PDA

View Full Version : Singuri impotriva tuturor !



Mariusmadmax
17th March 2004, 05:54
Ati vazut ce s-a intimplat !
Munteanu , Radoi , Dumitru , Dica - suspendati pe timp nelimitat de la Nationata !
- peste asta se poate trece , asta este , cei care au luat decizia au poate si jucatori plimbati prin Cipru ( impresariati de jovani mortali ) ca sa-i inlocuiasca .

CEL MAI RAU MA DOARE CA NEMERNICUL A AJUNS LA PUTERE !
este cel care a facut cel MAI mult rau Stelei de vreo cinci ani incoace !
Cei care sunteti in tara , ar trebui organizate galeriile Stelei , unite etc , pentru ca intr-adevar am ramas :
SINGURI IMPOTRIVA TUTUROR !
NOI de o parte , IAR RESTUL SUNT LA MINA lui ...
Ce ar trebui facut , ce credeti ca se poate face ?
Ce se mai poate intimpla ( rau ) datorita prezentei lui in Comitetul excutiv FRF ?
Cum ne putem apara ?
SE misca ceva in suflarea rosu - albastra , pregatim ceva special pentru intilnirea cu echipa nemernicului ? .... rapid

Pancone
17th March 2004, 10:56
Amuzant topic

EDMOND_
17th March 2004, 11:16
Orice ai raspunde la sondaj este doar in favoarea Stelei. Nu am nimic cu nimeni , dar uite ce usor se poate intoarce roata....

rasheedkpenny
17th March 2004, 11:35
Chiar ca e amuzant acest topic! Mai ales titlul! "Singuri impotriva tuturor!"... suna... hmm, RAPIDIST?

Poate ca poll-ul trebuia mai bine gāndit, ca in orice fel l-am privi, Steaua tot ca o victima este vazuta! E normal? Putin mai multa obiectivitate pe viitor!

iulian
17th March 2004, 13:48
si are cumva cineva dubii ca nu Steaua este de fapt urmarita si ca se incearca prin orice mijloace indepartarea ei din lupta pentru titlu ???????????

rasheedkpenny
17th March 2004, 14:19
Nu stiu cāt de mare este legatura! Daca era sa se intervina in lupta era mai simplu sa se dea suspendari pentru meciurile din Divizia A, jucatorilor in cauza!
Probabil, singurul lucru cert care poate fi afirmat este crearea unei atmosfere incordate, crearea de tensiuni, in cadrul echipei! Atat! Nu stiu daca asta duce la ceva...

Se mai poate acuza si faptul ca jucatorii in cauza vor fi mai indārjiti in meciul cu Rapid... oare e bine, oare e rau?

JJ
17th March 2004, 14:30
Lipseste o varianta din sondajul de aici: veti juca prost si veti pierde campionatul pe teren.

uti2102
17th March 2004, 15:33
Marius! Nu sunt atat de suparat de suspendare jucatorilor de la natzionala cat de faptul ca decizia a fost luata la comanda lui Giovanni. Pai nu era normal ca daca Iordanescu sa se fi simtzit boicotat sa renuntze la jucatori?! Din cate shtiu eu Iordanescu chiar a anuntzat ca-i va convoca....deci........asta e buba. In locul selectzionerului au ajuns altzii sa decida, iar el are mare parte din vina pentru ca se lasa jucat pe degete.
Rasheed. Suspendari din campionat nu s-au acordat pentru ca era ilegal (nu au incalcat nici un regulament Stelishtii) iar decizia LPF a fost asha.....ca sa impace partzile. Suspendarea de la natzionala a fost luata pentru a mai arunca nitzel spiritele in aer shi de a destabiliza atmosfera de la Steaua. Dar nu cred k se va reushi.
Cat despre "singuri impotriva tuturor" nu e inca potrivit sa ne plangem. Eu unul nu cred k pot aparea marlanii pe fatza (ma refer aici la eliminari anapoda shi penaltiuri facute cadou adversarelor Stelei) pentru ca nenea Ion Craciunescu a dat senzatzia ca se ocupa sa fie totul in ordine. Deci cred in continuare ca se va juca pe teren. Asha ca sa nu ne agitam Marius. Deocamdata n-avem cum sa pierdem titlul. Deocamdata.......

alx_ro
17th March 2004, 15:54
Pacat ca s-a ajuns la asa ceva... Asta e pur si simplu frica. "Anumite persoane" si-au dat seama ca altfel nu pot castiga campionatul si recurg la tot felul de "marlanii". Sa speram ca nu ne vor invinge, chiar si cu faulturile astea din spate... Dar e greu... Noi suntem o echipa, ei...
LUPTA STEAUA!

ieppy
17th March 2004, 19:22
Vai, ce nenorocire, au ajuns stelistii victime. Vorba lui Edmond, se mai intoarce si roata aia. Acum cand luati rosu va mai si suspenda, ba ce nesimti. Auzi sa il suspende pe Radoi, capitanul echipei Nationale(varianta de BOC). Nu stiu cum puteti rezista la asemenea faulturi din spate cum spune ro-ul de mai sus.

uti2102
17th March 2004, 20:07
Ca moderator ar trebui sa dai shi tu nitzica dovada de discernamant. Nu crezi?!

Mariusmadmax
18th March 2004, 03:51
Rapidistii nu au fost niciodata "singuri impotriva tuturor" !
Sloganul nu este original nici pentru rapidisti - eu cred ca pentru prima data l-am vazut in campionatul italian !
Ceea ce li se intimpla acum stelistilor , ii indreptateste ( nu sa fie ipocriti ca si c'pos ) sa - si "numeasca situatia" astfel !

Mariusmadmax
18th March 2004, 04:11
Interviu cu Victor Piturca - A1
Steaua Bucuresti
:ok:

- Domnule Piţurcă, e foarte posibil ca duminică să fiţi nevoit să alegeţi īntre Mutică şi Falemi pentru postul de al doilea fundaş central. Mutică va fi apt din punct de vedere fizic?
- Sigur că da, el este apt din toate punctele de vedere. E adevărat că de o lună şi jumătate nu s-a mai antrenat cu noi, dar s-a pregătit mereu, n-a avut pauză totală.

- Retragerea lui Falemi īn defensivă vi se pare o soluţie riscantă?
- Absolut deloc! Deşi el poate oricīnd să joace la marcaj, a şi făcut-o la Steaua cīnd a fost nevoie. Şi īn Cipru l-am folosit īn cīteva rīnduri pe acest post.

- Cum apreciaţi prestaţia īn meciul de la Braşov a celor trei nou-veniţi, Dorinel, Dică şi Pădureţ?
- Au debutat cu dreptul. S-au integrat repede īn sistemul nostru, au avut o contribuţie importantă la ridicarea calităţii jocului şi la stabilirea rezultatului final.

"Rapid joacă mai ofensiv"

- Ce greşeală pe care aţi făcut-o īn prima etapă trebuie neapărat s-o eliminaţi duminică, īmpotriva Rapidului?
- Au fost multe minusuri īn jocul nostru la Braşov, dar le ţin pentru mine. Sīnt problemele mele, nu trebuie să le fac publice.

- Ce schimbări aţi sesizat īn jocul Rapidului?
- Nu prea am putut să mă edific după un singur meci, īnsă e clar că giuleştenii rămīn o echipă deosebit de periculoasă. Sigur că jocul nu mai e acelaşi ca īn tur. Īn primul rīnd, sistemul este altul, iar Rapid evoluează mai ofensiv. Vom avea un meci extrem de greu.

- Duminică va fi pentru prima oară cīnd echipa pe care o antrenaţi va da piept cu echipa lui Ioan Becali, adversarul dumneavoastră. Aveţi o motivaţie personală suplimentară?
- Nu mă interesează că Giovanni e acolo, dar s-o credeţi voi că ăsta va fi primul meci al lui contra Stelei! Poate va fi primul la nivel oficial, dar altfel nu-i nici o noutate! Au fost multe partide la care el s-a aflat īn spatele adversarilor noştri.

Cei patru nu-şi vor cere scuze

- Care e atmosfera īn lot după ce FRF i-a suspendat pe cei patru jucători de la echipa naţională?
- Cu certitudine, hotărīrea Comitetului Executiv i-a mobilizat extraordinar de mult şi pe cei patru, şi pe toţi ceilalţi! Sper ca reacţia lor să fie benefică duminică.

- Rădoi, Dumitru, Dică şi Dorinel ar trebui să-şi ceară scuze pentru a fi reprimiţi la naţională. O vor face?
- Nu-şi vor cere scuze pentru că n-au de ce! Dacă antrenorul naţionalei īi doreşte la lot, ei se vor prezenta fără nici un fel de probleme.

- Asta īnseamnă că vor rămīne suspendaţi, iar cota lor va scădea īn timp, ca urmare a absenţei de la lot.
- Fals! Faptul că nu vor juca la naţională nu se va resimţi īn cotele fotbaliştilor, pentru că vrem să facem performanţă la Steaua. Şi chiar vom reuşi să facem!

"Dragomir nu ne-a fost aliat"

- Mulţi spun că suspendarea nu e īntīmplătoare, venind la doar o zi după intrarea lui Ioan Becali şi a lui Cornel Dinu īn Comitetul Executiv.
- Poate fi o urmare a acestui fapt, īnsă nu doar ei au votat. Acolo au ridicat mīna şi preşedintele FRF, şi şeful arbitrilor.

- Vă temeţi că de-acum va īncepe o ofensivă īmpotriva Stelei?
- Nu văd ce s-ar putea īntīmpla atīta timp cīt Steaua respectă regulamentele.

- Cum comentaţi conflictul dintre FRF şi LPF?
- Īn nici un fel. Am alte probleme acum, legate de meseria mea, şi vreau să mă detaşez de orice altceva.

- Dar aţi pierdut un aliat important, pe Mitică Dragomir!
- Niciodată n-am fost trataţi diferit faţă de celelalte cluburi, ba chiar am avut mai multe probleme. Presa a interpretat mereu că Dragomir ne-ar fi avantajat, īnsă el era prieten cu toată lumea. Că īl lăuda mai mult pe Gigi Becali, asta e altceva.


Biletele se vīnd de azi
Pentru meciul cu Rapid, care va avea loc duminică, de la ora 20:00, conducerea clubului din Ghencea a decis să pună īn vīnzare tichetele de acces īn stadion de astăzi, cu o zi mai devreme decīt fusese stabilit iniţial. Casele vor fi deschise după următorul program: joi şi vineri īn intervalul 13:00 -17:30, sīmbătă īntre orele 10:00 şi 15:00, iar duminică īn perioada 10:00 - 17:00. Preţul tichetelor este 30.000 de lei la peluze, 75.000 de lei la tribuna a II-a, 100.000 de lei la tribuna I şi 200.000 de lei la tribuna 0. Posesorii de abonamente din tur trebuie să treacă pe la casele de bilete, unde le vor fi aplicate pe loc codurile de bare, fără de care nu vor putea intra pe stadion. / Marius Mărgărit

Hamutovski convocat la Moscova
Portarul Stelei, Vasili Hamutovski, a fost din nou convocat la echipa naţională a Belarusului, el urmīnd să se prezinte pe 29 martie īn capitala Rusiei, chiar dacă de la accidentarea suferită īn Cipru nu a mai apărat īn nici un meci. La Moscova, "naţionala" ţării sale va susţine pe 31 martie un meci amical īn compania formaţiei ruseşti Lokomotiv. / Marius Mărgărit

OBSERVATORI
Crăciunescu la Steaua - Rapid
Liga Profesionistă de Fotbal a decis să-l delege pe preşedintele CCA, Ion Crăciunescu, ca observator de arbitri la derby-ul etapei a doua, Steaua - Rapid, care se va disputa duminică seara de la ora 20:00. Tot forul condus de Dumitru Dragomir a hotărīt să-l trimită ca observator de joc pe Alexandru Boc, şeful Comisiei de Disciplină din cadrul LPF. / Dan Udrea

18 martie 2004

ady_azzuro
18th March 2004, 22:21
Veti fi fraieri si veti pierde titlul pe mana voastra :lol:

Mariusmadmax
19th March 2004, 05:47
Iata o prezentare a ciumei fotbalului romanesc :


Ioan Becali este numele său corect. A fugit din Romānia la finele anilor '70. "Vindeam bilete īn faţă la cinematograful Patria. Mai schimbam mărci şi dolari străinilor", a recunoscut Becali īn urmă cu cīţiva ani activitatea sa de bişniţar din tinereţe.

După ce a plecat din ţară, trecīnd graniţa "peste Dunăre, pe un cauciuc", īn activitatea lui Becali a apărut o "gaură neagră" din care au răzbătut destul de puţine detalii. Īn anii '80, Becali s-a apropiat de un alt romān plecat din ţară, Dan Alban, şi a devenit "mīna dreaptă" a acestuia. Despre "afacerile" lor din Occident se ştiu puţine. Surse apropiate actualului preşedinte rapidist susţin că Becali a făcut puşcărie īn Bulgaria pentru "trafic cu parfum de trandafiri". La acest episod s-a referit recent şi Dumitru Dragomir cīnd i-a spus lui Becali: "Eu am fost cercetat, tu ai fost condamnat!". O legendă relatată de regretatul Vasile Sotir, fostul preşedinte al Ligii Fotbaliştilor Romāni, spune că, pentru a face rost de bani, Alban şi Becali au pătruns, īn Germania, īntr-o casă aparţinīnd unei familii īnstărite, au luat un copil şi, īn faţa părinţilor, au ameninţat cu o canistră de benzină şi cu o brichetă că-i vor da foc băiatului. :rosu: :rosu: :rosu:

La Coppa del Mondo '90, cuplul Alban - Becali a primit acceptul de a locui la Telese Terme īn hotelul "naţionalei", cu condiţia de a-i ţine departe de jucători pe eventuali impresari. După moartea lui Alban, petrecută la finele anului 1991 pe o autostradă din Italia, Becali a rămas să conducă "afacerea".

I-a dirijat mereu pe selecţioneri
Īn ultimul deceniu au existat voci care l-au acuzat pe Becali că-şi foloseşte influenţa pentru a-şi promova jucătorii impresariaţi īn "naţională". Negīnd acuzele, actualul preşedinte rapidist a dat recent un exemplu, nu tocmai potrivit: "L-am rugat pe Iordănescu la un amical, acum vreo 10 ani, să-l bage pe Prodan să-l vadă nişte «spioni» ai unor cluburi care veniseră special pentru asta. Mi-a zis că aşa va face, īnsă nu i-a băgat. Iordănescu face doar ce vrea el, nu poate fi influenţat". Toţi selecţionerii care s-au succedat la cīrma "naţionalei" īn ultimul deceniu au avut relaţii foarte bune cu Becali.

Milioane de dolari evaporate
Modul preferat de lucru al lui Ioan Becali la perfectarea transferurilor este "bani puţini pentru cluburi, sume mari pentru oficiali". Cele mai elocvente sīnt cazurile Tiberiu Ghioane şi Ionel Ganea. La Ghioane, transferat la Dinamo Kiev, presa ucraineană a scris că tranzacţia s-a făcut pentru 2,5 milioane de dolari. Īn Romānia, suma din acte a fost de numai 250.000 de dolari! Ganea a plecat la VfB Stuttgart de la Rapid pentru 2,8 milioane de dolari, potrivit presei germane. La FRF, suma de transfer declarată a fost de doar 600.000 de dolari. Exemplele continuă pīnă azi, cīnd transferul lui Iencsi la Spartak Moscova, anunţat contra a 600.000 de dolari, a fost īnregistrat la FRF cu o sumă de 6 ori mai mică. Acest mod de lucru a funcţionat şi la multe din transferurile īn străinătate ale jucătorilor de la Steaua şi Dinamo.


CONFLICT
Dragomir, duşman de moarte
Conflictul dintre cei doi a revenit īn actualitate zilele trecute, după ce, datorită pīrghiilor trase de Becali, Adunarea Generală a FRF a decis să treacă īn custodia Federaţiei comisiile aflate pīnă atunci la Ligă. Cei doi s-au contrat ulterior īn emisiunea "Naşu", īn care Becali i-a amintit lui Dragomir de perioada petrecută de acesta īn arest, după Revoluţie. "Dumneata ai venit de la Bastilia!", a spus Becali, īnsă Dragomir a replicat tăios: "E o mare diferenţă īntre a fi cercetat, cum am fost eu, şi a fi condamnat, cum ai fost dumneata!". Preşedintele LPF a făcut referire la perioada petrecută de Becali īn īnchisoare, īn Bulgaria.


DEZVĂLUIRE
De ce s-a certat Giovanni cu PiţurcăDeşi i-a calificat pe "tricolori" la Euro 2000, antrenorul a fost demis. Pierduse sprijinul impresarului

Īn primăvara lui 1998, Ioan Becali a făcut un puternic lobby pentru ca Victor Piţurcă să ocupe postul de antrenor principal al echipei naţionale, rămas vacant după plecarea lui Iordănescu la greci. Īn ciuda faptului că Mircea Lucescu, atunci la Rapid, era considerat mare favorit, Mircea Sandu l-a preferat pe Piţurcă. Īn acele zile, presa a publicat o anchetă care dezvăluia că viitorul antrenor al "tricolorilor" făcuse puşcărie pentru barbut. Becali i-a ameninţat pe autorii anchetei că-i va face "de la brīu īn jos"! Deşi a calificat naţionala fără īnfrīngere la Euro 2000, Piţurcă a intrat spre finalul campaniei īntr-un conflict dur cu Hagi şi Gică Popescu, lucru care avea să-i fie fatal. La Euro, echipa l-a avut antrenor pe Ienei. Piţurcă pierduse deja sprijinul lui Giovanni după o ceartă care avusese loc īn primăvara lui '99. Se pare că, īntr-un acces de superioritate, antrenorul i-ar fi spus impresarului: "Giovanni, tu nu te pricepi la fotbal"! Becali s-a făcut negru de furie şi a jurat că se va răzbuna pe fostul lui protejat.
Principalii aliaţi
Mircea Sandu
preşedintele FRF

Anghel Iordănescu
antrenorul echipei naţionale

Ion Craciunescu
preşedintele Comisiei Centrale a Arbitrilor

Gica Hagi
cel mai mare fotbalist romān
:rosu:

Gică Popescu
fost internaţional
coacţionar la firma "Becali&Popescu"

Jean Padureanu :mad:
preşedintele Gloriei Bistriţa



Un nemernic ! :O

alejandro
19th March 2004, 20:22
Romania fara Steaua - Romania fara cupa de la Sevilla! :cool:
Sandu dac' vrea ca Romania sa mai castige vreo cupa europeana ar fi bine sa lase echipa in pace,iar nationala fara jucatori de la Steaua e ca Romania fara Bucuresti :yeah:

Florentin
21st March 2004, 03:42
Eu cred ca pina la urma aceasta suspendare are marele avantaj ca da mai mult timp echipei sa se aseze. Cit despre scaderea cotei jucatorilor la un transfer afara nu cred ca a juca sau a nu juca in echipa lui Ioan Becali este un argument. transferul lui Claudiu la Espagnol intareste aceasta opinie.
In plus daca stelistii nu sunt convocati in mod sigur vom vedea inca citiva ciini plecind spre meleaguri sovietice. Drum bun.

alejandro
21st March 2004, 21:05
Taigaua siberiana e mare :D

vasile314tzurka
22nd March 2004, 08:44
din pacate nu am ce sa votez mai sus. de jucat jucam nici prea prea nici foarte foarte. dica nu a existat ieri si la presingul rapidului steaua nu a gasit solutii. asta e. nu cred ca vom cistiga campionatul numai pe declaratii.

Petrut
22nd March 2004, 22:00
nu va faceti proleme ca batem pe dinamo

Florentin
23rd March 2004, 02:42
Petrut-
asa sa fie cum spui tu desi dupa meciul de ieri mi s-au inecat citeva corabii. Tot stau si ma gindesc cum a fost posibil ca de la 3-1 sa fim egalati la 3. Mai sa fie ...

Mariusmadmax
23rd March 2004, 06:04
din pacate nu am ce sa votez mai sus. de jucat jucam nici prea prea nici foarte foarte. dica nu a existat ieri si la presingul rapidului steaua nu a gasit solutii. asta e. nu cred ca vom cistiga campionatul numai pe declaratii.
Ultima impresie Piturca ? Am si eu aceeasi senzatie !
Prima repriza ? Magnifica nu ?
Stelistii au pregatit bine meciul , din pacate una din marile fisuri a fost Mutica in centrul apararii !
Momente psihologice impotriva noastra :
- gol anulat la superbul vole al lui Radoi( nu ma pronunt categoric , dar ma tem ca a fost o gafa !) , urmat de cartonasul galben la Aliuta ( automat suspendat pentru meciul cu Dinamo )
- golul lui Ziaty din prelungirile primei reprize
- iesirea lui D Munteanu ( accidentat ) de la inceputul celei de a -II-a reprize
- gafa lui Radoi - ce meci mare facuse pina atunci !!!!!!!!!

Tudor , Mutica , Pitu - f slabi - 4
Dica , Bostina , Aliuta , Paduret - slabi -5
Neaga , Falemi - buni - 6
Dinita , Stoica , - f buni -7
Radoi - excelenti - 8
Dumitru , Munteanu - senzationali - 10

Se impun urmatoarele schimbari :
Hamutovschi - Tudor

Ogararu - Dumitru
Radoi
Curt - Mutica
Stoica

Dica
Dumitru - conducator de joc
Falemi
Bostina

Neaga
Dinita

daca Munteanu va fi apt , atunci probabil ca nu va juca Ogararu !

uti2102
23rd March 2004, 12:27
Nu cred k Neaga o sa fie titular pe Dinamo. Cre' k o sa joace Ogararu fundash dreapta, Dumitru extrema dreapta iar Dica in locul lui Neaga. Iar in centru Munti desigur, in locul lui Aliutza. Iar extrema stanga cum zici tu, Boshtina. Eu unu' asha i-ash asheza.

uti2102
23rd March 2004, 20:22
Mahdi, nu cred k arbitrul e de vina pentru ce s-a intamplat. Pentru golul anulat are oarece acoperire regulamentara, iar cartonashul acordat lui Aliutza nu a fost pentru proteste ci pentru un fault de la spate comis imediat dupa momentul golului anulat. Nu cred k e bine sa aruncam toata vina pe arbitrii shi pe gresheli. Pana una alta tre' sa recunoashtem ca Dan Petrescu (in ciuda declaratzilor trufashe shi de-a dreptul penibile) a luat decizii mai bune in partea a doua a jocului decat omologul sau Pitzi. Ultimul a fost principalul vinovat. Dupa toate greshelile din prima repriza el trebuia sa fie mult mai decis in partea a doua. Fie decidea sa atacam in valuri fie sa dam mingea adversarului shi sa ne aparam. I-a fost frica sa ia o decizie shi a incercat din nou o cale de mijloc. Care s-a vazut unde ne-a dus........
Despre arbitrii de sambata nu pot sa zic decat atat : Steaua are fortza de a bate Dinamo chiar shi cu jumatate de echipa lipsa. Are un lot excelent. Mai trebuie incredere shi curaj din partea jucatorilor. Shi nu in ultimul rand de nishte decizii inteligente din partea tacticianului........

vasile314tzurka
23rd March 2004, 20:39
muad am pierdut pe mina noastra. restul e bla bla. in a doua repriza pitzurca nu a fost in stare de a face nimic contra presingului rapidist. daca la 3-1 facem egal inseamna ca noi avem probleme nu altii. iar principala problema e pitzurca. a vrut omogenizarea lotului cu tot scandalul de rigoare. unde e omogenizarea mult trimbitata? unde e apararea? la seminte. am luat doua goluri penibile din cauza noastra. si rapid a mai avut ocazii. atunci? ma lasa rece ce sp[un ceilalti, dar imi sta in git sa pierdem puncte pe un joc nevolnic.

si aliuta sa faca bine sa joace fotbal si sa lase protestele si alte balarii ca de mult nu mai joaca.

alejandro
24th March 2004, 00:02
Da,la 3:1 trebuia sa avem inteligenta sa pastram victoria da' sa nu ne gandim la laudele de dupa meci.

Mariusmadmax
24th March 2004, 05:39
Personal as fi procedat la fel ca Piturca !
Ce variante avea ?
Aliuta iese , intra Paduret .
Iese Munteanu , intra Bostina .
Pitu = arma secreta
Eu zic ca alte variante nu mai erau !
La presing-ul Rapidului cred ca jucatorii n-au mai avut suflu , caci orice pasa care se vroia spre mijlocasi s-au virfuri era blocata !!!!!!!
Cel mai bun ( mai valoros , si mai constant ) jucator al Stelei de vreo doi ani incoace Mirel Radoi a reusit sa dea ultima lovitura ...
Cred ca putem invoca si Ghinionul !
... si acel gol ... al lui Radoi !

vasile314tzurka
24th March 2004, 09:48
e adevarat ca intreeaga echipa in repriza a doua parca a fost in ghips. o mult laudata aparare nu a existat. dar schimbi cu orice pret. ce mai putea fi decit evidenta? nu as fi inceput cu aliuta. l-as fi trimis pe paduret ca sa intre in foc si dupa aia aliuta, poate era mai proaspat si reusea sa iasa din presing cu driblingul.

alejandro
24th March 2004, 22:36
Tzurca,ai dreptate apararea noastra nu prea s-a vazut,in schimb am inscris 3 goluri intr-o singura repriza,ceea ce nu ne-a reusit cam demultisor.

Florentin
25th March 2004, 03:58
Din nefericire, Piturca a uitat, sau baietii nu i-au ascultat indicatiile, sau, si sper sa nu fie adevarat s-au speriat si ei ca le-au dat adversarilor 3 boabe intr-o repriza.
Cert este ca cea mai buna aparare este atacul. Dar in mitanul doi atacul nostru a fost sublim dar inexistent.

Mariusmadmax
25th March 2004, 04:58
e adevarat ca intreeaga echipa in repriza a doua parca a fost in ghips. o mult laudata aparare nu a existat. dar schimbi cu orice pret. ce mai putea fi decit evidenta? nu as fi inceput cu aliuta. l-as fi trimis pe paduret ca sa intre in foc si dupa aia aliuta, poate era mai proaspat si reusea sa iasa din presing cu driblingul.
Piturca ,
repet , am cam aceleasi idei ca si Piturca ( il consider un mare strateg al gazonului !) , si argumentez :
- pe Dinamo si Rapid i-am batut sau am facut egal ( nu am pierdut ) in ultimele confruntari directe , de vreo doi ani la rind !
- Steaua nu este Mancester , dar a eliminat pe Southampton si a jucat f bine cu Liverpool .
- a avut un retur extraordinar anul trecut , cind a recuperat de la 14 la 5 puncte fata de Rapid
- a avut un tur aproape ( exceptie : esecul de la C-ta , cu ajutorul timpitului de Balaj ) perfect !

Repriza a II-a cu Rapid a aratat ca iesirea lui D Munteanu si Aliuta i-a debusolat pe Dica , Paduret , Falemi , Bostina - noua linie de mijloc !
Fundasii incercau sa inlature pericolul unui presing agresiv fara ajutorul liniei de mijloc si liniei de atac : Pitu , Dinita
Echipa nu se retragea in aparare ( deci Piti nu le-a spus asta ) , faza din care Niculae a egalat , arata ca Maldarasanu a recuperat la mijloc si a pasat LATERAL lui Niculae care , de la mijlocul terenului n-a mai fost ajuns ...

Mariusmadmax
11th April 2004, 06:25
Oare este intimplator ca la fiecare meci se greseste impotriva Stelei !
Vacalerii fluierului o "comit" permanent !

No1Fan
11th April 2004, 06:44
Ba, la timisoara nu ati fost singuri, eu am tinut cu voi, si probabil si al sute de utisti!!!

P.S. I just wanted to let you know!

alejandro
12th April 2004, 21:34
Multumim,No1Fan!
Te respectam /hello

vasile314tzurka
14th April 2004, 10:03
Piturca ,
repet , am cam aceleasi idei ca si Piturca ( il consider un mare strateg al gazonului !) ,

eu astept sa confirme. din pacate nu sunt de acord cu tine in ceea ce priveste marele strateg.

vasile314tzurka
14th April 2004, 10:05
Oare este intimplator ca la fiecare meci se greseste impotriva Stelei !
Vacalerii fluierului o "comit" permanent !

marius, la ce fotbal avem, asa arbitraj putem. constantin a gresit si impotriva noastra si impotriva lor. cind esti bun si stai pe picioarele tale trebuie ca arbitrajul sa fie mult mai partinitor ca sa pierzi.

alejandro
14th April 2004, 14:17
eu astept sa confirme. din pacate nu sunt de acord cu tine in ceea ce priveste marele strateg.
Oricum e unul din cei mai buni din tara!

vasile314tzurka
14th April 2004, 14:25
a fi chior in tara orbilor nu e mare scofala, din pacate. nu se stie ce ar fi fost steaua cu lacatus la cirma. eu il prefer oricind lui piturca. una e sa faci din rahat bici si sa si pocneasca, alta e sa ai lot si sa o dai in bara ca in meciurile acestui inceput de retur. pentru mine standardul e la cota 86, nu altul. ma lasa rece ca e mai bun ca hizo.

Mariusmadmax
15th April 2004, 04:26
a fi chior in tara orbilor nu e mare scofala, din pacate. nu se stie ce ar fi fost steaua cu lacatus la cirma. eu il prefer oricind lui piturca. una e sa faci din rahat bici si sa si pocneasca, alta e sa ai lot si sa o dai in bara ca in meciurile acestui inceput de retur. pentru mine standardul e la cota 86, nu altul. ma lasa rece ca e mai bun ca hizo.
Cam sus stacheta ta ...
Erau alte vremuri , nu crezi ?!
Angrenajul functioneaza f bine !
Daca nici acum nu te bucuri ... ce sa mai zic ?

alejandro
15th April 2004, 14:56
La standardul din '86 vom ajunge treptat si poate vom ajunge chiar mai sus! :happy

uti2102
15th April 2004, 23:33
Madmax, de bucurat ne bucuram dar in acelashi timp observam ca mai e mult de munca. Cu asemenea gresheli in aparare shi cu perioade lungi in care lipsa de imaginatzie e piesa de rezistentza nu prea sunt premize pentru ceva deosebit. M-ash bucura enorm sa luam campionatul dar pentru mine adevarata bucurie va veni atunci cand vom baga frica in adversarii europeni! Shi, desigur, atunci cand dinamovishtii, oltenii sau rapidishtii vor rade de propriile lor pretentzii in fatza Stelei........

ADelPiero
16th April 2004, 19:22
Steaua rupe tot :D nu mai pierde nici un meci :D

Mariusmadmax
17th April 2004, 19:12
Imi place f mult componenta lotului .
Ma gindesc pe cine am putea inlocui in aceasta echipa si cu cine ( din tara - fireste ) ?
Hamutovschi - sa fim seriosi , el poate fi inlocuit doar cu Martin Tudor ... care e tot la Steaua , dar "rusul" este cel mai TARE .

Dumitru - magnific - este devastator pe partea lui , desi da un randament mai bun ca mijlocas dr.
Radoi - cel mai valoros jucator roman al momentului
Rachita - o experienta uriasa , plasament ideal -
Stoica sau Nesu - unul mai bun ca celalalt ...

Dica - "meserias" , jucator de rasa , dupa venirea lui mijlocul lui Steaua are multa inventivitate - se lipeste de gol .
Aliuta - cel mai fin " vrajitor" al mingii din campionatul intern - parca a trecut si de pasa proasta .
Munteanu - "sufletul si spiritul" nationalei Romaniei din ultimii 14 ani ( in spatele lui stau Falemi si Paraschiv- in mare forma ultimul )
Bostina si Pitu - doi jucatori cu un potential mare , care inca "se cauta" ...

Neaga - am pariat pe el , valoare scrie pe el - n-are rival de cind "JOACA"
Dinita - uluitoare rapiditatea acestui atacant veritabil

La jucatori ca Oprita , Piturca , Mutica , Curt , Falemi , Paduret , Nae si jucatorilor tineri li se va face cu greu loc in acest angrenaj functionabil .

Mariusmadmax
17th April 2004, 19:17
Apropo de titlul Thread-ului - ce credeti ca s-a intimplat la intilnirea :
Munteanu , Dica , Radoi , Dumitru - Sandu , Iordanescu

Ultimi doi ...
Mari boi !

fara primii patru Nationala este o selectionata ... :( de ospatari ...

Petrut
17th April 2004, 20:52
in gazeta scrie ca sa-u impacat

uti2102
17th April 2004, 21:00
Madmax. Angrenajul nu merge inca excelent. Vezi k Aliutza e veriga slaba........

Mariusmadmax
17th April 2004, 23:02
Cu Apullum , a fost laudat !
Incepe sa "miste" .

Spider
17th April 2004, 23:26
"Singuri Impotriva Tuturor" asta e a lu RAPID
Sunteti arestati!:)
Forzza RAPID

uti2102
17th April 2004, 23:56
Pai io cred ca voi suntetzi singuri impotriva lui Copos. Atat doar ca suntetzi fraieri shi nu va datzi seama....

ricky
18th April 2004, 08:25
Apropo de titlul Thread-ului - ce credeti ca s-a intimplat la intilnirea :
Munteanu , Dica , Radoi , Dumitru - Sandu , Iordanescu

MARIUS, sa mai asteptam pina luni-marti...
Sint sigur ca FRF va veni cu o...gaselnitza : "jucatorii si-au cerut scuze..."

Daca Iordanescu ar avea de unde alege ?!
Asa insa, macar pentru Dica, Radoi si Dumitru, vor face un compromis (Munteanu-accidentat- va trebui sa-si ceara scuze...mai tirziu :) )

uti2102
18th April 2004, 17:32
Ricky, federatzia n-are ce "gaselnitza" sa scoata. In primul rand ca suspendarea jucatorilor nu mai e valabila, pentru ca : 1). a fost luata ilegal (CEx nu a fost aprobat) shi 2). contravine regulamentelor FIFA. Deci.....

ricky
18th April 2004, 17:35
Deci, asa cum banuiam noi, "expertii", totul a fost de risul :jerk: ! :evil:

vasile314tzurka
18th April 2004, 17:38
daca ar fi dupa conspiratii propun scenariul urmator:

- mitica e preten cu jiji
- mitica nu-l poate rani pe jiji
- mitica e a toarta cu nashu
- mitica nu are cum sa dea in nashu

atunci mitica propune lu nashu mascarada cu urlete si tipete si iaca jiji belit precum mielul:)

repet e numai un scenariu:)

Mariusmadmax
21st April 2004, 06:33
Neaga , se pare ca va fi convocat la amicalul cu Germania .
Generalul este slab la gramatica . Se pare ca si la fotbal ...
Dumitru , Radoi , Munteanu , Dica au sanse sa fie printre titularii echipei nationale , avind in vedere ce mai joaca jucatorii lui jovani .

alejandro
21st April 2004, 14:10
Neaga chiar merita sa fie convocat,joaca din ce in ce mai bine! Keep going,Rica!

Mariusmadmax
27th April 2004, 06:00
Farul a decis să depună memoriu la CCA īmpotriva arbitrului Sorin Corpodean, care a dictat penalty pentru Dinamo īn minutele de prelungiri ale meciului disputat sīmbătă şi care a decis echipa īnvingătoare....

Craiova - pentru Serea

Ceahlaul - pentru Altmaier

etc

Dinamo este liderul "mincinos" al div A facut de arbitrii ...

Craciunescu - din partea mea poate sa mearga la origini ! :rosu:

alejandro
29th April 2004, 13:11
Am senzatia ca cu tot arbitrajul asta ostil tot vom castiga Campionatul,suntem mult peste dinamo si asta se vede chiar si de la Chisinau :D

ADelPiero
30th April 2004, 14:57
Am senzatia ca cu tot arbitrajul asta ostil tot vom castiga Campionatul,suntem mult peste dinamo si asta se vede chiar si de la Chisinau :D

chiar din New York :D am vb cu un prieten de`acolo si o laudat`o pe Steaua /hello

Mariusmadmax
30th April 2004, 18:11
Serea va arbitra Steaua la Oradea !!!!!!!!!!!!!
Craciu-pute-scu asta s-a timpit , sau chiar ca Stelei i se "coace ceva"...

Mariusmadmax
30th April 2004, 18:13
Dumitru n-a fost selectionat !!!!!!!!
E posibil ca Iorbalalescu sa il ignore pe cel mai bun mjlocas dreapta ROMAN , la aceasta ora !?
:headbang:

alejandro
10th May 2004, 18:15
Dupa aia il va ruga sa vina la nationala,asa cum face acum cu Vio!PSD-istul masii!

Mariusmadmax
12th May 2004, 04:52
Suntem singuri impotriva tuturor !!!!!!!!!!!!
Pina si Rapidul a capitulat destul de usor ...
In ultima etapa Ceahlaul primeste vizita lui Dinamo , care se pare ca pot cistiga si cu satelitul din div. D la Piatra Neamt!!!!!!!!!!!!

florian
16th May 2004, 13:10
...
In ultima etapa Ceahlaul primeste vizita lui Dinamo , care se pare ca pot cistiga si cu satelitul din div. D la Piatra Neamt!!!!!!!!!!!!

Nu cred.Nu uita cine e antrenor. Si daca Pinalti va fi zgandarit putin de Gigi s-ar putea ca Ceahlaul sa faca diferenta! Ar fi perfect! :yeah: /hello

Mariusmadmax
16th May 2004, 16:10
Nu cred.Nu uita cine e antrenor. Si daca Pinalti va fi zgandarit putin de Gigi s-ar putea ca Ceahlaul sa faca diferenta! Ar fi perfect! :yeah: /hello
Ieri am vazut un Dinamo sigur pe el ... si un Petrolul "doborit" de probleme :
amenzi ( aproape toti jucatorii ) , jucatori exclusi din lot ( Toporan , Ct Lita , Dragos Mihalache etc ) , rezerve fara valoare si poate fara viitor ...
Daca Ceahlaul nu mai are grija retrogradarii , Dinamo este campioana !
Steaua are dupa "hopul" Galati , un meci infernal la Craiova ( primind intre timp vizita echipei lui Lupescu ) ... si sa nu uitam ca Farul a cam "tras" cu Dinamo ...
Pina atunci Dinamo merge la TIMISOARA !!!
Hai POLI ! Doamne ajuta !

alejandro
18th May 2004, 14:51
Si eu sunt foarte optimist,dar sa fiu sincer nu cred ca mai putem recupera 4 puncte in 3 etape,mai ales ca mergem la Craiova unde vom avea viata grea,daca castigam acolo atunci sunt aproape sigur ca vom obtine 9puncte. Daca dinamo face un egal la Timisoara si unul la Piatra Neamt....sper din tot sufletul,oricum dupa etapa asta lucrurile vor fi mai clare.

uti2102
18th May 2004, 18:58
Dupa etapa asta lucrurile vor fi MUUUULT mai clare. Daca totul merge bine atunci va trebui sa aratam la Craiova ca meritam sa fim campioni. Daca nu suntem in stare sa cashtigam nici acolo atunci nu mi-ar parea rau deloc pentru ca n-am merita locul I. Dar sper ca vom reushi 9 puncte, iar Dinamo numai 5.

ADelPiero
19th May 2004, 02:09
(...) va trebui sa aratam la Craiova ca meritam sa fim campioni. Daca nu suntem in stare sa cashtigam nici acolo atunci nu mi-ar parea rau deloc pentru ca n-am merita locul I.(...)

sunt in totalitate de acord cu tine :ok:

Mariusmadmax
19th May 2004, 04:40
Dupa etapa asta lucrurile vor fi MUUUULT mai clare. Daca totul merge bine atunci va trebui sa aratam la Craiova ca meritam sa fim campioni. Daca nu suntem in stare sa cashtigam nici acolo atunci nu mi-ar parea rau deloc pentru ca n-am merita locul I. Dar sper ca vom reushi 9 puncte, iar Dinamo numai 5.
Hai baieti , ca se poate ...
Ei au stricat jucaria ... ei au s-o repare !

alejandro
19th May 2004, 14:48
Deja numai la asta ma gandesc!Cum naiba sa sarbatoresc castiagarea campionatului!
PS:eu tot mai cred ca cineva ii va trage de coada inapoi pe cateii aia :D (dar au o coada asa de scurta....va reusi cineva sa-i prinda?)

Mariusmadmax
20th May 2004, 06:07
Deja numai la asta ma gandesc!Cum naiba sa sarbatoresc castiagarea campionatului!
PS:eu tot mai cred ca cineva ii va trage de coada inapoi pe cateii aia :D (dar au o coada asa de scurta....va reusi cineva sa-i prinda?)
FII SIGUR !!!!!!!
Nu-ti pierde speranta ! Ardealul ne va repara ce-am pierdut in Moldova !

Dansan
2nd June 2004, 12:13
Nesimtirea sfarsitului de campionat vine din partea lu' Craciunica far' de frica...Mai nou, el l-a desemnat pe Corcodean "arbitrul anului"... FARA PIC DE JENA...Nici macar nu mai suporta comentarii....

alejandro
2nd June 2004, 17:03
Am nimerit intr-un cerc vicios.... :( La anu' tre' sa fim si mai puternici,ca sa invingem cei 12 jucatori dinn echipa adversa(11+arbitrul!)

Mariusmadmax
3rd June 2004, 04:14
Pro - Steaua
Situatia Financiara mai buna
Lot superior

Pro - Dinamo
Arbitri
MI
PSD
Craciunescu - seful arbitrajului romanesc
Iordanescu - selectionerul
jovani & popescu jica
Cirdul de ciori si pupatori in ... :
cidu , mutu , lobont , ganea , stelea , andone

La anul poate daca intra in senat GIGI ... se mai raresc la dinamovisti ...

Saber Rider
8th June 2004, 16:03
Bravo mă !! Mare adevăr ai grăit !!

Mariusmadmax
8th June 2004, 17:49
Primul semnal ca nu vom mai fi chiar singuri impotriva tuturor este ca PSD -ul a cam luat-o in "freza" la "locale" ...
Probabil va prinde "curaj" si Rapidul ( Basescu )
Cred ca Dinamo a fost "opera" lui Nastase ... Dar Nastase a devenit un fel de Ceausescu cu suta lui de lei ...

Mariusmadmax
23rd June 2004, 01:42
Va mai aduceti aminte ca noi , stelistii , speram ca Apullum sa faca un rezultat bun cu Dinamo ???????
Iata inca o mostra din mizeria de acolo :
june 22 prosport
Vin ajutoare noi

Vasile Turcu, unul dintre finanţatorii clubului Dinamo, se va decide la sfīrşitul săptămīnii dacă va investi şi īn echipa de fotbal din Alba Iulia. “Īn funcţie de proiectul lui Savin, dar şi de poziţia autorităţilor locale, voi decide dacă să o ajut şi eu pe Apulum”, spune Turcu, care ar urma să fie īnsoţit īn Ardeal de antrenorul Ţălnar şi de cīţiva jucători din lotul “cīinilor”.

Dansan
23rd June 2004, 10:48
Mda...alta echipa satelit a lui dinamo, dupa cate si mai cate...Asta este felul lor de a face "performanta"...Numai ca cei care o sa zambeasca cu adevarat dupa meciurile din UEFA vor fi tot stelistii.....

Mariusmadmax
26th June 2004, 06:00
Mda...alta echipa satelit a lui dinamo, dupa cate si mai cate...Asta este felul lor de a face "performanta"...Numai ca cei care o sa zambeasca cu adevarat dupa meciurile din UEFA vor fi tot stelistii.....
Satelit ?????????
azi gsp
preşedintele CA al lui Apulum, Emanoil Savin, s-a pronunţat categoric īmpotriva numirii lui Ţălnar. "Nu sīnt de acord, nu vrem să facem jocurile lui Dinamo. Cred că antrenor va fi Gherman", a afirmat Savin. El a fost contrat de Măluşel: "Eu decid īn privinţa viitorului tehnician, gīndim constructiv, dar trebuie să am consimţămīntul tuturor celor implicaţi. Mă īntīlnesc cu Gigi şi pīnă nu lămuresc problemele, nu iniţiez alte piste, īnsă pe poveşti e greu să stabileşti ceva. Categoric, luni, la reunire, nu va fi alt antrenor, īncepem cu Pelici!".
:D
Malausel - pro Dinamo , pina mai ieri era si Savin !

Paul
2nd July 2004, 18:21
la anu ` nu ma stam la povesti ,... stim o chestie ... 29 de victorii ... 1 egal = TITLUL !
SIGUR NU MAI DEPINDEM DE ALTII !

Mariusmadmax
3rd July 2004, 07:01
Matematic e simplu ...
1 Steaua Bucuresti 30 29 1 0 108 - 2 88
Golgheteri :
1 Andrei Cristea 29
2 Laurentiu Dinita 23
3 Dica 22
4 Dumitru 20

5 Danciulescu 8

Mariusmadmax
7th July 2004, 05:41
Balaj şi Serea, īn Liga Campionilor

Brigada formată din Cr. Balaj - Cr. Nica, I. Popa - Al. Deaconu va arbitra īn turul 2 preliminar al Ligii Campionilor, pe 29 iulie, meciul Djurgarden (Suedia) - Sliema (Malta)/ Kaunas (Lituania), iar cea alcătuită din I. Serea - D. Burloiu, Cr. Marinescu - S. Colţescu, partida din primul tur preliminar din LC dintre KF Tirana (Albania) şi FC Gomel (Belarus), pe 21 iulie. Īn primul tur preliminar al Cupei UEFA, vor oficia alte două brigăzi: pe 15 iulie, A. Heleşteanu -
T. Constantinescu, D. Iliescu - R. Dumitru, la meciul Portdown (Irlanda de Nord) - FK Zalgiris (Lituania), iar pe 29 iulie, M. Salomir - M. Savaniu, M. Nagy - V. Anghelinei, la partida Birkirkara (Malta) - Partizani (Albania).

Saber Rider
10th July 2004, 04:05
Este de fapt inca o palma pe obrazul fotbalului in general. Aia de afara nu sunt de vina, ei n-au de unde sa stie ce pramatii sunt arbitrii nostri cu adevarat. Ce sa le faci daca Craciunescu l-a declarat cel mai bun arbitru dupa parerea lui pe Corpodean, care stie bine toata lumea cum a tras cu Dinamo !

Mariusmadmax
10th July 2004, 04:33
Este de fapt inca o palma pe obrazul fotbalului in general. Aia de afara nu sunt de vina, ei n-au de unde sa stie ce pramatii sunt arbitrii nostri cu adevarat. Ce sa le faci daca Craciunescu l-a declarat cel mai bun arbitru dupa parerea lui pe Corpodean, care stie bine toata lumea cum a tras cu Dinamo !

Balaj - constant in pole position "pentru" catei :p
Serea - meciul Dinamo - Universitatea Craiova 2-0 - a facut GRAVE greseli care mai nou se numesc "VICIERE DE REZULTAT" ( neeliminarea lui Barcaoan , 11 metri pentru Univ . neacordat , golul doi al lui Dinamo , la care a fost o mina de dinamovist pe directia mingii ... )
Greseli pe care pacatosul LE-A RECUNOSCUT !

Mariusmadmax
10th July 2004, 04:50
Daca nu va accepta televiziunile ( TVR , Antena 1 etc ) care au facut contract cu Telesport si cu LPF ...
Gigi vrea ca Steaua sa-si negocieze singura contractul , Lpf nu vrea ...
Ce se va intimpla ?
gsp
Dragomir: "Steaua riscă excluderea!"

Preşedintele Ligii, Dumitru Dragomir a ameninţat ieri că "Steaua riscă excluderea din campionat dacă nu va lăsa televiziunea cu care avem contract să transmită meciul. Poate face o dată acest lucru, după care nu va mai fi programată şi automat va fi exclusă". Gigi Becali a replicat īnsă dur: "De ce să accept acel contract? Ca să-şi ia Dragomir milioane de dolari? A devenit deja obraznic! Uite că n-o să las nici o televiziune. Să excludă el Steaua din campionat? Poate īl suspend eu pe el de la Ligă şi cu asta, basta!".



A aparut in ultimele zile o stire precum Andrei Cristea ( ex-FCM Bacau) ar fi venit dupa ce PSD ar fi impus asta !!!!!!!!!!
Cristea, transferat de partid?
Surse din cadrul PSD susţin că Andrei a fost direcţionat spre Ghencea pentru ca Gigi Becali să pluseze la capitalul electoral. Fotbalul īn Divizia A a īncetat de mult să se joace doar pe teren. Afacerile de milioane de dolari sau interesele politice au uneori mai multă influenţă īn lumea fotbalului decīt cred mulţi dintre muritorii de rīnd. Cel mai disputat jucător al campionatului intern, băcăuanul Andrei Cristea, are o poveste mai mult decīt interesantă. Transferat īn mod şocant de la FCM Bacău la Steaua īn ciuda presiunilor dinspre Dinamo şi Rapid, Cristea nu i-a costat nimic pe stelişti oficial. “Sechelariu a avut īncredere īn blazonul Stelei şi l-a cedat doar pentru cele 50 de procente dintr-un transfer īn străinătate”, a declarat Gigi Becali. Surse din cadrul PSD au indicat īnsă faptul că fotbalistul a fost cedat la presiunile partidului, avīnd īn vedere că Viorel Hrebenciuc este considerat “mentorul” lui Gigi. Motivul acestei mutări fotbalistice cu efect īn plan politic l-a constituit lovitura de imagine dată de Gigi Becali cu acest prilej, acelaşi mecanism funcţionīnd invers anul trecut, cīnd Steaua a trimis Oţelul īn Divizia B, ca să salveze Bacăul de la retrogradare.

Varianta datoriei de la poker
Pe de altă parte, există şi surse care susţin un alt scenariu. Tovarăş bun de poker cu Seche, Gigi ar fi avut de luat de la acesta o sumă considerabilă de aproape 100.000 $. Īn locul datoriei, latifundiarul l-ar fi cerut tot prin filiera PSD pe Cristea, urmīnd să plătească 50% dintr-un transfer afară şi 500.000 $ pe care să-i dea oricīnd īn timpul celor cinci ani de contract cu Cristea. Pīnă cīnd una dintre variante se va adeveri, transferul lui Cristea rămīne lovitura de maestru dată de Gigi Becali principalelor contracandidate la titlu.

uti2102
10th July 2004, 14:26
Ce culise domne'! :mda: Noi suntem mici copii!

Mariusmadmax
10th July 2004, 21:58
Iata ce pleasca a dat Adrian Nastase - patru case , vineri :

CS Rapid a primit fără plată bunuri din proprietatea privată a CN CFR SA
CS Rapid a primit fără plată printr-o H.G, publicată, vineri, īn Monitorul Oficial, bunuri din proprietatea privată a Companiei Naţionale de Căi Ferate "C.F.R-S.A".
Articolul unu al H.G prevede trecerea īn proprietatea privată a Ministerului Transporturilor, Construcţiilor şi Turismului a următoarelor bunuri: terenul cu o suprafaţă totală de 33.949 metri pătraţi, tribuna spectatorilor, sălile, vestiarele, birourile de sub tribună, copertina la tribuna oficială, sistemul de iluminat, terenul de fotbal gazonat , cu o suprafaţă de 8000 metri pătraţi şi spaţiile anexe, sistemul de protecţie īmpotriva intemperiilor, terenul de antrenament cu zgură īn suprafaţă de 3000 de metri pătraţi, īmprejmuirile terenului prefabricate din beton, dotări independente formate din instalaţie de ridicat popice, complexul de maşini şi utilaje pentru īntreţinerea terenurilor sportive şi celelalte bunuri aflate īn dotare.
Al doilea articol prevede trecerea fără plată a acestor bunuri īn administrarea Clubului Sportiv Rapid, care funcţionează īn subordinea Ministerului Transporturilor, Construcţiilor şi Turismului.
Primul paragraf al articolului trei al hotărīrii prevede un termen de 120 de zile de la data intrării īn vigoare a deciziei, pentru a se īncheia protocolul de primire-cedare.

Si Gigi -al nostru baga mina adinc in buzunar ... :(

Florentin
10th July 2004, 22:23
De fapt nu s-a facut decit oficializarea unei stari de fapt, pentru ca Rapid era de mult proprietara acestor bunuri. Urmeaza Dinamu samd. In schimb la Steaua plateste Gigi pentru ca daca vrem sa intram in Europa/NATO si mai stiu si eu ce comitete si comitii, armata nu trebuie sa aiba echipa de fotbal in schimb GFR-ul si Politia da.

Mariusmadmax
11th July 2004, 02:36
mi-e sila !

Mariusmadmax
12th July 2004, 17:09
Luptă şi bani

Steaua revine astăzi īn ţară după stagiul de pregătire făcut īn Olanda, fapt ce l-a determinat pe antrenorul Victor Piţurcă să-şi expună concluziile īn faţa trimisului ProSport. Oful său cel mai mare rămīne cel generat de greşelile de arbitraj, prea multe īn defavoarea echipei sale, după propria mărturisire. La capătul unui sezon īn care Steaua a ratat totul, dīnd satisfacţie eternei rivale, Piţurcă se află īntr-un moment important al carierei. Pe scurt, trebuie să ia titlul, īntrucīt Gigi Becali are un orgoliu mare şi o răbdare limitată. E interesant de urmărit războiul dintre patronul stelist şi preşedintele LPF, Dumitru Dragomir. Cel dintīi vrea să comande pe banii lui, aşa cum de altfel e firesc, urmīnd să īncaseze mai mult de pe urma transmisiilor făcute din Ghencea. Prin ieşirile sale la rampă, Gigi Becali e un fel de lider de opinie al cluburilor bogate īn lupta pentru separarea drepturilor tv ale meciurilor din Divizia A. Dincolo de declaraţii, fie ele şi belicoase, nervii sīnt īntinşi la maximum şi orgoliile sīnt escaladate la limită. Chiar dacă va lăsa de la el, Dragomir nu va uita nesupunerea lui Gigi, de departe cea mai dură formă de contestare venită la adresa sa din partea unui şef de club īn ultimii ani. Asta s-ar putea traduce īn eventuale mizerii făcute echipei exact īn momentele decisive, lăsīnd baltă toată prietenia derulată atīt timp. Ce nu face banul din om?...

Profetu
12th July 2004, 17:53
Eu consider ca nu am fost nedreptatiti de nimeni .

Campioantul l-am pierdut din nestiinta.

Sa speram ca am invatat din greseli.

uti2102
12th July 2004, 18:18
Era bine daca-l pierdeam din "neshtiintza". N-am fi avut ce ne reprosha!
Dar l-am pierdut din PROSTIE! D-aia doare asha tare.... :(

Campionii
12th July 2004, 21:06
Era bine daca-l pierdeam din "neshtiintza". N-am fi avut ce ne reprosha!
Dar l-am pierdut din PROSTIE! D-aia doare asha tare.... :(
Prostia lui Craciunescu !

Saber Rider
13th July 2004, 01:17
Cred ca nu din prostie, ci din slugarie.

Stelist4ever
13th July 2004, 04:01
de ce spui asta Saber?

Saber Rider
14th July 2004, 03:07
Craciunescu a dovedit de atatea ori ca este destul de destept. A fost arbitru international, are experienta. E demult in arbitrajul romanesc, are si a avut mereu o anumita autoritate in domeniu, precum si diverse conexiuni si cunostinte, precum si afaceri cu multi asa-zisi "oameni de fotbal".
De aceea cred ca ce s-a intamplat cu arbitrii in recentul campionat incheiat nu a fost o pura intamplare, si un sir lung de coincidente. Prea toti arbitrii au tras cu Dinamo, prea toti arbitrii au aplicat alte reguli cand a fost vorba de faze identice sau similare la Steaua, etc... Parerea mea.

Si sa stii ca multa vreme (pana la campionatul asta), eu, ca si multi altii, i-am purtat un respect deosebit pentru felul lui de a analiza impartial diferite faze de joc si de arbitraj. Numai ca, dupa desfasurarea ultimului campionat, mi-am cam schimbat parerea despre omul Craciunescu, care din pacate nu a reusit sa se tina drept, impartial, de cand a devenit seful arbitrilor.

Florentin
14th July 2004, 03:53
Chiar si in conditiile arbitrajelor partinitoare si poate mai ales din cauza asta, Steaua trebuia sa cistige jocurile care le-a avut in mina. Sa speram ca anul asta nu vom mai face aceleasi greseli.Pina la urma este o dovada de slabiciune sa tot dai vina pe arbitrii.

Mariusmadmax
14th July 2004, 04:22
Chiar si in conditiile arbitrajelor partinitoare si poate mai ales din cauza asta, Steaua trebuia sa cistige jocurile care le-a avut in mina. Sa speram ca anul asta nu vom mai face aceleasi greseli.Pina la urma este o dovada de slabiciune sa tot dai vina pe arbitrii.
este parerea ta , pe teren lucrurile se vad putin altfel ...
Daca la faza la care grigorie inscrie cu capul era un arbitru intransigent , cred ca acel meci se termina 1-1 ... Un alt arbitru fluiera repunerea mingii in joc , pentru ca era in miscare .
Cite puncte a pierdut Steaua ?
TREI !
Ce s-a intimplat la Constanta stii !
Gol anulat cu Rapidul ...
Gol anulat cu Galatiul ...
etc

arbitraje pro Dinamo
Constanta , Craiova , Timisoara , Brasov etc

Cum ar fi aratat clasamantul ?
Raspund eu :
Steaua ar fi terminat la vreo 10 puncte avans in fata lui Dinamo !

Saber Rider
14th July 2004, 04:47
Mda, adunate punctele pierdute de Steaua pe mana arbitrilor minus punctele castigate de Dinamo pe mana acelorasi arbitrii egal Steaua trebuia sa fie campioana. Si de aceea Steaua este campioana morala. Ceea ce nu au inteles suporterii cainilor niciodata. Si nici nu vor intelege probabil vreodata.

Mariusmadmax
14th July 2004, 04:56
:ok:
Mda, adunate punctele pierdute de Steaua pe mana arbitrilor minus punctele castigate de Dinamo pe mana acelorasi arbitrii egal Steaua trebuia sa fie campioana. Si de aceea Steaua este campioana morala. Ceea ce nu au inteles suporterii cainilor niciodata. Si nici nu vor intelege probabil vreodata.
:ok:

Profetu
14th July 2004, 13:04
Io zic ca daca jucam bine n-are nimeni ce sa ne faca .

Ar fi frumos daca am avea puterea sa ne recunoastem greselile si sa nu mai dam vina, ba pe arbitrii, ba pe ghinionul nostru, ba pe norocul adversarului s.a.m.d.

Cine greseste ... pierde, asta-i regula jocului.

Sa speram ca o sa gresim cel mai putin in urmatorul sezon.

Mariusmadmax
15th July 2004, 05:09
Sa speram ca o sa gresim cel mai putin in urmatorul sezon.
Da , pina la urma o parte din adevar poate fi si acesta !
Dar nu neglija "minoacele de ajutor" pe care Dinamo le-a primit constant...

alejandro
15th July 2004, 13:37
Da , pina la urma o parte din adevar poate fi si acesta !
Dar nu neglija "minoacele de ajutor" pe care Dinamo le-a primit constant...
daca mai primeste si anul asta ajutoare cred ca o sa iasa cu mult scantei! :evil:

Mariusmadmax
15th July 2004, 23:30
daca mai primeste si anul asta ajutoare cred ca o sa iasa cu mult scantei! :evil:
sa speram prietene , ca oricum nu putem noi sa schimbam nimic !

Mariusmadmax
16th July 2004, 23:35
Am mai pierdut o batalie : Cea a drepturilor Tv cedate de LPF la Telesport !!!
Becali isi cauta dreptatea in Justitie ...
prosport
16 july , 2004
Este curios, dacă nu chiar dubios, cum de Nicolau a acceptat să piardă din profitul său īn favoarea cluburilor. Ori el chiar vrea binele fotbalului romānesc, ori Dragomir are o putere de convingere vecină cu hipnoza asupra lui Nicolau, care, după ce a īncheiat un contract cu LPF, a acceptat o mărire a sumei īn defavoarea sa , cu DOUA milioane USD !!!!!!!!!!!!!!!!!! :mad: :rosu:

Florentin
17th July 2004, 04:36
Marius, nu are dreptate.L-a imputernicit pe Corleone, desi nu a fost prezent la sedinta respectiva, iar MM nu avea drept de reprezentare, asta este. Ciocu mic si joc de glezna.
Plus ca statutul LPF spune ca trebuie sa-si supuna cazul forurilor fotbalistice, care i-au trintit dreptatea in cap.
Nu asta este deranjant, ci atitudinea otrpelor dinamoviste si rapidiste. Dar la ce te asteptai de la cei patru cavaleri ai apocalipsei si de la utecist.

Mariusmadmax
17th July 2004, 05:19
numai sa nu ne afecteze prea mult in relatia cu lpf-ul ...

Mariusmadmax
28th July 2004, 05:51
NOI :

Termen nou pentru oficială

Īn urma unei hotărīri judecătoreşti, firma Tehnorob a scos ieri la licitaţie tribuna oficială a stadionului din Ghencea, dar nu s-a prezentat nimeni. Astfel, s-a decis stabilirea unui nou termen pentru licitaţie, pe 9 septembrie. Patronul stelist Gigi Becali (foto) era decis să participe şi el dacă cineva s-ar fi arătat interesat să cumpere tribuna arenei. “Dacă ar fi licitat cineva, participam şi eu. Totuşi, de ce să dau un milion şi jumătate de dolari, mai bine bag banii ăştia īn fotbal”, a punctat Gigi

Florentin
28th July 2004, 06:00
Si ce va face Tehnorobu pina la urma, pleaca cu tribuna, isi muta familia acolo, o pune in conservare, in conservant, in saramura ... Nu ar fi normal asa cum s-a alocat de la buget sumele necesare pentru alte (toate) stadioanele din tara, sa se faca acelasi lucru si pentru stadionul Steaua, sau acele imense datorii catre fisc sa fie folosite pentru imbunatatirea bazelor sportive, sau ...

Mariusmadmax
28th July 2004, 06:03
Se gaseau solutii ... dar parca nu se vrea !

Curt a fost operat ieri
Deşi iniţial ieri era programat să facă doar un control artroscopic, cu specialistul īn ortopedie şi traumatologie Ştefan Irimia, stelistul Tiberiu Curt a şi fost operat. "Cīnd am făcut artroscopia, am observat că avea ligamentul īncrucişat rupt de mai multă vreme. Am mai īntīlnit astfel de cazuri la fotbalişti. Jucătorul era sub anestezie şi şi-a dat acceptul să facem operaţia, aşa că am profitat şi am rezolvat inclusiv problema meniscului", a spus medicul.


Amintiri din Bănie
La trei zile după "războiul" amical de pe "Ion Oblemenco", cīnd Universitatea şi Steaua au terminat partida la egalitate, 1-1, roş-albaştrii mai purtau īncă urmele contactelor cu oltenii. Marian Aliuţă sub ochiul stīng, Sorin Paraschiv sub ochiul drept. Laurenţiu Diniţă, care s-a autoaccidentat după o mare ocazie irosită, s-a ales cu o entorsă la glezna dreaptă şi va putea relua abia mīine pregătirea.
Bine ca Mirel , este in regula !

alejandro
29th July 2004, 18:21
Parca au jucat in Afganistan!Bine ca s-au intors in viata!

sames44jc
29th July 2004, 21:48
parca au fost in afganistan dar au uitat armamentul acasa

sames44jc
29th July 2004, 21:50
Steaua o sa fie pregatita pentru meciul cu bistrita ?
nu cred ca Zenga va sti pe cine sa aleaga ca titulari,dar steaua o sa castige

Saber Rider
30th July 2004, 00:28
La ce lot avem, poate sa intre oricine cu Gloria, ca tot ii batem !!!

:ok: Magica STEAUA :cool:

PYTYCU99
30th July 2004, 02:48
anul asta tre sa fie al nostru FORZA STEAUA

Mariusmadmax
30th July 2004, 03:58
am ajuns singuri ... impotriva noastra !

alejandro
6th August 2004, 12:29
deja avem 3 puncte in fata lu' dinamo :yeah: sa-i batem si pe rapidisti si terminam turul pe locul 1 :happy

Mariusmadmax
6th August 2004, 22:35
omul care a invins Craiova in meciul cu Dinamo !!!!!!

Saber Rider
7th August 2004, 05:30
Si care a nenorocit meciul Stelei de la Galati (anuland un gol care lui Danciulescu intr-o situatie identica la Timisoara i s-a acordat, si care conform "fantei de lumina" inexistente intre Neaga si fundasul galatean, nu trebuia anulat, mai ales fiind decisiv pentru partida si pentru campionat) !!!

alex36
7th August 2004, 12:30
deja arbitrul a inceput sa va ajute,asa ca sa nu va m-ai plangeti ca santeti ''SINGURI'

Saber Rider
7th August 2004, 16:55
La cat i-au ajutat arbitrii pe Dinamo in sezonul trecut, de le-a dat titlul pe tava, daca chiar vor sa ajute acum Steaua, mai au de "muncit" bai nene, ca mai e mult pana in penultima etapa !!! :evil:

Mariusmadmax
10th August 2004, 00:44
deja arbitrul a inceput sa va ajute,asa ca sa nu va m-ai plangeti ca santeti ''SINGURI'
calex ,
m-ai omorit cu mai-ul tau , pune mina pe carte mai draga :headbang:

Paul
20th August 2004, 21:45
calex ,
m-ai omorit cu mai-ul tau , pune mina pe carte mai draga :headbang:
o fi invatzat gramatica rrapida , predata de rrapizi

Vali fiii bengos
Ati iesit din canale si vati trezit ultrasi
w.w.w. aurolacii.ro

3 banere din Giulesti , 11.09.1999

Adik ...
1. NO COMENT
2. NE-AU UMPLUT DE RESPEKT
3. cea mai moderna si rrapida retea internationala de internet

Mariusmadmax
20th August 2004, 21:49
vedem daca dupa acest meci suntem chiar singuri ( impotriva tuturor ) - despre noi suporterii mai este vb , ca despre jucatori ... antrenori ... sau despre gigel :rosu: - nu mai am ce adauga ...