PDA

View Full Version : Etapa 18: Dinamo - Steaua



Pages : [1] 2

Vadim
22nd March 2004, 12:58
Duminica, 28 martie, Dinamo - Steaua - ora 21:00 (PRO TV)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

iulian
22nd March 2004, 13:04
Steaua trebuie sa bata daca vrea sa aiba sanse reale la titlu anul asta si trebuie sa demostreze - zic eu - suporterilor Stelisti ca rezultatul de egalitate cu Rapid a fost un accident nefericit
Steaua poate si trebuie sa ne demonstreze ca este cea mai buna echipa din campionatul de anul asta /hello

Pronosticul meu .. 2 solist fara dubii :ok:


Hai Steaua
/OLE/

ieppy
22nd March 2004, 13:23
Dupa rezultatul Stelei cu Rapid noi trebuie sa le dam lovitura decisiva. Sper ca Dinamo sa nu joace cum au facut in tur, adica ccu frica, ci sa atace din primul pana in ultimul minut. Asta ca sa nu ne creeze stelistii probleme in aparare unde sigur vor fi probleme deoarece va reaparea Burca ca titular. Sper ca Dinamo sa invinga desi nici un rezultat egal nu ar fi rau deoarece ne-ar mentine la 2 puncte de Steaua. Sper sa fie un joc la fel de bun ca cel dintre Steaua si Rapid in care Dinamo sa demonstreze forta lor ofensiva. Sper ca apararea Stelei sa fie la fel de aeriana ca in meciul cu Rapid, in cazul asta punanduse doar problema cate goluri vom da.

vasile314tzurka
22nd March 2004, 13:43
eu sper sa fie un meci bun, poate mai bun decit steaua rapid si steaua sa invinga o echipa dinamo tare. n-am nici-o placere cind invingem pe niste tipi care nu sunt in forma:) mde.

JJ
22nd March 2004, 14:17
Sper si eu sa fie un meci spectaculos, ca si Steaua-Rapid, si sa se termine tot egal :D :D :D .

Red Heat
22nd March 2004, 14:40
Dinamo trebuie sa speculeze momentul de avantaj pe care il are. Daca Dorinel Munteanu nu va juca cred ca singura problema va fi proportia scorului. Steaua a pierdut din forta de la mijlocul terenului datorita cumului de cartonase a lui Aliuta si in cazul in care nici Dorinel nu joaca isi pierde exact compartimentul cel mai important. Si daca ne gandim ca nici cu moralul nu sta prea bine, ne dam seama exact de datele problemei. De cealalta parte Dinamo nu poate pierde decat printr-un ghinion (ca in meciul tur) sau pe mana arbitrilor. Am scos din calcul un joc prost pentru ca eu cred ca baietii vor face mare risipa de energie. La un meci cu Steaua, eterna rivala nici nu se poate altfel.
In cazul unei victorii dinamoviste cred ca nici nu se mai pune problema campioanei. Dinamo se va distanta la 5 puncte, ce cred ca vor fi foarte greu de remontat de catre adversare. In cazul unui egal Dinamo ramane cu o optiune serioasa in castigarea campionatului, iar in cazul in care pierde atunci va fi o batalie pe viata si pe moarte intre toate cele 3 mari echipe bucurestene.
Am sa merg pe 1 solist si sper ca lunea viitoare sa pot spune ca am avut dreptate :p

calu
22nd March 2004, 14:50
Dinamo nu trebuie sa rateze sansa de a se distanta.pe un alt topic JJ spune ca daca Dinamo bate simbata se duce la 5 puncte de Rapid,pai 5 puncte sunt acum,Rapidu nu are cele 3 puncte cu National in buzunar de pe acum.National e o echipa incomoda pentru oricine asa ca nu se stie.cu putin noroc/concentrare,Rapid putea sa cistige aseara,serios! Steaua s-a taiat inexplicabil dupa pauza.si de asta trebuie Dinamo sa profite.

uti2102
22nd March 2004, 15:35
Eu sper intr-un meci mult mai bun decat Steaua-Rapid. Adica sper sa fie cat mai putzine gresheli shi cat mai multe executzii tehnice desavarshite. La fel ca shi Tzurka vreau sa batem o echipa Dinamo solida, nu una cu "aparare aeriana". Daca vom reushi asta o sa taiem macaroana tuturor. Hai baietzii! Aratatzi ca suntetzi cei mai buni! FORZZA STEAUA! /hello

calu
22nd March 2004, 15:50
ca intotdeaua,DINAMO-STEAUA va fi un meci de 1,X,2...stiu ca unii se vor supara dar ramine singurul derby al Romaniei.
hai Dinamo!

ronaldinho
22nd March 2004, 17:03
La o prima vedere, aruncand o privire asupra loturilor, acest meci este de 2, categoric. Avand in vedere ca de la Steaua va lipsi Aliuta 100% si posibil Munteanu, ar putea constitui o problema. Dar asta se poate rezolva repede, adica Ogararu fundas dreapta, Dumitru la mijloc si bostina in locul lui munteanu, daca va fi cazul. Cred ca va fi un meci deschis, cu multe goluri.
Excluzand din start varianta 1, e merg pe un X2.

calu
22nd March 2004, 18:30
Ronaldinho,vorbim duminica dupa meci sau luni...am mai pus eu un pariu aici cu cineva ,a pierdut si a disparut,as pune si cu tine pe ceva beri dar ma abtin sa nu patesc la fel! good luck to you!

bebe
22nd March 2004, 18:34
din cate stiu eu in momentul de fata dinamo are cel mai bun atac din romania!!!!! :yeah: apararea stelei in meciu cu rapid a functionat "asa cum trebuie" :rosu:
eu zic ca o sa fie un 3-2 pt dinamo!!!!!!!!!!!!!!!! /hello

ieppy
22nd March 2004, 18:35
calu, mai bine pui pariu cu el si iti spun si de ce: ronaldinho il considera pe Nesu unul din primii 100 jucatori din lume ca talent. Cred ca asta spune totul.

calu
22nd March 2004, 19:01
mda,e clar...daca apararea noastra e atenta,nu vor fi probleme cu Steaua,plus ca Steaua a aratat aseara ca poate juca doar o repriza,in rep a doua aproape au pierdut meciul..

Sabin
22nd March 2004, 19:34
Meciul e clar de 1x2, cu un usor avantaj pentru Dinamo pentru ca joaca acasa. Daca Dinamo prinde o zi buna, ceva in genul cu Sahtior, si Ando reuseste sa mobilizeze total echipa nu cred ca vor fi probleme. Dar, fiind marele derby, nu se stie niciodata. FORZA DINAMO!!

Petrut
22nd March 2004, 21:08
0-2
Dica1
Dinita1

rew
22nd March 2004, 21:16
Cit o fi el de mare derby, acum e 1 solist. 2-0

N0_NaM3
22nd March 2004, 21:40
Bate Dinamo...deci 1 solist .

uti2102
22nd March 2004, 22:39
Mamah.......cata infatuare! E specifica n-ai ce-i face....Poate va scoatem fotbalu' din cap. Cu rapidishtii am incercat da' n-aveam antrenament. Sunt shi eu la fel de optimist ca shi voi. Diferentza e ca eu am cu ce. :p Shi nici nu ma supar dak pierd. :drak: Deci 2 solist. Nici un X n-ar fi rau, dar parca meritatzi o bataitza buna......asha k sa mai revenitzi shi voi printre muritori.

apparte
22nd March 2004, 22:52
no name,nu uita ca la Steaua au lipsit din aparare in meciul cu Rapid,Rachita si Hamutovski.Cu cei 2 revenim la formula ideala in aparare.Aliuta e o pierdere grea la mijloc,dar poate fi suplinit fie de Dica,Dumitru sau Munti.Absenta lui Munteanu ar fi mult mai grava deoarece ar obliga la multe schimbari in asezarea echipei.Meci de 1,X,2.

Sabin
22nd March 2004, 23:09
Poa' sa joace si Ronaldo, nimic nu poate asigura victoria intr-un meci din asta. Ai si tu dreptate, apparte, e meci de 1x2, ca toate derby-urile de altfel.
alpopa, degeaba vorbim despre echipe, atzi avut meci cu Rapid, totzi va buricatzi pe aici si s-a vazut ca e departe dorintza de adevar... FORZA DINAMO!!

rew
22nd March 2004, 23:14
Pardon apparte, formula ideala e cu mitica in aparare.
Si o sa ma duc sa inatz o brazda in coltul careului de 16m, ca sa aiba Radoi pe cine sa dea vina cind va da pe linga minge.

apparte
22nd March 2004, 23:18
Care Mitica??????
Sabine vezi ca ti-am raspuns pe gsp.

Pustoai-k
22nd March 2004, 23:29
Sper sa bata steaua pt ca scorul asta avantajeaza Rapidul!

ronaldinho
23rd March 2004, 02:58
Am curaj sa pun un pariu, ca va bate steaua. In ceea ce-l priveste pe Nesu, poate sunt subiectiv, pentru ca-l cunosc de mai bine de 10 ani de zile si am fost si suntem prieteni. Da, m-ati prins. Dar daca i se va da o sansa, va confirma. Da, ca aparator, nu se ridica la nivelul la care il stiu. So......? O punem de un pariu???

Sabin
23rd March 2004, 03:06
Chiar ca ai curaj... Aproape inconstient.

Mariusmadmax
23rd March 2004, 04:03
Dupa rezultatul Stelei cu Rapid noi trebuie sa le dam lovitura decisiva. Sper ca Dinamo sa nu joace cum au facut in tur, adica ccu frica, ci sa atace din primul pana in ultimul minut. Asta ca sa nu ne creeze stelistii probleme in aparare unde sigur vor fi probleme deoarece va reaparea Burca ca titular. Sper ca Dinamo sa invinga desi nici un rezultat egal nu ar fi rau deoarece ne-ar mentine la 2 puncte de Steaua. Sper sa fie un joc la fel de bun ca cel dintre Steaua si Rapid in care Dinamo sa demonstreze forta lor ofensiva. Sper ca apararea Stelei sa fie la fel de aeriana ca in meciul cu Rapid, in cazul asta punanduse doar problema cate goluri vom da.
Un egal cu Steaua nu va favorizeaza , uiti ca aveti meci cu Rapid ... sub pod :D
Meciul cu Rapid a avut mai multe momente psihologice care au marcat jucatorii stelisti :
- golul marcat de Radoi , anulat pe sau pe ne - drept , urmat de cartonasul galben acordat lui Aliuta ( automat suspendat in MARELE DERBY )
- golul marcat de Rapid , in prelungirile primei reprize
- accidentarea lui Munteanu chiar la inceputul reprizei a II-a
- gafa lui Radoi ( care a facut pina atunci un meci magnific ! ; asta este ... si Chivu a calcat pe minge si Roma a luat gol ...) a dat nesiguranta pe finalul meciului compartimentului defensiv.

Dinamo - Steaua 0-1 - de data asta gindesc cu sufletul , scorul poate fi egal ( cel mai probabil ) , sau chiar ( doamne fereste !) o victorie a ciinilor .

Victorie Dinamo - la 5 puncte distanta de Steaua , si , probabil Rapid - campionatul este ca si jucat ( desi Dinamo are meci in Giulesti )
Egal - Steaua , Dinamo , Rapid se vor bate cap la cap multa vreme .
Victorie Steaua - campionatul pleaca in Ghencea , nu cred ca se mai poate tine cineva dupa ei , mai ales ca singura sansa a Rapidului sa iasa in Europa este sa termine macar pe doi ( Dinamo avand si varianta Cupei Romaniei ).

Forza Steaua ! Campionii suntem noi ! /hello

the_big
23rd March 2004, 08:44
Eu sper sa bata cainii chiar daca pe noi ne dezavantajeaza ,adica orice s-ar intampla sa NU castige stiaua campionatul !
2-0
Danciu si Tames !

ultra_alba
23rd March 2004, 09:11
un egal ar multumi ambele tabere deci 2-2

vasile314tzurka
23rd March 2004, 09:12
ce-mi plac mie microbistii care nu sunt in stare sa se bucure de un spectacol. daca doar te intereseaza sa piarda steaua de ce te-ai mai uita la vreun meci? afli odata pe an ca steaua nu e campioana si esti fericit pentru un intreg sezon.

JJ
23rd March 2004, 09:24
Bravo ultra alba. Si noua ne-ar conveni un egal in meciul asta...

uti2102
23rd March 2004, 11:31
orice s-ar intampla sa NU castige stiaua campionatul !


Sunt flatat sa aflu ca Steaua nashte trairi intense chiar shi in sufletele celor care nu o iubesc! :)

BoboCosta
23rd March 2004, 12:47
STEAUA va castiga fara probleme zic eu. Meciul va fi decis de aparari si cum a lui dinamo e varza nu imi fac probleme.Ma tem doar de forta ofensiva dar sper ca RADOI si RACHITA sa faca fata

Drakoness
23rd March 2004, 12:53
Indiferent de rezultat campionatul nu e cistigat (cred ca fiecare dintre cele 3 va mai pierde cel putin 6 pct pina la sf campionatului). Cred ca cel mai probabil rezultat e un egal (2-2)

florian
23rd March 2004, 13:03
Steaua este condamnata sa castige daca vrea sa spere la campionat.Dinamo mai are sansa cupei.La nivelul apararilor actuale, Steaua va da un gol mai mult(Oradea s-a speriat sau nu a vrut)Deci victorie Steaua 2-1:yeah:

gicu
23rd March 2004, 14:47
Meciul cu Rapid a avut mai multe momente psihologice care au marcat jucatorii stelisti :...


Hai ca asta-i culmea, pai in ritmul asta ai uitat sa specifici primul moment psihologic care i-a marcat pe stelisti, si anume prezenta pe teren a echipei adverse :D

Pana una alta, voi ramaneti cu subiectivismul...ca de fotbal se ocupa altii :)

Pronostic: 3-1 :yeah:

vasile314tzurka
23rd March 2004, 14:51
gicule, gicule...

pai oi fi matale dinamovist, dar insusi andone a spus ca steaua a jucat in prima repriza exceptional. sau o fi jucat criket ca tudose si noi nu stim?:)

calu
23rd March 2004, 15:06
a jucat,dar juma de meci!..de ce n-au cistigat,ba mai mult puteau si pierde! aia nu vedeti...

the_big
23rd March 2004, 15:20
alpopa stai linistit ca nu treziti nimic voi ,poate doar scarba fata de jiji si mm ! nimic alceva dar cand il vad pe saracul ala de mm ce importanta isi da chiar ca vreau sa va bata cainii grav cu vreo 5-6 zero !

bebe
23rd March 2004, 16:15
Hai dinamo!!!!

vasile314tzurka
23rd March 2004, 18:23
calule balan, vezi ce spusei mai in amonte asa ca nu o lua cu "nu vedeti" ca nu e cazul.

ieppy
23rd March 2004, 18:28
nu e cazul tau vasile insa sunt cativa stelisti pe aici´care o tot tin pe aia cu suntem cei mai tari si ne fura arbitrii. Din fericire cei mai tari nu au batut pe Rapid si nici cu Dinamo nu prea vad multe sanse asa ca nu le ramane decat sa dea vina pe arbitrii ca daca ar perde fraza:"suntem cei mai tari" ar deveni un paradox.

Acum stau si astept raspunsul unuia de pe alta planeta pentru ca sigur va veni.

calu
23rd March 2004, 18:28
la ce te referi?

vasile314tzurka
23rd March 2004, 18:35
ca unii spun "suntem cei mai tari" e de inteles. ca altii au o parere critica tine doar de anumite caracteristici. dar nu e sanatos sa spui "voi". cel putin mie nu-mi place.

toata lumea de fapt poate sa spuna acelasi lucru. prima repriza bine. in a doua au plecat acasa. m-a enervat ca piturca nu a fost in stare sa gaseasca ceva contra poresingului perfect al rapidistilor. din pacate:)

ieppy
23rd March 2004, 18:36
Lasa ca poate va luati si voi un antrenor la vara, mai ales daca nu prindeti nici o cupa europeana la sfarsitul sezonului.

vasile314tzurka
23rd March 2004, 19:19
si tu vrei sa vii la toamna? hm:)

nu cred ca se va schimba antrenorul. nu a fost schimbat nici cind a avut o serie neagra de ii facea galeria parastasuri, asa ca jiji nu cred ca va gasi om cu aceleasi uri personale precum tzupirca inima rea si minte rara. asta e.

inter
23rd March 2004, 19:23
ieppy, la "impunsaturi" te mentii in aceeasi linie :D:D:D, dar ai ceva noutati de la fratiorul tau Ayrton ?

ieppy
23rd March 2004, 19:24
Ce dor imi e de slagarul primaverii: Piti, piti nu pleca, ne pleca urmat de celebrul Piti, piti, du-i in B, du-i in B. O tempora! Iar asta le cantam noi astia din galeria opusa. Credema sunt cel mai mare fan al lui Piti. ´Mai ales daca reuseste sa nu va califice macar in UEFA. Posibil este, cat de realista este varianta vedem sambata.

Inter, fac si eu ce pot mai ales ca fratiorul ma cam lasat singur impotriva tuturor(am vazut ca e la moda sa iti spui asa chit ca rapidistii au spus-o primii). Si eu inca sunt decent, cred ca ai citit si tu ce spun stelistii de Dinamo. Eu mai fac o aluzie ei o dau cu verdicte. Lasa ca le va trece sper sambata.

inter
23rd March 2004, 19:25
parca si eu imi aduc aminte de agentul 007 de la voi :p

Vadim
23rd March 2004, 19:27
Daca nu joaca Dorinel, Steaua are sanse taiate cu 50%.

ieppy
23rd March 2004, 19:28
A fost odata ca niciodata... Acum transformam orice echipa in 007. Oricum ma bazez pe Craiova ca ii va trata pe Steaua cum se cuvine in Banie si ma refer in primul rand pe teren ca in tribune sunt si vor fi: In deplasare.

vasile314tzurka
23rd March 2004, 19:31
am o boala pe el de moare calul rostogolindu-se. asa minte imbicsita nu am vazut. ii iese cietodata si dupa aia se pierde si se uita de crezi ca e cel putin shopenhauer din babaroasa. nu stiu de unde am facut rost de atitia filosofi in fotbalul romanesc. mi s-a parut o porcarie scoaterea lui de la nationala dar mirlania cu lacatus nu o sa i-o iert. l-as fi preferat pe laca oricind in lociul lui, dar ala nu are o minte dusa numai la invirteli. dupa cum jucase rapidul primele doua meciuri as fi zis ca batem fara probleme. la 3-1 la fel. dupa cum au luat golul al doilea de la rapid am mutat pe sumo. asa timpenii de aparare nu le pot intelege. mai ales ca se lauda cu cea mai buna aparare. fundasii centrali erau oriunde nu la locul lor. e adevarat ca m-a enervat meciul cu farul ca din cauza lui am pierdut primul loc, dar sa nu fii in stare sa te adaptezi e dezastruos.

nu stiu cum va fi in meciul cu dinamo. eu am pus 2, deh, tot cu steua tin, dar nu cu mare tragere de inima. sper sa-si revina si sa o lase mai moale cu fumurile. mai ales ca principalul motiv al scandalului cu nationala a fost "omogenizarea echipei". halal.

ieppy
23rd March 2004, 19:33
Chiar, interesant ca multi stelisti au uitat de felul cum sa purtat Piti cu Laca. Chiar ciudat!

inter
23rd March 2004, 19:36
hai sa pun "praz" pe foc, steaua bate ! :p clar!

ieppy
23rd March 2004, 19:38
pai daca pui gaz faci imnul stelei. Si daca bate ce? Tot noi luam campionatul. Iar vaza cu bate clar este de domeniul fantasticului. dar in fine, parerea ta.

uti2102
23rd March 2004, 19:38
Pana una alta, ca de la om la om shi nu de la suporter la suporter : dinamovishti dragi :drak: ! nu consideratzi ca, macar pentru infumurarea voastra, meritatzi sa mancatzi bataie ?! io zic ca daca atzi gandi ca nishte oameni shi nu ca nishte suporteri atzi spune tare shi raspicat DA! Dar nu-i problema daca va opreshte ceva sau cineva sa spunetzi asta. Raspunsul oricum va veni sambata.....
Dinamo 0 - 1 Steaua -> asha cum dau italienii, ca sa va ofticatzi shi mai tare :happy

vasile314tzurka
23rd March 2004, 19:40
hai sa pun "praz" pe foc, steaua bate ! :p clar!

daca bate, ai o placinta de praz de la mine cadou la a 5-a intilnire. merge cu vodca, brici:)

inter
23rd March 2004, 19:41
sa marcat ! :p

ieppy
23rd March 2004, 19:41
Pai draga stelist, daca si noi suntem ingamfati atunci alde jiji si memeaca ce or fii? Si ca sa iti raspund din punct de vedere al omului, voi meritati sa mancati bataie pentru ca sunteti mai ingamfati ca noi, si cand spun asta ma refer la suporteri. Vrei sa iti dau si exemple sau ma crezi pe cuvant. Stai flexat ca Dinamo da sigur gol cu Steaua. cate inca nu sa stabilit, mai intai sa vorbim cu arbitrul meciului.

vasile314tzurka
23rd March 2004, 19:42
pai daca pui gaz faci imnul stelei. Si daca bate ce? Tot noi luam campionatul. Iar vaza cu bate clar este de domeniul fantasticului. dar in fine, parerea ta.

draga ieppy, fantasticul si fotbalul sunt lucruri foarte apropiate. vrei exemple? am de toate culorile. cel mai celebru e brazilia - italia din 82. daca vrei de la tine din ograda ia un 17 nentori tirana. asa ca spera sa fie macar un meci frumos.

inter
23rd March 2004, 19:51
ieppy , dragule vezi ca pt. "stai flexat" tre sa dai drepturi de autor :drak: :drak: :drak: :drak: lui iulian care e .... stelist :cool:

ieppy
23rd March 2004, 19:56
dau si o bere daca trebuie dar nu stiam ca el a inventat-o.

Vasile, asa e cu fantasticul. Fantastic ar fi daca va bagam si pe voi in clubul 007, nu? Sunt lucruri greu de crezut dar care se pot intampla. Eu nu cred ca Steaua ne poate bate clar(adica un 3-0 scurt).

uti2102
23rd March 2004, 20:03
Mai clar de 0-1 ce vrei?!!! :evil: Ieppy, nu intzeleg de ce-i tot bagatzi in discutzie pe MM shi JJ. Noi n-am zis nimic de Borcea. Zicem de suporteri in general. Shi sa nu-mi zici mie ca dinamovishtii nu sunt ingamfatzi shi-shi dau aere.....

vasile314tzurka
23rd March 2004, 20:04
orice se poate. e adevarat ca 3-0 pentru steaua in virtutea ultimilor rezultate e putin probabil, dar nu e tot atit de improbabil ca o selectionata a europei sa bata la baschet o america de nba. de asta e frumos fotbalul. ca nici nu stii la ce sa te astepti. pe lista marilor surprize pun la loc de cinste 8-0 administrat de bayern munchen lui ajax la retragerea lui Cruijff. mde:)

JUVENTUS_1
23rd March 2004, 20:07
Prevad un meci cu multe goluri dar se va termina egal (2-2, 3-3)

Adrian
23rd March 2004, 20:44
La ce aparari am vazut in ultimele meciuri, in aceasta intalnire nu va conta cine da mai multe goluri, ci cine primeste mai putine!
Logic ar fi un 1, poate e si loc de un X...

alx_ro
23rd March 2004, 21:28
Salut!
In primul rand, hai sa nu mai o dam atata ca daca joaca unul batem sigur, daca nu joaca altul, sigur luam bataie. Pana acum 2 etape nu l-am avut pe DM si am terminat turul pe locul 2 la egalitate de puncte cu dinamo. Ce s-a intamplat duminica in repriza a doua a fost o greseala si trebuie sa uitam cat mai repede. Sa speram ca duminica asta, jucatorii sa nu mai cada psihic asa cum au facut-o cu rapidul. Oricum, dinamo nu are sanse sa bata Steaua decat daca Steaua joaca cu 3-4 oameni in minus si fara portar.
Pronostic 2 solist.

ady_azzuro
23rd March 2004, 21:30
Egal...2-2 :)

alx_ro
23rd March 2004, 21:31
Si inca ceva: Steaua nu inseamna JJ si MM :ciocan:

gicu
23rd March 2004, 21:34
gicule, gicule...

pai oi fi matale dinamovist, dar insusi andone a spus ca steaua a jucat in prima repriza exceptional. sau o fi jucat criket ca tudose si noi nu stim?:)

dom'le, daca joci 10-15-20 de minute fotbal nu poti pleca la vestiare mandru ca esti mare si tare si ca ai pierdut pe nedrept. Asa au facut astia regulamentul, sa se joace o ora jumate :)

Pe de alta parte, n-am nimic cu jucatorii stelisti (ma rog, cu mici exceptii) dar unii suporteri sar calu', (scuze userului cu acelasi nick :) )

ieppy
23rd March 2004, 22:43
alpopa, iti zic ca suporterii dinamovisti nu sunt ingamfati si nu isi dau aere mai mult decat suporterii stelisti. Insa suporterul numarul unu JIJi trage aere, ca deh, are stomacul sanatos.

Utilizator
23rd March 2004, 23:21
Dau si eu un pronostic ingamfat si spun ca va fi 2-1 pentru Dinamo.
Inter a pus praz pe foc, eu pun bere sa-l sting, adicatelea la urmatorul Forum meeting dau o bere fiecarui participant daca bate Dinamo :).

ronaldinho
23rd March 2004, 23:38
La valoarea pe care au componentii lotului lui Dinamo, la aceasta ora nu cred ca acest meci merita discutat atat. Este un meci clar de 2. Cu toate ca nu cred ca va fi, as vrea sa se termine si la vreo 3-4 goluri diferenta pentru steaua, ca sa va mai scoata din aerele astea din cap. Puneti echipa de start a lui Dinamo pe foaie, si zicet-mi daca exista mai mult de doi-trei jucatori care sa aiba loc in 11-le Stelei sau macar pe banca de rezerva a Stelei. Nu sunt stelist, dar cred ca multi nu vad care este realitatea. Calu, cum ramane cu pariul? Ca as bea si eu o bere gratis.

M|tea
23rd March 2004, 23:45
Dinamo-Steaua, sau singurul derby al fotbalului romanesc: cele mai valoroase echipe ale campionatului se infrunta in Stefan Cel Mare.Dinamo vrea 3 puncte pentru a se detasa in lider.Steaua vrea 3 puncte pentru a schimba liderul in clasament.Borcea e disperat.Gigi Becali ar face tot posibilu si imposibilu pentru a pleca invingator din groapa.Rezulta un singur lucru: VA FI PE VIATA SI PE MOARTE.Sper sa vad ceva frumos si cu multe goluri.Sincer daca STEAUA va juca la fel cum a facu-o cu Rapidu in prima repriza poate castiga meciul si cu 4-0, in schimb daca va prinde o zi mai slaba, Danciulescu nu va rata ocazia revansei!Astept sa vad unicul meci al anului in Romania.Nimic nu se compara cu Dinamo-Steaua [doar Timisoara-Alba Iulia se poate compara].VREAU SA VAD 2 ECHIPE CARE SUNT PREGATITE PENTRU CUPELE EUROPENE.2 ECHIPE CARE SUNT DISPUSE SA NE OFERE NOUA FANATICILOR DIN TRIBUNA UN SPECTACOL AUTENTIC, UN MECI DE 5 stele! BAFTA CAINILOR! BAFTA ULTRASILOR DIN GHENCEA! CEL MAI BUN SI MAI CINSTIT SA INVINGA! :ok: :rolleyes:

uti2102
23rd March 2004, 23:59
CEL MAI BUN SI MAI CINSTIT SA INVINGA!

Asta-mi place! Dar nu prea e corect fatza de gazde..... :evil:

ieppy
23rd March 2004, 23:59
La valoarea pe care au componentii lotului lui Dinamo, la aceasta ora nu cred ca acest meci merita discutat atat. Este un meci clar de 2. Cu toate ca nu cred ca va fi, as vrea sa se termine si la vreo 3-4 goluri diferenta pentru steaua, ca sa va mai scoata din aerele astea din cap. Puneti echipa de start a lui Dinamo pe foaie, si zicet-mi daca exista mai mult de doi-trei jucatori care sa aiba loc in 11-le Stelei sau macar pe banca de rezerva a Stelei. Nu sunt stelist, dar cred ca multi nu vad care este realitatea. Calu, cum ramane cu pariul? Ca as bea si eu o bere gratis.
Dar ia zi cati jucatori de la Rapid pot fi in primul 11 la Dinamo? Dar la Steaua? Dar invers? Dupa ce termini problema vino inapoi sa comentam raspunsul.

ieppy
24th March 2004, 00:00
Chiar asa alpopa, nu e corect fata de gazde ca toata lumea stie ca cel mai bun si cinstit e jiji.

ronaldinho
24th March 2004, 00:00
Te contrazic. Steaua-Dinamo, sau Dinamo-Steaua a fost singurul meci al camionatului inainte de 89. E adevarat, e un meci al orgoliilor si al tribunelor, dar nu cred ca este singurul meci al campionatului. Dar, din cate imi dau seama tu vorbesti de fotbal doar din auzite. Ai comparat un meci Steaua_Dinamo cu unul Poli - Apulum. Probabil nu ai vazut adevaratele derby-uri ale Ardealului. Ai vazut anul trecut Poli-UTA, sau anul acesta Poli-F.C. Bihor. De curiozitate, sa te uiti peste doua etape la Oradea-Poli. Dinamo a inceput usor-usor sa-si piarda suporterii, si-a pierdut cam toate talentele, iar in cel mult 2-3 ani va ajunge un club genul Gloria Bistrita. Asta, daca nu vor fi lasati cei cu bani se investeasca.

ronaldinho
24th March 2004, 00:05
jeppy, in primul rand nici nu am adus in discutie rapidul. In al doilea rand pot sa-ti zic sincer ca cel putin 10-15 jucatori de la Rapid ar avea loc la Dinamo. daca iti face placere chiar o sa ti-i enumar. La Steaua, cred ca si-ar face loc printre titulari cel putin 4 jucatori de la Rapid.

calu
24th March 2004, 00:05
de acord Ronaldinho...

ieppy
24th March 2004, 00:07
ronaldinho, 2 lucruri:
1. nick-ul. te rog frumos sa il scrii cum trebuie altfel nu o sa iti mai raspund.
2. enumara ambele variante

P.S: Dinamo va ajunge ca Gloria cand Rapid va ajunge in C.

Sabin
24th March 2004, 00:11
Eu nu cred ca Dinamo va ajunge vreodata ca Gloria. De restul nu ma pronuntz...

ronaldinho
24th March 2004, 00:12
Hai ca poate ai treaba si te retin. Du-te la culcare si mai vorbim maine. Probabil esti obosit, la cat de mult te soliciti, nici nu ma mira. Asta e pt. jeppy
Calu', scuze ca-ti zic asa, dar nu am alta varianta, merge pe o lada de bere? Alege tu marca.

ronaldinho
24th March 2004, 00:14
Daca continua in ritmul asta, mai mult ca sigur.

ieppy
24th March 2004, 00:15
Ce e cu voi astia din Canada de deveniti asa de aroganti? Asa sunt toti canadieni sau este doar aroganta capata de roman in momentul in care fuge din tara? asta pentru ieppy. Este o chestie de respect.

ronaldinho
24th March 2004, 00:23
Nu cred. Cred ca aceasta aroganta iti este specifica. Scuze, ieppy, ca te-am botezat. Dimpotriva, toti canadieni sunt foarte respectuosi si modesti. Iar de fugit, n-am fugit din tara pentru ca nu aveam de ce. Dar cred ca ne indepartam prea tare de subiect, si anume meciul de campionat Dinamo-Steaua.

ieppy
24th March 2004, 00:29
Mie nu are de ce sa imi fie specifica. Ah, ca mai fac un banc doua asta e, doar nu ai vrea sa fim tot timpul seriosi. Daca am fost arogant in vreo discutie cu tine atunci imi cer scuze insa nu a fost intentionat. Dar ca sa revenim, de cand boala asta impotriva lui Dinamo din partea unui rapidist? Din cate stiu eu ii "iubiti" mai mult pe stelisti decat pe noi.

ronaldinho
24th March 2004, 01:34
De cand? De la meciul cu Ceahlaul si mai ales de cand a pierdut campionatul contra lui F.C. National. Dar nu e ura pe Dinamo. E ura pe cei care conduc acest club, si care ii hotarasc soarta. Toti din conducere sunt unul mai flamand decat altul si trebuie sa imparat hrana intre ei, ca sa nu mai vorbesc de faptul, ca unde-s multi puterea creste, ma gandesc ca mai au si ei o relatie la Piatra Neamt, alta la Ploiesti, etc, iar multe meciuri ma indoiesc ca Dinamo le-ar juca pe teren, chiar daca acu nu mai este asa evident acum ca si anii trecuti. Pe cand la Rapid si Steaua se stie cine conduce, ma rog, cine castiga bani. Sincer, cred ca doar o retrogradare ar alunga acetse "lepre" de la acest club, sau un om cu bani, dispus sa investeasca bani in echipa, cum a fost Gigi cu Steaua.

darkman
24th March 2004, 02:00
Ronaldinho,stai tu linistit ca, din pacate, Dinamo nu va scapa prea usor de alde Borcea si Netoiu. S-a format o mafie prea mare in jurul clubului ca sa se mai schimbe ceva in viiotrul apropiat.
In ceea ce priveste meciul, cred ca va fi unul cu multe goluri, la cat de varza sunt cele 2 aparari. O mare diferenta o va face mijlocul. Cine va castiga mijlocul terenului va avea castig de cauza. Eu,ca rapidist as vrea un egal, dar daca stelistii vor cadea fizic in repriza a doua, asa cum au facut in meciul cu Rapid, cred ca va avea castig de cauza Dinamo. Oricum, forta ofensiva a dinamovistilor este mai mare decat a stelistilor, singura solutie pentru Piturca fiind sa opreasca ajungerea mingiilor la Danciulescu si Niculescu. Nu cred, asa cum au afirmat altii, ca Steaua a cazut psihic in repriza a doua, ci mai mult fizic. Se cunoaste diferenta de pregatire din iarna dintre cele doua echipe, chiar daca Rapid si-a lasat jucatorii la Nationala :D. Psihic au cazut cred doar dupa gafa lui Radoi, dar asta face diferenta intre echipele mari si astea mai mici, cum sunt cele romanesti in prezent. Greseli poate face oricine,chiar si cel mai bun jucator al echipei.

alin_p
24th March 2004, 02:42
:) :) :) Bai baieti reveniti cu picioarele pe pamint,pai Steaua cu apararea ei de plastelina in frunte cu M.Tudor cum sa faca fata la cel mai bun atac din tara.Asa ca din Chicago,USA pronosticul e cam asa Dinamo-Steaua 3-0 cu DINAMO forever. :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :ciocan: :ciocan: :ciocan:

calu
24th March 2004, 04:06
da o lada e ok si nu va mai certati aiurea...e pacat.

Mariusmadmax
24th March 2004, 04:15
Dinamo - Steaua 0-1
Basescuuuuuuuuuu !
:D

ronaldinho
24th March 2004, 04:16
ieppy, am ramas dator cu jucatorii: pt. Dinamo : Dolha, Irimia, Galamaz, Rada, Stancu, Maftei, Badoi, Niculae, Zyati astia ar fi titulari la Dinamo, in locul celora care sunt acum, adica: Preda, Barcauan, Iordache, Alistar, semeghin, Alexa, Badea, Grigorie, Niculescu. Iar, ca rezerve, de lux, Sabin, Negru, Ilyes, Vasilache ( din cate l-am vazut la Bistrita).
Iar la Steaua: Badoi, Niculae, Zyati, Stancu. Eu l-as pune si pe Rada, avand in vedere ca Rachita mai are un pic si se pensioneaza.

ronaldinho
24th March 2004, 04:24
Nu ma cert cu nimeni, imi spun punctul de vedere. Daca ma insel, asta este. Iar, cu pariul, eu vin in mai in tara, deci ne socotim atunci. Poate pana atunci se mai aduna. :yeah: /hello

canadianul
24th March 2004, 07:38
STEAUA...STEAUA SI IAR STEAUA.DE CE? Simply the best.2-1 Steaua. :yeah:

vasile314tzurka
24th March 2004, 08:37
dom'le, daca joci 10-15-20 de minute fotbal nu poti pleca la vestiare mandru ca esti mare si tare si ca ai pierdut pe nedrept. Asa au facut astia regulamentul, sa se joace o ora jumate :)

Pe de alta parte, n-am nimic cu jucatorii stelisti (ma rog, cu mici exceptii) dar unii suporteri sar calu', (scuze userului cu acelasi nick :) )

joaca fiecare cit poate. tot e ceva:) din pacate vin cupele europene unde jucam partial color:) doar. si acolo e cintarul nu aici unde lucrurile se misca greu si nu intotdeauna intelegi ce si cum. vazui aseara milan deportivo. italienii au jucat doar vreo 15 minute puse cap la cap, dar ce minute:) asa ca important e sa ai posibilitatea sa tii de rezultat. cum? nu stiu, as prefera inteligent.

p.s. acum faptul ca discutam de suporteri poate nu e taman sanatos. fiecare dupa cum vrea poate si il duce... inima. sunt oameni care sufera kla fotbal. eu inafara unei enervari pe moment, sunt cam coleric recunosc, nu prea sufar abundent. e totusi un joc. decit sa ii stresam pe altii cu "voi" as prefera sa dam nume directe, iar nu sa defilam cu stelistii, dinamovistii, oltenii...

vasile314tzurka
24th March 2004, 08:38
Dar ca sa revenim, de cand boala asta impotriva lui Dinamo din partea unui rapidist? Din cate stiu eu ii "iubiti" mai mult pe stelisti decat pe noi.

gresit. e boala veche. a se vedea telenovela "shoshonaru" si altele de acest soi de pe vremea lui tudorica si trompeta lui. ce sunet, ce muzica:)

vasile314tzurka
24th March 2004, 08:42
Dau si eu un pronostic ingamfat si spun ca va fi 2-1 pentru Dinamo.
Inter a pus praz pe foc, eu pun bere sa-l sting, adicatelea la urmatorul Forum meeting dau o bere fiecarui participant daca bate Dinamo :).

la mine o apa plate te rog si la inter o vodca larga, ca nu o sa ma spinzur daca ia bataie steaua, dar zic eu asa ca il vad pe inter infulecind placinta cu praz si tu plingind in pumni:) ce zici de un 2-3? parca suna mai bine ca 2-1:) eu macar vreau spectacol:)

NEAGA
24th March 2004, 08:58
DINAMO-STEAUundefinedA 0-1

NEAGA
24th March 2004, 09:23
Sambata La Ora 21 Se Joaca Vadim!!!!

chibitu
24th March 2004, 10:03
Sper si eu sa fie un meci spectaculos, ca si Steaua-Rapid, si sa se termine tot egal :D :D :D .
JJ "O-cocea" ,vrabia malai viseaza ,meciul nu este de x, va fi 1 sau 2,dar ca stelist, cred ca nici un x nu ar fi rau ,tinind cont de accidentarile si suspendarile din lot,pt ca dinamo va da piept cu voi si orice se poate intimpla,nu? In alta ordine de idei,eu nu afirmasem nimic de mitica ,poate a dat niste decizii marunte in favoarea noastra ,dar nu au influentat cu nimic rezultatul vreunui meci, drept dovada ca a-ti iesit campioni editia trecuta ,problema voastra este ca va aduceti antrenori si jucatori de la vecinele pe care le uriti cu "sirguinta" :mad: iar din ograda voastra cu atitea baze sportive oocidentale nu iese nimic pe gura tunului... :evil: cine stie poate il puneti pe eternul antrenor secund Rada ca principal si poate aveti sansa sa ajungeti in B de unde ati venit :ok:
PS .Momentan comisiile au revenit la Liga pina se va solutiona problema, asta numai ca sa va intarite pe voi ... :rolleyes:

Florentin
24th March 2004, 11:05
2-1 Steaua.
Apararea Stelei in meciul cu Rapid a fost intradevar varza de Bruxelles, dar apararea lui Dinamo este varza rosie in fiecare meci, plus ca reintra generalul Burca. Ma intreb daca Burca termina meciul asta in teren, pentru ca nu cred sa mai aiba parte de norocul din meciul tur?

simpson
24th March 2004, 11:09
Chiar ca Andone e sinucigas daca il introduce pe Burca... ceea ce se pare ca se va intampla. Lucrul asta m-a determinat sa votez x (cu goluri).

chibitu
24th March 2004, 13:54
Iata ca un derby s-a consumat si comentariile continua ,Steaua si Rapid au oferit un spectacol cum greu vezi in fotbalul nostru si imi doresc ca si derby-ul campionatului dupa cum spun unii sa se ridice la acelasi nivel ,imi cer scuze daca prin afirmatiile mele am jignit pe cineva desi marturisesc ca nici o clipa nu mi-a trecut prin gind asa ceva,dimpotriva am incercat sa polemizez cit mai elegant dar poate nu mi-a reusit in totalitate,unii sint mai patimasi dar in limitele bunei cuviinte,asa cum am spus si intr-un alt mesaj, tribunele s-au comportat mult mai bine fata de alte dati si sper ca si simbata va fi la fel,trebuie sa existe un respect reciproc si intre suporteri si intre jucatori, acesta este premisa pt un fotbal de calitate,si poate vom ajunge din nou in Europa ,daca va exista si perseverenta si seriozitate si motivatie financiara sporita,cine este mai bun sa cistige campionatul si asta sa se intimple numai pe teren.Mult succes Stelei si minunatilor ei suporteri !

the_big
24th March 2004, 14:31
JJ "O-cocea" ,vrabia malai viseaza ,meciul nu este de x, va fi 1 sau 2,dar ca stelist, cred ca nici un x nu ar fi rau ,tinind cont de accidentarile si suspendarile din lot,pt ca dinamo va da piept cu voi si orice se poate intimpla,nu? In alta ordine de idei,eu nu afirmasem nimic de mitica ,poate a dat niste decizii marunte in favoarea noastra ,dar nu au influentat cu nimic rezultatul vreunui meci, drept dovada ca a-ti iesit campioni editia trecuta ,problema voastra este ca va aduceti antrenori si jucatori de la vecinele pe care le uriti cu "sirguinta" :mad: iar din ograda voastra cu atitea baze sportive oocidentale nu iese nimic pe gura tunului... :evil: cine stie poate il puneti pe eternul antrenor secund Rada ca principal si poate aveti sansa sa ajungeti in B de unde ati venit :ok:
PS .Momentan comisiile au revenit la Liga pina se va solutiona problema, asta numai ca sa va intarite pe voi ... :rolleyes:

bai chibitu sau chibritule cum iti mai spune stai in banca ta noi avem bunul simt sa nu injuram antrenorii care au un trecut stelist sau dinamovist in schimb voi l-ati injurat si pe Hagi ca nu a fost de acord cu ciobanul din Pipera ,stai in banca ta nu te mai baga tu in seama cu Rapizii ! daca va bat cainii sambata sunteti terminati !

iulian
24th March 2004, 14:34
inteligent raspuns bigule ....cit timp te-ai gindit la el ?

iulian
24th March 2004, 14:42
Sorin Corpodean va fi desemnat de Ion Craciunescu sa arbitreze derbyul.

Biletele la derby se pun in vanzare miercuri la casele de bilete ale stadionului Dinamo si au urmatoarele preturi: Tribuna 0: 250.000 lei; Tribuna I: 200.000 lei; Tribuna a II-a: 150.000 lei; Peluza "Catalin Haldan": 50.000 lei.

JJ
24th March 2004, 15:38
Muad DIB, ignori faptul ca the_big a fost provocat de chibitul, chit ca atacul celui din urma mi se adresa in principal mie.

Sabin
24th March 2004, 15:40
Mai zi o data, ca n-am inzeles... :D :D
LUPTA DINAMO!!

chibitu
24th March 2004, 15:58
bai chibitu sau chibritule cum iti mai spune stai in banca ta noi avem bunul simt sa nu injuram antrenorii care au un trecut stelist sau dinamovist in schimb voi l-ati injurat si pe Hagi ca nu a fost de acord cu ciobanul din Pipera ,stai in banca ta nu te mai baga tu in seama cu Rapizii ! daca va bat cainii sambata sunteti terminati !
Crede-ma ca nu sa fie sfirsitul pamintului daca Dinamo va invinge simbata, sigur ca ne va durea dar viata merge inainte,dar am si eu unele nelamuriri:prima, de ce ai fost nascut si crescut anti steaua? de unde atita ura nejustificata;a doua ,afirmatia ta ca respectati antrenorii de la vecine este putin falsa,pt ca daca imi aduc aminte,nu a fost vina lui Iordanescu ca nu a reusit sa se impuna cu voi si l-ati facut stelist,demisia etc;a treia,am inteles ca ati fost oprimati inainte de 89 si e putin cam falsa ipoteza asta,dar acum de ce injurati mereu actuala echipa care numai are de a face cu vechiul regim si e privata 100%?Voi aveti un patron fost sef al UTC,un presedinte(despre ca s-a scris ca a fost bisnitar si puscarias) etc deci..
In ceea ce=l priveste pe Hagi , cred ca Gigi a gresit cind a facut acele afirmatii,trebuia sa procedeze cu diplomatie pt ca Hagi a reprezentat ceva pt Steaua,din pacate el a picat la mijloc in acest razboi intre veri,in care partea de vina o are "samsarul" de impresar care doreste sa vinda toti fotbalistii valorosi din tara pe preturi mici,cred ca Gigi a gresit si in cazul conflictului de la nationala,nu trebuia sa se cramponeze de acele zile in plus ...
Pina la urma ,trebuie sa fii de acord macar aici ca cel mai bun sa cistige campionatul si asta sa se intimple pe teren.

chibitu
24th March 2004, 16:06
Pentru postari mult diferite de cele plasate de individul The_Big am fost atentionat candva, undeva, de un "mare" moderator.

Ma intreb, totusi, cat timp domnule Vadim, trebuie sa-si verse pe aici gunoiul 'intelectual' cel pe care l-am numit, fara ca dvs sa interveniti in nici un fel ?
Si nu este singurul !

Iti multumesc pt sustinere,nu am avut deloc intentia sa fiu asa mai dur, dar jj mi-a scris in [quote] niste fraze daca imi aduc aminte de genul " noroc ca nu mai e mitica care sa va sustina" lucru pe care eu nu l-am spus absolut deloc si vad ca nici macar nu mi-a raspuns l-a lasat pe the_big, cu care chiar nu am nimic si asa cum spuneam nu am nimic cu nimeni,pur si simplu polemizam dar cu argumente reale si nu cu fraze isterice, asta e tot.

JJ
24th March 2004, 16:14
Chibitule, ti-am raspuns in threadul Steaua-Rapid, unde am si postat mesajul la care ai reactionat asa. Si cu asta va rog sa puneti punct off-topic-ului de aici.

Virusu
24th March 2004, 16:48
:drak: Dinamo a fost mereu echipa mai buna deoarece si la ora aceasta are cu 6 victorii mai mult..Asa ca nu cred ca va fi o problema pt Dinamo meciul cu Steaua tinand cont de moralul celor doua echipe.Eu nu vad decat un singur reultat 3-1 :evil: :evil: /hello /hello :ciocan:

uti2102
24th March 2004, 16:57
Biletele la derby se pun in vanzare miercuri la casele de bilete ale stadionului Dinamo si au urmatoarele preturi: Tribuna 0: 250.000 lei; Tribuna I: 200.000 lei; Tribuna a II-a: 150.000 lei; Peluza "Catalin Haldan": 50.000 lei.

Nesimtzire mai mare ca asta n-am vazut! Ce pretzuri sunt astea?! Se joaca cumva pe Old Trafford?! Acei oameni care au pus aceste pretzuri ishi bat joc de microbishti! Daca era vorba de cine shtie ce stadion mai ziceam, dar vorba aia, e o amarata de groapa.............Efectiv taie cheful microbishtilor de a vedea Steaua la lucru.

iulian
24th March 2004, 17:07
Nesimtzire mai mare ca asta n-am vazut! Ce pretzuri sunt astea?! Se joaca cumva pe Old Trafford?! Efectiv taie cheful microbishtilor de a vedea Steaua la lucru.


hehe ...asa se mai scot si ei pozitiv...ca mai are Borcea termopanele de pus..si na...da omu` banu sa vada Steaua la "live" :evil:

vasile314tzurka
24th March 2004, 17:25
alpopa, pai s-au prins ca e cu casa-nchisa. vine steaua, nu alte echipe (nu dau nume, persoane sensibile p'aci):)

iuliane, pin' la termopane vezi ca sunt la fotele rabatabile si aport de lux:)

ANDU
24th March 2004, 19:17
Daca nu joaca Dorinel,atunci Dinamo vo cistiga sigur : 3-2

calu
25th March 2004, 00:58
misto copy-paste,ai mai pus acelasi mesaj si in alta parte...criza de inspiratie sau...aflat in treaba?

maxymus
25th March 2004, 01:57
Forza Dinamo.....cred Ca Dinamo O Sa Invinga Foarte Usor Pe Cei De La Steaua 3-0 Caini Rosi

MacBaicu
25th March 2004, 02:02
Mie imi pare rau ca nu mai pot ajunge in B stelistii :drak: Sau mai pot? :ok: Io tot ii dau cu Doamne-ajuta, he he he :drak:
2-0 Dinamo
...
...si steaua in B ( Doamne-ajuta...!!!) :evil: :evil:

FatFrumos
25th March 2004, 02:12
Eu cred ca merg 1 solist dar Dinamo va cistiga foarte greu daca va cistiga, poate un 3-2

BachusVia
25th March 2004, 03:04
0-0, desi nu o sa va vina sa credeti, ambele echipe vor inchide jocul, nimeni nu va risca nimic...

Mariusmadmax
25th March 2004, 04:18
bai chibitu sau chibritule cum iti mai spune stai in banca ta noi avem bunul simt sa nu injuram antrenorii care au un trecut stelist sau dinamovist in schimb voi l-ati injurat si pe Hagi ca nu a fost de acord cu ciobanul din Pipera ,stai in banca ta nu te mai baga tu in seama cu Rapizii ! daca va bat cainii sambata sunteti terminati !
rapizii ?
hahahahahahahahahahaha
somnolentii s-au trezit numai la finalul meciului !!! :D

Mariusmadmax
25th March 2004, 04:21
dinamovistilor, nu va mai agitati atata! voi o sa castigati campionatul si tot voi o sa ne faceti de rusine in Europa.
La Oradea, la 1-0 pt FC BIHOR, cand dinamo nu juca nimic, dinu si v. becali au amenintat conducerea Bihorului cu retrogradarea. S-a spus clar, ca pt. FCO, returul incepe din etapa urmatoare. Una din retrogradate se stie deja. e Apulum, ca a avut tupeu.Timisoara stie pe pielea ei ce poate mafia din fotbalul nostru. daca s-ar juca corect pana la capat, anul acesta dinamo n-ar fi campioana. dar nu se joaca corect. sunteti si suntem naivi daca asa credem!
totusi, referitor la dinamo-steaua, dupa cum au jucat cele 2 in primele etape, merg pe mana Stelei.
Sigur nu este fictiune ?
Ca daca nu e ... e jale :D

Mariusmadmax
25th March 2004, 04:22
Forza Dinamo.....cred Ca Dinamo O Sa Invinga Foarte Usor Pe Cei De La Steaua 3-0 Caini Rosi
caini rosi ?
hahahahahahahahaha :D
tati , cainii rosii !!!!!!!!!! :D

Mariusmadmax
25th March 2004, 04:25
Pentru postari mult diferite de cele plasate de individul The_Big am fost atentionat candva, undeva, de un "mare" moderator.

Ma intreb, totusi, cat timp domnule Vadim, trebuie sa-si verse pe aici gunoiul 'intelectual' cel pe care l-am numit, fara ca dvs sa interveniti in nici un fel ?
Si nu este singurul !
Am sesizat si eu pe MARIA SA Princepele Vadim , despre "iesirile" aluia , dar se pare ca individul are pile , ca prea este tolerat !!!!!!!!!! :rolleyes:

Denis
25th March 2004, 07:37
Dinamo - Staua cel mai mare derby al Romaniei, zic eu cel mai spectaculos meci al acestui sezon: scor final Dinamo 3 - 4 Steaua (2 - 2 la pauza)

GO STEAUA
/OLE/

RstInPc
25th March 2004, 10:34
In turul campionatului, Dinamo a facut cele mai spectaculoase meciuri - ambele intalniri cu Rapidul in Supercupa si in campionat (pacat ca le-am pierdut :mad: ), cu Brasovul etc. Nu stiu cate meciuri ale Stelei au fost catalogate macar frumoase. In meciul cu Dimano, Steaua a practicat antijoc. A avut si Steaua un joc mai rasarit (o repriza Steaua, una Rapidul) si gata, este cel mai frumos meci al campionatului. Au fost mult mai frumoase intalnirile Dinamo-Rapid din toamna.

Un pronostic: Dinamo-Steaua 4-2 (2-2) (asa ca sa-i fac in ciuda lui Rave_o_Lution :evil: )

vasile314tzurka
25th March 2004, 12:02
e un meci de tinut minte cu o spectaculoasa rasturnare de scor. daca la poli-appulum a fost ceva similar, aici f putina lume se astepta sa fie asa. oricum, fara sa jignesc pe nimeni, miza a fost mai mare si faptul ca doua echipe de virf la ora actuala au terminat 3-3 si nu 0-0 sau alt soi de antijoc, e foarte mare lucru. iarasi a fost important faptul ca meciul s-a jucat pe teren si nu altfel. toate aceste motive fac din acest meci un meci frumos. sigur nu la nivel european, dar local este ceva care greu se uita. si toate astea fara sa-mi fac probleme ca sunt stelist. nu neg ca nu-mi convine rezultatul si m-am infuriat, dar asta nu are legatura cu meciul in sine. e foarte bine ca avem in fiecare etapa ceva similar ca lupta si daruire. schimbarile de situatie, de tactica, lipsa faulturilor dure, imprevizibilul, ardoarea disputei toate sunt importante.

DJ Klaus
25th March 2004, 12:08
Dinamovistii joaca cel mai spectaculos fotbal si inscriu multe goluri, nu cred insa ca vor trece usor de apararea Stelei ! Ambele echipe vor face un meci cat mai exact , putin spectaculos ! Pitzurca stie sa inchida bine jocul. Cred ca va fi un meci tactic ! Pronostic X sau mai precis 1-1 (0-0 la pauza)!

Utilizator
25th March 2004, 12:11
Nu cred ca va fi un joc spectaculos, ci mai degraba unul prudent, cu echipe la panda. In consecinta cred ca nu vor fi mai mult de 3 goluri, sper sa fie macar doua dintre ele in poarta Stelei :).

RstInPc
25th March 2004, 13:31
Ba, mie tare mi-e frica de un scenariu in care Dinamo sa se arunce ca orbii in atac, avand infipt in cap faptul ca "avem cel mai tare atac din Ro." incepand meciul cu nasul pe sus, si sa pateasca exact ca in meciul cu Rapidul ( sau mai rau Spartak). Sper ca Andone sa stie sa-si mobilizeze jucatorii si sa le scoata fumurile din cap.
Dar cred ca cel mai mare atu al stelistilor este...Burca. Daca prinde omu' o zi de "gratie" ne-o luam. Sper sa nu fie asa si sa se intample cum am scris mai sus.
/hello /hello /hello :yeah: :yeah: :yeah:

Utilizator
25th March 2004, 13:45
Dinamo o sa joace prudent, problema o sa fie intr-adevar Burca daca va juca. Si la urma urmei poate sa faca si el un meci bun macar odata. Meciul e deschis oricarui rezultat, dar cred ca Dinamo va castiga de data asta.

vasile314tzurka
25th March 2004, 13:47
eu sper sa-i dau lui inter placinta:)

Utilizator
25th March 2004, 13:50
Vasile sa stii ca am pus deja apa la rece pentru tine :). ..si o votca pentru Inter (parca asa ziceai) sper sa-l tenteze mai mult decat placinta pe care vrei sa i-o oferi in caz de Doamne fereste... :)

vasile314tzurka
25th March 2004, 14:13
apa rece sa fac dush, inteleg io? hm. ok. inter alege acum. ori placinta ori vodca:) nu uita, la egal nu primesti nimic:)

inter
25th March 2004, 14:16
sa ma repet ?
ok, bate steaua la cel putin 2 goluri diferenta!

vasile314tzurka
25th March 2004, 14:17
:):):) uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :):):)

Utilizator
25th March 2004, 14:22
Inter, Vasile a facut deja publica retzeta de placinta, poti s-o faci usor, pe cand votca ia mai mult timp s-o prepari :). Plus ca mai am o idee, sper sa vrea Vasile: facem un pariu Vasile ca va castiga Dinamo? Daca pierd asa cum am mai spus, dau apa plata/minerala, daca voi castiga dai tu o placinta. Deci daca facem pariul, Inter va avea de la mine si votca si placinta, pentru ca i-o voi da lui. :)

inter
25th March 2004, 14:26
ok, merg

Utilizator
25th March 2004, 14:28
Uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Inter daca Vasile supraliciteaza eu dau mai mult :). Sper sa nu ma oblige sa fac un “ceareu” :)

inter
25th March 2004, 14:31
:D:D vezi ca acum merg pe "Absolut" :p

vasile314tzurka
25th March 2004, 14:35
tradatorilor:) adicatelea eu sa platesc de "bucurie" ca bate dinamo? nu. daca bate dinamo, beau si eu absolut. da sa fie de la congelator:) placinta dau la toata lumea:)

p.s. si zi asa utilizatorule, e usor de facut:) ha

Utilizator
25th March 2004, 14:36
Absolut sa fie :), sa-mi spui daca vrei cu ceva arome sau fara :)
Vasile dupa atata seceta cred ca ti-ar prinde bine sa gusti o votca :)

vasile314tzurka
25th March 2004, 14:37
fara ca suntem oameni seriosi nu fitze de mitze:)

inter
25th March 2004, 14:38
utilizator pe chestia asta se dubleaza, m-ai jignit cu chestia cu "aromele" :p

vasile314tzurka
25th March 2004, 14:40
in mod normal absolut se cumpara numai la jumatate de galon, ca altfel se oxideaza:)

Utilizator
25th March 2004, 14:40
Dublu sa fie …scuze, m-a luat entuziasmu’ pe val :)

IlMILAN
25th March 2004, 16:01
Dinamo-Steaua.....
Sper intr-un meci frumos fara greseli de arbitraj,fara scandari obscene si fairplay in teren. As vrea sa bata Steaua nu de alta dar sa mai fiu si contra lui Utilizator:p .Oricum Dinamo va lua bataie.

P.S: Inter ,Vasile,Utilizator lasati mai porcaria asta de vodca si beti si voi o tuica sau o palinca "de casa":D.Daca nu aveti haideti la Timisoara ca dau eu atat cat puteti duce.....:p.Cel putin eu unul prefer sa bag o tuica de pruna decat o votca.....

vasile314tzurka
25th March 2004, 16:06
promit la anul cind termin dieta sa vin la timisoara. eu, cred ca si inter la fel, beau orice, inclusiv lichid de frina:)

sa-ti fie gura aurita cu meciul:)

Utilizator
25th March 2004, 16:37
Dinamo-Steaua.....
Sper intr-un meci frumos fara greseli de arbitraj,fara scandari obscene si fairplay in teren. As vrea sa bata Steaua nu de alta dar sa mai fiu si contra lui Utilizator:p .Oricum Dinamo va lua bataie.

P.S: Inter ,Vasile,Utilizator lasati mai porcaria asta de vodca si beti si voi o tuica sau o palinca "de casa":D.Daca nu aveti haideti la Timisoara ca dau eu atat cat puteti duce.....:p.Cel putin eu unul prefer sa bag o tuica de pruna decat o votca.....

Poate ai sa razi dar eu am avut pana de curand de la socrii rezerva de tzuica olteneasca prima intai. Astept recolta din toamna :).
Am mai avut ceva palinca de Alba cand am facut ceva lucrari pe acolo, dar daca ne vom intalni vreodata n-o sa te refuz la o tzuica de pe la tine :).

Despre meci mai vorbim dupa, eu merg pe victoria lui Dinamo, pentru ca suntem mai buni :).

IlMILAN
25th March 2004, 16:51
:happy :happy :happy
Utilizator..... oltenii fac un vin foarte foarte buuuun , dar cu tuica stau cam slab.Asta e parerea mea....si am degustat destula caci am foarte multi prieteni olteni:D.
Cea de Alba mereeeeeeeee bine pe gatlej...
In ce priveste meciul sa bata Steaua ca imi este mai putin antipatica decat Dinamo:D

ronaldinho
25th March 2004, 17:35
Mama, ce de pagini s-au adunat la topicul asta. Totusi, nu am vazut nic o discutie despre tactica, jucatori, meciul in sine. Cred ca ar fi mai bine sa facem un site ..w.orgoliul.ro Ce ziceti? Ar fi o afacere buna?

Adrian
25th March 2004, 19:49
:happy :happy :happy
Utilizator..... oltenii fac un vin foarte foarte buuuun , dar cu tuica stau cam slab.Asta e parerea mea....si am degustat destula caci am foarte multi prieteni olteni:D.
Ai dreptate! Cat despre zaibar...te pateaza si pe mate, sa zic asa. Si aspru de-ti face gura punga o zi intreaga :mda:

Ultras
25th March 2004, 20:14
Cred ca se va termina 2 - 3, pentru spectacol!

blue scorpio
25th March 2004, 23:32
V-a fi egal, cu multe goluri...

Catalanul
25th March 2004, 23:59
/OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/

acum trebuie sa demonstrati de ce sunteti in stare. :rosu: :rosu: DACA II BATETI SIGUR O SA CASTIGATI CAMPIONATUL!!! :yeah: :yeah: :yeah:


undefined HAI STEAUA!!!

calu
26th March 2004, 00:39
hahahahahaha ,polist stelist,culmea fotbalului!

alin_p
26th March 2004, 07:05
Hopa ca au aparut si timisorenii pe aici. Bai ''Hai Poli'' sau cum iti spune,voi degeaba vorbiti ca sunteti o galerie fara ECHIPA.Daca nu muta Dobos echipa la Timisoara,voi vedeati numai meciuri de divizia D.Si pronosticul la Dinamo -steaua cum stiti si voi 3-0 pt cea mai tare echipa din tara(adica DINAMO).2 goluri NICULESCU 1gol DANCIULESCU.FORZZZZZAAAAAAA DINAMOOOOOOOOO

IlMILAN
26th March 2004, 10:56
:happy :happy :happy :happy
Ba baieti ia mai lasati voi in pace pe Poli si Dobos. Dobos nu a facut ce a facut Netoiu, tocmai voi vorbiti?
Da cred ca majoritatea timisorenilor au o ura mai mare pentru Dinamo decat pentru Steaua...deci trage tu concluziile...
P.S Forza Danciulescu? Hahahahaha de cate ori v-a facut viata amara? :D :D :D la fel o sa fie si in meciu direct.
Personal , de la campionatul intern imi doresc o victorie a lui Poli in fata lui Dinamo si o echipa romaneasca in Cl, in rest mi se cam rupe dar voi unii dinamovisti sunteti un picut cam flegmatici....... deci nu ar fi rau sa reveniti cu picioarele pe pamant.:ok:

ieppy
26th March 2004, 11:07
Bai IMilane, da tu. ala cu ura mai mare pe Dinamo decat pe Steaua, ce ai tu mah daca spune omul ca ii place de Danciulescu. Sunt destui care erau impotriva scandarilor anti-Danciulescu, printre care si eu. Iar faptul ca unii dinamóvisti sunt mai optimisti decat ar trebuii, ce sa-i faci, sunt destui si de la Steaua care sunt la fel. Asa e inainte de derbiuri. Eu cred ca si multi timisoreni spun ca Poli va distruge pe Dinamo inaintea fiecarui meci si nu cred ca tu le spui: Hai bai fratilor sa fim realisti ca nu este asa de sigur ca ii batem. Pana una alta a mai ramas mai putin de 2 zile pana la marele meci si pregatirile au intrat pe ultima suta. Emotiile cresc in fiecare minut si dorinta mea de a fi acum in Bucuresti e mai mare ca oricand. dar lasa ca vin la Timisoara, apropo cand e meciul?

IlMILAN
26th March 2004, 11:55
Ieppy cred ca stii ca nici io nu sunt de acord cu atacurile asupra lui Danciulescu dar daca ei au atacat am dat si io un raspuns....ce treaba are Dobos cu Dinamo-Steaua? poate doar ca vrea sa bata Steaua:D

Uite mai jos programul etapei in care se intalnesc Poli-Dinamo.Te astept la TM:D

ETAPA 28: 15.05.2004 (ora de desfasurare a etapei: 18:00)
15.05.04 SC FC PETROLUL PLOIESTI - FC GLORIA BISTRITA
15.05.04 FC POLI AEK TIMISOARA - FC DINAMO BUCURESTI
15.05.04 FC APULUM ALBA IULIA - FC RAPID BUCURESTI
15.05.04 FC CEAHLAUL P. NEAMT - FC BRASOV
15.05.04 FC ARGES PITESTI - FC FARUL CONSTANTA
15.05.04 FC ORADEA - FC UNIVERSITATEA CRAIOVA
15.05.04 FC STEAUA BUCURESTI - FCM BACAU
15.05.04 FC NATIONAL BUCURESTI - CS OTELUL GALATI

alx_ro
26th March 2004, 14:21
Danciulescu a marcat aproape in fiecar meci dintre Steaua si Dinamo. Sa speram ca acum nu o va face. Totusi dau si eu un pronostic:
Dinamo-Steaua: 1-3
Goluri: Danciulescu-Dica, Radoi, Dinita

RstInPc
26th March 2004, 15:02
Da Mirela gol ? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Hai sa fim seriosi. A prins si el un sut frumos cu Rapidul si gata, ii da gol lui Dinamo. Mai repede da gol in poarta lui Dinamo...Burca.Dar sper sa ma insel si sa faca meciul vietii lui.

iulian
26th March 2004, 15:12
Victor Piturca: "Nu-mi permit sa risc cu Dorinel Munteanu si sa se accidenteze mai grav"

Inaintea meciului Dinamo-Steaua, cele doua echipe se afla in aceeasi ordine pe primele doua pozitii in clasament, adversarii ros-albastrilor avand un avans de doua puncte. Aceasta diferenta face ca rezultatul derby-ului de sambata, din "Stefan cel Mare", sa aiba o importanta si mai mare in economia luptei pentru titlul de campioana.

Lotul Stelei a intrat in cantonament joi dimineata, cu doua zile inaintea marelui meci. Antrenorul Victor Piturca se confrunta, in continuare, cu mari probleme de lot. In afara lui Aliuta – suspendat pentru cumulul a patru cartonase galbene –, Dorinel Munteanu, Martin Tudor, Mihai Nesu, Vivi Rachita si Eugen Nae acuza probleme medicale. „Dorinel are sanse mici sa joace maine (n.n. – sambata). Imi reprosez ca nu l-am inlocuit la pauza meciului cu Rapid. L-am vazut la vestiar ca facea exercitii de stretching, l-am intrebat ce are si mi-a spus ca il tine ceva la coapsa. Nu-mi pot permite sa risc ca apoi sa se accidenteze si mai grav si sa-l pierd pentru tot returul”, a declarat Victor Piturca.

Tehnicianul stelist a spus ca Dinamo este favorita derby-ului intrucat se afla pe primul loc in clasament: „Nu am declarat asta ca sa adorm echipa adversa, asa cum a zis Ando (n.n. – antrenorul Ioan Andone). Pur si simplu cred asta deoarece Dinamo este prima in clasament. In plus, echipa adversa are un moral mult mai bun decat il avea anul trecut, cand am invins cu 4-2 si asta se vede dupa declaratiile pe care le-au dat jucatorii”.

„Corpodean este unul dintre cei mai buni arbitri, daca nu chiar cel mai bun”

Referindu-se la Sorin Corpodean, cel care va conduce derby-ul Dinamo-Steaua, Piti a spus ca are incredere in arbitrul intalnirii: „Corpodean este unul dintre cei mai buni arbitri romani, daca nu chiar cel mai bun. Ii doresc sa fie intr-o forma buna sambata seara. Intrebat ce parere are despre declaratiile lui Dan Petrescu, conform carora echipa sa ar fi avut sapte ocazii de gol la meciul Steaua-Rapid, antrenorul Stelei a declarat: „M-au mirat spusele lui Dan Petrescu. Chiar am revazut recent caseta meciului si m-am uitat atent sa pot numara cele sapte ocazii, dar nu le-am gasit”.

alin28
26th March 2004, 15:42
Vor juca cu frica infrangerii ambele formatii. Sper sa fie un meci frumos si intr-adevar cea mai buna sa castige, dar prevad un rezultat de egalitate care va pastra in lupta pentru castigarea titlului atat Staua cat si Dinamo.Fiecare dintre echipe e convinsa ca o infrangere ar putea-o indeparta de titlu asa ca declaratiile super optimiste facute toata saptamana sunt pentru public.

bebe
26th March 2004, 16:42
bate dinamo !

vasile314tzurka
26th March 2004, 18:15
bebe, sper ca glumesti:)

ieppy
26th March 2004, 18:18
bey vasile ia plimba ursu', vorba lui ady. Aici e freedom of speech! daca omul zice ca bate Dinamo inseamna ca asa va fi. Plus aici nu se glumeste, aici se vorbeste serios.

alejandro
26th March 2004, 18:26
Asa-s bebelusii - glumeti nevoie mare :p
3:1 pentru Steaua :yeah:

uti2102
26th March 2004, 19:21
La fiecare postare fiecare zice ca o sa cashtige X sau Y. :happy Shi daca se termina egal ?

ieppy
26th March 2004, 19:22
Pai ce ai vrea? Lumea spune ce vrea sa se intample nu ce cred. Presupun ca ti-ai dat seama de asta. um ar fi sa spun ca vreau egal? Sau cum ar fi saspui tu ca ai prefera un 0-0? Nu are nici un haz. Asa e mai palpitant.

uti2102
26th March 2004, 19:24
Vroiam sa zic ca totzi se repeta la fiecare postare. Eu unul am zis odata shi nu mai zic. Ashtept doar sa rad de voi dupa meci.

ieppy
26th March 2004, 19:25
Pai de ce de noi? Ce noi jucam? Eu nu o sa rad. Eu o sa gust cu lingurita victoria de maine pentru ca in felul asta gustul ei va fi mai dulce.

vasile314tzurka
26th March 2004, 19:26
bey vasile ia plimba ursu', vorba lui ady. Aici e freedom of speech! daca omul zice ca bate Dinamo inseamna ca asa va fi. Plus aici nu se glumeste, aici se vorbeste serios.

l-as plimba dar nu se da plimbat. eu plimb shlepul:) serios? aici e freedom? ei na:) si eu daca zic ca bate steaua e tot freedom? iaca la el:) si zici ca nu se glumeste? pai ce gluma mai buna ca "bate dinamo" ai auzit in ultima vreme? ca bate... lasa vorbim in particoler:)

vasile314tzurka
26th March 2004, 19:27
Pai de ce de noi? Ce noi jucam? Eu nu o sa rad. Eu o sa gust cu lingurita victoria de maine pentru ca in felul asta gustul ei va fi mai dulce.

m-am linistit. daca de aici iei zaharul nu faci diabet:)

ieppy
26th March 2004, 19:31
Gluma mai buna decat bate Dinamo? Pai domnul meu, asta e realitatea, ce sa-i faci. Gluma e jiji prezidente si cu ala care pupa scaunul lui, caruia i se spune MM.

vasile314tzurka
26th March 2004, 19:32
mde mai ieppy, de ce vrei tu sa-mi strici seara? eu pomenii de ai tai?

ieppy
26th March 2004, 19:33
nu trebuie ca ii stiu deja. Sunt bancuri si ei insa parca nu au punchline-ul alor tai.

uti2102
26th March 2004, 19:36
Cum?! Candideshte Gigi la preshedentzie?! Aia de bloc sau de strada?

vasile314tzurka
26th March 2004, 19:50
nu trebuie ca ii stiu deja. Sunt bancuri si ei insa parca nu au punchline-ul alor tai.

las ca te vad eu pe tine in partidul noua generatie:) ehe:)
inteleg ca esti invidios? cinstit sa fiu jiji nu ma mai disteaza, dar dinu ramine constant "filosoful meu favorit":) de borcea nu vorbesc ca seamana cu ai mei.

inter
26th March 2004, 19:52
mda e o chestie buna , ieppy, MeMe fac mieii lui gigi de pasti :D:D:D

ieppy
26th March 2004, 19:53
Ei fac: "MeMe-POC". Trebuie sa manace si omul. De ar fi memeul nostru si nu un biet meme de pe pajiste.

ady_azzuro
26th March 2004, 21:12
Sper ca Dinamo sa nu joace cum au facut in tur, adica ccu frica, ci sa atace din primul pana in ultimul minut. Sper ca Dinamo sa invinga desi nici un rezultat egal nu ar fi rau deoarece ne-ar mentine la 2 puncte de Steaua. Sper sa fie un joc la fel de bun ca cel dintre Steaua si Rapid in care Dinamo sa demonstreze forta lor ofensiva. Sper ca apararea Stelei sa fie la fel de aeriana ca in meciul cu Rapid, in cazul asta punanduse doar problema cate goluri vom da.

Prevad o lupta surda, mult mai slaba decat cea de la meciul steaua rrapid. Apararea dinamovistilor va fi rupta in 2 de catre vitejii atacanti stelisti ;)

N0_NaM3
26th March 2004, 23:54
Are shanse reale dinamo sa bata prin forma pe care o au atacantii ...apropo de gresheli in defensiva ...poate fac radoi shi rachita cateva gafe ...asha cate una de fiecare (nici mai mult ,nici mai putin):D

ronaldinho
27th March 2004, 01:26
:rolleyes: hehehe. Ce-am mai ras. Poate nu....fac vreo gresala.
Ultime pronosticuri, pentru meciul de diseara??? Bate Steaua??? Ce ziceti? Eu asa zic, ca i-a ajuns atat ghinion Stelei, si merita si ea un rezultat bun cu Dinamo. :ok:

Petrut
27th March 2004, 01:33
0-3
Dica hatrich

Mariusmadmax
27th March 2004, 06:03
Dinamo - Steaua 0-1
asta e v-am pus-o iar ...
:D

Caligula
27th March 2004, 08:05
Mare meci, mare!
Dupa cate s-a vazut si in derby-ul precedent (Steaua - Rapid), un egal ar aduce amaraciune si in sufletele de "ultrasi" si in cele de "cani". Steaua trebuie sa fie constienta totusi de un lucru: ori ei, ori Rapidu nu vor prinde nici o cupa. STEAUA trebuie neaparat sa invinga (nu de alta dar in caz de egalitate castiga o carca de bani firmele de pariuri)!
Si inca ceva... Daca nea` Dinu nu se lua de cine nu trebuie si tacea, apoi chiar ca filozof ramanea!
PS: Spuneti repede si de multe ori: "Ste au acam pionii!!!" :)

ronaldinho
27th March 2004, 17:32
Am vazut in Gazeta echipele de start:
Dinamo : Preda-Barcauan, Burca, Alistar-Fl. Petre, Alexa, Tames, Semeghin-Grigorie- Danciulescu, Niculescu.
Steaua: Hamutovski- Ogararu, Radoi, Rachita, P. Stoica-Fl. Dumitru, Dica, Falemi, Bostina-Oprita, Dinita.
Daca incepe Piti cu formula asta, inseamna ca apar 5 nume noi in formula de start fata de echipa care a jucat cu Rapidul

uti2102
27th March 2004, 18:18
Ideea ziarishtilor mi se pare printre cele mai bune. Sunt de acord cu Opritza in locul lui Neaga, de asemeni cu Ogararu pe dreapta (e mai solid ca fundash decat Dumitru). Chiar ash vrea sa inceapa in formula asta! HAI STEAUA! HAI BAIETZI! DEMONSTRATZI CINE E MAI BUN!

ronaldinho
27th March 2004, 18:58
Stiu si asta ce stiu. Nu sunt degeaba ziaristi, nu. Nu ma refer la faptul ca ar sti fotbal, ca am vazut unele greseli, la care si un copil de 7 ani, are de adaugat ceva. E zic ca cheia meciului va fi Dumitru-Dica respectiv Grigorie-Danciulescu. Mai e putin, si vom vedea de ce sunt in stare. Nu stie nimeni, daca nu se pot viziona posturile de teliviziune online?

valys
27th March 2004, 19:25
Bate Steaua la doua goluri diferentza !!

Vadim
27th March 2004, 19:27
Dinamo (alb)
1. Preda - 24. Barcauan, 4. Burca, 6. Alistar - 8. Fl. Petre, 5. Alexa, 25. Tames, 3. Semeghin - 20. Grigorie - 10. Danciulescu, 9. Cl. Niculescu
Antrenor Ioan Andone

Steaua (albastru)
33. Hamutovski - 20 Ogararu, 6. Radoi, 3. Rachita, 5. P. Stoica - 2. Fl. Dumitru, 18. Falemi, 14. N. Dica, 11. Bostina - 19. Oprita, 8. Dinita
Antrenor Victor Piturca

Echipe din pagina de LIVE a Onlinesport.

uti2102
27th March 2004, 20:53
Inca 7 minute! Hai Baietzii! Hai STEAUA! Doamne-ajuta! /hello

realmadrid.com
27th March 2004, 21:28
1-0 pt dinamo:):)

uti2102
27th March 2004, 21:51
1-0 la pauza pentru Dinamo. Din nou Steaua primeshte un gol stupid, pe gresheli de aparare. In rest, un atac steril care nu promite nimic. Steaua! TREZESHTE-TE!!!

ady_azzuro
27th March 2004, 22:01
Steaua are un gol de recuperat, sper s-o faca ;)

ronaldinho
27th March 2004, 22:01
Aoleu. Cred ca m-am inselat un pic, un pic

ady_azzuro
27th March 2004, 22:04
centrare Paduret, Dica reia slab :)

ady_azzuro
27th March 2004, 22:08
52' Claudiu Niculescu executa foarte bine o lovitura libera de la 25 m, mingea trece putin pe langa poarta lui Hamitovski

ady_azzuro
27th March 2004, 22:12
Ca-i zice dinamo - steaua sau gloria - Craiova, tot greu se updateaza OnlineSolution :drak:

ronaldinho
27th March 2004, 22:36
1-0 se termina.

ady_azzuro
27th March 2004, 22:51
2-1 pt dinamo, a cazut norocul pe caini

gicu
27th March 2004, 22:57
noroc? :D

Cat pe ce sa nimeresc si scorul...mi l-a "distrus" Danciulescu :)

ronaldinho
27th March 2004, 22:59
Asta este viata. Cainii "si-au dorit mai mult victoria"

uti2102
27th March 2004, 23:16
Steaua plateshte tribut unei aparari visatoare. Daca in tur a primit doar 6 goluri, iata, acum a primit deja 5 in 3 etape. Meciul a fost echilibrat, fara sclipiri de nici o parte insa Dinamo a greshit mai putzin shi in final a meritat victoria. Felicitari Dinamo!
Jocul Stelei n-a functzionat deloc in prima repriza. In a doua parca s-a mai dezmortzit dar tot a fost departe de ceea ce-mi doresc. Un nou plus pentru Rica Neaga, care arata o schimbare la fatza.
De-acum Dinamo are calea libera catre titlu. Steaua va trebui sa nu pasheasca greshit, sa invinga "restul lumii" shi sa spere ca Dinamo sa patzeasca ce-a patzit ea in tur : sa-shi piarda avansul.
FITZI OPTIMISHTI STELISHTI! Mai sunt 12 etape!

Mariusmadmax
27th March 2004, 23:18
Felicitari !
Dinamo - Steaua 2-1
n-a fost echitabil , dar a venit logic .
Steaua s-a deconectat de la meci dupa egalare !!!!!!!!!
Pacat !

calu
27th March 2004, 23:32
asta e fotbalul,meciul se termina cind fluiera arbitrul!...frumos totusi..
Hai Dinamo!

Utilizator
27th March 2004, 23:37
Se pare ca am nimerit scorul :). Felicitari ambelor echipe, n-a fost un joc spectaculos, a fost insa frumos prin incrancenarea din teren.
Inter am promis, ma voi tine de cuvant, ramane de vazut daca Vasile va tranzita celebra placinta pe la mine catre tine :).

calu
28th March 2004, 02:58
Looooooooolllll! Ce E Pacat E Ca Unii Stelisti Se Hazardau In Pronosticuri Aiuritoare!sper Sa Fi Revenit Pe Pamint..campionatul Nu S-a Pierdut Azi Ci La 3-1 In Meciul Cu Rapid!

Caligula
28th March 2004, 09:48
Urez multa bafta lu` Dinamo, Steaua si Otelu in cupele europene!!
Nu ne faceti de ras! :D

ieppy
28th March 2004, 12:14
Doamne ce meci. Sa innebunesc in fata televizorului. In momentul in care a marcat Neaga am crezut ca sa terminat partida si sincer sa spun nu era corect sa fie asa. Nici Dinamo si nici Steaua nu au facut cine stie ce mare meci insa Dinamo a avut mai multe ocazii zic eu pe cand la Steaua cel mai periculos jucator a fost Rachita!!! care a rata 2 ocazii din care una similara cu cea din care a marcat Barcauan. Cu toate astea meciul a fost castigat cu un imens bulan(pardon expresia) deoarece nimeni nu se mai astepta ca Dinamo sa inscrie si in special sa inscrie prin Grigorie. Ce lovitura de cap, superb.

Aplauze pentru galeria lui Dinamo care si ieri sa ridicat la nivelul asteptarilor dand un recital superb care cu greu poate fi negat de suporterii altor echipe.

Respect pentru galeria Stelei care au avut o initiativa frumoasa si care ar trebuii uramata de restul galeriilor din Romania si in special de cele ale Rapidului, Craiovei si Dinamo.

Felicitari lui Ando care a reusit prima victorie intr-un derby si asta la un an de cand este pe banca lui Dinamo. Bravo Ando!

M|tea
28th March 2004, 12:51
Aproape incredibil dar adevarat.Steaua a avut 3-1 cu Rapid si sa terminat 3-3 acum a reusit egalarea in min.89 dar a pierdut meciul in min.93.Cred ca nea Gigi tre sa mai construiasca o biserica :D Chiar daca as fi vrut sa castige Steauau cred ca e meritata victoria cainilor.Chiar daca are 5 puncte avans nu e inca timpul ptr ca Borcea sa roage presa sa-i lase sa se pregateasca pentru C.L. BAfta la toata lumea si FORZA OTELUL! /hello /hello

iulian
28th March 2004, 13:05
mda.. Felicitari Dinamo !!! au vrut victoria mai mult decit Steaua ..Bravo inca odata ..
Daca Rachita nu reusea un joc ceva mai bun in repriza a doua era pieton in meciul asta...si nu a fost singurul de la Steaua ..Pacat ....s-a dovedit inca odata ca degeaba tii mingea 70% la tine...daca ti-o baga in "ate" celalalt ...degeaba o tii ...

Felicitari si echipei de arbitri ..eu zic ca am vazut un meci in care arbitrii au intervenit decit si exact atunci cind a trebuit felicitari si lor
Si..oricit de greu imi este trebuie sa felicit pe Grigorie pentru golul lui SUPERB ...ca si a lui Neaga dealtfel ...dintr-o pozitie "imposibila"
Campionatul nu este jucat ..mai sunt cum zicea alpopa inca 12 etape in care se pot intimpla multe...asa ca mai speram...

Lupta STEAUA

ieppy
28th March 2004, 13:43
iuliane, golul a fost dat de Grigorie, centrarea a venit de la Naidin.

uti2102
28th March 2004, 13:46
Borcea glumeshte din nou : "lasatzi-ne sa ne antrenam pentru liga campionilor!" :happy Am plans noi stelishtii dupa 3 etape shi inca mai plangem.......dar poate noi o sa radem la final! :p

ieppy
28th March 2004, 14:03
Lasa alpopa ca nu o sa palngeti mult daca iesiti pe 2 anul asta. O sa stiti ca aia de pe 1 au fost mai buni ca voi.

iulian
28th March 2004, 14:03
iuliane, golul a fost dat de Grigorie, centrarea a venit de la Naidin.
Ai dreptate..am rectificat..ma luat"valu" (sau m-i sa pus voalu`-pe ochii la gol :( ) :ok:

iulian
28th March 2004, 14:04
Lasa alpopa ca nu o sa palngeti mult daca iesiti pe 2 anul asta. O sa stiti ca aia de pe 1 au fost mai buni ca voi.
Dupa meciul de aseara -daca exceptezi golurile - nu pot sa zic .. si cred ca nici tu... ca sunteti mai buni ca Steaua ..sau poti ??

ieppy
28th March 2004, 14:12
Macar din punct de vedere mental si atitudine sunt peste Steaua. Ca joc ce sa spun, in momentele in care am dominat ne-am creat mai multe ocazii decat in momentele in care Steaua domina. Nu stiu de ce sau retras dupa gol pentru ca puteam sa va dam mai multe zic eu in prima repriza. Iar faptul ca apararea noastra a fost mai buna ca a voastra cred ca spune multe. Mijlocul pot spune ca a fost mai slab insa Andone le-a spus probabil sa va anihileze jucatorii de constructie si de aia nu prea au construit cine stie ce. Atacul pot spune ca a fost mai bun ca al vostru chiar daca N&D nu au dat concert ei au avut mai multe spatii libere si au trecut mai des de fundasii vostri decat Dinita si Oprita. Iar Neaga a fost singurul care a reusit sa se desprinda aia fiind de fapt cam singura ocazia clara de gol a Stelei. Lovitura de cap a lui rachita poate fi numita o ocazie insa a venit dintr-un corner deci nu a fost o faza construita. Noi pe langa goluri am mai avut: foarfeca lui Danciu, sutul peste poarta cu poarta goala a lui Niculescu, ocazia de unu la unu a lui Tames si sutul pe langa a lui Petredin careu(astea sunt cele mai importante). Ce ma surprins pe mine este ca Steaua a incercat n juturi de la distanta din care numai unul pe poarta(probabil aveau impresia ca mai e delwarte in poarta). Asa ca eu zic ca per total Dinamo a meritat mai mult victoria pentru ca au jucat mai bine si si-au creat mai multe ocazii.

uti2102
28th March 2004, 14:13
Lasa alpopa ca nu o sa palngeti mult daca iesiti pe 2 anul asta. O sa stiti ca aia de pe 1 au fost mai buni ca voi.

Tocmai asta e Ieppy : nu plang ca ne-au batut unii mai buni ci unii care cel mult au fost egali cu noi! Pe Rapid i-am umilit in prima parte shi ne-am stins in repriza secunda. Cu Dinamo a fost echilibrat, dar am greshit din nou flagrant. De-asta plang! Daca eratzi mai buni cu-adevarat eram impacat. N-aveam nici o tragere de inima sa shtiu ca in cupele europene ne va reprezenta o echipa care merita cu-adevarat. Asha insa.......
In situatzia data, analizand ultimele 3 reprize, nu prea vad cum am putea cashtiga campionatul. Shi nu prea cred k am merita sa o facem. Dar cum am zis........MAI SUNT 12 ETAPE! O sa mai curga goluri in poarta dinamovista..... :mda:

ieppy
28th March 2004, 14:15
O sa mai curga insa cu picatura pe cand portile adverse vor fi umplute cu galeata.

calu
28th March 2004, 17:35
Alpopa,Steaua a pierdut si pentru ca nu are zvicnirea decisiva in fata careului,chit ca ajunge foarte des acolo.in repriza a doua steaua a dominat aproape tot timpul dar nu si-a creat decit o ocazie din care Neaga a dat gol.parca la un moment dat la o faza in careu si-au luat mingea unul altuia..cam aia e.in ultimele meciuri ati pierdut 5 puncte din 6 si ati primit 5 goluri aproape tot atitea cit in 16 meciuri.nici Dinamo nu straluceste dar e mai incisiva, parca isi doreste mai mult sa cistige,si cistiga!
HAI DINAMO!

Mariusmadmax
28th March 2004, 20:11
OAMENI BUNI campionatul se joaca :
Rapid - FC National 0-1
Steaua i-a stors de ultima picatura de Benzina pe rapizi :D !
Dinamo a cistigat meciul de ieri .
Diferenta a aparut la gafa-iesire a lui Hamutovschi - astfel ca , "capul" lui Barcaoan a "intrat" , iar cel al lui Rachita a fost parat ...
A ... si uluitoarea sansa pe care a avut-o Dinamo sa inscrie la ultima faza a meciului !!!!!!!!!
Dinamo a dominat prima repriza , a avut pase din devieri si imaginatie ( foarfeca lui Danciulescu a fost geniala ) . Steaua a dominat cea de a - II -a repriza :
Ocazii mari nu prea a avut Steaua , dar panica din careul Dinamovist era permanenta , acolo este deranj mare . Pacat ca Dinita , Dica , Neaga , Rachita , Oprita - n-au profitat de lufturile de " fotbal la Max " ale aparatorilor Dinamovisti.
Piturca poate invoca ca linia de mijloc fara D Munteanu si Aliuta - nu este inca pregatita ( ma surprinde evolutia slaba a celor doi jucatori de benzi : Bostina si Dica !!!!!!!!!!)

Eu zic ca Dinamo se poate impiedeca ( IN MOD NORMAL !) , fara probleme , cu ( in special meciurile Bold-uite ) :

etapa 19 National - in Cotroceni 1X meci de odihna - antrenament ?
etapa 20 Otelul - in groapa 1X
etapa 21 FCM Bacau - Dinamo 1
etapa 22 Universitatea Craiova - in groapa 1X
etapa 23 FC Farul - Dinamo - X2 - meci de odihna - antrenament ?
etapa 24 FC Brasov - in groapa - 1X
etapa 25 Rapid - Dinamo 1
etapa 26 Gloria Bistrita - in groapa - 1X - meci de odihna - antrenament ?
etapa 27 Petrolul - in groapa - 1 - meci de odihna - antrenament ?
etapa 28 Politehnica Timisoara - Dinamo 1
etapa 29 Apullum - in groapa 1 - meci de odihna - antrenament ?
etapa 30 Ceahlaul - Dinamo 1X2 - meci de odihna - antrenament ?

Cred ca Gh Stefan ( Ceahlaul ) si Farul Constanta vor decide campioana !
Ramine de vazut daca Stefan are caracter sau NU !
Eu nu stiu ...

DECI FRUNTEA SUS STELISTI - CAMPIONATUL SE JOACA !!!!!!!!!!!
Forza Steaua ! Campionii suntem noi !
/hello

uti2102
28th March 2004, 20:19
Dupa mine Dinamo poate pierde puncte doar in Cotroceni, sub Grant shi pe Paltinishan. Le va fi mai greu acasa cu Otzelul shi Craiova. Eu sper sa-i incurce........dar pan' la urma n-o sa fie nici un folos dak Steaua nu se trezeshte....

calu
28th March 2004, 20:46
Craiova nu mai e un pericol pentru nimeni de mult timp,alpopa,presimt ca vor pierde acasa si cu Steaua si cu Rapid,cu Dinamo la Buc nu mai discutam,la Tim. nu joaca publicul,asa ca...etc.etc...

EDMOND_
28th March 2004, 21:23
Din postarile de aici sa reiasa oare faptul ca Steaua nu va mai avea probleme cu nimeni ? Numai Dinamo va pierde puncte ?!

uti2102
28th March 2004, 22:03
Pai tocmai Edmond........Reiese ca Steaua va avea probleme cu toata lumea. Ramane de vazut daca o sa le rezolve.......

cocomic
28th March 2004, 22:35
Craiova nu mai e un pericol pentru nimeni de mult timp,alpopa,presimt ca vor pierde acasa si cu Steaua si cu Rapid,cu Dinamo la Buc nu mai discutam,la Tim. nu joaca publicul,asa ca...etc.etc...

tin sa te dezamagesc prietene a lui fat-frumos... la timisoara joaca publicul... mai ales in jocul cu dinamo... anul trecut ati avut nevoiede procedeul nou de judo numit burloiu... ati batut cu 3-2 o echipa ce a terminat in 7... bravo baieti, mare realizare...

in ultimul meci de pe 'Monumental' de acu cativa ani, inainte ca Poli s-o ia in jos, v-am scos din ghete: 3-0... oricat de mult nu ti-ar placea, de la Timisoara probabil nu veti pleca cu 3 puncte.... daca asta va va costa sau nu titlul, ramane de vazut

Tudose
28th March 2004, 23:29
Dinamo a luat viteza, mai ales ca Rapid a pierdut (surprinzator) in fata Nationalului, pe teren propriu. Chiar daca nu a mai fost spectacolul de la Steaua - Rapid, meciul a placut prin incrancenare si dramatism. Cred ca Dinamo a fost ceva mai buna, si a avut si noroc la final. De acum, sunt principalii favoriti la titlu, dar mai sunt inca 12 etape si multe se pot intampla!

calu
28th March 2004, 23:47
care e treaba cu Fat-Frumos?...vad alt amator de pariuri,e cam devreme dar sunt gata de pe acum..

deep purple
28th March 2004, 23:47
Daca Dinamo incepe de acum sa joace cum a facut-o returul trecut? :D
Deci National ia campionatul iar Ceahlaul si Bistrita merg in UEFA. :D :D

deep purple
28th March 2004, 23:48
cocomic, fat-frumos e constantean din cate-mi amintesc.

FatFrumos
29th March 2004, 07:00
funny how did i got in to this? :P

Marius si Steaua se poate impiedica de aceleasi echipe.....funny daca o mai furati inca odata de la Farul chiar ca Steaua pierde tot respectul :D

Mariusmadmax
29th March 2004, 07:34
asa este , dar vroiam sa spun ca : SE JOACA !

RstInPc
29th March 2004, 09:02
Si totusi n-a jucat Burca :D . I-a fost frica lui Ando... :scared: Formula de aparare a functionat foarte bine, mai putin faza golului marcat de Neaga. Despre Liga Campionilor...mai e mult pana departe. Campionatul poate oferii surprize oricand (vezi Rapid-FC National).

PS: Saracu' Dan Petrescu, mai bine ramanea la Sportu.

Red Heat
29th March 2004, 09:39
Trebuie sa recunoastem domnilor ca Dinamo a jucat tactic aproape perfect. Spre deosebire de alte meciuri Dinamo-Steaua in care Dinamo juca bine, desena frumos, rata in prostie si lua bataie, de data asta a jucat si bine a si castigat. Si dupa parerea mea cred ca nici nu se putea altfel dupa jocul prestat de Steaua. Dinamo mi-a lasat impresia ca poate sa inscrie cand vrea insa lui Andone i-a fost frica sa-i lase sa joace pe cartea atacului.
Am citit pe forum in unele postari ca Dinamo a castigat cu noroc. Cum adica? Pai Steaua a avut 2 OCAZII tot meciul din care una a fost fructificata. A avut 2 SUTURI PE POARTA in 90 de minute !!!! Si in momentul in care arunci mingea in careu dupa care urmeaza o lovitura de cap imparabila tot noroc se numeste????
Pe de alta parte am vazut si stelisti cu bun simt si cu fair-play care au recunoscut ca Dinamo a fost mai buna si care au felicitat Dinamo. Chiar si Mariusmadmax a facut-o. De la el chiar nu ma asteptam :)

vasile314tzurka
29th March 2004, 10:15
nu stiu ce se intimpla, dar mi-e clar ca pe undeva in fata (dica, dinita) lucrurile nu merg cum trebuie. mai ales in repriza a doua cind pe la 18 metri pasele erau aiurea. dinamo a meritat victoria fara doar si poate, mai omogeni, mai bine asezati si mai multe ocazii. asta e. pitzurca trebuie sa raspunda la intrebarea ce a facut in pregatiri in afara de scandal. felicitari dinamo.

the_big
29th March 2004, 10:24
E anul cainilor ,joaca mai bine decat rivalele de traditie ,plus ca mai are si vreo doua trei meciuri stiti voi cum si gata ia campionatul .

ps: ptr un dolar platesc 2000 $ pe victoria lui Dinamo in Cotroceni !!!!!!

Utilizator
29th March 2004, 10:39
E anul cainilor ,joaca mai bine decat rivalele de traditie ,plus ca mai are si vreo doua trei meciuri stiti voi cum si gata ia campionatul .

ps: ptr un dolar platesc 2000 $ pe victoria lui Dinamo in Cotroceni !!!!!!


Posibil sa ia Dinamo campionatul, dar il va lua pe bune. Tot asa, foarte posibil ca Dinamo sa bata in Cotroceni, dar va castiga pe bune. La Dinamo se joaca fotbal, au dovedit-o in acest campionat, si faptul ca orice victorie este insotita de suspiciuni nefondate este mult prea exagerat. Probabil ca daca era alta echipa in locul Stelei se spunea si despre acest meci ca a fost suspect. Acelasi lucru as putea sa-l spun de exemplu despre Rapid-National, Dolha a plonjat suspect. Sau despre Appulum-Ceahlaul, echipa lui Pinalti a cedat total jocul in partea a doua a meciului. In ritmul asta vom cadea in ridicol, orice nu ne convine este rezultatul jocurilor de culise.
Cred ca ar fi bine sa privim mai realist prezentul si sa nu mai aruncam cu piatra doar pentru ca tinem cu alta echipa, nu face bine nici favoritilor sa le incurajam tendintele de victimizare fara rost. Se obisnuieste prea des sa se acuze fara dovezi, sa condamnam fara proces, sa nu tinem cont de prezumptia de nevinovatie, si asta in general, nu numai in fotbal.

JJ
29th March 2004, 10:49
Bravo Dinamo! Mie totusi mi-a placut golul lui Neaga cel mai mult.

rew
29th March 2004, 11:51
O fi trecut Neaga pe la controlul antidoping? :)

Red Heat
29th March 2004, 11:54
O fi trecut Neaga pe la controlul antidoping? :)
Cred ca ar trebui ca a inceput sa miste mai bine... :drak:

Drakoness
29th March 2004, 12:33
Un meci destul de slab calitativ. A fost mai interesanta lupta galeriilor, pe care cred ca a cistigat-o D.Stelistii au avut ceva de impartit cu jandarmeria(nu- inteleg de ce).
M-am plictisit si am inghetat de frig intre min 21 si 85. Finalul meciului a mai dat ceva sare si piper jocului.
In opinia mea cel echitabil rezultat ar fi fost un egal(cel putin la ce s-a aratat in "groapa").Oricum campionatul nu este incheiat.

suporterita
29th March 2004, 13:00
am sa punctez un lucru esential din comentariile voastre, fotbalul se joaca pe goluri nu pe ocazii, deci haide-ti sa nu mai o lungim ca Dinamo a avut mai multe ocazii de gol, au invins pentru ca Grigorie a ramas nemarcat de Radoi si Bostina l-a scapat pe Barcauan.tragem de aici concuzia ca Steaua nu sta prea bine in aparare.a fost un meci ce s-a jucat la mijlocul terenului,Dinamo a avut o stare de lupta mai buna decit Steaua, au cistigat o batalie si nu razboiul.doua lucruri sunt clare pentru mine, nu cred in faptul ca Dinamo va lua titlul,derby-urile cu Steaua intodeauna i-a mobilizat insa s-au pierdut pe traseu si asta este realitatea.nu va imbati cu apa rece dinamovistilor pastrati-va mai pe final pentru sampanie.cit despre Steaua,nu si-a spus si nu si-a aratat adevarata valoare, abia s-a incalzit returul si am si dat in fiert, aveti rabdare fratilor!apropo de Borcea, se antreneaza pentru Champions League ar putea fii inceputul ghinionului pentru voi dinamovistilor, este o pacoste acest Borcea cu Hammer-ul lui cu tot.

Pustoai-k
29th March 2004, 14:44
Imi pare sincer rau pt ca steaua nu a castigat....nu a fost un meci cine stie ce...steaua-Rapid a fost mult mai spectaculos.....

ladima
29th March 2004, 14:54
Sporterito spui ca Dinamo "se pierde pe traseu" dar cred ca ai scapat din vedere o imprejurare evocata si de galeria lui Dinamo la meci, si anume: de trei ani Steaua nu a castigat nici un trofeu. Nimik, nada, rien, s.a. Si asta in conditiile in care nici nu a vandut mai nimic dintre jucatori (sau numai nimicuri) si a pastrat si antrenorul. Pana acum trebuiau deja sa joace in grupele ligii daca se facea treaba. Pai si atunci, cine se pierde pe traseu?

Btw, daca te refereai la masina lui Borcea, aia se cheama Hummer. :) Sau poate te-ai referit la altceva ce are Borcea si nu am inteles eu. :mda:

Pustoai-k
29th March 2004, 14:56
Borcea se vede deja campion!!!!!!!!!!!!!!! :rosu:

iulian
29th March 2004, 15:12
Btw, daca te refereai la masina lui Borcea, aia se cheama Hummer. :) Sau poate te-ai referit la altceva ce are Borcea si nu am inteles eu. :mda:

btw,daca te referi la cea care a postat mai sus, nickul ei este suporterita :ok:

(daca tot te iei de cineva care poate din graba a gresit... macar in postul ala scrie si tu corect :ok: )