PDA

View Full Version : Etapa 18: FC Brasov - Otelul



Vadim
22nd March 2004, 12:55
Duminica, 28 martie, FC Brasov - Otelul - ora 16:00 (National TV)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Darkslowstar
22nd March 2004, 18:09
Daca nici pe otelari nu-i batem e trist rau :(

Dinu

bebe
22nd March 2004, 18:13
cred ca otelul merge la brasov sa scoata un egal! si poate o sa reuseasca

Darkslowstar
22nd March 2004, 18:49
cred ca otelul merge la brasov sa scoata un egal! si poate o sa reuseasca

Sau poate nu. Hm, daca ma gandesc mai bine, .... mai bine nu.
2-0 pt. stegari.

tudoor
22nd March 2004, 23:59
trebuie neaparat sa castigam!! dar o sa fie greu, daca ma gandesc ca sigur Cartu o sa vina sa se apere supreanumeric iar noi avem cel un atac intr-o forma penibila!!!
in final un 1-0.. 2-0 chiniut!
FORZA STEAGU!!!!!!!

Caligula
23rd March 2004, 08:42
Daca atitudinea fata de joc si tactica asta super-defensiva a galatenilor ramane aceiasi, scoatem cel mult un egal. Nu cred sa se dea mai mult de 2 goluri in tot meciul. Parca vad un singur contraatac periculos al Otelului din care se inscrie singurul gol al meciului (heh...). Astia asa fac... :great:

ultra_alba
23rd March 2004, 09:09
1-0 sau 1-1

stimat
23rd March 2004, 10:06
si eu vad un meci strans. poate inscrie otelul pe contraatac si batem la brasov. dar si un egal ar fi bun.
in orice caz, sper sa fie un meci frumos! :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
/hello /hello

Drakoness
23rd March 2004, 13:00
meci de 1x2. Greu de spus ce se va intimpla (bv ar tb sa obtina primele pct in retur, otelul are un inceput bun de sezon ). Inclin spre o victorie la limita a bv

ady_azzuro
23rd March 2004, 21:38
Mi-ar place ca Sorin sa scape neinvins, dar cred ca brasovenii vor invinge.

M|tea
23rd March 2004, 23:07
:cool: ufff....ne asteapta un nou meci deosebit de greu.Lucescu jr. vine dupa o infrangere in min.93 in Cotroceni si sigur e hotarat sa castige cu orice pret.OTELUL e in careul de asi din cupa si e pe val chiar daca practica un joc de aparare supraaglumerata.Sunt toate sansele sa vedem un meci asemanator ca cel din Banie.Brasovul va presa inca din primul minut insa daca SORIN CARTU isi aseaza din nou asa cum trebuie trupa in teren sunt toate sansele sa luam cel putin 1 punct de sub Tampa.Imi doresc din suflet sa ne intoarcem neinvinsi si de la Brasov.Avem nevoie de un meci bun si pentru ca in etapa viitoare acasa vom da piept cu o echipa care isi doreste revansa-Rapid-! :happy :happy :degete:

ORICUM CE VA FI VA FI, OTELUL, NOI TE VOM IUBI! /hello /hello

Darkslowstar
24th March 2004, 17:48
Sidexplozia, hm? Poate ar fi cazul sa va updatati si voi numele. Ce ziceti de LNM Holdingexplozia? Suna bine, nu? :drak: :drak:

Denis
25th March 2004, 07:25
OTELUL trece lejer de Brashov cu 2 goluri, shi Brashovu o sa se duca in B la anu. Scor final Brashov 0 - 2 OTELUL.

FORTZA OTELUL

Darkslowstar
25th March 2004, 12:51
In Divizia B e locul de drept al Otelului. Ca si asa sunt cam multe echipe moldovene. Sa vedem daca sunteti la fel de ocosi si dupa meci.

M|tea
25th March 2004, 15:21
[B]Otelul deocamdata e pe 5 in campionat si e in semifinalele cupei.Brasovul ce face?Asa ca nu mai zi tu ca locul nostru e in B pentru ca nu ai dreptate.A..e adevarat ca am retrogradat anu trecut si cu un "bulan" am ramas tot in A dar lotul de acum ARE VALOARE DE DIVIZIA "A".In fine mai vrb noi dupa meci :)

ronaldinho
26th March 2004, 03:03
Parerea mea este ca acest meci va fi un blat, terminat cu victoria Brasovului. Otelul e intr-o zona linistita, pe moment, si nu are de ce sa forteze. Dar, daca se va juca pe bune, eu vad un meci urat, fara multe faze de poarta. Intre o echipa cu aparare fier-beton-otel si cealalta cu unul dintre cele mai proaste atacuri din tara. Deci, pronosticul meu este 1. Iar, in cazul in care se va juca pe bune, este un meci de 1X.

FatFrumos
26th March 2004, 06:27
1 solit merg

Darkslowstar
26th March 2004, 15:37
[B]Otelul deocamdata e pe 5 in campionat si e in semifinalele cupei.Brasovul ce face?Asa ca nu mai zi tu ca locul nostru e in B pentru ca nu ai dreptate.A..e adevarat ca am retrogradat anu trecut si cu un "bulan" am ramas tot in A dar lotul de acum ARE VALOARE DE DIVIZIA "A".In fine mai vrb noi dupa meci :)

Dupa cum bine ai afirmat chiar tu ati retrogradat, deci locul vostru chiar este in B. Norocul vostru, si ghinionul fotbalului este ca traim intr-o tara de .... unde astfel de lucruri sunt posibile. Nu aveti decat 6 puncte inaintea noastra si nu va mai umflati in pene ca nu ati scapat nici de retrogradarea directa (toate echipele de la locul 4 in jos pot sa intre in hora, daca pierd 2-3 meciuri la rand).

valys
26th March 2004, 23:14
Va cashtiga Otzelu , Brashovu o sa fie preocupata cu atacul sa cashtige pe cand Otzelu se multzumeshte shi cun egal shi o sa dea gool din greselile brasovenilor brasovenilor. merg pe x2

Draci roshii OLE!!!

N0_NaM3
26th March 2004, 23:25
Norok cu noi ...trebuia sa defilati prin b acum..cum am patit shi noi ...Meciul se va termina 1 solist...

valys
26th March 2004, 23:55
:D Trebuia dar se pare ca dumnezeu e Otzelist :D poate din greseala jucam finala in cupa shi cine shtie :P:)) :D

Caligula
27th March 2004, 06:51
Am aflat ca astia de la Otelu` vor sa-si faca nocturna. De ce oare? Foarte simplu... Au sanse >50% sa joace in Cupa UEFA.
Meciul cu Brasovu cred ca ii preocupa mult mai putin decat cupa pe galateni.
Anul asta nu vad cum ar putea sa retrogradeze! Obiectivul de anul acesta are toate sansele sa fie atins, ba chiar mai mult. Meciurile de acasa sunt mult mai importante.

Dariel
27th March 2004, 09:30
Noroc cu voi ? Atzi dat meciul Bacaului in cel mai rushinos mod cu putintza... Aia era echipa care trebuia sa mearga in B, nu Otelul. Totul a fost un joc al circumstantelor caruia ia cazut victima echipa de la Dunare. Dupa parerea mea sunt toate la pamant... ar trebui desfiintzata Divizia A si bagatzi banii in universitati si spitale. Am zis !

DIXX
27th March 2004, 17:03
1 solist si la diferenta de doua goluri.

M|tea
28th March 2004, 13:09
:yeah: :drak: Of of fratilor...voi chiar nu vedetzi realitatea? In momentul asta suntem peste voi la toate capitolele, deci e locik sa fim favoritzi insa se poate intampla orice.Daca MIHAI BARBU,SORIN GHIONEA&Co. prind o noua zi buna o sa plecam de la munte cu 3 puncte!Brasovul la -9 nu isi permite nici un pasa gresit si cred ca va fi o presiune enorma pe ei..in schimb galatenii sunt linistiti si rabdatori...o sa ne aparam 80 de min si pe final hodoronc-tronc 1-0 :D. FORZA BAIETZI FORZA GALATI! AM VENIT LA MUNTE CA SA LUAM 3 PUNCTE /hello /hello /hello

M|tea
28th March 2004, 16:49
La pauza pe stadionul din brasov scorul este 0-0.sper sa ramana asa pana la sfarsitul meciului sau sa inscrie otelul!!! FORZA GALAti!!! /hello /hello /hello

valys
28th March 2004, 17:35
GOOOOOOOOL otzeluuuuuuuuuuuu jajajaja

M|tea
28th March 2004, 17:39
Goooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool
Goooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sidexplozia Ultra!!!!

valys
28th March 2004, 17:54
huh ne`am mai scos cu 3 puncte :D

M|tea
28th March 2004, 18:01
/hello /hello /hello Alo Brasoveni Ce Ziceatzi Ma?
Ca Suntetzi Betoni?
:d:davetzi -12!!! Sunte Cei Mai Rai Din Provincie!
Bravo Cartu Bravo Otelul!! /hello /hello /hello

ciucur
28th March 2004, 18:20
1-0.go otelushu

Caligula
28th March 2004, 18:30
Lucescu Jr. si suporterii nu trebuie sa fie foarte suparti pe acest rezultat. Era totusi de asteptat. Cine stie, poate in cativa ani va avea si Brasovu valoarea echipei galatene si va putea sa puna probleme echipelor puternice de la noi, poate chiar sa prinda o cupa europeana. Dar deocamdata jucatorii Brasovului isi merita soarta pt. ca nu l-au pretuit pe Lacatus asa cum se cuvine. Lucescu Jr. are nevoie de timp...
Trebuie sa aveti rabdare!

ricky
28th March 2004, 19:07
BOAH !
Ma bucur pentru OTELUL !
I-am vazut azi pe rapidisti.
Daca nu-si schiba stilul de joc (sa-l apropie de cel din meciul cu STEAUA : presing pe tot terenul !), atunci cred ca vor avea mari probleme la Galati.

valys
28th March 2004, 19:32
Au mai avut Rapidisti probleme prin groapa pe la Galati si sper sa nu scape asha ushor , ori ce e posibil pe teren shi eu sper intro victorie a otzelarilor :D

Drakoness
29th March 2004, 12:56
Un stil italienesc care aduce puncte si nu spectacol.
Lucescu e la a 3a infringere, e posibila a 4a et viitoare."viitorul suna" ....rau.
Baicu asta e catastrofa(cred ca rar se mai vad ratari ca ale lui )

bebe
1st April 2004, 11:54
otelul merge bine in campionat!!!!

valys
1st April 2004, 16:33
si in cupa merge bine !!! :D

bebe
1st April 2004, 16:48
in cupa cu cine va juca?????? cu gloria????????? daca joaca cu gloria va castiga gloria!!!

valys
1st April 2004, 17:01
Tzia dori sau ai vrea :D ... nu cred ca ai sa vezi asha ceva :p ... vor face tot posibilul sai bata pe Gloria shi o vor face ! Egal la Gloria e deajuns shi victorie acasa !

bebe
1st April 2004, 17:06
esti sigur????? mai vorbim noi dupa cele doua partide!!!!!

valys
1st April 2004, 17:13
yep .. foarte sigur ! de ce sa nu sper .... amincredere in Otzelul !

bebe
1st April 2004, 17:16
si eu am incredere in gloria!!!! oricum in cupa o sa bata pe otelul!!!!