PDA

View Full Version : Putem sa prindem locul 2?



Elphax
25th February 2008, 11:50
Momentan plecam de aici:

1 CFR Cluj______49
2 Rapid ________41
3 Urziceni ______39
4 Poli Timisoara__38
5 Steaua ______38
6 Dinamo_______35

Etapa viitoare jucam cu Urziceni acasa, daca batem automat urcam pe 3 indiferent de Steaua si Dinamo. Plus ca Steaua are cu CFR acasa, deci sanse mari sa ii ajunga Dinamo ca numar de puncte. Nici Rapid nu are meci usor la Otelul

Peste 2 saptamani jucam in Giulesti - si un rezultat bun aici ne poate duce pe 2 :D

Ce parere aveti ?

paul30
25th February 2008, 11:56
Daca jucam in aparare si la mijloc la fel de bine ca in meciul cu Pandurii putem scoate 4 daca nu 6 puncte in urmatoarele 2 meciuri. Iar terminarea pe locul 2 la sfarsitul campionatului nu e imposibila, desi pentru aceasta e novoie sa jucam constant si sa abordam fiecare meci cu seriozitate si concentrare maxima.

Elphax
25th February 2008, 11:58
ar fi bine si 3 puncte cu urziceni, 1 la rapid, ca dupa aia vine uta si trebuie sa ii batem, sunt cam slabuti la ora asta

deja locul 2 ar fi al nostru

chinna tm
25th February 2008, 12:30
putem.....batem urziceniul(obligatoriu)......si un egal in giulesti.....raman tot 3 puncte.,...batem uta....si restul echipelor mai mici......eu zic ca avem sanse!...le urez multa bafta la baieti!

chinna tm
25th February 2008, 12:41
iar o conditie importanta ca sa luam locul de ucl este sa fim lasati!...daca nu ne lasa "lumea buna" din fotbal?.....daca iancu o sa primeasca oarece directive?.....imi e frica de asta!

Poli Timisoara
25th February 2008, 13:53
Eu zic ca un loc 3 ar fi arhisuficient...sa nu ne hazardam ! e totusi podium si e destul...

chinna tm
25th February 2008, 13:55
danny22tm......cu un loc de uefa as fi extrem de multumit......dar cat timp exista sanse, de ce sa nu speram?...cfr-ul in 4 ani uite unde a ajuns......putem si noi, sunt sigur!

Tim
25th February 2008, 14:00
chinna,eu vreau neaparat victorie impotriva lui ....zotta !!!!!

2stupiddogs
25th February 2008, 14:04
Si eu,tim!Am avut probleme MARI de arbitraj cu ei....de cand e zotta acolo!

chinna tm
25th February 2008, 14:04
tim...eu vreau neaparat sa ma bucur de victorie la fiecare meci......:)....si eu....dar parca aia contra lui mimi e mai satisfacatoare....nu il uit pe acel sclav al lui jiji.....:0...vreau 5 minute cu el.....si ce ia facut borcea, e o mica gluma:)

2stupiddogs
25th February 2008, 14:08
chinna,eu zic sa stai la rand!Oricum Alexa are prioritate din acest punct de vedere....

Tim
25th February 2008, 14:08
mimi...ii moarta in cotetz :).De cand nu mai e la steaua...nu mai exista! Probabil acum pregateste hegemonia urziceniului la...voluntari:happy:happy:happy

chinna tm
25th February 2008, 14:17
ma lupt si cu alexa, dar la rand nu stau:).....tim, remember 4-1 pt ei si ce falos se dadea mimi?.....nu il uit!.....reau sa se aseze iancu pe el...oare ce mai ramane din fostul stelist?:)

2stupiddogs
25th February 2008, 14:26
Interesanta imaginea cu iancu stand pe mimi....culcat sau in bratele lui....:happy:happy:happy

chinna tm
25th February 2008, 14:34
pai daca ioi sta in brate...si trage un partz....loooooool........

six
25th February 2008, 14:48
Aoooollleeeoooooo,de cand ii astept pe astia..........macel fotbalistic doresc....:drak::drak::drak:.....cat priveste locul yo cred ca maxim 3 ii a nostru :)

edd
25th February 2008, 16:10
eu as fi foarte multumit cu locul 3! si nu stiu daca il vom obtine....ca sa il obtinem trebuie:
-sa aducem mai multe puncte din deplasare(in tur am fost praf in deplasare)
-iancu sa nu se mai bage aiurea la echipa(vezi sistemul de premiere pt primele 4 etape)
-sa se voteze asocierea cu autoritatile locale
-sa fie liniste in jurul echipei

Oare imi doresc prea multe? :rolleyes:

Elphax
25th February 2008, 16:25
pai si de pe locul 2 tot in uefa ajungi de fapt, ca la ora asta nu se poate lupta nimeni din romania cu vreun cap de serie din turul preliminar CL - sa ne gandim ca Lazio era printre cele mai slabe si tot nu a avut emotii prea mari cu dinamo

Leo
26th February 2008, 21:35
nu cred ca prinde-ti locul doi , nici macar trei ............ lupta este prea mare
oricum ...........succes !

simplul
28th February 2008, 09:43
nu cred ca prinde-ti locul doi , nici macar trei ............ lupta este prea mare
oricum ...........succes !

la cum joaca toate echipele din campionat totul e posibil, poli a demonstrat ca daca vrea poate(sa ne mai amintim victoria cu cfr) asa ca eu zic sa asteptam si sa vedem ce isi doreste nenea iancu

Elphax
28th February 2008, 10:15
mda, la cum a jucat Urziceniul aseara ...

luni va fi momentul adevarului :)

OM
28th February 2008, 19:36
eu as fi foarte multumit cu locul 3! si nu stiu daca il vom obtine....ca sa il obtinem trebuie:
-sa aducem mai multe puncte din deplasare(in tur am fost praf in deplasare)
-iancu sa nu se mai bage aiurea la echipa(vezi sistemul de premiere pt primele 4 etape)
-sa se voteze asocierea cu autoritatile locale
-sa fie liniste in jurul echipei

Oare imi doresc prea multe? :rolleyes:
Sunt de acord cu tine,cu transferurile din iarna,cu lotul actual,putem face surprize,sunt sigur ca putem ciupi puncte de afara,puncte care ne-ar asigura locul si participarea intr-o cupa europeana. :ok:

six
28th February 2008, 20:01
Un loc de uefa prindem sigur....:cheer::bere::great:

FcPoliFan
29th February 2008, 16:40
Rapidul sunt varza, Urziceniul de batut, UTA la fel...

Dar totul depinde de prestatiile noastre, nu?

edd
29th February 2008, 21:47
echipa mai imprevizibila ca Poli nu am mai vazut...castiga cand te astepti mai putin si pierd cand ti-e lumea mai draga,de aceea nici nu stiu ce sa ma astept la urmatoatele meciuri...castigam acasa cu urziceni si uta,iar la Rapid sa scoatem macar 1 pct...totusi cred ca sunt prea optimist...:)

Ferdininho
29th February 2008, 22:46
Trebuie sa castigam cu Urziceni; Rapid si UTA....nu a fost deplasat cand Iancu a conditionat prima de cele 4 meciuri decisive pt. tot sezonul, am mai scris asta.
Meciul de debut cu Pandurii, meciurile cu Urziceni si Rapid echipele din fata noastra, meciul cu UTA no comment.
In conditiile unei firesti si foarte probabile victorii a CFR-ului in Ghena coraborata cu o victorie a noastra cu Urziceniul lucrurile se schimba radical in favoarea noastra. Ne-ar avantaja enorm o victorie a CFR-ului in conditiile in care suntem la egalitate de puncte cu echipa din Ghencea, de asemenea Rapidul ii cam KO dupa infrangerea acasa cu U Cluj si eliminarea din cupa. Meciul cu Urziceni de la TM este mult mai dificil decat deplasarea in Giulesti. In retur trebuie recuperate punctele pierdute in tur la formatii accesibile gen Gloria Buzau, Poli Iasi, U Craiova, Farul, Dacia Mioveni.

Echipa din Ghencea va iesi din cursa pt. titlu duminica seara iar la momentul meciului cu noi vor fi pe locul 4 la 6 puncte minus fata de noi. Principala contracandidata a lu Poli pt. locul 2 este Unirea Urziceni.

Ulysses
3rd March 2008, 22:32
nenea elphax , ai vazut cum mi-ai sters postul degeaba catalogandu-l subiectiv si sf???? pana la urma a fost real :lol:

vlad1607
3rd March 2008, 22:40
intrebare corecta : prindem locul 5?

Elphax
3rd March 2008, 23:09
prindem pe mama lui Uhrin, locul 7 e al nostru

si voi terminati cu bascalia ca sunt nervos si va inrosesc pe toti ...

edd
3rd March 2008, 23:48
intrebare corecta : prindem locul 5?

deocamdata ciocu' mic ca sunteti in urma noastra!!!

Universal
3rd March 2008, 23:55
Nu il veti prinde, poate, cel , mult, realistic vorbind, locul 4.