PDA

View Full Version : Scapa UNIVERSITATEA CLUJ de retogradare?



Parazitu'1919
4th March 2008, 22:21
Se va Salva UNIVERSITATEA de jocul la matineu?



eu sper si cred ca da.......

Kooler
5th March 2008, 08:06
Nu.

Nightwish
5th March 2008, 08:08
Eu sper sa scape :ok:

ducus
5th March 2008, 08:29
Eu sper sa scape :ok:
N-are cum sa mai scape, iti zic eu ca n-are fata de Liga I! :( Atatata timp cat n-are un antrenor bun si sustinere completa din partea primariei, e 0, chiar daca oficial e prima echipa a Clujului.

laurdog
5th March 2008, 09:16
Am votat DA, cu sufletul. Creierul insa........imi spune altceva. Daca reusesc sa castige meciurile impotriva contracandidatelor, scapa, daca nu......BAFTA MULTA si RESPECT "U".:ok:

BBB
5th March 2008, 10:15
scapa pe dracu

Bancaru
5th March 2008, 11:17
Mai puneti o optiune la poll - SPER. Eu sper, dar nu cred. O echipa cu o asemena traditie sa lase locul unor hibrizi lingai - Buzau sau Mioveni.

CFR1907
5th March 2008, 19:26
Atata timp cat U nu bate contracanditatele la retrogradare nu are nici o sansa sa scape. Totusi, inainte sa pice, ar putea sa bata Steaua in Ghencea si atunci pot sa zica ca si-au facut treaba in prima liga.:)

m8k
5th March 2008, 21:49
Eu sper sa se salveze! Sunt o gramada de echipe penibile care merita sa retrogradeze, cum ar fi steaua1, steaua2, steaua3, steaua4.....pacat ca retrogradeaza doar 4 ca altfel am putea continua cu steaua5, etc!:D

ensic
6th March 2008, 02:43
Sau chiar staua6!

crissis
6th March 2008, 10:16
Oare isi vor indeplini baremul?

chinna tm
6th March 2008, 10:57
bafta U.....adevarata echipa a clujului merita sa fie in liga I.....

giginamol
13th March 2008, 19:11
Atata timp cat U nu bate contracanditatele la retrogradare nu are nici o sansa sa scape. Totusi, inainte sa pice, ar putea sa bata Steaua in Ghencea si atunci pot sa zica ca si-au facut treaba in prima liga.:)

Inainte sa pice ar trebui sa vo traga si voua o data sa va inchida pliscu ca prea vi sa urcat la cap Sampions ligu

FUCK DINAMO
28th March 2008, 16:48
Anti Cfr

Novac
28th March 2008, 16:52
Inainte sa pice ar trebui sa vo traga si voua o data sa va inchida pliscu ca prea vi sa urcat la cap Sampions ligu


Mda :happy:mda:... asta-i ca de la clujan la clujan ... doar ca unii (echipa deh) au traditie si ultraserie iar ceilalti suporteri de tastatura care combat tare si fara efect.

BBB
28th March 2008, 17:01
Mda :happy:mda:... asta-i ca de la clujan la clujan ... doar ca unii (echipa deh) au traditie si ultraserie iar ceilalti suporteri de tastatura care combat tare si fara efect.

cand zici de traditie si ultraserie, doara nu te referi la cfr? :confused:

aLEX_U_1919
29th March 2008, 16:06
Nu

DunareaGiurgiu
29th March 2008, 16:26
Nu Scapa.

Balaci
29th March 2008, 16:26
Nu scapa:(

Universal
29th March 2008, 16:31
Poate sa scape teoretic, jocul insa nu arata ca are sanse.

Parazitu'1919
29th March 2008, 22:56
nu:(

ducus
16th April 2008, 09:12
Cei mai mulți dintre jucători nu vor să rămână și în Liga II

Echipa începe să se destrame

Bundea se gândește să joace pe “Moina“ și în Liga a II-a
Majoritatea jucătorilor din actualul lot vor pleca, locurile lor urmând a fi luate de cei împrumutați în ligile inferioare.

După ce șansele de salvare de la retrogradare s-au diminuat, alb-negrii își fac planuri pentru noul sezon, însă cei mai mulți nu iau în calcul rămânerea pe „Ion Moina“ și în eșalonul secund. „Majoritatea jucătorilor vor pleca în vară dacă retrogradăm“, recunoaște atacantul Claudiu Răducanu, care nu este dispus să evolueze în Liga a II-a. De aceeași părere este și Nemanja Jovanovic, căruia nu îi surâde ideea de a juca în eșalonul secund. „Dacă o să primesc o ofertă avantajoasă, o să plec“, mărturisește Jovanovic. În schimb, Zeno Bundea este dispus să pună umărul la o eventuală repromovare în prima ligă. „Încă nu s-a discutat acest lucru, dar dacă sunt dorit de club și mi se oferă un contract bun, rămân la echipă chiar și în Liga a II-a. Depinde și de planurile de viitor ale echipei“, a admis Zeno Bundea.

Locurile care vor rămâne libere în echipă la vară vor fi acoperite cu jucătorii care nu și-au găsit locul în lotul Universității de Liga I, dar care ar putea fi rechemați pentru jocurile din eșalonul secund. Ciprian Suciu, Călin Vădana, Viorel Sântejudean, Adrian Borza, Cosmin Crușoveanu sau Robert Villand ar putea fi cei care vor duce greul în sezonul viitor și în jurul cărora tehnicianul Universității va fi nevoit să construiască un lot care să promoveze imediat.
http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/echipa-incepe-sa-se-destrame-2556226
Asadar "sepcile rosii" sunt pe duca...am zis eu la inceputul sezonului ca vor retrograda iar in Liga II...sa vedem la anul cum se vor descurca. fiindca Brasovul, Argesul si Otopeniul vor promova. Acum depinde in ce serie vor fi repartizati, in I sau II.
Dezastruos sta si U 1919 Cluj din Liga III, care ocupa ultimul loc si va retrograda la anul in Liga IV.

ducus
27th April 2008, 10:11
"U" CLUJ - FARUL 1-2 | 26.04.08 | Clujul nu lasă o impresie bună pe final
Neputință clujeană

Farul s-a salvat!
Farul a câștigat la Cluj în fața ultimei clasate într-un meci lipsit de miză.

Retrogradată matematic, "U" Cluj nu a pus mari probleme Farului Constanța. Echipa lui Ion Marin a venit doar pentru a obține punctele necesare salvării.

Clujul a deschis scorul prin Goga, în minutul 21, după care a căzut la pământ. Farul a egalat peste doar șase minute (27) și a pus stăpânire pe meci.

În repriza secundă, elevii lui Ion Marin au punctat decisiv în minutul 60, prin Băcilă, în urma unei pătrunderi vijelioase în careul lui Merlier. Goga a fost singurul care a mai luptat până la final, în zadar însă.

Constănțenii pleacă de la Cluj cu toate cele trei puncte și își asigură prezența în primul eșalon și în sezonul viitor.
http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/neputinta-clujeana-2588659