PDA

View Full Version : Editia X

georgebz
22nd February 2008, 22:05
Grupa AFC

Colts 6-1
Steelers 5-2
Chargers 3-4
Patriots 2-4

Grupa NFC

Saints 5-1
Cowboys 3-4
Cardinals 2-5
Packers 1-6

STATISTICI : www.madden.go.ro

PROGRAM

Week 1

Patriots @ Packers 17-14
Cardinals @ Chargers 7-20
Cowboys @ Colts 7-31
Saints @ Steelers 10-28

Week 2

Chargers @ Steelers 23-21
Cowboys @ Patriots 16-12
Colts @ Cardinals 35-0
Saints @ Packers 21-7

Week 3

Colts @ Steelers 20-10
Cowboys @ Saints 7-34
Patriots @ Cardinals 17-23
Packers @ Chargers 28-24

Week 4

Cardinals @ Saints 6-35
Steelers @ Patriots 37-24
Chargers @ Cowboys 20-3
Packers @ Colts 28-31

Week 5

Steelers @ Packers 56-7
Saints @ Chargers 34-7
Patriots @ Colts 9-38
Cardinals @ Cowboys 20-37

Week 6

Chargers @ Patriots 28-33
Colts @ Saints 15-29
Packers @ Cardinals 0-17
Steelers @ Cowboys 14-31

Week 7

Cardinals @ Steelers 7-20
Packers @ Cowboys 0-10
Saints @ Patriots
Colts @ Chargers 41-21

Pentru PlayOff se califica primele 2 echipe din fiecare grupa, si urmatoarele 2 echipe cu cele mai bune recorduri.
Echipele clasate pe primele locuri vor avea "bye" in prima runda a PlayOffului.

PROGRAM PLAYOFF

#3 seed - #6 seed
#4 seed - #5 seed

#1 seed - echipa cu cel mai slab record ramasa
#2 seed - echipa cu cel mai bun record ramasa

SuperBowl

Meciurile trebuie jucate in ordinea programului.

Pentru fiecare etapa timpul maxim este de o saptamana . Daca meciurile din o etapa s-au jucat mai repede , urmatoarea etapa va avea o saptamana la dispozitie pentru a fi jucata din momentul in care s-au terminat meciurile din etapa precedenta .

georgebz
22nd February 2008, 22:13
Week 1

Patriots @ Packers
Cardinals @ Chargers
Cowboys @ Colts
Saints @ Steelers

23.02.2008 - 29.02.2008

STATISTICI

Passing yards

Marc Bulger [ Chargers ] - 235
Ben Roethlisbergr [ Steelers ] - 232
Brett Favre [ Packers ] - 217
Peyton Manning [ Colts ] - 194
Tom Brady [ Patriots ] - 121
Carson Palmer [ Cardinals ] -121
Tony Romo [ Cowboys ] - 110
Drew Brees [ Saints ] - 77

Receiving yards

Torry Holt [ Chargers ] - 120
Randy Moss [ Patriots ] - 112
Steve Smith [ Steelers ] - 110
Marvin Harrison [ Colts ] - 100
Donald Driver [ Packers ] - 86
Larry Fitzgerald [ Cardinals ] - 46
Terrel Owens [ Cowboys ] - 33
Jeremy Shockey [ Saints ] - 27

Rushing yards

Steven Jackson [ Patriots ] - 78
Joseph Addai [ Colts ] - 68
Brian Westbrook [ Packers ] - 60
Marion Barber [ Cowboys ] - 60
Edgerrin James [ Cardinals ] - 51
Willie Parker [ Steelers ] - 35
LaDainian Tomlinson [ Chargers ] -31
Mike Karney [ Saints ] - 20

.

mtfk
23rd February 2008, 00:05
SAINTS vs. STEELERS
10-28
(oqs vs. eu)

Patriots
23rd February 2008, 08:48
mtfk ai avut o zi buna ieri....3 victorii , nu e rau :D

georgebz
23rd February 2008, 09:54
ar fi bine daca s-ar lua statisticile dupa fiecare meci ( cum le-a pus si mtfk ) pentru a face si cateva clasamente individuale / echipa ale competitiei , dupa fiecare etapa ;)

daca nu stiti ... documentul il gasiti in My Documents\Madden NFL 08\Stats

dumboss_yo
23rd February 2008, 14:39
Cojane, cand ma vezi pe Messenger te rog sa imi dai msj sa jucam meciul din prima etapa, Cowboys @ Colts ;).

mtfk
23rd February 2008, 17:36
buna treaba cu statiticile scrise pe thread, la qb dak poti sa scrii si ratingul, si dak poti incearca sa pui si numele echipei din care fac parte jucatorii respectivi, nfl.com style ar fi tare

documentul il gasiti in My Documents\Madden NFL 08\Stats
documentul se gaseste numai daca dati quit game, si nu ctrl+alt+del pt ca nu se mai salveaza

georgebz
23rd February 2008, 17:44
o sa pun si echipele dupa ce se joaca toate meciurile ...

important e sa avem statisticile de la toate meciurile , ca se pot face mai multe ... deocamdata doar p alea 3 le tin

dumboss_yo
23rd February 2008, 19:46
George, corecteaza si tu si pune RECEIVING YARDS :P.

documentul se gaseste numai daca dati quit game, si nu ctrl+alt+del pt ca nu se mai salveaza
asta inseamna ca vom pune doar "gamelog" si nu vom mai putea atasa Screen-urile.

Patriots
23rd February 2008, 23:17
Packers 14-17 Patriots

prima surpriza a acestei editii :D

dumboss_yo
23rd February 2008, 23:49
felicitari, dar de ce o numesti surpriza? :)

Patriots
24th February 2008, 09:15
felicitari, dar de ce o numesti surpriza? :)

Pentru ca , mai niciodata , nu reuseam sa il inving pe sinisther si nici in meciul de aseara nu ma asteptam sa fac asta.Pentru mine a fost o surpriza :D Una mare

dumboss_yo
24th February 2008, 14:40
Cojane, cand ma vezi pe Messenger te rog sa imi dai msj sa jucam meciul din prima etapa, Cowboys @ Colts ;).
Reinnoiesc invitatia :).

cojanu
24th February 2008, 15:53
bah da esti foarte enervant
aseara cand ti-am zis salut
m-ai luat cu faze " sunt obosit , jucam maine "
ce ar fi sa ma cauti tu pe mine

dumboss_yo
24th February 2008, 16:13
da' calmeaza-te, BAH, ca nu am zis-o la modul "Cojanu nu vrea sa joace meciul, desi eu insist";). Doar ti-am atras atentia, ca poate eu nu observ ca esti OnLine si ma vezi tu pe mess ... d'ooh :D!

dumboss_yo
24th February 2008, 18:49
Cojanu [COWBOYS] 7 - 31 dumboss_yo [COLTS]
Un meci in care, cu exceptia drive-ului care s-a incheiat cu TD, lui Florin nu i-a iesit mai nimic. Poate am si eu vreun merit :D.
MVP --> Lito SHeppard (2 tackles, 2 deflections, 1 INT returned for TD).
Pentru detalii, cititi GAMELOG :ok:.

georgebz
24th February 2008, 19:21
nu se pot juca meciuri din urmatoarea etapa pana nu se termina aceasta in curs si pana nu anunt eu pe thread ;)

dumboss_yo
24th February 2008, 21:11
pey dupa tine stam cu totii :drak:.

georgebz
24th February 2008, 22:21
programasem sa jucam in seara asta , dar a intervenit ceva si a ramas pe alta data ... oricum nu e nici o graba , daca continuam cum s-a jucat in Week 1 am termina prea repede :P

PS : pana acum AFC a dominat prima etapa , sper sa nu ii fac de ras tocmai eu :D

dumboss_yo
25th February 2008, 18:11
pana acum AFC a dominat prima etapa , sper sa nu ii fac de ras tocmai eu asta vroiam sa subliniez si eu, poate "reusesti" sa strici reputatia grupei noastre :) ... as usual, AFC rules :D!

tocmai eu
tocmai tu ?! da' cine esti tu, dom'le ? n-am auzit de tine :drak:!
Lasand gluma la o parte, vroiam sa intreb daca se va mai desfasura si o editie "normala" in paralel cu aceasta ... stiu ca sunt putin Offtopic, bine, putin ma mult, dar ma gandeam ca acest sistem (cu Draft) sa reprezinte prima liga, iar editia cu echipele Default sa fie un fel de liga secundara...astfel am putea apela la fiecare sfarsit de editie (ale ambelor cupe) la promovari si retrogadari. Ce ziceti ? :)

georgebz
25th February 2008, 18:22
eu zic sa citesti cu atentie forumul , pentru ca am spus pe alt thread ca exact asa voi face ;) ... asa ca fereste-te de locul 7 sau 8 daca vrei sa ramai in elita :P

georgebz
25th February 2008, 23:16
Cardinals @ Chargers 7-20

inceput destul de echilibrat , dar de cand Zabriskie a ratat FG cu care ar fi egalat la 3 ( meciul s-a jucat pe vant 12 ) nu prea i-a mai iesit nimic , sau au jucat ai mei prea bine :D ... un meci bun facut de Bulger->Holt la debut :P

georgebz
25th February 2008, 23:22
Week 2

Chargers @ Steelers
Cowboys @ Patriots
Colts @ Cardinals
Saints @ Packers

26.02.2008 - 03.03.2008

STATISTICI

Passing yards

Peyton Manning [ Colts ] - 308
Tom Brady [ Patriots ] - 223
Drew Brees [ Saints ] - 190
Carson Palmer [ Cardinals ] - 151
Marc Bulger [ Chargers ] - 127
Ben Roethlisbergr [ Steelers ] - 125
Brett Favre [ Packers ] - 112
Tony Romo [ Cowboys ] - 98

Receiving yards

Tony Gonzalez [ Patriots ] - 114
Marvin Harrison [ Colts ] - 114
Reggie Bush [ Saints ] - 89
LaDainian Tomlinson [ Chargers ] - 72
Bryant Johnson [ Cardinals ] - 64
Steve Smith [ Steelers ] - 54
Terrel Owens [ Cowboys ] - 50
Donald Lee [ Packers ] - 48

Rushing yards

Marion Barber [ Cowboys ] - 100
Brian Westbrook [ Packers ] - 71
LaDainian Tomlinson [ Chargers ] - 68
Reggie Bush [ Saints ] - 57
Joseph Addai [ Colts ] - 57
Steven Jackson [ Patriots ] - 46
Edgerrin James [ Cardinals ] - 25
Willie Parker [ Steelers ] - 3

Zabriskie
25th February 2008, 23:23
mda, in prima repriza nu am avut passingul cu mine, am ratat si FG ala, daca il dadeam probabil ca intram la pauza la dif de maxim o posesie ca sa nu zic egal :D apoi 2 pase de peste 40 cu Holt, la una am incercat un blitz cu Wilson, la alta am jucat man 2 man si a pus Holt vreo 10 yarzi fata de Mathis la un moment dat. oricum dupa sf 2 nu s-a mai pus problema invingatorului.

georgebz
25th February 2008, 23:28
da ... la faza aia cu man 2 man , aveam de gand sa ii pasez scurt lui Neal in tusa , dar cand am aruncat o privire spre endzone si l-am vazut pe Holt cu asa avans nu am stat pe ganduri si am pasat deeeeep :)

Zabriskie
25th February 2008, 23:34
Ghinionul meu ca nu era Rivers Qb, sigur nu ajungea mingea la timp si se redresa Mathis :D. chiar inexplicabil cum de i-au pus rating de 87 la power, cred ca doar Pennington si Garcia au mai putin, ma indoiesc ca un Qb de gabaritul lui are mana asa de slaba si in realitate. Defapt daca la update i-au pus 90 lu' Romo, asta numai arm strength nu are...

georgebz
25th February 2008, 23:49
pai asta e unul din motivele pentru care l-am pus pe liber pe Rivers ... primul pe lista era Palmer , dar ai avut tu grija sa il iei :P

mtfk
26th February 2008, 01:11
CHARGERS vs. STEELERS
23-21
(george vs. mtfk)

un meci in care george a reusit sa tina mingea 13minute (din 16) :)) .. nu te-ai plictisit atata timp cu ofensiva pe teren?:))
a avut un drive in care cred ca a reusti vreo 6 3rd downuri, cu highlight p jucatorul care stiam ca va face asta si ..degeaba

georgebz
26th February 2008, 01:22
a fost inca un meci din seria "thriller" cu mtfk ... a marcat foarte usor primul TD dupa ce eu avusem 3-n-out si dadusem punt out of bound pe la linia mea de 30 yarzi :D ... apoi insa spre mirarea mea am reusit sa-mi revin si am marcat 17 unanswered point , cu LT decisiv la un 3rd down luuuuung ... finalul a fost insa dramatic ... am ratat extra pointul care m-ar fi desprins la 10 puncte ... apoi mtfk a reusit un kickoff return , insa nu a reusit sa recupereze onside kickul .... mai era cam un minut ramas , as fi putut inchiea meciul cu Kneeluri , insa nu imi place sa castig asa "miseleste" si nu am reusit 1st down , dandu-i inca o sansa lui mtfk ... din fericire nu a reusit sa ajunga in FG range ;)

MVP : LT cu 3 rushing TD si 72 yarzi receptionati

nici nu mi-am dat seama ca am tinut mingea atat ... probabil a fost frustrant pentru mtfk , dar sincer chiar nu pot spune ca am tras de timp

mtfk
26th February 2008, 01:33
frustrant a fost ca mai luat cu 2 y la passing.... din nou:)) si la ultimele doua 3rd downuri din driveu ala:))

georgebz
26th February 2008, 02:29
aici veti gasi statisticile de la aceasta editie .. voi pune linkul si pe prima pagaina , unde este clasamentul : www.madden.go.ro

in functie de cum stau cu timpul e posibil sa introduc si al 2-lea WR de la fiecare echipa

cojanu
28th February 2008, 13:41
am jucat si eu cu Pats 4 Ever si cred k am reusit una din surprize
cel putin eu nu ma asteptam ....
in sf 4 conduceam cu 16-0 dar a reusit sa puna 12 puncte in doar cateva
minute. un onside recovered si 2 td destul de interesante :)

MVP: Julius Peppers - 8 Tackles ; 6 SACKS

daca e nevoie si de poza sa imi ziceti

georgebz
28th February 2008, 14:25
nu e nevoie de poza , tot ce am nevoie se gaseste in txt

se pare ca Peppers a fost o alegere foarte buna ;)

Sinisther
28th February 2008, 15:18
o intrebare .... a fost cumva controlat de tine la cele 6 sacks ... daca da.... WOW

cojanu
28th February 2008, 18:56
nu. nu prea controlez eu linemani :)

Oqs
28th February 2008, 21:11
sinisther sa intri pls p mess sa jucam

Oqs
28th February 2008, 23:10
Packers @ Saints 7 - 21

Un meci pe care Sinisther l-a inceput perfect cu un drive f lung terminat cu TD...am reusit repede sa intorc scorul pana la pauza la 14-7, un 2 TD lungi, unu Henderson cand a incercat Sinisther sa controleze pe Woodson si unul Reggie Bush...am avut si noroc exact inainte de pauza cand Sinisther a incercat la 3rd down un quick slant si la 4th down pt TD loc de FG din redzone-ul meu amandoua respinse de apararea mea...dupa pauza am controlat jocul cu run si cu apararea, si am reusit inca un TD pe final cu "Ocho-Cinco".

MVP: RB Regie Bush - 12 ATT , 57 YDS + 3 REC , 89 YDS , 1 TD

Sinisther
29th February 2008, 11:03
asta ma enerveaza cel mai mult la madden 08 si e motivul pt care nu mai joc asa de mult ca si inainte... big plays ... din 5 TD-uri incasate pana acum in editia asta 4 au fost din pase de peste 50 yarzi in general in faze in care in mod normal nu ar trebui sa se intample.... cum un RB cu 89 poate sa bata un CB cu 95 care e pus sa tina om la om in deep coverage nu stiu....dar asta e ... better luck next time

georgebz
29th February 2008, 11:12
pe Driver vad ca nu l-ai folosit deloc ... sau a fost bine tinut ? :)

Sinisther
29th February 2008, 11:18
Kerry Rhodes a fost aproape tot meciul deep la double coverage si nu am vrut sa risc....poate trebuia

Oqs
29th February 2008, 11:48
cum un RB cu 89 poate sa bata un CB cu 95 care e pus sa tina om la om in deep coverage nu stiu....dar asta e ... better luck next time

Pai nu tinea Harris p bush la faza aia:D...erai in man coverage, Johnson a tras CB si safety-ul dupa el si Bush a ramas in single coverage cu AJ Hawk...am exersat-o intens schema asta

Kerry Rhodes a fost aproape tot meciul deep la double coverage si nu am vrut sa risc....poate trebuia

Dap...double coverage cu WR focus tot meciul:D

dumboss_yo
1st March 2008, 13:35
Zabriskie, poate jucam si noi meciul astazi...vorbim pe mess ;).

mtfk
1st March 2008, 17:35
dumbo sa ne programam si noi meciul, ca nu vreau sa stau in timpu saptamanii sa pierd timpu cautandu-te pe net..
poate jucam azi, dupa ce joci cu zabriskie si il declaram meci din sapt 3..

georgebz
1st March 2008, 17:39
pai dupa ce joaca cu Zabriskie , puteti juca ... dar puneti rezultatul doar dupa ce pun eu programul pentru Week 3 ;)

dumboss_yo
1st March 2008, 19:08
Zabriskie [CARDINALS] 0 - 35 dumboss_yo [COLTS]
Un meci in care defensiva a mers perfect pe RUN si Pass Rush, iar ofensiva a fost productiva ca de obicei. Pentru detalii consultati gamelog :D.
MVP --> P.Manning (308 yarzi si 4 pase de TD => rating 139.2)

georgebz
1st March 2008, 19:26
Week 3

Colts @ Steelers
Cowboys @ saints
Patriots @ Cardinals
Packers @ Chargers

02.03.2008 - 08.03.2008

STATISTICI

Passing yards

Brett Favre [ Packers ] - 269
Tom Brady [ Patriots ] - 253
Drew Brees [ Saints ] - 187
Marc Bulger [ Chargers ]- 176
Peyton Manning [ Colts ] - 149
Ben Roethlisbergr [ Steelers ] - 125
Tony Romo [ Cowboys ] - 100
Carson Palmer [ Cardinals ] - 63

Receiving yards

Greg Jennings [ Packers ] - 169
Randy Moss [ Patriots ] -152
Torry Holt [ Chargers ] - 92
Marvin Harrison [ Colts ] - 70
Najeh Davenport [ Steelers ] - 64
Jeremy Shockey [ Saints ] - 59
Laveranues Coles [ Cowboys ] - 49
Larry Fitzgerald [ Cardinals ] - 38

Rushing yards

Edgerrin James [ Cardinals ] - 161
LaDainian Tomlinson - 111
Joseph Addai [ Colts ] - 77
Reggie Bush [ Saints ] - 42
Steven Jackson [ Patriots ] - 42
Brian Westbrook [ Packers ] - 24
Marion Barber [ Cowboys ] - 18
Willie Parker [ Steelers ] - 4

georgebz
1st March 2008, 21:39
georgebz [ Chargers ] - Sinisther [ Packers ] 24-28

la pauza conduceam cu 21-7 si aveam posesia in sfertu 3 ... Sinisther era cam suparat si am zis sa o las mai moale .. si iata ce a iesit :D

Oqs
2nd March 2008, 02:03
Cowboys @ Saints 7 - 34

Un meci decis din prima jumatate inceputa din primul drive de un TD rapid de mine...Am avut noroc la turnovers cu un fumble recuperat la prima incercare de rush a lui Barber si 3 INTs (Barber & Romo) + 2 fumble-uri ale mele la care am pastrat posesia.

Official MVP: CB Mike Mckenzie - 1 INT , 1 TD
Unofficial MVPs: RBs Deuce Mcallister & Reggie Bush - 99 combined YDS , 1 TD(ground)
63 combined YDS , 1 TD(air)

PS: Astia 2 sunt ca The Centurions...mai trebuie sa-l invat pe Brees sa inoate si am intregit echipa (POWER EXTREME!!!):happy
PPS: A reusit Urlacher o INT de toata frumusetea din plonjon...ii lipsea doar pelerina sa devina SuperMan/OLE/

cojanu
2nd March 2008, 11:17
stiam ca trebuie sa produc ceva special ca sa il bat pe oqs
nu am reusit nimic, chiar imi era frica ca nu o sa dau nici macar un td
peppers nu a fost in apele lui , barber a facut fumble la prima alergare
am dat niste int pe care puteam sa le evit.

de fiecare data cand faceam run domnu urlacher despica linia ofensiva cu toiagul
si sarea pe rb ... la o faza blockerul a trecut pe langa el fara sa il bage in seama :(

nu sti ce a draftat oqs dar am observat ca nu prea are db ... cu toate astea a compensat
prin tactica.

felicitari oqs. mi-a placut cum ai jucat

Oqs
2nd March 2008, 12:09
de fiecare data cand faceam run domnu urlacher despica linia ofensiva cu toiagul si sarea pe rb

Asta mi-a placut...ca un veritabil Moise a fost Urlacher:happy....da este adevarat...am studiat logurile si am vazut ca iti place a alergi asa ca i-am dat lui Urlacher un rol mai activ in defensiva jucand cu el mai mult spy sau man-to-man decat zone

dumboss_yo
2nd March 2008, 18:11
mtfk [Steelers] 10 - 20 dumboss_yo [Colts]
Un meci in care am fost acuzat ca sunt "femeie", pentru ca in ultimele doua minute am dat drumul la Play in ultimele secunde, scorul fiind 17-10 pentru mine. Imi pare rau pentru Cristi, dar imi era teama ca va egala daca mai pune mana pe minge. Imi cer scuze daca s-a suparat si daca a considerat gestul meu drept lipsa de fair-play.
MVP --> L. Sheppard (1 INT, 1 Fumble Recovered & returned for TD).

mtfk
2nd March 2008, 18:11
COLTS vs. STEELERS
20-10
(Zeul Meu vs. MTFK)

un meci in care defensiva a jucat excelent, quarterbackul a pasat pentru nu mai putin de 1000 de yarzi si 10 fieldgoaluri, este incredibil

MVP --> running backul care a facut defensiva adversa praf cu 500 de yarzi "pe jos" si 200 "pe sus" (adik prin aer)
CO-MVP --> quarterbackul excelent care nu a avut nicio interceptie!!!
CO-2nd MVP --> cornerbacki, wide receiveri, tight endzi, offensive linemeni, deffensive linemeni, place kickerul, holderul

pentru mai multe informatii consultati gamelogul ;)

:)) im just messin wit u

Patriots
2nd March 2008, 20:14
zabriskie cand ma vezi pe mess si ai timp da un buzz sa jucam meciul

dumboss_yo
3rd March 2008, 21:53
COLTS vs. STEELERS
20-10
(Zeul Meu vs. MTFK)

un meci in care defensiva a jucat excelent, quarterbackul a pasat pentru nu mai putin de 1000 de yarzi si 10 fieldgoaluri, este incredibil

MVP --> running backul care a facut defensiva adversa praf cu 500 de yarzi "pe jos" si 200 "pe sus" (adik prin aer)
CO-MVP --> quarterbackul excelent care nu a avut nicio interceptie!!!
CO-2nd MVP --> cornerbacki, wide receiveri, tight endzi, offensive linemeni, deffensive linemeni, place kickerul, holderul

pentru mai multe informatii consultati gamelogul ;)

:)) im just messin wit u
esti mortal, Cristi ... draguta parodie :ok:.
totusi, cum a pasat QB-ul pentru 10 FieldGoals ?! :drak: trebuia sa fie MVP daca a reusit performanta asta :).
P.S. Ai grija cu glumele si cu ironiile pentru ca nu ai vrea sa iti superi ZEUL :lol:.

Sinisther
5th March 2008, 15:10
mai sunt meciuri de jucat din week 3? ... putem incepe sa jucam meciurile din sapt 4???

georgebz
5th March 2008, 18:59
mai este un meci de jucat ... pana nu se termina meciurile din etapa in curs nu se pot juca din etapa urmatoare

dumboss_yo
5th March 2008, 20:34
de ce, Sinisther, esti nerabdator sa joci cu Zeul lui Cristi ?! :D

Sinisther
5th March 2008, 20:44
nu...dar nu pot juca weekend-ul asta si credeam ca o sa reusesc sa imi joc meciul pana vineri ca sa nu va tin in loc pana luni

georgebz
5th March 2008, 20:52
nu e nici o graba , si asa pana acum a mers mai repede decat ma asteptam :)

Zabriskie
6th March 2008, 22:37
Patriots @ Cardinals 17-23

17-0 pentru mine la jumatatea sf 3. 17-17 dupa sf 4 dupa niste driveuri de senzatie ale lui Andrey si un onside recuperat. Cu cateva zeci de secunde ramase era la 2 yarzi de TD dar l-am oprit si a trebuit sa traga FGul egalizator.
OT. Posesia Patriots, run-run-run 4th and 2. PA cu Rb hook in stanga tackled short of the 1st by Rolle. Run cu Edge, 3rd and 8, 4 WR pack, coverage excelent, scramble 10 yards pt 1st down, inca vreo 2 runuri dupa care Edge scapa pentru una mare.

MVP:
offense: Edgerrin James 28 161 5.7 45 3 0
defense: Antrel Rolle 4 tackles 1 int 3 deflections.

georgebz
6th March 2008, 22:59
Week 4

Cardinals @ Saints
Steelers @ Patriots
Chargers @ Cowboys
Packers @ Colts

07.03.2008 - 13.03.2008

STATISTICI

Passing yards

Ben Roethlisberger [ Steelers ] - 386
Peyton Manning [ Colts ] - 288
Tom Brady [ Patriots - 249
Brett Favre [ Packers ] - 223
Marc Bulger [ Rams ] - 210
Dreew Brees [ Saints ] - 192
Carson Palmer [ Cardinals ]- 89
Tony Romo [ Cowboys ] - 81

Receiving yards

Steve Smith [ Steelers ] - 168
Reggie Wayne [ Colts ] - 136
Randy Moss [ Patriots ] - 110
LaDainian Tomlinson [ Chargers ] - 89
James Jones [ Packers ] 77
Devery Henderson [ Saints ] - 74
Leonard Pope [ Cardinals ] - 61
Jason Witten [ Cowboys ] - 37

Rushing yards

Deuce McAllister [ Saints ] - 97
Marion Barber [ Cowboys ] - 77
Edgerrin James [ Cardinals ] - 71
Brian Westbrook [ Packers ] - 66
Joseph Addai - 59
LaDainian Tomlinson [ Chargers ] - 53
Steven Jackson [ Patriots ] - 43
Willie Parker [ Steelers ] - 5

georgebz
7th March 2008, 16:17
georgebz [ Chrargers ]- cojanu [ Cowboys ] 20-3

dupa cum incepusem ( doua 3&out si cojanu marcand primu ... dupa primul sfert avea 0 Passing Yards si -1 Rushing Yards :D ) eram convins ca voi pierde , dar apoi lui cojanu nu i-a mai iesit nimik , si a fost o victorie lejera pot spune

MVP : LT ;)

cojanu
9th March 2008, 03:53
in afara de primu drive nu am reusit sa leg nimic
nu inteleg ce se intampla cu mine
de cand a aparut madden 2008 am avut niste evolutii mai mult
proaste decat bune. cei drept nici nu mai am entuziasmul de la
maden 07.
asa am patit si cu fifa, si cu inca alte cateva jocuri

Oqs
9th March 2008, 13:53
Zabriskie (Cardinals) @ Oqs (Saints) 6 - 35

Amandoi am inceput meciul greu cu cateva 3 and out's dar usor usor mi-am dat drumul la joc...pe Edge l-am tinut sub control cu ajutorul lui Urlacher si pe Palmer la fel cu Charles Grant (5 sacks)...am reusit si un defensive TD cu Jason David, primul de acest gen dupa foarte mult timp.

MVP: RB Deuce Mcallister - 8 ATT , 97 YDS , 2 TDs , 12.1 avg/rush

georgebz
11th March 2008, 20:59
mai sunt 2 zile pentru Week 4 , si 2 meciuri ramase ...

dumboss_yo
11th March 2008, 22:41
Sinisther [PACKERS] 28 - 31 dumboss_yo [COLTS]
Meci castigat cu FG de 39 yarzi in ultima secunda. Am avut ceva sansa pe parcursul partidei cu cateva Big Plays.
Habar n-am cine e MVP.

Sinisther
12th March 2008, 10:39
din punct de vedere ofensiv gameplan-ul a mers...am stat departe de CB si Safeties titulari care toti erau draftati din top 10, am mers pe TE, RB si 3rd & 4th WR si am reusit 2 TD-uri cu James Jones, unul cu Robinson si 1 cu Lee. Din pacate Madden-ul e Madden, tot ce a reusit sa faca exceptand ultimul drive care pot sa spun ca a fost in limite normale e sa inscrie cu Big Plays in cover 4 facute in special cu contributia jocului....daca imi poate explica cineva cum poti arunca o pasa deep la Wayne, care e batut deep de Safety cu 2 pasi si il are imediat in spatele lui pe Woodson...si bineinteles tot el prinde mingea :( ...busted coverage inteleg dar chestii de genul asta ma depasesc

...anyway....sa ai posesia 11 min si jumatate sa nu ai nici un turnover si sa pierzi cu 31-28 e ceva :shocked:

dumboss_yo
12th March 2008, 18:48
ce randament am putut da in 4 minute si jumatate :D ... totusi, scorul la first downs este destul de echilibrat, 14-10 pentru tine.
ai foarte mare dreptate Sinisther, unele dintre pasele deep la Madden sunt trase de par ... QB-ul ca Manning arunca de fiecare data perfect, iar WR ca Wayne/Harrison prind mingea si cu n aparatori pe ei ... si eu am ramas uluit de faza de care pomeneai ... sincer, imi pare rau, e foarte urat sa pierzi asa cum ai facut-o tu, dar eu am profitat de sansele care mi s-au oferit de zeul Madden :). Sper ca in Madden NFL 2009 sa nu mai iasa asa de usor pasele deep :(.

mtfk
12th March 2008, 22:41
24 PATRIOTS vs. STEELERS 37
pats vs. mtfk

don't u love madden?

vrabel a facut o interceptie marfa, a dat peste minge a sarit in aer si sa intors si a prinso:D that was nice:D
willie parker has 5yards, last week he had 4, 2 weeks ago he had 3:))

Patriots
12th March 2008, 23:06
Cum ii ziceam si lu' mtfk pe mess , probabil daca incepeam mai bine (am fost condus 20-3 la pauza) as fi castigat , dar se pare ca fac o obisnuinta din chestia asta.In fiecare meci pe care l-am jucat l-am terminat foarte bine si l-am inceput foarte prost.Oricum a fost meritata victoria lui mtfk si mult noroc si mai departe.

georgebz
12th March 2008, 23:06
willie parker has 5yards, last week he had 4, 2 weeks ago he had 3

exact la statisticile lui Parker ma uitam si eu acum :P ... mai foloseste-l si tu ca poate se supara si pleaca la alta echipa acum in free-agency :D

georgebz
12th March 2008, 23:08
Week 5

Steelers @ Packers
Saints @ Chargers
Patriots @ Colts
Cardinals @ Cowboys

13.03.2008 - 19.03.2008

STATISTICI

Passing yards

Ben Roethlisberger [ Steelers ] - 363
Brett Favre [ Packers ] - 211
Carson Palmer [ Cardinals ]- 219
Dreew Brees [ Saints ] - 198
Tony Romo [ Cowboys ] - 197
Peyton Manning [ Colts ] - 194
Tom Brady [ Patriots - 170
Marc Bulger [ Rams ] - 94

Receiving yards

Rushing yards

Marion Barber [ Cowboys ] - 126
Deuce McAllister [ Saints ] - 101
LaDainian Tomlinson [ Chargers ] - 60
Joseph Addai - 55
Steven Jackson [ Patriots ] - 44
Edgerrin James [ Cardinals ] - 31
Brian Westbrook [ Packers ] - 9
Willie Parker [ Steelers ] - 0

Oqs
13th March 2008, 00:21
[Saints] Oqs @ georgebz [Chargers] 34 - 7

Primul sfert a fost un drive extraordinar de lung al lui george cu LT in primplan terminat cu un all-or-nothing 4th & 1 oprit de defensiva mea...de acolo am preluat controlul jocului cu Brees si "Ocho-Cinco" printr-un TD rapid dar mai ales cu revelatia ultimelor meciuri Deuce Mcallister...cum era condus deja si cu Holt pazit bine de tot george n-a mai reusit as revina si am reusit sa obtin destul de usor victoria.

MVP: QB Drew Brees - 8/10 , 198 YDS , 4 TDs , 158.3 perfect passer rating

PS: Se pare ca sunt singurul care tine NFC-ul in picioare:D

georgebz
13th March 2008, 10:31
mda .. dupa driveul ala de aproape 5 minute in urma caruia nu am reusit sa marchez nu am mai avut rabdare ... noroc cu un return de vreo 70 yarzi a lui Sproles ca am reusit si eu sa marchez :)

mtfk
13th March 2008, 22:34
7 PACKERS vs. STEELERS 56
sinisther vs. mtfk

faze memorabile:

int lui al harris de la cativa centimetri deasupra solului
driveul de 70y + al lui lui sinisther care sa terminat cu o int returnata pt td 101y (courtesy of ed reed, in sfarsit o interceptie din partea lui)

Sinisther
14th March 2008, 10:51
in momentul drive-ului meu de 70yds terminat cu int in endzone a lui Reed era finalul sfertului 3 si scorul dupa int return devenise 28-7 pt mtfk(in loc de 21-14 :( )....din momentul resp am renuntat la joc pt ca nu mai aveam cum sa inscriu 3 tds in 4 min la modul cum s-a aparat mtfk plus ca urma sa am in Q4 vant din fata...am aruncat numai hail mary-uri si deep balls(nu am reusit cred ca nici o pasa completa in Q4 :D si am aruncat cred ca 3 int)....am mers la toate 4th down-urile chiar daca eram in propriul 20 si nu m-am mai aparat deloc si de aici a rezulat cele 28 de pct din Q4 ..... oricum a fost un meci interesant...pana in momentul interceptiei,jucat pe o ploaie torentiala cu vant de 12mps

dumboss_yo
15th March 2008, 23:44
Patriots_4_ever, maine dupa-amiaza poate jucam si noi meciul ... ieri si astazi am fost plecat de dimineata pana seara, dar maine stau acasa toata ziua pentru ca am treaba :).

Patriots
16th March 2008, 12:32
il jucam dumboss.....cand intri pe mess lasa si tu mesaj....ca sunt pe invisible

cojanu
16th March 2008, 16:53
cine e cu cardinals ?
azi , aka duminiuca, sunt si eu pe net pana la sfarsitu meciului cu steaua
poate jucam meciu ...

Zabriskie
16th March 2008, 17:00
aye aye sir

dumboss_yo
16th March 2008, 20:26
Patriots_4_ever [PATRIOTS] 9 - 38 dumboss_yo [COLTS]
Festival de interceptii aruncate de Brady (6 la numar) si un TD pasat cu o secunda inainte de finalul meciului.
MVP --> Chris Mcalister (2 INTs) + Peyton Manning (4 TD passes).

cojanu
16th March 2008, 22:10
am reusit sa joc cu zabriske
un meci placut. am jucat binisor spre surprinderea mea ...
ma asteptam sa imi iau omor dar iar a jucat bine pepper ( 4 sacks )

MVP-ul a fost insa Marion "the barbarian" Barber - 2 td , 120y ( a dat si o pasa de cativa yarzi lu T.O. :D )

georgebz
17th March 2008, 15:36
Week 6

Chargers @ Patriots
Colts @ Saints
Packers @ Cardinals
Steelers @ Cowboys

17.03.2008-23.03.2007

mtfk
17th March 2008, 18:59
14 COWBOYS vs. STEELERS 31
cojanu vs. mtfk
Bad day!

georgebz
17th March 2008, 19:43
la scorul asta , Bad Day ?

mtfk
17th March 2008, 21:43
yea 4 ints, no focus, no nothin'
willie saved me:P he was the mvp, e primu lui meci din sezonu asta in care trece de 35y si 1 rushin td:))

Oqs
19th March 2008, 16:30
Dumbo sa-mi lasi si u un msj cand poti sa jucam...azi o sa fiu disponibil d la 7 incolo, maine (joi) cam la fel, vineri d p la 3 iar in weekend daca nu intervine ceva o sa fiu oricand p mess...vezi ca ma gasesti pe inv

dumboss_yo
19th March 2008, 18:26
okay ... vorbim pe YM ...

georgebz
21st March 2008, 21:11
georgebz [ Chargers ] - patriots_4_ever [ Patriots ] 28-33

inca un meci pe care l-am controlat si nu meritam sa il pierd ... in sf 4 au fost o gramada de big plays pe Moss , care a adunat 310 yarzi si toata munca mea din restul meciului a fost degeaba

Patriots
21st March 2008, 21:22
georgebz [ Chargers ] - patriots_4_ever [ Patriots ] 28-33

inca un meci pe care l-am controlat si nu meritam sa il pierd ... in sf 4 au fost o gramada de big plays pe Moss , care a adunat 310 yarzi si toata munca mea din restul meciului a fost degeaba

a fost un meci spectaculos :D pe care l-am castigat din nou pe sfarsitul meciului :D in sfertul 4 am dat 3 td ....oricum george asta e jocul.... ai fost mai bun timp de 3 sferturi , dar pe final am recuperat

mtfk
22nd March 2008, 00:24
d'asta nu imi place sa trag de timp cand joc madden... in madden nai 15min/repriza ca sa iti permiti sa tragi de timp

ps: vezi pe prima pagina cowboys 14 steelers 31

dumboss_yo
23rd March 2008, 14:08
Oqs, astazi pana in ora 18, daca poti, sa jucam si noi meciul, pentru ca apoi sunt plecat.

Oqs
23rd March 2008, 19:55
ne-am sincronizat perfect...yo am fost plecat toata ziua si am ajuns la 18:30 acasa:happy

Sinisther
24th March 2008, 13:02
Zabriskie... cand esti da un buzz....as vrea sa jucam in seara asta

dumboss_yo
24th March 2008, 21:13
Oqs [SAINTS] 29 - 15 dumboss_yo [COLTS]
Felicitari lui Oqs pentru victorie. AM totusi circumstante atenuante: oboseala, ghinionul (2 Fumble-uri la RB-ul sfintilor, ambele rcuperate de ofensiva + un Punt care a sarit din mijlocul terenului fix in tusa, facandu-ma sa incep de la linia proprie de 1 yard), mana slaba a lui Manning (aruncam si de pe loc, fara presiune, tot 2 yarzi peste WR) si, nu in ultimul rand, linia mea ofensiva care nu a tinut nimic (uitati-va la statistici la Sacks, totul a culminat cu un safety cu 2 sec inainte de final).
Oricum, a fost un meci putin spectaculos in ofensiva, dar unul tactic perfect din partea lui Oqs. Inca o data felicitari. Poate o sa am ocazia sa ma razbun in P.O sau sa mi-o "iau" din nou :). Se pare ca ai devenit "nasul meu" :D.
MVP --> Drew Brees.

Oqs
24th March 2008, 21:19
Cred ca am calcat intr-o balega ieri prin forturile alea de langa Bucuresti:D...am avut bulan "la gros" (cum ar zice Mircea Badea)...am aruncat cateva caramizi in primul sfert din cauza lipsei de antrenament de ma si mir cum n-a fost interceptata una + fumble-urile alea recuperate...cred ca pe la pauza dumboss s-a enervat din cauza lipsei de noroc si eu am reusit sa maresc diferenta...I can smell the Play-offs:drak:

georgebz
25th March 2008, 20:30
mda .. am fost cam ocupat zilele astea .. abia acum am vazut ca a trecut de vreo 2 zile termenul pentru etapa asta :D

totusi , pana nu se joaca si ultimul meci ( in maxim 1-2 zile sper ) nu trecem la ultima etapa

Zabriskie
25th March 2008, 23:29
Cardinals @ Packers 17-0

Sinisther nu a reusit mai nimic in atac, a avut si foarte mult ghinion cu niste drops aiurea, eu am reusit cateva 1 on 1 in outside si asta a fost meciul.

MVP: Bryant Johnson 141 yards 2 td si Brian Dawkins 4 tk 2 int.

Sinisther
25th March 2008, 23:35
eu mi-am dezinstalat deja madden-ul si nu mai joc....asa ceva nu se mai poate ... nu are sens... ce am patit campionatul asta la meciuri nu am patit niciodata.... renunt

nu poti numi joc de FA cand ai om langa WR cu fata spre minge si nu sare...sa scapi pase in halul in care mi-au scapt e imposibil .... 6 numai in meciul asta....5 Donald Lee si daca ar fi fost dupa lovituri as fi inteles...catching TE my ass

pana la 09 daca se mai face... eu nu mai joc nici daca imi aduce EA o copie a jocului semnata de Favre si imnanata personal si isi cer scuze public la ora de varf Live in fiecare tara de pe mapamond

cojanu
25th March 2008, 23:54
eu nu o sa pot juca in weekendu asta
dar o sa pot dupa marti incolo

georgebz
26th March 2008, 01:29
eu mi-am dezinstalat deja madden-ul si nu mai joc....asa ceva nu se mai poate ... nu are sens... ce am patit campionatul asta la meciuri nu am patit niciodata.... renunt

sigur nu vrei sa iti mai joci ultimul meci , sa te retragi in glorie ? :) ... o sa barfeasca lumea ca te-am convins eu sa te retragi ca sa iau si eu victorie cu tine la "masa verde" :P ... serios vorbind acum , eu sper sa mai joci si ultimul meci daca tot ai ajuns asa aproape de final ;)

georgebz
26th March 2008, 10:41
Week 7

Cardinals @ Steelers
Packers @ Cowboys
Saints @ Patriots
Colts @ Chargers

26.03.2008 - 01.04.2007

georgebz
31st March 2008, 12:02
Colts @ Chargers 41-21

mtfk
2nd April 2008, 01:15
7 Cardinals vs. Steelers 20
zabriskie vs. mtfk

Un meci jucat in 3 parti.
Logul este valabil pana la jumatatea sfertului 3
Zabriskie a facut 2 faze tari: un block'd punt => td, si un run cu edgerin james de vreo 20y+ cu n broken tackles

dumboss_yo
4th April 2008, 17:03
cum a reusit sa blocheze Punt-ul ?
cand joci cu CPU nu e extrem de dificil, dar Online se misca mult mai repede echipa speciala ... asta da performanta !

avand in vedere ca Sinisther (PACKERS) s-a retras, mai e doar meciul dintre Saints si Patriots de disputat din "sezonul regulat". am i right ?

Zabriskie
4th April 2008, 20:31
am mai blocat, unul si lui george daca mai tin bine minte. la online e mult mai usor de blocat decat in joc pentru ca in online nu poti sa schimbi formatia cand adversarul se aseaza pe block punt si nu pe cover, astfel vreo 3 insi raman neblocati, daca sunt ceva mai rapizi ai sanse. oricum e recomandat sa incerci doar la 4th and "a mile", pt ca poti sa iei penalizare si adversarul ramane in teren cu ofensiva.

georgebz
7th April 2008, 15:10
oqs , pats , deja s-a depasit de mult data limita ... incercati si voi sa jucati meciul azi sau maine

Oqs
7th April 2008, 18:04
am incercat alaltaieri dar nu mergea...mai incercam in seara asta o data

dumboss_yo
8th April 2008, 20:41
se pare ca nu a mers nici aseara :(

georgebz
9th April 2008, 13:12
am incercat alaltaieri dar nu mergea...mai incercam in seara asta o data

nu va merge conexiunea ?

Oqs
9th April 2008, 16:40
am incercat cu mine gazda dar nu se facea conexiunea...eu de atunci am fost ocupat cu licentza si nu am mai apucat sa vorbim...cred ca mai incercam o data in seara asta si daca nu merge decizi tu george...pt mine n-are importanta ca sunt in PO dar sa-i dai meciul lui pats nu stiu cum afecteaza clasamentul

dumboss_yo
9th April 2008, 20:52
pey e relativ important si pentru tine, Oqs, pentru ca prin castigarea meciului devii participantul cu cel mai bun scor (amandoi am avea 6-1, dar tu m-ai batut in meci direct) si vei avea adversarul mai usor in runda P.O. de dupa bye week.

Oqs
9th April 2008, 21:57
am incercat din nou acum si tot nu merge...mi-a zis pats ca nu i-a mers nici alt joc cu alt adversar...o fi avand net d la iLink:drak:...asta e...in legatura cu importanta pt mine a meciului...eh:D...daca nu pic cu mtfk nu ma plang:D

georgebz
10th April 2008, 09:06
iata cum vom face :

patriots_4_ever si Zabriskie mai joaca un meci , castigatorul va fi #6 seed ( incercati sa il jucati si voi cat mai repede ;) )

#1 - dumboss_yo
#2 - oqs
#3 - mtfk
#4 - georgebz
#5 - cojanu

Prima runda din PlayOff se va juca dupa programul :

georgebz- cojanu
mtfk - patriots_4_ever/zabriskie

Zabriskie
10th April 2008, 21:33
eu pot juca si azi, in jurul orei 10, daca Andrei poate juca, daca nu maine, sper ca nu e prea tarziu.

georgebz
10th April 2008, 21:44
nu e prea tarziu , dar cu cat mai repede cu atat mai bine :)

Zabriskie
13th April 2008, 21:21
scuze de intarziere, nu am fost acasa. din pacate nu pot sa spun ca asteptarea a meritat, nu se conecteaza de pe niciun ip nici dupa reinstalarea jocurilor...

Patriots
13th April 2008, 21:23
Mda dupa cum ma asteptam nu am reusit sa joc nici cu zabriskie din cauza maddenului meu.S-a intamplat la fel ca atunci cand am vrut sa joc cu oqs.Ma vad nevoit sa ma retrag din competitie pentru ca va tin pe loc degeaba.

georgebz
14th April 2008, 14:40
okay , atunci astea vor fi primele meciuri :

georgebz - cojanu
mtfk - zabriskie

dumboss_yo
17th April 2008, 20:08
pune si tu o data limita de disputare a acestor doua meciuri, George ... cred ca ar fi o idee buna :).

cojanu
20th April 2008, 23:54
am reusit cea ce nu credeam ca o sa reusesc vreodata :D
l-am invins pe george
recunosc ca a avut ghinion la cateva faze

mvp: champ bailey , 2 int

dumboss_yo
21st April 2008, 19:44
doar 3 pase complete a avut George ... clar, a fost blat :P ...
m-am apucat de calcule...daca MTFK il bate pe Zabriskie, atunci joc cu Cojanu, daca nu, cu Zabriskie...can't wait :).

georgebz
21st April 2008, 20:46
mda .. am avut mai multe "drops" decat pase complete

cojanu s-a aparat bine , iar eu am jucat foarte prost si mi-am pierdut rabdarea pe parcurs

mtfk
22nd April 2008, 23:25
sry4delay
maine sper sa pot juca cu zabriskie, dar dupa aia d vineri no sa mai pot juca o saptamana..

Zabriskie
24th April 2008, 13:24
Zabriskie vs mtfk 31-28 dupa OT.

MVP: Adrian Wilson 3 int. si Edge ~ 120 yarzi, 1 td.

Revenire incredibila a lui mtfk, a dat 2 td in 1 minut si a avut sansa sa castige in OT cand am dat interceptie, dar FG'ul a lovit bara.

mtfk
24th April 2008, 13:25
31 CARDINALS vs. STEELERS 28 (OT)
zabriskie vs. mtfk

meciul sa egalat prin 2 tduri in ultimul minut al meciului
apoi in ot am facut o interceptie. 4th and inches si apoi am dat bara la fg.. and the rest is history

cred ca sa observat pauza de 3 saptamani pe care am facut-o la madden..

georgebz
24th April 2008, 13:29
urmatoarele meciuri :

dumboss_yo - zabriskie
oqs - cojanu

cojanu
26th April 2008, 22:01
bah ce ghinion tocmai cu oqs am picat
speram sa ma mai intalnesc si eu cu dumbos, dar se pare
ca drumul meu se opreste la domnu octavian

dumboss_yo
27th April 2008, 12:27
preferai sa se opreasca la mine ? :drak:

Oqs
29th April 2008, 21:38
cojanu [Cowboys] @ Oqs [Saints] 7 -14

WOW c meci!!!...am facut greseala la inceput sa aleg un stadion exotic (totul numai gheata) si asta a fost cred in avantajul lui cojanu pt ca atacul meu aerian a fost anulat cu vant d 20 MPH...amandoi n-am reusit mai nimic pana spre sfarsitu sfertului 2 cand cojanu a deschis scorul printr-un TD...am egalat repede pana-n pauza printr-un 2 min drive....dupa pauza iar bataie oarba dar in sf 4 cojanu a facut greseala sa ia un safety sa-l bage la run block, am speculat si cu bomba catre Henderson am inscris inca un TD (drive-ul l-am inceput de pe linia mea d 1 YD dupa un punt care a sarit ca-n desene animate)...de acolo am aparat rezultatul...ultima faza a incercat cojanu un WR screen care nu stiu cum a intrat in secondary-ul meu, si l-am oprit cu ultimul aparator, Urlacher pe care il controlam eu...daca ratam tackle-ul nu stiu c faceam:D...overall un meci foarte tacticizat, cojanu m-a intrecut la cam toate capitolele...mai ales cu Romo care a alergat in draci si eu nu puteam face nimic...Cinste lui ca e era cat p-aci sa ma bata...Next stop: SuperBowl:evil:

MVP: WR Devery Henderson - 1 REC , 81 YDS , 1 TD

cojanu
30th April 2008, 01:46
mersi frumos oqs
meciu l-ai castigat la ultima faza clar
daca nu il duceai pe urlacher acolo cred k reuseam td cu owens
oricum un meci foarte frumos, meciurile de genu imi refac pofta de
competitie online.

Zabriskie
1st May 2008, 16:52
Cardinals @ Colts 27-7

M-am aparat excelent, dupa atatea meciuri cu Dumbo am reusit sa nu ii las decat o pasa de peste 50 de yarzi. Momentele cheie ale meciului au fost la 2 4th downs, unul la care putea sa dea un FG usor, celalalt in propriul 20, a riscat si am avut posesie. Am jucat disciplinat, nu cred ca am fost de 2 ori in shotgun tot meciul.

dumboss_yo
1st May 2008, 16:54
Zabriskie [CARDINALS] 27-7 dumboss_yo [COLTS]
Felicitari lui Zabriskie care a jucat impecabil si bafta in finala.
Vreau doar sa mentionez ca nu am avut atata ghinion in viata mea: un Fumble tampit la FB (pur si simplu abia l-a imbratisat usor LB advers si el a scapat mingea); o INT user pick la o faza la care am aruncat mingea cu A sa nu fiu sacked; o pasa perfecta de TD in partea din spate a EndZone-ului pentru Gonzalez, care prinde mingea si face un al doilea pas de 1 yard (numa' ca sa iasa out of bounce si sa nu fie completa); o pasa a lui Manning in afara terenului cand Reggie Wayne era complet liber si ar fi scapat pentru TD; o pasa care trebuia interceptata de SS meu dar mingea i-a trecut PRIN PIEPT; o faza la care SS meu trebuia sa tina deep la Fitzgerald dar a muscat inexplicabil fake-ul si WR de la Cardinals a ramas complet liber (cred ca cel mai apropiat adversar era la 20 yarzi de el) etc. DAMN IT !!!

georgebz
1st May 2008, 21:46
felicitari Zabriskie :ok:

deci vom avea finala : oqs-Zabriskie

cojanu
6th May 2008, 00:59
eu tin cu oqs :D
desi zabriske e un baiat de treaba, vreau sa castige cine m-a batut pe mine :))

mtfk
6th May 2008, 14:25
zabriskie dak ar castiga ar fi primul campion de madden care in sezonul regulat a avut doar 2 victorii din 7 meciuri, ceea ce ar fi super tare

georgebz
13th May 2008, 17:01
hai baieti .. curaj mai e un singur meci , si au trecut 2 saptamani de cand a fost anuntat ;)

cojanu
13th May 2008, 17:37
da chiar mah, cand aveti de gand sa jucati ?

Oqs
13th May 2008, 20:34
Scuze...eu chiar sunt in rahat mare la facultate si de vreo 3 sapt toata ziulica proiecte, referate, examene, licenta etc...deh...am lasat totul pe ultimul minut:D...daca intra zabriskie in seara asta o sa-l intreb daca vrea sa joace

Oqs
21st May 2008, 19:12
Zabriskie [Cardinals] @ Oqs [Saints] 7 - 31

Am jucat in sfarsit meciul:D...Finala a inceput f prost pt zabriskie cu fumble la KO rezultand intr-un FG pt mine, un 4th down nereusit in redzone-ul meu si cateva pase inspirate de-ale mele...concluzie: 17-0 inainte de 2 min warning...atunci Zabriskie a reusit un drive frumos si a reusit un TD printr-un RB screen...In jumatatea a 2-a am inchis jocul cu running game si am mai reusit 2 TD-uri pe final prin Deuce McAllister si Mike Karney.

SB MVP: RB Deuce McAllister - 14 ATT , 69 YDS , 2 TD
2 REC , 45 YDS

dumboss_yo
21st May 2008, 20:04
felicitari, Oqs ! see you "next year" :D ...

georgebz
22nd May 2008, 14:18
in sfarsit s-a incheiat si editia asta