PDA

View Full Version : Mai trebuie mentinut Moldovan antrenor la Pitesti?



Tudose
21st March 2004, 19:56
In urma jocului prestat in partida cu Petrolul, dar si a parerilor auzite de la suporteri, deschid acest subiect. Argumentati, va rog, si propuneti eventual si un inlocuitor dorit.

ultravioletcanada
22nd March 2004, 05:44
stiu eu ce sa spun? sincer, intr-un fel am fost un "suporter" al lui moldovan. aveam impresia ca o sa faca treaba. dar vad ca m-am inselat, si parerea mea e ca ar trebui sa se dea la o parte. echipa nu joaca mai nimic, sint jucatori care au plecat din cauza lui, mi-e sa nu ne trezim prea tirziu. si stie toata lumea cit de greu se promoveaza, mai ales daca nu ai un suport financiar adevarat.
deci, concluzia mea ar fi: moldovane, iti multumim pentru ce ai facut acum citiva ani pentru noi, dar ar fi cazul sa demisionezi. ca inlocuitor eventual? in nici un caz bondrea. as fi vrut lacatus sau sandoi, dar cum nici unul dine ei nu e disponibil...
a, si inca ceva. in nici un caz cfr-ul. prietenii stiu de ce...

crirad
22nd March 2004, 11:36
Sunt dezamagit de faptul ca din nou FC Arges nu a reusit sa cistige! Nici nu mai vreau sa ma uit la numarul de victorii!!!
Schimbarea antrenorului....da, sunt pentru dar trebuie sa ne gindim daca avem pe cine pune in loc? Din pacate eu nu prea vad cine ar putea lua locul...Situatia este grea, asa mai departe nu putem merge ca ajungem in B, dar ce putem face???

buburuzel
22nd March 2004, 12:55
Nu stiu daca are rost sa vorbim despre niste inlocuitori...Moldovan va ramane si ne va duce la matineu. Oricum Mircea Rednic ar parea ideal, o lovitura de imagine desi nu cred ca se va intampla sa vina la Pitesti. Fara silviu dumitrescu, bondrea sau dobrin ca nu avem timp de joaca. Apropo jucam cu dinamo in semifinale. Mare bucurie pe capul lu' nea Nelu.

lucas1977
22nd March 2004, 14:18
Silviu Dumitrescu a fost unul dintre putinii antrenori cu bun simt din ultimii ani la FC Arges. A avut curajul sa isi dea demisia dupa meciul cu Celta Vigo.

Cu dinamo in semifinale ? Hihi. Si se mai joaca ?

crirad
22nd March 2004, 14:46
Este greu de crezut ca Rednic sa vina la FC Arges!!!
Din pacate cred ca va fii un antrenor cunoscut la Pitesti (dar nu iubit!). Conducerea Clubului iubeste sa faca rocade deci este foarte posibil sa REVINA cineva!

In legatura cu meciul cu Dinamo, echipa trebuie sa dovedeasca ceva suporterilor! Prea multa lume este alaturi de ei si in schimb ei arata prestatii gen Petrolul sau Dinamo!!!

Dar eu (INCA) cred ca baietii vor arata un fotbal adevarat si ne vor face o surpriza placuta!!! :evil:

Vulturul
22nd March 2004, 15:05
Da si io sunt pentru plecarea lui Moldovan.Silviu Dumitrescu este un antrenor bunicel dar ar mai fi si Bondrea varianta de rezerva.In cupa va fi un meci greu.pentru mine Dinamo-FCARGES este finala cupei asa vedem eu finala.

dlgicu
22nd March 2004, 20:33
eu nu stiu cata lume mai este alaturi de echipa; sa nu uitam ca sezonul asta a fost (cred) cel cu cea mai scazuta medie de spectatori la meciurile acasa, iar la meciul cu Petrolul, primul al echipei acasa in acest retur, 2500 de spectatori...

Tudose
23rd March 2004, 18:16
Am fost unul dintre simpatizantii antrenorului Moldovan, pe care l-am apreciat pentru contributia la promovare in 1994, pentru jocul bun al echipei si extraordinarele partide din Cupa, cu Steaua si cu Dinamo. Si in sezonul 1996/1997 rezultatele au fost destul de bune. Acum insa se vede ca nu mai merge! Vine un moment cand trebuie sa pui punct, asa se intampla in viata. Jucatorii sunt fara motivatie, evolutia haotica, rezultatele slabe (Norcia, amicalele, meciurile din campionat, totul culminand cu evolutia contra Petrolului). E neaparata nevoie de un soc, de o schimbare.
Si alte echipe au trecut prin momente asemanatoare. Nu mai departe de anul trecut, Dinamo a avut 7 infrangeri consecutive, iar Craiova a avut si ea o perioada neagra, se numarau sutele de minute fara gol ale oltenilor. Totul s-a rezolvat prin schimbarea antrenorului si venirea altcuiva, cu un suflu nou. Acum o saptamana Hizo si-a dat demisia de la Piatra Neamt, i s-a strans mana, a venit Lacatus si s-a miscat deja ceva.
Nu sustin o schimbare de dragul schimbarii. Aducerea unuia dintre antrenorii care au mai fost pe la noi (Bondrea, Cirstea, Silviu Dumitrescu) nu ar rezolva nimic, epoca lor la Pitesti a trecut, le multumim pentru ceea ce au facut. E nevoie de cineva tanar, cu idei noi, cu suflu nou. Ca fapt divers, Rednic este fara contract (se aude insa ca il doreste Craiova), iar Zenga era venit in Romania (pe Lacatus l-am ratat deja). Aducerea unuia din cei doi ne-ar putea scoate din impas. Daca s-ar putea, repede, altfel nu mai are rost peste cateva etape. Ori acum, ori ramanem pana la final in formula actuala.
Este punctul meu de vedere ca suporter, unul care a vazut, la fata locului sau la televizor, aproape toate partidele Argesului din acest campionat. Probabil ca parerea mea (si a altora) nu va conta nici acum, insa nu vad nici un motiv sa nu o expun aici.

P.S. In ceea ce priveste sprijinul publicului, asistenta de la meciuri in acest campionat nu ne face cinste, insa nu aceasta e problema principala.

adi_m
25th March 2004, 15:24
In urma jocului prestat in partida cu Petrolul, dar si a parerilor auzite de la suporteri, deschid acest subiect. Argumentati, va rog, si propuneti eventual si un inlocuitor dorit.
sunt de parere ca antrenorii tre sa aiba continuitate ,dar moldovan a stat destul si n-a facut nimic,nimic.de ce sa mai stea?de ce l-au lasat pe semeghin sa plece?ca era al lui arges pana in vara asta.
cred ca ar trebui sa vina un antrenor pitestean care sa tina cu adevarat la echipa

Vulturul
4th April 2004, 12:36
Moldovan trebuie sa plece nu inteleg dc tine neaparat de scaunul de antrenor un inlocuitor pentru postul liber il vad pe Emil Sandoi ,fost jucator alb-violet.

dlgicu
4th April 2004, 20:31
Si eu cred ca in situatia data Sandoi ar fi cea mai buna solutie, cel putin pana in vara.

Tudose
4th April 2004, 21:29
Sandoi e singurul antrenor tanar si de perspectiva care a mai ramas disponibil, dupa ce Rednic si Lacatus au fost deja acontati.

Tudose
23rd May 2004, 23:55
Preluare ProSport:

Comisarul, la FC Argeş pīnă īn 2005

Ion Moldovan a confirmat īncrederea care i-a fost acordată de conducerea clubului după rezultatele dezastruoase de la īnceputul returului, şi se pare că va rămīne la FC Argeş şi īn sezonul viitor. “Nu trebuie să īmi reīnnoiesc contractul, deoarece īnţelegerea mea cu FC Argeş este valabilă pīnă īn 2005. Există īnsă o clauză prin care perioada 2004-2005 se renegociază”, a recunoscut īnsă Moldovan. (Ştefan Dobre, Piteşti)

Ce parere aveti?

lucas1977
24th May 2004, 13:54
Preferam un antrenor mai tanar si mai inteligent decat Moldovan ...

Tudose
24th May 2004, 20:18
Si eu as prefera pe cineva mai tanar (Sandoi, de exemplu), dar decat sa soseasca numele pe care le-am auzit vehiculate (Florin Marin, Ionut Chirila, Ionut Popa, Marian Bondrea) mai bine ramane pe loc "Comisarul".

sorinl
25th May 2004, 09:54
de ce nu carstea? e tot fost alb-violet,sau remus vlad?

lucas1977
25th May 2004, 12:51
Acu' nu prea shtiu io ce presupune meseria de antrenor, da' as prefera un antrenor tanar, care sa fi jucat in afara, sa fie putin mai deschis la minte, sa nu scoata aberatzii gen Moldovan (ca le-a pus caseta cu echipa nationala vs Germania si d'aia au batut ei pe national cu 4-1).
Cred ca un antrenor gen Dan Petrescu, Sandoi etc. ar fi si o lovitura de imagine. Antrenori gen Carstea, Bondrea, Florin Marin etc. sunt asociatzi (cu sau fara motive) cu ideea de fotbal la intamplare, fara tactica, fara o pregatire moderna ...

ultravioletu
25th May 2004, 16:11
Cu Dan Petrescu, ar NUMAI lovitura de imagine. Mie nu mi se pare deloc ca ar avea ceva talent de antrenor. S-a strecurat si el in lumea asta numai pentru ca fostii lui colegi de generatie Lacatus, Rednic, Lupescu sau Sandoi au avut un oarecare success.

gibax
25th May 2004, 22:48
Carstea n-are loc ca nu mai sant blaturi
Bondrea nu e nici macar mediocru
Daca tot va luati de unii oameni nu uitati ca sant la inceput.Dan Petrescu si Hagi cred ca vor avea succes,Lucescu "al mic a aratat ce tata are asa ca o sa vina vremea antrenorilor tineri ( daca nu a si venit)
Personal mi l-as dori la F.C.Arges pe Olaroiu

vladi
10th June 2004, 15:34
eu zic sa ramina Moldovan..daca tot a fost pastrat iar echipa s-a salvat de la retrogradare, eu zic sa nu renuntam prea usor la un avantaj pe care noi il avem fata de alte echipe...continuitatea ..si sa speram ca un lot omogenizat, daca nu pleaca nimeni evident :-D

Sinn Fein
30th September 2004, 09:41
ce-ar fi daca am face toti suporterii argeseni de pe "onlinesport" o petitie / scrisoare catre club,sa faca ceva cu Moldovan? de exemplu sa-l convinga ca si o victorie e buna, aduce 3 puncte, nu numai egaluri.

Tudose
30th September 2004, 11:45
Toata lumea e nemultumita de sirul de rezultate de egalitate si de jocul neconvingator si inegal. Eu nu as avea nimic impotriva sa obtinem si cate un 1-1 sau 2-2, dar sa invingem in jocurile de acasa (sau macar in cea mai mare parte din ele). Nu cred sa se mai fi intamplat vreodata sa nu avem nici o victorie acasa in 8 etape in toata istoria noastra!
"Ultras Viola" a afisat la meciul cu Nationalul un banner cu mesajul: "Egaluri multe => mediocritate. Vrem victorie!", lucru relatat si de presa centrala. Imagini apar aici:
www.fcarges.net/26sept04.htm
si aici:
www.ultrasarges.3x.ro/ultras_fca_national_2004.html

Sinn Fein
30th September 2004, 16:02
"Ultras Viola" a afisat la meciul cu Nationalul un banner cu mesajul: "Egaluri multe => mediocritate. Vrem victorie!", lucru relatat si de presa centrala.

noi stim asta...ei (conducatorii iubiti) stiu oare??? :rosu:

Vulturul
30th September 2004, 16:03
ce-ar fi daca am face toti suporterii argeseni de pe "onlinesport" o petitie / scrisoare catre club,sa faca ceva cu Moldovan? de exemplu sa-l convinga ca si o victorie e buna, aduce 3 puncte, nu numai egaluri.


si crezi ca va avea vreo solutie???

Tudose
2nd October 2004, 15:34
La meciul desfasurat azi in Strand, in seria a 2-a a Diviziei B, International Pitesti - Pandurii Targu Jiu 0-3, cei din tribune i-au strigat antrenorului Emil Sandoi sa vina la FC Arges. Acesta a raspuns intrebarilor ziaristilor din Pitesti pe aceeasi tema, afirmand ca nu poate sa-l dea el afara pe Moldovan, dar ca īl intereseaza soarta Argesului.

Tudose
3rd October 2004, 12:26
Intr-o declaratie data in "Evenimentul Zilei", antrenorul Ion Moldovan afirma: “Situatia echipei nu e dezastruoasa. Am in continuare girul conducerii. Exista o clauza in contract conform careia, daca la sfirsitul turului echipa se va afla pe minus in clasamentul adevarului, antrenorul sa fie demis”.
In acest moment, FC Arges se afla la -4 in clasamentul adevarului. Pentru a ajunge cel putin la 0 in cele 6 etape ramase, ar trebui sa castigam cele 3 meciuri de acasa (cu FC Brasov, Bistrita si Apulum) si sa ne intoarcem cu minim 4 puncte din deplasarile la Timisoara, Giulesti si Stefan cel Mare - lucru practic imposibil la modul cum joaca echipa acum.

vladi
3rd October 2004, 15:47
....haideti sa fim seriosi, ne aflam in Romania, ce rost are sa vorbim aici de respectarea contractelor sau a intelegerilor ? In contractul lui poate sa scrie orice, daca cei din conducere vor il pastreaza pina la 23456-lea egal consecutiv, pe 29.aprilie. 2033 FC Arges - Martienii Ciucesti Gara 1-1!;-)

nici eu nu cred ca se rezolva nimic cu petitia aia...stie si Moldovan ca cei din galerie sint nemultumiti de el

Sinn Fein
4th October 2004, 09:35
Intr-o declaratie data in "Evenimentul Zilei", antrenorul Ion Moldovan afirma: “Situatia echipei nu e dezastruoasa. Am in continuare girul conducerii. Exista o clauza in contract conform careia, daca la sfirsitul turului echipa se va afla pe minus in clasamentul adevarului, antrenorul sa fie demis”.
In acest moment, FC Arges se afla la -4 in clasamentul adevarului. Pentru a ajunge cel putin la 0 in cele 6 etape ramase, ar trebui sa castigam cele 3 meciuri de acasa (cu FC Brasov, Bistrita si Apulum) si sa ne intoarcem cu minim 4 puncte din deplasarile la Timisoara, Giulesti si Stefan cel Mare - lucru practic imposibil la modul cum joaca echipa acum.

pai hai sa vedem.
Varianta optimista: poate batem pe bune Brasovul, facem egal cu Apulum si apoi ne ajuta Bistrita cu 3 puncte...mai scoatem un egal la Tmisoara si o luam de la rapid si Dinamo...rezultat? Cu Moldovan In B!!!
Varianta pesimista: egal cu Brasov si Apulum, victorie cu Bistrita (asta daca vor si ei, binenteles) si 0 puncte de la Timisoara, Rapid si Dinamo....rezultat? Tot Cu Moldovan In B!!!

Tudose
6th October 2004, 23:20
Intr-un interviu acordat in "Curierul zilei", vicepresedintele Consiliului de Administratie al FC Arges, Corneliu Penescu, unul din patronii de la PIC, afirma ca antrenorul Moldovan si presedintele Ilinca au in continuare credit pana in iarna si nu se pune problema schimbarii lor.

Sinn Fein
7th October 2004, 10:07
incredibil....

Tudose
16th October 2004, 22:02
Intr-o declaratie aparuta azi in cotidianul pitestean "Top" Ion Moldovan afirma ca nu va demisiona nici in cazul unui esec in meciul cu FC Brasov si ca nu ar fi sustinut niciodata ca ar pleca... eu unul nu mai inteleg nimic!

johannstrauss
16th October 2004, 22:56
ce-ar fi daca am face toti suporterii argeseni de pe "onlinesport" o petitie / scrisoare catre club,sa faca ceva cu Moldovan? de exemplu sa-l convinga ca si o victorie e buna, aduce 3 puncte, nu numai egaluri.
ar fi buna o petitie dar si catre jucatori.Sint niste fricosi.de ce joaca bine un meci-cu steaua si sunt penibil in altul - cu bacau....etc.eu cred ca nu sunt cu sufletul la aceasta echipa.parerea mea.va urez bafta si sa cada altii in b.

Tudose
17th October 2004, 18:13
Dupa meciul pierdut in Trivale cu Brasovul, Moldovan nu a mai sustinut conferinta de presa. S-a organizat o sedinta imediat dupa meci, in care ar trebui sa se ia o decizie. Dupa aproximativ 45 de minute a fost chemat si capitanul echipei, portarul Danut Coman. In mod normal (asa cum vedem noi normalul), sedinta ar trebui sa se termine cu demiterea lui Moldovan, ceruta de toti spectatorii. O sa revin imediat ce voi afla noutati.

Tudose
17th October 2004, 18:40
In jurul orelor 18.10 nu se aflase inca nimic. La cererea fortelor de ordine, suporterii au parasit zona din jurul stadionului. "Prima TV" a anuntat ca la Pitesti este o sedinta pentru schimbarea antrenorului.

Tudose
17th October 2004, 22:52
Sedinta de la stadion a durat aproape 4 ore. Bineinteles ca sperantele noastre in ceea ce il priveste pe Moldovan au fost in zadar. Ceea ce noi consideram "normal" nu este la fel privit de cei care se ocupa de destinele clubului. Antrenorul este in continuare tare pe pozitii. Incredibil, s-a propus sanctionarea jucatorilor (amenzi si amenintarea cu darea afara a tuturor componentilor echipei). Discutiile vor continua luni seara, in sedinta Consiliului Director.
Ca sa il citez pe Paul de la galerie - "e cea mai slaba conducere din istoria Argesului" - perfect adevarat!

Tudose
18th October 2004, 00:00
Intr-o interventie telefonica la "Recursul etapei", Moldovan afirma ca are contract cu Argesul pana in iunie 2005 si ca intentioneaza sa ramana la echipa cel putin pana in iarna. Maine, la sedinta Consiliului Director, va prezenta un raport de activitate dupa primele 10 etape. Chiar ma intreb ce ar putea sa spuna Comisarul intr-un astfel de raport...

ultravioletcanada
18th October 2004, 03:55
pai cu -7 la adevar, atunci cind nu ai jucat acasa decit 2 meciuri cu formatii cit de cit puternice (steaua si national), trebuie sa fii un ******* sa nu realizezi ca nu ai habar de aceasta meserie. sau, in cazul in care lotul e format din "petarde", un alt ******* e de vina pentru transferurile realizate, si componenta lotului.
dar, din cite imi aduc eu aminte, nu l-am auzit pe "nemaipomenitul" nostru antrenor vaitindu-se de componenta lotului.
morala?
nu trebuie sa asteptam sa vedem daca daca are bunul simt sa isi dea demisia. ne-a dovedit-o ca nu il are. asa ca, solutia e una singura: DATI-L AFARA!!!

Sinn Fein
18th October 2004, 09:27
Pai nu vor sa-l dea afara pt ca ar trebui sa-i plateasca nu stiu ce daune, ei vor sa il forteze sa demisioneze...si prin asta se vede ce conducere tampita avem la club daca ei semneaza astfel de contracte prin care li se limiteaza actiunile...revin si spun INCREDIBIL...

Tudose
18th October 2004, 20:41
Ne plangeam ca face Moldovan numai egaluri... iata ca de 3 etape incoace nici egalul nu il mai obtinem!

Vulturul
19th October 2004, 09:29
Moldovan depinde de Nicolescu
INCERTITUDINE. Ion Moldovan aşteaptă decizia Consiliului Director pentru a afla dacă va continua sau nu să fie antrenorul “alb-violeţilor”. Omul care ia decizii la FC Argeş este preşedintele Consiliului Judeţean, fostul senator Constantin Nicolescu. Politicianul este cel care nu vrea să renunţe la serviciile lui Moldovan, deşi echipa a ajuns īntr-o situaţie grea īn clasament, avīnd cel mai slab “adevăr” din Divizia A. Īmpotriva Comisarului sīnt acum mai mulţi membri ai Consiliul Director al clubului şi chiar o parte din jucători, īn special cei aduşi la Piteşti de Gigi Neţoiu.
După meciul de duminică, pierdut de FC Argeş īn faţa Braşovului cu 0-1, conducerea clubului din Trivale a intrat īntr-o şedinţă care a durat peste trei ore. La discuţii au participat antrenorul Ion Moldovan, secunzii săi, staff-ul medical şi căpitanul alb-violeţilor, portarul Daniel Coman. Īn final, cei prezenţi nu au ajuns la nici o concluzie, preşedintele Viorel Ilinca spunīnd că a fost convocată o şedinţă a Consiliului Director pentru aseară, īn care se va analiza situaţia echipei şi se vor lua măsuri pentru ieşirea acesteia din impas.
Comisarul nu vede un dezastru
Comisarul a spus că are contract cu FC Argeş pīnă īn 2005 şi că nu vrea să demisioneze. “Īn plus, acest -7 la adevăr nu este chiar aşa dezastruos”, a opinat Moldovan la finalul īntīlnirii. De altfel, īn caz că tehnicianul piteştenilor ar demisiona, acesta nu ar fi penalizat īn nici un fel, luīndu-şi banii la zi pīnă la momentul despărţirii de FC Argeş. Acelaşi lucru s-ar īntīmpla şi īn cazul īn care clubul l-ar demite pe Comisar. Practic, doar īn situaţia īn care Argeşul nu se clasează la finalul sezonului īn primele opt echipe, Moldovan va īncasa 50.000 īn loc de 60.000 dolari.


Sursa:www.prosport.ro

Sinn Fein
19th October 2004, 09:30
Se pare ca meciul cu Poli e considerat iar capital pt Moldovan...si cate oare vor mai fi capitale?

Tudose
20th October 2004, 17:15
In urma sedintei Consiliului Director de luni seara Moldovan a primit puteri si mai mari la echipa, avand dreptul sa excluda din lot pe oricare din jucatori fara a prezenta nici un referat. Sa imi spuneti daca mai intelege cineva ceva...

Vulturul
21st October 2004, 08:18
Jucătorii nu-l mai vor pe Comisar

Discuţiile de luni seară dintre diriguitorii lui FC Argeş şi jucătorii piteşteni au arătat că mai mult de jumătate din fotbalişti nu-l mai vor ca antrenor pe Ion Moldovan. “E vorba de şase-şapte inşi care au stat pe bancă īn acest tur. Dacă echipa e pe ultimul loc, au sărit primii să acuze, dacă aveam rezultate, ar fi tăcut din gură”, a replicat Comisarul. Īn realitate īnsă se pare că, īn afară de Năstăsie, Baicu, Bilaşco sau Marincău, majoritatea jucătorilor au declarat că nu mai pot lucra cu actualul antrenor, din cauză că acesta creează o atmosferă apăsătoare la echipă. Piteştenii, īn frunte cu o parte din cei aduşi de Neţoiu īn Trivale, i-au reproşat tehnicianului că īi īnjură şi īi umileşte la meciuri şi la antrenamente şi că, din acest motiv, nu se mai simt ataşaţi de FC Argeş. Cu toate acestea, se pare că preşedintele Consiliului Judeţean, Constantin Nicolescu, īl susţine īn continuare pe Comisar.


Sursa:www.prosport.ro

Sinn Fein
21st October 2004, 09:43
In urma sedintei Consiliului Director de luni seara Moldovan a primit puteri si mai mari la echipa, avand dreptul sa excluda din lot pe oricare din jucatori fara a prezenta nici un referat. Sa imi spuneti daca mai intelege cineva ceva...

Normal ca intelegem :)) Moldovan vrea sa-si salveze pielea si se da, cam ca Rednic, lucrat de fotbalisti. Adica nu e el de vina pentru rezultate, el a antrenat si pregatit bine meciurile. IN acest moment, io as da afara si vreo 10 jucatori si pe Moldovan si conducerea. Cat naiba o costa sa devii actionar principal la FC Arges? Sa se fereasca de mine daca ajung acolo, ca ii dau pe toti afara :ciocan: :ciocan:

Vulturul
22nd October 2004, 09:31
Domnule Moldovan, de ce a ajuns FC Argeş pe locul 14?Există mai multe explicaţii ale acestui parcurs slab, īnsă cred că două sīnt aspectele principale. Avem jucători care īn vară nu au făcut pregătire, gen Negoiţă şi Petroesc, motiv pentru care acum le e greu să ducă ritmul. De asemenea, de trei, patru ani echipa se luptă pentru evitarea retrogradării şi asta provoacă o stare de spirit proastă jucătorilor, acutizată īn ultima vreme.

Vă simţiţi trădat de jucători?
La Piteşti sīnt fotbalişti despre care pot spune că, īntr-un fel, sīnt creaţia mea şi nu pot afirma despre ei că m-au dezamăgit.

Sīnteţi de acord cu amenda pe care aţi primit-o din partea conducerii?
Legat de anumite sancţiuni financiare decise de Comitetul Director, au fost două aspecte discutate la şedinţă despre care nu pot da nici un fel de amănunt.


E corectă percepţia că la iarnă aţi putea renunţa la post, deşi acum păreţi să ţineţi cu dinţii de scaun?
Se poate īntīmpla orice după finalul turului, īnsă e clar totul se va decide după o analiză extrem de serioasă a primei părţi din campionat. Referitor la mine, pot rămīne sau pot pleca.

E adevărat că v-aţi schimbat atitudinea faţă de jucători?
De trei săptămīni am eliminat orice presiune īn relaţiile dintre mine şi jucători. Nu mai există nici o urmă de agresivitate verbală din partea mea, băieţii pot confirma acest aspect.

Sīnt fotbalişti la FC Argeş care susţin că după felul ostil īn care se manifestă publicul, Piteştiul nu merită echipă īn prima divizie. Ce spuneţi?Īn Trivale, publicul cunoaşte fotbal şi mulţi dintre suporteri au īncă pe retină jocul marelui Dobrin, aşa că e normal să fie nemulţumiţi. Īi putem īntoarce alături de noi dacă īncepem să cīştigăm, iar la Timişoara este un prilej foarte bun. Se poate spune că pentru noi e cel mai important meci de pīnă acum.


sursa:www.gsp.ro

Sinn Fein
23rd October 2004, 10:03
Inca nu stiu daca sa ma bucur sau nu pentru rezultatul cu Poli...m-as bucura sa plece Moldovan, dar sa nu vina Netoiu...ce naiba sa mai intelegi din politicile astea din campionatul intern? Netoiu e peste tot si "investeste" in toate echipele. Pacat ca un club cu traditie si istorie nu poate decide de unu singur pentru el insusi si trebuie sa vina altii ca Netoiu

Tudose
24th October 2004, 12:52
Moldovan a reusit sa treaca cu bine peste un meci crucial, cel de la Timisoara. Daca ar juca mereu asa si ar obtine rezultate, cu siguranta ca nu ar mai fi contestat.

Sinn Fein
25th October 2004, 09:26
Continui sa spun ca Moldovan nu va avea rezultate la FC Arges, poate decat (sa speram) ca salveaza echipa de la retrogrdare, acolo unde tot el a dus-o. Cu un meci nu se castiga nici respect nici un loc intre primele 6, asa cum se spunea

ultravioletcanada
25th October 2004, 17:06
corect

Sinn Fein
28th October 2004, 09:25
vorba alora din ziare, Moldovan se bucura ca a mai bifat o zi de miercuri pe banca tehnica...

Tudose
30th October 2004, 00:15
Dupa doua victorii consecutive (una in campionat, cea de a doua in Cupa), Moldovan nu numai ca si-a salvat postul, dar a fost reconfirmat ca antrenor cel putin pana in vara. Sunt curios ce rezultate va avea.

vladi
31st October 2004, 12:40
daca tot a ramas sa speram ca va avea rezultate bune....ca e in interesul nostru si al lui :-)..si sa ma scoatam citiva pustani, ca la asta totusi se pricepe dara indoiala

ultravioletu
31st October 2004, 13:56
numai ca faza cu "scosul catorva pustani" trebuie ajutata si de conducerea clubului cu "pastrarea catorva din pustanii scosi". Altfel degeaba scoatem, daca ajungem pepiniera stelei.