PDA

View Full Version : Dacia Mioveni - CFR Cluj (semifinala)



YoYoyOi
7th March 2008, 14:43
discutii despre meci aici :ok:

gtibi
7th March 2008, 14:47
Finala, Unirea - CFR.

YoYoyOi
7th March 2008, 14:53
interesanta tragerea la sorti...

in urna A: CFR-ul

in urna B: Unirea, Gloria si Mioveni...

:hmm:

DinamoBoy
7th March 2008, 14:55
pai ce rost mai aveau urnele?:lol:

DinamoBoy
7th March 2008, 14:56
CFR invinge si pierde finala in meciul cu buzau sau urziceni :D

YoYoyOi
7th March 2008, 15:05
pai ce rost mai aveau urnele?:lol:

asa... de ochii lumii :rolleyes:

Nightwish
7th March 2008, 15:17
Probabil vom juca din nou fara 7-8 titulari insa vom invinge :yeah:

Elphax
7th March 2008, 15:17
deci Dacia nu are sanse sa prinda Cupa UEFA ... e clara tragerea la sorti ;)

Ferko
7th March 2008, 15:31
CFR in finala cu Unirea Urziceni.

YoNuTzz
7th March 2008, 15:40
nu cred k se pune problema unei surprize aici...

ensic
15th April 2008, 19:30
Se pare ca noua steluta vine cu tot cu arbitrii in Giulesti asa cum sta bine adevaratilor religiosi!:rosu:

PerVersion
16th April 2008, 02:31
Cartu a declarat ca isi va menaja titularii, considerand urmatorul meci din campionat mult mai important decat acesta. Pe de alta parte, Andone a declarat ca nu va tine pe banca nici unul din titulari, Cupa fiind un obiectiv important.

Ramane de vazut daca cei 2 se tin de cuvant. :) Tare mi-e ca pana la urma noi vom fi cei care vom juca cu rezervele, si Mioveniul cu titularii. :D

tu26dor
16th April 2008, 11:41
nu putem sa ne luam dupa declaratii, am putea crede ca ambele echipe ar putea juca cu rezervele... hi hi
in fine, cred ca cfr va ajunge in finala, desi e greu in fata mioveniului... daca stau si ma gandesc bine, si dinamovistii erau mai mult decat favoriti in sferturi, in fata daciei mioveni...

alexuuBZ
16th April 2008, 21:35
goolll CFR! in secunda 26 :cry:

tu26dor
16th April 2008, 21:35
1-0 pt cfr in secunda 26 a meciului... interesant...hi hi

PerVersion
16th April 2008, 21:37
Meciul incepe de la 0-1. Blat... :D

Dezolanta atmosfera in tribune. Nu stiu de ce se insista cu aceste meciuri pe teren neutru. :o:

fl0o
16th April 2008, 21:38
sper sa castige cfr, oricum si dacia are un cuvant de spus

alexuuBZ
16th April 2008, 21:44
astia au inceput meciul in handicap! :happy

PerVersion
16th April 2008, 21:46
Ne-au dat un mic avans, si asa suntem amarati. :D

tu26dor
16th April 2008, 21:57
fain sutul lui trica de la 40 de metri...daca intra si asta, mioveniul se demoraliza de tot...

ensic
16th April 2008, 22:17
Plictisitor meci :)

Ulysses
16th April 2008, 22:19
am sperante ca-i incurca in campionat. echipe de valori sensibil egale:ok:

PerVersion
16th April 2008, 22:20
Din pacate jucam mult prea relaxat... greseli copilaresti in aparare si ocaziile create le ratam cu seninatate. Sper sa-i trezeasca Andone la pauza.

Nightwish
16th April 2008, 22:23
In prima repriza ai nostri au jucat ceva de genul " e 1 - 0, sunt CFR-ist si ma doar in p..a " :mda:... Inadmisibil, sper sa faca ceva Ando la pauza ca asa nu se mai poate...

TaciAcolo
16th April 2008, 22:30
un sprint nu am vazut ...pe la vreun jucator de la cfr:D

Nightwish
16th April 2008, 22:31
Parca ar fi vreo 4 -0 deja, asa joaca :rosu:

tu26dor
16th April 2008, 22:32
cfr a jucat foarte relaxat datorita golului inscris in primul minut, iar dacia a suferit si s-a chinuit pana la poarta clujenilor... daca in repriza a doua cfr nu inscrie repede si joaca la fel de relaxat, e posibil sa asistam la egalare...

tu26dor
16th April 2008, 23:09
ce gol frumos a dat dani:) cred ca meciul e jucat... 2-0 pt cluj.

grasu2
16th April 2008, 23:10
3-0 Cfr

tu26dor
16th April 2008, 23:11
3-0... mioveniul mai bine nu se prezenta... cfr s-a jucat cu ei cum a vrut:D

YoNuTzz
16th April 2008, 23:21
3-0, CFR in finala...

Nightwish
16th April 2008, 23:24
O a doua repriza mult mai frumoasa... Treptat, treptat se integreaza si Ruiz si Dubarbier in angrenajul echipei.. Cred ca cei doi au fost cei mai buni de pe teren :ok:

m8k
16th April 2008, 23:25
Se pare ca Andone a gasit cheia jocului! In meciul cu Rapid nu mi-am putut da seama de ce nu se apropie adversarul de poarta noastra! Azi m-am lamurit! Muresan a jucat de nota 10, se pare ca da o siguranta in plus defensivei! In atac a aparut Ruiz care pare sa fie mult peste forma lui Fabianni! Aceste 2 mutari au adus o siguranta echipei!!!
Suntem in finala!!!/hello/hello/hello

tu26dor
16th April 2008, 23:32
felicitari clujenilor pentru calificarea in finala... va astept sa faceti o finala frumoasa la piatra neamt.

spartacus
16th April 2008, 23:33
Mda...unde eram acum fara vedetismul lui Fabianni si jucatorii de LC? Golul lui Dani a descatusat echipa. Muresan si Ruiz continua sa fie surprizele placute ale finalului de sezon.
Felicitari Daciei pentru modul in care a jucat. Pe bune si ofensiv...

Mai avem un pas pina la obtinerea cupei Romaniei. Forza CFR!!!

zebe
16th April 2008, 23:40
Ruiz, Dubarbier si mai ales Muresan valori certe. Pacat ca nu i se prea da sansa sa joace lui Muresan...oricum meci destul de bun al CFR-ului, daca ne luam dupa ce a jucat in retur.

in rest...comentatori foarte slabi...si cand ne gandim ca Antena o castigat drepturile alea...:(

m8k
16th April 2008, 23:42
"Dupa aceasta victorie vom merge la restaurantul "doi fazani" sa sarbatorim!" - vorba lui Muresan!:happy:happy:happy
Sper sa jucam cu Unirea in finala!

Nightwish
16th April 2008, 23:51
Ruiz, Dubarbier si mai ales Muresan valori certe. Pacat ca nu i se prea da sansa sa joace lui Muresan...oricum meci destul de bun al CFR-ului, daca ne luam dupa ce a jucat in retur.

in rest...comentatori foarte slabi...si cand ne gandim ca Antena o castigat drepturile alea...:(

Mda.. cand l-am auzit pe ala zicand ca de fapt Ruiz e un jucator slab etc etc... Ok, cu siguranta nu e Messi, insa a dat doua goluri astazi si unul in meciul cu Rapid, cred ca ar fi meritat niste scuze din partea *******ului ala de comentator... Aveti dreptate, revenirea lui Muresan inseamna un plus defensiv enorm :ok:
Le: sper ca aceasta victorie sa nu-i faca pe jucatorii nostri sa subaprecieze Dacia in meciul din campionat :rolleyes:

spartacus
16th April 2008, 23:55
In anumite momente nu il inghit pe Muresan dar replica lui a fost simpatica:happy.

ensic
16th April 2008, 23:56
Si mie imi e frica ca o sa desconsidere jucatorii Mioveniul in meciul din campionat si o sa avem probleme!

Nightwish
17th April 2008, 00:04
a fost pe bune meciul sau...? :D
Du-te mah si compune-i o poezie lui sefu-to JJ :D

ultra
17th April 2008, 00:13
Cea mai tare faza ... Suporterii Mioveniului:"CFR, CFR, CFR", suporterii lui CFR aplauza, suporterii Rapidului:Sa ne pisam pe voi =)) ... legat de meci, felicitari pt victorie visiniilor ;).

Geografu
17th April 2008, 00:13
Meciul aproape ca s-a terminat in secunda 28 cand a marcat Ruiz.
Calificare merituoasa pentru Cluj in finala cupei Romaniei.
Succes ! :ok:

Dyanna
17th April 2008, 00:15
felicitari :ok: Sa luati cupa pt ca meritati ;)

Dar sa nu exagerati sperand si la campionat :P

ultra
17th April 2008, 00:22
Bai stelistilor lasati-ne cu succes si altele ca stana va cheama.;)

delaparis
17th April 2008, 00:38
pe tine cine nu "te-a lasat" ? :o:

fara jigniri :cool:

Ferko
17th April 2008, 11:40
Victorie absolut meritata. Felicitari ! Succes in finala!

six
17th April 2008, 19:55
Felicitari Cloojenilor :ok:......daca putem incercam sa incurcam sTEAUA in bucale ;););)

NORGEMAN
17th April 2008, 20:23
Dezolanta atmosfera in tribune. Nu stiu de ce se insista cu aceste meciuri pe teren neutru. :o:

Daca ne-ati eliminat...:( :P:drak:

PerVersion
17th April 2008, 21:33
Pai daca ati nimerit tocmai cu noi.. :P

Ferko
17th April 2008, 22:08
Comentariu de tot rahatul.

NORGEMAN
17th April 2008, 22:17
Pai daca ati nimerit tocmai cu noi.. :P

Asta e, data viitoare ne revansam noi:D

Cat despre atmosfera... m-am uitat si ieri un pic si azi, si ma intreb, oare suporterii acestor echipe nu stiu sa sarbatoreasca o semifinala?! Ma tot intreb, cum flexul meu a ajuns o echipa precum mioveni pana aici?? astia nici macar suporteri n-au:( De la Buzau de asemenea n-au venit prea multi... si totusi pentru aceasta echipa, faptul ca au ajuns pana in semifinale tocmai la primul sezon din promovare trebuia sa insemne un motiv de bucurie, trebuiau sa vina cat mai multi buzoieni la Bucuresti sa isi conduca echipa spre o finala istorica. Urziceni si astia, dupa ce ca sunt o comuna sau orasel (:o:) nici nu stiu daca e vreun suporter pe stadion in momentul asta.:confused: Ma gandeam ca pentru Urziceni asta e intradevar o sarbatoare, ca vin oamenii sa asiste la ceva istoric pentru localitatea lor:rosu:

Regret ca nu ne-am calificat noi mai departe pentru a invada din nou orasul care ne-ar fii gazduit la meciul din semifinala.

ensic
17th April 2008, 22:22
Asta e, data viitoare ne revansam noi:D

Cat despre atmosfera... m-am uitat si ieri un pic si azi, si ma intreb, oare suporterii acestor echipe nu stiu sa sarbatoreasca o semifinala?! Ma tot intreb, cum flexul meu a ajuns o echipa precum mioveni pana aici?? astia nici macar suporteri n-au:( De la Buzau de asemenea n-au venit prea multi... si totusi pentru aceasta echipa, faptul ca au ajuns pana in semifinale tocmai la primul sezon din promovare trebuia sa insemne un motiv de bucurie, trebuiau sa vina cat mai multi buzoieni la Bucuresti sa isi conduca echipa spre o finala istorica. Urziceni si astia, dupa ce ca sunt o comuna sau orasel (:o:) nici nu stiu daca e vreun suporter pe stadion in momentul asta.:confused: Ma gandeam ca pentru Urziceni asta e intradevar o sarbatoare, ca vin oamenii sa asiste la ceva istoric pentru localitatea lor:rosu:

Regret ca nu ne-am calificat noi mai departe pentru a invada din nou orasul care ne-ar fii gazduit la meciul din semifinala.

Lasa ca din toamna veniti in liga I si aveti ocazia sa faceti spectacol!