Lordliv
14th March 2008, 15:55
schalke nu va mai avea norocul din optimi...barca fara probleme!

YoNuTzz
14th March 2008, 16:01
mda, la fel ca si chelsea, barca are noroc...dupa celtic urmeaza schalke

nu cred ca barca poate rata calificarea...
spun doar ca urmeaza o semifinala de vis: barcelona - manchester united

Ray1
14th March 2008, 16:14
barcellona ca de obicei e favorita de extragere.

lucian_iasi
14th March 2008, 16:27
Barcelona :ok:

Si ce semifinala de vis ne asteapta,Barcelona-Manchester :ok:

MagicTouch
14th March 2008, 16:38
De aici poate aparea marea surpriza a sferturilor. Foarte posibil ca ceea ce pare la prima vedere doar "a walk in the park" sa se transforme in "worst nightmare". Barcelona a arata ceva lipsa de concentrare si constanta in ultimul timp pe cand nemti nu au nimic de pierdut...daca sunt eliminati nu sunt eliminati de o necunoscuta.

Patriots
14th March 2008, 17:47
Desi ambele sunt favoritele mele as merge totusi pe mana catalanilor.

Mad_max
14th March 2008, 17:54
nu mergem stralucit dar pana atunci ne putem pune la punct.....un sfert aparent usor, insa la nivelul asta nimic nu e usor.....totusi eu zic ca Barca trece

Hard
14th March 2008, 18:16
Barca are noroc pana acum la tragerea la sorti.

messi19
14th March 2008, 18:55
cum naiba au avut mereu noroc????uitati ca in ultimii 3 ani au jucat in optimi de 2 ori cu chelsea si odata cu liver????

Niros88
14th March 2008, 19:34
Barcelona e in semifinale...cu putin noroc vor prinde finala cu toate ca nu sunt in cea mai buna forma

Kooler
14th March 2008, 21:49
Sper sa-i elimine pe englezi... Hai Schalke

Catalanul
14th March 2008, 21:53
nu stiu la ce englezi te referi tu... in fine :D

un rival in principiu usor pentru Barça, sper sa ne calificam in semifinale fara probleme

Kooler
14th March 2008, 23:18
nu stiu la ce englezi te referi tu... in fine :D

un rival in principiu usor pentru Barça, sper sa ne calificam in semifinale fara probleme

Ptiu, vad numai englezi in sferturi. Nu scapam odata de ei, ca oricum nu castiga o echipa englezeasca trofeul.

P.S. Sa se califice echipa cea mai buna.

mihai_alex
17th March 2008, 11:42
Egal in primul meci,si bate Barca acasa.

Leo
17th March 2008, 22:00
barcelona ! barcelona !

georg40
18th March 2008, 17:59
Cum zicea mai in gluma mai in serios, Franz Beckenbauer, Real Madrid nu mai este in competitie deci cale libera pentru o echipa germana...

iulian_1976
18th March 2008, 23:25
Barca este favorita,dar daca Schalke va avea pleca cu un avantaj in tur
in retur o sa fie un meci foarte interesant nu fiti asa siguri ca Barca trece la pas. Deutschland uber alles! Alles klar? :yeah:

papasmit
26th March 2008, 21:42
frumos ar fi sa treaca schalke .. oricum surprize v-or fi !!!

georg40
27th March 2008, 17:35
Intre dorinte si realitate este o mare distanta...

georg40
31st March 2008, 15:29
Ambele combatante abordeaza partida de marti cu rezultate discutabile in campionat.
Schalke a remizat la Karlsruhe (0-0), a avut o usoara superioritate teritoriala, ar fi fost poate invingatoare la ...puncte, dar ocaziile de gol adevarate au lipsit. Barcelona vine la randul ei dupa o infrangere destul de penibila suferita la Sevilla in fata lui Bettis (2-3) dupa ce a condus cu 2-0. Intradevar un deznodamant putin scontat.
Arbitru grec Vassaras va conduce urmatoarele formatii probabile:

Schalke: Neuer - Rafinha, Bordon, Krstajic, Westermann - Grossmüller, Ernst, Asamoah, Pander - Kurányi, Altintop;
Barcelona : Valdes - Zambrotta, Puyol, Milito, Abidal - Xavi, Toure, Iniesta - Bojan,Eto`o , Henry.

Dupa cum se vede, Schalke are in principiu formatia de baza, in timp ce la "Barca" lipsesc piese importante ca Messi, Ronaldinho, Deco.

emil216
31st March 2008, 20:46
Echipa Barcelonei nu este in forma maxima dupa cum se vede si in campionat!
Dar intre meciurile de campionat si champions league este o diferenta foarte mare!Dupa cum ati vazut si Real Madrid merge bine in campionat dar in champions league s-au impiedicat de As Roma!
Asa ca Barcelona castiga fara probleme!

razwan_vs
31st March 2008, 22:32
un egal la germani acasa....si apoi victorie lejera acasa pt barca desi nu merge asa de bine in campionat..

YoNuTzz
1st April 2008, 00:10
a avut noroc barca la tragere...altfel nu cred ca trecea, daca adversarul era altul...

Universal
1st April 2008, 00:14
Egal la Schalke? Greu, foarte greu, sunt extrem de bine organizati in aparare, il au pe Kuranyi care joaca la nationala Germaniei, un Asamoah de asemenea, si portarul este foarte bun.Neuer poate fi surpriza acestui meci.Daca va tine bine in ambele partide, asa cum a facut-o cu Porto, poate Barcelona sa atace cat doreste, nu va trece de germani.

Va fi un duel foarte echilibrat, desi nu pare la prima vedere.Germanii nu trebuiesc subestimati.

shad0w.hunt3r
1st April 2008, 02:22
barcelona

Catalanul
1st April 2008, 02:30
Egal la Schalke? Greu, foarte greu, sunt extrem de bine organizati in aparare, il au pe Kuranyi care joaca la nationala Germaniei, un Asamoah de asemenea, si portarul este foarte bun.Neuer poate fi surpriza acestui meci.Daca va tine bine in ambele partide, asa cum a facut-o cu Porto, poate Barcelona sa atace cat doreste, nu va trece de germani.

Va fi un duel foarte echilibrat, desi nu pare la prima vedere.Germanii nu trebuiesc subestimati.

lasa ca nici schalke nu straluceste deloc in campionat... asa ca la prima vedere un egal pare normal avand in vedere forma celor doua echipa... insa nici o victorie a oaspetilor nu ar surprinde pe nimeni...

delaparis
1st April 2008, 14:40
SCHALKE 04 :
Neuer - Rafinha, Bordon, Krstajic, Westermann - Ernst, Grossmüller - Asamoah, Pander - Kuranyi, Hal. Altintop.

BARCELONA :
Valdés - Puyol, Milito, Marquez (sau Thuram), Abidal - Xavi, Y. Touré, Iniesta - Eto'o, Bojan, Henry.

georg40
1st April 2008, 18:19
Toate locurile in arena "Auf Schalke" au fost vandute, organizatorii anunta exact 53 951 de spectatori.

milanezu
1st April 2008, 22:14
ce gafa face chiar omul nr.1 cu porto.
s-a cam terminat pt schalke.
sa vedem cu cine joaca barca in semi.

Universal
1st April 2008, 22:29
ces a se termine, pana nu se termina si returul, degeaba spunem ca se califica x sau y ...mai sunt de jucat 3 reprize...graba strica treaba.

Catalanul
1st April 2008, 22:33
in acest moment Bojan e cel mai in forma jucator al Barçei... s-a vazut si azi ca e omul potrivit la locul potrivit :) 1-0 la pauza pt Barça... sa vedem ce ne rezerva repriza a 2a.

milanezu
1st April 2008, 22:47
ces a se termine, pana nu se termina si returul, degeaba spunem ca se califica x sau y ...mai sunt de jucat 3 reprize...graba strica treaba.

:happy:happy
tu chiar crezi ce scrii?
mai lasa optimismul asta.
totusi ii barca nu duisburg.

Catalanul
1st April 2008, 23:39
1-0 scor final pentru Barça. Schalke a incercat mai mult in repriza a 2-a insa nu a putut... per total victorie muncita a Barcelonei care a facut un pas mare pentru a-si asigura prezenta in semifinale.

Geografu
1st April 2008, 23:40
Felicitari Barcei pentru aceasta victorie la limita dar care cred ca ii va asigura pretioasa calificare in careul de asi al Europei ! :ok:

delaparis
1st April 2008, 23:44
Schalke04 0 - 1 FC Barcelona
Bojan (12e)

Universal
1st April 2008, 23:49
Barcelona ajunge in semifinale numai daca va prcatica un meci atent, au castigat aici la limita. Calificarea este ca si realizata.Eu sunt optimist,sunt insa convins ca germanii nu se vor preda si vor juca cel putin la fel de bine si la catalani.

Felicit echipa catalana pentru victorie :ok:

Marius
2nd April 2008, 00:17
Barca e in semifinale ;)

Dar Liga e departe de ei... Foarte departe daca ne uitam la cum a jucat M.U.

Catalanul
2nd April 2008, 00:18
asa e... daca Barça va juca la fel cum a facut-o azi slabe sanse sa trecem de MU in semifinale.... insa avand in vedere ca Deco, Messi si Ronaldinho nu au fost prezenti pe teren azi... nu se stie... nici un meci nu se aseamana cu altu... mai ales in CL

Marius
2nd April 2008, 00:47
Evident, dar pentru mine, sezonul asta al Barcelonei e un fel de Betis - Barcelona 3-2. Au avut 2-0 la pauza, dar au pierdut. Din pacate, cred ca anul asta nu se vor lipi de trofee.

iulian_1976
2nd April 2008, 01:55
Barca este echipa foarte buna dar cade pe final ,am vazut si cu Schalke.
Daca vor juca returul cum au jucat a doua repriza eu spun ca o sa vedem o surpriza .
Devine interesant daca nu va reusi Barca sa dea gol in prima repriza in retur .

Catalanul
2nd April 2008, 03:14
in retur... cu 90 000 de spectatori in spate mi'e greu sa cred ca Barça nu va reusi sa se califice

Bogdy LFC
2nd April 2008, 07:12
Cum era de asteptat,acesta a fost cel mai slab sfert de finala! Barcelona pleaca oarecum cu sansa a 2-a in semi-finale in fata lui United :(

Mad_max
3rd April 2008, 12:00
Eu Sincer Nu Vad Manchester Sa Castige Cl....acum Fiecare Cu Parerea Lui.....pur Si Simplu Mi Se Par Echipe Mult Mai Echilibrate Arsenal Sau Liverpool.....iar Echipa Mea, Cand Va Reveni Messi Poate Va Juca Altceva, Deocamdata Nu Sunt Multumit....sanse Pt Barca Sunt Fifty-fifty....acum Ramane Sa Vedem Cum Evolueaza Lucrurile Pana La Probabila Semifinala Cu Man.

Anfield00
3rd April 2008, 12:23
messi nu e in stare sa faca echipa..:) barca trece de schalke si pierde cu manchster.parerea mea

Mad_max
3rd April 2008, 12:39
Eu Sunt De Alta Parere.....si Aceea Ca Messi Poate Face Diferenta.....viitorul Ne Va Arata Cne Are Dreptate....pe Mine Chiar Nu Ma Impresioneaza Manchester Si Nici Atat De Laudatul Ronaldo.

YoNuTzz
5th April 2008, 16:47
nu a jucat barca mare lucru la schalke, dar important este k si-a cam asigurat calificarea :ok:

Brady_12
6th April 2008, 19:06
Barca merge mai departe in proportie de 90%...poate doar o zi inredibila a lui Neuer si Kuranyi ar mai putea salva Shalke.

skateboard
9th April 2008, 00:35
manchester a mai batut o data barcelona, atunci cand a castigat UCL

Catalanul
9th April 2008, 00:39
manchester a mai batut o data barcelona, atunci cand a castigat UCL

daca te referi la sezonul 1998-1999 in care cele 2 echipe s-au intalnit in grupe au fost doua meciuri de vis (atat pe Old Trafold cat si pe Camp Nou) care s-au terminat cu scorul de 3-3 (in ambele manse)

Sasuke Uchiha
9th April 2008, 00:44
o sa o bata sezonu asta in semi

lucian_iasi
9th April 2008, 00:57
o sa o bata sezonu asta in semi

Barcelona :D:yes::):rolleyes:

ducus
9th April 2008, 08:42
Hai Barca! :)

delaparis
9th April 2008, 15:02
FC BARCELONA :
Valdés - Zambrotta, Puyol, Milito, Abidal - Xavi, Touré, Iniesta - Eto'o, Bojan, Henry.

SCHALKE 04 :
Neuer - Rafinha, Bordon, Krstajic, Westermann - Ernst, Jones - Asamoah, Pander - Kuranyi, Hal. Altintop.

iulian_1976
9th April 2008, 15:45
Barca nu este o echipa constanta,dar daca prinde o zi buna bate
M.U. .
Echipa cea mai puternica ca joc si psihic este Liverpool, astia bat orice echipa din campionatul romanesc in 9 oameni de camp :D ....si nu e lipsit de adevar :headbang:

Andrei_23
9th April 2008, 21:33
astia bat orice echipa din campionatul romanesc in 9 oameni de camp:

Asa multi ? :shocked:

Barcelona daca continua asa va fi surclasata de Manchester

Universal
9th April 2008, 22:08
Sa speram ca va fi mai echilibrata situatia, ca pana acum, 0-0.

Bogdy LFC
9th April 2008, 22:35
1-0 la pauza pentru Barca.:)

Calificarea era jucata oricum! :ok:

Universal
9th April 2008, 22:35
1-0...Barcelona, ca si calificata.Golul lui Toure din minutul 42 clarifica totul

Brady_12
9th April 2008, 22:43
Cum era de asteptat, Barca se va califica!

ultra
9th April 2008, 23:43
Da .. desi nu a stralucit.

Geografu
9th April 2008, 23:48
Cu mari emotii Barca trece mai departe.
Daca insa vor juca la fel si in semifinale nu vor avea NICIO sansa cu ManU ! :ok:

YoNuTzz
9th April 2008, 23:52
de remarcat faptul k, in ciuda jocului nu ca pe vremuri, barca a luat 6 pcte din 6 in optimi, si tot 6 din 6 acum in sferturi :ok:
urmeaza o semifinala foarte interesanta, de mult asteptata, in care favorita e man utd, dupa parerea mea :ok: