PDA

View Full Version : Etapa 18: Rapid - FC National



Vadim
22nd March 2004, 12:57
Duminica, 28 martie, Rapid - FC National - ora 17:00 (Romania 1)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

JJ
22nd March 2004, 14:36
Sper sa castigam, desi Oli e un maestru al apararii.

Red Heat
22nd March 2004, 14:45
Rapidul va avea meci greu in Cotroceni. Merg totusi pe mana lor mai ales ca au un moral destul de bun chiar daca au fost eliminati din cupa...

JJ
22nd March 2004, 14:58
Poate la toamna in Cotroceni, acum jucam in Giulesti.

rasheedkpenny
22nd March 2004, 15:16
Subscriu si eu spuselor lui JJ! Maciul cu National va fi in Giulesti!
Va fi un meci greu, National are un moral bun dupa victoria in minutele de prelungire cu Brasovul! FC National este pe locul 4, in spatele Rapidului... motivatia exista!

Red Heat
22nd March 2004, 15:17
Poate la toamna in Cotroceni, acum jucam in Giulesti.
Corect. Scuze

bebe
22nd March 2004, 18:17
merg si eu pe mana rapidului

Pustoai-k
22nd March 2004, 23:39
Sper sa invingem Nationalul si cele 3 puncte sa ajunga la noi!Sper sa facem un meci frumos si sa oferim spectacol atat in tribune cat si pe teren! :ok:

ronaldinho
23rd March 2004, 08:00
Evident ca mi-as dori sa castige Rapidul. Dar cred ca vor avea mari probleme cu cei de la National, mai ales ca Sabin este suspendat, iar Niculae incert. Dar, cine stie poate va demonstra si cuplul Iacob-Nita ca are valoare.
Sunt curios care va fi formula de start a lui petrescu, mai ales, ca din cate am citit s-ar putea sa-si revina si vasilache, care era titular prin amicaluri.
De fapt, inca nu-mi este clar, si cred ca nimanui, care e garnitura de start la Rapid. Daca ar fi dupa mine ar fi : Dolha-Irimia, Galamaz, Rada, Stancu- Badoi, Negru, Zyati, Vasilache- Niculae, Sabin.
Pronostic 1.

the_big
23rd March 2004, 08:41
2-0 Zizi si Nita !
Vasilache este accidentat !

JJ
23rd March 2004, 09:00
Nu stiu Ronaldinho, pana acum Negru mi se pare mult sub Godfroid, si ramane de vazut daca Vasilache e mai bun ca Ilyes (Nu stiu cum joaca). Cat despre Rada...Maftei a comis-o cu Steaua, s-ar putea intr-adevar sa fie Rada titular.

ultra_alba
23rd March 2004, 09:12
2-0 victorie a rapidistilor fara probleme

Drakoness
23rd March 2004, 13:06
Victorie clara pt rapid 3-0

the_big
23rd March 2004, 15:22
Eu cred ca va fi un meci greu un 2-0 mi-ar conveni sa speram !

ronaldinho
23rd March 2004, 16:29
Vasilache, din cate l-am vazut eu la Bistrita, pare un baiat interesant. Parerea mea este ca Ilyes se descurca mult mai bine pe dreapta, dar in acest moment nu stiu cine ii poate locul lui Badoi pe dreapta. Cat despre Negru, eu zic ca trebuie sa avem rabdare cu el. Intradevar, Godfroid pare mai bun, dar sunt sigur ca va confirma si Negru. Daca va pune osul si va trage de el, zic ca va ajunge genul de jucator Galca. Oricum, are timp.

JUVENTUS_1
23rd March 2004, 20:12
Meci echilibrat incheiat nedecis (1-1)

uti2102
23rd March 2004, 20:48
Cred k Rapid va ceda punctele cashtigate in Ghencea. Pronostic X, avand in vedere ca Natzionalu' nu o sa vina la ciupeala. Shtie Oli ce shtie! :D

ady_azzuro
23rd March 2004, 21:42
x :cool:

M|tea
23rd March 2004, 23:50
Olaroiu a avut sansa cu brasovul si a luat 3 puncte in ultima faza.In Giulesti va fi altceva.D.Petrescu e disperat dupa victorie.Cred ca Rapidul castiga dar nu foarte usor.National poate sa faca maxim un meci egal.SUCCES ambelor combatante!

Mortification
24th March 2004, 19:00
bai, fratilor, sincer am o strangere de inima pentru duminica. parca nu stiti cat de capricios e Rapiduletul....

Sabin
25th March 2004, 01:08
Sincer, daca nu joaca Sabin Ilie si nici Daniel Niculae, nu prea cred ca bate Rapidul, decat foarte greu. Pronostic x.

BachusVia
25th March 2004, 02:17
Negru, dupa parerea mea, nu ar mai trebui titularizat...Iacob este o parnaie de jucator, dar Nita isi va arata in acest meci clasa. Badoi si Zyiati, cei mai buni jucatori ai Rapidului in acest retur vor face diferenta. Rapid-National 2-0

Denis
25th March 2004, 07:58
Eu zic 3 la 1 pentru Vishinii. Nationalul nu merita locul 4 in campionat de aia zic eu ca Nationalul o sa se duca pe #6 in calasament la sfarshitul etapei.

FORTZA OTELUL
/OLE/

Datenshi
25th March 2004, 12:02
Cred ca bate Rapidul. Mai ales daca joaca ca in repriza a doua cu Steaua.

"Daca va pune osul si va trage de el, zic ca va ajunge genul de jucator Galca. " Doamne fereste. :)

DJ Klaus
25th March 2004, 12:16
Rapidul pare cea mai stabila echipa din campionat! A practicat un fotbal bun si par ca stiu sa fructifice fazele fixe! Nationalul nu cred ca va face prea mult fata rapidistilor. Scor 2-1 pentru Rapid

MaPaX
25th March 2004, 17:12
RAPID va castiga acest meci, cu greu :P
Sper ca debutul lui Vasilache sa fie de bun augur, sper sa marcheze :)

iulian
25th March 2004, 17:38
[QUOTE=penny]Cred ca bate Rapidul. Mai ales daca joaca ca in repriza a doua cu Steaua.QUOTE]


Dar daca joaca ca in prima repriza cu Steaua ? :drak:

Datenshi
25th March 2004, 17:39
Atunci e cam nashpa... :D

ronaldinho
25th March 2004, 22:13
Daca joaca ca in prima repriza cu Steaua, e ok!!! Sa dea doua goluri fara sa aiba ocazii, ar fi perfect. Ma indoiesc ca Nationalul va juca cum a jucat Steaua in Ghencea. Poate am avut indoieli la inceput, dar acum sunt sigur de victoria Rapidului. Mai ales ca din punct de vedere fizic e cea mai bie pregatita echipa din tara. Cat despre absentele lui Sabin si Niculae, nu va speriati. Vor avea grija Nita si Iacob sa demonstreze ca au valoare de Rapid.
Bate rapidul.

FatFrumos
26th March 2004, 06:35
1 solist

rasheedkpenny
26th March 2004, 09:32
O sa bata Rapid, dar o sa fie greu! Mie imi pare rau ca n-o sa ajung la meci... in rest numa' de bine!

RstInPc
26th March 2004, 14:45
Am pronosticat 2 :p mai mult asa, ca sa ies din monotonie (prea multi de 1), iar asta face parte din categoria de meciuri in care surprizele pot apare oricand. Sincer cred ca este un meci in care se vor specula la maxim greselile din apararile celor doua echipe. Dupa mine este un meci de pronostic x. Pacat ca una din cele doua echipe, aflate in momentul de fata pe locurile 2 si 3. nu vor participa in toamna in cupele europene (nu prea cred eu ca Dinamo o sa piarda cupa :cool: ). Miza este mare, nu numai pentru castigarea campionatului, ci si pentru participarea intr-o cupa europeana. :ok:

Vadim
26th March 2004, 15:02
Nu e chiar hazardat. Avind in vedere ca nu joaca Sabin...

Caligula
28th March 2004, 18:52
GOOOOOL! Asta-i fotbalul curat! Asa trebuie sa arate!
Aa... si inca ceva. A observat cineva pe ce loc se afla Nationalul? Nu-i bagati fratilor in seama si poate la anu.... Surprize surprize.

valys
28th March 2004, 18:52
opss supriza , o batut Natzionalul :)

uti2102
28th March 2004, 18:56
Am sperat io bine intr-un egal da' m-a surprins gafa lui Dolha. Rapid o ia in barba shi-mi da shi mie un prilej de bucurie in week-end-ul asta, dupa ce Steaua shi Newcastle au pierdut in deplasare. RAPIDISHTI! Ma ashtept sa progresatzi shi sa batetzi pe Dinamo inca o data!
Bravo lui Olaroiu shi lui FC Natzional. Au avut un noroc cum n-a avut nimeni aceste 3 etape da' au shi shtiut sa profite de el. Alaturi de Dinamo, Natzionalul e campioana returului pana acum : 3 meciuri, 3 victorii.....Cat ma bucur ca jucam cu ei in Ghencea.....

Caligula
28th March 2004, 18:57
:) Parca o si vad pe Andreea Marin comentand meciurile Nationalului in direct.

calu
28th March 2004, 19:01
iar ia Rapidu' campionatul,si se anunta cica un retur de foc! foc de paie...Dinamo a cistigat o gramada de puncte pe mina lui Steaua si Rapid..va multumim sincer!

uti2102
28th March 2004, 19:04
Nu te bucura asha Calule. Intr-un clasament al meciurilor intre rivale suntetzi pe locul 3. V-a batut Rapidul la voi acasa, v-a batut shi Steaua in Ghencea. Atzi batut shi voi pe Steaua (2-1), dar avand in vedere rezultatul din tur (0-1) suntetzi in dezavantaj. Ashtept acum sa o tzinetzi pe aceeashi linie cu echipele din Bucureshti. Sa va bata shi Natzionalul shi Rapidul. Ar fi minunea minunilor! Dar sper sa se intample! :p

ricky
28th March 2004, 19:11
Cred ca NATIONALUL a meritat victoria !
Comentatorii vorbeau de RAPID ca a atacat tot timpul.
NATIONALUL a fost foarte taioasa pe CONTRAatac ! Se vede mina antrenorului !
OLAROIU !
Vere, in 2-3 ani...esti dus !
Stie v'o limba straina ?

Mäi baieti, ce-i cu DOLHA asta ?
Asta nu e convocat la NATIONALA ?
Normal, se pot intimpla si astfel de...lucruri in fotbal dar...asta a mai gafat si cu STEAUA parca ?!
N-ar trebui ca DAN sa-i dea...timp de gindire pe...banca ?

uti2102
28th March 2004, 19:30
La prima vedere am crezut ca mingea a sarit aiurea din gazon. Vazand reluarea nu mi-am pastrat parerea! Daca era Lefter sau Campeanu ar fi fost acuzat de vanzare de meci! :drak:

ronaldinho
28th March 2004, 20:19
Daca va uitati un pic la schimbarile pe care le-a facut Petrescu veti observa ca el a jucat din min 46 si pana cand a intrat Nitza (min 64 parca) fara nici un atacant. Cum poti pretinde sa castigi un meci daca nu joci cu nici un atacant. Si l-a bagat pe acets Nita, care numai pe stilul actual al Rapidului nu e. Asta este fotbalul. Dinamo are cale libera spre campionat, si din pacate trebui s-o zic, il merita, dupa meciurile de pana acum. Ceea ce se anunta la inceputul returului un campionat echilibrat, iata ca a devenit dupa 3 etae scurse de la inceputul returului, unul fara miza. Daca se va continua in acest ritm. Sa speram ca Dinamo va calca gresit.

calu
28th March 2004, 20:42
da,dar in economia campionatului se contorizeaza toate meciurile,la ora asta cel putin duelu intre bucurestene e irelevant.da,vom avea meci greu cu National,de Rapid inca nu stiu ce sa zic,a jucat mult mai bine cu Steaua acum o saptamina,azi n-a facut nimic.si nu cred ca Rapid sta in 2 jucatori,dar mai stii?

ronaldinho
28th March 2004, 22:13
da, dar atacul Rapidului sta in 2 jucatori. Si acei doi sunt Sabin Ilie si mai ales Daiel Niculae. Poate nu e chiar asa prolific Niculae, dar s-a simtit foarte mult lipsa lui. Daca te uiti la meciurile din tur, in fiecare meci Daniel Niculae a avut o contributie importanta, chiar dacanu a marcat. Dar, aici a gresit Petrescu. Nu trebuia sa-l scoata pe Iacob. Practic, el 20 de minute a jucat fara nic un varf.

amadeus
28th March 2004, 22:56
Amuzant a fost la inceputul returului cind zicea ca vrea sa ia prima lui Giovanni de 20,000 $ in cazul in care nu ia nici un gol in retur.

deja-vu
29th March 2004, 08:54
Iata ca National a castigat, desi nimeni nu ii dadea sanse inainte de meci. Victoria, desi multi spun ca a fost norocoasa, zic eu ca a fost indiscutabila. A nu se uita ca National a avut cateva ocazii foarte clare, spre deosebire de Rapid, care a avut ocazii doar in urma unor mingi aruncate in careu, in stilul englezesc pe care Bursucul vrea sa-l impuna. Si nu stiu daca poate cineva explica motivul pt. care arbitrul a anulat golul lui Chihaia din minutul 45.

Red Heat
29th March 2004, 10:02
Urasc sa spun (chiar ma feresc) despre un jucator ca tranteste un meci, dar Dolha chiar a lasat impresia asta. Este incredibil ce gol a luat. Nici in curtea scolii nu se primesc asemenea goluri

the_big
29th March 2004, 10:21
Fara nici un varf pe banca de rezerve e greu sa castigi un meci ,fara Sabin e foarte greu cu el in teren e foarte peiculos nu stii cand ia rosu si gata ramanem si fara el.
Victoras Iacob cat e de slab cred ca era mai periclos decat cel mai prost jucator dupa Soava,Maldarasanu .......lasa-ne Malda esti penibil !

JJ
29th March 2004, 11:50
Am pierdut. Fara atacanti, cu Dolha care si-a dat din nou in petec, cu o aparare prinsa de nu stiu cate ori pe picior gresit de contraatacurile Nationalului. Totusi, locul 2 poate fi atins destul de usor. Campionatul a devenit aproape un vis-nu pentru ca Dinamo n-ar putea sa piarda 3 meciuri, ci pt. ca nu vad ca Rapidul sa aiba un parcurs fara greseala de acum incolo.

Drakoness
29th March 2004, 12:36
Rapidul in mod categoric nu poate emite pretentii la campionat anu' asta.Au avut noroc etapa trecuta in ghencea, dar acum li s-a intors. Au pierdut un meci din care ar fi tb sa obtina un pct.
Petrescu nu arata pina acum calitati deosebita de antrenor.Probabil ca se vor produce modificari in echipa din et viitoare.

Datenshi
29th March 2004, 12:47
Mie imi place. Parca se vede ca incep totusi sa joace fotbal usor-usor. Chiar daca nu agreez stilul asta foarte mult. Au niste scheme, au inceput sa centreze mai bine...
Nu pot sa zic ca au jucat rau cu National, a fost un meci frumos. Dar cu Dolha si Iacob... :rosu: :headbang:

Pustoai-k
29th March 2004, 14:51
rusine rusine rusine sa le fie!!!Nu avem nimic bun in echipa.........

ieppy
29th March 2004, 15:12
cum pustoai-k? Pai acum 2-3 zile incerca sa imi explice mie ronaldinho ca din echipa voastra 9 jucatori ar fi titulari la Dinamo plus inca 5 ca rezerve de lux. Ce sa schimbat?

calu
29th March 2004, 15:54
asa e cind lumea sufera de delusions of grandeur!...ratiunea ramine undeva la urma.

darkman
29th March 2004, 16:44
N-or fi 9,dar vreo cativa tot ar avea loc in primul 11 dinamovist. Printre ei ar fi Zyati, Sabin, Niculae, Godfroid.... Dar nu asta conteaza,ci conteaza cum se misca intreaga echipa. per ansamblu. Ca daca jucau toti ca Zyati Rapid era acum pe primul loc detasat, dar de-aia se numeste joc de echipa... castiga echipa care are un joc mai bun, nu cea care are cei mai multi jucatori de valoare. Cel mai bun exemplu pentru asta cred ca e Chelsea unde s-au investit bani seriosi in jucatori,dar rezultatele inca nu se vad.

ieppy
29th March 2004, 17:08
Niculae? Adica atacantul care se zabte sa il fie cel mai prolific(sa nu uit ghilimelele, le pun aici"") golgheter dupa Opita? Pe Sabin l-am avut, a jucat si a plecat si sincer nu cred ca exista un suporter dinamovist care sa il regrete. Godfroid, da asta e bun insa cam batran si in ultimul timp de ce sa mint cam slabut. Ziaty e un caz aparte. Asta e jucator bun sin ultimul timp constant. Sa vedem cat il tine.

bebe
29th March 2004, 19:15
mare bulan a avut nationalul!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

iulian
29th March 2004, 19:24
mare bulan a avut nationalul!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Da ...a avut noroc... au stat toti pe linia portii si sa dus mingea singura in poarta Rapidului ...(atunci ai noroc...sau bulan cum spui tu...nu cind ataci sustinut pina in ultimul minut.....)

ronaldinho
29th March 2004, 20:01
Haideti ca mi-am mai revenit dupa esecul Stelei in fata lui Dinamo, si mai ales dupa cel al Rapidului in fata Nationalului. Cred ca campionatul este foarte departe de a fi jucat. Dinamo are etapa viitoare la National. In mod normal ar trebui sa fie un meci greu pentru Dinamo, dar cu Netoiu asta nu se stie niciodata. Dupa care are un meci greu cu Otelul acasa, o echipa foarte incomoda in deplasare. Urmeaza cu Bacaul afara, Craiova acasa, Farul afara, Brasovul acasa si Rapid afara. Daca dupa aceste meciuri isi va pastra avansul fata de principalele urmaritoare, se poate spune ca titlul este asigurat in proportie de 80%. Astept cu interes etapele viitoare. Totusi, pronosticul meu privind campioana, ramane acelasi, Steaua.

ieppy
29th March 2004, 21:30
Auzi ronaldinho tu ar trebuii sa scrii Steaua si Barcelona pentru totdeauna in semnatura ca am impresia ca tii mai mult cu Steaua decat cu Rapid.

Pustoai-k
29th March 2004, 21:57
Niculae nu are ce cauta la Rapid....nu merita sa joace!!!!nu stie fotbal!!!nu stiu cum pot astia sa-l tzina atat la echipa.....si un jucator de divizia B e mai bun ca el!!!Pacat....nu avem atacantzi!A plecat Iencsi din aparare suntem varza......Daca il dadea Petrescu si pe Zyiati eram morti!Au adus numai jucatori de divizia B ce sa facem cu ei???Pt cine i-a adus?Ce sunt mai ieftini??? :mad: Dan Petrescu a putut sa-si aduca ce jucator a vrut....Lu` Rednic i-au fost "bagatzi pe gat" jucatorii si totusi a facut ceva....am castigat campionat,cupa,supercupa..A venit Petrescu cu stilu` lui englez....nu face nimic mai bine statea la Sportu in divizia B!acolo ii este locul!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mad: :mad: :mad: :mad:

calu
29th March 2004, 22:09
mdea,asta cam asa e!

ronaldinho
29th March 2004, 22:36
ieppy, te inseli. Am fost rapidist, sunt rapidist, voi fi rapidist. Faptul ca tzin cu Steaua in acest campionat, e altceva. Nu cred ca Rapidul ar avea vreo sansa, anul acesta. Si decat Dinamo, prefer pe oricine altcineva. Si cum numai Steaua e singura care poate sa se tina dupa Dinamo, nu am avut de ales.
In ceea ce-i priveste pe Petrescu si Niculae. Dupa parera mea Niculae e cel mai bunatacant din tara, poate la concurenta cu Danciulescu, care e cam batranel. In plus, cred ca se potriveste foarte bine stilului impus de Petrescu, ca dovada, in meciurile jucate pana acum a inscris de fiecare data. Adevarul este ca e un pic cam zapacit, dar deh e copil inca. Cu timpul se va maturiza. Iar Petrescu, eu zic ca are nevoie de timp pentru a cladi o echipa. Gandeste-te ca au pierdut 3 jucatori de baza, dintre cei cu care a inceput campionatul, iar cei veniti de curand au nevoie de timp sa se integreze. Una peste alta, eu zic ca Rapidul arata a echipa, chiar si in aceste conditii. Vei vedea la anul, sau spre sfarsitul campionatului, un altfel de rapid. In ceea ce-l priveste pe Rednic, nu pot sa-i contest rezultatele. Dar, dupa meciul cu Anderlecht, Rapid nu a mai juact nimic, exceptand meciul cu Dinamo. Eu zic sa avem rabdare cu Petrescu, ca vor aparea si rezultatele.

Red Heat
30th March 2004, 09:33
ieppy, te inseli. Am fost rapidist, sunt rapidist, voi fi rapidist. Faptul ca tzin cu Steaua in acest campionat, e altceva. Nu cred ca Rapidul ar avea vreo sansa, anul acesta. Si decat Dinamo, prefer pe oricine altcineva. Si cum numai Steaua e singura care poate sa se tina dupa Dinamo, nu am avut de ales.
In ceea ce-i priveste pe Petrescu si Niculae. Dupa parera mea Niculae e cel mai bunatacant din tara, poate la concurenta cu Danciulescu, care e cam batranel. In plus, cred ca se potriveste foarte bine stilului impus de Petrescu, ca dovada, in meciurile jucate pana acum a inscris de fiecare data. Adevarul este ca e un pic cam zapacit, dar deh e copil inca. Cu timpul se va maturiza. Iar Petrescu, eu zic ca are nevoie de timp pentru a cladi o echipa. Gandeste-te ca au pierdut 3 jucatori de baza, dintre cei cu care a inceput campionatul, iar cei veniti de curand au nevoie de timp sa se integreze. Una peste alta, eu zic ca Rapidul arata a echipa, chiar si in aceste conditii. Vei vedea la anul, sau spre sfarsitul campionatului, un altfel de rapid. In ceea ce-l priveste pe Rednic, nu pot sa-i contest rezultatele. Dar, dupa meciul cu Anderlecht, Rapid nu a mai juact nimic, exceptand meciul cu Dinamo. Eu zic sa avem rabdare cu Petrescu, ca vor aparea si rezultatele.

He he he he! Cum adica "am fost rapidist, sunt rapidist, voi fi rapidist" dar campionatul asta tii cu Steaua????? HALAL SUPORTER !

Pustoai-k
30th March 2004, 14:54
ronaldinho da tu stii ce e aia sa fii suporter adevarat???stii macar ce inseamna cuvantul suporter?????stii cate indura un suporter???Cum adica esti ai fost si vei fi Rapidist si anu acesta tzii cu steaua.....esti rapidist da tzii cu steaua nu??doamne ce suporter mai esti!!!!!mai bine lasa-te ca ne faci ne rusine in ce hal esti tu rapidist....!rusine sa iti fie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil:

JJ
30th March 2004, 15:02
Marturisesc ca acum doi ani tineam cu Nationalul in finalul campionatului, dar intre :sleep: Steaua :sleep: si :sleep: Dinamo :sleep: , mi-ar fi chiar greu sa aleg :evil: :evil: .

calu
30th March 2004, 16:27
eu tin cu Dinamo,Steaua si Rapid!...sa nu se supere nimeni,hahahahaha!

ronaldinho
31st March 2004, 03:49
hoooooooo. N-am zis ca tin cu Steaua. De fapt, poate asta am scris, dar nu am vrut sa se inteleaga asta. Am spus ca dintre cele doua echipe care se bat la titlu o prefer pe Steaua. Asta e ideea. Va dati seama ca m-as bucura daca ar intra si Rapid in carti, pentru acest an. Bai, zice omul ceva si se intelege altceva. Nu tin cu Steaua si nici nu voi tine cu Steaua. asta este tot. pustoia-k, mai lasa vrajeala asta ca nu tine. Nu te mai bate atat cu pumnii in piept. sunt curios la cate meciuri de ale Rapidului ai fost.... Fiecare are felul lui de a fi, si nu cred ca e bine sa judeci pe altii dupa criteriile tale.

bebe
1st April 2004, 16:54
rapidul ii cam pe dinafara!!!!!!!!!!!!!!!!!!