PDA

View Full Version : Ultimele zile ale lui Patrick Swayze



Ess
6th March 2008, 20:09
Renumitul actor, a fost diagnosticat cu cancer pancreatic (una din cele mai grave forme de cancer). Conform spuselor medicilor, mai are de trait cca doua luni.
Mai mult la: http://www.foxnews.com/story/0,2933,335210,00.html

Roluri celebre:1987 Dirty Dancing; 1989 Next of Kin; 1990 Ghost; 1991 Point Break;1993 Father Hood, etc.
Azi are doar 55 de ani :(
Pacat!

YoYoyOi
6th March 2008, 20:13
chiar pacat :(
cand era mai tinerel imi era tare drag...

Lover
6th March 2008, 20:33
Renumitul actor, a fost diagnosticat cu cancer pancreatic (una din cele mai grave forme de cancer). Conform spuselor medicilor, mai are de trait cca doua luni.
Mai mult la: http://www.foxnews.com/story/0,2933,335210,00.html

Roluri celebre:1987 Dirty Dancing; 1989 Next of Kin; 1990 Ghost; 1991 Point Break;1993 Father Hood, etc.
Azi are doar 55 de ani :(
Pacat!

eu am auzit de 5 saptamani pe la stiri... probabil spun prostii...
pacat... macar sa le traiasca fericit

TaciAcolo
6th March 2008, 20:50
gezzz cat de aiurea sa sti ca zilele iti sunt numarate

resita
6th March 2008, 21:29
gezzz cat de aiurea sa sti ca zilele iti sunt numarate

sa sti ca-i naspa. nu i-as dori nici la cel mai mare dusman acest lucru :(

Elphax
6th March 2008, 21:34
se pare ca nu e 100% adevarata aceasta stire, oricum e nasol ca e bolnav

Ess
6th March 2008, 22:31
care parte nu-i adevarata, elphax? ca-i "nasol ca-i bolnav", sau ca la metastaza traiesti bine-merci?

irinaidu
7th March 2008, 01:09
chiar e bolnav???
daca are cancer de pancreas, treaba e clara.
offff :(

omul nu a facut multe filme geniale, dar a facut cel putin 3 care o sa go down in history. pot parea siropoase dar au fost unele din cele mai de succes filme ale momentului si mie chiar mi-au placut.

buticut
9th March 2008, 02:22
care parte nu-i adevarata, elphax? ca-i "nasol ca-i bolnav", sau ca la metastaza traiesti bine-merci?

Nu e adevarat ca ar mai avea foarte putin de trait.De fapt purtatorul sau de cuvant a spus ca raspunde foarte bine la tratament si ca totusi sunt sanse de recuperare. Mici,ce-i drept, dar exista. Doamne ajuta, nu doresc nimanui sa moara la o asemenea varsta :(.

Cristian
9th March 2008, 13:23
Mare pacat :(

TheUndertaker
10th March 2008, 15:05
Nu e adevarat ca mai are cateva saptamani de trait.Apropiatii si purtatorul sau de cuvant au dezmintit acest lucru.

YoYoyOi
26th May 2008, 15:51
mno... :groggy:

au trecut cele 2 luni :o:

alex2006
3rd December 2008, 00:08
Nu s-a mai scris demult de acest subiect, din cate vad eu. Azi suntem pe 2 decembrie 2008. Recent s-au auzit zvonuri (dupa ce o vara intreaga s-a zis ca se simte super, ca cica s-ar vindeca ) ca boala s-a extins la ficat si la alte organe. Evident, si toate tabloidele de 2 lei de la noi au scris despre acest lucru, cum ca si-ar lua ramas bun de la familie si prieteni. Insa stupoare: in seara asta am citit ca el insusi ar fi declarat ca nu e nimic adevarat si ca sunt numai informatii rautacioase din partea presei si ca se simte foarte bine si ca va continua filmarile pentru serialul "The beast". Chiar sotia lui, Lisa (care il iubeste si l-a iubit ca o nebuna toata viata) a spus ca Patrick se simte bine si ca zvonurile sunt complet false. Nu stiu ce sa mai cred, insa eu personal is mai pesimist de felul meu..din pacate cred ca totusi va muri la inceputul lui 2009. E imposibil sa scapi de aceasta forma de cancer, e singurul cancer de care nu ai scapare! Chiar acum ascult "Time of my life"(pentru cei care nu stiu soundtrackul de la "Dirty dancing") si din pacate simt ca timpul vietii s-a scurs pentru el. Sau poate nu?

rob_din
24th December 2008, 00:47
Depinde in ce stadiu ti se descopera, intr-adevar n-ai scapare dar cat mai traiesti depinde de cat de devreme il descoperi. Problema e ca acest tip de cancer este mai mereu descoperit in faza vansata

alex2006
9th January 2009, 00:53
a declarat la emisiunea barbarey walters ca mai are, din punct de vedere statistic, 2 ani de trait, dar ca va continua sa lupte si sa spere ca se va gasi un tratament si pentru el..desi e aproape imposibil de crezut, insa in america se fac minuni din punct de vedere medical

rob_din
16th January 2009, 00:17
Azi are premiera pe postul american A&E serialul The Beast, in care Swayze joaca rolul unui agent FBI. Toate cele 13 episoade ale primului sezon au fost deja filmate asa incat boala lui Swayze nu va afecta difuzarea serialului. Daca ratingul si boala vor permite in martie vor incepe filmarile la al doilea sezon

buticut
17th January 2009, 18:04
Am inteles si ca pneumonia lui ar fi pe sfarsite.Respectele mele,omul asta nu se lasa :D.

Cneazul
2nd February 2009, 20:26
PATRICK SWAYZE renunta la tratamentul medical!
Se pare ca actorul in varsta de 56 de ani Patrick Swayze, care a fost diagnosticat cu cancer pancreatic la inceputul anului 2008, a renuntat la chimioterapie si la orice alte tratamente dupa ce medicii i-au comunicat faptul ca nu pot face nimic pentru a impiedica raspandirea bolii in organism. Un prieten de familie a declarat revistei The National Enquirer ca nu mai exista nici o terapie pe care doctorii ar mai putea sa i-o aplice cu succes actorului si ca singurul lor scop in momentul actual este acela de a-l ajuta pe Patrick Swayze sa se simta cat mai confortabil in zilele care i-au mai ramas de trait. Acesta a adaugat ca starul din filmele “Ghost” sau “Dirty Dancing” este inoperabil, ca doctorii au stopat chimioterapia, ca actorul continua sa piarda in greutate si se simte tot mai slabit si ca deja i se administreaza morfina, morfina si tigarile fiind unicele remedii care par sa-i calmeze durerile.

Patrick Swayze, care a marturisit recent ca este decis sa infrunte cumplita maladie, a fost internat in spital din cauza unei pneumonii in luna ianuarie a anului 2009, fiind externat pe data de 16 ianuarie, dar simtinadu-se si mai extenuat decat inainte. Intr-un interviu recent, actorul a vorbit despre sansele lui de a se insanatosi si despre sperantele lui pentru viitor, declarand ca si-ar dori sa mai traiasca macar 5 ani, insa probabil ca va mai avea de trait doar vreo 2 ani, daca este sa tina seama de statistici. El a adaugat ca exista o multime de lucruri pe care ar dori sa le finalizeze si ca ar vrea sa reziste pana cand medicii vor gasi o cura pentru boala lui.
www.cinemarx.ro

Sergiu
2nd February 2009, 21:09
Vai, vai cum vii cu stirile astea. E adevarat ca a fost o stire de genu asta, insa imediat a fost si negata de Swayze. Oricum asta a fost acum 4-5 zile.

buticut
2nd February 2009, 21:53
Oh yeah...The National Enquirer - most reliable source ever!:rolleyes:

Ess
13th March 2009, 00:13
ulimele "stiri" :(

Sergiu
13th March 2009, 02:10
Iara veniti cu stiri din astea de la National Enquirer. Mai ales ca de vreo 2 zile apare peste tot stirea cum ca Swayze neaga ce se spune in acel tabloid, ba mai mult ii si critica. Ultimile stiri is ca are un nou catelus in varsta de vreo 3 luni daca tot vreti sa stiti despre el.

A.k.a
13th March 2009, 10:24
Oricum, cum arata saracul :(

Denis
13th March 2009, 10:49
Mare actor a fost!! Dar ce sa`i faci?:(

zebe
13th March 2009, 18:11
:(
http://img155.imageshack.us/img155/7547/1236957386.jpg (http://www.imagehosting.com/)

resita
13th March 2009, 20:57
cum a ajuns :(:(:(:(:(

buticut
15th September 2009, 04:00
R.I.P :((
A luptat pana la sfarsit,dar boala l-a invins!

Cristian
15th September 2009, 07:50
DUmnezeu sa-l odihneasca in pace !

A.k.a
15th September 2009, 08:45
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!

Mr Cosmin
15th September 2009, 09:11
Dumnezeu sa`l odihneasca !

Andreea
15th September 2009, 09:35
Rest in Peace, Patrick Swayze !

newcool
15th September 2009, 17:39
final de drum previzibil pt Swayze.RIP.

irinaidu
15th September 2009, 19:44
Rip !!!

Anisia
15th September 2009, 20:53
Dumnezeu sa-l odihneasca!

Sasuke Uchiha
16th September 2009, 14:31
Rip!