PDA

View Full Version : Arsenal London



Pages : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12

Sir. Eko
8th September 2008, 20:50
^nu ai haz

Bogdy LFC
8th September 2008, 23:03
Pai da ca de fiecare data apare un post care spune ceva de genu Arsenal a facut transferuri extraordinare si domina campionatu castiga CL etc etc si de fiecare data sunt nevoit sa repet acelasi lucru!!

Spre deosebire de tine,eu vad Arsenal una dintre principalele favorite la cucerirea UCL :ok:

Iaco
9th September 2008, 09:24
Daca nu e Man Utd poate sa fie orice alta echipa britanica, in afara de Chelsea:D:D, castigatoarea CL...in ordinea Arsenal, Liverpool, Celtic

Sir. Eko
24th September 2008, 16:04
Media de varsta a echipei.....19 ani (ceea care a jucat aseara )

http://footycast.com/modules.php?name=News&file=article&sid=617

rezumatul


Bendtner unul dintre `veterani` echipei si-a continuat parcursul bun din acest start de sezon si a dat 2 goluri (al 4 lea al sezonului cred ) Vela la primul joc ca titular pentru Arsenal a reusit 3 goluri ....3 goluri superbe ,mexicanul este pur si simplu incredibil ,Wilshere (16 ani ,plm is mai mare ca el :| ) a dat si el un gol :D . Baby Arsenal :yeah: Ramsey a fost si el fenomenal !




Fabianski

Hoyte Djourou Song Gibbs


Wilshere Fran Merida Ramsey Randall


Bendtner Vela

au mai intrat :Simpson ,Coquelin,Lansbury

Sir. Eko
4th October 2008, 19:07
nu avem mijlocas defensiv...a avut 3 luni sa cumpere..nu a cumparat si asta ne costa foarte scump
de fiecare data cand jucam cu formatia asta se intampla *****uri din astea
mare jucator Denilson asta :headbang:
sa nu il mai vad pe Theo pe teren ,cum dracu nu a fost Nasri titular ma depaseste total....
sper ca Bendtner va deveni titular dupa meciul asta .
zici ca suntem liverpool....lupta pentru titlu s-a terminat inainte sa inceapa ,parca is iar in sezonu 2005/2006 :headbang:
Wenger nici la iarna nu cumpara nici un mijlocas si nici un fundas ca vezi ca merge treaba :ok::huhu:

Sir. Eko
4th October 2008, 19:20
^esti foarte tru` :confused:

EDIT : si cum dracu sa joci 4-5-1 contra sunderland(stiai ca se va apara cu 10 oameni)dar cum sa joci 4-5-1 FARA MIJLOCASI DE BANDA

ultra
6th October 2008, 20:25
Poate luam si noi anul asta 2 trofee. Campionat si Liga :).

Lavinia
6th October 2008, 20:59
poate luam so noi anu asta 1 trofeu ...

Sir. Eko
11th October 2008, 14:11
http://arsenal-mania.com/articles/3105795/Gallas-admits-he-needs-to-improve.html

da de unde,Gallas hai ca pana acum nu am luat numai 3 goluri pe greselile tale.....mare capitan

Sir. Eko
12th October 2008, 17:53
http://www.goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=898952

eu nu il mai consider de mult jucatorul lui Arsenal ........

cand ma gandesc ca Wenger nu l-a cumparat pe Ribery din cauza lui :|:|:|

Bogdy LFC
12th October 2008, 18:08
http://www.goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=898952

eu nu il mai consider de mult jucatorul lui Arsenal ........

cand ma gandesc ca Wenger nu l-a cumparat pe Ribery din cauza lui :|:|:|

Raman la parerea ca cele mai bune meciuri ale lui Rosicky in trioul lui Arsenal le-a facut impotriva lui HSV si a lui LFC :ok:

Sir. Eko
21st October 2008, 19:40
"People were saying ‘fantastic, fantastic’ when I was scoring all those goals, and now that I am not scoring as many, people are saying I’m not playing as well as I used to,” he begins. “For me that’s rubbish. It’s difficult to accept because people who say that don’t really understand what football is about. I don’t take it personally and I just try to play for my team and for the club. Now I realize that I am playing more for the team. Before, maybe I wanted to show more of my own stuff, but now I don’t care.If I’m not man of the match, if I’m not player of the month anymore I don’t care, because I know I’m doing extra positive things for the team, and now that gives me the most pleasure.”

For evidence of the new Cesc, cast your mind back to Everton away on December 29. Arsenal were up against it at Goodison Park, trailing at half-time to Tim Cahill’s goal. But Arsène Wenger’s team dug in and, unusually, found a route through the Everton back line with a more direct approach, to win 4-1. It wasn’t the sort of free-flowing game you would normally associate with Cesc (it was one of the few games this season when he didn’t score or set up any of the goals) but his contribution wasn’t lost on his team-mates, least of all William Gallas who said afterwatds: “I thought Cesc was amazing. You could see in his eyes how much he wanted to win the game, he was defending well, competing for every ball, winning headers, To be honest I saw a part of Cesc that I didn’t know was there. Normally his football is based on an offensive, passing game, but he showed he could fight for the team as well. That’s a great sign – a sign of a real winner.”

Cesc, now in his fifth season at Arsenal, agrees that supporters are beginning to see a new side of him. “I think you are not going to see the Cesc who always tries to do nice things anymore,” he reveals. “Now if I have to defend for 90 minutes for the team, then I will do it. If I don’t get credit for it, then I don’t mind at all because all I want now is to win the title and to celebrate that at the end of the season with my team-mates.

“I think I have developed the defensive side of my game, and I must say that Flamini has helped me a lot in that aspect. The way he defends, his passion for the game, sometimes he makes me realize that I have to help out defensively. If the right-back goes forward then I have to stay back, or cover the centre-back. I feel very strong physically, so if I can do this for the team then it’s fantastic.

“I have grown up a lot since I joined Arsenal but especially in the last year,” he continues.” Defensively I feel much more responsible. It’s true that before, I was playing more for myself, a little bit individually to see if people were talking about me. Now it’s completely different. I just want to play for the team, I don’t mind what people say, I can say that I am enjoying it more than ever.”

:kiss:

omul asta e o legenda

Lavinia
21st October 2008, 20:31
awwww:rolleyes:

Sir. Eko
22nd October 2008, 19:44
http://arsenal-mania.com/articles/3105836/Toure-out-till-November.html

Toure out 15 zile :(

Sir. Eko
26th October 2008, 14:37
Eduardo la doar 3 saptamani de revenire :D :cheer:
Rosicky la 3 luni :table:

Roddicted
26th October 2008, 15:28
Eduardo la doar 3 saptamani de revenire :D :cheer:
Rosicky la 3 luni :table:

mai mare nevoie aveti de rosicky decat de eduardo:D

Sir. Eko
27th October 2008, 14:50
^asta crezi tu :) ,Eduardo a fost senzational pentru noi cat timp a jucat

Sir. Eko
30th October 2008, 00:16
hai Wenger zine de `mental strenght` si alte *****uri pe care le repeti la infinit

daca nu facea schimbarile alea de tot *****u ,tineam mingea la noi pana maine si nu ne mai dadeau nici un gol
da-o-ncolo de treaba........

Sir. Eko
1st November 2008, 17:29
deci cei mai buni 3 oameni(v.Persie,Walcott,Nasri) din meciul cu Tottenham nu sunt azi titulari :| dar *****u de Denilson joaca :headbang::headbang:

miril
1st November 2008, 19:24
Nu vreau sa-i scuz pe cei de la Arsenal, probabil inca blocati psihic dupa egalul cu Spurs, dar echipa mai primitiva, mai rudimentara ca Stoke nu cred ca exista in prima liga a marilor campionate ale Europei. Din pacate, Arsenal a iesit rau sifonata din meci, trei puncte pierdute, Walcott, Adebayor, accidentati, probabil pe termen lung si Van Persie plateste tributul unui gest arogant, nesabuit, care i-a adus cartonasul rosu si suspendarea la meciul cu MU.

YoNuTzz
1st November 2008, 19:52
1-2 cu stoke + ce a scris miril mai sus
urat...

Sir. Eko
2nd November 2008, 12:34
^urat ii ca jucam cu MAnchester sambata viitoare ,si nu prea cred ca scapam fara 3-4 goluri :(

Bogdy LFC
2nd November 2008, 17:27
^urat ii ca jucam cu MAnchester sambata viitoare ,si nu prea cred ca scapam fara 3-4 goluri :(

Arsenale,daca sunteti tari - scoateti egalul sau chiar ii bateti si cu rezervele (cum am facut noi:P) :ok:

Sir. Eko
8th November 2008, 11:42
deci absentii pentru meciul de azi cu MU:Mikael Silvestre,Eduardo,Tomas Rosicky,Emmanuel Eboue,Emmanuel Adebayor,Theo Walcott,William Gallas,v.Persie :headbang:

dar o sa joace super mjlocasi :Song &Denilson :(((((((

skateboard
8th November 2008, 12:58
o sa va umilim

Iaco
8th November 2008, 15:48
:))...e sa nu exageram...gol norocos, dar pana una alta arsenal merita sa fie in fata...am un singur regret pana acum...neville ar trebui sa se retraga l-a intors nasri pe toate partile...mai bine il baga pe rafael...pe ala macar il tin turloaiele:D:D sa se tina dupa el

Poate acum e randul nostru sa venim din spate tinand cont ca in ultimii doi ani am pierdut meciurile in ultimele minute:)

ducus
8th November 2008, 16:05
Ce-i frate cu echipamentul asta albastru complet la Manchester? Nu i-am prea vazut jucand in tricourile astea...

Iaco
8th November 2008, 16:54
N-a fost sa fie...per total victorie meritata chiar daca un egal era mai echitabil pentru ce s-a intamplat in teren.

Concluzii:
Man utd: Neville si Giggs sunt depasiti...Rafael a dat golul meciului chiar daca si al doilea gol a lui Nasri a fost superb...brazilianu o sa fie un super jucator...Ferguson a facut o echipa de toata jena iar inlocuirile au venit tarziu... Tevez trebuia bagat prin minutu 60 nu cand era doi zero si incepea sa se instaleze panica...iar Giggs ca mijlocas central in locul lui Anderson care a facut un meci foarte bun falimentara...ce pot sa sper e ca Ferguson dupa golul lui Rafael sa inceapa sa schimbe vechea garda si sa dea mai mult credit tinerilor

Arsenal: joc bun facut de tunari mai ales dupa ultimele evolutii...Nasri a facut meciul vietii si merita sa primeasca penalty(dar pe reluare se vede ca din pozitia arbitrului nu se vede trasu de tricou)...asta e oricum 3-0 era prea mult la cum s-a jucat. In final Almunia a avut noroc ca nu a patit nimic grav(cel putin la prima vedere), oricum in momentul accidentarii Arsenal nu prea atingea mingea dupa aia MU s-a pierdut si a scazut din tempo...era posibil ca golu sa fi venit in minutu 65 si altfel se punea problema

In final meci superb intre cele doua echipe si va asteptam pe Old Trafford!:D:D

YoNuTzz
8th November 2008, 17:31
totusi eu zic ca un egal ar fi fost mai echitabil...

banok5
8th November 2008, 17:58
Arsenal - Manchester U. ::: ESPN highlights
http://www.videoplayer.hu/videos/play/263762

ducus
8th November 2008, 18:48
Era unul din meciurile decisive pentru Arsenal pentru a se mentine in cursa la titlu. Daca l-ar fi pierdut si-ar fi diminuat serios sansele. Se pare ca isi revine :D

Cipri
8th November 2008, 18:58
Felicitari Arsenal :ok:

miril
8th November 2008, 19:18
Frumos meci! Felicitari invingatorilor!

Lavinia
8th November 2008, 19:42
o sa va umilim

:D [asta'i tot ce am de zis da sa nu'mi stergeti postu:happy]

Andrei_23
8th November 2008, 21:34
o sa va umilim

Bravo Nostradamus, esti tare ce sa mai...:yeah:

Rooney m-a dezamagit :sleep:

Alimunia fenomenal la faza aia din min 2 cand a luat in mana mingea :happy S-o fi speriat de chelia lu' Rooney

saintcatri
8th November 2008, 21:45
Bv Arsenal... Acum ca ati facut un rezultat bun, va rog sa mai pierdeti vreo 2... Ca deja iar se formeaza Big Four si ma doare!!! No offence pt fani!!! Dar zic si eu, ca fan al rivalei... Oricum, din nou felicitari Arsenal, felicitari Nasri... Intotdeauna mi-a placut jucatorul asta... :)

Iaco
9th November 2008, 01:04
Bv Arsenal... Acum ca ati facut un rezultat bun, va rog sa mai pierdeti vreo 2... Ca deja iar se formeaza Big Four si ma doare!!! No offence pt fani!!! Dar zic si eu, ca fan al rivalei... Oricum, din nou felicitari Arsenal, felicitari Nasri... Intotdeauna mi-a placut jucatorul asta... :)

E bun Nasri da a avut si norocu ca l-o bagat Ferguson pe Neville...daca era Brown sau Rafael din prima nu mai misca pe flanc...cum l-a schimbat pe neville cum tac pac unde-i nasri:D:D

Nu inteleg faza cu big four...vrei sa fie big six seven...asha liverpool are sanse mai mici sa ia titlul:happy:happy:happy

aaaa....m-am prins...vrei sa fie small four:D...totusi dintre cele patru arsenal a fost cea mai constanta in ultimii 18 20 de ani

World Expert
9th November 2008, 01:11
Arsenal a revenit in lupta pentru titlu.Ce se intampla cu Man U,rezultatele atat in Premier cat si in UCL nu is tocmai cele mai bune ( numai sa enumeram meciurile cu Celtic sau Villareall..)

Din cei Big 4, Numai Arsenal,Chelsea si Pool is convingatori...poate-si revine trupa lui Ferguson....cine stie

Sir. Eko
9th November 2008, 11:05
hehe !
urmeaza 3 meciuri foarte grele(cu Aston Villa, Manchester City si CHelsea ),daca vrem titlu trebuie sa castigam 9 puncte !

Iaco
9th November 2008, 14:54
Arsenal a revenit in lupta pentru titlu.Ce se intampla cu Man U,rezultatele atat in Premier cat si in UCL nu is tocmai cele mai bune ( numai sa enumeram meciurile cu Celtic sau Villareall..)

Din cei Big 4, Numai Arsenal,Chelsea si Pool is convingatori...poate-si revine trupa lui Ferguson....cine stie

Nu prea suntem on-topic pe thread la arsenal da iti raspund...daca ai fi vazut ambele meciuri si cu Villarreal si cu Celtic ai fi vazut jocuri foarte bune facute de man utd insa a lipsit finalizarea...Villarreal s-a aparat in 10 90+ de minute iar Celtic in a doua repriza nu stiu daca a avut mingea 5 minute cumulate din 45...e totusi greu sa marchezi cand adversaru sta cu 10 oameni in careu

Ceva asemanator s-a vazut si in meciu cu Arsenal de la golul doi pana la accidentarea lui Almunia cand vreo 15 minute arsenal era bagata cu toata echipa in careu...iar arsenal nu e villarreal sau celtic:D:D...

Gata cu offtopicu...daca vrei continuam discutia pe thread la man utd

Iaco
9th November 2008, 14:58
o sa va umilim

Esti incredibil...si mai zici ca sunt eu rau...fi si tu mai rezervat ca nu jucam cu o echipa din conference:groggy::groggy:

Lavinia
9th November 2008, 21:16
Nu prea suntem on-topic pe thread la arsenal da iti raspund...daca ai fi vazut ambele meciuri si cu Villarreal si cu Celtic ai fi vazut jocuri foarte bune facute de man utd insa a lipsit finalizarea...Villarreal s-a aparat in 10 90+ de minute iar Celtic in a doua repriza nu stiu daca a avut mingea 5 minute cumulate din 45...e totusi greu sa marchezi cand adversaru sta cu 10 oameni in careu

Ceva asemanator s-a vazut si in meciu cu Arsenal de la golul doi pana la accidentarea lui Almunia cand vreo 15 minute arsenal era bagata cu toata echipa in careu...iar arsenal nu e villarreal sau celtic:D:D...

Gata cu offtopicu...daca vrei continuam discutia pe thread la man utd

mai usor si cu villarealu' ca nu's neica nimeni..au iesit pe locu 2 sezonu trecut in spania;)

saintcatri
10th November 2008, 12:36
M0rph, my man, ceea ce am vrut sa zic e ca mai bine am ramane big 3!!! :) Dupa aia iar se aglomereaza astea 4 mari si imi da batai de cap.... Pe Man a voastra nu o poate tzine nici dracu' (si care ar fi motivu' sa-ti tzina fratii?!?!?! :P) sa nu ajunga din urma pe Chelski si 'Pool... De asta zic, o lupta in 3 ar fi o lupta mai usoara ... Loogic, nu?! Dak s-ar intampla precum as vrea, atunci batem pe Chelski si pe voi si cu Arsenal o dam mai la pace, asaaa... Ca imi plac, pe cuvant... Atat timp cat sunt in spatele nostru!! :D :D

Sir. Eko
11th November 2008, 20:44
http://www.arsenal.com/news/news-archive/rosicky-undergoes-routine-surgery-in-germany

inca o operatie....pacat ce jucator a fost :(

White Shadow
11th November 2008, 22:33
ce joaca pustii lu Arsenal in cupa cu Wigan :shocked:

unul de 16 ani i-a pasat la unul de 19 ani care a marcat.

si mai au venit si 30.000 de oameni ca sa-i vada..

cand ma uit in Anglia la un meci realizez ca suntem cu 100 de ani in urma..

saintcatri
12th November 2008, 02:50
De capul si de zilele mele, ce spectacol... Pai cum naiba sa nu dai atatia bani pe un bilet ca sa vezi asa un meci?! Si ca cireasa de pe tort, cum spune si W. Shadow, niste copii sau ridicat in seara asta, poate, peste echipa mare... Incredibil Wenger asta... Bv, Arsenal cea mica... :P Bv bv!!

Sir. Eko
12th November 2008, 16:25
http://footycast.com/modules.php?name=News&file=article&sid=1046 rezumatul :D

Catalanul
12th November 2008, 16:37
bah ce fuge vela asta :D

ionnutt
12th November 2008, 18:34
salutare, sunt nou nout. si mie imi place foarte mult arsenal. va salut pe toti

ionnutt
12th November 2008, 18:34
ce credeti ca face in seara asta tottenham cu united?

ionnutt
12th November 2008, 18:35
eu cred ca bate tottenham. manchester va veni cu multi tineri cred, iar tottenham pe partea cealalta mai are mult de demonstrat ca nu merita locul prost ocupat in campionat si o sa vrea sa faca multe nu credeti? mai ales ca a inceput sa mearga bine, nu?

Lavinia
15th November 2008, 19:04
:headbang::angry::no::(:mda::plans::ciocan::huhu:: sad::table:

YoNuTzz
15th November 2008, 19:10
arsenal bate acasa pe man utd, si pierde tot acasa cu aston villa...

Patriots
15th November 2008, 19:16
Aston Villa a meritat clar sa castige acest meci , a jucat mult mai bine ca adversarul in ambele reprize.

Lavinia
15th November 2008, 19:16
deja nu ma mai mira nimic .. zici k's marat safin 2 si astia :(

Sir. Eko
21st November 2008, 10:14
si stai ca devine din ce in ce mai tare http://arsenal-mania.com/articles/3105987/Wenger-Walcott-could-be-out-till-at-least-February.html

Lavinia
21st November 2008, 17:36
ce pot spune..perfect:mda:

Sir. Eko
21st November 2008, 23:16
http://www.guardian.co.uk/football/2008/nov/21/gallas-arsenal-france-premier-league-football

Gallas:"Faced with his contempt, I raised my voice. The young player said: 'Lower your voice, speak less loudly'.

"I replied: 'How are you speaking to me? Who do you think you are? You are only 20 years old. I am not your friend.

"He said: 'Me neither, I am not your friend'."


http://www.skysports.com/story/0,19528,11095_4529201,00.html

se pare ca Gallas nu a calatori impreuna cu echipa la Manchester si nu se stie daca va juca maine ...


ii clar ca jucatorul care a indraznit sa se opuna `maretului capitan` e Nasri(singurul jucator de 20 de ani de la Arsenal care a fost la euro)
mai spune ca s-a certat cu un jucator de 25 de ani(Adebayor,Sagna,V.Persie singuri care au 25)
numai pentru declaratiile astea arata ca nu merita sa fie capitan ....`spala rufele in public`
daca se confirma zvonurile,Wenger il va numi capitan pe Almunia ,pentru meciul cu City apoi pe termen lung probabil ca va fi Fabregas .Eu unu as vrea sa fie Clichy .

Cipri
22nd November 2008, 17:03
Pfff ce 11 are Arsenal in meciul cu M. City ... fara vreo 10 titluari :(

Tazz
22nd November 2008, 20:46
Si s-a vazut lipsa titularilor. Urata situatie la Arsenal in ultimul timp... :(

Roddicted
22nd November 2008, 20:50
Robinho a batut de unul singur "marea" echipa care nu are ce cauta in big 4.De cand a plecat Henry Arsenal a devenit un NIMIC

Sir. Eko
23rd November 2008, 10:26
^uite un post de doi lei,`Manolo` tu esti?
bai anul trecut am dominat pana martie fara Henry si probabil ca daca nu se accidenta Eduardo si Gallas nu avea iesirea aceea am fi fost campioni(am terminat totusi la 2 puncte in spate).
mai mult decat Henry ne lipseste un mijlocas de calitate,in afara de Nasri ,Fabregas ,pe Rosicky nu il mai iau in seama pentru mine el nu joaca la Arsenal,avem doar ciurcuri care imi dau de multe ori senzatia ca joaca pentru adversari(Denilson).
Wenger o fut*t meciul,anul trecut aveam in fata lui Denilson/Song/Diaby 3 jucatori adevarati:Flamini,Gilberto ,Diarra acuma trebuie sa jucam cu aia :headbang: .
deci bai `cineva` lasama cu dumele alea ,in atac stam bine,nu Henry ne lipseste..

P.S care ii faza cu comentatorul ala `Manolo` ,nu am apucat sa vad doar prima repriza din meci,dar l-am mai auzit si alta data ,is aproape sigur ca cineva care tine cu Arsenal io fu*ut nevasta sau fiica sau ceva de genul asta ..nu imi pot explica de unde are atata ura pe noi..

Andrei_23
23rd November 2008, 12:35
Henry cand era la Arsenal avea in spate un Vieira, un Pires, un Gilberto, un Ljungberg, si langa el in fata era Bergkamp...
Acum, Adebayor ce sa faca cu Bendtner langa el (mai nou cu Diaby), si in spate cu Song, Eboue, Denilson sau mai stiu eu cine.

iuli_vl
23rd November 2008, 13:01
Slaba arsenal foarte salba:(macar daca ar prinde locul 4 anul asta ar fi bine:ok:wenger asta a dat afara jucatori nemaipomeniti ca gilberto,Diarra,Pires,vieira,Ljungberg,Sol Campbell care erau si sunt mult peste astea de acum care au 19-20 ani.

Cipri
23rd November 2008, 15:05
O sa vedeti voi peste 1 - 2 ani cine o sa le mai stea in cale lui Arsenal cu pustii astia ;) adica nimeni ;)

Andrei_23
23rd November 2008, 16:11
Am indoieli...

Roddicted
23rd November 2008, 16:24
^uite un post de doi lei,`Manolo` tu esti?
bai anul trecut am dominat pana martie fara Henry si probabil ca daca nu se accidenta Eduardo si Gallas nu avea iesirea aceea am fi fost campioni(am terminat totusi la 2 puncte in spate).
mai mult decat Henry ne lipseste un mijlocas de calitate,in afara de Nasri ,Fabregas ,pe Rosicky nu il mai iau in seama pentru mine el nu joaca la Arsenal,avem doar ciurcuri care imi dau de multe ori senzatia ca joaca pentru adversari(Denilson).
Wenger o fut*t meciul,anul trecut aveam in fata lui Denilson/Song/Diaby 3 jucatori adevarati:Flamini,Gilberto ,Diarra acuma trebuie sa jucam cu aia :headbang: .
deci bai `cineva` lasama cu dumele alea ,in atac stam bine,nu Henry ne lipseste..

P.S care ii faza cu comentatorul ala `Manolo` ,nu am apucat sa vad doar prima repriza din meci,dar l-am mai auzit si alta data ,is aproape sigur ca cineva care tine cu Arsenal io fu*ut nevasta sau fiica sau ceva de genul asta ..nu imi pot explica de unde are atata ura pe noi..

Nu are nicio ura.Arsenal a devenit o achipa de nimicuri de cand wenger a adus numai copii de 18-21 de ani.Nu poti face performanta cu o echipa de pusti oricat de talentati ar fi ei.Am si eu cateva intrebari?
1.De ce nu a jucat ieri adebayor?
2.De unde dracu a mai aparut hoyte number 2?
3.Bendtner ala e fotbalist?
4.Almunia capitan?:rolleyes:
5.De ce nu a jucat ramsey?:confused:
Wenger ar trebui sa iasa la pensie

YoNuTzz
23rd November 2008, 16:43
0-3, urat, arsenal momentan nu cred ca se poate ridica la nivelul lui man utd si chelsea...

Sir. Eko
23rd November 2008, 17:53
Nu are nicio ura.Arsenal a devenit o achipa de nimicuri de cand wenger a adus numai copii de 18-21 de ani.Nu poti face performanta cu o echipa de pusti oricat de talentati ar fi ei.Am si eu cateva intrebari?1.De ce nu a jucat ieri adebayor?
2.De unde dracu a mai aparut hoyte number 2?
3.Bendtner ala e fotbalist?
4.Almunia capitan?:rolleyes:
5.De ce nu a jucat ramsey?:confused:
Wenger ar trebui sa iasa la pensie


nu stiu ai?

1 Nu stiu ,nu a zis nimic despre el.
2 Sagna accidentat ,Toure accidentat ,Eboue accidentat ,Djourou folosit in centru,nu a mai avut pe nimeni pe postul ala asa ca a aparut Hoyte (care s-a descurcat mai mult decat onorabil pentru primul lui joc in premierleague).
3 Bendtner e fotbalist unul chiar bunicel care insa traverseaza o pasa proasta.
4 Ce a facut prost Almunia ,sau cu ce te-a deranjat?Stii tu cata influenta are el in vestiar ?tu esti `sobolanu` de care zicea Gallas?
5 Ramsey a jucat ..a intrat pe parcurs.

Bai frate hai sa iti explic si tie de ce Wenger folosesti tactica asta cu copii ,si de ce este atat de geniala.Acest lucru face parte dintr-un plan foarte amplu,si anume `Emirates Stadium`.El s-a angajat sa faca acest stadion(sa ajute ma rog,cred ca intelegi ce vreau sa zic),dar a trebuit sa respecte anumite lucruri.Sa consume foarte PUTINI bani pe transferuri si salari(ma rog pe salari sa consume doar strictu necesar)sa se pastreze in Big 4 (bani din CL ,drepturi de televizare etc.)si sa joace un fotbal ATRACTIV(care lipseste in ultima vreme dar va reveni stai flex) fotbal care sa aduca oameni la stadion(unde biletele sunt cele mai scumpe din tara) el a reusit acest lucru ,si o sa o mai faca ani la rand (vreo 5-6 cat mai trebuie platit pentru stadion nu mai stiu exact).Wenger e un geniu si nu va iesi la pensie prea curand.
Inteleg ca pentru tine el e un antrenor slab pentru ca tu il compari cu superi oameni care au condus-o pe Steaua pe parcusul anilor ,oameni cu o conduita ,o inteligenta ,o cunoastere a fotbalului si cu niste principi morale iesite din comun ,nu ridica stacheta asa sus ......aici e un nivel muuult sub cel din Liga 1 Tutti-Frutti!

p.s ionut pe manchester united i-am batut deja :)

iuli_vl
23rd November 2008, 18:18
O sa vedeti voi peste 1 - 2 ani cine o sa le mai stea in cale lui Arsenal cu pustii astia ;) adica nimeni ;)

MA io cand aud oameni dastea care zic ca o sa vedeti voi ce vor face pusti astea...imi vine sa ii omor:evil:ba pai acum de ce nu pot juca fotbal sunt bolnavi????ori ca joaca acum la 19-20 ani sau la 26 tot asa o sa fie:ok:ei deja sunt formati ce dracu vrei sa spui ca pana la 26 ii creste un picior in frunte sau un ochi la spate??daca acum nu esti bun cu siguranta ca si la 26-30 ani tot prost vei ramane.

Andrei_23
23rd November 2008, 20:49
Eu zic sa-ti ceri iertare pentru ce i-ai zis colegului tau de pe forum...














:happy

Sir. Eko
25th November 2008, 17:20
http://www.youtube.com/watch?v=8SKss5u-1E4 <---- conferinta Wenger ,Fabregas noul capitan ,Gallas reprimit in lot

Fabregas :

"It is a great honour for me to captain one of the biggest clubs in the world,"

"It is a proud moment. I know it's a big responsibility but together with my team-mates, I know we have the spirit and commitment to get back to winning ways and fulfil our potential."

Iaco
25th November 2008, 19:19
Ala n-are fata de capitan...Gallas totusi pare cel mai cu picioarele pe pamant la Arsenal...

Sir. Eko
25th November 2008, 19:40
^
`Gallas totusi pare cel mai cu picioarele pe pamant la Arsenal... ` gresesti.

p.s Fabregas rulz :cool:

Iaco
25th November 2008, 20:59
E unul din cei mai talentati jucatori din lume nu neg asta...dar e prea tanar, prea crud ca sa conduca o echipa...cum la Man Utd Ronaldo nu o sa fie niciodata capitan...pur si simplu nu are atitudinea pe care un capitan trebuie sa o aiba.

La Arsenal jucatorul cu cea mai mare exprienta si care impune cel mai mult repsect este Gallas!

Sir. Eko
25th November 2008, 21:16
are 200 + meciuri jucate pentru Arsenal ,e motorul echipei de cativa ani,a facut parte din lotul `The Invincibles`,a castigat un campionat european, a jucat o finala de Cl :) are o experienta foooarte mare (pentru 21 de ani :D ).


Gallas nu mai trebuia sa fie capitan dupa meciul de anul trecut cu Birmingham cand a facut crizele alea.El nu impune respect in vestiar asta ii toata treaba...nimeni nu il respecta si se pare ca nimeni nu il place.
In fine ..... in timp vom vedea daca Cesc e sau nu un lider.


Primul 11 pentru meciul de azi anuntat oficial :

Almunia
Djourou Gallas Silvestre Clichy
Denilson Cesc Song Ramsey
Vela RVP

pe banca:
Fabianski
Wilshere(abea astept sa il vad pe teren :x )
Bendtner
Gibbs
Hoyte
Merida
Simpson


p.s Adebayor lipseste dinou din lot dar nu e trecut pe lista accidentatilor...

Lavinia
25th November 2008, 23:30
La Arsenal jucatorul cu cea mai mare exprienta si care impune cel mai mult repsect este Gallas!

eu as zice toure



noroc cu bendtner

Andrei_23
5th December 2008, 17:10
Se pare ca-l vom vedea pe Eduardo foarte curand! :ok:

Wenger: "He is joining in full training matches but he needs games now"

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/teams/a/arsenal/7766883.stm

Sir. Eko
5th December 2008, 20:50
abea astept sa il vad inapoi pe teren :X

Sir. Eko
8th December 2008, 19:11
Tomas Rosicky will be back in March “at the earliest”.

in vara ii se termina contractu si cu asta basta.imi pare rau de el,un jucator foarte foarte bun ....pacat,cum am mai spus....Rosicky si-a cam incheiat carierea de fotbalist.

Sir. Eko
10th December 2008, 15:36
1. Manuel Almunia
21. Lukasz Fabianski
10. William Gallas
18. Mikael Silvestre
40. Kieran Gibbs
41. Gavin Hoyte
27. Emmanuel Eboue
20. Johan Djourou
17. Alex Song
15. Denilson
16. Aaron Ramsey
47. Mark Randall
2. Abou Diaby
43. Fran Merida
19. Jack Wilshere
26. Nicklas Bendtner
12. Carlos Vela
50. Jay Simpson


lotul pentru meciul de diseara cu Porto...nu va fi usor :D

Lavinia
13th December 2008, 18:40
:headbang::mda::angry:

Iaco
13th December 2008, 18:49
Nu fiti suparati la cum joaca Liverpool sigur ii intreceti pana la sfarsitu campionatului:D:D

iuli_vl
13th December 2008, 23:05
Anul asta nu termina arsenal pe locurile 1-3 poate pe 4 este prea slaba:rosu:mai trebuie si oamenii experimentati la echipa nu pustii astea mucosi.

Cipri
13th December 2008, 23:18
Anul asta nu termina arsenal pe locurile 1-3 poate pe 4 este prea slaba:rosu:mai trebuie si oamenii experimentati la echipa nu pustii astea mucosi.
Pai de ce sunt pustii mucosi ? :angry: :cry:

Sir. Eko
16th December 2008, 14:57
^nu il lua inseama pe iuli...

http://arsenal-mania.com/articles/3106138/Arsenal-dedicate-Liverpool-match-to-the-Teenage-Cancer-Trust.html

un gest frumos din partea clubului :)

http://uk.youtube.com/watch?v=GIaswl8ktaI si un spot dragut :D

Sir. Eko
17th December 2008, 14:38
a revenit Eduardo in meciul rezervelor .a jucat cam 60 de minute si a facut-o bine,a avut si o bara :D ,go Eddy !!

Arsenal a castigat meciul cu 2-0 (GIbbs si Randall)

Gooner
20th December 2008, 00:18
http://www.arsenal.com/assets/_files/images/dec_08/gun__1229009996_uefa_asroma2.jpg
Dubla Mansa : Arsenal FC - AS Roma . Turul se joaca pe Emirates / Returul pe Olimpico .

Cipri
20th December 2008, 00:22
Merg pe mana lui Arsenal in dubla cu As Roma !!!

Gooner
20th December 2008, 00:43
Merg pe mana lui Arsenal in dubla cu As Roma !!!

Bucurie mai mare decat ca vor sa-l vanda pe Bendtner in Rusia , nu exista in lume asta.....poate doar calificarea in sferturi :D

Sir. Eko
20th December 2008, 00:44
^cea mai mare bucurie ar fi sa cumpere in iarna un mijlocas defensiv !

Gooner
20th December 2008, 00:48
Nici tu nu esti fericit cu Song ? :) Mai nou Denilson e tras in banda...si asta afecteaza mult sistemu . Ce sa facem daca Walcott intra abea la anu' ? :( , ah si singuru de care ar trebui sa scapam e Djourou , ca o sa revina Senderos dupa imprumutul la Milan :D

Sir. Eko
20th December 2008, 00:54
de Djourou sper nu scapam ,a jucat foarte bine in ultimile meciuri ,s-a schimbat total ....Senderos nu mai vine inapoi,ceea ce nu ii un lucru foarte rau dupa parerea mea :D
avem nevoie de un partener pentru Fabregas..unul pe masura sa ,dar mai mult ca sigur ca Wenger va baga dume despre `mental strenght ` .....si nu va cumpara pe nimeni :(

Cipri
20th December 2008, 00:57
Un lucru pentru mine este clar : peste 2-3 ani , cu pustii pe care ii are , Arsenal va domina autoritar fotbalul !!!

Gooner
20th December 2008, 01:10
de Djourou sper nu scapam ,a jucat foarte bine in ultimile meciuri ,s-a schimbat total ....Senderos nu mai vine inapoi,ceea ce nu ii un lucru foarte rau dupa parerea mea :D
avem nevoie de un partener pentru Fabregas..unul pe masura sa ,dar mai mult ca sigur ca Wenger va baga dume despre `mental strenght ` .....si nu va cumpara pe nimeni :(

Probabil Aaron Ramsey va fi ala , dar mai trebuie sa asteptam macar juma' de an

Cipri
20th December 2008, 01:15
Probabil Aaron Ramsey va fi ala , dar mai trebuie sa asteptam macar juma' de an
Intr-adevar , ii mai trebuie ceva timp lui Ramsey pana sa joace ca titular la Arsenal .
L-am vazut in meciurile echipei de tineret in dubla Romania-Tara Galilor , si credema am ramas foarte impresionat , dar cand am aflat unde joaca , totul a revenit la normal pentru mine :D

Gooner
20th December 2008, 01:18
Cand Wenger a spus "Wilshere can be the new Bergkamp" si "I currently have no transfer targets" , probabil e clar cine o sa fie titular in centru cu cesc desi a fost folosit in banda in unele meciuri ( in benzi avem Nasri-Walcott ) . Intrebarea e cum va reactiona Denilson , deoarece nu cred ca Walcott o sa mai prinda banca , cum o facea anu trecut.......

Cipri
20th December 2008, 01:22
In ceea ce il priveste pe Nasri , nu ar fi mai eficient daca ar juca in centru ?
Cand juca la OM , daca nu ma insel in centru juca , parca :(

Gooner
20th December 2008, 01:24
In ceea ce il priveste pe Nasri , nu ar fi mai eficient daca ar juca in centru ?
Cand juca la OM , daca nu ma insel in centru juca , parca :(

Acolo era play-maker......aici e Cesc..... :D:evil:

Cipri
20th December 2008, 01:28
Acolo era play-maker......aici e Cesc..... :D:evil:
A , k , intelesei :)
De Gaël Clichy nu zice nimeni nimic ? :)
Mie mie se pare unul din ce mai buni fundasi stanga din lume .
Are 23 de ani si parca joaca de o viata la Arsenal :)

Gooner
20th December 2008, 01:30
A , k , intelesei :)
De Gaël Clichy nu zice nimeni nimic ? :)
Mie mie se pare unul din ce mai buni fundasi stanga din lume .
Are 23 de ani si parca joaca de o viata la Arsenal :)

E bun tipu , dara facut 2 greseli grave in ultimele 5 etape , practic 2 autogoluri.....si asta nu e prea bine. Oricum e unul dintre cei mai buni fundasi din lume :D .

Cipri
20th December 2008, 01:33
E bun tipu , dara facut 2 greseli grave in ultimele 5 etape , practic 2 autogoluri.....si asta nu e prea bine. Oricum e unul dintre cei mai buni fundasi din lume :D .
Zambesti tu , dar in viziunea mea asa il vad :)
De la Roberto Carlos nu am mai vazut un fotbalist cu viteza , tehnica , control foarte bun al balonului , repliere rapida in aparare , foarte bun in faza ofensva . Are cam toate calitatile dupa parerea mea :)

Sir. Eko
20th December 2008, 11:50
Clichy are de toate(si ghinion :D ) are un spirit de lupta incredibil ,alearga fara oprire 90 + de minute,ii un jucator special ,unul dintre favoriti mei din echipa :D .
daca vorbim de el sa vorbim si de Sagna :d,evolutia din meciul cu Chelsea a fost perfecta ,pur si simplu nu a facut nicio greseala si cand te gandesti ca e doar la al doilea sezon in anglia ....
Wilshere daca va juca in centru ,va juca in spatele varfurilor nu va fi partenerul lui Cesc ......partenerul lui Fabregas trebuie sa fie un `monstru` de genul Vieira/Flamini/Gilberto care sa alerge 90 de minute incontinuu ,sa recupereze o gramda de mingi intr-un meci(nu sa stea mai mult pe jos decat in picioare cum face Denilson)sa fie un lider :)


Arsenal's Board have made it clear that funds are available to the Frenchman should he wish to spend them next month. Indeed, some reports have suggested that Wenger has been urged to splash the cash by the Club's hierarchy.

At his pre-match press conference on Friday, the manager reiterated that HE has the final decision over potential reinforcements.

"They [the Board] let me do what I want to do," said Wenger. "I know how much money I can spend and I will try to do it in a wise way."


deci exista $$$ :D

Sir. Eko
21st December 2008, 19:04
intra Diaby iese Fabregas...game over

iuli_vl
21st December 2008, 19:11
pronostic castiga liverpool cu 2-1:ok:

Sir. Eko
21st December 2008, 19:54
The Fantabulous Chuckle Brothers: Denilson, Diaby and Clown-boue au fost toti pe teren.
pe mine Diaby ma face sa plang...Fabregas sta intre 3 si 6 luni :>

Gooner
21st December 2008, 19:58
de Djourou sper nu scapam ,a jucat foarte bine in ultimile meciuri ,s-a schimbat total ....Senderos nu mai vine inapoi,ceea ce nu ii un lucru foarte rau dupa parerea mea :D
avem nevoie de un partener pentru Fabregas..unul pe masura sa ,dar mai mult ca sigur ca Wenger va baga dume despre `mental strenght ` .....si nu va cumpara pe nimeni :(

Si azi a jucat foarte bine......s-a distrat Keane cu el....;)

iuli_vl
21st December 2008, 20:02
scor final 1-1 practic arsenal este scoasa din cursa pentru titlu daca bate chelsea maine:ok:

Sir. Eko
21st December 2008, 20:07
Si azi a jucat foarte bine......s-a distrat Keane cu el....;)

ce s-a distrat ? a reactionat mai repede la `diagonala perfecta`(cum o zis comentatoru de la eurosport....apropo in ultimile 15 minute m-am uitat pe mut cum o sa o fac de acuma incolo)a lui Agger care defapt a fost o degajare la disperare...

sa vezi de acuma inainte ce show vom face cu mijlocul Diaby-Denilson-Song (si cand ma gandesc ca anul trecut erau 5 jucatorii inaintea lor si acuma sunt titulari)
Wenger tot il lauda pe Wilshere dar nu are curaj sa il bage in teren niciodata....:headbang::headbang: da il baga pe Eboue

Gooner
21st December 2008, 22:30
Denilson saracu' n-are viteza.......pe flanc il pui degeaba....nu-i walcott.....Ebue poate juca ca si mijlocas , totusi l-as prefera pe Wilshere , iar in banda in loc de Denislon , Aaron Remsey ;)

Sir. Eko
22nd December 2008, 11:52
gonner uite asta ne lipseste

http://www.youtube.com/watch?v=WBtQJf0sxtc

saintcatri
22nd December 2008, 15:52
E chiar tare chestia asta :)).... Deci, dupa cum se pare, nici un jucator de la Liverpool nu are voie sa dea o pasa buna, ci trebuie neaparat sa fie o "degajare la disperare"....Liverpool nu are voie sa castige, pentru ca neaparat a fost o victorie norocoasa!!! Liverpool nu castiga, ci pierd ceilalti!!! Incredibil!!! =)) Am si eu o intrebare... De cine era talonat Agger? :) Ca mie nu mi s-a parut intr-un asa mare pericol incat sa degajeze "la disperare"... Nah, fiecare cum crede!... :)

ducus
23rd December 2008, 19:39
Capitanul Cesc Fabregas s-ar putea sa stea pe banca 4 luni din cauza accidentarii. :( Daca ar fi asa, inseamna ca mare parte a returului e compromisa pentru el. Ce ghinion...

Gooner
23rd December 2008, 20:47
Sa vedem cum merge Arsenal fara Cesc....in UCL ma refer....in campionat locul 4 e ok :D

Andrei_23
23rd December 2008, 21:50
Iara-l baga Wenger pe Eboue mijlocas de creatie /hello

Sir. Eko
23rd December 2008, 22:42
Wenger a zis deja ,citez :`Eboue is my pass master` deci va fi ok :headbang:

locu 4 e un obiectiv indraznet...

ducus
24th December 2008, 09:52
"Tunarii" negociaza pentru Arsavin. Credeti ca-l vor cumpara?

Sir. Eko
24th December 2008, 11:17
^nici vorba

ducus
27th December 2008, 09:38
"Tunarii" nu reusesc in a doua zi de Craciun decat un egal 2-2 in deplasare cu Aston Villa.

Sir. Eko
29th December 2008, 00:04
o victorie chinuita dar eh...merge ,cadou frumos de ziua mea :x

Cipri
29th December 2008, 00:55
o victorie chinuita dar eh...merge ,cadou frumos de ziua mea :x
Chinuita doar pentru ca Porstmouth din min. 1 pana in min. 90 a stat cu fundu'n poarta :sleep:

Gooner
29th December 2008, 02:02
o victorie chinuita dar eh...merge ,cadou frumos de ziua mea :x

La Multi Ani !

.....daca nu era Adebayor asa ratalau se termina pe putin 3-0 :D

Sir. Eko
30th December 2008, 12:42
mersi :D

http://www.sport.co.uk/news/Football/11835/Arsenal_baulk_at_Arshavins_wage_demands.aspx aici zice ca ne-am inteles pentru Arshavin.... eu in mod normal nu l-as vrea dar la criza de la echipa ar fi imens...

dar mai este un link interesant

http://www.sport.co.uk/news/Football/11840/Wenger_to_launch_bid_for_Arteta.aspx l-as prefera pe Arteta ,ar putea juca roulu lui Fabregas pana acesta isi revine apoi mutat pe banda...si cu el nu ar fi probleme de adaptare ,stim ca joaca bine in PL ...vedem ce va fi...

acum asteptam mijlocas defensiv ,Denilson efectiv ne omoara

Sir. Eko
3rd January 2009, 11:46
Wenger
"There is no progress [on Arshavin]. If there is any progress made you will be informed, I promise you. If we buy a player you will be informed." deci au loc negocieri ,sa vedem daca se inteleg :)

"Mikel Arteta is a very good player but we have not made any enquiry about him at all," insisted Wenger ,Arteta nu vine :(

http://www.arsenal.com/news/news-archive/wenger-the-truth-about-toure-s-request <-- pe scurt:Toure nu se intelege cu Gallas si a facut o cerere sa fie lasat sa plece.Desi Wenger a spus de 100 de ori ca `cine nu vrea sa stea la noi ,il lasam sa plece,nu fortam pe nimeni` nu i-a aprobat cererea.Desi este o legenda pentru Arsenal ,adevarul este ca Toure joaca incredibil de prost de vreo 2 ani deja ,ar fi bine sa ii stoarcem de bani pe cei de City :drak:

Wilshere care a facut 17 ani acuma cateva zile, a semnat ieri un contract profesionist cu Arsenal :ok:

FA cup Arsenal V Plymouth Argyle de la ora 5 :)

Celso
3rd January 2009, 13:14
cu ce echipa jucati in cupa?:D

Sir. Eko
3rd January 2009, 14:43
o combinatie de pusti + cativa titulari :D ,nu stiu exact ...

Sir. Eko
3rd January 2009, 19:36
hehe 3-1 (v.persie de 2 ori,si bendtner)

foarte bine au jucat: Diaby, Persie ,Ramsey,Gibbs(mai bun decat Silvestre :ok:),Nasri(omul meciului) .Fabianski e cel putin la fel de nebun ca Mad Jens :yeah:

banok5
3rd January 2009, 20:29
Arsenal-Plymouth 3-1 ::: highlights
http://www.videoplayer.hu/videos/play/293637

Sir. Eko
5th January 2009, 22:34
http://www.fansonline.net/arsenal/article.php?id=359

http://www.arsenalinsider.co.uk/?p=3050


imi bag p*** in ea de treaba

Catalanul
5th January 2009, 22:36
are voie sa joace la manchester city in retur ? nu stiu in premier league cum e ... dar in spania daca ai jucat 5 meciuri pt echipa ta nu mai poti juca la o alta echipa din primera decat sezonul viitor ...

Lavinia
6th January 2009, 14:12
nu kolo :headbang::huhu:nuuu!!!

Sir. Eko
6th January 2009, 14:39
http://www.goal.com/en/news/1707/inter/2009/01/05/1043548/inter-to-sign-eboue-for-free

cui ii pasa?


p.s http://uk.youtube.com/watch?v=SO2nYfXDRjI&feature=related King Kolo

Sir. Eko
6th January 2009, 19:43
http://www.skysports.com/story/0,19528,11670_4756237,00.html


din ce in ce mai aproape :D

Sir. Eko
8th January 2009, 19:22
http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-1109442/Just-William-Gallas-right-question-fighting-spirit-says-Arsenal-striker-Adebayor.html
Articol interesant
Adebayor ii ia apararea lui Gallas
Recunoaste ca nu stim sa tinem de rezulatat :)


http://www.arsenal.com/news/news-archive/gallas-joins-silvestre-on-the-injured-list ,Silverstre si Gallas nu vor fi disponibili timp de 3 saptamani .

Sir. Eko
9th January 2009, 15:15
http://www.sport.co.uk/videos/Football/641/Exclusive_Interview_Emmanuel_Adebayor.aspx


http://www.arsenal.com/news/news-archive/adebayor-named-african-player-of-the-year


Adebayor ,balonul de aur al africii /OLE/

Sir. Eko
10th January 2009, 16:48
primul 11 din meciul de azi :


Almunia
Sagna Touré Djourou Clichy
Eboue Denilson Diaby Nasri
Van Persie Adebayor


GO GUNNERS!

Sir. Eko
10th January 2009, 19:04
Arsenal 1-0 Bolton

pana in minutul 70 a fost un meci plictisitor,apoi a intrat Vela ,Nasri a trecut in centru si ocaziile au inceput sa curga una dupa alta ,Persie a lovit bara,Adebayor a ratat IAR cu singur cu portarul ....
Bendtner a reusit sa inscrie ,dupa o faza frumoasa creata de noi +o centrare superba a lui Persie(care a fost si omul meciului dupa parerea mea :D )
Am avut parte de inca un arbitraj prost,tot mai des se intampla asta in Premier League.
Denilson imi face ochi sa sangereze ,atat de prost joaca, nu ne ajuta cu nimic ,la fel si Eboue ....

Sir. Eko
12th January 2009, 18:06
se pare ca toata lumea (de la club )asteapta ca genunchiul lui Rosicky sa fie destul de puternic incat sa ii sustina greutate...apoi va incerca dinou sa alerge,sa faca antrenamente etc...dar sunt sanse mari ca si de aceasta data accidentarea sa revina,caz in care cariera lui Rosicky va lua sfarsit... :(

Sir. Eko
15th January 2009, 18:25
dupa cum ne zice `El Greco` :P

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/teams/a/arsenal/7831046.stm :D

Sir. Eko
17th January 2009, 22:43
3-1 (Adebayor,Nasri,Bendtner)

omul meciului ,v.Persie cu 3 pase de gol :ok:
Bendtner a schimbat jocul pentru noi si a facut inca odata un super meci,sper sa o tina tot asa !
Denilson invizibil....Diaby mediocru ,Eboue dezastruos :headbang: .Clichy ghinionist :D
Frumoasa finalizare lui Nasri,pustiul asta e genial.

Avem insa probleme la constructie,sa vina Arshavin!

Sir. Eko
19th January 2009, 14:16
http://www.rivals.net/news/pgarticle.aspx?artid=13343_4813406&id=2 yeeeee

Sir. Eko
23rd January 2009, 17:31
As you all know by now, Zenit St. Petersburg’s board today convened to discuss Arsenal’s latest (and final) offer for Andrei Arshavin, which amounted to 12m plus ;3m in bonuses.

Well, this afternoon Zenit’s own radio station confirmed that the bid had been rejected.


asta este ...

Sir. Eko
31st January 2009, 10:53
sper sa se termine Saga asta odata :

http://www.arsenalinsider.co.uk/?p=3392

Sir. Eko
2nd February 2009, 12:09
9.47 Latest news on Arshavin. Sky Sports News reports he is heading back to a London airport with sources close to Arsenal claiming the Gunners are not prepared to meet Zenit's terms. Sky Bet have moved quickly to reflect this latest development with him now rated as 6/4 to move to the Emirates."


Wenger a vrut sa ii dea 35.000 pe saptamana ,la fel ca lui Eboue ....nu a aceptat si a plecat ....Arshavin care a s-a certat cu cei de la Zenit pentru Arsenal,si a venit singur pe bani lui(nu ca ar avea putini...)la Londra si Wenger si-a batut joc de el

Asa ca Wenger va veni sa spuna ca avem`caracter` ,`spirit de echipa` si `sanse la titul` si in weekend ne-o luam si de la Tottenham si dinou va spune `nu am avut destula miscare in teren` ,`nu il mai criticati pe Denilson pt ca a jucat perfect` :headbang: si ca nu trebuie cumparat nimeni pentru ca revenirile lui Eduardo,Rosicky sunt ca niste transferuri .....
Si sa nu te dai cu capu de pereti :headbang::headbang::headbang::headbang:

Sir. Eko
3rd February 2009, 10:02
si totusi dupa negocieri ce au durat pana dupa inchiderea perioadei de transferuri,dupa ce au aparut cam 10 povesti diferite ca `a semnat` `a cauzt` etc...Andrei Arshavin va fi prezentat azi oficial la Arsenal

http://translate.google.com/translate?prev=hp&hl=en&u=http%3A%2F%2Frian.ru%2Fsport%2F20090203%2F160813 984.html&sl=ru&tl=en

dardar_3
3rd February 2009, 10:34
Interesant jucator Arshavin. Ramane de vazut daca il tin picioarele pentru ca mie mi se pare firav.(un fel de Rocisky)

Sa va fie de bine. :ok:

Sir. Eko
3rd February 2009, 11:21
Interesant jucator Arshavin. Ramane de vazut daca il tin picioarele pentru ca mie mi se pare firav.(un fel de Rocisky)

Sa va fie de bine. :ok:

bate in lemn !nu glumi cu asa ceva :D

da ramane de vazut cat timp ii va lua sa se acomondeze in Anglia ....sincer sper ca foarte putin :D

saintcatri
3rd February 2009, 17:17
Na ca l-ati luat si pe asta... Sa vedem ce va face in meciurile cu Villa, Man U si Chelsea!!! Cu 'pool sa nu faca nimic!!! Sau sa ia un rosu, ceva, un autogol... :P

Sir. Eko
3rd February 2009, 20:01
http://img13.imageshack.us/img13/8948/gun1233679852arshavinsihc0.th.jpg (http://img13.imageshack.us/my.php?image=gun1233679852arshavinsihc0.jpg)


Ce bine ii sta :D.Acuma sa si demonstreze.
Tansferul valoreaza 12 milioane,aici si-a aratat clasa Wenger ,Tottenham a avut o oferta de 30 de milioane refuzata pentru el azi vara,iar noi l-am luat muult mai ieftin :) .

GO gunners !


http://www.youtube.com/watch?v=I8Iy2fwz1Hg primul lui interviu

John
4th February 2009, 00:02
greu cu engleza :happy

kain
4th February 2009, 01:56
Arshavin a ajuns la o echipa cu care se identifica : viteza, tehnica, creativitate, forta ofensiva.. :)

Cred ca va fi unul din cei mai importanti jucatori pentru tunari, abia astept sa-l vad in marile meciuri ;)

Sir. Eko
4th February 2009, 10:40
^si eu abea astept sa il vad :)

ce mijloc vom avea Nasri Fabregas-Rosicky-Arshavin :yeah:

saintcatri
4th February 2009, 21:59
Adevaru' ca oricare dintre jucatorii din noul mijloc al lui Arsenal poate ajunge Balon d'Or!! Poate mai putin Rosicky, din pacate pentru fotbal nu prea cred... Nici nu vreau sa spun... :(

Sir. Eko
17th February 2009, 15:59
http://www.boxofficefootball.com/ukbox/football-update/arsenal-cardiff-city-4-0-fa-cup-highlights/

rezumatul :D

Eduardo a revenit pe teren pentru Arsenal ,a inscris 2 goluri :ok: ,au mai marcat Bendtner si V.Persie.... pentru prima data dupa multa vreme am vazut-o pe Arsenal ,multa miscare,pase din prima si o dorinta mare de joc si de a da goluri.Gibbs va ajunge mare jucator:ok: .Urmeaza debutul lui Arshavin :)


http://arsenal-mania.com/articles/3106405/Eduardo-Best-day-of-my-life.html

http://arsenal-mania.com/articles/3106404/Wenger-Eduardo-is-a-mountain-of-strength.html

Sir. Eko
18th February 2009, 16:50
http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/sport/football/article2247350.ece

ce gunoi de om e Taylor...

Iaco
18th February 2009, 17:04
http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/sport/football/article2247350.ece

ce gunoi de om e Taylor...

http://eurosport.yahoo.com/football/early-doors/article/134847/

Sir. Eko
18th February 2009, 17:21
^frate ,stii ce l-a suparat probabil cel mai mult pe Eduardo ,ce a suparat sigur pe fani lui Arsenal ,ca oameni din sport din Anglia(BBC Sport in special)au sarit in apararea lui Taylor si la gatul lui Wenger (care a zis ca jucatorul merita o suspendare foarte mare) + ca au aparut 10 de articole in ziar care ziceau ca Taylor a fost la spital,ca e un,citez,` gentleman`.Presa din insula nu este prietenoasa lui Arsenal,cand avem probleme mai ales...atunci se distreaza si scriu o gramda de mizeri...Tin minte ca ma uitam la meciul Arsenal cu Stoke(pe stream),era 2-0 la Stoke si dupa o mare ratare a lui Arsenal comentatorul britanic a zis :`pff so far so good` :|.Sau cand cei de la Blackburn spun in presa ca aveau indicati tehnice sa il loveasca pe Theo Walcott e totul ok ,e un sport barbatesc iar cand noi facem un fault mai dur suntem nesportivi sau chiar `nesimtiti` (dupa cum spunea un comentator de pe Eurosport).
Bine nu ma astept de la tine sa intelegi,tinand cont ce capitan ati avut voi ....(asta asa numa sa te intep,ca parca nu a mai fost un scandal de multisor pe aici :D )

Iaco
18th February 2009, 18:03
Nu ma intepi...stiu si eu cine a fost Keane(tineam cu Man Utd inainte sa vina Ronaldo la noi...si cand va pleca sincer voi trage o super - betie:P:D:P....asa de prin 95)...oricum faulturi grosolane si intentionate a facut doar la aia care i-au facut grosolanii la randul lor!(vezi cazu Alf-Inge H&#229;land(keane a stat sezonu 97-98 accidentat din cauza noervegianului - in timp ce Keane se zvarcolea jos de durere...ala urla la el sa nu mai simuleze(patru ani mai tarziu s-a revansat - 2001... ce vrei sa ii faci e irlandez:D:D)...a fost dur recunosc, faulta mult...dar pentru noi este o legenda....cum a fost si Cantona care isi exersa loviturile inalte de picior cu fanii lui Crystal Palace:D:D...dar al carui geniu fotbalistic nici cei mai infocati fani a rivalilor nu il pot contesta!

Si nu cred ca presa din Anglia are ceva cu Arsenal! poate la faza cu pff so far so good nu ai mai auzit si continuarea ceva de genu(for Stoke's defense)...acesta expresie nu poate fi interpretata ca o afirmatie de partizanat fata de Stoke...ci doar spuneau ce s-a intamplat...acum daca nici comentatorii britanici nu te mai multumesc nu stiu ce sa zic...aia sunt cei mai buni!

P.s Si uite asa violent cum a fost a fost admis in 2004 in English Football Hall of Fame!:)

Sir. Eko
18th February 2009, 18:26
^dupa fraza aia a fost doar o pauza ciudata.

http://www.youtube.com/watch?v=18p8RZ5W4UY&feature=related ia vezi reactie ;)

Iaco
18th February 2009, 18:39
^dupa fraza aia a fost doar o pauza ciudata.

http://www.youtube.com/watch?v=18p8RZ5W4UY&feature=related ia vezi reactie ;)

Fara sa te superi pe mine...comentatorul era entuziasmat din cauza meciului superb 4-4 in unul din derby-urile de traditie ale Angliei nu vezi prea des...mai ales ca faza golului a fost foarte frumoasa(cel putin sutul in bara)...l-a sfarsit el si spune what a great day for football it is(pur si simplu intonatia si felul in care a comentat faza exprima bucuria extraordinara pentru a comenta un astfel de meci)

Nu e nimic conspirationist in acel comentariu...cel putin asta e parerea mea:)

Sir. Eko
19th February 2009, 20:14
http://www.football365.com/story/0,17033,8652_4943919,00.html

Eduardo va sta 2 pe tusa saptamani din cauza unor probleme musculare ....Era de asteptat dupa o perioada asa lunga de absenta sa aibe niste probleme,pacat insa ca rateaza meciurile cu Roma :( .

http://www.arsenal.com/news/news-archive/arshavin-set-for-debut-against-sunderland


Arshavin va debuta 100% in meciul de sambata :)

Sir. Eko
28th February 2009, 21:59
Cupa Uefa ,venim!!!!!!

Sir. Eko
5th March 2009, 15:35
http://www.arsenal.com/news/news-archive/walcott-and-eduardo-could-return-for-fa-cup

yeeee

Sir. Eko
8th March 2009, 17:45
http://www.boxofficefootball.com/ukbox/football-update/arsenal-1-burnley-0-fa-cup-highlights/


rezumatul meciului,3-0 pentru Arsenal :D

Un meci frumos cu goluri foarte frumoase,cel al lui Eduardo a fost senzational !A revenit si Theo ....
Urmeaza un meci foarte greu cu Roma. GO ARSENAL!!!!!

Cipri
9th March 2009, 14:37
http://www.boxofficefootball.com/ukbox/football-update/arsenal-1-burnley-0-fa-cup-highlights/


rezumatul meciului,3-0 pentru Arsenal :D

Un meci frumos cu goluri foarte frumoase,cel al lui Eduardo a fost senzational !A revenit si Theo ....
Urmeaza un meci foarte greu cu Roma. GO ARSENAL!!!!!
Goluri frumoase ? :D
Goluri absolut splendide :)

Lavinia
9th March 2009, 15:20
macar s-o tina asa :)

Patriots
14th March 2009, 22:36
Nu am vazut meciul lui Arsenal cu Rovers , dar cred ca a fost unul in care tunarii au dominat total. Ma bucur nespus de mult pt Arshavin care a reusit sa marcheze primele goluri pt Arsenal. :yeah: O sa fie o lupta interesanta intre Villa si Arsenal , poate chiar si Everton , pt locul 4 .

Sir. Eko
16th March 2009, 15:53
http://footycast.com/modules.php?name=News&file=article&sid=382&mode=&order=0&thold=0

rezumatul meciului Arsenal 4-0 Balckburn cu golurile lui Arshavin(sau golul ,nu stiu daca a fost deviata acolo mingea :P)
Bendtner a fost penibil meciul asta :headbang:


si cateva poze de la nunta lui Clichy (cred) :P :D

Lavinia
16th March 2009, 21:29
cum arata arshavin langa adebayor:cry:

Sir. Eko
20th March 2009, 15:56
http://www.arsenal.com/news/news-archive/walcott-injures-knee-in-training-session


hahah cand am crezut ca scapam si noi de ghinioane...

Sir. Eko
29th March 2009, 10:33
http://www.arsenal.vitalfootball.co.uk/article.asp?a=513828

Foarte tare ,jurnalisti de ....

Bendtner a zis :'I constantly belive that when I am in my best playing form then I should play from the start, whoever is ready or injured.'


ei au scris in ziar :'I should start every game, I should be playing every minute of every match and always be in the team.'


acum si-au cerut scuze....

Lavinia
31st March 2009, 14:13
astia macar isi cer scuze:)

Celso
4th April 2009, 13:31
ARSENAL - MANCHESTER CITY | 17:00 | Emirates Stadium | Eurosport 2 Live | LIVE PE NET AICI (http://www.atdhe.net/live-tv-5888.html)
http://img25.imageshack.us/img25/7974/wenger2getty468x439.jpg (http://img25.imageshack.us/my.php?image=wenger2getty468x439.jpg)vshttp://img25.imageshack.us/img25/2870/markhughes.jpg (http://img25.imageshack.us/my.php?image=markhughes.jpg)

Arsenal: Almunia - Sagna, Toure(c), Gallas, Clichy - Wallcot, Denilson, Song, Arshavin - Adebayor, Bendtner

Man City: Given - Zabaleta, Dunne(c), Onuoha, Richards - Elano, Fernandes, Robinho, De Jong, Ireland - Benjani

Absente:
# T. Rosicky
# R. van Persie
# A. Diaby
# D. Eduardo
---------------
# C. Bellamy
# M. Petrov
# M. Johnson


Fata in fata:
Arsenal 7 victorii
Manchester City 2 victorii
Egal 1

Sir. Eko
5th April 2009, 02:25
^ai gresit :D ,Fabregas in loc de Bendtner . S-a terminat 2-0 pentru Arsenal,Adebayor a marcat de 2 ori :d .

Sir. Eko
12th April 2009, 00:03
Wigan 1 -4 Arsenal

Au marcat pentru noi : Walcott,Silvestre,Arshavin,Song.
In prima repriza nu am jucat nimic ,dupa minutul 60 cand am schimbat sistemul ,am trecut la 4-4-2 ( au intrat Adebayor si v.Persie,si a iesit Denilson),am jucat superb.Arshavin a fost cel mai bun om de pe teren , pasa de gol ,un gol si a creat faza din care Silvestre a marcat.Din pacate s-a accidentat si Djourou si se pare ca Silvestre va juca titular de acum incolo :headbang: .


Inca un lucru important: azi sarbatorim St. Totteringhams Day!!:yeah:

Sir. Eko
3rd May 2009, 12:41
http://footycast.com/index.php?option=com_seyret&Itemid=59&task=videodirectlink&id=260

Am castigat cu 3-0 :D Bendtner x2 si Vela :d

Arshavin mai trebuie sa dea 3 pase de gol si va ajunge la nivelul lui Hleb si la assists :D ,la goluri la egalat deja,toate astea in 3 luni :D ...Hleb in 80 de meciuri :).Omu ii genial

Cipri
3rd May 2009, 13:46
http://footycast.com/index.php?option=com_seyret&Itemid=59&task=videodirectlink&id=260

Am castigat cu 3-0 :D Bendtner x2 si Vela :d

Arshavin mai trebuie sa dea 3 pase de gol si va ajunge la nivelul lui Hleb si la assists :D ,la goluri la egalat deja,toate astea in 3 luni :D ...Hleb in 80 de meciuri :).Omu ii genial
De ce gest de fair play a dat dovada Arshavin :ok: asemanator lui Costin Lazar .

Sir. Eko
10th May 2009, 17:04
Arshavin e racit si se pare ca nu va juca in meciul cu Chelsea :( .Sper ca Wenger sa nu il joace pe Diaby pe partea stanga ci sa il joace pe Whilshere, oricum meciul nu mai are nici un fel de importanta...

Iaco
10th May 2009, 17:35
Arshavin e racit si se pare ca nu va juca in meciul cu Chelsea :( .Sper ca Wenger sa nu il joace pe Diaby pe partea stanga ci sa il joace pe Whilshere, oricum meciul nu mai are nici un fel de importanta...

Cum sa nu...ambele se bat pentru faima si gloria locului trei...oricum ala face cam cat castigarea unui campionat in vreo 75% din tarile europene:D...but still:D:D:drak:

Patriots
10th May 2009, 17:36
Arshavin e racit si se pare ca nu va juca in meciul cu Chelsea :( .Sper ca Wenger sa nu il joace pe Diaby pe partea stanga ci sa il joace pe Whilshere, oricum meciul nu mai are nici un fel de importanta...

Ar fi fost interesant sa il vedem pe rus in actiune impotriva lui Chelsea. Mare pacat ca lipseste. Wilshere e plecat la Campionatul European U-17 din Germania si nu va juca nici el. Oricum sper ca tunarii sa ii invinga pe cei de la Chelsea cu 1-0 , gol Nasri minutul 93 si sa fie cu dedicatie pt Drogba :D

Sir. Eko
10th May 2009, 17:38
Fabianski
Sagna
Touré
silvestre
Gibbs
Walcott
Diaby
song
Nasri
Cesc
RvP


Primul 11 ,Arshavin nu ,Almunia nu,Ade nu :ok: ,Denilson nu :ok: :)) .
Sper sa fie 4-4-2 cu Walcott atacant si nu 4-5-1 cu Persie singurul varf(:headbang:) si Fabregas in spatele lui.

Sir. Eko
14th May 2009, 20:28
Tomas Rosicky admitted he was nervous when he returned to full training on Thursday after 16 months out.

The Czech midfielder, who has been hampered by injuries to his hamstring tendon and his knee since January 2008, completed a full-contact session with his team-mates under the watchful gaze of Ars&egrave;ne Wenger.

Hopefully a return is now in sight for the experienced 28-year-old, who was a key member of the Arsenal squad before injury struck. However with only two games to go this season, Rosicky is just looking to build for next term now.

“I am very happy to be back with the rest of the squad,” he told Arsenal.com.

“I was a bit nervous I have to say. When you have been out for so long you don’t know what to expect. I did not know if I would still have the same sense of the game, the same understanding, as I had before. But it was great and I did everything with the team.

“It has been a tough time for the medical staff and for me. I thank them but I hope I don’t have to go to the medical room again!

“Of course I still have a lot of work to do before I will be 100 per cent. I think I will not have a holiday like the other players over the summer.

“[Fitness coach] Tony Colbert has told me it will be different for me. That is what I expected because I was out for such a long time.

“But now I have started training again I don’t want to stop.”


Dupa 16 luni :D
Imi amintesc ca Wenger zicea ca va lipsi maxim 2 saptamani :D si apoi iarasi 2 si 2...
Sper ca mai stie cum sa joace fotbal

Sir. Eko
16th May 2009, 14:31
Fabianski

Sagna Touré Song Gibbs

Nasri Denilson Diaby Arshavin

Cesc

RvP


pentru meciul de azi,pe scurt Man United castiga azi campionatu...

Sir. Eko
26th May 2009, 23:19
http://www.youtube.com/watch?v=cjGEB70cE9Q&feature=related

Pfoai ...nostalgia :D ,acuma tre sa il vad pe Adebayor ,care nu ii ajunge nici pana la glezna dar vrea bani mai multi ca Henry....

Lavinia
28th May 2009, 16:40
si sa nu mai vorbim de caracterul lui de rahat :headbang:

Sir. Eko
29th May 2009, 18:06
Henry isi adauga inca o medalie in palmares,una pe care o dorea de mult .

Castigase pana acum :

Cupa Mondiala
Campionatul european
Cupa Angliei
Campionatul Spaniei
Premier League
Cupa Spaniei

Si acum CL,pacat ca a castigat cu echipa gresita.
Ceea este ciudat este ca el nu a inscris niciodata intr-o finala.(a jucat cateva la viata lui)
In 2006 in ultima etapa inainte de finala CL , a jucat impotriva celor de la Wigan si a avut 2 ocazi singur cu portaru exact cum a avut si la Paris la cateva zile distanta,contra celor de la Wigan a marcat de 2 ori ,iar in finala a avut 3 mari sanse la 1-0 pentru Arsenal si a ratat.Nu ii om de finala ,poate ca se emotioneaza sau poate pur si simplu nu se lipseste la gol :D

Oricum un palmares incredibil ,un jucator pe masura /OLE/

Sorin Blaj
29th May 2009, 19:53
Meritat as spune eu. A facut mutarea castigatoare, pentru a cuceri inca un trofeu major.

Sir. Eko
30th May 2009, 12:28
http://www.mirror.co.uk/sport/football/2009/05/30/eboue-s-gunner-be-gone-115875-21400187/

http://www.goal.com/en/news/11/transfer-zone/2009/05/30/1294617/adebayor-eboue-gallas-heading-for-arsenal-exit-doors-report



:shocked: sa nu plece EBOUE!!!

Gooner
30th May 2009, 20:08
http://www.mirror.co.uk/sport/football/2009/05/30/eboue-s-gunner-be-gone-115875-21400187/

http://www.goal.com/en/news/11/transfer-zone/2009/05/30/1294617/adebayor-eboue-gallas-heading-for-arsenal-exit-doors-report



:shocked: sa nu plece EBOUE!!!

Dupa cat l-a laudat Wenger la sfarsitul turului pe Eboue, ar fi culmea sa-l vanda. Nici vorba sa mai plece Gallas. Wenger a spus ca o sa cumpere unu-doi jucatori.....Arteta + fundasu de la PSG.....doar el ii stie numele :) . Ade poate sa plece la AC Milan, m-am saturat de el!

Sir. Eko
31st May 2009, 12:51
^eu zic totusi ca Gallas va pleca ,pe langa fundasul de la PSG se vehiculeaza des inca 2 nume Lescott si Hangeland(eu pe el l-as vrea).Daca va pleca Ade ,va veni sigur un atacant ,Dzeko ar fi superb :D .Arteta nu vine fi sigur de asta.Apoi un mijlocas defensiv,aici apar zvonuri in ziare zi de zi...sa vedem pe cine va lua,parerea mea este ca cel mai bun ar fi Cana

Gooner
31st May 2009, 12:59
^eu zic totusi ca Gallas va pleca ,pe langa fundasul de la PSG se vehiculeaza des inca 2 nume Lescott si Hangeland(eu pe el l-as vrea).Daca va pleca Ade ,va veni sigur un atacant ,Dzeko ar fi superb :D .Arteta nu vine fi sigur de asta.Apoi un mijlocas defensiv,aici apar zvonuri in ziare zi de zi...sa vedem pe cine va lua,parerea mea este ca cel mai bun ar fi Cana

Eu am auzit ca Roque Santa Cruz ar veni in cazul in care ar pleca Adebayor :). Daca ar fi sa-mi aleg un mijlocas.....l-as lua pe Arteta :D

Sir. Eko
31st May 2009, 13:03
Eu am auzit ca Roque Santa Cruz ar veni in cazul in care ar pleca Adebayor :). Daca ar fi sa-mi aleg un mijlocas.....l-as lua pe Arteta :D


Avem destui jucatori care se accidenteaza odata la 2 saptamani.
Arteta nea....Daca ii sa aleg :)) ,Xabi Alonso ,Barry,Cana sau Inler :D

Gooner
31st May 2009, 13:53
Cel mai bine era sa-l fi luat atunci pe Ibrahimovic de la Malmo.....ca doar era urmarit de noi :)

Celso
31st May 2009, 13:54
Tuncay e un jucator vanat in ultima perioada ...eu l-as vrea la Chelsea:)

Gooner
3rd June 2009, 23:23
http://bleacherreport.com/articles/191556-arsenal-sign-belgian-centre-back

http://www.goodplaya.com/new/?p=430

+
http://www.arsenal-highlights.co.uk/blog/2009/06/855/
....interesant.....

Lavinia
4th June 2009, 18:44
ei da.. pe matuidi il vreau :)

Sir. Eko
4th June 2009, 20:56
http://www.goal.com/en/news/10/italy/2009/06/04/1304867/arsenal-target-juventus-duo-buffon-chiellini-report

Uite ca si ei au presa de ca*at :D

Nu stiu daca merita 10 mil Vermaelen ....pe bani astea cred ca l-am putea lua pe Carvalho (care a zis ca vrea sa plece de la Chelsea si care e in ultimu an de contract daca nu ma insel),am fi mai castigati ....

Mijlocas bun ,nimic? :(

Gooner
4th June 2009, 21:06
http://www.arsenal.com/assets/_files/images/jun_09/gun__1244116468_ground_hannover.jpg

Amical : Hannover 96 v Arsenal FC

AWD-Arena
Miercuri, 29 Iulie, 2009

---------------------------------------------------------------------
Cu transferurile sa nu ne ambalam daca e adevarata stirea asta "&#163;3,000,000 left to spend then! We must be calm this summer!"
Dar, parca am citit acu cateva zile ca Fabregas il doreste enorm pe Alonso de la Lpool pe Emirates, sper sa se produca minunea si sa vina la noi
spaniolul :D
---------------------------------------------------------------------
Eboue cu Uefa Champions League'ul in mana :D (ignorati-l pe Yaya)
http://arsenalspot.net/wp-content/uploads/2009/06/toures-at-home-with-cl-trophy-2.jpg

Lavinia
5th June 2009, 11:30
:cry: cica 'ignorati'l pe yaya' ....ce l-as fi vrut yo si pe el la arsenal:rolleyes:

Sir. Eko
5th June 2009, 11:39
^Si eu,dar Wenger a ratat sansa :D

http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-1190926/Arsenal-contest-mega-rich-Manchester-City-sign-12m-Bosnian-hotshot-Edin-Dzeko.html?ITO=1490 <--- prea frumos sa fie adevarat :D
p.sEu nu il vad in poza pe Eboue(desi stiu ca el e pretutindeni :X )dar ii vad pe frati Toure :D

Gooner
5th June 2009, 12:36
^Si eu,dar Wenger a ratat sansa :D

http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-1190926/Arsenal-contest-mega-rich-Manchester-City-sign-12m-Bosnian-hotshot-Edin-Dzeko.html?ITO=1490 <--- prea frumos sa fie adevarat :D
p.sEu nu il vad in poza pe Eboue(desi stiu ca el e pretutindeni :X )dar ii vad pe frati Toure :D

Logic ca era Toure cu fractsu', dar eu tot citisi inainte chestii de Eboue, cum ca pleaca si am ramas cu Eboue in cap :D.
Nu vine Dzeko la Arsenal daca e adevarata stirea ca Wenger mai are de cheltuit 3 mil ls

Sir. Eko
5th June 2009, 13:06
^nu cred ca e adevarata,oricum e clar ca daca vine Dzeko pleaca Adebayor.

Gooner
5th June 2009, 13:40
Da...si ramane Bendtner :((

Sir. Eko
5th June 2009, 14:30
Nu ai auzit ce a zis?:D pana in 2012 va fi unul dintre cei mai buni :ok:

Nu ii rau ca la 19 ani,al 3 lea atacant din lot sa ai 15 goluri :D

Gooner
5th June 2009, 16:32
:cry: cica 'ignorati'l pe yaya' ....ce l-as fi vrut yo si pe el la arsenal:rolleyes:

http://www.telegraph.co.uk/sport/football/leagues/premierleague/arsenal/5450327/Arsenal-reignite-interest-in-signing-Barcelonas-Yaya-Toure.html

Sir. Eko
6th June 2009, 11:32
http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/sport/football/2467139/Wenger-was-offered-Real-deal.html?OTC-RSS&ATTR=Football

Baiatu bun Wenger :D :ok:

Gooner
7th June 2009, 16:40
Reports are coming in that Arsenal have secured a €13 million (&#163;11.4 million) deal for Ajax captain Thomas Vermaelen

Sir. Eko
8th June 2009, 10:44
There has been no confirmation from either side, but Vermaelen has broken his silence to say he is ready for the step up to The Premier League.

”In the coming days there will be more talks,” Vermaelen told Algemeen Dagblad. “Moving to Arsenal is the right path for me.

”It is a great sporting challenge and I will also be financially better off.

”I think everything is going to be okay.”

Nu prea stiu ce sa zic de el,nu l-am vazut jucand niciodata

Gooner
8th June 2009, 12:13
Totusi daca e capitanul lui Ajax inseamna ca le are baiatu' :D

Sir. Eko
12th June 2009, 12:28
Arsenal midfielder Cesc Fabregas has revealed that he has no intention of copying Manchester United superstar Cristiano Ronaldo, and moving to Real Madrid in a big money transfer.

The side from the Spanish capital had an offer of &pound;80 million for the Portuguese accepted by the Red Devils, but Fabregas, a Catalan, claims that he wants to to bring silverware to the Emirates, not play for the 'new Galacticos' being assembled at the Bernabeu.

Barcelona, too, have been all but ruled out.

"Of course I see my future at Arsenal. I have a very long contract with the club," Fabregas, speaking before the Ronaldo move was confirmed, said in an interview with Arsenal TV Online.

"I would have never signed that if I did not think I was capable of making it (to the end of the contract).

"The boss knows that I really want to stay here. What you cannot stop is what people say about you. The press can write or say whatever they want.


"Here, I do not get involved at all. Since I am 18, they have been saying that - but I am still here."

And Fabregas acknowledged that he was a man who allowed emotion to govern his actions, and his sentimental attraction to the Gunners meant that he had no plans to leave just yet.


"I just say what I feel - and what I feel is that I hope I can be at Arsenal for many years and lift trophies which they have never lifted before, like the Champions League, to lift the Premier League, FA Cups," he added.


"I am really looking forward to it because I am sure the future is bright here."
:ok:

Sir. Eko
15th June 2009, 17:06
http://www.skysports.com/story/0,19528,11670_5381973,00.html

:ok: Baiatu asta iubeste clubu cu adevarat.

Sir. Eko
16th June 2009, 15:43
http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/sport/football/2483289/Hitz-may-fit-the-bill-for-Wenger.html


Nu prea am incredere in `The Sun` dar ar fi frumos sa fie adevarat :D

Sir. Eko
17th June 2009, 14:23
http://arsenal-mania.com/articles/3106928/Sagna-I-am-committed-to-Arsenal.html


Ha!Aparuse zvonuri ieri cum ca ar vrea sa plece la Real ...dar nu erau adevarate:d


Se pare insa ca Eboue va pleca....

It would be hard [to leave] but I think it would be harder to experience another season like this one.

"In any case, if I leave Arsenal it would be for another league because it is out of the question that I develop elsewhere in England."

Sir. Eko
20th June 2009, 00:14
Arsenal Football Club is delighted to announce that Belgian international defender Thomas Vermaelen has joined the Gunners from Dutch Eredivisie side Ajax on a long-term contract for an undisclosed fee.


Ii doresc o cariera cat mai frumoasa posibil si sa ajunga campion al Angliei cat mai curand posibil :D ,bafta Vermaelen!

Lavinia
21st June 2009, 11:35
:cheer:

Q-Djyni
21st June 2009, 11:49
Superba veste :ok:

Cred ca va face treaba buna ;) ar fi extraordinar daca s-ar impune,un pic de Bergkamp nu strica :P

Sir. Eko
21st June 2009, 14:52
Ma plictiseam asa ca am inceput sa ma gandesc....care a fost cel mai frumos gol inscris de Arsenal in acest an :d . Au fost multe frumoase :P,dar totusi as zice ca acesta a fost cel mai frumos :

http://www.youtube.com/watch?v=Uqgvvble_qk

Eduardo in meciul cu Burnley,la prima vedere nu pare nu stiu ce,mai ales ca el face executia sa para simpla,dar nu e deloc asa,pur si simplu genial ...

Gooner
22nd June 2009, 01:44
Si
http://www.youtube.com/watch?v=QTMYX9hR1Ls&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=BlhLMxqZHW8
http://www.youtube.com/watch?v=cV8Jq3W5xJU

Dar cel mai frumos moment de dupa gol :
http://www.youtube.com/watch?v=40uT4Ftd5_w&feature=related


Si daca tot e sa ne amintim de goluri frumoase......the best of the best :
http://www.youtube.com/watch?v=WLeiaMl4XDU

ducus
22nd June 2009, 07:01
"Tunarii" nu vor termina nici in sezonul urmator mai sus de locurile 3-4 daca nu schimba ceva, macar in aparare sau centru. In ritmul asta, zilele lui Arsene sunt numarate...

Gooner
22nd June 2009, 21:51
LOL ! tu dai posturi de dragul numarului ? ce sa schimbe in aparare daca tocmai l-au adus capitanul lui Ajax si e plosibil sa revina si Senderos.

Marius
22nd June 2009, 23:13
Eduardo Da Silva aka DUDU

wtf? :confused: de cand e asta poreclit dudu?

cLicKzor
23rd June 2009, 10:08
Si daca tot e sa ne amintim de goluri frumoase......the best of the best :
http://www.youtube.com/watch?v=WLeiaMl4XDU


omg :shocked: Foarte frumos golul

Lavinia
23rd June 2009, 12:02
Eduardo Da Silva aka DUDUwtf? :confused: de cand e asta poreclit dudu?de cel putin un an

Gooner
1st July 2009, 19:36
GUNNERS REVEAL THIRD KIT FOR 2009/10 SEASON

http://www.arsenal.com/assets/_files/scaled/498x330/jun_09/gun__1246373087_thirdkit1.jpg?ic=75caa2T
http://www.arsenal.com/assets/_files/scaled/498x377/jun_09/gun__1246373132_thirdkit4.jpg?ic=2dfc00T
http://www.arsenal.com/assets/_files/scaled/498x419/jun_09/gun__1246373121_thirdkit3.jpg?ic=ca08a4TT

Tazz
1st July 2009, 19:55
N-arata rau ...

A.k.a
2nd July 2009, 11:44
Imi place mult. Oricum preferatul meu a fost acesta http://www.historicalkits.co.uk/Arsenal/images/arsenal-2003-2004-change.gif
Unde as putea sa fac golurile de la Greatest 50 Goals?

Lavinia
2nd July 2009, 14:03
e foarte tare kitu...chiar imi place mult de tot:rolleyes:

Sir. Eko
4th July 2009, 01:50
GUNNERS REVEAL THIRD KIT FOR 2009/10 SEASON

http://www.arsenal.com/assets/_files/scaled/498x330/jun_09/gun__1246373087_thirdkit1.jpg?ic=75caa2T
http://www.arsenal.com/assets/_files/scaled/498x377/jun_09/gun__1246373132_thirdkit4.jpg?ic=2dfc00T
http://www.arsenal.com/assets/_files/scaled/498x419/jun_09/gun__1246373121_thirdkit3.jpg?ic=ca08a4TT

Cat photoshop aici :d ,dar arata frumos :)
Eu tot astept un mijlocas...dar cred ca astept degeaba.

Sir. Eko
4th July 2009, 23:55
Uite si mijlocasu :

http://www.goal.com/en/news/10/italy/2009/07/04/1363424/breaking-news-fiorentina-we-are-in-negotiations-to-sell

:D,pleaca si Eboue :-?

Gooner
5th July 2009, 04:44
Fiorentina confirm Arsenal offer for Melo & they want Eboue to go the other way

http://the-cannon.com/2009/07/04/fiorentina-confirm-arsenal-offer-for-melo-they-want-eboue-to-go-the-other-way/

Lavinia
5th July 2009, 10:12
e bun asta? ca nu l-am urmarit....doar joaca in italia:thinkso:

Roddicted
5th July 2009, 11:46
e foarte bun. A jucat la Cupa Confederatiilor titular :D

Lavinia
5th July 2009, 12:18
aha....nu m-am uitat la cupa ca ma enerva zgomotul ala grav de tot

Sir. Eko
5th July 2009, 12:38
^da la Cupa Mondiala ce o sa faci fata :D ?


Nu stiu cat e de bun,ma gandesc ca mai bun ca Denilson :)),dar cam scump 15 milioane si Eboue,bine ca preturile sunt umflate vara asta .
Sa vedem daca il cumpara si apoi o sa vedem cum joaca :D .

Lavinia
5th July 2009, 12:40
pnm...cupa modniala e cupa mondiala..alt nivel...suport...macar la meciurile care ma intereseaza:)
da nu inteleg de ce o tot tine fifa cu asta..ca obicei african..my ass...m-am uitat si eu la ultimele cateva editii de cupa africii si nu am auzit bazaiturile alea pana acum...

Sir. Eko
5th July 2009, 12:42
^ :)))


Hehe acuma am gasit ceva super interesant :D


http://www.mirror.co.uk/sport/football/2009/07/05/ade-20m-milan-deal-115875-21495416/



20 de milioane plus Flamini pentru Adebayor,daaaaaaaaaaa mijlocas care stim ca nu are probleme de adaptare si care stim 100% ca functioneaza langa Cesc ,dar mai mult ca sigur ca Wenger nu il va aduce inapoi....:(

Lavinia
5th July 2009, 12:49
oricat mi-ar placea cum joaca...nu'l mai sufar..adica, un om care declara ca pleaca sa castige trofee la o echipa care nici nu joaca in ch league...mda...

Sir. Eko
5th July 2009, 12:59
Pai cam ai dreptate ,s-a comportat ca un gunoi....si cel mai probabil Wenger va refuza oferta....
In momentu asta nu mai conteaza cine vine,stiu sigur ca Wenger isi face bine temele cand vine vorba de transferuri ,daca el crede ca avem nevoie de Melo ,atunci pe Melo sa il aduca :D

Gooner
5th July 2009, 13:08
Melo NOT sold to Juventus - Arsenal now favourites

Si despre cealalta stire :D
Trading Places,Flamini Plus &#163;20m for Adebayor
http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/44274000/jpg/_44274485_flam_getty300.jpg

According to the Mirror AC Milan are ready to offer &#163;20million cash plus Mathieu Flamini for Emmanuel Adebayor.

Manager Arsene Wenger wants to resolve Adebayor’s future at the Emirates before launching his own summer recruitment spree. Milan and neighbours Inter are both keen to sign the 25 year-old striker.

AC hope offering Flamini a return to the Gunners will help clinch a deal. He left Arsenal last summer as a free agent but Wenger may not be keen to inherit his Milan wages.

Celso
6th July 2009, 10:52
=> Thomas Vermaelen &#163; 12,000,000 Ajax
<= Amaury Bischoff Contract Ended
<= Rui Fonte Contract Ended
<= Abu Ogogo Contract Ended
<= Paul Rodgers Contract Ended
<= Rene Steer Contract Ended

Amicalele verii:

18th Friendly Match Barnet vs Arsenal
20th Friendly Match Lincoln City vs Arsenal
29th Friendly Match Hannover 96 vs Arsenal
1st Friendly Match Arsenal vs Atletico Madrid
2nd Friendly Match Arsenal vs Rangers

Sir. Eko
7th July 2009, 11:51
http://www.goal.com/en/news/9/england/2009/07/07/1368078/st-etiennes-matuidi-wants-arsenal-move-report


Vrea sa joace pentru noi :) ,e bun de ceva? Nu l-am vazut jucand niciodata.

Lavinia
7th July 2009, 23:59
eu l-am vazut in cateva meciuri si mi-a placut

Gooner
8th July 2009, 00:24
In sfarsit ii vad la antrenamente pe toti :D sper ca pentru cat mai mult timp .

Poze :
http://www.arsenal.com/assets/_files/images/jul_09/gun__1246968735_training07072009_17.jpg
http://www.arsenal.com/assets/_files/images/jul_09/gun__1246968721_training07072009_16.jpg
http://www.arsenal.com/assets/_files/images/jul_09/gun__1246968754_training07072009_19.jpg
http://www.arsenal.com/assets/_files/images/jul_09/gun__1246968702_training07072009_14.jpg
http://www.arsenal.com/assets/_files/scaled/498x344/jul_09/gun__1246968610_training07072009_06.jpg?ic=ceeb5eT

Gooner
8th July 2009, 00:25
Pentru ca ati fost cuminti primiti si o poza cu bossu :
http://www.arsenal.com/assets/_files/images/jul_09/gun__1246968640_training07072009_09.jpg

Sir. Eko
8th July 2009, 00:29
Hehe :D ,Rosicky ,daca nu vedeam poza nu credeam :)) ,este in viata :P :D

Dudu in forma maxima sezonu viitor :X

ARSENAL :X :X



p.s Melo se pare ca va juca la Juve,au folosit doar numele nostru sa scoata mai multi $$$ de Juve....

dardar_3
8th July 2009, 10:54
Fiorentina ii activase acum o saptamana o clauza de 20 de milioane de euro pentru cine il vrea. Intr-adevar, se pare ca se va duce la Juventus, cele doua cluburi fiind in relatii bune, dupa trecerea lui Marchioni la formatia viola.

Sir. Eko
8th July 2009, 12:45
http://www.arsenal.com/news/news-archive/van-persie

Lavinia
8th July 2009, 14:03
nu mai pleaca la manchester?:cry::cry::cry:

dardar_3
8th July 2009, 14:55
Ziarele din Italia scriu ca Arsenal ar fi oferit Senderos+Eboue+5mil lire sterline pentru Melo. (oferta fiind refuzata, cei de la Fiorentina preferand banu')

Pezz
8th July 2009, 18:46
da...in fine salutari tuturor sunt nou pe aici aporopo am auzit din pacate de cateva zile ca eurosport 2 nu va mai transmite premier league !!!stie cineva vre-un site unde as putea vedea din nou acest campionat???id de messenger rocca_616@yahoo.com!!!