PDA

View Full Version : Daniel Niculae



SILVIU99
13th July 2006, 01:28
fostul golgeter din grant va juca in sezonul care urmeaza la AUXERRE .SPER ca se va impune in franta si va deveni atacant de baza al nationalei ajutand ROMANIA SA SE califice la CE2008

Mario Di Lazi
13th July 2006, 11:09
Daniel Niculae si George Ogararu sunt transferurile tari ale Romaniei din aceasta vara. Si Daniel si George sunt jucatori de valoare si sunt sigur ca o sa se impuna la echipele lor.

SILVIU99
6th August 2006, 01:25
DANIEL NICULAE na jucat decat 18 min in prima etapa cu Valenciennes scor 1-1......sa speram ca antrenorul Jean FERNANDEZ ii va titulariza in etapele urmmatoare pt a arata de ce este in stare:ok:

aymanxp
11th August 2006, 14:28
"Vreau să dau gol"

Daniel Niculae aşteaptă prima reuşită la Auxerre în faţa echipei lui Bratu, Valenciennes.
- Daniel, debutezi la Auxerre în campionat împotriva lui Valenciennes, echipa lui Bratu...
- Ne-am mai întîlnit şi la noi, campionatul trecut. M-a bătut cu Dinamo, e 1-0 pentru el, dar atunci am jucat cu un om mai puţin. Acum e altceva.

- Eşti pregătit?
- Sînt, bineînţeles. Îmi doresc să cîştigăm fiecare meci şi să marchez cît mai multe goluri. Deocamdată, să-l dau cît mai repede pe primul.

- Te-ai acomodat?
- Parcă nici n-aş fi schimbat echipa. Mă simt foarte bine. Numai că mi-ar plăcea să joc vîrf. Aici sînt cînd pe stînga, cînd în centru, cînd pe dreapta.

- Care e obiectivul?
- Să fim în primele cinci locuri. Eu? Vreau să fiu sănătos. E cel mai important.

- Oraşul cum e?
- Micuţ, ideal pentru fotbal. Nu mă plictisesc. Am toate posturile de televiziune româneşti şi citesc pe Internet ziarele din ţară.

- Cu franceza cum stai? Mai iei lecţii?
- Nu. Am fost o singură dată, dar am renunţat. Încerc să învăţ singur. Am o mulţime de cărţi şi de dicţionare. Şi prind multe în vestiar, de la colegi.

http://www.campionate.ro/libraryimages/21608_mare.jpg

(Theodor Jumatate)

aymanxp
11th August 2006, 14:34
Niculae învins

Debut neconvingător pentru Daniel Niculae cu Auxerre în turul secund preliminar al Cupei UEFA, francezii pierzînd la Belgrad (0-1) prima manşă cu OFK. Titularizat în atac, fostul rapidist a avut un şut bun (15), prins de portar, şi a ratat după pauză ocazia egalării (54), cînd i-a pasat lui Pieroni în loc să şuteze. Niculae a fost schimbat de antrenorul Jean Fernandez în minutul 75, cu Traore.

aymanxp
13th August 2006, 15:43
Auxerre, echipa lui Daniel Niculae, a încheiat la egalitate, 1-1, meciul jucat la Sochaux, şi ocupă locul 5 cu patru puncte din două meciuri. Fostul atacant al Rapidului l-a înlocuit în minutul 69 pe belgianul Luigi Pieroni.

Mario Di Lazi
18th August 2006, 23:25
Daniel Niculae se gandeste prea mult la Rapid si prea putin la cariera lui din Franta.

dardar_3
14th September 2006, 23:03
Gol Daniel Niculae pentru Auxerre min 72... in meciul cu Dinamo Zagreb...:ok:

Sorin Blaj
14th September 2006, 23:11
Acum am vazut si eu. Bravo lui, era si timpul sa dea un gol important.

kain
14th September 2006, 23:29
Bravo Daniel Niculae , tot mai multe !

Vadim
15th September 2006, 00:31
Gol decisiv...

aymanxp
24th September 2006, 15:07
Auxerre, echipa lui Daniel Niculae, a încheiat la egalitate, 2-2, meciul jucat acasa cu Sedan, şi ocupă locul 12 cu nouă puncte din sapte meciuri. Fostul atacant al Rapidului a jucat tot meciul , si a avut o evolutie buna , avand 3 ocazi mari de a inscrie.

http://www.aja.fr/siteofficiel/images/joueurs/Niculae.jpg

Vadim
24th September 2006, 21:22
a avut o evolutie buna , avand 3 ocazi mari de a inscrie.
Atunci nu a jucat chiar asa de bine... :P

aymanxp
30th September 2006, 12:36
Atunci nu a jucat chiar asa de bine... :P

Auxerre a avut peste 15 suturi pe poarta , adica meciul a trebuia sa se incheie cu victorie , dar pacat !!! ... si in plus , el a fost in actiune la golul doi ... !!!

aymanxp
30th September 2006, 12:48
Daniel Niculae, a fost trimis pe teren în minutul 71 al partidei pe care formatia sa, AJ Auxerre, a câstigat-o în fata croatilor de la Dinamo Zagreb , scor 3-1 ( 5-2 la general ) , in turul 1 al cupei uefa.

Auxerre va fi cap de serie , marti , la trageria la sort al faza grupelor .

GruppoApparte
2nd October 2006, 01:28
Daniel Niculae a marcat primul gol în campionatul Franţei

D. Niculae a marcat golul victoriei pentru Auxerre

Atacantul Daniel Niculae a marcat primul său gol în campionatul Franţei, în partida pe care AJ Auxerre a câştigat-o, astăzi, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, în faţa formaţiei lui Claudiu Keşeru, FC Nantes, în etapa a VIII-a din Ligue 1.

Niculae, care a marcat golul victoriei gazdelor, în minutul 39, a fost înlocuit, în minutul 70, cu Pieroni. La oaspeţi, Keşeru nu a fost inclus în lot.

Sevilla86
10th December 2006, 16:15
Daniel Niculae, atacantul echipei Auxerre, a fost cel mai slab jucător de pe teren în partida pe care formația sa a terminat-o la egalitate, sâmbătă seară, scor 3-3, pe terenul grupării Troyes, în etapa a 17-a din Ligue 1, informează l'equipe.fr.

Românul a fost titular și a evoluat până în minutul 66, când a fost înlocuit cu Akale. Pentru prestația sa, Niculae a fost notat cu 3,5 de cotidianul L'Equipe, în condițiile în care coechipierul său din atac, polonezul Jelen, a primit nota 8. (gsp)


Daniel Niculae nu rupe gura targului prin Franta. A mai reusit cate ceva prin Uefa, dar e prea putin. Mai bine ramanea la Rapid... La Nationala nu cred sa mai ajunga.

pinki
17th December 2006, 17:05
e singurul rapidist care-mi place :rasc: mai bine ramanea in romania, ca era mai bine pt el :)

Laur_Farul
26th February 2007, 19:01
Daniel Niculae a ratat mult

Daniel Niculae si-a creat sâmbata seara o sumedenie de ocazii, nereusind însa sa si marcheze. “Tornada româna Niculae, iute si inspirat, ar fi putut de trei ori sa ridice scorul, fara ca nimeni sa aiba ceva de replicat”, a scris site-ul eurosport.fr, în vreme ce publicatia L’Equipe i-a acordat nota 5, cea mai mica dintre toti coechipierii. “Simtim o mare frustrare, pentru ca am dominat partida. Pacat ca nu am concretizat ocaziile pe care le-am avut”, a spus dupa meci Jean Fernandez, antrenorul lui Auxerre.

Nico21
16th September 2007, 09:33
Nico a inscris in minutul 93,la victoria lui Auxerre,acasa cu Nice,2-0...Allez Nico allez !:):):)

Sorin Blaj
17th September 2007, 12:35
Primul gol dupa cati ani?

grande
23rd September 2007, 14:00
Niculae a inscris doua goluri in interval de 5 min impotriva lui MARSEILLE si astfel echipa sa Auxerre a castigat cu 2-0 !

Celso
23rd September 2007, 14:46
Niculae incet incet isi depune candidatura pt a fi titular in meciul cu Olanda....l-am vazut ieri si pe el si pe Marica....iar Marica este total iesit din forma!

Nico21
21st October 2007, 14:04
Nico reuseste din nou o dubla...in confruntarea cu Lorient...:cool:

cata_nike
2nd December 2007, 17:21
niculae a jucat 89 de minute pt auxerre in meciul castigat de echipa sa 1-0 in deplasare impotriva lui metz

Nico21
13th January 2008, 11:28
A inscris din nou in campionat,in meciul de la Bordo:D...Allez Nico Allez !!!

Nico21
19th January 2008, 21:53
A inscris din nou,cu Strasbourg in min 4 si a ajuns la cota 7 in acest campionat....:cool:

milanezu
20th January 2008, 02:34
wow ratalaul incepe sa dea si goluri.
parca vad dupa gol a ratat la greu.

YoNuTzz
20th January 2008, 02:42
yep, ii merge bine lui nico :ok:

Kainsashiki
20th January 2008, 11:19
wow ratalaul incepe sa dea si goluri.
parca vad dupa gol a ratat la greu.

a avut o bara din trei metri si doua suturi bune din afara careului. a jucat bine, a dat si pase utile.

Nico21: vezi ca e la al 8-lea gol in acest sezon, nu te mai lua dupa gsp\prosport.

Mario Di Lazi
21st January 2008, 07:42
a ratat foarte mult Daniel la echipa națională ... bine că a început să dea goluri la echipa de club ...

Universal
21st January 2008, 23:12
bine ca si-a dat drumul la 8 goluri nu mai am ce spune ;)

Nico21
17th February 2008, 12:01
A inscris din nou in victoria lui Auxerre cu Toulouse,1-0,ajungand la cota 9 in campionat !!!

milanezu
17th February 2008, 13:32
oare cat va mai sta la auxerre?
ar fi bine sa-l cumpere bordeaux.
macar va juca in liga.

TheMentalist
23rd February 2008, 22:37
Gol marcat de Niculae in aceasta seara in meciul cu Nice, este minutul 75, mai are timp de un gol:D

YoNuTzz
23rd February 2008, 23:21
se pare ca in ultimul timp niculae inscrie meci de meci :ok:

Benny
24th February 2008, 16:28
Sa-si pastreze forma pana la europene.

Nico21
31st March 2008, 14:55
Nico inscrie si cu Lille si ajunge la 11 goluri marcate pt Auxerre in acest sezon de Ligue 1...

Geografu
31st March 2008, 15:18
Bravo Daniele , sa speram ca vei merge tot asa si la Euro ! ;)

Lover
2nd April 2008, 19:41
Bravo Daniele , sa speram ca vei merge tot asa si la Euro ! ;)

tot asa? de ce nu mai bine ? :rolleyes: totusi, ma indoiesc ca piturca are ochi si pentru Nico ( ca si titular, pentru ca in lot 100% o sa fie )

Geografu
5th April 2008, 13:39
“Daniel Niculae, jokerul Romaniei”

Cotidianul Le Parisien considera ca Franta trebuie sa fie foarte atenta la Daniel Niculae, golgeterul lui Auxerre. “Atacantul roman va atinge in curind o noua dimensiune. Sosit foarte timid in 2006, Niculae s-a adaptat acum cu viata, cu fotbalul francez, marcind in acest sezon 11 goluri pentru Auxerre”, a remarcat Le Parisien. “Pentru selectionerul Victor Piturca, el este jokerul de lux, in spatele titularilor Mutu si Marica. Marcator si saptamina trecuta, la 3-0 in amicalul contra Rusiei, acest indragostit de Rapid trebuie atent supravegheat pe 9 iunie de albastrii”.

ifotbal.ro

Duba
10th June 2009, 12:09
Daniel Niculae, trompeta sezonului in Franta

Atacantul roman al lui Auxerre, Daniel Niculae, care in sezonul recent incheiat din Ligue 1 nu a marcat niciun gol in cele 32 de partide jucate, a trecut printr-un "veritabil calvar" in editia de campionat 2008-2009, fiind dezamagirea echipei, potrivit publicatiilor din Hexagon, relateaza NewsIn."Daca reusitele lui Jelen au fost remarcabile, lipsa de eficacitate a partenerului sau din atac, Daniel Niculae, este la fel de frapanta. Fara niciun gol marcat in campionat, internationalul roman isi va aduce aminte cu siguranta de acest esec profesional. Foarte marcat de decesul tatalui sau, acesta nu a reusit sa repete performantele din campania precedenta, cand, cu cele 11 reusite in Ligue 1, a fost unul dintre cei mai buni oameni ai lui Auxerre. In ciuda unei evidente combativitati, fostul atacant al Rapidului s-a impiedicat de fiecare data in fata portii. Un an negru, de uitat, pentru roman, care s-ar putea intoare in tara natala, la Rapid", a titrat France Football.Si versiunea franceza a site-ului Eurosport scrie ca stagiunea recent incheiata din Ligue 1 a fost un "veritabil calvar" pentru Niculae: "Atacantul roman a bifat 1.520 de minute in campionat, pentru un total de 0 goluri marcate. In editia 2008-2009, jucatorul ajuns in Bourgogne in 2006 de la Rapid, a cunoscut un veritabil calvar. Accidentat la tendonul lui Ahile in perioada estivala, apoi afectat de decesul parintelui sau, in luna septembrie, Niculae a vazut infernul".
Daniel Niculae a fost achizitionat de la Rapid in vara lui 2006, pentru 3,3 milioane de euro. El nu a mai reusit sa marcheze pentru echipa sa de club in campionat din martie 2008

O basina de jucator, umflat de presa de sub pod! Asta este Daniel Niculae! La mai mare!

Tyler Durden
10th June 2009, 13:39
Duba, o basina de l-user.

dardar_3
10th June 2009, 14:26
Ar fi timpu pentru Niculae sa isi caute o noua echipa pentru a mai prinde nationala.

Roddicted
10th June 2009, 14:29
Ce sa prinda?Asta e la fel de terminat ca Dica

dardar_3
10th June 2009, 14:36
Niculae e mai tanar cu 3 ani decat Dica. Are timp sa se trezeasca.

Duba
15th June 2009, 10:28
Într-o analiză a recent încheiatului sezon din Ligue 1, săptămânalul France Footbal îl ironizează pe Daniel Niculae, atacantul lui Auxerre care nu a marcat niciun gol în ultima ediție a campionatului Franței.

“Niculae este atacant, dar asta numai în teorie”, a scris publicația citată, continuând: “A șutat la poartă de 45 de ori, iar bilanțul său stratosferic înseamnă exact zero. Este liderul celor numiți serial loser (n.r. – ratangii în serie, într-o traducere aproximativă)”. Fișa tehnică a jucătorului echipei burgunde este grăitoare: a evoluat în 32 de partide, în 14 dintre acestea fiind titular.

N-a mai marcat din martie 2008
Într-un clasament al jucătorilor care nu au găsit drumul către plasa adversă, Niculae este lider detașat. Urmăritorii săi au șutat mai puțin la poartă, dar execuțiile acestora au fost din afara careului, ținând cont că ei sunt mijlocași și ajung mai rar în careul advers. În plus, trebuie să ne întoarcem în martie 2008 pentru a-l găsi pe ex-rapidist pe lista marcatorilor din campionat.

Ramane cum am stabilit! Daniel Niculae este o BASINA de jucator! :D

Tyler Durden
15th June 2009, 10:50
Saracu' Duba, la varsta lui e interesat doar de basini!:happy

Hingherul
15th June 2009, 20:53
niculae, in afara de barna aia de juma de metru nu are nimic de aratat.
o strica rau razvanica daca il cheama pe pinocchio asta la nationala.

samar
16th June 2009, 00:03
niculae, in afara de barna aia de juma de metru nu are nimic de aratat.



Tu stii mai bine.. :D

Dogville
16th June 2009, 11:40
Poate-l convoaca pentru meciul de retragere :D

moty
16th June 2009, 12:18
Retragere din ce?

eventHorizon
16th June 2009, 22:15
Poate campionatul francez nu i se pliaza. Sunt o groaza de exemple cu jucatori buni care au dat rateuri intr-o tara ca apoi sa renasca intr-alta. Poate in campionatul Spaniei sau cel al Germaniei ar fi aratat mai multe. Eu cred ca e jucatorul perfect pentru un sistem cu un singur varf.
Are joc bun de cap, viteza, forta, sut... Pacat!

4star
17th June 2009, 10:52
Cred ca poate constitui surpriza lui Razvan pentru meciul cu Franta. Va dati seama cat de surprinsi o sa fie aia sa vada in echipa nationala asa atacant incat o sa uite in ce directie trebuie sa atace.

silviu1989
29th August 2010, 19:23
gool D.Niculae
a deschis scorul in Monaco-Auxerre
Bv Nico!!

Cipri
29th August 2010, 20:14
Al 2 lea gol pt Nico de cand e la Monaco :ok:

Catalanul
29th August 2010, 20:55
in minutul 90 a mai sutat si in bara transversala...

Ebbe04
29th August 2010, 22:11
Daca o tine tot asa...... :)

Lordul
29th August 2010, 22:19
si-a ingropat fosta echipa

Datenshi
18th October 2010, 09:18
http://www.mediafax.ro/sport/daniel-niculae-in-topul-celor-mai-eficienti-10-atacanti-din-campionatul-frantei-7488033/

Numero Dieci
18th October 2010, 23:55
http://www.prosport.ro/fotbal-extern/stranieri/super-reportaj-monico-suflet-de-rapidist-in-monte-carlo-7482160