PDA

View Full Version : New England Patriots



Pages : [1] 2 3 4

SARBU
18th February 2008, 02:01
Sunt pe-aici fani ai echipeI PATRIOTS?

cycloneclau
18th February 2008, 06:49
Normal ca sunt. Pe langa mine mai sunt si alti cativa.

Crossman
8th April 2008, 13:20
Man, but it's awfully quiet in here....

cycloneclau
8th April 2008, 16:04
You too? The world might be big, but pats fans are everywhere :P

Until the draft we don't have much to speak about ... just some lame free agent signings every now and then ...

r0bby
8th April 2008, 17:22
..the world is little. :D
Hi Gabe!Welcome to the community!:D

r0bby
8th April 2008, 17:29
Nu,e american.Constanta Sharks QB..

eNt
8th April 2008, 19:41
Voi aveti QB? :shocked:

packman_gb
9th April 2008, 19:13
cred ca din Romania cei mai multi, sunt suporterii Pat's!

dumboss_yo
9th April 2008, 19:39
probabil, pentru ca secolul XXI a fost al lor ... pana acum ...

little_earl
9th April 2008, 19:44
vezi dumbo, mai sunt si altii ca tine ... tu tii cu colts pt ca au castigat sb-ul cand ai inceput sa te uiti la fotbal american, altii cu patriots

dumboss_yo
9th April 2008, 19:46
ha-ha ... asteptai ocazia sa ma intepi ...
cand am inceput sa ma uit eu la f.a., Patriots au devenit campioni, invingandu-i pe Panthers ;).
Dar deh, trebuia sa fii tu carcotas, vecine :D!

effect
9th April 2008, 19:53
Eu "tineam" prin 2004 cu Patriots pt ca mi se parea misto numele , bine ca m-am "redresat" la timp :D

r0bby
9th April 2008, 21:43
Voi aveti QB? :shocked:

Da.Ce ai vrut sa zici?

Packman_gb are dreptate,sigur cei mai multi sunt suporterii Pats.:rolleyes:Mai sunt si cei Packers numerosi.:P

little_earl
9th April 2008, 21:48
stai sa vezi dupa sb-ul de anul asta cati fani giants or sa apara :P

Zabriskie
9th April 2008, 22:08
logic ca sunt multi fani patriots, un newbie cand incepe sa urmareasca un sport nou incepe sa simpatizeze fie cu o echipa care e constant contender fie cu echipa unei vedete cu multe reclame la activ, asa e in majoritatea sporturilor mai greu accesibile sau mai putin mediatizate, aici nu e nimeni sa te frece la cap cand esti mic cu meciuri de soccer cu echipa X sau Y :D.

cycloneclau
9th April 2008, 22:50
Io tin cu patriots ca mi-au placut in sezonul 2003 si mai ales in SB-ul cu panthers. Normal ca m-a influentat faza ca au castigat ei. Dar este absolut normal, avand in vedere ca a fost primul meci live la care m-am uitat. In plus s-a terminat in ultimele secunde. Deci n-am avut cum sa nu tin cu ei.

Intre timp, dupa ce am studiat un pic istoria NFL, au inceput sa-mi placa mai multe echipe, Raiders fiind unii dintre favoritii mei, 49ers la fel. Chiar imi pare rau ca le merge atat de rau in ultima vreme.

Dar tot cu prima dragoste raman. I can't help it. Mi-a placut foarte mult defensiva Patriots prin 2003. Anul asta ma bucuram cand ofensiva era turata la maxim. Dar cand vedeam cum scapa defensiva unele placaje si nu reusea sa opreasca echipe destul de slabe, ma cam enerva, fiind obisnuit cu o defensiva ce mergea oarecum ceas. Si-a cam spus cuvantul draftul total esuat de anul trecut din care singurul cu ceva sansa de a juca si de a se dezvolta este "poate" Brandon Meriweather. In rest nu prea vad cine s-ar ridica la nivelul NFL. Sper sa aiba un draft mai bun anul asta. Altfel vremurile bune se cam duc si vor intra si ei in reconstructie. Totusi as vrea sa castige Brady inca un SB, sa aiba 4 ca si alti mari QB din istoria NFL.

Sinisther
10th April 2008, 10:22
for all the Patriots fans out there some "autoritah" from "Mr. Cartmenez" .... http://www.southparkstudios.com/episodes/165704

cycloneclau
10th April 2008, 11:23
Criminal episodu' :yes: The white man's method :ok:

packman_gb
10th April 2008, 15:29
Eu am tinut cu Green Bay Packers, pt ca fost prima echipa de care auzisem, cand eram mic pe la 12-13ani in desene animate, la "Viata cu Louie" :), mi-am dat seama ca e vorba de fotbal american cand i-am vazut ca purtau helmets si jucau cu mingea ovala. Iar in 2003 cand am inceput pasiunea pt. NFL, am vrut sa vad daca e si Packers in liga, si normal ca au fost si Packers au fost si vor ramane mereu in inima mea, apoi am aflat ca joaca unul dintre cei mai buni jucatori din liga la ei.
Pacat anul asta ca ar fi fost mult mai frumos un SB Pats-Packs. O reeditare a SB XXXI-1997. :(. Asta e, poate anu asta va iesi mai bine. :).

A.k.a
10th April 2008, 19:12
Anderson Nebunu' :happy

r0bby
10th April 2008, 19:17
Cine isi mai aduce aminte de schema Anderson? :happy

dumboss_yo
10th April 2008, 20:19
Aceasta schema impresionanta e din SB XXXI ?
Poate posta cineva un link? Hai ca m-ati facut curios ...

A.k.a
10th April 2008, 20:27
Mah, nu imi spune ca nu ai vazut niciodata viata cu Louie? E din desen, e schema lui Anderson Nebunu': in loc de minge paseaza cu pantoful si apoi e liber sa fuga spre endzone :happy

dumboss_yo
10th April 2008, 20:29
aoleooo....da maaaa....gata, gata imi amintesc acum....bineinteles ca am vazut "Viata cu LOUIE" :).
10x pentru improspatarea memoriei :D.

Zabriskie
10th April 2008, 20:31
threadul asta a devenit spammers land :D, poate ca ar fi in beneficiul forumului daca ar fi unit cu offtopicul, pana la urma s-a raspuns la intrebarea de la inceput :)

Life with Louie a fost genial, cred ca se gaseste seria pe site'urile de torrenti, din cate stiu sunt maxim 30 de episoade.

little_earl
10th April 2008, 21:55
incantatoare, hazlie, nebuna e viata .. alaturi de louuuuie :P
ma uitam si eu la asta cand eram mai mic, dar nu tin minte episodul asta :P

Crossman
11th April 2008, 03:11
thanks robby, just happened to chance across this site last week, figured even though everything is in Romanian I'd go ahead and register an account, who knows I might learn some more Romanian this way...

Crossman
11th April 2008, 03:13
Voi aveti QB? :shocked:
SURPRISE, SURPRISE!!!

eNt
11th April 2008, 19:54
SURPRISE, SURPRISE!!!


Riiiiiight...

Crossman
11th April 2008, 22:06
Riiiiiight...

lol, i'll quit spamming now...

packman_gb
13th April 2008, 17:47
A fost bestial "Viata cu Louie", dar daca va aduceti aminte, antrenorul de la Packers era Vince Lombardi. Cand vroia Anderson sa ajunga la el sa ii spuna schema, si la finalul desenului, ii zicea lui Louie ca mai are in "buzunar" si schema "Statuii Libertatii".!!!!!:))

gaby23k
17th January 2010, 19:39
Eu am tinut cu Green Bay Packers, pt ca fost prima echipa de care auzisem, cand eram mic pe la 12-13ani in desene animate, la "Viata cu Louie" :), mi-am dat seama ca e vorba de fotbal american cand i-am vazut ca purtau helmets si jucau cu mingea ovala. Iar in 2003 cand am inceput pasiunea pt. NFL, am vrut sa vad daca e si Packers in liga, si normal ca au fost si Packers au fost si vor ramane mereu in inima mea, apoi am aflat ca joaca unul dintre cei mai buni jucatori din liga la ei.
Pacat anul asta ca ar fi fost mult mai frumos un SB Pats-Packs. O reeditare a SB XXXI-1997. :(. Asta e, poate anu asta va iesi mai bine. :).

si eu tot de ei am auzit prima oara dintre toate echipele de fotbal american, dar pe patriots i-am vazut live intr-un meci cap-coada. a fost dragoste la prima vedere:lol:

dumboss_yo
17th January 2010, 19:58
Packers, Cowboys, Jets si chiar Patriots parca sunt echipele de care se aude cat de cat si pe la noi ... a, si sa nu uitam de vestitele toale cu Raiders :)

andreidan
17th January 2010, 21:27
Imi explica si mie ce i-a apucat pe fani Patriots, acuma in playoff dupa minunata performata a echipei lor, sa faca topicuri?

dumboss_yo
17th January 2010, 21:40
Asta este facut de acum 2 ani, insa a aparut mai sus in lista pentru ca a fost "revitalizat" prin postari noi.

UFO
18th January 2010, 04:06
Imi explica si mie ce i-a apucat pe fani Patriots, acuma in playoff dupa minunata performata a echipei lor, sa faca topicuri?

Topic super vechi... intamplator a postat cineva si de aia a reaparut...
dar ca sa iti raspund mai "acid" asa (nu mi-o lua in nume de rau): tocmai asta inseamna pana la urma sa ti cu adevarat cu o echipa... sa o susti si in momentele mai "negre" ... nu doar atunci cand castiga

@dumboss: da frate..nu stiu ce a fost cu hainele cu raiders... de ani de zile tot vad caciuli si sepci cu ei...si cred ca daca ii intrebi cine sunt aia nici nu stiu ce sport practica. asa am patit eu acu 2 ani cu unu de la mine din facultate: la vreo cateva sapt dupa SB pierdut de NE l-am vazut ca avea o caciula cu Giants.... si i-am zis sa ii dea foc si alte alea (nu pot sa reproduc chiar mot-a-mot aici ce am zis) si se uita omul ca vitelul la poarta noua la mine si nu intelegea ce am cu el :))... dupa ce i-am explicat care e faza a ras si el.

andreidan
18th January 2010, 09:10
Topic super vechi... intamplator a postat cineva si de aia a reaparut...
dar ca sa iti raspund mai "acid" asa (nu mi-o lua in nume de rau): tocmai asta inseamna pana la urma sa ti cu adevarat cu o echipa... sa o susti si in momentele mai "negre" ... nu doar atunci cand castiga


Eu ii sustin pe Titans si acuma, doar ca nu ma pun pe necro sau sa fac topicuri noi ca mai mult rau faci.

dumboss_yo
18th January 2010, 12:52
@dumboss: da frate..nu stiu ce a fost cu hainele cu raiders... de ani de zile tot vad caciuli si sepci cu ei...si cred ca daca ii intrebi cine sunt aia nici nu stiu ce sport practica
Asa am vazut si eu cand eram la liceu pe unul cu o bluza cu Jets si n-avea nicio treaba cu NFL ... ii placea modelul :)

little_earl
18th January 2010, 13:02
si eu sunt sigur ca ombladon n-are habar cine-i brett favre, dar are tricoul lui intr-un videoclip
http://www.youtube.com/watch?v=A8H2klXyhRs

UFO
18th January 2010, 16:34
Eu ii sustin pe Titans si acuma, doar ca nu ma pun pe necro sau sa fac topicuri noi ca mai mult rau faci.

frumusetea unui forum este ca oricine poate discuta orice (atata timp cat este ontopic si discuta civilizat) si nu toata lumea trebuie sa participe la fiecare discutie... in mod normal ar (trebui) putea sa existe cate un topic cu fiecare echipa in care fanii respectivei pot sa discute ce vor ei... de ce te-ar interesa pe tine daca eu as vrea sa discut ce fel de masina are wilfork, sau ce model de manusi poarta moss?
in loc sa fi un hater ai putea sa incepi tu un topic cu echipa pe care zici tu ca o susti

gaby23k
18th January 2010, 20:40
UFO, eu am postat si nu intamplator, am intrat pe forum de putin timp si am vazut topicul...se pare ca am comis o crima, andreidan deja dupa minunata performanta a celor de la patriots sarbatorea , crezand ca fanii acestei echipe o sa intre la culcus. de fapt acum iesim, ca sa se stie ca echipa asta nu e iubita pentru trofeele pe care le ia. poti sa faci un topic cu titans, esti liber, oricine face ce vrea cum a zis si UFO atata timp cat e civilizat si ii respecta pe ceilalti( unii uita des amanuntul asta) . si nu e nevoie sa posteze toti comentarii la toate topicurile, ar fi cam mult timp pierdut doar de dragul de a posta.
ori, cum a zis si UFO, cand e rost de vreo echipa fata de care din diferite motive( voi altceva in viata nu ati gasit decat sa aveti boala pe x sau y echipa?) nu are simpatii, sare fiecare cu cate o declaratie menita sa faca pe unii utilizatorii forumului sa se simta "bineveniti" aici. si se mai intreaba unul dintre moderatori pe nu stiu ce topic de ce vin multi dar putini raman. da, oare de ce?
cossy , tipul care s-a luat de comentatori la meciul vikings-cowboys , a fost singurul de la care am invatat ceva despre fotbal de cand am intrat pe forumul asta, a fost cel care intr-adevar a avut o interventie inoportuna , dar nu toti suntem calculati in declaratii. si cine ii facea observatie? aceia care in alte discutii interveneau la fel de inoportun.
cine nu suporta echipa patriots sau orice alta echipa sa se duca la cursuri de yoga sa le iasa afara energia negativa, sportul asta nu e facut sa ne apucam sa facem antipatii. eu unul deja m-am saturat de subiectul asta

dumboss_yo
18th January 2010, 20:53
cossy , tipul care s-a luat de comentatori la meciul vikings-cowboys , a fost singurul de la care am invatat ceva despre fotbal de cand am intrat pe forumul asta
Si, ma rog, ce ai invatat ?
Toti cei care posteaza in mod constant pe forumul asta iti vor raspunde la orice intrebare, atata timp cat sunt in cunostinta de cauza ... si o vor face pe un ton civilizat, nu intr-un mod "inoportun" ...

si se mai intreaba unul dintre moderatori pe nu stiu ce topic de ce vin multi dar putini raman. da, oare de ce?

Putini ramani pentru ca putini sunt cu adevarat pasionati de sportul asta ... atat de pasionati incat sa se intereseze in fiecare zi sau in mod constant de fenomen ...


cine nu suporta echipa patriots sau orice alta echipa sa se duca la cursuri de yoga sa le iasa afara energia negativa, sportul asta nu e facut sa ne apucam sa facem antipatii. eu unul deja m-am saturat de subiectul asta

Nu inteleg de unde atatea frustrari ... uita-te mai atent si o sa vezi ca asta e spiritul de pe forum, unul fair-play, civilizat, dar in care ne tachinam in limita bunului simt, glumim si ne dam cu parerea, pentru ca fiecare e liber sa spuna ce vrea, sa tina cu cine vrea sau sa antipatizeze pe cine vrea. Chiar nu pricep cum poti face atata caz si sa crezi ca nu respectam sportul sau mai stiu eu ce daca nu sutnem perfect impartiali fata de toate echipele ? Tocmai asta inseamna sa traiesti cu pasiune fenomenul ...
Personal, m-ar tenta un curs de yoga :). Insa energia negativa de care vorbesti nu exista ... nu e genul de "ura" dintre Steaua si Dinamo ... aici e altceva ... aici exista respect si va exista intotdeauna ... Sper ca in cele din urma vei intelege ca nu este deloc cazul sa te agiti atat si ca esti binevenit pe forum ;).

little_earl
18th January 2010, 22:09
am mai avut noi un caz acum ceva timp pe forumul asta, in care un user n-a tinut la glumele si ironiile aduse echipei dallas cowgirls, in frunte cu tony homo.

smack talk is a part of football. nimeni nu trebuia sa puna la suflet astfel de discutii. daca mie imi zice cineva ca ravens sunt niste fatalai si ca ray lewis si ed reed sunt un cuplu de gay, o sa ma bufneasca rasul. alti useri vad ca o iau personal daca cineva face misto de echipa lor favorita sau de jucatorul preferat. atat timp cat cineva nu este jignit direct de catre alt user, nu ar trebui sa avem astfel de discutii.

UFO
18th January 2010, 22:25
yeah.. smack talk..ca smack talk... dar in momentul in care cineva se ia de tine ca fan al unei echipe e altceva... e ideea ca daca nu ai nimic de zis pe un topic..just move on.. de ce trebuie sa "be a hater" (nu stiu cum se poate exprima asta mai bine in lb romana asa ca am sa o pastrez in engl)... iar modul in care fiecare isi sustine echipa e problema lui... uite... eu nu ii suport pe colts de ex dar imi pare bine ca cineva s-a apucat sa faca un topic cu stiri despre ei..pentru ca astfel se pot tine informatii fanii acestei echipe... DAR niciodata nu voi intra acolo sa incep sa o dau in offtopic sa ii intreb de ce mai scriu ei acolo ca nu intereseaza pe nimeni de echipa? e vb de bun simt nu de altceva.

p.s.: if you want to trash talk about them Pats ....get your pads on and i'll meet you on the field :D

gaby23k
18th January 2010, 22:43
Si, ma rog, ce ai invatat ?
Toti cei care posteaza in mod constant pe forumul asta iti vor raspunde la orice intrebare, atata timp cat sunt in cunostinta de cauza ... si o vor face pe un ton civilizat, nu intr-un mod "inoportun" ...

Putini ramani pentru ca putini sunt cu adevarat pasionati de sportul asta ... atat de pasionati incat sa se intereseze in fiecare zi sau in mod constant de fenomen ...


Nu inteleg de unde atatea frustrari ... uita-te mai atent si o sa vezi ca asta e spiritul de pe forum, unul fair-play, civilizat, dar in care ne tachinam in limita bunului simt, glumim si ne dam cu parerea, pentru ca fiecare e liber sa spuna ce vrea, sa tina cu cine vrea sau sa antipatizeze pe cine vrea. Chiar nu pricep cum poti face atata caz si sa crezi ca nu respectam sportul sau mai stiu eu ce daca nu sutnem perfect impartiali fata de toate echipele ? Tocmai asta inseamna sa traiesti cu pasiune fenomenul ...
Personal, m-ar tenta un curs de yoga :). Insa energia negativa de care vorbesti nu exista ... nu e genul de "ura" dintre Steaua si Dinamo ... aici e altceva ... aici exista respect si va exista intotdeauna ... Sper ca in cele din urma vei intelege ca nu este deloc cazul sa te agiti atat si ca esti binevenit pe forum ;).

wow, ma simt mult mai bine, mi-ai luat o piatra de pe inima. tachinari in limita bunul simt. pacat ca e ceva relativ asta. sa traiesti cu pasiune sportul nu inseamna sa il urasti, dar ma rog, fie cum zici tu, cate ceva din ce am spus a fost inteles de cei mai maleabili.frustrarea mea am explicat-o din ce parte vine.
sa vedem, o sa am nevoie de ceva ajutor cand vine draftul, ca pana acum nu am inteles cum decurge
p.s. asigura-te ca atunci cand transmiti un mesaj, acela ajunge sa fie inteles corect de receptor, ca e greu cu comunicarea , mai ales aici, pe calea www-ului

gaby23k
18th January 2010, 22:45
sa te uiti la mesajul lui andreidan si sa imi arati unde e respectul ala si tachinarea fair-play(mesajul cu ce i-a apucat pe fanii...)

Zabriskie
18th January 2010, 23:38
am mai avut noi un caz acum ceva timp pe forumul asta, in care un user n-a tinut la glumele si ironiile aduse echipei dallas cowgirls, in frunte cu tony homo.


haha. steauamania/daniel. quite the character.

andreidan
19th January 2010, 10:03
do not feed the trolls (http://en.wikipedia.org/wiki/Troll_(Internet))... uite na ma fac si eu cuminte si va las in pace.

Pai dupa bataie de 59 la fundul gol, macar sa ma amuz si eu pe forum, ca pe teren am doar speranta intr-un viitor mai indepartat de 2010. Sper sa ma insel.

gaby23k
19th January 2010, 14:01
am mai avut noi un caz acum ceva timp pe forumul asta, in care un user n-a tinut la glumele si ironiile aduse echipei dallas cowgirls, in frunte cu tony homo.

smack talk is a part of football. nimeni nu trebuia sa puna la suflet astfel de discutii. daca mie imi zice cineva ca ravens sunt niste fatalai si ca ray lewis si ed reed sunt un cuplu de gay, o sa ma bufneasca rasul. alti useri vad ca o iau personal daca cineva face misto de echipa lor favorita sau de jucatorul preferat. atat timp cat cineva nu este jignit direct de catre alt user, nu ar trebui sa avem astfel de discutii.
pai atata timp...nu a zis nimeni ca se intampla sa fie personal. partea asta nu o citisem in regulament, ca se poate face misto dar pana in limita jignirii. macar de se spunea de brady ca e iubitul lui BB, la aia nu existau motive de suparare:P

campuscodi
19th January 2010, 14:37
http://www.nesn.com/2010/01/handing-out-some-hardware-for-patriots-performances.html

UFO
19th January 2010, 14:51
frumusel articolul... ar trebui sa fie cate unul pentru fiecare echipa

campnou1957
19th January 2010, 22:37
Am vazut acum finala de conferinta AFC din 2004 in care Manning a dat tot atatea pase lui Ty Law(3 INT) cate i-a dat lui Marvin Harrison :)) E incredibil ce aparare aveau patriotii atunci si cum nimeni nu le statea in cale. Brady a facut atunci un record de victorii consecutive in playoff(10),iar Manning care in sezonul 2004 a aruncat 49 TD(record la acea vreme) in meciul de Divisional Playoffs din Foxborough nu a pasat niciun TD,iar Colts nu a marcat decat 3 puncte(3-20).Pacat ca s-au retras sau au plecat Vrabel,Bruschi,McGinest,Samuel,Harrison,Law,dar poate de la anul defensiva va juca mai bine si patriotii vor ajunge din nou in Super Bowl.

WAX
19th January 2010, 22:55
era si timpul sa apara schimbarile in defensiva, erau cam ,,oldies'' baietzii. dar erau buni :yeah: . eu zic ca in 2-3 ani putem spera la un SB. mai este de lucru la echipa,se observa ca inca nu prea isi cunosc locul in teren,unii (nou venitzii) :mda:

alex2006
20th January 2010, 00:30
Alta mare prostie: cedarea lui Deion Branch ! Cum e posibil sa arunci ca pe o masea stricata un MVP de SB? Nu a dat el foarte multe TD-uri, insa era un WR foarte bun.

gaby23k
21st January 2010, 11:30
pentru plecarile masive nu stiu cine este de vina, nu cred ca au facut-o pentru bani, asante samuel a stat cativa ani , iar dupa SB cu giants a plecat la eagles. avea nevoie de o noua provocare sau ce?

Patriots
24th January 2010, 10:54
pentru plecarile masive nu stiu cine este de vina, nu cred ca au facut-o pentru bani, asante samuel a stat cativa ani , iar dupa SB cu giants a plecat la eagles. avea nevoie de o noua provocare sau ce?

Asante a plecat pentru ca i-a expirat contractul in acel sezon.

codrutc
27th January 2010, 11:58
Baieti, uitati aici un interviu la radio cu Matt Light. Arata ce LT cu capul pe umeri aveti (e drept am si o slabiciune pentru linemen si pentru fosti jucatori de la Purdue:).
Sper sa fie resemnat.
http://sports.espn.go.com/espnradio/player?id=4860280

dumboss_yo
27th January 2010, 12:06
Intr-adevar, foarte cerebral baiatu' :ok:.

SlayerZ
14th August 2010, 18:00
Inca un sezon de NFL tocmai a inceput, sperantele pentru un al 4-lea SuperBowl se reinnoiesc :yeah: Dupa primul meci din presezon cateva impresii:
- Julian Edelman se dovedeste a fi un WR de incredere
- Special team mi-a placut cu cele 2 kickof returnuri si 1 punt return, dar sper ca in timpul sezonului sa nu mai greseasca precum in meciul cu Saints
- Runing game-ul nu ma multumeste, Maroney, BenJarvus Green-Ellis si ceilalti se chinuie , si chiar daca trendul actual in NFL este de a avea 2-3 rb care sa alterneze, eu tot as prefera sa avem la echipa un singur RB, dar unul bun, care sa alerge in permanenta peste 1000yds/sezon
-Nu inteleg de ce nu ii reinnoiesc contracul lui Mankins, OL nu mi se pare chiar asa de solid incat sa-si permita sa piarda un G de talia lui Mankins
- Sper ca defensiva sa se imbunatateasca, mai ales acu ca l-am pierdut pe Ty Warren

Sperante am pentru sezonul care urmeaza, dar nu gandesc departe deocamdata, primul lucru sa ne castigam divizia.

bertro
1st September 2010, 21:05
Pats @ Giants tomorrow night... mwuhahaha.
Sper ca D-ul sa nu fie la fel de jenant ca sapt trecuta.

Si sper ca, daca ajungem iar la un 4th & inches, sa-si aduca aminte Billy ca e PRESEASON, ca nu suntem la Indy, ca inches != 2yds si ca poate sa-i lase pe baietii din ofensiva sa testeze un go for it in situatia asta. Mai bine in presezon decat in practice sau -si mai rau- decat intr-un meci care conteaza. Sau poate a ales punt sapt trecuta ca sa-i dea lui Zoltan mai multe momente de actiune pe teren.

codrutc
2nd September 2010, 03:25
Bertro, nu-ti face sperante prea mari pentru ultimul meci din preseson. Probabil ca vor juca numai cei care se bat pentru ultimele locuri vacante din lot. Brady a jucat in meciul 3 pana in sfertul al 4-lea, e destul zic eu.

bertro
2nd September 2010, 19:44
Clar ca nu ma astept la cine stie ce, dar nu m-ar deranja sa le dam o bataie giants-ilor, just for fun. Am un amic mare fan giants si ar fi pacat sa aiba el motive sa ma tachineze in loc sa am eu :D

bertro
3rd September 2010, 17:30
Shameful game last night... that's all i can say.
Stiu ca am jucat cu bottom of the depth chart pe unele pozitii, dar au fost momente cand m-am intrebat cum naiba au pot fi considerati unii ca fiind jucatori profesionisti. Dupa SNAFU ala de toata jena cu 4th&inches pe goal line de la sf q3 / inceputul q4 am stins tv-ul.

bertro
9th September 2010, 17:02
Tom Brady a avut un accident auto azi dimineata cand se ducea la antrenament. Parea ok imediat dupa, dar acum e evaluat de echipa medicala. Sper ca n-are nimic si o sa poata juca sambata. http://www1.whdh.com/news/articles/local/12002173077017/tom-brady-involved-in-2-car-accident/

Ayrton
13th September 2010, 13:27
inceput frumos dupa scor, n-am apucat sa vad nici rezumatul de pe nfl.com, ca la serv am restrictie, m-am uitat doar la statistici, si stam bine si in ceea ce il priveste pe romanul nostru din nfl, zoli mesko n-a avut decat 1 punt aseara :)

Patriots
13th September 2010, 14:43
Primul meci a aratat cum nu se putea mai bine. Welker a revenit si a reusit 2 TD , running game-ul a mers putin mai bine ca de obicei, Brady e si el intr-o forma foarte buna. In schimb defensiva a permis cam multi passing yards, dar pe parcurs poate se remediaza problema. Saptamana viitoare mergem in NY sa ii infrutam pe Jets. Sper sa plecam victoriosi si din meciul acela.

andi15ro
13th September 2010, 15:03
eu sper sa pierdeti :p

Patriots
13th September 2010, 16:04
eu sper sa pierdeti :p

Voi trebuie mai intai sa demonstrati in seara asta ca sunteti una din favoritele la Superbowl asa cum s-a spus inaintea sezonului. Cat despre meciul din week 2 contra voi , sper sa fie unul pe cinste :D

cycloneclau
13th September 2010, 17:39
Dupa victoria cu Bengals, abia astept meciul cu J-E-T-S sucks sucks sucks :P Nimic nu e mai frumos decat o rivalitate in divizie. Sunt curios pe cineva tine Revis ... Moss sau Welker? :)

nelutuj
13th September 2010, 21:41
Castigam detasat.Baietii ? NY Jets nu sunt asa cum ar vrea ei.
Mai trebuie sa treaca mult pana ajung acolo sus.

dumboss_yo
13th September 2010, 21:42
Sincer, eu nu-i vad pe Jets printre favoritii la SuperBowl. Cred ca in duelul de saptamana viitoare, Pats se vor impune (ce-i drept, nu la fel de usor ca in partida de aseara).

nelutuj
13th September 2010, 21:42
Asa este dumboss yo .

patriot
13th September 2010, 22:34
saracu dumboss yo,ce greu trebuie sa i fie atunci cand ne spune ca o sa castigam..........favorita anul asta o vad tot pe saints,astept cu nerabdare sa i vad pe ravens ca sa mi fac o parere mai aproape de adevar,la dezamagiri as risca un pronostic:colts,jets si eagles

dumboss_yo
13th September 2010, 22:38
saracu dumboss yo,ce greu trebuie sa i fie atunci cand ne spune ca o sa castigam.....

Sa spun nu-mi e, sa vad ca am dreptate da ! :P

bertro
13th September 2010, 22:45
M-am bucurat ca am castigat ieri, dar sa mor io parca am jucat impotriva unei echipe de amatori. No offence pt fanii tigrilor.
Sper ca jocul de sapt asta cu Jetsii sa fie mai entertaining. E fun cand castigam, dar imi place sa fie si momente cand stai cu sufletul la gura ca nu stii ce o sa urmeze. Ieri n-au existat momentele astea. De fiecare data cand Palmer primea snap-ul, stiam ce o sa urmeze: interception, sack sau incomplete. Pacat de el, isi incepuse cariera promitator acum cativa ani de zile.

r0bby
13th September 2010, 23:38
Nu stiu ce meci ai vazut tu aseara insa Palmer a jucat bine(345 yds,2 td,1 int,10 yards rushing),mai ales in 2nd half iar Bengals au avut 428 de total yards in offense.Daca niste amatori au reusit sa faca asta atunci ar trebui sa te ingrijorezi.
Turnovers au schimbat soarta meciului(INT,fumble),bad special teams coverage si poor D.Tom Brady in forma,avand timp in pocket nu e chiar asa usor de oprit,chiar si de JJ si Leon Hall.


De fiecare data cand Palmer primea snap-ul, stiam ce o sa urmeze: interception, sack
Patriots au avut 1 singur sack si o interceptie tot meciul.

In the end,good game Pats.

bertro
14th September 2010, 15:53
Inseamna ca chiar m-am uitat la alt meci :)
Serios vorbind, n-am avut nicio intentie sa ironizez tigrii, doar ca asta a fost feelingul primei jumatati a meciului pt mine. Am incetat sa ma uit dupa pauza, pt ca sincer m-a plictisit prima jumatate. Am fost surprins cand m-am uitat la summary si am vazut ca au recuperat pana la 24 de puncte. In stilul cum mergea meciul ma asteptam la o diferenta uriasa pe final.

dumboss_yo
14th September 2010, 21:20
Am incetat sa ma uit dupa pauza, pt ca sincer m-a plictisit prima jumatate.

Interesant ... un fan Pats care n-a mai vazut echipa intr-un meci oficial de 8 luni renunta sa-i mai priveasca dupa 2 sferturi pentru ca pur si simplu sunt prea buni ...

nelumol
18th September 2010, 11:31
Interesant ... un fan Pats care n-a mai vazut echipa intr-un meci oficial de 8 luni renunta sa-i mai priveasca dupa 2 sferturi pentru ca pur si simplu sunt prea buni ...

cam aceeasi atitudine au avut si fanii la primul meci....., din pacate brady avea dreptate, probabil e nevoie de vreo 3 sezoane cu 2-14 sa apreciem victoriile.

telespectatorul
18th September 2010, 19:23
brady si welker incerti. la jets revis incert.

r0bby
18th September 2010, 23:02
O sa joace toti.

telespectatorul
18th September 2010, 23:07
as fi recunoscator pentru un link la o stire. desigur, si eu ma gandesc ca poate fi o strategie insa nu pot merge pe varianta asta 100%.

r0bby
18th September 2010, 23:43
Pai e o strategie cel putin la Patriots.
Moss e asteptat pe Revis Island.

bertro
20th September 2010, 16:35
wow, that was a bad game! cel putin a doua jumatate.
Brady a reusit sa-si bata recordul personal de cele mai multe incompletes... Era sa arunc sticla de bere prin geam la faza aia din q4 cand aveam 1st & 10 pe linia de 20 a NY si Brady a fost sacked si a pierdut si posesia... grrrr

http://assets.nydailynews.com/img/2010/09/20/alg_jets_bills.jpg

Felicitari pt fanii Jets. Au meritat sa castige.

patriot
21st September 2010, 02:21
acolo unde aparare nu e nimic nu e,au jucat catastrofal a 2 a parte,cu asa joc nu ajungem nicaieri,nu se poate ca o chifla sa arunce 3 td adica cele mai multe de cand e in nfl,l am facut mare pe sanchez,inca nu mi revin,dar sper sa moara si capra vecinului

codrutc
22nd September 2010, 02:45
Veste proasta pentru voi baieti, si sa stiti ca nu sar in sus de bucurie pentru ca urasc accidentarile.

Se pare ca Kevin Faulk are "torn ACL".
http://www.boston.com/sports/football/patriots/extra_points/2010/09/faulk_has_torn.html

bertro
22nd September 2010, 16:29
Yup, not fun. Hope Green-Ellis steps up to the plate and delivers...

bertro
23rd September 2010, 16:53
It's official: Faulk placed on injured reserve. Goddammit!

bertro
27th September 2010, 16:22
Yup, as I had predicted/hoped, Green-Ellis _DID_ deliver, big time!
La inceput ma cam enervase faptul ca se tot insista pe running game (imi place mai mult sa vad pase), dar a fost o reteta reusita. Ma asteptam la un meci de minim 21 pcte diferenta (in favoarea Pats), dar a fost suprinzator de intens. Nici fanilor Bills nu le vine sa creada, si cred ca nici echipei, ca aveau unii la un moment dat niste mutre surprinse :) Din pacate, cele 30 de puncte reusite de Bills s-au datorat faptului ca nu avem aparare. Asa tackling si coverage ma asteptam sa vad la meciuri de liceu, nu la una dintre cele mai tari echipe din liga.

All in all.. beton meci. Am stat cu sufletul la gura pana in ultimele minute. N-a fost ca meciul cu Jets, cand am sucked constant si era clar ca pierdem, si nici ca meciul cu Bengals, unde era clar ca o sa castigam si deja nu prea mai era spectacol.

Felicitari Bill-ilor pt felul cum au jucat si... GO PATS!!!

dumboss_yo
27th September 2010, 19:48
Ar trebui sa fie ingrijorator pentru Pats ca a permis 30 de puncte ofensivei lui Bills. Daca nu remediaza problemele, oare ce vor face cand vor intalni o ofensiva cu adevarat puternica ?

bertro
27th September 2010, 20:17
Daca nu remediaza problemele, oare ce vor face cand vor intalni o ofensiva cu adevarat puternica ?
O s-o belim big time, scuzati limbajul. Ieri am avut noroc ca ofensiva noastra a fost super puternica prin trio-ul Brady-Moss-GreenEllis si n-am pierdut posesia prea des.
Practic, apararile ambelor echipe au fost atat de slabe incat aproape de fiecare data cand lua o echipa posesia, mergea neoprita pana in red zone si inscria un TD sau FG. Norocul nostru a fost ca am avut ultimii posesia :)

Daca nu incepem sa get our act together pe linie defensiva, nu ne vad iesiti din regular season. Suntem 2-1 acum, dar vorba ta, ne asteapta meciuri grele.

SlayerZ
28th September 2010, 10:55
Ce defensiva jalnica avem, mai ales pentru o pretendenta la playoff, mai ales secondary-ul mi se pare slab, lipsit de experienta.
Ce m-a surprins pozitiv a fost linia ofensiva, totusi doar 2 sackuri in 3 meciuri nu e rau, mai ales ca lipseste Mankins, si m-au surprins si cei 2 TE luati in draft se descurca excelent pana acum.

nelumol
5th October 2010, 12:22
Mare victoria cu Miami mai ales la forma pe care o arata Jets, incurajatoare revenirea defensivei si mai ales forma echipei speciale. In ceea ce priveste ofensiva.......destul de slab, sa speram ca bye weekul va fi bine folosit pentru ca nu putem ajunge in playoff cu forma de acum.

bertro
5th October 2010, 17:31
Mama, tocmai facusem cu ou si otzet defensiva sapt trecuta si uite ce-au facut!! WOW. :yeah: Mi-a placut cum s-au golit tribunele prin Q4... si-au dat seama fanii delfinilor ca nu mai au la ce sa spere de la meciul ala, desi au bagat o gramada de yards pe ofensiva.

patriot
5th October 2010, 18:19
sa fim seriosi,apararea e la fel de slaba,atacul n a mers deloc dar ne a salvat echipa speciala

dumboss_yo
5th October 2010, 21:15
Mama, tocmai facusem cu ou si otzet defensiva sapt trecuta si uite ce-au facut!! WOW. :yeah:

Ce-au facut ?! Dolphins s-au batut singuri, nu i-a oprit "magica" defensiva din NE (dintre cele 3 interceptii, 2 au venit pe greselile uluitoare ale lui Henne, nu pe maiestria jucatorilor din apararea Pats; chiar si la cea la care LB s-a intins si a prins, QB-ul a aruncat cu viteza melcului, in stilu-i carcateristic). Cu putina rabdare si concentrare, Miami ar fi marcat lejer inca 2-3 TDs. Duelul echipelor speciale a inclinat balanta, nu defensiva Pats care a permis aproape 400 de yarzi..

cojanu
5th October 2010, 23:07
sunt 100% de acord cu dumboss, acum 2 ore am vazut tot meciul (sa nu credeti ca vorbesc din higlightsurile de pe nfl) si nu mi s-au parut deloc asa magnifici.
ca si statistici Total Net Yards 265 - patriots si Total Net Yards 400 Dolphins ... unde pui ca henne a aruncat 3 int :)) si thigpen inca 1 :))))
dolphins au fost si mult mai eficienti la 3rd down 65% (vs 45%) si ar mai fi cateva statistici in favoarea lor, mai putin la Special Teams :D

patriot
5th October 2010, 23:46
pats si colts au defensivele varza,astept cu nerabdare meciul direct

cycloneclau
6th October 2010, 10:55
Cu ce-i de vina ofensiva Patriots, ca cei de la Special Teams au marcat 2 TD-uri si au castigat teren, nelasand loc ofensivei sa-si faca yards? :) Recunoasteti ca va e ciuda :D

PS: n-am vazut meciul, dar am mai ascultat pe Patriots.com cate ceva

Ayrton
6th October 2010, 11:31
eu am vazut aseara tot meciul in reluare pe Sport 1 si cu parere de rau recunosc ca defensiva nu a fost cu nimic mai breaza decat altadata, a avut noroc Nincovivh cu 2 interceptii la Henne, in rest am cam suferit. totusi, e loc de imbunatatiri, chiar daca Belichek era tare multumit de ce a vazut pe teren, la rece o sa isi dea seama ca densive line nu a avut mari reusite. in urmatoarul meci, de peste 2 sapt jucam acasa, si acolo ofensive line va castiga meciul, abia peste 3 saptamani va urma o deplasare unde defensiva va trebui sa castige cu adevarat meciul.

Patriots
6th October 2010, 12:00
Probleme din defensiva si ofensiva pot fi rezolvate pe parcurs. Apar la orice echipa. Important e ca am castigat meciul si nimic mai mult.


Ce parere aveti de faptul ca Pats se gandesc sa il dea pe Moss la Vikes? Mi-ar fi placut sa il vad pe Moss retragandu-se din activitate la echipa noastra. Ar fi pacat sa nu ii oferim un contract nou.

dumboss_yo
6th October 2010, 12:25
^ Pai Billy-boy, care ca intotdeauna stie ce face, se gandeste ca va construi o noua defensiva magnifica din acesti pusti si nu are nevoie de WR de valoarea lui Moss ;).

Cu ce-i de vina ofensiva Patriots

Noi vorbeam de defensiva, care nu pare sa-si fi revenit, in ciuda a ceea ce sustin unii si in ciuda extazului in care sa afla marele antrenor din NE.


sunt 100% de acord cu dumboss

ZEN ! :D

bertro
6th October 2010, 16:09
Noi vorbeam de defensiva, care nu pare sa-si fi revenit, in ciuda a ceea ce sustin unii
Eh, ma bucuram si eu dupa performantele jalnice din meciurile anterioare. E ca atunci cand ai o Dacie care se strica in fiecare zi si esti in extaz si-ti vine s-o pupi cand reuseste performanta sa mearga o saptamana fara probleme :)

PS: faza cu Moss sucks big time... dar se pare ca nu e doar opera managementului, ci si dorinta lui Randy:

The Boston Herald, citing an unnamed source, reported on Tuesday that Moss wanted out of New England after a Week 1 win on Sept. 12, telling his agent to ask the Patriots to trade him.

Patriots
6th October 2010, 16:20
Gata , e confirmata treaba cu Randy. Mare pacat :( Nu stiu cat de multe pase va primi la Vikes cu Favre acolo, dar eu ii urez sa aiba un sezon cat mai bun pentru ca merita :ok: Unul din cei mai buni WR din toate timpurile.

Ayrton
6th October 2010, 17:01
pt o optiune in draft in runda 3... imi pare sincer rau ca pleaca...

UFO
6th October 2010, 17:06
This sucks :(

codrutc
6th October 2010, 19:55
Nu se stie cum va situatia fara Moss, s-ar putea sa nu fie asa rau precum se crede. Sa nu uitam ca New England au castigat superbowl-uri cand nu aveau pe nimeni ca Moss si nici macar running game deosebit.
Ce-i drept aveau aparare iar aceasta de acum este foarte tanara, inca in formare.
Ce am observat este ca Belichick continua sa acumuleze picks in draft. Acum cred ca Patriots au cate 2 in fiecare runda din draftul de la anul.
Probabil se merge pe ideea de intinerire a lotului si de acumulare de jucatori valorosi pentru a se pune baza succesului pe termen lung.
Mi se pare oarecum riscant intrucat Brady, ca si Manning nu vor juca o vesnicie, iar un QB ca Brady este greu de gasit, indiferent cate draft pick-uri ai, gasirea unui QB foarte bun este in mare parte loterie.
Ar trebui sa fie o preocupare sa fie inconjurat de cei mai buni jucatori acum , nu peste 2 ani. Sa nu uitam ca Brady a suferit deja o accidentare majora, se mai poate intampla oricand.

In fine, e o parere, dar cum eu nu ma pricep la football iar Belichick mai mult ca sigur da, e posibil sa se dovedeasca gresita in viitorul foarte apropiat.

gaby23k
6th October 2010, 21:00
imi explicati si mie va rog fenomenul de "trade"? dai un jucator altei echipe pentru un loc mai bun in draftul urmator? asta e toata smecheria ?

SwedishMafia
6th October 2010, 21:12
pt o optiune in draft in runda 3... imi pare sincer rau ca pleaca...
De ce?L-au cedat pt ca nu i-ar fi prelungit contract.Sa ziceti mersi,c-ati gasit o echipa care sa-l ia.Nu e vorba de valoare,ci de contract.Asa,macar ati prins draft pick.

Bronco
6th October 2010, 21:19
imi explicati si mie va rog fenomenul de "trade"? dai un jucator altei echipe pentru un loc mai bun in draftul urmator? asta e toata smecheria ?

Nu neaparat. Sunt zeci de motive pentru care un jucator ajunge sa fie cedat unei echipe.
Uite, un caz... Jay Cutler. Traded la Bears la schimb cu Kyle Orton si cateva pick-uri in draft.
In cazul lui Randy Moss... Patriots nu i-ar fi prelungit contractul in primavara, asa ca au scapat de el acum, cand au putut sa ceara la schimb un pick in draftul de la anul. Daca il lasau sa plece in primavara, Patriots ar fi obtinut pe el un draft pick in draftul din 2012, ceea ce se pare ca nu i-a convenit lui Belichick.

gaby23k
6th October 2010, 21:35
Nu neaparat. Sunt zeci de motive pentru care un jucator ajunge sa fie cedat unei echipe.
Uite, un caz... Jay Cutler. Traded la Bears la schimb cu Kyle Orton si cateva pick-uri in draft.
In cazul lui Randy Moss... Patriots nu i-ar fi prelungit contractul in primavara, asa ca au scapat de el acum, cand au putut sa ceara la schimb un pick in draftul de la anul. Daca il lasau sa plece in primavara, Patriots ar fi obtinut pe el un draft pick in draftul din 2012, ceea ce se pare ca nu i-a convenit lui Belichick.

ok, merci.

Ayrton
6th October 2010, 21:53
De ce?L-au cedat pt ca nu i-ar fi prelungit contract.Sa ziceti mersi,c-ati gasit o echipa care sa-l ia.Nu e vorba de valoare,ci de contract.

asta e clar, ce nu mi-e clar e de ce nu i-au facut o oferta de prelungire; moss inca 2-3 ani era un wr ce asigura si deep pass, si tinea oamenii pe el si avea si welker teren liber pt pasele scurte... chiar asa de grav se depasea plafonul salarial?

Zabriskie
6th October 2010, 22:14
In NFL era hard salary cap, nu aveai voie sa il depasesti. Sezonul asta nu mai exista pt ca a exirat CBAul si trebuie negociat altul.

Tradeul lui Moss a fost declansat in mare parte de atitudinea lui, probabil si-a dat seama ca nu o sa primeasca extensie si, in stilul caracteristic, si-a propus sa strice atmosfera. Si toata lumea stie cat de priceput e la asta. Belicheat probabil a zis "fuck you Randy, I don't need this shit, i can win without you" (desi asta suna mai mult a ceva ce ar zice Rex Ryan). Asta e cea mai plauzibila explicatie, nu are rost sa il dai dupa 4 meciuri pt un 3rd round pick, oricum primeau un pick pe el la anul, 3rd sau 4th rounder, daca pleca singur la vara, dar cand ai ocazia sa scapi de un viitor cancer nu stai pe ganduri.

WAX22
6th October 2010, 23:33
moss trebuia tzinut pana la finalul sezonului. mare greseala ca i-au dat ,,viteza''. sunt tare curios sa vad cu cine il va inlocui???

Ayrton
7th October 2010, 00:08
daca nu semneaza cu alt wr probabil ca Brandon Tate va fi titular

Ayrton
7th October 2010, 00:23
This is the list of the Patriots draft picks going into the 2011 NFL Draft:

Updated: Oct/6/2010

1st Round
1st Round (OAK – Richard Seymour)
2nd Round (CAR – 2010 3rd Round)
2nd Round
3rd Round (MIN – Randy Moss)
3rd Round
4th Round
4th Round (DEN – Laurence Maroney)
5th Round
6th Round (NO – David Thomas)

probabil va mai da Belichick cat de curand ceva optiuni pt alti jucatori, oricat de talentati ar fi jucatorii din clasa 2011 tot nu poate lua atatia debutanti...

codrutc
7th October 2010, 02:26
imi explicati si mie va rog fenomenul de "trade"? dai un jucator altei echipe pentru un loc mai bun in draftul urmator? asta e toata smecheria ?

Trade este cand un jucator se transfera la o alta echipa. Echipa la care se duce este obligata sa-i plateasca salariul pe care-l avea la fosta echipa. Echipa care-l da primeste ceva in compensatie, nu neaparat un pick in draft, poate sa fie si un alt jucator. Totul depinde de valoarea jucatorului si de cata nevoie are echipa care-l vrea de el. In general in NFL draft picks sunt foarte importante, chiar si in runda a 2-a, 3-a sau a 4-a si nu se cedeaza asa usor.


Hei, eu am citit undeva un zvon cum ca Pats ar fi interesati de Vincent Jackson de la Chargers, la schimb fie cu Logan Mankins sau cu unul din draft pick-urile pe care le au la dispozitie din belsug.

Muggs
7th October 2010, 11:10
Belicick trebuie sa fie idiot tare. Si el si Kraft ! Unde vreodata ai auzit sa dai trade la un Hall of Famer pentru un 3-rd round pick ! ! ! Chiar si fiind in ultimul an de contract, chiar si cu asa zisele probleme facute in vestiar, chiar si la 33 ani! Omu si-a manifestat intentia de a continua alaturi de Pats si nimeni nu la bagat in seama !
De 2 ani de zile, BB acumuleaza pick-uri in draft si face exact NIMIC cu ele ! Ajunge sa le dea release la toti 2-nd and 3-rd rounderi din ultimii 3-4 ani.
Singura speranta pentru sezonu asta era ofensiva, pentru ca defensiva este in reconstructie, acum s-a dus pe apa sambetei si jumate din ofensiva.
Anu asta avem cate 2 optiuni (in momentul de fata) in fiecare dintre primele 3 runde ale draftului . Probabil ca BB o sa faca trade cu primele 2 runde, ca sa obtina MORE PICKS in anii viitori .
Conducatorii echipei asteia parca nu au nimic in cap, de 3 ani de zile, tot incearca ceva de viitor, nu le iese, si cel mai rau este ca nu se gandesc ca Brady is getting older.

Ayrton
7th October 2010, 15:09
Vincent Jackson vrea contract de 30 milioane $ bani garantati. Banuiesc ca e doar un zvon pt a inchide gura fanilor Pats si de a accepta plecarea lui Moss.
E drept, are parca in jur de 27 de ani, deci cu 6 mai putini ca Moss, daca s-ar face ar fi binevenit.

patriot
7th October 2010, 15:09
nici nu mi vine sa ma mai uit la meciuri,o greseala ca asta o sa coste mult,pacat ca ne facem singuri rau

Patriots
7th October 2010, 15:36
nici nu mi vine sa ma mai uit la meciuri,o greseala ca asta o sa coste mult,pacat ca ne facem singuri rau

Nu iti mai vine sa te uiti la meciuri pentru ca a fost luata decizia asta ? Daca erai suporter Steaua ce mai faceai ? Belichick a mai facut greseli in cariera lui de antrenor , asta e. Dar totusi cate SuperBowl-uri a castigat omul asta cu Patriots? Sa ii dam totusi credit macar pentru asta, chiar daca nu este meritul lui in totalitate pentru aceste victorii din SB.

Muggs
7th October 2010, 15:39
nu cred ca avem nevoie de un jucator problematic ca vincent jackson care pe deasupra mai vrea si 30 mil.
Eu as lasa sezonul asta asa cum e, poate se ridica vreun wr dintre cei tineri iar in draft as incerca sa il iau pe aj green de la uga.

cycloneclau
7th October 2010, 15:50
Team-first philosophy ... nu-ti convine organizatia, pleci. Abordarea mi se pare foarte buna (personal vorbind), ca nu ajungi sa castigi SB-uri la sfarsit, asta e alta mancare de peste.

Din cauza salariilor tot mai exorbitante, echipele castiga foarte greu mai multe SB-uri la rand sau in aceeasi decada.

SwedishMafia
7th October 2010, 16:42
Nu inteleg de ce va agitati atata.Moss are si el o varsta.Uitati-va cate pick-uri aveti in primele 3 runde din draft..:mda: Bill it aint stupid(exceptie faza aia cu 4th down vs colts :happy)Prioritatea lui kraft,era sa-l semneze pe Brady.Done that.Apoi mai aveti unu care raspunde la numele de WES WALKER.;)

patriot
7th October 2010, 16:57
Nu iti mai vine sa te uiti la meciuri pentru ca a fost luata decizia asta ? Daca erai suporter Steaua ce mai faceai ? Belichick a mai facut greseli in cariera lui de antrenor , asta e. Dar totusi cate SuperBowl-uri a castigat omul asta cu Patriots? Sa ii dam totusi credit macar pentru asta, chiar daca nu este meritul lui in totalitate pentru aceste victorii din SB.
spuneam ca sunt dezamagit cat despre steaua,voi reveni pestadion cand va pleca berbecu becali

Patriots
7th October 2010, 17:42
spuneam ca sunt dezamagit cat despre steaua,voi reveni pestadion cand va pleca berbecu becali

Iti dai seama ca am pierdut un jucator valoros , dar Bill stie el mai bine ca noi. Parerea mea .

Offtopic : chiar nu stiam ca esti stelist cand am pus intrebarea aia :)))

bertro
7th October 2010, 18:55
Nu inteleg de ce va agitati atata.Moss are si el o varsta.Uitati-va cate pick-uri aveti in primele 3 runde din draft..:mda: Bill it aint stupid(exceptie faza aia cu 4th down vs colts :happy)Prioritatea lui kraft,era sa-l semneze pe Brady.Done that.Apoi mai aveti unu care raspunde la numele de WES WALKER.;)
Mda, Welker o sa fie acuma tinta principala a D-ului advers. Oricum, pe masura ce tot aflu informatii, incep sa inteleg mai bine rationamentul lui Bill: team first. Si, dupa cum am mai zis, se pare ca divortul a fost mutual. Poate linistea adusa echipei o sa se dovedeasca mai productiva decat sa ai pe teren un Moss ale carui toane, implicare si performanta (chef, de fapt) nu le poti prezice intr-un mod reliable.
Atmosfera "toxica" intre Randy si Bill/Kraft/echipa/whoever trebuia prevenita si/sau tratata de mult. Deja in sezonul asta se ajunsese la stadiul terminal de "boala lunga, moarte sigura" si poate e mai bine ca au transat situatia acum decat s-o lase sa se degradeze si mai tare.

bertro
7th October 2010, 19:35
Receiver Randy Moss and New England Patriots quarterbacks coach Bill O'Brien were involved in a heated exchange at halftime of the team's victory Monday over the Miami Dolphins, according to player sources.

The locker-room exchange, described as an "outburst" by one player, came two days before the Patriots traded Moss to the Minnesota Vikings for a 2011 third-round draft choice, and could have contributed to the team's decision to make the deal.
http://sports.espn.go.com/boston/nfl/news/story?id=5655198&campaign=rss&source=NFLHeadlines

naspa cu "primadonele" astea...

Patriots
7th October 2010, 20:29
http://sports.espn.go.com/boston/nfl/news/story?id=5655198&campaign=rss&source=NFLHeadlines

naspa cu "primadonele" astea...

Primadona, primadona , dar e unul din cei mai buni in ceea ce face :D Oricum a fost placut sa il avem la echipa 3 sezoane si inca alte 4 etape din sezonul asta.

bertro
7th October 2010, 23:02
Primadona, primadona , dar e unul din cei mai buni in ceea ce face :D Oricum a fost placut sa il avem la echipa 3 sezoane si inca alte 4 etape din sezonul asta.

Asta e clar. Dar ar fi fost beton sa fie si super-bun dar si mai docil (for lack of a better word)... adica sa poata ramane cu noi mult si bine :)

Din pacate, purple is his new color now... Dar o sa-i pastrez poza in avatar, for ole times' sake.
http://sharing.myfoxdc.com/sharekmsp//photo/2010/10/06/randy-moss-84-vikings_20101006124727_320_240.JPG

Muggs
8th October 2010, 09:33
Nu inteleg de ce va agitati atata.Moss are si el o varsta.Uitati-va cate pick-uri aveti in primele 3 runde din draft..:mda: Bill it aint stupid(exceptie faza aia cu 4th down vs colts :happy)Prioritatea lui kraft,era sa-l semneze pe Brady.Done that.Apoi mai aveti unu care raspunde la numele de WES WALKER.;)

Belicick degeaba are atatea pick-uri in 2011 draft pentru ca nu le va folosi niciodata pe toate. 1 la mana, ar fi mult prea multi rookie tinand cont si de cei care sunt in echipa azi, 2 la mana va face trade-uri (proaste) ca sa obtina mai multe pick-uri in drafturile urmatoare.
Incep sa am mari indoieli in privinta deciziilor lui .

In caz ca nu vom face nici o miscare sa suplinim absenta lui Moss sau achizitionare unui DT pana se termina perioada de trade, e clar ca lumina zilei ca cele 2 first roundere din 2011 ar trebui sa se incline spre aceste pozitii.

cycloneclau
8th October 2010, 10:57
Tactica lui Belichick a fost mereu de a cobori in draft pt a lua jucatorii pe care chiar ii vrea. Cu cat poate sa-i ia mai tarziu, cu atat mai bine, pt ca dau mai putini bani.

Daca stau sa ma gandesc putin, cel mai inalt draft pick in ultimii 2-3 ani a fost Jerod Mayo (un jucator excelent). In rest au coborat mult.

Muggs
8th October 2010, 11:21
yup, pana si anu trecut au coborat cateva pozitii in 1-st round ca sa il ia pe McCourty. Totusi, de 3-4 ani draftul pentru Pats cu 2-3 exceptii a fost DEZASTRUOS.

SwedishMafia
8th October 2010, 17:08
Draftul e mai mult o loterie.Nu intotdeauna 1st round = super-jucator.Nici macar 1st pick nu e certitudinea ca ai luat un franchise player.

bertro
8th October 2010, 20:12
Patriots quarterback Tom Brady recently was in touch with Seattle Seahawks receiver Deion Branch about the possibility of having him rejoin New England to fill the void created by the trade of Randy Moss to Minnesota, a league source told the Boston Globe.
The source also told the Globe that Brady had been in touch with Branch during the past week because he knew the Moss trade was in the works. And according to the Boston Herald, the Patriots and Seahawks have had preliminary talks about the possibility of a Branch trade.

http://sports.espn.go.com/boston/nfl/news/story?id=5661743&campaign=rss&source=NFLHeadlines

SwedishMafia
11th October 2010, 03:07
Before he was traded to the Minnesota Vikings, Randy Moss(notes) got into a catfight with Tom Brady(notes) about, all of things, his facial hair.

According to Charley Casserly of CBS, Brady and Moss had a verbal altercation before the trade and that the pair had to be separated. During the spat, Brady told his receiver to shave his beard. Moss responded that Brady should cut his hair, because he looks like a girl.

[Rewind: Brady says his wife Gisele won't let him cut his hair]

Gentlemen, gentleman; both your follicle-stylings look awful. Brady telling Moss that his hair looks bad is like Creed telling Nickleback that they're lame. Takes one to know one.

What do you think?
http://sports.yahoo.com/nfl/blog/shutdown_corner/post/Moss-and-Brady-argued-about-whose-hair-looks-wor?urn=nfl-275875
:happy

Muggs
11th October 2010, 09:45
sounds like bullshit :D

Ayrton
11th October 2010, 11:47
barfe ieftine... deci nu doar prostport si gesepe inventeaza porcarii :D

Zabriskie
11th October 2010, 13:16
"Gentlemen, gentleman; both your follicle-stylings look awful. Brady telling Moss that his hair looks bad is like Creed telling Nickleback that they're lame. Takes one to know one."

This is gold.

Muggs
12th October 2010, 09:21
http://www.nfl.com/news/story/09000d5d81b4180e/article/seahawks-ship-branch-back-to-patriots-for-fourthround-pick?module=HP_headlines

Branch to Pats again. Pats aveau nevoie de un receiver cu experienta langa tinerii nostrii wr. Nu stiu cat de mult ne va ajuta, nu l-am urmarit in ultimul timp, insa sper sa aduca un plus ofensivei.

Ayrton
12th October 2010, 10:16
cam prea tarziu, este mai mereu accidentat, statisticile sale sunt slabe in ultimii ani. si vad ca ia 11.5 milioane $ pe doi ani. mult prea mult, dar asta nu ma intereseaza, bugetul nu e treaba mea.
in fine... sa vedem cata vreme il vom regreta pe Moss. pt ca de regretat il vom regreta cu siguranta.

bertro
12th October 2010, 22:00
E oficial: s-a terminat sezonul pt Nick Kaczur (de fapt, nici n-a inceput vreodata). Tocmai l-au pus pe IR, pt ca locul pe care il pastrasera in roster pt el sa fie ocupat de Branch.

codrutc
12th October 2010, 22:14
Hai ca Brady si-a luat inapoi jucaria, ma refer la Branch. Nu-i rau deloc sa recuperezi un fost Superbowl MVP. Se pare ca s-a luat decizia de a se reveni la jocul de posesie care a dat roade in anii de succes (2001-2004).

cycloneclau
15th October 2010, 10:12
Intr-un fel ma bucur ca nu va avea un WR catre care sa forteze mingea in orice situatie (single-, double-, triple coverage). Cu Jets din cauza asta am pierdut. Cred ca daca juca Revis pana la sfarsit, era mai bine :P

Sincer nu-mi pot imagina ca ofensiva va merge prost, avand in vedere toti WR/TE prezenti in roster: Welker, Edelman, Tate, Hernandez, Gronkowski. Cat despre Branch, ramane de vazut, nu prea am incredere in jucatori care sunt mereu accidentati.

Important e sa dea drumul la minge cat de repede Brady, mai ales impotriva lui Ravens. Abia astept duminica :D

SwedishMafia
15th October 2010, 10:37
Aveti idee, daca Brady va juca in continuare filmului Braveheart http://www.upload.ro/3030/4110/123522mel-gibson-braveheart.jpg (http://www.upload.ro) Oridecateori il vad, am aceasta senzatie....
Daca s-ar tunde,ar semana ff bine cu http://www.upload.ro/3030/4110/123643dexter-main.jpg (http://www.upload.ro) ignorati sangele!:P

nelumol
15th October 2010, 13:24
Cedarea lui Moss la prima vedere pare o ineptie mai ales in conjunctura actuala in care singurul meci mare castigat a fost de catre echipa speciala. Se va pierde dimensiunea adancime. Pe de alta parte in ultimul timp si intr-o foarte mare parte din meci Moss alerga pe o singura ruta si-si alegea singur tactica si perioadele de meci in care se implica 100%, se baza mult prea mult doar pe inaltime si indemanare. Branch pe de alta parte este genul de WR care nu fcae big plays dar e foarte bun pentru pase scurte si sigure la care se adauga si chimia pe care o are cu Brady.
Problema este ca Welker mi se pare mai complet pe acest tip de joc. In acest moment ofensiva noastra va pune foarte mare presiune pe secondary-ul defensivelor adverse fara sa forteze big playuri.
Cum va balansa aceste aspecte Belicyk va fi hotarator, sper doar ca aceste mutari sa se fi facut planificat si nu datorita unor certuri interne...., cunoscand istoricul organizatiei nu vom afla niciodata adevarul 100%.

dumboss_yo
15th October 2010, 13:44
Dar te-ai gandit ca ofensivele isi vor permite ceva mai multe riscuri pe pasa lunga, acum ca Moss nu mai e acolo? Consecinta imediata va fi aceea ca Welker va fi tinut mai strans pe rutele lui scurte. Ramane de vazut cum vor negocia Brady si coordonatorul ofensivei, pentru ca ar putea de asemenea sa speculeze din cand in cand "lejeritatea" pe acoperirea zonei deep si concetrarea pe cea de 5-15 yarzi.
Oricum, va fi foarte interesant de vazut cum va arata Pats in atac in urmatoarele saptamani.

nelumol
15th October 2010, 13:59
Exact la asta m-am referit cand am spus ca depinde de Belichick cum va balansa lucrurile, rutele scurte vor fi mai aglomerate, in mod evident defensivele se vor concentra mai mult pe secondary, mai mult de atat runningul inca e departe de ceea ce ne-am dori, pe pozitia de TE ne bazam pe Hernandez care desi a aratat semnale pozitive inca mai are mult pana departe....., toate aceste lucruri ma fac putin optimist in ceea ce priveste acest sezon (mai ales cand ma uit la defensiva). Acel big plan speram ca tine cont de sezonul urmator, acest sezon pare unul compromis din pacate.......

nelumol
15th October 2010, 14:02
Un articol interesant dar cu care nu sunt de acord: http://www.nfl.com/news/story/09000d5d81b52fd3/article/moving-on-without-moss-part-of-plan-for-bigpicture-patriots?module=HP_cp2
Daca a fost o mutare planificata, aceasta nu s-ar fi facut in week 5....

bertro
15th October 2010, 22:58
Saracu' Brady... pana si Justin Bieber si-a batut joc de freza lui intr-un song :)

"Sack like a sacker, Call up Mr. Brady, Tell him leave his hair to the guy that sings Baby."

http://content.usatoday.com/communities/thehuddle/post/2010/10/justin-bieber-mocks-tom-bradys-hairstyle-in-new-song/1

Muggs
17th October 2010, 11:48
wtf is bieber ?

WAX
17th October 2010, 19:50
un ,,Adrian copilu' minune'' de-a lor :P

cycloneclau
18th October 2010, 12:24
Pareri despre noua ofensiva impotriva uneia din defensivele bune ale ligii (pana acum)?

Brady a avut timp la majoritatea fazelor, desi au recurs foarte mult la pase scurte ( WR screens de m-am plictisit :P ).

Defensiva s-a tinut bine mai spre sfarsit si mai ales in OT. Ce ma enerveaza cel mai mult la partea asta este lipsa de pass rush, mai ales in situatii de 3 man rush cand toti 3 DL fac bull rush. Si nici in rest n-am vazut mare lucru, tehnic vorbind, in afara de cateva spin moves (de toata jena).

A mai observat cineva ca nu avem niciun "true" FS? Parca sunt 2 SS, care stiu doar sa placheze ... Meriweather placand de multe ori ilegal si o face si intentionat de multe ori. Probabil va primi o amenda pt lovitura aplicata lui T. Heap. Ma mir ca a scapat TE-ul fara concussion.

What about Danny Woodhead ? (cap de lemn :) ) A jucat fenomenal, a alergat bine, a prins bine, s-a luptat pt fiecare yard. Este un inlocuitor exceptional al lui K. Faulk (nu l-am vazut la pass blocking pana acum).

nelumol
18th October 2010, 14:05
Parca protectia QB-ului a functionat putin mai bine, nu au fost atatea sack-uri cate m-am asteptat, woodhead este ok dar parca el era WR nu RB, probabil va fi reprofilat, green-ellis nu a prea avut cuvant in fata unei defensive orientate spre stoparea runului, receiverii au fost in mare parte ok, cu un plus pentru branch care s-a integrat mult mai repede decat m-am asteptat, marea dezamagire au fost cele 2 dropuri inexplicabile din OT ale lui Hernendez, se vede lipsa de experienta......
Nu pot sa nu reamintesc din nou puntul extrem de important a lui Meszko, care a cam turnat plumb in bocancii ofensivei ravens.
Oricum raman foarte rezervat in ceea ce priveste acest sezon, inca cred ca va fi unul al reconstructiei iar accederea in play-off ar fi extraordinara fara sa am asteptari mari.

nelumol
18th October 2010, 15:42
Un articol interesant in care Meszko al nostru primeste parte lui meritata de recunostinta pentru victorie: http://www.boston.com/sports/football/patriots/articles/2010/10/18/this_patriots_victory_had_that_nice_old_time_feel/?page=1

Ayrton
21st October 2010, 14:22
Locul 21 in All-time Top 100: NFL's Greatest Players: Tom Brady!

http://www.nfl.com/news/story/09000d5d819d3ef2/article/the-top-100-continues-with-patriots-quarterback?module=HP_cp2

campuscodi
23rd October 2010, 14:05
http://www.nfl.com/videos/nfl-network-total-access/09000d5d81b88f20/Tom-Brady-ranked-No-21-of-all-time
cata ura era in glasul lui rod woodson cand l-a distrus pe brady :)))

nelumol
24th October 2010, 12:19
eh da, argumentul lui fiind ca a jucat impotriva lui marino, elway si brady iar brady a fost cel mai slab dintre ei......, doar ca atunci cand a jucat impotriva lui brady acesta avea 25 de ani iar impotriva celorlalti a jucat cand acestia aveau peste 30......, foarte obiectiv si corect.....

bertro
25th October 2010, 18:34
mama, ce belea a fost meciul de aseara! Am stat cu sufletul la gura tot Q4. Durere field goal-ul ala ratat de SD in ultimele secunde. N-am mai vazut o "bara" in NFL de mult. Cred ca s-au auzit injuraturile fanilor SD pana in Boston :D

Patriots
25th October 2010, 21:10
mama, ce belea a fost meciul de aseara! Am stat cu sufletul la gura tot Q4. Durere field goal-ul ala ratat de SD in ultimele secunde. N-am mai vazut o "bara" in NFL de mult. Cred ca s-au auzit injuraturile fanilor SD pana in Boston :D

Aprob , a fost palpitant. Eu zic ca daca batem si saptamana viitoare pe Vikings , in mare parte suntem in playoff, dar mai e mult pana departe :d

Ayrton
25th October 2010, 22:27
si eu am avut mari emotii, iar cand BB a cerut 4th and 1 desi cu un punt meciul era gata la sub 2 min si fara time-out-uri pt SDiego eram sigur ca pierdem... noroc cu penalizarea dictata la prima incercare de fg, si cu bara ce a fost bomboana de pe coliva Chragers...

bertro
25th October 2010, 23:09
Da, decizia sa "go for it" la 4th&1-ul ala putea sa ne coste scump al naibii daca fructificau Chargerii drive-ul ala. O fi el Benjarvus bun, dar uite ca e si el human si a pierdut 1yd in loc sa castige unul. In locul lui Bill, l-as fi trimis pe Zoltan in teren sa bage o racheta si sa-i 'reseteze' pe Chargers de pe la 10-le lor.

Dar nah, noroc ca am avut noroc :D

patriot
26th October 2010, 00:06
este ireal ca suntem asa sus la felul cum jucam,dar bulanul asta o sa se termine odata,inteleg ca avem jucatori tineri dar nu inteleg cu a putut fi cedat moss,in trecut chiar daca apararea gafa,atacul mergea,urmariti meciurile cu miami si san diego si vedeti cum a jucat de exemplu brady si cati yarzi a aruncat,am avut noroc ca astia s au batut singuri,presimt ca daca continuam asa vom avea mari probleme,acum avem 5-1 dar puteam avea usor 2-3

Patriots
26th October 2010, 13:52
este ireal ca suntem asa sus la felul cum jucam,dar bulanul asta o sa se termine odata,inteleg ca avem jucatori tineri dar nu inteleg cu a putut fi cedat moss,in trecut chiar daca apararea gafa,atacul mergea,urmariti meciurile cu miami si san diego si vedeti cum a jucat de exemplu brady si cati yarzi a aruncat,am avut noroc ca astia s au batut singuri,presimt ca daca continuam asa vom avea mari probleme,acum avem 5-1 dar puteam avea usor 2-3

Get over it :P Avem 5-1 si asta e tot ce conteaza momentan.

cycloneclau
26th October 2010, 14:51
si eu am avut mari emotii, iar cand BB a cerut 4th and 1 desi cu un punt meciul era gata la sub 2 min si fara time-out-uri pt SDiego eram sigur ca pierdem... noroc cu penalizarea dictata la prima incercare de fg, si cu bara ce a fost bomboana de pe coliva Chragers...

Din contra, San Diego aveau 3 Timeout-uri. Si la cum mergea deja ofensiva lor (dupa 2 drives pt TD consecutive) ar fi facut macel si la al 3-lea. In plus sa nu uitam TD-ul lui Green-Ellis, tot pe aceeasi parte stanga, i-au mutat 1-2 yards pe majoritatea Bolts-ilor si a trecut usor prin linie.

La 4th&1 sau Inches e ca la alba-neagra. Ori o nimeresti, ori nu.

Insa noroc cu defensiva care s-a trezit cand era mai important si i-au oprit la o distanta perfecta pt ratare :D Sezonul asta imi aminteste de 2003-2004 cand echipa castiga multe meciuri pe final de meci sau la scor strans. Cred ca ne-au obisnuit cu multe puncte in ultimii ani, insa nu trebuie sa uitam, ca nici cu alea multe puncte nu am facut mare lucru.

Tot cu o defensiva cat de cat, iar mai nou special teams, se castiga meciurile grele. Daca as vedea un pass rush sanatos anul asta, as fi cel mai fericit fan Pats. Din pacate ... nu prea a pus accent pe asta BB in ultimii ani.

5-1, tot ce conteaza momentan! :D

Muggs
26th October 2010, 15:17
nu sunt de acord, defensiva este mai mult decat aproximativa, intr-adevar se vad imbunatatiri de la meci la meci, insa nu mi se pare o defensiva tare nici pe departe. Cat despre ofensiva, parerrea mea este ca am scazut dramatic in optiuni de la cedarea lui Moss. Pur si simplu ofensiva nu face fata ! Singurele certitudini care dpmdv pot fi anihilati cu double coverage sunt Welker si Hernandez. Cel putin in meciul cu Chargers ofensiva mi s-a parut absolut haotica. Si ma mai incumet la un pronostic, pesimist, o sa avem una dintre cele mai slabe ofensive din campionat odata cu trade-ul lui Moss.

bertro
26th October 2010, 15:52
Sincer, de cand am vazut cat de bine se pupa pasele lui Brady cu mana lui Branch, nu prea imi mai pare asa rau dupa Moss. Nu m-am uitat la statistici sa vad daca pe hartie a facut mai multa sau mai putina treaba decat Moss per meci, dar din atitudinea de pe teren se vede entuziasmul si ca-i place sa joace la echipa asta. Ceea ce ii cam lipsea lui Randy in ultima perioada.

O sa fie interesant meciul de duminica... Favre accidentat, nu stiu daca intra pe teren. Si daca nu intra, nu stiu cat de bun e Jackson si cat de bine lucreaza cu Moss. S-ar putea sa avem iar un noroc de zile mari...

dumboss_yo
26th October 2010, 20:28
Get over it :P Avem 5-1 si asta e tot ce conteaza momentan.

Leaga partea cu "avem 5-1" de "momentan"... You figure it out ;).

Deocamdata, NE nu arata deloc a echipa solida. Ma refer ca nu are atat o ofensiva exploziva cat si o defensiva care sa se ridice cat de cat la inaltimea unei pretendente la SB. E o echipa buna, impotriva careia te astepti sa ai un meci dificil, dar nimic mai mult.

Patriots
27th October 2010, 12:21
Leaga partea cu "avem 5-1" de "momentan"... You figure it out ;).

Deocamdata, NE nu arata deloc a echipa solida. Ma refer ca nu are atat o ofensiva exploziva cat si o defensiva care sa se ridice cat de cat la inaltimea unei pretendente la SB. E o echipa buna, impotriva careia te astepti sa ai un meci dificil, dar nimic mai mult.

Pai momentan e 5-1 , iar weekendul asta se face 6-1 :D

Muggs
27th October 2010, 15:07
sper sa se faca, desi va fi un meci extrem de greu, cel putin asta e parerea mea.
@ bertro
Acelasi lucru il mai crezi si dupa meciul cu Chargers ? Nu imi aduc aminte de Branch sa fi avut vreo receptie .

Ayrton
27th October 2010, 19:19
conform site patriots.com Pats vor juca 2 meciuri in rosu - alb, primul fiind cel cu Minesota.


The 2010 season marks the 25th anniversary of 1985 AFC Championship team. To help honor the 1985 season, the Patriots will wear throwback uniforms that replicate the ones worn by that team this Sunday against Minnesota. It is the first of two games in 2010 in which the Patriots will wear throwback uniforms. The Patriots will also wear throwback uniforms on Thanksgiving at Detroit on Nov. 25. The Patriots will wear red jerseys with white pants and a white helmet featuring the 'Pat Patriot' logo with white facemasks. New England finished 11-5 in 1985 and captured the franchise's first AFC Championship trophy, qualifying for the Super Bowl after winning three consecutive road games.

bertro
1st November 2010, 06:04
6&1, baby! Six and one!!!

Ayrton
1st November 2010, 11:44
da, avem cel mai bun record din NFL, linia ofensiva a fost excelenta in protejarea lui Brady, defensiva si-a imbunatatit mult jocul, daca continuam sa ne imbunatatim permanent jocul si sa avem constanta in rezultate, si daca Brandon Meriwather ar renunta sa faca atatea greseli si sa scapam si de penalizarile ce baga adversarii in joc cand nu ne trebuie asa ceva putem spera la o luna ianuarie fara infrangeri. Oricum, abia astept meciul cu NY Rats ... scuze Jets :), sa ne razbunam pt singura infrangere de pana acum.

bertro
1st November 2010, 14:46
da, avem cel mai bun record din NFL, linia ofensiva a fost excelenta in protejarea lui Brady, defensiva si-a imbunatatit mult jocul, daca continuam sa ne imbunatatim permanent jocul si sa avem constanta in rezultate, si daca Brandon Meriwather ar renunta sa faca atatea greseli si sa scapam si de penalizarile ce baga adversarii in joc cand nu ne trebuie asa ceva putem spera la o luna ianuarie fara infrangeri. Oricum, abia astept meciul cu NY Rats ... scuze Jets :), sa ne razbunam pt singura infrangere de pana acum.

Corect, QB protection a fost excelenta. Avea timp Brady sa-si faca si de mancare in pocket. :) Insa de vreo doua ori a profitat de protectia asta cam mult si a stat prea mult in pocket, parerea mea.
Si red zone defense a fost tare. Daca am apara asa in toate formatiile, ar fi super.
Green-Ellis ruled big time (again). McCourty iar m-a impresionat.
Am avut si ceva noroc, tre sa recunoastem. Vikingii au pornit meciul in fortza si mi se pareau de neoprit. Favre e un animal, sa mor eu. Sa joace cu 2 fracturi... Kudos to that guy.

Despre meciul cu Jets nu stiu ce sa zic... de la Colts sunt aproape sigur ca ne-o luam.


PS: Randy se pare ca tot primadona a ramas, chiar daca s-a transferat la Vikings. Pasa aia lunga pt TD putea fi prinsa daca isi dadea un pic silinta, dar se vedea ca are o greatza de zile mari in el. Acusi auzim ca se cere transferat si de la Vikings... Sau poate nu auzim, ca nu mai vorbeste cu presa cica: http://sports.espn.go.com/boston/nfl/news/story?id=5750477

Patriots
1st November 2010, 15:23
Pai momentan e 5-1 , iar weekendul asta se face 6-1 :D

Asa cum ma asteptam , am castigat si am trecut in fruntea diviziei si cu siguranta vom ramane acolo si dupa week 9 , cand intalnim pe Browns :sleep: Randy Moss doar 8 yarzi :evil:

andi15ro
1st November 2010, 16:05
da, avem cel mai bun record din nfl, linia ofensiva a fost excelenta in protejarea lui brady, defensiva si-a imbunatatit mult jocul, daca continuam sa ne imbunatatim permanent jocul si sa avem constanta in rezultate, si daca brandon meriwather ar renunta sa faca atatea greseli si sa scapam si de penalizarile ce baga adversarii in joc cand nu ne trebuie asa ceva putem spera la o luna ianuarie fara infrangeri. Oricum, abia astept meciul cu ny rats ... Scuze jets :), sa ne razbunam pt singura infrangere de pana acum.

haha ce suferi

bertro
2nd November 2010, 02:27
Acusi auzim ca se cere transferat si de la Vikings...
Mama ce gura pocita am, sa mor io: Vikings release Moss (http://www.allheadlinenews.com/articles/7020400330?Vikings%20Release%20Wideout%20Randy%20M oss)

playfair
2nd November 2010, 20:07
hai sa ma bag si eu in seama pe tema trade-ului lui Moss. am vazut ca BB e facut cu ou si cu otet de unii pt. ca l-a cedat. dupa parerea mea a facut bine, Moss cam incepuse sa se umple de sictir, sezonul asta nu prea a aratat a profesionist. a avut un catch superb cu Jets si o delasare crasa la PI din meciul cu Pats cind putea lejer sa prinda mingea desi fusese jenat. vorbea gura fara el cam mult vezi atitudinea de la intilnirile cu presa. asta extra profesional. prin cedarea lui Moss si aducerea lui Branch s-au diversificat f. mult rutele Deion fiind mai versatil decit Moss. jocul patriotilor devenise cam predictibil avea deep pe Moss, in slot pe Welker si...cam atit. cred ca si de aia i-au snopit Ravens in play-off anul trecut. in draftul de anul asta s-au luat jucatori care au foame de rezultate, sint dornici de afirmare si....sunt polivalenti. jocul patriotilor s-a diversificat mult anul asta si poate mi se pare mie dar parca se pune accent mai mult pe run decit pe pass (transferul lui Woodhead mi se pare excelent, cel putin pina acum) si implicit pe joc de posesie cum bine spunea codrut. spre deosebire de anul trecut parca nu mai vedem asa multe pase in adincime (chiar si inainte de a pleca Moss). o asa schimbare nu poate sa nu aiba efect asupra jocului echipei asa ca anul asta e mai mult de reconstructie si ..."incalzire". aa, daca se ajunge in play-off sau chiar mai departe desigur, e un bonus dar daca nu....nu cred ca BB o sa fie teribil de afectat. omul asta e mai destept decit pare, eu zic ca stie ce face asa ca aveti incredere in el.

Ayrton
3rd November 2010, 22:43
Logan Mankins is back.
The New England Patriots' two-time Pro Bowl left guard ended his lengthy holdout Tuesday after skipping all of training camp, preseason and the first seven regular-season games.
"It was just time," Mankins said Wednesday. "I had my reasons for the date I came back but I'm not going to explain them to everyone."
Mankins' return ahead of the Patriots' Week 8 matchup with the Cleveland Browns likely had a lot to do with the fact that Mankins had to report by Nov. 16 in order to earn a sixth accrued season, thus allowing him to be a free agent this summer.

codrutc
4th November 2010, 02:04
Mankins asta are personalitate nu gluma.

bertro
8th November 2010, 01:09
Ouch!
Eram sigur ca trecem de Browns fara probleme. Boy was I wrong!

Muggs
8th November 2010, 12:10
da de unde, era de asteptat sa ne inecam in halul asta. S-au vazut cu sacii in caruta dupa 6 etape numai una si una si i-au luat la "pret de matineu" ca sa facem o comparatie cu fotbalul mioritic. Oricum, Mangini la batut pe Belichick la toate capitolele, deh nu e prima oara cand elevul isi bate mentorul. Ca sa nu mai zic de Hillis :). Well, asa cum am mai zis-o, primul lucru in draft-ul 2011 ne trebuie un receiver pentru deep threat, Brady nu are cui sa ii arunca in momentul de fata ! Clasa 2011 are un corp de receiveri zic eu destul de bun, sa vedem daca reusim sa prindem ceva.

Ayrton
8th November 2010, 15:30
nu stiu daca un rookie wr e ceea ce ne trebuie, avem destui jucatori foarte tineri... mai degraba BB ar face bine sa dea unul din nenumaratele pick-uri din draftul 2010 pentru un wr ce a confirmat deja, sigur se gaseste ceva valoraos in ditamai liga... ok, poate si draftat unul nou, dar nu ne putem baza imediat pe el, drept dovada Brandon Tate sau chiar TE R.Gronkowski... un meci bun, unul slab... nu poti sa ai pretentii de play-off cu toti debutantii titulari...

Muggs
8th November 2010, 15:38
hmm, un first round draft pick in primele 5-10 pozitii (daca avem noroc, desi ma indoiesc dupa cum joaca Raiders anu asta) ne-ar aduce un WR rookie destul de bun zic eu. Dupa parerea mea vor fi cel putin 2 WR luati in primele 10 pozitii in momentul de fata, AJ Green care va merge in primele 5 picks si Julio Jones care va merge in primele 10.

SwedishMafia
8th November 2010, 15:43
muggs: te cheama cumva ionut?:) ieri, pats si vikings m-au curatat de la 6 mil.thank you very much!:D

Ayrton
9th November 2010, 09:10
vestile proaste continua dupa meciul din Cleveland: accidentarea kickerului Stephen Gostkowski pare a fi serioasa, va lipsi cateva saptamani, se cauta un inlocuitor ce va semna azi sau maine.

Muggs
9th November 2010, 10:20
@SwedishMafia

nu :)

Intr-adevar, accidentarea lui Gostkovsky este o veste urata tare, ca de altfel si accidentarea lui Chung care era in forma.

bertro
9th November 2010, 15:18
vestile proaste continua dupa meciul din Cleveland: accidentarea kickerului Stephen Gostkowski pare a fi serioasa, va lipsi cateva saptamani, se cauta un inlocuitor ce va semna azi sau maine.
Nasol... e unul dintre cei mai tari kickeri din liga dupa parerea mea.
Sa speram ca-i gasim un inlocuitor pe masura.

Sau, na... au mai fost cazuri de punteri care si-au asumat si rol de kickeri. :D Dar Zoltan e inca rookie.

Ayrton
10th November 2010, 10:44
Report: Pats make special changes
Written by Paul Perillo on November 9, 2010 – 3:20 pm -

According to ESPNBoston.com’s Mike Reiss, the Patriots will feature a new look on special teams in Pittsburgh Sunday night. With Stephen Gostkowski (leg) hurting and Jake Ingram struggling, the team will have new blood at both spots against the Steelers after signing former Bengals kicker Shayne Graham and Ravens long snapper Matt Katula.
The 28-year-old Katula snapped for the Baltimore Ravens from 2005-09. Ingram has struggled badly this season, particularly on punts. He’s short-hopped Zoltan Mesko a half dozen times and had some of his short snaps drift off the mark as well. Katula is an experienced veteran who Bill Belichick hopes will solidify the position.
No word yet on any roster moves that would obviously have to accompany these signings.

Update: Various reports are indicating that Ingram has been released.

iar in plus, se pare ca Belichick exerseaza la greu si se gandeste sa foloseasca f des conversia de 2 puncte!!!

Ayrton
11th November 2010, 16:33
Biggest good news of the day: the return of RB Fred Taylor from his toe injuries! :)
At practice several new players on the field: new placekicker, Shayne Graham (number 5), long snapper veteran Matt Katula (48) and CB Thad Turner (43)- rookie from Ohio in "practice squad".

Bad news: Tom Brady did not participate at practice. According to the injury report, he had a foot problem in addition to his customary right shoulder listing... :( Damn...

dumboss_yo
11th November 2010, 18:51
De fapt, poate si-a luat liber sa mearga la frizer ;). Eu cred ca va juca, nu te ingrijora.

bertro
11th November 2010, 20:39
Bad news: Tom Brady did not participate at practice. According to the injury report, he had a foot problem
O fi incercat si el saracul sa puna piciorul in prag in fatza lui Giselle si i-o fi trantit fata usa peste picior... :drak:

Ayrton
12th November 2010, 11:14
probabil :D

a revenit la antrenamente, deci sigur joaca.
sper sa o faca si Patrick Chung, si el a fost "limited" pana acum.

bertro
15th November 2010, 20:31
7-2
Doin' well. N-am apucat sa vad nicio secunda din meci, dar sper ca n-am pierdut vreo faza memorabila.

UFO
15th November 2010, 21:54
pai avand in vedere cum au jucat... eu zic ca tot meciul a fost memorabil... c'mon..it's the Steeelers!

Muggs
16th November 2010, 10:40
agree to UFO ~ meciul a fost memorabil dupa parerea mea :D

bertro
16th November 2010, 16:18
Bah, voi imi faceti in ciuda :P
Ia sa caut eu un rezumat video pe nfl.com :)

campuscodi
17th November 2010, 13:01
ce fatuca are mancal-ar mama
http://www.gifsoup.com/imager.php?id=1362851 (http://www.gifsoup.com/view/1362851/bradyfirstpit.html) GIFSoup (http://www.gifsoup.com/)

bertro
21st November 2010, 20:06
Tare as vrea sa fiu optimist azi, da' am un gut feeling ca ne-o luam de o sa ne sara ochii. Preconizez cel putin 14 pcte dif. Sper sa ma insel si sa joace D-ul cum trebuie. Sau sa aiba Peyton o diaree ceva chiar la ora meciului :P
Just kiddin'! :) Nu-i doresc niciun rau, e unul din jucatorii mei favoriti din liga (si cel mai bun QB dupa parerea mea). May the best team win!

UFO
22nd November 2010, 03:19
OMG..am tremurat pana in ultima clipa cand i-am vazut ca nu pot sa ii opreasca ... good job rookie pentru interceptia aia :D

Muggs
22nd November 2010, 09:30
frumoasa victorie, necesara as putea spune. Totusi nu imi pot explica caderea din a 2-a jumatate a meciului. Se pare ca, cu exceptia meciului cu Steelers (desi si acolo in ultimul sfert cam acelasi lucru s-a intamplat) facem numai cate o jumatate buna si echipa merge la ghici. Cand va veni playoff-ul (sper) se pare ca va fi ori la bal ori la spital.

Patriots
22nd November 2010, 14:35
Azi am avut teza la scoala si eram vai de mama mea , insa meciul asta a meritat fiecare secunda nedormita :D O victorie care zic eu ca ne asigura in proportie de 80% calificarea in PO.

bertro
22nd November 2010, 15:40
frumoasa victorie, necesara as putea spune. Totusi nu imi pot explica caderea din a 2-a jumatate a meciului.
Da, asta m-a mirat si pe mine. Prima jumate a fost flawless (3TD din 3 drives, 6 conversii la 3rd down din 6 incercari, 0 sacks, 0 interceptii), dupa care in a 2-a jumate parca am schimbat viteza in jos.
Vorba lui UFO, cand au inceput coltii ultimul drive mi-a stat mancarea in gat, am zis ca sigur o luam. Si am fi luat-o daca n-am fi avut norocul absolut chior sa prinda Sanders interceptia aia cu varful degetelor.

Oricum, ma bucur ca gut feeling-ul meu dinainte de meci nu a fost corect :yeah:

Bronco
22nd November 2010, 17:29
Azi am avut teza la scoala si eram vai de mama mea , insa meciul asta a meritat fiecare secunda nedormita :D O victorie care zic eu ca ne asigura in proportie de 80% calificarea in PO.

Probabil, daca treceti de Jets. Desi nu cred ca veti rata un wild card, chiar daca Jets castiga divizia.

dumboss_yo
22nd November 2010, 19:00
Felicitari, Pats ... un meci excelent in primele trei sferturi si o victorie perfect meritata, chiar daca era sa v-o luati iar in ultimele secunde :).

bertro
22nd November 2010, 22:58
Apropo de meciul de joi cu Lions... un clip super-funny: http://www.youtube.com/watch?v=9FJoRxT6B5g

Ayrton
23rd November 2010, 22:28
In meciul cu Detroit va fi iar imbracat echipamentul istoric anii '60.

http://cachemediasrv.patriots.com/ImgDyn.cfm?s=20101031_11DSbrady.jpg&rs=42&q=75&x=175&y=68&w=198&h=300

bertro
25th November 2010, 16:24
Brady questionable pt meciul de azi. http://sports.espn.go.com/boston/nfl/news/story?id=5846965&campaign=rss&source=NFLHeadlines

dumboss_yo
25th November 2010, 19:23
Da, da, siguuuuur ...

bertro
25th November 2010, 21:11
Brady joaca. Half time si Leii ne conduc cu 17-10. The shame!!!
Sper sa puna BB biciul pe ei in pauza asta, ca ne facem de kko. Pana si Bills i-au batut pe Lions, ce puii mei.
BTW: TD-ul lui Green Ellis a fost fenomenal: http://www.nfl.com/videos/nfl-game-highlights/09000d5d81c670a8/Green-Ellis-TD-run

bertro
25th November 2010, 22:51
Well, se pare ca i-a motivat bine BB la pauza. We're 9&2 now!

patriot
25th November 2010, 22:55
vad ca woodhead a semnat pana in 2012,o miscare cu cap,baiatul e muncitor si chiar merita prelungirea,sa le multumim celor de la rats pt el

Ayrton
25th November 2010, 22:57
Multumim Rats! :D

bertro
26th November 2010, 17:43
Woodhead, green-ellis, McCourty au fost beton ieri.
De veterani gen Welker, Branch nici nu mai zic. Brady mi s-a parut cam shaky la inceput (probabil din cauza injuries), dar dupa aia a reusit sa obtina un scor perfect de 158.3.
Per total, ofensiva merge mult mai unsa fara Randy Moss. Wait... Randy who?? :)

bertro
7th December 2010, 03:44
Here we go... most important game of the regular season. Am inceput bine primul drive.

UFO
7th December 2010, 04:50
si al doilea....
si al treilea....... :D

UFO
7th December 2010, 04:59
si al patrulea.....

NICEEE block ZOLTAAAN!!

bertro
7th December 2010, 05:22
Holy f*ck, we're owning them!!! :)
Sper sa fim la fel de tari si in a doua jumate.

UFO
7th December 2010, 05:58
This is why I'm a Patriots fan!

Au 30 de puncte in fata in sfertul 3.... si continua sa joace cu empty sets si sa faca tot felul de play-uri inventive :D How can you just not love them?

bertro
7th December 2010, 06:41
That's how it's done, baby! THAT's how it's done!!! Nici macar Detroit n-au fost macelariti in halul asta. :D
Cica n-au mai pierdut Jets-ii la 42 de pcte dif din 1986.
Rookies ruled big time... Woodhead, McCourty, Henandez. Wow!
Sper sa avem acelasi elan si cand jucam cu Packers peste 2 sapt. De bears trecem usor daca ii luam in serios.

andi15ro
7th December 2010, 07:07
woodhead nu e rookie :P
felicitari pt victorie ati meritat-o... la cum ati jucat si cum am jucat ma mir ca nu a fost diferenta mai mare :)

Patriots
7th December 2010, 13:34
Stiam eu ca merita sa ma trezesc pt meciul asta :D Pats au jucat impecabil, Brady la fel :yeah: La momentul actual clar suntem echipa cea mai in forma. Sper sa se pastreze aceasta forma buna chiar si in PO si poate in SB:D

Kaoutchouk
7th December 2010, 13:58
si in SB si-o vor lua de la Giants :P

Ayrton
7th December 2010, 14:20
Giants nu mai ajunge pana acolo!

WAX
7th December 2010, 14:38
sincer nu ma asteptam la o asa mare diferenta de puncte. :yeah: jucam din ce in ce mai bine. numai sa nu o patzim cand ,,ne este lumea mai draga'' :D adica in PO , sau in SB unde sper sa ajungem.

Ayrton
7th December 2010, 16:24
Sa mai obtinem 2 victorii - Bears si Packers, apoi o putem lasa mai moale, sa joace si Hoyer si sa aiba sanse si Delfinii si Bils, sunt sigur ca la 13 -5 sau chiar 12 - 4 tot primul loc in conferinta avem. :P

bertro
8th December 2010, 18:06
Mie mi-e un pic frica de Bears, nu stiu de ce... mai ales de defensiva lor. Sper sa nu se culce Pats pe laurii victoriei uriase de luni. Sper sa ia adversarii in serios (nu cum au facut cu Detroit in prima jumate).

SlayerZ
9th December 2010, 15:43
Bears sunt intr-adevar o echipa cu o defensiva buna in acest moment, in ultimii anii defapt ei sunt renumiti doar pentru defensiva lor, dar am mai intalnit in acest sezon echipe care aveau o defensiva buna (Jets, Steelers, Ravens, Chargers) si ne-am descurcat binisor. Va fi greu cu run-ul, BenJarvus Green-Ellis vad ca prefera un stil agresiv de run, head first ca sa zic asa, nu stiu cat va avea succes. Pana la urma speranta tot la Brady ramane.

Ayrton
9th December 2010, 16:37
poate le face atunci Brady niste tricks si alearga el:)
imi aduc aminte de o faza de acum cativa ani cand Brady a luat-o la fuga, l-a pus in fund din fenta pe Urlacher si a castigat vreo 15-20 de yarzi.

bertro
9th December 2010, 17:26
poate le face atunci Brady niste tricks si alearga el:)
imi aduc aminte de o faza de acum cativa ani cand Brady a luat-o la fuga, l-a pus in fund din fenta pe Urlacher si a castigat vreo 15-20 de yarzi.
Da, ar fi ceva. Singurul truc pe care nu vreau sa-l vad e sa incerce Zoltan vreun fake punt & run :) http://www.youtube.com/watch?v=sEc3zzMy-ms

SlayerZ
11th December 2010, 13:02
Brandon Spikes suspendat 4 meciuri pentru folosirea de substante interzise - http://www.nfl.com/news/story/09000d5d81ccbb36/article/pats-spikes-suspended-cites-medication-as-banned-substance?module=HP_headlines
"It was not a performance enhancer or an illegal drug" (citat din articol) - probabil ca era s"irop de tuse" :ciocan:

codrutc
11th December 2010, 17:02
Brandon Spikes suspendat 4 meciuri pentru folosirea de substante interzise - http://www.nfl.com/news/story/09000d5d81ccbb36/article/pats-spikes-suspended-cites-medication-as-banned-substance?module=HP_headlines
"It was not a performance enhancer or an illegal drug" (citat din articol) - probabil ca era s"irop de tuse" :ciocan:

Ha,ha, poate s-a imbatat crita. Acum serios, nu cumva baiatul asta a avut prbleme inca din college?

SlayerZ
11th December 2010, 21:05
Ha,ha, poate s-a imbatat crita. Acum serios, nu cumva baiatul asta a avut prbleme inca din college?
Cica ar fi fost implicat intr-un scandal in legatura cu un clip cu tenta sexuala, si plus o suspendare de 1 meci in colegiu.
Dar acum sa fim seriosi, mai mult ca sigur ca nu este singurul jucator care foloseste substante ilegale, dar macar daca le folosesti, nu te lasa prins, si daca te prind, macar nu face declaratii jenante ca sa nu zic stupide, mai bine taci.
Oricum destul de urat pentru noi, o sa avem nevoie de ajutorul defensivei pentru urmatoarele 2 meciuri, cu Bears si Packers.

Zabriskie
12th December 2010, 01:48
lol @ suspendare pt consum de Adderall.

bertro
13th December 2010, 03:44
We're in the playoffs, baby!!! Beton meci. Ursii nici nu au stiut ce i-a lovit. :D

Patriots
13th December 2010, 07:34
O alta victorie la scor pentru Pats si cu meciul asta ne-am asigurat si prezenta in Play-off. Si cand te gandesti ce fel jucam acum vreo 6-7 saptamani , cand ne-o luam chiar de la Browns. Acum suntem echipa care practica cel mai bun joc. Sper sa tina forma asta cat mai mult :D Go Pats!

Mr. White
13th December 2010, 10:14
Go pats!

bertro
13th December 2010, 21:08
"Wide Receiver"-ii preferati ai lui Jay Cutler in meciul de ieri: (si printre putinii carora le-a trimis pase complete) :D

http://daglamsquad.com/blog/wp-content/uploads/2010/10/Gary-Guyton-59-220x300.jpg http://thesportsjury.com/images/stories/8b4d5a_Meriweather_12292009.jpg

SlayerZ
13th December 2010, 22:06
Am vazut si eu astazi meciul complet, superb din foarte multe puncte de vedere, victorie in deplasare impotriva unei echipe cu o defensiva buna, am anihilat complet QB advers, ne-am asigurat locul in playoff, plus am vazut si un meci pe ninsoarea :D .Oricum am avut si noroc, in prima repriza cred ca au fost cel putin vreo 3 ocazii de interceptie din partea Bears, mai ales din partea lui Urlacher.
Dintre multe aberatii pe care le spun cei de pe NFL.com, au nimerit si ei ceva bine, in afara de Brady - omul de baza al echipei - avem o echipa destul de echilibrata in ofensiva, nu mai e doar Moss deep threat, si Welker pe short-medium range, si running game 0, chiar daca am pierdut pe partea de pase lungi, nu mai suntem asa dependenti de o relatie de joc.
Saptamana aceasta revenim acasa, unde sper sa castigam cu Packers, si am cam asigura divizia. Daca nu revine Rodgers la Packers (eu cred ca va reveni) , sincer nu prea imi fac probleme pentru meciul cu Packers.

Ayrton
13th December 2010, 22:18
sapt viitoare avem un meci interesant: Steelers (10-3) - Jets (9-4). Pt primul loc in AFC pt Pats ar fi bine sa castige Jets...

packman_gb
13th December 2010, 22:37
Si noi sa producem o surpriza sa va batem "in your own home"...can't wait Sunday Night FOOTBALL...

packman_gb
13th December 2010, 22:43
Cum a jucat sezonul asta fara run game, no.1 team in the NFL hit by INJURIES peste 11 accidentati 8 numai in D# 3LBs 2CB+1SS, 1NT, 1DE + O# 2TEs, 1RB, 1OT, 1QB(P. nu va jucat cu Patriots) ar fii dezastru. Avem 1echipa intreaga decimata, iar 80% din D# titularii ma refer au fost toasted, a fost ceva deosebit ca sunt printre primele cele mai bune defensive din liga ce ar fi fost daca eram in toti apti de joc. Faceam prapad, un sezon dureros la propriu. But hope dies last! :D

Ayrton
16th December 2010, 00:14
Devin McCourty se pare ca inca se resimte dupa accidentarea din meciul cu Bears si nu va juca cu Branzarii

bertro
20th December 2010, 05:36
Mama ce prost jucam! Ofensiva previzibila, gauri inexplicabile in coverage pe defensiva. Noroc de kick returnul si interceptia lui Arrington. Mai sunt 18 min de joc. Sper sa putem creea vreun pic de ofensiva reala, altfel ne facem de ras.

bertro
20th December 2010, 06:33
Wow, ce noroc am avut c-am castigat meciul asta. La cum am jucat in primele 3 quarters, nu prea aveam sperante la o victorie. Ultimele 2 minute au fost stres total :)

packman_gb
20th December 2010, 15:41
40min. posesie, am fost prosti cand am avut mingea pe 1yard line, si ne-am impotmolit cand trb sa inscriem un TD si ne-am rezumat la un FG, asa rez. era egal si aveam sansa sa castigam cu un FG in loc sa fim noi cu 4 pct. in minus. Mai bn risca "UMFLATU" la 4th down si chiar daca nu reuseam eram tot la 7 pct si trb sa inscriem TD-ul in ultmile sec. sa egalam. Avem un antrenor ratat, am pierdut meciul cu BEARS tot pe mana lui in WEEK 2. Ca nu stie sa ceara un TIMEOUT cand trb. Am pierdut pe mana noastra, pardon pe mana "UMFLATULUI", de la meci la meci incepe sa imi devina antipatic prin deciziile proaste pe care le ia.

Si sapt. trecuta in DETROIT la 3th and 1 sau era 4th and 1 numai imi aduc bine aminte, in loc sa mearga pe run sau QB SNEAK sa castigam un nou set de atacuri si faceam un SPIKE dupa, si tot aveam sanse sa ii batem pe LIONS, dar nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu, THE CHUBBY GUY WENT FOR ALLLLL si am castigat un carnat de Craciun numai pentru el...Decizii inexplicabile si proaste:headbang::headbang::headbang:

Acum totul e la mana noastra castigam cu GIANTS si suntem IN, si automant va trebui sa ii batem si pe BEARS, poate nu vor mai avea pentru ce sa mai joaca daca castiga in seara asta divizia cu VIQUEENS, sau poate v-om lupta cu ei pt. castigarea diviziei in ultima sapt. Oricum clar e ca Mike e un ratat, si noi trb sa castigam cu GIANTS!!!

Felicitari PATRIOTS pentru victoria din seara asta si pentru toate realizarile din acest sezon...HOPE WE MEET AGAIN IN THE BIG ONE!!! GOOD LUCK.

dumboss_yo
20th December 2010, 20:12
Wow, nu m-asteptam ca Pats sa se chinuie in halul asta impotriva lui GB cu Flynn in teren. Asta e inca o dovada ca nu seamana meci cu meci si ca orice se poate intampla, desi inaintea acestei etape (si poate chiar si acum) NE parea (pare) cea mai buna echipa din liga.

Pe final, acel yard care le-a lipsit celor din GB sa obtina 1st down (pt a-si permite apoi spike) e posibil sa fi facut diferenta intre victorie si infrangere pentru ei.

Avion
20th December 2010, 21:05
Mie Flynn mi se pare destul de bun plus ca e tanar si are toata cariera inainte. Are mare potential dupa parerea mea. Pe Cutler in schimb nu pot sa-l inteleg.

bertro
20th December 2010, 23:32
Mie Flynn mi se pare destul de bun plus ca e tanar si are toata cariera inainte. Are mare potential dupa parerea mea. Pe Cutler in schimb nu pot sa-l inteleg.

Flynn e bun atlet, dar din pacate si-a aratat nepriceperea de rookie in acele ultime secunde cand nu mai avea TO-uri sa se consulte cu coach-ul, asa ca a pierdut secunde pretioase sfatuindu-se cu coechipierii ce sa faca. Un QB cu ceva mai multa experienta ar fi bagat rapid un HB option play ceva in loc sa iroseasca acele secunde. Chiar daca nu le iesea faza, oricum nu aveau ce pierde. Puii mei, chiar si o pasa random cu ochii inchisi e statistic mai buna decat sa lasi ceasul sa se duca la zero in situatia respectiva :)

nah, just my 2c.

packman_gb
21st December 2010, 01:09
Puteau incerca chiar un QB SNEAK, sau sa fi luat-o de capul lui la fuga din Shotgun si tot putea lua un 1st down daca nu se uita si se concentera pe run numai era sack, si era un QB slide si 1st down fara sa mai stea sa mai gandeasca, imediat SPIKE si ar mai fii avut timp de 2 pase.