PDA

View Full Version : Etapa 18: Poli Timisoara - FC Arges



Vadim
22nd March 2004, 12:54
Sambata, 27 martie, Poli Timisoara- FC Arges - ora 21:00 (Prima TV)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

bebe
22nd March 2004, 18:41
1-1

Darkslowstar
22nd March 2004, 20:53
Sper sa bata Poli, pt suporterii ei adevarati, desi sunt stegar.

N0_NaM3
22nd March 2004, 21:42
Bate Poli ptr ca argeshenii sunt la pamant cu forma ...:D

Vulturul
23rd March 2004, 08:10
Moldovan zice ca merge sa recupereze puncte la Timisoara.Sa vedem ce va fi!!!

viole(n)t
23rd March 2004, 08:26
unu solist

ultra_alba
23rd March 2004, 09:08
3-1

Drakoness
23rd March 2004, 12:56
Timisoara e favorita la cistigarea meciului. Ag o sa se apere, dar nu cre ca va reusi sa obt 1 pct

alt.core
23rd March 2004, 19:24
meciul este vineri la ora 21!!!
si normal ca Poli trebuie sa bata!!! 2 - 0!! :yeah:

JUVENTUS_1
23rd March 2004, 20:10
De aici vine surpriza (1-2)

M|tea
23rd March 2004, 23:52
Timisoreni nu pot pierde acest meci.Au reusit ei sa revina de la 3-1 asa ca nu vad probleme etapa asta.Victorie destul de facila a banatenilor.

cocomic
24th March 2004, 12:06
sper ca o sa castigam... oricum n-o s-o facem la mai mult de 1 gol diferenta, cu emotii pe final... asa e mai frumos... si face bine si la circulatia sangelui, sa vezi ce puls avem noi la timisoara in minutul 90 :D

buburuzel
24th March 2004, 17:58
pentru ca Poli AEK, o fi avand public, dar echipa si traditie ba, ar fi logic ca argesul sa se impuna sau sa ia cel putzin un pct

marcel
24th March 2004, 20:28
forta poli

Tudose
24th March 2004, 21:35
Moldovan declara la conferinta de presa ca merge la victorie. Eu as fi multumit si cu un egal.

ultravioletcanada
24th March 2004, 23:42
0-2, sau o luam usor spre matineu... :(

Sabin
25th March 2004, 01:04
Eu cred ca bate Poli cu 3-1. Daca or sa vina din nou vreo 30 de mii se pierd pitestenii, si asa n-au nici o treaba...

DJ Klaus
25th March 2004, 12:03
Poli joaca un fotbal excelent pe teren propriu iar galeria ii ajuta cu siguranta ! nu au cum sa piarda ! 3-1

Marius DG
25th March 2004, 15:41
Bine ..bine ...hai ca jucam acasa , si spectatori ca pe Paltinisan nu stiu daca mai sint in tara /hello ....dar noi ca club nu putem sa ne bazam numai pe spectatori

...e cazul ca si jucatori nostri sa joace mai cu vina,

iar porcariile astea din sinul echipei cu certuri intre jucatori si antrenori trebuie sa inceteze, :headbang:

atunci cind te lovesti de momente grele iti arati diplomatia si tactul , jucatorul NU are dreptul sa isi ia pe nici unul dintre antrenori peste picior sau pe cineva din stafful echipei ..e vorba de 7 ani de acasa si bunul simt nu se poate sa lipseasca daca ai pretentie la respec :rosu:
....iar pe partea cealalta un antrenor bun stie cum sa vorbeasca cu jucatori lui ca sa i faca sa inteleaga greselile ( daca nu siau dat seama deja !!!!) si sai motiveze sa fie mai buni data viitoare ... :ok:

Pina atunci HAI ROMANIA HAI POLI

Stima la toti
MDG /hello :yeah: :yeah:

IlMILAN
25th March 2004, 15:53
Meci foarte greu pentru Poli....
publicul va va face o atmosfera incendiara ca de obicei ,dar avem un mare handicap,nu joaca Grigore ceilalti portari sunt cam varza,iar apararea nu m-a multumit deloc in returul asta.
Sper totusi intr-un succes al lui Poli. (2-1)

Sir
25th March 2004, 16:17
Trebuie sa bata Poli!2-1 .Stiti daca apara Stoianov?Il stiu pe tip, are ceva experienta in div. A pe cand a fost la Extensiv Craiova si Craiova in A.Si pe deasupra este si timisorean.As dori ca Stangaciu sa-i dea credit.Am citit in prosport(cred), ca va apara Stoianov, ca-i in forma foarte buna si de aia a fost el rezerva la Piatra Neamt.Prostii!Intelegerea este urmatoarea: Grigore este titular(cand se poate) iar rezervele de portari vor sta pe banca 2 meciuri pentru ca sa ia fiecare cate 2 prime de joc alternativ(daca e cazul de prima evident).La Poli primele se dau titularilor si celor de pe banca de rezerve.

ady_azzuro
25th March 2004, 22:03
Bate Poli cu 2-0 :)

ronaldinho
26th March 2004, 02:57
Acesta este singurul meci al etapei, dupa parerea mea, la care poti sa-i dai un pronostic, din start. Eu vad un 1 foarte clar. Asta nu inseamna ca batut in cuie, ca deh, mingea e rotunda. Argesul, mi se pare o echipa cu sanse reale de retrogradare In cele doua etape scurse pana acum, cred ca doar Argesul si Brasovul au fost singurele echipe care nu au marcat pana acum. Daca in cazul Brasovului, se mai intelege ca au jucat cu doua dintre echipele cu apararea cea mai solida, Argesul nu are nici o scuza.

danic
26th March 2004, 04:38
Bate POLI
'Da meciul parca se joaca azi (26.03.04) Nu??????? :ciocan:

FatFrumos
26th March 2004, 06:16
dupa primele doua etape si eu zic tot 1 solist

cuzmy
26th March 2004, 08:58
Bate "Poli" 4-0 ! Nici Timisorenii nu prea sunt in forma, dar pentru a evita viitoarele griji ar trebui o victorie confortabila in aceasta seara.

TreX
26th March 2004, 09:30
'Da meciul parca se joaca azi (26.03.04) Nu??????? :ciocan:
Chiar asa, cand e meciul, Gazeta Sporturilor zice ca azi ...

IlMILAN
26th March 2004, 12:01
Bate Poli cu 2-0 :)
Ady sa te auda Dumnezeu.......
Data trecuta ai zis ca batem pe fara probleme pe Alba Iulia si i-am batut, greu dar i-am batut. Sper sa ai dreptate....dar va fi greu. :)

cocomic
26th March 2004, 15:09
pentru ca Poli AEK, o fi avand public, dar echipa si traditie ba, ar fi logic ca argesul sa se impuna sau sa ia cel putzin un pct

asta e cea mai tare mostra de logica pe care am citit-o pe forumu asta... din putul gandirii, ce mai... :rosu:

bebe
26th March 2004, 16:17
0-0 sau 1-1!!!!!!!!!!!!!!!

Vulturul
26th March 2004, 17:03
Din cate se pare argesenii nu merg in banat sa fie victime sper sa se intoarca macar cu un punct.Din cate am inteles au primele blocate pana atunci cand vor reusi sa aduca puncte de afara si meciul de la Timisoara este un bun prilej pentru noi merg pe x2

Catalanul
26th March 2004, 18:01
La Timisoara nu se discuta, se IUBESTE ! Si eu cred ca POLI are sanse mari sa castige
3-0 pt POLI

POLI & BARÇA 4EVER /hello :yeah:

alt.core
26th March 2004, 18:03
meciul e astazi la 21 in direct pe Prima!
Hai Poli!!! :yeah:

Catalanul
26th March 2004, 18:14
http://Mis imagenes\steme\aek[1]
:yeah: :degete: /fu/
/OLE/ /OLE/ /OLE/



HAI POLI

Sir
26th March 2004, 18:39
Si sa se stie in lung si lat ca totdeauna fruntea e Banat! :yeah:

Sir
26th March 2004, 21:54
La pauza Poli-Arges 1-0.gol Oprea de la 5 m, dupa o pasa de la Silvasan.Oprea a intrat cu 5 min. inainte de a incrie inlocuindu-l pe Prodan accidentat.

Vadim
26th March 2004, 21:56
Un meci mai echilibrat decat ma asteptam.

ady_azzuro
26th March 2004, 22:11
Acum este 1-1, gol Iovanovich

ady_azzuro
26th March 2004, 22:19
Olteanul Balace a executat foarte bine o lovitura libera, putin pe langa poarta...(min. 62)

Sir
26th March 2004, 22:55
Victorie muncita.Bine ca am reusit sa castigam:Poli-Arges 2-1.

uti2102
26th March 2004, 22:56
Poli i-a daruit lui Moldovan ceea ce merita. O infrangere. Un antrenor care la scor egal scoate un atacant, cu doar 4 minute inaintea finalului, nu merita mai mult! Bravo Poli.
Un semn de intrebare! Conform reglementarilor FIFA shi UEFA in spatziul de joc nu pot fi afishate reclame (aici intra gazon, plasele portzilor shi barele acestora, precum shi imediata apropiere a liniilor de tusha). Ei bine, am vazut ditamai reclama cu "Monte Banato" la mijlocul terenului. Din punctul meu de vedere daca se tzine cont de regulamente (shi ar trebui) Poli va fi penalizata cu ceva amenzi, daca nu shi altceva.

Vadim
26th March 2004, 22:59
A fost un meci greu. Ma asteptam la trei-patru goluri de la Poli. S-a tinut bine Argesul. Privind pronosticurile de pe forum, de la meciul asta si de la partida de la Apulum, majoritatea a votat corect. Weekendul viitor imi fac bilet de pariuri dupa pronosticurile de aici ;)

Tamy
26th March 2004, 23:23
Victorie muncita de baietii nostri :yeah: Cei mai frumos decat sa dai un gol in ultimele minute!!! :great: Ce nu-mi place la poli e ca se chinuie prea mult in meciuri in care pot castiga usor iar noi spectatorii nu prea mai avem rabdare (cateodata par sadici). Dar nui nimic macar de am castiga tot timpul asa!!!


[SIZE=7]FORTZA VIOLA!!!

etapa viitoare: FC ORADEA 1-3 POLI

:yeah: :yeah: :great: :great:
/OLE/ /OLE/ /OLE/

Catalanul
26th March 2004, 23:38
Bne leati facut la argeseni ar trebui sa mai pice si astia odata impreuna cu moldovenii de la ceahlau chiatra neamtz si cu petrolul sa zicem :rosu:

Meci destul de bun facut de polisti desi din nou neau dat emotii :scared: ceea ce nu prea ne place :nah: . Dar nui nimic macar dear castiga tot timpul!

HAI POLI!!!



FORZA VIOLA


:yeah: :yeah: :yeah: /hello /hello /hello

N0_NaM3
26th March 2004, 23:50
Mai bine picati voi ma` decat noi ...shi asha sunteti zero in campionatul romanesc ...

cocomic
27th March 2004, 00:08
Mai bine picati voi ma` decat noi ...shi asha sunteti zero in campionatul romanesc ...

asta e buna... ca voi sunteti un plus de nu-i adevarat... normal ca spui ca decat voi, mai bine picam noi din pct tau de vedere... dar nush cum sa spun, 0 nu inseamna echipa cu cel mai numeros si entuziast public din tara...

daca bine tin minte, intr-un post de-al tau spuneai ca iti pare rau ca nu aveti 2 deplasari la timisoara pe sezon... ce tare bate vantul...

si nu ma lua cu traditia, ca se rezolva din vara si pe hartie, ca sa nu mai aveti voi ce carcoti.... pe de alta parte, si petrolul de acum e o fuziune (nereusita) a doua echipe proaste (din care a iesit una si mai...)

deocamdata stam cam asa

4 Poli AEK Timişoara 18 6 8 4 21 - 21 26p
14 Petrolul Ploieşti 17 4 5 8 21 - 21 17p

locul 14 parca e retrogradant, nu?.. mai ales ca nu v-a iesit pasenta cu 18 echipe

cocomic
27th March 2004, 00:11
argesul a primit ce merita... cu 11 oameni pe linia portii, pana la urma iei gol... din pacate uneori pana la urma asta trece de 90 de minute, si asa ajung sa ia puncte echipe care fac anti-joc...

N0_NaM3
27th March 2004, 00:13
Cum este celtic ...vine pe un stadion sa se apere tot meciul cu toti jucatorii ...asta merita echipele astea ....de fapt urasc aceste echipe care nu`shi apara corect shansele shi care nu joaca deschis .

phil
27th March 2004, 00:27
POOOOOOOOOLIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII. BRAVO BAIETIIIIIIIII...CHIAR MA BUCUR DE VICTORIA ASTA.
/hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello

danic
27th March 2004, 00:41
Ce draq de clasament "actualizat" au astia de la OnlineSport ??????? :mda:
Cred ca Poli este acum pe locu' 4 /hello
Anti fotbal total, facut de Arges :rosu:

deep purple
27th March 2004, 00:44
Ce draq de clasament "actualizat" au astia de la OnlineSport ??????? :mda:

Apulum are 27 de puncte din 18 meciuri, dar 7 sunt victorii, 6 egaluri si 6 infrangeri. In total 19 meciuri. :D Cred ca aici e buba. Vadimeeeeeeee!!!

danic
27th March 2004, 00:54
Parca tot pe site-ul asta, am citit ca meciul se joaca in 27.03.04.
Lipsa de profesionalism :ciocan:

ronaldinho
27th March 2004, 01:07
Scor mult mai starns de cat ma asteptam, dar asta este. Argesul a demonstart si in acest meci ca nu are echipa de divizia A, si o creditez in continuare cu prima sansa la retrogradare. Asta pana la meciul de maine intre Petrlul so Oradea. Chiar si Ceaglaul a inceput sa joace ceva de cand e Lacatus acolo. N-a fost sa fie pentru Ceahlaul, astazi, dar oricum si Alba, are una dintre cele mai bune echipe din provincie. Pacat pentru Pitesti, care de vreo 5 ani incoace a scos jucatori pe banda rulanta: Mutu, Barbu, Codrea, Neaga, Mara, Dica, Scumacher.

Sir
27th March 2004, 01:35
N-am fost la meci pt ca sunt la servici,dar am urmarit meciul la TV.Acum 30 de min. am vazut o transmisie de la studioul local Protv Timisoara catre Bucuresti in care au fost intervievati cativa jucatori de la Poli :Oprea,Balace,Voicu,Stoianov (care multumeste echipei ca "l-a scos" dupa gafa facuta la primirea golului) si Dobos.Dobos parea suparat.Reportera l-a intrebat daca este multumit de rezultat.A spus ca dasi a vrut sa intre in masina.Reportera l-a mai intrebat daca este suparat, pentru ca nu pare bucuros de victorie.Dobos a spus ca s-a intamplat ceva dupa meci si nu poate sa spuna acum, dar va spune in zilele urmatoare.
Iara s-au certat cei din conducerea clubului? :mda: :ciocan:

adi_m
27th March 2004, 01:59
in ce situatie era argesul trebuia sa se duca acolo la victorie,nu sa traga de timp de la inceputul meciului.se putea castiga la timisoara.recuperam ca deobicei in meciul urmator,ca ne-am obisnuit...

mariusc
27th March 2004, 02:26
Apulum are 27 de puncte din 18 meciuri, dar 7 sunt victorii, 6 egaluri si 6 infrangeri. In total 19 meciuri. :D Cred ca aici e buba. Vadimeeeeeeee!!!

Lasa nu-i nimic, "Unirea" nu se supara :D e bun si locul 4 cu un punct in plus(desi, in realitate avem acelasi numar de puncte cu Poli, adica 26).

In legatura cu Argesul... au ei de unde sa ia puncte... se pare ca pana acum au fost nasii lui Apulum :(, asa ca nu vad de ce n-ar lua, iar, puncte de pe noi... desi sper sa ne luam revansa dupa toate infrangerile in fata lor.

Ce am observat este ca, in partidele in care s-a bagat un fundas pt. mentinerea unui rezultat de egalitate, s-a luat gol de catre echipa care a facut schimbarea... - vezi schimbarea facuta de Arges in meciul cu Poli sau cea facuta de Apulum in meciul cu Poli sau schimbarea facuta de Lacatus in meciul cu Apulum (daca s-a intamplat si in alte partide, putem sa le dam un sfat antrenorilor sa nu mai aplice tactica asta :evil: )

______________
Fair-Play, Please!

deep purple
27th March 2004, 03:05
Lasa nu-i nimic, "Unirea" nu se supara :D e bun si locul 4 cu un punct in plus(desi, in realitate avem acelasi numar de puncte cu Poli, adica 26).



Da, dar golaverajul si meciul direct au un cuvat de spus. Oricum, nu e interesat acum ca doar nu e final de campionat. Am zis si eu asa ca sa nu se faca de ras onlinesportul.

Tudose
27th March 2004, 15:09
Bne leati facut la argeseni ar trebui sa mai pice si astia odata impreuna cu moldovenii de la ceahlau chiatra neamtz si cu petrolul sa zicem :rosu:

Ma mir ca multa lume a uitat gestul facut in 2000 de Dacia Pitesti, care a cedat locul in Divizia B vechii echipe "Poli". Noi am apreciat traditia orasului vostru si entuziasmul publicului. Nu spune nimeni sa cedati meciul, dar ar trebui sa ne respectati, chiar daca echipa Argesului trece printr-un moment mai greu si jocul nu e prea placut ochiului.
Ce inseamna scandarile din tribune, "B-ul, B-ul"? Nu mai departe de un an erati si voi in situatie de retrogradare, dar ati uitat asta!

Tudose
27th March 2004, 15:18
argesul a primit ce merita... cu 11 oameni pe linia portii, pana la urma iei gol... din pacate uneori pana la urma asta trece de 90 de minute, si asa ajung sa ia puncte echipe care fac anti-joc...
Meciul a fost abordat din postura unei echipe aflate in deplasare, care a incercat sa ia un punct. Poate nu ai observat marile ocazii ale lui Ciprian Tanasa. Argesul a iesit din defensiva de cate ori a avut ocazia. Cand esti in postura echipei gazda, precum Poli, e normal sa ataci mai mult.
Anti-joc? Daca la Copenhaga echipa Romaniei facea mai mult anti-joc in final, acum ne pregateam pentru Europene!

Poli i-a daruit lui Moldovan ceea ce merita. O infrangere. Un antrenor care la scor egal scoate un atacant, cu doar 4 minute inaintea finalului, nu merita mai mult!

La 1-1 in ultimele minute, un scor convenabil, mai ales in conditiile in care Coman s-a accidentat din prima repriza, apoi s-au lovit si M. Radu si Somcherechi, era normal sa te aperi!

Tudose
27th March 2004, 15:24
Ma asteptam la trei-patru goluri de la Poli. S-a tinut bine Argesul.
Am vazut ca echipa este mult mai combativa fata de meciul cu Petrolul, cand nu a aratat nimic. E un castig important acest suflu nou. Cu putin noroc se putea castiga un punct. A crescut si moralul, dar ar fi fost si mai ridicat daca nu am fi pierdut.

uti2102
27th March 2004, 15:36
Intzeleg supararea ta Tudose dar tre' sa recunoshti ca in cele 3 meciuri ale returului Argeshul a jucat numai shi numai la ciupeala. Shi asta din cauza lui Moldovan. La fel a jucat shi Otzelul, dar spre deosebire de argesheni galatzenii mi se par mai bine ashezatzi pe teren de Cartzu. Moldovan ar trebui sa schimbe nitzel registrul tactic. In ziua de azi e normal sa te aperi cu toata echipa dar e complet anormal sa ataci doar cu 2-3 jucatori......

Darkslowstar
27th March 2004, 15:39
Bravo Poli. Am vazut finalul la tv si m-am bucurat sincer pt. Poli. Acuma daca castiga si Brasovul chiar ca sunt multumit. :))

Tudose
27th March 2004, 15:53
Intzeleg supararea ta Tudose dar tre' sa recunoshti ca in cele 3 meciuri ale returului Argeshul a jucat numai shi numai la ciupeala. Shi asta din cauza lui Moldovan.
Cu Dinamo nu cred ca isi propusesera vreun punct. Cu Petrolul au vrut, dar nu au fost in stare de nimic. La Timisoara s-a incercat scoaterea unui egal. In ceea ce priveste pe Moldovan, are un subiect separat pe forumul nostru.

deep purple
27th March 2004, 19:50
Ma mir ca multa lume a uitat gestul facut in 2000 de Dacia Pitesti, care a cedat locul in Divizia B vechii echipe "Poli". Noi am apreciat traditia orasului vostru si entuziasmul publicului. Nu spune nimeni sa cedati meciul, dar ar trebui sa ne respectati, chiar daca echipa Argesului trece printr-un moment mai greu si jocul nu e prea placut ochiului.
Ce inseamna scandarile din tribune, "B-ul, B-ul"? Nu mai departe de un an erati si voi in situatie de retrogradare, dar ati uitat asta!

Dacia Pitesti a cedat sau a vandut locul mafiotului de Zambon pentru ca nu avea poate resurse financiare in acel moment de a sustine echipa in B. Aici nu sunt gesturi, sunt bani.
Chestia cu B-ul a fost intr-adevar penibila, mai ales ca sunt asa multe echipe care chiar merita sa pice. Nu spun care, ca se stiu ele.
Argesul merita pentru traditie si jucatorii care i-a crescut sa ramana in A. In rest se pare ca totul depinde acum de Moldovan, un dinamovist si 3/4.

KölleAllaf
27th March 2004, 19:55
Deep... cred ca te´am inteles bine: Argesul merita A pentru ca a dat multi jucatori buni, nu? In fine, nu asta voiam sa zic... eu, de aici, de departe, incerc sa inteleg meciurile lui Poli din comentariile voastre! Asa ca, mai baieti, tineti´va de treaba - si MULTSAM!

deep purple
27th March 2004, 19:59
Deep... cred ca te´am inteles bine: Argesul merita A pentru ca a dat multi jucatori buni, nu?

Exact, are centrul de juniori capabil sa creasca jucatori sa tina o echipa in A fara a avea in spate un minister sau un sponsor puternic. Pentru asta toata stima. Asa se face fotbal in ideea mea. Din aceiashi cauza apreciez si politica Ajaxului.

Tudose
27th March 2004, 21:18
Dacia Pitesti a cedat sau a vandut locul mafiotului de Zambon pentru ca nu avea poate resurse financiare in acel moment de a sustine echipa in B. Aici nu sunt gesturi, sunt bani.
Nu cunosc dedesubturile cedarii locului. Sigur nu e vorba de absenta resurselor financiare, pentru ca uzina mergea bine in acea vreme, iar Dacia a repromovat imediat, fiind acum printre protagonistele Diviziei B.
Oficial, totul a fost gratis, s-au mai imprumutat si jucatori, cu obligativitatea purtarii de catre Poli pe tricouri a numelui "Dacia" pentru o perioada de timp. Cu Zambon sau fara, locul l-a primit orasul Timisoara si echipa sa reprezentativa, Poli.


In rest se pare ca totul depinde acum de Moldovan, un dinamovist si 3/4.
Nu ii voi reprosa niciodata lui Moldovan trecutul sau la Dinamo. El este profesionist si nu o data i-a invins pe cei din Stefan cel Mare (atat in Cupa, cat si in campionat). I se imputa insa criza prin care trece echipa si lipsa de rezultate.


Exact, are centrul de juniori capabil sa creasca jucatori sa tina o echipa in A fara a avea in spate un minister sau un sponsor puternic. Pentru asta toata stima. Asa se face fotbal in ideea mea. Din aceiashi cauza apreciez si politica Ajaxului.
Centre sunt mai multe ("Aripi", "Leonte Ianovschi", "Nicolae Dobrin", FC Arges) dar din pacate cei mai buni juniori merg direct la echipele din Bucuresti :(

RedBaron
28th March 2004, 13:35
Deoarece am vazut si eu meciul, emit urmatoarea parere:
Argesul in 1 repriza nu a jucat mai nimic, inafara de 2 ocazii, nu prea au miscat in fata lui Poli. In a 2a repriza, pitestenii au jucat altceva, au avut o posesie mai buna, au si inscris. Totusi sa vii cu gandul la 1 pct mi se pare o tactica invechita! Sa te aperi sperand ca adversarul care ataca necontenit sa nu inscrie... mai ales ca au jucat impotriva Timisorii, o echipa cu 12 jucatori! Poate daca in 1 repriza Argesul ar fi avut aceeasi atitudine ca in a2a, poate ar fi scos un egal.
Timisoara nu imi pare a avea o echipa "de temut". Cu toate ca sunt neinvinsi, etc, o echipa care va veni "la joc" la Timisoara, are sanse sa plece si cu 3 pct.
Insa, felicitari timisorenilor si sincer spun acum, imi pare rau ca nu au trecut de Gloria in Cupa! Bafta si... Fair-Play, prietenii stiu de ce! /hello

deep purple
28th March 2004, 18:18
Cu toate ca sunt neinvinsi, etc, o echipa care va veni "la joc" la Timisoara, are sanse sa plece si cu 3 pct.


:o: Omule, nu le da idei. :D

RedBaron
28th March 2004, 18:30
Nu le dau... atunci :p Totusi, faceti si voi ceva si mai intariti echipa! Nu de alta dar de la anu' sa nu va surprindem :D

deep purple
28th March 2004, 18:58
Nu le dau... atunci :p Totusi, faceti si voi ceva si mai intariti echipa! Nu de alta dar de la anu' sa nu va surprindem :D

Stii si tu vorba: "pe astia-i avem, cu ei defilam".

DD-Viola
28th March 2004, 19:19
Am stat din nou cu sufletul la gura , urmarind partida Poli-FC.Arges ( pe ONLINESPORT ) , asa cum faceam si cand aveam posibilitatea de-a merge la stadion...DE CE ? Sant cateva motive...Poli nu mai este de multa vreme o echipa cu care sa ne mandrim , ...nici macar nu e la nivelul campionatului trecut ( in debutul lui ) , atunci cand jucatorii munceau mai mult si parca exista o dorinta comuna de victorie ....Stiu ca banii sant o problema ( peste tot ) , ....si toti se plang ca nu au destui , dar nimeni nu face nimic concret pentru ca sa-i obtina... RUSINE tuturor investitorilor din Banat si in general din Vest , pentru ca nu se implica in fotbal astfel incat aceasta zona sa redevina numarul 1 in Ro. Cei tineri , poate au aflat din ziare , carti , sau povesti...cei batrani insa stiu si au trait timpurile in care cele mai tari echipe erau din aceasta zona ,iar daca jocurile in campionatele interne nu erau "conduse " de la Centru , s-ar fi scris alt fel istoria , ..in Cupe am aratat ce valoare avem ...Nationala , mereu apela la jucatorii de aici , ...Jucatori care erau luati de buna voie sau ( de cele mai multe ori ) obligati sa joace la echipele miticilor....Cine greseste ? ...noi spectatorii , suporterii , galeriile , care sustinem echipele meci de meci ( de ex. la Timisoara , media este de 30.000 ) si santem de acord cu tot ce se intampla , ...si am ajuns sa ne bucuram si de un amarat de 2-1 , ...sau chiar mai putin...apoi ca poate scapam de retrogradare , ...si daca nu , ...sant curios , ce alianta ( cu ce alt Club sau "MARE "investitor ) se va mai face ???...tot din Capitata ??? , ...tot "MARE " ???... iar din putin...putin iese ! , dar mai sa si "pocneasca" . ...Poate e din vina celor din mass media ( acuzata de alt fel de miticii de la Liga si Federatie pentru ca au spus din cand in cand cate un adevar ...ce-i leza desigur , iar argumentul era ca aduc o imagine negativa in opinia publica si destabilizeaza ...Ce ??? , linistea lu' Mitica , a Nasului sau altora din aceeiasi gasca) ca nu spun exact ce se intampla... Sau vina este a investitorilor ( din zona Vest )???...pentru ca nu se gandesc la ce inseamna acest "fenomen-industrie" , ce "trambulina" de oportunitati si profit ofera aceasta investitie... desigur toate astea exista la Cluburile mari din EU, ...noi de ce nu am avea ? , ...si atunci chiar ca am merge la Resita , Hunedoara , Arad , Oradea , sau chiar la Baia -Mare sa sustinem echipele locale ( pe intreg parcursul meciului ...ca la Timisoara ) atunci cand ar juca in Cupe , Noi toti suporterii vrem fotbal adevarat si de calitate , ...ei de ce nu vor ?

Gabriel
28th March 2004, 19:29
DD-Viola, sa nu uitam ca actuala echipa de capitala v-a fost oferita !

deep purple
28th March 2004, 20:31
DD-Viola, sa nu uitam ca actuala echipa de capitala v-a fost oferita !

Gabiel, capitala e una si Dobos e alta. Tot asa putea FC Onesti sa promoveze si sa fie cumparata de Dobos si mutata la TM din motive pecuniare. Deci nu vad cum se poate spune ca ne-a oferit ceva capitala. Mai multe i-am oferit noi lui Dobos. Dar oricum multumiriile sunt de ambele parti.
Capitala trebuie in semn de scuze sa ne dea o echipa campioana inapoi ca doar de acolo s-a luat hotararea ca Ripensia sa fie desfiintzata... dar aici e si vina altor popoare mai estice si intram in amanunte fara sens.

DD-Viola
28th March 2004, 20:37
DD-Viola, sa nu uitam ca actuala echipa de capitala v-a fost oferita !
...acum a venit o echipa ( obscura ) din Capitala , care avea max 200 de spectatori , de care nu stia nimeni , decat poate rudele fotbalistilor , ...si au mutat-o la Timisoara , ca sa fie satisfacut ( din nou ) orgoliul bucurestean ...suna mult mai bine 30.000-45.000 de spectatori , Timisoara , Poli , nu ???...e ca si cand un conducator auto ( cu permisul proaspat luat ) s-ar duce sa concureze la un circuit de viteza , ...intr-un Ferrari ... Nu in ultimul rand din cauza oportunitatiilor si al implicarii politice , ( de care nici nu vreau sa mai amintesc )...Iata ca Bragadiru' nu a venit in ajutorul nostru , ci in interesul lor . ... Ca noi , banatenii , incurajam echipa este alta poveste , legata de traditie , de spirit , etc. Multumim Bucuresti pentru tot ce ne-ai luat ( stiti voi cat a-ti furat ! ) in anii trecuti si pentru tot ce ne dai in acesti ani...blaturi , aranjamente , murdarii...

Gabriel
28th March 2004, 20:58
Echipa a venit in A , aici la Bucuresti !
Da'....v-a dat Bucurestiul murdarii. Mergetzi atunci si jucatzi in campionatul yugoslav ! Sau mergetzi in divizia C..unde avetzi echipa ! 40 000 de oameni in divizia C !
Deep Purple, ce campiona sa va dea Bucurestiul ? Luati-o pe Dinamo la Timisoara. :p

Sergio
28th March 2004, 21:27
Gabi, chill out, man! Oricat de bucurestean ai fi, trebuie sa recunosti ca echipa asta daca ramanea in capitala era deja demult retrogradata. :p
Asa ca toti avem de castigat de pe urma mutarii astea. :ok:

Gabriel
28th March 2004, 21:42
da. normal. dar sa nu imi vina d'alde DD & Deep sa se ia de Bucuresti !

Tudose
28th March 2004, 23:16
Capitala trebuie in semn de scuze sa ne dea o echipa campioana inapoi ca doar de acolo s-a luat hotararea ca Ripensia sa fie desfiintzata... dar aici e si vina altor popoare mai estice si intram in amanunte fara sens.
Nu Capitala v-a desfiintat echipa, ci noul sistem comunist. Acelasi care a lovit si echipe din Bucuresti, care au disparut si ele dupa razboi: Venus, Carmen, Unirea Tricolor, Ciocanul.
Cat priveste faptul ca mutarea la Timisoara a fost inspirata, e incontestabil si am mai spus-o pe acest forum cu multe luni in urma.

deep purple
28th March 2004, 23:34
Aoleu, ce-am spus!!!
Tudose, eu daca imi cumpar o Dacie de la Pitesti cui trebuie sa-i multumesc toata viatza ca m-a facut cu mashina? Locuitorilor orasului Pitesti, judetului Arges, francezilor sau propriilor mele buzunare?
Dar daca noul presedinte imi confisca mashina pe care am facut-o performata ca doar i-am pus daciei un motor de ferrari, pe cine sa ma supar? Pe rusi?
Gabriel. Cand bei o Timisoreana sa multumesti timisorenilor pentru ragaitura de dupa. Fara noi poate cautai azi dupa drojdie pe fundul sticlei.
Ei, cam asa suna ce-ai spus tu. Nu-i asa ca ceva nu pusca? Este ca suna penibil?

Tudose
29th March 2004, 00:03
Tudose, eu daca imi cumpar o Dacie de la Pitesti cui trebuie sa-i multumesc toata viatza ca m-a facut cu mashina? Locuitorilor orasului Pitesti, judetului Arges, francezilor sau propriilor mele buzunare?

Nu a fost nici o suma in tranzactia Dacia Pitesti - Poli Timisoara. Asa cum am mai spus nu era vorba de situatia financiara, iata ca echipa argeseana e acum pe locul 3 in seria a II-a a Diviziei B. Totul a fost gratuit, banatenii platind pentru jucatorii care au fost imprumutati (portarul Stanciu, Chita, Bratu, Marius Dita) si avand obligatia sa evolueze cu sigla Dacia pe piept. Deci... cui trebuie sa multumiti? Cu toate astea, Poli a retrogradat apoi datorita lui Zambon.
Oricum, discutia a pornit de la observatia mea ca din pacate s-a uitat gestul din 2000 si ca e cazul sa fim respectati, nu sa se strige "B-ul", mai ales dupa ce Timisoara nu a avut ani de zile echipa in prima divizie.
N-am prea inteles ce vrei sa spui cu noul presedinte si cu motorul de Ferrari pus pe Dacie.

Gabriel
29th March 2004, 00:07
Timisoreana sa betzi voi. La noi la Bucuresti e cea mai ieftina bere. Si ceai mai naspa. :p

Acum ne iei cu exemple, dupa ce dai aiurea vina pe Bucuresti. Eu zic sa ne oprim aici. Suntem amandoi bucurosi ca Timisoara a luat 3 puncte sambata...iar parerea mea este ca echipa de pe Bega merge mai bine decat in campionatul trecut. Sa nu uitam...ca anu' trecut au ajuns la baraj. Iata ca acum sunt o prezentza constanta in primele 8 locuri. Speram sa o tina tot asa.

Vulturul
29th March 2004, 00:55
Poli AEK - FC Argeş 2-1: Publicul a înscris golul victoriei

Meciul de la Timişoara a însemnat pentru antrenorul Ion Moldovan încercarea de redresare a echipei. Prin aşezarea din teren, cu fundaşii Dragoş şi Marius Radu lipiţi de atacanţii Silvăşan şi Prodan şi cu jucătorii de bandă atenţi la şarjele rapide şi consistente ale lui A. Dumitru şi Bălace, Comisarul a blocat gurile de foc ale timişorenilor. Poli a fost susţinută frenetic din tribună de mai bine de 15.000 de spectatori şi, pe fondul acestui ataşament, alb-violeţii de pe Bega şi-au început asaltul către poarta lui Coman. După 15 minute însă, piteştenii au stins iureşul gazdelor prin practicarea unui joc pragmatic şi se părea că Panduru nu mai are idei până la pauză. Providenţa l-a ajutat însă. Accidentarea lui Prodan din minutul 31 l-a forţat să-l introducă în joc pe Mircea Oprea şi acesta a marcat după doar patru minute în poarta sărbătoritului de duminică, Dani Coman. După acest gol, piteştenii şi-au revenit cu greu, dar au intrat totuşi la pauză cu un minim dezavantaj.

Blestemul golului din final
Dacă în primele două meciuri Moldovan a efectuat câteva schimbări după pauză care nu s-au arătat a fi prea inspirate, în schimb acum, la meciul cu Poli, introducerea lui Jovanovic a fost o inspiraţie divină. Atacantul sârb a marcat şi el, ca şi Oprea, după doar patru minute de la intrarea în teren. Golul nu i-a descumpănit pe timişoreni, dar i-a făcut să intre într-o acută lipsă de idei, cu atacuri la nimereală, lesne dejucate de fundaşii piteşteni. Totuşi, cu 5 minute înainte de final, la un banal corner Voicu s-a înălţat şi a plasat mingea pe lângă un nefericit Coman. Căpitanul piteştenilor a strâns din dinţi şi a făcut un meci foarte bun, în ciuda faptului că a fost accidentat în prima repriză de un andversar, care i-a provocat o entorsă.

Poli AEK Timişoara - FC Argeş 2 - 1 (1-0)
M. Oprea (35), I. Voicu (85) - Jovanovic (49)
Stadion: "Dan Păltinişan". Spectatori: 15.000. Şuturi pe poartă: 8-2. Şuturi în afara porţii: 7-7. Cornere: 7-3. Ofsaiduri: 1-2. Cartonaşe galbene: 3-3.
POLI AEK: Stoianov - A. Dumitru, Fl. Bătrânu, I. Voicu, Şoltuz - Djuric (53 Buia), Şuleap (83 Bod), R. Stancu, Bălace - Silvăşan, C. Prodan (31 M. Oprea). Antrenor: Basarab Panduru
FC ARGEŞ: Coman - Dr. Radu, Şomcherechi, M. Radu (56 Chiţa), Baicu - Prepeliţă, Kubik, V. Tănase, Crivac - C. Tănasă (83 Marincău), Năstăsie (46 Jovanovic). Antrenor: Ion Moldovan
Arbitri: Viorel Anghelinei (Galaţi) - Nicolae Megheşan (Târnăveni) şi Gelu Dimaca (Constanţa).
Rezervă: Marian Bordean (Sibiu)
Observatori: Alexandru Boc (Bucureşti) şi Gheorghe Constantin (Suceava)
Cartonaşe galbene: Şoltuz, Şuleap, Djuric - Năstăsie, V. Tănase, Şomcherechi

Faze de top:
# Min. 7 - Pătrundere extraordinară a lui Romeo Stancu, cursă solitară 30 de metri, intră în careu, unde este blocat în ultimul moment de Coman
# Min. 9 - Centrare A. Dumitru de pe dreapta, Coman respinge la 20 de metri, trage Stancu puţin pe lângă poartă
# Min. 18 - C. Tănasă croşetează frumos în marginea careului de 16 metri, pasează la Prepeliţă, care şutează, însă este blocat
# Min. 21 - Aruncare de la margine pentru FC Argeş, Năstăsie se înşurubează frumos şi trage foarte periculos, dar mingea ocoleşte poarta
# Min. 28 - Cu C. Prodan căzut în terenul oaspeţilor, Crivac declanşează un contraatac, pasă la C. Tănasă care trage slab de la 20 de metri
# Min. 35 - 1-0 M. OPREA. Intrat de doar 4 minute, fostul jucător al Daciei finalizează din mijlocul careului de 6 metri o centrare perfectă a lui Silvăşan
# Min. 47 - Lansat în careu C. Tănasă rămâne singur cu portarul, dar şutul său plasat nu îl poate învinge pe Stoianov
# Min. 49 - 1-1 JOVANOVIC. Lovitură liberă de la 35 de metri, Crivac trage direct pe poartă, mingea îl loveşte pe Stoianov în piept, iar Jovanovic trimite de la câţiva metri în poartă
# Min. 56 - Centrare R. Stancu de pe partea stângă, reluare din faţa porţii a lui Silvăşan, doar cu Coman peste poartă
# Min. 65 - Şut al lui Silvăşan, Coman reţine greu, în doi timpi
# Min. 85 - 2-1 I. VOICU. Corner Bălace, cap din mijlocul careului I. Voicu

Sandu Rocco ( antrenor secund Poli AEK ): "A fost o partidă grea, o adevărată luptă pentru puncte. Ne-am făcut partida grea singuri, dar am avut puterea s-o luăm de la capăt. Din nou, dăruinţa, sacrificul şi publicul timişorean au constituit atuurile noastre în victoria cu FC Argeş".

Constantin Stancu ( antrenor secund FC Argeş ): "Din păcate n-am reuşit să nu pierdem, ceea ce ne-am propus pentru acest meci. A fost un joc bun al echipei gazdă, care a dominat mai mult şi a avut mai multe şanse de a marca. Noi ne-am rezumat numai la a ne apăra dar, cu toate acestea am fost aproape de a ne îndeplini obiectivul. Spre final n-am mai ţinut mingea la mijloc, adversarul a venit peste noi, iar din neatenţie şi greşeli Poli a marcat al doilea gol."

Adi Preda (Top) - Romanian Soccer - 28 Martie 2004

Vulturul
29th March 2004, 01:01
Coman, aniversare tristă

Ieri, 28 martie, Daniel Coman a împlinit 25 de ani. Căpitanul echipei FC Argeş a avut o sărbătoare tristă, ziua lui găsindu-l cu piciorul în ghips. În minutul 32 al meciului de la Timişoara, Coman a sărit la o centrare, dar la aterizare şi-a prins piciorul drept sub un jucător timişorean.


Dani a făcut entorsă, dar a continuat să stea în poartă, deşi durerile îl chinuiau. Din acel moment, rezerva Ciprian Stancu a stat în spatele porţii şi, din 10 în 10 minute îi aplica căpitanului Argeşului un jet de Kellen pentru calmarea durerilor. În afara celor din staful echipei, nimeni nu a ştiut că portarul echiepi oaspete este accidentat, prestaţia lui dintre buturi nelăsând loc de dubii. În ciuda rezultatului, toată lumea l-a felicitat la sfârşitul meciului pe Daniel Coman pentru generozitatea de care a dat dovadă, un exemplu de urmat de toţi jucătorii echipei FC Argeş.

Daniel Coman: "Îmi doresc din tot sufletul un public ca la Timişoara"
# La Mulţi Ani pentru cei 25 de ani împliniţi. Cum te mai simţi?
- Rău, pentru că am piciorul în ghips, dar optimist, pentru că sper ca marţi să scot ghipsul şi să reîncep antrenamentele. Vreau ca vineri să fiu în poartă la importantul meci cu Apulum Alba Iulia.

# E o aniversare tristă pentru tine?
- Da, pot spune că am o oarecare umbră de tristeţe. Nu atât din cauza piciorului, pentru că am avut accidentări şi mai serioase, cât din pricina rezultatului de la Timişoara. Preferam să stau cu piciorul în ghips mai mult timp, dar să plecăm cu un egal de la Poli. Eu zic că echitabil era un scor egal, ţinând cont de fazele de gol succedate la cele două porţi.

# Cu ce au fost peste noi?
- Practic victoria lor a fost adusă de public, pentru că echipa lor n-a dovedit că a fost mai bună ca a noastră. Timişoara are un public care i-a purtat spre succes. Din tot sufletul aş dori şi eu un asemenea public la Piteşti. Poate au văzut şi ai noştri cum se susţine o echipă la Timişoara şi iau exemplu.

# Cum ai sărbătorit?
- Am fost la antrenament de dimineaţă, dar doar pentru a sta de vorbă cu băieţii. M-au felicitat toţi pentru cei 25 de ani împliniţi, iar eu am făcut cinste cu bere şi suc. Seara am fost alături de cei dragi.

# Ce-ţi doreşti de ziua ta?
- Să fiu sănătos şi să pot să-mi ajut echipa să scape de amininţarea retrogradării. Într-adevăr, ducem lipsă de rezultate bune, dar o victorie ne-ar scoate şi pe noi din această pasă proastă.

Data naşterii - 28 martie 1979
Înălţime / Greutate - 1,80 metri / 74 kilograme
Jocuri în Divizia A - 35
Debut în Divizia A - 1 martie 1997, Petrolul Ploieşti - FC Argeş 1-1
Campion naţional de juniori - 1992, 1995, 1997 cu FC Argeş
Component al naţionalei de juniori - 35 meciuri
Component al naţionalei de tineret - 25 meciuri
Sporturi preferate - box
Idol în fotbal - Iker Casillas
Sportivul ideal - Michael Schumacher
Echipa preferată - Real Madrid
Pasiuni - pescuitul
Parfum preferat - Jean Paul Gaultier
Autoturism - Audi
Actori preferaţi - Bruce Willis


Adi Preda (Top) - Romanian Soccer - 28 Martie 2004

violaforever
29th March 2004, 12:14
Tudose, intr-un fel ai dreptate! :( Imi cer scize in numele acelor persoane care au strigat B, B-ul. Este adevarat ca in 2000 daca nu arati voi jucam poate in divizia C. Oamenii sunt rai cateodata, poate s-au enervat si datorita tragerilor de timp ale argesenilor.
Ideea este ca nu TREBUIE sa uitam trecutul fiindca il vom retrai!!!
Multumim pt ce ati facut acum 4 ani si scuze inca o data!

Drakoness
29th March 2004, 12:27
Victorie normala ("dupa calculul hirtiei") a tm. N-am vazut meciul asa ca nu pot sa ma pronunt referitor la calitatea jocului.

viole(n)t
29th March 2004, 12:35
Tudose, itzi intzeleg supararea... Nici eu nu sunt de acord cu scandarile care le aminteai (in plus v-am facut shi tzigani de cateva ori). Antipatia fatza de piteshteni a plecat din tragerile de timp exagerate shi din antijocul practicat de FC Arges. Itzi aminteshti meciul din tur? Nici atunci Argeshul nu a profitat de avantajul pe care il avea shi a fost egalata pe final. Istoria s-a repetat shi acum... Dupa golul egalizator, aveatzi toate motivele din lume sa fortzatzi mai mult. Insa atzi preferat sa mintzitzi fotbalul cu simulari shi trageri de timp ordinare... Cine se multzumeshte cu putzin, putzin primeshte. Imi pare sincer rau de voi. Am un respect deosebit pentru aceasta echipa shi nu intzeleg de ce are asha putzini spectatori. Bafta!!!

buburuzel
29th March 2004, 17:52
Moldovan(tot cu el incep) declara inainte de meci ca vine la Timisoara sa recupereze puncte. Era la mintea cocosului ca nu va obtzine acest lucru. Stim de ce. Pentru ca este un antrenor mic, mic de tot. Nu stie sa abordeze un meci, nu stie tactica, nu stie nimic. Poate nu are nici noroc... Cica dupa meci s-a simtzit rau, bietul de el. Ii propun un remediu: demisia. Am mai observat ceva. Jucatorii nostri au carentze fizice deosebite! grav! Jucatorii timisoreni treceau ca o racheta pe langa manechinele pitestene. Nu mai vorbesc de lipsa totala de reactie. Nu ne-a batut poli, nu ne-a batut publicul, am pierdut pe mana noastra. sa retzinem doua lucruri din meci: driblingul lui Kubik care habar n-am daca inseamna ceva, si balba dintre coman si un fundas in ultimele minute. bravo Danutz Coman, singurul alb-violet de caracter. ma mir cum l-a pus nea Nelu capitan. Apropo, ex si "actualul" dinamovist, spune ca nu-si va da demisia sub nici o forma si va redresa corabia. NO comment.
Si inca ceva. Golul stelei frumos lucrat de doi argeseni.

Tudose
29th March 2004, 19:55
Cu meciul din tur ai dreptate, viole(n)t, acolo ne-am multumit cu minimul avantaj si pana la urma am fost egalati. Acum altfel a fost situatia. Un egal era convenabil pentru noi. Coman a fost accidentat inca din prima repriza, apoi s-au lovit Marius Radu (schimbat cu Chita) si Somcherechi. In aceste conditii, e normal sa te aperi si sa incerci sa faci sa treaca timpul, dar pana la urma reduta a cazut.
Despre antijoc... orice echipa il practica in anumite situatii, uneori este chiar indicat pentru a-ti atinge scopul (vezi comentariul meu de mai devreme in legatura cu meciul de la Copenhaga). Nu e sportiv, dar poate fi eficient. Sigur ca, in ceea ce ma priveste, nu sunt satisfacut de rezultate si am convingerea ca suntem capabili de mai mult, nu sa ne multumim cu putin si sa mai tragem de timp cand se poate.
De ce avem putini spectatori? Iata cateva motive:
1. Prestatia slaba a echipei. La Pitesti lumea e obisnuita cu performanta, si nu doar din timpul lui Dobrin, ci cu cativa ani in urma, cand aici jucau Barbu, Mutu, Vintila, Schumacher, Nastase, Neaga, Codrea, Mara, iar noi ne luptam pentru Cupele Europene. Atunci aveam tribune pline si acasa, si in deplasari (au fost si 10.000 de suporteri la semifinala de Cupa Romaniei de la Rm. Valcea cu Craiova).
2. Politica slaba de marketing si imagine desfasurata de club (mai bine zis, absenta unei astfel de politici).
3. Mijloacele de transport reduse pe care clubul le pune la dispozitia suporterilor pentru deplasari. Pe vremea sponsorizarii de catre Dacia se dadeau oricate autocare era nevoie (la Satu Mare sau la Suceava au fost si cate 10, de se mirau bucovinenii, "Mai viniti multi, mai?"). Acum se ofera doar unul.
4. Disputele din interiorul galeriei.

P.S.

in plus v-am facut shi tzigani de cateva ori
Asta chiar ca nu o inteleg, atat timp cat cuvantul e considerat peiorativ.

viole(n)t
29th March 2004, 22:28
tudose, nu cred ca argeshul era in situatzia de a se multzumi cu un punct. Nu uita ca in debutul reprizei secunde poli a fost pur shi simplu sufocata pretz de vreo 10 minute. Deci se putea mai mult!!!

In legatura cu numarul redus de spectatori, cred ca trebuie sa facetzi ceva. Exista riscul sa pierdetzi tanara generatzie (care, in climatul de lehamite si nepasare fatza de echipa locala, sa se indrepte spre ultra-mediatizatele steaua/dinamo/rapid). Am trecut vineri pe langa grupuletzul vostru de suporteri shi am vazut oameni mai degraba de varsta medie. Ar fi pacat!

Despre chestia cu tziganii (cum ai banuit, folosita in sens peiorativ): nu subscriu la asha ceva shi nici nu pot gasi scuze pentru asha ceva.

Tudose
29th March 2004, 22:40
tudose, nu cred ca argeshul era in situatzia de a se multzumi cu un punct. Nu uita ca in debutul reprizei secunde poli a fost pur shi simplu sufocata pretz de vreo 10 minute. Deci se putea mai mult!!!

Si eu am avut senzatia unui joc foarte bun atunci. A lipsit si curajul, si insistenta in acel moment favorabil... Am aflat insa de la unul din jucatori de problemele medicale ale celor trei, tinute in secret (Coman era lovit, Marius Radu a fost schimbat), nu stiu daca e o scuza... Am fost in Cotroceni in toamna, am scos un 1-1, dar atunci am simtiti clar ca putem mai mult!
Sunt multumit totusi ca avem alta fata comparativ cu penibila prestatie contra Petrolului. Si un moral mult mai bun, cred eu.
In legatura cu tanara generatie: probabil ca au venit la meci doar "Vulturii Violeti" (factiunea mai in varsta) "Ultras Viola", cei tineri, sunt in conflict cu ei si nu beneficiaza de autocar pentru deplasari (ceea ce mie mi se pare o inconstienta, din motivele expuse de tine, cu pierderea celor tineri).
In ceea ce priveste atitudinea noastra, poti citi la unul din urmatoarele link-uri:
http://www.fcarges.net/ianuarie.htm
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=1933
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=1884
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=2316

Tudose
29th March 2004, 22:42
Moldovan(tot cu el incep) declara inainte de meci ca vine la Timisoara sa recupereze puncte. Era la mintea cocosului ca nu va obtzine acest lucru. Stim de ce. Pentru ca este un antrenor mic, mic de tot. Nu stie sa abordeze un meci, nu stie tactica, nu stie nimic. Poate nu are nici noroc... Cica dupa meci s-a simtzit rau, bietul de el. Ii propun un remediu: demisia.
Faci ce faci si iti aduci aminte de Moldovan.
Intr-un interviu aparut astazi in presa din Pitesti, atat Moldovan cat si Schiaucu afirma raspicat ca ne vom salva. Iar la conferinta de presa se spune ca nici antrenorul, nici jucatorii nu inteleg ce se intampla, pentru ca ei s-au pregatit bine. Dar rezultatele lipsesc!

viole(n)t
29th March 2004, 23:29
Recunosc, tudose, parcurgand linkurile tale ma simtzeam mandru de conducerea lui Poli.

Din cate am vazut, exista reactzie din partea voastra, dar probabil nu suficient de puternica. Iar cand reactzia suporterilor nu e prea vehementa, urmeaza dictatura conducerii... So, watch out!

In domeniul politicii de marketing:
Pana nu demult, shi la Poli situatzia era asemanatoare, in sensul ca nu se prea punea accent pe politica de marketing. Pot sa spun ca au fost presiuni din partea suporterilor (pe forumul oficial, la emisiunile locale TV si radio, in presa, etc) asha ca Dobos a angajat o firma de marketing... Sigur, totul e intr-o faza incipienta, dar ideile baietzilor par a fi sanatoase. Au inceput sa curga shi primii bani, din contracte de sponsorizari, etc.

Legat de grupurile de suporteri rivale, aici avetzi o problema. La Timisoara, de exemplu, a existat un nucleu solid, iar in jurul acestui nucleu s-a dezvoltat actuala galerie (in momentul "ajungerii" in divA, ca nu pot sa-i zic promovare). Chiar daca recent din galeria mama s-au desprins doua grupari, lipsa acestora nu se face resimtzita. E pacat ca nu avetzi o galerie puternica. O tifoserie frumoasa aduce la randul ei spectatori la meci. Crezi ca la Timisoara, din 40.000, totzi vin sa vada fotbal?

P.S. Am dat de 2 ori exemplul Timisoarei nu ca sa ma laud, ci pt. ca este exemplul pe care il cunosc cel mai bine. In plus, cred ca suntem 2 cluburi de categorie asemanatoare. Forza Viola (din tm sau din ag)!!

Tudose
29th March 2004, 23:41
Situatia galeriei la Pitesti este in impas in acest moment. Corect ar fi sa spunem: "nu MAI avem o galerie puternica". Cateva impresii ale celor care au trait marile meciuri (atat ca joc si rezultat cat si ca spectacol in tribune) poti gasi aici:
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=1192&page=6&pp=20 (incepand cu mesajul 115)
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=1192&page=7&pp=20

FORZA VIOLA!

bebe
1st April 2004, 11:01
argesul trebuie sa castige daca vrea sa ramana in divizia A

viole(n)t
1st April 2004, 12:47
argesul trebuie sa castige daca vrea sa ramana in divizia A

Alooo, meciul s-a jucat deja!!

bebe
1st April 2004, 16:19
ai dreptate!!!!! scorul a fost 2-1!!!!!!