PDA

View Full Version : Etapa 17: FCM Bacau - Univ. Craiova



Vadim
14th March 2004, 17:55
sambata 20 martie, FCM Bacau - Univ. Craiova - ora 16:00 (TVR 2)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

ady_azzuro
14th March 2004, 21:25
Ii batem pe moldoveni :yeah:

FatFrumos
15th March 2004, 05:24
numai sa nu va incurce Napoli, Adi

JJ
15th March 2004, 08:18
Sa vedem, poate sa castige Lupescu ?

simpson
15th March 2004, 12:06
FCM BACAU - u. craiova 3-0
N-aveti nici o sansa, prazarilor!!!!! :degete: :degete:

inter
15th March 2004, 12:08
te-ai trezit :D:D:D
B-ul scrie pe voi "carnatilor" (kaiserilor) :D:D

iulian
15th March 2004, 12:30
Daca jucati tot asa cum a-ti jucat cu otelu....sa spune-ti mersi de un X dar eu cred ca o sa si jucati de data asta asa ca "sper" sa bateti

inter
15th March 2004, 12:37
mai bine vezi tu ce faceti azi cu brasovul , poate va "descalta" aia :p si lasa-ne pe noi sa-i batem pe taurasi :D:D

oaspetele
15th March 2004, 17:08
Daca jucati tot asa cum a-ti jucat cu otelu....sa spune-ti mersi de un X dar eu cred ca o sa si jucati de data asta asa ca "sper" sa bateti

fara gluma, poate ca n-ar fi rau sa avem si o sectiune 'gramaticala'.

a-ti jucat, trecut la persoana intai s-ar traduce 'a-m jucat'.
poi chiar asa va jucati cu limba materna ??

simpson
16th March 2004, 10:07
Daca il bagati iar pe McBreen nu-mi fac nici o grija... :ciocan:
Cat despre macaronarul vostru...mai lasati-o moarta. In 3 etape suntem deasupra voastra ! /fu/ /fu/

EDMOND_
16th March 2004, 10:39
Simpson, cu ce echipa ziceai ca tii?

Red Heat
16th March 2004, 10:50
Eu cred ca e meci de 1 X 2. Lupescu se pare ca nu a reusit (cel putin nu inca) sa le insufle jucatorilor din caracterul si mentalitatea sa si, desi are cativa jucatori valorosi in echipa, nu a reusit mare lucru in primul meci din tur. De cealalta parte Craiova vine dupa un semi-esec cu Otelul si probabil va trage tare sa scoata macar un punct. Aici omul decisiv poate fi Lutu, desi nu stiu cat de bine sta cu pregatirea.

simpson
16th March 2004, 13:22
Pai, dupa ce pronostic am dat, tu ce zici?

be_real
16th March 2004, 13:27
ca si rapidist sper sa bata Stiinta ! scor 1-0 gol Njock

ady_azzuro
16th March 2004, 15:05
Se vede ca sufera in molodva lor...daca vom juca la fel cum am jucat cu otelul, nu ne facem probleme, ii umilim pe moldoveni, cu conditia sa avem o eficacitate mai mare :cool:

Pacala
16th March 2004, 17:07
Pronostic: 2 solist , gol Randjelovic :yeah:

trandafir de la moldova
te-as iubi dar nu stiu vorba :D

jazzman
17th March 2004, 12:19
sunteti destul de optimisti bai oltenilor !oricum cu asta veti ramane "cu optimismul" a va mai ramane totusi ceva golurile luate de la FCM BACAU ,nu multe doar vreo 3 asa ca sa va para rau ca ati cheltuit banii degeaba pe deplasare.

as
18th March 2004, 00:48
Cred ca vom invinge! E timpul sa vedem echipa la treaba.
Se pare ca Otelul a inceput bine si le-a stricat "socotelile" Rapidului. Bravo Sorine!

JUSTICIER
18th March 2004, 05:23
sunteti destul de optimisti bai oltenilor !oricum cu asta veti ramane "cu optimismul" a va mai ramane totusi ceva golurile luate de la FCM BACAU ,nu multe doar vreo 3 asa ca sa va para rau ca ati cheltuit banii degeaba pe deplasare.
Ai intrat si tu o data pe forum si ai si dat cu nuca in perete.Daca va pricepeti toti la fotbal ca si la gramatica atunci vai de fotbalul nostru,de fapt cam asa joaca si fotbalistii,asa antreneaza si antrenorii ,in acelas mod cum vorbesc si microbistii.De aceea suntem unde suntem ,si in fotbal si in limbaj,de fapt se invata asta de la presedintii de cluburi si de la oamenii politici.Daca tot ai intrat pe forumul asta incearca sa inveti sa vorbesti politicos si corect gramatical ,daca la scoala n-ai reusit sa inveti asta.Eu propun sa fim politicosi si realisti , ne sta mai bine asa ,cum am spus si inainte de meciul cu Otelul e mai normal sa comentezi un meci dupa.Atunci erau niste diletanti care spuneau ca va bate Galatiul cu 4-0 si nu a fost asa.As vrea sa mai intri si dupa meciul cu Bacaul sa vedem daca ai acelas comportament.Forumul asta ne da ocazia sa ne spunem parerile dar trebuie sa avem bunul simti sa nu-i jignim pe ceilalti."Domnule" de la Bacau, meciul acesta se poate termina 1 x 2 ,as dori sa-ti ascult parerea si dupa meci si poate cine stie o sa renunt la ghilimele.
:ok: Bafta Craiova.Bafta Bacaul.

maryuss_mau
18th March 2004, 11:17
cred ca va bate bacaul.

EDMOND_
18th March 2004, 12:59
Pe mine , spre deosebire de alti suporteri , ma intereseaza mai putin rezultatul acestui meci ( desi imi doresc victoria ) cat mai ales cum vom juca... Nu cred ca mai avem vreun obiectiv in acest campionat decat formarea unei echipe competitive pentru anul care urmeaza.... as dori ca jucatorii sa arate ambitie si placere de a juca fotbal... rezultatele vor veni...

simpson
18th March 2004, 16:09
Hai sa redevenim seriosi....
FCM Bacau - u craiova 2-0 (Ciocoiu- 2, unul din penalty).
Ne revedem pe forum sa comentam rezultatul.......... /hello /hello /hello /hello /hello

bebe
18th March 2004, 17:34
1-2

ady_azzuro
18th March 2004, 19:38
Bebe a fost postat cea mai inteleapta replica de pana acum...scurt si la obiect :D

simpson
19th March 2004, 12:12
Halal suporteri, care se asteapta ca echipa lor sa primeasca gol!!! :happy :happy :happy

EDMOND_
19th March 2004, 12:25
simpson , nu esti tu in masura sa faci afirmatiile astea. daca as vrea sa fiu rau as spune ca voi nici nu prea existati , nici ca echipa , nici ca suporteri...
pentru ca nu vreau sa fiu rau iti urez succes! Nu uita insa ca in campionatul trecut ati mancat bataie acasa in meciul cu noi , si nici ca sunteti probabil singura echipa care a jucat in divizia A dupa ce a retrogradat , prin cumpararea locului... O sa faceti asa si in acest an ?

simpson
19th March 2004, 12:33
Interesanta maniera de a discuta...... De exemplu, eu, daca as vrea sa fiu rau, as spune ca aveti o echipa de doi lei, presedinte de un leu si suporteri de si mai putini... dar nu vreau sa fiu rau.

EDMOND_
19th March 2004, 12:39
Ai putea , cand vorbim sa ne aflam in treaba ...daca insa trecem la o discutie bazata pe lucruri concrete nu ai nici o sansa sa poti duce la sfarsit o astfel de discutie.

simpson
19th March 2004, 12:43
Pai atunci, nu ne mai ura succes, daca ai asemenea pareri despre echipa al carei suporter sunt!!!

the_big
19th March 2004, 15:13
Merg pe mana prazarilor ,2-0 Njock si Stanga !

Polichampion
19th March 2004, 16:54
desi n-as vrea, merg pe victoria plaiesilor cu 2-0 ....

blue scorpio
19th March 2004, 21:35
Bate Craiova cu..2-1..goluri: Plesan, Stanga si ..nu mai conteaza:-)

Polichampion
19th March 2004, 21:37
Pica Bacaul?

N0_NaM3
20th March 2004, 04:30
este totushi de x ..

EDMOND_
20th March 2004, 06:34
Va fi un meci foarte greu pentru Craiova... Bacaul are -7 la adevar si la un eventual pas gresit echipa va ajunge la -10 , lucrurile devenind extrem de complicate pentru formatia moldoveana... La meci vor fi oficiali ai echipelor ruse Dinamo Kiev si Spartak Moscova care il vor urmari pe Cristea , asa ca probabil acesta este destul de motivat. Primul meci acasa al lui Lupescu si dorinta primei victorii oficiale din cariera de antrenor cat si intrarea libera a suporterilor sunt alte argumente ale gazdelor pentru victorie...
Craiova insa... ramane Craiova> Imprevizibila , putand oricand sa faca un meci mare , oriunde... Imi doresc o victorie. Deci: x,2

JUVENTUS_1
20th March 2004, 14:04
pronostic X2

Obsession
20th March 2004, 14:11
In primul rand asi vrea sa salut pe toata lumea dat fiind ca este prima mea vizita pe acest forum. Insa trebuie sa va spun ca am ramas putin dezamagit de faptul ca ceea ce ar trebuii sa fie o discutie despre fotbal si echipele preferate se transforma intr-un duel intre suporteri fiecare incercand sa-l jigneasca pe oponentul sau si echipa cu care acesta tine. PACAT!!!! :(

ady_azzuro
20th March 2004, 16:46
3 goluri in 18 minute...ciudat :evil:
E 3-1 la pauza, pentru bacau, sper ca dupa pauza sarbul sa arate de ce in stare si sa aduca egalarea in primele 15 minute :cool:

EDMOND_
20th March 2004, 17:11
Nu mai spera Azzuro! Nu jucam nimic , iar italianul nu are nici o idee de joc!
Parca este in excursie!

uti2102
20th March 2004, 17:12
4-1 minutul 55. Nu intzeleg greshelile copilareshti din apararea Craiovei. Imi pare rau ca o spun dar Craiova evolueaza penibil. Nici o echipa din B nu poate lua gol asha ushor. Ce-au mancat azi?!

iulian
20th March 2004, 17:32
bataie ca la turci luati fratilor...nu zic mai multe ca ma cert cu inter...da la cum jucati...chiar ca nu meritati ... pacat totusi ... se vede de la o posta lipsa unui antrenor ( ati avut unu bun si i-ati dat cu piciorul) asta stie fotbal :rosu: (antrenorat :ciocan: ) cum stie limba romana
Pacat inca odata de Craiova ... :(

mda...scor final 4 -1 :(

23' Cristea 36' Stinga
33' Cioran
41' Cristea
47' Cristea

iulian
20th March 2004, 17:53
Pe mine , spre deosebire de alti suporteri , ma intereseaza mai putin rezultatul acestui meci ( desi imi doresc victoria ) cat mai ales cum vom juca... Nu cred ca mai avem vreun obiectiv in acest campionat decat formarea unei echipe competitive pentru anul care urmeaza.... as dori ca jucatorii sa arate ambitie si placere de a juca fotbal... rezultatele vor veni...

in ritmul asta....niciodata nu or sa vina rezultate ... si e pacat

nemuritor
20th March 2004, 17:58
vandu staicu meciul ca sa aiba bani sa ia costunul de vizite al lui ceausescu
dadu banu seche si dinel-ceausel tiganu nu statu pe ganduri si continua completarea colectiei muzeului lui ceausescu

ady_azzuro
20th March 2004, 18:03
Nu mai spera Azzuro! Nu jucam nimic , iar italianul nu are nici o idee de joc!
Parca este in excursie!
Nu-mi imaginez Stiinta pierzand la un asemnea scor, cred ca a fost ceva necurat la mijloc, oricum Napoli trebuie demis, nu mai are ca cauta in Banie :mad:
Napoli a distrus de tot apararea, e clar ca nu se pricepe la antrenamente, sper sa revina Badea! :ok:

ieppy
20th March 2004, 18:11
Uite una noua, suporterii proprii acuza echipa de blat. Ce naiba, ati jucat slab si asta e numai vina antrenorului. Iar sarbul ala e bun la sarba poate ca la fotbal mai greu. Poate e prea devreme sa imi dau cu parerea insa nu pare mare lucru de capului lui. Oricum nu imi fac griji sa retrogradeze Craiova ca pana la urma au echipa sa ramana in A desi dupa cum au jucat azi nu ai spune-o.

iulian
20th March 2004, 18:12
vandu staicu meciul ca sa aiba bani sa ia costunul de vizite al lui ceausescu
dadu banu seche si dinel-ceausel tiganu nu statu pe ganduri si continua completarea colectiei muzeului lui ceausescu

ma faci sa :evil: ...auzi ce poate sa iti bubuie mintea...ca a fost vinzare ...

calu
20th March 2004, 18:48
o fi fost blat si cu Otelu',mai stii?

EDMOND_
20th March 2004, 19:56
Am jucat foarte slab , indiferent de motive. In aceste conditii rezultatul a fost absolut normal!

ANDU
20th March 2004, 22:13
V-am Spart Oltenilor!

EDMOND_
20th March 2004, 23:35
Andu , stai linistit ca nu ati spart nimic.... tot la - 7 sunteti si un singur pas gresit acasa va poate duce la -10... a fost un meci pe care l-am pierdut, dar nu te mai umfla atat ca parca vad la sfarsitul campionatului ca iar umblati sa cumparati un loc in divizia A.

apparte
21st March 2004, 01:00
Edmond,Inter,ala a fost Daouda sau vreo clona?Ca de nervi ce-am avut dupa meciul de azi,nu am mai deschis TV-ul decat la ATLETICH BILBAO-Real Madrid.Nici stirile din sport nu le-am vazut,dar am auzit ca Daouda a fost o umbra a jucatorului din tur,Cristea facand ce-a vrut cu el.

EDMOND_
21st March 2004, 04:45
Apparte , nu stiu zau....mai ales ca doua goluri s-au dat de langa el ...la unul nici nu a sarit la cap (si are o detenta excelenta ) ....este vorba insa de intreaga echipa nu doar de Daouda... inclusiv de antrenor...mie nu-mi place deloc cum sta echipa in teren..... etapele urmatoare ne vor lamuri , urmeaza doua meciuri cu echipe care au -8 ( Gloria - deplasare si Farul acasa ). In ceea ce va priveste am crezut ca veti scoate macar un egal ( mai ales ca ati fost in superioritate numerica! ).

vasile314tzurka
21st March 2004, 10:31
23' Cristea 36' Stinga
33' Cioran
41' Cristea
47' Cristea

n-am vazut meciul, dar am vazut golurile. craiova l-a facut om pe cristea.

simpson
21st March 2004, 10:52
Da' ce facurati bai fratzioare??? Spuneati ca ne batetzi... ca n-avem echipa... 1-2...ca joaca Rangelo...cum???.....CRISTEA nu are valoare... :cool: :cool: Acum, v-atzi suparat pe saracu' Napoli, dar el nu are nici o vina, NU AVETZI ECHIPA: NU AVETI APARARE (ce cauta daouda si... stufaris parca il cheama pe ala cu 6 pe un teren de fotbal?), NU AVETI ATAC (baietzashul ala cu numarul 9 pe tricou... e fotbalist?), IAR MIJLOCUL..... CA VAI DE LUME :D Atzi vazut, sper, mostra de fotbal de calitate, cu pase dintr-o atingere, cu demarcari in spatele apararii adverse, cu recuperari ale mijlocashilor inca din jumatatea adversa (auzisem ca-l vroiatzi asta iarna pe Raducan- atzi vazut ce-atzi pierdut), si, mai ales, cred ca l-atzi vazut pe CRISTEA..... :yeah: :yeah: Mi-e mila de voi....

EDMOND_
21st March 2004, 11:12
Sa mai asteptam simpson...sa vedem evolutiile ulterioare ale celor doua echipe , si apoi vom trage concluzii! Nu uita ca sunteti inca la - 8 si implicit in mod clar una din candidatele la retrogradare. Iar pe Cristea nu-l umfla , pentru ca pana acum a dat doar 2 goluri in campionat si se poate ca pana la sfarsit sa mai dea doua... Sa ma explic..ati castigat cand aveati cea mai mare nevoie de puncte ( un insucces v-ar fi aruncat la - 10 , adica aproape retrogradati ) iar Carstea a marcat trei goluri exact cand era nevoie de o evolutie excelenta ( in tribuna fiind reprezentantii echipelor din Kiev si Moscova!! ). Stai pe aproape si mai discutam peste vreo cinci sase etape!

NEAGA
21st March 2004, 11:12
4-1 spune tot

stimat
21st March 2004, 13:03
Bravo Bacaului!
A fost un meci reusit din toate punctele de vedere... in schimb, craiova inca mai traieste visul unei nopti... maxime. S-a terminat cu fotbalul oltean, e la pamant, din moment ce-si aduc "jucatori" si "antrenor" refuzati pe alte plaiuri mai putin mioritice :D :D :D
Scorul meciului ar trebui sa mai tempereze din mandria olteana. Baieti, mai bine va apucati de altceva... :rosu: :p

__________________________
FORTZA OTELUL, FORTZA GALATIUL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ricky
21st March 2004, 13:13
STIMAT, mai da echipei putin timp si abia apoi sa tragem concluziile !
NAPOLI inca n-a avut timp sa-si puna amprenata pe jocul echipei.
Apoi, cred ca el nu cunoaste mentalitatea (uneori, paguboasa) a jucatorului roman ! Cred ca AICI trebuie lucrat mult !
Tare sint curios de echipa lui LUPESCU ! Normal, si a lui DAN PETRESCU ! Jucatori care au jucat AFARA si stiu cit se pune de mult accentul pe PSIHIC !

JUVENTUS_1
22nd March 2004, 01:36
Victorie meritata!

Caligula
22nd March 2004, 04:15
Asta o fost etapa moldovenilor! :) Olteni, voi mai aveti de asteptat!
Multa bafta de-acum incolo!

ronaldinho
22nd March 2004, 05:58
In sfarsit, a incepu si Bacaul sa joace ceva. Cred ca de la acel 4-2 cu Dinamo, nu am mai prins asa meci bun. Chiar daca a batut Rapidul in tur, cu 2-1. Iar, despre Cristea, mai mult ca sigur ca nu am zis pe forum pana acum, ar trebui cred ca sa va abtintei in a-l critica:dupa parerea mea este unul dintre cei mai talentati jucatori din europa si pot sa zic chiar din lume. Un jucator de care se mai auzi in viitor, sunt convins. Doar sa nu faca seche vreo tampenie, cum a facut si cu cursaru. Deci, Bacaul si-a aratat adevarata valoare, si sper s-o tina tot asa. Cat despre Craiova, cred ca ar trebui pus la punct ceva acolo, e prea multa dezordine, prea multa galagie. Dar, cu rabdare, cred ca si Craiova e pe drumul cel bun. Incepem sa urcam valoric, daca o tinem tot asa.

Red Heat
22nd March 2004, 09:58
Asa cum am anticipat Craiova cade incet, incet spre subsolul clasamentului. Doar o minune o mai poate scapa de lupta pentru retrogradare. Lotul e chiar subtirel, iar antrenorul chiar nu stiu ce poate.
Bacaul a jucat frumos. Cu un Cristea in zi de gratie, cu un lot destul de bun, si un antrenor care promite, Bacaul a facut recital. Daca si Ciocoiu inscria din multitudinea de ocazii pe care le-a avut, scorul ar fi luat proportii negandite nici chiar de cei mai infocati suporteri..

the_big
22nd March 2004, 10:44
Craiova in deriva ,cred ca se va scufunda rau de tot daca nu fac un blat cu nea Jean !!!

inter
22nd March 2004, 10:48
bigule nu uita ca sunteti liderii pe tara la blaturi facute cu echipa fostului vostru presedinte!
meciurile dintre rapid si gloria sunt de la revolutie incoace adevarate "piese de teatru" asa ca ciocul mic!

EDMOND_
22nd March 2004, 11:43
Gloria are - 7 la adevar , iar Craiova -3 ... daca face "blat" cu noi cum zice un anume cunoscator de fotbal de pe aici Bistrita ajunge la - 10 !!
Poate si-a propus sa retrogradeze!

jazzman
22nd March 2004, 14:22
Ai intrat si tu o data pe forum si ai si dat cu nuca in perete.Daca va pricepeti toti la fotbal ca si la gramatica atunci vai de fotbalul nostru,de fapt cam asa joaca si fotbalistii,asa antreneaza si antrenorii ,in acelas mod cum vorbesc si microbistii.De aceea suntem unde suntem ,si in fotbal si in limbaj,de fapt se invata asta de la presedintii de cluburi si de la oamenii politici.Daca tot ai intrat pe forumul asta incearca sa inveti sa vorbesti politicos si corect gramatical ,daca la scoala n-ai reusit sa inveti asta.Eu propun sa fim politicosi si realisti , ne sta mai bine asa ,cum am spus si inainte de meciul cu Otelul e mai normal sa comentezi un meci dupa.Atunci erau niste diletanti care spuneau ca va bate Galatiul cu 4-0 si nu a fost asa.As vrea sa mai intri si dupa meciul cu Bacaul sa vedem daca ai acelas comportament.Forumul asta ne da ocazia sa ne spunem parerile dar trebuie sa avem bunul simti sa nu-i jignim pe ceilalti."Domnule" de la Bacau, meciul acesta se poate termina 1 x 2 ,as dori sa-ti ascult parerea si dupa meci si poate cine stie o sa renunt la ghilimele.
:ok: Bafta Craiova.Bafta Bacaul.

Draga "Domnule din Montreal'
Nu am chef acum de polemica cu tine ,dar dupa cum probabil ai vazut nu am aruncat vorbe in vant degeaba.La cat fotbal au aratat oltenii meritau sa ia mult mai multe boabe.
Acum hai sa comentam meciul "dupa"(cum zici tu).Daca oltenii vor juca asa in continuare mare lucru sa nu se bata la retrogradare ,nu este posibil ca o echipa ce se declara urmasa "Craiovei Maxima" sa nu fie in stare sa dea un sut pe spatiul portii decat din penalty.
O fi de vine antrenorul ca nu ia invatat, or fi de vina ifosele de vedeta,or fi de vina discotecile din Craiova,sau poate faptul ca sunt olteni!!!
De fapt daca stau bine si ma gandesc nu ar trebui sa avem pretentii de la o echipa la care suporterii se bat cu patronul ca ultimii borfasi.
Eu cred ca isi merita soarta toti" suporterii patimasi din Craiova"!
Ce mai" batem atat apa in piua" de data asta (acest campionat)'furam' mai buni decat oltenii.
O zi buna!!!

Drakoness
23rd March 2004, 12:34
O victorie concludenta (poate neasteptata dpdv al diferentei de goluri). Cristea a prins o zi f buna (dar dc e sa-mi amintesc si Cursaru facea furori in urma cu vreo 2 ani si s-a stins intre timp).Univ revine in lupta pt evitarea retrogradarii

EDMOND_
23rd March 2004, 12:59
jazzman , eu cred ca tu esti cam slab la matematica...cum ai reusit tu aprecierea ca Universitatea este la retrogradare cand deocamdata Bacaul are - 7 la adevar ( sunt opt echipe care au intre -7 si -9 ) si orice insucces acasa o duce la -10 . Si probabil veti primi acasa si echipe care au neaparat nevoie de puncte!)
Mai mult ar trebui sa te abtii de la comentarii atat timp cat sunteti singura echipa din istoria diviziei A care ati retrogradat si apoi ati revenit cumparand un loc ( desi corect ar fi fost ca sa promoveze urmatoarea din divizia B.) ...Asta face cat zece blaturi la un loc ... cel putin!

simpson
23rd March 2004, 16:35
Macar noi mai jucam ceva, spre deosebire de craiova....

EDMOND_
23rd March 2004, 17:26
Pai ,simpson, si voi ati avut destule meciuri in care nu ati jucat nimic , ca altfel nu ati fi ajuns in situatia asta... Dar uite , daca esti asa sigur pe tine si pe echipa cu care tii.. iti propun un pariu , 100 de euro ca Universitatea se claseaza inaintea Bacaului in aceasta editie de campionat! Daca esti de acord depunem banii la Vadim sau Tudose...in saptamana care urmeaza.