PDA

View Full Version : Etapa 18: Gloria - Universitatea



Vadim
22nd March 2004, 12:51
sambata 27 martie, Gloria Bistrita - Univ. Craiova - ora 16:00 (Prima TV)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Red Heat
22nd March 2004, 14:46
Cred ca va fi inca un pas la vale pentru Universitatea. Gloria e echipa grea acasa DACA VREA...

ady_azzuro
22nd March 2004, 15:25
Batem Gloria :yeah:

calu
22nd March 2004, 15:28
asa ziceati si cu Otelu' si cu Ceahlau'....go figure!

bebe
22nd March 2004, 18:01
Bate gloria bistrita! 2-0 :evil:
HAI GLORIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!! :yeah:

/OLE/

iulian
22nd March 2004, 18:03
eu zic ca o sa bata Craiova...asta este singura varianta a lui Napoli sa mai ramina la echipa...si ...daca cumva nu este "lucrat" de jucatori atunci mai mult ca sigur ca trebuie sa bata ca sa isi mai spele din pacate..

Succes Craiova :ok:

bebe
22nd March 2004, 18:23
:yeah: :yeah: :yeah: daca meciul nu este "lucrat" de gloria, Napoli poate sa-si faca bagajul!!!!

bebe
22nd March 2004, 18:46
/hello Hai Gloria Bistrita!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!! /hello

Darkslowstar
22nd March 2004, 20:51
Hai unde? Poate in B, sa continuie Blatiada pe acolo.
Paraca vad ca se pune de un blat micutz, acolo. Depinde de ce vrea Ceausila, sa scape de Napoli (bietul om) sau sa aranjeze un succes spectaculos.
Pt. jenel e: clientul nostru, stapanul nostru.

N0_NaM3
22nd March 2004, 21:44
Este un meci dificil ptr ca nu se shtie ce se poate intampla ...dupa cum ziceti si voi...cine shtie ce va face tata Jean..:)

EDMOND_
23rd March 2004, 06:51
Gloria Bistrita nu-si permite pasi gresiti ! daca ar fi vreo idee de blat ar fi normal sa fie invers, adica in favoarea Gloriei.... pentru ca are un -7 la adevar , iar la o victorie a Craiovei ar ajunge la -10 , adica principala candidata la retrogradare! La o infrangere , Universitatea ramane tot cu -3 , fara prea multe emotii ....atat timp cat sunt destule echipe in jur de -8 ...

vasile314tzurka
23rd March 2004, 08:36
se pare ca dupa meciul cu gloria, la universitatea vine rednic. cel putin asa vazui la revista presei.

ultra_alba
23rd March 2004, 09:06
2-0 bate Bistrita fara probleme

blue scorpio
23rd March 2004, 11:28
Singura certitudine a acestui meci va fi schimbarea lui Napoli, indiferent de rezultatul partidei.Daca se v-a juca corect, sper la un egal..Sunt curios cum vor juca "juvetii" fara cei 2 "veterani", acuzati de tradare si de tot felul de presiuni asupra lui Napoli...Daca echipa v-a juca bine, inseamna ca e ceva necurat cu astia doi..Poate ca au valoare, insa nu si caracter..

Drakoness
23rd March 2004, 12:58
Dc "sistemul pct in natura" nu este reinviat(dc a murit vreodata) Gloria cistiga fara probleme 2-0

EDMOND_
23rd March 2004, 13:07
Drakoness, uita-te la " adevar" si apoi emite astfel de judecati... cum naiba sa dea Gloria puncte acasa ...o facea in vremea cand termina turul pe locul patru si apoi vindea cat putea..acum de ce sa dea meciul ..sa ajunga la -10 , principala candidata la retrogradare... Si inca nu a jucat cu echipele bucurestene...

lora
23rd March 2004, 15:07
Bate gloria bistrita! 2-0 :evil:
HAI GLORIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!! :yeah:

/OLE/

Don't be so sure!!!! :drak:

Darkslowstar
23rd March 2004, 15:09
Edmond, parca n-ai mai vazut astfel de chestii. Ajunge la -10 si apoi resueste cateva meciuri spectaculoase prin deplasare si parca o vad la sfarsit navigand linistit pe la mijloc. Hai sa nu fim naivi, rationamentul acela se potriveste la oricine in afara de Gloria si Ceahlaul. Padureanu poate sa piarda linistit meciul, daca vrea. Nici nu are neaparat bevoie sa faca blaturi in continuare, are arbitrii la mana si o echipa bunicica.

EDMOND_
23rd March 2004, 16:00
1. UIta-te pe programarile viitoare ale Gloriei.
2. De ce ar fi nevoie sa cumpere Craiova meciul cand sunt 8 echipe care ar trebui sa
cand sunt opt echipe carora le trebuie doua victorii in de -
plasare ( si sa nu piarda puncte acasa ) pentru a o egala la "adevar".
Putem discuta chestia asta cand va fi cazul ..deocamdata Craiova nu-si face pro-
bleme cu retrogradarea.
3. Craiova este o echipa imprevizibila , poate face oricand un meci foarte bun... nu
cred in asemenea speculatii... daca am fi fost in situatie disperata poate ca as fi
admis , dar nu este cazul deocamdata.

bebe
23rd March 2004, 16:12
Nu cred ca meciul de sambata o sa fie blat avand in vedere pozitia din clasament a gloriei!!!!!!! da nici nu cred ca, craiova va reusi sa castige la bistrita.................... parca craiova o luat bataie de la bacau, si din cate imi amintesc eu gloria o batut bacaul cu 2-0............................
:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

JUVENTUS_1
23rd March 2004, 20:18
1-0 pentru Bistrita

Adrian
23rd March 2004, 20:37
Daca nu ne batem iarasi singuri, eu zic ca scoatem cel putin egal la Bistrita. Din pacate Napoli e ca si plecat, cum mai pregateste el meciul asta cand stie ca orice ar face a zburat?
Nu ca i-as lua apararea, ma bucur foarte mult de venirea lui Rednic si sper sa stam acolo, in coasta bucurestenilor...

uti2102
23rd March 2004, 20:50
Gloria a fost intotdeauna o echipa forte pe teren propriu. Tocmai de-aia s-au dedat pe blaturi, ca shtiau ca au spatele acoperit. In situatzia data merg pe 1 solist. Va fi un meci nu prea spectaculos, de uzura (asha cum ii place lu' tata Jean :evil: ) shi cred k alb-albashtrii vor pleca spre case cu geanta goala. Deshi sper altfel........

the_big
24th March 2004, 09:22
bate Gloria 4-0 !

Darkslowstar
24th March 2004, 18:08
1. UIta-te pe programarile viitoare ale Gloriei.
2. De ce ar fi nevoie sa cumpere Craiova meciul cand sunt 8 echipe care ar trebui sa
cand sunt opt echipe carora le trebuie doua victorii in de -
plasare ( si sa nu piarda puncte acasa ) pentru a o egala la "adevar".
Putem discuta chestia asta cand va fi cazul ..deocamdata Craiova nu-si face pro-
bleme cu retrogradarea.
3. Craiova este o echipa imprevizibila , poate face oricand un meci foarte bun... nu
cred in asemenea speculatii... daca am fi fost in situatie disperata poate ca as fi
admis , dar nu este cazul deocamdata.

Tu iei in calcul o desfasurare normala, dar aici e vorba de Jenel si toate sar in aer cand e vorba de marele blatuitor. Craiova poate sa cumpere meciul ca sa se reabiliteze in fat suporterilor/ urce in clasament, nu de alat dar vin localele si Dinel are ceva ambitii.
Oricum cand vine vorba de Gloria, eu am ajuns de mult paranoic. Deci, va fi blat indiferent :scared: de rezultat
In sfarsit,

marcel
24th March 2004, 20:08
sambata 27 martie, Gloria Bistrita - Univ. Craiova - ora 16:00 (Prima TV)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.
sper sa batem si noi odata ,ca m-am saturat :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: forta stiinta

marcel
24th March 2004, 20:15
Batem Gloria :yeah:
:ok: :ok: sigur :ok: :ok:

EDMOND_
24th March 2004, 20:54
Jenel nu mai are puterea de altadata! Si nu prea am vazut aranjamente in aceasta editie de campionat! Nu avem de ce sa cumparam un meci care nu ne ajuta cu nimic.
Locul patru nu iti ofera nimic. Si sunt cateva echipe care in doua etape vor fi deja la -10.( daca nu chiar de etapa viitoare ).
Daca este o echipa care trebuie sa se teama de acest meci aceasta este Bistrita.
O infrangere ar fi o adevarata catastrofa pentru ea ( -10 deja ).
In rest nu ar mai fi de adaugat decat ca Lutu a primit drept de joc.

DJ Klaus
25th March 2004, 12:25
Un meci egal , un meci in care nici o echipa nu va juca fotbal ci va fi mai curand un meci de angajament, de uzura ! Bistrita nu a jucat fotbal niciodata(decat atunci cand a facut blaturi) iar Craiova e prea preocupata de scandaluri si schimbari de antrenori (pacat) altfel ar fi batut lejer la Bistrita! pronostic X sau 0-0 !

oaspetele
25th March 2004, 18:47
pronostic X sau 0-0 !

io zic sa te hotaresti !
:evil:

la Bistrita s-a jucat si fotbal.
s-a dat si la TV, n-ai vazut ??

ady_azzuro
25th March 2004, 21:37
asa ziceati si cu Otelu' si cu Ceahlau'....go figure!
Asa o sa zic mereu ;)

Huliganu'
25th March 2004, 22:14
Sau terminat zilele bune pt Craiova cand mergea la Bistrita si castiga....
Acuma se joaca pe bune si U nu are o nevoie mai acuta de puncte ca Bistrita, asa ca adio Stiinta!
Problemele ei interne nu ma intereseaza, si cred ca deja sau ajuns la masuri extreme!
Gloria bate, cota 1.25.
http://www.onlinesport.ro/forum/newreply.php?do=newreply&noquote=1&p=59188#

Vadim
25th March 2004, 22:30
Vineri nu se va mai putea paria pe acest meci.

ady_azzuro
26th March 2004, 00:20
huligane, galigane, lotul nostru e superior voua, sunt sigur ca nu vom pierde la bistrita daca nu intervine ceva murdar la mijloc :cool:

calu
26th March 2004, 00:43
voi mereu bateti cu gindul ca de fotbal,alta data!

ady_azzuro
26th March 2004, 00:46
Asta inseamna mentalitate de invingatori dear horse, asa ca ciocul mic ;)

ronaldinho
26th March 2004, 03:17
Eu am votat un 2. Cu toate ca tot ceea ce gandesc eu e impotriva acestui 2. 1 Bistrita vrea sa se salte ( iar tata Jean sigur mai are ceva trambuline vechi prin beci ) 2. Jucatorii craioveni, conducerea craioveana vrea sa scape de Napoli. De ce? Asta nu stiu. Probabil se intampla ceva foarte ciudat in jurul clubului, si le e frica sa nu deschida gura. Pacat, ca ar fi fost un antrenor bun. 3 Se vrea aducerea lui Rednic, iar o infrangere i-ar asigura scaunul. Cu toate acestea, eu cred ca jucatori care vor fi introdusi in teren sunt jucatorii pe care vrea Napoli sa-i introduca. Iar, cum unii dintrea acestia vor sa demonstreze ca echipa nu sta in Papura sau Stanga, zic ca vor face un meci mare. Eu, sincer, merg pe un 2. , cu Randjelovic printre marcatori si Lutu ( daca va juca ) priintre cei mai buni oameni. Lui Lutu, nu cred ca venirea lu Rednic i-ar conveni, mai ales ca, cu Rednic antrenor, a cam facut tusa la Rapid. Ramane de vazut. Tot ce este posibil. Pacat de aceasta echipa a Craiovei, ca are jucatori, are public, are antrenor ( parerea mea ). pacat ca, conducatorii sunt asa cum sunt.

calu
26th March 2004, 03:34
daca adaugi ciocu' mic la platitudinea pe care ai emis-o te face mai....interesant?e o contradictie in termeni cel putin,nu poti avea mentalitate de invingator cind pierzi sistematic,jucatorii se bat intre ei si suporterii bat conducatorii clubului,asa ca...

FatFrumos
26th March 2004, 06:19
as vrea sa bata craiova dar tot 1 solist merg maybe for the best pleaca Napoli si vine Rednic :P

ady_azzuro
26th March 2004, 10:10
daca adaugi ciocu' mic la platitudinea pe care ai emis-o te face mai....interesant?e o contradictie in termeni cel putin,nu poti avea mentalitate de invingator cind pierzi sistematic,jucatorii se bat intre ei si suporterii bat conducatorii clubului,asa ca...
E o expresie prea emancipata pt tine, iti va fi extrem de greu sa intelegi ca toate porcariile sunt inventii din presa. Craiova nu pierde sistematic. Are doar un egal acasa si o infrangere in deplasare. Nu ne purta noua de grija ca chintesenta lucururilor de depaseste si Stiinta isi va reveni mereu din propria cenusa asa ca :cya:

bebe
26th March 2004, 16:12
Gloria o sa bata fara probleme! Gloria bistrita a inceput destul de bine returul, cu o victorie acasa si doua meciuri terminate la egalitate in deplasare, si cred ca sambata o sa bata pe craiova................ Craiova a avut un tur destul de bun, dar am impresia ca in retur nu o sa faca mare lucru!!!!!!!!!!! :yeah: :yeah:

NEAGA
26th March 2004, 18:12
1--0 pentru gloria mi se pare logic

marcel
26th March 2004, 19:14
bucurati-va ca mai vine si la voi in oras o echipa mare ,ca nu se stie ,de anul viitor o sa mergeti mai de dimineata sa vedeti fotbal la bistrita . - forta stiinta -

uti2102
26th March 2004, 19:26
Ma amuz ce se umfla unii shi altzii in pene p-acilea de parca ar fi vorba de cine shtie ce echipe. Pana una alta e meci intre 2 echipe chinuite de la jumatatea clasamentului. Privind obiectiv ultimele performantze shi palmaresul de-acasa al Gloriei shi cel din deplasare al Universitatzii e clar : normal ar fi sa bata Gloria, probabil chiar mai ushor decat a facut-o cu Bacaul (2-0). Dar nu se shtie niciodata.........

vasile314tzurka
26th March 2004, 19:31
alpopa, tu l-ai vazut pe inter? cum adica craiova la jumatatea clasamentului? wow, vezi de vino pe 16 cu unii de doi metri si ceva:)

inter
26th March 2004, 19:36
Alpopa joacate tu cu vorbele si sa vezi ce n-ai vazut (pe 16 :D:D)

uti2102
26th March 2004, 19:38
Am vazut eu ieri alta echipa chinuita din Italia. Inter a cashtigat cu 4-3 nemeritat ash zice. Sau mai bine zis profitand de greshelile lui nenea Camacho; Benfica ii umilise in I repriza.......Sa vedem ce le-or face craiovenilor "portughezii" de la Bistritza........

vasile314tzurka
26th March 2004, 19:39
aia e. inca un stelist caredin acuza necugetarii sale trece cu arme si bagaje la craiova:( ce le pot face?

intere, mai lasa-l macar returul la noi pe forum:)

inter
26th March 2004, 19:40
ce sa spun, mai bine vezi de ai tai ca anul trecut v-am scos fotbalul din cap :p

uti2102
26th March 2004, 19:42
Shi daca jucatorii craioveni se uita pe forum shi se ambitzioneaza mai tare?! :p Dorintza mea nu e alta decat de a transforma un meci de bambilici (cum se anuntza) intr-unul de fotbal! Vazand cum se incing spiritele aproape mi s-a indeplinit! :evil:

inter
26th March 2004, 19:43
da sigur se uita mai ales Papura :mda:

ady_azzuro
26th March 2004, 19:50
alpopa, o stii tu pe aia cu ciocu mic si pasu mare, nu ma fa s-o aplic si in cazul tau, eu stiu ca tu esti baiat cu cap, asa ca fii cuminte, si gandeste de 3,4,1 ori inainte sa pomenesti numele U Craiova in mesajul tau :drak:
Va asteptam in Banie, bineinteles cu paine si sare :cool:
N-o sa uitam si prazul ;)

Huliganu'
26th March 2004, 23:08
Dupa parerea mea, Stiinta nu are nici o sansa sambata la Bistrita. Gloria cand joaca acasa e recunoscuta ca o echipa de neoprit.
Degeaba U sta mai bine in clasament, problemele interne o sa-si puna amprenta si no o sa faca fatza ofensivei bistritene. Un pronostic : 2-0

N0_NaM3
26th March 2004, 23:56
Deja au scazut cotele bistritenilor la casele de pariuri :))) ...

riva
27th March 2004, 01:57
nu stiu de ce va mai intrebati daca gloria va bate sau nu! gloria se va juca cu oltenii si doar mila pentru ka oltenii sint buni fotbalsti nu le va da bistrita 5 boabe

Caligula
27th March 2004, 08:24
N-as vrea sa piarda Bistrita vreo` 3-4 meciuri consecutive in campionat!
Nu de alta, dar ce satisfactie o sa mai am cand va lua bataie de la Otelu in cupa daca va ajunge pe ultimul loc. :)
Acum serios, Bistrita daca vrea poate pune probleme serioase oricarei echipe din tara.
Este una dintre cele mai incomode echipe pe teren propriu (cel putin asa era in anii trecuti, cu sau fara blaturi). Nu cred ca-si face cineva griji ca Gloria ar putea retrograda. Stiu ai de sus ce si cum sa se descurce. Craiova pana acum n-a aratat cine stie ce.
Un motiv in plus sa pronostichez Gloria 3-1/2 Craiova. Va fi meci frumos, garantez!

Darkslowstar
27th March 2004, 15:44
N-as vrea sa piarda Bistrita vreo` 3-4 meciuri consecutive in campionat!
Nu de alta, dar ce satisfactie o sa mai am cand va lua bataie de la Otelu in cupa daca va ajunge pe ultimul loc. :)
Acum serios, Bistrita daca vrea poate pune probleme serioase oricarei echipe din tara.
Este una dintre cele mai incomode echipe pe teren propriu (cel putin asa era in anii trecuti, cu sau fara blaturi). Nu cred ca-si face cineva griji ca Gloria ar putea retrograda. Stiu ai de sus ce si cum sa se descurce. Craiova pana acum n-a aratat cine stie ce.
Un motiv in plus sa pronostichez Gloria 3-1/2 Craiova. Va fi meci frumos, garantez!

Daca garantezi tu m-am linistit. Macar sa fie un blat frumos.

ady_azzuro
27th March 2004, 16:20
nu stiu de ce va mai intrebati daca gloria va bate sau nu! gloria se va juca cu oltenii si doar mila pentru ka oltenii sint buni fotbalsti nu le va da bistrita 5 boabe
Macar invata sa te exprimi ca nu intelege lumea ce vrei sa spui :jerk:

ady_azzuro
27th March 2004, 16:22
Program de kkt OnlineSolution, se updateaza o data la 10 minute :ciocan:

musashi
27th March 2004, 16:54
imi pare rau ca esti nemultumit de cum se desfasoara meciul. si noi tare am fi dorit sa vedem un meci ca lumea, insa ..... poate tu ai alta frustrare. poti vedea, insa, meciul de aseara Poli-Arges, sa vezi cum se updateaza un live pentru un meci disputat.
bafta.

calu
27th March 2004, 17:55
ce misto,1-0 pentru Bistrita! o noua victorie de rasunet a campioanei unei mari striviri!..hahahaha!

Vadim
27th March 2004, 18:15
A fost meciul prin care jucatorii au semnat demisia lui Napoli. Rusine...

uti2102
27th March 2004, 18:16
Degringolada majora la Craiova. N-am vazut decat anumite secventze din meci (atzi vazut ce gazon????) shi mi s-a parut echilibrat. Din moment ce Craiova nu cashtiga nici cand e mai buna decat adversarul cum potzi sa speri intr-o victorie la un meci echilibrat?! M' pare rau.......
Ce mai zicetzi mai olteni? Va aducetzi aminte ca va laudatzi cu don Napoli shi spuneatzi ca o sa cashtigatzi totul pe linie? Speratzi chiar la podium! :happy

ronaldinho
27th March 2004, 18:52
Meci echilibrat. Nu cred ca a fost blat. Putea fi si 1-0 pentru Craiova, daca celebrul, deja, McBreen nu ar fi dat din nou cu bata in balta. Una peste alta, o vicorie pentru Bistrita, care o ridica in clasament, si o duce acolo unde-i place lui tata Jean mai mult, si o infrangere pentru Craiova, care a prestat un meci mult mai bun decat la Bacau, si cred ca ar trebui sa mearga in continuare pe mana lui Napoli

ady_azzuro
27th March 2004, 19:57
Suntem alaturi de Stiinta!
CRAIOVA FORZA CRAIOVA!!! :yeah:

marcel
27th March 2004, 20:32
cu stiinta pana la moarte

ady_azzuro
27th March 2004, 21:54
A venit Rednic :yeah:

oaspetele
28th March 2004, 11:16
ma, zic si io, desi la meciul asta am tinut cu Gloria, ca vreau sa mai vad divizia A pe viu, nu a fost cumva ofside la golul bistritenilor ??
hai, la primul sut al lui Iftodi sa zicem ca nu, dar la balba a doua, parca...........

:confused:

ricky
28th March 2004, 13:04
EVZ scrie : "Opt dintre cei mai rebeli suporteri ai “Stiintei” au venit la Bistrita pentru a vedea daca meciul se joaca sau nu corect. Dupa golul lui Negrean, fanii le-au reprosat unora dintre jucatori ca au falsat, cel mai injurat fiind “cangurul” McBreen."

I-auzi dom'le ! "Vizita de lucru " ?!

Sa ne mai miram ca STIINTA e acolo unde e ? :headbang:

Red Heat
29th March 2004, 10:19
Pe Rednic nu il alungati ca e dinamovist?????????????????????????
Asa cum anticipam Craiova a luat-o si la Bistrita. Dupa trei etape Craiova a pierdut nici mai mult nici mai putin de 4 locuri in clasament, si va asigur ca va mai pierde.

Drakoness
29th March 2004, 12:42
S-ar parea ca cooperatia mestesugareasca nu mai exista(sau cel putin e adormita).
MEciul s-a incadrat in nivelul calitativ al intregii etape. Puteai sa butonezi 10 min si mingea tot la mijlocul terenului era. Un gol destul de ciudat dupa mai multe incercari nereusite.
Mcbreen asta o sa le toace nervii oltenilor.

bebe
29th March 2004, 18:26
Meciul asta a fost considerat de ziaristi ca fiind blat!!!!!!!!
cred ca si daca era 1-0 pt craiova, toti ar fi spus despre meci ca ar fi fost blat!
oare si daca se termina la egalitate tot blat era???????????????????????

ricky
29th March 2004, 18:56
RED HEAT, mare dreptate ai ! :p

Apoi, ieri seara, la MIN.91, interviu la TV cu unul din cei opt care au insotit echipa la BISTRITA. Dom'le, ma abtin sa-i (des)calific pe reporterii nostri !
Conducerea Craiovei greseste catastrofal daca se uita in...gura galeriei...
Dar, daca SHEFU' vrea asa...sint banii lui...faca ce vrea cu ei !
Tare imi este teama insa ca...in curind...cindva, SHEFU' va anunta ca paraseste echipa ! Ma refer la patron !

bebe
29th March 2004, 19:05
sper sa nu renute SHEFU" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!