PDA

View Full Version : Arsenal London



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12

EonLockz
26th August 2010, 16:38
Gata, avem inca un fundas central, se pare ca a confirmat AW transferul la interviul de azi

Sir. Eko
26th August 2010, 19:54
http://www.skysports.com/story/0,19528,11670_6339359,00.html

Yep,maine ajunge la primu antrenament :D .

YEEEE!/OLE/

Jimmy Humuhumun
26th August 2010, 19:56
J'entends supporter de l'Arsenal d'Oussama Bin Laden

Sir. Eko
26th August 2010, 19:57
http://img821.imageshack.us/img821/2163/18079668.jpg (http://img821.imageshack.us/i/18079668.jpg/)

!!

EonLockz
26th August 2010, 20:11
J'entends supporter de l'Arsenal d'Oussama Bin Laden

poti sa ii transimiti sa aranjeze un atac terorist la un meci Barca - Tottenham?:D

Patriots
26th August 2010, 21:00
O grupa destul de usoara pentru tunari. Sunt ca si calificati mai departe.

EonLockz
26th August 2010, 21:01
important e ca in ultimul meci sa putem baga juniorii :D

Sir. Eko
26th August 2010, 21:16
Nu imi plac deplasarile astea lungi...noroc ca avem una singura..

EonLockz
26th August 2010, 21:26
Cu deplasarile e aiurea, nici Belgrad-ul nu e prea aproape dar nu comentez ca nah, macar nu ne plimbam pana in Moskova

Lavinia
26th August 2010, 23:35
Mi se pare o prostie.

daca afirmi asta bazandu-te pe site-uri gen hi5 sau eu mai stiu, sa stii ca nici nu se compara. mie una mi-a fost mereu folositor...inclusiv ptr facultate ...
#

cat o fi un bilet la finala...? lol pe un site am gasit cica incepand de la 2000 euro :cry:..ma asteptam la ceva gen 500 lire...

Sir. Eko
27th August 2010, 13:31
http://img843.imageshack.us/img843/9408/gun1282895369squillaci1.jpg (http://img843.imageshack.us/i/gun1282895369squillaci1.jpg/)

:D



Ce finala fata?

EonLockz
27th August 2010, 14:23
arata bine in tricoul lui Arsenal :D

Sir. Eko
27th August 2010, 15:37
http://img137.imageshack.us/img137/9505/gun1282895718squillaci0.jpg (http://img137.imageshack.us/i/gun1282895718squillaci0.jpg/)

http://img844.imageshack.us/img844/3958/gun1282895697squillaci0.jpg (http://img844.imageshack.us/i/gun1282895697squillaci0.jpg/)

http://img841.imageshack.us/img841/9465/gun1282895729squillaci0.jpg (http://img841.imageshack.us/i/gun1282895729squillaci0.jpg/)

Sir. Eko
29th August 2010, 13:32
SCHWARZER MOVE ON A KNIFE-EDGE

Given key to deal

MARK SCHWARZER'S move to Arsenal is hanging on a knife-edge after Fulham finally made their move for Shay Given on Saturday.

Given is wanted on loan by Fulham until the end of the season, but Manchester City are sending confusing signals south.

Schwarzer has not featured in any of Fulham's games this season and believes he has a gentleman's agreement that he can sign for Arsenal.

Given is desperate to quit City for first team football and will be guaranteed the No1 spot under Mark Hughes at Craven Cottage.

Schwarzer is desperate for his move to Arsenal to go through, but it won't happen unless City allow Given to quit.

Cristy RVD
29th August 2010, 13:54
am vazut ca van Persie a iesit lovit ieri.Cat sta ?

Sir. Eko
29th August 2010, 15:11
am vazut ca van Persie a iesit lovit ieri.Cat sta ?

10 zile,revine la meciul cu Bolton ,doar ca nu joaca pentru Olanda in calificari :D .

Sir. Eko
30th August 2010, 10:26
Wilshere arrested, but released with no charges.....

Celso
30th August 2010, 14:12
Jucătorul lui Arsenal, Jack Wilshere, a fost arestat după o bătaie pe străzile

Mijlocașul echipei Arsenal, Jack Wilshere, în vârstă de 18 ani, a fost arestat pentru scurt timp, duminică dimineață, după o bătaie pe o stradă din Londra, în care a intervenit doar pentru a-i separa pe protagoniști, potrivit reprezentanților săi.

Wilshere s-a numărat printre cele patru persoane cu vârste cuprinse între 18 și 21 de ani care au fost arestate după incident, iar după investigații suplimentare au fost eliberate pe cauțiune. Cei patru se vor prezenta la Poliție, la jumătatea lunii octombrie.

În incidentul de duminică un bărbat a fost rănit ușor la față, iar o femeie a suferit o fractură la braț.

"Poliția a spus clar că el este un martor important la incident, că a jucat rolul de pacificator și că este puțin probabil să fie pus sub acuzare", a anunțat Wasserman Media Group, în numele fotbalistului.

Jack Wilshere a jucat trei meciuri la Arsenal în acest sezon și este considerat o speranță a fotbalului englez. El a debutat în naționala Angliei, în luna august, ca rezervă într-un meci amical cu Ungaria.

Sir. Eko
31st August 2010, 01:31
Stockdale out for 2 months with ankle ligament damage.
Cred ca transferul lui Schwarzer cade.
Ar trebui verificat unde a fost Almunia azi ca s-a accidentat asta asa dintr-o data :P .

Sir. Eko
1st September 2010, 01:09
Inca o perioada de transferuri trece si Wenger nu rezolva cea mai mare problema din echipa :headbang:

Sir. Eko
4th September 2010, 11:37
Wilshere despre incident...

Angry with a friend for putting me in a bad position on Sunday. I'm angry for allowing myself to get caught up in it. Lesson learned.

Sir. Eko
8th September 2010, 13:11
Hai sa va intreb ceva baieti:

Do you still have faith in Wenger?

EonLockz
8th September 2010, 16:24
Eu da :P dar eu sunt mai idealist de fel

Sir. Eko
9th September 2010, 12:39
Eu da :P dar eu sunt mai idealist de fel

Eu in conducere am 0,conducere care uita ca acesta e un club de fotbal si nu o afacere din care sa faca ei bani.

Cat despre Wenger,cred ar fi mai ok sa inceapa sa poarte iarasi ochelari ...parca vedea mai bine in perioada in care purta :).

Sir. Eko
10th September 2010, 17:44
V.Persie si Theo out 6 saptamani ,acum si Vermaelen e accidentat :happy .Suntem abea la inceput :D .

EonLockz
10th September 2010, 23:44
Lasa ca poate nu mai avem gloata aia de accidentati la mijlocul campionatului:D sper si eu, ce sa fac:D

TeBat
10th September 2010, 23:46
Keep up! :D

Sir. Eko
11th September 2010, 23:00
http://img337.imageshack.us/img337/989/160271722c2b9f818c8126c.jpg (http://img337.imageshack.us/i/160271722c2b9f818c8126c.jpg/)

De ce urasc eu echipa Bolton,poza ii reprezinta ...la minge intra nu ? :angry: .
Se si preface dupa ca el e cel lovit...
Sper sa nu stea prea mult Diaby,a inceput foarte bine sezonu si el,a jucat excelent pentru Franta in ultimu meci :ok:

EonLockz
12th September 2010, 02:18
Ce sa le ceri, asa joaca cateva echipe pt ca doar asta pot.

PS: urat ce i s-a intamplat lui Zamora :(

Sir. Eko
14th September 2010, 19:07
http://www.skysports.com/story/0,19528,11670_6376329,00.html

Sir. Eko
15th September 2010, 16:24
Diaby admits injury relief:

"I will miss our first game in the Champions League but to be honest I am lucky to only miss two or three games, I really thought I would be out for a long time," Diaby said."

EonLockz
15th September 2010, 17:02
E bine, pana la urma putea fi mai rau, important e sa fie cati mai multi apti pt meciul cu Chelsea, in rest ne descurcam si cu "resturile" neaccidentate.

Sir. Eko
17th September 2010, 14:31
Aaron Ramsey won't have any second thoughts when he goes in for a 50:50 challenge in his first match back from injury.

The Wales midfielder suffered fractures to the tibia and fibula of his right leg during Arsenal's 3-1 win at Stoke City back in February. He is well on the road to recovery now and Arsène Wenger recently earmarked November for a possible comeback.

Like Eduardo before him, Ramsey will face a mental test after the physical slog of recovering his fitness. But the 20-year-old can't wait to get back on the pitch and has no qualms about going in for a strong tackle despite the memories of his injury.

"No, I won't have any second thoughts," said Ramsey, speaking at a Fans Q&A at Emirates Stadium before the Bolton game.

"I've seen the X-rays, I've seen the scans and the leg is strong so I won't be thinking about the injury when I go in for a challenge.

"I have started running now and I have had good days and bad days but it [my recovery] is coming along and hopefully I can get back soon. There is no pain anymore.

"The only good thing to come from this is that it has helped me realise how much my career means to me. Now I can't wait to get back training and playing."

EonLockz
17th September 2010, 16:41
Are un avantaj asupra lui Eduardo, varsta. (din punctul de vedere al unei recuperari complete)

Sir. Eko
17th September 2010, 20:34
Si cel mai important!A fust o ruptura "curata" in sensu ca la glezna,genunchi nu a avut nimic (Eduardo,din pacate , da) ,varsta normal il ajuta ...sper sa isi revina,cand s-a accidentat era titular,are un talent copilu asta ,imens.

One Aaron Ramsey!

Sir. Eko
18th September 2010, 12:31
Arsenal striker Nicklas Bendtner has rejected rumours that he might be forced to retire because of injury.

Bendtner has yet to feature this season for the Gunners because of a long-standing groin problem and some speculation had suggested the Dane could be forced to hang up his boots.

Denmark international Bendtner is shocked by the false reports and is hopeful of making a return to action in the near future, even though he refused to set himself a target for when he could resume playing.

"It's crazy to hear such stories, I can completely dismiss it." Bendtner told Sporten.dk.

"I have been worried during the injury spell, but there has never been mentioned that it could stop my career.
Shocking

"I can't understand where this rumour comes from. It's nasty and quite shocking."

Bendtner added: "I am looking forward now and there is a lot to look forward to.

"I am expecting to be fit for a comeback within a not too distant future, but I have not set a date.

"Arsenal and I have worked out a timetable which I am following, but we are keeping the details to ourselves."


I love Chamakh !

http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-1313059/Marouane-Chamakh--How-idol-Laurent-Blanc-helped-secure-dream-Arsenal.html#ixzz0zpAxHTdz

EonLockz
18th September 2010, 16:52
Fooooarte tare interviul :D

Sir. Eko
18th September 2010, 22:56
Cum suna o aparare : Sagna Squillaci Koscienly Vermaelen? :D

Cristy RVD
18th September 2010, 22:59
Vermaelen joaca si fundas stanga ?

Dar defapt loveste mingea cu stangul, ar putea....

Sir. Eko
18th September 2010, 23:00
Da joaca stanga,la Ajax a jucat stanga ultimul sezon(inainte sa vina la Arsenal)...la nationala la fel.

Patriots
19th September 2010, 14:14
"Arsene Wenger's in the money as Arsenal reveal £50m transfer kitty" (Sursa : Daily Mail)

Daca e adevarat, la iarna ar fi normal sa ne vina un nou portar :yes:

Sir. Eko
21st September 2010, 18:41
Asa ceva jucam azi .

Fabianski

Eboue
Djourou
Squillaci
Gibbs

Eastmond
Denilson
Rosicky/Wilshere


JET
Vela
Wilshere/Rosicky


Make or break azi pentru Fabiansky!
Azi ori arata ca are sansa sa faca cariera aici...ori se duce pe ....

Lavinia
22nd September 2010, 01:24
:dance:

Sir. Eko
22nd September 2010, 01:25
:d !

Suporteri nostri care au mers azi acolo au fost IMENSI!Frumos de tot!

Gooner
22nd September 2010, 14:17
N-am jucat noi bine, au fost slabi adversarii :D

Sir. Eko
23rd September 2010, 18:18
Koscielny did not lose a SINGLE aerial ball against Sunderland. He did not lose a single aerial battle against Spurs.

EonLockz
23rd September 2010, 18:23
Nici Vermaelen nu a "reusit" sa greseasca vreo pasa pana acum, parca :D Cum o sa fie cuplul asta.

LE: a gresit una cu Blackburn :(

Zabriskie
24th September 2010, 20:31
http://www.skysports.com/story/0,19528,11661_6396337,00.html

Sir. Eko
25th September 2010, 20:36
Sa posteze cineva interviul lui Wenger :D ....daca aud ca zice iarasi "lacked sharpness" ,personal merg si il lovesc.

Sir. Eko
3rd October 2010, 11:45
GDeep (Forum Member) on Yesterday, 11:20 pm
Alex Song hopes Arsène Wenger’s young guns can come of age at Stamford Bridge today and show the mettle needed to mount a title challenge.

The Cameroon star has been stung by criticism that Arsenal lack backbone. The Gunners, who lost both their league matches against Chelsea last season, suffered a shock defeat at home to West Brom last week – raising questions about their title credentials.

Song said: “Every single player needs to be a leader.

“We need everyone in the team to stand up and show character. We don’t need just one leader, we need 25 leaders in the squad.

“It is always a very big game whenever you play against Chelsea, but this one is a big chance for us to show the West Brom game was a one-off.”

Song wants the Gunners to raise their game against Carlo Ancelotti’s more physical side and prove they can match the Premier League champions.

He said: “People say that Arsenal aren’t as physical as they were in the past, with players like Tony Adams and Patrick Vieira. But we still have those kind of players. Like when I see Tomas (Rosicky) play I think he is very hard, a very tough guy.“But he is never given credit for that side of his game.

“Just because we lose one game to West Brom doesn’t mean we have lost our confidence. Far from it. We still have our confidence.

“We go to Chelsea to prove we can challenge anyone – and challenge for the title.”


:happy:happy:happy

Nu stiu ce a fumat Song dar si eu vreau!


http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-1317226/Marouane-Chamakh-The-Arsenal-striker-puts-politics-Playstation.html#ixzz11GW0S0yU

Il iubesc pe Chamakh :D

Sir. Eko
17th October 2010, 12:17
Wilshere si-a cerut scuze pentru intrarea prosteasca din etapa asta,pacat ca a fost eliminat a fost omul meciului....


Si acum ceva foarte frumos !!!!

Gy7zkpLfvMI&feature=sub

Sir. Eko
22nd October 2010, 15:41
La multi ani Wenger!!! :D

EonLockz
29th October 2010, 02:58
http://www.offthepost.info/2010/10/arsenal-star-robin-van-persies-injury-curse-now-affecting-kids-he-meets/


genial!!!:happy

TheIceMan
2nd November 2010, 15:14
Gunners skipper ruled out of tomorrow's Champions League match due to injury! Read more: http://bit.ly/aQP4T7

St3phano
2nd November 2010, 15:21
oricum va fi macel. il muce o sa o ia pe toate partile :drak:

Sir. Eko
2nd November 2010, 15:43
Nu o sa fie macel...noi nu jucam deloc bine cand mergem prin zone de genu :D .

St3phano
2nd November 2010, 15:45
wenger a declarat destul de convingator ca vrea sa transeze calificarea de acum si ca va vorbi de folosirea echipei a 2 sau o va lasa mai moale doar dupa ce se fac 12 puncte.
nu cred cine ar putea sa faca meciul greu lui arsenal de la ucrainieni.

Sir. Eko
2nd November 2010, 15:47
O sa vedem,deplasare greu .

EonLockz
2nd November 2010, 18:43
Nu e deplasare usoara dar nici nu vad jucatori la Shakhtar care ar putea pune probleme (adica sa dea astia peste doua goluri ca e greu de crezut ca nu dam si noi cateva).

Sir. Eko
7th November 2010, 10:31
Van Persie set for shock Arsenal recall

Robin van Persie will get a shock recall by Arsenal for this afternoon’s clash with Newcastle.

The Holland international has had only ONE full training session since he injured an ankle in the 2-1 win at Blackburn two months ago but is set to be named as a substitute today.

Manager Arsène Wenger saw enough from Van Persie in training to convince him to recall the Dutchman.

Cesc Fabregas and Denilson also came through a fitness tests yesterday.

Dupa un singur antrenament....ciudata decizie.

Sir. Eko
11th November 2010, 00:58
Fabiansky azi :yeah::yeah: ,dupa gafa din ultima etapa nu ma asteptam sa revina asa.

Ne-a castigat meciul azi,interventia din minutu 90 :yeah::yeah:

EonLockz
11th November 2010, 01:16
Magistral Fabiansky azi, sper sa o tina tot asa :D

Sir. Eko
19th November 2010, 18:47
Merita huiduit Gallas maine ?

EonLockz
19th November 2010, 19:17
Merita huiduit Gallas maine ?

Merita ignorat

Go Gunners!

Sir. Eko
19th November 2010, 19:55
Merita ignorat

Go Gunners!

compatitmit :D

EonLockz
19th November 2010, 20:34
compatitmit :D

Neah, nu l-a obligat nimeni sa se ducă la ei :D

Sir. Eko
19th November 2010, 20:35
Neah, nu l-a obligat nimeni sa se ducă la ei :D

Poi chiar deaia....ii dura viata... :D

Sir. Eko
24th November 2010, 13:54
Indiferent cat m-as fi straduit nu puteam scrie mai bine:



It's not the lack of trophies.

It's not his refusal to spend and bring in more established, marquee players.

It's the fact that we're seeing the same bullshit from him and his team, season in, season out.

We're hearing the same tired, lame excuses and promises.

He might be fighting, but the players are not fighting with him. They are letting him down, and he has refused to take the necessary hardline stance with most of them who don't even deserve to be here. They do not motivate themselves and He can no longer motivate them. They do not challenge themselves and He can no longer challenge them. They obviously do not fear him. He is more of a father than a manager. Too emotionally involved. He is found wanting tactically in most of the big games. And he is being found out in sickeningly similar manners in many of the smaller games now.

Our defence and defenders used to be the most fearsome and feared in the league, now they are a disorganized bunch of players. Our midfield neither used to ask nor give a quarter when it came to battling it out with the roughest and toughest. Now we are seen as pansies and weaklings to be pushed around.

The quality of our attacking play and attackers has also dropped. Drastically. Any team with half decent organization and determination will cause us to struggle. Yet we have to endure threats of quitting from average players.

We promote youngsters who have proved nothing into a first team of players who have achieved nothing, and sell off our best players season after season just to turn in profits.

Our captain does not want to be with us.

We are still not entirely sure about the goalkeeping situation.

We lost. At home. To Spurs. gifting away a 2-nil half time lead.

This team is unreliable, and doesn't seem to have the heart to compete when push really comes to shove.

We are the Arsenal. We are, we should be- London's finest.

This team isn't the reason why we have patiently, painfully, endured season after season of failure and sudden collapse and unfulfilled promises since we left Highbury. They have had ample time. We know what they are about now. This is not acceptable. I want him out. Now. Let us begin the rebuilding process all over again. Get rid of deadwood. Get in a fresh coach with fresh ideas. Del Bosque, Hiddink, Pellegrini, Maradona, Gullit, Trappatoni, Puel, Keown, whoever. But I want to see positive changes. Defensively. Organizationally. Tactically.

Wenger was great. And I thank him for the memories and achievements. But every man reaches his peak, and every man declines. Wenger is in decline, or at least has stagnated over the years. We need someone else to help move this team on those last couple of steps. Someone who can help instil a winning culture in this team again. Someone who can give us the consistency we require to become champions again.

Sir. Eko
25th November 2010, 21:18
Ramsey imprumutat :groggy:

St3phano
26th November 2010, 15:50
castiga arsenal la villa?

Sir. Eko
26th November 2010, 15:52
castiga arsenal la villa?

Nu prea cred.Egal.

St3phano
26th November 2010, 15:54
bah! fara broaste, ca am pus pe ei belet!

:D

Sir. Eko
26th November 2010, 16:21
bah! fara broaste, ca am pus pe ei belet!

:D

Ce cota ?Chiar is curios.Villa e varza sezonu asta,dar nici noi nu stam bine in ultima perioada.

El Pistolero
26th November 2010, 19:20
Ramsey imprumutat :groggy:

unde?

Sir. Eko
26th November 2010, 19:24
unde?

Nottingham Forest.Pana in ianuarie 2011 :D .

Lordul
26th November 2010, 19:48
ce *****....Ramsey e un jucator f.bun.....si acum si-au gasit sa il imprumute.....bleah

Sir. Eko
26th November 2010, 20:22
ce *****....Ramsey e un jucator f.bun.....si acum si-au gasit sa il imprumute.....bleah

ba vorbeste frumos,ce ai ?

A jucat 45 de minute din februarie de cand s-a accidentat.O luna acolo o sa ii faca bine.O sa joace meci de meci probabil.

Sir. Eko
28th November 2010, 12:56
http://img813.imageshack.us/img813/9995/zp33wilsheregoal3m2108.jpg (http://img813.imageshack.us/i/zp33wilsheregoal3m2108.jpg/)

Omu o sa fie o legenda!

http://img263.imageshack.us/img263/1823/zp34wilsheregoal4m8420.jpg (http://img263.imageshack.us/i/zp34wilsheregoal4m8420.jpg/)

Si pe Gibbs il vad sa ramana toata cariera aici,la fel Ramsey si Lansbury!

Sir. Eko
5th December 2010, 12:36
Posteaza cineva goluri lui Nasri aici?sa fie HD :D

Tazz
5th December 2010, 12:51
Si in slow motion daca se poate :P

EonLockz
5th December 2010, 23:20
Here you go (http://www.youtube.com/watch?v=75_43bPXs2Q)
Si al doilea mai clar (parca) (http://www.dailymotion.com/video/xfy2li_ful21vj0g3e_fun)

Sir. Eko
9th December 2010, 17:17
Nasri :cool:

Sir. Eko
25th December 2010, 14:48
French Player of the Year: 2010 Samir Nasri :D !

Cristy RVD
25th December 2010, 14:53
De asteptat :D nici nu avea altcineva cine sa ia :)

Sir. Eko
25th December 2010, 17:30
De asteptat :D nici nu avea altcineva cine sa ia :)

malouda?

EonLockz
25th December 2010, 19:48
De asteptat :D nici nu avea altcineva cine sa ia :)

Silvestre?:groggy:

Sir. Eko
28th December 2010, 01:01
Walcott a fost foarte bun,dar Djourou omu meciului .O bestie !

Gooner
28th December 2010, 01:10
Emo-boy, te-ai calmat?

Sir. Eko
28th December 2010, 01:25
Emo-boy, te-ai calmat?

:happy

Am avut emotii si la 3-0 :happy

Gooner
28th December 2010, 01:42
:happy

Am avut emotii si la 3-0 :happy

Daca nu ai si acuma, totul e ok, esti sanatos :yes:

Gooner
28th December 2010, 01:42
:happy

Am avut emotii si la 3-0 :happy

Daca nu ai si acum, totul e ok, esti sanatos :yes:

Sir. Eko
28th December 2010, 14:49
Incet incet revine!

http://i.telegraph.co.uk/telegraph/multimedia/archive/01416/thomas_vermaelen_1416697c.jpg

http://www.nieuwslog.nl/wp-content/plugins/wp-o-matic/cache/20bb7_20090225083418_Vermaelen_Van_Persie.jpg

http://i.telegraph.co.uk/telegraph/multimedia/archive/01464/Thomas_Vermaelen_1464909c.jpg

http://i.telegraph.co.uk/telegraph/multimedia/archive/01644/vermaelen_1644049c.jpg

http://www.thomasvermaelen.co.uk/wp-content/uploads/2010/12/thomas-vermaelen.jpg

http://www2.pictures.gi.zimbio.com/Belgium+v+Spain+FIFA2010+World+Cup+Qualifier+gA5Kc L3hDDrl.jpg

Sir. Eko
29th December 2010, 12:27
http://www.arsenal.com/news/news-archive/free-video-arsenal-s-goals-of-the-year

Sir. Eko
8th January 2011, 02:22
http://www.arsenal.com/news/news-archive/ramsey-back-in-squad-for-fa-cup-tie


!!!!!!!

Sa fie ziua cea mare ?

Lordul
10th January 2011, 20:23
Henry s-a intors la Arsenal....se va antrena pana in martie cu „tunarii” ....ar fi fain si sa joace .....

ducus
10th January 2011, 22:22
Prost o fi Arsene de l-o accepta, dupa magaria care a facut-o in meciul cu Irlanda, ar trebui orice echipa serioasa sa-i inchida usa-n bot! Ati vazut ca Dumnezeu nu doarme si cum s-a facut Franta de cacao la CM!

Sir. Eko
11th January 2011, 00:12
Prost o fi Arsene de l-o accepta, dupa magaria care a facut-o in meciul cu Irlanda, ar trebui orice echipa serioasa sa-i inchida usa-n bot! Ati vazut ca Dumnezeu nu doarme si cum s-a facut Franta de cacao la CM!

Du-te ba .
Cu bratele deschise l-as primi.
Dar a spus ca nu vrea.A refuzat oferte sa joace la alte echipe din premier league doar ca sa se antreneze cu noi.omu ii O LEGENDA !
Prezenta lui la antrenamente nu poate decat sa ii ajute pe restu jucatorilor,mai ales pe cei tineri.(sa stea Theo langa el)
In viziunea mea,cel mai bun jucator din toate timpurile.Ma simt onorat ca am reusit sa il vad pe Thierry Henry jucand fotbal ,mai ales la echipa mea favorita!

Catalanul
13th January 2011, 22:28
Vad ca Levante l-a imprumutat de la voi pe Wellington, jucator brazilian (atacant) de doar 18 ani pe care l-ati luat in schimbul a 4 milioane €.

O sa va tin la curent cu evolutiile lui :D

Sir. Eko
14th January 2011, 14:52
Vad ca Levante l-a imprumutat de la voi pe Wellington, jucator brazilian (atacant) de doar 18 ani pe care l-ati luat in schimbul a 4 milioane €.

O sa va tin la curent cu evolutiile lui :D

Te rog.O sa prinda meciuri oare?

Catalanul
14th January 2011, 16:22
Cred ca da. Stam destul de prost in atac, doar Caicedo ce mai misca ceva in rest nimic :D

Nadalfan
16th January 2011, 23:05
Am si eu o intrebare.Armand Traore mai e jucatorul lui Arsenal sau l-a luat Juventus defintiv?

Sir. Eko
16th January 2011, 23:06
Am si eu o intrebare.Armand Traore mai e jucatorul lui Arsenal sau l-a luat Juventus defintiv?

E imprumutat pana la vara.Dar nu cred ca il mai vrea Wenger la echipa,daca vrea Juve il cumpara :D .

Nadalfan
17th January 2011, 18:44
E imprumutat pana la vara.Dar nu cred ca il mai vrea Wenger la echipa,daca vrea Juve il cumpara :D .

Mie mi se pare foarte bun.Cu Bari a jucat excelent si nici cu Napoli chiar daca au pierdut 3-0 nu a facut un meci rau.

Sir. Eko
26th January 2011, 19:26
Se pare ca am cumparat ceva fundas croat.Maine o sa fie oficial .

YoungGunsBlog Jamie Sanderson
Croatian news outlet Gol.hr say they can exclusively reveal that Arsenal have agreed a €15 million fee with Dinamo Zagreb for ©ime Vrsaljko.

The outlet claim Zagreb President Zdravka Mamiæa has been in London for talks over the defender and that a deal has been agreed.

Vrsaljko is a 19-year-old right back who can play centre back. The Croatian media say he would sign in January, then be loaned back.

Iaco
26th January 2011, 20:24
Mama...15 milioane? sau 1.5? mi se pare cam mult pentru 19 ani...

Sir. Eko
27th January 2011, 10:14
Mama...15 milioane? sau 1.5? mi se pare cam mult pentru 19 ani...

15 cica....dar in rate :D .

Iaco
27th January 2011, 10:44
Asa mai merge...presupun ca e contract din ala pe nr de meciuri, goluri...etc...dar vad ca Arsene tot nu baga banii in jucatori consacrati si cu o varsta de la care stii la ce te poti astepta...

Nadalfan
27th January 2011, 18:58
De 15 milioane eu zic ca lua ceva mult mai bun.Matt Hummels si Neven Subotic nu cu fac mult mai mult de 15 milioane.Hummels sa zicem ca face undeva in jurul a 20-22 milioane.Insa in privinta lui Subotic pentru 15 milioane sunt sigur ca Borussia sunt sigur ca ii va da drumu.

EonLockz
27th January 2011, 22:55
Nu cred ca da drumul BVB niciunui jucător, de ce ar da? La anul au UCL, echipa e tânără, n-au probleme financiare :P Pustiul asta pare bun, oricum aveam nevoie de fundaș pe dreapta ca Sagna și Eboue trec încet de vârsta buna pentru un fundaș lateral :D

Iaco
27th January 2011, 23:18
Varsta buna in accceptiunea lui Wenger:D...la 25 sunt bacioci...imediat iese la pensie si Fabregas:)

Sir. Eko
2nd February 2011, 15:01
http://img40.imageshack.us/img40/6818/679666807.jpg

Sir. Eko
17th February 2011, 01:09
http://img254.imageshack.us/img254/1881/16285717820637902361198.jpg (http://img254.imageshack.us/i/16285717820637902361198.jpg/)

TeBat
17th February 2011, 01:14
Nu dai și tu o halbă în PUB? Azi am fost suporterul vostru pe gratis? :mda:

YoNuTzz
17th February 2011, 01:14
sincere felicitari :ok:

Sir. Eko
17th February 2011, 15:55
Omu ii nebun.

http://i.cr3ation.co.uk/dl/s1/gif/a095b62ba601cdf2e9b5ff3d0e9c8069_szczesny2.gif


Inca nu dau bere...la finalu luni :)

Lordul
18th February 2011, 00:53
excelent acest portar...o noua gaselnita marca Wenger

Catalanul
25th February 2011, 23:45
Arsenal joaca si sambata si duminica sau mi se pare mie ? :confused: :shock:

Lordul
26th February 2011, 00:53
nu prea are acum

la mine pe livescore nu apare nici sambata nici duminica

Sir. Eko
26th February 2011, 13:16
Arsenal joaca si sambata si duminica sau mi se pare mie ? :confused: :shock:

Duminica finala cupei...
sambata nu joaca...

Catalanul
26th February 2011, 18:21
ah ok, pe scorestime scria ca azi joaca cu Totenham si maine in finala cupei, ma miram eu :D

Celso
26th February 2011, 21:55
Aveti un jucator, Barazite, imprumutat pe la Austria Viena ...e bestial:ok:are un stil apropiat de cel al lui Nasri ... cred ca la anu o sa il aveti in lot ..dupa mine e peste Bendtner:D

http://en.wikipedia.org/wiki/Nacer_Barazite

Sir. Eko
26th February 2011, 22:16
Nu o sa il avem la anu in lot.
A fost cedat de tot la Austria Viena.

Prea slab..pacat ,mi-a placut mult jucatoru,dar e mult sub JET :D

Celso
26th February 2011, 22:45
atunci o sa mai auzim de el:ok::drak:

Sir. Eko
12th March 2011, 13:13
http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-1365427/Jens-Lehmann-jump-chance-solve-Arsenals-goalkeeping-crisis.html

Sir. Eko
14th March 2011, 20:10
http://img52.imageshack.us/img52/1664/jtjenswideweb470x3012.jpg (http://img52.imageshack.us/i/jtjenswideweb470x3012.jpg/)

Lordul
14th March 2011, 23:03
dar ca rezerva pt restul sezonului Jens Lehmann

Sir. Eko
18th March 2011, 10:00
I have arrived. The old familiar smells of the training ground. Wet boots, muddy kit, and stench of dyed blonde Spanish fear. Love it.
:happy

Lehmann a revenit /hello

Celso
31st March 2011, 20:42
Ooops! La 19 ani, Wilshere va avea un copil cu fosta iubită

Wilshere, 19 ani, s-a despărțit de iubita sa la începutul anului, după trei ani de relație, dar aceasta a aflat între timp că a rămas însărcinată cu internaționalul englez. Copilul se va naște în luna august.

"Momentan nu locuiesc împreună, dar Jack plănuiește să se implice activ în viața copilului său. Cine știe, poate chiar se vor împăca", a zis un apropiat al cuplului, pentru Daily Mail.

Lordul
31st March 2011, 20:56
se mai intampla........lipsa de preze....

a patit-o si un prieten de al meu

Sir. Eko
31st March 2011, 21:58
hehe :D .

rhadookoo5
31st March 2011, 21:59
S-a scos cu pensia alimentara, de la varsta asta.:evil:

Sir. Eko
31st March 2011, 22:02
S-a scos cu pensia alimentara, de la varsta asta.:evil:

Saracu :D ....cu bani are el probleme ,sigur .

Catalanul
31st March 2011, 23:31
probabil se referea la fosta lui prietena :))

Sir. Eko
31st March 2011, 23:37
probabil se referea la fosta lui prietena :))

Da o **** ? :D...is asa retard si credeam ca de el zice :D.

TeBat
31st March 2011, 23:40
Șhappz

(Happy cu diacritice)

Sir. Eko
1st April 2011, 14:55
Cred ca Vermaelen se retrage din fotbal.

Sir. Eko
6th April 2011, 19:54
http://www.mirrorfootball.co.uk/news/Transfer-news-Arsenal-sign-Charlton-left-back-Carl-Jenkinson-article720352.html

miril
6th April 2011, 20:16
Cred ca Vermaelen se retrage din fotbal.

Mare pacat si ghinion. Foarte bun fotbalist. De unde stii? Asta doar la mai putin un an de la accidentare. Macar aia doi ai nostri, King si Woodgate, se zbat de cativa ani sa puna ghetele in cui.

Sir. Eko
6th April 2011, 20:20
Mare pacat si ghinion. Foarte bun fotbalist. De unde stii? Asta doar la mai putin un an de la accidentare. Macar aia doi ai nostri, King si Woodgate, se zbat de cativa ani sa puna ghetele in cui.

Era ceva zvon...el zice ca revine la sf lui mai ...sa vedem

Sir. Eko
10th April 2011, 21:16
I can exclusively reveale that the US tycoon Stan Kroenke is poised to take control of Arsenal Football Club.

I'm reliably told that Kroenke, who already owns close to 30 per cent of the Premier League club, is in advanced talks to acquire the 16 per cent stakes held by both Danny Fiszman and Lady Nina Bracewell-Smith.

An announcement could be made to the stock market as early as tomorrow morning, although it could be delayed.

By securing undertakings to sell their shares to him, Kroenke would take his shareholding in Arsenal to about 62 per cent of the club, triggering a mandatory offer for the rest of the shares.

I'll have more on this breaking news later this evening.

Sir. Eko
19th April 2011, 14:28
La multi ani Szczêsny !!

Sir. Eko
7th May 2011, 12:05
Wenger:"Some of them will come back and be part of the squad. Lansbury can be one of them, I like him,"
/hello/hello BIne ma !

Catalanul
25th May 2011, 17:10
Eko, ai vazut unde se antreneaza Barça zilele astea ? :D

Apropo, sambata trecuta a jucat Wellington jumatate de ora impotriva Zaragozei :D facut spectacol :cool: mai multe biciclete decat Robinho :)) nu inteleg de ce a jucat asa de putin (doar 2 meciuri, cu Getafe si Zaragoza). Poate ni-l lasati si la anu'.

Sir. Eko
31st May 2011, 19:11
umours are that Samba is at London Colney


"For the first time in a while, I will be very active." -Wenger despre transfeuri.Orgasm.

Sir. Eko
8th June 2011, 14:21
http://img803.imageshack.us/img803/1909/gun1307527596jenkinson2.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/803/gun1307527596jenkinson2.jpg/)




Young defender Carl Jenkinson joins Arsenal

Arsenal Football Club is delighted to announce that promising defender Carl Jenkinson, 19, has arrived from League One side Charlton Athletic.

Sir. Eko
17th June 2011, 12:18
Newcastle (a)
liverpool (H)
Manchester United (a)

Inceput greu...

Sir. Eko
21st June 2011, 18:48
Cesc Fabregas completed 38 successful through balls in the 2010-11 Premier League, 15 more than the next highest in the whole division.

MariusMihalache
28th June 2011, 12:23
Newcastle (a)
liverpool (H)
Manchester United (a)

Inceput greu...

dap; si eu zic ca e cel mai gru inceput dintre toate echipele

Celso
29th June 2011, 11:15
Wenger se justifică! » Antrenorul explică printr-o scrisoare de ce a ratat titlul



Arsene Wenger nu rămîne insensibil la suferința suporterilor lui Arsenal (http://www.gsp.ro/cautare/tag/arsenal-18407.html). Managerul francez și-a făcut timp să-i răspundă unui fan frustrat și dezamăgit. Și-a asumat fair eșecurile, explicîndu-i de ce a ratat toate obiectivele sezonului trecut și de ce nu a cheltuit necugetat pentru achiziții.
"În contrast cu rivalii noștri din Anglia și Europa, Arsenal a acționat în spiritul modelului ce vrea să ne asigure stabilitate și independență financiară. Ținta a fost să construim un stadion nou și să rămînem sus. Știam că ne așteaptă o perioadă grea de 4-5 ani, dar am încercat să atingem țelul cu bani mai puțini. Am dovedit că avem calitățile tehnice să luăm titlul, însă nu și soliditate defensivă. Va trebui să lucrăm mai mult mental ca să rezistăm presiunii", s-a justificat Wenger.
Antrenorul a găsit și alibiuri, dar a avertizat că nu-și schimbă politica: "Sînt responsabil pentru rezultate și foarte dezamăgit. Dar în momentele-cheie n-am avut trupa completă. Vom încerca să cumpărăm jucătorii potriviți, deși sumele cerute nu reflectă calitatea lor. Ne luptăm însă cu cluburi care au resurse nelimitate și pun mare presiune pe salarii. Fanii au fost extraordinari și e logic să fie nefericiți, însă trebuie să accepte situația. Poate cîndva vor înțelege că nu-i ușor să fii în Top 4 mereu, deși noi nu vom putea să cumpărăm jucători de 60 de milioane de euro".




I-a raspuns lui Eko:D ...are si Wenger o vrajeala:).

Sir. Eko
29th June 2011, 14:48
Am vazut si eu aia....stai flex ca nu Wenger a scris.

Sir. Eko
11th July 2011, 16:42
Gervinho agrees deal to join Arsenal

Arsenal Football Club announces that Ivory Coast international forward Gervinho will shortly join the Gunners, subject to a regulatory process.

Gervinho, 24, will arrive at Arsenal from French side Lille, who he helped to a Ligue 1 and Coupe de France double last season with 15 goals in 40 games.

The campaign capped a very successful two years for Gervinho, during which time he netted 28 times in his 67 appearances for Les Gogues. Before joining Lille, Gervinho enjoyed two seasons with Le Mans, also in Ligue 1.

On the international stage, Gervinho captained the Ivory Coast in the 2008 Olympics in Beijing and also represented his country at the 2010 World Cup, scoring twice in just three substitute appearances during qualification to the finals. To date, Gervinho has made 27 appearances in total for Les Eléphants, scoring six goals.

The forward came through the same Ivorian youth academy - ASEC Mimosas - as Emmanuel Eboue, before following in the right-back’s footsteps to join Belgian side KSK Beveren.

Arsenal.com will bring you the first exclusive interview with Gervinho once the deal is completed.

Catalanul
12th July 2011, 00:20
Eko, ramane Wellington la Levante sezonul asta din cate am inteles. Poate joaca mai mult, ca in retur nu stiu daca a fost pe teren 30 de minute in total :D

Gooner
14th July 2011, 11:45
Eko, ramane Wellington la Levante sezonul asta din cate am inteles. Poate joaca mai mult, ca in retur nu stiu daca a fost pe teren 30 de minute in total :D

I s-a promis lucrul asta. In retur a jucat doar doua meciuri, dar are inca doar 18 ani, a jucat deja in nationala Braziliei under 17, pustiul promite :).

http://twitter.com/#!/wsilva11/status/12264224482922496

EonLockz
19th July 2011, 13:33
Eko, ramane Wellington la Levante sezonul asta din cate am inteles. Poate joaca mai mult, ca in retur nu stiu daca a fost pe teren 30 de minute in total :D

Noul antrenor de la Levante e ok, îl vrea și pe Bothelo (pe care l-a mai antrenat la Cartagena) și a început sa se zvonească și de Galindo.

Sir. Eko
20th July 2011, 20:57
Daca tot nu cumpara fundas Wenger,m-am gandit .Sa il vanda pe Cesc si la cornere/faze fixe punem $ pe linia porti !Un zid mare si gata !

Sir. Eko
22nd July 2011, 20:41
July 13th

"Samir's situation is clear for me - he stays," Wenger reiterated when he spoke to reporters in Malaysia.

"I've told you that we are in a position where we can say 'No.' And we will [in the case of Nasri]."

July 22nd

“[It is] not completely [sorted that Samir will stay] but I want him to stay

Omu ii nebun:happy

MariusMihalache
25th July 2011, 14:28
desi cam tarziu acuma am citit scrisoare antrenorului; omul spune lucrurilor pe nume.... mie mi-a placut mereu arsenal ptr ca a fost un fel de Ajax al Angliei

Celso
30th July 2011, 16:08
http://chefsnews.files.wordpress.com/2011/05/emirates-cup-2011.jpg?w=510&h=250

Sir. Eko
1st August 2011, 15:54
The Ghana-born starlet was very impressive through the course of the game on Saturday, albeit being part of a team that threw away a two-goal lead to finish all square at 2-2.

Within the club, there is a lot of hope that Frimpong will step into the first-team this season and resume his partnership with Jack Wilshere that had been a consistent feature at youth level since they were both aged just 11.
Juan Roman Riquelme: Emmanuel Frimpong was the most important player for Arsenal against Boca Juniors


The 19-year-old is yet to make a league appearance for Arsenal, but his strong first-half display proved to be the perfect foil to Wilshere's drive and creativity. When his midfield partner was withdrawn at half-time, he had a noticeably tougher job keeping possession for the Gunners and trying to monitor Riquelme.

Boca’s mercurial playmaker told Goal.com after the game: "[Frimpong] was the most important player for Arsenal… him and Wilshere were our toughest opponents."

This view was shared by Boca’s manager Julio Cesar Falcioni, who told Goal.com that Frimpong has "a power and technique that is very impressive. He could be a great player".

Frimpong has not made a single competitive appearance for Arsenal so far.


Si eu am asteptari foarte mari pentru Frimpong ...

TheIceMan
30th August 2011, 04:42
Arsenal fans who travelled to Old Trafford are to get a future away match ticket paid for by the club, in appreciation of their fantastic support on a very tough afternoon

http://www.arsenal.com/news/news-archive/arsenal-thanks

Arsenal Football Club has announced it will be writing to fans who travelled to Old Trafford on Sunday with an offer to cover the cost of a match ticket at a future Barclays Premier League away game.

A Club statement issued today said: "Sunday's result was obviously disappointing for everyone connected with the Club. Our travelling fans were magnificent throughout and we want to recognise their fantastic support. We will be writing to them shortly with the details

Sir. Eko
30th August 2011, 18:10
http://img827.imageshack.us/img827/1097/gun1314687534parkchuyou.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/827/gun1314687534parkchuyou.jpg/)



Arsenal Football Club can confirm they have agreed to sign striker Chu Young Park from AS Monaco.


Primu.

Celso
31st August 2011, 14:34
http://blogsport.gsp.ro/niculescu/2011/08/31/arsene-what/

Iaco
31st August 2011, 14:46
Cam prost articolu...se vede ca asta stie doar barca si real...dar m-a amuzat teribil faza cu patinatoarea

Sir. Eko
31st August 2011, 14:47
"destui cred că i se pregătește debarcarea"

Aici m-am oprit si mi-am dat seama cat stie el despre toata situatia.

Celso
31st August 2011, 14:49
Naspa e ca omu mai si vorbeste despre meciurile din Anglia. Sa se ocupe de barca lui.:D

Eko, baga-i frate un comment, ma dezamagesti:(

edit: am vazut acum ca i-ai scris:)) ..cam slabut totusi

Iaco
31st August 2011, 14:49
Tre sa citeste faza cu patinatoarea...e hillllllaaaarrrrrious:D...oricum toti astia de la digi/gsp is pe langa cu campionatul Angliei...am vazut ieri "ze meci" in reluare cu comentariu digi...si aia tot imi spuneau ca Wellbeck a dat cinci goluri in campionat toate cu capul(wtf!?!?) sau ca young a costat 30 de milioane de euro:happy

Sir. Eko
31st August 2011, 18:23
http://img690.imageshack.us/img690/9539/santoso.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/690/santoso.jpg/)

Arsenal Football Club can confirm the signing of Brazilian defender Andre Santos on a long-term contract.

numarul 2 .

delaparis
31st August 2011, 18:44
Asta e fundas stanga?

Sir. Eko
31st August 2011, 18:45
Asta e fundas stanga?

Da.

Sir. Eko
31st August 2011, 19:23
http://img717.imageshack.us/img717/1790/gun1314693407mertesacke.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/717/gun1314693407mertesacke.jpg/)



Arsenal has confirmed they have agreed terms with Werder Bremen to sign German international defender Per Mertesacker.

Al 3 lea.Hai inca unu Wenger !Stiu ca poti !Sa nu fie Benayoun !

Sir. Eko
1st September 2011, 03:06
http://img268.imageshack.us/img268/251/gun1314810831artetaever.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/268/gun1314810831artetaever.jpg/)


Arteta joins Arsenal on a four-year deal

Arsenal has confirmed that they have agreed to sign Spanish midfielder Mikel Arteta from Everton for an undisclosed fee.

4 pe ziua de azi.

Mai e unu dar a cazut site`u :D .

Xaviesta
1st September 2011, 03:11
http://img717.imageshack.us/img717/1790/gun1314693407mertesacke.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/717/gun1314693407mertesacke.jpg/)



Arsenal has confirmed they have agreed terms with Werder Bremen to sign German international defender Per Mertesacker.

Al 3 lea.Hai inca unu Wenger !Stiu ca poti !Sa nu fie Benayoun !

:happy
MF Yossi Benayoun (on loan from Chelsea)

http://en.wikipedia.org/wiki/Arsenal_F.C.

Marius
1st September 2011, 08:13
Unde sunt M'Villa, Marvin Martin si Hazard? :(

Sir. Eko
1st September 2011, 13:17
Unde sunt M'Villa, Marvin Martin si Hazard? :(

Martin ala mi se pare slab.
Hazard nu a vrut sa plece.
Pe M`Villa au cerut 40 de milioane :happy


http://i1093.photobucket.com/albums/i439/TheLovablePanda/Santos.gif

Lordul
2nd September 2011, 23:33
M`Vila e bun ...poate nu face 40 de milioane dar se apropie

Nadalfan
2nd September 2011, 23:54
M'Vila tocmai a marcat pentru selectionata cocosului galic.

Sir. Eko
3rd September 2011, 13:03
M'Vila tocmai a marcat pentru selectionata cocosului galic.

Si?

sun
3rd September 2011, 16:16
M`Vila e bun ...poate nu face 40 de milioane dar se apropie

Mvila nu face 40 de milioane niciodata. Ar fi fost o afacere proasta rau :rosu:

intrebarea e de ce a trebuit AW sa astepte macelul cu United ca sa faca ceva ce trebuia facut acu o luna ?? :no:

Sir. Eko
3rd September 2011, 16:33
Mvila nu face 40 de milioane niciodata. Ar fi fost o afacere proasta rau :rosu:

intrebarea e de ce a trebuit AW sa astepte macelul cu United ca sa faca ceva ce trebuia facut acu o luna ?? :no:

:ok:

Asta ma intreb si eu.

Sun esti unu dintre cei mai destepti useri de pe ols...chiar te pricepi la fotbal :ok:

sun
3rd September 2011, 16:39
lol Eko, sa zicem ca am o experienta foarte mare, si faptul ca nu is biased deloc ( decat in privinta lui OM :evil: ) ajuta, recunosc :D

Sir. Eko
7th September 2011, 14:05
n7Wle6z8z7c

Oliver Kahn a spus ca a fost un singur jucator de talie mondiala pe teren ieri,Szczêsny :D

cum a scos la 3;25 :o: .Baiatu asta merita o aparare adevarata ....

Celso
23rd October 2011, 11:50
O figură a fotbalului mondial, singurul manager din istoria Premier League care, cu Arsenal (http://www.gsp.ro/cautare/tag/arsenal-18407.html), a reușit să încheie un sezon fără înfrîngere, Arsene Wenger (http://www.gsp.ro/cautare/tag/arsene-wenger-11790.html)(62 ani) a oferit în august 2009 un interviu (http://www.gsp.ro/cautare/tag/interviu-4298.html) spectaculos pentru cotidianul britanic Daily Mail (http://www.gsp.ro/cautare/tag/daily-mail-29478.html). Una dintre puținele ocazii în care francezul a vorbit deschis despre povestea vieții sale. O decriptare sinceră a filozofiei despre fotbal, din care Gazeta redă azi pasaje fascinante.


- Ce simțiți cînd vă uitați la bogăția celor de la Chelsea sau la Manchester City?
- Nu sînt deloc invidios.

- Dar iritat sînteți cînd oamenii constată doar că nu aveți succesul visat și nu fac distincție că un club ca Arsenal funcționează cu anumite bariere economice?
- Nu mă deranjează că există cluburi cu mai mulți bani. Încercăm să impunem o cale spre progres mai respectabilă. Creștem jucători tineri, fiindcă nu avem banii celorlalți. Compensăm însă prin crearea unui stil de joc, a unei culturi. Unui puști adus la Arsenal la 16 ani îi intră în suflet clubul, fiindcă aici va crește și va fi educat într-o anumită filozofie. Și amintiți-vă că amicițiile și iubirile din colegiu, la 16-20 de ani, rămîn, de obicei, niște relații pe viață!

- Sînteți deseori criticat însă, inclusiv de fanii lui Arsenal, că ați rămas blocat în această filozofie și nu ați accepta s-o schimbați, chiar dacă ați fi putut.
- E la mijloc o capcană. Cum aș fi putut proceda, de exemplu, cînd Fabregas avea 18 ani, jucam 4-4-2 cu Vieira și am văzut că ei nu funcționează împreună? A trebuit să iau decizia de a-l ceda pe Patrick, fiindcă Cesc se completa mai bine cu Gilberto Silva. Știam că Fabregas ar fi dorit să plece imediat dacă nu juca la acea vîrstă și trebuia să găsim o soluție pentru a nu distruge munca pe care o depusesem cu acest jucător.

"Dacă plecam la Real, îmi trădam principiile"

- De ce ați refuzat pe Real Madrid? Nu era o provocare să aveți succes acolo cheltuind cel mai mare buget posibil pentru a aduce cei mai buni jucători?
- Dacă aș fi plecat de la Arsenal, mi-aș fi trădat propriile principii. Eu cred în muncă, în conexiunile dintre jucători. Ceea ce face fotbalul mare e ideea sportului de echipă. Poți cîștiga în diferite moduri, fiind un grup solid sau avînd individualități pe teren. Pe mine mă interesează însă etica echipei. Nu sînt un mare fan al tenisului, dar îmi place în special Cupa Davis, care presupune spirit de echipă. La fel se întîmplă la golf, cu Ryder Cup. E ciudat, dar așa simt eu.

- Vedeți și calități estetice în fotbal, nu doar funcționalitate și eficiență?
- Obiectivul fiecăruia în viață ar trebui să fie acela de a-ți face treaba atît de bine încît să devină artă. Cînd citești o carte fantastică, simți că scriitorul atinge o parte din ființa ta care altfel n-ar fi ieșit la iveală. Te face să descoperi un lucru interesant în existența ta. Dacă aș trăi ca un animal, care ar mai fi fascinația vieții? Viața de zi cu zi devine interesantă cînd încerci s-o transformi în ceva aproape de artă. Cînd mă uit la Barcelona, de exemplu, gust artă.

"E stupid ca munca ta să depindă de ce a mîncat un jucător"

- Urmăriți o mulțime de meciuri, reacționați la fiecare numai intelectual, profesional?
- Descopăr uneori lucruri pe care le pot transfera la jucătorii mei, alteori doar mă bucur de un meci ca și de muzică. Mi se întîmplă să mă concentrez 20 de minute pe un mic amănunt: cum putea continua faza tipul cu mingea la picior sau cum ar fi făcut-o coechipierul care a primit pasa? Sau urmăresc unele meciuri în timp ce discut cu soția, ca un om normal al cărui job n-ar fi în fotbal.

- Vorbiți de fotbal ca o artă. E antrenoratul un caz de suferință în folosul artei?
- Simți cîteodată că muncești toată săptămîna și apoi, la joc, se duce totul de rîpă pentru că un jucător n-a mîncat bine sau a băut prea mult. E stupid. Ca manager, trebuie să trăiești ca un fotbalist. Poate ai uneori tentația de a te afunda în băutură, dar ești terminat dacă a doua zi nu te concentrezi total pe treaba ta, spunîndu-le jucătorilor exact ce trebuie să facă. Fotbaliștii sînt foarte atenți la detalii. Sînt conștient că fac o mulțime de lucruri pe care nu mi-ar plăcea să le fac. Aș prefera să ies undeva, să mă bucur de viață, dar realizez că mîine aș fi mort mental, aș uita ceva sau n-aș mai fi competitiv. Știu că persoana care am devenit azi arată ca un robot.

"Antrenoratul e o meserie în care n-ai voie să fii suspicios"

- V-ați întrebat vreodată cum ar trebui să fiți pentru a convinge ca manager al lui Arsenal?
- Există un examen în fiecare week-end și, dacă nu învingi, toată lumea va spune că ești un idiot. Nu spun că e corect sau nu, dar asta e realitatea. Fiind în fruntea lui Arsenal, te simți rău cînd mergi spre casă după un meci pierdut. Te gîndești cîte familii au un week-end mort din cauza asta. Resimți greutatea momentului. Uneori e bine să ignori însă acest sentiment, să devii un pic egoist, fiindcă altfel riști să înnebunești.

- Sînteți un antrenor disciplinat, munciți mult. Cum ați descrie raporturile cu jucătorii: paternaliste sau profesionale?
- Profunde și profesionale. E un job în care trebuie să ai o viziune optimistă asupra naturii umane, altfel devii paranoic. Am cunoscut antrenori talentați, dar care nu rezistau fără să controleze ceea ce alți oameni spun sau fac. Și e o meserie în care nu poți fi suspicios. În fiecare companie există un șef care devine brusc suspicios cu toată lumea cînd ajunge să ocupe acel post. Va termina prin a înnebuni. Rolul unui tehnician e să ajute, să fie un tip pozitiv, să se gîndească la faptul că jucătorii vor răspunde corect la mesaje dacă sînt sprijiniți.

"Dacă un jucător a evoluat mizerabil și spune că a fost fantastic, e pierdut!"

- Aveți ceva în comun cu vestiarul din ziua de azi? Proveniți dintr-o generație diferită, iar jucătorii de azi trăiesc un alt stil de viață.
- Mi-a plăcut mereu să merg în lume, așa că m-am apucat să învăț repede engleza. Am avut o educație franco-germană. M-am născut imediat după Al Doilea Război Mondial, am fost crescut să urăsc Germania, dar asta mi-a stimulat curiozitatea. Am mers peste graniță și am constatat că nemții nu sînt diferiți față de francezi, vor și ei să fie fericiți și mi-am dat seama că e stupid să-i detești. Povestea m-a determinat să-mi doresc și mai mult să cunosc lumea.

- Dar în tinerețe ați avut altă viziune asupra lumii?
- Am mers într-o vacanță de o lună în Ungaria, unde am vrut să înțeleg cum funcționa regimul comunist. Am călătorit peste tot în țară. M-am întors însă acasă convins că acel sistem nu va avea viitor.

- Mai există jucători care să-și pună astfel de probleme de viață?
- Numitorul comun al echipelor de succes e că au jucători inteligenți. Nu înseamnă neapărat educați. Ei pot analiza o problemă și să găsească o soluție. Își pot evalua obiectiv propriile performanțe. Dacă discuți cu un fotbalist după meci și-l rogi să-și analizeze singur prestația, iar el o face onest, atunci vei ști că-și va spune acasă: "Da, am greșit!". Și data viitoare va rectifica eroarea. Acel jucător are o șansă. Dar dacă un fotbalist a jucat mizerabil și spune că a fost fantastic, are o mare problemă.

- Ați lucrat cu sportivi cu adevărat excepționali?
- Da. Am colaborat zece ani cu Bergkamp și n-am văzut un alt om mai obsedat decît el la fiecare detaliu tehnic. Era incredibil, pe teren și în afara lui. La fel, Thierry Henry (http://www.gsp.ro/cautare/tag/thierry-henry-12408.html). Puteai să-l suni acasă în fiecare seară la ora 10 și îți răspundea. La 23 de ani! Și nu-l puteai bate niciodată cînd discutai cu el despre fotbal!

Îndrăgostit de Fellini și de Fassbinder

- Cum ați reacționa dacă soția sau fiica vă va spune într-o zi: "Arsene, ar trebui să te oprești, să te liniștești"?
- Știți care a fost ultimul lucru pe care l-a făcut Sir Bobby Robson înainte de a muri? S-a dus să vadă un meci de caritate. Putea sta liniștit acasă, dar a preferat să meargă pe stadion. Mai avea două sau trei zile de trăit, dar acela a fost locul unde și-a dorit să fie. Ce-ar fi făcut acasă? Să se gîndească îngrozit la moarte? Alegerea lui a fost să-și urmeze pasiunea.

- Ce filme vă plac?
- Am văzut multe, majoritatea din anii '70. Fellini, Fassbinder. Mi-a plăcut în special "Vînătorul de cerbi". Un clasic. Dar în ultimii zece ani nu prea am mai avut timp de filme. Mă uit mai mult la fotbal, la politică. Dezbateri despre societate. De exemplu, dezbaterile în jurul alegerilor americane sînt fantastice, ca și în Franța. Sînt un fel de Arsenal contra Manchester.

- Ați putea fi un bun consilier politic.
- Da, există destule asemănări cu antrenoratul. Îți poți domina mai bine propria natură și, la televizor, politicianul care pierde dezbaterea e cel care se enervează. Imediat cum devii agresiv, ai pierdut! E o regulă de bază.

- Care este cel mai bun om la dezbateri politice?
- Nicolas Sarkozy e bun. Obama are charismă. E un tip care poate schimba lumea, dar nu are în spate 20 de ani de experiență, astfel încît să nu facă greșeli.

Sir. Eko
23rd October 2011, 23:04
august 2009 :groggy:

krapulax
8th December 2012, 17:40
wenger, adineauri la tv: fotbalul nu inseamna numai sa arunci cu bani, inseamna si lupta, inseamna mandria de a-ti creste propriii jucatori. excelent!

Bogdy LFC
8th December 2012, 17:57
wenger, adineauri la tv: fotbalul nu inseamna numai sa arunci cu bani, inseamna si lupta, inseamna mandria de a-ti creste propriii jucatori. excelent!

Doamne sper sa NU mai apara vreun antrenor ca asta.

Il detest efectiv.

eventHorizon
18th January 2013, 18:51
Ataaaat!!! :great::great:
http://www.arsenal.com/news/news-archive/theo-walcott-signs-new-long-term-contract

Acum trebuie imediat trecut inapoi pe dreapta si adus un atacant ca lumea :D

baubau
26th January 2013, 12:26
Brighton v Arsenal in FA Cup e pe sport.ro azi?Am vazut un promo undeva dar site-ul lor e haotic si nu apare listat pe sport.ro

baubau
26th January 2013, 12:28
Doamne sper sa NU mai apara vreun antrenor ca asta.

Il detest efectiv.

Pun pariu daca astea erau cuvintele lui Guardiola nu mai puteai de admiratie.Haters gonna hate...ca un bonus managerul meu e un fan inrait Spurs nu-l suporta dar il respecta enorm.Food for thought

baubau
26th January 2013, 12:46
Ataaaat!!! :great::great:
http://www.arsenal.com/news/news-archive/theo-walcott-signs-new-long-term-contract

Acum trebuie imediat trecut inapoi pe dreapta si adus un atacant ca lumea :D

De ce ?

Giroud- poate nu apare la finalizare la fel de mult ca un atacant pur sange dar a ajutat cu pase decisive enorm :stilul unic de a da pasa din prima peste aparari cu capul sau calcaiul; In meciul cu West Ham primul gol a avut un iz de Drogba..Rabdarea e cheia e prima jumatate de sezon si are 11 goluri
Podolski - E in revenire de forma iar golurile sale mereu sunt decisive in sensul de a da restart la echipa.
Theo - se vede ca increderea data de Wenger a transpus-o in finalizarile mai curate.Ca se apuca sa bata loviturile libere e enervant dar cred ca i se taie felia in curand

Ramane un atacant de adus pentru a da mai multe optiuni.Dar cine?

David Villa? £30 mil pentru un jucator de 30 de ani?Mai bine il tineau pe RVP chiar si pt 6 luni
Llorente? - Juve dar nu stiu daca se preta jocului Arsenal
Cavanni? - Sa fim seriosi Arsenal nu a mai spart un record de transferuri de la Arshavin sau ma rog Dennis Bergkamp

Dennis
10th May 2013, 14:25
Ar fii bine sa vina Cavanni, dar cred ca o sa mearga la City sau PSG.

Am citit ca Jovetic de la Fiorentina e o tinta pentru Wenger vara asta, de asemenea Rene Adler; se mai spune ca s-ar putea intoarce Fabregas sub forma de imprumut 1 an.

eventHorizon
10th May 2013, 15:01
Cavani e doar un vis umed pt toate echipele :D La cat de nebun e De Laurentis al lui Napoli, s-ar putea sa cera si 60-70 mil. pe el, doar sa nu-l ia nimeni. Eu cred ca Napoli se va intari vara asta pt Champions, nicidecum nu-si va vinde asa "usor" vedeta.

La Jovetic se zice ca exista si un back-up plan, anume David Villa. Ma gandesc ca ambii ar fi buni ca extrema stanga in atac, in locul experimentului esuat Podolski (episodul de la Bayern s-a repetat si la noi), si asta inseamna ca trebuie adus un nr. 9, un marcator adevarat, ca solutie alternativa pt Giroud. :confused:

Atacul asta ar suna chiar bine,nu? :D

------- Lewandowski-----
Jovetic--------------Theo
---------Cazorla---------

Dennis
10th May 2013, 16:20
Ar suna prea bine, problema e ca Lewandowski cel mai probabil merge la United. David Villa personal nu-mi place, si nu cred ca s-ar acomoda la Arsenal, sau cam in aceeasi masura cum a facut-o Podolski.

In primul rand Wenger o sa aduca 1-2 jucatori tineri, de care nu a auzit nimeni pana acum, chiar daca vara asta promite si niste jucatori mai consacrati. Eu sper la un fundas central (nu-mi place Mertesaker), Adler in poarta si Jovetic; mai departe echipa se va forma foarte bine daca nu vindem.

Nu m-as supara nici daca s-ar intoarce Fabregas, dar cred ca la mijloc stam foarte bine deja cu Wilshere si Cazorla.

Sir. Eko
20th May 2013, 14:09
Andrey Arshavin ‏@AndrArshavin23 1m
Thanks a lot to all Arsenal' fans, to all my team partners, who played with me all these years, to all the stuff and coaches!!! Many thanks!

Sir. Eko
21st May 2013, 14:08
Jovetic officials in London to discuss club record transfer to Arsenal #AFC

http://img.photobucket.com/albums/v503/Gfunkhb175/kermit.gif

Cristy RVD
21st May 2013, 14:15
Asta poate deveni cel mai bun transfer al ultimilor ani.

Sir. Eko
21st May 2013, 14:22
Asta poate deveni cel mai bun transfer al ultimilor ani.

Bai acum am auzit ceva legat de pret...hmm. Mult :D.
Asa bun zici ca e ?

Cristy RVD
21st May 2013, 14:28
Cat e pretul?

Bai, tinand cont ca joaca de la 16 ani si are doar 23 de ani, are multa experienta intr-un campionat al Italiei foarte greu. Dpmdv e peste Giroud si ce mai aveti voi pe acolo, chiar daca nu e un 9 adevarat. E un transfer bun, in conditiile in care dati pana in 30 de milioane pe el. Se vorbea inca din iarna ca ar merge la Juve, daca l-ati lua, ati da o lovitura mare cu el.

Xaviesta
21st May 2013, 14:47
Cazorla!

Sir. Eko
21st May 2013, 17:16
Cazorla!

Ala da ! A trecut un an si inca nu stiu care e piciorul lui de baza ? Stangu sau dreptu ?


Cat e pretul?

Bai, tinand cont ca joaca de la 16 ani si are doar 23 de ani, are multa experienta intr-un campionat al Italiei foarte greu. Dpmdv e peste Giroud si ce mai aveti voi pe acolo, chiar daca nu e un 9 adevarat. E un transfer bun, in conditiile in care dati pana in 30 de milioane pe el. Se vorbea inca din iarna ca ar merge la Juve, daca l-ati lua, ati da o lovitura mare cu el.

Stiu ca joaca de mic, dar nu stiu cat de bine joaca...am vazut ca a stat un sezon intreg pe tusa in 2010-2011, sper ca e ok acum.
Ma gandesc ca e mai bun ca Giroud, nu ca e greu asta :)). 23 de milioane cica...mi se pare mult. Sper sa ai dreptate si sa fie transfer bun( prima data sa fie transfer defapt...apoi sa fie si bun) :ok:

Cristy RVD
21st May 2013, 17:20
23 suna bine. Cam acolo vad si eu pretul lui. E loc de afacere buna si aici, pentru ca poate exploda oricand asta. Intai sa se faca transferul, apoi ne lamurim cu el, dar eu zic ca va fi un transfer bun.

Sir. Eko
22nd May 2013, 15:58
Cer 30 de milioane pe el...lire...

Nadalfan
22nd May 2013, 17:15
Cer 30 de milioane pe el...lire...

30 de mil de lire?Are you kidding me?Cu banii astia puteti sa cumparati pe unul din Lewandowski sau Gomez.De asemenea si Kiessling,Aubemayang sau Benteke mi se par mai potriviti pentru Arsenal.Totusi se pare ca Aubemayang e dorit de Dortmund,iar Benteke va ramane la Villa.

Wolverine89
22nd May 2013, 23:23
Eu chiar nu inteleg ce-s cu de-alde Giroud si Podolski la Arsenal....Jovetic ar fi un transfer minunat, dar totusi, 30 de milioane mi se pare hotie pe fata, o fi el bun dar nici chiar asa....
Kiessling nu va pleca de la Leverkusen , nu-si permit sa sa l piarda si pe el, avand in vedere ca Schurrle se duce la Chelsea.
Sincer sa fiu, daca Arsenal il va lua si pe Étienne Capoue, cred ca anul viitor nu se vor gandi tot la locul4.

Sir. Eko
23rd May 2013, 11:45
30 de mil de lire?Are you kidding me?Cu banii astia puteti sa cumparati pe unul din Lewandowski sau Gomez.

Asa zic si eu....

Xaviesta
23rd May 2013, 12:28
Podolski trebuia jucat atacant central din prima.

Hai cu Cavani:D

Dennis
23rd May 2013, 14:41
Hai cu Cavani:D

Nu-mi da sperante desarte :))

Johnny D
4th June 2013, 00:12
Eu ma kish pe toti atacantii vostrii de Jovetic si Cavani si alte muciorame, eu il vreau doar pe Villa, daca nu, e ok si cu Giroud si Podolski, decat sa incercam alti jucatori de mana a 2-a pe bani buni, mai bine ramanem si ii familiarizam si mai bine cu echipa p-astia care-s deja p-aici.:P

delaparis
4th June 2013, 00:16
Giroud poate progresa cu Wenger antrenor. Podolski nu.

Johnny D
4th June 2013, 00:18
Ca e francez!? Nu ma pasioneaza, faca ce-o vrea el, in afara de Villa nu exista atacant care sa ma pasioneze acum, decat ce avem deja.
Nu, nici Ibrahimovic, evident! Mai prost caracter decat ala nu exista, mai bine ne bat toti decat sa-i slujim toanelor aluia ca niste prosti!:))

delaparis
4th June 2013, 00:26
Ca e francez!?

Nu de asta. Wenger este un tip care poate ridica nivelul jucatorilor relativ mediocri cu potential dar nu poate face nimic pt cei care sunt la apogeu.

Nu-l vad (pe Wenger) la PSG cu Ibra, sunt de acord, dar nici pe Villa progresand cu Wenger la Arsenal

Dennis
4th June 2013, 06:49
Eu as fii multumit cu Rooney. :))

Sir. Eko
2nd July 2013, 00:01
http://www.arsenal.com/assets/_files/scaled/696x392/jul_13/gun__1372692619_sanogo_yaya2.jpg


French striker Yaya Sanogo joins Club
Arsenal Football Club is delighted to announce that French youth international Yaya Sanogo has joined on a long-term contract.
The 20-year-old striker, who joins as a free agent after leaving Auxerre, made a total of 24 appearances and scored 11 goals during his time with the Ligue 1 side.
Sanogo, who joined Auxerre as a 14-year-old, has represented his country at under-16, under-17 and under-19 levels,and is currently playing for France in the Fifa Under-20 World Cup in Turkey.
Sanogo has impressed during the tournament, scoring in two of his country’s three matches, helping France qualify for the knockout phase.
Arsène Wenger said: “Sanogo is a good young signing for us. He has shown that he has potential with his recent performances for Auxerre and also for the France Under-20 side. We are looking forward to Yaya joining us and continuing his promising development.”
The deal is subject to the completion of formal registration processes, with Sanogo joining up with his new team-mates after his participation in the Under-20 World Cup.

Lordul
2nd July 2013, 00:04
bun atacant....

Sir. Eko
2nd July 2013, 00:10
bun atacant....

L-ai vazut cum joaca ?

Nadalfan
2nd July 2013, 00:28
L-ai vazut cum joaca ?

La Fifa =))

Sir. Eko
2nd July 2013, 00:32
La Fifa =))

Lasa omu sa raspunda.

Nadalfan
2nd July 2013, 00:38
Lasa omu sa raspunda.

L-am vazut eu cu Spania.Nu a facut nimic special.Nu mi s-a parut iesit din comun.Ce-i drept nici nu prea avea ce sa faca fiindca echipa Frantei nu prea s-a intalnit cu varza de-a lungul meciului.

Daca vrei sa-l vezi la treaba uita-te maine la meciul cu Turcia.Probabil o sa-l dea Eurosport live.Meciul incepe de la 21:00.

Lordul
2nd July 2013, 11:44
pai a dat destule boabe pentru Auxerre

Sir. Eko
2nd July 2013, 12:14
pai a dat destule boabe pentru Auxerre

A fost bun sezonul trecut, dar in liga a 2 a.

Johnny D
8th July 2013, 13:27
Nu de asta. Wenger este un tip care poate ridica nivelul jucatorilor relativ mediocri cu potential dar nu poate face nimic pt cei care sunt la apogeu.

Nu-l vad (pe Wenger) la PSG cu Ibra, sunt de acord, dar nici pe Villa progresand cu Wenger la Arsenal
Hmm... nu m-am gandit la asta, un punct foarte bine facut si o observatie foarte pertinenta! Multumesc!:)
...dar totusi sper sa fie neadevarata...inca!:))

La Fifa =))
Eu nici acolo n-am auzit de el!:happy Inseamna ca e f bun, bun de tot!:D

A fost bun sezonul trecut, dar in liga a 2 a.
E ca si cum ai zice, e bun baiatul!:ok: Dar e bun la a piede vremea...asta e partea a 2-a!:rolleyes:

SwedishMafia
4th August 2013, 00:32
GRGMm8NZ5d0
:D

Sir. Eko
10th August 2013, 20:12
Gata cu pregatirea, urmeaza prima etapa.
Am terminat cu o victorie buna, 3-1 cu City.

Dintre cei care au venit vara asta....:happy.
Sanogo a jucat un meci, oricum mai mult de Cupa Ligi nu o sa joace, sper.
Perez arata decent, baiat inteligent, serios, stie cum sa stea in teren(il stiu de mai mult timp). Imi place, dar tot mai avem nevoie de un mijlocas central.

Ce nu e ok la echipa, nu avem destui jucatori :)). Am vandut sau lasat sa plece gratis 22 de jucatori vara asta.
Jenkinson nu e gata pentru PL.
Ox nu joaca nimic.
Daca Arteta se rupe intram in *****.
Mai avem nevoie de un jucator creativ la mijloc sau pe banda.

Ce imi place, Giroud parca e mai bun. Dar tot avem nevoie de inca un atacant.
Koscienly e imens.
Ramsey joaca chiar mai bine decat a jucat pe finalu sezonului trecut, jucator foarte bun.

Pe scurt:
Spend some fucking money !
Altfel o sa fie un sezon oribil.

Nadalfan
10th August 2013, 20:38
Gata cu pregatirea, urmeaza prima etapa.
Am terminat cu o victorie buna, 3-1 cu City.

Dintre cei care au venit vara asta....:happy.
Sanogo a jucat un meci, oricum mai mult de Cupa Ligi nu o sa joace, sper.
Perez arata decent, baiat inteligent, serios, stie cum sa stea in teren(il stiu de mai mult timp). Imi place, dar tot mai avem nevoie de un mijlocas central.

Ce nu e ok la echipa, nu avem destui jucatori :)). Am vandut sau lasat sa plece gratis 22 de jucatori vara asta.
Jenkinson nu e gata pentru PL.
Ox nu joaca nimic.
Daca Arteta se rupe intram in *****.
Mai avem nevoie de un jucator creativ la mijloc sau pe banda.

Ce imi place, Giroud parca e mai bun. Dar tot avem nevoie de inca un atacant.
Koscienly e imens.
Ramsey joaca chiar mai bine decat a jucat pe finalu sezonului trecut, jucator foarte bun.

Pe scurt:
Spend some fucking money !
Altfel o sa fie un sezon oribil.

Inafara de Gervinho niciunul din jucatorii care au plecat nu au jucat foarte mult anu' trecut.Santos era mai bun cand statea pe banca,Squillaci nu cred ca a jucat 3 meciuri in campionat,iar Djourou nu asigura deloc incredere.Coquelin mi-a placut in unele meciuri anu' trecut,iar Ignasi Miquel cred ca putea fi pastrat in lot cu toate ca imprumutul la Leicester o sa-i faca bine probabil.

Sir. Eko
10th August 2013, 21:51
Inafara de Gervinho niciunul din jucatorii care au plecat nu au jucat foarte mult anu' trecut.Santos era mai bun cand statea pe banca,Squillaci nu cred ca a jucat 3 meciuri in campionat,iar Djourou nu asigura deloc incredere.Coquelin mi-a placut in unele meciuri anu' trecut,iar Ignasi Miquel cred ca putea fi pastrat in lot cu toate ca imprumutul la Leicester o sa-i faca bine probabil.

Ai dreptate. Am castigat mult ca au plecat, erau platiti bine. Economisim 450.000 pe saptamana in felu asta.(din ce am citit pe net)
Dar imediat nu mai avem pe cine sa punem pe banca.

Intre timp a plecat si Marouane Chamakh la Palace.

Sir. Eko
14th August 2013, 11:52
Perez nu mai vine :)). Nu a primit dreptul de munca.
Ce gluma de club am devenit. Pai nu te uiti ma daca o sa primeasca dreptu ala nenorocit ? Il aduci pana aici, platesti tot, il joci in ultimul meci amical inainte de noul sezon(putea sa joace altu, care chiar avea nevoie de minutele alea) si apoi vezi ca nu il mai poti cumpara...penibil.

corello
14th August 2013, 16:13
Perez nu mai vine :)). Nu a primit dreptul de munca.
Ce gluma de club am devenit. Pai nu te uiti ma daca o sa primeasca dreptu ala nenorocit ? Il aduci pana aici, platesti tot, il joci in ultimul meci amical inainte de noul sezon(putea sa joace altu, care chiar avea nevoie de minutele alea) si apoi vezi ca nu il mai poti cumpara...penibil.

Cica raspunsul pentru permisul de munca vine cam in doua saptamani, asa ca l-au testat intre timp. Chelsea a luat clanta mai mare cu Wallace pe care il imprumuta la Inter. Ei au aflat ca nu are drept de munca dupa ce au dat vreo 5-6 mil. pe el :D

Sir. Eko
15th August 2013, 19:03
Cica raspunsul pentru permisul de munca vine cam in doua saptamani, asa ca l-au testat intre timp. Chelsea a luat clanta mai mare cu Wallace pe care il imprumuta la Inter. Ei au aflat ca nu are drept de munca dupa ce au dat vreo 5-6 mil. pe el :D

Stai asa. Arsenal e si mai penibila !!
Il urmaresc pe Perez ala de anu trecut.
Bun. Gustavo(de la Bayern) zice ca ii place cum joaca Arsenal si ca il place pe Wenger, vrea sa vina aici.
Bayern zice, 17 milioane si ii ok.
Wenger face oferta de 15...
Gustavo zice ca vrea 130.000 pe saptamana.
Wenger zice 115.000.
Gustavo zice NU.

Arteta se rupe. Wilshere-Ramsey SINGURI MIJLOCASI CENTRALI DIN LOT PENTRU PRIMA LUNA DIN CAMPIONAT.
In meciul cu Fener din CL o sa avem 4 fundasi in tot lotu(daca avem noroc si nu se mai rupe cineva pana atunci, sau daca nu e suspendat cumva Koscielny)toti 4 pe teren....

Wenger iese si spune ca e cea mai buna echipa din toata perioada lui la Arsenal.
Wenger spune si citez acum. Wenger – We don't need any midfielders! in midfield we have enough competition !


70 de milioane de lire a avut la inceput, a vandut de peste 10 milioane. A economisit 450.000 lire pe saptamana pentru ca a eliberat sau vandut 22 de jucatori.

Vine si spune ca nu sunt jucatori pe piata mai buni decat ce are el. Sanogo nu a aparut in presa asa mult ca super transfer doar pentru ca nu a platit pe el 100 de milioane(Nu pentru ca are 20 de ani, a marcat 11 goluri in toata cariera,IN LIGA A DOUA DIN FRANTA, a fost accidentat grav deja de doua ori pana la 20 de ani si din cate am inteles nu a jucat niciodata mai mult de 5 meciuri consecutive pentru echipa de club fara sa se rupa).

that feel when...


Gazidis e ridicol, nu are ce sa caute la Arsenal.

Mai inca putina rabdare dar apoi gata si cu Wenger.
Se pare ca ii adevarat, you can't teach an old dog new tricks.

Cardiff a cumparat vara asta de 30 de milioane de lire.....


Deja nici nu imi mai pasa...rant over.

hUYzQaCCt2o

Xaviesta
15th August 2013, 21:04
Mda, ma dispera situatia lui Arsenal. La inceputul verii ziceau ca au nspe milioane si ca vor cheltui ca lumea, sa faca o echipa solida. Sperau la Rooney Suarez Pipita si multi alti jucatori mai mult decat ok, dar acum se intampla fix un *****.

Sir. Eko
15th August 2013, 21:44
Ceva se intampla. Toata lumea zice ca Wenger s-a sucit si nu mai vrea sa cumpere pe nimeni. avem 15 jucatori in lot pentru meciul cu Aston Villa si el crede ca asa o sa castige titlu.

Gazidis nu are coaie sa se opuna. Acum o luna se vorbea de un nou contract pentru Wenger, acum nimeni nu mai zice nimic. Sunt sanse sa fie ultimul an a lui..

Dante7
15th August 2013, 22:02
De ce aveti acelasi avatar ?:)) Prima data am crezut ca sunteti aceeasi persoana :D


Wenger iese si spune ca e cea mai buna echipa din toata perioada lui la Arsenal.

adica pester Arsenalul ala neinvins cu Henry si Bergkamp ? Peste finalista UCL din 2006 ? Okeeeeeeey :groggy:

corello
16th August 2013, 08:51
Cica fanii care si-au facut abonament se lauda ca au cheltuit pentru club mai mult ca Wenger in vara asta :happy

corello
16th August 2013, 09:29
Dilema rezolvata in privinta transferului lui Michu la voi

“I think economically the club is very good,” said Laudrup. “I know if they (Arsenal) came in with a very late bid, I know that the reaction from the board and chairman will be ‘No’, even if the money is ridiculous, as we will not have time enough to find a replacement who is near enough to the same standard.”

Laudrup was also quick to quell any belief that huge money could sway his position. “You can say we would get a lot of money but why be the richest club in the championship? What is that worth?”

“I spoke to Michu last year,” Laudrup added, “and he extended his contract and asked me about mine and I said ‘I am going to stay here’, and he said, ‘So am I’.”

P.S. Imi place cum gandeste omul

Sir. Eko
16th August 2013, 14:43
Dilema rezolvata in privinta transferului lui Michu la voi

“I think economically the club is very good,” said Laudrup. “I know if they (Arsenal) came in with a very late bid, I know that the reaction from the board and chairman will be ‘No’, even if the money is ridiculous, as we will not have time enough to find a replacement who is near enough to the same standard.”

Laudrup was also quick to quell any belief that huge money could sway his position. “You can say we would get a lot of money but why be the richest club in the championship? What is that worth?”

“I spoke to Michu last year,” Laudrup added, “and he extended his contract and asked me about mine and I said ‘I am going to stay here’, and he said, ‘So am I’.”

P.S. Imi place cum gandeste omul

Si mie imi place de Laudrup.
Nu il cumpara oricum Wenger pe Michu,stai linistit.

Xaviesta
16th August 2013, 17:52
Haha, acum 2 zile se zicea ca Gustavo vine la Arsenal, azi a semnat cu aia din Germania. Si omu era bun la Arsenal. Wenger, Wenger..

Xaviesta
16th August 2013, 17:55
https://pbs.twimg.com/media/BRvQK75CQAAKiJi.jpg:large

Sir. Eko
16th August 2013, 18:04
Haha, acum 2 zile se zicea ca Gustavo vine la Arsenal, azi a semnat cu aia din Germania. Si omu era bun la Arsenal. Wenger, Wenger..

Nu a vrut Wenger. 115 a zis ca e prea mult pe saptamana.
Defapt nu a vrut pentru ca insemna sa scoata din echipa pe Arteta sau Ramsey si el nu ar face asta niciodata.

Xaviesta
16th August 2013, 18:16
Arteta imi place mult, Ramsey deloc. Arteta s-a rupt, era nevoie de cineva ca Gustavo. Sa vedem cum o sa joace. Totusi, cumpara naiba un atacant.:mad:

Sir. Eko
16th August 2013, 18:19
Arteta imi place mult, Ramsey deloc. Arteta s-a rupt, era nevoie de cineva ca Gustavo. Sa vedem cum o sa joace. Totusi, cumpara naiba un atacant.:mad:

Daca castiga prima etapa si se califica in grupele Cl e destul pentru Wenger. O sa fie convins ca nu mai e nevoie de nimeni :D. Mijlocas nu cumpara oricum, poate ceva atacant...

Xaviesta
16th August 2013, 18:25
La inceputul verii spera la Rooney si Suarez, dupa o luna la Jovetic si Higuain, acum la nimeni. La sfarsitul verii, Giroud in primul 11.

Sir. Eko
16th August 2013, 18:34
La inceputul verii spera la Rooney si Suarez, dupa o luna la Jovetic si Higuain, acum la nimeni. La sfarsitul verii, Giroud in primul 11.

Vezi tu, el nu spera la nimic. Noi speram. El stia de mult ca nu cumpara pe nimeni.

Si nu a fost asa ordinea :)).
Higuain a vrut sa vina, nu a vrut Wenger sa dea atatea bani pe el.
Rooney a fost o vrajeala de la inceput.
Jovetic prea scump, nici nu a incercat.
Suarez a vrut sa vina, Liverpool nu vrea sa vanda.

corello
16th August 2013, 19:08
Arsenal au un palfon de salarizare pe care nu vor sa-l depaseasca...100 000 pe saptamana parca, nu? Cum dreq sa fi fost ceva serios la faza aia cu Rooney?

Sir. Eko
16th August 2013, 19:20
Arsenal au un palfon de salarizare pe care nu vor sa-l depaseasca...100 000 pe saptamana parca, nu? Cum dreq sa fi fost ceva serios la faza aia cu Rooney?

Gazidis a spus ca Arsenal isi permite sa il plateasca pe Rooney.
Wenger are in schimb un sistem "socialist" de salarizare. Lumea sa castige o suma cat de cat apropiata. Asa se ajunge ca jeguri gen Bendtner sa castige 50.000 pe saptamana. O prostie mare.

messi19
16th August 2013, 20:52
Eko si Xaviesta... schimbati ma unu din voi poza de profil. ca la inceput credeam ca vorbeste Eko singur. :))

Dante7
16th August 2013, 22:15
https://pbs.twimg.com/media/BRvQK75CQAAKiJi.jpg:large

genial :))

corello
19th August 2013, 17:06
Iar o inceput telenovela pentru mine...pfff, nu se gata odata perioada de transferuri? :headbang:

Arsenal are weighing up a £35million double raid on Swansea for striker Michu and defender Ashley Williams as the club look to respond to mounting criticism over their lack of signings.

Xaviesta
19th August 2013, 17:13
Poate si-a dat si el seama ca e mort fara transferuri. Ar fi super sa-i ia pe Michu si Williams.

Dennis
19th August 2013, 17:13
"Arsenal make bid for Newcastle's Yohan Cabaye, Sky sources report"

Se pare ca se dezmeticesc cei de la club...ar cam fii cazul, la ce presiune au inceput sa puna, nu doar suporterii, dar si presa pe club in perioada asta.

Xaviesta
19th August 2013, 18:49
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/1209045_10152142530444745_1489576950_n.jpg

Dante7
22nd August 2013, 14:56
https://pbs.twimg.com/media/BSNKZr8IIAAnLSH.jpg:large

Shinnok
22nd August 2013, 15:53
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1173897_731449216895297_887505789_n.jpg