PDA

View Full Version : Editia a IX-a PlayOff



georgebz
20th February 2008, 00:01
mtfk - patriots_4_ever 45-0

georgebz - oqs 21-35

Finala

mtfk-oqs


Pana vineri ora 23:59 , trebuie jucate toate meciurile din PlayOff , inclusiv finala !

mtfk
20th February 2008, 00:47
george numai tu iti reprezinti grupa?

georgebz
20th February 2008, 09:47
dupa cum poti vedea ... DA

i-am luat in considerare doar pe cei ce si-au jucat toate meciurile ... cred ca merita patriots_4_ever care si-a jucat ultimul meci chiar daca nu mai avea vreo sansa matematica la calificare , decat dumboss ori dragos care avand de disputat un meci decisiv de jucat intre ei nu s-au gasit in aceste aproape doua saptamani pentru a-l juca .

dumboss_yo
20th February 2008, 16:03
imi cer scuze fata de toti participantii pentru ca nu am reusit sa joc meciul cu Dragos, dar, asa cum am zis si pe thread-ul grupei, singura data cand am vorbit in aceste doua saptamani a fost exact cand incepeam meciul cu Kazzaku...Dragos a spus ca va pleca in weekend,iar eu i-am zis ca il jucam cand se intoarce (pentru ca era tarziu deja si nu mai aveam timp de un al doilea meci in acea seara; oricum, a jucat partida cu Kazzaku dupa ce acesta a jucat cu mine)...problema a fost ca nu l-am vazut deloc pe mess si nici el nu m-a contactat...asta probabil din cauza ca, in cursul saptamanii, eu ma culc devreme si nu sunt Online seara tarziu, atunci cand intra el...
pacat, pentru ca meciul dintre noi ar fi decis unul dintre participantii care ar fi mers mai departe, dar sunt intru totul de acord cu decizia lui George :ok:...bafta tuturor mai departe :).

Oqs
20th February 2008, 17:53
[Saints] Oqs @ georgebz [Steelers] 35-21

Un meci nu foarte palpitant...am condus la diferenta de cel putin 2 TD-uri din primul sfert.

MVP: QB Drew Brees - 10/14 , 5 TD

georgebz
20th February 2008, 18:24
mda ... ai avut chiar 21-0

de la al 2-lea TD , ala de vreo 80+ yarzi , cand am selectat eu aiurea CB care cred ca ar fi facut si INT dupa pasa aia plouata a lui Brees m-am enervat si am jucat aproape numa' blitzuri ... dupa cum se poate vedea n-ai ajuns niciodata in RedZone :D

gg ;)

eu am avut 4/4 la 4th down , nu cred ca am mai avut niciodata procentu asta :)

mtfk
20th February 2008, 20:28
pats cand ma vezi p net dai un buzz sa jucam

mtfk
21st February 2008, 21:11
hai pats cu buzzu ;; ) sa continuam ce am inceput ieri

Patriots
22nd February 2008, 12:09
mi-a cazut netul atunci si inca imi mai face probleme....daca nu reusim nici in seara asta lasam asa cum era scorul cand s-a intrerupt

georgebz
22nd February 2008, 12:30
chiar va rog sa rezolvati astazi cat mai devreme , pentru ca ar trebui jucata si finala in cursul zilei de azi ;)

Oqs
22nd February 2008, 13:30
eu sunt azi toata ziua...probabil p inv...sa dea buzz cine e in finala cu mine

georgebz
22nd February 2008, 15:26
mi-a cazut netul atunci si inca imi mai face probleme....daca nu reusim nici in seara asta lasam asa cum era scorul cand s-a intrerupt


din cate am inteles scorul era 21-0 pentru mtfk , si el urmasa aiba posesia in repriza a 2-a ... daca mai pueti continua meciul pana in ora 19:00 , bine , daca nu ... rezltatul ramane acesta ... sincer nu cred ca ai putea reveni de la scorul asta , el avand si posesia , si jucand cu Patriots :D

mtfk
22nd February 2008, 16:19
chiar as vrea sa joc meciul pats, sper sa reusesti sa intri p net pana la 7

Patriots
22nd February 2008, 19:59
eu zic sa il lasam asa....abia acum am venit de la lic si am inteles de la mama mea ca azi a picat netul de vreo 3 ori....sanse sa jucam sunt , dar probabil dupa 5 min de joc iar va pica.....mi s-a mai intamplat asta si eu zic ca e mai bn sa lasam asa....cum zicea si george nu am cum sa revin de la 21-0 mai ales ca el joaca cu Pats

mtfk
22nd February 2008, 20:53
RAMS vs. PATRIOTS
0 - 45
(pats4ever vs. eu)

a fost un meci interesant jucat in 2zile:P


screenurile sunt din ultimele 3 sferturi

mtfk
22nd February 2008, 21:59
In sezonul NFL 2007-2008, Patriots putea sa fie singura echipa neinvinsa..
In Superbowl IX Steelers au castigat prima lor finala..
In Superbowl XLII Patriots au fost batuti de NY Giants cu 17-14 dupa un drive senzational..

Toate cele de mai sus au fost finalizate..
I now present you the new world champions: STEELERS


PATRIOTS vs. STEELERS
14-17
OQS vs. MTFK

A fost un meci fff interesant in care OQS a avut timp de posesie 10 minute din 16!!!, in primul sfert amandoi ne miscam ff incet pe teren, in sfertul 2 oqs si-a mai revenit dupa ce a reusit un 1st down cu brady atunci a marcat primul TD, dupa ce ratase un FG in driveul precedent. dupa ce a reusit sa marcheze al 2lea td am reusit un Kickoff return pt TD cu Willie Parker, si atunci parca s-au mai egalat sansele..
In sf 4 am reusit sa am posesia mingii din nou, dupa un drive de 1minut si ceva, dau o pasa pe centru la Miller o prinde si FUMBLE!!!..reusesc sa il mai retin pe OQS inca un drive, iar primesc mingea.. fac 1st down si apoi sa incerc o pasa lunga pe bartea cu A. Samuel BAD MOVE, INTERCEPTIE...
..dar iar OQS ramane la 4down si e nevoit sa dea punt cu 1 minut ramas, pasa lunga receptionata, dar a fost prins de Hobbs parca, consum si ultimul Time Out si apoi inca o pasa, fake spike si cu 5 secunde ramase pasa completa la Hines Ward pt TD!!!
The END.

Oqs si in meciul asta ca si in cel de playoff miai pus probleme, ai jucat frumos, felicitari pt cele 2 finale castigate pana acum!

In sfarsit avem parte de un sezon perfect in Campionatul de Madden Onlinesport!

mtfk
22nd February 2008, 22:03
Partea a 2a a screenurilor

Oqs
22nd February 2008, 22:04
sunt un pic dezamagit....am controlat meciul asta tactic de la cap la coada...2 greseli am facut...in ultimele 2 drive-uri n-am tras de timp cat trebuia ca sa inchei meciul acolo...si la pasa lunga catre Parker am folosit cover 4 in loc de prevent...felicitari mtfk...ne vedem in editia viitoare:D

mtfk
22nd February 2008, 22:07
doamne ajuta:D
chiar dak tu ai facut greseli, la mn au fost niste erori care puteau sa termine meciul de mult... un fumble si o interceptie in ultimele 3 minute ale meciului!!


le: acum am vazut, se pare ca ne intalnim in primul meci al editiei X! :)) nice

georgebz
22nd February 2008, 22:09
felicitari :k: ... acum ma uitam la Hall of fame si am vazut ca nici macar o finala nu jucasei pana acum :D