PDA

View Full Version : DINAMO-STEAUA



nemo_
22nd March 2003, 13:59
urmeaza mecilu meciurilor,intre cele mai bune doua echipe din Romania !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!
astept pronosticuri iar ,dupa incheiera partidei,pareri si alte lucruri de astea!

oaspetele
22nd March 2003, 19:11
urmeaza mecilu meciurilor,intre cele mai bune doua echipe din Romania !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!
astept pronosticuri iar ,dupa incheiera partidei,pareri si alte lucruri de astea! /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/

asteapta , ba , mult si bine
cine ??
cele mai bune 2 echipe ??

:?
:D :D :D :D :D

Ripper
23rd March 2003, 01:26
A FOST SI VA RAMANE SINGURUL DERBY CU ADEVARAT AL ROMANIEI !
INDIFERENT DE LOCURILE OCUPATE IN CLASAMENT,STEAUA SI DINAMO
AU OFERIT INTOTDEAUNA SPECTACOL ! DE CE ?...
FIINDCA,ORGOLIILE SUNT FOARTE MARI !
CELELALTE DERBY-URI SUNT DE COMPLEZENTA...
ACESTA E UNIC !... 8)

apparte
24th March 2003, 05:18
In ciuda tuturor negatiilor,Steaua-Dinamo ramane unicul derby al campionatului romanesc :D :D :D E un fel de clasic al fotbalului romanesc neegalat de nici un alt meci! /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ Exista si alte rivalitati,poate la fel de mari(gen Oradea-Arad-Timisoara)dar nicidecum atat de mari ca acest UNIC derby!In aceasta seara v-ati convins inca odata(daca mai era nevoie)de ce! /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/

Vic
24th March 2003, 10:03
din pacate dinamo a mai trecut o infrangere in arhiva acestui campionat... pacat ca nu poate nimeni sa zica: "e doar o infrangere!"... a fost un meci important, in care o echipa a avut prezenta de spirit si a avut noroc cu talentul si intuitia unor buni fotbalisti, de a specula ziua slaba a adversarilor. din pacate nu despre dinamo este vorba :( felicitari totusi stelei

07Ex
25th March 2003, 19:12
Dinamo - Steaua era cel mai tare derby din campionatul national in anii '80. Acum cred ca meciurile Rapid - Steaua sunt mai tari si atrag mai multi spectatori decat cele Dinamo - Steaua.

rasheedkpenny
25th March 2003, 19:15
Chiar si meciurile Rapid-Dinamo(si viceversa)atrag multi spectatori... mai ales daca echipele sunt aproape una de alta in clasament!

Fotbalul de calitate sa traiasca!

07Ex
26th March 2003, 01:40
Bine, asa daca e vorba de meciurile care atrag cei mai multi spectatori atunci de departe pe primul loc sunt cei de la Poli AEK iar pe 2 cei de la Craiova. Pe urma cred ca Steaua sau Rapid.

Jonny_RIP
27th March 2003, 13:37
intr-adevar in majoritatea meciurilor dintre marile echipe bucurestene steaua, dinamo si rapid am avut parte de fotbal de inalt nivel...
din pacate am impresia ca in afara de aceste derby-uri suporterii vin la stadion ca sa isi injure in fel si chip rivalii si nu sa isi incurajeze echipa favorita... (la sfarsit chiar termina prin a-si injura proprii jucatori) lucru care de obicei nu se intampla in provinci (bineinteles exista si exceptii)

baubau
27th March 2003, 14:51
[quote="Jonny_RIP"]din pacate am impresia ca in afara de aceste derby-uri suporterii vin la stadion ca sa isi injure in fel si chip rivalii si nu sa isi incurajeze echipa favorita... (la sfarsit chiar termina prin a-si injura proprii jucatori) quote]
Aici ii dau dreptate lui Jhonny ...nu am mai auzit de mult o galerie care sa-si vada de treaba si la bine si la rau... :(

deep purple
5th April 2003, 03:32
...nu am mai auzit de mult o galerie care sa-si vada de treaba si la bine si la rau...

Baubau
Fa o vizita la Timisoara!

leo.mocanu
5th April 2003, 07:22
...sau chiar la Constanta.

Sergiu
27th October 2008, 22:27
Eu zic ca bate Dinamo si-si ia revansa.

nr.zece
27th October 2008, 22:30
sergiule ai baut ceva?
subiectul asta are 5 ani vechime
se discuta in alta parte despre meciul de anu asta

Sergiu
27th October 2008, 22:37
Bine stiu asta, numai ca acuma au sansa dinamovistii sa-i umileasca pe stelisti ca razbunare pentru meciu ala. Numai ca de data asta trebe sa le dea 5.

nr.zece
27th October 2008, 22:39
hai sergiule nu o da la intors acum :)

Rossi
27th October 2008, 22:41
5 april 2003 ...

ti-a luat ceva sa-l gasesti :happy

ps: mai bine inchideti threadul