PDA

View Full Version : Pro Sport sau Gazeta Sporturilor



Pages : [1] 2

DJ Klaus
11th March 2004, 11:51
Intr-o tara de microbisti in care sportul se mananca pe forumuri si se varsa cafeaua pe ziarele de specialitate noi avem de ales doar 2 cotidiane de sport! care e cel mai bun ? Pe care il cititi mai des? Votati aici si poate inffintam un al 3-lea :p

ricky
11th March 2004, 12:32
KLAUS, poate ar fi trebuit sa pui intrebarea astfel : Gazeta, Pro sport sau...nici unul !

DJ Klaus
11th March 2004, 13:12
Nu Ricky, pt ca daca as mai fi pus "nici unul" sau "ambele" sau o a treia varianta am fi ocolit toti raspunsul! Eu vreau sa vad care este cel mai apreciat dintre cele 2 ! Un sondaj clar !

BIANCO_NERO
11th March 2004, 16:40
Nici unul nu este mai bun, amandoua sunt foarte proaste... Mai ales ca nu stiu sa se documenteze si publica aberatii

realmadrid.com
11th March 2004, 21:27
ma io nam preferinte. prefer site-urile de sport dar le citesc pe ambele cu placere

gicu
12th March 2004, 00:14
dintre cele 2, Prosport imi place mai mult.

iulian
13th March 2004, 18:38
ProSport dar citesc si GS

vasile314tzurka
15th March 2004, 08:35
citesc doar... onlinesport.

BIANCO_NERO
15th March 2004, 22:09
Poti sa bagi acolo optiunea amndoua sunt foarte proaste????

Ultras
15th March 2004, 23:26
Nici unul! Amandoua sunt numai dupa scandal si cancan! Inainte de Revolutie (cand era penurie de hartie igienica) le-as fi gasit o utilitate mult mai practica! :mad:

DJ Klaus
16th March 2004, 09:17
Poti sa bagi acolo optiunea amndoua sunt foarte proaste????
Oricat de proaste ar fi ... trebuie sa fie unul mai putin prost :)

mman
16th March 2004, 09:55
Oricat de proaste ar fi ... trebuie sa fie unul mai putin prost :)

Nu prea. Sunt axate pe a intoxica lumea cu aberatiile din fotbalul romanesc, iar restul sporturilor sunt tratate cu foarte mare superficialitate.

Si daca tot a venit vorba, site-urile sunt infecte. In special cel de la prosport, care are infromatii cat se poate de neactializate.

mman
16th March 2004, 09:56
Si daca tot veni vorba de cei mai buni:
www.eurosport.com
www.onlinesport.ro

Cam astea iti ajung sa-ti dai seama de ceea ce e important cam in orice sport.
Fara sa fii nevoit sa sapi printre zeci de articole cu Mitica si jiji, vice-jiji si altii

Vadim
16th March 2004, 19:06
Ati vazut Gazeta de marti? Prima pagina este reclama la Fiat Punto! Asa ceva nu am vazut niciodata, nicaieri! In plus, prima parte a ziarului este invelita in doua pagini de reclama. Adica 4 pagini din ziar reclama la Fiat Punto! Baietii sunt fie pe duca si au nevoie de bani ca de aer, fie cineva si-a luat comisioane grase. Cred ca o reclama ca asta, in mod normal si cinstit, fara 50.000$ pentru o aparitie nu avea ce sa caute.

vasile314tzurka
18th March 2004, 09:52
nu asa se socoteste reclama. sunt multe alte criterii pina ajungi la pretul corect. o pagina de ziar in medie are care rata pe la 5.000 de euro. asta nu inseamna ca patru inseamna 20.000. mai sunt si alte criterii.

DJ Klaus
18th March 2004, 10:25
Nu vad nimic rau in publicitatea din Gazeta! E normal, e un business si ca orice business trebuie sa aduca profit ! Si ProSport a avut pagini intregi cu Orange si Connex!

Vadim
18th March 2004, 10:58
Vasile, stiu foarte bine preturile. Ceea ce a avut acolo Gazetaa era 50.000$ ca popa. Cred ca nu ati vazut ziarul si vorbim degeaba.

DJ Klaus
18th March 2004, 11:21
Si daca vedeam ziarul nu erau tot 4 pagini ? :)

gicu
29th March 2004, 13:25
de astazi site-ul Prosport arata altfel. Prima impresie e buna, ramane de vazut totusi cum evolueaza :)

Oricum, multe lucruri noi, unele foarte utile (comentarii in direct ale unor evenimente sportive ...sper sa si mearga :p)...
Sunt si ceva link-uri cu editiile regionale, deocamdata nu merg insa :(

Si sa nu uit, n-am gasit rubrica de monden :rolleyes: E vreun semn?

MaPaX
1st April 2004, 10:28
Eu le citesc pe amandoua!

bog_tom
1st April 2004, 15:55
de astazi site-ul Prosport arata altfel. Prima impresie e buna, ramane de vazut totusi cum evolueaza :)
intr-o reclama pe B1TV zicea ca din 2 aprilie o sa se lanseze noua versiune a site-ului ProSport sau ma insel ?!?

Vadim
1st April 2004, 16:53
A fost lansata deja. Nu este cea finala, vor mai fi niste mici modificari, dar in mare asa va fi siteul, cum il vezi acum.

bebe
1st April 2004, 17:02
da, la prima impresie arata binisor!

inter
1st April 2004, 19:30
azi de dimineata , am vazut pe standul de ziare gazeta tiparita pe hartie de nuanta rozalie :D:D:D, smecher ioanitoaia, vrea sa se compare (la culoare) cu gds :D:D:D:D:D

Vadim
1st April 2004, 19:46
Gazzetta Dello Sport are hartie roz. Ioanitoaia are hartie alba, pictata in roz, un fel de cioara vopsita. :D Inainte sa se compare Ioanitoaia & Tolo cu Gazzetta, mai intai trebuie sa depaseasca pe ProSport la vinzari. :D Si asta s-ar putea sa nu se mai intimple niciodata. :headbang: Hartia pictata roz este o alta dovada ca nu mai stie ce sa faca. Se intreaba ce merge gresit de nu sare peste Pro? Mai stringe un surub, mai da o spoiala, dar degeaba, tot nu iese la socoteala.

ricky
1st April 2004, 20:39
VADIM, cind scriam pe PRO SPORTUL lui Ioanitoaia ca EL este de vina, s-au trezit unii (putini, ce-i drept !) sa-mi sara in circa !
Acum se vede cit "duce" !

Dupa ce au schimbat macazul se laudau ca sint inaintea PROSPORT !
Nu ma prea interesa dar, si atunci, am prevazut ca va veni o vreme cind ...

Si crede-ma, toate se trag de la emisiunile sale de la TV !
Un mincinos si un profitor il poti citi chiar si pe..."sticla" !

Ziarele sportive din RO trebuie sa inceapa a scrie despre sportsi, mai ales, PENTRU SPORT ! :ok:

fia
2nd April 2004, 07:57
SI eu le citesc pe amandoua, cu toate ca sunt proaste. Ne fiind de multisor prin tara, le citesc doar pe net. Pana sa schimbe site-ul la ProSport acesta era infect, lasau acte un articol pe prima pagina cate doua luni, ca sa gasesti clasamentul de la divizia A trebuia sa dai o mie de click-uri si asa mai departe. Se incarca in 100 de ani. Gazeta parca e mai bine organizata. De continut, fara comentarii, asta avem, cu asta defilam. Toate aceste opinii mi le-am facut dupa ce toata echipa de la Prosport la Gazeta. Pan atunci era clar Prosportul peste gazeta.

inter
5th April 2004, 19:19
ar fi interesant de facut o comparatie referitor la "dominatia zonala" a celor 2 cotidiene.
de ex. in Italia s-a facut un sondal de catre Datasport referitor la posturile care transmit informatii sportive, rezultand ca in sudul Italiei sunt predominanti cei de la RAI, in nordul Italiei MEDIASET-ul este favorit, iar in centru cele 2 trusturi sunt pe picior de egalitate.

Oricum in Oltenia, in urma scandalurilor declansate de relatarile complet aiurea ale celor de la gs, Prosportul conduce detasat ! :p

marcel
5th April 2004, 21:21
gazeta

Vadim
6th April 2004, 19:15
ar fi interesant de facut o comparatie referitor la "dominatia zonala" a celor 2 cotidiene.
de ex. in Italia s-a facut un sondal de catre Datasport referitor la posturile care transmit informatii sportive, rezultand ca in sudul Italiei sunt predominanti cei de la RAI, in nordul Italiei MEDIASET-ul este favorit, iar in centru cele 2 trusturi sunt pe picior de egalitate.

Oricum in Oltenia, in urma scandalurilor declansate de relatarile complet aiurea ale celor de la gs, Prosportul conduce detasat ! :p
Eu o am, dar nu o pot face publica.

alx_ro
6th April 2004, 19:36
Prosport... mai putin prost decat gsp

uti2102
8th April 2004, 17:27
Iata cu ce se indeletniceshte ProSport in ultima vreme :

"Pusă şmechereşte sub semnul īntrebării, ştirea din ProSport că Gigi Becali "e gata să cumpere ziarul Gazeta Sporturilor" nu-i decīt o minciună sfruntată şi o diversiune jalnică. Minciună īntrucīt cel īn cauză n-a īntreprins nici un demers īn sensul amintit şi, ca atare, n-avea de ce să poarte "discuţii preliminare" cu directorul GS, cum a inventat publicaţia Trustului Ringier. Şi mai concret, chestionat ieri cu privire la eventuala intenţie de a cumpăra Gazeta, ceea ce ar fi trebuit să facă autorul ştirii incriminate, patronul Stelei a rămas foarte surprins, declarīnd textual că "nici măcar nu mi-a trecut prin cap o asemenea idee". Īn plus, menţionez că, deşi l-am īntīlnit de mai multe ori īn ultima vreme pe Gigi Becali, īndeobşte cu prilejul Recursului Etapei, acesta nu şi-a manifestat sub nici o formă, fie şi aluziv, dorinţa de a achiziţiona Gazeta. N-am discutat despre aşa ceva după cum, spre a dezamorsa alt zvon, n-am primit din partea latifundiarului nici o propunere privind angajarea mea sau a colegilor de la GS la un post de televiziune pe care l-ar īnfiinţa.

Obişnuit cu provocările concurenţei, căreia actuala echipă a Gazetei i-a lăsat moştenire un brand puternic şi locul 1 pe piaţa cotidianelor de profil, n-aş fi răspuns nici azi dacă dezinformarea din ProSport s-ar fi redus la o simplă scorneală. Doar că, infinit mai grav, ea s-a vrut şi o diversiune menită să discrediteze GS īn ochii publicului care nu simpatizează formaţia din Ghencea. Cu alte cuvinte, suporterii lui Dinamo, ai Rapidului, ai Craiovei, toţi ceilalţi, ar trebui să ocolească pe viitor Gazeta deoarece, pasămite, aceasta ar urma să devină o anexă a Stelei?! E nevoie de multă rea-credinţă ca să născoceşti o astfel de bazaconie.

Cu asta, consider īnchisă orice polemică, nu īnainte de a repeta că Gazeta Sporturilor īşi va păstra libertatea de opinie şi echidistanţa. Ca şi pīnă acum, ea nu va fi īn slujba vreunui club, indiferent de numele acestuia, ci va servi numai adevărul şi, prin el, marea masă a cititorilor." (Ovidiu Ioanitzoaia, editorial Joi 8 Aprilie)

Vadim
8th April 2004, 18:09
Prosport... mai putin prost decat gsp
NU este un secret ca ProSport este lider de piata. Informatiile sint publice pe www.brat.ro.

Ceea ce este secret si nu pot spune sint cifrele de vinzari pe regiuni.

Cucu
8th April 2004, 22:02
Gazeta Sporturilor.

Saky
9th April 2004, 09:53
im mod cert GS are mai multa substanta in ceea ce scrie. se vede o diferenta mare intre calitatea ziaristilor de la GS fata de Prosport.

iar in ceea ce priveste cota de piatza.. s anu uitam ca prosport avea un avans considerabil inainte de stramutarea echipei catre GS.
opinia mea

gicu
9th April 2004, 13:03
Parerea mea e ca daca gsp va continua aceeasi politica nu vor avea prea mult succes de piata. De ex. in ultimele zile suntem informati: cum au calatorit stelistii la Timisoara, cine i-a asteptat, ce-au facut prima zi acolo, la ce s-au rugat cand au fost la catedrala, etc :headbang: A, si toatea astea in articole separate :D

Ntz, ntz...Ioanitoaia poate nu vrea sa-i vanda ziarul lui Becali...dar acolo niste banuti se pare ca nu strica... :rosu:

ricky
9th April 2004, 13:22
Nu pot sa inteleg ca in aproape toate fuctiile de raspundere din RO sint doar...pensionari !
Imi cer scuze ! Nu vreau sa-i jignesc pe cei de virsta a 3-a dar...dorim un suflu nou, tineresc !

Peste tot auzi : "parca altul poa' sa faca mai mult ?!"
Lasa-l dom'le ! Ajuta-l si vei vedea ca poa' sa faca ! :ok:

uti2102
9th April 2004, 19:11
Sper sa ma lamuritzi shi pe mine cu o chestie : unde lucrau actualii redactori, editorialishti shi ziarishti ai ProSportului in perioada in care ziarul era in mana lui Ioanitzoaia&Co ?

Recunosc, sunt unul din cititorii Gazetei, pentru ca eram cititorul Prosportului in vremea lui Ioanitzoaia&Co; shi vreau sa aflu raspunsul la intrebarea de mai sus; serios dak se poate.......

ADelPiero
10th April 2004, 00:22
sunt bune am2 :)) sa ii impacam pe toti

Vadim
10th April 2004, 11:37
Actualii redactori ProSport lucrau la Gazeta, o mica parte, 25%. Restul sint veniti din alte parti, cum sint si eu. Daca vrei din cv-ul meu, am lucrat la Eurosport International (Paris) si am master in Jurnalism Sportiv, luat in Spania, acum sint in noua echipa a ProSport. Am infiintat si un site de sport, Onlinesport, care nu este de colo. Sa vedem cine se poate lauda si de la Gazeta Sporturilor cu asa ceva. Cand am fost sa ma angajez la Prosport, cand era Ioanitoaia, m-au plimbat de la unul la altul, dupa ce mi-au spus ca intr-adevar ceea ce am facut eu nu gasesti prin Romania. Costi Mocanu si Felix Dragici si-au batut joc de mine ca de ultimul prost, in loc sa spuna ca nu au nevoie de oameni.

Daca era cea mai buna ehipa, nu aveau nevoie de un om de valoare? Acum am ajuns sa fiu contra lor si imi pare bine. Am pus umarul cat am putut de mult ca sa fim peste ei. Am pus umarul la scris, apoi ca editor foto si la conceptia siteului de Internet al ProSport, care in curind va depasi gsp. Si ziarul ProSport, ca vinzari, este peste Gazeta. Se face anul in curind.

uti2102
10th April 2004, 12:42
Vadim! N-am avut intentzia sa ii atac sau sa-i jignesc in vreun fel pe cei de la ProSport. Atat doar ca mi se par anormale razboaiele astea de la distantza prin editoriale shi alte treburi........Daca e cum zici tu de Gazeta atunci sunt neserioshi.......
Din cate intzeleg actuala echipa ProSport e destul de tanara shi trebuie remarcat ca s-a descurcat foarte bine pana acum. Felicitari tzie shi celorlaltzi de la ProSport. De-acum o sa citesc shi eu ceva mai atent ProSport-ul, mai ales ca au shi un site ca lumea (Felicitari inca o data k am intzeles ca ai contribuit shi tu). Eu unul recunosc : am citit ProSport-ul pe vremea lui Ioanitzoaia shi am trecut apoi pe Gazeta; noul ProSport l-am cam ignorat, dar n-o s-o mai fac de-acum.
Pana la urma ceea ce conteaza e sa fie concurentza dreapta shi profesionalism 100%. Fara certuri shi insinuari de-astea de doi lei........Numai asha vor progresa shi unii shi ceilaltzi. SUCCES IN CONTINUARE!

ady_azzuro
11th April 2004, 17:00
Prefer prosport ;)

cocomic
12th April 2004, 05:28
preferam gazeta, pentru ca intr-un timp ioanitoaia mi se parea profesionist.. cat de mult greseam...

acum sunt in dubiu, dar vazand ce CV are Vadim, o sa citesc ProSport :p

pe bune acum, pe cand un ziar la nivelul GDS italiene...? Daca nu la cantitatea informatiilor (are atatea pagini ca n-apuci sa-l citesti intr-o zi), macar la calitatea acestora

uti2102
12th April 2004, 13:21
Pai io zic ca dak s-ar renuntza la tertipurile shi obiceiurile mioritice se poate ajunge shi-acolo. Pana la urma sunt 2 publicatzii apropiate ca tiraj shi ca po****ritate. Deci sunt circumstantze pentru o concurentza serioasa shi profesionista, care nu poate face decat sa creasca atat cantitatea, dar mai ales calitatea.

Vadim
12th April 2004, 22:45
Vadim! N-am avut intentzia sa ii atac sau sa-i jignesc in vreun fel pe cei de la ProSport. Atat doar ca mi se par anormale razboaiele astea de la distantza prin editoriale shi alte treburi........Daca e cum zici tu de Gazeta atunci sunt neserioshi.......

Nu numai ei sint neseriosi, lumea in general. Insa pe mine m-a deranjat foarte mult acel episod, din mai multe motive. O parte le-am scris mai sus. Stiu ca sint subiectiv, ca normal unii citesc un ziar, iar altii pe altul. Este normal sa fie asa. Mie imi pare bine ca acum sint unde sint si in plus am ocazia sa fiu peste unii care la un moment dat, fara sa imi dea o sansa, s-au purtat urit.

baubau
13th April 2004, 10:37
uefa.com

DJ Klaus
15th April 2004, 18:30
scor strans ! 9-8 in favoarea Prosportului , un poll in care a condus si Gazeta o vreme ! Un poll cu numai 17 voturi pana acum ceea ce dovedeste ca nu prea se citeste presa sportiva din Romania , o presa sportiva saraca in jurnalisti de valoare in care legea o dau cei mai "vechi" si unde cu greu poti patrunde ca jurnalist tanar ...poate cu o spaga si cu suturi in fund , cu ironii de prost gust (Vadim stie) si o zeflemea gen Ioanitoaia sau Topescu... adica de 2 lei ! O concluzie trista in care ar avea loc pe piata un al treilea cotidian de sport dar cu o echipa tanara , dornica de afirmare , fara reminiscente ale vechii structuri si cu ,evident, un suport material considerabil !
Asa cum exista un forum de succes in materie de sport (onlinesport) la fel poate lua nastere un cotidian de sport de mare succes ! Si.. cred ca nu o sa fie prea tarziu pana la o noua aparitie in presa sportiva !

Vadim
15th April 2004, 20:01
Da, o sa fie. Ioanitoaia isi va face ziar cu Becali. :)

uti2102
15th April 2004, 22:40
Hai mah Vadim.....pe bune?! Am impresia ca trimitzi sagetzi otravite spre GS. Daca ai informatzii clare zi-ne shi noua......

PS : Oricum, pana acum eshti o sursa credibila :ok:

ricky
15th April 2004, 23:12
Am intrat si...criticat GSPORTURILOR dar...am fost ACOLO !
Pe forumul nou al PROSPORT n-am fost !
Pe cel vechi insa...l-am parasit cind ajunsese COCINA FORUMURILOR ROMANESTI !
Injuraturi de tot felul !
Erau sterse DOAR anumite jigniri si injuraturi !

Asa ca...din doua ULTRA slabe o aleg totusi pe GAZETA !

P.S. Pina la proba contrarie !

Cred ca si oamenii care se perinda pe acel forum dau calitatea lui.
Am intilnit si pe ONLINE v'o citiva si...ori au fost banati ori au disparut de buna voie ! :ok:

DJ Klaus
16th April 2004, 10:46
Vadime ... daca ai fi lucrat la GS ai mai fi zis ca sunt asa... si pe dincolo ? :D

Spider
17th April 2004, 23:38
Gazeta Sporturilor?! Sa n-au de ei... mereu nascocesc cateva neadevaruri la orice declaratie a oricarui om de sport... induce lumea-n eroare..
Sunt PRO Pro Sport :D

ADelPiero
18th April 2004, 01:49
PRO PRo Sport si io :D

bog_tom
9th May 2004, 17:56
e bine ca exista concurenta si in acest domeniu; ca unii sau altii mai fac greseli e normal ca doar nimeni nu e perfect ...

Jhan
12th May 2004, 18:49
Mi s-a parut f lipsita de fundament,afirmatia acelui domn de la onlinesport care a scris articolul despre "scandalul sexual",afirmatia conform careia Gazeta Sporturilor ar fi mult in spatele Prosportului la mai toate capitolele.
As vrea sa stabilesc de la bun inceput ca nu sunt un fan al niciunuia din aceste 2 ziare.Totusi,dupa ce vechea echipa Prosport s-a mutat la gsp si a fost inlocuita de una noua anumite lucruri m-au deranjat la prosport,drept pt care il consider clar in spatele gsp.
Nu am putut sa nu remarc si sa nu fiu deranjat de faptul ca cei de la prosport au obiceiul sa anunte evenimente cu f mici sanse de a se prodcuce ca si SIGURE.De exemplu asta iarna in fiecare zi cate un fotbalist de la Dinamo era anuntat ca "plecat sigur" la nu mai stiu ce echipa din Turcia,Rusia,etc.Aceste stiri erau numai de umplutura cei de la prosport facand un obicei din a-si "umple" spatiul din ziar cu stiri fara fundament.Alexa la Spartak,Andone la Tiraspol,Vlad Munteanu schimb cu Iencsi la Rapid,Netoiu la Fc National,Danciulescu nu mai stiu unde,sunt numai ceea ce imi amintesc acum la repezeala.Spre deosebire de prosport,cei de la gsp,nu s-au aventurat ,sau rareori au dat asemenea stiri.Uitati si acum!--ALIUTA LA DINAMO!Stire in prosport.Cei de la gaseta spun ca de fapt nu e nimic real.
Prosportul este de mult "al doilea ziar de sport" pt mine,m-am saturat pana peste cap sa citesc toate gogosile acestora.Tocmai de asta am fost putin revoltat cand am citit articolul de pe acest site despre "scandalul sexy".
Oare sa fi primit ceva bani baietii de la onlinesport sa faca putina publicitate prosportului si sa dauneze imaginea gsp?Cred totusi ca nu e cazul.....

Vadim
12th May 2004, 19:28
Jhan, nu este momentul acum sa dezgropam mortii, adica sa incepem sa vedem care si cand au dat stiri despre transferuri care s-au semnat sau nu. Ultimul lucru cu care Prosport a iesit in fata a fost stirea de marti ca Tudor va arbitra derbyul de saptamana trecuta Rapid - Dinamo. Gazeta asta a avut stirea vineri.

Acum sa revenim la ceva mai palpabil: Aliuta. Gazeta nu a mirosit stirea asta, nu o are in ziarul de miercuri. ProSport nu spune ca Aliuta a semnat, ci numai ca se alfa in capul de lista a achizitiilor lui Dinamo, iar Steaua este dispusa sa il cedeze, in timp ce jucatorul ar vrea sa plece si afara pe 1 milion de dolari. Gazeta nu are informatia asta, nu stiu unde ai citit-o tu. Nu vad ce anume reprosezi lui ProSport, din moment ce in acest caz nu da un verdict, ci arata numai o situatie de fapt.

Nu uita ca in perioada de mercato fotbalul traieste din zvonuri de transfer, ele fac sarea si piperul.

inter
12th May 2004, 19:43
Jhane esti "strain"!

Jhan
12th May 2004, 23:22
Mda,sunt strain...asa e,dar voi cati bani ati luat sa faceti publicitate pro sportului?

Jhan
12th May 2004, 23:25
Toti pe care-i stiu eu acceseaza intai www.gsp.ro pt a afla stiri din sport si doar apoi site-ul prosportului.

Vadim
12th May 2004, 23:44
Vorbim de lucruri diferite: ziare si siteuri. Poate unii pentru stiri intra mai intii pe onlinesport. Depinde de gusturi. Tu ai spus ceva altceva si faptul ca nu ai raspuns la ceea ce am scris eu imi da dreptate.

DJ Klaus
13th May 2004, 12:10
Cert e un lucru : GSP conduce in sondajul de aici !

Si mie mi s-a parut cam partinitor articolul despre Scandalul sexual de pe prima pagina a site-ului OLS ! Era ca si cum l-ar fi scris un ziarist angajat la Prosport ! Un site cred ca ar trebui sa fie impartial ! Asta daca nu cumva cineva "cotizeaza" in interesul vreunuia sau altuia ! Anti reclama este neloiala si din pacate ea se practica des in Romania ! Anti reclama este nascuta din neputinta aceluia sau aceleia, a unui produs sau serviciu, care NU are ce arata ca fiind de valoare, ca ceva ce merita cumparat , folosind astfel greselile produselor sau servicilor similare pe piata ! de obicei,in astfel de situatii cel care incrimineaza pierde credibilitate si teren pe piata , oferind altfel fara sa vrea si fara sa stie o publicitate gratuita celuilalt produs !

Vadim
13th May 2004, 13:57
Publicitatea este publicitate indiferent daca este negativa sau pozitiva. In opinia mea, independent de ceea ce fac gazeta, prosport si onlinesport, asemenea scandaluri artificiale nu au ce cauta in presa sportiva. Daca sa zicem Contra ar fi violat o capra sau era prins cu un barbat sau era partas la un viol, asta e scandal. Nu faptul ca a calarit o prostituata. Asemenea lucruri au afectat viata lui Contra, mai ales ca a nascut nevasta-sa. Mi se pare inadmisibil sa scrici astfel viata unui om care nu a facut nimic rau.

gicu
14th May 2004, 11:25
sa mai adaug bile negre pt. gsp. De prost gust modul in care au prezentat stirea cu moartea unei fete, logodnica lui Bogdanovici de la Ceahlaul :rosu:

inter
14th May 2004, 13:49
Mda,sunt strain...asa e,dar voi cati bani ati luat sa faceti publicitate pro sportului?

Jhane nu esti strain ci penibil cand faci astfel de afirmatii la un raspuns al meu ,care n-am nici in clin nici in maneca , afinitati cu prosportul! :rosu:

dar ce sa cer eu de la un suporter minune ( cazul tau) ! simpatizant al lui dinamo si poliaektimisoara concomitent! :drak:

DJ Klaus
14th May 2004, 14:02
sa mai adaug bile negre pt. gsp. De prost gust modul in care au prezentat stirea cu moartea unei fete, logodnica lui Bogdanovici de la Ceahlaul :rosu:
Care-i articolul ? Pune articolul aici sa-l vedem !

gicu
14th May 2004, 17:20
http://www.gsp.ro/index.php?c=1&a=12938 :(

Vadim
14th May 2004, 17:53
Gicule, nu mi se pare nimic in neregula. Astea au fost faptele :( Fotografia e socanta, dar asta este realitatea....

gicu
14th May 2004, 18:28
Vadim, depinde ce intelegem prin (ne)regula. Eu nu am spus ca n-au zis adevarul. Modul in care l-au prezentat insa mie nu mi se pare potrivit pt. un ziar ce se vrea de sport. Lipsea desenul pe asfalt :(

Vadim
15th May 2004, 21:01
Moartea nu place nimanui.

ady_azzuro
16th May 2004, 00:14
Mi-a venit rau cand am vazut poza aia, parerea mea e ca oamenii aia nu sunt normali la cap...cum e posibil sa publici o asemenea poza? :o: :o: :o:

DJ Klaus
17th May 2004, 16:35
Poza e chiar socanta ! Nu-si are locul in nici un ziar , mai ales intr-unul de sport ! :o:

ricky
17th May 2004, 21:25
Imi lipsesc cuvintele !
La GDS pute rau !
Amatorismul celor de la hirtia asta intrece orice masura de bun simt !

uti2102
17th May 2004, 22:35
Un cititor shi-a exprimat protestul cu privire la o astfel de fotografie la "poshta redactziei". Raspunsul a fost ceva de genul ca "moartea este prezenta in jurul nostru shi nu este anormal sa o prezentam"........N-aveau ce sa bage pe hartie, asta-i clar.... :ciocan:

neghinitza
25th May 2004, 02:47
parerea mea e clara!stiu articolul, o astfel de poza nu avea ce sa caute acolo!(probabil ca nici o stire nu trebuiau sa bage, ce a zis oare Bogdanovici cand a vazut articolul?)rusinica, bai gazetarilor

t_r_g
27th May 2004, 17:50
/hello mai mai buna este gazeta, este oarecum mai serioasa, in pro sport sunt f. multe bla blauri

Jhan
29th May 2004, 10:52
Jhane esti "strain"!

Azi in Pros(t)port pe prima pagina: Ganea la Rapid!!! Wow wow wow!Ce stire senzationala!Ca multe altele fara temei si fara viitor.Punem pariu ca Ganea nu va veni cel putin urmatorul sezon la Rapid?
Dar nu-i nimic ,odata cu terminarea campionatului ma astept la alte "stiri de senzatie" de pe prima pagina a pros(t)portului: Alexa la Spartak,Barcauan la Shaktior, Radoi la Arsenal ,Mutu la Dinamo etc:D

Timpul va demonstra daca am sau nu dreptate.O sa vedeti la toamna cate astfel de stiri de senzatie se vor strange in toata vara asta si cate din ele infaptuite. :rosu: Pana acum o stire (Ganea la Rapid) sa vedem ce urmeaza. /hello

uti2102
29th May 2004, 16:12
Nu vreau sa iau partea nimanui (ca vad ca unii sunt in razboi atroce) da' azi in ProSport, pe langa shtirea cu Ganea, erau shi vreo 2 shtiri contradictorii. Pe de o parte aflam ca Rednic e cu un picior in Giuleshti, iar pe de alta parte era un interviu in care Rednic spunea ca nici nu shi-a pus problema plecarii, fiind foarte multzumit la Craiova. Pan' la urma, eu cu cine votez? ca m-atzi turmentat de tot!

Jhan
29th May 2004, 23:43
Stire din Gazeta Sporturilor:
Ganea: "Doar Dinamo m-a ofertat"
Directorul executiv dinamovist Cristi Borcea i-a spus: "Vino la noi! Vrem să facem o echipă de Champions League". Cele două părţi au discutat şi despre salariu. Ganea cere 250.000 de dolari pe an, Dinamo e gata să accepte. Negocierile vor continua īn zilele următoare.
Dupa cum va spuneam: prosportul e varza! :rosu:

Vadim
7th June 2004, 16:35
Iar ma iei cu smenuri, zvonuri, susanele? Parca mai sus scriai ca detesti acest tip de stiri. Fii si tu constant, cu picioarele intr-o barca. Inteleg ca nu iti plece Prosport, dar adu argumente pertinente, nu aceleasi afirmatii pe care le vezi cu ochi buni la gazeta, dar cu ochi rai la prosport. Mai exact, cind vezi un zvon in gazeta e ok, dar in prosport este vrajeala... Mai vedem unde vine Ganea. Repet, este normal sa iti placa un ziar sau altul sau amindoua, dar vino cu argumente pertinente.

inter
7th June 2004, 16:42
Dupa cum va spuneam: prosportul e varza! :rosu:

pupalash , las-o mai moale , ca iar te faci de .....


Vadim :"Iar ma iei cu smenuri, zvonuri, susanele? Parca mai sus scriai ca detesti acest tip de stiri. Fii si tu constant, cu picioarele intr-o barca. Inteleg ca nu iti plece Prosport, dar adu argumente pertinente, nu aceleasi afirmatii pe care le vezi cu ochi buni la gazeta, dar cu ochi rai la prosport. Mai vedem unde vine Ganea. Onlinesport spune ca merge in "Banie". "

Ganea in Banie? cred ca Gane! :ok:

Catalanul
7th June 2004, 16:47
Gazeta Sporturilor
imi place mai mult decat Pro Sport
inainte mi-a placut pro sport dar de cand a plecat ioanitoaia GSP nu mai imi place

Catalanul
7th June 2004, 21:33
de cand a plecat ioanitoaia la GSP, pro sport nu mai imi place :D

corinutza_88
14th June 2004, 18:52
gazeta sporturilor e mai completa(si e color in intregime :D )

Elgorriaga
11th July 2004, 14:44
Cel mai bun ziar de sport din tzara sint ... versiunile online ale celor 2 gazete; pe ziarele tiparite chiar nu merita sa dai banii. Sorry, intre cele doua optiuni din poll n-am ce alege :(

fia
12th July 2004, 05:53
Dar ce e deosebit in versiunile online? Nu tot ce pun pe hartie e si pe net?

Profetu
12th July 2004, 09:51
Gazeta o iau rar, dar nu stiu cum se face, ca parca iau numerele cele mai slabe.

Ramane ... Prosportu' ...

gicu
4th August 2004, 10:56
revenim in actualitate cu o imagine ce caracterizeaza modul in care se "compun" articolele in gsp:

imaginea a fost atasata in completarea unei prezentari a modului in care lotul echipei Zilina a fost plimbat sus-jos-sus in cautarea autocarului care-i ducea la hotel :happy

cipi13
4th August 2004, 11:01
Tehnic vorbind amindoua sunt cam la acelasi nivel.....

Profetu
11th August 2004, 15:59
Tehnic vorbind amindoua sunt cam la acelasi nivel.....

in traducere ... amandoua sunt la fel de proaste.

poate puneti mana pe vreo "gazzetta dello sport" ... costa pana intr-un euro, dar citesti la ea toata ziua.

cipi13
11th August 2004, 16:00
Traducere corecta.....

fia
11th August 2004, 16:05
in traducere ... amandoua sunt la fel de proaste.
poate puneti mana pe vreo "gazzetta dello sport" ... costa pana intr-un euro, dar citesti la ea toata ziua.Da mah, dar e roz :D....
Pe de alta paret e foarte bun ziarul si "stufos".

Profetu
11th August 2004, 16:08
Da mah, dar e roz :D....
Pe de alta paret e foarte bun ziarul si "stufos".

de roz ... e roz ... n-am ce sa zic ... mai roz ca el nu e nici un ziar ... dar asa imi pare rau dupa bani cand il iau ... asta se intampla sambata sau duminica atunci cand nu vin la servici sa intru pe net si sa caut informatii.

cred ca ar trebui sa-mi iau un modem .... :(

ricky
15th August 2004, 11:20
Bila neagra pentru PROSPORT !
Pentru cei de la PROSPORT, OLIMPIA ATENA poate fi gasita la...ALTE SPORTURI !

Desteptarea !

giovanni BV
29th August 2004, 08:43
Amandoua ar face si mai bine pentru fotbalul romanesc , dar Mascarada asta dintre ele , nu le vor ajuta sa ajunga mai departe de realitate !!!

Vadim
5th January 2005, 12:56
A mai trecut o jumatate de an de la ultimul post pe acest thread. Voturile sint cam egale in favoarea ambelor ziare. Noi voturi, noi pareri?

grig_jr
5th January 2005, 13:47
ce e naspa la ambele ziare este ca nu sunt ziare de sport ci de fotbal. adica au 14 pg fotbal si una reclame si una alte sporturi. ar trebui sa se numeasca gazeta fotbalului si pro fotbal.
in romania nu exista nici o redactie de sport serioasa. care sa dea stiri nu barfe. cine e curios ce a mancat de revel nu-stiu-care fotbalist si cine cu cine s-a mai certat si de ce

Darkslowstar
5th January 2005, 13:48
Eram un cititor la Sportului Romanesc, apoi al Prosport. Dupa plecarea echipei Ioanitoaia la Gazeta am ramas surprins ca Prosportul a reusit sa se mentina destul de bine. Desi parca tot Gazeta ramane prima optiune atunci cand cumpar un ziar de sport.
In ceea ce priveste paginile lor de net GSP e cu ani lumina inaintea Prosport. Pagina GSP e mult mai userfriendly si mai des actualizata decat a pro-ului. Edificator e faptul ca la o luna dupa scandalul Mutu tot mai gaseai pe pagina stranieri articole mai vechi de o luna cu Mutu vb sau impacandu-se cu Morinho. Rusinos. Si nu e singurul exemplu. Plus ca articolele din GSP sunt in ordine cronologica ceea ce nu e cazul si la Prosport. Din aceaste motive citesc Gazeta in fiecare zi pe net (e unul din primele 3 situri deschise) si Prosport daca am timp si numai daca vad ceva interesant.

Vot pt. Gazeta

PS ambele au probleme cu obiectivitatea, mai ales pro-bucurestene.

grig_jr
5th January 2005, 15:01
ambele au probleme cu prostimea, mai ales pro-fotbal.

Zebrone
5th January 2005, 15:17
sunt ca ceapa amandoua

grig_jr
5th January 2005, 15:28
alpi rulez !

Marquise MGP
5th January 2005, 21:22
am votat cu gazeta ca "asa am vrut" si kiar nu pot sa dau e explicatie serioasa avand in vedere ca ambele scriu in general cam acelasi lucru.daca e gazeta sau prosport depinde de optiunea fiecaruia.

Vadim
5th January 2005, 21:32
@Maquize: Pai despre ce sa scrie, daca asta se intimpla. Cam asa e, ai dreptate, conteaza ambalajul, pretul, brandul. De cele mai multe ori exclusivitatile (destul de rare) fac diferenta.

Alpi, ce sugestie ai avea ca sa nu mai fie foaie de ceapa?

Marquise MGP
5th January 2005, 21:50
in general ambele scriu doar ce se intampla prin mica noastra ograda numita "romania" si dau foarte mica atentie altor competitii(de ex. zic si eu : sarituri cu skiurile) care ne privesc mai mult sau mai putin dar ca ziare de SPORT ar trebui sa aloce macar 30% din spatiu si altor stiri decat picanteriile fara rost legate de ceasurile sau telefoanele mobile ale preaiubitului mutu adrian ca seamana mai mult a reviste de scandal decat a gazete sportive.
dar ce sa mai ceri cand stim bine ca romanii sunt mari devoratori de telenovele ,manele si emisiuni emotionale asa ca se supun legilor pietii si produc cea ce se cumpara.
eu personal cumpar destul de rar gazete sportive pentru ca de obicei stiu ce o sa apara in ziare si atunci cand cumpar ma orientez si eu ca tot romanu dupa culoare copertei , cat de mari sunt literele pe prima pagina, daca e soare sau nu afara,......

Darkslowstar
6th January 2005, 11:56
Vadim, tu lucrezi cumva la unul din ele? :D

Zebrone
6th January 2005, 12:37
vadim: prietenul marquise a subliniat excelent atat continutul gazetelor de sport cat si motivul pentru care le cumpar (daca nu ploua ma deplasez 100 metri pana la chiosc!) Ideea e ca am citit, sau mai degraba am rasfoit, gazzetta delo sport, e incredibil cum e facut ziarul ala si ca atare m-am distrat copios cand am vazut rozul de buda de la gsp-ul nostru (si asemanarea se opreste aici!). ce sa zic macar in pro e hartie de calitate,dar editorialele lui topescu sunt aiurea rau...parerea mea. Nu sunt eu in masura sa sugerez ce ar trebui facut, dar intotdeauna e loc de mai bine si de oameni mai buni, iar mie ca simplu cititor nu imi plac ziarele de sport din romania.

Vadim
6th January 2005, 12:49
Gazzetta dello Sport are despre ce sa scrie, asta in primul rind. In al doilea rind are specialisti care lucreaza de ani de zile la cel mai inalt nivel, iar publicul are de asemenea o cultura sportiva. Cum jurnalismul sportiv este cea mai dificila si complexa ramura a jurnalisticii, chiar trebuie oameni de calitate si care se pricep. Ziarul are texte imense si pozele, chiar daca sint mici, sint excelent asezate si incadrate.

Gazeta Sporturilor a copiat culoarea Gazzetta dello Sport, o chestie care mie mi se pare ciudata si nu pica bine la imagine. Mi se pare o cioara vopsita, nu o sa ajunga nici un ziar romanesc la inaltinea Gazzetta dello Sport decit atunci cind si noi vom avea sportul si sportivii lor. Ca sa nu mai vorbesc de jurnalisti. Vrem nu vrem, parerea mea este ca moral si din punct de vedere al experientei acumulate nimeni nu il atinge pe Topescu, chiar daca el acum are o virsta si normal nu mai are cheful de altadata. Compenseaza insa din plin cu altele. Moral, Ioanitoaia si Tolontan sint niste copii de mingi. Profesional isi urmaresc scopurile personale in primul rind.

Gazeta nu stie ce sa mai faca in incercarea de a ajunge pe locul 1, o chinuiala care tine de un an jumate, deci ii inteleg bine disperarea. Ei spuneau in 2003 ca iau ProSportul in doua luni. Au trecut 20 si sint tot in spate, niciodata nu au depasit ProSport.

Portocaliul si rozul folosite de Gazeta Sporturilor mi se par asezate intr-o combinatie urita si deloc eleganta. ProSport arata mai elegant si mai sobru. Gazzetta dello Sport este numai hirtie roz (mult mai pal si mai putin deranjant pentru ochi) fara alte culori care sa o faca sorcova.

Comparind azi celor doua ziare, ProSport si Gazeta Sporturilor, ProSport are informatia exclusiva ca Mircea Lucescu impinge de la spate generatia de aur contra lui Sandu. Gazeta nu vine cu nimic nou fata de ceea ce are de exemplu Onlinesport referitor la acest conflict, ba chiar si un volum mai mic de informatie.

Cainele
6th January 2005, 12:56
Votez pentru ProSport...
imi da impresia de profesionalism....pacat ca nu prea avem performante la cati jurnalisti sportivi avem :(

desdemona
6th January 2005, 13:14
Eu le citesc pe amandoua. De fapt, ma uit pe amandoua zilnic, ca de citit nu le citesc din scoarta in scoarta, n-am timp. Citesc ce ma intereseaza, normal :)

Zebrone
6th January 2005, 13:25
vadim, eu nu am spus ca gsp ar fi un ziar mai bun decat decat pro, ci doar ca e loc de mai bine. Adevarat ca e necesar si un anumit grad de cultura al po****tiei care consuma pe paine mizeriile de iatac ale lui x si y, dar asta este situatia. Oricum sa vad partea buna a lucrurilor bine ca macar exista doua foi de sport intr-o tara care nu merita nici una.

Vadim
6th January 2005, 15:40
Daca cititi regulat ambele ziare o sa vedeti ca ProSport nu da amploare in general scandalurilor. Gazeta a tinut prima pagina 3 sau 4 zile cu scandalul sexual "paparazzi" preluat din Atac, ProSport a avut citeva articolase si in rest la pagina 1 o data ceva jos. Ultimul caz de scandal este cel cu Catalina Ponor si familia ei, la care Gazeta a marsat mult mai mult. ProSport l-a avut de asemenea, dar a stat mult mai rezervat. Cred totusi ca ProSport este un ziar mai de sport in comparatie cu Gazeta si cind zic asta ma refer si la evenimentele de sport internationale pe care le acopera si pe linga care Gazeta trece fluierind.

Alpi, sa nu crezi ca eu daca as fi implicat vreau sa imi impun parerea sau sa o schimb pe a ta. Nici vorba, e normal ca fiecare sa aiba o opinie despre ziarele de sport si sa si-o spuna. Normal, eu pot fi subiectiv, asa ca voi luati numai informatiile pe care le vedeti credibile. In rest, ziarele vorbesc prin subiecte.

Darkslowstar
6th January 2005, 15:53
Daca cititi regulat ambele ziare o sa vedeti ca ProSport nu da amploare in general scandalurilor.


Eu citesc regulat ambele ziare si pana acum impresia mea a fost ca Pro Sportul le are mai mult cu can-can-urile si cu mondenitatile. Ca e mai mult un tabloid sport, dupa directia data de tembelii aia de la Ringier.

Vadim
6th January 2005, 15:55
Ringier nu are legatura aici. Libertatea editoriala este maxima.

Darkslowstar
6th January 2005, 16:17
Hm, din cate stiu eu nu-i chiar asa. Pe unde a fost Ringier s-a amestecat brutal in politica editoriala (Pro Sport, Romania Libera, Evenimentul Zilei), de obicei in defavoarea obiectivitatii. Ca sa nu mai spunem ca au probabil legaturi puternice cu pesedeii (vezi cazurile RL si EvZ).
De ce au plecat Ionatioaia, Tolontan &co, nu pt. ca se amestecau in plotica editoriala? Eu parca asa imi amintesc.
Ma rog, nu sunt eu foarte initiat in treburile acestea, probabil tu stii mai multe decat mine...

Maximus
6th January 2005, 16:22
Prosport publica informatii mai bine verificate. Gsp merge mult pe inedit, surpriza si can-can. Votul meu a mers demult la Prosport.
Prosportului ii trebuie o prezenta online mai solida. Din punctul asta de vedere gsp e cu 3 clase peste prosport. Atentie Prosport viitorul pentru ziare e online sau nu e deloc!

Darkslowstar
6th January 2005, 16:32
Culmea e ca Pro Sport avea cea mai buna prezenta online inainte de marea schisma. Cum au plecat baietii aia au aparut problemele. Situl blocat, updaturi greoaie, pe cand GSP si-a schimbat foarte rapid fata online si i-a luat locul Pro Sport foarte repede.

GSP m-a enervat campionatul trecut cu cateva pozitii tendentios ostile Brasovului. anul asta parca s-au mai potolit.

PS Vadim, ma indoiesc ca se poate numi stire faza cu Lucescu. Mai curand e o speculatie, pornind de la apropierea dintre jucatorii anti-nas si Lucescu.

Vadim
6th January 2005, 16:36
Nu e asa. Europa de Vest este cu 50 de ani inaintea noastra si vinde excelent ziarele. Tot pe hirtie se citeste mai bine. Web-ul este pentru informatii stricte.

Zebrone
6th January 2005, 16:41
ziarul ramane ziar, dar sprijinul webului e mai mult decat necesar si ramane un incontestabil stimulent de a citi mai mult, adica de a cumpara ziarul, in final scopul ultim, nu?

Maximus
6th January 2005, 16:41
Vadim, cind o costa hirtia mai mult ca barilul de petrol mai vorbim...Eu nu vorbesc de urmatorii 2-3 ani. Vorbesc pe termen mediu 5-10 ani.

Vadim
6th January 2005, 17:18
Eu asta spun: daca Spania si Italia sint peste noi cu 50 de ani si au ziare de sport nu cred ca in 5-10 ani se va ajunge la noi ca presa sa fie numai online. Nici macar la ei!

Maximus
6th January 2005, 17:27
probabil ca asa spunei si de scrisorile pe hirtie. de cind n-ai mai scris o scrisoare?

Vadim
6th January 2005, 19:38
Este cu totul altceva. Inca publicul cu acces la net (ma refer la Europa) este destul de mic. Mi se pare ca in Marea Britanie e cel mai mare pe undeva la 20%-30%. Mai e mult pina la presa exclusiv pe net. Cel putin 15 ani in Vest, la noi nici nu pot da o cifra. Sau ppoate peste o generatie, doua asa, pentru ca mentalitatea de a tine un ziar sau o carte in mina sa dispara complet.

Aici discutia e ampla, e vorba nu numai de posibilitatea de a tinti un public ci si de industria creata in jurul presei scrise. Ela fel ca si cum masinile care pot merge cu apa: exista, dar nu intereseaza pe nimeni.

uti2102
6th January 2005, 19:52
In ProSport : "maine interviu in EXCLUSIVITATE cu Traian Basescu"
In Gazeta : "nu rata editzia de maine! Tolontan l-a intervievat pe Basescu"
:happy
Maine aflam de fapt ca exlusivitatea apartzine www.onlinesport.ro, care l-a intervievat pe preshedinte prin intermediul ilustrului moderator El Greco :happy

Vadim
5th February 2005, 19:14
Altfel, ce ziceti de Gazeta Sporturilor, care a copiat de la ProSport subiectul cu Ghioane, inclusiv declaratiile in exclusivitate pe care sportivul le-a acordat pentru ProSport?!? :o: :headbang:

fia
5th February 2005, 20:39
EU cred ca Ghioane i-a pacalit pe toti si "a dat" in exclusivitate la toata lumea :yeah:

simpson
13th February 2005, 13:35
Gazeta Sporurilor e categoric peste Prosport!!! Daca se scot toate "fufele" si zvonurile date ca sigure din Prosport, ce mai ramane??? Raman editorialele lui Topescu (super-tari, virulente, foarte interesante...), caricatura zilei (chiar nu stiu ce cauta rubrica asta, nu mi-a starnit niciodata macar o umbra de zambet, decat unul de compatimire)...... se compara caricatura din Prosport cu "mierla" gazetei ???... Ce-i drept, cred ca au trecut vreo 6 luni de cand n-am mai cumparat Prosport, da' ma-ndoiesc de faptul ca s-ar fi metamorfozat precum martoaga lui Fat Frumos; ultima data cand am risipit banii pe el, am cumparat o editie duminicala, sa citesc cronica meciurilor de sambata... dezastru, parca era cronica dupa un meci ascultat la radio... Asta toamna, cred ca in duminica de dupa meciul de la Cluj al FCM-ului, imi vine ideea sa ma uit pe site-ul prosport sa vad in ce formula a jucat Bacaul: era trecut Matei ca fiind titular, iar el, saracu', a fost rezerva, nici macar n-a intrat pe gazon... nu se poate, fratilor!!! Parerea mea e ca Prosportul inca mai traieste din avansul considerabil pe care l-a avut in momentul plecarii echipei "Ioanitoaia" si din pretul inferior Gazetei. Astept sa-mi spuna si mie cineva de ce pe www.trafic.ro Gazeta are 187.332 de vizitatori cu 1.095.478 de afisari, iar Prosportul 182.126 vizitatori/ 1.804.741 afisari... banuiala mea e ca si pozele cu femei de pe site-ul prosport isi aduc contributia...Astept si alte pareri, nu ma consider detinatorul adevarului absolut... Acu' ceva vreme, articol pe prima pagina prosport.ro : nush-ce despre Ronaldo si viitoarea sotie, cu o poza cu ea in postura in care se gaseste si azi pe prima pagina a aceluiasi site la "frumoasele fotbalului"... buuun, vreau sa mai citesc amanunte, dau io cu click pe articol, mai apar vreo doua cuvinte in completarea celor deja citite, da' si un link "Click pentru a mari poza"... si bine-nteles, executand miscarea recomandata de prosportisti, apare don-soara in toata splendoarea pentru a satisface hulpavele placeri ale vizitatorului... totusi, ziarul se numeste ProSPORT!!!! :rosu: :rosu: :rosu:
N-o fi Gazeta mare ziar, da' bate Prosportu' lejer... parerea mea!!! :)

Zebrone
13th February 2005, 18:58
prosportu' batea campii de nu stiu ce jucator de la cluj ca e interesata juve de el:D
fratii grimm sunt mai realisti :D

remus
13th February 2005, 19:17
Parerea mea e ca Prosport e un pic peste.
1.SI GAZETA SPORTURILOR DA IN FIECARE ZIAR POZE CU FEMEI APROAPE GOALE
2.Ziarul are o culoare ciudata(un roz , parca ar fi v*ma cuiva , nu intelegi nimic din ce scrie.

simpson
13th February 2005, 20:57
Ideea e ca ziarul il cumperi pentru a afla ceva nou si interesant, nu pentru a te-mbraca cu el... Iar la capitolul "calitatea articolelor" Gazeta e deasupra!!! Hai sa fiu impartial... si Gazeta a mai zbarcit-o... stie cineva, in editia de miercuri, 9 februarie, a aparut cumva un articol cu titlul (aproximativ) " Masina cu numarul un sfert de miliard ", fiind vorba de exemplarul 2 500 000 al uzinei Dacia??? In editia online, asa a aparut...

Darkslowstar
14th February 2005, 13:03
Gazeta isface praf pozitia de lider pe net, lansand un site de tot *****ul. Inainte era primul ziar de sport care il deschideam. Acuma ezit si Prosportul castiga teren.

Vadim, spune-ne si nou, tipul del a prosport care face rubrica de caricaturi este salariat sau vine cu bani de acasa, ca la Minardii sau Sauber? Ca la "calitatea" umorului. Sau poate tipul se vrea un avangardist si nu ne prindem noi. Se mai prinde cineva in afara de el?

desdemona
14th February 2005, 13:37
eu nu ma uit la rubrica aia :evil:

Vadim
14th February 2005, 14:43
Vadim, spune-ne si nou, tipul del a prosport care face rubrica de caricaturi este salariat sau vine cu bani de acasa, ca la Minardii sau Sauber? Ca la "calitatea" umorului. Sau poate tipul se vrea un avangardist si nu ne prindem noi. Se mai prinde cineva in afara de el?
:D E ca la Sauber.

Darkslowstar
14th February 2005, 15:11
E ca la Sauber la motoare (platesc pt. calutii lor) sau la piloti (unde mai scapa unul cu bani)? :D

PS sefii de la Prosport nu se uita niciodata la caricatura? Este o caricatura a caricaturii. :)

remus
14th February 2005, 15:13
Ieri la stirile Tv Sport ,Sabin Ilie injura OLS de mama focului si spunea ca
site-ul a mintit cand a spus ca " Lucescu astepta de mult sa ma dea afara" .

a fost un pic de anti-publicitate=publicitate = mai multi membri :)

simpson
14th February 2005, 23:38
GSP: STEAUA / 17:55 Becali: „Rădoi nu pleacă sub 10 milioane de euro”
PS: Cupa UEFA / 18:05 GIGI BECALI: „Rădoi nu va pleca decīt pe 10 milioane de euro”
GSP: STEAUA / 17:49 Gigi Becali vrea o victorie cu 2-1 la Valencia
PS: Cupa UEFA / 18:09 Becali vrea o victorie a Stelei la Valencia cu 2-1
PS: Divizia A / 17:46 Schumacher a devenit tată pentru a doua oară
GSP: U CRAIOVA / 17:50 Constantin Schumacher a devenit tată pentru a doua oară
PS: Amical / 16:54 Dinamo - Cernomoreţ Odessa 1-1
GSP: DINAMO / 17:13 Galerie foto / Dinamo - Cernomoreţ Odessa 1-1
GSP: RAPID / 17:31 Sabin Ilie a fost amendat cu 3.900 de dolari
PS: Divizia A / 18:16 Sabin Ilie a fost amendat cu 3.900 $
PS: Cupa UEFA / 16:36 DI VAIO: „Trebuie să ajungem cīt mai departe īn Cupa UEFA”
GSP: ADVERSARI CUPA UEFA / 16:38 Di Vaio: „Trebuie să ajungem cīt mai departe īn Cupa UEFA”
GSP: ADVERSARI CUPA UEFA / 16:00 Rufete şi Albelda incerţi pentru meciul cu Steaua
PS: Cupa UEFA / 16:01 Rufete şi Albelda incerţi pentru meciul cu Steaua
GSP: GIMNASTICĂ / 15:04 Mariana Bitang, audiată de procurori īn cazul Petrovschi
PS: Gimnastică / 15:07 Mariana Bitang, audiată de procurori īn cazul Petrovschi
GSP: STRANIERI / 14:36 Chivu īn atenţia clubului Internazionale Milano
PS: Stranieri / 15:14 Cristi Chivu monitorizat de Inter Milano
GSP: ADVERSARI CUPA UEFA / 13:22 Caneira: „Sīntem alături de Ranieri pīnă la final”
PS: Cupa UEFA / 14:40 CANEIRA: "Sīntem alături de Claudio Ranieri pīnă la final"
GSP: RAPID / 12:30 Răzvan Lucescu: „Steaua poate profita de perioada nefastă prin care trece Valencia”
PS: Fotbal / 13:40 RĂZVAN LUCESCU: "Steaua poate profita de perioada nefastă prin care trece Valencia"
GSP: STEAUA / 11:57 Las Provincias: „Steaua renaşte cu jucători tineri şi un antrenor legendar”
PS: Cupa UEFA / 12:37 LAS PROVINCIAS: "Steaua renaşte cu jucători tineri şi un antrenor legendar"
PS: Fotbal / 11:30 Italianul Messina va arbitra meciul Valencia - Steaua
GSP: STEAUA / 11:31 Messina va arbitra Valencia - Steaua
...astea sunt stirile comune cu ora la care au fost postate pe cele doua site-uri la data de 14 februarie... cine are de comentat...

Vadim
14th February 2005, 23:46
Pai hai sa iti explic eu: majoritatea astora sint stiri de la Madiafax si difera timpul la care sint livrate la redactie. Nici una, in afara de poze, nu are vreo exclusivitate. Continutul este identic, copy/paste de pe agentii de presa. Efort minim. Normal, stirile proprii sint pastarte pentru ziar, cel care este vindut pe bani.

Utilizator
15th February 2005, 11:09
Ieri la stirile Tv Sport ,Sabin Ilie injura OLS de mama focului si spunea ca
site-ul a mintit cand a spus ca " Lucescu astepta de mult sa ma dea afara" .

a fost un pic de anti-publicitate=publicitate = mai multi membri :)


asta chiar e o stire! intr-adevar inseamna publicitate si mai inseamna ca OLS conteaza. Aveti grija cum scrieti de acum inainte, lumea e cu ochii pe noi :)

ilenuta
15th February 2005, 11:28
Pe TVR 1 a zis asa: "nu am declarat asa ceva! nici nu stiam ca exista acest site!" :D Eu zic ca e de bine, TVR 1 e mai vizionat decat TV Sport :)

Vadim
15th February 2005, 12:41
Sa va spun o chestie cu orele, ce am observat eu. Prima stire despre accidentarea lui Ghioane a aparut pe uefa.com pe la ora 8:30 seara (nu mai stiu in ce zi). Am vazut-o pe Onlinesport pusa la 21:15. Apoi pe ProSport la 22:08. Pe Gazeta Sporturilor a aparut pe la 22:30, dar ora afisata de ei a fost 22:00, ca sa fie mai rapida decit ProSport. :D A doua zi, editiile celor doua ziare tiparite anuntau pe prima pagina intr-un porcusor de culoare rosie sau galbena ca au fost primele din Romania care au anuntat stirea pe site. :D :ciocan: :happy

Bancaru
15th February 2005, 17:09
Vreau si eu sa ma lamureasca cineva cu o treaba: cum naiba fac sa citesc si eu pe site-ul gsp.ro sectiunea fotbal intern? Pe prosport.ro e foarte simplu, ai link divizia A. Dar aici...? Poate e ceva si nu am vazut eu, sau poate ce e pe hompage e tot ce scrie si in ziar. De ce naiba incearca unii sa faca lucrurile din simple, unele complicate? E ca si cum ti se rup putin pantalonii in cur si ca sa nu se vada gaurica iti bagi o legatura de pene de colorate.

Darkslowstar
15th February 2005, 17:23
vezi ca apare o bara pe care scrie steaua dinamo crioava poli si divizia a. Noi suntem la categoria provincie :degete:
Ce imbecili, probabil ca i-a platit Prosportul sa-si distruga situl. Era de departe cel mai tare si mai bine actualizat.

Bancaru
16th February 2005, 16:19
Darkule, nu m-ai lamurit taticule. Uite poza si zi-mi si mie unde e bara, te rog.

Vadim
16th February 2005, 16:32
Da-i si tu click pe fotbal. :D

Darkslowstar
16th February 2005, 18:12
Bancarule, stai linistit ca nici eu nu m-am prins din prima. Asta e din categoria ce isi face omul cu mana lui.
Vadime, cred ca ai vostri jubileaza :).

Ce gafa a putu sa faca Gazeta. :ciocan:

Vadim
16th February 2005, 18:19
Pina la urma conteaza cite ziare vinzi. Asta e principalul. Siteul gsp nu mi se pare rau si probabil vor mai imbunatati ei una alta.

Darkslowstar
16th February 2005, 18:36
Nu e rau, dar inante era mult mai bun, si mai bine actualizat decat al vostru unde mai gaseste la intern materiale de pe vremea lui pavante si inca pe prima pagina. No offence. Ca eu nu ma duc ca papagalul dupa ioanitoia ci unde gasesc stiri mai proaspete si un site mai user friendly. Impartirea sitului este de kkt.

Vadim
16th February 2005, 19:12
Pentru asta nu trebuie sa cauti pe siteurile ziarelor tiparite, ti-am zis mai sus de ce. Siteurile de ziare, oriunde in lume, isi tin informatia pentru ziarul care apare a doua zi si se vinde.

vladi
16th February 2005, 19:31
Vadim sint (cel putin au existat, stiu sigur) si site-uri de ziare romanesti care scot bani....

Vadim
16th February 2005, 19:33
Scot, dar nu atit pe cit din vinzarea ziarului (daca au vinzare).

Bancaru
16th February 2005, 20:44
Da-i si tu click pe fotbal. :D
Multumesc! Trebuie sa recunosti ca nu e un lucru care sa-ti sara in ochi. In momentul in care te duci chitit sa vezi ceva te astepti sa ti se si arate. Nu cred ca era nevoie sa piteasca dupa grafice neinteresante (oare cati au citit graficul ala?) si o poza cu Salma Hayek link-ul de divizia A. Normal ca am dat clic pe fotbal unde ma asteptam sa vad o desfasurare de stiri. Cand colo... ce itti ziceam. Asta este, nu m-a dus capul sa ma uit mai sus, unde vedere ma avertiza ca sunt aceleasi bannere ca pe home page, creierul refuzand sa ma indemne sa mai caut. Eu zic ca la prima vedere pare greoi. Cu atat mai mult cu cat, un alt forumist, cel putin la fel de istet ca si mine, Dark, a patit asisderea. Si nu cred ca suntem singurii.

Vadim
16th February 2005, 20:49
E normal ca la Fotbal prime stire sa fie ca Gazeta e pe locul doi la vanzari, dupa ProSport. :D Care e problema?

Dorin
18th February 2005, 15:11
Prosport are oricum pozele cele mai faine......Dorin

ilenuta
18th February 2005, 17:40
M-am uitat si eu pe noul site gsp.ro, la tenis. Ia uitati ce zice aici:
"Perechea Andrei Pavel/Thomas Berdych (Rom/Ceh) a abandonat īn runda inaugurală a turneului de la Rotterdam, dotat cu premii totale de 765.000 de euro. Īn proba de simplu, Pavel l-a īnvins aseară īn primul meci pe olandezul Sjeng Schalken, beneficiar de wild-card, cu scorul de 6-4, 6-3." (http://www.gsp.ro/index.php?a=1025&shift=1)
Nu inteleg la ce meci s-au referit baietii, pt. ca de fapt Pavel a luat bataie: 4-6 7-5 6-4 pt. Schalken.
Plus ca la tenis aveau inainte o gramada de stiri din urma, care acum au disparut. Iar Arhiva nu au. :confused: :mda:

simpson
20th February 2005, 09:12
Sa va spun o chestie cu orele, ce am observat eu. Prima stire despre accidentarea lui Ghioane a aparut pe uefa.com pe la ora 8:30 seara (nu mai stiu in ce zi). Am vazut-o pe Onlinesport pusa la 21:15. Apoi pe ProSport la 22:08. Pe Gazeta Sporturilor a aparut pe la 22:30, dar ora afisata de ei a fost 22:00, ca sa fie mai rapida decit ProSport. :D A doua zi, editiile celor doua ziare tiparite anuntau pe prima pagina intr-un porcusor de culoare rosie sau galbena ca au fost primele din Romania care au anuntat stirea pe site. :D :ciocan: :happy
Las' ca nici PSP nu-i usa de biserica... asta-noapte, pe la 12 si ceva, nu amintea nimic de victoria lui Lucian Bute, pentru ca pe la 2, dupa ce-au pus si stirile din ziarul de azi, au introdus si stirea despre Bute, cu ora de postare 22:10... nu se face... :no:

andreiush
20th February 2005, 11:40
Sa stii ca eu am vazut stirea despre Bute in Prosport pe la ora 11 aseara!! La Gazeta nu scria nimic de meci la ora aceea!

simpson
20th February 2005, 13:29
Tot mai multa incredere am in ochii mei. N-am stat sa ma uit exact la ceas, da asa tin minte, era cam miezul noptii si nimic de Bute... In orice caz la 22:10 nu a fost.

andreiush
20th February 2005, 13:48
Ca dovada ca a fost pusa stirea pe la 11 si nu pe la 2:D iti dau link cu postul lui iulian de la ora 23:17, el scriind stirea din prosport.
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=5504
Sper ca recunosti ca aceea era stirea pusa la prosport aseara.

simpson
20th February 2005, 15:28
Da' stiu ca o iei in nume personal... :D S-ar parea ca m-am inselat cu stirea din box, e posibil sa nu fi dat refresh paginii... Da' nu ma las eu asa usor :drak: Astazi, din motive cunoscute probabil doar de distribuitorii de presa, n-a ajuns la chioscul de ziare Gazeta, si am cumparat Prosport, iar la "cronica" amicalului de ieri FCM-Ceahlaul.... e varza... nu stiu cine a comunicat informatiile alea, da' sunt plopiste rau; si doar a fost corespondentul Prosportului la meci, c-am vazut masina inscriptionata afara... ma rog, sa exemplific : golul nemtenilor e trecut ca fiind marcat in minutul 81, cand de fapt a fost marcat in minutul 71-72, la noi au mai jucat in plus fata de ceea ce scrie la ziar, din ce retin, Cojocaru si Neagu, basca faptul ca sunt bramburite posturile pe care au jucat bacauanii... eu stiam ca ordinea e portar-fundas dreapta-fundas(i) central(i)-fundas stanga s.a.m.d., in timp ce in cazul de care vorbesc, ordinea in cazul fundasilor e inversata- Apostol, de exemplu, s-ar intelege c-a jucat fundas stanga... Ca sa nu mai spun ca probabil erau si suporterii nemteni interesati sa stie in ce formula a jucat echipa lor... nici o vorba, silentiu lugubru... :)

andreiush
20th February 2005, 15:34
:)N-o iau personal pentru ca nu am de ce. Nu sunt eu aparatorul Prosportului, nici nu am votat la poll, nestiind care ziar este mai bun. Fiecare cu stirile si greselile sale.
Referitor la stirea cu Bute, te-am contrazis fiindca stiam ca am vazut-o la ora 11. Atat si nimic mai mult;)

Tanta
23rd February 2005, 18:08
Ma bag si eu in discutie. Am dat o cautare la termenul "asd" pe gsp.ro si iata ce am gasit. Atasez imaginea. :rosu:

http://www.gsp.ro/index.php?arhiva=1&a=7&ss=all%7Call%7C01-01-2004%7C23-02-2005%7C0%7C1%7Casd&p=1

simpson
23rd February 2005, 19:32
Ai punctat foarte bine, felicitari!!! Da' jenant modul in care-ti ascunzi identitatea in spatele unui profil nou-nout... :no:

Corrado*
26th February 2005, 20:57
nici un ziar nu e mai smeker!
amandoua sunt total neprofesionaiste si recurg la niste insulte cum nu am auzit!

Edgar
16th March 2005, 11:56
http://www.jurnalul.ro/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=244216&topic=32

WishMaster
17th March 2005, 01:57
Eu cred ca ar trebui sa se numeasca Pro Fotbal si Gazeta Fotbalului,pentru ca zilnic 90% din continut este despre fotbal 5% publicitate si ce a mai ramas , adica doar 5% alte sporturi.

Seahawk
17th March 2005, 07:00
din alea 2 imi place de Gazeta...

radcom
3rd May 2005, 22:59
Normal, Gazeta e net superioara! :ok:

Darkslowstar
4th May 2005, 12:36
Am luat in ultimul timp mai mult GSP si mai putin Pro Sport. O perioada a fost campania Nu Dinel, iar mai nou este ca mai mereu nu am 500 lei marunt si n-am chef sa primesc 4500 in monezi de 500, sa-mi rupa portofelul. Tembelii de la marketingul ProSport nu s-au gandit la asa ceva, probabil.

Zebrone
4th May 2005, 15:13
Oricum dam prea mult pe cele 2 fituici de scandal, ca gasesti gagici si can-can-uri mai ceva ca in Atac. auzi, ziare de sport, ma umfla rasul :D

Paul
4th May 2005, 16:24
eu le citesc pe amandoua zilnic , de vre`o 6 ani in coace ...

Atat timp cat nu avem alternativa , merg.
Dintre ele , Pro Sport imi place mai mult... nu suport stilul gsp.ro , asa tip Chelsea... avem jucatori (zzz ziaristi) deci trebuie sa fim primii ...

Vadim
5th May 2005, 12:29
Prosport devine cel mai ieftin ziar de sport, 4.500 de lei. :)

Darkslowstar
5th May 2005, 13:06
Aveti o obsesie cu monedele de 500, nu? Cat le mai uresc. Oricum, asa se alege si vanzatoarea cu o tzara de spaga. :D

Paul
5th May 2005, 14:49
stai asa ca vine gsp

Cel mai bun ziar la juma de pret (8.000 ==> 4.000 ) :P

Zebrone
5th May 2005, 14:50
vadime mai bine il faceti 3555 lei sa se bucure si dark :D

bogho
5th May 2005, 15:27
vedeti ca uitarati sa precizati daca e vorba de lei noi sau vechi. :D

Vadim
5th May 2005, 22:18
stai asa ca vine gsp

Cel mai bun ziar la juma de pret (8.000 ==> 4.000 ) :P
Nu. Cel mai bun ziar va fi 4.500 de luni. :) Alte ziare sint de la 5.000 in sus.

FC Sibiu
6th May 2005, 00:30
Am inteles ca i-a depasit Gazeta pe cei de la ProSport. Oricum mi s-a parut cea mai mare prostie acea scumpire la 7500, in urma careia ProSportul a cazut mult. Acum cred ca e prea tarziu pentru ieftiniri mai ales ca s-au prins si ceilalti si au reactionat. Dupa plecarile masive spre viitorul ziar ProSport a ramas fara editorialisti, doar in Cupen. Pacat ca Banciu chiar imi placea.

be@
6th May 2005, 22:07
In primul rand,vreau sa mentionez ca rar se intampla sa mai cumpar un ziar de sport,insa primul lucru pe care-l fac dimineata,cand ma trezesc ,devorez cele 3 site-uri de sport (includ aici si ols).Cred ca amandoua ziarele sunt la fel de slabe,un mic plus poate pentru Gsp.
Oricum,Vadime,Prosportul a dat-o rau in bara cu scandalul "Belu -Bitang" si apoi cu aceasta campanie de salvare a U.Craiova!Apoi forumul e jalnic,citesti si iti faci cruce ce vezi acolo!Cel al Gsp e mult mai bun!
RUSINE PROSPORT.
La grafica,site-ul Prosport imi place mai mult,ca ziar,Gsp arata mai frumos.
Apoi,cred ca Divizia Sexy nu are ce cauta intr-un ziar de sport,dar imi place foarte mult sa citesc analiza tactica a lui Andrei Vochin.
Asa ca pot gasi plusuri si minusuri la fiecare....
Daca e sa cumpar un ziar,conteaza foarte mult ce e pe prima pagina a celor doua ziare!
Si Vadim,daca tot lucrezi la Prosport,am si eu un sfat:mai scrieti si de alte echipe,in afara de S,D si R.Ca si suporterii Nationalului sau ai Sportului,de exemplu,au dreptul sa fie la curent cu ce se intampla la echipa lor!

Vadim
7th May 2005, 10:40
Normal ca siteul ProSport arata mai bine, doar e facut de mine. :D

Referitor la forumuri, cred ca si cel al gsp si cel al prosport sint la fel de slabe, pentru ca publicul celor doua siteuri este compus din oameni care vin sa citeasca ziarul si atit. Paradoxal, desi Onlinesport are un numar mai mic de vizitatori, are un forum mult mult mai puternic si mai activ. Este vorba de calitatea publicului. Privind editorialele scrise de Tolontan de exemplu, care au 2.000 de accesari pe zi, si fetele de la Divizia Sexy care au cu zecile de mii pe zi, iti dai seama de asteptarile si dorintele publicului pe gsp. De aceea, tot paradoxal, inclusiv advertisingul cu target pe sport vede in Onlinesport o tinta mult mai atractiva. Are un public mai mic, dar mereu in crestere, fidel si extrem de bine targetat. De aici pleaca totul.

Maine se poate face pe OLS "Divizia Porno" si iti arat ca bate Divizia Sexy, iar in doua luni audienta va exploda. Dar nu asta este interesul si conceptul pe care eu l-am imprimat atunci cind am infiintat acest site si care a ramas si dupa plecarea mea.

Angelina Jolie
27th May 2005, 12:50
Prosportul nici nu conteaza. A ajuns sus datorita echipei lui Ioanitoaia. Cum au plecat aia au si luat-o in jos. Nu-mi place Ioanitoaia deloc dar trebuie sa recunosc ca stie sa conduca un ziar de sport si sa il faca mare. Previziunea mea pt perioada urmatoare: Gazeta va creste continuu, Prosport va pica in continuu.

Vadim
27th May 2005, 13:39
"Previziunea" asta e de 2 ani. :D Si nimic. :D

vlad1607
27th May 2005, 15:46
2 fitzuici colorate(nu te supara Vadime :D) care tind mult mai mult spre tabloid sper scandaluri si tot felul de prostii pt naivi....nu mai aduc a ziaruri de sport decat prin denumire :(

BlueEnergy
27th May 2005, 19:42
Doua ziare care sunt preocupate mai ales de a spune "Ziarul no 1 din Romania" si in numele acestei idei fac tot posibilul pentru a iesi in fatza ajungand deseori la penibil si ridicol prin ceea ce fac!

Angelina Jolie
28th May 2005, 15:17
"Previziunea" asta e de 2 ani. :D Si nimic. :D
Cum nimic? Nu i-au depasit deja ca nr de cititori? Si i-au depasit in conditiile in care Gazeta a fost mai tot timpul cu vreo 2500 de lei mai scump. Deci, nici o sansa pt prosport in viitorul apropiat.

Vadim
28th May 2005, 15:22
Nu, nu i-au depasit.

Angelina Jolie
28th May 2005, 18:47
Pai eu asa citeam in gazeta ca i-au depasit acum vreo 2 saptamani parca.

Vadim
29th May 2005, 13:48
Ai citit unde? Scris de ei poate... Gazeta se lauda ca a depasit de 2 ani. :D Complexul "in the 1st place"...

uti2102
29th May 2005, 13:52
Lauda, nelauda, Pro Sportul traieshte inca pe spinarea fostei echipe, asha cum shi Adevarul e cumparat in continuare de indivizi care n-au aflat de schimbarile de redactzii.
Ambele cotidiene sunt jalnice, dar Gazeta are un plus. Oricum, nu arunc bani pe nici unul dintre ele :D

Vadim
29th May 2005, 14:00
Nimeni nu traieste pe spatele nimanui. Tu daca iti cumperi acum o masina si mergi cu ea nu traiesti pe spatele fostului proprietar. O conduci tu, legal, ai actul la mina. Este o afacere si nimic mai mult.

Marquise MGP
29th May 2005, 14:29
Ai citit unde? Scris de ei poate... Gazeta se lauda ca a depasit de 2 ani. Complexul "in the 1st place"...

acelasi lucru se poate spune si despre pro sport...parca sunteti antena1 cu protv...exact aceeasi oala...eu in ultima vreme am luat mai multe gazete ca e mai colorata si mia placut si un titlu de prima pagina : " blatitlul " ...va fugariti unii pe altii...parca va jucati dea va-ti-ascunselea...intro saptamana alearga prosport dupa gazeta in alta invers...sunteti comici :D :D :D

uti2102
29th May 2005, 14:32
Nimeni nu traieste pe spatele nimanui. Tu daca iti cumperi acum o masina si mergi cu ea nu traiesti pe spatele fostului proprietar. O conduci tu, legal, ai actul la mina. Este o afacere si nimic mai mult.

Hehe, comparatzia nu e deloc elocventa. Pro Sport ishi construise un nume, o reputatzie. La asta m-am referit. Dak cumpar Maybachu lu' Gigi, toata lumea o sa intoarca privirea, crezand ca inca e Gigi la volan....Despre asta e vorba.

Vadim
29th May 2005, 17:31
Si daca nu e Gigi la volan, unde e problema? Atita timp cit Maybachul este in stare perfecta, merge de rupe, straluceste, ba chiar are si lucuri in plus? Comparatia este foarte buna, reflecta exact realitatea. Nimeni de la Prosport nu este inferior, "post de post", celor de la gazeta.

BornWild
29th May 2005, 17:35
Ba, chiar vroiam sa imi exprim de mult timp parerea in legatura cu subiectul discutiei.
Inainte imi placea foarte mult Gazeta Sporturilor foarte mult, dar de la o vreme incoace, a devenit execrabila, cu stiri de scandal si f multe neadevarate.
Nu pot spune ca sunt multumit de ProSport, insa este mult mai profesionist decat Gazeta in momentul actual.
Si o bila neagra pt amandoua ziarele!
M-au disperat cu gagici goale......parca sunt facute pt obsedatii sexual aceste site-uri :rosu:

Angelina Jolie
29th May 2005, 19:35
Mie Prosportul mi se pare un ziar aservit care nu prea spune lucrurilor pe nume. Cam penibil.
Exemplu concret: faza cu cele 400 de sali de sport. Prosportul lauda guvernul de numa numa, pe cand Gazeta prezenta poze cu salile ce se daramau.
Si porsportistii baga atacuri fata de colegii de la gazeta, ceea ce iar mi se pare josnic. Dar oricum nu cred ca mai au multe, oricati bani ar pompa ringieru in ei.

dlgicu
30th May 2005, 06:21
Pe ziua de azi ProSportul are o bila alba fata de GSP, pentru ca i-au gasit loc pe prima pagina si lui Hanescu langa marea stire a redebutului lui Mutu.

FC Sibiu
3rd June 2005, 16:13
Ai citit unde? Scris de ei poate... Gazeta se lauda ca a depasit de 2 ani. :D Complexul "in the 1st place"...

Pe www.brat.ro scrie ca Gazeta a depasit ProSportul cu peste 12.000 de exemplare vandute in luna martie, iar in februarie 11.500. Asta in conditiile in care anul trecut in luna martie ProSportul avea un avans de 12.000 de exemplare.

ProSport a ajuns la cea mai joasa medie de exemplare vandute, din anul 1999 pana acum, in ultimele 4 luni, iar dupa aparitia Sport Total nu cred ca va avea o perioada prea buna in continuare.

Emil_Calinescu
5th June 2005, 20:54
Sa va spun si eu parerea mea.Nu prea am citit ce au zis altii, decat ultima pagina.Dar nu vreau sa ma cert cu nimeni.
Intai, vreau sa spun ce e adevarat:Prosportul e cumparat ca nume.De exemplu, mare parte din echipa, cand era la gazeta, nu intrecea Prosportul condus de Ioanitoaia.Bine, nu erau Topescu si Chiotea, dar ceilalti erau.Si Ivanovici e un bun ziarist.
Doi.Si gazeta si prosport au ajuns sa se intreaca in publicarea de poze cu femei.Divizia A Sexy, ceilalti pozeaza fete cu fulare de echipe.Si cica se numesc ziare de sport.
Iar in ultimul rand, Sport Totalul e un chici(scriu cum se aude!sa inteleaga toata lumea).Arata ca un ziar arhaic.Si lauda ca vor pune pe prima pagina jucatori si antrenori.Si pe prima pagina in primul numar aceleasi personaje de care ne-am saturat.
Si ca sa va spun parerea mea, eu nu as lua nici un ziar(chiar nu iau, dar le citesc pe net).Pai dupa o etapa nici un ziar nu face o analiza clara a meciului.De ex, eu nu am vazut meciul, dar vreau sa citesc cum s-a jucat.Unde?Ei imi spun ce facea antrenoru, presedintele in tribuna, ca dupa meci arbitrul a facut nu stiu ce.Vorbesc de faze controversate.Dar sa ia pe minute si sa zica faze, cam nu.Sa vad si eu.Min 2, 4,8 10 etc.Nimic
Totusi, am votat cu Prosport.Nu stiu de ce.Dar daca e sa faci un clasament, poti da linistit cu banu sa alegi castigatorul.

DaRk_Star
6th June 2005, 19:56
Referitor la forumuri, cred ca si cel al gsp si cel al prosport sint la fel de slabe, pentru ca publicul celor doua siteuri este compus din oameni care vin sa citeasca ziarul si atit...

acum vreun an,forumul prosport era mult mai dinamic..acum,intr-adevar,este un loc unde se intra ca sa se scrie mesaje de incurajare pt mutu etc... :headbang:

dintre cele doua cotidiene aleg totusi prosportul..nu am neaparat un motiv anume,am ramas "blocat" de cand erau ioanitoaia,tolontan&co. in redactie... oricum,de citit il citesc doar online...foarte rar il cumpar,cand imi trebuie vreo imagine...:P

Angelina Jolie
9th June 2005, 11:23
Ai citit unde? Scris de ei poate... Gazeta se lauda ca a depasit de 2 ani. :D Complexul "in the 1st place"...
"După ce actualul director al Gazetei Sporturilor a rememorat perioada īn care a lucrat cu Valeriu, la microfon a venit Cristian Ţopescu, şeful ProSport.
Sportiv, el a spus: "L-am lăsat pe Ovidiu Ioaniţoaia să vorbească primul pentru că echipa «Gazetei» e pe primul loc! Da, acesta este adevărul". Apoi, zīmbind, Ţopescu a adăugat: "Numai că nu s-a terminat campionatul". Cineva din sală, din zona foştilor mari performeri, a replicat, tot īn glumă: "Da, dar mai e doar o etapă!".
Gestul lui Cristian Ţopescu vine după ce au fost făcute publice cifrele general acceptate de industria media. Conform SNA şi BRAT, Gazeta Sporturilor a devenit lider ca număr de cititori īncă perioada februarie 2004 - februarie 2005, iar īncepīnd cu acest an este şi numărul 1 ca exemplare vīndute."
Articol din gsp de azi.
Eh Vadime, cine e pe primul loc, cine e pe primul loc?
Gazeta e, Gazeta e!

uti2102
9th June 2005, 14:54
E pe primul loc intr-o competitzie chiar mai penibila decat Blatizia A :mda: Dar macar oamenii ashtia lucreaza pe bune, asha ca sa-i intzelegem :D

dextercioby
9th June 2005, 15:24
O fi competitia penibila,dar ei traiesc din competitia asta.Si crede-ma,nu-i nici o satisfactie sa termini pe locul II cind n-alearga decit doi in cursa.

Daniel.

Marquise MGP
9th June 2005, 23:29
diferenta e de mai bine de 10000 de exemplare pe luna...am cumparat atat gazete cat si prosporturi si inclin si eu sa cred ca e mai inspirata gazeta in ultima vreme...nui mare diferenta dar isi vand mai bine marfa.

Vadim
9th June 2005, 23:32
ProSport a stat in frunte aproape doi ani. Gazeta a depasit in 2005 Prosport (ianuarie-martie) datorita concursurilor. In momentul in care si ProSport a inceput campania de concursuri, dupa martie, lucrurile sunt din nou foarte echilibrate, Pro fiind aproape sa isi recucereasca locul 1. Ceea ce ar fi o mare premiera in presa din Romania. Mai vedem cind vor aparea cifrele oficiale pe lunile aprilie-iunie.

viorel 31
10th June 2005, 11:46
Dintre cele doua prefer intotdeauna ProSport.
M-am obisnuit cu stilul lor de prezentare a stirilor , a comentariilor, gasesc f usor ceea ce caut.
Mai cumpar rar si Gazeta dar este obositoare din punctul meu de vedere.
Mai nou prefer stirile de pe net.

Angelina Jolie
10th June 2005, 15:49
ProSport a stat in frunte aproape doi ani. Gazeta a depasit in 2005 Prosport (ianuarie-martie) datorita concursurilor. In momentul in care si ProSport a inceput campania de concursuri, dupa martie, lucrurile sunt din nou foarte echilibrate, Pro fiind aproape sa isi recucereasca locul 1. Ceea ce ar fi o mare premiera in presa din Romania. Mai vedem cind vor aparea cifrele oficiale pe lunile aprilie-iunie.
Tine cont ca Gazeta a fost in urcare continua de cand a preluat-o Ioanitoaia. Si asta in conditiile in care era cu 2 mii de lei mai scumpa ca Prosportul. D-apoi acum ca e si mai ieftina? Nici o sansa de revenire pt Prosport. Decat sa ia din nou echipa lui Ioanitoaia. :happy

Marquise MGP
10th June 2005, 16:26
imi pare rau sa te contrazic...gazeta e mai scumpa...cu 500 de lei :D :D

Vadim
10th June 2005, 19:57
Tine cont ca Gazeta a fost in urcare continua de cand a preluat-o Ioanitoaia. Si asta in conditiile in care era cu 2 mii de lei mai scumpa ca Prosportul. D-apoi acum ca e si mai ieftina? Nici o sansa de revenire pt Prosport. Decat sa ia din nou echipa lui Ioanitoaia. :happy
Cu o televiziune in spate care de 50 de ori pe zi baga reclame la gazeta sau spune la stirile din sport si la meciuri non-stop "numai in gazeta sporturilor gasesti" prostesti niste lume, cel putin temporar. Nu uita ca la inceputul anului 2005, cand gsp a depasit Prosport, gazeta a avut concursuri cu premii de sute de mii de euro (premii cel putin declarate in paginile ziarului), iar prosport nu a avut nimic de genul asta, a vandut pe informatia din ziar si atat. In conditiile de mai sus urca oricine, numai ciung sa nu fie. Lupta este insa de lunga durata, iar ProSport a ramas sus si revine la varf (in ciuda acelei mici diferente din luna martie). Numai pe valoare. Si inca un lucru: gsp are 10.000 de ziare vandute saptamanal "la comanda" catre pariloto, care se adauga la cifrele de tiraj si vanzari! Cred ca nu stiai asta, nu? Daca te uiti peste cifrele de vanazri, vezi ca si prosport a urcat continuu fara sa aiba vanzari comandate, realizand in 2004 cele mai mari vanzari din istoria ziarului, dupa schimbarea echipei. Nu te mai lua dupa intoxicari, incearca sa descoperi singur adevarul. A trecut vremea pe piata cand echipa lui Ioanitoaia avea banii sa sustina un ziar de sport. Acum este inca una, cel putin la fel de puternica din toate punctele de vedere si care poate tine nu unul, ci cinci ziare de sport. Si pe bune, viabil, cu bani albi, nu cu fonduri din alte parti care trebuisc papate undeva.

Marquise MGP
10th June 2005, 20:21
nu incerca sa faci antireclama aruncand idei la intamplare cu bani negri pe care nu le poti demonstra...va faceti un deserviciu prin asta...unde e problema cu ziarele comandate? sau pt tine vanzari inseamna doar cea ce se vinde la chioscurile de ziare ?unde e problema cu sustinerea la televizor?se keama promovare si e indicata intro economie concurentiala...eu as face reclama si la radio si in reviste si pe alte posturi tv pt ami creste numarul vanzarilor...tiam spus ca gsp isi vinde marfa mai bine...degeaba produci daca nu esti in stare sa vinzi...asta nu e problema gsp ci mai degraba prosport ar trebui sasi reconsidere strategia de piata.

Angelina Jolie
11th June 2005, 00:15
Da mai scumpa cu 500 de lei. Am gresit eu. Pai s-au speriat cei de la Prosport si au bagat 4500 de lei. Dar atunci cand i-a depasit era mai scumpa ca Prosportul. Si asta in Romania mi se pare mare realizare, pt ca multa lume se orienteaza dupa pret.
Eu nu am tangenta deloc cu domeniul, asa ca nu pot da o previziune bine documentata, dar "feelingul" meu este ca Prosportul o ia la vale.

Vadim
11th June 2005, 14:07
De ce sa nu o ia gazeta la vale, mai ales ca in mai e sub prosport?

Marquise MGP
11th June 2005, 14:26
este imposibil ca unul din cele doua ziare sa o ia la vale avand in vedere ca sunt singurele de pe piata...este un joc in doi si depinde pe alocuri de modul in care sunt speculate momentele favorabile...evident ca situatia e fluctuanta atata timp dpdv calitativ sunt cvasiegale...pe perioade scurte de timp apar totusi diferente mai mult sau mai putin semnificative.

sebi_ct
21st June 2005, 21:58
Mai, Vadime dar tu de unde stii ca ProSportul a depasit Gazeta in mai ?Ca pana acuma cereai date oficiale. Sigur e doar ca si in luna mai ziarul la care lucrezi a fost sub Gazeta la tiraj (cam 5500 ZILNIC). Iar comparatia intre vanzarile ProSport din 2004 si cele din perioada Ioanitoaia nu-si are locul, pentru ca voi ati vandut ziarul la un pret subventionat de trust. Asa si eu pot sa zic ca daca preturile ar fi acuma ca inainte de '89 am duce-o extraordinar de bine. Iar Gazeta v-a depasit nu pentru ca avea concursuri, ci pentru ca 1. ati scumpit ziarul si la doar 500 lei diferenta lumea prefera ziarul mai bun dpdv al continutului si 2. v-au plecat cam cei mai buni ziaristi la alt ziar si ati cam ramas in fundul gol.Asa ca , desi are destule derapaje, eu consider Gazeta net superioara ProSportului.

Sharkie
21st June 2005, 22:22
Gazeta.....desi nu prea o citesc......am citit nr dedicate lui Toni Alexe si mi-a placut.Le-am pastrat.

diavol visiniu
24th June 2005, 00:48
Gazeta indiscutabil.Acum cativa ani imi placea foarte mult Prosport dar in ultimul timp nu au mai iesit in evidenta.Infintarea altui ziar de sport ar fi benefica dar eu propun ca saptamanalul Fanatik sa devina cotidian si in felul asta rezolvam problema.

Paul
26th June 2005, 11:58
Fanatikul este in aer ... in schimb a aparut Total Sport care este o alternativa acceptabila... mai ales ca e ziarul care scrie minim 2 pagini de STeaua / zi :D

spinU
27th June 2005, 22:07
asteptam altceva de la sport total...dar si astia sunt varza.sunt mai slabi decat prosportu.

Zebrone
28th June 2005, 11:59
presa de sport in romania e de fapt presa de scandal, ziarele sunt niste tabloide avide de senzatie, sportul e pe locul 2.

t.b.
6th July 2005, 22:34
Atat Gazeta cat si Prosportul sunt foarte slabe...

Cand au de gand cei de la gazeta sa schimbe culoarea paginilor, rozul ala e de-a dreptul gretos... Prosportul are un aspect cat de cat acceptabil... Amandoua sunt prea mult axate pe scandal, dar pentru asta vina o are societatea romaneasca, ei ofera doar ceea ce este citit... Ce putem astepta de la un ziar de sport cand 50% de romani asculta manele si 80% citesc doar subtitrarea filmelor... Ziarele de sport romanesti sunt la acelasi nivel cu civilizatia noastra...

Intr-adevar sunt si cativa editorialisti care chiar stiu ce scriu de ex: Traian Radu Ungureanu, Ion Cupen, Teodor Mateescu, Tudor Octavian, chiar si Geambasu...

Angelina Jolie
12th July 2005, 13:07
Ma io cand va zic ca prosportul se duce in jos si nu are sanse de revenire voi nu ma credeti. Iata confirmarea:
"Indiferent cum ai privi, graficele arată un singur cīştigător: publicul nostru
Pe toate segmentele şi categoriile Gazeta este lider. Exigenţa cititorilor de sport face diferenţa pe piaţa ziarelor de profil. Audienţa Gazetei Sporturilor, peste 532 de mii de cititori pe zi, este cu 43 de mii de cititori peste cea a ProSport, principalul competitor. Cea mai bună echipă a dus ziarul pe primul loc nu numai īn privinţa audienţei, ci şi a tirajului vīndut şi a accesărilor on-line." din gsp de azi.

uti2102
12th July 2005, 13:28
Shi nici nu se lauda ! :o:

Vadim
12th July 2005, 22:49
Lol, Alpopa, vezi cum se manipuleaza "talpa" poporului? Nu degeaba isi fac aia reclama in propriul ziar, majoritatea o si "inghite". Oricum, nu imi aduc amintea ca echipa luik Ioanitoaia sa isi fi facut vreodata atita auto-reclama? Motivul? Cutitul la os. Se intimpla lucuri pe care nu credeau ca le vor trai vreodata... Si le e greu, pentru ca au complexul locului 1.

EDMOND_
12th July 2005, 23:02
Si prosportul face reclama ....doar ca spun ca sunt pe primul loc la publicul tanar.... Cel mai mult m-a deranjat cand au redus pretul ziarului pana la 4500 .... Adica pana in momentul ala mi-au luat 8000 aiurea....

Marquise MGP
12th July 2005, 23:43
se lauda si unii si altii...lipsa de profesionalism...dar ce sa le faci...sunt si ei romani...in ritmul asta se duc ambele in jos...poate face OLS si ziar tiparit ca la astea electronice se lauda cas cei mai tari :D

ieppy
13th July 2005, 00:04
cine mah sa se laude? :happy

suporterita
13th July 2005, 13:44
eu citesc tot ce este ziar de sport si sunt destul de slabe toate,gsp are un ascendent,din punctul meu de vedere datorita editorialelor de buna calitate si analizelor lui Andrei Vochin,in rest nimic deosebit.chestiile astea de rating ma lasa rece la cita costa un ziar de sport atita face,binenteles in Romania.prea mult interes pentru viata privata a sportivilor,Mutu este erou national fara sa joace.

Marquise MGP
13th July 2005, 15:47
cine mah sa se laude?

asa spune legenda :D

fia
13th July 2005, 15:50
Si OLS se lauda de nu se mai poate....
In orice articol gaseste cate un pic de lauda...
Suntem cei mai buni, primii care, exclusivitate, etc.

Vadim
13th July 2005, 15:56
Una e lauda si alta e realitatea... :D

ieppy
14th July 2005, 00:18
mah, eu sunt cel mai bun. am publicat primul stirea cu neaga in anglia. :D

uti2102
29th July 2005, 10:58
"Steaua zi merci"
"A inceput scandalul"
"Patronul Stelei a anunţat că intenţioneze să doteze echipa cu una bucată avion, deşi clubul n-are nici măcar autocar, umblīnd cu microbuze īnchiriate" :o: Nu zau, cu microbuze ?! :ciocan:

Asta e GsP de astazi, un hartie care de mai bine de o luna are o atitudine vadit tendentzioasa fatza de clubul Steaua. De ce ?! Pentru ca *******ii de-acolo pun semnul egal intre Gigi shi Steaua ! :mda:

Vadim
29th July 2005, 15:27
Pentru ca daca Becali da banu' il da pentru asta. Stai calm ca nu sint idioti.

marinike
30th July 2005, 10:57
nu stiu pe ce thread sa postez asta asa ca o pun aici:
http://www.totalsport.ro/cuprins/news/article.php?storyid=9883
intelege cineva ceva din prostia asta?????????????????
:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

uti2102
20th August 2005, 23:48
"Cu o jumatate de ora inaintea inceperii partidei stadionul "Dan Paltinisanu" este plin, 40.000 de oameni!" :happy
Asta spune tot despre tendintza ziarishtilor noshtrii de a se arunca cu capul inainte ! :ciocan:

Mihaela
31st August 2005, 13:29
Ce editorial tembel a lui Topescu in ProSport de azi. Incepe cu o aberatie - "s-a incheiat povestea frumoasa a gimnasticii feminine romanesti", dupa care culmea vorbeste de fotbal nu de gimnastica ca la final sa concluzioneze. "...să n-ai decāt cinci suporteri, şi ăia contestatari, seamănă cu povestea unui parastas pe muzică de dans.", facand aluzie le gimnastele care au mers la discoteca. E o prostie imensa sa scrii despre "parastasul" gimnasticii feminine romanesti cand la Deva si Onesti avem la lotul national de junioare destule gimnaste care se pregatesc sa preia stafeta (anul viitor cred ca cel putin 5 vor fi senioare) si cand pe postul de antrenor se bat oameni cu multa experienta. Imi displace tot mai mult omul asta.

Utilizator
31st August 2005, 14:27
Mihaela esti sigura ca nu e link facut la alt articol? L-am vazut si eu si mi s-a parut mult prea criptic ca sa aiba legatura cu titlul. Cine a citit ziarul poate sa spuna mai mult, eu nu-l am.

Mihaela
31st August 2005, 14:57
Sper sa ne lamureasca cineva care are ziarul. In orice caz n-ar fi deloc o nota buna pentru Prosport daca n-au fost in stare sa puna ca lumea pe site editorialul directorului ziarului si sa nu-l corecteze pana la ora asta.

Utilizator
31st August 2005, 15:05
Poate au uitat altul din zilele trecute...Tie nu ti s-a parut total pe langa subiect? Eu l-am citit de cateva ori si n-am reusit sa fac nici o legatura. Un editorial de ziar sportiv este aproape intotdeauna scris la sensul propriu, sa priceapa tot fanu'. Asta nu pot sa-l consider nici macar metaforic asa cum frumos ai considerat tu.

Mihaela
31st August 2005, 15:26
Totusi in ProSport trebuie sa fi existat ieri sau azi un editorial cu titlul "S-a incheiat povestea frumoasa a gimnasticii feminine romanesti", altfel e greu de explicat ce cauta titlul pe prima pagina a site-ului. Chiar nu citeste nimeni ziarul ala sa ne lamureasca si pe noi? :)

Utilizator
31st August 2005, 15:37
Titlul sunt convins ca e de azi, ieri era prea devreme pentru acest articol. Dar cuprinsul parca e de altadata.

Dar una peste alta ai dreptate, Topescu s-a cam ramolit, a devenit de ceva vreme libidinos, si face prea multa morala.

inter
31st August 2005, 15:40
titlul e "raman amintirile"
dar meseriasii de pe site le-au amestecat ca de obicei!

Utilizator
31st August 2005, 15:42
Inter :ok: dau o bere pe chestia asta :)
PS: vezi ca voi veni sa dau berea cu tricoul lui Dinamo pe mine, sper ca nu vedem a doua zi titlu de topic 'sange pe tricoul lui Dinamo la Shorley' :D

inter
31st August 2005, 15:45
poate "suc de rosii pe tricoul lui Dinamo la Shorley" :D . da sunt sigur ca iese cu Absolut :P

Utilizator
31st August 2005, 15:59
Absolut corect ar zice amicul John :D

realmadrid.com
1st September 2005, 14:51
O intrebare, pe site-ul ProSport nu se mai poate face copy/paste la articole :D ?...am incercat astazi si nu a mers :((

bogho
1st September 2005, 16:21
ba da, se poate

Salomon Kalou a primit trofeul "Johann Cruijff"
Doi dintre jucătorii echipei Feyenoord Rotterdam, Salomon Kalou şi Dirk Kuyt, au fost premiaţi īn cadrul galei fotbalului olandez.
Kalou, originar din Cote d'Ivoire dar care luptă să obţină cetăţenia olandeză pentru a evolua īn naţionala "Portocalei mecanice", a intrat īn posesia "Premiului Johan Cruyff", acordat celui mai talentat tānăr jucător din Eredivisie. Drik Kuyt, autorul a 29 de goluri īn ediţia trecută de campionat, a primit la rāndul său trofeul "Gheata de argint", rezervat celui mai bun marcator al sezonului

http://www.prosport.ro/index.php?c=1&a=74473

Paul
1st September 2005, 16:38
O intrebare, pe site-ul ProSport nu se mai poate face copy/paste la articole :D ?...am incercat astazi si nu a mers :((

In Mozilla se poate

Declaraţii/16:32
Florian Gheorghe despre Belu şi Bitang: "Nimeni nu este de neīnlocuit"

Florian Gheorghe, preşedintele ANS, a declarat azi, referindu-se la foştii antrenori ai lotului olimpic feminin de gimnastică, Octavian Belu şi Mariana Bitang, care şi-au reziliat contractele după ce sportivele au fost trimise să se pregătească la cluburi, că nimeni nu este de neīnlocuit.

realmadrid.com
1st September 2005, 16:46
Cu Mozilla am incercat si eu ;)

Paul
1st September 2005, 16:48
ai un virus Chihuahua , de aia nu -ti merge copy / paste-ul .
Ti s-a infectat soft-ul de la mouse :drak:

realmadrid.com
1st September 2005, 16:54
Virusu asta e doar pe forum :D..si din pacate nu pot sa scap de el :( :D

Paul
1st September 2005, 22:29
ia o asipirina ;
daca nu trece , da`i log out , bea o bere si revin`o pe forum si garantez ca trece;

saphicus
7th September 2005, 20:51
Un amanunt care spune foarte mult despre lipsa de profesionalim ca sa nu spun lipsa de seriozitate a editiei www.gsp.ro!!
Uitati-va la CLASAMENTUL LA ZI de pe pagina NATIONALA in coloana din dreapta CLASAMENTUL GRUPEI A (astazi 07.09.2005!!). El arata cam asa:
Echipa M. Pct

Olanda 8 22
Cehia 8 21
Romānia 9 16
Finlanda 7 9
Macedonia 9 8
Armenia 9 4
Andorra 8 4
Lasate de izbeliste, scoruri si clasament la zi!!

Alte comentarii sunt de prisos!! :ciocan: :ciocan: :ciocan:

Angelina Jolie
8th September 2005, 03:01
http://www.gsp.ro/index.php?a=22457&shift=1
Pare-se ca prosportul isi continua caderea libera.