PDA

View Full Version : Gloria Buzau - Unirea Urziceni (semifinala)



YoYoyOi
7th March 2008, 13:40
discutii despre meci aici :ok:

DinamoBoy
7th March 2008, 13:56
Eu mizez pe 'chelsea' :)!

Nightwish
7th March 2008, 14:15
Chelsea all the way :ok:

Elphax
7th March 2008, 14:16
ma asteptam la un meci "in vecini" oare joaca la Ploiesti sau in ghencea?

m8k
7th March 2008, 14:20
Flamanzii din crang se califica! La ce prime se da pe acolo jucatorii o sa fie supermotivati!:D
Meci de meci o sa castige cate 10.000 de euro de acum, poate ies si campioni!:happy

Ferko
7th March 2008, 14:35
Asta e meci de cupa, neinteresant pentru Becalu, deci nu da niciun ban. Urziceni in finala !

YoNuTzz
7th March 2008, 14:39
sa speram ca se califica urziceniul in finala, ptr k ultimul lucru de care ar avea nevoie romania este gloria buzau in uefa...

Forza-Dinamo
7th March 2008, 17:39
Ar fi cea mai mare bucurie Gloria in UEFA! Chiar daca pierdem la scor din primul tur, doar prezenta acolo o sa ramana in istoria clubului si a orasului. Forza Gloria!

TaciAcolo
7th March 2008, 17:45
decat sa te faci de ras mai bine stai in banca ta:ok:

Forza-Dinamo
7th March 2008, 18:29
Pt. mine ar fi o mare onoare. Am alta mentalitate. Si nu ma intereseaza catusi de putin ce cred altii.

alexuuBZ
7th March 2008, 21:26
decat sa te faci de ras mai bine stai in banca ta:ok:

ai dreptate..dar!? dak erau pandurii tu ce ziceai? sa piarda sau sa castige?:) ! Istoria SE SCRIE!:rolleyes:

Forza-Dinamo
19th March 2008, 14:39
Miercuri, 16 aprilie, 20:45 pe "Dinamo". Un meci la care ma voi simti ca acasa. Din pacate stadionul e foarte nasol ca-i departe de teren si cum nici spectatori nu vor fi f.multi nu se va resimti niciun fel de presiune asupra jucatorilor.

best_lazialul
19th March 2008, 23:47
foarte nasol ca se va juca la Dinamo.. :( nu ma simt deloc bine pe acel stadion.. as fi preferat un schimb de stadioane cu cealalta semifinala.. :P

best_lazialul
9th April 2008, 00:15
se pare ca pana la urma se va juca in Cotroceni joi, 17 aprilie

alexuuBZ
14th April 2008, 21:22
vom juca cu echipa a 2a :( clar..victorie urzicenii!

Forza-Dinamo
14th April 2008, 21:45
Stoica habar n-are pe ce lume traieste. Echipa a doua "a lui" e mai buna ca "prima echipa" care o baga el etapa de etapa in teren.

best_lazialul
15th April 2008, 12:04
asta s-ar putea sa fie sansa noastra..
totusi nu prea imi surade un atac Guda-Stoica.. desi nici Simion sau Nunes nu s-au inghesuit sa dea goluri..

ultra
15th April 2008, 12:38
Se califica Urziceniul stati linistiti.

tu26dor
16th April 2008, 10:44
urziceniul se va califica probabil fara emotii in finala. buzaul a ajuns mai mult decat intamplator aici dupa un sfert de finala cu pandurii, un meci in care ambele echipe s-au ferit sa inscrie chiar si la loviturile de departajare...

TaciAcolo
16th April 2008, 21:34
atunci era portughezu :headbang: antrenor

ce frumos era acum un meci urziceni-pandurii

alexuuBZ
17th April 2008, 16:40
asta s-ar putea sa fie sansa noastra..
totusi nu prea imi surade un atac Guda-Stoica.. desi nici Simion sau Nunes nu s-au inghesuit sa dea goluri..

guda-stoica?:shocked: unu care are centru de greutate pe spate..si mai mult de 10 km/h nu prinde! si unu care a venit din liga a3a sau a4a! ! :no:

PerVersion
17th April 2008, 20:35
Ceva mai multi spectatori decat la meciul de ieri, dar totusi stadionul pare gol. Parca era mai bine cand se juca tur-retur, aveau sanse sa-si vada echipa spectatorii ambelor echipe.

0-0 la pauza... cam subtire jocul celor 2 echipe. :)

alexuuBZ
17th April 2008, 21:30
dap..aia de la urziceni is 500-600 (i-au adus clubu cu autocarele :happy si probabil is ocupati cu semintele, de nu se aud) , iar cei de la noi vro 200 in galerie la trib a2a! + trib 1! pacat ca nu pot fi si eu :( :(

ensic
17th April 2008, 21:37
dap..aia de la urziceni is 500-600 (i-au adus clubu cu autocarele :happy si probabil is ocupati cu semintele, de nu se aud) , iar cei de la noi vro 200 in galerie la trib a2a! + trib 1! pacat ca nu pot fi si eu :( :(

Ma da tare se tin gloriosii vostri, cred ca o slabit 5 kg. Dan Petrescu de nervi in prima repriza!

tu26dor
17th April 2008, 21:42
pana acum nimic deosebit ... poate in repriza a doua se intampla totusi ceva...

Vincitor
17th April 2008, 21:47
buzau in uefa ?

ensic
17th April 2008, 21:55
buzau in uefa ?

Acum sa nu exageram !:D

rhadoo
17th April 2008, 22:14
se joaca tare pe final,

rhadoo
17th April 2008, 22:22
gol frumos si urziceniul merge mai departe

Ferdininho
17th April 2008, 22:24
Asa ii perfect, si-a indeplinit si Poli obiectivul.

Vincitor
17th April 2008, 22:24
wow !

danpuric78
17th April 2008, 22:28
Ce face sclavul asta de stoica? Scandal?

Ce suparata e prostutuata lui becali. Da-te dreaq, sa ajungi in B tu si cu echipa de de panarami steliste.

Vincitor
17th April 2008, 22:29
bucurie mare pt polisti si dinamovisti ! Noroc cu urziceniul ,asa sunt siguri si ei ca joaca un tur in uefa !

mariomax
17th April 2008, 22:30
mortal stoica asta. =))

alexuuBZ
17th April 2008, 22:31
pai ziceti voi a facut scandal degeaba? a fost penalty clar!

ultra
17th April 2008, 22:31
pff ce a sperat steluta, ghinion nu-i asa ? felicitari Urzicenilor.

TaciAcolo
17th April 2008, 22:32
a fost tras de tricou...da a continuat faza atacantu greu sa dai penalty ..mai bine sa`si dea litu cu capu de bara

Incubus
17th April 2008, 22:34
Augustus a tras cu Urziceniul ca sa mearga in Uefa panaramele care vor termina pe 6

alexuuBZ
17th April 2008, 22:35
ce arbitrii cretini :(

relansat
17th April 2008, 22:52
ce meci de rahat, uitandu`ma la meciurile Unirii ma apuca o profunda greatza, am mai spus`o, da`mi face placere s`o repet :no:.

serv_ag
17th April 2008, 22:53
bucurie mare pt polisti si dinamovisti ! Noroc cu urziceniul ,asa sunt siguri si ei ca joaca un tur in uefa !

... si tu copil de mingi....
In ultima vreme ma dezamagesti...:(

YoNuTzz
17th April 2008, 22:58
0-1, mai bine k s-a calificat urziceniul !
ar fi fost prea de tot k gloria buzau (posibil in B) anul viitor sa joace in Cupa Uefa !

TaciAcolo
17th April 2008, 23:01
ori buzau ori urziceni...in primu tur din uefa se fac de ras

ensic
17th April 2008, 23:44
ce arbitrii cretini :(

Asa era filmu sa mearga Urziceniu in finala, erau prea mari interesele, cred ca si daca il lua un jucator de la ei mingea in mana nu vedea arbitru!

Rossi
18th April 2008, 07:21
Buzaul a avut penalty clar in min 90 .... Galamaz ar fi fost eliminat la acea faza ... daca se facea 1-1 si se jucau prelungiri , cred ca Buzaul mergea mai departe ...

Petrescu si MM cap de miel au refuzat sa comenteze faza penaltyului ....

florin buzau
18th April 2008, 10:56
:(sunt in italia si am vazut meciul cu parere de rau dar gloria nu a jucat nimic sper sa ramana in liga 1 dar sa fim sinceri si cu bistrita nu a jucat nimic sa intors roata si a pierdut in ultimul minut

best_lazialul
18th April 2008, 15:05
din pacate nu am fost lasati sa ajungem in finala..
am avut si ghinion pe final..
e adevarat, nu am jucat foarte bine, dar am avut cateva ocazii si meritam sa intram in prelungiri.. iar acolo nu se stie ce s-ar fi putut intampla..


"îmi pare rău, dar ne-au interzis dreptul de a ne bucura. Poate din cauza aceasta am fost nervos la finalul meciului. Este a doua oară când arbitrul ăsta ne refuză un penalty. La fel a făcut și la meciul cu Dacia Mioveni. A fost penalty la faza din ultimul minut și nu ni l-a dat. Aveam o șansă mare să marcăm. Lui Augustus i-am spus că de două meciuri nu vrea să vadă. Ne-am așteptat să avantajeze pe Unirea, dar așa ceva nu am crezut. Este urât, meritam să ajungem în prelungiri. Nu vreau ca arbitrii să fie cu mine, dar nici să mă fure. Măcar să ne fi spus dinainte, nu mai veneam să cheltuim atâția bani.
"Se vorbește că s-ar dori retrogradarea Gloriei. Ce, suntem în Epoca de Piatră? Văd că și CFR Cluj se leagă de noi. Le spun să ne respecte, pentru că am obținut 31 de puncte în campionat, toate numai pe teren.
Am luptat cu arbitraje urâte. E prima dată când o spun: mă întreabă jucătorii când vom avea și noi un arbitraj corect. Suntem în 2008, în Comunitatea Europeană, dar au mai rămas comuniști printre noi. Vine un individ care vrea să strice tot. Nu cred că mai e vreo soluție. Vor lua pari să ne bată, dar cred că într-o zi nu ne vor mai lăsa să jucăm", a declarat Ștefan Stoica pentru NewsIn.

ensic
18th April 2008, 16:04
"îmi pare rău, dar ne-au interzis dreptul de a ne bucura. Poate din cauza aceasta am fost nervos la finalul meciului. Este a doua oară când arbitrul ăsta ne refuză un penalty. La fel a făcut și la meciul cu Dacia Mioveni. A fost penalty la faza din ultimul minut și nu ni l-a dat. Aveam o șansă mare să marcăm. Lui Augustus i-am spus că de două meciuri nu vrea să vadă. Ne-am așteptat să avantajeze pe Unirea, dar așa ceva nu am crezut. Este urât, meritam să ajungem în prelungiri. Nu vreau ca arbitrii să fie cu mine, dar nici să mă fure. Măcar să ne fi spus dinainte, nu mai veneam să cheltuim atâția bani.
"Se vorbește că s-ar dori retrogradarea Gloriei. Ce, suntem în Epoca de Piatră? Văd că și CFR Cluj se leagă de noi. Le spun să ne respecte, pentru că am obținut 31 de puncte în campionat, toate numai pe teren.
Am luptat cu arbitraje urâte. E prima dată când o spun: mă întreabă jucătorii când vom avea și noi un arbitraj corect. Suntem în 2008, în Comunitatea Europeană, dar au mai rămas comuniști printre noi. Vine un individ care vrea să strice tot. Nu cred că mai e vreo soluție. Vor lua pari să ne bată, dar cred că într-o zi nu ne vor mai lăsa să jucăm", a declarat Ștefan Stoica pentru NewsIn.

Nu are nimeni nimic impotriva Gloriei Buzau, doar impotriva stelutzei, e inadmisibil sa aiba jiji 2 echipe in prima divizie desi e impotriva regulamentului, toata lumea stie iar liga si frf se face ca ploua!

best_lazialul
18th April 2008, 16:25
ati invatat si voi un cuvant de la panarama aia de Muresan si acum puneti aceeasi placa: steluta-n sus, steluta-n jos..
care-i problema..? ce vina avem noi? ce am facut in campionatu' asta..? cu cfr am pierdut de 2 ori, la fel cu Dinamo, in schimb cu Steaua am facut egal.. nu inteleg care-i problema voastra.. credeti ca noua ne convine situatia actuala..?
lasati-ne sa jucam! ni s-a luat probabil singura sansa din istoria clubului de a participa in cupele europene. probabil urmeaza retrogradarea, tot cu ajutorul fluierasilor..

Nightwish
18th April 2008, 17:07
Are dreptate best_lazialul... Sincer mie imi e mila de suporterii Buzaului.. Numai in pielea lor sa nu fii... Toata lumea cu steluta in sus, in jos si adevarul este ca ei n-au nicio vina. Ei, multi, putini, cati sunt, isi incurajeaza echipa si la fel au facut-o si cand erau in div. B...
Marturisesc ca am tinut cu Unirea in meciul de ieri insa trebuie sa recunosc ca trebuia dat penalty si eliminare la faza aceea de la sfarsitul meciului...

Geografu
18th April 2008, 17:11
Unirea merge in finala !
Bravo lor dar in prelungiri a fost un penalty mare si clar ca lumina zilei neacordat de fiul lui Suceava.
Pacat de Buzau care merita macar sa mearga in prelungiri...
Succes Uniriii in finala si implicit in UEFA ! :ok:

laziobz
18th April 2008, 17:18
mm si petrescu nu au vrut sa comenteze faza din min.92...ciudat...la astfel de faze se isterizeaza mereu...cum acum au fost beneficiarii deciziei nu comenteaza....sunt doi isterici.

kain
18th April 2008, 17:49
Incredibil cum nu s-a dat penalty la acea faza.. :rosu: Poate nu retrogradeaza Gloria anul asta.. :P

ensic
18th April 2008, 18:16
Unirea merge in finala !
Bravo lor dar in prelungiri a fost un penalty mare si clar ca lumina zilei neacordat de fiul lui Suceava.
Pacat de Buzau care merita macar sa mearga in prelungiri...
Succes Uniriii in finala si implicit in UEFA ! :ok:

Pai tot zicea MM ca echipa lui are cele mai deficitare arbitraje, uite ca a avut unul decisiv.