PDA

View Full Version : Soft pentru a crea si mixa muzica pe PC



DJ Klaus
11th March 2004, 13:03
Stie cine va care e cel mai tare program de facut si mixat muzica pe PC? Am auzit diferite pareri cum ca E-Jay e pt copii si ca cel mai tare ar fi Reason 2.0! Exista si altele ? Sun t scumpe? :p

jafar
16th March 2004, 19:18
daca esti incepator( ca si mine ) incearca fruity loops studio. e cea mai ieftina varianta(faci rost de demo si dupa aia il crackuiesti sau il cumperi de pe internet cu preturi intre 50$ si 150$ daca-ti permiti). reason e mai bun da-i greu de gasit si daca vrei sa-l cumperi e vreo 500$
vezi www.fruityloops.com

jafar
16th March 2004, 19:26
daca faci rost de reason poate ma ajuti si pe mine
stii cumva vreun loc in bucuresti unde sa pot juca nhl2004 on-line sau in retea(macar). daca stii nu-mi spune ca-mi las toti banii acolo

DJ Klaus
17th March 2004, 09:20
O sa incerc varianta demo dar am mai incercat o varianta demo la e -jay dance si e cam naspa ! Am dat sfoara prin regie si poate fac rost de Reason :yeah:

jafar
18th March 2004, 12:50
e-jay e pt. copii. fruity loops nici nu se compara cu e-jay, e din alta categorie(semi-profi). cel putin asta spun unii producatori mai experimentati(vezi forumul de pe www.drumandbass.ro, gasesti acolo info si despre alte programe de gen). incearca sa-ti iei chip special nr5 aparut acu vreo doua luni si-o sa gasesti pe cd mai multe demouri(asta ca sa-ti faci o idee despre cum se produce muzica pe pc).

RaoulSkin
2nd November 2008, 03:49
Stie cine va care e cel mai tare program de facut si mixat muzica pe PC? Am auzit diferite pareri cum ca E-Jay e pt copii si ca cel mai tare ar fi Reason 2.0! Exista si altele ? Sun t scumpe? :p

E-Jay chiar e pt copii.nici fratemio cai de 17 nu vrea sa auda de el.pt inceput fruityloops e beton..da vezi sa nuti prinzi urechile cai un adevarat studio

RaoulSkin
2nd November 2008, 03:49
E-Jay chiar e pt copii.nici fratemio cai de 17 nu vrea sa auda de el.pt inceput fruityloops e beton..da vezi sa nuti prinzi urechile cai un adevarat studio

Mitza_003
22nd March 2009, 09:41
Reason
Virtual DJ
OTS Audio
Fruity Loops

Adrian81
8th August 2010, 11:05
OTS Audio