PDA

View Full Version : CM de juniori Zakopane(Pol) HS94 m



theodor
27th February 2008, 23:26
In perioada 27-29.02.2008 au loc, la Zakopane, Campionatele Mondiale de sarituri cu schiurile pentru juniori, numarul participantilor fiind de 80. Din tara noastra participa 3 sportivi:
Remus Tudor, Szilvester Kozma si Mihai Damian. Calificarile au fost difuzate astazi, in direct, pe Eurosport, la ora Romaniei 15.00. Nu le-am putut urmari in intregime, dar, din cate am vazut, foarte tinerii nostri saritori au evoluat destul de bine comparativ cu posibilitatile noastre:
RemusTudor =77,5m;:yeah: are doar 15 ani!!!
Szilvester Kozma =76m;:ok:
Mihai Damian =75m.:ok:
Nu stiu pe ce locuri s-au situat in final, dar in mod cert nu ne-au facut de ras (am vazut saritori cu unele evolutii mult mai slabe).
Nu stiu care au fost rezultatele finale si, daca vi se pare demn de interes, si daca stiti mai multe despre competitie, puteti scrie aici.


/OLE/

Hai Romania!!!

rob_din
27th February 2008, 23:40
Miahai Damian locul 49

Szilvester Kozma locul 52

Mihai Damian - descalificat



Au participat 80 de sportivi

theodor
27th February 2008, 23:56
Merci, dar nu inteleg: cine a ocupat locul 49? Mihai Damian sau sau Remus Tudor?
Si de ce a fost descalificat? :angry:

rob_din
28th February 2008, 01:14
Merci, dar nu inteleg: cine a ocupat locul 49? Mihai Damian sau sau Remus Tudor?
Si de ce a fost descalificat? :angry:

Am grestit, scuze. Locul 49 pentru Mihai Damian

Remus Tudor a fost descalificat. Nu stou de ce, probabil costumul nu a fost regulamentar

theodor
28th February 2008, 08:24
Am grestit, scuze. Locul 49 pentru Mihai Damian

Remus Tudor a fost descalificat. Nu stou de ce, probabil costumul nu a fost regulamentar


Nu-i nimic. Sa inteleg ca Mihai Damian s-a calificat pentru prima mansa, daca au fost calificari, sau a fost etapa in sine?
Astazi mai e o etapa, dar concureaza fetele.

rob_din
28th February 2008, 10:12
Nu-i nimic. Sa inteleg ca Mihai Damian s-a calificat pentru prima mansa, daca au fost calificari, sau a fost etapa in sine?
Astazi mai e o etapa, dar concureaza fetele.

N-au fost calificari. A fost o mansa cu toti cei 80 de sportivi, si o mansa secunda pentru care s-au calificat doar primii 30

theodor
28th February 2008, 11:45
N-au fost calificari. A fost o mansa cu toti cei 80 de sportivi, si o mansa secunda pentru care s-au calificat doar primii 30


Merci, nu stiam asta.