PDA

View Full Version : Etapa 18: Petrolul - FC Oradea



Vadim
22nd March 2004, 12:59
Duminica, 28 martie, Petrolul - FC Oradea (nu e televizat)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

bebe
22nd March 2004, 18:44
:ciocan: un adevarat derby?????????? nu??????????????
oradea nu cred ca are forta necesara sa bata!!!!!!!!! da nici petrolul nu prea le are cu atacatul!!!!!!!!!!
poate un 0-0!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! poate

N0_NaM3
22nd March 2004, 21:52
1 solist ....flocea shtie de ce ....:D ...daca nu avem atac poate dau mijlocashii sau fundashii gol....cine shtie ..?

apparte
22nd March 2004, 22:12
Am votat 2!FC Arges -Petrolul =cel mai urat meci pe care l-am vazut in campionatul asta.Sa vedem ce influenta mai are Vizer la sefii Petrom.Zvonerii din tribuna oradeana spun ca punctele luate de dinamo se vor intoarce la Oradea de la Ploiesti si Alba Iulia.Nu prea cred in asta.Oradea poate si trebuie sa ia punct(e) de la Ploiesti.

ronaldinho
23rd March 2004, 08:06
Meci foarte echilibrat. Un derby al suferintei. Am votat 2. De ce? 1.Oradea mi se pare una dintre echipele din Divizia A, care joaca un fotbal frumos, si cred ca merita sa i-a toate punctele de la Ploiesti. 2. Oradea, vine dupa doua meciuri, cu doua canditate la titlu, unde nu s-a facut deloc de ras; cu putin noroc ar fi putut sa obtina 6 puncte din aceste doua meciuri, dar nu a fost sa fie, asa ca au obtinut 0. Ca sa revin la idee, ei vin dupa doua meciuri disputate cu Rapid si Dinamo... deci sunt in forma. /hello

ultra_alba
23rd March 2004, 09:07
un meci foarte echilibrat cred ca un 1-1 ar fi cel mai potrivit

Drakoness
23rd March 2004, 13:08
un "derby" al codaselor. cred ca o sa fie la fel de interesant ca si ag-petrolul. 0-0

JUVENTUS_1
23rd March 2004, 20:16
Meci echilibrat dar castiga Petrolul 2-1

Denis
25th March 2004, 08:04
Zic eu Derby-ul Campionatului
:happy Ambele o sa retrogradeze
Scor final (X) O-O :sleep:

FORTZA OTELUL
/OLE/

DJ Klaus
25th March 2004, 12:31
Oradea parca joaca totusi fotbal spre deosebire de Petrolul asa ca 2-1 pentru Oradea !

zuzubuoy
25th March 2004, 12:36
Cred ca o sa fie un meci foarte interesant, cu rasturnari de scor, eliminari din ambele echipe, dar scorul nu poate fi prevazut! Ori 1, ori 2! In nici un caz x! :nah:
Fie, ca echipa mai buna sa castige! :ok:

Ps:Galatene!!! Ai uitat deja mecurile de baraj din vara?! :jerk:

oradea mereu
25th March 2004, 16:56
oradea joaca mai mult fotbal ca petrolul, arges, bacau, otelul, ceahlaul, de aceea zic ca are sanse sa ramana in A. mai ales ca au pierdut meciurile cu rapid si cu dinamo, nu cu doua echipe din zona lor de clasament.

N0_NaM3
25th March 2004, 21:38
hai ma` lasa`ma dreaq in pace ...va spunem la revedere de pe acum..daca era`ti asa buni cum zici ..acum nu mai erati pe ultimu` loc ...ashe` ca sht !

ady_azzuro
25th March 2004, 21:46
Bat gazarii, 2-0 ;)

ronaldinho
25th March 2004, 22:31
Petrolul are echipa buna, dar nu are antrenor bun. Oradea are jucatori necunoscuti si un antrenor bun. Daca asculta de Titi, Oradea va realiza in aceasta etapa surpriza. Oradea, chiar a jucat toate meciurile pe care le-a avut in campionat. Despre Petrolul nu pot spune acelasi lucru. Imi pare rau. Deci merg pe un X2. Daca va fi X, va fi 0-0 l afel ca si in tur.

Vadim
25th March 2004, 22:34
Nu da "Vraji" gol? Ma indoiesc.

ronaldinho
26th March 2004, 02:46
Nu se stie. Prenumele lui e Bogdan, nu "meciul si golul". Acum, lasand gluma la o parte , lui Vraji ii va fi cam greu sa marcheze, mai ales ca Petrolul are o aparare destul de buna. Cei de la Oradea care ar fi in stare sa marcheze in acest meci, sunt cei mici si rapizi: Sfarlea, Nicolae, Stan. Si vraji este micut, dar cred ca va fi in permanenta supravegheat de 1-2 petrolisti. Dar, sa stiti ca Oradea are echipa de Divizia A.

FatFrumos
26th March 2004, 06:32
eu merg pe 2 solist Oradea se misca foarte bine in deplasare.

oradea mereu
26th March 2004, 08:25
nonam3, eu te las dreaq-ului in pace!

zuzubuoy
26th March 2004, 15:35
Bravo oradea_mereu!!! :ok:

2 solist :evil:

zuzubuoy
26th March 2004, 16:10
..., lui Vraji ii va fi cam greu sa marcheze, mai ales ca Petrolul are o aparare destul de buna.

Dar sa nu uitam, ca din p.d.v. ofensiv, suntem pe patru!!! :D

ad3an
26th March 2004, 17:44
Din cate se stie meciul va fi televizat sambata la oara 20 pe National TV!!!
Meciul de la Ploiesti va fi meicul de reabilitare in fata suporterilor a lui Mihut,iar macedonianul adus in vara va face un meci f.bun pt ca are valoare!!!
Petrolul--Oradea
-0---------3
FORZA ORADEA!!!!!
NWV 4 EVER!!!!!!!!
Galateanule :jerk:
Sa mezi ce va asteapta la Oradea!!!!!!!!

oradea mereu
26th March 2004, 20:53
La data de 1 iunie 1902, pe terenul din parcul Rhedey (actualul Stadion al Tineretului) arbitrul Jelenik Geza fluiera inceputul primului joc de fotbal cu public, disputat pe plaiurile bihorene. Jocul se desfasoara intre doua selectionate locale.

Pina in anul 1910 fotbalul bihorean se disputa numai intre echipe de pe plan local sub tutela de amatorism, iar din 1910 se pun bazele CLUBULUI ATLETIC ORADEA (CAO) care va deveni celebru in lumea fotbalulul romanesc.

FC Oradea, este azi, ceea ce acum mai bine de 100 de ani a fost CAO.
UN SECOL DE LEGENDA!
ROMANIA INCEPE FRUMOS IN BIHOR!

oradea mereu
26th March 2004, 20:56
Mihut e accidentat, nu joaca! In schimb, daca Siljanovski are ce arata. Nu stiu daca Stan e bun de joc, dar daca e, Stan si Vraji in atac, cu macedonianul in spatele lor.
Forza Oradea.
100 de ani

N0_NaM3
27th March 2004, 00:02
Fara vrajitoarea erati morti...dar vedem dupa ce se termina meciul ce o sa fie...

ad3an
27th March 2004, 13:11
Daca nu era Vraji era Csehi care era la fel de bun daca nu chiar mai valoros decat Vraji!!!!
Forza Oradea!!!!!!!! :p

ronaldinho
27th March 2004, 21:55
Din pacate, Petrolul a egalat cu mult noroc in minutele de prelungire. Asta este fotbalul. Sper sa aiba si steaua acelasi noroc in repriza a doua

RedBaron
28th March 2004, 13:40
Din pacate Bihorul a pierdut o "traista" de puncte la Ploiesti! De fapt, au pierdut mai mult decat puncte! Asta e... Poate au mai mult noroc, acasa cu Timisoara! Daca nu ies 3 pct acolo, va fi greu ptr bihoreni!
Hai Bihoru!

N0_NaM3
28th March 2004, 22:01
Am egalat shi in 9 jucatori pe teren ...ce mai vreti ?

Drakoness
29th March 2004, 13:01
ghinion curat pt oradeni. imi pare rau pt ei. dc ar fi cistigat ar mai fi avut sanse sa se salveze.

bebe
29th March 2004, 19:14
nu ajuta pe nimeni acest rezultat!!!!!!!!!!!
cred ca oradea se poate considera retrogradata!!!!!!!!!!!!!

ad3an
29th March 2004, 22:55
Eu nu asa fi sigur ca oradea e retrogradara avand in vedere ca am jucat cu srapid is dinamo si suntem la 2 pct de un loc salvator!!!!
Forza Oradea!!!!!

rmoldovan
31st March 2004, 12:48
Eu cred ca echipa are nevoie de o victorie pentru a scapa de amenintarea care o inspira acest ultim loc din clasament. Avem o echipa care totusi merita sa ramana in topul fotbalului romanesc si are inca multe de aratat.
Candva era o traditie la oradea si se lupta pentru locurile fruntase din clasament. De ce nu ar fi dinou asa?
Oradea are nevoie de o echipa in divizia A si noi cei care ne consideram suporterii ei sa incercam sa o sprijinim moral. Trebuie sa stim sa pierdem si sa ne bucuram cand castigam.
Hai Bihoru

PS: Ce parere aveti despre site-ul: www.fco.ro? Orcum mai se aduc inbunatatiri si completari pe parcurs.

bebe
1st April 2004, 16:32
buna metoda de a face reclama la site