PDA

View Full Version : Steaua la nivel international



SAMM
5th March 2008, 09:18
Dayro Moreno a fost declarat „omul meciului“ cu CFR Cluj în cadrul știrilor sportive difuzate de canalul de sport ESPN. Golul lui a adus pentru prima dată imagini din „Liga lui Dragomir” în casele americanilor. “Sportcentre” este difuzat la o oră de maximă audiență atât în America de Sud, dar și în zona Caraibilor și Australia.


Iata ca echipele romanesti incep sa prinda po****ritate si in afara Romaniei.

Credeti ca e posibil in cativa ani ca o echipa romaneasca sa faca un turneu international, gen Real Madrid, la scara mai restransa desigur ?

Aurel.D
5th March 2008, 10:34
N-ai ambitie daca nu creezi astazi 5 threaduri pe Intern despre steaua. :headbang: De sectiunea SUPORTER ai cunostinta??

SAMM
5th March 2008, 10:59
se va salva uta sau copos vinde rapidul de ce sectiune sunt

YoYoyOi
5th March 2008, 13:02
mai bine le discutam aici astea, sa nu apara toti distrusii sa ne enerveze :mda:

eventHorizon
5th March 2008, 15:13
nu sunt distrusi, sunt doar bolnavi din cauza Stelei :D

On topic
Se pare ca e vedeta mare Dayro prin Columbia si asta va atrage multe priviri asupra Stelei, cu atat mai mult cu cat Steaua era oricum cunoscuta si din cauza lui Zapata. Sa speram ca vor avea cu ce sa se mandreasca columbienii de acasa:D
Fie vorba intre noi, pentru unu ca Dayro chiar merita sa te duci la fiecare meci de acasa.
Super Dayro :yeah:

YoYoyOi
5th March 2008, 18:41
aceasta publicitate este benefica pentru noi, in ideea ca vor auzi si alti jucatori din America Latina de Steaua, si vor dori sa vina la noi.

Snake_21
5th March 2008, 22:35
@SAMM: Un turneu d asta ar fi benefic doar financiar ca in rest as prefera amicale puternice nu amicale cu echipe din China sau Japonia :)

Gontel
6th March 2008, 14:14
Real, United sau ce alte echipe mai fac turnee de astea au multi suporteri in America, Asia, chinezii sunt disperati dupa ei. In afara de romanii de afara, steaua nu are suporteri in strainatate, deci nu are cum sa plece intr-un astfel de turneu. Eu prefe amicale in Austria cu echipe decente din Europa in dauna unor jocuri in Singapore sau Thailanda. La un astfel de turneu se adauga si oboseala unui drum foarte lung, noi inca nu am ajuns la nivelul sa avem un lot de 40 jucatori de valori apropiate.

SAMM
9th April 2008, 18:11
aspectul financiar este din ce in ce mai important

apoi amicale cu echipe tari noi nu prea avem acces, asa ca banii asiaticilor ar fi destul de bunicei, asta daca s-ar investi in club si nu in campanii electorale


:ok:

Liviu
9th April 2008, 23:30
Real, United sau ce alte echipe mai fac turnee de astea au multi suporteri in America, Asia, chinezii sunt disperati dupa ei. In afara de romanii de afara, steaua nu are suporteri in strainatate, deci nu are cum sa plece intr-un astfel de turneu.
Apropo de chestia asta ati auzit ca este posibil sa jucam Supercupa Romaniei la Valencia ?

Steaua poate sa faca asemenea turnee doar prin Spania, Italia sau SUA, unde sunt comunitati mari de romani, dar nu cred ca se renteaza nici financiar, nici dpdv sportiv, s-au dus tricolorii in SUA o saptamana unde au stat mai mult pe drumuri si au avut profit doar de 300.000.

YoYoyOi
10th April 2008, 10:33
e o tampenia asta cu jucarea supercupei in afara Romaniei...

Duba
13th April 2008, 10:29
e o tampenia asta cu jucarea supercupei in afara Romaniei...

Nu sunt de acord. Atat in Spania, cat si in Italia exista o minoritate destul de mare de romani, care ar fi fericiti sa vada pe viu un meci intre doua echipe romanesti. Iar daca una dintre ele ar fi chiar Steaua, stadionul cu siguranta s-ar umple. Mi se pare o idee excelenta.

Marius
13th April 2008, 10:33
O idee care nu se va materializa. Pentru comunitatile din Europa exista amicalele si eventualele meciuri in cupele Europene.

Duba
13th April 2008, 10:44
O idee care nu se va materializa. Pentru comunitatile din Europa exista amicalele si eventualele meciuri in cupele Europene.

Eu sper si chiar cred ca se va juca supercupa in strainatate (Spania). Nu stiu daca in aceast vara, insa, cu siguranta, in anii urmatori se va intampla.