PDA

View Full Version : Etapa 22: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova



Elphax
3rd March 2008, 13:02
Sâmbãtã, 8 martie

Unirea Urziceni - Univ. Craiova, ora 18.30, National TV

Discutii inainte si dupa meci, aici

48
3rd March 2008, 13:05
meci greu de tot pentru noi...sper sa luam 1 pct!

resita
3rd March 2008, 13:07
1-0 gol marcat in ultimele 5 min :D

Unirea daca vrea in europa trebuie sa castige

YoNuTzz
3rd March 2008, 14:53
desi oltenii vor da totul, eu spun ca va castiga urziceniul cu 1-0...

Leo
3rd March 2008, 15:38
1 solist

Jus7M3
3rd March 2008, 18:17
e "grele" dar nimic nu e imposibil .. trebuie sa ne jucam sansa si cine stie poate ne intoarcem cu punct sau puncte din aceasta deplasare !!

Sezione
3rd March 2008, 21:35
Un egal e un mare succes la cum jucam !!1

vlad1607
3rd March 2008, 22:12
1 solist poate chiar scorul etapei

Rossi
4th March 2008, 00:11
mi-ar placea un X ... dar e greu ... Craiova este echipa de esalonul secund

Lordliv
4th March 2008, 01:16
dupa cum am jucat noi duminica si urziceniul luni,batem la scor!:rolleyes:

ps. noi in 2 etape am dat doua goluri,urziceniul nici unul!
ps2 noi in 2 etape am luat 3 puncte,urziceniul doar doua!
ps3 noi am batut poli la ea acasa cu 5-1,urziceniul nu a facut decat un egal!

asa ca suntem favoriti...:D

delaparis
4th March 2008, 01:20
Voi ati cam pierdut cu Poli acasa :D ... nu prea vad cum sa bateti la Urziceni ... dar cine stie ... mingea e rotunda

Rossi
4th March 2008, 05:12
dupa cum am jucat noi duminica si urziceniul luni,batem la scor!:rolleyes:

nu e chiar asa ... Unirea poate bate pe oricine pe teren propiu

*Coco*
4th March 2008, 09:03
Oricum mergem la victorie ca nu avem ce pierde...Si anul trecut i`am batut la ei acasa;)
Acuma ce o fi o fi batem , luam bataie, se termina egal:-??

Rossi
4th March 2008, 09:06
daca Craiova bate la Urziceni , poate spune ca a scapat de emotiile retrogradarii ... dar e greu ... Unirea nu e in forma , adevarat , dar Craiova ?! cine a vazut partida Craiova - Pandurii stie ca oltenii or sa aiba viata grea la Urziceni ....

*Coco*
4th March 2008, 09:48
Cum la CFR am jucat fotbal, la meciul cu Pandurii toti se asteptau ca Stiinta sa faca instructie pe teren cu Pandurii dar nu a fost asa.Nici un meci nu seamana cu altul.Putem sa facem iara o partida ff proasta sau o partida buna in care sa scoatem un rezultat pozitiv

Hard
4th March 2008, 09:50
dupa cum am jucat noi duminica si urziceniul luni,batem la scor!:rolleyes:

ps. noi in 2 etape am dat doua goluri,urziceniul nici unul!
ps2 noi in 2 etape am luat 3 puncte,urziceniul doar doua!
ps3 noi am batut poli la ea acasa cu 5-1,urziceniul nu a facut decat un egal!

asa ca suntem favoriti...:D

Urziceniul nu a luat gol in 3 meciuri anul asta :)

Lordliv
4th March 2008, 10:24
Urziceniul nu a luat gol in 3 meciuri anul asta :)

eu am prezentat argumentele pro rezultat favorabil stiinta!:)

ps. si mi a soptit o pasarica (pasaroi), ca unirea nu va intra in primele 5 locuri anul acesta...

Rossi
4th March 2008, 11:05
Daca Craiova joaca cum a facut'o la Cluj , poate spera chiar la victorie ... daca joaca cum a facut'o cu Pandurii e jale ...

Nightwish
4th March 2008, 11:33
Nu cred ca au vreo sansa oltenii in meciul asta.
Pronostic 1 solist.

Ferko
4th March 2008, 12:27
Logic ar fi 1 , dar n-ar fi rau nici X sau 2 !

orbette
4th March 2008, 12:39
Voi ati cam pierdut cu Poli acasa :D ... nu prea vad cum sa bateti la Urziceni ... dar cine stie ... mingea e rotunda

nu stiu de care poli vorbesti, dar in toamna le-am 'caftit' pe amandoua cu 2-1 :rolleyes:

orbette
4th March 2008, 12:43
merg pe un x. s-ar putea sa fie cel mai spectaculos meci al etapei. depinde de bursuc si de viziunile sale nocturne. daca urzicenii au vazut meciul cu pandurii la televizor si cred ca au luat deja punctele, s-ar putea sa se trezeazca cu o mare surpriza :evil:

Lordliv
4th March 2008, 14:10
Nu cred ca au vreo sansa oltenii in meciul asta.
Pronostic 1 solist.

oricum,avem mai multe sanse de un rezultat bun, decat ati avut voi cu steaua:D

Lordliv
4th March 2008, 14:14
Voi ati cam pierdut cu Poli acasa :D ... nu prea vad cum sa bateti la Urziceni ... dar cine stie ... mingea e rotunda

poli timisoara ,daca la ea te referi, nu ne a mai batut din vremuri imemoriale,adica din 2006!:D

Nightwish
4th March 2008, 14:42
oricum,avem mai multe sanse de un rezultat bun, decat ati avut voi cu steaua:D

Probabil ca ai dreptate, voi nu veti avea si arbitrul contra voastra.

Lordliv
4th March 2008, 15:15
Probabil ca ai dreptate, voi nu veti avea si arbitrul contra voastra.

:happy l am avut in meciul cu voi!
tot doua penaltyuri ne a refuzat si individul ala care a fost la centru in meciul cu voi.

Blu3 Lion
4th March 2008, 17:33
Probabil ca ai dreptate, voi nu veti avea si arbitrul contra voastra.
:))daca ai fi vazut comentariile de la sfarsitul turului ai fi vazut ca noi si Gloria Bistrita am fost cele mai dezavantajate echipe din tur...la cluj sper ca poti recunoaste ca am avut un penalty iar Tony si Dorsin meritau cel putin doua galbene de fiecare...deci e posibil sa avem si acum arbitrii impotriva desi nu prea cred la meciul asta pentru ca si Unirea e la fel de "neimportanta" ca si noi.

On topic:Cred intr-un X avand in vedere ca Unirea a tras pana in minutul 90 in toate meciurile jucate iar noi am gresit prea mult cu CFR si cu Pandurii ca o sa mai comitem si acum...sper sa nu ma contrazica Dorel.

Sezione
4th March 2008, 21:49
Daca Craiova joaca cum a facut'o la Cluj , poate spera chiar la victorie ... daca joaca cum a facut'o cu Pandurii e jale ...

Uite ca odata in viata sint de acord cu tine!!!:happy

DinamoBoy
5th March 2008, 22:34
Urziceniu` castiga!:D

laurdog
6th March 2008, 12:00
Cred ca le da bursucul un.......branci...spre........B :happy:happy

Blu3 Lion
6th March 2008, 12:26
Cand va fi dINAMO iubita la Craiova...o infrangere nu inseamna retrogradare...iar echipe mai slabe decat a noastra sunt destule in campionat,cred ca pozitia pe care o avem acum in clasament va fi si la finalul sezonului:(

resita
6th March 2008, 14:04
Cand va fi dINAMO iubita la Craiova...o infrangere nu inseamna retrogradare...iar echipe mai slabe decat a noastra sunt destule in campionat,cred ca pozitia pe care o avem acum in clasament va fi si la finalul sezonului:(


ce treaba are dinamo cu meciul asta?

voi si cand aveti meci tot la dinamo va ganditi :evil:

laurdog
6th March 2008, 14:20
ce treaba are dinamo cu meciul asta?

voi si cand aveti meci tot la dinamo va ganditi :evil:

'amintirile ma chinuiesc.........". sa intelegem ca acum 2 ani DINAMO era iubita?:happy:happy

DD-Viola
6th March 2008, 15:28
Bafta Craiova ! ,valoric santeti mai buni decat Unirea ,care nu-i decat o echipa de cotonogaricare care fac un anti-joc total ,sper sa luati macar un punct , Haide U !

Blu3 Lion
6th March 2008, 15:55
ce treaba are dinamo cu meciul asta?

voi si cand aveti meci tot la dinamo va ganditi :evil:

Aici ai dreptate:P

alin_cv
6th March 2008, 20:31
dar nici nu a marcat:evil:,asa ca totul e posibil

dani3lll
6th March 2008, 21:40
sper la un egal desi va fi f greu la urziceni :(:(

nr.zece
7th March 2008, 08:56
ce conducere de rahat avem
au anuntat ca suporterii craiovei au voie sa intre in sectorul oaspetilor doar daca sunt identificati de catre club
numarul nostru ar trebui sa fie de aproximativ 50 de oameni
Fanii olteni, numărați la intrare

Oficialii clubului Unirea Urziceni au declarat că suporterii craioveni au rezervat un sector, dar vor putea lua loc în tribune doar cu acordul Universității. Anunțul a fost făcut în urma discuțiilor purtate de cele două grupări, clubul condus de Adrian Mititelu anunțând că nu răspunde pentru comportamentul ultrașilor alb-albaștri în cazul în care nu se va face o identificare a acestora. „Meciul cu Universitatea se va disputa cu casa închisă. Nu am tipărit bilete, întrucât cele 6.000 de locuri vor fi ocupate de cei cu abonamente. Galeria oaspete își va putea lua în primire sectorul rezervat, gratis, dar numai cu acordul prealabil al clubului Universitatea. Dacă oficialii craioveni nu-și vor recunoaște suporterii și nu-și vor asuma astfel responsabilitatea pentru potențialele pagube, atunci acei fani nu vor putea intra în stadion. Am primit o adresă prin care clubul oltean spune că își va asuma responsabilitatea pentru 50 de fani, câți cred ei că vor ajunge sâmbătă la Urziceni“, a explicat Felix Grigore, responsabilul cu probleme organizatorice la Unirea Urziceni.

Deci daca vreau sa vin la meci trebuie sa ii cer voie unui analfabet ca mititelu? Ce fotbal mai este asta?

blandu
7th March 2008, 20:21
Pronostic 2 .........mi-as dori !!! :D

Ferko
8th March 2008, 17:40
Pronostic 2 .........mi-as dori !!! :DDaca as fi pestisorul de aur ti-as indeplini dorinta, dar cum nu sunt roaga-te de jucatori sa-ti ofere aceasta satisfactie.

tu26dor
8th March 2008, 18:24
dupa cum am jucat noi duminica si urziceniul luni,batem la scor!:rolleyes:

ps. noi in 2 etape am dat doua goluri,urziceniul nici unul!
ps2 noi in 2 etape am luat 3 puncte,urziceniul doar doua!
ps3 noi am batut poli la ea acasa cu 5-1,urziceniul nu a facut decat un egal!

asa ca suntem favoriti...:D

replica pa ps. urziceniul nu a dat nici un gol dar nici nu a luat
ps2 ati luat 3 puncte intr-un meci si ati pierdut in celalalt, urziceniul nu a pierdut nici unul
ps3 nci nu conteaza alte intalniri... urziceniul e imbatabil acasa.
statistic din cele 6 ps-uri nu prea are cum sa castige craiova. cel mult un 0-0.

tu26dor
8th March 2008, 18:46
gol valabil pt urziceni...

alin_cv
8th March 2008, 18:48
ce muisti comentatorii astea

alin_cv
8th March 2008, 18:52
varza ne fac taranii

tu26dor
8th March 2008, 18:53
ce muisti comentatorii astea

e la moda acum printre comentatori...hi hi
2-0 pt urziceni pana una alta...

Cristian
8th March 2008, 18:53
http://img392.imageshack.us/img392/4398/image03081852tv25iu7.jpg (http://imageshack.us)

alin_cv
8th March 2008, 18:57
cand o sa primim si noi un penalty?penalty clar la dina

danpuric78
8th March 2008, 19:00
sansa oltenilor e ca mai sunt altii si mai slabi ca ei in prima liga.

tu26dor
8th March 2008, 19:06
sansa oltenilor e ca mai sunt altii si mai slabi ca ei in prima liga.

sau mai ghinionisti...

alin_cv
8th March 2008, 19:06
:headbang:ce le place sa futa mingea asta:headbang::headbang::headbang::headbang::headb ang:

tu26dor
8th March 2008, 19:10
2-1 frumos golul oltenilor... meciul se incinge inloc sa se fi relansat...

alin_cv
8th March 2008, 19:13
toti il contesta pe baird dar el a fost cel mai bun jucator al craiovei in cele 3 meciuri de pana acum:.cine spunea ca 2-0 nu e un scor periculos?:D

Nightwish
8th March 2008, 19:20
Mitchel neeliminat pentru al doilea galben in minutul 34.. Fault foarte clar de galben, arbitrul nu a fluierat nimic.. Banuiesc ca nu a vrut sa dezechilibreze partida.. Asta ca sa nu mai zica Lordliv ca numai CFR e ajutata de arbitrii :D

alin_cv
8th March 2008, 19:35
foarte bun arbitrajul pana acum:yeah:

alin_cv
8th March 2008, 19:37
cfr cata penalty-uri a pana acum? tu stii cate a primit craiova in acest campionat?

tu26dor
8th March 2008, 19:42
2-2 interesanta evolutia scorului... sa vedem ce va urma...

alin_cv
8th March 2008, 19:42
gooooooooooooooooooooooooooooollllllllllllllllllll llllllllllllllllllllllllllllllll mui carcotasilor

clausisme
8th March 2008, 19:44
GOL printre 2 perechi de picioare :))

danpuric78
8th March 2008, 19:48
oltenii astia sunt incredibili cateodata. dupa ce au reusit sa convinga pe toata lumea ce muraturi de fotbalisti sunt, au renascut de unde nmu se astepta nimeni.

rar vezi la noi echipe din subsolul clasamentului sa revina dupa 2-0. si mai ales contra urzicenilor.

serv_ag
8th March 2008, 19:48
Ce calm e bursucu'.... e meci amical?:groggy::D

tu26dor
8th March 2008, 19:48
s-a trezit craiova... urziceniul pare la pamant... sa vedem cum muta dan petrescu... timp ar mai fi.

nr.zece
8th March 2008, 19:50
asta sunt si eu uimit
saptamana trecuta au jucat ca niste amarati din divizia 4 si acum joaca altceva
mai sunt 30 de minute de jucat
vom vedea ce va fi

resita
8th March 2008, 19:50
2-2 :shocked::shocked::shocked:

nu-mi vine sa cred

nr.zece
8th March 2008, 19:50
Ce calm e bursucu'.... e meci amical?:groggy::D

:rolleyes::rolleyes::cool:

alin_cv
8th March 2008, 19:52
DOMONAM MECIUL:yeah: HAI CA SE POATE VICTORIA

alin_cv
8th March 2008, 19:57
FRUMOASA FAZA:yeah:

tu26dor
8th March 2008, 19:57
"DOMONAM"? ce tipi frate? esti bucuros? hi hi...oricine ar fi dupa asa revenire tinand cont in ce hal e craiova deobicei...

danpuric78
8th March 2008, 19:57
Panarama asta de Dan Petrescu era tare agitat la 2-0 pentru echipa lui. acuma e foarte calm si linistit.

serv_ag
8th March 2008, 19:58
Pe bune ca pare meci amical!:groggy::D

tu26dor
8th March 2008, 20:00
o fi luat vreun magne b6:happy

alin_cv
8th March 2008, 20:00
hai LUTULE,tata:yeah:

stratus
8th March 2008, 20:01
ce comentatori de 2 lei! ca si televiziunea pt.care lucreaza...

alin_cv
8th March 2008, 20:02
tu vorbesti tudore ca singurele puncte castigate de voi pe acest teren au fost facute cadou de tiz-ul tau,asa ca ciocu mic

serv_ag
8th March 2008, 20:03
ce comentatori de 2 lei! ca si televiziunea pt.care lucreaza...

Daca acceptzi rate, i-ash cumpara eu... pentru liga de oina!:D

tu26dor
8th March 2008, 20:03
a inceput dan sa se agite din nou...:D

nr.zece
8th March 2008, 20:06
ce urat e jocul acum

nr.zece
8th March 2008, 20:09
praf e barboianu
mi-e dor de dananae

stratus
8th March 2008, 20:09
ce-mi place de moldovenii astia ...cand ii intrebi cu ce echipa tin iti spun vreo 2,3 si neaparat una din ele e steaua:headbang: SARMA!:yes:

Cristian
8th March 2008, 20:12
ce-mi place de moldovenii astia ...cand ii intrebi cu ce echipa tin iti spun vreo 2,3 si neaparat una din ele e steaua:headbang: SARMA!:yes:

Nu generaliza.. si stai tu linistit ca sunt si foarte multi olteni ce tin cu steaua sau dinamo... vezi ce se "intampla" la Tg Jiu.

nr.zece
8th March 2008, 20:13
hai nu incepeti sa va incaierati pe un motiv de rahat

nr.zece
8th March 2008, 20:15
ii omoara uby pe aia in margine
pacat ca arbitrul a vazut altceva decat realitatea

tu26dor
8th March 2008, 20:16
ce-mi place de moldovenii astia ...cand ii intrebi cu ce echipa tin iti spun vreo 2,3 si neaparat una din ele e steaua:headbang: SARMA!:yes:


tu vorbesti tudore ca singurele puncte castigate de voi pe acest teren au fost facute cadou de tiz-ul tau,asa ca ciocu mic

iar va luati aiurea de moldoveni... ati prins si voi un joc bun din care iese un punct nesperat si acum va dati in petic.

Cristian
8th March 2008, 20:18
Lupta mult Wobay :) Mie imi place cum ii ridiculizeaza pe jucatorii Unirii.

nr.zece
8th March 2008, 20:18
e ziua lui uby, e clar

serv_ag
8th March 2008, 20:18
Uhhhh-bay ce tehnic e!:D

nr.zece
8th March 2008, 20:19
fmm stoica

nr.zece
8th March 2008, 20:20
ce fault frate? a dat in minge

TenisFan
8th March 2008, 20:21
Ce penibil... Nici macar nu l-a atins pe Mara... Poate doar vantul... Incredibil de jenant...

serv_ag
8th March 2008, 20:21
Ahhh, acuma stiu de ce e linishtit bursucu.....:headbang:

nr.zece
8th March 2008, 20:22
era pacat sa dea astia gol din asemenea greseala

serv_ag
8th March 2008, 20:22
Degeaba.... !

Cristian
8th March 2008, 20:23
Ce naiba a dat arbitrul ala ???? Nici nu l-a atins pe B. Mara...

tu26dor
8th March 2008, 20:23
numai arbitru stie ce a fost acolo... noroc pt el ca nu a iesit gol... in fine... un rezultat bun numai pt craiova... urziceniul incepe sa piarda contactul cu plutonul fruntas al campionatului... felicitari pt olteni, e meritul lor ca au stiut sa fructifice pasul inapoi facut de urziceni la 2-0.

resita
8th March 2008, 20:23
surpriza etapei :D

Nightwish
8th March 2008, 20:25
cfr cata penalty-uri a pana acum? tu stii cate a primit craiova in acest campionat?

Nu am spus ca ar fi platit arbitrul sau ceva de genul.. A fost doar o faza unde arbitrul a gresit si v-a avantajat, atata tot.
LE: dupa cum v-a dezavantajat la faza din finalul partidei...

cip_81
8th March 2008, 20:25
Cred ca pe Unirea nu o mai intereseaza atat de mult campionatul. daca ajunge in finala cu CFR (mai mult ca sigur) are cupa UEFA asigurata.

serv_ag
8th March 2008, 20:25
... shi uite asha, dupa ce le-a dat 3 puncte acasa, Poli mai ajuta Stiintza (deh, coledzi de facultate...:P) cu inca un punct.... prin Urziceni! :D

stratus
8th March 2008, 20:28
iar va luati aiurea de moldoveni... ati prins si voi un joc bun din care iese un punct nesperat si acum va dati in petic.

nu ne-am da poate in petic daca nu v-ati baga in seama cand nu e cazul....hai treci pe thread-ul tau preferat adica la oile lu' jiji :evil:
on topic: primul pct. obtinut de Napoli in deplasare! era si timpul ca mai e un pic si se termina campionatul....

gheorghe
8th March 2008, 20:35
Sa fim totusi seriosi; Urziceniul in Cupa UEFA?!?!:happy Ar rade si curcile din Elfsborg de noi!:rosu: Aceasta echipa este expresia in sport al grupului de interese de la Golden Blitz si asa va muri. Totusi epoca in care Moreniul avea echipa de cupele europene sub umbrela Securitatii dinamoviste a trecut. Sau ne place sa credem ca a trecut! Craiova a trasa pentru interesele sale in Liga I care in aceasta seara au coincis fericit cu cele ale lui POLI! Nu va multumim ci va asteptam la Timisoara pentru un meci pe cinste!:ok:

Lordliv
8th March 2008, 20:36
Mitchel neeliminat pentru al doilea galben in minutul 34.. Fault foarte clar de galben, arbitrul nu a fluierat nimic.. Banuiesc ca nu a vrut sa dezechilibreze partida.. Asta ca sa nu mai zica Lordliv ca numai CFR e ajutata de arbitrii :D

esti ca deobicei pe dinafara, cand vorbesti despre universitatea craiova.
probabil nu ai observat faultul de galben ,( al 2 lea ) al lui paduretu asupra lui baird...si lovitura libera facuta cadou de un arbitru obisnuit sa avantajeze gazdele...

cat desprea cfr cluj ,ce sa mai spun...decat penibil cum castiga ei punctele!

cip_81
8th March 2008, 20:38
Mult mai indreptatita este Unirea sa mearga in UEFA, decat acel hibrib scarbos, care-si desfasoara meciurile in cartierul rau famat din sudul Aradului. Sa nu uitam ca Unirea a fost furata in acel ghetou...11m clar refuzat (de al catelea penalty a fost iertata acea echipa slinoasa? steaua, Dinamo, Rapid, UTA, Unirea)

Nightwish
8th March 2008, 20:39
esti ca deobicei pe dinafara, cand vorbesti despre universitatea craiova.
probabil nu ai observat faultul de galben ,( al 2 lea ) al lui paduretu asupra lui baird...si lovitura libera facuta cadou de un arbitru obisnuit sa avantajeze gazdele...

cat desprea cfr cluj ,ce sa mai spun...decat penibil cum castiga ei punctele!

Lasa gargara... Minutul 34, daca ai de unde obtine inregistrarea meciului.. in stanga apararii Craiovei, fault clar de cartonas la Mitchel, care mai avea unul.
La lovitura libera din final ai dreptate, nici poveste.. Si nu stiu de ce te agiti in halul asta, uita-te ce am postat ulterior:

Nu am spus ca ar fi platit arbitrul sau ceva de genul.. A fost doar o faza unde arbitrul a gresit si v-a avantajat, atata tot.
LE: dupa cum v-a dezavantajat la faza din finalul partidei...

Nightwish
8th March 2008, 20:40
Sa fim totusi seriosi; Urziceniul in Cupa UEFA?!?!:happy Ar rade si curcile din Elfsborg de noi!:rosu: Aceasta echipa este expresia in sport al grupului de interese de la Golden Blitz si asa va muri. Totusi epoca in care Moreniul avea echipa de cupele europene sub umbrela Securitatii dinamoviste a trecut. Sau ne place sa credem ca a trecut! Craiova a trasa pentru interesele sale in Liga I care in aceasta seara au coincis fericit cu cele ale lui POLI! Nu va multumim ci va asteptam la Timisoara pentru un meci pe cinste!:ok:

Gheorghe, fii obiectiv.. Cu cat v-au tras-o in tur? Ce scor a fost in retur? :D

cip_81
8th March 2008, 20:41
Eee, ce sa stie Gheorghe? O vorba din batrani spune ca: Ion e nume de sluga, Vasile nume de betiv, iar Gherghe e nume de prost.

Si-a batut Unirea joc de ei, si cica nu sunt indrepatatiti sa mearga in UEFA. Lasa sa mearga astia sa mai ia iar vreo 7. Acolo nu mai mere sa dai bani, sa aduci mari echipe si sa faci egaluri de salon.

Lordliv
8th March 2008, 20:46
dupa 7 infrangeri in deplasare cu napoli,vine si primul egal!
raman la convingerea ca avandu l astazi pe costea in teren, mai dadeam cel putin un gol

bulevardul mitchell-stoica continua sa existe si sa produca faze periculoase pentru adversari...

avem totusi cativa jucatori buni la craiova...

unirea ,cum am mai spus ,o echipa care reprezinta niste interese de moment ale unor smecherasi cu iz politic in zona...o echipa comunala:D

ne asteapta meciul cu rapid de pe extensiv,primul dintr o serie de meciuri foarte grele cand vom primi vizita stelei,bistritei,galatiului sau vasluiului...

greul de abia incepe...

ps. exista un suporter al echipei u.v.urziceni pe acest forum?!

Lordliv
8th March 2008, 20:49
Lasa gargara... Minutul 34, daca ai de unde obtine inregistrarea meciului.. in stanga apararii Craiovei, fault clar de cartonas la Mitchel, care mai avea unul.
La lovitura libera din final ai dreptate, nici poveste.. Si nu stiu de ce te agiti in halul asta, uita-te ce am postat ulterior:

ma pasioneaza polemica cu tine!:drak:( de aceea ma " agit " )

ps. nu uita de al 2 lea galben la paduretu...

Bumbescu
8th March 2008, 20:50
Eee, ce sa stie Gheorghe? O vorba din batrani spune ca: Ion e nume de sluga, Vasile nume de betiv, iar Gherghe e nume de prost.

Si-a batut Unirea joc de ei, si cica nu sunt indrepatatiti sa mearga in UEFA. Lasa sa mearga astia sa mai ia iar vreo 7. Acolo nu mai mere sa dai bani, sa aduci mari echipe si sa faci egaluri de salon.

Si patrick(asa cum il cheama pe fiul lui florentin petre) si ivone cu o chema-o probabil pe fata lui borcea sunt nume de smekeri, nu?

Ion e unul din cele mai importante nume romanesti boule, e nume de sfant, la fel ca celelate doua. Daca taranii actuali isi boteaza copiii cu tot felul de nume de travestiti asta nu inseamna ca numele vechi au disparut.

Nu prea are legatura cu meciul, dar e o chestiune importanta:D

YoNuTzz
8th March 2008, 20:51
nu am vazut meciul, dar am vazut ca u craiova a revenit de la 0-2...e ceva :ok:
oricum, rezultat important scos de olteni :ok:

blandu
8th March 2008, 20:52
bun si egalul asta....

cip_81
8th March 2008, 20:52
Ion e unul din cele mai importante nume romanesti boule, e nume de sfant, la fel ca celelate doua. Daca taranii actuali isi boteaza copiii cu tot felul de nume de travestiti asta nu inseamna ca numele vechi au disparut.


Ia uite, s-a incins tarata in tine, mai Gheorghe, sau mai Ioane, sau mai Vaslie, sau mai vaco? Asa se spune, slujbas al lui Jiji.

Sezione
8th March 2008, 20:56
Ia uite, s-a incins tarata in tine, mai Gheorghe, sau mai Ioane, sau mai Vaslie, sau mai vaco? Asa se spune, slujbas al lui Jiji.

MA impresionezi cu cit de multe stii despre fotbal mai Cipiripi:rosu:

cip_81
8th March 2008, 20:59
Ce vrei sa discutam? Spune. Ca va duceti in b? E in firea lucrurilor. N-au inceput meciurile cu adevarat dificle pentru voi.

Sezione
8th March 2008, 20:59
Cred ca pe Unirea nu o mai intereseaza atat de mult campionatul. daca ajunge in finala cu CFR (mai mult ca sigur) are cupa UEFA asigurata.

Bine inteles ..specilistul nr.1 a gsit explicatia..Craiova nu poate obtine un rezultat bun decit daca vor adversarii... Penibil !!! TOate postarile tale sint la fel ...JALNICE. Nimik despre joc...doar explicatii STUPIDE!!

Bumbescu
8th March 2008, 21:02
Ia uite, s-a incins tarata in tine, mai Gheorghe, sau mai Ioane, sau mai Vaslie, sau mai vaco? Asa se spune, slujbas al lui Jiji.

Tarata s-a incins in momentul in care te-a avortat, in cea care tr sa te alapteze mai mult . Asa spun probabil tiganii boulene, nu exista asa o zicala referitoare la cele mai importante nume romanesti.

Sezione
8th March 2008, 21:02
Ce vrei sa discutam? Spune. Ca va duceti in b? E in firea lucrurilor. N-au inceput meciurile cu adevarat dificle pentru voi.

Notiunea de discutie e specifica oamenilor ,,,nu primatelor care locuiesc pe o pasune cu nume se stadion. Asa ca...poti sa te strambi in alta parte :no:

Sezione
8th March 2008, 21:05
Legat de meci ... Am jucat binisor. Puteam sa castigam ...dar e bun si un egal... Nu ma asteptam dupa meciul jalnic cu Pandurii la deznodamintul asta.

cip_81
8th March 2008, 21:07
Pai, atunci de ce nu esti in pom? Ce cauti tu, la ora asta, sa discuti cu oameni mari? Coboara tu aici, in randul oamenilor, ca doar nu o sa ma catar eu la tine.

legat de meci, ati fost penibili. Unirea s-a menajat. Sic ! Fara olteni in prima liga. Un picior e in groapa, urmeaza si al doilea.

Sezione
8th March 2008, 21:13
:headbang:
Pai, atunci de ce nu esti in pom? Ce cauti tu, la ora asta, sa discuti cu oameni mari? Coboara tu aici, in randul oamenilor, ca doar nu o sa ma catar eu la tine.

legat de meci, ati fost penibili. Unirea s-a menajat. Sic ! Fara olteni in prima liga. Un picior e in groapa, urmeaza si al doilea.

:headbang:Hai ca esti prea redus sa te mai bag in seama. Inteleg ca ti-ai furat-o de la nsite baietzi de -ai nostrii cind erai mai mik si ca urmarile se mai vad inca da acum lasa-ne si treci la pascut ...poate poate...mai o mika sansa sa articulezi corect sunetele si dupa un an doi de exercitii o reusesti sa termini o fraza legata de un meci de fotbal.

Pina una alta nu sintem in B nici cu un siret :happy

Sezione
8th March 2008, 21:16
[QUOTE=cip_81;1859674]Pai, atunci de ce nu esti in pom? Ce cauti tu, la ora asta, sa discuti cu oameni mari? Coboara tu aici, in randul oamenilor, ca doar nu o sa ma catar eu la tine.

legat de meci, ati fost penibili. Unirea s-a menajat. Sic ! Fara olteni in prima
liga. Un picior e in groapa, urmeaza si al doilea.[/QUOT


Fara olteni in prima liga :happy:happy Pai incepe cu Danciulescu , Trica si alti 30 de jucatori !! :no::no: Cipiripi ...frustratul shef... Acum lasa-ne sa ne vedem de ale noastre si vezi ce iti fac javrele:lol:

Lordliv
8th March 2008, 21:24
neinspirat titlul ales de ols pentru meciul unirea-stiinta !
s ar putea foarte bine spune ca si unirea a " smuls " un punct craiovei ( repriza a 2 a am fost peste urziceni,cu scaparile ,de rigoare, din aparare!)

blaga
8th March 2008, 21:26
avem totusi cativa jucatori buni la craiova...



poate reusiti sa-i naturalizati:happy:happy:happy

Cra10veanu
8th March 2008, 21:30
Pai, atunci de ce nu esti in pom? Ce cauti tu, la ora asta, sa discuti cu oameni mari? Coboara tu aici, in randul oamenilor, ca doar nu o sa ma catar eu la tine.

legat de meci, ati fost penibili. Unirea s-a menajat. Sic ! Fara olteni in prima liga. Un picior e in groapa, urmeaza si al doilea.

javrele sint oameni ? :drak:

Lordliv
8th March 2008, 21:38
Pai, atunci de ce nu esti in pom? Ce cauti tu, la ora asta, sa discuti cu oameni mari? Coboara tu aici, in randul oamenilor, ca doar nu o sa ma catar eu la tine.

legat de meci, ati fost penibili. Unirea s-a menajat. Sic ! Fara olteni in prima liga. Un picior e in groapa, urmeaza si al doilea.

norocul vostru!
daca nu se va mai " menaja " unirea in alte meciuri,locul 6 este al vostru:D

ps. eu zic sa l scoateti pe borcea mai intai, din prima liga...apoi pe danciulescu,moti,stoican...
ps2 sper ca nu i primiti din vara pe oltenii netoiu si sorin cartu!:rolleyes:

Nightwish
8th March 2008, 21:43
Si patrick(asa cum il cheama pe fiul lui florentin petre) si ivone cu o chema-o probabil pe fata lui borcea sunt nume de smekeri, nu?

Ion e unul din cele mai importante nume romanesti boule, e nume de sfant, la fel ca celelate doua. Daca taranii actuali isi boteaza copiii cu tot felul de nume de travestiti asta nu inseamna ca numele vechi au disparut.

Nu prea are legatura cu meciul, dar e o chestiune importanta:D

Bumbescu, te cheama cumva Gheorghe si pe tine?:D Ca prea ai sarit ca ars:evil:
@Lordliv: nu stiu cum a fost cu Paduretu, m-am concentrat doar la fazele cand a fost avantajata Craiova, ca sa-ti pot scoate tie ochii :D

Lordliv
8th March 2008, 21:48
Bumbescu, te cheama cumva Gheorghe si pe tine?:D Ca prea ai sarit ca ars:evil:
@Lordliv: nu stiu cum a fost cu Paduretu, m-am concentrat doar la fazele cand a fost avantajata Craiova, ca sa-ti pot scoate tie ochii :D

eu am o lista intreaga de la meciul vostru de ieri!
18 faze in care ati fost favorizati:drak:
cu cine? cu amaratii aia de la buzau....

Nightwish
8th March 2008, 21:49
eu am o lista intreaga de la meciul vostru de ieri!
18 faze in care ati fost favorizati:drak:
Eu am fost mai retinut, nu am numarat auturi sau cornere acordate gresit si nici fazele in care nu am fost eu sigur.. Doar pe cele in care sunt sigur ca arbitrul a gresit...

Lordliv
8th March 2008, 21:52
Eu am fost mai retinut, nu am numarat auturi sau cornere acordate gresit si nici fazele in care nu am fost eu sigur.. Doar pe cele in care sunt sigur ca arbitrul a gresit...

hai sa vedem cum bate steaua!:D

Geografu
8th March 2008, 22:53
O echipa a gazdelor obosita foarte dupa ce a marcat 2 goluri si care logic a primit la randuri ei 2 goluri mai apoi.
2-2 dupa parerea mea este un rezultat just pentru ce s-a intamplat pe teren.

dannyreddog
8th March 2008, 23:00
Cel mai bun meci de departe al etapei...rezultat echitabil...nimic mai mult..

gheorghe
8th March 2008, 23:09
@ Night....

In logica ta de doi lei POLI ar trebui sa ia campionatul pentru ca a capacit la chefere pe unde i-a prins: si in Cupa si in campionat.:no: Dar doar in logica ta...:


@ Cip...


Cu maimutele nu comunic. Stadiul de pitecantrop e greu de atins de un exemplar ca tine!:rosu: Pot doar sa iti recomand Rudotelul...ai vazut ce rezultate a avut cu Vadim Tudor?:happy

Blu3 Lion
8th March 2008, 23:23
Sa fim totusi seriosi; Urziceniul in Cupa UEFA?!?!:happy Ar rade si curcile din Elfsborg de noi!:rosu: Aceasta echipa este expresia in sport al grupului de interese de la Golden Blitz si asa va muri. Totusi epoca in care Moreniul avea echipa de cupele europene sub umbrela Securitatii dinamoviste a trecut. Sau ne place sa credem ca a trecut! Craiova a trasa pentru interesele sale in Liga I care in aceasta seara au coincis fericit cu cele ale lui POLI! Nu va multumim ci va asteptam la Timisoara pentru un meci pe cinste!:ok:
Sper sa pot sa ajung acolo,sigur nu as regreta:ok:anul trecut am avut examen in ziua meciului:(

TaciAcolo
8th March 2008, 23:30
suprinzator...Craiova joaca si fara Costea! ...un rezultat bun

Blu3 Lion
8th March 2008, 23:32
Asta m-a surprins si pe mine...ma asteptam sa nu prea miscam in atac fara el...asta e bine pe viitor in caz ca i se urca gargaunii la cap si vrea la Bucuresti:P

Jus7M3
8th March 2008, 23:35
poate e doar o parere d`a mea dar jocul nu mi s-a parut cine stie ce .. valabil pt ambele echipe !! in fine e un punct castigat deci n`am de ce sa ma plang !!

Lordliv
8th March 2008, 23:35
a facut napoli un superjucator din pasaroi!

Blu3 Lion
8th March 2008, 23:38
da de unde...nu ai vazut ca tot sare mingea din el ca din coltul mesei cand vrea sa faca stop...e bun de pus ca manta...are devieri bune:D

nr.zece
8th March 2008, 23:46
a facut napoli un superjucator din pasaroi!

oare a avut napoli vreun merit la meciul asta?

Lordliv
8th March 2008, 23:55
oare a avut napoli vreun merit la meciul asta?


ramane in caseta tehnica a meciului!:evil:

Lordliv
9th March 2008, 00:00
da de unde...nu ai vazut ca tot sare mingea din el ca din coltul mesei cand vrea sa faca stop...e bun de pus ca manta...are devieri bune:D

pai eu ziceam ca daca il avem pe pasaroi, nu mai avem nevoie de costea:D
poate sa l dea mititelu!:evil: ( tot a declarat astazi miti despre costea, ca nu stie cat iubeste el universitatea craiova ,dar pe el il iubeste foarte mult!:D)

Blu3 Lion
9th March 2008, 00:04
Vrei sa spui ca vrea sa atraga atentia spre Baird ca sa il poata vinde pe Costea in liniste fiind momentul prielnic pentru a lua bani multi pe el?:confused:

Lordliv
9th March 2008, 00:10
Vrei sa spui ca vrea sa atraga atentia spre Baird ca sa il poata vinde pe Costea in liniste fiind momentul prielnic pentru a lua bani multi pe el?:confused:

se apropie momentul...

Jus7M3
9th March 2008, 00:12
ce rautaciosi sunteti :))))) pe Costea il durea putin genunchiu si a fost menajat pt meciu cu rapid .. chiar daca U Craiova nu sta in el :)))))

Blu3 Lion
9th March 2008, 00:12
Sper sa nu ai dreptate:(

TaciAcolo
9th March 2008, 00:16
asa am auzit si eu...ca daca primea un cartonas galben astazi...lipsea la meciul urmator

Lordliv
9th March 2008, 00:26
asa am auzit si eu...ca daca primea un cartonas galben astazi...lipsea la meciul urmator

daca dadea un gol astazi ,poate luam 3 puncte...ma rog,ieri, ca i trecut de 12...

Blu3 Lion
9th March 2008, 00:28
pai crezi ca se lasa Stoica...ia uite si la ala micu(Costea) vrea sa fie el in prim plan...lasa ca ii arat eu ca pasez mai bine la atacantii(adversi)
Si se termina 3-3:rolleyes:

crissis
9th March 2008, 00:46
Surpriza etapei acest rezultat scos de juveti

YoYoyOi
9th March 2008, 00:56
felicitari Craiova /hello

frumos rezultat obtinut azi, chiar presimteam o surpriza :D

Nightwish
9th March 2008, 08:29
@ Night....

In logica ta de doi lei POLI ar trebui sa ia campionatul pentru ca a capacit la chefere pe unde i-a prins: si in Cupa si in campionat.:no: Dar doar in logica ta...:


Nu fii gheorghe, nu am zis asa ceva :D
Dar in opinia mea Unirea, chiar daca a facut un meci mai prost cu Craiova, merita sa mearga in UEFA..

six
9th March 2008, 09:23
Bravo stiinta,concentrativa incontinuare pe estici....;)

gheorghe
9th March 2008, 09:33
@ Night...

Papusa mica, daca astia au valoare de cupe europene atunci nu ar trebui ca tara asta sa se numeasca Romania ci San Marino, Luxemburg, Andora sau Lichtenstein.:rosu:

Rezultatele lor din ultima vreme sunt urmarea directa a unui comportament lipsit de fair-play a unui bursuc isteric si a presiunii continue puse EXCLUSIV pe arbitraj de catre un presedinte al carui loc este printre agitatii de la Balaceanca.:ok:

Si apropo, sa mai parcurgi odata propria postare (aia cu 4-1, etc.) si daca nu ai vrut sa spui ce am concluzionat eu din continutul ei atunci ai niste probleme de exprimare logica. Mai intreaba...:evil:

orbette
9th March 2008, 13:34
Pai, atunci de ce nu esti in pom? Ce cauti tu, la ora asta, sa discuti cu oameni mari? Coboara tu aici, in randul oamenilor, ca doar nu o sa ma catar eu la tine.

legat de meci, ati fost penibili. Unirea s-a menajat. Sic ! Fara olteni in prima liga. Un picior e in groapa, urmeaza si al doilea.

Fara olteni la dinamo = fara dinamo in prima liga :happy

Jus7M3
9th March 2008, 15:00
frumos rezultat obtinut azi, chiar presimteam o surpriza :D

si eu .. dar din pacate sTEAUA a castigat :(:(

Ferko
9th March 2008, 16:29
Daca oltenii o sa aibe grija de punctele de acasa atunci altii vor candida serios la Liga 2. Daca joaca cum au jucat ieri sigur vor fi si la anul in Liga 1 si sigur sunt in stare.

Cra10veanu
9th March 2008, 21:03
avem jucatori valorosi in ekipa...woobay, costea, bornescu, ionescu, prepelita (chiar daca nu a dovedit inca).
Restul n-au ce cauta la Craiova, si anume : Stoica, rose, dina, dananae si restul retardatilor de freaca menta pe acolo.

Sezione
9th March 2008, 22:39
Fara olteni la dinamo = fara dinamo in prima liga :happy

Lasa-l pe patruped ca oricum e dus!! :lol:

Sezione
9th March 2008, 22:40
nu ma asteptam sa scoata craiova un punct.e bine si asa

Nici eu nu ma asteptam:drak:

Elphax
9th March 2008, 23:21
multumim oltenilor :)

am depasit urziceniul si suntem la 1 punct de steaua si rapid :D

http://www.poli.tm.ro/forum/images/smilies/steag8181ch1.gif

Sezione
9th March 2008, 23:23
multumim oltenilor :)

am depasit urziceniul si suntem la 1 punct de steaua si rapid :D

http://www.poli.tm.ro/forum/images/smilies/steag8181ch1.gif

Ce zici faca batem Rapidul dai o bere ???:D

Elphax
9th March 2008, 23:26
dau si 2 dar nu stiu cum facem sa rezolvam :D

Sezione
9th March 2008, 23:33
dau si 2 dar nu stiu cum facem sa rezolvam :D

Simplu..vin la meciul nostru la Timisoara:ok:

Blu3 Lion
10th March 2008, 09:56
avem jucatori valorosi in ekipa...woobay, costea, bornescu, ionescu, prepelita (chiar daca nu a dovedit inca).
Restul n-au ce cauta la Craiova, si anume : Stoica, rose, dina, dananae si restul retardatilor de freaca menta pe acolo.
Cred ca Rose trebuia trecut in prima grupa de jucatori...daca ai vazut meciul ai vazut si ca el a strans de vreo 3 ori spre mijlocul apararii si ne-a salvat atunci cand mitchel sau Stoica au gresit!

Elphax
10th March 2008, 10:01
Simplu..vin la meciul nostru la Timisoara:ok:

ok, rezolvat :)

Lordliv
10th March 2008, 13:23
multumim oltenilor :)

am depasit urziceniul si suntem la 1 punct de steaua si rapid :D

http://www.poli.tm.ro/forum/images/smilies/steag8181ch1.gif

craiova nu joaca decat pentru ea!
putin ne intereseaza daca rezultatul a avantajat timisoara...

nr.zece
10th March 2008, 14:59
lordule, aici ai sunat ca mititelu chiar daca ai dreptate:)

Lordliv
10th March 2008, 15:03
lodule, aici ai sunat ca mititelu chiar daca ai dreptate:)

pai nu este el prietenul meu bun? :P
de ce sa nu l citez?:drak: ( chiar fara ghilimelele de rigoare )

ps. m ai prins:drak:

nr.zece
10th March 2008, 15:05
hai declara si tu ca batem cu 5-0 rapidul si facem spectacol in repriza secunda :)))

Lordliv
10th March 2008, 15:26
eventual pot sa spun...treci pe threadul craiova-rapid:D