PDA

View Full Version : Steaua - HCM Constanta



resita
3rd March 2008, 10:20
Dumninica 09.03.2008

Si se apropie meciul care poate decide campioana de pe acum.

Steaua are 4 pct. peste HCM iar o victorie ii va asigura titlul in proportie de 99%

Pareri despre acest derby aici

YoYoyOi
3rd March 2008, 10:21
asta o sa fie meciul meciurilor :yeah:
Forza Steaua /OLE/

resita
3rd March 2008, 12:18
sper ca sport.ro sa transmita meciul in direct

adriana18p
3rd March 2008, 12:28
din cate am aflat il transmite la 13 in premiera
dar nu conteaza pt mine eu o sa fiu la meci , sper sa fie un meci frumos si Hai Steaua :yeah:

resita
3rd March 2008, 13:00
din cate am aflat il transmite la 13 in premiera
dar nu conteaza pt mine eu o sa fiu la meci , sper sa fie un meci frumos si Hai Steaua :yeah:

da, ai dreptate :headbang:

sa-mi bag .... in ei de nesimtiti, este derby-ul campionatului si ei nu-l transmit live :rosu::rosu::rosu:

adriana18p
3rd March 2008, 13:13
e naspa ca nu transmit live asemenea meci , din campionatul masculin mai mereu au transmis in premiera

YoYoyOi
3rd March 2008, 13:26
poate se razgandesc pana atunci :D

lucian_iasi
3rd March 2008, 19:59
Au meci din liga II la 11 :headbang::headbang: 11.00
Fotbal Liga 2, Drobeta Turnu Severin - FC Arges (DIRECT) :headbang::headbang:

Kooler
3rd March 2008, 22:33
Au meci din liga II la 11 :headbang::headbang: 11.00
Fotbal Liga 2, Drobeta Turnu Severin - FC Arges (DIRECT) :headbang::headbang:

Fotbalul asta e sport dat :drak: Oricum HCM va castiga sunt sigur de asta, ce e mai rau e ca nu asigura titlul aceasta victorie si steaua trebuie sa se mai impiedice ca sa ia Hcm titlul. Va fi totusi un meci frumos in care ambele echipe vor apasa pedala la maxim, nu ca in alte meciuri.

fan handbal
3rd March 2008, 22:36
Castiga Steaua fara probleme !

cimitiru branesti
3rd March 2008, 23:22
Nu stiu daca fara probleme, pentru ca HCM nu e o echipa rea, dar sint convins ca vom bate si vom fi, practic, campioni.

cimitiru branesti
3rd March 2008, 23:27
Oricum HCM va castiga sunt sigur de asta
De ce esti sigur? :) Ai vazut vreodata Steaua in returul asta, ca sa poti face o comparatie lucida? Daca am lua ca numitor comun meciurile ambelor echipe cu Dinamo, spre exemplu, HCM a parut cu doua clase sub Steaua; in nici un caz nu vad vreun argument care ti-ar putea da dreptul sa crezi ca bateti fara probleme. Ori nu te duce prea mult capul, ori nu acorzi suficienta atentie avertismentelor gen "Alcoolul dauneaza grav sanatatii"

resita
3rd March 2008, 23:40
Steaua nu mai este echipa din tur, este in scadere de forma dar cu toate acestea va castiga meciul cu HCM.

bIG bROTHER
4th March 2008, 13:27
E incredibil cum un post care se numeste sport. ro, nu fotbal.ro, poate sa dea mai multa importanta unui meci mediocru din liga a II-a decat unui derby care poate decide campioana Romaniei la handbal!

In fine, asa cum am postat si aici (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=226744), cred ca HCM-ul se va impune. E cea mai pe val echipa din Romania, iar Steaua nu mai are jocul din tur.
Tot ceea ce pot sa sper e ca arbitrii nu vor iesi in evidenta!

rob_din
4th March 2008, 16:34
Steaua va castiga foarte clar

Kooler
5th March 2008, 09:57
De ce esti sigur? :) Ai vazut vreodata Steaua in returul asta, ca sa poti face o comparatie lucida? Daca am lua ca numitor comun meciurile ambelor echipe cu Dinamo, spre exemplu, HCM a parut cu doua clase sub Steaua; in nici un caz nu vad vreun argument care ti-ar putea da dreptul sa crezi ca bateti fara probleme. Ori nu te duce prea mult capul, ori nu acorzi suficienta atentie avertismentelor gen "Alcoolul dauneaza grav sanatatii"

Am vazut HCM-ul care lupta doar la victorie. Cum au spus si in meciul cu Dinamo, gandul ca ar putea pierde orice urma de sansa la titlu ii macina.
N-avem osti, dar iubirea de castig eu zid, ca nu se-nfioreaza de faima stelei.

alex-hcm
5th March 2008, 11:51
Va castiga HCM-ul la scor. Fara emotii baietii de la constanta nu au nicio emotie pentru acest meci, pentru ca sunt profesionisti. Pentru ei nu exista decat cuvantul victorie. Iar victoria va veni fara probleme , stiu eu de ce si veti vedea. Acum ramane de vazut daca luam si campionatul dar de batut HCM castiga fara dubii duminica. Stati fara grija suporteri ai HCM-ului, baietii sunt mult prea montati ca se puna probleme o echipa ca Steaua! Pronostic : Steaua - HCM Constanta 25-32

resita
5th March 2008, 12:17
Va castiga HCM-ul la scor. Fara emotii baietii de la constanta nu au nicio emotie pentru acest meci, pentru ca sunt profesionisti. Pentru ei nu exista decat cuvantul victorie. Iar victoria va veni fara probleme , stiu eu de ce si veti vedea. Acum ramane de vazut daca luam si campionatul dar de batut HCM castiga fara dubii duminica. Stati fara grija suporteri ai HCM-ului, baietii sunt mult prea montati ca se puna probleme o echipa ca Steaua! Pronostic : Steaua - HCM Constanta 25-32

prea mult entuziasm, ai uitat ca mai exista si alti factori intr-un meci cum ar fi aportul publicului si cel al fluierasilor.

Sincer chiar daca HCM joaca mai bine nu cred ca vor castiga acest meci.

O sa discutam mai multe dupa meci dar eu imi mentin parerea ca Steaua va face tot posibilul sa castige acest meci. ;)

rob_din
5th March 2008, 12:27
Dumnezeule, nici nu s-a jucat meciul si incepeti sa va planget de arbitraj. N-ar fi mai bine sa nu se prezinte Steaua ca sa castigati linistiti?
oricum e culmea sa se planga de arbitraje HCM

resita
5th March 2008, 12:37
Dumnezeule, nici nu s-a jucat meciul si incepeti sa va planget de arbitraj. N-ar fi mai bine sa nu se prezinte Steaua ca sa castigati linistiti?
oricum e culmea sa se planga de arbitraje HCM

normal ca discutam si despre arbitraj deoarece stim de ce sunt in stare fluierasii si stim si de unele influente in handbal si am vazut si meciuri care au fost stricate de cei 2 fluierasii.

ca fost jucator de handbal cred ca sti mai bine ca mine cum sta treaba, nu stiu unde ai jucat si nici la ce grupa, dar ar trebui sa sti asta.

rob_din
5th March 2008, 13:30
normal ca discutam si despre arbitraj deoarece stim de ce sunt in stare fluierasii si stim si de unele influente in handbal si am vazut si meciuri care au fost stricate de cei 2 fluierasii.

ca fost jucator de handbal cred ca sti mai bine ca mine cum sta treaba, nu stiu unde ai jucat si nici la ce grupa, dar ar trebui sa sti asta.

Dar normal ca stiu ca arbitrii pot influenta (chiar decide ) un meci. Dar asta poti s-o spui dupa meci nu inainte. Acum pot sa spun si eu ca bag mana in foc ca HCM-ul va castiga datorita arbitrajului. E corect?

resita
5th March 2008, 13:38
Dar normal ca stiu ca arbitrii pot influenta (chiar decide ) un meci. Dar asta poti s-o spui dupa meci nu inainte. Acum pot sa spun si eu ca bag mana in foc ca HCM-ul va castiga datorita arbitrajului. E corect?

da, de aceea e un forum sa avem si pareri diferite. :D

Kooler
5th March 2008, 21:59
Nu inteleg... Cu cine tine arbitrajul?

Snake_21
5th March 2008, 22:50
Aoleo deci a devenit problema generala arbitraju :angry: Pronosticu meu Steaua castiga :D

Kooler
6th March 2008, 09:53
Aoleo deci a devenit problema generala arbitraju :angry: Pronosticu meu Steaua castiga :D

Pai a devenit, ca vor fi contacte dure, dar la limita si v-a fi greu de decis. Poate ar trebuii sa ne antrenam la sala de forta inaintea meciului.

radutu
9th March 2008, 11:17
Rusine postului Sport.ro. In loc sa dea in direct derbyul campionatului la handbal, ei dau un meci obscur de divizia B la fotbal.Si asta chiar daca joaca liderul FC Arges.

resita
9th March 2008, 12:55
si Steaua devine campioana

Steaua - HCM Constanta 34-28

YoYoyOi
9th March 2008, 13:01
bravo baietii /OLE/

Dani3l
9th March 2008, 13:18
V-am pupat!:D Era si normal sa castige...Bravo!:D

rob_din
9th March 2008, 13:32
si Steaua devine campioana

Steaua - HCM Constanta 33-28

Cred ca de la arbitrii li se trage constantenilor infrangerea:)

Serios vorbind, Steaua e cea mai buna echipa din Romania ceea ce e foarte ingrijorator avand in vedere parcursul din Europa

YoYoyOi
9th March 2008, 13:44
ce meci superb a putut fi :shocked:

astia de la sport.ro sunt de toata jena ca n-au dat meciul in direct :ciocan:

resita
9th March 2008, 13:50
ce meci superb a putut fi :shocked:

astia de la sport.ro sunt de toata jena ca n-au dat meciul in direct :ciocan:


cica nu facea audienta la ora 11:oo :rosu::rosu::rosu:

YoYoyOi
9th March 2008, 14:55
cica nu facea audienta la ora 11:oo :rosu::rosu::rosu:

bine ca au facut cu Drobeta si Argesul :angry:

oricum, superb meciul.. cata incrancenare si cata tensiune... absolut excelenta partida :yeah:

cimitiru branesti
9th March 2008, 14:56
Va castiga HCM-ul la scor. Fara emotii baietii de la constanta nu au nicio emotie pentru acest meci, pentru ca sunt profesionisti. Pentru ei nu exista decat cuvantul victorie. Iar victoria va veni fara probleme , stiu eu de ce si veti vedea. Acum ramane de vazut daca luam si campionatul dar de batut HCM castiga fara dubii duminica. Stati fara grija suporteri ai HCM-ului, baietii sunt mult prea montati ca se puna probleme o echipa ca Steaua! Pronostic : Steaua - HCM Constanta 25-32
Ai crede ca vorbeste despre vreo super-echipa, nu de mascaricii din port cu care a maturat Steaua pe jos azi. Greu de gasit vreo scuza, poate doar faptul ca l-or fi excitat victoriile cu echipele amarate pe care le-au intalnit rechinii pana acum si si-a pierdut simtul masurii.

Gontel
9th March 2008, 16:34
in sfarsit aproape de un titlu dupa atata vreme! bravo baieti! /OLE/

Kooler
9th March 2008, 16:42
in sfarsit aproape de un titlu dupa atata vreme! bravo baieti! /OLE/

S-a plictisit HCM-ul de titlu. Sa-l mai dea si la astia ca nu l-au mai vazut de mult.

YoYoyOi
9th March 2008, 17:19
de 7 ani e ceva vreme :rolleyes:

Snake_21
9th March 2008, 17:52
Bv baieti pentru victorie , Steaua e 90% campioana, super meci facut de Steaua azi:D

rob_din
11th March 2008, 18:32
Învinsă în derby-ul campionatului de Steaua (28-34), HCM Constanța acuză în termeni duri arbitrajul cuplului vâlcean Pleșa / Pripas. Directorul executiv Nurhan Ali reclamă trei faze, toate petrecute în debutul partidei. “Steaua ar fi trebuit să aibă trei jucători eliminați în primele șase minute. Novanc (min.2) și Rudic (min.4) pentru tampoane în figura lui Nadoveza, iar cea mai revoltătoare fază este cea cînd Georgescu (min.6) îl lovește cu pumnul în față pe Hejtmanek în momentul în care Nadoveza arunca la poartă”, a afirmat Nurhan Ali. Oficialul clubului constănțean a reclamat și organizarea asigurată de clubul gazdă: “Nu este posibil ca galeria Stelei să fie la cîțiva pași de banca noastră de rezerve. Mai mult, masorul Stelei, Gheorghe Drăgan, care este și masorul echipei naționale masculine, a pendulat pe toată durata partidei pe linia de margine și i-a înjurat pe handbaliștii noștri, în special pe Stănescu, Toma și Timofte, care sunt componenți ai echipei naționale. Îl rog pe domnul Gațu să ia măsuri. Dacă Gheorghe Drăgan va rămîne masorul echipei naționale clubul HCM nu va mai permite jucătorilor să răspundă convocărilor, asumându-și orice risc!”. Deficiențele de organizare au fost amendate și de fostul antrenor al Stelei, Vasile Stângă, în prezent tehnician al formației constănțene: “A fost o atmosferă de golănie, creată de oamenii din anturajul MFA. La Steaua nu exista așa ceva înainte”.

rob_din
11th March 2008, 18:32
Ce sa spun, mare pierdere

cimitiru branesti
12th March 2008, 01:41
Ce sa spun, mare pierdere
Subscriu...mari jucatori are Constanta la nationala...un pitic mai mititel decat fanionul de colt(Toma), un psihopat(Stanescu) si un neica-nimeni(Timofte). :yeah: Cat despre Ali, mi se pare irecuperabil, singurul lucru care ar merge cu el fiind "solutia Kennedy".

Kooler
12th March 2008, 08:20
Subscriu...mari jucatori are Constanta la nationala...un pitic mai mititel decat fanionul de colt(Toma), un psihopat(Stanescu) si un neica-nimeni(Timofte). :yeah: Cat despre Ali, mi se pare irecuperabil, singurul lucru care ar merge cu el fiind "solutia Kennedy".

Bine ca a avut steaua de unde lua... Mare club...

cimitiru branesti
12th March 2008, 14:17
Mare club, nea caisa, ca are 27 de titluri, pe cand voi ati aparut ca un purice prost doar de vreo cativa ani pe scena performantei, si nu ne veti ajunge in veci :)

alex-hcm
12th March 2008, 19:19
Da dar voi ati luat titlurile atunci pe vremea comunista cand numai dinamo si steaua aveau voie. Asa ca scutiti-ne de pretentiile voastre... doar ne-ati batut si voi o data intr-un sezon si mare bucurie. Asta e ati luat campionatu, o sa va faceti de ras in Champions League, saracii de voi o echipa cu experienta de Challenge Cup o sa ajunga in Liga. Wow o sa dati cu capul asa tare ca atunci cand veti simti lovitura veti fi iesit deja din grupe cu nici mai mult nici mai putin decat zero puncte. Dar pana atunci Constanta o sa va ia cupa, nah macar asta a ramas sa o luam,,, ca de batut pe HCM nu mai bateti,, sau credeti fanteziile asa zisului expert Cazacu in handbalul romanesc? Ha Ha Ha. Vorbim la Cupa Romaniei cand o sa iesiti din sala de rusine... Dar pana atunci tre sa va felicit pentru titlu, nu am ce face. Felicitari! dar nimic mai mult ca nu meritati.

adriana18p
12th March 2008, 21:33
cam te grabesti nu crezi? ar fi mai bine sa te preocupi de meciul cu stiinta, cine stie poate pierdeti si locul 2 , ar fi interesant

Kooler
12th March 2008, 21:45
cam te grabesti nu crezi? ar fi mai bine sa te preocupi de meciul cu stiinta, cine stie poate pierdeti si locul 2 , ar fi interesant

Nu conteaza daca pierdem locul 2, nu schimba cu nimic din ceea ce a spus el. O sa luam cupa si mergem in Cupa Cupelor, sa ne reprezentam tara, ca steaua nu se stie cate puncte scoate in liga, daca ajunge, ca parca se dadea un baraj inainte de grupe. La anu o sa avem grija sa nu mai dam titlul pe mana bucurestenilor, ca se cred zei pamantului pe urmã.

rob_din
12th March 2008, 21:56
Foarte amuzante posturile celor din Constanta. Habar n-au sa piarda ca si conducatorii respectivei echipe. Vedeti sa nu retrogradati la anul

adriana18p
12th March 2008, 21:58
si noi o sa avem grija sa nu mai luati campionatul :D
imi doresc sa faca HCM o figura cat mai buna in Europa , reprezinta Romania totusi, voi se pare ca nu vreti acelasi lucru pt Steaua

Kooler
12th March 2008, 22:52
Foarte amuzante posturile celor din Constanta. Habar n-au sa piarda ca si conducatorii respectivei echipe. Vedeti sa nu retrogradati la anul

Stim foarte bine sa pierdem, dar nu prea ni se pare corect. Si nu, nu o sa retrogradam.


si noi o sa avem grija sa nu mai luati campionatul :D
imi doresc sa faca HCM o figura cat mai buna in Europa , reprezinta Romania totse pareusi, voi ca nu vreti acelasi lucru pt Steaua

sa nu fie LC o nuca cam tare pentru steaua, nu e totusi obisnuita cu asemenea competitie.

alex-hcm
12th March 2008, 23:06
Va fi o nuca tare ai sa vezi... cu exceptia HCM-ului care are la ora actuala cea mai bogata experienta europeana nimeni nu o sa poatea fi cat de cat aproape de calificare in faza a doua a grupelor. Asa cum a fost HCM anul trecut. Dar mai rau mi-e teama ca nici locul 3 nu o sa fie steaua capabila sa il ia in grupa. IN rest ce sa va doresc sa cadeti si voi cu Kiel , Barcelona sau Montpellier ca sa aratati voi care e fata adevarata a Romaniei in Liga Campionilor... mi-e ca va veti intoarce cu coada in picioare si atunci o sa trebuiasca sa le permiteti constantenilor sa va critice poate mai rau decat i-ati criticat voi pe ei cand pierdeau la doar 4-5 goluri cu Kiel sau Montpellier.

mirelush
12th March 2008, 23:58
Subscriu...mari jucatori are Constanta la nationala...un pitic mai mititel decat fanionul de colt(Toma), un psihopat(Stanescu) si un neica-nimeni(Timofte). :yeah: Cat despre Ali, mi se pare irecuperabil, singurul lucru care ar merge cu el fiind "solutia Kennedy".

mai baiete cred ca esti inconstient,faci niste afirmatii .....,cum sunt milioane in Romania,oameni ca tine fac tara de ras,ce-i cu comoprtamentul asta?sau limbajul asta?cine esti tu sa i judeci pe ei?si pe ce ?pe baza prestatiei lor din teren???Cine esti u pe langa ei,de ei sunt neica-nimeni,oi fi tu un ilustru necunoscut,sau handbalul romanesc probabil ca iti sta la picioare si tu esti copilul minune al Romaniei nu?RUSINE sa iti fine,Rusine pentru ca indraznesti sa-i cataloghezi u care se vede ce mult handbal stii prin fair-playul tau!auzi psihopat cred ca tu nu gandesti cand spui aceste cuvinte,ai putea fii dat in judecata,iti trebuiesc acte baiete ca sa faci asemenea afirmati!!!J alnic numai in Romania,jucatori de valoare sunt haituiti si injurati de cei care ar trebui sa se bucure pt jocul lor si sa i sustina,mai ales ca joaca pentru Nationala,bun rai ,ei duc greu il teren ,nu tu de la televizor da?sa joci tu 2 minute in teren si apoi sa vedem ce ai simti cand alti ar arunca cu pietre in tine..cand tu incerci sa dai totul ca sa multumesti pe toata lumea!!!JALNIC

mirelush
13th March 2008, 00:05
si noi o sa avem grija sa nu mai luati campionatul :D
imi doresc sa faca HCM o figura cat mai buna in Europa , reprezinta Romania totusi, voi se pare ca nu vreti acelasi lucru pt Steaua

DRAGUTZA musca-ti limba:headbang:,ca vai STEAUA voastra daca ajungeti in cl,ati luat bataie de la veszprem de numa,o sa luati mai rau in cl,asa ca stii ce ciocul mic si joc de glezne!
de felicitat si de tinut cu ea...dar nu de exagerat ok?
Hai Romania,indiferent ce echipa joaca fi ti cu capul pe umeri..Bv Resita ,Bv Poli!!!!

adriana18p
13th March 2008, 00:22
unde crezi tu ca am exagerat? si daca as fi exagerat care e treaba ta?
da a pierdut urat Steaua cu ungurii , asta e , o sa vedem ce o sa faca in CL si dupa aia o sa discutam

cimitiru branesti
13th March 2008, 00:45
mirelush, nu stiu ce-ti provoaca delirul asta verbal, da' stiu sigur ce te-ar linisti. Bata de baseball ar fi terapeutul ideal pentru tine.

kerosene
18th May 2008, 13:01
Felicitari arbitrilor pt castigarea cupei.

RUSINE!!!!:rosu:

Dani3l
18th May 2008, 13:16
Frumos meci...pacat ca una dintre echipe trebuia sa piarda..:( Foarte buni sarbii lui Steaua,Rudic,Izevic si Vujadinovic. Aiurea ca tocmai toma a ratat 7m-ul care a adus victoria Stelei.

YoYoyOi
18th May 2008, 14:07
Felicitari arbitrilor pt castigarea cupei.

RUSINE!!!!:rosu:

:happy de ce ma?

pe tot parcursul meciului au fost avantajati constantenii la greu ;)

rob_din
18th May 2008, 14:12
Felicitari arbitrilor pt castigarea cupei.

RUSINE!!!!:rosu:

La ce meci te-ai uitat?

kerosene
18th May 2008, 15:01
Ultima eliminare pt ce a fost acordata?Plus faulturi numai de ei vazute.Atunci cand l-a lovit mingea pe arbitru care era in spatele portii,de ce a dat aut pt voi?
Au tras pt voi tot meciul,nu va mai minunati atat,doar trebuia sa faceti eventul,ca nu l-ati mai facut de ani buni.Dar e ceva obisnuit in ziua de azi sa fiti ajutati.Nu numai la handbal.

Dani3l
18th May 2008, 18:24
Hai,bre,ca ati avut ultimul atac...ciocu' mic!:D Asta a fost.Amin.
ps daca nu-ti bagi unghia in gat(la propriu),te agiti degeaba...:D

Dani_handbal
18th July 2009, 13:02
acest derby este frumos si cu multe goluri......

danny21_ro
5th August 2010, 19:27
acest derby este frumos si cu multe goluri......

:lol::lol::ok:

Matracuca
5th August 2010, 20:50
:)

Grizz_x
7th August 2010, 15:41
Steau - HCSM Constanta intotdeauna va fi un meci disputat
dar orcine castiga in avantaj va fi mereu Uztelul :)