PDA

View Full Version : Etapa 17: Steaua - Rapid



Vadim
14th March 2004, 18:58
duminica 21 martie, Steaua - Rapid - ora 20:00 (Romania 1)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

ady_azzuro
14th March 2004, 22:47
Egal :cool:

Mariusmadmax
14th March 2004, 23:40
Steaua - Rapid
2-0
Bucuresti
Stadion Steaua
au marcat :
Dinita min 37
Neaga min 55
/hello

Pustoai-k
15th March 2004, 00:49
steaua-RAPID 1-3

Mariusmadmax
15th March 2004, 01:21
Rapidul nu joaca nimic , NOROCUL vostru a fost Rotaru si arbitrul Laios .
Altfel FC Oradea facea diferenta intre fostii divizionari B care evoluau pe terenul din Giulesti ! :jerk:

marcello
15th March 2004, 02:01
Steaua - Rapid
2-0 la pauza
3-1 final

Denis
15th March 2004, 04:23
STEAUA :bere: RAPID

FatFrumos
15th March 2004, 06:17
That's a nice idea Lution :P dar nu vad sa fie asa e greu de spus aici chiar merge un 1x2.

Mariusmadmax
15th March 2004, 06:23
STEAUA :bere: RAPID
cind se va produce minunea ?
Eu vad un adevarat razboi pe Steaua saptamina viitoare !
Meciul constituie o finala ... finala campionatului !
:ok:

FatFrumos
15th March 2004, 06:25
adica predati stafeta lui Dinamo daca pierdeti marius? :P

JJ
15th March 2004, 09:20
Steaua-Rapid 1-2.
Marcatori:
24' Daniel Nicolae
43' Sabin Ilie
76' Dica

Red Heat
15th March 2004, 10:10
Eu am sa ma pronunt dupa meciul de azi dintre Steaua si Brasov, sa vedem cum se misca si Steaua.

iulian
15th March 2004, 10:37
Daca rapid nu isi revine si joaca si cu Steaua la fel cum a facut-o cu oradea o sa fie umilita ...dar sunt convins ca se va juca altfel tot ce sper este sa avem parte de un arbitraj nepartinitor .....


/hello /hello /hello /hello /hello /hello

JJ
15th March 2004, 15:16
Si eu sper ca arbitrajul sa fie nepartinitor, avand in vedere precedentele Stelei.

P.S. Hai mai Marius, ca la 2-1 pt. Rapid Steaua n-are de ce sa se considere umilita... Ar fi un rezultat normal. :yeah:

Pancone
15th March 2004, 16:09
Si eu sper sa fie un arbitraj corect si asistentii sa fie mai atenti decat la meciul tur cand la au anulat un gol perfect valabil lui Bratu !

X 2 !

inter
15th March 2004, 19:55
bate Steaua la diferenta de cel putin 2 goluri !

uti2102
15th March 2004, 20:41
Daca arata mai multa concentrare la finalizare, ceva mai multa sincronizare la mijloc shi pastreaza sigurantza din aparare STEAUA nu are cum sa scape victoria. Eu cred ca e pe drumul cel bun, chiar daca azi nu a stralucit. A aratat totushi ceea ce ii lipsea pana acum : fantezie shi viteza in atac, mishcare fara minge a jucatorilor shi schimbari de pozitzii shi de posturi intre jucatori. FORZZA STEAUA!

Mariusmadmax
16th March 2004, 06:05
adica predati stafeta lui Dinamo daca pierdeti marius? :P
Cuiiiiiiiii?
Dinamo nu mai conteaza !
E stoarsa , de jucatori , de bani si , de onoare ! :D

Mariusmadmax
16th March 2004, 06:06
Si eu sper ca arbitrajul sa fie nepartinitor, avand in vedere precedentele Stelei.

P.S. Hai mai Marius, ca la 2-1 pt. Rapid Steaua n-are de ce sa se considere umilita... Ar fi un rezultat normal. :yeah:
hahahahahahahahahhahahahahahahaha
jiji , facem instructie cu voi !!!!!!!!!!!!!! :D

Mariusmadmax
16th March 2004, 06:08
apoi vom face dresaj cu cateii !
hahahahahahahahaahha :D

calu
16th March 2004, 07:44
da,si visele sunt gratis!...ce s-ar face romanu daca nu ar visa? n-ar mai fi roman!in fiecare an stelistu' de rind isi face iluzii marete!traim in prezent nu in trecut,helooooo! nu stiu ce faceti cu Rapid dar cu Dinamo nu va vad la mai mult de un X,ceea ce nu va convine deloc nu?God Bless!

be_real
16th March 2004, 09:41
0-2
Nico
Sabin

iulian
16th March 2004, 10:12
Pentru meciul programat duminica ora 20.00, Steaua - Rapid, preturile biletelor sunt urmatoarele:

- Tribuna 0 : 200.000 de lei
- Tribuna I : 120.000 de lei
- Tribuna a II-a : 80.000 de lei
- Peluza I : 30.000 de lei

Maine SteauaFC.com va anunta programul caselor de bilete.

iulian
16th March 2004, 10:17
PASAREA malai viseaza....

2 - 0

Dinita
Dica

/hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello

Red Heat
16th March 2004, 10:48
Eu merg pe un egal. Steaua a jucat mai bine la Brasov decat a facut-o Rapidul acasa cu Oradea. Cred totusi ca Rapidul va beneficia de cel putin o faza decisiva controversata judecata in favoare. Spun asta din doua motive. Primul motiv ar fi ca Giovanni va apela la orice metoda sa nu piarda, si dupa ce s-a intamplat ieri la Adunarea Generala de la federatie, se pare ca si poate. Iar al doi-lea motiv ar fi faptul ca in tur a fost clar dezavantajat de arbitraj la golul care ar fi putut sa-i aduca victoria.

JJ
16th March 2004, 11:10
Red Heat, pai ce, numai voi sa dati gol din offside?

Red Heat
16th March 2004, 11:37
Asta e. Am recunoscut ca golul lui Niculescu a fost din offside. Insa nu cred ca arbitrul a gresit intentionat

uti2102
16th March 2004, 14:11
nu stiu ce faceti cu Rapid dar cu Dinamo nu va vad la mai mult de un X,ceea ce nu va convine deloc nu?God Bless!

Calu-le mananci ovaz! :D Cu Dinamo un rezultat de egalitate ar fi aproape perfect (avand in vedere ca am cashtigat in tur, deci la egalitate de puncte la final luam titlul!). Mai ales ca nu cred ca Dinamo va reushi sa cashtige in Grant. Dar pana atunci mai e........
Revenind la meciul cu Rapidul eu cred k vishinii nici nu vor mishca in front. Pana la ora meciului Steaua ishi va pune la punct micile inexactitatzi din aparare shi nu va mai permite adversarilor sa intre in careu shi sa cersheasca penaltiuri...(vezi meciul cu Brashovu'). Daca apararea e beton n-avem cum sa nu cashtigam; un singur contraatac ne trebuie. Va urez succes vishiniilor, dar sincer nu cred....... :cool:

suporterita
16th March 2004, 14:15
toti stim ca acest campionat este destul de slab.singura echipa care arata ceva fotbal este Steaua, prima etapa a demonstrat-o.Steaua a verticalizat,un argument decisiv in favoarea cistigarii unui titlu care este nesemnificativ pe linga ce isi doreste Steaua, am spus Steaua caci nu trebuie sa confundam o echipa cu istorie si imagine in Europa cu ambitiile unui candidat la parlamentul Romaniei, Gigi Becali.Steaua joaca un sistem modern de citiva ani si trebuie sa pricepeti odata ca nimeni nu poate sa-i stea in cale,nici Dinamo decimata, nici Rapid cu un lot subtirel.Steaua s-a incalzit cu F.C. Brasov pentru Rapid si pronosticurile voastre, n-au suport real.I-am vazut pe dinamovisti facind declaratii entuziasmante la adresa Rapidului,sunt premature si n-au suport real.atmosfera in Ghencea la meciul cu Rapid va fi incendiara si va asigur ca Rapid va pleca in ritm de marfar.

be_real
16th March 2004, 14:30
Marfarul va va bate !

suporterita
16th March 2004, 14:41
C.F.R.-UL este in greva domnule BE_REAL!! CAUTA SA ARGUMENTEZI STIMABILE replicile de genul acesta sunt I.Q redus.

be_real
16th March 2004, 15:58
Vrei argumente !? hahahahaha
Paai hai sa ti le spun : in tur ati avut doua ocazii si ati dat un gol din intamplare ,fara arbitrii erati acum fara vreo cinci puncte,gol vala bil Bratu in tur ,l-a anulat pe motiv de ofsside ,iar duminica cred ca fara ajutorul arbitrilor nu aveti nici o sansa sper sa nu arbitreze Salomir sau Balaj !
Avem atac si mijloc peste voi ,poate doar apararea este mai slaba ca a voastra poate din cauza neomogenitatii !,in rest sincer nu vad cum ar pierde Rapidul in ghencea !La noi macar e CFR ul in greva dar la voi armata e in arest ! hahahaha suporterito esti buna ?


de sefa de galerie ca si asa nu aveti un lider sau mai bine lasa sa nu te duci dupa Mustata !

uti2102
16th March 2004, 16:21
Be_Real nu te contrazic. O sa te contrazica meciul de duminica. Asha ca ai rabdare shi nu-tzi mai consuma energia anapoda inainte de meci. CALMEAZA-TE! Ce vrei de la noi?! Sa-tzi spunem ca suntetzi mai buni?! Putem sa-tzi spunem, dar conteaza?! Conteaza doar ce va fi duminica.

be_real
16th March 2004, 16:28
Be_Real nu te contrazic. O sa te contrazica meciul de duminica. Asha ca ai rabdare shi nu-tzi mai consuma energia anapoda inainte de meci. CALMEAZA-TE! Ce vrei de la noi?! Sa-tzi spunem ca suntetzi mai buni?! Putem sa-tzi spunem, dar conteaza?! Conteaza doar ce va fi duminica.
stai linistit popica ! nu vreau sa -mi spui tu ca suntem mai buni ! asta se va decide duminica ,eu cred ca voi aveti prima sansa dar daca esti sigur de victoria steloaiei pune 5-6000 de euroi la wett ! daca arbitreaza Salomir aveti sanse de peste 90% ,altfel eu zic ca aveti 55% sanse sa castigati cu vreo cinci procente peste noi va ajuta mocirla in care sunteti obisnuiti sa jucati ! ne vedem duminica dintr-o peluza in alta ! hai pa ca plec acasa !

chibitu
16th March 2004, 16:31
Va fi un meci dificil pt ambele echipe ,sper ca lupta sa se decida pe teren si nu in alta parte,speram ca influenta persoanei non grata in Ghencea, ioan becali sa nu se faca simtita deloc si sa pilpiie si eventual sa se si stinga ca la meciul de pomina din giulesti din cupele europene , cred ca va aduceti aminte,nu? :drak:

iulian
16th March 2004, 16:50
Transferul de putere s-a făcut la timp pentru ca FRF să dezgroape cazul celor patru internaţionali din Ghencea . Aceştia ar putea fi chemaţi īn această săptămīnă la Federaţie şi suspendaţi frumuşel măcar două etape. Pentru cei care īncă nu ştiu, īn următoarele două runde Steaua īntīlneşte pe Rapid şi pe Dinamo

Utilizator
16th March 2004, 17:08
Va fi o lupta la sange dupa schimbarile de fortze la nivel federal. Cred ca va fi egal…

calu
16th March 2004, 17:37
alpopa...nu e perfect egal...primul criteriu e golaverajul de cind exista sportul asta,e adevarat ca si noi putem calca gresit ca si voi de altfel...dar,ce e neplacut oarecum e ca meciurile astea tari au fost inghesuite la inceput..ca un ps...ce face giovanni e regretabil si o magarie!

uti2102
16th March 2004, 21:31
Pentru be_real : eu nu merg la peluza, merg la tribuna
nu se merita sa pun bani la pariuri pentru ca este o cota prea mica; cred k e chiar sub 2
Pentru chibitu : cre' ca prin minutu' 60 totzi rapidishtii o sa se roage sa se stinga lumina sau sa le ramana echipa in 6 oameni de camp.........
Pentru calu : la noi in campionat intaietate au rezultatele directe, insa doar la final; clasamentele provizorii se alcatuiesc dupa regula golaverajului (motiv pentru care Dinamo a fost declarata campioana de toamna)

Sabin
16th March 2004, 22:04
Va fi un meci obosit pentru ca pe teren va fi Steaua, pentru care spectacolul e ceva necunoscut... Probabil ca va fi 0-0, pentru ca e greu de crezut ca Steaua va marca gol unei echipe care nu-i chiar varza, la fel cum e greu ca Rapidul sa dea gol unei aparari betonate.

Mariusmadmax
17th March 2004, 06:29
Vrei argumente !? hahahahaha
Paai hai sa ti le spun : in tur ati avut doua ocazii si ati dat un gol din intamplare ,fara arbitrii erati acum fara vreo cinci puncte,gol vala bil Bratu in tur ,l-a anulat pe motiv de ofsside ,iar duminica cred ca fara ajutorul arbitrilor nu aveti nici o sansa sper sa nu arbitreze Salomir sau Balaj !
Avem atac si mijloc peste voi ,poate doar apararea este mai slaba ca a voastra poate din cauza neomogenitatii !,in rest sincer nu vad cum ar pierde Rapidul in ghencea !La noi macar e CFR ul in greva dar la voi armata e in arest ! hahahaha suporterito esti buna ?


de sefa de galerie ca si asa nu aveti un lider sau mai bine lasa sa nu te duci dupa Mustata !

bei realule ,

mijloc mai bun ca la Steaua ?
pai tu nici nu stii cine joaca la mijlocul rapidului !
atac ?
stai pe aproape !
poate apararea ?
m-ai spart !

credeam ca te pricepi ... :p

be_real
17th March 2004, 09:35
bei realule ,

mijloc mai bun ca la Steaua ?
pai tu nici nu stii cine joaca la mijlocul rapidului !
atac ?
stai pe aproape !
poate apararea ?
m-ai spart !

credeam ca te pricepi ... :p

Vorbim dupa meci !..........eu unul cred in echipa mea ,nu ati aratat nimic nici in tur nici in primul meci ! asa ca dami voie sa fiu optimist !
ce mijloc aveti ? E Haliuta mai bun ca Ziyati !? sau Dinita mai bun ca Sabin ! niciodata am zis poate in aparare sunteti peste dar nu uita ca s-ar putea sa nu joace nici Rachita .......asa ca vorbim luni !

suporterita
17th March 2004, 16:34
NICI NU AR TREBUI SA-TI RASPUND BE REAL, DAR NU MA POT ABTINE SA NU TE TAXEZ:la meciul de care pomenesti Ilies a intrat criminal la Raducanu si nimic nu s-a intimplat asa ca, sa nu discutam despre arbitri.cit despre sefia galeriei fii linistit ca are Steaua sefi de galerie,apropo stii ce spun ultrasii Stelei,...(Te rog sa pastrezi aceasta scandare pentru stadion)..., asta pentru ca m-ai provocat si eu te pun la zid.nu mai astept scuze de la mojici.

Pancone
17th March 2004, 17:07
suporterita ce mai face "Mustata" ? :p

maryuss_mau
18th March 2004, 12:23
bate steaua la scor!!!! asta pentru ca in poarta stelei nu va apara un jucator pe nume rotaru, deci rapidul nu va marca.

Sabin
18th March 2004, 12:29
Nu bate nimeni la scor. Oricum mai mult de 2 goluri n-or sa fie... Steaua e favorita, dar daca Rapidul se apara bine poate scoate un rezultat bun. Fratele meu Sabin n-a vrut sa joace cu Steaua si si-a cerut un rosu, deci Rapidul e slabita considerabil in atac si acum cred ca Rapid este egala Steleai la fortza ofensiva. Eu pariez pe 0-0.

suporterita
18th March 2004, 12:39
Nu stiu ce face Mustata ,Pancone sunt din provincie daca nu ai observat!Dar Gigi Corsicanu ce face ?mai nou se duce la fete si scuipa arbitrii,la voi in Grant a scuipa este instinctual, asta face parte din comportamentul specific unei anumite etnii din tara asta.

Gaabriel
18th March 2004, 15:05
Nu se pune problema sa nu bata Steaua!!!
Cea mai buna echipa ... de departe ... Degeaba se incearca prin culise ... Meciul o sa fie pe gazon si acolo o sa se vada cine este cea mai buna echipa din tara...

Sabin
18th March 2004, 15:07
Steaua nu e atat de buna pe cat o vezi tu. Dar poate ca eu stau mai aproape...

bebe
18th March 2004, 18:23
bate rapidul!!!

Pancone
18th March 2004, 19:17
http://www.dmx.as.ro/unione.jpg


Draga suporterita dupa cum poti observa in poza de mai sus etnia la care faceai tu referire are reprezentantii sai in galeria stelei , cu toti stim ce fel de persoane sunt in galeria stelei . Revenind la infractorul mustata fostul si actualul sef al galeriei ? ( poate va conduce din inchisoare ) , nu uita ca acesta a fost platit de nea jiji pentru a-si aduce oamenii lui in galerie , oameni care nu au nici o legatura cu sportul insa canta doar cand vad 10 $ !

Mariusmadmax
19th March 2004, 05:05
Vorbim dupa meci !..........eu unul cred in echipa mea ,nu ati aratat nimic nici in tur nici in primul meci ! asa ca dami voie sa fiu optimist !
ce mijloc aveti ? E Haliuta mai bun ca Ziyati !? sau Dinita mai bun ca Sabin ! niciodata am zis poate in aparare sunteti peste dar nu uita ca s-ar putea sa nu joace nici Rachita .......asa ca vorbim luni !

realule ... nu e vina ta , este a bursucului , ca nici el nu stie cum sa-i aseze ...
hahahahahahahaha :D
dupa magariile de la federatie o sa va macelarim , veti avea o soarta cruda !
Umilinta scrie pe voi !
Ziyati e neica - nimeni !
NIMENI !
Parca nici nu mai aveati nevoie de el ...
In-afara de Dolha , restul sunt de divizia B !

citeste !
Steaua Bucuresti
Tudor

Dumitru
Radoi
Rachita
Stoica

Dica
Munteanu
Aliuta
Bostina

Dinita
Neaga
Echipa este atit de omogena , ca orice stelist stie primul 11 !
La voi ... e jale !
hahahahahahahahahahahaha
Va spargem ! /hello

Pancone
19th March 2004, 07:53
Exista cineva de pe forum care crede ca Mariusmadmax are 34 -35 de ani ?

suporterita
19th March 2004, 09:34
pentru Pancone. nu este reprezentativa imaginea ta iar Mustata si Gigi Becali nu reprezinta in nici un fel echipa Steaua Bucuresti care nu a fost niciodata in divizia B ci in Europa.Rapiduletul tau nu are istorie ,nu are valori Pancone, a venit Dan Petrescu sa va invete fotbal un stelist,au fost Lucescu,Iordanescu, Rednic si multi altii care n-au nici o legatura de suflet cu Rapid.

JJ
19th March 2004, 09:49
Rapidul nu are istorie si valori? Ma faci sa rad. Sincer, ma doare in cot ca Dan Petrescu e stelist, sau mai degraba ca a fost stelist, atata timp cat isi face bine treaba pt. care este platit. Asta inca astept sa demonstreze, si probabil o sa inceapa duminica. Mai exact spus, Dan Petrescu o sa va invete pe VOI ce-i aia fotbal.

ieppy
19th March 2004, 11:39
Primul 11 este asa de omogen pacat ca Marius nu il cunoaste. Vezi daca nu te uiti la meciuri. Ce cauta Bostina acolo? Vazi Mariuse ca dai apa la moara celor care spun ca stelistii nu isi cunosc echipa ci ca tin din inertie cu Steaua. Pancone lasa frate ca Marius are un stil mai aparte de a scrie insa trebuie sa citesti printre randuri. Poate nu a avut posibilitatea de a se purta asa cand avea 15-16 ani si o face acum. JJ, nu te supara pe suporterita, de unde sa stie ea ce inseamna istorie. daca o intrebi singura echipa care are istorie este Steaua restul fiind slabe si fara istorie. Nu are sens sa iti bati capul cu ea.

suporterita
19th March 2004, 13:08
ce ingimfat esti Ieppy afla ca am toata admiratia pentru echipa lui Dinamo a anilor `80 si cind eu ma duceam la cuplaje pe 23 August tu erai pe teava,in proiect.eu l-am vazut pe Dinu in teren, pe Dumitru Moraru, Talnar, Orac si toti ceilalti invingind Hamburger Sv apoi generatia lui Rednic si Andone care a dus Dinamo in Europa, dar sa imi spuna mie cineva ca Rapid a avut valori, doar pe Rica Raducanu, este reprezentativ pentru gruparea rapidista. cind Steaua si DINAMO FACEA ISTORIE IN EUROPA, Rapid era in B.

ieppy
19th March 2004, 13:13
Vai, sau trezit acum toti ca au 30 de ani. Fie cum spui tu. Eu sunt ingamfat sau tu care spui ca numai Dinamo si Steaua au istorie? Eu insa accept ca si alte echipe au istorie si valori pe cand tu nu prea. Nu cunosc foarte bine istoria Rapidului pentru ca sincer nu ma interesat dar sunt sigur ca un suporter rapidist poate sa iti dea povesteasca cate ceva despre istoria rapidului.

Mariusmadmax
19th March 2004, 15:54
Primul 11 este asa de omogen pacat ca Marius nu il cunoaste. Vezi daca nu te uiti la meciuri. Ce cauta Bostina acolo? Vazi Mariuse ca dai apa la moara celor care spun ca stelistii nu isi cunosc echipa ci ca tin din inertie cu Steaua. Pancone lasa frate ca Marius are un stil mai aparte de a scrie insa trebuie sa citesti printre randuri. Poate nu a avut posibilitatea de a se purta asa cand avea 15-16 ani si o face acum. JJ, nu te supara pe suporterita, de unde sa stie ea ce inseamna istorie. daca o intrebi singura echipa care are istorie este Steaua restul fiind slabe si fara istorie. Nu are sens sa iti bati capul cu ea.
Tu vb de ultimul meci ?
Eu l-am vazut aseara in reluare , iar acum este Farul cu National .
Falemi a jucat pentru ca a fost meci in deplasare si tactica a impus un jucator puternic la inchidere .
Acasa , crede-ma , ca aceasta va fi echipa standard : D Munteanu va fi la inchidere , Aliuta constructie , iar Dica si Bostina pe benzi .
Daca ai fi vazut ce "ecou " are acest meci pentru stelisti , ai intelege si ce este printre rinduri !
Asa ... nu intelegi nimic ! Si te mai dai si important ! :D

Mariusmadmax
19th March 2004, 15:56
Vai, sau trezit acum toti ca au 30 de ani. Fie cum spui tu. Eu sunt ingamfat sau tu care spui ca numai Dinamo si Steaua au istorie? Eu insa accept ca si alte echipe au istorie si valori pe cand tu nu prea. Nu cunosc foarte bine istoria Rapidului pentru ca sincer nu ma interesat dar sunt sigur ca un suporter rapidist poate sa iti dea povesteasca cate ceva despre istoria rapidului.
Istoria Rapidului este la fel cu a evreilor ... si a Nationalului ( "cladit" pe ruinele Progresului )
zero barat ! :D
A si cred ca ai putea sa ai mai mult respect in exprimari !
Nu mai face prost pe nimeni , si copil de 15-16 ani ... ca sa nu mai vb ca nu stii sa scrii corect , si te umfli in pene ca mare cititor printre rinduri :jerk:
Suporterito ai dreptate cu "teava" ... hahahahahahahaha ! :D

the_big
19th March 2004, 16:11
Istoria Rapidului este la fel cu a evreilor ... si a Nationalului ( "cladit" pe ruinele Progresului )
zero barat ! :D
A si cred ca ai putea sa ai mai mult respect in exprimari !
Nu mai face prost pe nimeni , si copil de 15-16 ani ... ca sa nu mai vb ca nu stii sa scrii corect , si te umfli in pene ca mare cititor printre rinduri :jerk:
Suporterito ai dreptate cu "teava" ... hahahahahahahaha ! :D

Voi aveti istorie ....mai lasa-ne ma patriotule ,ai fugit de bine ce era in comunism !

Mariusmadmax
19th March 2004, 16:19
Voi aveti istorie ....mai lasa-ne ma patriotule ,ai fugit de bine ce era in comunism !
Auzi d-nu nascut :D si crescut ...
Ce vorbesc eu si ce intelegi tu ?
:D

ieppy
19th March 2004, 17:04
Mariuse, macar am fost pe o teava corecta, nu ca in cazul tau se pare. Ti sa urcat Steaua la cap, hai sa te aduc cu picioarele pe pamant. Uite daca vrei o sa colectionez cateva mesaje ale lui ady si o sa le compar cu ale tale. Pe cat faci pariu ca se aseamana? Faptul ca nu stiu sa scriu(asa cum numesti tu) este datorat faptului ca nu am facut scoala in Romania. Insa vorbesc fluent, scriu cum scriu plus vorbesc fluent si scriu corect germana si engleza si asta la 19 ani. Tu la varsta mea ce stiai? Nu stau acum sa ma compar cu tine ca ne pierdem amandoi vremea, din diferite motive.

JJ
19th March 2004, 17:07
Suporterito, Baratki, Lupescu, Bazil Marian, Nichi Dumitriu iti spun ceva? A, am uitat, cand jucau majoritatea dintre ei Steaua nici macar pe "teava" nu era.

Cat despre faptul ca Rapidul era in 1986 in B... Daca stii un mecanism prin care Steaua sau Dinamo puteau retrograda inainte de 89, zi-mi si mie. Dupa 90 nici noi nu am retrogradat.

Inca o rugaminte pentru toti: reveniti va rog la subiect, si anume meciul de duminica.

ieppy
19th March 2004, 17:13
JJ, asta e meciul de duminica. Noi suntem aici ca la proces, numai despre tactica si jucatori nu vorbim. Ceea ce sa discutat pana acum e meciul Rapid-Steaua, o sa vezi saptamana viitoare cum o sa fie la Dinamo-Steaua. Sa vezi ce o sa se rupa stelistii in figuri. Sper insa ca pana atunci sa ii linistiti voi un pic dar nu prea mult ca sa avem si noi ce distruge.

Polichampion
19th March 2004, 17:49
castiga Rapidul cu 2-0. :D

Pancone
19th March 2004, 18:08
Nu ma pot abtine cand suporterita poate afirma asemea aberatii !

Giussy Baratki, "minunea blonda" ai auzit vreodata de el suporterita ? , a fost declarat in 1930 cel mai bun mijlocas din Europa si putem continua insa tu nu vei intelege niciodata anumite lucruri !
Intreaba-l pe tatal tau cati jucatori rapidisti au fost convocati in 1970 la mondialul din Mexic !


PS : Ora de istorie nu poate continua atunci cand elevul este obraznic si tu ieri ai luat absent nemotivat .!

Polichampion
19th March 2004, 18:11
Pancone, ce te poti astepta de la admiratorii unor jucatori care au tradat echipa nationala? :mad:

Polichampion
19th March 2004, 18:13
istoria echipei lor a inceput pe tancurile rusesti..... :rosu:

iulian
19th March 2004, 18:16
Ceea ce sa discutat pana acum e meciul Rapid-Steaua, o sa vezi saptamana viitoare cum o sa fie la Dinamo-Steaua. Sa vezi ce o sa se rupa stelistii in figuri.
ieppy...daca Steaua maninca bataie de la voi io iti zic tie "boierule" ...daca nu zici tu la toti Stelisti cind te adresezi unuia pe forumul asta la fel ? ??:evil: :ok:

e valabil si pentru Pancone :drak:

iulian
19th March 2004, 18:23
sau ...ca sa nu se confunde cu boier ...mai bine "nashu" :)

ieppy
19th March 2004, 18:49
Ce ar fi daca iti spun iulian si tu mie Ieppy si o lasam asa. Nu lucrez cu prostii din astea.

iulian
19th March 2004, 19:17
a fost doar o propunere ... ca sa nu zic gluma .. :)

Polichampion
19th March 2004, 21:20
putem sa va spunem ciobanilor? sau mioarele? sau beeeeee.....

asta bine inteles daca pierdeti..... :D

N0_NaM3
20th March 2004, 00:51
x ....nici mai mult nici mai putin ....asta daca nu o sa fie 2 solist ...:D

uti2102
20th March 2004, 01:14
vorbesc fluent si scriu corect germana

In sfarshit te admir shi eu pentru ceva. :ok: Sper sa mai fie ocazii.......

Pustoai-k
20th March 2004, 12:14
Sper dintot sufletelul meu ca in ghencea sa plecam cu capul sus,cu o victorie....Daca nu suntem capabili sa luam cele 3 puncte puse in joc sper la un meci egal....macar 1 punct sa luam cu noi ....sper din toata inima sa nu plecam invinsi din ghencea ca o saptamana nu mai sunt eu!Iar pt suporterita si nu numai : steaua si dinamo ISTORIA VOASTRĆ NU ESTE DECĀT UN SIMPLU ORDIN DE PARTID AL COMUNISTILOR !!!!

uti2102
20th March 2004, 13:28
Pushtoai-k.....se poate pleca shi dupa o infrangere cu capul sus. Depinde numai de voi....... :evil:

ieppy
20th March 2004, 13:29
Uite asta m-ia placut. trebuie sa stii insa ca e valabil si pentru voi.

Mariusmadmax
20th March 2004, 16:27
Mariuse, macar am fost pe o teava corecta, nu ca in cazul tau se pare. Ti sa urcat Steaua la cap, hai sa te aduc cu picioarele pe pamant. Uite daca vrei o sa colectionez cateva mesaje ale lui ady si o sa le compar cu ale tale. Pe cat faci pariu ca se aseamana? Faptul ca nu stiu sa scriu(asa cum numesti tu) este datorat faptului ca nu am facut scoala in Romania. Insa vorbesc fluent, scriu cum scriu plus vorbesc fluent si scriu corect germana si engleza si asta la 19 ani. Tu la varsta mea ce stiai? Nu stau acum sa ma compar cu tine ca ne pierdem amandoi vremea, din diferite motive.
bebica , la ce ?
ca tine ... :D :D :D
du-te pe forumuri in care sa postezi in germana , ca la limba materna faci prapad !
teva corecta ( :D )- ce IQ ai bebe ?

la virsta ta ... ti-am mai spus !
daca vrei reiau subiectul , crede-ma n-are rost , esti pitic ! :D

NEAGA
20th March 2004, 16:38
3-0 neaga 2 goluri, dica 1

ieppy
20th March 2004, 17:14
127, asta ca sa iti raspund la intrebare. La varsta mea ce mi-ai spus? Ca erai la cadetii lui Steaua si ca nu ai avut valoare pentru juniori. Altceva? Nu imi spune, stiai 4 limbi straine si lucrai la institutul pentru fizica atomica. Esti depasit de situatie, nu vezi ca nici un stelist nu te sustine in ceea ce spui. Ce ai vrut sa spui cu teva corecta? Pana una alta tu esti ala care nu poti formula niste fraze. Ai 1221 de posturi in care se gasesc de obicei 4 propozitii din care de obicei lipseste ori predicatul ori subiectul ori amandoua(alea imi plac cel mai mult). Tu nu vezi ca la 34 de ani de dai in penibil? Nimeni de pe forum nu te crede ca ai varsta asta. Crezi ca e o rautate? Iti spun eu ca nu e, asa esti tu, sau mai bine, asa lasi impresia. La felul in care scrii multi au spus ca nu esti cu mult mai in varsta decat ady. Dar stai flexat frate ca nu se va mai lua nimeni de tine daca nu mai aberezi ca de obicei pe forum. Sa iti fie de bine!

REV*ULTRAS
20th March 2004, 17:32
STEAUA 2 - 0 RAPID
* 1-0 Dica
* 2-0 Dinita

florian
20th March 2004, 19:33
Steaua - Rapid 2-1
(cu eliminari si scandal dupa meci)

dankressman
20th March 2004, 19:54
Steaua-Rapid 4-0 (2-0)
Meci fara istoric.....
Bravo Suporterito.....

Vadim
20th March 2004, 20:00
3-1
Dubla Dica, un gol Dorinel, iar pentru Rapid Niculae.

florin_info
20th March 2004, 20:07
Sabin Ilie nu joaca fiindca are de ispasit o suspendare...

iulian
20th March 2004, 20:09
Sabin Ilie nu joaca fiindca are de ispasit o suspendare...

A luat si amenda din partea clubului pentru ca a luat galbenu` si nu o sa poata evolua cu Steaua :evil:

Pustoai-k
20th March 2004, 21:22
Pushtoai-k.....se poate pleca shi dupa o infrangere cu capul sus. Depinde numai de voi....... :evil:

Da asa e...daca echipa joaca bine putem pleca cu capu` sus chiar daca nu am luat nici un punct!Dar vreau puncte :P mai ales in fatza stelei...

Pustoai-k
20th March 2004, 21:25
giovanii si gigi in acelasi stadion iar in tribune toata crema celor doua galerii de "lalele negre". Aici trebuia sa puna aia "cadourile" din garile spaniole.....ce curatenie s-ar face.....

Giovani Becali nu vine la meci!

apparte
21st March 2004, 02:13
Giovani Becali nu vine la meci!
Ete fleoshk!Paguba-n ciuperci!
Steaua-Rapid-clasicul deja 2-1!

alin_p
21st March 2004, 02:44
:) :) Eu zic ca o sa fie egal sa iasa mai bine pt Dinamo Steaua-Rapid 0-0

marcel71
21st March 2004, 07:07
Bate Steaua. Rapidul trebuie sa stea la locul lui!

alx_ro
21st March 2004, 13:56
Hai sa nu mai facem atata caz degeaba... Daca rapidul nu e ajutat, nu are nici o sansa in fata Stelei. Dar nu cred eu ca "mafiotul" de la conducerea rapidului o sa stea cu mainile in san.
Sa speram ca meciul se joaca numai pe teren.
2-0 pentru Steaua!

hexwille
21st March 2004, 16:47
Forza Steaua, 3-0 Pentru Noi In Seara Asta - 2 Dica Si 1 Dorinel

Mariusmadmax
21st March 2004, 16:59
Steaua - Rapid 6-0
Radoi , Dumitru , Dica , Munteanu , Neaga , Dinita
/hello

florian
21st March 2004, 17:29
Steaua - Rapid 6-0
Radoi , Dumitru , Dica , Munteanu , Neaga , Dinita
/hello

Mai lasa si tu ceva de la tine, ca doar nu-i batem la tenis! :ok:

blue scorpio
21st March 2004, 19:08
Steaua-Rapid:1-1..asa, ca intre veri..

Sabin
21st March 2004, 19:12
Steaua - Rapid 6-0
Radoi , Dumitru , Dica , Munteanu , Neaga , Dinita
/hello
LOLOOOI!! Steaua nu bate cu scorul asta nici daca-mi fac eu o echipa din colegii mei de grupa... Deci 6-0 e prea mult, mai probabil va fi un 1-1... :p

mariusc
21st March 2004, 19:32
Sper la un meci deschis, care sa nu ma faca sa schimb canalul... cu faze de poarta numeroase si cu goluri...
Pronostic: 1 - 1 ca sa (nu) fie bine pentru toata lumea

______________
Fair-Play, Please!

mariusc
21st March 2004, 21:20
Inceput frumos/furtunos de meci... n-au trecut 15 minute si e deja 1 - 1... la cum se joaca nu cred ca o sa ramana pronosticul meu in picioare...

______________
Fair-Play, Please!

calu
21st March 2004, 21:40
3-1,rrapidu e muci....care rrapid? hai Dinamo!

florian
21st March 2004, 21:43
Gol de mare maestru Dorinel ...3-1!!! si se intzelege de ce Ioan Becali nu a venit la meci.

alejandro
21st March 2004, 21:49
Pacat... :( era sa fie 3:1 la pauza,oricum e bine si asa :yeah:

mariusc
21st March 2004, 21:53
Incredibila prima repriza... 5 goluri... si am vazut o echipa Steaua care ataca, ataca, ataca chiar si in momentul in care conducea cu 3 - 1...
Parca energia tuturor celor care au jucat in aceasta etapa s-a transferat jucatorilor din acest meci... (e si asta o explicatie pt. jocurile f. urate din aceasta etapa :P ) in sfarsit un meci la care ma uit cu toata placerea :)

______________
Fair-Play, Please!

Vadim
21st March 2004, 21:59
Hai ca la pauza e 3-1, cum am zis eu, a dat si Dorinel un gol, sa vedem daca ramane asa.

calu
21st March 2004, 22:02
la pauza e 3-2...dar corect trebuia sa fie 4-2!...Hai Dinamo!

alx_ro
21st March 2004, 22:03
dupa cum a decurs meciul trebuia sa fie 5-2. Sa speram ca dupa pauza nu isi baga coada giovani...

Vadim
21st March 2004, 22:13
Eu cred ca nu se mai da nimic. Patru goluri au fost de portar. In repriza a doua Steaua s-a retras in aparare, e posibil sa dea Rapid un gol.

Catalanul
21st March 2004, 22:17
hai poli si steaua o sa batem pe rapid /hello /hello /hello /OLE/

calu
21st March 2004, 22:31
3-3,na....bine pentru noi!

Catalanul
21st March 2004, 22:55
ce nashpa trebuia sa fie 4-3 pt steaua

alx_ro
21st March 2004, 22:59
ii dam lui dinamo ce am luat de la rapid... :ciocan:

calu
21st March 2004, 22:59
3-3,frumos,perfect pentru noi,Hai Dinamo!...se pare ca totusi trebuia sa fie 4-3 pentru Steaua,ca sa fim corecti!

andrei2676
21st March 2004, 23:01
Tudor a mai mancat un meci

bartabel
21st March 2004, 23:07
BATEM dinamo LA EI IN GROAPA SI TRECEM PE PRIMUL LOC.
HAI STEAUA

rew
21st March 2004, 23:11
Golul ala a fost anulat corect. Va ofticati degeaba. A fost ofsaid pt ca stelistu a fost pe directia mingiei si a mascat portarul.

HAI DINAMO!!!

EDMOND_
21st March 2004, 23:11
Meciul a fost foarte frumos... prima repriza clar a lui Steaua , repriza doua a Rapidului. Arbitrul nu a influentat rezultatul... la anularea golului a avut acoperire regulamentara. Rezultat echitabil.Felicitari ambelor echipe!

Vadim
21st March 2004, 23:13
A fost un meci frumos, de acord. Nu inteleg de ce Steaua nu a continut sa joace agresiv in repriza a doua. Mi-a placut Dorinel, a dat si un gol... Bravo lui. Si eu cred ca golul a fost anulat corect. A fost un meci corect per total, fara decizii controversate. E bine ca s-a jucat fotbal. Gigi si Giovani au cele mai valoroase echipe din .ro in momentul asta.

alx_ro
21st March 2004, 23:13
Tudor a mai mancat un meci
Cand ai presedintele clubului ales in comitetul executiv al frf... :( :rosu:

andrei2676
21st March 2004, 23:15
Golul ala a fost anulat corect. Va ofticati degeaba. A fost ofsaid pt ca stelistu a fost pe directia mingiei si a mascat portarul.

HAI DINAMO!!!

A fost cel putin 1 metru intre minge si Mutica........dar te inteleg tii cu Dinamo.........nu poti fi corect

rew
21st March 2004, 23:18
A fost cel putin 1 metru intre minge si Mutica........dar te inteleg tii cu Dinamo.........nu poti fi corect
Nu trebuie sa fie aliniati cu rigla. Stelistu s-a ferit de minge, deci a influentat faza.

N0_NaM3
21st March 2004, 23:19
Ofsaid corect..asha este acum regulamentul ...Oricum etapa viitoare va mai bate shi dinamo ..asta este ..P.S frumos meci !..felicit ambele echipe.

andrei2676
21st March 2004, 23:22
Ofsaid corect..asha este acum regulamentul ...Oricum etapa viitoare va mai bate shi dinamo ..asta este ..P.S frumos meci !..felicit ambele echipe.
Dinamo daca ne bate ne bate corect ca ei nu au un Giovanni la conducere

ricky
21st March 2004, 23:28
N-am vazut decit repriza a doua.
M-a...cucerit tactica RAPIDULUI !
N-am vazut (pe TVR I) echipa romaneasca sa faca asa un presing cum a facut RAPID !

Am si eu o intrebare : RADOI, cine e RADOI ?

EDMOND_
21st March 2004, 23:36
andrei2676 , nu giovanni a oprit Steaua sa mai atace in repriza doua..si nici nu a intrat pe teren sa-i ajute pe rapidisti sa domine destul de clar repriza doua..intreaba-l pe Piturca de ce nu a facut mutarile necesare cand Rapid a schimbat partitura...cum de a reusit Rapid sa domine mijlocul terenului in aceasta repriza !?

Tudose
22nd March 2004, 00:04
Reprize impartite, meci frumos, rasturnari de situatii. Oricare din cele doua echipe putea sa incline balanta de partea sa. Steaua s-a oprit inexplicabil cand avea 3-1, Rapid a revenit in forta, ajutati fiind si de golul de moral al lui Zyati. In final, pe contre, giulestenii ar mai fi putut inscrie, dar si Pitu a fost foarte aproape de a aduce victoria in Ghencea. Pana la urma rezultat echitabil, care avantajeaza Dinamo. Oricare din cele trei poate castiga titlul, e bine ca se joaca fotbal si ca va fi suspans, sper intr-o reprezentare buna in Cupele Europene.

ricky
22nd March 2004, 00:09
Sustin si eu parerea celora care au spus ca...s-a jucat fotbal !
Am impresia ca nu prea au fost intilniri asa "linistite" intre cele doua echipe !
E bine !

:ok: Mergem spre bine ?!

cocomic
22nd March 2004, 00:59
meci frumos, (aproape la fel de frumos cu poli - apullum :) ) demn de titulatura unui derby... meci frumos, dar spre deosebire de anii trecuti, in care meciurile dintre echipele bucurestene erau interesante doar din punct de vedere al incrancenarii si al duelurilor mai putin sportive, acum echipele au aratat mult fotbal in teren... felicitari Steaua, felicitari Rapid...
nu pot spune cu exactitate daca merita cineva sa castige... daca e sa ne luam dupa agitatie si atmosfera, poate merita Steaua... (dar asa si Poli merita sa treaca de Gloria in cupa...).. daca insa consideram ca Rapid putea invinge pe final datorita uluielii stelistilor in aparare, putem trage concluzia ca a fost un meci echitabil ca rezultat... totusi, nu pot sa nu ma enervez la gandul ca rezultatul ajuta pe dinamo :p ... (sa vezi ce sar toti acuma)... lasati dragilor, ca voi o sa pierdeti titlul in antepenultima etapa la Timisoara :D sa nu spuneti ca nu v-am avertizat...

Bravo Steaua!!.. Bravo Rapid!!...

pana la urma, sarcastic vorbind, a ajutat la ceva showul asta de doi bani ce ruleaza pe televiziunile "nationale"...

cocomic
22nd March 2004, 01:10
iar golul lui radoi a fost anulat corect... a trebuit sa aiba mult curaj, dar daca bine tineti minte, in finala ligii de anul trecut golul lui shevchenko a fost anulat pentru ca rui costa s-ar fi aflat undeva pe traiectoria balonului... distanta lui rui costa de traiectorie zic eu ca era chiar mai mare decat distanta la care era falemi...

bineinteles ca e usor sa spui ca aialalti au membru in comitetul executiv, si au cumparat arbitrul... ce sa mai spuna atunci italienii, care il au de la milan pe galliani la conducerea ligii... de ce nu se oftica toti ceilalti la un loc... e un model bun de urmat, cu amendamentul ca respectivii sa nu fie uitati in functii, cum s-a intamplat cu sandu si dragomir... un mandat de 1 an, urmand ca apoi cluburile sa ocupe loc prin rotatie, ar fi benefic...

BachusVia
22nd March 2004, 01:15
rapid a avut noroc in prima repriza ca a marcat zyiati, steaua a avut noroc in a doua repriza ca nu a luat si al patrulea gol, daca ne gandim putin... rapid putea sa castige... felicitari ambelor echipe, au aratat un derby, fara sa exagerez, la nivel european... stilul englezesc al rapidului incepe sa placa si sa devina eficient...

BachusVia
22nd March 2004, 01:16
cocomic... la timisoara este civilizatie...

Ravelly
22nd March 2004, 01:18
Intr-adevar, a fost un meci spectaculos, cu 2 reprize diametral opuse. Apararile prin greselile si ezitarile lor, au dus la un meci cu multe goluri. Ca suporter neutru, felicit ambele echipe ptr jocul prestat si sper ca suporterii stelei sa nu isi formeze un alibi din acel presupus gol, deoarece a fost o semnalizare corecta de la margine.
S-a terminat egal...se pare ca pe langa cei 10 de la steaua, Iordanescu are de ales si 10 jucatori de la rapid. Oare are pretentii si dinamo?

BachusVia
22nd March 2004, 01:25
cum imi pun un avatar?

Caligula
22nd March 2004, 05:27
Daca se intampla sa castige una din echipe era mult mai bine. Asa, din cate am vazut si pe la TV, sunt ambele parti suparate ca, cica, ar fi pierdut 2 puncte. La meciuri din astea ar trebui sa se joace prelungiri sa fie macar o parte fericita.
Spectacolul a contat cel mai mult la acest meci!!

Sabin
22nd March 2004, 05:29
Steaua are nevoie de omogenizare inca vreo 5 ani si dupa aia poate spera sa castige si ea cupa Romaniei, pentru ca titlul de campiona este pentru cei inteligentzi si realisti. Bravos Rapid... frumoasa rasturnare de scor, nici cei mai inflacaratzi rapidisti nu credeau cu adevarat ca se poate intoarce soarta unui meci de o asemenea maniera.

ronaldinho
22nd March 2004, 06:42
Meci superb, atmosfera superba, juactori buni. A fost o adevarata finala a campionatului. Chiar daca Dinamo este pe primul loc, nu cred ca poate emite pretentii la titlu. Nici anul acesta si multi ani buni, de acum inainte. Parerea mea. Oricat de rapidist as fi, trebuie sa reunosc ca acest campionat ar merita castigat de catre Steaua, care are la ora actuala cea mai valoaroasa echipa din tara, si singura care cred ca ar putea intra in grupele CL. Dar, din cate am vazut echipa Rapidului, sunt convins ca va creste de la meci la meci. Dan Petrescu, va ajunge curand cel mai bun antrenor din tara, dar jucatorilor rapidului, le trebuie ceva timp sa se cunoasca. Fata de echipa din sezonul trecut, cu care au castigat titlul, au plecat 5 jucatori, care la vremea cand au plecat, erau jucatori de nationala: schumacher, rat, bratu, iencsi, soava. Iar unii mai sunt si acum. Daca Copos nu ar fi facut greseala de a-i da pe rat si bratu ( care aveau destul timp sa plece, si sa plece la echipe occidentale ), sunt convins ca rapidul ar fi avut o alta fatza acum. Una dintre marile greseli ale lui Becali a fost ca nu l-a luat pe cristea, care dupa parerea mea face mult mai mult de 1.5 milioane de dolari. Cum ar fi aratat un atac cristea&niculae?. Dar, nici Sabin nu e cu mult sub Cristea.
Cat despre Steaua, eu zic ca are la ora actuala in lot 4 dintre cei 100 cei mai talentati jucatori din Europa, ca sa zic asa. Este vorba de Neaga ( care, se va ridica meci de meci, iar cu determinarea care a aratat-o + talentul uluitor care il are va ajunge mare ), Dica ( un jucator care, datorita tehnicii sale nu prea oierde minge, si stie ce sa faca cu ea ), Radoi ( cu exceptia gafei de la golul 3, a facut un meci aproape perfect, chiar a trebuit sa se apere de multe ori singur, mutica fiind foarte des depasit de viteza jocului, iar per ansamblu este un fundas extraordinar) si Nesu ( care, dupa parerea mea, daca ar fi utilizat la mijloc, ar fi un al doilea Hagi, pacat ca Piturca nu-i acorda incredere). Deci, echipa are, finantator are, suporteri are, ii lipseste un antrenor care sa se incadreze in peisaj, iar acesta ar fi Lacatus. Sunt sigur ca Steaua ar ajunge departe, cu un Lacatus antrenor. Chiar daca multa lume va rade, Lacatus ar fi perfect pentru Steaua, la fel cum Borcea e presedintele perfect pentru Dinamo. (Un rahat de om, presedinte la un rahat de echipa ).
Ideea e ca progresam incet, dar progresam.
Dinamovistilor, nu va suparati...., dar asta e adevarul

vasile314tzurka
22nd March 2004, 08:31
s-a cam spus tot. meciul a fost intr-adevar impresionat si ca spectacol si ca lupta intre doi antrenori. golul anulat nu a influentat meciul, chiar daca se poate discuta asupra deciziei. steaua a pierdut punctele cind la 3-1 nu a rezistat presingului. una peste alta a meritat sa te uiti la acest meci. felicitari rapidului pentru rasturnarea de situatie.

the_big
22nd March 2004, 09:24
Cu Dolha in forma era alt scor !
Suntem mai buni ! asta e !!!!

JJ
22nd March 2004, 09:43
Una peste alta, cel mai bun meci facut de Rapid in retur.Au confirmat jucatorii vechi ai Rapidului (Zyiati, Ilyes, Badoi, Niculae, Godfroid), cei noi trebuind sa mai aiba timp sa se integreze. Dezamagirile s-ar putea numi Dolha si Maftei. Negru, Irimia si Stancu au jucat si ei slab, dar nu cred ca ma pot astepta la mai mult de la ei in momentul de fata.

In schimb, la Steaua cei mai buni jucatori au fost cei transferati asta-iarna: Dorinel si Dica, plus Dumitru.

Red Heat
22nd March 2004, 10:48
Daca as lasa la o parte frumusetea jocului as numi aceasta partida MECIUL GRESELILOR. Majoritatea golurilor au fost inscrise pe niste greseli incredibile, culminand cu cel al lui Niculae care a primit un cadou de la "MARELE JUCATOR RADOI" !!! In afara de golul lui Zyati care se poate spune cat de cat ca a fost mai altfel celelalte cinci au fost date din greseli de divizia C.
Altfel, Steaua a jucat senzational (trebuie sa recunosc) in prima repriza (sper sa nu prinda un joc asa bun cu Dinamo) insa in cea de a doua a redus motoarele in final, cred eu, ca scapat ca prin urechile acului de o infrangere. Jocul bun din prima repriza se datoreaza in primul rand lui Munteanu si lui Aliuta, nu si lui Dica, pentru ca acesta nu a jucat nimic. Cred ca au dat banii degeaba pe el. Dica nu va ajunge niciodata un jucator mare.
Rapidul mi-a placut chiar mai mult decat Steaua. A avut puterea sa revina, a practicat un pressing sufocant mai ales in a doua repriza, s-a impus la mijlocul terenului si, poate si cu putin nocro a inscris cu o usurinta demna de luat in seama.

iulian
22nd March 2004, 10:51
Bravo Steaua, Bravo Rapid ...frumos joc una peste alta daca excludem sumedenia de greseli personale .......

the_big
22nd March 2004, 11:42
Cele mai frumoase meciuri de pana acum :Dinamo-Rapid 3-4 si Steaua-Rapid 3-3
deci Rapid joaca cel mai spectaculos fotbal ! iar Dinamo are cele mai mari sanse la titlu ,parerea mea !

rasheedkpenny
22nd March 2004, 11:45
Hai totusi sa ramānem on-topic... ok?

Rapid, dupa jocul prestat in repriza a doua ar fi meritat sa cāstige, dar nu a fost sa fie!
Pacat!

Forza RAPID!

uti2102
22nd March 2004, 12:44
A fost unul dintre cele mai frumoase meciuri pe care le-am vazut pe viu in ultimul timp. Rezultatul final este cat se poate de normal, avand in vedere gafele imense din apararea Stelei. De aceea sunt shi suparat, pentru ca am pierdut victoria pe nishte gresheli impardonabile. Felicitari Rapidului care a reushit sa profite de ele.
La Steaua s-a observat o creshtere evidenta a apetitului ofensiv (in prima repriza) comparativ cu turul campionatului. In prima repriza jucatorii s-au mishcat pe tot terenul (in frunte cu Dica, care era cand pe dreapta, cand pe stanga, cand in atac, cand in aparare) shi asta s-a vazut. Jocul a fost dinamic shi s-au creat multe ocazii de gol. Despre partea a doua......prestatzia a fost mai slaba decat in turul campionatului - joc static, pase multe inapoi, clarviziune ioc.
Apararea a fost aspectul dezastruos din jocul Stelei; partea centrala, formata din Mutica shi Radoi a gafat ca-n curtea shcolii; chiar daca au avut unele interventzii excelente cei doi s-au intrecut in gresheli impardonabile de marcaj, mai ales la mingile pe sus - felicitari Rapidului ca a insistat shi a fructificat astfel de ocazii.
Despre golurile Stelei : executzii excelente la golurile 1 shi 3 precum shi oportunism remarcabil la golul doi al lui Dinitza (cand tre' sa recunoashtem ca Dolha a fost pe dinafara........)
Despre golurile Rapidului : primele doua au avut loc in urma unor presiuni asupra punctului nevralgic din jocul Stelei - jocul aerian. La primul Galamaz, alaturi de altzi 3 rapidishti, a ramas practic singur cu Tudor shi n-a iertat. La al doilea, executzie frumoasa a lui Zyiati, fundashii Stelishti au respins impardonabil in centrul careului catre marocan, care era nemarcat. Golul 3 nu mai trebuie amintit......cadoul lui Niculae pentru ziua de nashtere a lui Radoi..... :( de remarcat sangele rece al rapidistului.
Una peste alta consider rezultatul unul "echitabil" (chiar daca in ultima vreme pare un clisheu). Steaua nu merita mai mult cu un astfel de joc in aparare. Consider totushi ca invinshii meciului au fost Stelishtii pentru ca ar fi putut transha victoria, mai ales dupa 3-1. Aici apare in discutzie Pitzi, care a greshit inca o data. A evitat sa se apere supraaglomerat shi, in acelashi timp, nici nu a mai atacat.......Bravo Rapidului ca a speculat ziua mai putzin inspirata a Stelei. Se vede o creshtere de nivel in jocul Rapidului. Shi, de ce sa nu recunoashtem, la meciul de ieri Petrescu a luat decizii mai bune decat Pitzi.....

suporterita
22nd March 2004, 13:36
Piturca a gresit patitura:Tudor nu s-a inteles cu fundasii, a gafat, a iesit gresit pe minge,nu este un portar cu reflexe grozave, la golul lui Niculaie, Hamutovski cred ca ar fi parat.Tudor a luat trei goluri intr-un meci cit a luat Hamutovski intr-un tur de campionat .FL. Dumitru nu s-a descurca pe postul de fundas,cred ca Ogararu ar fi fost mai eficace, Mutica s-a plimbat prin China cind Steaua a fost in pregatire,Radoi a gresit grav dar au mai facut-o si altii vezi Contra in meciul de cosmar cu Danemarca cind a marcat in propria-i poarta.Steaua a esuat in momentul inlocuirii lui Munteanu si Aliuta,s-a rupt echilibrul meciului si Steaua a ramas fara mijlocul terenului iar Rapid a speculat o superioritate in teren exact acolo unde trebuia la centru terenului .Nu meritam sa pierdem acest meci,pentru ca acest egal face cit o victorie pentru Rapid si cit o infringere pentru Steaua si totul numai pe greseli personale.Rapid a jucat cartea sa,agresiv iar Steaua cea rafinata si tehnica s-a impotmolit in neputinta.

uti2102
22nd March 2004, 13:54
O bila alba pentru galeria rapidului, care a cantat shi a sustzinut favoritzii tot meciul (ma rog, cu exceptziile de rigoare - la golurile primite :evil: ). De partea cealalta s-a vazut din nou lipsa de organizare a "ultrashilor" stelishti. Cu exceptzia coregrafiei de ineput nu prea s-au mai facut simtzitzi. Parca erau tribuna I. Mai ales in partea a doua; cred k shi asta e un motiv pentru care stelishtii s-au taiat iar rapidishtii au fost mai proaspetzi.

JJ
22nd March 2004, 15:14
Si a castigat bineinteles Dinamo. Eu nu consider ca Rapidul a castigat ceva in acest meci, poate doar avantajul in meciurile directe cu Steaua. De urmarit etapa viitoare.

vasile314tzurka
22nd March 2004, 15:16
de la 3-1 la 3-3 chiar nimic nu a cistigat?

JJ
22nd March 2004, 15:31
Am pierdut doua puncte in lupta pentru titlu. Daca Dinamo va bate etapa viitoare, se distanteaza la 5 puncte si de noi, si de voi. Daca era 4-3 pt. noi, era altceva.

chibitu
22nd March 2004, 16:48
Steaua a avut fara drept de apel o superioritate in prima repriza si daca starea terenului era mai buna,daca nu se accidentau niste oameni de baza si psihicul era mai bun poate ca altul era rezultatul,s-a vazut totusi ca Tudor nu are reflexele lui Hamutovski si se stie ca a mai gafat si la alte meciuri,nu are o constanta in jocuri,Mitica a fost o umbra a celui din tur,iar lui Radoi nu i se poate imputa nimic terenul este catastrofal,oricum Rapidul sa nu se imbete cu apa rece ca parca vad ca suferi o noua infringere de la echipe mai putin cotate, dar repet rezultatul este echitabil ...una peste alta ,o concluzie care se desprinde din acest derby, este ca atita timp cit vom reusi sa tinem aici jucatorii de valoare si sa nu-i mai vindem pe sume derizorii(vreau,nu vreau, aici fratii becalii au o vina majora,chiar daca sint stelist, incerc sa-mi imaginez ce echipa ar fi avut Dinamo cu atitia jucatori vinduti numai in ultima perioada,pe degeaba numai ca sa-si umfle ei buzunarele),cit se va investi in centrele de copii si juniori,in baza sportiva si implicit in motivatiile financiare mai substantiale acordate jucatorilor care merita si se daruiesc pt culorile clubului la care activeaza avem sanse mari de a intra din nou ,dupa mult timp in Europa,in fotbalul de calitate si de mare performanta.

JJ
22nd March 2004, 16:55
..Mitica a fost o umbra a celui din tur...
Adica te asteptai sa va ajute Mitica? Bine ca i-au luat comisiile!

Si terenul a fost tot al vostru.

Petrut
22nd March 2004, 21:34
golul anulat a fost corect

Mariusmadmax
23rd March 2004, 05:35
Rapidisti , exultati , ati trecut de la agonie ( si ce agonie !!!!!!!!!!????????) la extaz !
Asta este !
Felicitari echipei Rapid , si chiar suporterilor rapidisti ( n-au facut mari stricaciuni - cca 70 de scaune e rezonabil ) , coregrafia lor a fost frumoasa , si chiar daca stelistii au fost de aproape cinci ori mai multi au avut "voce" !
Meciul a fost f frumos !
Urmeaza marele derby !

EDMOND_
23rd March 2004, 07:41
chibitu: "oricum Rapidul sa nu se imbete cu apa rece ca parca vad ca suferi o noua infringere de la echipe mai putin cotate,"

Este valabil si pentru Steaua !In ciuda jocului bun din prima repriza sa nu uitam ca totusi a fost la un pas de 3-4 ....

Drakoness
23rd March 2004, 13:45
Al 2lea meci ca frumusete din returul asta(dupa poli -apulum). Spectacolul a fost favorizat de gafele apararilor. Campionatul nu e jucat inca. Penibil copos,becali si stoica.

chibitu
24th March 2004, 10:38
Adica te asteptai sa va ajute Mitica? Bine ca i-au luat comisiile!

Si terenul a fost tot al vostru.

JJ Ococea :drak: am spus eu ceva de mitica?? Se vede ca IQ-ul tau este cit cerebelul tuturor rapidistilor luati la un loc,nu zic ca persoana in cauza nu a facut niste mici maruntisuri dar de aici pina la a influenta rezultatul unui joc este cale lunga,asta este..va aduceti antrenori si jucatori tot din ograda vecinelor pt ca ai vostrii nu au "putirinta" :ciocan: ,de ce naiba nu-l puneti pe eternul antrenor secund rada principal ?? Poate ajungeti mai repede in B si scapa lumea de tigani :mad:

chibitu
24th March 2004, 10:41
chibitu: "oricum Rapidul sa nu se imbete cu apa rece ca parca vad ca suferi o noua infringere de la echipe mai putin cotate,"

Este valabil si pentru Steaua !In ciuda jocului bun din prima repriza sa nu uitam ca totusi a fost la un pas de 3-4 ....

Este adevarat ce spui, dar ma repet ,daca tot lotul de jucatori ai Stelei era valid eu zic ca victoria nu avea cum sa ne scape,ati avut un noroc chior cu golul 2 iinscris in prelungirile primei reprize ,dar asta e fotbalul, sau frumusetea lui ...sa cistige campionatul cal mai bun

JJ
24th March 2004, 11:26
Chibitule tata, citeste mesajul #151 din acest thread. Vei vedea spre uimirea ta ca de acolo am luat citatul cu pricina.

PS. Iti multumesc pt. referintele la inteligenta mea, daca masuram cerebelul in ml, inseamna ca am un IQ destul de mare, nu-i asa? :D :D

IlMILAN
24th March 2004, 19:00
JJ , esti rautacios...cred ca omul a vrut sa scrie Mutica, dar no daca a iesit a iesit.....ce sa faci :D
Prea va contrati aiurea, avem nevoie in campionatul nostru de cat mai multe meciuri ca acesta. Din partea mea trebuia sa se termine 5-5, era mai bine.

P.S:Te agheti de rezultatul meritat al rapidului si nu ai mai trecut pe la extern sa discutam despre Milan - Depo :D