PDA

View Full Version : Etapa 22: CFR Cluj - Gloria Buzau



Pages : [1] 2 3

Elphax
3rd March 2008, 12:58
Vineri, 7 martie

CFR Cluj - Gloria Buzãu, ora 20.30, Kanal D

Discutii inainte si dupa meci, aici

Cristian
3rd March 2008, 12:59
Invinge CFR, insa vor avea multe probleme cu echipa mai mica a stelei.

resita
3rd March 2008, 13:13
scorul etapei 5-0 :evil::evil::evil:

laurdog
3rd March 2008, 13:16
la ce au patit aseara..........le rupe capu' alor.....mici:drak::drak::drak:

grasu2
3rd March 2008, 14:42
Nu cred sa fie probleme. Nu jucam noi nu stiu ce dar nici Pandurii Tg. Jiu nu suntem. Oricum, trebuie avut grija cu Steaua II ca le-a dat-o la otelari de le-au sunat apele in cap asa ca nu-s nici ei chiar o echipa de 2 bani.

YoNuTzz
3rd March 2008, 14:45
desi buzaul va face tot posibilul sa-i incurce pe CFR, nu cred ca lucrul acesta va fi posibil
pronostic clar 1

YoYoyOi
3rd March 2008, 14:46
am senzatia ca vom avea parte de-o surpriza in meciul asta :rolleyes:

Leo
3rd March 2008, 15:52
ce zice-ti de un egal ?

six
3rd March 2008, 15:52
am senzatia ca vom avea parte de-o surpriza in meciul asta :rolleyes:Tot tUDOR la centru sau .......:D

YoYoyOi
3rd March 2008, 15:53
ar fi culmea sa fie tot Tudor :D

dede
3rd March 2008, 16:21
castiga buzau' :cry:

daca intradevar va fi asa, la final tot Steaua va fi de vina... :D

CFR1907
3rd March 2008, 17:03
Nu avem voie sa pierdem meciul asta. Eu sper la un 2-0.:)

Vladek
3rd March 2008, 17:43
1 solist. CFR e o echipa prea puternica pentru Buzau, iar dupa infrangerea de ieri clujenii vor fi super-concentrati sa nu mai piarda puncte.

PerVersion
3rd March 2008, 17:43
Cu siguranta va fi un meci greu, probabil Buzaul va trage cu dintii de egal, si va incerca sa loveasca pe contraatac. Ramane de vazut daca o sa si poata, totusi e o diferenta de valoare intre loturi.

Pe termen scurt, problema se pune cam asa... daca in urmatoarele 4 etape nu obtinem 10 puncte, situatia devine destul de grava.

BBB
3rd March 2008, 18:04
Asta va fi un meci tare ciudat. Buzau va juca pe prima de 15 000 de euro (de jucator). Se vor apara supranumeric si nu vor mai face gafele din aparare de la blatul Cfr-U Craiova. Posibil un X, insa cred ca prinde Trica vreun sut puternic, 1-0

Hard
3rd March 2008, 19:00
Muresan isi da demisia dupa meciul asta :drak:

Dogville
3rd March 2008, 19:03
Ar trebui sa se sara peste acest gen de meciuri...pierdem timpul de pomana....1 solist cu strigaturi....

gabisentimente
3rd March 2008, 19:28
buzau va casiga fara probleme

spartacus
3rd March 2008, 21:38
Daca nu ne punem apararea la punct, orice e posibil....

ensic
3rd March 2008, 22:38
Daca Andone nu pune echipa de baza cu Panin si Nuno sau Stancioiu e nebun!
Fortza CFR!!!

Ess
3rd March 2008, 22:52
spartacus e responsabil cu punctul pe i!
pai cam asta ar fii.
ce goluri de kko luam in ultima vreme...

Rossi
4th March 2008, 00:10
buzoienii isi vor face datoria de satelit ... un X acolo , sau macar picioarele rupte lu' Semedo si Fabiani :happy

PerVersion
4th March 2008, 00:36
Nu cred ca Panin e peste Dorsin, la fel cum nici Nuno sau Stancioiu nu sunt peste Hirschfeld. Problema e ca in meciul trecut Dorsin nu a fost ajutat deloc, de aceea s-au derulat mai toate fazele pe acea parte. Cat despre Hirschfeld, a avut o singura faza la care s-a pozitionat prost, si atunci din pacate a impins mingea in poarta...

Fata de meciul trecut, singura schimbare care as face-o eu e scoaterea lui Dubarbier si introducerea lui Culio. Poate ar merge si Peralta in locul unuia din inchizatori, Leao sa zicem, parca el a jucat mai slab decat Dani.

gica
4th March 2008, 01:10
Ma gandesc ca Andone este suficient de inteligent pentru a le explica jucatorilor ca jocul cu Steaua a trecut....
Va propun un simplu joc de logica:daca ati fi cu picioarele goale pe jar ce ati face?Asa este cum ati raspuns cu toti....ati fugi de "mama focului".
Cred ca jucatorii sunt foarte dornici de performanta iar dupa ultima patanie cred ca au realizat ca nu-i de glumit si trebuie sa puna osul la bataie.
Eu personal cred ca in 3 etape vom fi mult mai linistiti!Dupa partidele Rapid-Poli,Steaua -Poli si Rapid-Steaua...vorba aia fiecare pasare pe behaitul ei piere.

BBB
4th March 2008, 10:43
Va propun un simplu joc de logica:daca ati fi cu picioarele goale pe jar ce ati face?Asa este cum ati raspuns cu toti....ati fugi de "mama focului"

E valabil doar acum, daca si cu buzaul arbitrii vor fura cfr-ul, jucatorii vor claca psihic. cred ca orice om lupta cat poate, dar cand vede ca toata lumea e impotriva lui, cedeaza si da in depresie. or fi cateva exceptii, da alea le vedem prin filme, gen bruce willis

Rossi
4th March 2008, 11:08
Daca arbitrajul e corect ... CFR-ul are prima sansa , dar mingea e rotunda ...
Sper sa fie un arbitraj corect .... nici marca Tudor , dar nici marca Istav Kovacs

Ferko
4th March 2008, 12:11
1 ! Fara Tudor !

orbette
4th March 2008, 13:02
in ciuda sperantelor si viselor pe care si le fac stelistii la meciul asta, nu cred ca are cum sa faca ceva buzaul in fata cfr-ului. doar daca stau pe jos din minutul 1 pana in minutul 93. aici e valabila vorba clujenilor: nici pe 1 milion de euro prima de joc nu ar avea cum sa castige buzaul.

YodaRo
4th March 2008, 17:01
stimulati corespunzator de jj buzaul ar putea sa le rupa picioarele clujenilor dar majoritatea arbitrilor le tolereaza jocul tur.
Cu arbitri straini CFR ar avea eliminati meci de meci la cum joaca de dur. Asa arbitri romani sunt slabi si nu aplica regulamentul si nu ii elimina.

corello
4th March 2008, 19:55
Bat franarii la scor de polo
Cum dreq sa se impiedice astia din deal de steaua 2 cand vin dupa un meci cu steaua mama
Pai ii ca si cum ti-ar cara pumni unu de 2 metri si tu te-ai razbuna pe fratziorul lui mai mic :D

alin_cv
4th March 2008, 20:04
ma uit la declaratiile lui muresan si nu i-mi vine sa cred ca se poate asa ceva .pai el vorbeste de arbitraje,sa nu uitam ca in acest campionat pana acum crf a fost cea mai avantajata echipa.pa cfr campionatul,nu il meritati pentru ca sunteti facuti din aceelasi aluat ca si echipele penibile din bucuresti.toata provinci a fost cu voi si a sperat intr-o revolutie morala a fotbalului romanesc,insa ne-ati dezamagit.huooo.

m8k
4th March 2008, 22:51
ma uit la declaratiile lui muresan si nu i-mi vine sa cred ca se poate asa ceva .pai el vorbeste de arbitraje,sa nu uitam ca in acest campionat pana acum crf a fost cea mai avantajata echipa.pa cfr campionatul,nu il meritati pentru ca sunteti facuti din aceelasi aluat ca si echipele penibile din bucuresti.toata provinci a fost cu voi si a sperat intr-o revolutie morala a fotbalului romanesc,insa ne-ati dezamagit.huooo.

Daca te uiti la declaratii si smecherii din afara terenului de fotbal atunci iti dau dreptate! Daca te uit pe teren si ai vazut ca CFR a jucat cu tot cu ajutorul de care vorbesti clar cel mai frumos fotbal meci de meci! Si acum ai vazut ca am fost furati cu varf si indesat!
1-0 Cadu min 90+6!:D

dede
4th March 2008, 22:56
Daca te uit pe teren si ai vazut ca CFR a jucat cu tot cu ajutorul de care vorbesti clar cel mai frumos fotbal meci de meci! Si acum ai vazut ca am fost furati cu varf si indesat!
stii ce nu am vazut in meciul cu Steaua? nu am vazut "cel mai frumos fotbal" din partea cfr'ului, de care vorbesti... dar tu probabil erai prea atent la arbitru si nu ai observat :sleep:

m8k
4th March 2008, 23:12
stii ce nu am vazut in meciul cu Steaua? nu am vazut "cel mai frumos fotbal" din partea cfr'ului, de care vorbesti... dar tu probabil erai prea atent la arbitru si nu ai observat :sleep:

Eu nu m-am referit strict la meciul cu steaua! E clar ca nu am jucat cel mai frumos fotbal, dar toata lumea a spus ca a fost un meci de calitate superioara! Si nu cred ca s-au referit doar la voi, adica la ajutorul lui tudoras! In ultima jumatate de ora in afara de golul 3 nu ati iesit din jumatate proprie a terenului! Poate ai uitat acest lucru si te-ai concentrat la declaratiile oierului!:D Una peste alta tu poti sa zici ca a fost primul vostru meci in care ati aratat ca o echipa de fotbal!:D

P.S. Nu ma acuzati de offtopic, doar discutam de sora mai mare a buzaului!:D

Lordliv
5th March 2008, 09:39
sper sa castige cfr-ul!
nu au ce cauta in divizia a, echipe satelit, gen gloria buzau...

Nightwish
5th March 2008, 12:11
sper sa castige cfr-ul!
nu au ce cauta in divizia a, echipe satelit, gen gloria buzau...
Cum naiba, speri sa castige ongrinii? :happy

Lordliv
5th March 2008, 12:36
Cum naiba, speri sa castige ongrinii? :happy

dintre doua rele, alegi pe cea mai mica:drak:

ps.si inca ceva...o victorie a cfr-ului avantajeaza si pe universitatea craiova:rolleyes:

Tyler Durden
5th March 2008, 12:52
buzau va casiga fara probleme

E fabulos individul asta. :happy

clausisme
5th March 2008, 13:01
Gloria o sa ia 2 rosi iar Cfr va avea 4 accidentati .Cat despre scor ... in min 84 gol , castiga aia care au dat golul ;)
Hai gloria

serv_ag
5th March 2008, 14:49
ar fi culmea sa fie tot Tudor :D

Culmea... placerii pentru stelisti!

alexuuBZ
5th March 2008, 15:40
Gloria o sa ia 2 rosi iar Cfr va avea 4 accidentati .Cat despre scor ... in min 84 gol , castiga aia care au dat golul ;)
Hai gloria

dak sta litu pe jos din min 2...DA! :cry:

danpuric78
5th March 2008, 15:56
Bunica a fost trimis in liga n+1 pentru ca l-a suparat pe becali.
In mod normal buzaul nu bate, dar poate sa-i rupa pe trica, semedo, culio etc.
Cu fabbiani e mai greu.
Totusi e greu si pentru cluj - sa intalnesti steaua de 2 ori intr-o saptamana.

CFR1907
5th March 2008, 18:34
Tembelul de becali a cerut sa joace toti jucatorii lui pe care i-a imprumutat la Buzau, si care, zice el, nu l-ar trada... pentru ca nu are incredere in antrenorul Stoica, cica, ar fi bun prieten cu Andone ....
Oierul abereaza rau de tot. Nici nu ar mai trebui bagat in seama.

:(

gabisentimente
5th March 2008, 20:05
E fabulos individul asta.

fabulos nefabulos...eu cam le nimeresc.... asa spun si acum..buzau va castiga

Lordliv
5th March 2008, 20:19
Tembelul de becali a cerut sa joace toti jucatorii lui pe care i-a imprumutat la Buzau, si care, zice el, nu l-ar trada... pentru ca nu are incredere in antrenorul Stoica, cica, ar fi bun prieten cu Andone ....
Oierul abereaza rau de tot. Nici nu ar mai trebui bagat in seama.

:(

stefan stoica a fost secundul lui andone in cipru.

ps. daca si cu buzaul va faceti probleme, atunci...:D

DD-Viola
5th March 2008, 21:35
...chiar daca vine Steaua si joaca , tot CFR-ul va castiga...de ce ? ,pentru ca de data asta nu-si mai permite nimeni sa umble la butoane....si deci la un meci corect CFR - Gloria ,castiga Clujul fara probleme , Haida Cluju' !

DinamoBoy
5th March 2008, 22:22
Egal :evil:

elfan65
6th March 2008, 03:39
Teoretic, Clujul are prima sansa, deoarece vine dupa o infringere in Ghencea si nu trebuie sa piarda puncte. Practic , dictatorul gigi poate apasa din nou pe butoanele rosii, dictatoriale si sa schimbe cursul meciului in favoarea sa. Pe scurt, totul este posibil in Romania si asta n-e ocupa tot timpul.

six
6th March 2008, 08:37
sigur castiga cfr....:ok:

crissis
6th March 2008, 14:02
Castiga CFR-ul fara probleme in fata Stelutei 2.

gabisentimente
6th March 2008, 18:07
buzau va invinge cu 3-1

Nightwish
6th March 2008, 18:46
buzau va invinge cu 3-1

Auzi, gabisentimente tu cati ani ai? Esti cumva colegul lui JJMihai? :D
Oricum, vad ca esti amator de SF-uri...

ensic
6th March 2008, 18:51
buzau va invinge cu 3-1

Deasemeanea pe la mijlocul partidei apare Enterprise deasupra stadionului si il "beam down" pe Tudor.:headbang:

Batem fara discutie, musai la scor!

Nightwish
6th March 2008, 19:53
Nu cred ca la scor, pentru ca aia se vor baga cu fundul in poarta.
Dar de batut ii batem :ok:

YoYoyOi
6th March 2008, 20:02
il "beam down" pe Tudor.:headbang:



il ce? :cry:

Rossi
6th March 2008, 20:04
buzau va invinge cu 3-1

3 goluri ? a dat in vreo partida buzaul 3 goluri ? tocmai cu cfr vrei sa dea ? :lol:
buzaul poate incurca cfr-ul , poate scoate un 0-0 ... dar sa dea 3 goluri la cfr acasa , e de domeniul sf-ului

dani3lll
6th March 2008, 21:42
1 fara nici un dubiu in meciul asta ;)

dani3lll
6th March 2008, 21:43
3 goluri ? a dat in vreo partida buzaul 3 goluri ? tocmai cu cfr vrei sa dea ? :lol:
buzaul poate incurca cfr-ul , poate scoate un 0-0 ... dar sa dea 3 goluri la cfr acasa , e de domeniul sf-ului
ti`ai dori u caine

corello
6th March 2008, 22:04
3 goluri ? a dat in vreo partida buzaul 3 goluri ? tocmai cu cfr vrei sa dea ? :lol:
buzaul poate incurca cfr-ul , poate scoate un 0-0 ... dar sa dea 3 goluri la cfr acasa , e de domeniul sf-ului

O dat boozaoo 3 chiar cu noi cand bruce lee park ne-o infipt un nou autogol in minutul nouazeci + tz

ensic
7th March 2008, 02:42
il ce? :cry:

Sa intaleg ca stelistii inca nu folosesc teleportarea, sau engleza strica la patriotism? :happy:happy:happy

forza_CFR
7th March 2008, 06:59
batem!

resita
7th March 2008, 07:30
CFR o sa-i nimiceasca pe cei de la Buzau :evil:

YoYoyOi
7th March 2008, 08:10
Sa intaleg ca stelistii inca nu folosesc teleportarea, sau engleza strica la patriotism? :happy:happy:happy

credeam ca "beam" ala vine de la " a bea" :D

clausisme
7th March 2008, 12:30
buzau va invinge cu 3-1

Nu pierde cfr cluj la o dif doar de 2 goluri ... si te-ai pripit cu aprecierea ca clujul ar putea sa da un gol Gloriei Buzau.

Oricum pe clujeni ii paste surpriza etapei ;)

pif
7th March 2008, 13:55
Cfr cluj- Gloria Buzau 4-0 nu tin cu cfr cluj dar ma enerveaza Becali care crede daca promite 5000 la egal si 10000 la victorie celor de la buzau aia chiar vor reusi sa scoata puncte la cluj.Buzau adica steluta e o echipa de 2 lei care daca le promitea 50000 la egal si 100000 la victorie tot degeaba.Pronostic 1 cu multe goluri in poarta stelutei:happy

crissis
7th March 2008, 14:08
buzau va invinge cu 3-1

:happy:happy:happy doar cu jiji becali la centru ,copos si borcea la tuse :evil:

Ferko
7th March 2008, 14:13
:happy:happy:happy doar cu jiji becali la centru ,copos si borcea la tuse :evil:Nici atunci !

nr.zece
7th March 2008, 14:23
chiar ca nici atunci nu cred ca ar bate buzaul pe cfr

Aurel.D
7th March 2008, 19:17
CFR va castiga meciul asta, insa Gloria cred ca va face antijoc la greu, sa le strice jocul si sa ii enerveze pe.......portughezi (era sa zic "ardeleni") :D
Mai mult ca sigur, vor face asa cum a facut Dacia Mioveni pe Dinamo in tur, de iti venea sa te duci dracu in lume, decat sa te uiti la asa meci....

Ulysses
7th March 2008, 19:39
aurica , nu toti "aia mici" fac asa? poate se intampla totusi un x:rolleyes:

Old H
7th March 2008, 20:27
Un egal ar fi de vis... ca daca il mai vad pe Muresan umflat in pene iar mi se face rau :-&

Hard
7th March 2008, 20:36
ce gazon nasol.

YoYoyOi
7th March 2008, 20:41
ce naiba e cu terenul ala de divizia a treia? :confused:

asa repede s-a deteriorat gazonul la Clubul Fara Romani?

si deja am vazut primul cot in gura a lui Cadu, nesanctionat ofcors :sleep:

The_Blonde
7th March 2008, 20:43
semedu asta e dat dracu'

YoYoyOi
7th March 2008, 20:53
si un hent al lui Dubarbier nesanctionat...

crissis
7th March 2008, 20:55
gol CFR-ul :yeah:

Razvan T.
7th March 2008, 20:55
gol trica :sleep::sleep:

TaciAcolo
7th March 2008, 20:56
gol superb ...pfff bani lu` jiji nu`s buni:(

The_Blonde
7th March 2008, 20:56
1-0 , nu ma mira catusi de putin

Cristian
7th March 2008, 20:56
Foarte frumos golul lui Trica :D:D

tu26dor
7th March 2008, 20:58
frumos golul lui trica. presiunea clujului a dat rezultate. 1-0 pt cluj.

danpuric78
7th March 2008, 20:58
au fost 3 faze de atac superbe ale cfrului. Iar golul lui trica superb.

Degeaba, tot cfr joaca cel mai frumos fotbal. pacat ca andone a vrut sa joace altceva in ghencea.

kerosene
7th March 2008, 20:59
:happy cum a dat arbitrul lovitura,cum au si inceput aia sa strige hotii,hotii,ca la divizia judeteana :happy

Frumos gol :ok:

TaciAcolo
7th March 2008, 21:00
:happy cum a dat arbitrul lovitura,cum au si inceput aia sa strige hotii,hotii,ca la divizia judeteana :happy

Frumos gol :ok:

nu chiar judeteana sa zicem C :D ....

Lordliv
7th March 2008, 21:00
ce ati face ongrinilor fara olteanul trica?!

mare idiot mititelu pentru ca s a certat cu nevasta lui eugen...


ps.rezultat bun pentru craiova!:D

YoNuTzz
7th March 2008, 21:01
1-0 trica...meciul deja e castigat acum zic eu...

TaciAcolo
7th March 2008, 21:03
penalty of :happy

YoYoyOi
7th March 2008, 21:04
:cry: :cry: :cry: hop si penaltiul

nr.zece
7th March 2008, 21:04
ce circ ieftin

adica?

TaciAcolo
7th March 2008, 21:04
n`am apucat sa vad a fost?

Cristian
7th March 2008, 21:05
ce circ ieftin

Ca-n ghencea...

YoNuTzz
7th March 2008, 21:05
ha ha ! penalty ratat :D

Old H
7th March 2008, 21:05
Astia de la cfrse descurca de minune la 11m :happy

nr.zece
7th March 2008, 21:05
Ca-n ghencea...

corect

tu26dor
7th March 2008, 21:06
ghinion... portarul sarise intr-o parte dar a agatat mingea cu piciorul... asta e... a tras deaiurea cadu.

YoYoyOi
7th March 2008, 21:06
n`am apucat sa vad a fost?

nu :D

oricum s-a dovedit ca un penalty nu este echivalent cu un gol :rolleyes:

TaciAcolo
7th March 2008, 21:07
naspa maine ..sa ma astept la orice cadere in careu sa fie penalty ce sensibili sunt arbitrii astia:mda:
ps : ce transmisie de kanal vedem

danpuric78
7th March 2008, 21:08
andone, invata-i sa bata 11m. cand dai pe mijloc, o ridici un pic, ce dreaq.

Old H
7th March 2008, 21:09
andone, invata-i sa bata 11m. cand dai pe mijloc, o ridici un pic, ce dreaq.

las sa nu-i invetze ;)

arlechinno
7th March 2008, 21:10
ce fotbal frumos joaca cfr ul ca eu nu vad.
ati vazut cum aplaudau marionetele?:rosu:penibilii dracu
lasa ca vedeti voi...egal...blestemul bunicii o va batui si pe cfr.
noroc cu buzau ca sunt desculti,dar cfr o sa o fure sigur de la dinamo si de la noi.:ok:

YoYoyOi
7th March 2008, 21:10
las sa nu-i invetze ;)

corect :happy

Cristian
7th March 2008, 21:11
:D:D:D
http://img229.imageshack.us/img229/9538/ca1925zv1.jpg (http://imageshack.us)

YoYoyOi
7th March 2008, 21:11
NU trebuie sa fie cadere in careu. coltescu da 11m pentru steaua si daca e faultul la 30 de metri.

jenant :(

Celso
7th March 2008, 21:11
a lovit prost mingea, in rest eu l-am mai vz pe Cadu batand super loviturile de la 11 m, chiar sub bara, cred ca asa a vrut sa bata si acum, dar a lovit prost...asta e, se mai intampla

danpuric78
7th March 2008, 21:13
jenant :(


nici in curtea scolii nu primesti asemenea penaltyuri... jenant

Ba da, se dau in ghencea.
etapa 1, meci cu ceahlaul? iti aduci aminte?
sau voi tineti socoteala doar la ce vreti?

tourist
7th March 2008, 21:13
mi-e mila de cei care cred in strategia lui gjigji , orice fault acordat clujului inseamna un fault acordat ungurilor sau "arbitrul prieten" ... e cel mai jenant

Celso
7th March 2008, 21:14
da, nu prea a fost penalty

am ajuns la concluzia ca arbitrii romani sunt PROSTI...pur si simplu!:)

YoYoyOi
7th March 2008, 21:14
Ba da, se dau in ghencea.
etapa 1, meci cu ceahlaul? iti aduci aminte?
sau voi tineti socoteala doar la ce vreti?

zi sa mori tu ca faultul ala a fost la 30 de metri.

TaciAcolo
7th March 2008, 21:15
slabi de inger:D cum se pune presiune pe ei..cum cedeaza ..nu cred ca ar fi conducatorii atat de prosti sa le dea mita! cel putin nu in prezent

danpuric78
7th March 2008, 21:16
zi sa mori tu ca faultul ala a fost la 30 de metri.

A fost in afara careului.
In fine, asta de la cluj a fost 50-50. sa zicem ca "a fost contact" , "a avut acoperire regulamentara".

Cristian
7th March 2008, 21:17
nici in curtea scolii nu primesti un asemenea penalty... :rosu: jenant :rosu::rosu::rosu::rosu::rosu::rosu:


Nici in curtea scolii si nici in Ghencea, mai ales daca arbitreaza cineva cu ros-albatsru in suflet :)

nr.zece
7th March 2008, 21:17
daca erau cu cfr nu credeti ca lasau golul marcat din offside la penalty? sau asta din ultimul minut al primei reprize?
cine dracu da bani la arbitru intr-un meci cu buzaul?

Old H
7th March 2008, 21:18
muresan trebuie sa intre in puscarie.. ungur nenorocit. a platit arbitrul

"muresan" chiar nu mi se pare un nume foarte unguresc :happy...

tu26dor
7th March 2008, 21:19
o prima repriza in care clujul a stat sus, dar cu faze putine de poarta, un penalty(discutabil) ratat de cadu dar si un gol de toata frumusetea a lui trica. asteptam repriza a doua.

tourist
7th March 2008, 21:19
muresan trebuie sa intre in puscarie.. ungur nenorocit. a platit arbitrul

sa mori tu ?

nr.zece
7th March 2008, 21:19
"muresan" chiar nu mi se pare un nume foarte unguresc :happy...

frustrarea intuneca judecata

YoYoyOi
7th March 2008, 21:19
A fost in afara careului.


pai nu mai vorbi cretinatati mai baiatule, ca enervezi lumea pe aici... una e in afara careului si alta e la 30 de metri. Numai sa provoci stii si sa vorbesti tampenii.

mocofan
7th March 2008, 21:19
:headbang::Psunt curios sa vad daca mai fac cei de la cfr vre-un dvd... :))

arlechinno
7th March 2008, 21:20
deci eu cobor pana la orizont sa mi iau o shaorma.daca pana ma intorc nu a egalat buzaul...o mananc!si mut si pe duna tv:yes:

YoYoyOi
7th March 2008, 21:21
Exagerezi!Nu au fost 30m au fost doar de 18-19 m....:happy

altul mai telijent ca celalalt :sleep:

bilantul primei reprize:
'15 - Cot in gura Cadu nesanctionat
'19 - Hentul lui Dubarbier nesanctionat
'33 – penalty gratuit
'38 – falut tare al lui Trica nesanctionat

asteptam cu interes repriza secunda :sleep:

zebe
7th March 2008, 21:21
ce rau se transmite meciu:headbang:

oricum frumos golu':)

Old H
7th March 2008, 21:21
frustrarea intuneca judecata

am facut doar o remarca... detest cfr-ul mai mult decat tine, relax ;)

Cristian
7th March 2008, 21:21
deci eu cobor pana la orizont sa mi iau o shaorma.daca pana ma intorc nu a egalat buzaul...o mananc!si mut si pe duna tv:yes:

E pauza in pauza nu au cum sa egaleze :happy

danpuric78
7th March 2008, 21:22
pai nu mai vorbi cretinatati mai baiatule, ca enervezi lumea pe aici... una e in afara careului si alta e la 30 de metri. Numai sa provoci stii si sa vorbesti tampenii.

:happy:happy
Bine yoy, daca esti stelist poti sa spui cate tampenii iti trec prin cap, si nu se supara nimeni. e ok.
in schimb a nunata un pic realitatea impotriva stelei, e o crima fara seaman.

Kainsashiki
7th March 2008, 21:22
iar fura astia la noi in tara:( mourinho, baga-l tata pe nunes ca sa rezolve meciul:mda:

tourist
7th March 2008, 21:23
deci eu cobor pana la orizont sa mi iau o shaorma.daca pana ma intorc nu a egalat buzaul...o mananc!si mut si pe duna tv:yes:

daca pana ma intorc nu a egalat buzaul... atunci e blat ! :D

TaciAcolo
7th March 2008, 21:23
iar fura astia la noi in tara:( mourinho, baga-l tata pe nunes ca sa rezolve meciul:mda:

care e nunes?:happy

arlechinno
7th March 2008, 21:24
E pauza in pauza nu au cum sa egaleze :happy

he he....esti optimist!nu sti tu ce coada e la maverick la ora asta:groggy:
si la cum joaca buzaul...doar aia de se incalzesc in pauza pot baga mingea in poarta.in timpul meciului...mai greu cu lobda:ok:

nr.zece
7th March 2008, 21:24
am facut doar o remarca... detest cfr-ul mai mult decat tine, relax ;)

eu iti sustineam ce spui nu te combateam
mesajul i se adresa aluia de la 2 posturi vede unguri
o fi frasu lui vadim :)

m8k
7th March 2008, 21:24
iar fura astia la noi in tara:( mourinho, baga-l tata pe nunes ca sa rezolve meciul:mda:

Ce fura???:happy

tourist
7th March 2008, 21:24
dumnezeu vede jaful asta facut de clujeni...
se termina cel putin egal meciul

genul asta de comentarii sunt facute ca si cum ai fi platit de onlinesport sa infierbanti lumea !...hehehe

Cristian
7th March 2008, 21:24
dumnezeu vede jaful asta facut de clujeni...
meciul se termina cel putin egal meciul

Da steaua care a jefuit campionatul asta ani la rand nu iei in seama ??? Tot mai vreti.

YoYoyOi
7th March 2008, 21:24
:happy:happy
Bine yoy, daca esti stelist poti sa spui cate tampenii iti trec prin cap, si nu se supara nimeni. e ok.
in schimb a nunata un pic realitatea impotriva stelei, e o crima fara seaman.

tu nu nuantezi ba, tu minti cu nerusinare si exagerezi cu scopul de a provoca!

danpuric78
7th March 2008, 21:24
"muresan" chiar nu mi se pare un nume foarte unguresc :happy...

Mai grav - a tradat pe romani si s-a dat cu ungurii.:happy

Spanzurat e prea putin. ars ar trebui. si toti ceilalti. sa ramana doar romanii adevarati: adica, becalii, stelistii si cu vadim:headbang::headbang:

zebe
7th March 2008, 21:25
dumnezeu vede jaful asta facut de clujeni...
meciul se termina cel putin egal meciul

Revino-ti

Trebuia sa vorbesti de jaf saptamana trecuta!

nr.zece
7th March 2008, 21:25
adica machedonii :)

Hard
7th March 2008, 21:26
cea mai tare galerie are cfr !!! :D
nici galeria de la otelul nu e asa de adevarata ca a cfr-ului :cry:

Kainsashiki
7th March 2008, 21:26
apropo, cica a fluierat hent la penalty, nu fault.......

alexuuBZ
7th March 2008, 21:27
:cry: lol harliner :P

Cristian
7th March 2008, 21:27
cea mai tare galerie are cfr !!! :D
nici galeria de la otelul nu e asa de adevarata ca a cfr-ului :cry:

Ai scris si tu ca sa te aflii in treaba si din prea multa frustrare... hai cefere... gata s-a zis cu ciobanii.. :evil:

danpuric78
7th March 2008, 21:28
tu nu nuantezi ba, tu minti cu nerusinare si exagerezi cu scopul de a provoca!

e unul care vorbeste de unguri, puscarii, jafuri si alte chestii din astea pe aici. Individul nu provoaca, ca e stelist.

eu provoc ca am exagerat si am "denaturat realitatea"
Daca te deranjeaza asa de tare, vezi ca Mesajul respecitiv e offtopic, asa ca sterge-l si gata.

YoYoyOi
7th March 2008, 21:28
apropo, cica a fluierat hent la penalty, nu fault.......

bine ca n-a fluierat offside la penalty :happy

m8k
7th March 2008, 21:28
altul mai telijent ca celalalt :sleep:

bilantul primei reprize:
'15 - Cot in gura Cadu nesanctionat
'19 - Hentul lui Dubarbier nesanctionat
'33 – penalty gratuit
'38 – falut tare al lui Trica nesanctionat

asteptam cu interes repriza secunda :sleep:

....si inca o saptamana de frustrare ca a castigat CFR! Daca nici acum nu vedeti ce fotbal joaca CFR si infometatii din crang nici nu trec de mijlocul terenului atunci sunteti......., foarte...frustrati!:lol:

alexuuBZ
7th March 2008, 21:28
da pan la urma cum a fost penalty? ca eu eram pe la magazin :) a fost penalty si a aparat minca sau cum?

Hard
7th March 2008, 21:29
hai cfr ,cristiane , te dai cu oricine numai sa piarda Steaua,:D cum ii zici tu la asta ? invidie,frustrare ...
nu`i nimic,lasa ca merge si asa ....

m8k
7th March 2008, 21:29
apropo, cica a fluierat hent la penalty, nu fault.......

Eu cred ca a fost fortare in atac!:happy

nr.zece
7th March 2008, 21:29
a fost hent
faza e pe fanatik
si jucatorul a fost busculat
asa ca mai subtire cu penalty inventat

Old H
7th March 2008, 21:30
eu iti sustineam ce spui nu te combateam
mesajul i se adresa aluia de la 2 posturi vede unguri
o fi frasu lui vadim :)

m-am prins dupa ce am postat ...shti tu, mintea romanului :P

YoYoyOi
7th March 2008, 21:30
....si inca o saptamana de frustrare ca a castigat CFR! Daca nici acum nu vedeti ce fotbal joaca CFR si infometatii din crang nici nu trec de mijlocul terenului atunci sunteti......., foarte...frustrati!:lol:

hai ma termina-te, ca tot ragusiti sunteti dupa meciul de saptamana trecuta... tot racniti ca disperatii ca nu v-a dat penalty, uite ca v-a dat penalty gratuit acum si tot n-ati marcat :happy

Kainsashiki
7th March 2008, 21:31
a fost hent


la reluarea din spatele portii se vede ca a atins mingea cu genunchiul. de altfel, la viteza cu care a venit mingea daca il lovea in mana nu sarea mingea 3 metri in fata.

tourist
7th March 2008, 21:32
Gigi Becali duce Bucurestiul inapoi cu 20 de ani..Imi pare rau de voi , frati din SUD . :D

Hard
7th March 2008, 21:32
Gigi Becali duce Bucurestiul inapoi cu 20 de ani..Imi pare rau de voi , frati din SUD . :D

si uite asa ajungem ca voi,demodati :D

nr.zece
7th March 2008, 21:33
si daca a atins cu genunchiul de ce nu protesteaza decat stelistii de pe forum?
fundasul stelutei chiar e multumit ca ia doar galben

The_Blonde
7th March 2008, 21:33
ce a ratat fabianni

Old H
7th March 2008, 21:34
....si inca o saptamana de frustrare ca a castigat CFR! Daca nici acum nu vedeti ce fotbal joaca CFR si infometatii din crang nici nu trec de mijlocul terenului atunci sunteti......., foarte...frustrati!:lol:

n-avem cum sa vedem cum joaca... transmisiunea e de toata jena si stadionul are locuri cat sa incapa mana aia de copii din galerie :P

Cristian
7th March 2008, 21:35
Ce sa mai ? Mai e ceva de comentat ? A trecut Dubarbier ala ca prin branza prin defensiva stelutei :D:D

The_Blonde
7th March 2008, 21:35
2-0 :D mi se pare absolut firesc :D o sa fie cam 4-1

nr.zece
7th March 2008, 21:35
iar fura cfr
a fost penalty pentru steluta

crissis
7th March 2008, 21:35
2-0 si poate asa au vazut si stelistii ce inseamna fotbal

mocofan
7th March 2008, 21:36
asta da

zebe
7th March 2008, 21:36
dubaaaaarbier!!!:yeah:

Hard
7th March 2008, 21:36
Ce sa mai ? Mai e ceva de comentat ? A trecut Dubarbier ala ca prin branza prin defensiva stelutei :D:D

cristian,hai sa strigam amandoi : gooooooool !!!!
otelul cand joaca ? te mai intereseaza ? :D

YoYoyOi
7th March 2008, 21:36
fantastic :cry:

inainte de a marca Dubarbier, Fabbiani il obstructioneaza pe fundasul Gloriei de langa care a marcat dubarbier :happy

tourist
7th March 2008, 21:37
si uite asa ajungem ca voi,demodati :D

Ma tem ca va trebui sa va uitati in cealalta parte : la bulgari . la sarbi... :D

Vladek
7th March 2008, 21:37
QED.

Dupa cum se vede, cand ai valoare (si CFR este o echipa valoroasa) castigi si daca au adversarii prima de 40 de milioane de dolari.

nr.zece
7th March 2008, 21:37
cred ca le da cfr acum sa zaca
ii satura de banii machedonului

Cristian
7th March 2008, 21:38
cristian,hai sa strigam amandoi : gooooooool !!!!
otelul cand joaca ? te mai intereseaza ? :D


Azi joaca CFR care castiga campionatu, steluta bucuresteana termina pe 4... maine joaca Otelul cu Uta, zile diferite... :cry: Mori de ciuda

tu26dor
7th March 2008, 21:38
fenomenal omul asta ... dubarbier ... a stiut sa se tina de minge si sa incrie un gol "perfect valabil"... (asta asa pt cei ce comenteaza aiurea arbitrajul, butoanele si toae alea alea... hi hi)....
ar trebui sa lasati frustrarile la o parte si sa remarcati ca dubarbier are ceva stofa, e bataios si poate mai mult decat arata...

pif
7th March 2008, 21:38
Inca 2 goluri ca sa fie asa cum cum am pronosticat.50000 egal si 10000 victorie:happy:happy:happy:happy:happy:happy:happy

Hard
7th March 2008, 21:39
Ma tem ca va trebui sa va uitati in cealalta parte : la bulgari . la sarbi... :D

fii serios ... :rolleyes:
mai sunt si acum ardeleni care se incalta cu fesul .

spartacus
7th March 2008, 21:39
fantastic :cry:

inainte de a marca Dubarbier, Fabbiani il obstructioneaza pe fundasul Gloriei de langa care a marcat dubarbier :happy

cred ca ajunge yoyo...te intelegem
ce gol a dat dubarbier:yeah::yeah::yeah:

crissis
7th March 2008, 21:40
fantastic :cry:

inainte de a marca Dubarbier, Fabbiani il obstructioneaza pe fundasul Gloriei de langa care a marcat dubarbier :happy

Esti dezamagita rau tare:evil: probabil de ciuda nici nu mai vezi bine.

2stupiddogs
7th March 2008, 21:41
Are putina legatura cu meciul acesta....
Gigi Becali și bătălia de la Cluj

March 6th, 2008 | Diverse

"Ieri dimineață, Gigi Becali a făcut o vizită în cantonamentul Gloriei Buzău, cu doar două zile înaintea meciului pe care trupa lui Ștefan Stoica îl va avea cu CFR Cluj.

- Ia! Drepți! A venit șeful vostru. Încă o dată, cine sînt eu?
- Șefu` nostru, nea Gigi!!!
- Greșit. Sînt “președintele președinților președinților”. Cum am ajuns aici?
- Pe sabia și pe labele matale de urs.
- Așa. Cine a zis asta?
- Eu.
- Bravo bă, cine ești tu?
- Romică Bunică.
- Păi bă Bunicăăă, fiindcă mi-am adus aminte, tu tot p-aici ești? O hahaleră, aia ești!
- Da, nea Gigi, o hahaleră, aia sînt! Am venit doar să-mi iau lucrurile. Plec imediat.
- Așa! Unde e mă ăla mic? Eric, tare și pe sus. Cum ai dat atunci cu Iașiul. Ai înțeles? Și să-ți schimbi numele. Auzi la el, Bicfalvi…
- Da, nea Gigi, dar…
- Bun! Ostașii mei, țineți minte ce vă spun. “Eu, cu viața mea, în fiecare dimineață cînd mă dau jos din pat, fac istorie.” Asta să faceți și voi!
Ia! Care e de la Steaua, să ridice mîna.
- 1-2-3…tu, lasă mîna jos…4-5… Hai bă Eze că am glumit. Ești la Steaua. Ha-ha-ha , mai rîdem și noi, ce naibii. Nu e bună atîta tensiune.
- Fane, tu de ce rîzi? Așa te concentrezi tu la meciul ăsta? Ești prieten cu Ando, nu? Vrei să te duci după Bunică, nu? Bine Fane, bineeee. Îi vezi? Pe ăștia cu mîinile pe sus, îi bagi pe toți.
- Da…
- Tu, ăla de lîngă ușă, cu mîna ridicată, cine ești?
- Magazioneru`.
- Așa băăă! Toata lumea să fie pregătită. Ăsta e spiritu`. Îl vezi Fane? P`ăsta-l pui lîngă Semedo, ai înțeles? Ia uite aici ce mușchi are! Bravo bă!
- Bă, da, parcă lipsește o mînă…
- A, da. E Nunez, încă n-a învățat românește. Ridică la mano, tu es de la Steaua!
- Steaua, si, claro. Hagi, Romania.
- Ieși afară! Ia uite la ăsta, vrea să mă enerveze cu Hagi al lui.
- Deci! “Acum aveți posibilitatea să dovediți că meritați să jucați din nou la Steaua. E momentul vostru.” Să n-aveți frică și să fiți puternici! Ca spartanii ăia…
- Augh, augh, augh!
- Ce s-aude, bă?
- Cîinii, nea Gigi. Luăm cu noi vreo 40, la intimidare.
- Așa! Bravo, sînt buni ăștia. La 4-5 dintre ei le dai niște cașcaval, să fie răi.
- Smărăndescule, ai rezolvat?
- Da, nea Gigi. Cică vin pe Brașov. Am otrăvit fîntînile, am ars ogoarele, am îndoit indicatoarele, bolovanii sînt la locul lor.
- Păi bă, noi mergem la ei.
- Și ce dacă, o luăm pe Pitești.
- Bun! ÎI băgăm într-o degringoladă totală. Dacă la Caracal s-a răsturnat caru`, la Cluj pierde CFR u` campionatu`. Să pomenească ei cine e Gigi Becali…"
scris de Daniel Sendre

YoYoyOi
7th March 2008, 21:42
CFR-istii astia de pe aici, comenteaza direct din tribune? :happy

danpuric78
7th March 2008, 21:42
fantastic :cry:

inainte de a marca Dubarbier, Fabbiani il obstructioneaza pe fundasul Gloriei de langa care a marcat dubarbier :happy

Yoy, mai esti moderatoare sau ai trecut pe post de duba, jjmihai, etc.? Dupa meciul din ghencea, eram indemnati de stelisti sa facem abstractie de greselile evidente ale lui tudor, si sa recunoastem ca "steaua a jucat mai bine".

Acum ce facem? au fost greseli de arbitraj mai evidente ca atunci? sau buzaul a jucat mai bine?

tourist
7th March 2008, 21:43
fii serios ... :rolleyes:
mai sunt si acum ardeleni care se incalta cu fesul .

Si in USA exista un orasel in care oamenii traiesc fara curent si fara apa de la robinet ... Tocmai de aia iti spun ca noi suntem prea educati ca sa fim intelesi de ...bisnitarii de langa bulgari si sarbi...
In rest , toate firmele se muta din carcinomul bucrestean la...Cluj . :D

arlechinno
7th March 2008, 21:43
bai parca nu asa ne intelesesem...:confused:
2-0....ia sa vedem ce e pe duna,ca tre sa ne obisnuim:P
e mai usor de digerat victoria 'visiniilor' cu o shaorma picanta:ok:...sa traiesc!!:happy
apropo....ma ut la cfr si astia au furat tot...cantecele galeriei..culorile echipamentului..i:yeah:

tu26dor
7th March 2008, 21:43
fantastic :cry:

inainte de a marca Dubarbier, Fabbiani il obstructioneaza pe fundasul Gloriei de langa care a marcat dubarbier :happy

fabiani a stiut sa tina omul si sa faca cular pt dubarbier. yoyo, eu chiar credeam ca te pricepi la fotbal cat de cat. daca era steaua la faza asta l-ai fi laudat pe fabiani pt culuarul facut. te rog treci peste ura care o ai pt. cluj si fii putin realista... chair am pretentia asta de la tine... (si eu sunt stelist, nu uita).

nr.zece
7th March 2008, 21:44
tare rau asta

Hard
7th March 2008, 21:44
Azi joaca CFR care castiga campionatu, steluta bucuresteana termina pe 4... maine joaca Otelul cu Uta, zile diferite... :cry: Mori de ciuda

nu mor deloc de ciuda,cfr merita campionatul asta mai mult decat alta echipa,insa recunosc ca mi-ar parea rau sa nu vad Steaua in CL la anul ... CL stii ce inseamna ,nu ? :D
acolo unde otelul nu va juca niciodata ...
...suporter de tastatura

Vladek
7th March 2008, 21:45
Hai, lasati prostiile. E evident ca CFR a jucat mai bine decat Buzaul, iar victoria extrem de probabila e mai mult decat meritata, cu tot cu penaltiul ala discutabil. Nu s-a jucat meciul acolo. Si asta o zice un stelist vechi :D

simi_id
7th March 2008, 21:45
Are oare fata Clujul de CL, dupa golul lui Dubarbier ? :o:

Cristian
7th March 2008, 21:45
nu mor deloc de ciuda,cfr merita campionatul asta mai mult decat alta echipa,insa recunosc ca mi-ar parea rau sa nu vad Steaua in CL la anul ... CL stii ce inseamna ,nu ? :D
acolo unde otelul nu va juca niciodata ...
...suporter de tastatura

Cine vorbea de suporter de tastatura londonezul spalator de vece-uri :happy:happy

YoYoyOi
7th March 2008, 21:46
Yoy, mai esti moderatoare sau ai trecut pe post de duba, jjmihai, etc.? Dupa meciul din ghencea, eram indemnati de stelisti sa facem abstractie de greselile evidente ale lui tudor, si sa recunoastem ca "steaua a jucat mai bine".

Acum ce facem? au fost greseli de arbitraj mai evidente ca atunci? sau buzaul a jucat mai bine?

incerc sa fiu si eu in ton cu moda :rolleyes:

@tudor, aia e obstructie, in orice ora din zi si din noapte ;)

nr.zece
7th March 2008, 21:47
yoyo, iti pierzi respectul castigat

danpuric78
7th March 2008, 21:47
CL stii ce inseamna ,nu ? :D


Dap. Praznicul pe care uefa il da in toamna, celor cuminti si ascultatori.:D

Hard
7th March 2008, 21:51
Cine vorbea de suporter de tastatura londonezul spalator de vece-uri :happy:happy

niciodata nu ma voi bucura de victoria altei echipe decat Steaua ,pe cand tu ...esti,asa cum mi-au spus si cativa otelari , un suporter de tastatura , si atat !

YoYoyOi
7th March 2008, 21:51
yoyo, iti pierzi respectul castigat

dupa cum am zis... incerc sa fiu in pas cu moda... Daca e la moda sa se acuze arbitraje, faulturi, penaltiuri, si alte rahaturi, trebuie sa fiu si eu la moda, nu?
Ca doar nu e moda asta doar pt anti-stelisti...

arlechinno
7th March 2008, 21:51
nooooo ,haide haide cfr......amu lupta pentru noi!!!no las ca-i bine-asa...noi vrem victoria...sa stingem toata palincaaa:yeah:

Hard
7th March 2008, 21:52
Dap. Praznicul pe care uefa il da in toamna, celor cuminti si ascultatori.:D

exact,si noi abia asteptam sa savuram o bere,doua si sa vedem fotbal adevarat.

tu26dor
7th March 2008, 21:53
yoyo, iti pierzi respectul castigat

nu vreau sa amintesc faza cu "ti-am spus eu..."


@tudor, aia e obstructie, in orice ora din zi si din noapte ;)
toata lumea il urmarea pe dubarbier, fabiani nu a facut decat sa-l pacaleasca pe fundas cu o demarcare falsa... toti asteptau pasa, sa fim seriosi... daca as fi fost fundas nu as fi atatcat mingea ci l-as fi tinut pe fabiani...a fost sau nu a fost obstructie, nu cred ca ar fi dat nici macar 1 din 10 arbitri fault. cel mult un cartonas galben dupa incheierea fazei... dar si de ala ma indoiesc...nu te supara... fii realista ... clujul joaca bine iar dubarbier e un real castig pt ei.

Cristian
7th March 2008, 21:53
niciodata nu ma voi bucura de victoria altei echipe decat Steaua ,pe cand tu ...esti,asa cum mi-au spus si cativa otelari , un suporter de tastatura , si atat !
iar jignirile tale imi arata ce educatie de 2 lei ai . rusine parintilor ce au crescut un astfel de individ in casa lor .


Nici nu te bucuri cand ia bataie Otelul... eu sunt cum vreau eu nu cum zici tu sau "suporterii otelari". Si asta imi e educatia cu asta defilez, in schimb tu ce ai invatat acolo in Londra in afara de sa instalezi wc-uri ?

nr.zece
7th March 2008, 21:53
nu prea iti iese
mai degraba te intergrezi in turma care contesta orice realizare a cfr-ului
mai lipseste sa incepi si tu cu ungurii ca sa fie totul perfect

mocofan
7th March 2008, 21:53
2-0 si poate asa au vazut si stelistii ce inseamna fotbal
am vazut

2stupiddogs
7th March 2008, 21:54
dupa cum am zis... incerc sa fiu in pas cu moda... Daca e la moda sa se acuze arbitraje, faulturi, penaltiuri, si alte rahaturi, trebuie sa fiu si eu la moda, nu?
Ca doar nu e moda asta doar pt anti-stelisti...

Asa,asa!Sa fim in pas cu moda si sa nu lasam bucurestenii astia sa crede ca noi e cu 20 de ani in urma lor....:groggy:

YoYoyOi
7th March 2008, 21:56
nu vreau sa amintesc faza cu "ti-am spus eu..."


toata lumea il urmarea pe dubarbier, fabiani nu a facut decat sa-l pacaleasca pe fundas cu o demarcare falsa... toti asteptau pasa, sa fim seriosi... daca as fi fost fundas nu as fi atatcat mingea ci l-as fi tinut pe fabiani...a fost sau nu a fost obstructie, nu cred ca ar fi dat nici macar 1 din 10 arbitri fault. cel mult un cartonas galben dupa incheierea fazei... dar si de ala ma indoiesc...nu te supara... fii realista ... clujul joaca bine iar dubarbier e un real castig pt ei.

o demarcare falsa e una... in momentul in care te bagi intr-un adversar ca sa-l opresti din actiune se numeste obstructie. Si Fabbiani asta a facut. L-a impiedicat pe ala sa continue alergarea dupa Dubarbier, pe care nu l-a mai prins din urma si a putut marca...
Si pt ce ma rog sa dea cartonas galben la finalul fazei, daca nu era nimic neregulamentar?

danpuric78
7th March 2008, 21:56
exact,si noi abia asteptam sa savuram o bere,doua si sa vedem fotbal adevarat.

Pai marti si miercuri am vazut fotbal adevarat. Serios. Si bere am savurat.

Doar ca nu vad legatura cu echipele noastre.

Hard
7th March 2008, 21:57
cristian,de cand ne-am tras noi doi de sireturi ca sa iti poti permite sa faci astfel de afirmatii la adresa mea ? daca ai vreo problema personala cu mine,te invit la o discutie intre 4 ochi ca sa lamurim problema.sunt in galati acum
acei suporteri otelari sunt aproape de echipa meci de meci,pe ei ii cred.
sper sa dea si buzau un gol,sa le para rau ca au fost aproape de banii lui gigi :D

Hard
7th March 2008, 21:58
Pai marti si miercuri am vazut fotbal adevarat. Serios. Si bere am savurat.

Doar ca nu vad legatura cu echipele noastre.

nu ai vazut fotbal la Steaua-Arsenal ?

arlechinno
7th March 2008, 21:58
Asa,asa!Sa fim in pas cu moda si sa nu lasam bucurestenii astia sa crede ca noi e cu 20 de ani in urma lor....:groggy:

s sti ca nu e asa.nu poti generaliza dup o parere.
noi nu avem nicio treaba.sunt oameni si oameni peste tot:)
iar in romania....nu e nimeni cu nici un deceniu inainte...suntem toti mult mult prea inapoi fata de 'alte meleaguri':no:

nr.zece
7th March 2008, 21:59
pana maine daca joaca nu dau astia gol

Zax
7th March 2008, 22:00
Stefan Stoica sclavul lui Muresan, Gloria ***** nu e in stare sa bage mingea in poarta nici de pe linia porti.....

nr.zece
7th March 2008, 22:01
Stefan Stoica sclavul lui Muresan, Gloria ***** nu e in stare sa bage mingea in poarta nici de pe linia porti.....

:happy:happy:happy
alt scenariu
:happy:happy:happy

2stupiddogs
7th March 2008, 22:02
s sti ca nu e asa.nu poti generaliza dup o parere.
noi nu avem nicio treaba.sunt oameni si oameni peste tot:)
iar in romania....nu e nimeni cu nici un deceniu inainte...suntem toti mult mult prea inapoi fata de 'alte meleaguri':no:

Cam asa cred si eu,da' mai e unii care crede ca ardelenii incalta "fesurile"!(ce ciudatenii e si fesurile astea ?!? :thinkso:)

danpuric78
7th March 2008, 22:03
nu ai vazut fotbal la Steaua-Arsenal ?

TU confunzi fotbalul adevarat cu zaharelul care sa da celor cuminti.

La steaua n-am mai vazut fotbal adevarat de la protasov.

tu26dor
7th March 2008, 22:04
o demarcare falsa e una... in momentul in care te bagi intr-un adversar ca sa-l opresti din actiune se numeste obstructie. Si Fabbiani asta a facut. L-a impiedicat pe ala sa continue alergarea dupa Dubarbier, pe care nu l-a mai prins din urma si a putut marca...
Si pt ce ma rog sa dea cartonas galben la finalul fazei, daca nu era nimic neregulamentar?

ti-am spus... eu ca si fundas... as fi tinut de fabiani cu dindii pt dubarbier intrase in unghi si era normal sa paseze. teoretic... practic s-a intamplat ca fabiani sa fie cu un poas in fata fundasului si sa nu ii mai lase acestuia optiunea de a se gandi daca mai fuge dupa dubarbier sau asteapta centrarea... cartonase galbene se mai dau si pt obstructii care nu tin de jocul in sine... (fabiani i-a luat faza fundasului si teoretic ai putea spune ca a fost obstructie, insa clar, 99,9% nu cred ca se putea opri jocul acolo... )
nu te supara... dar nu cred ca are sens sa mai insistam pe acest subiect...

arlechinno
7th March 2008, 22:04
Cam asa cred si eu,da' mai e unii care crede ca ardelenii incalta "fesurile"!(ce ciudatenii e si fesurile astea ?!? :thinkso:)

cum am zis....'e oameni si oameni':happy.categoria se vede pe parcurs,sau cateodata f repede.una din ele iese mai usor la iveala.;)
ia zi...pornostic pt duminica?:)

YoYoyOi
7th March 2008, 22:05
nici nu mai vreau sa insist Tudor, fiecare ramane cu parerea sa...

Cristian
7th March 2008, 22:06
cristian,de cand ne-am tras noi doi de sireturi ca sa iti poti permite sa faci astfel de afirmatii la adresa mea ? daca ai vreo problema personala cu mine,te invit la o discutie intre 4 ochi ca sa lamurim problema.sunt in galati acum
acei suporteri otelari sunt aproape de echipa meci de meci,pe ei ii cred.
sper sa dea si buzau un gol,sa le para rau ca au fost aproape de banii lui gigi :D

Pai nici tu nu ma cunosti Sebastian Oancea ca sa poti spune de mine ca sunt suporter de tastatura... sunt cum sunt si nu priveste pe nimeni viata mea privata. Parerea celorlalti nu conteaza, pot fi ei si otelari... Pentru tine ce inseamna suporter de tastatura sau pentru "ceilalti otelari care sunt aproape de echipa meci de meci si pe care tu ii crezi" ?? Sa ai un dosarel penal sau ce ??? Daca stai sa te gandesti si tu accesezi internetu si "ceilalti otelari" acceseaza internetu. Si-n plus ti-am spus e treaba mea cum sunt, nu am voie sa-mi spun o opinie cu privire la castigatoarea campionatului ???

OT: meci castigat lejer de CFR... in 10 min nu cred ca se mai intampla mare lucru.

2stupiddogs
7th March 2008, 22:07
cum am zis....'e oameni si oameni':happy.categoria se vede pe parcurs,sau cateodata f repede.una din ele iese mai usor la iveala.;)
ia zi...pornostic pt duminica?:)

BATEM!!!LOGIC,nu-i asa?:D

tu26dor
7th March 2008, 22:07
nici nu mai vreau sa insist Tudor, fiecare ramane cu parerea sa...

deh... yoyo ... eu te respect in continuare si tot cu steaua tin... chiar daca parerile ne sunt diferite.

Dani3l
7th March 2008, 22:08
Astia de la cfr,au furat ceva de la STEAUA...peluza striga "cfr" tribuna "victorie" ....:happy :happy
Nu degeaba s-au numit STEAUA cfr...:happy

Zax
7th March 2008, 22:08
cum frate sa nu legi 2 pase consecutive si sa te dribleze cfr-u de zici ca trec prin branza?

cum mama masii sa joci de parca e amical.... cu Steaua si-au dat viata pe teren cu astia zici ca se dau in barci......patetic, in C cu *****u asta de echipa

TaciAcolo
7th March 2008, 22:09
cum frate sa nu legi 2 pase consecutive si sa te dribleze cfr-u de zici ca trec prin branza?

cum mama masii sa joci de parca e amical.... cu Steaua si-au dat viata pe teren cu astia zici ca se dau in barci......patetic, in C cu *****u asta de echipa

clar blat ..in avion fabricat:drak::happy

arlechinno
7th March 2008, 22:11
BATEM!!!LOGIC,nu-i asa?:D

orice e posibil.eu sper totusi sa nu:)logic..dar nu poti sti niciodata.depinde cum ii alege rednic.
canu a zis ca vin aici sa fie care pe care..sa vedem.meciul o sa fie frumos.
o sa ma crezi fanatic sau necunascator al fenomenului,dar nu stiu de ce presimt o victorie la 3 goluri alor nostri.poate e doar de la salitos urile baute:D

Cristian
7th March 2008, 22:12
Au strigat suporterii clujeni: "Hei hei Pandurii" sau mi s-a parut mie ? :D:D

Zax
7th March 2008, 22:12
clar blat ..in avion fabricat:drak::happy

a sarit Atittla Paskany cu banu , probabil au dublat oferta, le-au dat 20.000 sa nu se se omoare cu firea la meciu asta... :ok:

Hard
7th March 2008, 22:12
Pai nici tu nu ma cunosti Sebastian Oancea ca sa poti spune de mine ca sunt suporter de tastatura... sunt cum sunt si nu priveste pe nimeni viata mea privata. Parerea celorlalti nu conteaza, pot fi ei si otelari... Pentru tine ce inseamna suporter de tastatura sau pentru "ceilalti otelari care sunt aproape de echipa meci de meci si pe care tu ii crezi" ?? Sa ai un dosarel penal sau ce ??? Daca stai sa te gandesti si tu accesezi internetu si "ceilalti otelari" acceseaza internetu. Si-n plus ti-am spus e treaba mea cum sunt, nu am voie sa-mi spun o opinie cu privire la castigatoarea campionatului ???

OT: meci castigat lejer de CFR... in 10 min nu cred ca se mai intampla mare lucru.

dar se vede ma ca esti suporter de tastatura,vad si altii ... asta arati .... scuza-ma daca te supara adevarul.

arlechinno
7th March 2008, 22:13
faza e a s au speriat putin astia de la cluj.in tur nu ii vedeai sa strige pentru adversarii contracandidatelor.
hey hey pandurii...striga ei degeaba cred.:)

Cristian
7th March 2008, 22:14
dar se vede ma ca esti suporter de tastatura,vad si altii ... asta arati .... scuza-ma daca te supara adevarul.

Iar tu ce esti cu 15.000 de postari ?:confused: Si asta e parerea ta, si ti-am mai zis, parerea ta si a celorlalti de incredere prieteni nu conteaza :ok:

2stupiddogs
7th March 2008, 22:14
orice e posibil.eu sper totusi sa nu:)logic..dar nu poti sti niciodata.depinde cum ii alege rednic.
canu a zis ca vin aici sa fie care pe care..sa vedem.meciul o sa fie frumos.
o sa ma crezi fanatic sau necunascator al fenomenului,dar nu stiu de ce presimt o victorie la 3 goluri alor nostri.poate e doar de la salitos urile baute:D

Stai sa ne intelegem!Ai cerut "pornostic"!(citeste atent!)Daca-mi cereai pronostic,spuneam ca nu vorbesc decat dupa meci!:D

TaciAcolo
7th March 2008, 22:14
Au strigat suporterii clujeni: "Hei hei Pandurii" sau mi s-a parut mie ? :D:D

bv lor :ok: macar sa jucam maine cum am jucat cu cfr..in tur

TaciAcolo
7th March 2008, 22:15
a sarit Atittla Paskany cu banu , probabil au dublat oferta, le-au dat 20.000 sa nu se se omoare cu firea la meciu asta... :ok:

cum draq ma sa dea bani la un meci cu buzau:groggy:

arlechinno
7th March 2008, 22:17
Stai sa ne intelegem!Ai cerut "pornostic"!(citeste atent!)Daca-mi cereai pronostic,spuneam ca nu vorbesc decat dupa meci!:D

he he:) atunci e bine.oricum e normal sa speri ca o sa castigi ai tai.fie ce o fi,doar sa vedem un meci sex:lol:

Zax
7th March 2008, 22:18
cum draq ma sa dea bani la un meci cu buzau:groggy:

a cumparat jucatori, nu pe toti dar suficienti ... in ce tara traiesti este o practica frecventa in Romania !

Ioca10
7th March 2008, 22:18
Hai sa recunoastem ca astia de la buzau sunt slabi....au facut egal cu Farul...aici era normal sa piarda.
Felicitari CFR azi au fost mai buni.
Arbitrajul a fost ok...nu va mai legati atat de el;)

Dani3l
7th March 2008, 22:18
tu foca, tu vorbesti de provocari? oaie oarba ce esti.....:rosu:
Vocabular de .....ingriitor de vaci...:D

delaparis
7th March 2008, 22:18
dar se vede ma ca esti suporter de tastatura,vad si altii ... asta arati .... scuza-ma daca te supara adevarul.


daca iti spun ca faci trolling poate ca il intelegi pe Vlad :rolleyes:

Iar daca ai un avert poate ca ma intelegi si pe mine :cool:

Hard
7th March 2008, 22:19
Au strigat suporterii clujeni: "Hei hei Pandurii" sau mi s-a parut mie ? :D:D

de ce te miri ? tu nu esti fan cfr ?

Hard
7th March 2008, 22:19
daca iti spun ca faci trolling poate ca il intelegi pe Vlad :rolleyes:

Iar daca ai un avert poate ca ma intelegi si pe mine :cool:

si tu esti suporter de tastatura,delaparis.uita-te la nr de postari :cry: daca ai >15 mii inseamna ca esti suporter de tastatura.eu beau ursus,tu ?

Zax
7th March 2008, 22:19
Prestatie Patetica (fara Rautate) A Echipei Cacacioase Din Buzau, !!!!!!!!!

Dani3l
7th March 2008, 22:20
Mama,ce "razboaie" pe ols...s-a terminat cu armonia ols?!:D

arlechinno
7th March 2008, 22:21
si uite asa a mai trecut o saptamana...o luam de la capat luni daca luam 3 puncte duminica.si asteptam meciurile tari ale cfr ului.ca spre final se aduna norii in calendarul lor.
concluzia....hey hey ya pandurii:ok:

TaciAcolo
7th March 2008, 22:21
absolut v-au tradat fratii si prietenii


:happy:happy:happy:happy:happy

Cristian
7th March 2008, 22:21
de ce te miri ? tu nu esti fan cfr ?

Hai ca o dam in diverse iar aici suntem pe Intern. Nu sunt fan CFR, doar ca vreau ca CFR sa castige campionatul sa-i faca in ciuda la cioban si la borcica...asta e tot. Hai salut, o viata buna.
OT Victorie meritata a CFR-ului, degeaba a incercat El Ciobano sa faca manevre ca au fost sortite esecului.

PerVersion
7th March 2008, 22:22
si uite asa a mai trecut o saptamana...o luam de la capat luni daca luam 3 puncte duminica.si asteptam meciurile tari ale cfr ului.ca spre final se aduna norii in calendarul lor.
concluzia....hey hey ya pandurii:ok:

Sa inteleg ca doar CFR-ul mai are meciuri tari?! :)

tu26dor
7th March 2008, 22:22
cfr a obtinut 3 puncte fara prea mare efort, generand mai multe discutii in tribune si pe forum decat pe teren... un 2-0 concludent fara emotii. steaua si rapid sunt obligate sa castige pt a tine lupta aprinsa ...

Zax
7th March 2008, 22:22
absolut v-au tradat fratii si prietenii


:happy:happy:happy:happy:happy

spre deosebire de meciu asta , cu Steaua "fratii" au jucat "cu rautate" si au batut Steaua in meciu direct

danpuric78
7th March 2008, 22:23
S-a dovedit ca becali i-a inflamat de pomana pe stelisti.

prezenta inspiratoare a ciobanului si euroii promisi de el n-au reusit sa-i transforme pe buzoieni in "inimi de lei". Si caderea clujului nu a inceput inca.

Sa vedem daca nu va incepe caderea stelei la Tg. jiu.
Iar pentru stelisti un sfat: mai bine ati vedea de locul 2 decat de cfr. mai aveti de recuperat 3 puncte fata de rapid, ceea ce nu e usor, ma rog daca becali n-a rezolvat deja.

TaciAcolo
7th March 2008, 22:23
Hai ca o dam in diverse iar aici suntem pe Intern. Nu sunt fan CFR, doar ca vreau ca CFR sa castige campionatul sa-i faca in ciuda la cioban si la borcica...asta e tot. Hai salut, o viata buna.
OT Victorie meritata a CFR-ului, degeaba a incercat El Ciobano sa faca manevre ca au fost sortite esecului.

si eu la fel si probabil foarte multi care ....s-au saturat de un oier!

2stupiddogs
7th March 2008, 22:24
Sa inteleg ca doar CFR-ul mai are meciuri tari?! :)

Stai linistit,au si ei....dar INCA nu stiu!;)

BAK
7th March 2008, 22:24
Vocabular de .....ingriitor de vaci...:D

corect....intreab-o pe mata ce bine am grija de ea:ok:

spartacus
7th March 2008, 22:24
Un penalty dat aiurea. Bine ca a fost ratat...
Nu cred ca victoria poate fi contestata de cineva. Mai avem 12 etape...

Forza CFR!!!

Zax
7th March 2008, 22:24
au facut cheliosu si ********u in schimb manevre

m8k
7th March 2008, 22:24
Prima oierului se reporteaza pentru etapa urmatoare!!!:happy:happy:happy

crissis
7th March 2008, 22:25
Victorie meritata a CFR-ului.

arlechinno
7th March 2008, 22:26
Sa inteleg ca doar CFR-ul mai are meciuri tari?! :)

nici vorba.doar ca voi aveti cel mai mult de pierdut,deci pt voi sunt cele mai imortante:)iar primele meciuri din calendar au fost lejere.pana si ala cu steaua.
mergeti la dinamo si urziceni,vin poli si rapidul..mai e mult pana departe;)

m8k
7th March 2008, 22:26
au facut cheliosu si ********u in schimb manevre

Cateva manevre fine cu Ferrariul din doatare!:happy

Dani3l
7th March 2008, 22:26
si eu la fel si probabil foarte multi care ....s-au saturat de un oier!

Vai,fantastic...:happy si eu m-am saturat de echipa tinuta de mitica si de SNL...Duceti-va unde va e locul,adica in B!:D
A fost simulare la 11m?Nu m-am uitat la meci...
Daca a fost, sper ca Muresan sa puna faza pe dvd si sa trimita la UEFA,FIFA,CEDO,ONU,UNICEF,NATO!:lol:
M8K,vai,draga,dar si tu esti suporter de tastatura?!Ai ramas sa te lupti pe ols!?:happy

m8k
7th March 2008, 22:29
Fortza Pandurii!!!:ok: