PDA

View Full Version : Sezonul 2005/2006



OVIDIU 62
3rd April 2006, 19:30
Cand nu ai un nume mare in fotbalul romanesc(STEAUA,DINAMO,RAPID)este greu sa te impui mai ales intr-un meci direct cu una din ele.Totusi se putea dar duminica DUMNEZEU a fost STELIST si nu OTELIST.Pacat ca echipa a avut ocazii de gol am fost pe unele locuri peste ei.Stau si ma gandesc daca tactica a fost buna intr-un asemenea meci si cred ca nu,trebuia jucat mai mult la asteptare si nu fortata victoria.A mai fost si COLTESCU care a stiut cand sa faca diferenta cand sa dea un penalty si cand sa nu dea(pentru noi).Asta a fost,trebuie sa stergem cu buretele ce a fost si sa speram ca la anul o sa invingem STEAUA pentru ca vrem sa fim ceva in fotbalul mare,NU?

OVIDIU 62
4th April 2006, 09:54
Prea multe accidentari in ultimul timp m-au determinat sa ma intreb de ce tocmai acum in plin retur cand echipa are nevoie de toti componentii lotului valizi.Exista o singura explicatie:Doctorul echipei asa numitul TROACA ori nu-si face meseria ori nu stie,ceea ce cred ca este mai plauzibil.Ar fi cazul sa ne gandim la un doctor din tanara generatie care sa fie mandru ca are posibilitatea sa aiba grija de o asemenea echipa,care sa vina cu noi descoperiri in procesul de refacere al organismului dupa efort.Ce spuneti domnule MARIUS STAN nu se merita un asemenea efort minim?

starsteel
4th April 2006, 15:19
Stii care e cel mai bun doctor din Galati?
Acceleratul de Bucuresti! e veche dar din pacate asa de actuala.

OVIDIU 62
12th April 2006, 21:56
Cu 9 puncte luate in deplasare si in ce meciuri grele am devenit spaima echipelor gazda.A fost DINAMO,BACAU acum CLUJ si vor urma altele.Echipa joaca mai bine afara pentru ca are jucatori construiti pe acest profil.Cand vom fi si acasa ce eram odata atunci vom fi cu adevarat puternici.Sper ca GRIG sa rezolve si aceasta problema in cel mai scurt timp.

ParazitU 1919
12th April 2006, 22:37
CLUJUL va multzumeste pt VICTORIE !!

Doctor_Satan
13th April 2006, 08:35
CLUJUL va multzumeste pt VICTORIE !!
A fost si cu noroc! Sper c-ai fost la meci sa-njuri CFR-ul! :D

starsteel
14th April 2006, 15:19
Urmatoarea victima, o echipa cu nume in Europa anul asta, Rapid Bucuresti.

CLUJUL va multzumeste pt VICTORIE !!
Sa de-a Domnul sa revenim in toamna la Cluj ca sa infricosam Universitatea.

bada_otelul
14th April 2006, 19:42
sa confirmam forma buna si acasa cu sportul si cu rapid in deplasare si tot asa

OVIDIU 62
14th April 2006, 22:14
Meciul cu SPORTUL va fi foarte greu dar am speranta ca daca nu ne aruncam ca orbii in atac ci vom pregati cu rabdare atacul si vom fi atenti in aparare vom avea de castigat.FORZZA OTELUL.

starsteel
14th April 2006, 22:24
Meciul e de pregatire a sezonului urmator, tu ai deschis thread-ul, hai sa vorbim aici de meciurile din deplasare.

OVIDIU 62
15th April 2006, 19:38
Rezultatul este nedrept in meciul cu SPORTUL pentru ca in prima repriza am avut doua ocazii una a lui STAN si una a lui TASE care a trimis in bara.Nesimtitul de MULTESCU a vazut alt meci afirmand ca la pauza trebuiau sa conduca cu doua goluri.Consider ca nu are valoare de SPORTUL.

OVIDIU 62
17th April 2006, 21:13
Urmeaza doua meciuri in deplasare si daca ar fi sa pastram regula in GIULESTI si la PETROSANI ar trebui sa castigam.Tinand cont ca primul meci este in GIULESTI as fi multumit si cu un rezultat de egalitate iar la PETROSANI sa invingem ca sa scapam definitiv de ideea cosmarului diviziei B.Sa dea DUMNEZEU sa avem si un pic de bafta.

WOLF_ULTRAS
19th April 2006, 16:14
ff nedrept rezultatul :(

WOLF_ULTRAS
19th April 2006, 16:28
ei kkt e cel mai bun nu ai vazut ce ia facut lu apostol stelea

ULTRAS-STEEL
20th April 2006, 13:55
Nush Ce Sa Zic O Fi Bun Nush Nam Auzit Sa Se Planga De El

ULTRAS-STEEL
20th April 2006, 13:58
Asta E Viata Si Cu Bune Si Cu Rele Totul O Sa Se Termine Cu Bine Sper

ULTRAS-STEEL
20th April 2006, 14:00
Sa Terminat Cu Spaima Deplasarilor Pacat Ca Imi Placea, Trebuie Sa Batem La Jiu

OVIDIU 62
20th April 2006, 20:45
Toate partidele cu echipele bucurestene,mai putin cu DINAMO am luat bataie cred si datorita faptului ca am jucat prea deschis.Cred ca tactic sa gresit.

OVIDIU 62
21st April 2006, 15:07
Am toata speranta ca la PETROSANI vom invia traditia meciurilor in deplasare, astfel ne vom intoarce neinvinsi si daca se poate si cu o victorie.FORZZA OTELUL.

OVIDIU 62
21st April 2006, 15:12
Domnule doctor TROACA as vrea sa va intreb cat mai dureaza refacerea lui STELEA si a lui SALIF NOGO ? Nu credeti ca sunteti incompetent si ca in loc sa ajutati echipa mai rau o ingropati?

OVIDIU 62
22nd April 2006, 08:53
As vrea la PETROSANI sa jucam mai putin ofensiv si sa putem sa-i surprindem pe contraatac.Bineinteles GRIG va decide pentru ca el raspunde de rezultate.

OVIDIU 62
22nd April 2006, 22:33
Am avut dreptate cand am intitulat acest thread;SPAIMA MECIURILOR IN DEPLASARE ,echipa jucand si tactic in acest meci astfel incat nu ne-am aruncat orbeste in atac ca in meciul cu RAPIDUL.As dori sa ma laud si cu unul pe teren propriu.

OVIDIU 62
22nd April 2006, 22:33
Am avut dreptate cand am intitulat acest thread;SPAIMA MECIURILOR IN DEPLASARE ,echipa jucand si tactic in acest meci astfel incat nu ne-am aruncat orbeste in atac ca in meciul cu RAPIDUL.As dori sa ma laud si cu unul pe teren propriu.

OVIDIU 62
22nd April 2006, 22:37
Am avut dreptate cand am intitulat acest thread;SPAIMA MECIURILOR IN DEPLASARE ,echipa jucand si tactic in acest meci astfel incat nu ne-am aruncat orbeste in atac ca in meciul cu RAPIDUL.As dori sa ma laud si cu unul pe teren propriu.

OVIDIU 62
22nd April 2006, 22:54
Ce are IULIAN APOSTOL la mana de mereu este schimbat ?

OVIDIU 62
22nd April 2006, 22:59
De data asta GRIG sa dovedit si inteligent astfel nu a mers pe un meci deschis ca in meciul cu RAPIDUL.Tactic am dominat acest meci de la un cap la altul.Daca in aceasta perioada DUNAREA a crescut pot afirma ca la PETROSANI,DUNAREA a inghitit JIUL.

Doctor_Satan
28th April 2006, 09:45
Draguta analogia!
Sa speram ca Dunarea o sa treaca etapa asta si prin Vaslui!
Forza Otelul!

OVIDIU 62
28th April 2006, 22:46
Sa innecam VASLUIUL si toti vacarii din acest oras in frunte cu vacarul sef care se pare a devenit noul JEAN PADUREANU al fotbalului romanesc.Sper ca DEACONU sa nu aiba vreo dispozitie de la COSTICA VALCEA.

OVIDIU 62
1st May 2006, 09:49
Cu VASLUIUL am jucat prost.Trebuie sa recunosc ca aproape nu a mers nimic iar daca TASE nu prindea acea lovitura libera de la 25 de metri ne faceam de rusine in fata unei echipe da ***** condusa de un vacar.

OVIDIU 62
5th May 2006, 20:41
Sper sa ne pastram traditia meciurilor in deplasare si sa invingem la MIOVENI in meciul cu FC ARGES.

b3bito
8th May 2006, 19:50
ati invins si la mioveni ink cu ce scor...dar trb sa faceti si o pauza knd veniti la CONSTANTA...:P

WOLF_ULTRAS
8th May 2006, 19:54
mergem la timisoara sal demitem pe hagi

WOLF_ULTRAS
8th May 2006, 19:55
apoi la constanta sa iblanzim rechini

b3bito
9th May 2006, 00:14
La Timisoara Poate...dar La Noi Nu....

OVIDIU 62
12th May 2006, 14:49
Cu cele 5 goluri inscrise in deplasarea de la Mioveni am dovedit daca mai era necesar ca suntem redutabili in deplasare.Astfel meciul din tur a fost sters cu buretele iar toate echipele care au indraznit sa ia puncte la GALATI trebuie sa le returneze acum in retur.In continuare DUNAREA este mai mare ca oricand si asa as vrea sa ramana adica sa spulbere toate echipele in calea ei.

OVIDIU 62
13th May 2006, 09:58
Sa ne gandim ca la meciul cu NATIONALUL jucam la BRAILA astfel sa avem impresia ca jucam in deplasare.Problema tabelei electronice sa afiseze invers ca si cand am fi noi in deplasare,publicul sa huleasca aceasta echipa a deplasarilor.Am glumit,galatenii trebuie sa-si sustina echipa pana in ultimul minut si sa speram ca vom castiga din nou acasa.

OVIDIU 62
13th May 2006, 10:01
SI totusi a permis jocul dur al echipei oaspete care a dus la intimidare.

OVIDIU 62
14th May 2006, 11:22
Este cazul ca odata cu cea de-a 2 victorie pe teren propriu din retur sa devenim imbatabili si in meciurile de acasa.Atunci vom crea la GALATI adevarata echipa de care are nevoie lumea urbei de la DUNARE.Totodata sper sa inteleaga toti galatenii ca echipa are nevoie de ei ,ca prezenta lor la meci e ca aerul.Sa reinviem traditia fotbalului spectacol cel de odinioara.

BrasovFans
14th May 2006, 14:24
Ove las-o mai molae frate! Bine k nu fisezei si la UEFA acu'? :d

Doctor_Satan
15th May 2006, 17:24
Ove las-o mai molae frate! Bine k nu fisezei si la UEFA acu'? :d
Lasa si tu omu sa spere! Anu trecut am fost in UEFA! Nu vad unde-i problema ta!
Forza Otelul!
La anu luam titlul!

OVIDIU 62
20th May 2006, 19:34
In acest meci sa demonstrat inca o data, daca mai era nevoie ca suntem imbatabili in meciurile de afara.As vrea sa-l iert pe arbitrul IONITA pentru ca in prima repriza trebuia sa-l elimine pe POPA.Bine ca am marcat in repriza a doua si toate punctele au revenit la GALATI.A fost poate si o razbunare pentru meciul din tur. Bravo baieti mai aveti un hop la CONSTANTA daca se poate numi hop.

OVIDIU 62
20th May 2006, 19:37
NU cred ca va fi nici o pauza pentru OTELUL pentru ca acum echipa vrea sa demonstreze ca echipele care in tur au luat puncte la GALATI sunt nevoite sa cedeze si in ce mod chiar la ele acasa.Bravo OTELUL.

OVIDIU 62
20th May 2006, 20:00
Cand OTELUL juca in UEFA cu YUVENTUS TORINO in 1987 si o invingea(fiind singura echipa romaneasca care a invins batrana doamna)pe stadionul DUNAREA TIPUL ASTA DIN brasov NICI NU ERA PLANIFICAT PE TEAVA.

OVIDIU 62
21st May 2006, 07:17
Daca etapa a 13 a turului diviziei A,2006-2007 a insemnat debutul lui GICA HAGI la TIMISOARA intr-un meci in deplasare la GALATI cu OTELUL cu o echipa gazda mai mult gandindu-se la divizia B fiind si inceputul lui HAGI in divizia A pot spune ca in retur la TIMISOARA cu o echipa mult schimbata in bine echipa oaspete de data asta adica OTELUL a insemnat practic pentru rege semnarea demisiei.Sincer i-mi pare rau de el dar ma bucura rezultatul.Se poate spune ca echipa galateana OTELUL a insemnat inceput si sfarsit pentru rege.

OVIDIU 62
21st May 2006, 08:14
La TIMISOARA am jucat din nou bine dar trebuie sa recunosc ca si echipa gazda trece printr-o perioada deloc fasta.Se cunoaste mana lui GRIG, un adevarat meserias al meciurilor sustinute in deplasare.

WOLF_ULTRAS
21st May 2006, 20:58
Daca etapa a 13 a turului diviziei A,2006-2007 a insemnat debutul lui GICA HAGI la TIMISOARA intr-un meci in deplasare la GALATI cu OTELUL cu o echipa gazda mai mult gandindu-se la divizia B fiind si inceputul lui HAGI in divizia A pot spune ca in retur la TIMISOARA cu o echipa mult schimbata in bine echipa oaspete de data asta adica OTELUL a insemnat practic pentru rege semnarea demisiei.Sincer i-mi pare rau de el dar ma bucura rezultatul.Se poate spune ca echipa galateana OTELUL a insemnat inceput si sfarsit pentru rege.
lam dat afara pe hagi:D

Doctor_Satan
22nd May 2006, 08:49
Citisem si un articol, conform caruia parca Marius Stan declara ca "mergem la Timisoara sa-l demitem pe Hagi". Oricum, trebuia sa recunoasca Hagi de la eliminarea nationalei de la CM ca n-are fata de antrenor! Tot respectul pntru el ca jucator, dar ca antrenor, e varza!

Doctor_Satan
22nd May 2006, 08:51
La TIMISOARA am jucat din nou bine dar trebuie sa recunosc ca si echipa gazda trece printr-o perioada deloc fasta.Se cunoaste mana lui GRIG, un adevarat meserias al meciurilor sustinute in deplasare.
Puteam sa si pierdem la Timisoara, daca Vatca nu prindea o zi buna! Daca juca cum a jucat cu Steaua, eram pierduti! A fost un meci foarte frumos, cu foarte multe ocazii! Putea fi chiar 4-0 pentru oricare dintre formatii, dar Timisoara a avut noroc si Otelul un portar bun! Hai Otelul! Mai fa meciuri de astea si-n sezonul viitor, ca de sezonul asta, nu ne mai intereseaza!

Doctor_Satan
22nd May 2006, 09:14
In acest meci sa demonstrat inca o data, daca mai era nevoie ca suntem imbatabili in meciurile de afara.As vrea sa-l iert pe arbitrul IONITA pentru ca in prima repriza trebuia sa-l elimine pe POPA.Bine ca am marcat in repriza a doua si toate punctele au revenit la GALATI.A fost poate si o razbunare pentru meciul din tur. Bravo baieti mai aveti un hop la CONSTANTA daca se poate numi hop.
La cum joaca Farul... Trebuie sa ne razbunam pentru eliminarea din cupa si infrangerea din tur, asa ca nu ne putem culca pe o ureche ca Farul e prada usoara!
Forza OTELUL!

WOLF_ULTRAS
22nd May 2006, 20:31
iam zapacit :D

WOLF_ULTRAS
22nd May 2006, 20:32
ia ighitit de tot :P

OVIDIU 62
23rd May 2006, 18:19
Cred ca ne intereseaza in continuare cele 2 etape ramase pentru ca un calcul simplu nearata ca putem termina chiar pe 8. Daca terminam cel putin la egalitate la CONSTANTA si batem pe TG JIU acasa in ultima etapa corelat cu infrangerea BISTRITEI acasa de la CFR si infrangere in deplasare la NATIONAL precum si infrangera TIMISOAREI la TG JIU dar si infrangere pe teren propriu cu DINAMO duc la clasarea OTELULUI in primele 8.Sa dea cel de sus sa fie asa.

WOLF_ULTRAS
23rd May 2006, 20:19
ar fi bine sa terminam pe 8 :D si pnetru imaginea noastra si mai multi bani din drepturile TV

Doctor_Satan
24th May 2006, 08:38
Cred ca ne intereseaza in continuare cele 2 etape ramase pentru ca un calcul simplu nearata ca putem termina chiar pe 8. Daca terminam cel putin la egalitate la CONSTANTA si batem pe TG JIU acasa in ultima etapa corelat cu infrangerea BISTRITEI acasa de la CFR si infrangere in deplasare la NATIONAL precum si infrangera TIMISOAREI la TG JIU dar si infrangere pe teren propriu cu DINAMO duc la clasarea OTELULUI in primele 8.Sa dea cel de sus sa fie asa.
Interesante calculele! Dar nu cred ca Poli pierde cu Tg Jiu!
I-am batut noi, dar nu-s chiar asa slabi!
Si nici de la Bistrita nu ma astept sa fie asa slabi, acasa sunt chiar buni! Cred ca or sa scoata un egal cu CFR!
Lasa sa terminam si pe 10 daca ne miscam la fel ca-n retur tot sezonul viitor!
Ideea este sa ramana Grig la noi!

OVIDIU 62
24th May 2006, 20:58
O echipa cu adevarat profesionista doreste sa castige in toate meciurile ramase.Sunt si bani mai multi din drepturile de televizare dar si perspectiva unui nou suflu pentru anul viitor.

OVIDIU 62
25th May 2006, 09:04
Pacat de HAGI in rest nu ma intereseaza decat OTELUL.

OVIDIU 62
25th May 2006, 09:05
Am avut si bafta trebuie sa recunosc.

Doctor_Satan
25th May 2006, 17:25
Am avut si bafta trebuie sa recunosc.
Gresit!
Bafta era la 1-0!
Am jucat bine si am avut un portar Vatca intr-o zi mare!
Ce mai vorbim atat, suntem buni!
FORZA OTELUL!

Doctor_Satan
25th May 2006, 17:30
Asa o fi!
Dar daca ar fi sa aleg intre a termina cu victorii sezonul asta si sa ne miscam bine sezonul viitor, eu aleg a doua varianta!
Mie mi-e teama ca nu cumva sa li se urce la cap astora din conducere si sa strige ca vor campionatul si de fapt sa fim la retrogradare! Asta era toata ideea de ce sustineam sa fie ce-o fi in ultimele doua etape!

lolo_grupa_c
31st May 2006, 15:57
sa ne mai lase dl. hagi cu aroganta lui !!!!!foarte bine zis mai devreme:ca jucator foarte bun ...ca antrenor=0.....asta e realitatea

starsteel
31st May 2006, 17:33
Rezultatele confirma din pacate ca Hagi nu are stofa de antrenor. Oricum ramane un simbol al fotbalului romanesc si nu avem dreptul sa-l judecam.

STEELMAN
1st June 2006, 04:08
intradevar avem un doctor mult prea depasit pt secolul in care traim.asta nu inseamna ca stergem cu buretele vreo 25 de ani de activitate in cadrul echipei dar la cerintele care se cer acum in fotbalul modern este complet depasit si nu o zic eu ci si mai multi jucatori.iulica stie de ce!un medic si un preparator italian ar fi o solutie super!

lolo_grupa_c
1st June 2006, 19:31
ca antrenor=DEZASTRU!!!!

OVIDIU 62
3rd June 2006, 22:35
Pana acum am demonstrat ca suntem campionii deplasarilor.Prin victoria de la CONSTANTA am demonstrat daca mai era cazul ca suntem cei mai tari in deplasare.Grigoras cel mai tare din oras are adevaratul merit al acestui retur nebun facut de echipa inimii mele OTELUL GALATI.

OVIDIU 62
3rd June 2006, 22:43
Traditia din acest retur a demonstrat si pentru tine b3bito ca nu avem cu cine juca afara.Suntem campionii deplasarilor la meciurile din retur.Daca la pauza ar fi fost 3,4-0 pentru OTELUL nu ar fi mirat pe nimeni.Consider ca FARUL a scapat ieftin la acest meci iar GRIG chiar daca a jucat acasa a demonstrat ca este un adevarat meserias.Poate la anul ne vom gandi la ceva mai maret pentru un sponsor atat de puternic.

Marius.B
4th June 2006, 08:52
Ne vom gandi la un loc mai sus in clasament si daca sponsorul mai pompeaza ceva bani la bugetul echipei.Daca vrem performanta nu mai putem sta ca si pana acum (sa aducem cu 500.000$ 18 jucatori) ne trebuie un buget mai consistent,cu bani mai multi Marius Stan ar face o treaba si mai buna.

ULTRAS-CT
11th June 2006, 11:44
ati meritat victoria pe care obt. la noi :) dar la anul vom fi dinnou deasupra voastra :D

lolo_grupa_c
13th June 2006, 01:46
ati meritat victoria pe care obt. la noi :) dar la anul vom fi dinnou deasupra voastra :D

stai linistit....om trai si om vedea...dar daca nu pleaca jucatori de la echipa,cam greu vad afirmatia ta.....

Doctor_Satan
13th June 2006, 10:25
Traditia din acest retur a demonstrat si pentru tine b3bito ca nu avem cu cine juca afara.Suntem campionii deplasarilor la meciurile din retur.Daca la pauza ar fi fost 3,4-0 pentru OTELUL nu ar fi mirat pe nimeni.Consider ca FARUL a scapat ieftin la acest meci iar GRIG chiar daca a jucat acasa a demonstrat ca este un adevarat meserias.Poate la anul ne vom gandi la ceva mai maret pentru un sponsor atat de puternic.

Am fi inscris noi multe goluri, dar cu doi mijlocasi pe post de atacanti, n-ai ce face!
Gado rata din 6 metri!
Bine ca am reusit sa inscriem intr-un final!

lolo_grupa_c
19th June 2006, 13:15
avem timp pana incepe campionatul sa reglam si asta...

starsteel
12th July 2006, 22:47
Am unit aici niste threaduri care oricum nu mai sunt de actualitate si nici nu mai pot fi subiecte de discutii din sezonul incheiat 2005/2006. L-am si inchis daca vreti il pot deschide dar parerea mea e ca nu are rost.