PDA

View Full Version : Etapa 23: Gloria Buzau - Pandurii Tg. Jiu



delaparis
9th March 2008, 22:26
Sambata, 15 martie:
Gloria Buzău - Pandurii Tg. Jiu, ora 15:30, Telesport

discutii inainte si dupa meci aici

TaciAcolo
9th March 2008, 22:54
sper sa ne descurcam mai bine cu steaua 2

tataleone
10th March 2008, 00:41
Statistic vorbind, e putin probabil ca o echipa care joaca asa cum a facut-o Pandurii sambata sa aiba asa un ghinion fantastic 2 meciuri la rand...Dar e posibil ca norocul proverbial al oilor mari se transmita si oilor mici...
Sa speram insa ca nu va fi asa...Drum bun Steaua 2 spre liga 2 :cya: deci pronostic 2, indiferent de scor :ok:

Razvan T.
10th March 2008, 08:50
un egal ar fi cel mai bun

:ok::ok:X:ok::ok:

nr.zece
10th March 2008, 10:52
dupa jocul de sambata merg pe pandurii

Nightwish
10th March 2008, 11:04
X2.. Sper sa bata Pandurii :ok:

YoNuTzz
10th March 2008, 11:57
cred ca o sa bata buzaul cu 1-0

orbette
10th March 2008, 12:11
probabil cel mai disputat meci al etapei. pandurii vor juca deschis, buzaul n-are de ce sa traga de 0-0, deci s-ar putea sa iasa spectacol. pronostic x2

Balaci
10th March 2008, 12:35
Sper sa bata Pandurii

TaciAcolo
10th March 2008, 13:38
cam aiurea ca se joaca fara spectatori... si parca nu mai exista determinarea aia cand un intreg stadion e plin... da sper sa batem... in cupa am facut 0-0 cu ei dar atunci eram condusi de pixeira:D

Ferko
10th March 2008, 13:42
X sau chiar 2

alexuuBZ
10th March 2008, 16:43
meciul se joaca fara spectatori din cauza grasanului ala spurcat..care a intrat pe teren! eu cred ca va fi un meci decisiv pt noi! eu zic 1..!

crissis
10th March 2008, 18:53
Un rezultat de egalitate nu avantajeaza nici una dintre echipe. Sper ca Pandurii sa treaca peste pasa proasta in care se gasesc si sa o invinga pe Steluta 2

SteelBoyA
10th March 2008, 20:12
x ... sper , nici la 2 nu ma supar prea tare ... da mai bine x

Lordliv
10th March 2008, 23:17
pandurii trebuie sa castige...

serv_ag
10th March 2008, 23:19
pandurii trebuie sa castige...

Hmmm.... dar pot?:(

boni2204
11th March 2008, 11:17
egal sa nu se supere nimeni:D

Forza-Dinamo
11th March 2008, 11:25
x2 avand in vedere ca-i fara suporteri. Dar tare mi-as dori un 1 sa moara de ciuda toti frustratii care ne numesc Steaua 2.

Tim
11th March 2008, 12:54
x2 avand in vedere ca-i fara suporteri. Dar tare mi-as dori un 1 sa moara de ciuda toti frustratii care ne numesc Steaua 2.stelutza........retine,stelutza.

TaciAcolo
11th March 2008, 13:57
x2 avand in vedere ca-i fara suporteri. Dar tare mi-as dori un 1 sa moara de ciuda toti frustratii care ne numesc Steaua 2.

asta e... o sa fiti steluta sau steaua 2 atat timp cate becali va sponsorizeaza

alexuuBZ
11th March 2008, 14:27
asta e... o sa fiti steluta sau steaua 2 atat timp cate becali va sponsorizeaza

nu ca sponsorizeara robby! pt ca exista acesti "ca el" ex: Bucur , Stoica , Viorel etc! adika CIOBANI! care ne fac orasul de ras! cine nu vrea sa plece? cineee?:headbang: OT : sper 1:mda: ca jucam acasa!

Leo
11th March 2008, 20:14
2 solist

rhadoo
12th March 2008, 00:08
merg pe 1,fiindca isi baga coada becali,are nevoie desteluta si la anu,6 puncte sunt 6 puncte si sunt bune,asa ca va fi meci greu pt pandurii si cred ca arbitraju va fi pro buzau

TaciAcolo
12th March 2008, 15:12
Ștefan Stoica a decis să-i scoată din lot pe Claudiu Ionescu și pe Valentin Ioviță! Motivul? În urmă cu cîteva zile, în Fanatik au apărut declarații ale unor jucători de la Gloria, care, sub protecția anonimatului, atacau decizia antrenorului de a-i folosi insistent pe fotbaliștii împrumutați de Steaua în Crîng. Stoica a aflat că Ionescu și Ioviță sînt cei care au făcut scandal și a hotărît să-i excludă din lot pentru meciul cu Pandurii, programat sîmbătă.

Nu e clar ca buzaul e steaua 2?:D...daca nici jucatorii localnici nu mai au loc..

serv_ag
12th March 2008, 15:27
Ștefan Stoica a decis să-i scoată din lot pe Claudiu Ionescu și pe Valentin Ioviță! Motivul? În urmă cu cîteva zile, în Fanatik au apărut declarații ale unor jucători de la Gloria, care, sub protecția anonimatului, atacau decizia antrenorului de a-i folosi insistent pe fotbaliștii împrumutați de Steaua în Crîng. Stoica a aflat că Ionescu și Ioviță sînt cei care au făcut scandal și a hotărît să-i excludă din lot pentru meciul cu Pandurii, programat sîmbătă.

Nu e clar ca buzaul e steaua 2?:D...daca nici jucatorii localnici nu mai au loc..

Deci sa recapitulam de la ce se pleaca:

1. La Gloria Buzau sint folositi cu insistenta jucatorii care nu sint la steaua nici macar rezerve;
2. Pandurii au dominat steaua 85 de minute si au pierdut din cauza unui gol incasat aiurea la unica faza inchegata a stelei; adica jucatorii aia care sint mai buni decit jucatorii ce sint imprumutati la Buzau;
3. Pandurii sint super motivati (spectrul retrogradarii e o motivatie exceptionala :happy)
4. La Gloria sint conflicte (latente sau chiar deschise) intre jucatori si antrenor, spectatori si antrenor...

Ce concluzie tragem? Cred ca e asa de clar ca se vede ...delaparis:D

Vincitor
12th March 2008, 17:45
sa castige cel mai bun !

alexuuBZ
12th March 2008, 22:39
Ștefan Stoica a decis să-i scoată din lot pe Claudiu Ionescu și pe Valentin Ioviță! Motivul? În urmă cu cîteva zile, în Fanatik au apărut declarații ale unor jucători de la Gloria, care, sub protecția anonimatului, atacau decizia antrenorului de a-i folosi insistent pe fotbaliștii împrumutați de Steaua în Crîng. Stoica a aflat că Ionescu și Ioviță sînt cei care au făcut scandal și a hotărît să-i excludă din lot pentru meciul cu Pandurii, programat sîmbătă.

Nu e clar ca buzaul e steaua 2?:D...daca nici jucatorii localnici nu mai au loc..

Doi din cei mai buni jucatori ai Gloriei sunt dati afara? ce sa mai zicem? :| :sleep:

*Coco*
13th March 2008, 12:53
Antrenorul Gloriei Buzău, Ștefan Stoica, nu va putea conta pe serviciile portarului Mihai Mincă în meciul cu Pandurii, programat sîmbătă, în Crîng. Goalkeeper-ul e suspendat din cauza cumulului de cartonașe galbene și va fi înlocuit, cel mai probabil, de Cristian Stoicescu. Acesta a mai jucat un singur meci în Liga 1. Suspendați etapa trecută, la 0-2 cu CFR Cluj, atacantul Alin Lițu și fundașul Alexandru Tudose vor reveni în echipa Buzăului.

+ aia 2 exclusi din lot, fara spectatori:-" toate sansele sa bata Pandurii daca vor juca la fel cum au jucat cu Steaua

Forza-Dinamo
13th March 2008, 19:24
In cele din urma se va juca cu spectatori!

Asta schimba radical situatia: pronostic 1x.

TaciAcolo
13th March 2008, 19:29
e foarte bine pentru ambele echipe:ok: ..e altceva sa joci cu public

alexuuBZ
13th March 2008, 20:04
se joaca cu suporteri! :evil:

Gontel
13th March 2008, 22:08
meci echilibrat, e posibil ca Pandurii sa creasca on joc dupa revenirea lui Neagoe. oricum au nevoie disperata de puncte. pronostic X.

alexuuBZ
13th March 2008, 23:04
e foarte bine pentru ambele echipe:ok: ..e altceva sa joci cu public

ai dreptate robbyy! e altceva sa joci cu public...mai auzi o injuratura catre arbitru etc..!:happy ! dar cel mai mult avantajeaza echipa gazda!:ok: ! sper sa fie un meci frumos! vine cnva din tg-jiu? :)

TaciAcolo
14th March 2008, 01:15
vin cativa 20-30 ...din 2000 ..Pandurii e insotita in fiecare deplasare de galeria "Durii"..pe la noi in oras nu prea sunt respectati...dar eu cred ca ar trebuii mai mult apreciati!

chinna tm
14th March 2008, 10:49
daca pierd cu buzaul....pandurii sunt ca si in B.....nu ca acum nu ar fi, dar 3 puncte in aceasta etapa, le-ar mai da ceva sperante......iar daca buzaul bate, o sa respire in liniste aerul de primavara.....

alexuuBZ
14th March 2008, 14:27
daca pierd cu buzaul....pandurii sunt ca si in B.....nu ca acum nu ar fi, dar 3 puncte in aceasta etapa, le-ar mai da ceva sperante......iar daca buzaul bate, o sa respire in liniste aerul de primavara.....

asa este chinna! ;) meciul acesta este fatal pt amn2 echipele! iar daca buzaul nu va bate in aces meci! stoica e ca si PA!:rolleyes:

chinna tm
14th March 2008, 14:38
asa este chinna! ;) meciul acesta este fatal pt amn2 echipele! iar daca buzaul nu va bate in aces meci! stoica e ca si PA!:rolleyes:

meci important pt ambele echipe.....ambele stau nasol...de fapt la noi e cam asa:cine se bate pt cupe, si cine pt evitarea retrogradarii....e meci de urmarit meciul acesta.....

alexuuBZ
14th March 2008, 15:47
meci important pt ambele echipe.....ambele stau nasol...de fapt la noi e cam asa:cine se bate pt cupe, si cine pt evitarea retrogradarii....e meci de urmarit meciul acesta.....

:ok:

clausisme
14th March 2008, 20:12
calm calm castiga gloria ... iar pe blocul de langa stadion o sa stea teroristii sa le traga bile de cauciuc in talpi la panduri

codrind
15th March 2008, 11:06
meci de X unde non-valoarea va triumfa!! :no:

alin_cv
15th March 2008, 16:10
ooo,ce gol a marcat vasilache...:yeah:

danpuric78
15th March 2008, 16:13
superb gol. poate pandurii pot ajuta satelitul sa se duca dreaq in B.

*Coco*
15th March 2008, 16:18
Sparante mari ca Pandurii ca scape de retrogradare

TaciAcolo
15th March 2008, 16:19
grande VASILACHE !!!!:yeah::yeah::yeah:

am fost peste buzau in prima repriza clar...buzau niciun sut pe poarta ...hai si rep a 2 la fel pandurii mei

Lordliv
15th March 2008, 16:34
se vede mana lui geana!
ar fi 3 puncte care ar relansa pe pandurii in cursa pentru ramanerea in liga!

ps. pana acum pandurii arata ca o echipa de a ,iar buzaul de b...


goool! bravo baieti!

cip_81
15th March 2008, 16:44
Circuitul punctelor in liga lui Mitica. E buna si Buzaul asta la ceva.

TaciAcolo
15th March 2008, 16:56
si ala penalty...nu se poate ce arbitrii penali avem...impresionati la orice faza

danpuric78
15th March 2008, 16:59
S-avazut mana lui GG. NU-i lasa el pe buzau.
Insa nu se stie. POate bat pandurii si echipa a doua a ciobanului se apropie de B. Ar fi primii care ar trebui sa se duca acolo.

TaciAcolo
15th March 2008, 17:06
sunt corecti arbitrii ..dar prosti!


3-1 /OLE/

boni2204
15th March 2008, 17:12
da e clar arbitrii sunt f. prosti..
etapa asta s-a gresit la greu si inca nu e gata....

TaciAcolo
15th March 2008, 17:15
http://www.pandurii-tg-jiu.ro/forum/viewtopic.php?p=11207#11207 :happy

posibil blat:cry: cineva a zis scoru de ieri pe forumu nostru

Lordliv
15th March 2008, 17:15
meciurile cu " probleme " inca nu s au disputat!

ultra
15th March 2008, 17:24
http://www.pandurii-tg-jiu.ro/forum/viewtopic.php?p=11207#11207 :happy

posibil blat:cry: cineva a zis scoru de ieri pe forumu nostru


Da :happy Vasilache e vedeta voastra ... la noi nu prindea nici lotu` :happy

TaciAcolo
15th March 2008, 17:26
Da :happy Vasilache e vedeta voastra ... la noi nu prindea nici lotu` :happy

e foarte bine..ca nu a prins lotu..astfel a ajuns la tg-jiu:ok:..cu neagoe antrenor o sa faca meciuri bune

m8k
15th March 2008, 18:08
Mieluseii cand nu au simtit mirosul banilor au clacat! Sa speram ca o sa ajunga pe ultimul loc pina la pasti!:happy
Felicitari pentru Neagoe!:ok:

YoNuTzz
15th March 2008, 19:01
acum am vazut rezultatul...nu ma asteptam, dar imi pare bine :ok:

alexuuBZ
15th March 2008, 19:21
intr-un cuvant! VARZA! pandurii au fost cllaaarr peste Gloria! las'o naibi nici un sut pe poarta in prima repriza? in minutu 10 vroiam sa plec acasa! felicitari pandurii,gol frumos vasilache! | La iesirea de pe teren jucatorii pandurilor au fost aplaudati de cei de la tribuna a2a ;)

serv_ag
15th March 2008, 19:31
intr-un cuvant! VARZA! pandurii au fost cllaaarr peste Gloria! las'o naibi nici un sut pe poarta in prima repriza? in minutu 10 vroiam sa plec acasa! felicitari pandurii,gol frumos vasilache! | La iesirea de pe teren jucatorii pandurilor au fost aplaudati de cei de la tribuna a2a ;)

Eteeeee, daca si st#### ar avea fani asa de fair-play ca tine altfel s-ar discuta si pe forum si in tribune!
Apropo, ce dreaq se intimpla cu Pandurii, parca l-au bagat pe Tudor in echipa! (Vladimirescu, la el ma refer... nu la panarama aia de arbitru:rosu:)!

Geografu
15th March 2008, 20:27
Meci surprizator de placut ochiului si in plus spectaculos.Felicit Pandurii insa mai e mult pana la salvare ! :ok:

TaciAcolo
15th March 2008, 20:29
daca joaca la fel..si au demonstrat 2 etape consecutiv ..ca nu`s de ultimele locuri...avem sanse mari sa ne salvam nu vad cum ne`am putea impiedica de ceahlaul si poli iasi acasa iar in deplasare de farul

ps: probabil mirela radoi crede ca ne`a motivat cfr si acum...de am jucat cu asa ambitie cu stelutza 2 :happy

kuivasto
15th March 2008, 22:23
imi pare bine ca au pierdut mizerile buzoiene care se dau cu Becali.Sper sa retrogradeze

Rossi
15th March 2008, 22:44
lupta pentru evitarea retrogradarii se incinge ...

serv_ag
16th March 2008, 00:26
daca joaca la fel..si au demonstrat 2 etape consecutiv ..ca nu`s de ultimele locuri...avem sanse mari sa ne salvam nu vad cum ne`am putea impiedica de ceahlaul si poli iasi acasa iar in deplasare de farul

ps: probabil mirela radoi crede ca ne`a motivat cfr si acum...de am jucat cu asa ambitie cu stelutza 2 :happy

Hehe, azi le-ati stins luminarea!

TaciAcolo
16th March 2008, 00:51
ma uit la reluare la meci...si numai pandurii se aude pe fundalu` sonor :cry: si erau doar 10 in galerie

serv_ag
16th March 2008, 09:00
ma uit la reluare la meci...si numai pandurii se aude pe fundalu` sonor :cry: si erau doar 10 in galerie

asta fiinca buzoienii taceau in cor...:D

six
16th March 2008, 09:41
hopa!!?? .....bravo Pandurii :yes:

Sezione
16th March 2008, 12:37
Felcitari Pandurilor..Se vede ca a revenit Geana... Drum bun spre B stelutzei!!

alexuuBZ
16th March 2008, 14:06
Finalul meciului Gloria Buzau - Pandurii, scor 1-3, i-a găsit pe jucătorii gazdelor la pământ, iar pe fanii din tribune revoltați împotriva lui Ștefan Stoica și a lui Gigi Becali.

“Idolii noștri excluși, berbecii lui Jiji incluși”, a fost bannerul afișat de suporterii din Crâng, aluzie la cei cinci jucători împrumutați de la Steaua care au jucat titulari ieri. De altfel, Bicfalvi a fost huiduit copios în momentul înlocuirii în minutul 35. Nici tehnicianul Stoica nu a scăpat. “Demisia! Demisia!”, i-au strigat spectatorii nemulțumiți de înfrângerea de ieri fostului secund din Ghencea, în timp ce finanțatorul buzoian Costel Bucur a fost și el luat la rost: “Mai lasă-ne cu steliștii ăștia de mâna a doua! Bicfalvi nici măcar nu știe să alerge, dar să mai dea și o pasă!”. ! cred ca in sfarsit si-au dat seama ca trebuie sa scapam de SCLAVI! :mda:

TaciAcolo
16th March 2008, 14:09
depinde..daca aveti bani cum rezista echipa fara costel bucur care are bani de la jijiniho

Vincitor
16th March 2008, 18:04
mah ,la pandurii joaca si columbeanu ??Acum inteleg !

Vincitor
16th March 2008, 18:17
tin minte un meci in C in 79 lupeni-pandurii[3-1] ..era dupa CM Argentina 78 ...jucau pandurii in alb-albastru ca si Argentina si varf era Piturca [ avea plete ,i se zicea Kempes ..el a si marcat golul pandurilor.

TaciAcolo
16th March 2008, 18:32
Piturca era slab atunci :D..mai tarziu s-a remarcat la Oltul Scornicesti cand era si insurat..sa speram ca si Alex se insoara odata

Vincitor
16th March 2008, 18:46
Piturca era slab atunci :D..mai tarziu s-a remarcat la Oltul Scornicesti cand era si insurat..sa speram ca si Alex se insoara odata

la 20 de ani ai tai nu cred ca l-ai vazut atunci pe piturca jucand ! Dar l-ai vazut vreodata ??

TaciAcolo
16th March 2008, 18:47
stiu de la cineva cu mai multi ani....

Vincitor
16th March 2008, 18:58
stiu de la cineva cu mai multi ani....

mai functioneaza magazinul PARANGUL ? Cand eram de 16 ani de acolo imi faceam cumparaturile !!!

*Coco*
16th March 2008, 19:00
Daaaaaaaa

TaciAcolo
16th March 2008, 19:03
renovat,,,creca de asta zici

Vincitor
16th March 2008, 19:13
renovat,,,creca de asta zici

da , mersi ! Mai era o strada ,gen lipscani cu multe magazine ... si cu tot felul de produse de patiserie si mici scoase in strada ! Era fain ! Acum mai e asa ?