PDA

View Full Version : Asigurarea de viata



Elvis81
11th March 2008, 16:44
Ma ajuta si pe mine cineva?.. Ce companie de asigurari mi-ati recomanda pt o asigurare de viata? Care ar avea cel mai bun raport intre rata lunara si suma rambursata?

resita
11th March 2008, 21:33
si pe mine ma intereseaza niste asigurariiiiii, asa ca daca este aici un reprezntant sau cun colabolator de la asigurari sa ne spuna si noua ca sa-l bombardam cu intrebari :D

Elvis81
14th March 2008, 15:28
chiar nu e nimeni care sa aiba asigurare pe aici? help please!!!!

ogip000
17th March 2008, 22:01
eu sunt cosultant in asigurari. dk va intereseaza ceva datzi-mi pm.

Elvis81
19th March 2008, 20:59
pai de ce nu ne explici in mare? ca probabil sunt mai multi pe care intereseaza...pe mine m-ar interesa cum se incheie o asigurare de viata? se face un consult medical,sunt anumite conditii,etc. Si ce "intamplari nefericite" acopera"? accident,boala,sinucidere,crima,etc? mersi anticipat

ogip000
24th August 2008, 20:16
Sorry ca am intarziat cu raspunsul, dar acum am vazut. Asigurarile de viata sunt de mai multe tipuri avand termeni contractuali diferiti, nu tre sa depasesti varsta de 55 de ani. Sinuciderea sau crima nu ti-o plateste nimeni. Iar accident sau boala se plateste in functie de tipul de asigurare. Ca sa poti sa cumperi o asigurare pentru nevoile tale. Nu trebuie sa-l platesti si te va indruma catre un contract cat mai bun pentru tine.