PDA

View Full Version : Ultima Bomba: Alegeri Anticipate



resita
20th February 2008, 19:22
Conform ultimelor informatii, motiunea de cenzura depusa azi de PSD "STOP DEGRADĂRII NIVELULUI DE TRAI" va fi votata si de PDL si va trece.

Conform calculelor facute, ulterioarele propuneri de premieri din partea Cotroceniului vor pica la vot în Parlament, fapt ce va duce la declansarea alegerilor anticipate pentru Parlament, odată cu cele locale.

De specificat ca aceasta ar fi o intelegere PSD - PNL, Ce parere aveti, o fi ceva adevar sau sunt doar mici capcane

rob_din
20th February 2008, 19:22
Conform ultimelor informatii, motiunea de cenzura depusa azi de PSD "STOP DEGRADĂRII NIVELULUI DE TRAI" va fi votata si de PDL si va trece.

Conform calculelor facute, ulterioarele propuneri de premieri din partea Cotroceniului vor pica la vot în Parlament, fapt ce va duce la declansarea alegerilor anticipate pentru Parlament, odată cu cele locale.

De specificat ca aceasta ar fi o intelegere PSD - PNL, Ce parere aveti, o fi ceva adevar sau sunt doar mici capcane

Faci o confuzie, motiunea asta este simpla nu e motiune de cenzura

YoYoyOi
20th February 2008, 19:24
cum adica e o intelegere PSD - PNL? :groggy:

va vota PNL-ul motiunea? :shocked:

resita
20th February 2008, 19:24
Faci o confuzie, motiunea asta este simpla nu e motiune de cenzura

stiu ca-i simpla, eu relatam un posibil scenariu

resita
20th February 2008, 19:26
cum adica e o intelegere PSD - PNL? :groggy:

va vota PNL-ul motiunea? :shocked:

cica asta ar fi intelegerea sau e doar un scenariu pus la cale de Tariceanu si Geoana :shocked::shocked:

YoYoyOi
20th February 2008, 19:28
sau eu nu inteleg nimic, sau tu nu intelegi nimic :D

rob_din
20th February 2008, 19:29
stiu ca-i simpla, eu relatam un posibil scenariu

Scenariul e imposibil atata timp cat motiunea e simpla. Intai sa depuna una de cenzura si dupa aceea se poate pune in aplicare scenariul

resita
20th February 2008, 19:33
cica zilele trecute tariceanu, Bogdan Olteanu, Hrebenciuc si cu Geoana ar fi avut o intalnire unde ar fi stabilit ca pt. ei ar fi mai bine daca anul acesta odata cu alegerile locale ar avea loc si alegeri parlamentare.

dar nu inteleg de ce :groggy::groggy::groggy:

YoYoyOi
20th February 2008, 19:34
probabil s-au imbolnavit de vreun sindrom sinucigas :D

Sorin Blaj
20th February 2008, 20:56
Obiectul discutiei este fals. Pana nu avem o motiune de cenzura discutam degeaba.