PDA

View Full Version : Etapa 23: Ceahlaul Piatra Neamt - CFR Cluj



delaparis
9th March 2008, 22:28
Sambata, 15 martie:
Ceahlaul Piatra Neamt - CFR Cluj, ora 20:45, Antena 1

discutii inainte si dupa meci aici

vlad1607
9th March 2008, 22:37
X 2 !

Marcu
9th March 2008, 22:41
Merg pe X solist. Altfel se ingroasa gluma.

resita
9th March 2008, 22:42
2 solist

si cfr este campioana iar ceahlaul este in liga a II-a :D

vlad1607
9th March 2008, 22:43
Merg pe X solist. Altfel se ingroasa gluma.

e foarte groasa deja...hai toata lumea din Precista, Maratei si Darmanesti la meci doar cu sustinere puternica din tribuna are Ceahlaul o sansa :D

Dennis
9th March 2008, 22:47
in mod normal 2 solist, sa vedem ce ne rezerva viitorul :P

Sezione
9th March 2008, 23:13
Merg pe X solist. Altfel se ingroasa gluma.

E deja GROASAAA:P

crissis
9th March 2008, 23:28
Bate CFR-ul iar Ceahlaul mai face un pas spre matineu.

YoYoyOi
9th March 2008, 23:43
iar castiga CFR-ul :D

Ess
9th March 2008, 23:45
din etapa viitoare incepe homofilia stelei :mda:
on toppic: 2 solist: 8-9

TaciAcolo
9th March 2008, 23:45
meci greu! pt clujeni...dar daca nu`i trateaza de sus o sa castige

ensic
9th March 2008, 23:47
Sper sa castigam! Presimt ca o sa creasca rata sinuciderilor in Pipera!:headbang::headbang::headbang:

Ess
9th March 2008, 23:48
mai sigur ar fii un meteorit!
ca de gherman nu v-a placut :mda:
acum stam in acelas maldar de kkt :ok:

YoYoyOi
9th March 2008, 23:49
n-ave griji ensic, ca nu se asteapta nimeni la surprize in meciul asta... respirati si voi o saptamana :D

KpaC
10th March 2008, 00:22
doar daca se intampla vreo minune scoatem un egal .. dar cu oile aduse de la steaua in primul 11 nu facem nimic

YoYoyOi
10th March 2008, 00:26
ca si cum cu oile voastre de pana acum ati fi fost liderii campionatului :happy

serv_ag
10th March 2008, 00:28
Merg pe X solist. Altfel se ingroasa gluma.

Cred ca e groasa rau.:headbang:.. shi nu e gluma!:happy

tataleone
10th March 2008, 00:31
Castiga CFR, ca Ceahlaul e slaba rau...Dar ii asteapta zile grele pe ceferisti...
0-1 sau 0-2

aLEX_U_1919
10th March 2008, 02:36
0-0

Rossi
10th March 2008, 08:06
bate Ceahlaul la scor :evil:

Nightwish
10th March 2008, 10:37
ceahlaul isi va da sufletul in meciul asta.este echipa de casa a lui dinamo.

Asa, si? Ce are Dinamo cu CFR? Daca ar fi jucat Ceahlaul cu vreo contracandidata la locul 2, mai intelegeam si eu:sleep:...
Bate CFR greu, la un gol diferenta..

six
10th March 2008, 11:36
Victorie la limita a Cloojenilor.......2 solist ;)

orbette
10th March 2008, 11:39
depinde de tactica ceahlaului. daca zic mersi pentru un punct, l-ar putea obtine. daca hizo e disperat si joaca la victorie, bate cfr.

YoNuTzz
10th March 2008, 11:48
mda...o sa bata CFR-ul la diferenta de un gol...

grasu2
10th March 2008, 12:10
Castiga CFRul cu un penalty in minutul 90+5, accordat la o cazatura acrobatica a lui Fabbiani in careu. In minutul 88 Ceahlaul marcheaza dupa ce Frunza e singur cu portarul dar golul este anulat pe motiv de offside; reluarile TV arata ca nu a fost offside. CFRul scapa fara cartonase rosii de 5 ori, dupa ce Tony are o intrare criminala cu 2 picioare la un nemtean, Fabbiani ii da un cap in gura la Multescu si Trica ii da un sut in fund la un fundas intr-un moment de nervi.

serv_ag
10th March 2008, 12:30
bate Ceahlaul la scor :evil:

De acord.... de la 0-2 incepem sa numaram:drak:

serv_ag
10th March 2008, 12:31
Castiga CFRul cu un penalty in minutul 90+5, accordat la o cazatura acrobatica a lui Fabbiani in careu. In minutul 88 Ceahlaul marcheaza dupa ce Frunza e singur cu portarul dar golul este anulat pe motiv de offside; reluarile TV arata ca nu a fost offside. CFRul scapa fara cartonase rosii de 5 ori, dupa ce Tony are o intrare criminala cu 2 picioare la un nemtean, Fabbiani ii da un cap in gura la Multescu si Trica ii da un sut in fund la un fundas intr-un moment de nervi.

Esti cumva scenarist de telenovele? Nu? Pacat, ai avea o slujba potrivita cu talentul tau.:happy

laurdog
10th March 2008, 12:36
pi iei mai plaiesii miei. ti fac io pi tini mai muresani :happy

grasu2
10th March 2008, 12:57
Esti cumva scenarist de telenovele? Nu? Pacat, ai avea o slujba potrivita cu talentul tau.:happy

Mersi de compliment, ma gandeam sa incep cu piesa de teatru "Nea Jiji si Ungurul Blatist: Lupta pentru Sampion Lig, Patrie si Autonomie".

Cred ca intr-un final am sa ma multumesc cu Ceahlaul - CFR.

tataleone
10th March 2008, 14:51
Castiga CFRul cu un penalty in minutul 90+5, accordat la o cazatura acrobatica a lui Fabbiani in careu. In minutul 88 Ceahlaul marcheaza dupa ce Frunza e singur cu portarul dar golul este anulat pe motiv de offside; reluarile TV arata ca nu a fost offside. CFRul scapa fara cartonase rosii de 5 ori, dupa ce Tony are o intrare criminala cu 2 picioare la un nemtean, Fabbiani ii da un cap in gura la Multescu si Trica ii da un sut in fund la un fundas intr-un moment de nervi.

Cred ca ai incurcat putin thread-urile...in loc de CFR ai vrut sa zici Steaua, in loc de Fabbiani - Dica, in loc de Tony - Radoi etc...

grasu2
10th March 2008, 15:20
Cred ca ai incurcat putin thread-urile...in loc de CFR ai vrut sa zici Steaua, in loc de Fabbiani - Dica, in loc de Tony - Radoi etc...

Daca nu s-a prins nimeni pana acuma va spun eu: am zis in batjocura. Nu se impiedica CFRul de Ceahlaul decat foarte FOARTE greu.

dede
10th March 2008, 15:23
cine e arbitru?

serv_ag
10th March 2008, 16:14
cine e arbitru?

Initial trebuia sa fie A. Tudor:headbang:, da cred ca are ceva etape libere...:happy

serv_ag
10th March 2008, 16:16
Mersi de compliment, ma gandeam sa incep cu piesa de teatru "Nea Jiji si Ungurul Blatist: Lupta pentru Sampion Lig, Patrie si Autonomie".

Cred ca intr-un final am sa ma multumesc cu Ceahlaul - CFR.

Zau ca meritzi mai mult....:drak:

serv_ag
10th March 2008, 16:17
Daca nu s-a prins nimeni pana acuma va spun eu: am zis in batjocura. Nu se impiedica CFRul de Ceahlaul decat foarte FOARTE greu.

Stai linishtit, ne-am prins din prima (chiar shi io, care's ardelean:D), da' ne-am prins in telenovela!:happy

TZEFERU
10th March 2008, 18:11
Nu avem voie sa nu batem la Kiatra. Intram in perioada de gratie cind echipele de sus (cele dupa CFR) vor continua sa afirme ca ....Nu ne mai intereseaza titlul.....blabla...Deocamdata Steaua, Poli, Rapid sint angrenate in lupta pentru TITLU....ca le va fi mai greu e alta poveste....dar acolo se bat...nu la locul 2 si 3. Etapa viitoare e suspecta de 2 meciuri egale...Cravoia si Ghencea. Poli poate pusca locul 2 si provincia poate re-intra in "normalitate". Dupa cum se exprima in teren echipa cea mai periculoasa in retur este Poli, desi nu cunosc tensiunile de acolo. Deocamdata noi ne bucuram de un status-quo obtinut in tur sper sa nu pierdem din aburi ca totusi mai sint 12 etape. (mai mult de o treime de campionat) Atentie !.

serv_ag
10th March 2008, 18:20
Nu avem voie sa nu batem la Kiatra. Intram in perioada de gratie cind echipele de sus (cele dupa CFR) vor continua sa afirme ca ....Nu ne mai intereseaza titlul.....blabla...Deocamdata Steaua, Poli, Rapid sint angrenate in lupta pentru TITLU....ca le va fi mai greu e alta poveste....dar acolo se bat...nu la locul 2 si 3. Etapa viitoare e suspecta de 2 meciuri egale...Cravoia si Ghencea. Poli poate pusca locul 2 si provincia poate re-intra in "normalitate". Dupa cum se exprima in teren echipa cea mai periculoasa in retur este Poli, desi nu cunosc tensiunile de acolo. Deocamdata noi ne bucuram de un status-quo obtinut in tur sper sa nu pierdem din aburi ca totusi mai sint 12 etape. (mai mult de o treime de campionat) Atentie !.

Eshti modest? sau parshiv? CFR se distantzeaza ca simplonu de toata lumea:ok:, batalia e numai pentru ordinea locurilor 2-3-4-5, locuri "europene" aducatoare de bani:cool:.... Frumos ar fi ca provincia sa ia cashcavalul macar de data asta, poate se mai echilibreaza conturile. Cel mai cashtigat ar fi tot fotbalul romanesc!:yeah:

Lordliv
10th March 2008, 18:54
bate ceahlaul!

inceputul sfarsitului, pentru clujeni:( (:drak:)

crissis
10th March 2008, 18:55
Stai linistit ca bate CFR-ul si scapam de pinalti :ok:

Lordliv
10th March 2008, 19:00
Stai linistit ca bate CFR-ul si scapam de pinalti :ok:

si eu vreau ,dar taci sa nu ma auda clujenii...:confused:

ps. ceahlaul la -16,suna bine!

gica
10th March 2008, 19:17
Daca ne gandim la clasament si statistica ar trebui sa batem fara mari probleme....
Dar pentru Ceahlaul este un meci foarte important.Cred ca daca pierd acum sunt 70% retrogradati.
Imi aduc aminte de meciul lor pierdut cu Rapid zic eu nemeritat.
Asa ca va fi o partida interesanta,iar la noi lipseste si Semedo.

serv_ag
10th March 2008, 19:41
Daca ne gandim la clasament si statistica ar trebui sa batem fara mari probleme....
Dar pentru Ceahlaul este un meci foarte important.Cred ca daca pierd acum sunt 70% retrogradati.
Imi aduc aminte de meciul lor pierdut cu Rapid zic eu nemeritat.
Asa ca va fi o partida interesanta,iar la noi lipseste si Semedo.

Ma mir ca un meci cu un final atit de evident starneshte atitea comentarii... 2 fara patima!:cool:

SteelBoyA
10th March 2008, 19:55
x2

TZEFERU
10th March 2008, 21:45
Eshti modest? sau parshiv? CFR se distantzeaza ca simplonu de toata lumea:ok:, batalia e numai pentru ordinea locurilor 2-3-4-5, locuri "europene" aducatoare de bani:cool:.... Frumos ar fi ca provincia sa ia cashcavalul macar de data asta, poate se mai echilibreaza conturile. Cel mai cashtigat ar fi tot fotbalul romanesc!:yeah:

Pai da ne distantam ca simplonu...dar am luaton' freza in Ghencea, la Poli asisderea....chestia e ca si altii au calcat gresit....vezi Poli - Urziceni mai recent....si Iasi - Steaua 2-1 mai "demult"....:D de Rapid sa nu mai vorbesc, ei sint in "reconstructie".da nu inseamna ca nu mai trag si ei atit cit or putea..:P. Deci nu e nici un mishto nu stiu de unde ai scos-o.
Idea e ca in 12 etape putem face maxim 3 egaluri si sau 2 infringeri la situatia calculata la zi....si totusi avem meciuri dificile fara nici un misto. Macar de am fi la 2-3 etape de la o distanta teoretica de a fi matematic campioni....dar pina acolo mai este o piine buna de mincat. Sigur si acum sintem la "distanta teoterica" dar...prea teoretica inca.

Nightwish
10th March 2008, 21:55
si eu vreau ,dar taci sa nu ma auda clujenii...:confused:


Ia te uite unde e ceferistul undercover :D

serv_ag
10th March 2008, 22:10
@TZEFERU
Matematica asta se aplica shi la contracandidate (care's alea?:happy), de aia zic io ce zic... :ok:

TZEFERU
10th March 2008, 22:18
@TZEFERU
Matematica asta se aplica shi la contracandidate (care's alea?:happy), de aia zic io ce zic... :ok:

Dap asa e, nu am zis ca nu. Urmeaza o saptamina de foc cu 3 etape....si distanta teoretica se poate mari prin efectul de "ceata" sau micsora prin "inseninare"....sau inca mai poate stagna. (lucru bun doar CFR-ului poate)

serv_ag
10th March 2008, 22:25
Dap asa e, nu am zis ca nu. Urmeaza o saptamina de foc cu 3 etape....si distanta teoretica se poate mari prin efectul de "ceata" sau micsora prin "inseninare"....sau inca mai poate stagna. (lucru bun doar CFR-ului poate)

Io zic ca stagneaza:

CFR bate sigur
Steaua.... 1X2, depinde de telefoanele dintre mimi si oaia aia
Urziceni ... 2X1 (vezi mai sus:happy)
Dinamo bate
Poli bate
Rapid .... depinde de Taher (aflam miercuri) shi de cita presiune pune pe jucatori sa invetze din Coran :happy

Asha ca, cel putzin ramine "stand by"

danpuric78
10th March 2008, 23:02
Nu avem voie sa nu batem la Kiatra.

No, ca-i zis-o. Ai auzit pe multi zicand asa? Ti-as recomanda o vizita la "Kiatra" si apoi mai vorbim.

danpuric78
10th March 2008, 23:14
Stai linistit ca bate CFR-ul si scapam de pinalti :ok:

Stai tu linistit, ca se retrage oricum. I-a ajuns si lui sa fie batjocura tutror.
Unii fac mult bine si cateva greseli-si mereu alea sunt scoase in fata. Altii distrug tot ce ating - insa sunt mari eroi.

Pana una alta Pinalty e singurul care lasa ceva in urma dupa ce se retrage din fotbal. e drept ca unii aflati la 130 km distanta crapa de invidie ca la ei nu s-a facut nimik. Insa asta nu e din vina nici a pietrenilor nici a iesenilor. o rivalitate cretina de doi lei.

Ma rog, macar lumea din oras il apreciaza pe stefan. Nu stiu cati au realizat cat a realizat el, atat in fotbal cat si in rest.

In rest doresc iasului cat mai multa continuitate in liga 1. Cat mai multe performante - sa mergeti sa jucati chiar si in cupele europene. Veti gasi un stadion sa va gazduiasca la 130 km spre vest.

TZEFERU
10th March 2008, 23:19
No, ca-i zis-o. Ai auzit pe multi zicand asa? Ti-as recomanda o vizita la "Kiatra" si apoi mai vorbim.

Nu am zis-o la misto. Am avut o colega din....Piatra-Neamt pe cind faceam ucenicie prin Hunedoara...si ea zicea...Kiatra (sau Cheatra)....si am zis "okei daca tu zici asa o fi ca prea o zici cu foc"
:D

danpuric78
10th March 2008, 23:24
Nu am zis-o la misto. Am avut o colega din....Piatra-Neamt pe cind faceam ucenicie prin Hunedoara...si ea zicea...Kiatra (sau Cheatra)....si am zis "okei daca tu zici asa o fi ca prea o zici cu foc"
:D

Sa mori tu ca era din piatra-neamt. Sau iti zicea asa ca sa nu zica ca e de la tara?

PerVersion
11th March 2008, 00:40
Ceahlaul a pierdut tot in acest retur, cu Dinamo, Farul si Poli Iasi. Insa a pierdut toate aceste meciuri la limita. N-am vazut decat meciul cu Dinamo, in care nemtenii n-au jucat rau... sau n-a jucat Dinamo bine, nu stiu sigur.

Ideea e ca situatia e grava de tot la ei, si cred ca isi pun mari sperante in acest meci. Daca vor juca deschis, cred ca avem prima sansa. In schimb, daca aleg sa joace la egal, poate aparea si o surpriza. Totul depinde de cat de determinati vor fi la acest meci. Sa vedem ce tactica va aplica Sir Viorel Hizo. :)

Universal
11th March 2008, 00:55
Surpriza etapei, se termina egal.TRebuie sa mai piarda si puncte...

PerVersion
11th March 2008, 01:30
Trebuie?! :happy Vezi sa nu trebuiasca sa mai pierdeti voi puncte, ca Unirea va batut pe unde va prins sezonul asta. :)

TZEFERU
11th March 2008, 02:19
Sa mori tu ca era din piatra-neamt. Sau iti zicea asa ca sa nu zica ca e de la tara?

pai era si ea stagiara din Piatra-Neamt, sa stii ca acu 20 de ani nu se umbla cu minciuni ca de unde esti ...si cu "chiar de acolo esti"?...dar daca ma gindesc bine si sap....parca-parca a amintit ca "doar unii zic asa" nu toti...
si tot de la ea am aflat cum zic aia de peste Prut la lovitura de la 11 m...."palitura de osinda" si la lovitura de colt..."lovitura de ungher".....pe atunci nu stiam si nu prea aveam de unde sa aflu doar daca as fi fost mai aproape de zona poate.

PerVersion
11th March 2008, 02:30
si tot de la ea am aflat cum zic aia de peste Prut la lovitura de la 11 m...."palitura de osinda" si la lovitura de colt..."lovitura de ungher"

:happy:happy:happy Astea sunt prea tari. Vreau sa primim o palitura de osanda si in acest meci, in caz ca suntem incapabili sa castigam altfel... :happy Sau o lovitura de ungher pe degeaba, sa dea Cadu gol. :)

Bell
11th March 2008, 04:12
io zic ca le dam vo 2, 3 ... oare il baga Ando pe adibaioru' de Cluj??!!!

serv_ag
11th March 2008, 08:40
din etapa viitoare incepe homofilia stelei :mda:
on toppic: 2 solist: 8-9

evolueaza de la ... spasmofilie?:happy
2 fara discutzii:cool:

serv_ag
11th March 2008, 08:42
:happy:happy:happy Astea sunt prea tari. Vreau sa primim o palitura de osanda si in acest meci, in caz ca suntem incapabili sa castigam altfel... :happy Sau o lovitura de ungher pe degeaba, sa dea Cadu gol. :)

Vrei cam multe... eshti pervers?:D
2 fara discutzii!

crissis
11th March 2008, 09:34
Stai tu linistit, ca se retrage oricum. I-a ajuns si lui sa fie batjocura tutror.
Unii fac mult bine si cateva greseli-si mereu alea sunt scoase in fata. Altii distrug tot ce ating - insa sunt mari eroi.

Pana una alta Pinalty e singurul care lasa ceva in urma dupa ce se retrage din fotbal. e drept ca unii aflati la 130 km distanta crapa de invidie ca la ei nu s-a facut nimik. Insa asta nu e din vina nici a pietrenilor nici a iesenilor. o rivalitate cretina de doi lei.

Ma rog, macar lumea din oras il apreciaza pe stefan. Nu stiu cati au realizat cat a realizat el, atat in fotbal cat si in rest.

In rest doresc iasului cat mai multa continuitate in liga 1. Cat mai multe performante - sa mergeti sa jucati chiar si in cupele europene. Veti gasi un stadion sa va gazduiasca la 130 km spre vest.

Eu cred ca pinalti plateste niste pacate mai vechi. Retragerea lui sa nu fie ca a lui copos doar de ochii lumii. Stefan a facut lucruri bune si frumoase la Piatra Neamt, fara indoiala, dar totusi nu a reusit sa faca si o echipa cat de cat competitiva. A reusit anul trecut sa reanimeze echipa dar este foarte greu sa o mentina in viata.
Meci greu pentru ambele echipe care au obiective total opuse si pentru care doar victoria conteaza.

boni2204
11th March 2008, 11:15
in mod normal cfr va pleca cu cele 3 puncte de la Piatra Neamt

serv_ag
11th March 2008, 15:02
in mod normal cfr va pleca cu cele 3 puncte de la Piatra Neamt

In sfarshit inca unul care ratzioneaza :D

dede
11th March 2008, 15:14
Trebuie?! :happy Vezi sa nu trebuiasca sa mai pierdeti voi puncte, ca Unirea va batut pe unde va prins sezonul asta. :)
nu ne-a prins in Ghencea

greu cu gramatica asta...

Oaia Dolly
11th March 2008, 19:05
Stai tu linistit, ca se retrage oricum. I-a ajuns si lui sa fie batjocura tutror.
Unii fac mult bine si cateva greseli-si mereu alea sunt scoase in fata. Altii distrug tot ce ating - insa sunt mari eroi.

Pana una alta Pinalty e singurul care lasa ceva in urma dupa ce se retrage din fotbal. e drept ca unii aflati la 130 km distanta crapa de invidie ca la ei nu s-a facut nimik. Insa asta nu e din vina nici a pietrenilor nici a iesenilor. o rivalitate cretina de doi lei.

Ma rog, macar lumea din oras il apreciaza pe stefan. Nu stiu cati au realizat cat a realizat el, atat in fotbal cat si in rest.

In rest doresc iasului cat mai multa continuitate in liga 1. Cat mai multe performante - sa mergeti sa jucati chiar si in cupele europene. Veti gasi un stadion sa va gazduiasca la 130 km spre vest.

Cu tot respectul pentru Piatra Neamt nu se poate vorbi de rivalitate intr Iasi si Piatra Neamt decat la nivel fotbalistic.Amandoua sunt orase frumoase dar de calibru diferit. No offence.

On topic 1-1

danpuric78
11th March 2008, 19:24
Eu cred ca pinalti plateste niste pacate mai vechi. Retragerea lui sa nu fie ca a lui copos doar de ochii lumii. Stefan a facut lucruri bune si frumoase la Piatra Neamt, fara indoiala, dar totusi nu a reusit sa faca si o echipa cat de cat competitiva. A reusit anul trecut sa reanimeze echipa dar este foarte greu sa o mentina in viata.
Meci greu pentru ambele echipe care au obiective total opuse si pentru care doar victoria conteaza.

Eu n-am zis ca echipa poate sau ca ar trebui sa ramana in prima liga. la ce joaca akum e clar ca la anu' avem derby cu bacaul. in nocturna tur-retur:D

poate sa se retraga linistit, ca oricum a facut si bine. Iar o chestie pe care presa bucuresteana o uita: e printre putinii care atunci cand a zis ca se lasa de magarii s-a cam lasat. ca daca nu acum nu era in situatia asta. Poate nu 100%, dar oricum e o mare diferenta intre el si aia care se bat cu crucea corectitudinii in piept si umbla cu manevre etapa de etapa.

Ar mai fi "afacerea delta tulcea" - insa aia a fost mai mult o conjunctura. din moment ce se stia cu multe etape inainte de final ca tulcea nu va juca in A pe stadionul propriu - pentru ei a fost o licitatie - daca nu trageau pentru ceahlaul o lasau mai moale ca sa ia altii locul lor.


OK ca am fost suficient pe langa. Meciul asta e greu. E o diferenta mare la toate capitolele intre ceahlaul si cfr. Cred ca nu sunt departe de adevar ca se intealnesc echipa care joaca cel mai bine cu aia care joaca cel mai prost. Cel putin in acest moment.
Doar o minune poate aduce victoria ceahlaului. insa minunile se intampla atunci cand oamenii cu caracter pun suflet si pasiune. Iar asta lipseste la piatra neamt.

Leo
11th March 2008, 20:10
1 solist

serv_ag
11th March 2008, 20:32
1 solist

Mai degraba duet! adica 2!:D

rhadoo
12th March 2008, 00:12
meci de 2,dar va fi lupta mare cu becali prin cantonament,iar ceahlaul va fi avantajat ,va lupta pt puncte pe banii lui becali

Bell
12th March 2008, 06:04
iar trebuie sa castigam... n-avem incotro... plus ca tebuie sa se vada si imbunatatiri in relatiile de joc. Sper sa nu fie un meci greu pentru noi ca o sa avem o saptamana incarcata... batem la 2, 3 goluri diferenta
HAI CFRUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!

m8k
12th March 2008, 15:09
0-1! Cadu in min.90+6!

TZEFERU
12th March 2008, 18:25
Dupa parerea mea relatiile de joc sint legate si de valoarea si pregatirea individuala a fiecarui jucator. Trebuie sa fii in stare sa dai o pasa, o centrare buna (cea ce o facem mai greu in ultimul timp) sa stii sa te descurci cu mingea cind trebuie si in momentul fazei sa dai pasa la momentul potrivit si nu o secunda mai tirziu. De la mijloc in sus fiecare jucator de valoare poate incerca si faze de unul singur de pe la 30-40 de m....de acea Hagi era bun ca lua o minge pe cont propriu si mergea spre poarta cu ea si daca nu putea da gol putea da o pasa de gol, practic simplificind faza si astfel economisea resursele de energie ale echipei. Asta depinde si cum se apara echipa adversa nu poti tot timpul sa incerci de unul singur dar tre sa ai si curaj si sa simti cind sa o faci.
(exemplu bun Dubarbier - a sesizat o mica nesincronizare in apararea Buzaului si a reactionat)
Fiecare meci e diferit si de acea jucatorii care nu au mingea trebuie sa stie cam pe unde sa stea in teren si sa nu stea in pozitii dificile de a primi pasa la o adica.
Inca mai facem destule stingacii si Cadu cam exagereaza cu coatele, deocamdata avem o destul de buna elasticitate in joc dar nu din cale afara, sintem inca la "buza de jos" al unui potential joc bun de acea zic eu avem inca emotii pentru locul 1 pentru urmatoarele 6-7 meciuri cel putin daca nu pentru toate 12.

six
12th March 2008, 19:38
aveti grija ca moldovenii sunt relativ periculosi........bafta :ok:

gica
12th March 2008, 20:45
Dupa parerea mea relatiile de joc sint legate si de valoarea si pregatirea individuala a fiecarui jucator. Trebuie sa fii in stare sa dai o pasa, o centrare buna (cea ce o facem mai greu in ultimul timp) sa stii sa te descurci cu mingea cind trebuie si in momentul fazei sa dai pasa la momentul potrivit si nu o secunda mai tirziu. De la mijloc in sus fiecare jucator de valoare poate incerca si faze de unul singur de pe la 30-40 de m....de acea Hagi era bun ca lua o minge pe cont propriu si mergea spre poarta cu ea si daca nu putea da gol putea da o pasa de gol, practic simplificind faza si astfel economisea resursele de energie ale echipei. Asta depinde si cum se apara echipa adversa nu poti tot timpul sa incerci de unul singur dar tre sa ai si curaj si sa simti cind sa o faci.
(exemplu bun Dubarbier - a sesizat o mica nesincronizare in apararea Buzaului si a reactionat)
Fiecare meci e diferit si de acea jucatorii care nu au mingea trebuie sa stie cam pe unde sa stea in teren si sa nu stea in pozitii dificile de a primi pasa la o adica.
Inca mai facem destule stingacii si Cadu cam exagereaza cu coatele, deocamdata avem o destul de buna elasticitate in joc dar nu din cale afara, sintem inca la "buza de jos" al unui potential joc bun de acea zic eu avem inca emotii pentru locul 1 pentru urmatoarele 6-7 meciuri cel putin daca nu pentru toate 12.



Nu cred ca este rau pentru echipa sa-si simta amenintata pozitia....Pe acest fond vine mobilizarea si implicit rezultatele!
Sunt cateva etape interesante din care daca noi iesim bine avem certitudinea ca ne distantam cel putin de una dintre Steaua si Rapid(avand meci direct) sau de amandoua...la egal.
Cred ca avem nevoie de mai multa consistenta in atac pentru a castiga la Ceahlaul.Va fi o partida dificila.Daca din urmatoarele 3 partide pastram distanta cred ca suntem pe drumul cel bun...pentru primul loc.

Vincitor
12th March 2008, 20:54
sa bata CFR !

chinna tm
13th March 2008, 11:33
oare pinalti nu a primit vreao "sugestie" de la "prietenul" borcea ca sa incurce cfr-ul?.....totul e sa si poata.....va fi un meci interesant:D

mario_uta
13th March 2008, 12:40
oare pinalti nu a primit vreao "sugestie" de la "prietenul" borcea ca sa incurce cfr-ul?.....totul e sa si poata.....va fi un meci interesant:D
mai repede a primit o sacosa de la cioban,oricum bate C.F.R.-UL

OM
13th March 2008, 14:14
mai repede a primit o sacosa de la cioban,oricum bate C.F.R.-UL
Indiferent de continutul si marimea"sacosei",potentialu' nemtenilor e sub a celor de la CFR.Marea surpriza ar fi un egal,dar cred ca castiga CFR-ul. prono 2

forza_CFR
13th March 2008, 20:58
hai ca batem ;)

serv_ag
13th March 2008, 22:18
hai ca batem ;)

Fara indoiala!:ok:

CFR1907
14th March 2008, 11:34
Hai ca asta e prea de tot. Iarasi ne arbitreaza cineva din Bucuresti. Sper ca Bogaciu Aurelian, chiar daca e bucurestean, sa arbitreze corect si sa nu se lase influentat de banii lui Becali.:mda:

ensic
14th March 2008, 12:17
Ciudat e ca sunt o groaza de centrali din Bucuresti etapa asta, cu mult peste media campionatului!
Doar la partida buzaului e un moldovean din Focsani!

serv_ag
14th March 2008, 13:56
Hai ca asta e prea de tot. Iarasi ne arbitreaza cineva din Bucuresti. Sper ca Bogaciu Aurelian, chiar daca e bucurestean, sa arbitreze corect si sa nu se lase influentat de banii lui Becali.:mda:

Cu luminari la biserica ai incercat? ca altfel nu sint sanse...:(

Razvan T.
14th March 2008, 16:35
0-4 :ok::ok::ok::ok:

PerVersion
14th March 2008, 22:12
0-4 :ok::ok::ok::ok:


Nici chiar asa... in eventualitatea ca meciul va fi la discretia noastra, la 0-2 cred ca ne oprim, pt ca avem o saptamana grea.

Insa greu de crezut ca vom domina tot meciul, avand in vedere ca Ceahlaul e intr-o situatie disperata.

mario_uta
15th March 2008, 08:50
Sper sa cistigati,si sa luati titlul anul asta,forzza CFR........

BacauHooligan
15th March 2008, 09:44
Tin cu CFR ...eu zic ca bate la vro 3 goluri diferenta ...
piatra neamt ... este si va fi o imensa boratura a Bacaului

Radu
15th March 2008, 09:47
iara s-a gasit descultu asta de tyby sa deschida gura...:(

BacauHooligan
15th March 2008, 09:53
iara s-a gasit descultu asta de tyby sa deschida gura...:(

auzi bah pustiule ... noi park vorbiesem ceva ...

Te bagi tu ,,,ca vezi doamne ejti mare stelist ultras si ce mai crezi tu ejti ... (again aduti aminte ce ai scris dupa un meci de CL pierdut de steaua la status )
Mie mi se rupe de Steaua ...eu ma ghidez dupa ce imi vrea mie inima :
si anume sa castige provincia titlul ...si sa vad parlitii din piatra acolo unde le e locul ....liga 2

Radu
15th March 2008, 09:59
auzi bah pustiule ... noi park vorbiesem ceva ...

Te bagi tu ,,,ca vezi doamne ejti mare stelist ultras si ce mai crezi tu ejti ... (again aduti aminte ce ai scris dupa un meci de CL pierdut de steaua la status )
Mie mi se rupe de Steaua ...eu ma ghidez dupa ce imi vrea mie inima :
si anume sa castige provincia titlul ...si sa vad parlitii din piatra acolo unde le e locul ....liga 2
ti se rupe de steaua...dar prin ghencea mai vi,nu?ce am scris la sts dupa un meci de cl?ia zi...
de asta ce zici...nu vezi cat de penibil esti...
Promit ca am sa pun aici lunkul cu niste pustani filmati la Bacau in peluza …e o gradinita intreaga … si is super draci:
-au aruncat cu bolovani in suporterii de la Odorhei (la Stiinta Odorhei ) jandarmii nu stia cum sa ii opreasca
-ne-au adus fumigene de alea din mingi de ping pong …care le-am confiscat noi de neam jucat oleak in afara salii cu ele
-au facut o japoneza pe care au scris “Imi place sa fiu huligan ”
am sa postez si filmuletul mai inspre seara sa vedeti cum o gradinita de copii striga pe stadion “1 2 3 Sravarache este gay” (Stavarache e primarul Bacaului un specimen anti-fotbal)
esti tare,nu?
copile uita-te la tine ca esti prost de puti...
voi bacauanii in general dati dovada ca sunteti niste idioti...asa ca...
daca vrei sa mai pun idiotenii pe care le postezi tu pe alte forumuri o sa le pun...mai bine abtine-te de la jigniri pe PM si alte tampenii...

KpaC
15th March 2008, 09:59
Tin cu CFR ...eu zic ca bate la vro 3 goluri diferenta ...
piatra neamt ... este si va fi o imensa boratura a Bacaului

ma colegule .. iti da majoratul dureri de cap .. sau care e problema .. schimba semnatura ma incultule .. si apropo .. hai dute l ameci la la 11 incepe :drak: :drak:

BacauHooligan
15th March 2008, 10:10
ti se rupe de steaua...dar prin ghencea mai vi,nu?ce am scris la sts dupa un meci de cl?ia zi...
de asta ce zici...nu vezi cat de penibil esti...
Promit ca am sa pun aici lunkul cu niste pustani filmati la Bacau in peluza …e o gradinita intreaga … si is super draci:
-au aruncat cu bolovani in suporterii de la Odorhei (la Stiinta Odorhei ) jandarmii nu stia cum sa ii opreasca
-ne-au adus fumigene de alea din mingi de ping pong …care le-am confiscat noi de neam jucat oleak in afara salii cu ele
-au facut o japoneza pe care au scris “Imi place sa fiu huligan ”
am sa postez si filmuletul mai inspre seara sa vedeti cum o gradinita de copii striga pe stadion “1 2 3 Sravarache este gay” (Stavarache e primarul Bacaului un specimen anti-fotbal)
esti tare,nu?
copile uita-te la tine ca esti prost de puti...
voi bacauanii in general dati dovada ca sunteti niste idioti...asa ca...
daca vrei sa mai pun idiotenii pe care le postezi tu pe alte forumuri o sa le pun...mai bine abtine-te de la jigniri pe PM si alte tampenii...
Thoooamne fereste !!! Bah nu mai manca ***** ...:happy:happye adevarata faza cu gradinitza :)) si inca ceva ...am o nedumerire
mereu cand are meci Steaua ...ejti online pe mess ... Bah...hai lasa-ne ca de in Romania asta toti sunteti ultrasi , fotbalisti ,dj ,barosani si toate cele ... hai pa total

BacauHooligan
15th March 2008, 10:17
ma colegule .. iti da majoratul dureri de cap .. sau care e problema .. schimba semnatura ma incultule .. si apropo .. hai dute l ameci la la 11 incepe :drak: :drak:

E scrisa la vrajeala semnatura ... nuj cum va puteti voi compara cu noi ...uite-te ce diferenta de istorie e intre noi si voi
http://fcmbacau.ro/index.php?option=displaypage&Itemid=47&op=page&SubMenu=
http://www.fcceahlaul.ro/site.php?action=istoric&titlu=Istoric%20FC%20Ceahlaul%20Piatra%20Neamt
si nu mai uita ca noi avem mai multe prezente in divizia A decat voi si fratii vostri din Suceava la un loc !
"in anul 1993 Ceahlaul reuseste performanta de a intra in randul echipelor de fotbal de pe prima scena a tarii." =))) da sunteti mari de tot
-si noi cand faceam deplasari la piatra o jumatate de galerie ramanea pe afara :))
-si inca ceva ...aveti o sala la unic "cutia aia de conserve ft nashpa " si tot orasul vostru incape in stadionul nostru ...
pa si tzie ca plec la meci :)) app ista ****r Bear bah ...:) cand vei creste mare ...ai sa fi ultras nu :))

Ferdininho
15th March 2008, 10:22
Merg pe X solist. Altfel se ingroasa gluma.

Si daca se ingroasa crezi ca va regreta cineva :evil:

KpaC
15th March 2008, 10:51
BacauHooligan .. ambele stadioane au 17000-18000 asa ca nu iti mai bate capul ... daca zici tu ca intra 120.000 oameni pe stadionul vostru .. sunteti cei mai tari .. si apropo de sala de la volei .. ateapta pana in mai- iunie cand o sa fie gata polivalenta la noi .. sa vedem daca o sa se compare a noastra de 4000 si ceva de locuri cu dotari super tari cu a voastra ;))

codrind
15th March 2008, 10:54
pinalti și ai lui
merg pe drumul B-ului
Dacă nu era caleașca lu' pinalti, azi nu aveam acest meci!! :no:

Deci 2 solo

scorpiuta
15th March 2008, 14:25
pinalti și ai lui
merg pe drumul B-ului
Dacă nu era caleașca lu' pinalti, azi nu aveam acest meci!! :no:

Deci 2 solo

de 4 ani de cand sunteti in A, v-ati clasat mai bine de locul 12??!?!?!?!

Radu
15th March 2008, 16:48
Thoooamne fereste !!! Bah nu mai manca ***** ...:happy:happye adevarata faza cu gradinitza :)) si inca ceva ...am o nedumerire
mereu cand are meci Steaua ...ejti online pe mess ... Bah...hai lasa-ne ca de in Romania asta toti sunteti ultrasi , fotbalisti ,dj ,barosani si toate cele ... hai pa total
ba tu esti prost la cap...fa ma o poza si arata-mi si tu mie cand sunt pe mess...poate oi fi si eu nu stiu...vrei sa iti dau id-uri la baietii din peluza sa iti confirme ca merg aproape meci de meci indiferent ca jucam acasa sau deplasare...cat despre aia...trebuie sa te mandresti cu niste copii retardati???peste tot in tara se incearca sa nu mai fie injuraturi pe stadioane iar tu esti mandru ca retarzii aia injura...esti un handicapat...un milog fara scapare...

tu26dor
15th March 2008, 19:16
de 4 ani de cand sunteti in A, v-ati clasat mai bine de locul 12??!?!?!?!

s-au clasat pe 9 in 2004- 2005, in primul an de la revenirea in divizia A.
in anul urmator au terminat pe locul 10:D

...
am citit pe aci ca se plange lumea de arbitri... e irelevant... arbitrii ar putea sa favorizeze pe oricare din echipe... ceahlaul e o echipa mica(deci poate fi influentata de orice alta echipa mare) iar clujul se vrea a fi mare, asa ca fluerasii pot fi de partea cui a platit mai mult...
mergand pe ipoteza ca va fi un joc corect, clujul vine ca si favorita, dar ceahlaul nu a mai luat un punct de mai bine de 5 meciuri... asa ca va fi un meci destul de incins... probabil clujul va domina dar nemtenii isi vor vinde scump pielea...
off topic: cine-i BacauHooligan asta? mai ignorati-l, fratilor ca oricum vorbeste aiurea...
...
sa ne vedem cu bine la meci!

BacauHooligan
15th March 2008, 19:25
BacauHooligan .. ambele stadioane au 17000-18000 asa ca nu iti mai bate capul ... daca zici tu ca intra 120.000 oameni pe stadionul vostru .. sunteti cei mai tari .. si apropo de sala de la volei .. ateapta pana in mai- iunie cand o sa fie gata polivalenta la noi .. sa vedem daca o sa se compare a noastra de 4000 si ceva de locuri cu dotari super tari cu a voastra ;))

21500 e capacitatea Stadionului Municipal ...si era doar un fel de a zice :"Orasul vostru incape tot pe stadionul nostru!"
App ... am auzit... o poveste mica ...ceva legata de galeria ceahlaului si comuna Negresti ?? nu prea eram atent cand imi zicea baietzashul ila poate imi zici tu :)

pif
15th March 2008, 19:25
In 2003-2004 POLI IASI era in B atunci a retrogradat ceahlaul pe locul 16 parca.In 2004-2005 POLI IASI a terminat pe locul 9:

2004-2005 Divizia A
Poz Echipa M V E I GM GP Pct
1 Steaua Bucuresti 30 19 6 5 47 18 63
2 Dinamo Bucuresti 30 20 2 8 60 30 62
3 Rapid Bucuresti 30 16 9 5 51 27 57
4 FC National 30 17 6 7 50 33 57
5 FC Farul 30 15 7 8 42 28 52
6 Sportul Studentesc 30 12 9 9 37 27 45
7 Politehnica Timisoara 30 13 6 11 37 34 45
8 Otelul Galati 30 12 4 14 31 32 40
9 Politehnica Iasi 30 10 8 12 28 41 38
10 FC Arges Pitesti 30 8 12 10 32 37 36
11 CFR Cluj 30 9 9 12 33 44 36
12 FCM Bacau 30 8 9 13 20 28 33
13 Gloria Bistrita 30 9 5 16 38 46 32
14 Apulum Alba Iulia 30 6 8 16 28 62 26
15 FC Brasov 30 5 6 19 28 45 21
16 Universitatea Craiova 30 4 8 18 24 54 20

ultra
15th March 2008, 19:27
2 solist in meciul din aceasta seara.

tu26dor
15th March 2008, 19:29
s-au clasat pe 9 in 2004- 2005, in primul an de la revenirea in divizia A.
in anul urmator au terminat pe locul 10


In 2003-2004 POLI IASI era in B atunci a retrogradat ceahlaul pe locul 16 parca.In 2004-2005 POLI IASI a terminat pe locul 9:

2004-2005 Divizia A
Poz Echipa M V E I GM GP Pct
1 Steaua Bucuresti 30 19 6 5 47 18 63
2 Dinamo Bucuresti 30 20 2 8 60 30 62
3 Rapid Bucuresti 30 16 9 5 51 27 57
4 FC National 30 17 6 7 50 33 57
5 FC Farul 30 15 7 8 42 28 52
6 Sportul Studentesc 30 12 9 9 37 27 45
7 Politehnica Timisoara 30 13 6 11 37 34 45
8 Otelul Galati 30 12 4 14 31 32 40
9 Politehnica Iasi 30 10 8 12 28 41 38
10 FC Arges Pitesti 30 8 12 10 32 37 36
11 CFR Cluj 30 9 9 12 33 44 36
12 FCM Bacau 30 8 9 13 20 28 33
13 Gloria Bistrita 30 9 5 16 38 46 32
14 Apulum Alba Iulia 30 6 8 16 28 62 26
15 FC Brasov 30 5 6 19 28 45 21
16 Universitatea Craiova 30 4 8 18 24 54 20

am rectificat... scuze...

BacauHooligan
15th March 2008, 19:31
:))) hai ca incepe sa imi placa de unii dintre voi

gabisentimente
15th March 2008, 19:32
va invinge ceahlaul fara probleme

1 CFR 22 16 4 2 39-16 23 52
2 Rapid 22 13 5 4 34-17 17 44
3 Steaua 22 13 5 4 25-13 12 44
4 Poli Tm 22 12 6 4 41-28 13 42
5 Unirea 22 11 8 3 27-16 11 41
6 Dinamo 23 11 7 5 35-21 14 40
7 FC Vaslui 23 9 10 4 33-21 12 37
8 Gloria Btr 23 8 7 8 25-29 -4 31
9 Otelul 23 9 3 11 31-40 -9 30
10 Poli Is 23 7 6 10 25-29 -4 27
11 U Craiova 22 7 3 12 23-31 -8 24
12 Farul 23 5 8 10 13-24 -11 23
13 Gloria Bz 23 6 5 12 23-40 -17 23
14 Dacia 22 5 6 11 19-29 -10 21
15 Ceahlaul 22 6 2 14 20-30 -10 20
16 UTA 22 4 7 11 19-28 -9 19
17 Pandurii 23 4 6 13 23-33 -10 18
18 U Cluj 22 2 10 10 25-35 -10 16

pif
15th March 2008, 19:34
am rectificat... scuze...
Era bine daca eram din 2003- 2004 in divizia a dar pe atunci POLI IASI se batea cu Vs la promovare.

BacauHooligan
15th March 2008, 19:35
s-au clasat pe 9 in 2004- 2005, in primul an de la revenirea in divizia A.
in anul urmator au terminat pe locul 10:D

...

off topic: cine-i BacauHooligan asta? mai ignorati-l, fratilor ca oricum vorbeste aiurea...
...
sa ne vedem cu bine la meci!

Bine mai "ceahlaul, politehnica iasi si mai ales STEAUA..." :happy:happy:happy
sincer ejti cea mai proasta combinare posibila :
ceahlaul rivala de moarte a Bacaului care este infratzita cu Poli Iasi
Steaua ...cand cu totii stim ca galeria ceahlaului e plina de dinamovisti ...
si mai ejti si u ultras ...
Hai pa total...PS.Ai uitat sa mai zici ca mai ti si cu Poli Timisoara ,Cfr Cluj ,Pandurii ,Vaslui ,Rapid ,Dinamo ,U Cluj ...inteleg ...ejti fanul No 1 al fotbalului Romanesc ...:lol::lol::lol:

pif
15th March 2008, 19:38
Ce vina are ceahlaul ca echipa Delta Tulcea nu avea bani sa faca fata in liga 1.Probabil e mai bine asa decat sa se joace cu doar 17 echipe.Daca se va salva sau nu Ceahlaul e problema lor.Ceahlaul -CFR Cluj 2-1

tu26dor
15th March 2008, 19:42
Era bine daca eram din 2003- 2004 in divizia a dar pe atunci POLI IASI se batea cu Vs la promovare.

cam asa am patit si noi (ceahlaul) in anul urmator... numai ca voi ati batut vasluiul,noi insa nu... deh... aveau si ei pretentii pt liga lui mitica

Nightwish
15th March 2008, 20:13
va invinge ceahlaul fara probleme

1 CFR 22 16 4 2 39-16 23 52
2 Rapid 22 13 5 4 34-17 17 44
3 Steaua 22 13 5 4 25-13 12 44
4 Poli Tm 22 12 6 4 41-28 13 42
5 Unirea 22 11 8 3 27-16 11 41
6 Dinamo 23 11 7 5 35-21 14 40
7 FC Vaslui 23 9 10 4 33-21 12 37
8 Gloria Btr 23 8 7 8 25-29 -4 31
9 Otelul 23 9 3 11 31-40 -9 30
10 Poli Is 23 7 6 10 25-29 -4 27
11 U Craiova 22 7 3 12 23-31 -8 24
12 Farul 23 5 8 10 13-24 -11 23
13 Gloria Bz 23 6 5 12 23-40 -17 23
14 Dacia 22 5 6 11 19-29 -10 21
15 Ceahlaul 22 6 2 14 20-30 -10 20
16 UTA 22 4 7 11 19-28 -9 19
17 Pandurii 23 4 6 13 23-33 -10 18
18 U Cluj 22 2 10 10 25-35 -10 16

Mai, tu esti obsedat de clasamente? Spune si tu ceva daca ai de zis fara sa dai copy/paste, e asa de greu?
Ontopic: meci greu dar sunt convins ca vom castiga :ok:

KpaC
15th March 2008, 20:15
21500 e capacitatea Stadionului Municipal ...si era doar un fel de a zice :"Orasul vostru incape tot pe stadionul nostru!"
App ... am auzit... o poveste mica ...ceva legata de galeria ceahlaului si comuna Negresti ?? nu prea eram atent cand imi zicea baietzashul ila poate imi zici tu :)


bine ma 21000 sa fie atunci .. numa sa mai aveti grija de el ca e cam in paragina saracul .. si legat de galerie .. eu nu dau 2 bani pe fenomenul ultras ... uitate cum e in anglia cand canta tot stadionul .. cand o sa mai cresti poate o sa intelegi ca a fi ultras nu e un tel in viata :rosu:

Bell
15th March 2008, 20:34
mai e un pic si incepe meciul... sper sa ne miscam bine si sa invingem... ne astepata o saptamana grea...
HAI CFRUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

danpuric78
15th March 2008, 20:53
Hai Ceahlautu'!!

Universal
15th March 2008, 20:56
a inceput partida.Oare va incurca Ceahlaul pe clujeni?

Universal
15th March 2008, 20:59
Ce ocazie uriasa...cat pe ce 1-0 pentru piatra-neamt..

TZEFERU
15th March 2008, 21:01
Am inceput meciul cam slabut, inca nimic...pasam greu ... si parca sintem si adormiti un pic, pierdem dueluri prea usor.

cip_81
15th March 2008, 21:14
CFR merita sa fie pe primul loc. Ei sunt aia in portocaliu, nu-i asa?

Ulysses
15th March 2008, 21:16
astia vor sa ia campionatul ?????:headbang::headbang::headbang: doar printr-un miracol nu e 2-0 pentru ceahlaul!:headbang:

la pauza pluseaza muresan la arbitru si rezolva ce nu pot multinationalii ( ca si in tot turul dealtfel):no:

Cristian
15th March 2008, 21:18
Antena 1 si transmisiile TV... :cry: Gata se face blatu :happy

Ess
15th March 2008, 21:19
publicitate :happy

dede
15th March 2008, 21:20
pfoai... televiziunea lu' peste :mda:

Ess
15th March 2008, 21:20
hopa...0-0
iar n-a profitat muresan :D:D:D

Cristian
15th March 2008, 21:20
pfoai... televiziunea lu' peste :mda:

Televiziunea lu Felix, care-i motan, nu lu peste :cry:

Universal
15th March 2008, 21:21
Daca aceasta partida se termina la egalitate/ il pierde Clujul, atunci campionatul este relansat.Si Steaua / Rapid se pot apropia la 5,6 puncte

Ess
15th March 2008, 21:23
astia vor sa ia campionatul ?????:headbang::headbang::headbang: doar printr-un miracol nu e 2-0 pentru ceahlaul!:headbang:

la pauza pluseaza muresan la arbitru si rezolva ce nu pot multinationalii ( ca si in tot turul dealtfel):no:

lasa uly ca rupem tot pe san siro, camp nou, old trafford, aso :happy
sper sa fie (o noua) zi proasta, caci altfel...vai de capu' nostru...:no:

danpuric78
15th March 2008, 21:26
astia de la antena 1 ne fac chiori pe fata. de 2 ori atinge mingea mana lui fabbiani si ei ne zic altceva.

Iar pentru cfr nu exista galbene.

Cristian
15th March 2008, 21:29
Nici ptr Ceahlaul...

Universal
15th March 2008, 21:30
0-0, este aproape perfect.Hai inca 45 de minute asa,si CFR-ul sa isi faca ganduri ...

TZEFERU
15th March 2008, 21:34
Zici ca am jucat legati cu elastic de poarta noastra. Aproape nimic in fata, asteptam prea mult, ne tot uitam la stele sa dam o pasa parca am vrea sa cistigam la loviturile libere primite in loc sa ne preocupam de a da gol. Joc fara vina, nu ne creem superioritate, repriza slaba.

KpaC
15th March 2008, 21:35
hai ciahlautzuuu ! in sfarsit leaga si jucatorii astia ceva .. pacat ca stau foarte prost la finalizare

dede
15th March 2008, 21:36
superb joaca cfr, echipa de pe primul loc :rolleyes:

danpuric78
15th March 2008, 21:36
joc pesye asteptari al ceahlaului. sper doar sa nu pateasca ce-au patit pandurii cu steaua

Nightwish
15th March 2008, 21:36
Fabbiani a fost tinut cam la fiecare faza cand a ajuns mingea la el, s-a dat doar o data un fault.
Omoduemuke iertat macar de galben dupa ce il loveste intentionat pe Trica cu capul.
Fabbiani oprit pentru hentz in careul nemtenilor, reluarea a demonstrat ca nu a atins mingea cu mana.
CFR-istii opriti pe motiv de offside aproape de linia de fund a Ceahlaului, reluarea demonstreaza ca nu a fost offside.
Atacantul Ceahlaului scapa de un galben clar dupa ce il impiedica pe Nuno Claro sa degajeze.
In plus, un joc foarte slab al CFR-ului... Daca nu se dezmeticesc la pauza e jale...
LE: am uitat de hentzul ala evident..

Nightwish
15th March 2008, 21:37
superb joaca cfr, echipa de pe primul loc :rolleyes:
Cam ca si voi la Tg-Jiu :D

danpuric78
15th March 2008, 21:39
superb joaca cfr, echipa de pe primul loc :rolleyes:

ca si voi cu pandurii si cu iasul. toate meciurile astea confirma un lucru: oricat de slaba ar parea o echipa, mai ales una care e la retrogradare - nu e usor de jucat cu ele.
Disperarea tine loc de multe.

Iar mijlocul ceahlaului a functionat. pacat ca s-a ajuns tarziu la aceasta formula. nu mai e timp pentru omogenizare.

Nightwish
15th March 2008, 21:41
Iar mijlocul ceahlaului a functionat. pacat ca s-a ajuns tarziu la aceasta formula. nu mai e timp pentru omogenizare.

Da, duelul de la mijlocul terenului a fost castigat in prima repriza de Ceahlaul.

danpuric78
15th March 2008, 21:43
1.Fabbiani a fost tinut cam la fiecare faza cand a ajuns mingea la el, s-a dat doar o data un fault.
2.Omoduemuke iertat macar de galben dupa ce il loveste intentionat pe Trica cu capul.
3.Fabbiani oprit pentru hentz in careul nemtenilor, reluarea a demonstrat ca nu a atins mingea cu mana.
4.CFR-istii opriti pe motiv de offside aproape de linia de fund a Ceahlaului, reluarea demonstreaza ca nu a fost offside.
5.Atacantul Ceahlaului scapa de un galben clar dupa ce il impiedica pe Nuno Claro sa degajeze.
In plus, un joc foarte slab al CFR-ului... Daca nu se dezmeticesc la pauza e jale...

1. Fabbiani a fost tinut dar a si tinut la fiecare faza.

2. corect. insa si cfr au fost iertati de 2 galbene - unul pentru o simulare penibila si al doilea la un fault spre final.
3. reluarea a aratat ca n-a fost. ne bazam pe ochii nostri sau pe comentatorii antenei 1?
4??????
5. Galbene au fost 2-2 la iertari.

dede
15th March 2008, 21:44
Cam ca si voi la Tg-Jiu :D
si aici tot Steaua... parca ati fi obsedati de Steaua

aici vorbim de marea echipa cfr... care cica vrea sa intre direct in grupele ucl :sleep:


CFR-istii opriti pe motiv de offside aproape de linia de fund a Ceahlaului, reluarea demonstreaza ca nu a fost offside
daca vorbesti de faza la care ma gandesc eu, ceferistii oricum nu mai puteau prinde acea mingea

oricum... nu pot sa cred ca iar ati inceput cu arbitrajul :happy

Nightwish
15th March 2008, 21:45
1. Fabbiani a fost tinut dar a si tinut la fiecare faza.

2. corect. insa si cfr au fost iertati de 2 galbene - unul pentru o simulare penibila si al doilea la un fault spre final.
3. reluarea a aratat ca n-a fost. ne bazam pe ochii nostri sau pe comentatorii antenei 1?
4??????
5. Galbene au fost 2-2 la iertari.

Referitor la punctul 2, nu am cum sa ma pronunt ca nu au dat nenorocitii astia nici o reluare la " posibila " simulare

danpuric78
15th March 2008, 21:48
pentru cot in gat se da galben in ultima vreme

Ess
15th March 2008, 21:51
si aici tot Steaua... parca ati fi obsedati de Steaua

aici vorbim de marea echipa cfr... care cica vrea sa intre direct in grupele ucl :sleep:


daca vorbesti de faza la care ma gandesc eu, ceferistii oricum nu mai puteau prinde acea mingea

oricum... nu pot sa cred ca iar ati inceput cu arbitrajul :happy

sarumana dede...ia du-te un pic mataluta pe suporter>cfr, ia vezi cum sta treaba cu obsedatii :ok:

Lordliv
15th March 2008, 21:51
cine vrea sa mearga in liga si cine nu vrea sa retrogradeze?:rolleyes:

danpuric78
15th March 2008, 21:53
bogaciu deja incepe sa toace marunt.

dede
15th March 2008, 21:57
sarumana dede...ia du-te un pic mataluta pe suporter>cfr, ia vezi cum sta treaba cu obsedatii :ok:
sincer... cam bate vantul pe acolo :rolleyes: nu aveti nimic de discutat, intre voi, ceferistii?

danpuric78
15th March 2008, 21:59
al doilea galben.... clar la panin.

Cot in figura. ma rog. pentru cei mari e alt regulament.

TZEFERU
15th March 2008, 21:59
NU, asteptam cele 15-20 de minute de forcing sa dam gol.

Novac
15th March 2008, 21:59
:rosu: la Panin! Sa nu mai aveti niciodata curajul sa vorbiti de blaturi si aranjamente!

LE. CFR-ul joaca rugby in acest meci (si nu este primul meci) ... de fapt nu am vazut nici un meci al lor in care sa joace fotbal. Macar de la Ceahlaul nu ai ce sa ceri ... urat meci!

Lordliv
15th March 2008, 22:02
da,panin a fost iertat...

TZEFERU
15th March 2008, 22:07
F...le-ar Stalin de pase.

danpuric78
15th March 2008, 22:08
Am impresia ca fabianni si-a gasit in sfarsit nasii.
Saracu' a fost nevoie sa ajunga pana la Piatra Neamt ca sa vada ca romanii nu-s o natiune de rahitici.

Universal
15th March 2008, 22:10
Clujul nu poate castiga acest meci.Ceahlaul este mai buna si mai puternica.

Vincitor
15th March 2008, 22:21
parca e si ando de vina ! Nu vi se pare ca a inceput sa ii fie frica ? Remember ce juca dinamo in uefa cu ando la carma ! Ando e bun ,dar cand il apuca frica se vede si in jocul echipei .

Vladek
15th March 2008, 22:21
:D A 4-a oara in 3 meciuri cand apararea CFR-ului e pacalita cu aceeasi schema : centrare, minge deviata de un adversar si gol marcat de al doilea om.

Poate ca totusi Muresan ar face bine daca intre nesfarsitele vaicareli despre arbitraj s-ar gandi ca poate e o mica problema cu felul in care Andone pregateste fazele fixe.

Apropo, mare jucator Dorsin asta. Isi merita salariul, nimic de zis. :lol:

crissis
15th March 2008, 22:23
CFR-ul este varza

Novac
15th March 2008, 22:26
crissis scuze de completare, varza "a-la-cluj"! :yes:

gheorghe
15th March 2008, 22:27
Sigur joaca liderul Ligii I in acest meci? Daca asa vor juca si in UCL atunci rezultatul cu Famagusta o sa ramana in istorie ca fiind cea mai mare performanta a chefereului.:no:Pacat!

Cristian
15th March 2008, 22:28
Adevarul e ca CFR nu a jucat nimic, parca ar dori sa se complaca cu jocurile altor contracandidate la titlu. Stelisto-dinamovistule iti iese pronosticul :cry:

TaciAcolo
15th March 2008, 22:34
slab meci...nici ceahlaul nici cfr..nimic nu au jucat

Vlad
15th March 2008, 22:36
cel putin surprinzator rezultatul si cam urat meciul

otinho
15th March 2008, 22:36
merita Ceahlaul sa castige , dar e bun si 0-0 :ok:

TZEFERU
15th March 2008, 22:36
S-a facut putin sau aproape nimic pentru a cistiga acest meci. Daca jucam asa cu Iasu ne bat la scor. Foarte slab, nu rezultatul e problema ci abordarea meciului si ce s-a incercat pentru a cistiga. Campionatul nu este jucat nici pe departe, dar sa vedem ce vor face Rapid si Steaua miine.

Vincitor
15th March 2008, 22:37
CFR va claca psihic , nu va rezista presiunii .Vor lua titlul doar de se impiedica si urmaritorii !

KpaC
15th March 2008, 22:39
bine ceahlautzu . macar ceahlaul a avut mai multe ocazii de a inscrie .. un egal meritat

dede
15th March 2008, 22:39
cfr... slab... incet incet, se micsoreaza diferenta de 8 pct

ceahlaul nu a facut un meci rau :ok:


sa-i auzim pe ceferisti care etapa trecuta comentau jocul Stelei :happy

Lordliv
15th March 2008, 22:40
cum spuneam,in ghencea a inceput sfarsitul cfr-ului...

2 puncte din 12 posibile in ultimele 4 meciuri din deplasare ale cfr-ului,catalogheaza aceasta echipa in randul echipelor cu valoare medie din liga lui mitica!

Cristian
15th March 2008, 22:40
CFR va claca psihic , nu va rezista presiunii .Vor lua titlul doar de se impiedica si urmaritorii !


Si sincer crezi ca steaua, Poli, Rapid nu se mai pot impiedica ??? :)

STEEL
15th March 2008, 22:41
0-0 si acum chiar ca se incinge campionatul pe bune, cfr-ul pierde teren in fata urmaritoarelor directe.Maine ar putea ramane doar 6 puncte, putin pt. ca campionatul este in continuare lung si 6 puncte nu inseamna nimic.

Universal
15th March 2008, 22:41
Clujul nu poate castiga acest meci.Ceahlaul este mai buna si mai puternica.

Scor final: 0-0.

Cfr-ul pierde 2 puncte importante la Piatra Neamt.

zebe
15th March 2008, 22:42
Nu am vazut meciu' da' banuiesc ca s-o simtit absenta lui Semedo...al doilea meci al CFR-ului pe care nu il vad - al doilea egal din deplasare

Oricum is 9 puncte in momentu asta fata de Steaua si Rapid si cel putin Steaua sigur o sa aiba probleme cu Urzicenii.

eventHorizon
15th March 2008, 22:43
asta e valoarea cfr-ului unguresc : ZERO :ok:

Rossi
15th March 2008, 22:43
cand arbitarjul e corect , se poate intampla orice ... X , rezultat echitabil

TheMentalist
15th March 2008, 22:44
Nu am vazut meciul, doar 0-0, las' ca daca ajung in UCL ii vor bate pe Real si pe Barca=))

Lordliv
15th March 2008, 22:45
iarasi 2 penalty-uri neacordate cfr-ului...:rolleyes:

brunetu
15th March 2008, 22:45
clarr....lipseste semedo

ionut_cluj
15th March 2008, 22:46
cum se zice la Cluj: "Mno, f*tu-i!" :)

Nightwish
15th March 2008, 22:47
pentru cot in gat se da galben in ultima vreme
De ambele parti, cred, nu? :rolleyes:
Rareori mi-a fost dat sa vad o echipa care trage in halul asta de timp, pe propriul teren. Bogaciu a facut varza meciul in a doua repriza si aici nu ma refer la cartonase ci la maniera de arbitraj. A fluierat absolut orice, indiferent daca era sau nu cazul si a permis tragerile de timp ale gazdelor...... A fost chiar draguta faza aia in care fluiera fault in atac la Ruiz si imediat il scoate in afara terenului ca-i curgea sange din nas ( probabil de la cum a faultat :D )
Mai trist este jocul lui CFR, cred ca a fost unul dintre cele mai proaste meciuri facute in sezonul asta... De ce l-a bagat pe Ruiz doar in final? Mijlocasii nostri au pierdut clar in fata celor nemteni si Fabbiani nu prea are ce sa faca daca are permanent marcaj.
Om fi avand noi un lot extraordinar, insa se vede foarte clar ca fara Didi si Semedo jocul nu merge :(

zebe
15th March 2008, 22:47
cand arbitarjul e corect , se poate intampla orice ... X , rezultat echitabil

arbitraju' am inteles ca nu o fost tocmai corect, da' ma rog...asa se intampla cand vine Becali si pune presiune pe arbitri, care fac ce pot sa nu cumva sa avantajeze pe CFR, daca se poate chiar sa-i dezavantajeze ca atunci hei...nu mai zice nimeni nimic...

Vincitor
15th March 2008, 22:47
Si sincer crezi ca steaua, Poli, Rapid nu se mai pot impiedica ??? :)

cum sa nu !Dar depinde si de cate ori se impiedica fiecare ! Am avut incredere maxima in CFR in tur , dar in retur m au dezamagit profund ...si pun regresul in carca lui ando ..am spus asta si la inceputul campionatului , cea mai mare piedica in calea spre titlu e ando !

m8k
15th March 2008, 22:49
Un meci fragmentat de cel despre care se zice ca favorizeaza CFR! Daca s-a jucat 20 de minute efectiv atunci e mult! Nu zic ca am fost dezavantajati, dar a fost un arbitraj slab!
Andone forteaza cu Dubarbier si Culio titulari, cand ei dau randament maxim pe stanga terenului, plus de asta chiar si Trica se misca mai bine pe stanga!Constructia a fost 0, dar asta si datorita fragmentarilor! E bun si 0-0 pina la urma, dar trebuie sa revizueasca Andone echipa serios! Poate lipsa lui Fabianni va fi de bun augur in meciul cu Farul!

P.S. Va scadea pretul la branza peste 2 zile, pina maine oile vor da mai mult lapte!:D

Vincitor
15th March 2008, 22:50
De ambele parti, cred, nu? :rolleyes:
Rareori mi-a fost dat sa vad o echipa care trage in halul asta de timp, pe propriul teren. Bogaciu a facut varza meciul in a doua repriza si aici nu ma refer la cartonase ci la maniera de arbitraj. A fluierat absolut orice, indiferent daca era sau nu cazul... A fost chiar draguta faza aia in care fluiera fault in atac la Ruiz si imediat il scoate in afara terenului ca-i curgea sange din nas ( probabil de la cum a faultat :D )
Mai trist este jocul lui CFR, cred ca a fost unul dintre cele mai proaste meciuri facute in sezonul asta... De ce l-a bagat pe Ruiz doar in final? Mijlocasii nostri au pierdut clar in fata celor nemteni si Fabbiani nu prea are ce sa faca daca are permanent marcaj.
Om fi avand noi un lot extraordinar, insa se vede foarte clar ca fara Didi si Semedo jocul nu merge :(

Fabiani e jucator de careu [ sau pe acolo ,pe langa careu ] nu e genul care sa fuga cu mingea , sa vina din spate . Ando e de vina !

dede
15th March 2008, 22:52
arbitraju' am inteles ca nu o fost tocmai corect, da' ma rog...asa se intampla cand vine Becali si pune presiune pe arbitri, care fac ce pot sa nu cumva sa avantajeze pe CFR, daca se poate chiar sa-i dezavantajeze ca atunci hei...nu mai zice nimeni nimic...
ce nu a fost corect?
cand nu castigati, cum vb de arbitrii...

eventHorizon
15th March 2008, 22:52
P.S. Va scadea pretul la branza peste 2 zile, pina maine oile vor da mai mult lapte!:D

si la budapesta e tristete mare dupa un 0-0 scos cu greu :rolleyes:

Vincitor
15th March 2008, 22:55
si la budapesta e tristete mare dupa un 0-0 scos cu greu :rolleyes:

Stelistii nu ar trebui sa vorbeasca ..la voi joaca becali ...trei sferturi din puncte sunt meritul lui [ ..al banilor dati unde trebuie..]

Cristian
15th March 2008, 22:55
cum sa nu !Dar depinde si de cate ori se impiedica fiecare ! Am avut incredere maxima in CFR in tur , dar in retur m au dezamagit profund ...si pun regresul in carca lui ando ..am spus asta si la inceputul campionatului , cea mai mare piedica in calea spre titlu e ando !

Da, din pacate ai dreptate. Chestia asta am constatat-o la Andone, cand e pe cale sa castige un campionat, se pripeste si nu intotdeauna face alegerile inspirate. Sa speram ca CFR-ul isi va reveni ca simcer imi doresc ca ei sa castige campionatul.

zebe
15th March 2008, 22:56
ce nu a fost corect?
cand nu castigati, cum vb de arbitrii...

Nu ma bag in chestia asta ca habar nu am, daca nu am vazut meciu'...am auzit de pe la altii ca arbitraju' ar fi fost ciudat si m-am luat de faza ca Becali, de exemplu si altii, poate inclusiv Muresan, se plang de delegari si pun astfel presiune pe arbitri, care vor-nu vor fac tot posibilu sa se vada ca ei de fapt nu ajuta echipa incriminanta, in cazu' de fata CFR, si, poate, prin asta ajuta cealalta echipa, Ceahlau'.

PerVersion
15th March 2008, 23:06
Daca ar fi sa caracterizez meciul intr-un singur cuvant, acesta cu siguranta ar fi 'neputinta'.

Nu se poate ca impotriva unei echipe gen Ceahlaul sa joci cu 2 inchizatori, mai ales cand unul din ei parca nu e pe teren. Leao nu isi face treaba nici in defensiva, nu ajuta nici in atac, practic cu el in teren jucam in 10. Acest episod l-am vazut si cu Timisoara si cu Steaua, adica meciurile recente care mi le amintesc si am jucat cu 2 inchizatori.

Drept urmare, cred ca sunt doar 2 variante:

- principalul scop al lui Andone, in acest meci, si in cele mentionate mai sus a fost sa scoatem un egal.

- Andone e orb, si nu vede ca Leao e zero barat, iar cand jucam in aceasta formula cu 2 inchizatori nu putem lega nici macar 2 pase, nu avem mijloc!

Oricare din variante ar fi cea corecta, sper sa ne lase in vara... indiferent daca ia titlul sau nu!

gabisentimente
15th March 2008, 23:07
1 CFR 23 16 5 2 39-16 23 53
2 Poli Tm 23 13 6 4 43-28 15 45
3 Rapid 22 13 5 4 34-17 17 44
4 Steaua 22 13 5 4 25-13 12 44
5 Unirea 22 11 8 3 27-16 11 41
6 Dinamo 23 11 7 5 35-21 14 40
7 FC Vaslui 23 9 10 4 33-21 12 37
8 Gloria Btr 23 8 7 8 25-29 -4 31
9 Otelul 23 9 3 11 31-40 -9 30
10 Poli Is 23 7 6 10 25-29 -4 27
11 U Craiova 22 7 3 12 23-31 -8 24
12 Farul 23 5 8 10 13-24 -11 23
13 Gloria Bz 23 6 5 12 23-40 -17 23
14 Ceahlaul 23 6 3 14 20-30 -10 21
15 Dacia 22 5 6 11 19-29 -10 21
16 UTA 23 4 7 12 19-30 -11 19
17 Pandurii 23 4 6 13 23-33 -10 18
18 U Cluj 22 2 10 10 25-35 -10 16

Nightwish
15th March 2008, 23:09
1 CFR 23 16 5 2 39-16 23 53
2 Poli Tm 23 13 6 4 43-28 15 45
3 Rapid 22 13 5 4 34-17 17 44
4 Steaua 22 13 5 4 25-13 12 44
5 Unirea 22 11 8 3 27-16 11 41
6 Dinamo 23 11 7 5 35-21 14 40
7 FC Vaslui 23 9 10 4 33-21 12 37
8 Gloria Btr 23 8 7 8 25-29 -4 31
9 Otelul 23 9 3 11 31-40 -9 30
10 Poli Is 23 7 6 10 25-29 -4 27
11 U Craiova 22 7 3 12 23-31 -8 24
12 Farul 23 5 8 10 13-24 -11 23
13 Gloria Bz 23 6 5 12 23-40 -17 23
14 Ceahlaul 23 6 3 14 20-30 -10 21
15 Dacia 22 5 6 11 19-29 -10 21
16 UTA 23 4 7 12 19-30 -11 19
17 Pandurii 23 4 6 13 23-33 -10 18
18 U Cluj 22 2 10 10 25-35 -10 16

Da, sunteti pe 4, am vazut :D

Lordliv
15th March 2008, 23:09
1 CFR 23 16 5 2 39-16 23 53
2 Poli Tm 23 13 6 4 43-28 15 45
3 Rapid 22 13 5 4 34-17 17 44
4 Steaua 22 13 5 4 25-13 12 44
5 Unirea 22 11 8 3 27-16 11 41
6 Dinamo 23 11 7 5 35-21 14 40
7 FC Vaslui 23 9 10 4 33-21 12 37
8 Gloria Btr 23 8 7 8 25-29 -4 31
9 Otelul 23 9 3 11 31-40 -9 30
10 Poli Is 23 7 6 10 25-29 -4 27
11 U Craiova 22 7 3 12 23-31 -8 24
12 Farul 23 5 8 10 13-24 -11 23
13 Gloria Bz 23 6 5 12 23-40 -17 23
14 Ceahlaul 23 6 3 14 20-30 -10 21
15 Dacia 22 5 6 11 19-29 -10 21
16 UTA 23 4 7 12 19-30 -11 19
17 Pandurii 23 4 6 13 23-33 -10 18
18 U Cluj 22 2 10 10 25-35 -10 16


daca nu pui si situatia " la adevar " tot degeaba...

grasu2
15th March 2008, 23:10
CE MECI! Incredibil, am jucat superb. Rahatii de arbitrii ne-au dezavantaj iar! Trebuia sa primim 4 penaltyuri. Omoedouke merita un cartonas rosu fiindca a suflat catre jucatorii nostri. Am dominat clar ostilitatiile, mijlocul s-a miscat asa de bine incat nemtenii nici n-au fost instare sa combine. La fazele fixe suntem cei mai tari, nu ne pun nici o problema. Ca sa nu va mai spun ce bine a jucat Dorsin, ala da jucator de Sampion Lig. Trica si Panin TREBUIE convocati la nationala, fara ei nu avem cum sa castigam Euro 2008.

Acesta a fost un meci execrabil din toate punctele de vedre. CFRul joaca mai prost in retur, cu un jucator nou in primul 11, decat juca la inceputul campionatului cu enspemii de limbe vorbite pe teren. Golul din offside a fost primit EXACT in acelasi fel ca si cel din cornerul cu Steaua. Fundasi centrali n-avem, atacanti n-avem mijlocul nu se poate face cu UN om fiindca Leao e pe dinafara din toate punctele de vedere. Dorsin sta la Cluj ca sa-si primeasca salariu... si in vara se vor mai aduce TOT jucatori straini ca sa se adapteze si ei la fel de 'bine' precum Dorsin si Hirschfeld. Peralta a vazut din nou cum arata banca de rezerve fiindca jucatori de Inter sunt gunoaie pe langa galacticii din liga a 2-a portugheza.

Nu meritam titlul cu astfel de joc si daca cumva ajungem sa-l castigam vom lua doar de la 4 goluri in sus in CL. Nu ca ar fi alte echipe care joaca mai bine (vezi Dinamo). La anul prevad eliminari in masa in cupele Europene pentru toate echipele din Romania si in 3 ani vorbim iarasi de "performatele" trecutului cand o sa avem o singura echipa in CL.

Penibil!

TZEFERU
15th March 2008, 23:12
Cel mai comic e ca Dorsin asta se napusteste asupra adversarilor ca si cum ar vrea sa ii sperie de moarte. Fabianii a jucat prea static, nu fuge el prea mult dar era mai mobil a tinut mingea prea mult cind a avut-o si nu a fost fault...nici o combinatie in 3-4 rapida in fata de a pune apararea Ceahlaului in pozitii sa greseasca. La golul ala anulat....puteam lua gol daca nu se grabeste ala sa dea gol si il lasa pe celalalt sa dea. Tony a jucat si el slabut....a gresit multe pase, Culio s-a zbatut dar nu a fost dublat prea bine. Sper sa jucam mai bine ca altfel putem intra in presiune si ncepem sa ne dam cu stingun'dreptu ca zi. Trebuie sa ne asteptam ca presiunea va fi si pe arbitri tot mai mare de acum incolo. Trebuie schimbata atitudinea fata de astepta ca arbitrul sa fluiere un fault in mod neaparat. Daca te faulteaza dar esti inca in stare sa continui pai continua ce naiba.....am vazut faze in care se putea continua dar de fapt noi am oprit faza benoclindu-ne la arbitru....asta e atitudine care trebuie schimbata ANDONE !!!!!! Num place cum a stat echipa in teren azi....

grasu2
15th March 2008, 23:15
Ah si era sa uit, mi se pare penibil ca intr-o echipa care joaca fotbal in 2008 totul se invarte in jurul a 2 oameni: Semedo si Didy. Parca suntem in 1980.

PerVersion
15th March 2008, 23:23
Echipa nu sta in nimeni in mod special, dar mai tot timpul se bazeaza doar pe sclipirile unuia sau altuia. Azi nu a sclipit nimeni. Nu se poate sa il tot titularizezi pe Leao, un jucator ce mai mereu incurca si da pase la adversar. Nu se poate sa-l schimbi pe Culio de pe stanga unde a fost excelent in tur, sa-l aduci in centru sau pe dreapta unde nu se descurca... Andone, trezeste-te sau lasa-ne!

delaparis
15th March 2008, 23:25
cand nu castigati, cum vb de arbitrii...

pai da ... multi pe aici :D

Lordliv
15th March 2008, 23:32
Echipa nu sta in nimeni in mod special, dar mai tot timpul se bazeaza doar pe sclipirile unuia sau altuia. Azi nu a sclipit nimeni. Nu se poate sa il tot titularizezi pe Leao, un jucator ce mai mereu incurca si da pase la adversar. Nu se poate sa-l schimbi pe Culio de pe stanga unde a fost excelent in tur, sa-l aduci in centru sau pe dreapta unde nu se descurca... Andone, trezeste-te sau lasa-ne!


acum este momentul trezirii la realitate!
fara declaratii sforaitoare si sfidatoare ale liderilor echipei...

am impresia ca jucatorii se vad deja campioni si acest lucru influenteaza lejeritatea tratarii unor faze...

PerVersion
15th March 2008, 23:37
Nu stiu daca se cred sau nu campioni, dar pe langa faptul ca tratam unele faze cu lejeritate, problema e ca in acest meci cel putin, nu am avut nici o tactica. Am jucat fara cap, am bubuit mingi.. n-am legat 2 pase. Dezamagitor... nu atat ca am pierdut 2 puncte care nu cred ca sunt cruciale oricum, ci faptul ca nu am jucat nimic.

Old H
15th March 2008, 23:43
CFR a luat-o pe drumul cel bun,incet dar sigur vor ajunge in cupa in care au si ei ceva sanse, adica UEFA. Joc penibil cu no15 din Liga1.

PerVersion
15th March 2008, 23:47
Da.. sunt distractivi cei care inainte sa analizeze jocul echipei favorite, sar sa il analizeze pe cel al contracandidatelor.

TaciAcolo
15th March 2008, 23:49
si gazonul a fost jalnic nu puteai sa dai 5 pase consecutiv

Lordliv
15th March 2008, 23:51
Nu stiu daca se cred sau nu campioni, dar pe langa faptul ca tratam unele faze cu lejeritate, problema e ca in acest meci cel putin, nu am avut nici o tactica. Am jucat fara cap, am bubuit mingi.. n-am legat 2 pase. Dezamagitor... nu atat ca am pierdut 2 puncte care nu cred ca sunt cruciale oricum, ci faptul ca nu am jucat nimic.

imi pare rau ca nu ai observat pana acum ca echipa nu prea joaca nimic...
are insa destui jucatori peste media campionatului nostru, care de multe ori au facut legea...

chiar nu stii ca andone este un antrenor, al defunctei cooperative ?:drak:

Incubus
15th March 2008, 23:58
Clubul Fara Romani a jucat in 10? Ca prea au dominat nemtenii de la un cap la altul

Novac
16th March 2008, 00:05
Nu stiu daca se cred sau nu campioni, ... ci faptul ca nu am jucat nimic.

Problema este, in opinia mea, ca iarna asta in locul pregatirii fizice si a meciurilor au stat mai mult in sprituri, declaratii pe la tv si sedinte de pozari "a la marii campioni". Poate ca nu am observat eu bine dar in amicalele din pregatire (parca prin Grecia :P) nu prea a sclipit jocul ... am mai vazut asta si la Dinamo in vara ... mult rafting, shooting si voie buna!

Acum sa culeaga Andone ce-a sadit ... are mult prea multe vedete pentru o echipa cruda. Obraznicia si tupeul incepe sa dea pe afara la jucatori ca Trica sau Fabiani ... astia imi vin acum in minte dar mai sunt cativa. CFR-ul are jucatori buni (unii foarte buni) dar vedetismul incurajat de catre Andone s-ar putea sa-i "ajute" anul acesta sa piarda titlul ... nu butoanele lui jiji sau cine stie ce alt scenariu SF! Se zice ca fiecare pasare pe limba ei piere! Si pare ca profesorul de romana (aka vinovatul) este Andone de data asta.

PerVersion
16th March 2008, 00:07
Da, am jucat in 10 pana aproape de final, cand Andone a binevoit sa-l schimbe pe Leao, care a fost inexistent pe parcursul intregului meci... exceptie cateva pase bune la adversar. Dar n-a contat prea mult, pt ca in acel moment era deja pe teren si Dorsin, alta mana moarta.

@lordliv, nu stiu daca titlul luat de Andone a fost corect sau nu, nici nu ma intereseaza prea mult. Ideea e ca in tur echipa juca bine, degeaba o tot dati cu arbitrii... au fost doar 2 meciuri in care au fost greseli mari in favoarea noastra. In rest echipa a jucat bine si a dominat turul. Acum in schimb, Andone s-a trezit sa faca tot felul de schimbari.. Panin-Dorsin, Nuno Claro-Hirschfeld, pe Culio il muta de pe postul unde a dat un randament excelent, joaca cu 2 inchizatori chiar si cand nu e cazul... desi sa zicem ca asta nu ar fi o mare problema.. ideea e ca unul din ei e inexistent in fiecare meci in care joaca.

Vincitor
16th March 2008, 00:16
Problema este, in opinia mea, ca asta iarna in locul pregatirii fizice si a meciurilor au stat mai mult in sprituri, declaratii pe la tv si sedinte de pozari "a la marii campioni". Poate ca nu am observat eu bine dar in meciurile din pregatira (parca in Grecia) nu prea a sclipit jocul ... am mai vazut asta si la Dinamo in vara ... mult rafting, shooting si voie buna!

Acum sa culeaga Andone ce-a sadit ... are mult prea multe vedete pentru o echipa cruda. Obraznicia si tupeul incepe sa dea pe afara la jucatori ca Trica sau Fabiani ... astia imi vin acum in minte dar mai sunt cativa. CFR-ul are jucatori buni (unii foarte buni) dar vedetismul incurajat de catre Andone s-ar putea sa-i "ajute" anul acesta sa piarda titlul ... nu butoanele lui jiji sau cine stie ce alt scenariu SF! Se zice ca fiecare pasare pe limba ei piere! Si pare ca profesorul de romana este Andone de data asta.

Si andone si muresan ... atat ii lauda ca au inceput sa creada si jucatorii ca s ceva super specie de fotbalisti !Era mai buna modestia si sa isi vada de treaba linistiti !

serv_ag
16th March 2008, 00:18
am vazut... ceahlaul a avut gol valabil anulat :D

Mai cauta... off-side-ul a fost asa de evident ca se putea vedea si de pe luna! daca vrei sa zici ca ceahlaul a jucat mai bine, de acord...:cool:

serv_ag
16th March 2008, 00:22
CFR a luat-o pe drumul cel bun,incet dar sigur vor ajunge in cupa in care au si ei ceva sanse, adica UEFA. Joc penibil cu no15 din Liga1.

Serios? da FC Luminarea :rosu: cum a jucat cu Pandurii etapa trecuta? daca nu erau aparatorii naivi, nu marca golul ala...

tu26dor
16th March 2008, 00:30
un meci in care ceahlaul a dominat si a jucat mai bine ca deobicei, un meci in care clujul nu s-a regasit... un punct mare as putea spune pentru ceahlaul... si mai mic pentru cfr...
__________
http://www.sportstar.ro/blog/fotbal/fotbal-intern/liga1/703/

MagicTouch
16th March 2008, 00:43
am vazut... ceahlaul a avut gol valabil anulat :D

Sau mai pe romaneste...nu ai habar de legea offsidelui.
CFR nu a prea jucat nimic azi. Ceahlaul in schimb ma mira cum de se afla pe 15. Au fost momente in care au bagat CFR-ul in corzi rau de tot. Daca nu jucau eternul "hai sa tragem de timp" nu m-ar fi mirat daca Ceahlaul lua toate cele 3 puncte puse in joc.

tu26dor
16th March 2008, 00:46
Sau mai pe romaneste...nu ai habar de legea offsidelui.
CFR nu a prea jucat nimic azi. Ceahlaul in schimb ma mira cum de se afla pe 15. Au fost momente in care au bagat CFR-ul in corzi rau de tot. Daca nu jucau eternul "hai sa tragem de timp" nu m-ar fi mirat daca Ceahlaul lua toate cele 3 puncte puse in joc.

se afla pe 15 pentru ca joaca frumos doar asa din cand in cand cand se simte amenintata... in rest... e normala hi hi...
poate daca hizo realiza mai devreme ca se poate si doicaru si oprea intrau la pauza poate era altfel scorul acum...
dar cred ca nici ceahalul nu a crezut ca ar putea castiga si s-a multumit cu putin...
_______
http://www.sportstar.ro/blog/fotbal/fotbal-intern/liga1/703/

PerVersion
16th March 2008, 00:47
Mda, era mai interesant daca lasau deoparte tragerile de timp.. pt ca acest punct nu ajuta prea mult nici una din echipe. Si asta deoarece chiar au avut si ei ocazii bune de a inscrie. Intelegeam tragerile de timp daca i-am fi calarit tot meciul... dar cum n-am jucat mai nimic.. :)

tu26dor
16th March 2008, 00:51
asa se intampla cand iti planifici sa iei un punct si esti nerabdator sa se termine meciul egal... nu realizezi ca ai putea sa castigi ci te limitezi doar la ce ti-ai propus....

_______
http://www.sportstar.ro/blog/fotbal/fotbal-intern/liga1/703/

TaciAcolo
16th March 2008, 00:56
la tg-jiu ce va propuneti?:evil:

tu26dor
16th March 2008, 01:06
e o intrebare capcana? hi hi ...
_______
http://www.sportstar.ro/blog/fotbal/fotbal-intern/liga1/703/

TaciAcolo
16th March 2008, 01:10
pentru fanii ceahlaului era pusa... intrebarea

tu26dor
16th March 2008, 01:15
am inteles intrebarea, e greu sa iti propui ceva si sa nu reusesti. nu uita ca tg jiu a batut la buzau si chiar are pretentii sa scape de la retrogradare...
deci va fi un meci de 1 x 2... asta teoretic pentru ca practic cred ca ceahlaul se va imbata iar cu apa rece dupa egalul de azi si o va lua de la pandurii lejer... dar ... hi hi sper sa ma insel... o victorie pentru noi acolo ar fi o gura imensa de oxigen in anatomia subsolului clasamentului... o infrangere ar putea chiar sa nu schimbe mare lucru din punctul de vdere al ceahlaului...in prisma unor jocuri ale rezultatelor favorabile...
______
http://www.sportstar.ro/blog/fotbal/fotbal-intern/liga1/703/

MagicTouch
16th March 2008, 01:20
se afla pe 15 pentru ca joaca frumos doar asa din cand in cand cand se simte amenintata... in rest... e normala hi hi...
poate daca hizo realiza mai devreme ca se poate si doicaru si oprea intrau la pauza poate era altfel scorul acum...
dar cred ca nici ceahalul nu a crezut ca ar putea castiga si s-a multumit cu putin.

Ai dreptate :ok:. Posibil sa nu se fii asteptat nici ei la o prestatie asa de slaba din partea CFR-ului. La fel de posibil, un antrenor cu o mentalitate diferita sa-si fi adjudecat victoria in repriza doua.
In alta ordine de idei Fabiani nu cred ca va mai face multi purici la CFR. Deja fundasii iau prins stilul....mereu cu curul la poarta. Si normal ca nu prea primeste decizii favorabile cand mai tot timpul el e cu fata la arbitru si cu fundasul in spate. Normal ca fundasul il tot sicaneaza stiind ca vederea arbitrului e obturata tocmai de Fabiani.

tu26dor
16th March 2008, 01:25
se va vedea... deocamdata andone e suparat pe mijlocasi... a spus ca va schimba doi jucatori din linia de mijloc in meciul cu farul... fabiani va intra in antipatia oficialilor clujeni abia mai tarziu cand chiar nu va mai reusi sa inscrie de loc. momentan pozitia lui nu e prea amenintata...
_____
http://www.sportstar.ro/blog/fotbal/fotbal-intern/liga1/703/

MagicTouch
16th March 2008, 01:29
Anca facea treaba buna pentru Cluj inainte sa inceapa importul masiv. Nu inteleg de ce nu i se mai acorda nici macar o sansa.

tu26dor
16th March 2008, 01:40
nici nu mai stiu de cand nu a mai jucat anca ... la ce lista imensa de jucatori are clujul, andone trebuia sa aleaga doar o parte pe care sa ii foloseasca constant pentru a crea omogenitatea echipei (si anca nu a fost printre ei)... ceilalti ii tine doar pentru urgente... e un risc pentru ca nu stii ce ai pe banca si nu poti valorifica dar nici nu poti sa stii ce pierzi ... asa ca...
______
http://www.sportstar.ro/blog/fotbal/fotbal-intern/liga1/703/

MagicTouch
16th March 2008, 01:52
nici nu mai stiu de cand nu a mai jucat anca ... la ce lista imensa de jucatori are clujul, andone trebuia sa aleaga doar o parte pe care sa ii foloseasca constant pentru a crea omogenitatea echipei (si anca nu a fost printre ei)... ceilalti ii tine doar pentru urgente... e un risc pentru ca nu stii ce ai pe banca si nu poti valorifica dar nici nu poti sa stii ce pierzi ... asa ca.

De acord cu omogenizarea. Ce te faci totusi atunci cand o piesa "se rupe" iar cea de rezerva nu se angreneaza perfect in "sistemul" creat tocmai datorita lipsei de "rodaj". De acord, fac antrenament impreuna dar una e antrenament alta e meciul in sine. Idea de la CFR cu concurenta pe fiecare loc in echipa imi pare buna. Dar cand unul are locul aproape asigurat meci de meci iar celalalt lustruieste banca...parca notiunea de concurenta si cam pierde sensul

tu26dor
16th March 2008, 01:58
sincer de asta cred ca in ciuda transferurilor masive realizate de cfr, jucatorii vor incepe sa plece rand pe rand de la echipa... asa ca "fenomenul cfr" ... daca imi da voie lumea sa il numesc asa... nu va rezista multi ani... e ca un elefant cu picioarele de nisip... exact cum ai spus si tu mai sus...

MagicTouch
16th March 2008, 02:08
Au mai incercat si altii strategia asta dar nu prea a mers. Ar fii din putinele ocazii (daca nu chiar unica) in care altii o dau in bara si la romani ar merge. Mi-a facut placere discutia dar acum o iau spre pat. O seara buna tuturor si o duminica cat mai placuta :ok:

Hard
16th March 2008, 02:10
se pare ca blestemul lui Andone la Piatra Neamt continua,asa cum am sperat :ok: ... poate la anul Ando ,poate la anul ...
Asul e in maneca Stelei acum, are sanse mari sa relanseze campionatul azi. :yeah:

tu26dor
16th March 2008, 02:11
Au mai incercat si altii strategia asta dar nu prea a mers. Ar fii din putinele ocazii (daca nu chiar unica) in care altii o dau in bara si la romani ar merge. Mi-a facut placere discutia dar acum o iau spre pat. O seara buna tuturor si o duminica cat mai placuta :ok:
din cate cred eu chiar va merge... obiectivul propus pe termen lung era obtinerea titlului si mai nou acum incasarea primei de participare in liga campionilor... de la anul viitor se va vedea ce va mai fi... noapte buna si numai bine.
_____
http://www.sportstar.ro/blog/fotbal/fotbal-intern/liga1/703/

TZEFERU
16th March 2008, 02:37
nici nu mai stiu de cand nu a mai jucat anca ... la ce lista imensa de jucatori are clujul, andone trebuia sa aleaga doar o parte pe care sa ii foloseasca constant pentru a crea omogenitatea echipei (si anca nu a fost printre ei)... ceilalti ii tine doar pentru urgente... e un risc pentru ca nu stii ce ai pe banca si nu poti valorifica dar nici nu poti sa stii ce pierzi ... asa ca...
______
http://www.sportstar.ro/blog/fotbal/fotbal-intern/liga1/703/


"Omogenitatea" asta suna cam apa de ploaie deja si e un motiv invocat sa ascunda niste lacune prin alte parti.
Meciurile de fotbal se cistiga mai ales creativitatea jucatorilor (sau a unui grup de jucatori care duce la bun sfirsit o faza), raportul de pase bune/meci, deposedari, demarcari in pozitii favorabile, ruperi de ritm .....daca iti lipseste o piesa de baza nu omogenitatea sufera asa mult ci "creatia"...argintul viu care sa faca ce nu pot ceilalti. Asta ar fi trebuit sa fie un meci de echipa sa zicem si nu a prea fost....De ce? Pai ca nu a "zvicnit" nimeni. Nu se poate invoca omogenitatea decit in foarte mica masura dupa 2 cantonamente si deja destule meciuri in picioare.
De fapt daca stam sa analizam si din alt punct de vedere poate Andone stia el ce stia...poate asta a fost maxim ce puteam scoate si Andone nu a prea riscat...ca daca risca poate ne facea vraiste Hizo. Andone este cam singurul care ii vede la antrenamente si el stie ce pot jucatorii, tre sa ii dam cit de cit credit. O echipa mare nu se bazeaza pe "omogenitate" decit asa din natura lucrurilor, nu aia e baza, aia e ceva colateral...ci individualitatea fiecarui jucator care stie ce are de facut in teren si simte meciul si nu isi pune cizme in picioare.

Nu stiu de ce au fost asa de multe mingi pe sus, o fi fost asa de greu terenul?
de la TV nu se prea vedea poate cei care au fost la meci pot sa confirme sau nu. (prea multe luminari si degajari aiurea la adversar parca unii azi au pus prima data ghetele in picioare...vad niste pase citeodata si niste "chifle" de ramin mut si clipesc des din oki pe foc automat.) Ne-a lipsit caracterul, caracterul de a lupta si dirzenia pozitiva, sa nu mai repet ca am fost mult prea preocupati de deciziile arbitrului in loc sa profitam de fiecare metru cistigat in terenul advers. Azi atit s-a putut, nici un meci nu seamana cu altul dar trebuie sa recunoastem ca in ultimele 4 deplasari am luat 2 puncte. (ne mai mira azi ca am pierdut cu Steaua ?) E drept am cistigat tot acasa in ultimul timp cea ce e bine totusi, dar nu stiu daca asta va fi destul.....asa doar sa ciupim cite un punct prin deplasare pe ici colo...hmmmm nu stiu zau. Nu ne putem baza asa pe noroc si pe alte "devieri avantajoase"....acuma pe bune. Si meciul era sa il si pierdem, au existat premise pentru asta.
Nu pot decit sa sper ca baterm Farul Miercuri.

YoYoyOi
16th March 2008, 02:59
Felicitari Ceahlaul :cheer:

Felicitari CFR :drak:

PerVersion
16th March 2008, 04:03
Asul e in maneca Stelei acum, are sanse mari sa relanseze campionatul azi. :yeah:

Hai sa fim seriosi... ce naiba sa relanseze? Nici macar o clipa campionatul nu a fost 'ucis'. Cel putin mie, diferenta de 8 puncte inainte de aceasta etapa, si cea de probabil 6 de dupa aceasta etapa, mi se pare la fel... adica insuficienta pt a castiga titlul. Campionatul se juca chiar si la 11 pct diferenta... deci indiferent ce face Steaua si Rapid azi, nu se prea poate vorbi de o relansare a campionatului. :)

grasu2
16th March 2008, 04:18
Nu inteleg de unde obsesia asta a romanilor cu diferenta de puncte... un campionat se poate castiga si la golaveraj! Campioana nu trebuie neaparat stiuta cu 15 etape inainte de finalul campionatului, se poate decide si in ultimul meci!

eSteven
16th March 2008, 05:11
CFR mi se pare in picaj. Fata de anul trecut nu mai joaca atat de bine, mai ales ca acum e cu atat mai important sa o faca. Ma tem ca numai victorii acasa nu sunt de ajuns.

spartacus
16th March 2008, 07:00
sincer... cam bate vantul pe acolo :rolleyes: nu aveti nimic de discutat, intre voi, ceferistii?

stii tu ce zicea Dabija:D...noi vorbim doar cat trebuie, cand trebuie si unde trebuie:D

on topic: nu am vazut meciul dar din cate am citit ne putem declara "multumiti" de rezultat. Ar fi bine ca CFR sa redevina ceea ce a fost...mai putina vorbarie si mai mult fotbal...

TZEFERU
16th March 2008, 07:51
Bina ca l-am luat pe Muresan de la Bistrita care face tusa si l-am dat pe Coro....sa num ziceti ca Coro nu ar fi putut jucar macar cite o repriza (sau macar sa fie rezerva de lux) in multe meciuri din acest campionat. Bine ca poate da goluri la Bistrita.

Radu
16th March 2008, 08:38
In concluzie incepe sa-si ia zboru campionatu...:D

Ulysses
16th March 2008, 08:47
iertati de o eliminare , noroc mare la ocaziile ceahlaului- candidata la retrogradare, se multumesc doar cu un punct=echipa mediocra

serv_ag
16th March 2008, 08:59
CFR mi se pare in picaj. Fata de anul trecut nu mai joaca atat de bine, mai ales ca acum e cu atat mai important sa o faca. Ma tem ca numai victorii acasa nu sunt de ajuns.

Si va e groaza ca va cade'n cap?:happy
OT: parca vad titlurile fituicilor de cartier de luni "farmaciile asaltate de mii de suporteri urzicati la popou, in cautare disperata de alifie tamaduitoare...":D
Laure, mai zi-le si tu ca pe mine ma doare burta de ris:happy

Nightwish
16th March 2008, 09:39
am vazut... ceahlaul a avut gol valabil anulat :D

Si halatul, cat face halatul :D


iertati de o eliminare , noroc mare la ocaziile ceahlaului- candidata la retrogradare, se multumesc doar cu un punct=echipa mediocra

Ambele echipe au fost iertate la capitolul cartonase, inclusiv cei de la Ceahlaul au avut cateva intrari de rosu, imi aduc aminte doar intrarea lui Croitoru la tibia lui Tony, cu talpa inainte, unde arbitrul nu i-a dat nici macar galben :). Sau anumite intrari cu cotul inainte la duelurile aeriene. Una peste alta jucam fara Fabbiani si Panin in meciul cu Farul...

six
16th March 2008, 09:51
Frati Clujeni stati relax ca va ajutam noi.......cu toata forza.......:ok:

Radu
16th March 2008, 10:12
unde sunt ungurii????a picat netu???:D

Cristian
16th March 2008, 10:24
@Polar sa vezi ce-o sa pice netu diseara la toti stelistii dupa ce va bate Unirea :happy:happy:happy

Hard
16th March 2008, 10:28
:cry: hai sa radem cu Cristian :cry: esti tare comic !!!


@PerVersion, imi place foarte mult jocul CFR-ului ,dupa meciul cu Steaua am spus ca echipa asta nu mai poate fi ajunsa,la cum joaca.Valoarea echipei + 8 puncte diferenta mi se par indeajuns. In momentul de fata mi se pare imposibil ca Steaua sa castige toate meciurile pana la final.

Cristian
16th March 2008, 10:30
Dedicatie pentru stelisti Anna Lesko - 24 (vise) :cry: Mai bine puneti asta ca imn decat pum pum purum pum pum :happy

serv_ag
16th March 2008, 10:33
Dedicatie pentru stelisti Anna Lesko - 24 (vise) :cry: Mai bine puneti asta ca imn decat pum pum purum pum pum :happy

si daca vine si anna lesko in galerie....mmmmmmmm:ok:

Radu
16th March 2008, 11:21
@Polar sa vezi ce-o sa pice netu diseara la toti stelistii dupa ce va bate Unirea :happy:happy:happy
si baba daca avea un *** se ducea si ea la razboi...daca asta...

BacauHooligan
16th March 2008, 14:15
hmm mi-ar fi placut sa castige CFR ul

Geografu
16th March 2008, 17:46
A fost 0-0 si putem spune ca lupta pentru campionat s-a relansat.
Daca liderii se incurca si miercuri atunci e clar.
Bravo Ceahlaul ! ;)

Vincitor
16th March 2008, 18:03
presimt ca nu bate steaua ? Un egal,dar de ar lua-o pe cocoasa n-ar fi nicio suparare !

dannyreddog
16th March 2008, 20:09
In halul in care o jucat CFR-ul aseara,clujenii nu merita sa devina campioni...in tur au demonstrat ca merita dar acum jocul lor lasa de dorit...

Vincitor
16th March 2008, 20:19
In halul in care o jucat CFR-ul aseara,clujenii nu merita sa devina campioni...in tur au demonstrat ca merita dar acum jocul lor lasa de dorit...

la dinamo nu asa era cu ando ??