PDA

View Full Version : Jolidon Cluj – Podravka Koprivnica. Cupa Cupelor



resita
19th February 2008, 12:50
Jolidon Cluj – Podravka Koprivnica in sferturile de finala ale Cupei Cupelor

Sorin Blaj
19th February 2008, 12:55
Greu pentru Jolidon, dar nu se stie.

resita
19th February 2008, 13:01
Aici se va incheia sezonul european pt. Jolidon :(:(:(

Sorin Blaj
19th February 2008, 13:02
Ar fi o surpriza de proportii calificarea clujencelor.

Cosmin Salajan
3rd March 2008, 22:59
Uriash concurs, in special pentru clujeni

http://uhandbal.ro/arhiva.php?stire=219

P.S. ne calificam !!!

boshcUtza
4th March 2008, 22:05
de ce nu ati pus si un poll?

Sorin Blaj
9th March 2008, 17:52
16-17, rezultatul primei reprize:

Iaco
9th March 2008, 18:03
Unde se joaca primul meci? sper intr-o calificare a jolindonului dar va fi foarte greu... Hai ClujU!!

Sorin Blaj
9th March 2008, 18:09
La Cluj.

Din pacate nu reusim sa ne apropiem la mai mult de un gol: 19-20.

Podravka a avut 7 m, a ratat, dar noi nu am reusit sa fructificam. Totusi avem iar atacul pentru egalare.

Sorin Blaj
9th March 2008, 18:25
Fantastice fetele de la Cluj, conduc cu 26-23.

Razvan T.
9th March 2008, 18:25
Bv U Jolidon :cheer::no1

Sorin Blaj
9th March 2008, 18:26
27-24 si avem atacul.

Razvan T.
9th March 2008, 18:27
29-24

Sorin Blaj
9th March 2008, 18:28
Senocico 7 goluri, Amariei 6 goluri, Busuioceanu 5 goluri.

28-24 si avem iar atacul.

Excelenta Amariei si gol pentru 29-24. Anja Andersen avea dreptate, Carmen este poate cel mai puternic inter din handbalul feminin mondial.

Sorin Blaj
9th March 2008, 18:36
30-26, dupa un nou gol marcat de Amariei si avem 7m pentru 31-26.

In tribune este si Tadici. A venit s-o vada pe Carmen? :)

Sorin Blaj
9th March 2008, 18:38
Mai sunt doua minute pana la final:

Gol Senocico si avem SASE goluri avans: 32-26.

Razvan T.
9th March 2008, 18:42
BRAVO FETELOR TOT RESPECTUL
:no1:no1
:no1/OLE/:great::cheer:

Lordliv
9th March 2008, 18:42
repriza a 2 a,senzationala pentru clujence!

Sorin Blaj
9th March 2008, 18:44
10 goluri Carmen Amariei. Cat de obtuz poti sa fii sa nu vezi ca ai cel mai bun inter din Europa si tu nu-l selectionezi?

Sorin Blaj
9th March 2008, 18:46
CARMEN AMARIEI a reusit ultimul gol, pentru 33-27, in inferioritate numerica pe final. In plus a fost extraordinara si in aparare.

Sorin Blaj
9th March 2008, 19:02
Antrenorul Clujului, Gheorghe Covaciu:

Iaco
9th March 2008, 19:29
Bravo fetelor de la cluj pentru victoria spectaculoasa...sa o tina tot asha si poate vedem o finala 100% romaneasca in cupa cupelor:D:D

resita
9th March 2008, 19:30
chiar nu ma asteptam la acest rezultat. :ok:

Sorin Blaj
9th March 2008, 19:31
Amariei a fost de neoprit. BRAVO EI!!! :ok:

Sorin Blaj
9th March 2008, 20:20
Imagini cu fetele noastre la final:

rob_din
9th March 2008, 20:39
Sper ca U Cluj sa se mai intareasca astfel incat la anul sa avem 3 echipe de valori aproximativ egale.

Lordliv
9th March 2008, 21:07
10 goluri Carmen Amariei. Cat de obtuz poti sa fii sa nu vezi ca ai cel mai bun inter din Europa si tu nu-l selectionezi?

nu are loc in nationala romaniei!:D nu este pregatita!:rolleyes:

rob_din
9th March 2008, 21:21
10 goluri Carmen Amariei. Cat de obtuz poti sa fii sa nu vezi ca ai cel mai bun inter din Europa si tu nu-l selectionezi?

Exagerezi. Intai Amariei ar trebui sa joace aproape meci de meci asa, fiindca am vazut destule meciuri in care n-a jucat nimic

Sorin Blaj
9th March 2008, 21:37
Voi ati vazut alt meci sau nu l-ati vazut deloc.

resita
15th March 2008, 07:40
azi, de la ora 19.00 Podravka – Jolidon Cluj in direct pe sport.ro :ok:

resita
15th March 2008, 19:01
incepe meciul, succes Jolidon :ok:

Sorin Blaj
15th March 2008, 19:09
6-5 Jolidon.

10-9 Jolidon. Gol Senocico.

12-11 Jolidon. Gol Busuioceanu din 7m. Cristina Dogaru respinge.

13-12 Jolidon. Aceeasi Busuioceanu.

14-13 Jolidon. Gol Amariei, in inferioritate. Extrem de puternica Amariei, de neoprit.

15-14 Jolidon. Aceeasi Amariei.

16-15 Jolidon. Am pierdut marcatoarea. :)

rob_din
15th March 2008, 19:45
Sper sa nu decida arbitrii echipa calificata

Sorin Blaj
15th March 2008, 19:57
Se pare ca au decis-o. Carmen Amariei eliminata gratuit.

rob_din
15th March 2008, 19:59
Ma asteptam la un arbitraj potrivinic dar nici chiar asa. Bine, stim cu totii ca Croatia este o tara ajutata cate se poate mai mult in handbal

rob_din
15th March 2008, 20:33
Eu unul n-am ce comenta dupa asa ceva.

TenisFan
15th March 2008, 20:33
Hotie mai mare nu am vazut in viata mea! Sper ca arbitrii sa-si rupa mainile si picioarele ca sa nu zic altceva mai grav.

Lordliv
15th March 2008, 20:35
dupa asemenea bataie de joc de arbitraj, nu poti sa mai spui decat ca handbalul feminin european a devenit de rahat!

rob_din
15th March 2008, 20:35
Nu mai vorbesc de zecile de eliminari luate de Cluj fata de vreo 2 ale croatelor, dar sa elimini liderul echipei la un fault la care nu se da nici 2 minute e strigator la cer

TenisFan
15th March 2008, 20:37
Si-au batut joc de aceste fete si de atata munca! Sa moara cu fluierul inecati in gat la umatoarea partida! :rolleyes:

Sorin Blaj
15th March 2008, 20:45
Nu mai am nimic de comentat. Am ramas fara cuvinte.

dede
15th March 2008, 20:50
am vazut si eu o parte din meci, si din ce am vazut, nu prea mi-au placut acei arbitri... pacat ca au ratat calificarea :(

resita
15th March 2008, 20:51
din pacate nu am vazut decat primele 20 min. din meci

pacat de fetele de la cluj :(

rob_din
15th March 2008, 20:52
Stiu ca e inutiel, dar FRH-ul ar trebui sa ia o pozitie. Nu de alta dar iar am cazut de prosti

resita
15th March 2008, 20:54
eu as propune alta solutie, chiar daca echipa ar trebui sa suporte consecinte ulterior eu daca as fi in locul unui antrenor si as fi facut pe fata as retrage echipa din teren

TenisFan
15th March 2008, 20:56
Pai au avut sanse pana-n ultima clipa si au fost furate si atunci. 7m inventate samd. Scandalos totul! Eliminari de 2 minute absolut strigatoare la cer chiar si-n ultimul minut!

rob_din
15th March 2008, 20:57
eu as propune alta solutie, chiar daca echipa ar trebui sa suporte consecinte ulterior eu daca as fi in locul unui antrenor si as fi facut pe fata as retrage echipa din teren

Eu as fi facut asta, dar te gandesti si la consecinte.
Sincer nu stiu cum de s-au stapanit totusi cei de la Cluj, fiindca eu unul sunt destul de calm si as fi sarit sa le dau cativa pumni

resita
15th March 2008, 21:02
Eu as fi facut asta, dar te gandesti si la consecinte.
Sincer nu stiu cum de s-au stapanit totusi cei de la Cluj, fiindca eu unul sunt destul de calm si as fi sarit sa le dau cativa pumni

chiar asa ne-au furat? :rosu::rosu::rosu::rosu:

rob_din
15th March 2008, 21:03
chiar asa ne-au furat? :rosu::rosu::rosu::rosu:

Daca o spun eu care rar ma iau de arbitrii (de multe ori chiar i-am aparat) crede-ma ca asa ceva n-am mai vazut de mult

Razvan T.
15th March 2008, 21:05
PACAT :no::no::no::no::no:

resita
15th March 2008, 21:05
Daca o spun eu care rar ma iau de arbitrii (de multe ori chiar i-am aparat) crede-ma ca asa ceva n-am mai vazut de mult

stiu ca tu le iei apararea :D tocmai de aceea am ramas mirat

inseamna ca ne-au facut rau de tot

rob_din
15th March 2008, 21:14
Si-au batut joc, asta e adevarul. Ma intreb cat or fi luat de la croati, fiindca sa arbitrezi in halul asta presupune o suma frumusica. Asta daca nu cumva comanda n-a venit din partea EHF.

Sper sa n-avem surprize cu Croatia si la turneul din Bucuresti de calificare la JO

criss25
15th March 2008, 21:19
O rusine de arbitraj, 2 panarame care nu cred ca ar mai avea ce cauta pe terenul de handbal. Pacat de munca fetelor.Rar mi-a dat sa vad asa ceva pe un teren de sport.:no::no::no:

resita
15th March 2008, 21:28
mai bine ca nu am vazut meciul, ca ma enervam :D

Lordliv
15th March 2008, 21:39
stii ce ma enerveaza cel mai mult? faptul ca ne fac croatii,cipriotii,ungurii ,rusii si ucrainienii...

rob_din
15th March 2008, 23:52
Mircea Cucuian a răbufnit la finalul meciului dintre ”U” și Podravka și a acuzat dur arbitrajul

“U” Jolidon a reușit o repriză de excepție la Koprivnica și a fost la un pas de a se califica mai departe, însă, eliminarea prematură a lui Carmen Amariei a spart echilibrul din jocul clujencelor, care au cedat la final la un singur gol locul în careul de ași al Cupei Cupelor.

Maniera de arbitraj a fluierașilor din Ucraina , care i-au dat roșu lui Amariei în debutul sfertului doi și au împărțit în stânga și în dreapta eliminări de două minute, însă doar împotriva lui ”U” Jolidon, l-au enervat la culme pe Mircea Cucuian, care a sărit la gâtul ucrainienilor la finalul meciului, amenințând cu un memoriu la EHF. ”Bănuiam că o să ne fure, dar nu în halul ăsta. N-au avut milă. Au văzut că Amariei e cea mai bună și au dat-o afară. Pe restul le-au vânat cu eliminări. Fără ajutorul arbitrilor, Podravka nu ar fi reușit să se califice. Jucătoarele sunt prăbușite, și-au bătut joc de munca lor. O să facem o plângere la Federație, deși nu o să ne ajute cu nimic” a declarat directorul sportiv al clubului clujean, reușind cu greu să-și stăpânească nervii.

Gazdele din Koprivnica au intrat în teren cu un singur gând, sa recupereze cât mai repede handicapul de 6 goluri, dar ”U” Jolidon avea pregătit un alt scenariu pentru primul mitan. Deși s-au văzut conduse cu 2 la 0 chiar din minutul unu, clujencele nu s-au pierdut cu firea și au restabilit la timp egalitatea prin Senocico și Bîrsan, după care s-au instalat la cârma jocului (min. 8 6:4, min. 15 10:8 ). Spre finalul reprizei, însă, și-au făcut pentru prima dată simțită prezența arbitrii, care au declanșat o ploaie de eliminări de două minute în tabăra lui “U”. Astfel, ajutată de superioritatea numerică, Podravka a preluat conducerea pe tabelă și a intrat în avantaj în pauză, 18-20. Alb-negrele au revenit de la cabine hotărâte să nu cedeze și au echilibrat forțele, 20-21, dar prim planul a fost luat din nou de fluierași, Carmen Amariei fiind descalificată pe nedrept, în minutul 35, pentru un fault cel mult de galben. Fără cea mai eficientă jucătoare de până atunci, Jolidon a început cursa de menținere a unui diferențe izbăvitoare, dar croatele au reușit să se distanțeze la 6 goluri în minutul 45, 29:23, scor la care tot echipa oaspete era calificată, și la 7, zece minute mai târziu, 37-30. Finalul a fost incendiar! În ultimele secunde Amelia Busuioceanu a înscris pentru 31-37 și Cristina Cucuian a apărat un 7 metri, dar Podravka a profitat de ultimul atac, a închis tabela la 31-38 și s-a calificat în semifinalele Cupei Cupelor.

Au vrut să-i bată pe arbitrii

Imediat după ultimul fluier, în timp Podravka dansa hora bucuriei, Mircea Cucuian și o parte dintre jucătoare s-au îndreptat către arbitrii pentru a le cere explicații, fiind la un pas de o încăierare. Carmen Amariei a coborât însă din tribune și a calmat spiritele. “După un astfel de meci, cum să nu fi supărat și nervos” a explicat Cucuian


PROSPORT

Dogville
16th March 2008, 01:18
Eu am vazut doar prima repriza...dar parca croatele sunt mai echipa decit fetele noastre.Au marcat din toate pozitiile:combinatii,extreme,aeriene,chestii,trest ii...noi am stat doar in executii personale marca Amariei si in pivot (o fatuca al carui nume imi scapa....:D:D).In plus comentariul de la Tv mi s-a parut mega subiectiv si cred ca a influentat la greu parerile telespectatorilor mai putin familiarizati (eu eram unul dintre ei...dar m-am tinut obiectiv pina la sfirsit :D). Si mai e o treaba....e normal ca jucatoarele sa clacheze psihic cind vad atita isterie pe banca tehnica.Pai astia in loc sa le ajute prin diverse sfaturi tehnico-tactice dadeau cu caciula de pamint si injurau de toti dumnezeii.....nu-i vorba ca si porcii de arbitri au tras cu Podravka dar eu genul asta de calificare ratata LAMENTABIL l-am mai vazut de zeci de ori in handbalul feminin romanesc (ce sa mai zicem de anul trecut la Nis.....:drak:) asa ca m-am obisnuit...

YoYoyOi
16th March 2008, 03:17
Eu am vazut doar prima repriza...(eu eram unul dintre ei...dar m-am tinut obiectiv pina la sfirsit :D)

aha... macelul s-a intamplat cand tu nu ai vazut...

Sorin Blaj
16th March 2008, 08:55
Pentru asta a luat rosu Amariei:

Dogville
16th March 2008, 10:13
Pentru asta a luat rosu Amariei:

ahaaaaa...aceea este o cravata,nu ??? :drak:

rob_din
16th March 2008, 12:29
Eu am vazut doar prima repriza...dar parca croatele sunt mai echipa decit fetele noastre.Au marcat din toate pozitiile:combinatii,extreme,aeriene,chestii,trest ii...noi am stat doar in executii personale marca Amariei si in pivot (o fatuca al carui nume imi scapa....:D:D).In plus comentariul de la Tv mi s-a parut mega subiectiv si cred ca a influentat la greu parerile telespectatorilor mai putin familiarizati (eu eram unul dintre ei...dar m-am tinut obiectiv pina la sfirsit :D). Si mai e o treaba....e normal ca jucatoarele sa clacheze psihic cind vad atita isterie pe banca tehnica.Pai astia in loc sa le ajute prin diverse sfaturi tehnico-tactice dadeau cu caciula de pamint si injurau de toti dumnezeii.....nu-i vorba ca si porcii de arbitri au tras cu Podravka dar eu genul asta de calificare ratata LAMENTABIL l-am mai vazut de zeci de ori in handbalul feminin romanesc (ce sa mai zicem de anul trecut la Nis.....:drak:) asa ca m-am obisnuit...

Ba din contra, Cluj este o echipa mult mai buna decat Podravka. Si asta o dovedeste ca rezultatul per total a fost egal desi croatele au beneficiat de un arbitraj revoltator.

Sorin Blaj
16th March 2008, 15:19
ahaaaaa...aceea este o cravata,nu ??? :drak:

Nu. A impins-o in saritura.

rob_din
16th March 2008, 15:59
Nici macar impingere n-a fost. S-a aruncat croata ca in bazin.

Sorin Blaj
16th March 2008, 17:09
Sa nu exageram, a fost impingere si a dezechilibrat-o in aer, dar nu era de rosu. Cel mult doua minute.

rob_din
16th March 2008, 17:20
Sa nu exageram, a fost impingere si a dezechilibrat-o in aer, dar nu era de rosu. Cel mult doua minute.

A fost un fault de joc (a pus mana pe ea), nimic mai mult

Sorin Blaj
16th March 2008, 19:34
Asta spuneam si eu. Fault de joc.