PDA

View Full Version : OLS tennis - IW 2008 - discutii



Optimistul
12th March 2008, 19:43
Aici va puteti inscrie pt. concursul OLS tennis turneul IW .
Prima etapa a turneului va avea loc odata cu turul 3 la feminin (sambata sau duminica ) urmand a doua zi cu turul 3 la masculin si tot asa ...
Succes !

Cipri
12th March 2008, 19:44
ciprianned

Lucian86
12th March 2008, 19:49
Lucian86

adrian_str
12th March 2008, 19:50
adrian_str

Sorin Blaj
12th March 2008, 19:52
5. Sorin Blaj

iuli
12th March 2008, 19:53
iuli

Hopshio
12th March 2008, 19:53
7 hopshio

resita
12th March 2008, 20:00
8. resita

TheMentalist
12th March 2008, 20:36
9. ionutdanci

lucian_iasi
12th March 2008, 21:12
lucian_iasi

Optimistul
12th March 2008, 21:50
Si bineinteles ,si eu ...

Geografu
12th March 2008, 21:55
12.Geografu

Si felicitari pentru idee ! :ok:

vassy
12th March 2008, 22:03
vassy...

Celso
13th March 2008, 08:00
Celso

Vraciul
13th March 2008, 09:01
vraciul

Prome
13th March 2008, 11:06
Prome

brunetu
13th March 2008, 11:08
brunetu

Madizual
14th March 2008, 13:40
Madizual

Optimistul
15th March 2008, 08:20
Pt. ca mai sunt meciuri de jucat in turul 2 , maine o sa apara poll-ul cu meciurile WTA ,la baieti poimaine .
Sunt deja 17 inscrisi , se mai inscrie cineva ?

Optimistul
17th March 2008, 09:00
Cititi va rog aici : http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=1877885#post1877885

Optimistul
17th March 2008, 15:54
Federer-Mahut
Ljubicic-Robredo
Murray-Karlovic
Verdasco-Haas
Davydenko-Fish
Hewitt-Youzhny
Ancic-Ferrero
Stepanek-Nalbandian
Ferrer-Lee
Baghdatis-Wawrinka
Canas-Monaco
Kohlschreiber-Djokovic
Gasquet-Chela
Moya-Blake
Mathieu-Tsonga
Young-Nadal

Ce partide ... Intr-adevar e greu sa le nimeresti pe toate .

Am primit doar 5 PM-uri pana acum :Adrian-Str,Iuli,Lucian86,Geografu,Resita .

iuli
18th March 2008, 08:34
Eu, ciprianned si Madizual le-am prins pe primele 7, iar ultimul dintre ele, Ferrer, unul dintre cele mai sigure ne-a scos :(

Anyway, Optimistule, fa si tu clasament dupa fiecare etapa te rog. Alea 10 de la fete, maine astea 16 de la baieti. Asta pentru a vedea cat mai bine unde suntem.

Optimistul
18th March 2008, 10:25
Clasamentul se va face separat ATP si WTA ,precum si premiile . Peste toate ,cine acumuleaza cele mai multe puncte din cele 2 clasamente este 'over-all' .
Clasamentele le va face @adrian_str precum am stabilit de la inceputul concursului .

Optimistul
18th March 2008, 10:37
Astazi urmeaza a fi date pe PM pronosticurilre la optimile fetelor :

Optimistul
[5] D Hantuchova (SVK) vs [21] S Mirza (IND) -
[15] A Bondarenko (UKR) vs [4] M Sharapova (RUS) -
[24] L Davenport (USA) vs [6] M Bartoli (FRA) -
A Harkleroad (USA) vs [10] A Radwanska (POL) -
C Wozniacki (DEN) vs [2] S Kuznetsova (RUS) -
[1] A Ivanovic (SRB) vs [13] F Schiavone (ITA) -
[3] J Jankovic (SRB) vs [20] A Medina Garrigues (ESP) -
[12] V Zvonareva (RUS) vs C Dellacqua (AUS) -


Nota :
Rog a se adauga deasupra asa cum se vede exemplificat mai sus ,numele participantului bolduit pt. a-mi usura mie munca cand le transfer , multumesc.

Astept PM-urile voastre !

Vraciul
18th March 2008, 10:53
am trimis pm

Optimistul
18th March 2008, 11:45
Anyway, Optimistule, fa si tu clasament dupa fiecare etapa te rog. Alea 10 de la fete, maine astea 16 de la baieti. Asta pentru a vedea cat mai bine unde suntem.

Eu propun sa ni le facem noi maine dupa 1/8 WTA,astfel incat sa se vada punctele stranse WTA, ATP si over all . Am inteles ca @Adrian vrea sa le bage intr-un excel poate de-asta intarzie ...

resita
18th March 2008, 12:13
ti-am trimis si eu PM :cool:

iuli
18th March 2008, 13:23
Pai sa le faca adrian atunci dupa fiecare etapa...

lucian_iasi
18th March 2008, 13:33
Am trimis si eu PM :)

adrian_str
18th March 2008, 13:39
Pai sa le faca adrian atunci dupa fiecare etapa...

Aseara am vrut sa le pun, dar ma hotarasem sa astept si rezultatele de la masculin de astazi.
Daca sunteti asa nerabdatori, poftiti:

Lucian86 6
Lucian_Iasi 6
Hopshio 6
Resita 6
Geografu 6
Ionutdanci 6
CELSO 6
Vassy 8
Ciprianned 8
Iuli 8
Vraciul 6
Adrian_str 6
Prome 8
Madizual 6
Optimistul 8

Vi le-am dat asa pt ca nu pot sa inserez un document excel... Daca doriti sa fie aliniate, pun un txt. Cum doriti ?

iuli
18th March 2008, 13:40
Astea la ce sunt? Alea de la fete? Si fa un clasament :D

lucian_iasi
18th March 2008, 13:41
Nu..de ieri de la baieti....

adrian_str
18th March 2008, 13:42
Nu..de ieri de la baieti....

Feminin

iuli
18th March 2008, 13:43
Pai eu am prins 9 din 10 la fete si cred ca multi sunt cu cel putin 8 prinse.

adrian_str
18th March 2008, 13:44
Astea la ce sunt? Alea de la fete? Si fa un clasament :D

V-am atasat un txt ce contine clasamentul la feminin, dupa rezultatele din 1/16

iuli
18th March 2008, 13:45
Lol, ce excel :happy
Vezi ca am 9 eu, la fel si Optimistul, vassy si prome.

lucian_iasi
18th March 2008, 13:45
Pai si eu de ce am 6?nu 8?am ratat doar 2 meciuri..mauresmo si safina :confused::confused: mai devreme m-am uitat si am 8/10 la fete si 6/8 la baieti.De asta am zis ca e punctajul de la baieti.

adrian_str
18th March 2008, 13:46
Pai eu am prins 9 din 10 la fete si cred ca multi sunt cu cel putin 8 prinse.

9 corecte - 1 gresit = 8 puncte

Care e problema ?

adrian_str
18th March 2008, 13:46
Lol, ce excel :happy
Vezi ca am 9 eu, la fel si Optimistul, vassy si prome.

Nu pot sa atasez un document excel !

Am copiat clasamentul in notepad.

iuli
18th March 2008, 13:46
aaa...mda; si v-am zis ca nu are rost acel minus la pariu gresit.

resita
18th March 2008, 13:47
de ce nu le puneti pe zile si gata

dupa fiecare zi actualizati clasamentul

adrian_str
18th March 2008, 13:47
Pai si eu de ce am 6?nu 8?am ratat doar 2 meciuri..mauresmo si safina :confused::confused: mai devreme m-am uitat si am 8/10 la fete si 6/8 la baieti.De asta am zis ca e punctajul de la baieti.

Pt ce sa afisez un clasament intermediar la masculin ? Se joaca astazi meciuri !

lucian_iasi
18th March 2008, 13:47
Aha..am inteles :ok: .

adrian_str
18th March 2008, 13:48
de ce nu le puneti pe zile si gata

dupa fiecare zi actualizati clasamentul

Unele runde se joaca in zile diferite. E mai bine sa am o evidenta dupa fiecare tur.

iuli
18th March 2008, 13:48
Mi se pare normal sa iei 5 puncte la finala, 4 la semi si tot asa, dar cu punctele scazute nu sunt deloc de acord.

resita
18th March 2008, 13:49
in prima zi parca au fost 10 meciuri, sa se faca clasament cand sunt gata toate meciurile, in ziua 2 au fost 16 parca - clasamentul sa fie facut cand se termina ultimul meci.

sa fie un singur clasament, sa nu fie fete si baieti

adrian_str
18th March 2008, 13:49
Mi se pare normal sa iei 5 puncte la finala, 4 la semi si tot asa, dar cu punctele scazute nu sunt deloc de acord.

Asta trebuie sa discuti cu Optimistul. El este cel care A INTOCMIT REGULAMENTUL.

adrian_str
18th March 2008, 13:51
in prima zi parca au fost 10 meciuri, sa se faca clasament cand sunt gata toate meciurile, in ziua 2 au fost 16 parca - clasamentul sa fie facut cand se termina ultimul meci.

sa fie un singur clasament, sa nu fie fete si baieti

NU EU HOTARASC REGULAMENTUL !
OPTIMISTUL A VRUT SA FIE TREI CLASAMENTE (chiar la unele insistente din partea voastra), FEMININ, MASCULIN, GENERAL.

Optimistul
18th March 2008, 14:14
Mi se pare normal sa iei 5 puncte la finala, 4 la semi si tot asa, dar cu punctele scazute nu sunt deloc de acord.
Si daca nu esti tu de acord cu asta sa schimbam regulamentul ?
Nici eu nu sunt de acord cu unele articole din regulamentul LOD dar asta nu inseamna ca trebuie sa fac atat tam -tam - de altfel mi-ai spus de cateva ori pe PM meu problema asta si ti-am si explicat cumva ...
Vrei sa sti de ce ? Pt. ca miza e mult mai mare asa, deci jocul e mai palpitant - azi esti nr. 1 peste un turneu esti ultimul ... Care e problema , nu-ti place miza mare ?
Te asigur eu ca daca o sa ai cele mai multe pronosticuri bune poti castiga chiar si cu regula asta asa ca nu vad rostul opozitiei tale ...



sa fie un singur clasament, sa nu fie fete si baieti
Din cauza asta :
1.Nu este corect sa pui la egalitate pronosticarea la WTA cu ATP - la ATP e mult mai greu .
2. Sunt forumisti care se pricep mai bine la ATP sau la WTA si deci trebuie sa se evidentieze cumva asta
3. Poti sa fi bun la ATP dar datorita faptului ca nu prea te bagi in tenisul feminin poti pierde premiul in comparatie cu altul care le ghiceste mult mai usor WTA dar are pronosticuri slabe in ATP.
4. Evaluarea la sfarsitul anului va fi mult mai corecta si palpitanta .

Ai inteles ?

resita
18th March 2008, 14:24
nu :D

si pana la urma cand se publica clasamentele :happy

ar trebui deschis un thread doar pt. clasamente si threadul sa stea inchis.

adrian_str
18th March 2008, 14:25
nu :D

si pana la urma cand se publica clasamentele :happy

ar trebui deschis un thread doar pt. clasamente si threadul sa stea inchis.

Daca vrei tu... Se va discuta aceasta chestiune.
Legat de clasamente, ELE VOR FI PUBLICATE DUPA INCHEIEREA TUTUROR PARTIDELOR (FEMININ SAU MASCULIN) DINTR-O ANUMITA RUNDA !

Optimistul
18th March 2008, 14:33
nu :D

si pana la urma cand se publica clasamentele :happy

ar trebui deschis un thread doar pt. clasamente si threadul sa stea inchis.

Threadul cu clasamentele e acela care contine doar pronosticurile : http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=1873047#post1873047

Atentie clasamentele se vor actualiza dupa ce toate meciurile acelei etape s-au epuizat .
Adica , daca 1/16 la ATP si WTa dureaza 2 zile ,clasamentele se vor actualiza dupa ce se epuizeaza ultimul meci,altfel ne incurcam ...

Optimistul
18th March 2008, 14:56
Astazi urmeaza a fi date pe PM pronosticurilre la optimile fetelor :

Optimistul
[5] D Hantuchova (SVK) vs [21] S Mirza (IND) -
[15] A Bondarenko (UKR) vs [4] M Sharapova (RUS) -
[24] L Davenport (USA) vs [6] M Bartoli (FRA) -
A Harkleroad (USA) vs [10] A Radwanska (POL) -
C Wozniacki (DEN) vs [2] S Kuznetsova (RUS) -
[1] A Ivanovic (SRB) vs [13] F Schiavone (ITA) -
[3] J Jankovic (SRB) vs [20] A Medina Garrigues (ESP) -
[12] V Zvonareva (RUS) vs C Dellacqua (AUS) -

Nota :
Rog a se adauga deasupra asa cum se vede exemplificat mai sus ,numele participantului bolduit pt. a-mi usura mie munca cand le transfer , multumesc.

Astept PM-urile voastre !

Acestea sunt meciurile de astazi care trebuiesc pronosticate . Astept PM-urile voastre .

Sorin Blaj
18th March 2008, 14:59
O intrebare de baraj. Eu mai pot pune pronosticurile, daca ieri le-am trimis prea tarziu?

adrian_str
18th March 2008, 15:02
Maine (dupa ora 3 dupa amiaza) voi afisa clasamentele de la feminin (1/8) si masculin (1/16), dar si o ierarhie la general, PE THREDUL "OLS tennis 2008 - numai pronosticuri si clasamente actualizate"

TheMentalist
18th March 2008, 15:09
@Optimistul. Ti-am trimis PM-ul cu meciurile.

Optimistul
18th March 2008, 15:10
O intrebare de baraj. Eu mai pot pune pronosticurile, daca ieri le-am trimis prea tarziu?

E de baraj pt. ca sti regulamentul .
Tu nu le-ai dat nici pe-ale de alaltaieri ...
Totusi de ce ai uitat de concursul asta duminica pt. a-ti da primele pronosticuri ca pareai f. entuziasmat ?
Imi pare rau pt. tine , poate la urmatorul turneu intri si tu .

Sorin Blaj
18th March 2008, 15:13
Pur si simplu am uitat. Aveam impresia ca incepe cu jocurile de luni. Luni noaptea. :) Asta e. Data viitoare.

adrian_str
18th March 2008, 15:15
Ti-am trimis si eu pronosticurile de la feminin.

O corectura, pe primul rand am uitat sa schimb "Optimistul" cu "Adrian_Str" (ne dadusei tu un model, adica sa ne scriem numele deasupra meciurilor)

Optimistul
18th March 2008, 15:19
O corectura, pe primul rand am uitat sa schimb "Optimistul" cu "Adrian_Str" (ne dadusei tu un model, adica sa ne scriem numele deasupra meciurilor)

Da , ca sa-mi fie si mie mai usor si sa nu ma mai bombane nevasta-mea seara ca stau prea mult cu calculatorul si nu cu famila ... :)

Celso
18th March 2008, 17:34
am trimis

iuli
18th March 2008, 17:49
Si daca nu esti tu de acord cu asta sa schimbam regulamentul ?
Nici eu nu sunt de acord cu unele articole din regulamentul LOD dar asta nu inseamna ca trebuie sa fac atat tam -tam - de altfel mi-ai spus de cateva ori pe PM meu problema asta si ti-am si explicat cumva ...
Vrei sa sti de ce ? Pt. ca miza e mult mai mare asa, deci jocul e mai palpitant - azi esti nr. 1 peste un turneu esti ultimul ... Care e problema , nu-ti place miza mare ?
Te asigur eu ca daca o sa ai cele mai multe pronosticuri bune poti castiga chiar si cu regula asta asa ca nu vad rostul opozitiei tale ...


Jocul ala este de 2-3 ani pe mtf, regulamentul este doar copiat dupa acela.
Ok, miza este mai mare, si pentru asta se pot da mai multe puncte. Ex. finala are 5 puncte in caz de castig, nu este o miza mare pe care se joaca? Aia care pierd in finale la turnee, dau banii inapoi pe care i-au castigat pt aceasta faza daca nu inving si in finala? :shocked:
Daca o sa am cele mai multe pronosticuri castigatoare in primele runde si in semifinale si finala nu, voi fi chiar pe ultimele locuri.

Optimistul
18th March 2008, 19:24
N-am primit PM-uri de la :Lucian_86 ,Geografu,Ciprianned,Madizual .

Hopshio degeaba mi-ai trimis azi pronosticul pt. ca numai ai drept de participare .

Hopshio
18th March 2008, 19:26
noh bine..doh..

Geografu
18th March 2008, 20:19
Am trimis si eu acum ! ;)
Pentru optimi la baieti cand dam ?

adrian_str
18th March 2008, 21:09
Am trimis si eu acum ! ;)
Pentru optimi la baieti cand dam ?

Normal ca maine !

Lucian86
18th March 2008, 21:48
Am uitat sa pun pronosticurile desi azi am fost mereu pe internet:(

Am uitat de fapt ca s-a ajuns deja in optimi la fete:(

Sorry

Cipri
18th March 2008, 21:53
Am uitat sa pun pronosticurile desi azi am fost mereu pe internet:(

Am uitat de fapt ca s-a ajuns deja in optimi la fete:(

Sorry
eu acum am intrat pe net ... :headbang:
sry ca nu am putut sa le pun !

Optimistul
18th March 2008, 21:54
N-am primit PM-uri de la :Lucian_86 ,Geografu,Ciprianned,Madizual .

Hopshio degeaba mi-ai trimis azi pronosticul pt. ca numai ai drept de participare .


Am uitat sa pun pronosticurile desi azi am fost mereu pe internet:(

Am uitat de fapt ca s-a ajuns deja in optimi la fete:(

Sorry

Si cum de n-ai vazut si mesajul meu de la 19.30 ?

Optimistul
19th March 2008, 10:21
[17] J Tsonga (FRA) vs [2] R Nadal (ESP) -
[16] G Canas (ARG) vs [3] N Djokovic (SRB) -
[8] R Gasquet (FRA) vs [9] J Blake (USA) -
[1] R Federer (SUI) vs [23] I Ljubicic (CRO) -
H Lee (KOR) vs S Wawrinka (SUI) -
[22] J Ferrero (ESP) vs [7] D Nalbandian (ARG) -
[11] A Murray (GBR) vs T Haas (GER) -
M Fish (USA) vs [24] L Hewitt (AUS) -

[10] A Radwanska (POL) vs [2] S Kuznetsova (RUS) -
[5] D Hantuchova (SVK) vs [4] M Sharapova (RUS) -

Aceasta sunt meciurile de astazi pt. OLS Tennis .
Nu inteleg de ce organizatorii n-au introdus in programul de astazi si celelalte 2 sferturi WTA ?

lucian_iasi
19th March 2008, 10:51
Pronosticuri trimise :ok:

resita
19th March 2008, 11:05
ti-am trimis PM

Vraciul
19th March 2008, 14:40
am trimis si eu pm :D

TheMentalist
19th March 2008, 14:59
si eu am trimis pm

Celso
19th March 2008, 18:23
am trimis

adrian_str
19th March 2008, 19:26
Ti-am trimis si eu

Lucian86
19th March 2008, 20:43
Intrebare pentru optimistul: Daca am fost eliminat din turneul feminin inseamna ca sunt eliminat si in cel masculin ???? Ti-am trimis pronosticurile mele la masculin pe PM insa nu m-ai inclus in topicul cu pronosticuri

adrian_str
19th March 2008, 21:15
Intrebare pentru optimistul: Daca am fost eliminat din turneul feminin inseamna ca sunt eliminat si in cel masculin ???? Ti-am trimis pronosticurile mele la masculin pe PM insa nu m-ai inclus in topicul cu pronosticuri

Extras din regulament:

"4.este obligatorie participarea la toate etapele de concurs in cadrul unui turneu atat masculin cat si feminin daca exista."

Daca verificai clasamentul, ai fi observat ca nu mai poti participa la turneul asta.

Lucian86
19th March 2008, 22:44
Extras din regulament:

"4.este obligatorie participarea la toate etapele de concurs in cadrul unui turneu atat masculin cat si feminin daca exista."

Daca verificai clasamentul, ai fi observat ca nu mai poti participa la turneul asta.

Nu voi mai participa deloc in cazul asta:( Regulamentul in acest sens ar trebui sa fie ceva mai "flexibil", mai "intelegator" caci nu e usor sa dai faci pronosticuri zi de zi atat la feminin cat si la masculin....

Distractie placuta in continuare

adrian_str
19th March 2008, 22:49
Nu voi mai participa deloc in cazul asta:( Regulamentul in acest sens ar trebui sa fie ceva mai "flexibil", mai "intelegator" caci nu e usor sa dai faci pronosticuri zi de zi atat la feminin cat si la masculin....

Distractie placuta in continuare

Luciane, asta este regulamentul... mai multi s-au ars...
DAR CAND AI VREA SA DAI PRONOSTICURILE ???
Ai o zi intreaga pana la ora 8 seara !

Daca am fi mai "ingaduitori" multi n-ar mai posta si ar fi un haos total !

Imi pare rau ca ai ajuns la o astfel de concluzie...

Lucian86
19th March 2008, 22:58
Luciane, asta este regulamentul... mai multi s-au ars...
DAR CAND AI VREA SA DAI PRONOSTICURILE ???
Ai o zi intreaga pana la ora 8 seara !

Daca am fi mai "ingaduitori" multi n-ar mai posta si ar fi un haos total !

Imi pare rau ca ai ajuns la o astfel de concluzie...

Bun domle, asta e regulamentul si il respect.....Ciao

Nu mi s-a parut logic sa fiu eliminat si la masculin:( De fapt, nu mi se pare logic sa fiu eliminat si la feminin caci nu exista nici o legatura de o anumita natura intre 2 diferite tururi de joc; am sarit un tur, rau pentru mine ca pierd niste puncte...nu inteleg de ce sunt eliminat tot turneul:happy

In fine....asta era regulamentul, am stat la regulile sale deci trebuie sa suport consecintele......Problema e ca sansele mele de a mai castiga ceva la sfarsit se reduc considerabil in momentele de fata....Deci mai bine nu ma mai deranjez

Hopshio
19th March 2008, 23:00
Nu voi mai participa deloc in cazul asta:( Regulamentul in acest sens ar trebui sa fie ceva mai "flexibil", mai "intelegator" caci nu e usor sa dai faci pronosticuri zi de zi atat la feminin cat si la masculin....

Distractie placuta in continuare

asa kred ca voi proceda si eu..nu sunt in fiecare zi acasa..am cand vin seara de la scoala..si nu pot sa dau..pt o zi sa fi eliminat..

adrian_str
19th March 2008, 23:04
@Lucian86 & Hopshio

Oameni buni, doar nu jucam pe bani !!
E pur si simplu de distractie ! Distractie constructiva, daca vreti !
Ne testeam cunostintele si facem diverse previziuni.
Stati linistiti, dupa primele runde se aduna puncte, dar apoi se mai si scad ! Pana la finele anului, multe sunt posibile.
Sper sa va razganditi.

Hopshio
19th March 2008, 23:05
pai da..distractie..dar ce regulament..daka nu ai pus intr;o zi e dezanantajul tau..nu ai fost punctat in ziua respectiva..dar sa fi exclus din respectivul turneu...nah voi stiti:)

Optimistul
19th March 2008, 23:06
Luciane, nu te supara ... Am inteles ideea si am sa revizuiesc la urmatorul turneu regulamentul in asa fel incat sa luam in considerare si situatiile mai deosebite dar nici cei care participe sa nu fie dezavantajati cumva . Turneul asta jucam pe regulamentul actual .
Stai linistit, anul e lung si cred ca or sa fie destule schimbari de situatie in clasament ...

Lucian86
19th March 2008, 23:20
Stai linistit, anul e lung si cred ca or sa fie destule schimbari de situatie in clasament ...

Nu prea cred:( Suma totala pe care o vor cumula cei prezenti pana la sfarsitul turneului intre masculin si feminin va fi practic imposibil de ajuns pentru ca nu va fi doar o persoana in fata mea ci mai multe:(

@Adrian
joc din placere insa intr-o competitie pe care doream sa o castig....intelegi acum de ce nu pot continua:(

Sa fie clar ca nu va invinuiesc de ceva.....Este vina mea ca nu am studiat mai bine regulamentul inainte, asa puteam sa fac niste amendamente.....Din pacate nu am facut-o, drept urmare nu am de ales decat sa renunt:(

resita
19th March 2008, 23:29
si mie mi se pare cam aiurea aceasta regula :( poate ca ar fi bine sa se schimbe regulamentul, acum cand suntem la inceput de drum :D

Optimistul
20th March 2008, 07:26
Nu se poate schimba un regulament in timpul unui turneu . Am spus ca incepand cu urmatorul turneu voi cauta o solutie .
Nu stiu de ce vi se pare ca e "aiurea "regula asta atata timp cat cam la toate concursurile din lumea astea trebuie sa fi prezent ca sa participi nu spectator si dupa aceea "imi iau jucariile si plec" ca n-am citit regulamentul sau ca "am stat toata ziua pe net dar n-am vizitat deloc sectiunea concursului OLS "- astea-s copilarisme .

iuli
20th March 2008, 08:46
Si eu 3 din 8. Dar era normal sa fie mai greu la baieti. Fetele-s previzibile

Optimistul
20th March 2008, 09:00
Meciurile de astazi :

S Wawrinka (SUI) vs [3] N Djokovic (SRB) - ATP
[9] J Blake (USA) vs [2] R Nadal (ESP) - ATP

[1] A Ivanovic (SRB) vs [12] V Zvonareva (RUS) - WTA
[3] J Jankovic (SRB) vs [24] L Davenport (USA) - WTA





PS :Azi am nimerit doar 4 din 8 la baieti ,noroc cu fetele ... Vedeti ca e mai greu sa pronostichezi la masculin ?

TenisFan
20th March 2008, 09:43
Am zis asa:
[17]Tsonga - [2]Nadal 2
[16] G Canas - [3] N Djokovic 2
[8] R Gasquet - [9] J Blake 1
[1] R Federer - [23] I Ljubicic 1
H Lee - S Wawrinka 2
[22] J Ferrero - [7] D Nalbandian 1
[11] A Murray - T Haas vreau 1 dar o sa pun 2
M Fish - [24] L Hewitt 2
5/8. Desi stiam ca Hewitt o sa intampine probleme si e posibil sa piarda. :shocked: Destul de bun oricum mai ales ca sunt optimi si la acest nivel. :shocked:

Lucian86
20th March 2008, 10:03
Nu se poate schimba un regulament in timpul unui turneu . Am spus ca incepand cu urmatorul turneu voi cauta o solutie .
Nu stiu de ce vi se pare ca e "aiurea "regula asta atata timp cat cam la toate concursurile din lumea astea trebuie sa fi prezent ca sa participi nu spectator si dupa aceea "imi iau jucariile si plec" ca n-am citit regulamentul sau ca "am stat toata ziua pe net dar n-am vizitat deloc sectiunea concursului OLS "- astea-s copilarisme .

Nu ti-a cerut nimeni sa schimbi regulamentul:thinkso: Eu mi-am spus opiniile mele dupa care mi-am luat la revedere.

Stii, problema e ca suntem pe un forum si nu la un concurs profesionist sau ma rog un concurs de o oarecare importanta......Oricarei persoane i se poate intampla ceva sa nu poata posta pronosticurile la timp: se defecteaza masina in intoarcere spre casa, are o vizita importanta catre cineva, a muncit pana tarziu la servici, a avut de invatat sau uita pur si simplu cum mi s-a intamplat mie......Nu te astepta acum ca toti cei ramasi sa fie prompti cu pronosticurile in fiecare zi caci sigur nu va fi asa:(

Sa fie clar, nu ti-am cerut sa schimbi acum regulamentul; am un bun simt al regulilor si stiu ca asa ceva nu se poate....si chiar daca-l vei schimba incepand cu viitorul turneu, pentru motivele pe care le-am scris ieri, nu mai pot participa la acest concurs:( Numai bine

lucian_iasi
20th March 2008, 10:28
Eu am nimerit 6 din 8

am trimis pronosticurile

Vraciul
20th March 2008, 12:53
am trimis si eu pm.

adrian_str
20th March 2008, 17:21
Nu ti-a cerut nimeni sa schimbi regulamentul:thinkso: Eu mi-am spus opiniile mele dupa care mi-am luat la revedere.

Stii, problema e ca suntem pe un forum si nu la un concurs profesionist sau ma rog un concurs de o oarecare importanta......Oricarei persoane i se poate intampla ceva sa nu poata posta pronosticurile la timp: se defecteaza masina in intoarcere spre casa, are o vizita importanta catre cineva, a muncit pana tarziu la servici, a avut de invatat sau uita pur si simplu cum mi s-a intamplat mie......Nu te astepta acum ca toti cei ramasi sa fie prompti cu pronosticurile in fiecare zi caci sigur nu va fi asa:(

Sa fie clar, nu ti-am cerut sa schimbi acum regulamentul; am un bun simt al regulilor si stiu ca asa ceva nu se poate....si chiar daca-l vei schimba incepand cu viitorul turneu, pentru motivele pe care le-am scris ieri, nu mai pot participa la acest concurs:( Numai bine

Luciane, da-ne tu o idee legata de programul pronosticurilor ! Cum ai vrea sa stea lucrurile ?
Este foarte normal sa se impuna un deadline ! Asa fiecare ar trimite in timpul meciurilor etc...
Doi la mana, daca nu ar fi eliminati din turneu cei care nu trimit, pot exista si speculanti care sa dea pronosticuri doar la anumite runde. Unde am ajunge in cazul asta ? Spre exemplu, nu pun finala si nu risca nimic ! Trebuie sa existe si sanctiuni. Ca unii nu au cum sa trimita, asta e altceva, dar in cazul tau, nu a intervenit nici o problema !
Bineinteles ca in iulie, august, oamenii vor fi si prin concediu si nu vor trimite mereu. Astea sunt alte chestiuni.

Optimistul
20th March 2008, 18:38
Nu ti-a cerut nimeni sa schimbi regulamentul:thinkso: Eu mi-am spus opiniile mele dupa care mi-am luat la revedere.

Stii, problema e ca suntem pe un forum si nu la un concurs profesionist sau ma rog un concurs de o oarecare importanta......Oricarei persoane i se poate intampla ceva sa nu poata posta pronosticurile la timp: se defecteaza masina in intoarcere spre casa, are o vizita importanta catre cineva, a muncit pana tarziu la servici, a avut de invatat sau uita pur si simplu cum mi s-a intamplat mie......Nu te astepta acum ca toti cei ramasi sa fie prompti cu pronosticurile in fiecare zi caci sigur nu va fi asa:(

Sa fie clar, nu ti-am cerut sa schimbi acum regulamentul; am un bun simt al regulilor si stiu ca asa ceva nu se poate....si chiar daca-l vei schimba incepand cu viitorul turneu, pentru motivele pe care le-am scris ieri, nu mai pot participa la acest concurs:( Numai bine

Tie iti este frica ca n-o sa-i mai ajungi pe ceilalti,de-aia numai joci ? Stai linistit ca nu stiu cati vor putea participa la toate turneelor datorita atator factori ...
Daca nu e decat un simplu joc de ce te superi ?
Ai recunoscut atunci ca pur si simplu ai uitat , nu ca ai avut de invatat ... Si chiar daca invatai ,cat dura sa pui pronosticurile ?

Celso
20th March 2008, 18:44
am trimis

TheMentalist
20th March 2008, 21:29
Am avut probleme cu netul si nu am putut trimite PM:(:(:(:(:(

iuli
20th March 2008, 21:32
Acum se schimba regulamentul? In timpul turneului?

Optimistul
20th March 2008, 21:45
Te cred , dar cum se poate rezolva asta ?

iuli
20th March 2008, 21:53
Se schimba la turneul urmator.

Optimistul
20th March 2008, 22:00
Acum se schimba regulamentul? In timpul turneului?
Intr-adevar nu este corect dar se pare ca sunt destui care au motive obiective - intr-un fel ma pun in locul lor ...
Ti-e frica de faptul ca o sa te egaleaza vreunul ?

Se schimba la turneul urmator.
Cred ca pana la sfarsitul turneului in ritmul asta ramanem 3-4 participanti din 15 asa cum am fost la inceput ...

iuli
20th March 2008, 22:26
Optimistule, mi se pare normal sa se respecte regulamentul. E vina mea cumva? Ce daca raman 10, 20 sau 3?

Optimistul
20th March 2008, 22:40
Ai dreptate , e o chestiune de principiu', dar totusi pune-te in locul celor care au motve obiective ...

iuli
20th March 2008, 22:56
Ok, modifica de la Miami. Nu mi se pare normal, pai asa pun si eu cand vreau, daca nu imi plac meciurile nu pun si zic ca nu am putut intra.

Prome
20th March 2008, 22:58
Ce s-a schimbat?

Toate aceste discutii se datoreaza sistemului asta cu trimisul pe private mesage

Optimistul
21st March 2008, 06:57
Ok, modifica de la Miami. Nu mi se pare normal, pai asa pun si eu cand vreau, daca nu imi plac meciurile nu pun si zic ca nu am putut intra.
Nu este vorba de a participa cand vrea fiecare ,ci de-a nu i se anula punctele muncite si de-a numai participa din acel moment in continuare in acel turneu in conditiile in care un participant nu a trimis in timp util pronosticurile .

Ce s-a schimbat?

Toate aceste discutii se datoreaza sistemului asta cu trimisul pe private mesage
Nu s-a schimbat nimic.
N-are nici-o legatura cu PM-urile . De ce te deranjeaza confidentialitatea ?

Optimistul
21st March 2008, 07:06
Acestea sunt meciurile de astazi :


M Fish (USA) vs [7] D Nalbandian (ARG) - ATP
[1] R Federer (SUI) vs T Haas (GER) - ATP

[1] A Ivanovic (SRB) vs [3] J Jankovic (SRB) - WTA
[4] M Sharapova (RUS) vs [2] S Kuznetsova (RUS) - WTA


Ora limita pt. trimiterea PM este ora 21.00.

Lucian86
21st March 2008, 10:11
Ok, modifica de la Miami. Nu mi se pare normal, pai asa pun si eu cand vreau, daca nu imi plac meciurile nu pun si zic ca nu am putut intra.

Problema e voi ati pus si sistemul in care la orice pronostic gresit, se scad puncte. Daca nu s-ar scadea, atunci nimeni nu ar avea nici un avantaj in a nu pronostica meciurile. Se poate intampla ca cineva sa nu pronosticheze in finala unde se pot pierde destule puncte si totusi nu exista nici o consecinta care sa-l dauneze.

Eu nu am cerut schimbarea regulilor in joc ca stiu ce e aia "etica regulamentului"...Am sfatuit ca pentru a avea un concurs constant si echitabil, sa se schimbe regulamentul in aceasta maniera, bineteles de la turneul urmator

iuli
21st March 2008, 10:40
Problema e voi ati pus si sistemul in care la orice pronostic gresit, se scad puncte. Daca nu s-ar scadea, atunci nimeni nu ar avea nici un avantaj in a nu pronostica meciurile. Se poate intampla ca cineva sa nu pronosticheze in finala unde se pot pierde destule puncte si totusi nu exista nici o consecinta care sa-l dauneze.

Eu nu am cerut schimbarea regulilor in joc ca stiu ce e aia "etica regulamentului"...Am sfatuit ca pentru a avea un concurs constant si echitabil, sa se schimbe regulamentul in aceasta maniera, bineteles de la turneul urmator

Voi? Eu am fost impotriva punctelor scazute.

See Optimistule? Turneul urmator.

Optimistul
21st March 2008, 11:14
Problema e voi ati pus si sistemul in care la orice pronostic gresit, se scad puncte. Daca nu s-ar scadea, atunci nimeni nu ar avea nici un avantaj in a nu pronostica meciurile. Se poate intampla ca cineva sa nu pronosticheze in finala unde se pot pierde destule puncte si totusi nu exista nici o consecinta care sa-l dauneze.

Tocmai asta e sistemul ca participantul sa nu aibe optiunea sa-si aleaga etapa de concurs care-i convine ,ci sa fie obligat sa participe la toate etapele unui turneu .
Cat despre scaderea punctelor la un pronostic gresit se poate spune ca mareste miza concursului pana la sfarsitul anului cand este posibil ca jucatori care nici nu sunt inscrisi acum sa vina in topul clasamentului .

Voi? Eu am fost impotriva punctelor scazute.

See Optimistule? Turneul urmator.

Inseamna ca nu-ti place riscul si vrei sa-ti protejezi punctele acumulate evitand semifinalele si finala cand pot avea loc intoarceri spectaculoase in clasament.
Din moment ce toti respecta regula de punctare , nu vad problema ?

iuli
21st March 2008, 11:21
Hai ma gata, nu mai incep din nou o discutie ca din nou am dreptate si apoi nu mai spui nimic. Aici se vrea sa se vada care da cele mai multe pronosticuri corecte, sa se vada care e cel mai bun. Cu aceste scaderi nu vei vedea in veci asta. In fine, las-o asa, nu am mai zis nimic despre asta dar tu tot insisti.
Regulamentul doar de turneul urmator.

Optimistul
21st March 2008, 12:01
Sistemul de punctare va ramane neschimbat .

lucian_iasi
21st March 2008, 13:53
Am trimis PM.

iuli
21st March 2008, 14:20
Am zis eu sa schimbi punctajul? (desi e ilogic)
Am spus doar sa se respecte un regulament, ca de-aia e facut.

Vraciul
21st March 2008, 17:30
adrian, pentru pronosticurile de ieri de la feminin, cate puncte se dau daca au iesi amandoua meciurile?

edit: cred ca am inteles: ieri a fost clasamentul fara 1/4 :)

Celso
21st March 2008, 17:49
trimis

Prome
21st March 2008, 17:50
Nu s-a schimbat nimic.
N-are nici-o legatura cu PM-urile . De ce te deranjeaza confidentialitatea ?

Pentru ca este un concurs public iar participarea la acesta nu trebuie conditionata prin trimiterea de mesaje private

Vraciul
21st March 2008, 18:01
cred ca pm-urile sunt ok. s-ar putea sa participe un necunoscator, sa vada cine este mai sus in clasament si sa puna pronosticuri identice. o sa urce in clasament datorita altora si nu datorita cunostintele lui despre tenis.

ps: am trimis si eu pm :D

TheMentalist
21st March 2008, 18:01
Daca nu am trimis ieri pronosticuri sunt eliminat din concurs?

Prome
21st March 2008, 18:02
cred ca pm-urile sunt ok. s-ar putea sa participe un necunoscator, sa vada cine este mai sus in clasament si sa puna pronosticuri identice. o sa urce in clasament datorita altora si dupa cunostintele lui despre tenis.

ps: am trimis si eu pm :D

O da , un parazit ce sa mai :lol:

Nu cred ca face cineva asa ceva , mai ales cand miza concursului este una "amuzanta" sa spunem

Vraciul
21st March 2008, 18:04
o sa iti spun ca o sa se traga cu ochiul la ceilalti. mai ales ca dupa primele doua/trei tururi meciurile incep sa fie echilibrate.

Optimistul
21st March 2008, 18:12
adrian, pentru pronosticurile de ieri de la feminin, cate puncte se dau daca au iesi amandoua meciurile?

edit: cred ca am inteles: ieri a fost clasamentul fara 1/4 :)
In 1/4 se dau 3 puncte .

Te rog numai posta in threadul clasamente .

Daca nu am trimis ieri pronosticuri sunt eliminat din concurs?

Nu , dar numai ai dreptul sa participi in continuare la acest turneu - ramai cu punctele pe care le-ai acumulat pana in momentul in care n-ai mai dat pronosticul .

Optimistul
21st March 2008, 18:16
O da , un parazit ce sa mai :lol:

Nu cred ca face cineva asa ceva , mai ales cand miza concursului este una "amuzanta" sa spunem

Amuzanta , amuzanta dar si aici sunt ambitii si nu vad nimic rau in asta .

Prome
21st March 2008, 18:20
Amuzanta , amuzanta dar si aici sunt ambitii si nu vad nimic rau in asta .

Hai ma omule ce ambitii poate genera un astfel de concurs :cool:?

Optimistul
21st March 2008, 18:56
Sa fi primul bineinteles ... intreaba-l pe @iuli . :)

iuli
21st March 2008, 19:11
Ce sa ma intrebe? :| Ti-am contestat regulamentul si acum te apuca? Hai sa fim seriosi...Tu zici ca nu se poate schimba regulamentul, apoi se schimba...

TheMentalist
21st March 2008, 22:06
Nu , dar numai ai dreptul sa participi in continuare la acest turneu - ramai cu punctele pe care le-ai acumulat pana in momentul in care n-ai mai dat pronosticul .

Nu mi se pare corect ca cineva care nu a avut cum sa trimita pronosticurile sa fie eliminat.:angry: Nici nu voi mai participa la concurs pentru oricum nu mai am sanse la primele locuri:(

Optimistul
21st March 2008, 22:16
Ce sa ma intrebe? :| Ti-am contestat regulamentul si acum te apuca? Hai sa fim seriosi...Tu zici ca nu se poate schimba regulamentul, apoi se schimba...
M-am referit la concurenta intre participanti ,nu la altceva .
S-au dat doar punctele pana la momentul neparticiparii ...

Nu mi se pare corect ca cineva care nu a avut cum sa trimita pronosticurile sa fie eliminat.:angry: Nici nu voi mai participa la concurs pentru oricum nu mai am sanse la primele locuri:(

Ai sanse, tu chiar crezi ca toata lumea o sa participe la toate turneele ? Mai mult o sa vezi ca se pot pierde multe puncte acumulate ,mai ales in semifinale si finala - sunt curios sa vad punctele acumulate la sfarsitul concursului IW ...

Optimistul
22nd March 2008, 07:04
Intr-adevar s-au pierdut ieri multe puncte in 1/2 WTA .
Numai Lucian_Iasi si Vraciul au nimerit cele 2 rezultate , eu nici-unul ,am pierdut 8 puncte , asa ca se pot intampla atatea intoarceri de clasament pana la sfarsitul anului ...

Optimistul
22nd March 2008, 07:15
[3] N Djokovic (SRB) vs [2] R Nadal (ESP) - ATP
[1] R Federer (SUI) vs M Fish (USA) - ATP


Iata meciurile de astazi . Ora limita de trimitere a pronosticurilor este 21.00.

Vraciul
22nd March 2008, 19:01
am trimis pm :D

TheMentalist
22nd March 2008, 19:27
S-a schimbat regulamentul sau nu? Pot trimite pronosticurile? Raspundeti repede pana la 9.

adrian_str
22nd March 2008, 20:31
S-a schimbat regulamentul sau nu? Pot trimite pronosticurile? Raspundeti repede pana la 9.

Regulamentul intra in vigoare incepand cu turneul de la Miami !
La turneul asta ramane la fel.
Si nu mai fiti asa disperati ! E doar un concurs amical, nu jucam pe bani sau altceva. Fiti mai calmi ca nu moare nimeni !

Optimistul
22nd March 2008, 22:30
S-a schimbat regulamentul sau nu? Pot trimite pronosticurile? Raspundeti repede pana la 9.

In turneul asta am putut evalua impreuna care este cel mai bun sistem de joc in asa fel participarea sa fie cat mai numeroasa si accesibila oricui chiar daca nu-si pune pronosticul intr-o zi sau daca pleaca in vacanta si nu are acces la net - oricine poate castiga cu noul regulament care va functiona incepand cu Miami si-l voi afisa in maxim 2 zile .

resita
22nd March 2008, 23:22
am uitat sa trimit pm :(:(

Optimistul
22nd March 2008, 23:38
Stiu ,poate ca bebe-ul ti-a ocupat prea mult timp ...:)

Celso
23rd March 2008, 09:53
si eu am uitat...:headbang:

asta e...saptamana aviiatoare:D

Optimistul
23rd March 2008, 11:05
Nu-ti ajunge ca ai fost campion la LOD ?

Optimistul
23rd March 2008, 11:11
[1] A Ivanovic (SRB) vs [2] S Kuznetsova (RUS) - WTA SINGLES FINAL

M Fish (USA) vs [3] N Djokovic (SRB) - ATP SINGLES FINAL

Ora limita de trimitere a PM -urilor : 21.00

Celso
23rd March 2008, 13:14
Nu-ti ajunge ca ai fost campion la LOD ?

pai vad ca si aici sunt cam in fata:D... asa ca mai stau, sa nu i-au avans prea mare:drak:

lucian_iasi
23rd March 2008, 13:15
Am trimis PM

Vraciul
23rd March 2008, 13:26
am trimis si eu pm. ori...ori :D

Vraciul
29th May 2008, 20:01
optimistule, cand incepem concursul? :D

resita
29th May 2008, 20:01
optimistule, cand incepem concursul? :D

intr-o zi cu soare :D

Optimistul
29th May 2008, 22:04
intr-o zi cu soare :D

Bine zis, la cata ploaie a fost la Paris saptamana asta ...

N-a aparut programul pt. maine pe site-ul RG . In seara asta o sa-l afisez . Cine vrea sa nu astepte trebuie sa se scoale maine mai devreme cu 5 minute ...