PDA

View Full Version : Sferturi UCL '07-'08



Catalanul
6th March 2008, 00:32
Pana acum s-au calificat Arsenal, Chelsea, Manchester, FC Barcelona, AS Roma, Fenerbahce si Schalke.
Marti vom afla si ultima sfert-finalista (Inter sau Liverpool).

Stie cineva daca tragerea la sorti va avea loc vinerea asta sau va trebui sa asteptam pana saptamana viitoare ?

YoNuTzz
6th March 2008, 00:47
catalane, uite raspunsul:
UEFA's headquarters in Nyon, Switzerland host the draws on Friday 14 March for the quarter-finals and semi-finals of the 2007/08 UEFA club competitions.
deci nu vinerea asta...
cat despre sferturi:

1. Arsenal
2. Barcelona
3. Manchester
4. Fener
5. Roma
6. Chelsea
7. Schalke
pana acum...

si probabil vor fi 4 echipe din anglia in sferturi, deci este foarte foarte probabil ca 2 dintre ele sa se intalneasca in sferturi...
de asemenea as dori sa vad un Arsenal - Barcelona, sau un Man Utd - Barcelona
in schimb NU as dori absolut deloc sa vad un Fener - Schalke...

Catalanul
6th March 2008, 00:49
Ar fi chiar culmea sa pice Fener cu Schalke in sferturi :mda: iar ar fi ciudat (in cazul in care s-ar califica si Liverpool) sa nu fie nici un sfert de finala 100% englezesc :thinkso:

mai avem de asteptat insa pana saptamana viitoare :)

Ray1
6th March 2008, 02:04
tragerea la sorti e vinerea viitoare pentru ca trebuie sa se termine si turul din Cupa UEFA.Se face tragerea pentru amandoua competiile odata

Bogdy LFC
6th March 2008, 07:10
Ma voi ocupa eu de crearea unor topice separate cu fiecare meci! :ok:

Sir. Eko
6th March 2008, 08:23
Nu vreau echipa din Anglia!Oricare alta numai din Anglia nu.

resita
6th March 2008, 08:38
toate echipelevor fi in aceeasi urna valorica?

Bogdy LFC
6th March 2008, 13:50
toate echipelevor fi in aceeasi urna valorica?

Bineinteles! Asa a fost mereu :ok:

dardar_3
6th March 2008, 14:32
Arsenal- Chelsea
Manchester - Fenerbahce


Liverpool/Inter - Schalke
Barcelona-Roma

Cam asa cred ca vor fi sferturile...

miril
6th March 2008, 15:58
Mi-as dori un meci Roma cu MU.

Ray1
6th March 2008, 18:46
eu nu mai vreau:). nu ca mi-e frica dar mai bine e sa intalnesti in faza aceasta echipele de valoare mai mica.Barcellona cred ca o sa aiba norocul de a cadea cu fener sau Schalke

Bogdy LFC
6th March 2008, 19:10
Barcelona - Manchester
Liverpool - Arsenal
Fenerbahce - Schalke
Chelsea - Roma

Unul din acestea se va intampla sigur! :)

Sasuke Uchiha
6th March 2008, 19:21
Arsenal - Barcelona, sau un Man Utd - Barcelona : perfect si chelsea sa nu cada cu liverpool :D

YoNuTzz
6th March 2008, 19:24
varianta mea este urmatoarea:

1. arsenal - chelsea
2. barcelona - fener
3. manchester - schalke
4. liverpool - roma

milanezu
7th March 2008, 02:30
1.arsenal-man utd
2.schalke-roma
3.barca-fener
3.liverpool-chelsea
cea mai buna varianta.
la dracu cu anglia.

dardar_3
7th March 2008, 09:27
Mai baieti... liverpool nu e calificata inca... deci mai usor cu pronosticurile... ;)

@milanezu: lasa-i vere pe huligani in pace... ca si asa sunt amarati ca nu prind Euro...:D

Mad_max
7th March 2008, 11:12
eu cred ca Barcelona va juca in sferturi cu o echipa englezeasca

Bogdy LFC
7th March 2008, 12:22
la dracu cu anglia.

You COCKSUCKER,Looney-Toon :rosu:


Mai baieti... liverpool nu e calificata inca... deci mai usor cu pronosticurile... ;)

@milanezu: lasa-i vere pe huligani in pace... ca si asa sunt amarati ca nu prind Euro...:D

1.Oricum ar fi sferturile,trofeul Champions League tot in Anglia va ajunge!

2.Chiar daca la nivelul Nationalei,englezii sunt un dezastru cam demult timp,vor domina multi ani de-acum incolo fotbalul European la nivel de echipe de cluburi :ok:

Daca TOTUSI nu va castiga nicio echipa englezeasca trofeul,m-as bucura s-o faca AS ROMA :ok:

YoNuTzz
7th March 2008, 14:42
trofeul nu va ajunge neaparat in anglia:

barcelona - arsenal => trofeul in spania
milan - liverpool => trofeul in italia

dardar_3
7th March 2008, 15:17
Fener campioana.... Fener campioana.... :yeah:....



:lol:...


@Bogdy: ai grija fratioare cu jignirile alea.... ca mai "stie" si altii engleza...

Iaco
7th March 2008, 22:32
Fener campioana.... Fener campioana.... :yeah:....



:lol:...


@Bogdy: ai grija fratioare cu jignirile alea.... ca mai "stie" si altii engleza...

Pe cand un ban noi primim banuri de la domnu in cauza pe mult mai putin:D:D...dar se pare ca unii sunt mai "egali" decat altii:P

Bogdy LFC
7th March 2008, 23:04
@Bogdy: ai grija fratioare cu jignirile alea.... ca mai "stie" si altii engleza...

Ma macar putin respect din partea individului acela pentru echipele din Anglia si pentru tara insasi! :)

Andrei_23
7th March 2008, 23:11
Mai degraba la dracu cu Romania...in fine
Eu zic ca una din echipele englezesti castiga trofeul

realmadrid.com
8th March 2008, 13:07
Sper ca Barcelona...sa joace cu una din cele 3 echipe englezesti :D...de preferat Chelsea si MU...si in ultima instanta Liverpool :D

razwan_vs
8th March 2008, 13:21
parca prevat o finala englezeasca....sau un derby londonez,,,arsenal-chelsea :D

TheUndertaker
10th March 2008, 15:47
Barcelona nu are decat sa pice cu o echipa din Anglia tot o sa ia bataie.Trofeul va ajunge in Anglia.

Lordliv
10th March 2008, 20:10
corect,anglia nu mai rateaza trofeul...:ok:

Niros88
10th March 2008, 21:32
E anul lui Manchester United...parerea mea e ca au cea mai buna echipa si au acumulat destula experienta. Rooney,Ronaldo si ceilalti nu vor repeta greseala de anul trecut din meciul cu Milan. Totusi tin pumnii stransi lui Arsenal :D

Bogdy LFC
10th March 2008, 21:33
E anul lui Manchester United...parerea mea e ca au cea mai buna echipa si au acumulat destula experienta. Rooney,Ronaldo si ceilalti nu vor repeta greseala de anul trecut din meciul cu Milan. Totusi tin pumnii stransi lui Arsenal :D

Nici nu ai postat bine ca deja ai spus prima prostie odata cu primul post! Problema cea mai mare care se pune este ce greseala au facut Manchester cu AC MILAN sezonul trecut? :o:

Catalanul
12th March 2008, 00:07
acum ca se cunosc toate echipele din sferturi o sa dau si eu niste pronosticuri pt tragerea la sorti de vineri :D

Manchester - Chelsea
Arsenal - Fenerbahce
Barcelona - Schalke
Liverpool - Roma

Niros88
12th March 2008, 00:34
Nici nu ai postat bine ca deja ai spus prima prostie odata cu primul post! Problema cea mai mare care se pune este ce greseala au facut Manchester cu AC MILAN sezonul trecut? :o:

Pai,una dintre greseli a fost faptul ca in tur au laut 2 goluri acasa...ambele marcate de Kaka...United trebuia sa aiba un jucator care sa-l marcheze om-la-om pe Kaka...de ce crezi ca in acest sezon Ferguson l-a cumparat pe Hargreaves ? ah si sa-ti mai spun ceva...in finala Kaka a fost tacut cat timp Mascherano a fost pe teren....odata cu iesirea lui,Kaka a fost mai liber si pe contra a avut tot spatiul si timpul din lume sa ia mingea sa inainteze si sa ii dea pasa decisiva lui Inzaghi la golul doi. :)