PDA

View Full Version : Etapa 17: FC National - FC Brasov



Vadim
14th March 2004, 17:56
duminica 21 martie, FC National - FC Brasov - ora 15:30 (PRO TV)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

FatFrumos
15th March 2004, 05:29
Cred ca merg pe 1 solist pe moment vedem dupa meciul cu Steaua.

deja-vu
15th March 2004, 09:00
Castiga FC NATIONAL la 2-3 goluri diferenta.

Darkslowstar
15th March 2004, 19:11
Poate la vreo 10-15, sa fie cate una pentru fiecare spectator.
/hello

Ravelly
15th March 2004, 21:02
Daca "mimeaza" fotbalul cum au facut-o azi cu steaua, stegarii nu au nici o sansa cu nationalul.

Darkslowstar
16th March 2004, 10:17
E greu sa joci cand arbitrii te toaca marunt. Daca se intampla la fel si cu bancarii atunci nu prea avem sanse.


Daca "mimeaza" fotbalul cum au facut-o azi cu steaua, stegarii nu au nici o sansa cu nationalul.

maryuss_mau
18th March 2004, 11:22
cred ca meciul va fi egal 1-1, sau eventual victorie a nationalului cu 1-o; oricum cred ca brasovul vine in bucuresti sa se apere.

bebe
18th March 2004, 17:30
1-0

ady_azzuro
18th March 2004, 19:53
Cred ca bat bancarii cu 2-0. ;)

Darkslowstar
19th March 2004, 15:21
0-2 pt. stegari. se vor apara si vor inscrie pe contratac :D

Polichampion
19th March 2004, 16:51
si eu merg tot pe Steagul. bate la un gol diferenta. :p

N0_NaM3
20th March 2004, 04:37
2-1 ptr National ..

Gabriel
22nd March 2004, 01:27
Am vazut meciu pe stadion. Mi s-a parut o partida de mijlocul Diviziei B. Foarte putine ocazii, multe greseli, putin fotbal. Scor neechitabil. Brasovul merita cel putin 1 punct.

vasile314tzurka
22nd March 2004, 07:54
si mie mi-a parut rau de brasov. sa pierzi in ultima secunda iti cam taie aripile.

Gabriel
22nd March 2004, 14:30
da. jucatorii brasoveni s-au prabusit pe teren la finele meciului, ca si cum ar fi pierdut o finala de Champhions League.
Razvan Lucescu a venit langa ei si i-a imbarbatat pe fiecare in parte....si a stat cu ei pe gazon...pana si ultimul brasovean a plecat spre vestiare.
iar cei 100 de brasoveni din tribuna si-au aplaudat echipa pentru efortul depus.

Darkslowstar
22nd March 2004, 18:05
Pacat de locul ocupat de bancari in Diviza A. Suporterii lor incap lejer intr-un autobuz cu tot cu galerie si simpatizanti. Ar trebui sa dispara echipele acestea tinute numai din orgoliul unor. Pacat de acele orase care ar merita sa aiba o echipa in A (Cluj, Iasi, Arad, Buzau, etc) cu o traditie mare si cu suporteri mai multi la un meci decat in tot sezonul pe Cotroceni. O rusine :(

Dinu

JJ
22nd March 2004, 18:16
Atunci de ce nu ajung in locul Nationalului in A?

Darkslowstar
22nd March 2004, 20:25
Atunci de ce nu ajung in locul Nationalului in A?
Pt ca traim intr-o tzara balcanica.
Daca era sa se respecte regulamentul ad-literam, Nationalul trebuia retrogradat de mult. Nu pt. ca nu are suporteri ci pt. ca nu-si plateste jucatorii, antrenorii, datoriile si supravietuieste numai datorita abilitatii lui Gino Iorgulescu si pt. ca Liga, Federatia si impresarii au interesul sa tina in viata in mod artificial o echipa care nu este altceva decat un stand pt. jucatori la mana a doua.
Sforile se trag la Bucale si acel biete echipe nu au nici o sanse, daca joaca dupa regulile jocului.
JJ, tie iti place sa vezi un meci de Divizia A pe un stadion pe care se aud mai mult strigatele jucatorilor si antrenorilor decat rumoarea publicului, asa cum se intampla pe Cotroceni si in Regie? Norocul lor ca vin multe echipe cu galerie dupa ele, ca altfel ar avea o medie de 100-200 de spectatori pe meci.
Parca vad un meci pe maidan, jumate din placere s-a dus :(

Drakoness
23rd March 2004, 12:39
Sa stii Darkslowstar ca e chiar placut sa mergi la meciurile nationalului ( cu prietena, stai la o bere linistit, asculti o muzica vezi si ceva fotbal - in cotroceni e o chestie numai buna pt relaxare si iesirea din cotidianul stresant al bucurestiului).
Despre meci nu prea ar fi multe de spus. BV a venit sa se apere, nu a fost interesat de atac. A fost aproape de pct pe care si-l dorea, dar a avt ghinion. In schimb Nationalul e o echipa destul de slaba, careia i se va termina si norocul.

Darkslowstar
23rd March 2004, 15:30
Sa stii Darkslowstar ca e chiar placut sa mergi la meciurile nationalului ( cu prietena, stai la o bere linistit, asculti o muzica vezi si ceva fotbal - in cotroceni e o chestie numai buna pt relaxare si iesirea din cotidianul stresant al bucurestiului).
Despre meci nu prea ar fi multe de spus. BV a venit sa se apere, nu a fost interesat de atac. A fost aproape de pct pe care si-l dorea, dar a avt ghinion. In schimb Nationalul e o echipa destul de slaba, careia i se va termina si norocul.

Am fost si eu de cateva ori si m-am simtit ca la picnic sau la cinema. Lumea era foarte linistita (era chiar un National-Brasov), ma agitam numai eu si inca unul de langa mine, tot stegar, si numia o data a zbierat unul sa ne potolom dar tipul de langa i-a zis sa-si vada de treaba lui si chiar si-a vazut.
Foarte interesant, dar parca daca vreau liniste stau acasa la TV si nu ma trambalez pana acolo.
Mergi in tara sa vezi cati specatatori sunt la unele meciuri de B. Nationalul si Sportul nu au ce cauta in Divizia A. N-am absolut nimic cu ele dar mai bine s-ar baga la fotbal in sala. E si mai ieftin.