PDA

View Full Version : 15 martie :: Cluj :: miting impotriva separatismului maghiar



Radu
11th March 2008, 20:24
15 martie :: Cluj :: miting impotriva separatismului maghiar

Filiala Noua Dreapta Cluj organizeaza sāmbata, 15 martie, incepānd cu ora 11.00, pe platoul din Piata Mihai Viteazu, un miting impotriva separatismului maghiar si in sprijinul articolului 1 din Constitutie: Romānia este stat national, suveran si independent, unitar si indivizibil!

Mitingul este autorizat de Primaria Cluj-Napoca . Veniti in numar cāt mai mare!
http://img216.imageshack.us/img216/1092/mitingantiseparatismcluvs4.th.jpg (http://img216.imageshack.us/my.php?image=mitingantiseparatismcluvs4.jpg)

delaparis
11th March 2008, 20:34
Si ce legatura are cu fotbalul ?

LE: am vazut ca ai raspuns acolo ...

Totusi nu vrei sa discutam pe sectia Politica a fosrumului ?

ensic
11th March 2008, 20:38
Si ce legatura are cu fotbalul ?

Vad ca e mare democratie pe OLS si e la moda si ultranationalismul asa ca:

SUA pamant Romanesc! Romani anexati SUA!

NORGEMAN
11th March 2008, 20:44
Bine aleasa ziua :)

Radu
11th March 2008, 20:48
Si ce legatura are cu fotbalul ?

LE: am vazut ca ai raspuns acolo ...

Totusi nu vrei sa discutam pe sectia Politica a fosrumului ?
ce sa mai discutam parizianule...baietii de la noua dreapta au dat un comunicat de presa...eu l-am postat aici ca sa vina cat mai multa lume...se stie foarte bine pozitia mea fata de astfel de manifestari...nu mai vreau sa ma cert cu nimeni...numai bine...:ok:

Gica Chioru
11th March 2008, 22:43
Ce tampenie... chestiile astea arata nesiguranta, mai baiete.

aLEX_U_1919
11th March 2008, 22:57
Patronul echipei CFR Cluj Arpad PASZKANY, lider neoficial al UDMR, a facut presiuni pe langa Primaria Cluj-Napoca si in special pe langa Emil Boc pentru interzicerea acestui miting! Presiunile lui Paszkany nu au avut, din fericire, nicio urmare: mitingul va avea loc dupa cum a fost anuntat.
Ungur spurcat

Gica Chioru
11th March 2008, 23:04
Ce bivol si Boc ala, si daca se intalnesc mitingistii pe-nserate? D'abia asteapta boanghenele sa ne mai arate odata cu degetu, e plina tara de idioti, Doamne!

Parazitu'1919
12th March 2008, 00:18
veniti in numar cat mai mare .....!!!

Radu
12th March 2008, 06:51
Ce tampenie... chestiile astea arata nesiguranta, mai baiete.
chiorule du-te tata si da una scurta ca deja m-ai plictisit...pe toate forumurile faci valva...esti un mare prost...

Leviss
12th March 2008, 10:58
Si-au mai gasit frustratii aia verzi de la nd un motiv sa mai apara la tv ,ca oricum nu ii baga nimeni in seama . Pe mine unul ma distreaza cum niste pustani carora abia le-au mijit flocii se declara mari patrioti dar care pun pariu ca daca ar fi cazul sa lupte cu adevarat ar fi primii care s-ar c..a pe ei de frica..

Radu
12th March 2008, 12:40
asa zici tu...este problema ta...sa stii ca in noua dreapta nu sunt pustani cum zici tu...sunt oameni adevarati care se lupta pentru tara...

tataleone
12th March 2008, 13:49
veniti in numar cat mai mare .....!!!

Cred ca o sa fiti vreo 50...cu tot cu organizatori si ziaristi :drak:

Gica Chioru
12th March 2008, 14:14
chiorule du-te tata si da una scurta ca deja m-ai plictisit...pe toate forumurile faci valva...esti un mare prost...

Scurta-n barba vrei sa zici, sper...:cool: Kakare-s alea "toate forumurile", pustiulica, ca nu scriu decat pe trei, daca vrei ti le enumar.

Acum, fii atent aici si incearca sa bagi la creieras:

1.Nu poti sa faci miting impotriva a ceva ce nu exista. E cretin sa protestezi impotriva separatismului cand este vorba de autonomie. Aaa, ca ungurii ar vrea separatismul dar se multumesc cu autonomia zonei secuiesti... asta e altceva, pustiule...
2.Alegerea zilei de 15 martie este o provocare imbecila. Organele locale aveau obligatia sa nu permita asa ceva.
3.Toate lucrurile astea arata cat de slabi suntem, ca Stat si ca Natiune. Secuii or sa-si puna insemne secuiesti, ce-o sa facem? La cat de idioti suntem parca vad cum o sa se umfle muschii "romanasilor"... trebuie sa-i lasam naibii in pace sa-si puna ce semne vor. In momentul in care nu-si vor mai plati impozitele, atunci trebuie sa luam masuri.
4.Vremea gargarei a trecut, pustiulica, si asa cum si eu am trecut de vremea aleia "scurte":happy, o sa treci si tu, pana la urma. Si ar fi bine sa nu ramai prea mult acolo.:cool:

Radu
12th March 2008, 14:22
Scurta-n barba vrei sa zici, sper...:cool: Kakare-s alea "toate forumurile", pustiulica, ca nu scriu decat pe trei, daca vrei ti le enumar.

Acum, fii atent aici si incearca sa bagi la creieras:

1.Nu poti sa faci miting impotriva a ceva ce nu exista. E cretin sa protestezi impotriva separatismului cand este vorba de autonomie. Aaa, ca ungurii ar vrea separatismul dar se multumesc cu autonomia zonei secuiesti... asta e altceva, pustiule...
2.Alegerea zilei de 15 martie este o provocare imbecila. Organele locale aveau obligatia sa nu permita asa ceva.
3.Toate lucrurile astea arata cat de slabi suntem, ca Stat si ca Natiune. Secuii or sa-si puna insemne secuiesti, ce-o sa facem? La cat de idioti suntem parca vad cum o sa se umfle muschii "romanasilor"... trebuie sa-i lasam naibii in pace sa-si puna ce semne vor. In momentul in care nu-si vor mai plati impozitele, atunci trebuie sa luam masuri.
4.Vremea gargarei a trecut, pustiulica, si asa cum si eu am trecut de vremea aleia "scurte":happy, o sa treci si tu, pana la urma. Si ar fi bine sa nu ramai prea mult acolo.:cool:
chiorule tu imi esti simpatic...dar pe toate forumurile pe care postezi esti luat la misto...esti considerat de toti un kkt cu ochi...asa ca...lasa-i pe baietii de la ND sa-i vada de treaba...nu au nevoie de oameni care sa ii critice si nici de oameni care sa-i ridice in slavi...

Gica Chioru
12th March 2008, 14:48
Pustiule, esti un *******. Scriu aici, pe fcsteaua.ro si pe un forum cu putini useri de care, probabil, nu ai auzit. Cum interventiile mele pe fcsteaua.ro sunt destul de rare e foarte posibil sa nu-ti fi retinut acest nick-name decat de aici.

Nu meriti sa te bag in seama deci nu am sa-ti mai adresez nici un cuvintel de acum incolo, esti un pusti teribilist si prost educat, ca atatia altii de pe aici... pacat ca esti stelist.

delaparis
12th March 2008, 15:01
Usor cu jignirile va rog frumos...

DinamoBoy
12th March 2008, 15:20
Si-au mai gasit frustratii aia verzi de la nd un motiv sa mai apara la tv ,ca oricum nu ii baga nimeni in seama . Pe mine unul ma distreaza cum niste pustani carora abia le-au mijit flocii se declara mari patrioti dar care pun pariu ca daca ar fi cazul sa lupte cu adevarat ar fi primii care s-ar c..a pe ei de frica..

Si iata ca lupta!Dar...o singura problema:D!pe afis scrie orele 11!Se scrie ORA 11 nu orele!

Radu
12th March 2008, 16:47
Pustiule, esti un *******. Scriu aici, pe fcsteaua.ro si pe un forum cu putini useri de care, probabil, nu ai auzit. Cum interventiile mele pe fcsteaua.ro sunt destul de rare e foarte posibil sa nu-ti fi retinut acest nick-name decat de aici.

Nu meriti sa te bag in seama deci nu am sa-ti mai adresez nici un cuvintel de acum incolo, esti un pusti teribilist si prost educat, ca atatia altii de pe aici... pacat ca esti stelist.
ba nesimtitule sa fi stelist e o mandrie...nu ca tine un jegos...te-am urmarit ce scrii pe fc.steaua...faci mare valva acolo la fel cum faci si aici...asa ca nu te mai ambala degeaba...nu ai tu cum sa ajungi la nivelul meu...tot un kkt ai sa ramai pentru mine...

Radu
12th March 2008, 16:47
Si iata ca lupta!Dar...o singura problema:D!pe afis scrie orele 11!Se scrie ORA 11 nu orele!
da bine ca esti tu destept si altii sunt prosti...

Benny
12th March 2008, 18:43
Nu te ambala, Polare. Nu pot toti sa fie destepti.

bara_bab
13th March 2008, 10:20
Si iata ca lupta!Dar...o singura problema:D!pe afis scrie orele 11!Se scrie ORA 11 nu orele!

Problema e in capul tau, Dinamo Bou:

Se scrie corect "orele unsprezece"; poti cauta in orice manual de gramatica.

De exemplu se spune "ora unu", "ora doua" si "orele douazeci". Varianta "ora douazeci" este de asemenea corecta, insa este o varianta vulgara (adica folosita incorect pana a intrat in vocabular si a fost acceptata ca fiind corecta).

Asa ca pliscul mic si mana pe carte.

Lordliv
13th March 2008, 12:12
Problema e in capul tau, Dinamo Bou:

Se scrie corect "orele unsprezece"; poti cauta in orice manual de gramatica.

De exemplu se spune "ora unu", "ora doua" si "orele douazeci". Varianta "ora douazeci" este de asemenea corecta, insa este o varianta vulgara (adica folosita incorect pana a intrat in vocabular si a fost acceptata ca fiind corecta).

Asa ca pliscul mic si mana pe carte.

sper ca nu ai intrat pe forum doar ca sa dai lectii !:D

ps. sa nu uit! pe user il cheama dinamo boy, nu dinamo bou ,asa ca " mana pe carte " ( adica citeste regulamentul forumului...)

bara_bab
13th March 2008, 12:27
sper ca nu ai intrat pe forum doar ca sa dai lectii !:D

ps. sa nu uit! pe user il cheama dinamo boy, nu dinamo bou ,asa ca " mana pe carte " ( adica citeste regulamentul forumului...)

1. Am intrat pe forum pentru ca eu am facut afisul ala.
2. Da, l-am jignit pe Dinamo Boy: nu ma intereseaza. Sa caste ochii la el in galerie sa vada ca dinamovistii (si cei din Bucuresti si cei din Cluj) vor participa la miting.

Ce am avut de azi am zis. Be there or be square.

Benny
13th March 2008, 13:04
Le propun celor de la Noua Dreapta sa refuze oferta de analize anuale gratuite din partea guvernului. Nu de alta, dar metodele noi de analize genetice permit trasarea descendentelor. Altfel multi din stralucitii nostri conationali vor avea supriza sa constate ca se trag nu din daci+romani ci din slavi, tigani, cumani, turci, tatari, evrei, unguri etc. si ca venirea stramosilor lor pe aceste meleaguri este concomitenta sau ulterioara venirii maghiarilor. Deci un apel pe aceasta cale: daca cineva vrea sa va ia sange sau sa va dea cu un betisor prin cavitatea bucala refuzati categoric! E datoria voastra de buni romani.

miril
13th March 2008, 14:26
Le propun celor de la Noua Dreapta sa refuze oferta de analize anuale gratuite din partea guvernului. Nu de alta, dar metodele noi de analize genetice permit trasarea descendentelor. Altfel multi din stralucitii nostri conationali vor avea supriza sa constate ca se trag nu din daci+romani ci din slavi, tigani, cumani, turci, tatari, evrei, unguri etc. si ca venirea stramosilor lor pe aceste meleaguri este concomitenta sau ulterioara venirii maghiarilor


Benny, chiar daca sunt de acord cu unele lucruri spuse de tine vis a vis de Noua Dreapta, in acelasi timp vreau sa te contrazic putin. Genetica nu va putea inlocui vreodata istoria. Dovezile, sa le zicem genetice, au si el partile lor interpretabile, mutatii, etc, in plus, cel putin la fel de interesant este nu numai testarea genetica a descendentilor, in viata, ci si a ramasitelor de schelet, gasite in situri arheologice si nu numai, samd. In plus, identitatea cea mai puternica tine de psihologia fiecarui individ, mai simplu spus, "Sunt ceea ce cred ca sunt" si noi credem ca "Noi", ca neam, am avut stramosi pe aceste meleaguri inaintea celor mentionati de tine, indiferent ce "spun" testele genetice. Adevarul este intotdeauna interpretabil, caci obiectivitatea, indiferent de sursele ei, trece prin subiectivitatea existentiala a subiectilor, fie ei cercetatori, oameni simpli, forumisti, etc. In final, tema de mai sus mi se pare desueta si inutil provocatoare.

Benny
13th March 2008, 14:36
... Sunt ceea ce cred ca suntMa tem ca m-ai interpretat gresit. Tocmai pentru ca tu sa poti crede in continuare este imperios necesar sa nu stii. Ca atare ceea ce am spus eu nu difera cu nimic din ce ai spus tu. Deci: sa nu mai discutam discutii.

delaparis
13th March 2008, 14:46
Polar, tu ce parere ai despre ce discuta Benny si Miril ?

miril
13th March 2008, 14:57
Benny, imi pare rau, de cand cu discutiile despre...cumanul Basescu si Iancu, fara referire la genetica...lui, vad ca nu poti dialoga normal cu mine. Eu incerc sa discut si...discutii, caci asta-i rostul forumului sa ne dam cu parerea, lucru care cred (sic) ca-l faci si tu, sau ma insel eu? Si imi permit si fara sa-ti cer autorizatia ca voi raspunde la cele spuse de tine pe o postare, ca doar nu traim cum vrea....Noua Dreapta?

A crede si a sti sunt doua verbe definitorii pentru specia umana, spre deosebire de celelalte specii animale, care "doar stiu", prin transformarea codului genetic in comportament biologic, specific. Cu alte cuvinte, in opinia mea verbul a crede, si fara a sti, lucru nu neaparat exclusiv de conotatie negativa, este specific speciei umane, verbul a sti, nu. De fapt eu nu te-am contrazis ci am nuantat cele spuse de tine, prin prisma celor stiute dar si crezute de mine. Hai sa revenim la normal, in ceea ce priveste dialogul nostru, nu crezi ca a venit timpul? In ceea ce ma priveste nu am nimic personal cu tine, din contra as spune. Dar... Chiar nu te inteleg.

Benny
13th March 2008, 15:02
Chiar nu te inteleg.
In opinia mea a nu intelege este specific speciei umane.

miril
13th March 2008, 15:33
Te inteleg!

bara_bab
13th March 2008, 18:12
Le propun celor de la Noua Dreapta sa refuze oferta de analize anuale gratuite din partea guvernului. Nu de alta, dar metodele noi de analize genetice permit trasarea descendentelor. Altfel multi din stralucitii nostri conationali vor avea supriza sa constate ca se trag nu din daci+romani ci din slavi, tigani, cumani, turci, tatari, evrei, unguri etc. si ca venirea stramosilor lor pe aceste meleaguri este concomitenta sau ulterioara venirii maghiarilor. Deci un apel pe aceasta cale: daca cineva vrea sa va ia sange sau sa va dea cu un betisor prin cavitatea bucala refuzati categoric! E datoria voastra de buni romani.

"Bai baiatule, tu traiesti in fantezii", cam asta ti-ar spune un boschetar tigan din Timisoara, daca te-ar auzi ce aiureli debitezi :)

Daca tot vroiai sa zici ceva, putea sa fie on-topic, sau macar sa aiba sens. Te las pe tine sa te distrezi cu "betigasul" in cavitatea bucala, eu zic "pas", dupa cum mi-ai recomandat :D

Benny
13th March 2008, 22:19
"Bai baiatule, tu traiesti in fantezii", cam asta ti-ar spune un boschetar tigan din Timisoara, daca te-ar auzi ce aiureli debitezi Ti-a fost rusine sa zici ce iti statea pe limba si l-ai lasat pe boschetarul imaginar sa vorbeasca pentru tine? Daca ti-e rusine cu ce gandesti, ar trebui sa gandesti de doua ori inainte sa vorbesti o data.


Te inteleg! :)

Gica Chioru
13th March 2008, 23:06
Eu ma consider roman curat, din punct de vedere etnic. Chiar as fi interesat de o analiza genetica, nu de alta, dar in cazul unui rezultat "negativ" as scapa de o indarjire xenofoba pe care o resimt.Teoretic, pentru ca practic se poate exacerba...:cool:

Benny, zilele trecute mi-ai zis "cumane"...:) ma gandesc ca ramura materna, argeseana, se prea poate sa fie de origine cumana. Care-i problema? Din analiza genetica care i s-a facut reiese ca Base este printre cei numai 10% cetateni romani care sunt bastinasi ai plaiurilor mioritice. Ungurii nu mai poseda deloc caracteristicile triburilor maghiare, evreii europeni nu mai au caractere semitice cu exceptia sefarzilor... italienii vorbeau italiana numai in procent de 10% in 1890... care-i problema? Nu mai conteaza sangele... Adenauer zicea despre prusaci ca sunt niste nemti care au uitat ca bunicii lor erau slavi, care-i problema?

ps.m-ati facut curios, ce discutie ati avut voi despre cumani si alte alea? O sa citesc maine ca-s obosit acum.
ps2.tinand cont de "metisarea" extrema din Banat, tu ce esti Benny?

Elphax
13th March 2008, 23:10
Polar, tu ce parere ai despre ce discuta Benny si Miril ?

:groggy:

tare Delaparis

:happy

Benny
14th March 2008, 10:25
Benny, zilele trecute mi-ai zis "cumane"...:) ma gandesc ca ramura materna, argeseana, se prea poate sa fie de origine cumana. Care-i problema?Draga Gica, stii ca eu te consider un prieten sincer si devotat. Nu cred ca in cazul tau exista vreo problema. Cred ca exista o problema in cazul Polar. Chiar vroiam sa-i spun zilele trecute - cand te-a jignit - ca da, esti un tip conflictual, dar daca vrea sa stie de cate ori Gica e mai destept decat Polar trebuie sa inmulteasca cu un coeficient intre 5 si 10.

Ti-am zis cuman, fiindca imi amintesc ca ai postat destul de activ pe un topic cu aceasta tema. Daca mi-ai fi raspuns atunci, ti-as fi raspuns cu o gluma, ca mai degraba dinamovistii par turanici, cu numele lor Borcea (de origine cumana) si Turcu.

In ceea ce ma priveste pe mine, eu sunt un banatean autentic. Nici aici nu vad sa fie vreo problema, din contra.

PS: Ripensia juca meciurile internationale la Bucuresti, fiindca stadionul ei nu avea gazon ci zgura.

bara_bab
14th March 2008, 15:27
draga Benny, mi-a scapat pana acum faptul ca esti banatean...hehe, si daca tot e un forum de sport ma gandesc ca mergi la meciurile Poli. Am o sugestie pentru tine: fazele tale de ***** vizavi de Noua Dreapta, sa le spui celor de la Drojdierii, Masseria sau Urban Guerilla...si mai vorbim apoi sa vedem cum te-ai descurcat :) ce zici viteazule? Sunt banateni de-ai tai, nu ai ce pierde ...

Benny
14th March 2008, 15:34
draga Benny, mi-a scapat pana acum faptul ca esti banatean...
Nu trebuie sa te scuzi. Ti-au scapat mai multe.


...si daca tot e un forum de sport ma gandesc ca ...M-ar mira.

Tyler Durden
14th March 2008, 15:38
Benny, vezi ca aia de la gruparile respective sunt romani d'aia autentici (a se citi verzi), nu degeaba ii urasc pe ,,alogenii' aia de la Steaua si Dinamo...In Romanika e plin de baieti d'astia cu idei putine si fixe care s-ar bate oricand cu dusmanii (chit ca aia sunt cam romani) si care canta cot la cot cu alogenii (chit ca sunt ei mai bronzati si nu de soare). Pentru ei nu-i nicio contradictie la mijloc, important e sa ai pe cine sa urasti, dusmanul e suporterul echipei adverse, apoi cel care nu este roman etc. Cine nu-i ca noi, nu merita sa respire.

bara_bab
14th March 2008, 15:53
Nu trebuie sa te scuzi. Ti-au scapat mai multe.

M-ar mira.

hai ca te las...trebuie sa ma pregatesc pentru manifestatia de maine. poate ma vezi la televizor. sanatate si o viata buna in anonimat in continuare :)

Tyler Durden
14th March 2008, 15:57
Hopa, te pregatesti inca de pe acum?! Ti-ai dat bomber-ul la curatat si ghetele cu creama? Iti multumi ca ne aperi de alogenii hrapareti si ca ne doresti binele, tara are nevoie de tine, fii Capitanul nostru!

Benny
14th March 2008, 16:10
sanatate si o viata buna in anonimat in continuare :)
Iata pe unul care vrea sa ajunga celebru. Poate chiar important, cine stie? Sa zica mamita si tatuca despre el: l-ai vazut pe bara_bab al nostru la televizor? Iar lumea intreaga sa-l vada pe Youtube cum isi drege vocea si face praf vreo melodie cunoscuta.

Mult succes bara_bab! Trimite-ti sarguincios CV-urile pe la toate emisiunile-concurs poate te iau astia in lipsa de altceva mai bun. Sa nu te opreasca faptul ca nu ai cine stie ce calitati sau ca nu stii prea multe. Nu trebuie sa fii destept ca sa ajungi celebru. Daca ti se pare prea greu pot sa incerci prin partidele politice. Aici iti trebuie minte si mai putina. Daca nu-ti merge cu noua dreapta incearca alt partid. Pana la urma perseverenta e cheia succesului, nu?

Razvan T.
14th March 2008, 20:11
Si-au mai gasit frustratii aia verzi de la nd un motiv sa mai apara la tv ,ca oricum nu ii baga nimeni in seama . Pe mine unul ma distreaza cum niste pustani carora abia le-au mijit flocii se declara mari patrioti dar care pun pariu ca daca ar fi cazul sa lupte cu adevarat ar fi primii care s-ar c..a pe ei de frica..

Ai scos si tu capul din mina baga-l inapoi.
AFARA CU UNGURII DIN TARA!!!

Leviss
14th March 2008, 20:27
Ai scos si tu capul din mina baga-l inapoi.
AFARA CU UNGURII DIN TARA!!!
Altul cu puta verde..:evil:

Gica Chioru
14th March 2008, 23:10
Il cunosc personal pe "liderul spiritual" al ND, Ion Coja. Am avut cu dansul o discutie aprinsa in urma cu vreo 10 ani care s-a terminat cu "lasati Miscarea Legionara acolo unde este, in istorie, dle profesor!", din partea mea. Noua Dreapta se doreste a fi o miscare si nu un partid politic, unii dintre liderii ei chiar cred ca sunt continuatorii legionarismului dar asta este o blasfemie. Ca fapt divers, Capitanul nu ar fi facut o asemenea greseala niciodata. Atunci cand te implici intr-o astfel de lupta nationala (pentru ca d-lor asta cred) trebuie sa fii foarte atent ce faci, trebuie sa cantaresti foarte bine deciziile si actiunile, nu ai voie niciodata sa te joci cu sentimentele nationale ale oamenilor. Nici cu cele ale oamenilor tai si cu atat mai putin cu ale dusmanilor, poti face din neutri dusmani foarte lesne.

In Bucuresti Noua Dreapta are un jur de o mie de membri activi. Cifra inseamna destul de mult, o parte dintre ei fiind recrutati din galeriile S&D. Nu stiu cati dintre ei sunt atat de antimaghiari, marea lor majoritate sunt antitigani. O persoana foarte apropiata, membru ND, mi-a spus ca se fereste ca la sedintele lor sa-si arate ura antitiganeasca pentru ca sefii sunt intoleranti cu o manifestare fatisa. M-am mirat, eu ii credeam mai tolomaci, e posibil ca astia din Bucuresti sa fie mai destepti decat cei din Ardeal, nu-mi explic altfel convocarea acestui miting care este stupid, reprezinta o provocare banala si atat.

ps.Benny, nu era vorba despre gazon ci de bani, primeau 40% din incasari, stadionul Ripensiei -Electrica- avea 3 500 de locuri, si de conditiile de cazare.

Tyler Durden
15th March 2008, 01:27
Gica, sunt mai multi intelectuali care ar putea fi numiti ,,lideri spirituali" ai ND. Pe langa profesorul Coja, mai este si grupul Puncte Cardinale (Marcel Petrisor si Razvan Codrescu), Ilie Badescu sau chiar Dan Zamfirescu.Tipii de la ND sunt niste epigoni jalnici ai ML (nu iubesc deloc aceasata miscare, insa nu pot sa nu-i respect pentru anumite lucruri asupra nu cred ca e cazul sa starui), iar faptul ca ei se revendica de la filonul nationalismului intebelic ii face si mai jalnici, deoarece in comparatie cu reprezentatii nationalismului interbelic, ei nu-s decat niste pitici.

Benny
15th March 2008, 15:31
... nu-mi explic altfel convocarea acestui miting care este stupid, reprezinta o provocare banala si atat.E an electoral, Gica. Cineva spera sa ajunga acolo sus. Chiar si cei care ne-au prezentat actiunea aici pe forum ne-au indicat unul din motive. Ei nu vor sa fie anonimi ca si noi. Numai ca nu e pentru cine se pregateste, pustani care se mandresc cu violenta, cu un vocabular de scoala profesionala si care stiu sa faca un afis pe calculator.

BAK
15th March 2008, 23:23
100 de chelosi la cluj......heheheeh legionarii si nazistii ****:happy

Leviss
15th March 2008, 23:56
100 de chelosi la cluj......heheheeh legionarii si nazistii ****:happy

Mda si au fost asa de viteji incat s-au aruncat vreo 10-15 asupra unui singur ungur de l-au batut , ce mai ,tari baietii, s-a vazut si din imagini ca erau doar niste putoi de maxim 20 si ceva de ani .Eu cred ca ar trebui sa se bage in cuiburile alea verzi ale lor si sa nu mai iasa de acolo in urmatorii ani sau cel putin pana le invie "unicul capitan", au fost intr-un cuvant : PENIBILI.

Ps: Apropos, patriotilor verzi : Ce mai face Iorga?

NORGEMAN
16th March 2008, 01:56
Leviss, ori esti ungur ori te bagi aiurea in seama.
Felicitari celor care s-au strans acolo. Macar lor le pasa despre ce se intampla in Covasna si Harghita! Eu personal am fost printre unguri si am simtit ce inseamna suflarea secuista. Am simtit un fior care si acum mi-l amintesc.... mii de maghiari cantand cu ardoare imnul secuiesc de parca ar porni la razboi. Si vreau sa precizez ca nu cantau cu ocazia zilei maghiarilor de pretutindeni sau de ziua secuilor sau mai stiu eu care zi aparte a lor, era o banala noapte de sfarsit de an. Voi stati cu totii impasibili, la fel cu ati facut si cu legea spurcatului de mitica, pana va treziti ca doua judete din tara nu mai apartin Romaniei.

Parazitu'1919
16th March 2008, 03:03
Mda si au fost asa de viteji incat s-au aruncat vreo 10-15 asupra unui singur ungur de l-au batut , ce mai ,tari baietii, s-a vazut si din imagini ca erau doar niste putoi de maxim 20 si ceva de ani .Eu cred ca ar trebui sa se bage in cuiburile alea verzi ale lor si sa nu mai iasa de acolo in urmatorii ani sau cel putin pana le invie "unicul capitan", au fost intr-un cuvant : PENIBILI.

Ps: Apropos, patriotilor verzi : Ce mai face Iorga?

nu au fost asa multi ....

tu accepti ca la tine in oras sa vezi oameni fluturand drapelul ungariei pe strada x(X(

ensic
17th April 2008, 09:57
Leviss, ori esti ungur ori te bagi aiurea in seama.
Felicitari celor care s-au strans acolo. Macar lor le pasa despre ce se intampla in Covasna si Harghita!

Zi-mi daca am inteles gresit! E bine ca pustanii aia au batut un copil maghiar din Cluj pentru ca secui din Harghita si Covasna vor autonomie sau ce naiba vor.

Dupa logica asta eu as avea toate motivele sa te bat pentru ca nemtii din Bavaria nu vor sa vina Nokia la Cluj iar la Brasov traiesc multi sasi care au si ei origini saxone!:rosu:

Ah si daca eu nu imi iau la bataie vecinii maghiarii obligatoriu sunt si eu maghiar?:rosu:

NORGEMAN
27th April 2008, 18:58
Zi-mi daca am inteles gresit! E bine ca pustanii aia au batut un copil maghiar din Cluj pentru ca secui din Harghita si Covasna vor autonomie sau ce naiba vor.

Dupa logica asta eu as avea toate motivele sa te bat pentru ca nemtii din Bavaria nu vor sa vina Nokia la Cluj iar la Brasov traiesc multi sasi care au si ei origini saxone!:rosu:

Ah si daca eu nu imi iau la bataie vecinii maghiarii obligatoriu sunt si eu maghiar?:rosu:

Am zis eu ceva de bataie si violenta gratuita?!?! Cat desprea logica mea... mai baga o fisa, poate mi-o nimeresti.