PDA

View Full Version : Etapa 17: FC Oradea - Dinamo



Vadim
14th March 2004, 17:53
sambata 20 martie, FC Oradea - Dinamo - ora 13:00 (Prima TV)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

ady_azzuro
14th March 2004, 21:42
Oradenii au facut o figura frumoasa in gyulesti asa ca se vor impune in fata catzeilor :yeah:

rew
14th March 2004, 22:39
Dinamo nu are nevoie nici de Lajos, nici de Rotaru ca sa bata cu 2-0.

calu
15th March 2004, 01:14
2 solist ! ce nu inteleg unii e ca una e sa iti doresti si alta e sa si poti... :)

FatFrumos
15th March 2004, 05:21
Mda tot 2 solist trebuie sa spun cu toate ca oradenii pot rasturna carul mare.

JJ
15th March 2004, 08:15
Cu noi au jucat binisor... pe dinamovisti o sa-i bata!

Red Heat
15th March 2004, 09:06
Meci greu pentru Dinamo. Oradea mi-a placut cum a jucat in Giulesti. Acum joaca acasa, publicul o sa creeze o presiune puternica. In concluzie, daca Dinamo va castiga nu o va face usor. Sper totusi ca pana atunci masina dinamovista de pase sa-si unga angrenajele, iar portarul gazdelor sa nu-si spele vaselina de pe maini din meciul cu Rapid :p

zuzubuoy
16th March 2004, 14:38
Da' tu calule, de ce nu intelegi ca una e sa iti doresti si alta e sa si poti?! :rolleyes: La Oradea n-au castigat oaspetii nici odata, in afara lu' Maier&co. !!! Asa ca...... :p

Ps: Dupa meciul cu Oradea, Danciulescu poa' sa-si faca bagajele pt. China! :drak:

calu
16th March 2004, 16:27
pariu pe o lada de bere ca Oradea nu bate zuzubuoy? iti trimit eu banii de aici daca pierd pariu'..deal?

maryuss_mau
18th March 2004, 11:24
oradea nu cred ca va face fata dinamovistilor.

zuzubuoy
18th March 2004, 14:56
:hmm: :thinkso: S-a facut calule!
Daca pierde Oradea, iti dau eu 2 lazi de bere!!! :ok:

bebe
18th March 2004, 17:27
bate dinamo!

calu
18th March 2004, 19:36
ok sefu!

Polichampion
19th March 2004, 17:08
:drak: meci interesant.... vom fi pentru Oradea impotriva dusmanului traditional... dar e meci greu...
Dinamovistii au avantajul ca Naidin, Barcaoan si Andone au actvitat pe la Oradea asa ca-i cunosc pe cei de la Liberty...
Sa nu uitam ca Vizer este prieten cu Borcea Butelie....
dar arbitru e Salomir postat acolo strategic de Gigi Becali...

As vrea un 1 dar nu stiu, se poate sa castige dinamovistii, dar cred ca va fi meci cu scantei atat pe teren cat si-n tribune :mad:

Oricum daca la Oradea dinamovistii cred ca publicul exercita presiune, ii asteptam la Timisoara.... /hello

babicu
19th March 2004, 21:31
cei mai buni castiga. DINAMO

Polichampion
19th March 2004, 21:33
la fotbal sau furat? :rolleyes:

rew
19th March 2004, 23:29
Oricum daca la Oradea dinamovistii cred ca publicul exercita presiune, ii asteptam la Timisoara...Parca cei care n-au rezistat presiunii de la Timisoara au fost tot jucatorii lui Poli.

N0_NaM3
20th March 2004, 04:18
:) ...2 solist sau x ...este posibil ..dar cred ca va bate dinamo cu 1-0 ...

uti2102
20th March 2004, 12:55
Oooooopa. Acum am vazut. Ce matinal! Incepe meciul in 5 minute. Sper sa-i arda Oradea :drak: ........dar nu prea vad cum. :(

iulian
20th March 2004, 13:15
:drak: haha :drak: ....in min 12 Mihut era sa o bage in ate :ok:

iulian
20th March 2004, 13:43
min 40 deja 3 galbene la ciini....tot la rupere joaca baietii :no:

inter
20th March 2004, 13:44
e bine pt voi sa fie cat mai "ingalbeniti" :p

iulian
20th March 2004, 13:49
da...da si mai bine :drak: poate ii apuca febra si se "inrosesc" :drak: :evil: :drak:

JUVENTUS_1
20th March 2004, 13:52
va gastiga Oradea cu 1-0

ieppy
20th March 2004, 13:53
pai nu vezi ca arbitreaza Salomir. La ce te asteptai cand ne arbitreaza stelistul numarul 1 dupa jiji. Oradea a facut in primele 10 minute 3 faulturi din spate si nu a luat nici un galben iar Alistar ia galben pentru ca un idiot pica langa el fara sa ii faca nimic. Dar asta-i viata cand te arbitreaza Salomir, era de asteptat.

ady_azzuro
20th March 2004, 14:11
Goooool :yeah:
/fu/ dinamo

iulian
20th March 2004, 14:12
ieppy ai o problema...suferi de mania conspiratiei....si nu esti singurul din pacate ... la orice joc jucat slab de dinamo gasiti scuze deastea " ne-au furat arbitri " ....va rog incercati alta scuza ca asta e perimata rau :headbang:



PS. min 51 Ad. Iordache si-a luat rosu :rosu: ( revarsarea neputintei )
PS2 :O in timp ce scriam asta tocmai a dat gol Vrajitoarea :ok:

ady_azzuro
20th March 2004, 14:13
Dupa ce Ad. Iordache (Dinamo) a fost eliminat in min 51, GOOL Vrajitoarea - actiune purtata de Mihut, sut in vinclu a lui Vrajitoare in minutul 54 :yeah:
Tot olteanul Vraja v-a bagat in galeata :drak:

ady_azzuro
20th March 2004, 14:16
2-1 pentru dinamo :p

iulian
20th March 2004, 14:17
:ciocan: lol...frumoasa rasturnare

ady_azzuro
20th March 2004, 14:20
Ar mai fi 25 de minute, cred ca e vanzare daca ia bataie oradea :evil:

iulian
20th March 2004, 14:43
1-3 bravo catelusi...va pregatiti bine pentru Steaua vad :)

iulian
20th March 2004, 14:44
ups....2-3 ...
Bravo...felicitari pentru victorie.. asteptam meciul direct acum .Bravo inca odata :ok:

calu
20th March 2004, 14:46
LLLOOOOOLLLLL!......1-3,scurt,in 10 oameni...

iulian
20th March 2004, 14:51
LLLOOOOOLLLLL!......1-3,scurt,in 10 oameni...

2-3 s-a terminat (vezi ca ai un buton edit acolo ... ca si eu scrisesem 1-3 :ok: )

ieppy
20th March 2004, 14:53
Any questions? Ce dadeau din coada ady si iulian pe aici. Ce sa intamplat baieti? Nu mai aveti comentarii? Nu a fost cumva blat? Mi sa parut suspect ca o echipa in 11 poate sa ia 3 goluri de la alta echipa care e in 10. Voua cum vi sa parut? Mi-a placut extrem de mult Oradea, o echipa foarte buna insa cu moralul la pamant. sper sa se salveze de la retrogradare ca sunt destule echipe in campionat mai slabe ca ea.

calu
20th March 2004, 14:59
am vazut frate,da,2-3....sa povewsteasca cineva cum a fost meciul mai ales in rep a doua,ca aici in America nu se prinde primatv

uti2102
20th March 2004, 15:02
Mda. Tre' sa recunosc ca nu speram la un deznodamant mai bun dar golul lui Vrajitoarea mi-a dat sperantze. Oricum, cu toate ca Oradea e de laudat, Dinamo a meritat victoria. Frumos apetit ofensiv....Shi ai dreptate Ieppy, Oradea e peste alte echipe din A; shi io sper sa se salveze - cu cat sunt mai multe echipe ardelene cu-atat mai bine.

iulian
20th March 2004, 15:05
ieppy ... eram convins ca o sa ma "intepi" daca se termina cu Dinamo in avantaj....daca era sa ia bataie normal ca ma bucuram ( la fel cum te bucuri si tu cind ia Steaua bataie ) oricum v-am felicitat ... meritati victoria :ok:

si vorba lui alpopa...dupa golul oradenilor...speram... :drak:

O zi buna

calu
20th March 2004, 15:13
ZUZUBUOY,pune berea aia la rece,sa fie URSUS,pentru cind vin in Ro la vara..bafta la toata lumea!

Sabin
20th March 2004, 15:55
Era sa mor de inima, dar nu e mai frumos cand castigi un meci pe muchie de cutzit? Dinamo a avut intr-adevar caracter sa intoarca un meci pe care il cam scapase din mana. Nu pot decat sa-i felicit pe baietzi pentru lupta si sa ma duc sa sarbatoresc. Sunt super multzumit de arbitraj, chiar daca nu ne-a acordat nici un 11 metri desi ar fi putut-o face macar o data, iar primul galben pentru Iordache l-a dat foarte usor. Ma intreb cu ce a fost mai prost arbitrajul lui Balaj la meciul Stelei de la Constantza, dar cred ca nu mai are rost sa comentez pentru ca lipsa de bun simtz a conducatorilor Stelei e evidenta. In sfarsit un meci la care nu mai aud comentariile rautaciose ale altora...

uti2102
20th March 2004, 16:24
Hai mah Sabine.....Vrei sa zici ca a fost arbitraj anapoda? Ma intreb ce reactzie ai fi avut daca pierdeatzi : itzi zic io - ai fi facut cam aceleashi acuze pe care le-au facut stelishtii la CTA. Oricum, arbitrajul a fost el cum a fost acolo da' meciul s-a pierdut din cauza lui Pitzi.....La voi n-a fost cazul. De-aia va felicit.

rew
20th March 2004, 16:48
S-a vazut ca Dinamo trebuie numai sa-si puna mintea cu o echipa, sa forteze un pic si intoarce un rezultat in 10. Au jucat exact ce trebuia. Dadusem pronostic 1-3. La 1-0 stiam ca vor veni 3 goluri.
BRAVO DINAMO!!!

apparte
21st March 2004, 00:39
Daca nu se accidenta Lungan,erati mancati!In prima repriza n-ati avut mai multe ocazii decat Oradea.Fundasii dinamovisti fac greseli care nu se fac nici in curtea scolii(vezi faza cu Semeghin calcand pe minge si cazand in fund).De ce nu s-a marcat inainte de pauza?Pt ca putinele ocazii care-au fost de-o parte sau de alta s-au ratat,iar flancul stang bihorean a reusit sa blocheze destul de bine flancul drept dinamovist.Dupa marcarea golului oradean Andone a facut o miscare inteligenta(dupa ce mai facuse una la pauza cu Tames in locul neinspiratului Badea)mutand atacul pe stanga prin introducerea lui Ciubotariu.Prins intre Semeghin si Ciubotariu,Mihut a fost depasit cu regularitate(primele 2 goluri venind in urma combinatiilor de pe acea parte,la golul 2 Semeghin a avut noroc de parc-ar fi mancat o cisterna de kkt,din 3 clinciuri mingea ramanand la el).Una peste alta ati meritat sa castigati,dar nu pot uita ca in ultimul minut Salomir trebuia eliminat si acordat penalty pt bihoreni pt faultul lui prin imprudenta asupra lui M Nicolae :rosu: ! :evil:

EDMOND_
21st March 2004, 04:50
Salomir ,. apparte?!! Pai asta parca era arbitru...

vasile314tzurka
21st March 2004, 10:35
dinamo isi pastreaza suflul desi apararea e de doi lei. sa ajungi in zece la 3-1 e ceva. ramine pina acum echipa cea mai combativa dupa parerea mea. sper ca steaua sa-i depaseasca. om vedea diseara.

apparte
21st March 2004, 14:12
De Edmond,cica a fost arbitru,dar in faza aia a fost fundas la Dinamo! :happy :happy :p

ieppy
21st March 2004, 14:16
Pai daca eram cu un fundas in minus sa gandit sa ia locul lui Iordache. Salomir a fost ca de obicei penibil putand de acum incolo sa poarte tricoul Stelei la meciurile pe care le arbitreaza. Nu inteleg cum poate fi delegat de fiecare data la meciurile lui Dinamo.

Sabin
21st March 2004, 14:25
"Mah" Alpopa, spune-mi tu ce poate scarbi mai tare decat nishte panarame care se impacienteaza ca sunt "lucratzi" si furatzi de arbitri, care tocmai ei au avut un tur plin de avantaje. Il vedeam pe Gigi si MM la tv spunanad ranjind de multzumire ca e normal ca arbitrul sa greseasca in favoarea Stelei, si s-a intamnplat intr-o gramada de meciuri, iar cand un arbitru dicteaza gresit un fault iese scandalul de pe lume. Stilul cu amenintzari a lui GG, cum a inceput returul va caracterizeaza nesimtzirea... Sper sa va faca Rapidul cu un arbitraj impecabil, sa nu mai aud cat de asuprita este biata Steaua. Uneori, daca te duce capul, mai bine taci draq din gura...

uti2102
21st March 2004, 15:36
va caracterizeaza nesimtzirea... (............) Uneori, daca te duce capul, mai bine taci draq din gura...

Opa. Eu unul nu fac generalizari d-astea, nu te bag in aceeashi butelie cu Borcea shi nu ma iau de tine. Pana la un punct cel putzin. Sper ca ai intzeles.

Sabin
21st March 2004, 16:02
E amuzanta tentativa ta de amenintzare, aia de pe private. Eu ma refeream la nesimtzitzii aia 2, GG si MM. Daca te-ai simtzit vizat, scuze... Evident ca nu pot fi sute de mii de suporteri la fel. Teama crede-ma ca n-are de ce sa-mi fie, mai ales ca Dinamo e pe primul loc la 3 puncte de Steaua si voi mai avetzi un meci greu diseara. Pe mine chiar ma deranjeaza fatzarnicia asta a celor doi pomenitzi mai sus, si ma intreb ce parere ai tu despre subiectul asta. Tzi se pare normal ca tocmai cei care au beneficiat de nishte avantaje sa amenintze si sa se simta nedreptatzitzi? Cum se numeste asta? Nu e mai bine sa taci din gura?

uti2102
21st March 2004, 16:14
LOLZ Probabil nu shtii sa faci deosebirea intre atentzionari shi amenintzari. Eu umblu doar cu primele. La alealalte nu recurg niciodata; prefer sa trec direct la fapte. :evil: Oricum, n-are rost sa ne certam. Eu tzi-am zis parerea mea. Daca tu consideri ca ai avut o atitudine corecta fatza de mine e-n regula. Tzi-am zis ca nu ma supar. Dar ai grija cu sagetzile veninoase shi generalizarile. Ieppy e pus pe curatzenie la greu. :cool:

Sabin
21st March 2004, 16:23
Tzi-am spus ca nu se poate generaliza ceea ce fac doi idiotzi. Nu mi-ai spus ce crezi despre atitudinea celor doi... Cat despre faptele la care spui ca treci direct, din nou ma amuzi. Poate mergem la o bere dupa Dinamo-Steaua... :bere:

apparte
21st March 2004, 16:49
Ieppy,Salomir a fost atat de stelist la Oradea incat a refuzat un penalty in prima repriza pt oradeni(desi se putea dicta joc periculos pt ca Siljanovski a atacat balonul sus ca si fundasul lui Dinamo care l-a secerat pe urma)dar a dictat aut de poarta.De altfel a primit nota 4!Am spus dupa meci ca a fost o faza dubioasa in careul bihorean la care nu m-am putut pronunta fiind prea departe de locul respectiv(pe urma am citit ca a fost penalty).In plus ca tot faceti caz de cartonasele care vi le-a dat,alexa a facut si el un fault dur la inceput si a fost si el atentionat doar verbal.De altfel galbenele le-ati primit in faze in care fundasii n-au incercat sa opreasca mingea ci jucatorul(singura apreciere pozitiva care o pot face la adresa arbitrajului).
Pe macedonean fundasii vostri il opreau doar tinandu-l sau impingandu-l,Stii cate lovituri libere a primit Oradea?2(doua)!Si au fost cel putin 5-6 faze de genul asta in preajma careului.Nu la fel a judecat insa tinerile sau impingerile in sens invers!D'aia a parasit stadionul intr-un cor de huiduieli!Pt ca desi n-a gresit major in favoarea cuiva anume,a iritat tot publicul prin deciziile luate.

ieppy
21st March 2004, 17:16
Alpopa, ti-as fi recunoscator daca nu ma mai bagi in posturile tale. Tu si cu Marius parca folositi acelasi creier. Lasa-ma naibi in pace si veziti de viata ta.

ronaldinho
22nd March 2004, 06:16
Bahi, Dinamo. tu nu te uiti, ca pana acum ai jucat doar cu codasele clasamnetului. Ce nu va este asa clar, iar ambele meciuri au fost castigate cu noroc. Eu nu va inteleg pretentiile. Doar nu vreti sa castigati campionatul anul asta, sau urmatoarele decenii. Sunteti chiar NESIMTITI :rosu: . Voi sunteti handicapati?????!!!! Ce rost mai are sa va consumati atat. Se vede de departe, departe ca nu aveti nici o sansa. Aveti niste conducatori unul mai flamnd decat altul!!!!! Conflicte de interese in cadrul clubului. In loc sa joace cine merita, se tot baga cu japca in echipa diferiti jucatori, proprietate personala a lui X, Y, Z. :drak: . Si am trei exemple cat se poate de elocvente si destul de recente: 1. contra
2. cernat
3.mitea
Toti 3 sunt niste jucatori, care de bine de rau reprezinta la ora asta un nume in europa.
Cat despre echipa bihoreana, ce pot sa spun. Ar fi pacat sa retrogradeze, mai ales ca in afara meciului cu Craiova (1-4), nu a pierdut nici un meci la diferenta de mai mult de un gol. Au un public minunat, si cred ca, cu niste mici eforturi si curaj ar fi avut o echipa de prima jumatate a clasamentului. Aici, ma refer in primul rand la Keseru ( cel mai promitator jucator roman ) si in al doilea rand la Naidin si Cigan, care au facut si ei un pas, ce-i drept, nu mare spre o echipa de mijlocul clasamnetului. /hello

Red Heat
22nd March 2004, 09:02
Mai ronaldinho, daca ai nick de mare fotbalist nu inseamna neaparat ca te si pricepi. Si mai pardon, cum iti permiti tu sa arunci cuvinte precum handicapati si nesimtiti. Sper sa te rada cineva de pe forumul asta...

Asa cum anticipam dupa Rapid-Oradea, Dinamo a avut meci greu. Bine, e adevar ca nu a jucat nimic in prima repriza, si a trebuit sa ramana in 10 oameni ca sa se trezeasca, insa Oradea chiar joaca frumos. Ar fi pacat sa retrogradeze.
Dinamo a demonstrat inca odata ca e o echipa puternica si de caracter. Sa marchezi 3 goluri consecutive in deplasare unei echipe care face totul sa castige, in 10 oameni si dupa ce esti condus cu 1-0 nu cred ca e foarte usor nici chiar pt marile echipe ale Europei. Iar cand 2 din goluri sunt inscrise de un fundas si un mijlocas (ca sa nu mai spun si de pasele de gol) atunci chiar ne putem da seama de forta pe care o are Dinamo. Bravo baieti !

the_big
22nd March 2004, 10:46
no comment !

uti2102
22nd March 2004, 11:25
Alpopa, ti-as fi recunoscator daca nu ma mai bagi in posturile tale. Tu si cu Marius parca folositi acelasi creier. Lasa-ma naibi in pace si veziti de viata ta.

Eshti OFF-TOPIC. Ca sa nu zic altceva.....Revino-tzi pretene!

ronaldinho
22nd March 2004, 16:47
Red Heat, nu-ti inteleg logica. Am zis si o repet, Dinamo nu are nici o sansa la titlu. Poate ma insel, dar asta e parerea mea. Si chiar presupunand prin absurd ca va castiga campionatul, cine ne va reprezenta in CL???!!! Barcauan?? Iordache?? Alexa??? Niculescu??? Semeghin??? Preda??? Imi pare rau sa o spun, dar in afara de Danciulescu si Petre, Dinamo nu are jucatori care sa ne reprezinte in Europa. Deci, sincer as prefera sa ia Steaua campionatul, macar nu ne-ar face de rusine in Europa.

uti2102
22nd March 2004, 17:30
Bravo Ronaldinho! Punct ochit! Mai ramane "lovit". Poate sambata! :evil:

oradea mereu
23rd March 2004, 07:56
dinamovistilor, nu va mai agitati atata! voi o sa castigati campionatul si tot voi o sa ne faceti de rusine in Europa.
La Oradea, la 1-0 pt FC BIHOR, cand dinamo nu juca nimic, dinu si v. becali au amenintat conducerea Bihorului cu retrogradarea. S-a spus clar, ca pt. FCO, returul incepe din etapa urmatoare. Una din retrogradate se stie deja. e Apulum, ca a avut tupeu.Timisoara stie pe pielea ei ce poate mafia din fotbalul nostru. daca s-ar juca corect pana la capat, anul acesta dinamo n-ar fi campioana. dar nu se joaca corect. sunteti si suntem naivi daca asa credem!

Red Heat
23rd March 2004, 09:51
Am senzatia ca va place sa postati numai aberatii. De forta lui Dinamo uitati asa, in treacat, sau va faceti ca nu ati vazut meciurile cu 6-7 goluri inscrise, ca sa nu mai spun de meciurile cu Sahtior, sau cel cu rusii de acasa. Sa fim seriosi. Chiar nu puteti sa fiti macar putin obiectivi? Chiar asa va intuneca mintea faptul ca sunteti suporteri ai unei sau altei echipe? Eu nu zic ca Dinamo are echipa de Europa. DAR CARE CLUB ARE LA ORA ACTUALA????
Steaua? Hai sa fim seriosi. Anul trecut in primele doua meciuri din cupe cu 2 echipe arhinecunoscute au avut tolba la fund ca nu se califica. Un joc chinuit si incalcit. Si cu echipele englezesti ce mare realizare a facut? In CL o sa ajunga o echipa romaneasca in momentul in care o sa avem si noi un salariu mediu de 1000 Euro. Atunci ne vom permite sa tinem valorile in tara ba chiar sa aducem altele de afara. Pana atunci insa....

Ronaldinho, despre ce logica vorbesti? Eu ti-am reprosat limbajul pe care l-ai folosit. Un limbaj demn de periferia societatii. Ti-am mai zis ca nu e obligatoriu sa te pricepi si am sa-ti spun si de ce. Pentru ca si la voi se intampla la fel. De ce nu a ramas Pancu, Bratu etc., jucatori buni? Sa nu crezi ca sunteti prea departe mai ales ca a venit si Giovanni acum. Dar bineinteles e mai usor sa vezi paiul din ochii altuia decat barna din ochii tai...

Despre treaba cu amenintarea conducerii Oradei de catre Dinu si Becali, sa fim seriosi. Tu unde crezi ca traim ? In cartierul chinezesc? Ce sa spun ! Le-a zis Dinu "Daca nu bate Dinamo voi retrogradati" si conducerea Oradei s-a speriat si le-a spus jucatorilor sa-i lase pe Dinamo sa dea 3 goluri. He he he ! Chiar ma faci sa zambesc...

uti2102
23rd March 2004, 11:33
Hai mah Red Heat...chiar asha ai ajuns?! Tzi se pare tzie ca Dinamo poate concura cu Steaua din punctul de vedere al cupelor europene???!!! Dinamo ?!! Ma faci sa rad.
Sa fim seriosi
Pai hai!

Drakoness
23rd March 2004, 12:50
Victorie scontata obtinuta de cini. Oradea dupa cum joaca ar tb sa fie mai sus de pozitiile retrogradabile. Sansele de salvare se micsoreaza.
Dinamo a devenit lider, dar mai are mult de tras pina sa cistige campionatul (dc e sa-l cistige macar sa-l cistige in ultima etapa ca sa nu mai apara Borcea sa spuna sa fie lasati sa se pregateasca pt CL, iar dupa aia in meciurile de baraj capitanul alb-rosilor sa-si adune de pe jos banderola in timp ce atacantul echipei adverse marcheaza)

Red Heat
23rd March 2004, 15:15
Eu m-am referit la sezonul trecut. Nu am facut o comparatie intre Steaua si Dinamo. Ci am spus ca nu a facut mare lucru. Nici Dinamo nu a facut, insa a jucat cel putin frumos. Dar in Europa oricum nu o sa faca nimic pentru ca nu are cu ce. Nici Dinamo, nici Steaua si nici o alta echipa de la noi. Nu pot sa iau drept reper toate participarile in cupele europene de 20 de ani incoace. Nu ar fi corect. Atunci erau cu totul alte echipe.

uti2102
23rd March 2004, 19:27
Red Heat nu mai continui mult ca ma ataca Iep**...... Nici eu nu ma refeream la ultimii 20 de ani. Ma refeream doar la ultimele 3-4 sezoane din cupele europene. Daca nu ma inshel in ultima editzie a cupei Uefa Dinamo a realizat un record : a trecut de primul tur dupa o pauza de 11 ani! :happy Asta spune tot. Dar sa nu insistam.....Vedem sambata! :evil:

ieppy
23rd March 2004, 19:30
Iar daca nu ma insel(apropo te-am atacat) acum 2 ani Steaua nici macar nu era in Europa. Sa fie cazul si anul asta?

leo.mocanu
24th March 2004, 07:58
Salomir suspendat. Mare satisfactie mare! (oare?)

Oare numai faza penalti-ului i se imputa?
Ce ar fi trebuit sa acorde la atacul criminal cu crampoanele pe glezna la Semeghin?
Dar la atacul din spate la Danciulescu.
In ambele cazuri a fluierat fault. Atunci, nu s-ar fi impus si avertisment, cel putin?

Am si eu o intrebare: Alexa sau Badea a luat cartonas galben in prima repriza?
(Comentatorii au spus Alexa, pe ecran cartonasul i-a fost atribuit lui Badea).

Red Heat
24th March 2004, 10:26
A fost cartonas pt. Badea, care nu are drept de joc cu Steaua. Alexa joaca.

uti2102
24th March 2004, 13:32
Bravo fratzilor. Sa-ntzeleg ca shi la Oradea v-au furat arbitrii ?!!! :happy

Red Heat
24th March 2004, 16:22
Hai mah alpopa ca la Danciulescu a fost penalty clar ca lumina zilei