PDA

View Full Version : Cu cine tineati inainte de CFR Cluj?



Kainsashiki
29th February 2008, 17:33
Hai baieti, un moment de sinceritate va rog. Cu ce echipa tineati pana acum 2-3 ani?

Nico21
29th February 2008, 17:35
Dar voi cu cine tineati inainte de Cska Bucuresti?cu Carmen sau cu surata din Moscova?:ok::ok::ok::ok:

Jerry20cm
29th February 2008, 17:38
genial thread =))

Hard
29th February 2008, 17:40
iti spun eu,majoritatea tineau cu Steaua ;)
Tin minte acum cativa ani ,cand a jucat Ecomax cu FC National in cupa Romaniei ( 0-5 ) m-am uitat sa vad cum ajunsesera Ecomax-ul pana in faza aia,pe cine au batut,si si au dat imagini cu cativa suporteri (10-15) cu steaguri visinii ,cativa avand si fulare cu Steaua.
Oricum,cred ca, inainte,majoritatea erau fani Steaua,Dinamo,Rapid.

Bumbescu
29th February 2008, 17:45
genial thread =))

S-a inspirat de undeva dar il iert:cool:
:happy

Jerry20cm
29th February 2008, 17:45
da, am vazut. da' oricum, e de nota 10 threadul:D

ar trebui mutat pe intern.:)

Kainsashiki
29th February 2008, 17:46
S-a inspirat de undeva dar il iert:cool:
:happy

"Good point, Bumbescu" - am vrut sa postez pe Report, dar au inchis threadul acolo :D

Bumbescu
29th February 2008, 17:48
Cred ca astia de acum sunt nepotii mosnegilor ce po****u stadionul din gruia pe vremuri. Spunea cineva mai demult ca acolo mergeau la meciuri cam 100 de pensionari pe meci. Intrarea libera, soare eventual la 11 dimineata....

Celso
29th February 2008, 17:48
sa inteleg Hard ca tu tii cu CFR acum?:o::P

Hard
29th February 2008, 17:49
Da,tin si cu CFR :D
Are vreo legatura echipa asta cu SN CFR ?

Bumbescu
29th February 2008, 17:50
cred ca ar fi mers si optiunea: "ma fascineaza cuplul paskani-muresan si am devenit cfr-ist":D

Hard
29th February 2008, 17:51
chelia lui paskany este intr-adevar atragatoare :D
si masina.

Bumbescu
29th February 2008, 17:54
Da,tin si cu CFR :D
Are vreo legatura echipa asta cu SN CFR ?

Nu prea sunt aproape de gara in Cluj, or fi stat acolo muncitorii de la caile ferate, dracu stie.....sau o fi vorba de lipsa de inspiratie in alegerea numelui:D

Hard
29th February 2008, 18:00
pe rapidisti ii inteleg ,joaca pe terenul ministerului,plus alte si alte motive :D ... dar pe acestia ? mai au vreo legatura ?

forza_CFR
29th February 2008, 18:09
idiooooooooooooot...........mama ce e cu intrebarea asta?

recunosc ca simpatizam dinamo, dar nu eram sclav cum sunt unii care tin cu capra vecinului in loc sa-si vada de gospodaria lor

Bumbescu
29th February 2008, 18:10
Noroc ca si-au schimbat albatrosii numele in rapid ca altfel cine stie ce cearta ar fi fost, ca in anglia intre manchester si leeds, cu banere de genul " we are United":D

dannyreddog
29th February 2008, 18:13
foarte inspirat threadul...:ok:

Bumbescu
29th February 2008, 18:16
idiooooooooooooot...........mama ce e cu intrebarea asta?

recunosc ca simpatizam dinamo, dar nu eram sclav cum sunt unii care tin cu capra vecinului in loc sa-si vada de gospodaria lor

Ok, un prim curajos.....de ce nu votezi?:D

Nico21
29th February 2008, 18:19
Noroc ca si-au schimbat albatrosii numele in rapid ca altfel cine stie ce cearta ar fi fost, ca in anglia intre manchester si leeds, cu banere de genul " we are United":D



Bumbescule,stramosii tai cu cine tineau inainte sa apara fraudulos in fotbalul nostru,echipa de la cimitir?:):):):)

Hard
29th February 2008, 18:21
Ok, un prim curajos.....de ce nu votezi?:D

A votat,nu ii placea fotbalul :cry:

NORGEMAN
29th February 2008, 18:34
Hai baieti, un moment de sinceritate va rog. Cu ce echipa tineati pana acum 2-3 ani?

:happy:happy:happy:happy
Genial!!!! :D Recunosteti acum si care ati fost mari u-isti:)

Bumbescu
29th February 2008, 18:40
A votat,nu ii placea fotbalul :cry:

Acum te pomenesti ca-i ultras:D

Dani3l
29th February 2008, 18:43
Era un user din cta(nu mai stiu numele) care la echipa favorita avea :steaua,cfr si lazio...acum, a scos steaua...:happy s-a sucit!:happy

dannyreddog
29th February 2008, 18:47
Parerea mea e ca actualii suporteri ai liderului ligii 1 tineau cu rivala, cu "U" Cluj....nu toti dar o mare parte din acestia erau...in perioada in care studentii aveau rezultate notabile luandu-se la tranta cu Steaua ,Dinamo sau Rapid...
Se pare ca suporterii de astazi nu stiu sa-si sustina propria echipa chiar si in cele mai negre perioade ale acesteia,ajungandu-se la astfel de situatii ca in cazul de fata....

Sunt sigur ca daca investitorul X ar prelua de maine echipa Y si ar baga o gramada de bani in aceasta si ar avea macar jumatate din performantele pe care le are CFR Cluj, ar aparea foarte multi asa numitii "fani" ai acestei echipe,ca ciupercile dupa ploaie...
Poate unii se vor supara p'aici dar asta e adevarul....

Hard
29th February 2008, 19:02
Era un user din cta(nu mai stiu numele) care la echipa favorita avea :steaua,cfr si lazio...acum, a scos steaua...:happy s-a sucit!:happy

userul este LazioRoma :D

miril
29th February 2008, 19:04
CFR-ul nu este o echipa pe placul meu, dar locul ocupat de ea acum este mai mult decat meritat. Sunt convins ca suporterii ei de acum tin la echipa acesta asa si cum noi ceilalti o facem in ceea ce priveste echipele pe care le sustinem. De aceea ce se intampla aici cu acest topic este o dovada de lipsa elementara de bun simt, din partea multora. Nu cred ca ii place cuiva ca sa vina acasa si sa constate musafiri...nepofititi, care...murdaresc pe JOS. CFR 1907, te rog sa inchizi acest topic. Aici se manifesta un fenomen de trolling in grup care lasa gust amar. Rusinos! Daca mai exista o urma de respect, ar trebui ca fiecare care nu tine cu CFR Cluj sa merga la el...acasa.

resita
29th February 2008, 19:06
sunteti penibili cu threadurile astea.:rosu::rosu::rosu:

muriti de ciuda ca cfr e pe primul loc in clasament

Leo
29th February 2008, 19:06
am tinut cu DINAMO , tin si voi tine cu DINAMO MEREU , indiferent de pozitia in clasament
e clar ?

Dani3l
29th February 2008, 19:10
sunteti penibili cu threadurile astea.:rosu::rosu::rosu:

muriti de ciuda ca cfr e pe primul loc in clasament

Crezi?!Sustin o echipa care a castigat 23 de titluri,20 de cupe ale Romaniei,1 Supercupa a Europei + Cupa Campionilor!Unde vezi motivul de-as suferi fata de o echipa care n-a castigat nimic!?:D

resita
29th February 2008, 19:14
Crezi?!Sustin o echipa care a castigat 23 de titluri,20 de cupe ale Romaniei,1 Supercupa a Europei + Cupa Campionilor!Unde vezi motivul de-as suferi fata de o echipa care n-a castigat nimic!?:D

prin deschiderea de astfel de threaduri, acesta chiar la ei acasa, si prin ceea ce spuneti despre cfr

dede
29th February 2008, 19:22
pai si nu e adevarat?... in cluj s-au inmultit suporterii cfr-ului, asa, peste noapte... si nu numai in Cj, daca si ala din constanta a ajuns sa tina cu cfr :D
inainte tineau cu alta echipa, nu cred ca in urma cu 5 ani, sa zicem, erau toti mari cfr-isti :rolleyes:

Cristian
29th February 2008, 19:23
Crezi?!Sustin o echipa care a castigat 23 de titluri,20 de cupe ale Romaniei,1 Supercupa a Europei + Cupa Campionilor!Unde vezi motivul de-as suferi fata de o echipa care n-a castigat nimic!?:D

Da si toate-s castigate super-corect :cry: :happy
Nu s-a apelat la PCR (Pile Cunostinte si Relatii) absolut deloc... :nah::happy

miril
29th February 2008, 19:25
Si ce-i cu asta? Asa s-a intamplat si cu alte echipe. Va rog, nu uitati, suntem in...vizita.

NORGEMAN
29th February 2008, 19:30
Cel mai bine e sa-i lasam pe cei de la cfr sa voteze. Suntem la ei acasa totusi :)))))

Bumbescu
29th February 2008, 19:31
Si ce-i cu asta? Asa s-a intamplat si cu alte echipe. Va rog, nu uitati, suntem in...vizita.

Hai Mirile, nu mai fii asa scortos, se mai si distreaza lumea....:D

Dani3l
29th February 2008, 19:31
prin deschiderea de astfel de threaduri, acesta chiar la ei acasa, si prin ceea ce spuneti despre cfr
Pai,mai degraba pot zice de cei care discut topicuri anti-steaua!Ei sunt cei frustrati..;)

Da si toate-s castigate super-corect :cry: :happy
Nu s-a apelat la PCR (Pile Cunostinte si Relatii) absolut deloc... :nah::happy
Mai,si post 89,am castigat cele mai multe titluri:9.:yeah: Voi,cate ati castigat!?:happy

Ioca10
29th February 2008, 19:31
Acum 5 ani...nici cei din Cluj nu stiau de cfr....;)...acolo mereu U o sa domine;)

delaparis
29th February 2008, 19:36
Topic inchis pana cand moderatorii de pe aceasta sectiune vor intra pe forum.

Din punctul meu de vedere acest thd este o provocare la limita jignirii asupra suporterilor unei echipe.

Kainsashiki
29th February 2008, 20:50
usor delaparis, lasa lumea sa-si expuna parerile.

delaparis
29th February 2008, 21:06
Usor Kainsashiki ... te rog frumos sa nu mai deschizi thd cand un moderator decide sa-l inchida.

CFR1907
1st March 2008, 10:13
Am redeschis acest thread ca sa fac niste completari.

1. Scuze ca nu am intervenit mai devreme, dar sunt plecat din oras si nu o sa ajung acasa decat azi pe la ora 14-15.

2. Thread-ul asta e unul provocator si in mod normal ar trebui inschis. Si asa va fi.

3. Acum sa raspund la intrebarea topicului, sa nu ziceti ca sunt off-topic (nu ca restul nu ati fi). Marea majoritate inainte sa fie suporteri CFR nu erau pasionati de fotbal. Apoi mai sunt cateva sute de oameni care sunt suporteri CFR inca din anii 60 cand CFR juca in prima divizie. Si nu e nimic de ras aici si eu unul chiar ii respect pe oamenii astia, chiar daca acum sunt pensionari si vin cu nepotii la stadion (asa am ajuns si eu sa tin cu CFR prin 95 ca tot veni vorba). Apoi mai e o categorie de oameni care inainte sa apara CFR-ul in prima scena tineau cu alte echipe. Dintre suporterii astia, marea majoritate tineau cu Steaua sau Rapid inainte sa devina CFR-isti. Asta e adevarul si nu e nimic rusinos la asta, ci chiar e de apreciat cum o echipa care a stat 30 de ani in diviziile inferioare a putut sa revina in forta in prima divizie.


PS. Ca sa nu ziceti ca nu va dau un drept la replica, voi mai lasa thread-ul asta deschis pana ajung acasa. Asa ca va rog ca pana atunci sa fiti la subiect si sa incetati cu injuraturile/jignirile/trolingul.

hamsterutz
1st March 2008, 10:53
Am redeschis acest thread ca sa fac niste completari.

1. Scuze ca nu am intervenit mai devreme, dar sunt plecat din oras si nu o sa ajung acasa decat azi pe la ora 14-15.

2. Thread-ul asta e unul provocator si in mod normal ar trebui inschis. Si asa va fi.

3. Acum sa raspund la intrebarea topicului, sa nu ziceti ca sunt off-topic (nu ca restul nu ati fi). Marea majoritate inainte sa fie suporteri CFR nu erau pasionati de fotbal. Apoi mai sunt cateva sute de oameni care sunt suporteri CFR inca din anii 60 cand CFR juca in prima divizie. Si nu e nimic de ras aici si eu unul chiar ii respect pe oamenii astia, chiar daca acum sunt pensionari si vin cu nepotii la stadion (asa am ajuns si eu sa tin cu CFR prin 95 ca tot veni vorba). Apoi mai e o categorie de oameni care inainte sa apara CFR-ul in prima scena tineau cu alte echipe. Dintre suporterii astia, marea majoritate tineau cu Steaua sau Rapid inainte sa devina CFR-isti. Asta e adevarul si nu e nimic rusinos la asta, ci chiar e de apreciat cum o echipa care a stat 30 de ani in diviziile inferioare a putut sa revina in forta in prima divizie.


PS. Ca sa nu ziceti ca nu va dau un drept la replica, voi mai lasa thread-ul asta deschis pana ajung acasa. Asa ca va rog ca pana atunci sa fiti la subiect si sa incetati cu injuraturile/jignirile/trolingul.

faza cu cfr din 95 mai las-o incolo da e "maro" :)) creka numa tu o crezi
pe langa asta...am sa-i intreb pe stelisti dinamovisti rapidisti....de ce are sdr atatia suporteri? va zic eu tot pt ca au terminat camp pe primul loc atatia ani la rand, ca si cfr acum....dar dupa cum vedetzi...cand nu sunt performante dinamo are 2000 de oameni pe meci...rapidu a ramas constant pt ca ei sunt obisnuiti cu div B si chiar isi iubesc echipa steaua are 7000 in ch lg...si etc...nu mai radetzi de ei ca si voi sunteti la fel ;)...daca ati sta 30 de ani prin c...b tot 100 de pensionari pe meci ati avea :D.

ensic
9th March 2008, 03:54
Vad ca nu scapa unii din suporterii stelei nici o ocazie de a le arata altora cat de gros le e obrazul!:rosu:

Ess
9th March 2008, 23:37
acum vad acest thread...
oare cine l-a putut deschide? :D

alo...moderatorii, supermoderatorii...e ok?
adica daca ma apuc sa deschid eu acum un thread pe steaua cu titlul "daca retrogradeaza steaua, cum va sinucideti?" este ok?
daca da, in 2 zile iau ban permanent...voit...fortat... :(
:rosu:

YoYoyOi
10th March 2008, 00:09
hai ma neibar, nu te enerva aiurea :D

eu nu vad nimic in neregul la threadul asta, dar na... daca va supara asa de tare se poate inchide...