PDA

View Full Version : Niste zdrente care nu merita aceste culori



Datenshi
27th February 2008, 22:58
Fundașul central a primit banderola de la Dică, dar Constantin i-a pasat-o lui Coman. Nici portarul giuleștenilor nu a vrut să fie căpitan, lăsînd banderola pe prosopul de lîngă bara porții pe care o apără.

http://img87.imageshack.us/my.php?image=801f2617rb9.jpg

rapidisti.ro

Nu joaca nimic. Nu dau doua flegme pe aceste culori. De ce mai stati infectilor la echipa asta. Daca Rednic ar fi un antrenor cu sange in instalatie Constantin, Maftei, Perja, Dica si Burdujan ar zbura in seara asta si ar ramane pana la sfarsitul campionatului la echipa a II-a.

Matu
27th February 2008, 23:05
Mi-e rusine de Rapid.

Adi Da Samraj
27th February 2008, 23:06
În ultimele 25 de minute, rapidistii au evoluat fara capitan! Dupa ce Maftei a fost înlocuit în minutul 41, banderola a fost preluata de Daniel Pancu. Însa si "Pancone" a fost schimbat în minutul 66, iar Marius Constantin a refuzat sa-si asume statutul de capitan. Constantin i-a dat banderola lui Coman, "Robocop" asezând-o lângă bară!


Eu zic ca mai bine ii dadeau lui Copos banderola de capitan :drak:

delaparis
27th February 2008, 23:11
am unit cele trei thd :)

YoYoyOi
27th February 2008, 23:14
foarte urat gestul facut de jucatori :(

Nico21
27th February 2008, 23:15
Bai jegurilor,eu mi-as fi dat jumatate din viata sa joc la Rapid si 3 sferturi din ea sa port legendara banderola pe umar...sunteti niste nenorociti !!!:headbang::headbang::headbang::headbang:

Vladek
27th February 2008, 23:27
Si totusi e ceva ciudat cu Rednic. La Dinamo s-a certat cu jucatorii, la Rapid se pare ca iarasi s-a certat cu ei .. cam peste tot unde s-a dus s-a certat cu cineva. Poate ca e ceva in neregula si cu "Dom' profesor".

tataleone
27th February 2008, 23:28
jenant...:rosu:
bine ca n-am vazut meciul, probabil ma enervam rau...

Datenshi
27th February 2008, 23:30
Si totusi e ceva ciudat cu Rednic. La Dinamo s-a certat cu jucatorii, la Rapid se pare ca iarasi s-a certat cu ei .. cam peste tot unde s-a dus s-a certat cu cineva. Poate ca e ceva in neregula si cu "Dom' profesor".

Se poate. Dar putem sa aducem inca 5 antrenori, daca nu se sparge buba aia din vestiar vom suferi in continuare pana ies la pensie respectivii.

Cristian
27th February 2008, 23:36
Meciul cu Urziceniu a fost croseul de pe obrazul stang, mai urmeaza si un croseu la obrazul drept si gata si cu rednic...

YoNuTzz
27th February 2008, 23:54
nu o spun din postura de suporter al unei rivale, sau din rautate, dar ceea ce au facut jucatorii rapidului, este pur si simplu incalificabil, penibil...

Adi Da Samraj
28th February 2008, 00:50
Mircea Rednic: "Lupu și Șumudică sînt niște ratați"

Numai un prost ca mine plateste drumul suporterilor ca sa fie injurat.

YoYoyOi
28th February 2008, 11:14
dintre cei din poll doar Maftei n-a refuzat banderola... inca :rolleyes:

crissis
28th February 2008, 11:21
dintre cei din poll doar Maftei n-a refuzat banderola... inca :rolleyes:

Inca nu este timpul pierdut pana o sa o refuze si Maftei. Eu cred ca cei care au refuzat nu au facut-o din lipsa de respect sau dragoste pentru Rapid ci au vrut sa protresteze impotriva lui Rednic.

YoYoyOi
28th February 2008, 11:26
se puteau gasi si alte modalitati de protest decat asta... mie mi s-a parut absolut jenant tot episodul asta cu banderola. Astia nu merita sa mai poarte culorile unui club, dupa ce fac asa ceva...

Zabriskie
28th February 2008, 11:30
Am vazut si eu gestul respectiv, al lui Constantin ma refer. Nu stiu daca este atat de grav pe cat il considerati voi, sunt destui fotbalisti care refuza sa fie capitani, poate ca nu se considera buni pentru asta (capitanii sunt de obicei liderii din vestiar, cei care dau declaratii, aia mai cerebrali), poate ca e o emotie suplimentara ca sa zic asa. Cert e ca banderola aia nu trebuia sa ajunga pe gazon langa prosopul lui Coman...

Cristian
28th February 2008, 11:54
Prosopu capitan la rapid :D

relansat
28th February 2008, 11:56
am vazut si io meciul, iar se exagereaza ...
ce dreak va bateti capul cu o banderola in loc sa bateti moneda pe faptul ca Rapidul nu mai este echipa care alaturi de Poli Timisoara, acasa, aveau cel mai frumos si cel mai agresiv joc din Liga 1 ? Pur si simplu nu lasau adversarul sa iasa din jumatatea lor de teren. Faza cu banderola probabil contureaza si mai bine situatia tensionata care este acolo. Din pacate, a mai ramas doar Poli Timisoara :no:

YoYoyOi
28th February 2008, 11:59
povestea cu banderola si cea cu jocul prost al echipei se leaga, zaharel ;)

eventHorizon
28th February 2008, 12:05
Poate le-a fost rushine sa poarte banderola unei echipe care nu joaca nimic :drak:
Oricum, oameni de 2 bani (si aia vechi). NU cred ca e numai vina lui Rednic de ce se intampla acolo, mai ales tinand cont ca are asemenea specimene in vestiar.

kain
28th February 2008, 12:30
Cel care merita in momentul de fata sa fie capitan este portarul Dani Coman, omul care joaca cel mai bine in ultima vreme si nu numai.. Faptul ca unii jucatori au refuzat sa poarte banderola nu mi se pare ceva asa grav, este optiunea lor, asta nu inseamna ca nu-si iubesc culorile.. Ce ar trebui sa ingrijoreze pe suporterii acestei echipe este faptul ca echipa nu mai joaca nimic, ar trebui luate masuri.. :rolleyes:

Datenshi
28th February 2008, 15:51
Jucatorii nu joaca nimic, nu echipa. Cand ei gresesc pase de 2 metri si stopuri, sar pe sub minge si trag in balarii nu are antrenorul ce sa le faca.

kain
28th February 2008, 20:21
Jucatorii nu joaca nimic, nu echipa. Cand ei gresesc pase de 2 metri si stopuri, sar pe sub minge si trag in balarii nu are antrenorul ce sa le faca.

Antrenorul ii pune sa joace asa.. jucatorii nu joaca asa ca vor ei.. daca ar fi fost asa nu ar mai fi nevoie de antrenor..

O alta posibilitate este ca ei sa joace asa de slab pentru a-l face pe Rednic sa-si dea demisia :cool:

YoYoyOi
28th February 2008, 20:24
nu stiu cum se face ca pe unde trece Rednic toti jucatorii vor sa-l faca sa plece :rolleyes:

Universal
28th February 2008, 20:27
intra in conflict , cand nu are de ce, ma intreb uneori de ce se enerveaza atata, este intr-adevar un antrenor mare, dar nu pare constant in ceea ce zice si purtarea....bat-o vina...

poate se va mai linisti cand prinde alta echipa...

Dani3l
17th May 2008, 01:38
Desi imi sunteti indiferenti http://www.youtube.com/watch?v=7Ta18Z8TPk8&feature=related dragutza melodie:)

ultra
17th May 2008, 12:39
Capitan merita Coman daca o sa ramana ...