PDA

View Full Version : NBA Play-Offs 2004



Pages : [1] 2

rasheedkpenny
17th March 2004, 12:07
Stiu ca e devreme... pâna atunci postati aici echipele care credeti ca o sa intre in play-off!

rasheedkpenny
13th April 2004, 13:02
Uite ca exista deja un topic deschis... chiar de mine! :p

Eastern Conference

(1)INDIANA vs. (8)Boston (Indiana won 3-1)
(4)MILWAUKEE vs. (5)Miami (Milwaukee won 2-1)
(2)NEW JERSEY vs. (7)New York (New Jersey won 3-1)
(3)DETROIT vs. (6)New Orleans (New Orleans won 3-1)

Western Conference

(1)MINNESOTA vs. (8)Denver (Minnesota won 3-1)
(4)L.A. LAKERS vs. (5)Memphis (Series tied 2-2)
(2)SACRAMENTO vs. (7)Houston (Sacramento won 4-0)
(3)SAN ANTONIO vs. (6)Dallas (Dallas won 3-1)

Later edit:
Intre paranteze si cu italice aveti rezultatul intâlnirilor din sezonul regulat!

Interesant! Nu-i asa, "mai-Gabriel-mai"?

Gabriel
13th April 2004, 13:11
rasheed..e 4 din 7 chiar din primul tur. nimic nu stii ! :p
la unele ai pus 3-1, la altele 4-0 , chiar si 2-1. ce-i cu tine ?

ps : am inteles. ai pus scorul direct din sezonul regulat. dar trebuia sa explici. :)
deja sunt stabilite locurile ? nu mai pot fi influentate de meciurile de diseara ?

ieppy
13th April 2004, 13:13
Gabi asta sunt rezultatele din sezonul regulat, chiar asa tu ditamai comentatorul sportiv sa nu iti dai seama.

Gabriel
13th April 2004, 13:14
mi-am dat seama. am dat edit la postul meu. ce saritzi asa pe mine ? rasheed e de vina. :)

rasheedkpenny
13th April 2004, 13:22
Blame it on me... it's easier! Right? Las' ca te penalizez eu cu prima ocazie! :D Ca sa nu mai zicem de Azur! :)

Oricum ti-ai fi dat seama dupa timpul folosit! De ex: "Indiana won 3-1" - Indiana a câstigat cu 3-1... Plus ca pronosticurile se fac pe alt thread! Nu?

Si cum suntem cu totii niste ordonati si postam unde trebuie si când trebuie, si nu citam fara sens din alte mesaje de pe aceeasi pagina si editam si post-uri, pentru evitarea mesajelor succesive la interval scurt... si.... hmm... am uitat ce vroiam sa zic! :D

Gabriel
13th April 2004, 13:58
sper ca nu va suparatzi pe mine...pt. ca mi-am pus avatar cu echipa pe care o voi sustine in play-off. :)
anu' trecut am avut cu Pistons...si au ajuns pana in finala Estului. sa vedem ce vor face Miami.

Azur89
13th April 2004, 23:57
Gabriele, turul 2 merge Miami....Nu e putin lucru, tinind cont ca au inceput sa joace prin Dec-Ian...

Rasheed, programul nu e batut in cuie. Hornets inca vor incerca sa scape de Detroit in primul tur. NY e chiar acolo. Knicks, pe de o parte le-ar conveni sa joace cu Nets, fiindca Kid nu e 100%, dar e vorba prestigiu si blazon. In cazul ala, mai bine Detroit in 4, decit Jersey in 5. Sa vedem.

rasheedkpenny
14th April 2004, 10:23
Am sa modific, daca va fi cazul! :D

Desi eu cam asa vad meciurile... we'll see!

rasheedkpenny
15th April 2004, 10:43
Iata meciurile din first round din play-off-ul NBA 2004:

Eastern Conference

Indiana Pacers - Boston Celtics
New Jersey Nets - New York Knicks
Detroit Pistons - Milwaukee Bucks
Miami Heat - New Orleans Hornets

Western Conference

Minnesota TimberWolves - Denver Nuggets
Los Angeles Lakers - Houston Rockets
San Antonio Spurs - Memphis Grizzlies
Sacramento Kings - Dallas Mavericks

Nexus
15th April 2004, 12:56
Draga rasheed

toate bine si frumoase numai ca primul tur se joaca cel mai bun din 5 asa ca refa pronosticurile

rasheedkpenny
15th April 2004, 13:29
Oh really? Since when? Mai verifica si tu putin site-ul asta(http://www.nba.com/news/sked_040414.html) si mai vorbim dupa aceea!

Mentionez ca aceasta pagina e strict pentru pronosticuri! Gabriele, mute cele doua mesaje, al lui si al meu, pe pagina de discutii despre play-off! 10x!

Heath Scumm
15th April 2004, 14:45
daca tot suntezti asha de plini de pronosticuri,ducetziva la o agentzie de pariuri....poate scoatezti shi un ban din toata chestia asta!!!

dj_jaxxx
16th April 2004, 19:39
Gata ma io ma duc sa pariez ca in finala o sa fie Lakers vs. Indiana. Sa vedem ce iese! :D

Ancutza_me
16th April 2004, 22:37
eu zic ca finala va fi LA Lakers vs Sacramento Kings si castiga Lakers :)))) power to LA, nu Clippers, Lakers. se vede ce "microbista" sunt, nu? hai O'Neal & Co. ca se poate!

sectasec
16th April 2004, 23:30
eu zic ca finala va fi LA Lakers vs Sacramento Kings si castiga Lakers :)))) power to LA, nu Clippers, Lakers. se vede ce "microbista" sunt, nu? hai O'Neal & Co. ca se poate!


VAI! VAI! VAI! Cu microbii tai cu tot.Cum sa joace Lakers cu Sacramento in finala daca sunt amandoua din aceiasi conferinta(poate finala conferintei de vest ai vrut sa spui).
Sa vezi tu ce-o sa te puna baietii la zid :headbang: :ciocan: :rosu:

SilverZeus
17th April 2004, 10:35
Gata ma io ma duc sa pariez ca in finala o sa fie Lakers vs. Indiana. Sa vedem ce iese! :D


...........NIMIC....Lakers nu vor juca nici o finala....:)

Ancutza_me
17th April 2004, 22:37
VAI! VAI! VAI! Cu microbii tai cu tot.Cum sa joace Lakers cu Sacramento in finala daca sunt amandoua din aceiasi conferinta(poate finala conferintei de vest ai vrut sa spui).
Sa vezi tu ce-o sa te puna baietii la zid :headbang: :ciocan: :rosu:

noroc ca esti tu asa destept ca eu nu stiu nici punctele cardinale.
:headbang: :rosu: a fost foarte interesanta observatia ta :sleep:. nu pot decat sa-ti urez La mai mare! :ok:

Ancutza_me
17th April 2004, 22:38
ps pt sectasec: FARA SUPARARE!

SilverZeus
18th April 2004, 21:31
noroc ca esti tu asa destept ca eu nu stiu nici punctele cardinale.
:headbang: :rosu: a fost foarte interesanta observatia ta :sleep:. nu pot decat sa-ti urez La mai mare! :ok:


...de ce te superi pt o observatie facuta fara reavointa?...adevarul e ca daca afirmi ceva trebuie ca apoi sa-ti asumi "responsabilitatea" pt ce ai spus...asta este.....finala west e putin alta decat finala NBA

Gabriel
18th April 2004, 22:52
sa stiti ca sterg tot subiectul. ce e mizeria asta ? posturi consecutive, quote la posturile anterioare, posturi aiurea ... !
va batetzi joc de forum ! d'asta a si plecat Azur. :(

SilverZeus
19th April 2004, 09:28
Bai Gabriele,fii mai frate serios...lasa oamenii sa-si spuna parerile...sau vrei sa ramai singur pe forum?....mai bine incearca si tu si fii mai obiectiv pe viitor : mai lasa-ne cu atata Malone si Lakers si nu-i mai uita chiar pe campionii NBA cand e vb de o intrebare de genul:"Cine va castiga titlul NBA sezonul asta"...chiar daca Spurs ar fi jucat numai cu jucatorii lui Policarbochim Cluj (deci fara "Duncan & Co."),avand in vedere ca totusi inca sunt campionii NBA,tot nu ai voie sa-i uiti....nu m-as fii aprins asa tare ,dar am observat aceeasi chestie cand ai propus :"MVP 2003/2004 ",culmea pe detinatorul de 2 ani consecutiv (ultimii 2 ani) -nu mai stiu cum il cheama-dar tu l-ai uitat...noroc ca il avem pe Azur sa-ti aminteasca de fiecare data , ca nu stiu zau ce ne-am face....

Gabriel
19th April 2004, 10:31
Nu are nici o legatura faptul ca voi postati aiurea...cu subiectivismul meu. Nu sunt la ziar aici...si imi expun parerea proprie si personala. Nu am de ce sa fiu obiectiv.

-------

Maaaaaaaaa.....micutzul Sam Casselll 40 de puncte. Garnett 30 puncte, 20 recuperari. Doi jucatori care au jucat ca la inceputurile basketului. :)
Iata..ca dupa prima serie de meciuri...nici o surpriza. Victorie a gazdelor pe linie.

ieppy
22nd April 2004, 11:24
Si uite si prima surpriza in play-off.

Bucks au batut in deplasare pe Pistons, poate marea favorita de a ajunge in finala NBA anul asta. Cu toate astea nu cred ca pistons o sa aibe prea mari probleme in a se califica.

Gabriel
22nd April 2004, 11:32
Iar Miami pe care toata lumea ii vedea ca fiind cei mai predispusi la un "upset" in primul tur...au spulberat pe Hornets. Diferentza de 30 puncte care spune totul.
Imi pare bine...si cred ca va fi o serie interesanta intre Pacers si Heat.

ieppy
22nd April 2004, 11:35
iete ce bucuros e Gabriel. A mers pe mana lui Heat si pana acum nu a gresit.

Eu insa sunt mai surprins de Sac care nu numai conduce pe Mavs cu 2-0 dar dupa cum jucau la sfarsitul sezonului regulat cand au pierdut 8 din ultimele 12 as fi spus ca nu au nici o sansa. Plus ca ultimul meci a fost un duel al apararii desi joaca echipele 1 si 2 ca puncte din NBA. Go figure!

rasheedkpenny
22nd April 2004, 11:41
Cel mai interesant e ca Pistons au fost "batuti" si la rebound-uri... acolo unde stateau f. bine datorita lui Rasheed(12 reb.) si Ben Wallace(11 reb.)... din pacate restul echipei nu a "recuperat" cum trebuie! :D
-----------------------------------------------------------------------------------

Trebuie sa remarc triple-double-ul lui KG(20pct, 10ast, 22reb) in meciul 2 versus Denver!
O alta performanta remarcabila in acest meci: Spree cu 31 de puncte, 7 din 8 de la 3pct.

Raptor
22nd April 2004, 15:06
Deci inca odata KG ne-a demonstrat ca merita un titlu de MVP si, daca mai era nevoie sa zic, ca este CEL MAI BUN JUCATOR DIN NBA.

Baccardi
27th April 2004, 00:33
Finally we're back, era sa mor fara forumu asta. :):):)
Deja sunt pe moarte fara azur :), viatza nu mai e la fel fara tine, intoarce-te.
Anyways sa revenim la playoffs.
Knicks m-au ucis complet, speram chiar foarte mult la o surpriza contra "desertului" din NJ dar se pare ca K-Mart an Kidd n-au fost de acord.
Indiana a avut grija fara sa se zbata prea mult de Pierce si ai lui "maestrii". Ce bine-mi pare ca l-au luat pe ricky, altfel cu battie si williams aveau echipa de cel putin un 4-2 cu Pacers.
San Antonio nimic surprinzator, poate doar faptu ca Hubbie Brown e inca in viatza. La modu cum a zbierat la arbitrii si la a sa echipa cred ca n-a fost departe de un heart attack.
Heat joaca superb, se pare ca i-a mirosit gabriel bine de si-a pus avatar cu ei.
Dallas - Kings e slabutz, n-am prea vazut baschet probabil ca se vor trezi prin meciu 7 cand or fi cu cutzitu la os.
Milwakee surprinzator a luat un meci la pistoane, zic surprinzator pentru ca strategia lui terry porter e "pass, pass, pass, Redd, 3 pointer" ( deh ca doar n-o sa i-o dea lu Van Horny"
Wolvesii nu-mi plac si nu prea-i vad campioni cum ii vedea azur. I-a rupt denver, in meciu 3, au condus si cu vreo 25 de puncte la un moment dat. Norocu lor e ca au 3 oameni de baza, ghinionu e ca joaca pe rand, un meci cassell, un meci spree, un meci garnet. Ori ca sa bati lakers trebuie motoare la maxim.
Si ca veni vorba de "favoritzii" mei lakers, ura devine din ce in ce mai mare. i hate them cand castiga pe ne-merit ( Karl Malone rupe tot ce-i iese in cale chit ca are 5'5 chit ca are 7'7 si arbitrii sunt prea intimidatzi de exponentiala cariera a marelui postas, care ar fi fost un mare labar fara genialele pase ale lu Stockton). Oricum Lakers o sa ia meciu 5 sigur ca sa-i dea ragaz lu kobe sa se calmeze dupa ce jura cu mana pe biblie in denver.
Urmeaza Spurs. ACU-I ACU!!! ca astia il au pe Bowen (cel mai dirty player din liga cica), sa vezi ce-o sa se mai enerveze kobe.

Pass the courvoisier!!!

Heath Scumm
27th April 2004, 13:45
OFF TOPIC*********************************

ieri(luni)-ziua de revenire a forumului am stat shi am scris o multzime de mesaje care au disparut astazi


paraca sunt in zona crepusculara....miam pus ieri avatar shi eram entuziasmat de chestia asta


ce sa intamplat?????

Adrian
27th April 2004, 18:27
Si eu am postat ieri intr-o veselie. Asta e, sunt sigur ca nu e vina nimanui, ne-om lamuri noi...
Back on topic. Indienii mei isi fac probleme ca pana luni (sau miercuri) nu au ce face. Emisiunile de analize sunt de genul :e bine ca stati atata, e rau ca stati atata? Deh, asa e cand esti prea bun /hello :yeah:
Cu parere de rau pentru Gabriel, tare ii vad pe Pacers in finala cu Nets, nu de alta, dar Artest tocmai a fost numit Defensive Player of the Year, si mai da si cate 20 de puncte pe meci. I-a cam luat fata lui O'Neal. Asta sa fie baiul....
Pe partea cealalta, Spurs-Lakers se anunta un meci interesant. O sa tin cu Spurs, evident. In meciul 4 Lakers mai aveau nitel si il si scuipau pe Yao, in rest i-au facut de toate...palme "intamplatoare" peste ochi, coate in spate (chiar magar Malone la faza aia)...indura, joaca si strange din dinti Yao, ca asa l-au invatat pe el acasa...
Aseara am vazut Sacramento-Mavericks...slabut, Sacramento a castigat cu motoarele la minim. Sper ca pot sa le si tureze cand o fi nevoie....

Heath Scumm
28th April 2004, 15:54
in seara asta(miercuri) va fi transmis si in romania sacramento- dallas deshi shtiu ce sa intamplat.............dallas sunt preferatii mei din vest shi sper sa treaca de kings

in est,ii sustin pe detroit..................shi pe rasheed wallace in particular.........ar fi interesanta batalia indiana - pistons!!!!

Adrian
28th April 2004, 19:49
Aseara Wolves 84 · 82 Nuggets. O victorie mai lejera decat o arata scorul, cu un Carmelo Anthony mare varza. Si-a egalat recordul negativ cu doar 2 (doua) puncte (1-of-16 shots), si chiar daca nu-si bulea genunchiul in sfertul 3 nu cred ca mai facea vreo branza pana la final. KG a jucat prost (recunostea la final) si a punctat asadar "numai" 27 puncte cu 14 recuperari. A fost pe tot terenul: in aparare, pivot, a bagat si de 3 puncte...Oricum, meciul a fost f tensionat, s-au incaierat de cateva ori.
In celalalt meci Hornets vor sa-l supere rau pe gabriel si i-au batut lejer pe Miami. Nu stiu de ce se agita astia atata, oricum Pacers ii asteapta dupa colt sa le-o traga scurt...hi hi hi
Diseara doar Lakers-Rockets, in LA. Cred ca Fakers vor transa lucrurile inca de azi, desi tare mi-ar placea o surpriza.

wallace
29th April 2004, 06:33
imi permitetzi si mie sa-mi dau cu parerea.In east finala o sa fie intre indiana si detroit,iar Detroit o sa castige.Iar in west San Antonio o sa castige.Lakers,nu prea imi plac cu exceptzia lui Kobee bryant si Malone.Oricum Lakers ar trebui sa-si schimbe tactica.Conteaza prea mult pe Shaq care nici pe departe nu trebuia sa fie mvp in All star game.Oricum finala o sa fie intre san antonio si Detroit.Pe care o sa castige San antonio.Spun asta fiind un Detroit fan.Multzumesc.

wallace
29th April 2004, 06:39
salut,Hit scum,numai vroiam sa stiu de ce itzi plac detroit Pistons?imi pare rau de Dallas,favoritzii mei in West sunt Kings dar nu joaca prea bine asa ca San Antonio are the best!!!Cu toate ca as vrea sa castige Detoit cred ca San Antonio sunt favoritzi!!!

Heath Scumm
29th April 2004, 15:35
detroit pistons...............sunt obsedat de echipele cu aparare transanta asa cum sunt detroit...........mi se pare apararea sustinuta ca fiind aspectul cel mai spectaculos din jocul de baschet................apreciez munca lui ben wallace shi rip hamilton.............rasheed este unul din preferatzii mei inca de cand juca la portland..................tayshawn prince nu ma entuziasmeaza deosebit.............corliss williamson imi placea de cand juca la toronto........mi se pare o rezerva viabila..........cam atat...............restul jucatorilor imi sunt indiferentzi......poate doar darvin ham...............imi place stilul lor de joc in general.............deshi preferam sai vad pe raptorz in play-off!!!

rasheedkpenny
29th April 2004, 17:03
De Billups nu iti place? In atac conteaza foarte mult... sau tu esti doar pe aparare? :D
Wallace e un tare, si e cel mai tare la tehnice! :D

Adrian
29th April 2004, 23:00
Aseara, Lakers i-au batut tare pe Houston. Shaq a bagat numai 12 puncte, dar a scos multe rebounds (9). Omul meciului a fost Kobe Bryant, caruia i-a iesit tot in sfertul 3. Acuma se odihnesc si ei nitel sambata incepe meciul cu campionii en-titre, Spurs.
Pacat de Houston si mai ales de Yao. Daca ar fi mai "rau" in joc, sa se bata mai mult, sa fie mai egoist...ar fi mult mai bun. Dar e dor al 2-lea lui meci in NBA (cred) si are numai 24 de ani.
Go Pacers!!!

Fo'Shizzle
30th April 2004, 05:33
in momentul de fata in Vest..
Minnesota(3-1 vs Nuggets) - Sacramento (3-1 vs Dallas)
L.A. Lakers - San Antonio

iar in Est
Detroit - Nj Nets (3-1 vs Knicks)
Pacers - Hornets sau Miami ( tot aia..tot 4-0 o sa fie scoru')

deci...eu zic asa..
Sacramento o sa ii bata pe Minnesota chinuit..in ultimul meci la Wolves acasa...daca nu ma insel..pt ca au 5.5 :D (Webber, Divac, Bibby, Peja, Christie, Peeler) vs 4.5 :P (Garnett, Spree, Cassel ....Hassel..si Sczerbiak)

iar Lakers cu Spurs...totul vor decide arbitrii...care desigur au tendintza sa ii ajute pe cei mai mediatizati din NBA (lakers) . Totusi daca Parker reuseste sa dea 30 parerea meah e ca Spurs o sa ii bata...Acum depinde de mai multi factori..Shaq vs Duncan...etc..

Detroit ...o sa cam dea peste o nuca un pic cam tare...domnii Nets cu al lor Kidd...tot asa...cred ca in meciul 7 Nets o sa ii bata..desi nu`s in asentimentul tuturor...

iar Pacers ..scurt si la obiect 4-0 ...cu oricine castiga dintre heat si hornets...

Mai departe...om vedea...asteptam sa vedem ce iese...

p.s Eu sunt din Seattle...si le am mai mult cu basketu' de aici ..din Vest...nu prea ma uit la aia din Est...decat mai mult in play`off`uri..

Oricum..din cate vad...Pacers...n'au adversar...
Si nushtiu de ce ii tot preaslaviti atat pe Pistons...dar..ma rog ..fiecare cu parerea lui..
Regretul meu e ca nu mai apuc sa vad si eu meciuri in play`off aici...cum era pe vremea lui Detlef Schrempf...ca iar imi aduc aminte..ca trebuia sa luam finala...in fine ce'a fost a fost...Seattle a ramas o umbra...a echipei de acum cativa ani care se batea cu Bulls si Jazz.....
pana nu`l skimba pe bou' asta de McMillan..nu fac nimic..
Plus ca i'au dat pe Payton si pe Mason..si l'au luat doar pe Ray Allen...

Eh whatever..sper ca Sacramento sa ia finala...in sfarsit...ca merita..

Fo'Shizzle
30th April 2004, 07:32
Mama mia!....ce meci !!!!
Sacramento - Dallas 96-96 la finalul celui de'al treilea quarter...
Ce mai fratilor...superb...incepe sa se vada The REal DEal...adevaratul PLay`off Basket :D :D
E incredibil...nu conteaza cine castiga...sa privesti echipe ca kings si mavericks..cu motoarele la maxim..:D
Miller..Christie ..Bibby..Peja..Webber...Nowitzki..Jameson...Walker ...Marqis Daniels..si Steve Nash...pur si simplu..spectacol..:D

e 106 la 100 acuma :D pt Sacramento

Go kIngZ go !!!

Kingz ...the real champZ !!!

Gabriel
30th April 2004, 18:07
ce rupere are sa fie in Vest.
Wolves - Kings si Spurs-Lakers (oricare din ele poate fi campioana NBA in acest an)
Iar eu in continuare mizez si pe Indiana. :)

Andrei
30th April 2004, 22:32
cred ca kingshilor ar trebui sa le fie frica de wolves...au incasat-o de trei ori consecutiv in sezon. Si mai stiti voi cat de bine jucau wolves fara wally si hudson? cred ca aveau intr-un moment dat un record de vreo 30-5! well,amandoi sunt accidentati acum si cred ca vor trece usor in meciul 5 de Denver si ii vor scoate si pe Kings. Ok i have 2 admit it, im wolf-a-holic. :yeah:
ps: ati observat ca atunci cand C-Webb era pe banca, Kings jucau mai bine? cel putin asta am obs. in ultimul meci vs Dallas.

MadSkillz
30th April 2004, 22:46
wolf-a-holic? Sounds fun ...e-mail me .LoL.

wallace
1st May 2004, 01:49
mai Fo'Shizzle,imi place ca tzii cu Kings,sunt preferatzii mei din West dar cu parere de rau itzi spun ca se schinuie in ultimul timp sa joace un baschet de calitate.Sunt prea fragili in aparare.Au cistigat cu Dallas pt. ca ei nu nici un fel de defense dar sa-i vedem cu San Antonio presuupunand ca o sa treaca de T'Wolves.
Iar in East,Indiana nu e chiar cea mai buna.Ai vazut ultimul meci Detroit-Indiana?Indiana a pierdut si nu a pierdut la un punct sau doua ci la 18 sau asa ceva.Nu stiu cine va castiga East-ul dar Indiana va avea mult de furca cu Detroit.Detroit au cel mai bun defense din liga iar apararea creeaza faze rapide de atac fie prin interceptzii sau prin recuperari.
Oricum Detroit inca nu a aratat tot ce poate.Rasheed inca nu joaca la potentzial maxim fiind putzin accidentat si are multe rezerve care pot inlocui cu suucces pe titulari.
NUmai bine si nu va mai chinuitzi cu pronosticurile.Finala o sa fie intre:::San Antonio_Detroit!!!!
Go Pistons!!!!!

Fo'Shizzle
1st May 2004, 06:30
Eu raman la parerea meah...aceea ca Sacramento va castiga Vest`ul..
iar Indiana..Est`ul..
Am vazut aseara demonstratie de basket..de la domnul Bibby..asa ca raman "positive" :D asupra faptului ca Sacramento va castiga..
Nu neaparat sunt fan Kingz..insa ii vad campioni anu' asta..
Si Pistons...sa vezi ce`o sa se impiedice de Nets...numa' sa te uiti :D i dare ya' ! haha....anyway..
Spurs..stai sa vedem daca reusesc sa treaca de domnul' Kobe si compania..:D
L'ai vazut p'ala cand vine de la tribunal ce basket etaleaza...?! E greu ...
Totusi Vest`ul e cel mai tare...nici Jermaine (O`neal)...nici Rasheed ...oricare din ei..cand or juca in finala n`o sa poa' sa le faca fatza astora din vest...indiferent care sunt..



Kingz Champs !

wallace
1st May 2004, 18:07
Mdah,lakers ii are doar pe Bryant si Malone care fac o diferentza in jocul echipei lor .Nu spun nimic de Shaq pt. ca nu-mi place deloc.Toate punctele sunt chinuite.Cred ca nu l-am vazut niciodata inscriind din jump shuts.oricum Lakers au experientza dar nu o sa treaca de Mister Duncan si compania,plus ca Bryant nu mai are nici un court date in viitorul apropiat .I-ai vazut pe Spurs in primul meci din Payoffs?Totzi jucatorii cu exceptzia lui Duncan au inscris de la 3 puncte.Asta da echipa mai Fo'shizzle!!!!ce zici?Si sa nu mai spun de apararea lor,care e fenomenala!!!
Mi-ar placea si mie sa-i vad pe Kings castigand dar mi-e greu sa cred,Webber inca nu e refacut complet si nu joaca cum au jucat la inceputul sezonului.
Iai in east,trebuie sa ma repet si sa-tzi spun ca Detroit o sa castige iar in finala cu San Antonio o sa piarda.
Sunt de acord cu tine ca Westul sunt putzintel mai bun decat eastul,dar nu cu mult.Indiana ,detroit,New jersey si chiar Miami acum sunt echipe care oricand concureaza cu cele patru din West.
De-abia astept sa vad Duminica Spurs--Lakers!!!
Oricum,o sa fie niste meciuri beton de tot!!!!
Imi pare rau de catziva jucatori de valoare care isi pierd timpul pe la echipe ca si Toronto,Orlando si Philadelphia.Cred ca stizi de cine vorbescc.

Fo'Shizzle
1st May 2004, 19:53
Om trai si om vedea :D :cool:
Tu chiar nu poti sa vezi ca echipa lui Lakers e facuta dupa cum joaka Shaq...
De fiecare data cand e el afara...iau puncte in prostie..zi si mie...cine poate sa'l tina mai bine pe Duncan ...decat Shaq..?
Oricum..la meciul asta...sunt de acord cu tine..Spurs o sa ii bata pe Lakers...
Dar pe urma...mai vedem noi.. :evil:

Gabriel
3rd May 2004, 01:35
banca celor de la Lakers au inscris 6 puncte in primul meci cu Spurs. nu asa se face treaba. :(

wallace
3rd May 2004, 01:53
Am vazut ce bine joaca,Shaq.Ma rupe cu stilul lui greoi si antibaschet.Acum nici arbitrii nu-i mai salveaza pe lakers care acum 2 ani au trecut de Sacrameto intr-un mod cu totul rusinos!!!!Dupa cum v-am spus San Antonio va trece de Lakers.Nu am nimic cu Lakers dar din cauza lui Shaq nu pot sa-i sufar.Oricum Bryant e un jucator de super clasa care ar trebui sa plece de acolo ,mai ales ca e free agent la sfarsitul sezonului.In rest sa vedem ce-o fi.Maine seara de-abia astept Pistons-Nets.Daca gasesc bilet poate dau o fuga si la meci.Nici nu se compara atmosfera de la meciurile de play-off cu cea din regular season.

wallace
4th May 2004, 16:15
Dupa cum va ziceam,Detroit nu o sa aiba nici o problema cu new Jersey.Stiu ca e numai jocul 1 dar maniera in care i-a batut imi da f. mari sperantze ca vor castiga in 5 meciuri.I-a umilit in aparare!!!New jersey este o echipa depasita !!!Au sutat numai 27 la suta .Aniway,i feel bad for New jersey!!!
Acum urmeaza T_wolves cu Sacramento,doua ehipe f. bune care ar putea fi campioane.De-abia astept game 1!!!!

ieppy
5th May 2004, 16:19
game one a trecut si Sac a batut in deplasare pe T-Wolves. Din pacate nu am putut sa vad meciul deci nu stiu cum a fost dar nu conteaza asa de mult. Conteaza rezultatul.

Heath Scumm
5th May 2004, 16:31
Avetzi mult prea multa incredere in Spurs...........atzi vazut meciul 1?.........nu uitatzi ca lakers pot fi mult mai explozivi decat atat!!!

cred ca Spurs pot invinge maxim de 3 ori lakers..........dar in final cei 4 vor trece mai departe!!!

ieppy
5th May 2004, 16:35
vezi sa nu Hitscum. Parca tu erai ala care nu dadeai nici o sansa Kingzilor sa treaca de Dallas. Asa spui si acum . Sper sa fii la fel de inspirat si acum.

SilverZeus
5th May 2004, 17:42
cred ca Spurs pot invinge maxim de 3 ori lakers..........dar in final cei 4 vor trece mai departe!!![/QUOTE]

.....inca un fan al "obositilor"??????....cei 4 batranei vor trece mai departe?....oare?

SilverZeus
5th May 2004, 17:58
Pt. Azur:
Azureeeeeeee?????...unde esti frate???...nici nu ai idee cat de mult iti simtim lipsa......pe aici apar tot felul de "predicatori" si "falsi profeti", care se intrec care mai de care sa prinda rezultate, bazandu-se pe "experienta", "logica" si "intelepciune"......


Altfel:..referitor la "NBA Play-Offs 2004 ": echipele ce m-au impresionat pana acum ar fii: Miami (clar pe locul 1, as vrea sa schimb pronosticul ce l-am pus: 0-4 cu indiana)....Detroit ( se pare ca Estul a gasit o echipa ce poate sa puna mari probleme celor 4 granzi din vest...nu ma refer la componenta echipei din L.A.)....Kings (toata lumea ii vedea epuizati la sfarsitul sezonului regulat, au aratat ca sunt "in the business" )....o mentiune speciala: pt Kobe (desi sunt fan Spurs, trebuie sa recunosc ca e un super-super-meserias si isi merita absolut toti banii: poate ca si persona o fii sau nu o fii violator, dar pe teren e mare; m-a impresionat faptul ca dupa atatea "hartuieli" si "plimbari" prin tribunale aflate la distante mari, mai e in stare sa joace ca un campion; JOS PALARIA....si e singurul care-i poate opri pe Spurs)...

Gabriel
5th May 2004, 20:09
Pana acum am purtat noroc celor de la Miami. Dar cred ca vor fi spuleberatzi de Pacers, viitoarea campioana NBA. :p

wallace
5th May 2004, 23:20
Nici nu stiu ce va agitatzi atata cu Lakers.Sunt depasitzi!!!
Doar Kobe ii mai poate salva,care asa cum spunea cineva mai sus este un super jucator.Nu stiu daca atzi vazut sau auzit si comentariile unor superspecialisti de aici in materie de baschet care ii dau favoritzi pe Spurs.Si mi se pare si normal dupa cum joaca.Nu stiu cine va ajunge in finala dar cu sigurantza nu lakers.Si inca un lucru :Sa nu il uitam si pe Malone care mai poate face ceva,e un jucator mare dar e prea batran.
Iar in East,trebuie sa pa repet Indiana vs Detroit.iar Detroit va castiga in 7 meciuri.
Dunt un fan Pistons s-ar putea sa gresesc,dar.......
PAREREA MEA!!!!!!!!!!!!!

thekobe
6th May 2004, 01:24
lakers need 2 play D
we'll c

Gabriel
6th May 2004, 07:59
Oare cate echipe in istoria play-off-ului...au revenit de la 0-2 ? :(

Heath Scumm
6th May 2004, 09:12
vezi sa nu Hitscum. Parca tu erai ala care nu dadeai nici o sansa Kingzilor sa treaca de Dallas. Asa spui si acum . Sper sa fii la fel de inspirat si acum.


sincer,shi eu sper sa nam nici o treaba cu predictziile astea...............shi oricum,e 2-0.....nu sa intamplat nimic grav....deocamdata......spurs au pastrat avantajul terenului............acum se duc la lakers......sa vedem ce se va intampla...lakers trebuie sa aiba o aparare cat de cat.....sa afiseze shi ei ceva......va fi exploziv...............inca ceva........deshi nimeni nui da nici o sansa ehipei miami heat,mie mi se par destul de buni......despre detroit,indiana shi new jersey nu mai am ce sa spun..........doar nui ignoratzi pe miami....nu cred ca vor fi spulberatzi.....cred ca pot sa scoata 2 meciuri de la indiana daca stau sa ma gandesc mai bine!!!

Seahawk
7th May 2004, 00:38
iar gandesti prost :D...Indiana o sa mature pe jos cu Heat
Spurs deja conduce cu 2-0 ...deci o sa ii bata pe Lakers...Tony Parker e deja fenomenal....Sacramento trece de Wolves...pt. ca au gasit cum sa`l tina pe MVP...Detroit le`o da lu' Nets..ca`l au pe Big Ben....
:yeah:

Heath Scumm
7th May 2004, 09:11
Indiana a trecut in primul meci de miami insa lamar odom a avut un meci destul de slab..........12 puncte,5 recuperari,5/15 aruncari........a jucat mai bine de 40 de minute..............daca lamar odom isi revine,miami ar avea o sansa...........Wade nu e capabil sa faca totul de unul singur!!!

rafer alston e una dintre cele mai bune rezerve din liga....shtiatzi ca e singurul jucator din and1 care a ajuns in NBA..............shi de abia sezonul asta a explodat....shi e in liga de vreo 5 ani..........anul trecut a jucat la toronto dar nam vazut nimic deosebit la el........oricum evolueaza.......sezonul viitor cred ca o sa scoata 15 puncte pe meci!!!

rasheedkpenny
7th May 2004, 09:36
Daca nu joaca ca o echipa, Miami nu are nici o sansa! Jocul de echipa trebuie coroborant si cu unele meciuri de exceptie ale titularilor, altfel... Indiana in 5! :D

Alston a prins un loc la Raptors anul trecut din cauza accidentarilor de la echipa. Chiar a jucat bine, avea o medie f. buna de assist-uri, pentru o rezerva de rezerva! :D
Faptul ca e jucator AND1 nu cred ca l-a prea ajutat sa joace in NBA... din contra probabil!
A jucat destul de mult timp la Milwaukee... dar fara prea mult succes! La Toronto a avut o perioada buna si si-a dublat ppg... acum a ajuns la alt nivel! Doubel digits! :D

Daca LA pierd seria cu SA vor trebui sa faca niste miscari majore! malone probabil se va retrage, sau poate mai ramane un an... :D Kobe va pleca (la alta echipa sau in "jail") la fel ca si Payton(doar la alta echipa, poate un come-back in Seattle? Neah!!!!)

Gabriel
7th May 2004, 13:20
rasheed...poate il iau pe Tracy Mac..si il dau pe Kobe. ce bucurie ar fi pe tine. :p

Cat despre Miami...a zis bine Scum. Nu a jucat Lamar. Scum, tu vezi meciurile ?

Heath Scumm
7th May 2004, 13:30
ma uit pe CNN ca dau rezumatele meciurilor zilnic...........shi a zis ca lamar nu a reushit sa ishi intre in mana!!!...pe de alta parte,numai laude pentru WADE!!!

rasheedkpenny
7th May 2004, 14:01
Ma vad nevoit sa repet... tin cu Magic din 95! De atunci s-au perindat multi prin Orlando, jucatori si antrenori! Shaq a plecat... Penny a plecat ... si tot cu Magic am tinut! Chair si acum când au avut un sezon penibil eu tot cu Magic am avatar! Asta da devotament... :P Nu ca tine... :D

Hai sa nu deviem...

Miami are o sansa... sa castige doua meciuri! :P Nu cred ca vom avea surprize in aceasta serie! :D

Heath Scumm
7th May 2004, 14:10
aceeashi treaba shi pentru mine....numai ca tzin cu raptorz din 1997 ca de atunci am inceput sa invatz cu adevarat echipele....pana la NBA Live 1997 nu shtiam prea multzi jucatori.......ii shtiam doar pe cei mai buni(acum shtiu shi ultimele rezerve)... ..inainte de asta imi placeau sonics.......miau placut vreo 2 ani sonics dar deodata miam dat seama ca e nevoie de schimbare


in alta ordine de idei..........nu e prea mult de comentat.....au ramas 8.........deshi toata lumea e de acord cu Pistons,Indiana in finala estului,vestul e incert.....................cine va fi in finala?......eu zic sacramento vs lakers.............deschidetzi shi voi threadul de pronosticuri!!!!

SilverZeus
7th May 2004, 14:23
[QUOTE=HitScum]ma uit pe CNN ca dau rezumatele meciurilor zilnic...........


...spune ,te rog ,pe la ce ora is rezumatele pe CNN?

Heath Scumm
7th May 2004, 14:29
sunt dimineatza.....nu shtiu o ora precisa.....sunt in timpul stirilor sportive.............eu ma uit ca nebuunul la stirile sportive de pe CNN,national TV shi B1 Tv ca acolo dau de obicei stiri din NBA!!!..............daca nai timp sa ashteptzi,intra pe teletext pe CNN ca acolo spune tot ceea ce zic shi la TV(poate putzin mai detaliat la TV)numai ca nu vezi imaginile din meci!!!

SilverZeus
7th May 2004, 14:39
...faza e ca nu ma mai multumesc sa citesc de pe teletext....am internet nonstop,in camin....vreau sa vad macar ceva faze....pe tv sport mai dau tot asa dimineata,insa e jenant de putin...credeam ca pe CNN e mai mult....mersi pt promtitudinea cu care mi-ai raspuns

Seahawk
8th May 2004, 00:05
eu vad meciurile in direct :D :p :rosu:
haha
in fine...la cum joaka Parker in momentul de fata...cred ca San Antonio o sa le puna mari probleme...:D desigur lui Sacramento in finala...
Lakers? Get out of here !...Wolves? No way...sorry KG..:D...Indiana?mai vorbim noi...si Pistons...hmmm..altceva in afara de aparare mai stiu?

Cand Parker sau Bibby dau cate 30 de puncte pe meci...nici o equipa din lume nu poa' sa'i bata :yeah: :ciocan:

wallace
8th May 2004, 09:54
Treduia sa vezi meciul din seara asta dintre Nets si Pistons si dupa aia sa-tzi deschizi gura cu privire la jocul celor de Pistons,mai ales in second half cand au revenit de la un deficit de 12 puncte la un avantaj de 15.Auzi mah,sa se ia de favoritzii mei.Asa ceva nu permit!!!Si macar daca ar sti ce vorbeste!!!
Daca 95 de puncte nu sunt de ajuns intr-un meci de play-offs atunci o sa inscriem 118 ca si Dallas si iesim din prima runda afara.Si uite meseriasule ca stiu mult mai multe decat defense,stiu sa paseze cel mai bine si sa si inscrie in procent de 60 la suta,ceea ce e f. bine.Nu crezi!!!
Siu ca au un defense de invidiat dar nici cu ofense-ul lor nu mi-e rusine.
Imi place Sacramento mult dar cred ca San Antonio va ajunge in finala!!!!
Asa ca Bibby,fii mai obiectiv daca tot vezi meciurile in direct!!
Si inca ceva,din west tzin cu Kings dar cum am zis,San Antonio va fi in finala.Weber nu e compet vindecat sau mai bine zis nu e in forma maxima pe cand Duncan e pe rol.
Scuze Bibby!!!!

wallace
8th May 2004, 10:11
HitScum,meseriasule!!!Lakers nu au cum sa ajunga in finala din West,deja sunt 2 in minus si joaca cu campionii de anul trecut.Lui Bryant ii mai trebuie si ceva ajutor,nu poate sa joace de unul singur.Sigur poate o sa-mi spui de Shaq,dar Shaq e depasit.
Si lasa pronosticurile alea,aici e vorba de comentariile supervizate ale celor de la ESPN ,pe care le urmaresc la fel ca si toate meciurile din NBA.

SilverZeus
8th May 2004, 14:37
...,mai baietzi, am mai spus-o si ma repet: voi astia care nu vedeti vedeti meciurile NBA in direct (sau ma rog ,meciuri recente inregistrat),nu va mai dati atata cu presupusul si nu mai faceti pronosticuri aiurea ( ma refer la acele pronosticuri ce le faceti bazandu-va pe ce ati citit dintr-o parte sau alta,cand voi n-ati vazut nici un meci de la cap la coada): ca aia-s asa ,iar ceilalti is altfel....ca is jucatori in forma si care joaca fantastic ,doar ca voi nu i-ati vazut...inteleg ca simpatizati cu anumite echipe, dar lasati draqu comentariile referitoare la echipele adverse cu care joaca favoritele voastre...nu de alta dar ne plictisim unii pe altii...eu, recunosc ca l-am mai luat pe Gabriel peste picior, cand m-am referit la Malone ca e un batranel, etc...:))...dar, adevarul e ca imi e cam frica de toata echipa aia de hall-of-famers (fiind un fan SAS), iar el prea o tinea cu Malone-MVP....
...is de acord sa faceti pronosticuri referindu-va dpdv al preferintelor voastre...de ex. eu as vrea ca SA sa bata cu 4-1, dar nu voi sustine niciodata ca SA "trebuie" sa castige cu 4-1, pt ca Parker joaca fantastic...eu nu l-am vazut jucand asa ca tac...
...tot respectul pt cei ca au posibilitatea si norocul sa vada NBA-ul...de la ei: da,is de acord sa faca comentarii,cu dorinta sa o faca daca se poate un pic mai obiectiv...

Vadim
8th May 2004, 19:07
Wallace, inca nu fii asa de sigur. Mai vedem dupa meciul 3. Abia atunci, la un 3-0, se va putea spune sigur ca sint afara. Jocul lui Shaq nu a stralucit si, asa cum spun specialistii de pe ESPN, el ar fi fost cheia seriei. Mai ales in defence.

sorinux
8th May 2004, 21:11
Bai fratilor dar oricum trebuie sa recunoasteti ca Prince ala de la Detroit a jucat exceptional pana acum in playoff.Macar despre asta poti spune ca e in forma mai mult ca sigur.

wallace
9th May 2004, 10:26
Sacramento a pierdut cu Minesota.94-89 scor final.Minesota avand 16 puncte iar Sacramento doar 1 in ultimile 4 minute.Oricum pana la game 7 mai e de asteptat ca sa vedem cine va castiga.
Cred ca Detroit va lua un meci la new Jersey si se va intoarce inapoi la Detroit sa termine treburile in meciul 5.Go Pistons!!!!

thekobe
9th May 2004, 13:48
lakers - spurs diseara ... o sa fie "altfel" ;)

Vadim
9th May 2004, 14:51
Ce ziceti de Pacers campioni?

wallace
9th May 2004, 16:07
Nu uita ca Pacers pana acum in play-offs nu a intalnit o echipa adevarata.Asa ca mai vedem.Sunt f. buni,nu am ce spune.Au jucatori de super clasa,dar ultimul meci la Detroit au cam luat-o .Bine,acum ca sa fiu obiectiv nu pot sa ma iau dupa un meci si sa nu uit ca si Detroit au luat-o de 3 ori in regular season dar erau fara Rasheed .Asa ca de-abia astept finala din east.

Vadim
9th May 2004, 16:13
Ar merita Reggie un titlu...

wallace
9th May 2004, 16:49
Ieri s-au luat totzi de Gary Payton pe aici si saracul era f. suparat ,dar sa recunoastem ca Parker il depaseste mai la toate capitolele,Payton nefiind in cea mai buna forma a lui.

thekobe
10th May 2004, 01:15
prea tare
lakeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeers

Gabriel
10th May 2004, 01:27
Vadim, ma bucur ca in afara mea esti singurul care este constient de fortza celor de la Pacers. Eu zic ca daca vor ajunge in finala vor opune o rezistentza pe masura campioanei vestului. Si mie imi place foarte mult de Reggie. (am suferit enorm la meciul decisiv al finalei estului din 1998 cand Bulls au invins Pacers la limita , intr-un meci televizat in direct de Pro Tv. ce frumoasa ar fi fost o finala Pacers vs. Jazz)

thekobe, lasa-ne cu posturile lameristice !

thekobe
10th May 2004, 01:46
parerea ta
oricum gg lakers

Gabriel
10th May 2004, 11:19
Ben 24 recuperari, din care 11 ofensive. Lucru foarte rar ca in NBA un jucator sa realizeze peste 10 recuperari ofensive. Asta ne spune foarte mult de cat au ratat Detroit aseara. De fapt se vede si pe tabela. Doar 64 de puncte.

Vadim
10th May 2004, 13:41
S-au odihnit cei de la Spurs. Dupa meciul 4 o sa fie 3-1.

rasheedkpenny
10th May 2004, 14:00
Neah... dupa meciul 4 scorul o sa fie 2-2! Nu de alta dar e mai frumos sa "vedem" mai multe meciuri intre SA si LA! Nu?

Adrian
10th May 2004, 20:46
Scuzati absenta...muncesc la evrei, e de inteles...lol
Pacers au egalat recordul de 6 meciuri consecutive castigate la double digits! Punctul lor forte cred ca este bench-ul, care marcheaza meci de meci jumatate din puncte.
Cat despre faptul ca joaca in east, au intrat in playoff cu 61-21 si stiu sigur ca alegand doar meciurile impotriva vestului tot au bilant pozitiv, dar nu gasesc cifrele.
Daca ajung in finala iar eu nu o sa vin in tara, promit o cronica de la fata locului!

Azur89
10th May 2004, 23:13
Detroit nu poate fi oprita din cursa spre titlul estului...Daca va fi impotriva lui Spurs, Duncan isi va mai adjudeca un inel de campion. Orice alt adversar din cele ramase in cursa (exceptie cazul in care Fakersul se reapuca de baschet, lucru care nu e exclus, din pacate :jerk: ), va consemna un titlu NBA ptr. o echipa din Est....Pistoanele, cu Brown pe banca au tot ce le trebuie sa cistige un titlu. Le lipseste doar un superstar (vezi Duncan sau Garnett) insa formeaza un colectiv foarte puternic, si prin stilul de joc, vor avea mai multe probleme cu Indiana, decit cu Wolves, ca de Sacramento nici nu pun problema.. :D

Am zis!

(PS...ce coincidenta nefericita sa fiu in vacanta, cu play-off-ul in plina desfasurare...Noroc ca au aparut expertii cu "duiumul" si asa mai sint si eu la curent cu "fenomenul" :D )

Vadim
10th May 2004, 23:34
Bine zis, Rashhed, sa "vedem"... :(

ADelPiero
10th May 2004, 23:47
stai calm Azur89 ... ca vin si momente mai grele pentru Detroit
nu fii chiar asa sigur ... pot sa se intample multe rasturnari de situatie :mda:

Gabriel
11th May 2004, 00:09
Azur, esti in Romania ? Ii rog pe baietzii de la Telesport sa ne lasa sa comentam un meci impreuna ? :D

wallace
11th May 2004, 08:32
Chiar acum,ma uit la Minesota-sacramento.E 102 -99 si Sacramento au atacul la numai 25 secunde pana la final.Stoiacovici si Bibby au inscris de 3 .Staiacovici tocmai ce a egalat la 104 cu 10 secunde inainte de final.Minesota au atacul.Sa vedem ce-o sa fie.Sacramento erau in urma cu 15 si acum sunt la egalitate.Great game!!!Garnet a avut mingea si nu a facut nimic cu ea.Nici nu a sutat,nci nu a pasat si cele 10 secunde s-au scurs.Acum sa vedem ce-o sa se intample in overtime.

wallace
11th May 2004, 09:00
Sacramento a pierdut la 1 punct.Pacat!!!

sorinux
11th May 2004, 10:47
Parerea mea este ca in finala vor ajunge Detroit Pitons cu Timberwolves.
Cine castiga urmeaza sa vedem.

Gabriel
11th May 2004, 11:33
Eu as miza pe o finala clasica...Lakers vs. Indiana.

MadSkillz
11th May 2004, 13:59
De ce pacat? Pe final Kings au stat doar in Peja.Minnesota a condus mai mult si mai clar.Hooray! LoL.

Andrei
11th May 2004, 22:27
inca nu am cuvinte sa ma exprim dupa meciul de ieri dintre Kings si Wolves...dar pe cat de fericit sunt ca Wolves au castigat, pe atat sunt de suparat ca erau sa piarda i mean wtf, aveau 12 puncte in avans cu 2 minute de jucat...
eram la un bar cage aux sport aici in Montreal cu 2 prieteni la meci, si ne-au dat aia afara din bar cand meciul a intrat in OT, era aproape 2am si normal baru se inchide la 12:30...aaa si ati vazut ce turnaround a dat KG la 112-111 cu 10 secunde inainte de finalul OT-ului?He's the MVP y'all.

Seahawk
11th May 2004, 23:20
kestia e ca Sacramento au realizat de abia in ultimele 5 minute ale meciului de aseara...ca intr'o serie de 7...chiar daca esti Sacramento Kingz..si ai cashtigat primul meci in deplasare...ca inca nu ai castigat seria..
Dar s'a vazut ca atunci cand vor..pot baietii...si defense si ofense..si tot ce vrei...
Ieri dupa meci..am vazut un interviu cu MVP`ul...si zicea..ca in ultimele 5 minute...incepusera sa bombardeze 3`pointer`ele..ca la Hiroshima...
Plus antrenorul lui Kingz...numa' play`uri dupa play`uri facea...
Diferenta a facut`o Hassell...la ultimul shoot al lui Peja..


Oricum eu raman la parerea ca Kingz or sa se trezeasca si`o sa castige urmatoarele 3 meciuri...o sa vedeti...
cel putin Bibby si cu Peja aseara...in ultimele 5 minute...geniali...vb lu KG....bombardau ca la hiroshima :D :D

pacat ca au pierdut...
in fine ....Kingz RULZZZ

Heath Scumm
11th May 2004, 23:50
...,mai baietzi, am mai spus-o si ma repet: voi astia care nu vedeti vedeti meciurile NBA in direct (sau ma rog ,meciuri recente inregistrat),nu va mai dati atata cu presupusul si nu mai faceti pronosticuri aiurea ( ma refer la acele pronosticuri ce le faceti bazandu-va pe ce ati citit dintr-o parte sau alta,cand voi n-ati vazut nici un meci de la cap la coada): ca aia-s asa ,iar ceilalti is altfel....ca is jucatori in forma si care joaca fantastic ,doar ca voi nu i-ati vazut...inteleg ca simpatizati cu anumite echipe, dar lasati draqu comentariile referitoare la echipele adverse cu care joaca favoritele voastre....


Eu vad meciurile la telesport.......sunt bun de ceva sau sunt infect?............shtiu ca mesajul asta e cam vechi dar eu acum lam citit!!!

Heath Scumm
11th May 2004, 23:56
sugestie:ar fi bine sa se faca un poll care sa identifice numarul de fani pentru fiecare din cele 8 echipe ajunse in aceasta faza................nu shiu de ce dar am impresia ca nimeni nu tzine cu new jersey

oricum.........trebuie sa recunosc ca detroit au probleme cu ofensiva..........dar asta nu a fost niciodata ceva definitoriu pentru ei.............sunt preferatzii mei din aceasta faza.........sper sa mearga pana la capat............daca nu ei,atunci indiana!!!

si vam spus ca miami o sa le ia cel putzin un meci indianei!!...........nimeni nui baga in seama cu adevarat!!!

Azur89
12th May 2004, 00:08
stai calm Azur89 ... ca vin si momente mai grele pentru Detroit
nu fii chiar asa sigur ... pot sa se intample multe rasturnari de situatie :mda:


..si pe ce te bazezi cind afirmi cele de mai sus? :mda:

Vezi, Gabriele? Pai nu-ti spuneam ca nu sta Telesportul in noi? Del piero si Bibby ar face o echipa super... Unul le-ar vorbi de apararea lui Kings (btw bibby, cit a fost scorul final, daca tot pomenesti de ...aparare?), iar celalalt ne va vorbi de Detroit si problemele lor.
Pe cind eu si tu am discuta dosr despre Mallone... tu "pro' si eu "contra
" :D .

Andrei
12th May 2004, 02:39
kestia e ca Sacramento au realizat de abia in ultimele 5 minute ale meciului de aseara...ca intr'o serie de 7...chiar daca esti Sacramento Kingz..si ai cashtigat primul meci in deplasare...ca inca nu ai castigat seria..
Dar s'a vazut ca atunci cand vor..pot baietii...si defense si ofense..si tot ce vrei...
Ieri dupa meci..am vazut un interviu cu MVP`ul...si zicea..ca in ultimele 5 minute...incepusera sa bombardeze 3`pointer`ele..ca la Hiroshima...
Plus antrenorul lui Kingz...numa' play`uri dupa play`uri facea...
Diferenta a facut`o Hassell...la ultimul shoot al lui Peja..


Oricum eu raman la parerea ca Kingz or sa se trezeasca si`o sa castige urmatoarele 3 meciuri...o sa vedeti...
cel putin Bibby si cu Peja aseara...in ultimele 5 minute...geniali...vb lu KG....bombardau ca la hiroshima :D :D

pacat ca au pierdut...
in fine ....Kingz RULZZZ
pot sa spun aceeasi kestie si despre wolves in game 2, nu au revenit de la down by 10? si ca vorbesti de 3 pointere, ai vazut game 1 si hiroshimele lui cassell? si ca kings o sa castige 3 consecutive asta e fantezie...dream on, dar momentum-ul e de partea wolves-ilor si au home court advantage si nu uita ca kings au incasat-o acasa in sezon...

Baccardi
12th May 2004, 06:49
mama, mama, la o parte ca-au venit meseriasii, nici nu mai am loc sa postez, azuru vad ca s-a izolat, mai arunca asa din an in paste cand e provocat :):):)
cate un post. Estu e clar Indiana - Detroit ( jersey poate, poate sa mishte ceva, da nu au fatza de finala anu asta ). Vest is best!!! Kings sunt in capcana daca se poate spune, au cazut in capcana rau, toata lumea o da cu KG si Casell, Spree dar uitati cheia victoriilor de pana acum ale lupilor: Hoiberg si Hasell. Hoiberg asta e insurubat de la 3 puncte, iar hasell le da fiori pe sira spinarii kingsilor, mai putin lu peja. Cine draqu sa-l supere pe peja cand el arunca la cos in mai putin de o miime de secunda (Flash din Kosovo, el e). Poate doar shaq sa-l opreasca pe sarbu asta. Si ca veni vorba de Hoiberg si hassell, cica "zicea" nishte comentatori p-aci peste balta sa ne imaginam cum ar arata Chicago acum daca Brand, Hoiberg, Hasell, Artest si Brad Miller ar fi ramas la echipa, heh???? ce ziceti??? viitoru ar fi sunat bine!!!!!!

Azur, felicitari u're a true onlinesport NBA maniak. Io cat am fost in Romania n-am postat deloc spre rusinea mea.

b (MU)DA p(IE)st

thekobe
12th May 2004, 08:28
can u all say LA ? /hello /hello /hello

Gabriel
12th May 2004, 08:39
Karl Malone a fost vioara intai si in al 4-lea meci...Lakers-Spurs. 9 puncte, 7 recuperari, 6 pase decisive. Un meci de zile mari al legendei. :ok:
Bine, si Kobe cred ca a jucat bine cu ale sale 42 de puncte. La fel si Shaq..28 puncte si 14 boards. :ok:

Important e ca Lakers au egalat seria la 2...si pastreaza mari sanse pt. finala Vestului...ceea ce le si dorim. :)

Stiti ce e interesant ? Ca Lakers joaca doar in 4 oameni. Rezerve nu au deloc...iar George face figuratie.

rasheedkpenny
12th May 2004, 10:33
Gabriele ... nu esti impartial deloc! :(
Kobe a fost vioara intâi... a avut cu un assist si un rebound mai putin decat Malone, dar a avut in schimb 42 de puncte! Shaq a avut 14 rebound-uri si 28 de puncte! Ei au fost in prim plan!

Nu sunt eu un prea mare fan Kobe, dar trebuie sa-i recunosc meritele... "Heart and Hustle". Baiatul (Kobe) tocmai se intorsese din Colorado, cu 2 ore jumate inainte de meci... unde a "pledat" nevinovat. :D

cipicu
12th May 2004, 11:07
Ma bucur pentru LA la fel ca si voi (sunt fan Malone de cand ma stiu). Am in schimb o intrebare: stie careva cum se pot receptiona (necodat si live) meciurile din NBA (de pe ce satelit)? Telesport-ul nu a transmis azi noapte nici un meci.

Gabriel
12th May 2004, 23:02
Hai noroc,cipicu. In sfarsit un om care se pricepe la basket. M-am saturat de asa zisi cunoscatori precum rasheed si Azur.

M-A-L-O-N-E ! :ok:

rasheedkpenny
13th May 2004, 10:27
Cunoscatori precum Rasheed si Azur ... care nu il plac pe Malone! Asta e pb.
Mie imi place Malone... de când e la Lakers! :D chiar daca sunt adeptul eficientei in baschet, trebuie sa recunosc ca "show-ul" este si el foarte important... oricum nu era nimic mai odios decât "Stockton to Malone"! :(

Si ca sa revin on-topic:

Kings 87 - 81 Wolves (revansa dupa meciul pierdut in OT)
Heat 100 - 88 Pacers (se pare ca Heat sunt surpriza placuta din acest play-off, dar tot Indiana va merge mai departe)

ieppy
13th May 2004, 10:32
Ce sezon. Toate cele 4 semifinale sunt tied 2-2. Cine dracu se astepta ca Miami si Jersey sa egaleze? Kings au egalat si ei si cred ca o sa vedem 7 in duelul cu T-Wolves. Lakers, I hate them, insa se pare ca iar incep sa joace cum au jucat in ultimii ani. Shaq &Kobe, nothing more nothing less.

cipicu, ar fi pe 42°e insa ma indoiesc ca il rpinzi(asta daca nu esti in orientul mijlociu). In rest sunt multe insa codate. Daca iti cumperi un modul si il faci Matrix reloaded si o cartela platinum ai mari sanse sa vezi NBA pe 19°(pachetul digital+ spaniol) sau pe 1°w pachetul connax.

Gabriel
13th May 2004, 10:41
Miami sunt asa buni pentru ca tin eu cu ei. Chiar daca mi-am pus avatar cu Shrek, in est tot cu Miami si Lamar tin. Ce jocuri bune au Wade si Butler ala..de e in al doilea sezon parca. Mai tineti minte ca la jumatatea sezonului regulat Miami se zbatea undeva pe la locurile 13-14 ? Cine si-ar fi inchipuit ca va juca semifinala de conferintza...si ca va egala scorul la 2 ? Totusi....ca sa fiu obiectiv ...cred ca se va termina 4-2 pt. Pacers.

rasheed, nu stii sa apreciezi basketul romantic....asa ca nu ma mai cert cu tine. T-Mac rulz. :D

rasheedkpenny
13th May 2004, 12:37
Miami sunt asa de buni incât nu vor mai câstiga nici un meci in seria asta! Deja mi-au stricat pronosticul de 4-1! :(

-----------------------------------------------------------------------------------

Gabriele, ma uit la NBA de vreo 10 ani... chestia e ca tot timpul mi-a placut de Orlando Magic! No matter what! La bine si la rau! :D Crede-ma ca daca ramâneau Shaq si Penny acolo tot de ei mi-ar fi placut! Ideea e ca timpul trece, se schimba jucatorii, vezi alti jucatori noi... u know?

Stiu sa apreciez baschetul romantic... dar trebuie sa vezi ca mai exista si ceva pe lânga! Oricum tu esti un mare fan al baschetului, dar n-ai mai jucat de vreo 5 ani! Pai se poate asa ceva? :D

Gabriel
13th May 2004, 16:16
Pai eu sunt fan al basketului sa privesc, sa comentez :D ...nu sa joc. Prefer sa mananc o shawerma si sa beau o bere, decat sa joc basket. :D

Da mah...nu mai te eschiva atat...cu Orlando ai tai. :) Si eu tin cu Utah, oricum. Doar ai vazut ca am fost fan Kirilenko. :)

cipicu
13th May 2004, 16:43
Era de asteptat ca Detroit sa nu castige asa usor cu NJN: in timpul sezonului a fost 2-2 la meciuri (fiecare a castigat o data acasa si o data in deplasare) si apoi sa nu uitam de Jason Kidd (cred ca e cel mai bun jucator alb in momentul de fata). Miami in schimb recunosc ca sunt o surpriza mai ales ca luasera bataie de 5 ori sezonul asta de la Indiana; pe de alta parte desi merg foarte bine in timpul sezonului Indiana au dezamagit si in anii trecuti in play-offs.
---------------------
Ieppy multumesc pentru informatii; pot sa prind 42şE (NTV-Turkey e free; din pacate transmit seria sacramento-minensota si nu LA cu Spurs, dar oricum e bun si ala).

Seahawk
13th May 2004, 21:10
Mmm...Jason Kidd..nu e alb...e mixed...e "light black" :D
Dar in fine...Am vazut aseara un Webber magnific...si un Garnett....nu prea magnific...
Ramane in continuare strans...
Meciurile urmatoare...vor decide seriile...in toate 4 confruntarile...cei care castiga acum...sunt 75% cu un pas in finale...
Eu mizez pe Kingz-Spurs
Nets-Pacers

iar finala mare Kingz-Pacers :ok: :yeah:
GO KINGZ!!!

Vadim
13th May 2004, 21:18
Titlu pe yahoo, dupa a doua victorie a lui Lakers: "In the playoffs, home is where the wins are" :) ai draq, misto...

Gabriel
13th May 2004, 21:18
Eu mizez pe o reeditare a finalei din 1989. :ok:

sorinux
13th May 2004, 22:09
Eu zic ca o sa fie Timberwolves-Pistons-ramane de vazut

sorinux
13th May 2004, 22:10
sau Spurs-Nets poate

Andrei
13th May 2004, 22:31
Eu zic ca o sa fie Timberwolves-Pistons-ramane de vazut
da Doamne! dupa meciu de ieri ce pot sa zic,dar era normal ca kings sa fie mai agresivi, doar erau condusi cu 2-1, sper ca Lupii o sa comita mai putine Turnovers si sa se duca direct spre cos mai des.

MadSkillz
13th May 2004, 23:13
Eu pronostichez niste meciuri extrem de imprevizibile.In toate cele 4 semifinale.Big LoL.

Raptor
14th May 2004, 01:23
Cata precizie...

thekobe
14th May 2004, 05:56
a fost misto playoff-ul

wallace
14th May 2004, 05:57
Man,Pistons m-au dezamagit!!!Sper sa-si revina si sa joace asa cum stiu ei mai bine.Cu toate ca Rasheed ci Bilups sunt putzin accidentatzi.Nets si-au facut de cap acasa,sincer sa fiu nu m-a impresionat jocul lor,pistons au fost cei care au jucat prost.Vom vedea maine!!!

wallace
14th May 2004, 06:05
Man,what a game!!!Lakers conducea cu 16 in repriza a treia.Spurs au revenit,Duncan a inscris cu 4 sutimi de secunda inainte de final.au preluat conducerea.Erau cu un punct in fatza.72-73.Lakers au avut atacul,si Fisher a castigat meciul in ultima sutime de secunda.A fost fenomenal.
Man,that's why i love this game.!!!!
Spurs au avut ghinion!!!!

yo si yo
14th May 2004, 06:32
BAI FRATILOR CE MECI MAI ALES, CE FINAL DE MECI !!!
S-A MERITAT SA FIE VAZUT!!!
CE FINAL DE SUPER CLASA .....
LA 72-73 PENTRU SPURS (PRIN TIM DUNCAN CARE A MARCAT ULTIMUL ,DUPA CE AU EGALAT SI AU LUAT CONDUCEREA, CAND MAI ERAU 0.4 SECUNDE) SI CAND PAREA CA TOTUL S-A TERMINAT, .... DUPA UN TIME OUT PUS LA PUNCT FOARTE BINE LAKERS CASTIGA PRIN COSUL INSCRIS DE FISHER....CU 74-73....

DESTINATION - NBA FINALS /hello

thekobe
14th May 2004, 06:40
sfarsitul :
http://www.thrillinghill.com/kblegolas/videos/lakersspurs.wmv :yeah:

Gabriel
14th May 2004, 07:20
Spurs au avut ghinion!!!!

Pai ce ghinion au avut daca Lakers conduceau cu 16 puncte in repirza a 3 a ? Eu zic ca au avut noroc ca i-au egalat...si ca era sa-i bata pe nedrept. :ok:

wallace
14th May 2004, 08:39
Nu au avut noroc ca i-a egalat.Au muncit pt. acel lucru si au jucat bine spre sfarsitul meciului.
Si inca ceva cu care stiu ca o sa-mi fac multzi dusmani!!!
Ce-i de a Spurs au depus un memoriu prin care spun ca ceasul n-a pornit cand mingea a fost repusa in joc.Si asta e si parerea mea.Am urmarit de mai multe ori faza si nu se poate in 0.4 secunde sa repui,sa primesti,sa te intorci si sa si sutezi.There is no way.Dar asta e.Urmeaza jocul 6 in care Spurs o sa dea totul.
Adevaratzii campioni or sa se vada.Aici in State , Lakers numai au asa de multzi fani.

rasheedkpenny
14th May 2004, 09:48
Ceasul nu porneste când mingea e repusa in joc... ci când primul jucator activ(in teren) o atinge! Asa ca... ce sa-ti mai zic? Oricum 0,4 secunde e foarte putin!
Bravo Lakers-ilor! Probabil ca au meritat!

Ce vreau eu sa remarc este numarul mare de turnover-uri din acest meci! San Antonio: 16, LA: 14

Astept meciul 6!

Gabriel
14th May 2004, 09:59
Iar eu ce vreau sa remarc...ca Malone a avut cele mai multe recuperari de la Lakers...si toate in aparare...amintind vremurile in care era nelipsit din 1st All Defensive Team.

rasheedkpenny
14th May 2004, 11:16
sfarsitul :
http://www.thrillinghill.com/kblegolas/videos/lakersspurs.wmv :yeah:

Tocmai am vazut sfârsitul acestui meci... de la agonie la extaz si apoi iar la agonie! Game 5 LA @ SA...
Dezamagirea de pe fata Lakers-ilor era ... imensa! Ma mir ca au mai avut puterea sa revina! Spectaculos! Asta inseamna Phil Jackson... a stiut sa-si motiveze si sa-si concentreze jucatorii in ciuda vacarmului din sala! Totusi a avut si foarte mult noroc! :)

Azure, spune-ne si noua ce crezi... au Lakers acum mai multe sanse de a câstiga trofeul?

Gabriel
14th May 2004, 15:30
am vazut si eu filmuletzul. tre' sa recunoastem ca si Duncan a avut noroc.
ce se bucura Malone...ca un copil mic. :)

cipicu
14th May 2004, 15:42
Mi-a placut declaratia lui Shaq dupa meci:
"One lucky shot deserves another".
Oricum cred ca rolul principal a fost al lui Phil Jackson care a stiut pe mana cui trebuie sa mearga (mai ales ca toti credeau ca va apela la Kobe pentru finalizare). Si sa nu uitam: Go MALONE!!!

thekobe
14th May 2004, 16:26
faza a fost facuta pt kobe dar fiindca a avut 2 oameni pe el payton i-a pasat lui fisher
e simplu

rasheedkpenny
14th May 2004, 18:38
thekobe mai ai si alte link-uri d'astea cu faze din playoff? :D Daca da... please share'em with us! :D

thekobe
14th May 2004, 19:14
-> http://and1.ws/vidz/video_clips.html

-> http://www.clublakers.com/forums/viewforum.php?f=14&sid=9ba5e1a204d0d0bc5a48c431c41df538

-> http://www.nbadiscussion.com/forum/index.php?showtopic=1194

-> http://www.nbadiscussion.com/forum/index.php?showtopic=657

:cool:

yo si yo
14th May 2004, 19:24
Vedeti Ca Este Meciul La Lakers Vs Spurs Asta Seara Pe Telesport De La 20:45

Andrei
14th May 2004, 19:46
O sa incep prin a spune ca nu am o favorita in seria lakers spurs, singura echipa pt care urmaresc play-offsurile e Minnie :) In fine, dupa meci Shaq a zis ca one lucky shot deserves another si cred ca a avut dreptate, Duncan a tras in cadere cand era si double team-ed...Poate era mai corect ca meciul sa mearga in OT, pt ca finalul a fost asa de echilibrat, dar in fine asta e frumusetzea jocului, si ca vorbeam de frumusetzea jocului, sper sa fie in favoarea Lupilor in seara asta!
Am auzit ca Wally Szczerbiak isi face returul in meciul asta, si asta inseamna ca exasperantul ala de Olawokandi poate fi mai productiv.
Go Wolves Go
V-am pupat pa

Seahawk
14th May 2004, 21:12
Sick game last night...
Vb lu' Shaq : One lucky shot deserves another :D

deci gata...Lakers au castigat seria din cauza lu' Fisher...

Kingz ii sparge pe Wolves in urmatorul meci..sa vedeti ! :D

GO KINGZ !!!! :yeah: :ciocan:

Azur89
14th May 2004, 22:37
Daca cineva poate oprii LA e Spurs...Si asta datorita lui Duncan, dar mai ales al lui popovich.. Nu am vazut uktima jumate de secunda, nu ma pot pronunta, dar in genul acesta de faze NBA e foarte strict, in sensul ca se verifica de mai multe ori timpul scurs de la repunere pina la final. Dar cum LA e un dinamo american, ptr ei se fac si exceptii. Cine isi doreste Wolves, sau Kings, sau SA in finala, sa joace impotriva unui Miami, Indiana sau, ce sa mai vorbesc, Nets... In schimb, in cazul unui LA-Detroit,reteaua de televiziune va fi excelenta.
Oricum, e de nescuzat ptr. o echipa asa bine pregatita cum e SA sa permita marcarea unui cos in ultima jumate de secunda.

thekobe
14th May 2004, 22:58
"Oricum, e de nescuzat ptr. o echipa asa bine pregatita cum e SA sa permita marcarea unui cos in ultima jumate de secunda."

si ce ai fi vrut sa faca mai mult decat au facut ? pur si simplu cosul lui fisher a fost din categoria 1/1000
si a fost perfect valabil

Seahawk
14th May 2004, 23:16
dah...initial play`ul era facut pt. Kobe...dar payton l'a vazut pe Fisher open...a prins mingea si a aruncat...chiar la 0.37 a dat drumul mingiei...deci este in time...
incredibil....aici se vb despre miimi de secunda....care pot decide castigatoarea titlului NBA...
Personal as fi vrut ca Spurs sa'i bata...pentru ca sa vedem un meci 7....super...
Asa...o sa fie 4-2 pt. Lakers in urmatorul meci...
Insa...there's still hope...atata timp cat Gregg Popovich exista :D...Sa vedem ce mai poa' sa faca el acum...

wallace
15th May 2004, 06:51
Man,my Pistons au pierdut in al 3-lea overtime.Vreau doar sa spun ca Pistons au jucat Cu Rasheed si Bilups nerefacutzi 100%,dar asta nu e o scuza.A fost un meci extraordinar,dar din pacate pentru Pistons fans ,Detroit a pierdut.
Sper ca si SanAntonio si Pistons sa-si revina si sa nu ma dezamageasca.
What a play-off game!!!!Pacat ca multzi impatimitzi ai baschetului din Romania nu pot vedea un asemenea meci in direct.
Numai bine!!!!

Andrei
15th May 2004, 07:35
Sick game last night...
Vb lu' Shaq : One lucky shot deserves another :D

deci gata...Lakers au castigat seria din cauza lu' Fisher...

Kingz ii sparge pe Wolves in urmatorul meci..sa vedeti ! :D

GO KINGZ !!!! :yeah: :ciocan:
hawl like a wolf !!!!!!!!!!

Andrei
15th May 2004, 07:36
adica howl
oricum, nu vreau decat sa zic un singur lucru dupa victoria lupilor: yaaaaaaaaaaaaaaaa

tavi
15th May 2004, 10:55
va salut , e prima data cand intru pe un forum de sport si va rog sa imi raspundeti la 2 intrebari pentru ca sigur sunteti in tema .
de ieri s-a bagat si la mine in Rm Valcea programul Telesport pe cablu .
deci : chiar transmit meciurile din NBA, in direct sau inregistrate?
exista alte posturi care transmit NBA free pe satelit digital si se pot prinde la noi?
multumesc
Tavi :ok:

Gabriel
16th May 2004, 08:44
Iata, doamnelor si domnilor....Los Angeles Lakers joaca ca in vremurile bune....si a castigat 4 in a row cu Spurs. :)

Probabil s-au apucat de basket, dupa cum banuia si Azur, care probabil acum se gandeste daca Timisoara va bate pe Dinamo...si a uitat de NBA. :)

thekobe
16th May 2004, 09:54
kobe slam peste duncan :
http://members.lycos.co.uk/shoe12345/kobe%20amazin%20DUNK_0001.wmv

thekobe
16th May 2004, 18:27
iar gandesti prost :D...Indiana o sa mature pe jos cu Heat
Spurs deja conduce cu 2-0 ...deci o sa ii bata pe Lakers...Tony Parker e deja fenomenal....Sacramento trece de Wolves...pt. ca au gasit cum sa`l tina pe MVP...Detroit le`o da lu' Nets..ca`l au pe Big Ben....
:yeah:


cata dreptate ai avut mah :rosu:

Gabriel
16th May 2004, 19:33
thekobe, sa mai pui filme cu faze de mare spectacol !

rasheedkpenny
17th May 2004, 15:25
Poza pentru SilverZeus:
http://www.nba.com/media/ecards/FinalsCards/small_fishinBUD.jpg

Scuzele de rigoare se subinteleg.... gone FISHing

D'abia astept sa se termine round-ul asta sa vad cine joaca finalele conferintei! :P

thekobe
17th May 2004, 15:53
garnett vs peeler fight:
http://www.30mb.com/x/ilovethisgame/vidz/peelervsgarnett.wmv

Gabriel
17th May 2004, 17:31
Incredibil. si ? a fost suspendat ?

Heath Scumm
17th May 2004, 21:11
Lakers au dovedito......in fine....nus fericit........
pistons se straduie sai bata pe nets....fOARTE GREU....dacas eliminatzi voi fi trist
pacers vs miami....vam zis yo ca miami reprezinta!!!
kings vs twolves.....numi pasa cine castiga!!!!

thekobe
17th May 2004, 22:05
gp to kobe :
http://lakeshow09lg.zftp.com/Laker%20Videos%20LS09/kobe_gp_lob.avi

monster shaq :
http://www.yousendit.com/d.aspx?id=FF3E0DBE8DC6D0D4C916F23DD5DA00E9

thekobe
17th May 2004, 22:43
surpriza :
http://members.lycos.co.uk/yavuzavsaroglu/videos/TheWorm%20-%20www.batug.com.asf

thekobe
18th May 2004, 03:41
vince :
http://yinka.altervista.org/vcrook.wmv

*ultimele 3 nu-s din playoff dar merita vazute

rasheedkpenny
18th May 2004, 11:14
Kobe... care e titlul thread-ului asta? NBA Play-Offs 2004... please stick to it!
Deschide, daca vrei, un thread unde sa postezi adrese catre filmulete cu faze spectaculoase de baschet! Oricum mi se pare ca adresele de mai sus... unele dintre ele nu sunt functionale! :D

-----------------------------------------------------------------------------------

A fost "pauza" ieri noapte in NBA... n-au fost meciuri! Eu astept cu nerabdare faza urmatoare... finalele conferintelor!

thekobe
18th May 2004, 15:49
pai primele filmulete sunt on topic ca sunt din playofful asta, iar pentru celelalte m-am gandit ca n-are rost sa deschid un thread separat
daca nu vreti nu mai pun, mie imi e indiferent, m-am gandit ca vreti si voi sa vedeti
de mers au mers toate la un moment dat, alea care nu mai merg sunt blocate din cauza ca s-a depasit latimea de banda. asta e.

MadSkillz
18th May 2004, 20:16
Si la alea care nu merg, dai save target as si tot merg.Tare asta cu Rodman.LoL.

Andrei
18th May 2004, 21:26
the kobe, ai ceva clipuri misto cu KG?vechi noi nu conteaza,paote ceva din all star 2003?
mersi

MadSkillz
19th May 2004, 00:31
subscriu

Heath Scumm
19th May 2004, 11:32
mdeah....pune filmuletzele pe alt topic!!!!..........indiciu-incearca ceva diferit de NBA PLAY-OFFS

in rest.indiana leau inchis gurile la cei din miami........congrats!!!

thekobe
19th May 2004, 16:18
MadSkillz vezi PM

SilverZeus
19th May 2004, 22:02
Poza pentru SilverZeus:
http://www.nba.com/media/ecards/FinalsCards/small_fishinBUD.jpg

Scuzele de rigoare se subinteleg.... gone FISHing

D'abia astept sa se termine round-ul asta sa vad cine joaca finalele conferintei! :P

....nu stiu ce sa mai zic: este prea dureros...nu stiu daca in 0.4 secunde ai timp sa pasezi sa sari si sa arunci....dar oricum "jos palaria" pt
determinarea si ambitia celor din LA...cam ...atat...

Raptor
20th May 2004, 01:17
E asta e bine ca am scapat de SA :D

Andrei
20th May 2004, 06:19
si ce ziceti de KG in meciul 7?

thekobe
20th May 2004, 09:24
ca a jucat 46 de minute

LA multi ani kg :ok:

rasheedkpenny
20th May 2004, 09:46
Super-Garnett... 32pct, 21reb, 5blk, 4stl

Totusi cred ca a insemnat mult si jocul destul de bun al lui Szczerbiak... coroborat cu "off-night-ul" lui Peja...

In finala conferintei... hmm, nu cred ca Minnesota va putea trece de LA! Sorry MadSkillz!

Gabriel
20th May 2004, 10:03
Si eu la fel zic. Minnesota nici macar nu au pivot. Cine se va apara la Shaq ?
Daca Lakers...joaca cum ne-a obisnuit...vor castiga cu 4-1.

wallace
20th May 2004, 11:19
Dupa meciul 6,lumea s-a mai linistit pe aici prin Detroit si spera ca Pistons sa castige game 7.Va fi un meci greu dar ca si in West sper ca echipele care au avut cele mai multe victorii in regular season sa se califice.Imi pare rau ca Rasheed nu poate sa joace la nivel maxim ,fiind usor accidentat.
Anyways,Go pistons!!!

Andrei
20th May 2004, 20:05
Si eu la fel zic. Minnesota nici macar nu au pivot. Cine se va apara la Shaq ?
Daca Lakers...joaca cum ne-a obisnuit...vor castiga cu 4-1.
Au 4 oameni care il vor apara pe shaq, 3 mari si unu mai micutz dar f energetic: Ervin Johnson, Mark Madsen, Michael Olowakandi si nu-l uitati pe celalalt Big O, Oliver Miller. Obviously, nimeni nu poate sa-l apere pe shaq, dar aia 4 il pot faulta si trimite la free throw line pe shaq, si cu totii stim cand Shaq trage la free throws e sinonim cu TO, pt ca le rateaza pe amandoua...lol
In meciul 3 din sezon, Saunders i-a pus pe aia patru in rotatie sa-l apere pe Shaq, si wolves au castigat.
...si apropos, voi aveti o parere cam proasta despre wolves, toata lumea aici in afara de mine si MadSkillz crede ca lakers castiga cu 4-1, wtf? Nu uitati, wally szczerbiak's back, a avut 10 p, 4 offensive rebounds si 3 assists si toate trei pt KG. Nu o sa fie asa de usor pt Lakers cum credeti.

thekobe
20th May 2004, 22:10
lakers 4-0
gl hf

MadSkillz
20th May 2004, 22:47
Cred ca orice este posibil .Minnesota a invins in 3 meciuri contra celor de la Lakers in sezonul asta.Daca nici dupa ce i-au eliminat pe Kings nu v-ati convins ca lupii sunt cu adevarat puternici ...
Cred ca T-Wolves vor castiga cel putin 2 meciuri in finala Vestului, asta daca "joaca cum ne-au obisnuit" , vorba lui Gabriel.LoL.Si mai cred ca ii va fi destul de greu lui Bryant sa inscrie 40 de puncte.
thekobe, o sa ii transmit eu urarile lui KG cand trec pe la el zilele astea, OK?

thekobe
20th May 2004, 23:14
bineinteles :D
wolves nu vor juca cum v-au obisnuit pt ca acum joaca cu lakers si e PLAYOFF nu mai e sezonul regulat
in rest toate cele bune si , treaca de la mine, lakers in 5

ps. am mai luat meciuri cu wolves, dupa ce vin de la ct te caut si vii sa iei :P

MadSkillz
21st May 2004, 01:24
Will do.Thanx.

SilverZeus
21st May 2004, 02:15
...doar 2 echipe pot sa castige titlul NBA anul asta: Lakers sau ...Spurs.
.....nu vreau sa par "spiritual", ba din contra cu multa durere in suflet fac afirmatia aceasta...

.......oricum: GO WOLVES, GO PACERS, GO PISTONS or GO NETS.....

wallace
21st May 2004, 04:13
Halftime,Detroit conduce cu 12 puncte.Sper sa o tina tot asa !!!

Andrei
21st May 2004, 06:10
kidd, 0 puncte in 43 de minute? care-i scuza lui?

Gabriel
21st May 2004, 06:37
Mai baietzi, terminatzi cu mesajele in care anuntati scoruri la pauza sau dupa nu stiu cat timp. Daca suntem interesatzi ne uitam pe nba.com
Forumul este pentru discutii, nu e site de scor live.

Andrei, dar care a fost scuza lui Kidd tot play-offul ? A facut numai meciuri slabe. De cand n-a mai dat si el un triple double ceva ? Ma gandesc ca o fi accidentat.

In finala Estului...Detroit imi par mai puternici.

Andrei
21st May 2004, 07:01
nu cred ca a fost accidentat, doar a jucat 43 de min, dar in fine, in seria vs pistons a tras 25-80, 31%.
nu stiu de ce dar niciodata nu mi-a placut de el...

wallace
21st May 2004, 07:01
Ok man,my mistake!!!Imi exprimam doar bucuria!!!!
Asadar Detroit a trecut de New Jersey si s-a revansat fata de anul trecut cand au luat-o cu 4-0.Sper sa faca fata celor de la Indiana cu succes.Cred ca va fi o serie lunga de meciuri .Voi cine credeti ca o sa castige?
Eu ii aleg pe Detroit in 6.

Andrei
21st May 2004, 07:09
nu stiu man, greu de spus, imi plac ambele echipe, cred ca o sa mearga in game 7; nu stiu care dintre ele e un adversar mai usor pt Wolves :)

Gabriel
21st May 2004, 07:22
Wallace...va fi greu de tot...Indianei ii place sa inscrie, la pistoane sa se apere. Va rezulta ceva frumos...in 7 meciuri. Acum, inainte de inceperea seriei as miza pe Detroit in 7.

Dincolo..Lakers in 6.

Andrei...Kidd e un jucator foarte bun si foarte spectaculos. Dar poate a trecut si el printr-o pasa proasta. L-o supara nevasta'sa. (mai tineti minte cand a batut-o de au luat-o dracii...de a depus aia plangere ? :) )

rasheedkpenny
21st May 2004, 09:57
Vad ca lumea a inceput sa faca aici pronosticuri! :(

Frumoasa "seria" care tocmai s-a incheiat, intre Detroit si New Jersey... "ups and downs" all the way! Desi parca as fi vrut ca NJ sa treaca mai departe, nu au aratat ca sunt in stare, cu meciuri de genul primului si al ultimului n-ai cum sa emiti pretentii la finala conferintei! Chiar si Magic ar fi inscris mai multe puncte vs. Detroit! :D

Sa fac si eu pronosticurile mele aici? Hmm?

Heath Scumm
21st May 2004, 11:41
Si eu la fel zic. Minnesota nici macar nu au pivot. Cine se va apara la Shaq ?
Daca Lakers...joaca cum ne-a obisnuit...vor castiga cu 4-1.


nu tzi se pare olowokandi suficient de pivot?.....daca nu va fi disponibil,kg e suficient de batzos sa dubleze pe shaq.....daca a reushit dale davis in finala lal-indiana,poate shi kg!!!

Adrian
23rd May 2004, 07:48
Mai greu decat speram, i-am batut pe Pistoane. Miller a punctat exact cand a trebuit ( 3 puncte pe final), in rest a fost dezamagirea serii.
De la Pistoane, l-as nominaliza pe Rasheed Wallace la zmeura serii, cu 4 puncte (2 de la linie). In rest, au jucat toti in linia obisnuita, cu un plus pentru Tinsley, piticul fiind peste tot.
Oricum, se anunta o serie echilibrata.

Heath Scumm
23rd May 2004, 11:20
au cashtigat indiana o lupta dar nu au cashtigat razboiul.........subscriu la ideea unei serii stranse intre cele 2.........!!!

oricum,sunt extrem de multzumit cu finala estului.....nici nu miash fi dorit mai mult de atat.poate un detroit-miami,deshi nu sunt sigur!!!.........raptors nu mai au de mult fatza de play-off...........jalen rose a fost o investitzie dubioasa!!!.....poate bosh o sa faca varza sezonul viitor!!!

in alta ordine de idei,lakers vor trece de Twolves.......sunt aproape sigur!!!

MadSkillz
24th May 2004, 06:12
1-1 si spectacolul se muta in California

Andrei
24th May 2004, 06:17
1-1, it ain't over! nu am pic de respect pt malone...ati vazut cat de murdar joaca? mai tineti minte cum i-a spart buza lui nash? degeaba este un jucator extraordinar daca nu poate sa se controleze.
si imi repet opinia, lakers teoretic o sa treaca de wolves,dar va garantez ca nu o sa le fie usor. In LA vor face split. Asta e predictia mea.

Gabriel
24th May 2004, 11:02
Nu imi dau seama cum o echipa precum Lakers au realizat doar 71 de puncte, fiind categoric intrecutzi de adversar. Oare s-or fi relaxat, fiind multumiti ca acum au avantajul terenului propriu ?

Raptor
24th May 2004, 23:24
Eu zic ca in LA, Lakers vor castiga 2-0.

wallace
25th May 2004, 08:09
Ce zici ce block-ul lui T.Prince,Andrei?Asadar e 1-1 si Bad Boys vor incerca sa preia conducerea miercuri seara la Palace.Au fost cat pe aproape sa castige game 1 dar nu vor mai rata ocazia la Detroit.I guarantee you that!!!!Nu stiu care e parerea voastra dar seria asta e f. stransa,se joaca aparare la maxim si de aceea sunt asa putzine puncte in joc.Oricum e interesant de urmarit!!!!

SilverZeus
25th May 2004, 09:20
...este si va fi f. disputat meciul dintre Pacers si Pistons...insa apoi, in finala va fi un singur solist: echipa din West....cel mai probabil Lakers ( inca sper pt the Wolves) ii vor zdrobi ca pe niste gandaci pe cei din East (eu zic Detroit)....nu imi doresc asta, dar nu vad cum ar putea fi oprita reprezentanta Vestului

rasheedkpenny
25th May 2004, 09:42
Subscriu la spusele lui Raptor... in LA, lakers vor bate 2-0... doar e ShaqLand! :p

Interesanta seria Ind-Det... repet... pacat ca nu o vedem! Detroit e una dintre putinele echipe din NBA care se apara, daca nu chiar singura! :D Indiana n-are cum sa treaca! Parerea mea!!! 19 blocks per game... asta e ceva deosebit!

wallace
25th May 2004, 21:54
Sa dea D-zeu sa trecem de Indiana si n-as fi asa de sigur ca Lakers sau Minesota or sa-i zdrobeasca pe cei din East.Cei din West sunt obisnuitzi sa joace ceva mai lejer si nu impotriva unei aparari sufocante asa cum presteaza Detroit si Indiana.Vom trai si vom vedea!!!In rest numai bine.

rasheedkpenny
27th May 2004, 10:27
Repet, Detroit va trece de Indiana... au de partea lor "apararea" + antrenorul Larry Brown! Indiana are putere ofensiva, dar in aparare pot conta cu adevarat doar pe Ron Artest!

In meciul 3 s-a impus Detroit cu 85-78. Desi n-a mai fost un meci in aceeasi nota cu meciul 2, adica cu multe capace, totusi a fost un meci bazat pe aparare, indiana fiind limitata la un procentaj de 34.7% la aruncari din actiune!

SilverZeus
27th May 2004, 13:04
Sa dea D-zeu sa trecem de Indiana si n-as fi asa de sigur ca Lakers sau Minesota or sa-i zdrobeasca pe cei din East.Cei din West sunt obisnuitzi sa joace ceva mai lejer si nu impotriva unei aparari sufocante asa cum presteaza Detroit si Indiana.Vom trai si vom vedea!!!In rest numai bine.


...........sa dea D-zeu sa castige Detroit si nu Lakers...dar cred ca asta e mai presus de divinitate...cred (binenteles parerea mea e personala si foarte subiectiva) ca Liga nu doreste alta castigatoare decat Lakers....ar fi o lovitura de imagine pt Liga daca atatea staruri la un loc nu ar fi capabile de a castiga finala NBA....ceva gen Real Madrid (daca Primera avea un proprietar gen Stern, nu cred ca Valencia se afirma...)
.....voi ce parere aveti ?

thekobe
27th May 2004, 15:13
favoritisme se fac la o scara mult mai mica adica la nivelul unor faze discutabile de joc si in favoarea echipei campioane, a MVP-ului etc. (dupa cum ai/n-ai vazut s-au luat f multe decizii si impotriva LA-ului)
daca o echipa ar avea valoarea sa invinga lakers anul acesta crede-ma ca nici stern nici arbitrii nu le-ar sta in cale

p.s. Dumnezeu nu se prescurteaza

SilverZeus
27th May 2004, 18:00
Pt Kobe:
...ar trebui sa stii ca orice se poate "prescurta" in ziua de azi....in NBA, in Champions League, Divizia A, in calificarile pt Euro....la sfarsit se zice: "Am gresit! Recunosc!"--"cata onoare are....!!!" i se raspunde admirativ.... :rosu: ...dar asta-i viata...
La sfarsit conteaza doar palmaresul....<<pai ce?, conteaza ca Pantani se dopa?...da, poate cindva a contat, dar acu el saracu e mort...nu mai are chiar nici o vina....iar peste 10 ani se va spune: Pantani?...a fost un mare campion de fiecare data cand a castigat turul !!!...se mai si "vitaminiza", dar macar era cel mai bun"...sau Dinamo?...a mai umblat la arbitrii, dar in rest ce sezon constant a avut!!!">>
Lakers?...bv lor! ( ma bucur pt Malone (sincer) si pt KB (pt ca imi place)...in rest imi par o echipa "rupta", haotica, si "foarte" norocoasa...e dreptul meu sa-i vad asa si voi "tine" cu ei de fiecare data cand vor pierde, promit.... :drak: )
Spurs?...rusinica! (daca nu reusesti sa bati si in LA, nu poti emite pretentii )
Detroit, Pacers, Wolves?...imi plac mult si vreau sa-i vad castigatori, dar: "Sorry, no, can't do!"...eu nu vad cum


P.S.: -theKobe, cred ca esti prea ironic in p.s.-ul tau....eu cred ca pe EL trebuie sa-l purtam in suflet....mai prescurtam si noi din cand in cand....dar EL iarta...incearca si tu...
...si m-am luat de Lakers (cea mai dezavantajata echipa din NBA), nu de tine....

Heath Scumm
27th May 2004, 20:07
Silver Zeus.....imi place avatarul tau....e cu adevarat..."argintiu"

other than that.......Imi place seria detroit Indiana.....imi place ca se joaca in aparare.........mi se pare ca asta e farmecul baschetului.....im a deffensive addict!!!.........nu tolerez meciurile gen all-star game in care nu exista aparare shi totzi dau dunkuri shi alte alea!!!............doar cand exista aparare agresiva se pot evidetzia adevaratele valori.......!!!..........dar asta e doar parerea mea!!!

Adrian
28th May 2004, 03:45
Din pacate Pacers si-au luat-o rau de tot pe coaja, mai categoric decat arata scorul, asta pentru ca revenit de cateva ori (inclusiv pe final), dar altfel au fost si la 15 puunte in spate. Nu cred sa fi apucat sa conduca si ei macar o data (dupa primele cosuri, acolo...).
Mi se pare ca ne lispseste "a big guy" in atac, unul care sa sara pe dunk cu toti in carca, cum face Shaq. In finala Lakers ne-ar casapi, nu are cine sa il tina pe Shaq.
In rest, joc de echipa am avea, desi Miller a cam imbatranit si el (daca nu ma insel 7 puncte in ultimele 2 meciuri), O'Neil si Artest rar trec si ei de 20 puncte...
In schimb Detroit cred ca ar face fata Fakersilor. Ben Wallace - Shaq, Rashhed W - Malone. Ce dueluri!!! Ultimii doi se bat sigur:))

thekobe
28th May 2004, 06:22
Pt Kobe:
...ar trebui sa stii ca orice se poate "prescurta" in ziua de azi....in NBA, in Champions League, Divizia A, in calificarile pt Euro....la sfarsit se zice: "Am gresit! Recunosc!"--"cata onoare are....!!!" i se raspunde admirativ.... :rosu: ...dar asta-i viata...
La sfarsit conteaza doar palmaresul....<<pai ce?, conteaza ca Pantani se dopa?...da, poate cindva a contat, dar acu el saracu e mort...nu mai are chiar nici o vina....iar peste 10 ani se va spune: Pantani?...a fost un mare campion de fiecare data cand a castigat turul !!!...se mai si "vitaminiza", dar macar era cel mai bun"...sau Dinamo?...a mai umblat la arbitrii, dar in rest ce sezon constant a avut!!!">>
Lakers?...bv lor! ( ma bucur pt Malone (sincer) si pt KB (pt ca imi place)...in rest imi par o echipa "rupta", haotica, si "foarte" norocoasa...e dreptul meu sa-i vad asa si voi "tine" cu ei de fiecare data cand vor pierde, promit.... :drak: )
Spurs?...rusinica! (daca nu reusesti sa bati si in LA, nu poti emite pretentii )
Detroit, Pacers, Wolves?...imi plac mult si vreau sa-i vad castigatori, dar: "Sorry, no, can't do!"...eu nu vad cum


P.S.: -theKobe, cred ca esti prea ironic in p.s.-ul tau....eu cred ca pe EL trebuie sa-l purtam in suflet....mai prescurtam si noi din cand in cand....dar EL iarta...incearca si tu...
...si m-am luat de Lakers (cea mai dezavantajata echipa din NBA), nu de tine....

nu am vrut sa fiu ironic, ma gandeam doar ca nu stii :)

p.s. lakers au deja 3-1, cred ca e blat :p

Andrei
28th May 2004, 07:01
Uite ca KG a avut aproape un triple double in 47 de minute 28p-13r-9a, si tot degeaba.
Se vede ca nu il au pe Cassell... Nimeni de la Wolves nu contribuie inafara de KG si Wally, e normal sa iei bataie. Acum iti dai seama cat de importante sunt absentzele lui Cassell si Hudson. Sunt sigur ca cu ei in echipa, nu zic ca ar castiga, dar cu sigurantza ar opune mai multa rezistentza. E trist. Sunt dezamagit, am nevoie de un hugh. Damn. Those Lakers!

wallace
28th May 2004, 08:12
Si eu sunt de parere ca Minesota cu Cassel neaccidentat si Troy era alta echipa,dar asta e viatza.Si pe mine ma seaca Lakers dar nu ai ce le face.Il au pe cel mai bun jucator din liga,oameni buni care inscrie si cand nu vrea.Credetzi-ma ,l-am urmarit meci de meci si mi se pare irecuperabil de bun.Cred ca stiti de cine e vorba!!!!
Ii mai au si pe Malone si pe Fisher care inscriu atunci cand trebuie,mai ales Fisher pe final de meci.Si mai cred ca sunt si avantajatzi de arbitri care la Shaq nu fluiera niciodata ofensive fault cu toate ca faulteaza tot in jurul lui.Ce sa mai spun,sper ca Detroit sa le dea planurile peste cap!!!!In rest GO PISTONS!!!

wallace
28th May 2004, 08:18
THEKOBE-my fault man ,eu am prescurtat DUMNEZEU primul dar la rongleza mea!!!!

SilverZeus
28th May 2004, 11:29
nu am vrut sa fiu ironic, ma gandeam doar ca nu stii :)

p.s. lakers au deja 3-1, cred ca e blat :p


...intr-adevar, nu stiam si nici nu esti ironic.....

...da, e 3-1, de data asta au fost si singuri in stare sa se descurce...nu ,nu fost blat...Lakers e doar crema, restul is blat....succes in finala si sezonul viitor.... :ok: .... :sleep:

SilverZeus
28th May 2004, 11:32
[QUOTE=HitScum]Silver Zeus.....imi place avatarul tau....e cu adevarat..."argintiu"
QUOTE]


.....tnx, man !

SilverZeus
28th May 2004, 11:34
....si Kobe, blat e atunci cand ambele echipe cad de acord asupra rezultatului....dar, sunt sigur ca stii

MadSkillz
30th May 2004, 06:48
V-am zis io ca Wolves castiga 2? .. L-as vrea pe Fisher ala in Minnesota ..

Andrei
30th May 2004, 07:09
i hate fisher, all lakers are gay! there, i said it! inca mai am sperantze...

thekobe
30th May 2004, 14:23
speranta moare ultima ... luni
hf

MadSkillz
30th May 2004, 16:20
I wouldn`t mind a gay Timberwolf ... able to shoot like that.Kobe, ca simplu iubitor de baschet .. n-ai vrea sa vezi un game 7 in OT in Minnesota?

thekobe
30th May 2004, 16:49
nu fiindca minnesota n-are ce cauta in game 7 cu lakers deocamdata
garnett duce toata echipa in spate meci de meci 40+ minute, szczerbiak arunca f. bine dar n-are aparare, cassell e accidentat
restul sunt degeaba : sprewell face un meci bun cand nu se apara klumea la el si gata se crede jordan, martin, hoiberg aia sunt degeaba, "pivotii" sunt degeaba ii baga doar sa-l faulteze pe shaq etc

oricum mi-a ajuns meciul 5 cu spurs

Andrei
30th May 2004, 22:16
"restul sunt degeaba : sprewell face un meci bun cand nu se apara klumea la el si gata se crede jordan, martin, hoiberg aia sunt degeaba, "pivotii" sunt degeaba ii baga doar sa-l faulteze pe shaq etc"

de ce nu poti recunoaste ca wolves au fost peste lakers in game 5? aceiasi oameni care l-au apart pe spree in game 4, cand iti reamintesc a tras 4-12, l-au aparat si in game 5, cand a tras 11-21...deci eu as spune ca nu conteaza cine il apara pe spree, conteaza daca spree is feeling it that day. Si ca se crede Jordan,de unde ai scos-o pe aia?
Recunosc Martin a fost total depashit, iar olawokandi penibil.Dar nu uita ce defense are hassell asupra lui Kobe. Si zici ca Hoiberg a fost degeaba? Ai vazut meciul?
Si ca ""pivotii" sunt degeaba ii baga doar sa-l faulteze pe shaq etc", so what? Liga ar trebui sa aibe reguli speciale pt Shaq, asta faulteaza fiecare secunda pe teren si nici un arbitru nu fluiera in dezavantajul lui. Locul lui Shaq nu e-n NBA, dar in NFL :)
"garnett duce toata echipa in spate meci de meci 40+ minute"-asta doar arata de ce e cel mai bun jucator in NBA. Similarly, fara Shaq, Lakers nu ar ajunge in conference finals. Pune-l pe Shaq inapoi la Orlando, si Orlando o sa ajunga in finala NBA, pt ca Shaq e un jucator extraordinar.
All i'm saying man, give credit where credit is due. Min a fost mai buna ca LA in game 5. Si daca pierd Game 6, e ok, pt ca LA in momentul asta are clar o echipa mai tight pe teren decat oricare alta echipa din liga.

MadSkillz
30th May 2004, 22:58
thekobe, eu cred ca aceiasi jucatori "degeaba" au facut meciuri foarte frumoase cu Sacramento, extrem de disputate.Normal ca mie , ca fan Minnesota , mi-ar fi convenit sa ii bata pe Kings si pe Lakers cu un 4-0 sau 4-1.Dar obiectiv vorbind,neutru, mai ales intr-o finala de conferintza, prefer o disputa in 7 meciuri.
Mai cred ca Sacramento avea cele mai mare sanse sa ii elimine pe Shaq&Co.Timberwolves sunt mai mult pe "fortza" si se bazeaza enorm pe KG.
Referitor la duelul pivotilor, Shaq e unic, si e "deadly".Iar faulturile fac parte din joc.La fel si aruncarile libere.LoL.

thekobe
30th May 2004, 23:30
andrei n-am zis ca min n-a fost mai buna. a fost mai buna si in meciul 2 si in meciul 5. de aia au batut. dar trebuie sa realizezi ca lakers au o problema de concentrare. cand nu sunt nevoiti sa castige joaca relaxat. si de multe ori pierd. cand se concentreaza si joaca la adevarata lor valoare castiga.
sprewell a dat 11-21 din motivele de mai sus. cand e lasat mai liber joaca bine, dar cand se apara cineva klumea la el se pierde. mai ales in momentele decisive.
hassell e un aparator f. bun dar in fata lui kobe, :help: . asta e, nu e singuru.

p.s. garnett nu e cel mai bun din nba, e doar mvp. parerea mea.

Andrei
31st May 2004, 05:46
problema de concentrare toate echipele au, zic eu. Si da ai dreptate,"cand nu sunt nevoiti sa castige joaca relaxat", dar asta e valabil iarasi pt toate echipele.
Avand in vedere ca sunt in conducere, sper ca Lakers nu se vor concentra si vor pierde. Dar in game 7 amandoua echipele vor fi supermotivate, atunci o sa se vada care e cea mai buna.

SilverZeus
31st May 2004, 09:43
...cea mai buna echipa e cea care-si castiga cel de-al 4-lea game si merge mai departe....indiferent ca o face in 4,5,6 sau 7 meciuri.....Andrei, nu cred ca echipele vor fi supermotivate doar daca ajung amandoua in meciul 7...Wolves va trebui sa fie supermotivata in meciul 6, apoi mai ramane de vazut...si oricum nici-una nu va fii la fel de motivata ca cealalta: acum Lakers is "pe val", Wolves sunt inca in dezavantaj....daca Wolves castiga meciul 6, au ei ascendent moral , iar in meciul 7 probabil Lakers vor fi putin mai "crispati"( s-ar vedea egalati dupa ce au condus cu 3-1)...dar acestea-s doar supozitii....urmatorul meci e cel care conteaza

MadSkillz
31st May 2004, 17:44
Yeah, it`s always the next game.

Andrei
31st May 2004, 18:33
nu cred ca wolves pot reveni, dar sper.

Gabriel
1st June 2004, 08:06
nici eu nu cred....si vad ca nici nu au revenit. :D
uraaaaaaaaaa ! :D

thekobe
1st June 2004, 08:52
/hello /OLE/ /hello

rasheedkpenny
1st June 2004, 10:39
Frumos meci... si spre surprinderea tuturor nici unul dintre cei 4 viitori "hall-of-famers" n-a fost cel care a adus victoria.
Kareem Rush, un jucator f. tânar, a aruncat excelent de la 3 puncte si astfel a contribuit semnificativ la victoria Lakers-ilor! Felicitari!

De cealalta pate Minnesota a fost privata de ajutorul lui Cassel - accidentat. Garnett din nou cu double-double...

Gabriel
1st June 2004, 10:54
cica "frumos meci" ....de ca si cum l-ai fi vazut. :)
Malone a contribuit decisiv...ca a facut double-double, nu ? :D

Heath Scumm
1st June 2004, 11:03
nam crezut ca voi spune vreodata asta dar THEKOBE avea dreptate in raport cu echipa TWOLVES..........marea majoritate a echipei stau de pomana in teren....nici macar nu prea alearga.....sunt penibili...............sincer, nu intzeleg de ce ia ANDREI apararea unui sprewell trecut de mult de prima tineretze care se crede intradevar un veritabil JORDAN daca baga 20 de puncte..........e un jucator mediocru shi totzi ar trebui sa recunoasca asta.................mediocru cu talente de superstar!!!!


in rest,imi place "despre" SILVERZEUS...............are ceva din caracterul lui HITSCUM la faza aia cu blatul.........!!.........e placut sa mai vezi cate o ironie sanatoasa pe ici pe colo.....prea multzi oameni amabili unul cu altul pe planeta Pamant!!!

Popovici Cristi
1st June 2004, 14:01
In sfarsit Lakers au reusit sa intre in finala play-off-ului.Spun "in sfarsit" pentru ca mi se pare anormal ca o echipa de asemenea calibru,cu atatea vedete,sa joace prost minute in sir sau chiar meciuri intregi.
Aseara au inceput bine si dupa primul sfert conduceau cu 28-17.In continuare au intrat din nou intr-o serie neagra,nu atat de rea ca in meciul precedent,dar,incet-incet, Minnesota a pus stapanire pe joc,a egalat la inceputul sfertului 3,iar apoi a preluat conducerea.Nu pot sa spun ca jucau extraordinar,dar erau in continua miscare si uneori parea ca au exact momentul cand trebuiau sa inscrie,cu aruncari precise de la distanta si semidistanta..A fost o perioada cand atat Kevin Garnett,cat mai ales Latrell Sprewell, desi a si ratat mult,au facut minuni,bine secondati de jucatorii de rezerva.De cealalta parte,foarte multe faze de mare spectacol,dar si multe greseli copilaresti,cu ratari din pozitii extrem de clare. Kobe Bryant a "disparut" din joc,ceea ce se intampla foarte rar,in sensul ca si daca are o zi proasta,tot incearca cate ceva.Dar ieri parca nu era in apele lui si era doar o prezenta in teren.A facut si 3 greseli personale si a trecut pe banca,iar Shaquille a facut 4,inca din sfertul al doilea si era in nota obisnuita la aruncarile libere,unde parca arunca cu piatra, fara pic de flexibilitate din poignet.Totul parea pierdut,mai ales ca in aceasta perioada arbitrii au facut cateva greseli care au avantajat Minnesota,dar in acest moment Lakers au parut sa se trezeasca.In sfertul al 4-lea au inceput brusc sa joace bine.Nu mi-am dat seama daca Timberwolves au obosit,dar jocul "lacarilor" a inceput sa se lege. Shaquille,mentinut in teren in ciuda celor 4 greseli personale,a reusit cateva actiuni cu care s-a mentinut echilibrul in sfertul 3,iar apoi s-a preluat conducerea in sfertul 4.Kobe Bryant si-a dat drumul la joc,iar rezerva Kareem Rush a reusit 3 cosuri consecutive de la 3 puncte (dintr-un total de 6 !) si "lacarii" au luat un mic avans.Dar lucrurile nu pareau in regula,intrucat atat Shaquille,cat si Karl Malone au facut 5 greseli personale.Dar Minnesota nu a fost in stare sa profite.Au inceput sa rateze,ce-i drept nu din pozitii clare,dar la Lakers era mai multa miscare in teren si "lupii" nu erau in stare sa creeze asemenea pozitii.Au inceput sa-l faulteze pe Shaquille,iar Phil Jackson l-a scos pe banca,ca sa nu mai piarda puncte.Lakers au reusit sa mentina diferenta si s-au calificat. Sa vedem cine le va fi adversar.Prima sansa pare sa fie la Detroit Pistons,care au 3-2 cu Indiana Pacers si joaca acasa meciul 6.Dar nu se stie niciodata.Pacers ar putea sa castige 2 meciuri la rand,in deplasare si acasa.
In finala NHL,Tampa Bay Lightning-Calgary Flames 2-2.Tampa a castigat meciul 1 acasa cu 4-1 si meciul 4 in deplasare cu 1-0,iar Calgary meciul 2 in deplasare cu 4-1 si meciul 3 acasa cu 3-0.Nu se stie ce va fi mai departe,totusi Calgary a jucat mai bine, chiar si in meciul 4,cand a ratat multe ocazii favorabile,iar Khabibulin a facut minuni. Oricum,finala este foarte echilibrata si nu se poate prevedea rezultatul final.La hockey nu prea exista favoriti,fiecare meci e pe muchie de cutit.

thekobe
1st June 2004, 14:28
asa si ?

sectasec
1st June 2004, 19:06
Ofer premiul Pulitzer lui Popovici Cristi :) :ok:

Andrei
1st June 2004, 19:27
nam crezut ca voi spune vreodata asta dar THEKOBE avea dreptate in raport cu echipa TWOLVES..........marea majoritate a echipei stau de pomana in teren....nici macar nu prea alearga.....sunt penibili...............sincer, nu intzeleg de ce ia ANDREI apararea unui sprewell trecut de mult de prima tineretze care se crede intradevar un veritabil JORDAN daca baga 20 de puncte..........e un jucator mediocru shi totzi ar trebui sa recunoasca asta.................mediocru cu talente de superstar!!!!



nu stiu cine a facut comparatie intre spree si jordan, cu sigurantza nu am fost eu. Nu mi-a placut ce a facut spree in last quarter(prea multe jump shots cand mai bine sarea direct la cosh, dar in fine) dar totusi a avut 27p, mai mult decat oricine pe teren aseara. Si sa zici ca e un jucator mediocru e o blasfemie. Dar opinions are like assholes, everbody's got one, deci daca asta crezi tu despre spree, so be it. Nu zic ca e jordan, niciodata nu am zis-o, eu zic ca este un jucator f bun, si chiar daca e trecut de prima tineretze, so what? malone cati ani are?

MadSkillz
1st June 2004, 21:23
KG fara Spree , Sam I Am si Kandi Man - First Round Exit
KG impreuna cu ei - Locul 1 la sfarsitul sezonului regulat + Finala conferintei
Doamne, de ce nu sunt si io asa penibil ...

dj_jaxxx
1st June 2004, 22:43
Bai copii...asta e forum nu ziar sportiv... :)

Domnu' Popovici, iti recomand sa vorbesti cu Vadim si poate iti vom citi articolele pe Onlinesport.

Si acu' sa zic si eu ceva la subiect:

Din 1990 incoace, doar 4 echipe diferite au castigat titlul si s-a ajuns in meciul 7 in finala doar de 2 ori in ultimii 20 si ceva de ani. Pentru mine a inceput sa devina finala destul de plictisitoare, mai ales de cand toti "inaltii" sunt in Vest si de cand a plecat Jordan de la Bulls Estul nici nu a mai putut sa miroasa vreun campionat. In NBA nu sunt asa de multe asa zise 'surprize' in playoffs ca in alte sporturi si din aceasta cauza dupa prima runda imi scade interesul de fiecare data. Eu sunt gata sa pronostichez finala anului viitor (2004-2005): LA sau San Antonio vs. Indiana sau Detroit (poate NJ).

Am zis! :D

MadSkillz
1st June 2004, 23:51
Un om hotarat.

rasheedkpenny
2nd June 2004, 10:51
S-a terminat si finala Est-ului... un scor strâns, putine puncte marcate, 69-65 pentru Detroit! Diferenta in aceasta finala a conferintei a facut-o Richard Hamilton... unul dintre jucatorii under-rated din NBA, alaturi de Chauncey Billups!

Momentul decisiv al finalei: block-ul pui Tayshaun Prince la Reggie Miller!

wallace
2nd June 2004, 11:09
Am urmarit tot sezonul pe Pistons si e normal ca ma bucur pt. performanta lor.Acum mai au doar un singur hop de trecut;LA Lakers.Sa vedem ce-o sa fie!!!Voi ce credeti?
Ca sa fiu sincer ,nu am fost multumit de jocul prestat in ultima partida dar sper sa-si revina si sa joace asa cum stiu ei mai bine.Rip Hamilton e unul din favoritzii mei si te asigur Rasheed ca dupa sezonul asta nu va mai fi underated.Va fi un allstar.

rasheedkpenny
2nd June 2004, 11:29
Din pacate nu vad cum ar putea trece Detroit de LA! Desi ar fi interesanta o astfel de surpriza + revenirea titlului in Est! Sunt curios cum se vor apara Pistons la Kobe si la Malone! De Shaq s-ar putea ocupa cât de cât Wallace! Diferenta in aceasta serie ar putea-o face fundasii! Cred!

Heath Scumm
2nd June 2004, 11:44
Am urmarit tot sezonul pe Pistons si e normal ca ma bucur pt. performanta lor.Acum mai au doar un singur hop de trecut;LA Lakers.Sa vedem ce-o sa fie!!!Voi ce credeti?
Ca sa fiu sincer ,nu am fost multumit de jocul prestat in ultima partida dar sper sa-si revina si sa joace asa cum stiu ei mai bine.Rip Hamilton e unul din favoritzii mei si te asigur Rasheed ca dupa sezonul asta nu va mai fi underated.Va fi un allstar.



Omule!Shtii doar ca pistons au fost preferatzii mei play-off-ul asta inca de la inceput!!! dar nu cred ca e cazul sa il prea-mareshti pe rasheed!!!
are o medie de 13 puncte pe meci in play-off adica aproape cat malone care e considerat al patrulea om la lakers(nu face parte din triunghiul ofensiv)............ori se pune cu adevarat pe treaba, ori pistons vor fi spulberatzi de lakers.......ben e puternic dar la cei 6'10 sau 6'11 ai lui nu are cum sal opreasca pe shaq............cred ca rasheed o sal impinga afara iar ben ar trebui sa dubleze...........malone trebuie sa fie "stone cold from the field" ca altfel detroit sunt in mare belea.................este apararea de la pistons chiar atat de buna sal anihileze pe kobe?........personal nu cred!!!!

Oricum, felicitari pentru prestatzia excelenta a lui RIP in fatza Indianei!!!!

Heath Scumm
2nd June 2004, 11:49
KG fara Spree , Sam I Am si Kandi Man - First Round Exit
KG impreuna cu ei - Locul 1 la sfarsitul sezonului regulat + Finala conferintei
Doamne, de ce nu sunt si io asa penibil ...


Pentru tine shi ceilaltzi fani TWolves................ma bucur sa vad ca va multzumitzi cu un loc in finala Vestului!!!..........Wally ar trebui sa intre titular sezonul viitor...........cred ca shia revenit din accidentare.........Sincer, Trenton Hassell mi se pare mult mai muncitor decat Spree.....nu are talentul lui Latrell dar se straduie.......spree ar trebui pus pe banca, sa i se dea o lectie,sa nushi mai asume jump-shot-uri cand e culoarul liber spre cos...............de fapt, nici nu se straduie sashi faca culoar.....arunca de la semidistantza pentru ca nu mai trebuie sa alerge atat....se crede vreun shooting guard gen Iverson!!!

rasheedkpenny
2nd June 2004, 15:10
Omule!Shtii doar ca pistons au fost preferatzii mei play-off-ul asta inca de la inceput!!! dar nu cred ca e cazul sa il prea-mareshti pe rasheed!!!

Wallace se referea la altceva, nu-l ridica in slavi pe Rasheed Wallace, ci ma asigura pe mine ca Rip Hamilton nu va mai fi under-rated de la anul! :P

Voilŕ:

Rip Hamilton e unul din favoritzii mei si te asigur Rasheed ca dupa sezonul asta nu va mai fi underated.Va fi un allstar.

adji
2nd June 2004, 17:22
Eu nu inteleg anumite persoane care spun ca sunt multumite cu un loc in finala vestului (asa declarati TWOLVES fans). Bai tatici mei, cind pornesti de la premisa ca e ok daca pierzi de la cineva (asa declarat cel mai bun), atunci de ce atita oboseala ca sa te mai prezinti la meciuri, pur si simplu, cind vrei putin atunci putin o sa ai. Lakers e o echipa buna, sa zicem f buna dar nu sint de nebatut(in vest sint cel putin trei echipe care daca ar fi avut toti jucatori valizi atunci alta ar fi fost finala). totusi pentru est nu vad nimic frumos, cind o echipa are average 37% FG intr-o finala de conferinta atunci ....... dar sa speram pt o finala frumoasa si strinsa.

adji
2nd June 2004, 17:28
KG impreuna cu ei (+ wally si troy) - Locul 1 la sfarsitul sezonului regulat + first NBA title for TWOLVES
Doamne, de ce nu sunt si io asa penibil ...(asta da oftica, dar ....... poate la anu') :)

rasheedkpenny
2nd June 2004, 17:33
2 lucruri vreau sa remarc adji:

1. in comparatie cu anii trecuti fanii TWOLVES sunt multumiti ca au trecut de first round si s-au batut de la egal la egal cu o echipa cu 4 Hall-of-fameri... chiar daca aveau 2 jucatori accidentati (Cassell, Hudson)

2. In Est sa nu uitam ca defeensivele echipelor (Det & Ind) au fost la superlativ...

killer2k
2nd June 2004, 19:36
rasheed,

in est nu au fost ofensivele slabe, ci amandoua echipele au o aparare extraordinara. daca te-ai uitat la meciul 3 ai fi putut sa vezi ofensiva din partea pistons la o egalitate cu cea a lakers.

dj_jaxxx
2nd June 2004, 21:02
Pistons nu il au pe Shaq si nici nimeni care sa aiba grije de el, asa ca nu ii vad castigand campionatul.

thekobe
2nd June 2004, 21:47
http://www.hoopshype.com/columns/finals_mcintyre.htm

dj_jaxxx
2nd June 2004, 22:27
#1 descrie exact ce am zis eu :)

Si faza cu Kobe e si ea adevarata...

Andrei
2nd June 2004, 22:32
nu o sa va mint, i hate the lakers(except for kobe), dar nu cred ca pistons pot face fatza mai mult de 6 meciuri maxim.