PDA

View Full Version : Arsenal London



Pages : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12

Celso
23rd February 2008, 15:42
e hai ma..ce vrei!? mai trec si echipele prin perioade mai proaste:)

Matu
23rd February 2008, 15:54
Cred ca asta va fi o perioada foarte lunga pt tunari.Eliminarea din FA Cup cu 4-0 de catre stim noi cine, viitoarea eliminare din Champions League, acum vad ca incep sa o ia la vale si in Premier League.E trist.Dar lasa....ei bat pe Manchester 11 ani la rand.

Sir. Eko
23rd February 2008, 15:55
:)) Doar 11 ani ma ? Nu vezi ca va domina birmingham in 10 oameni....ce campionat sa luati voi?Daca prindeti Champions League considerati-va norocosi.

taci in mata de copil prost ...
Cum sa te mai concentrezi ?Eduardo cred ca si-a incheiat cariera .....
Wenger trebuie sa ii mombileze puternic dar nu cred ca va mai putea

Charon
23rd February 2008, 16:11
Doamne fereste,poza aia e reala?:(

YoNuTzz
23rd February 2008, 16:18
doar cand am vazut poza aia, si m-au trecut fiorii...
jucatorul de la birmingham ar trebui suspendat 1 an de zile...

Sasuke Uchiha
23rd February 2008, 16:26
puff..ce intrare :shocked:

http://www.marca.com/ e si aici o poza
incredibil...

Charon
23rd February 2008, 16:26
AICI se termina cariera unui jucator cu adevarat talentat!:(
Daca mai poate juca fotbal dupa o asemenea accidentare,ar trebui declarat erou!

Sir. Eko
23rd February 2008, 16:29
televiziunea engleza a refuzat sa dea pe post imaginile....

Celso
23rd February 2008, 16:33
infioratoare imagini:confused:, sper sa nu fie chiar asa de grav pe cat pare!

Sir. Eko
23rd February 2008, 16:37
scuze ca am injurat ...dar de unde le scoate ala? cu 11 ani lui :| era clar ca ma refer la Tottenham ...

Celso
23rd February 2008, 16:42
am vz, dar asta este, eu trebuie sa aplic regulamentul altfel lucrurile degenereaza:)

Sir. Eko
23rd February 2008, 16:49
oo Clichy ...

Andrei_23
23rd February 2008, 16:50
Ce a patit Ronaldo mi se pare ceva banal pe langa Eduardo...pacat

Celso
23rd February 2008, 16:51
pacat, Birmingham nu merita acest egal..:no:

Matu
23rd February 2008, 16:59
Ce imi pasa mie de Eduardo ma? Eu vorbesc de rezultatul lui Arsenal..

YoNuTzz
23rd February 2008, 17:00
rezultat final 2-2...birmingham egaleaza din penalty...
ink odata, imi pare foarte rau ptr eduardo si sper sa revina macar la EURO :ok:

Sir. Eko
23rd February 2008, 17:01
nu mai zic nimic ca iau ban .......

rapidashul
23rd February 2008, 17:06
Matau ,are dreptate Arseanl4life ,ce rost are sa ne punem capul cu ratati ca tine ,esti genul de tip care merita ignorat ;).

Lover
23rd February 2008, 17:06
doar cand am vazut poza aia, si m-au trecut fiorii...
jucatorul de la birmingham ar trebui suspendat 1 an de zile...

l`as suspenda pe viata... adica vine un idiot care nu are treaba cu fotbalul si scoate un tanar talentat de pe teren? ( probabil o perioada lunga... cel putin un an ) si cu siguranta n`o sa mai fie acelasi jucator :no: Eduardo e unul din jucatorii mei preferati... mai ales pt ce face la Croatia.

Sir. Eko
23rd February 2008, 17:07
nu stiu care e ratatul tinand cont ca tu nu stii citi sau scrie:-??..e Arsenal4Life gata ma abtin

rapidashul
23rd February 2008, 17:09
Arsenal4life ,nu m-am referit la tine ,sper ca ti-ai dat seama de lucurul asta :)

Sir. Eko
23rd February 2008, 17:12
nu :D ..scuze..nervii
am gasit acuma mai multe poze..oribil ,nu le postez ....daca chiar vrea careva sa vada sa dea PM ..:((

p.s statistica meciului :| 4 Shots On Target 23
1 Shots Off Target 11
5 Crosses 35
1 Corners 6

http://www.youtube.com/watch?v=k-aQCaIZbMg

ReD_Devil
23rd February 2008, 18:15
nu stiu daca a fost sau nu intentie la faultul ce a dus la accidentare,dar...pe langa suspendare ar merita si o amenda consistenta :ok: e pacat cand se intampla incidente de astea...oricum mi-e greu sa cred ca cineva poate avea intentie intr-o intrare ca asta...pot fi alte circumstante care au dus aici...dar asta nu-l scuza cu nimic...

Sasuke Uchiha
23rd February 2008, 19:09
:rosu::rosu:

A.k.a
23rd February 2008, 22:41
Pff nu am vazut numai acuma accidentarea. Pacat, si pacat si de rezultat

Sir. Eko
24th February 2008, 00:13
Eduardo's wife Andreja said the surgery went flawlessly, no complications. He's staying in Birmingham for the night (and I'm staying at home to refresh various news portals and type all of this...), and tomorrow he's being transferred to London.

More tests will be done early next week to confirm that no further injuries to his leg (apart from the broken fibula) have been done.

Eduardo will wear a cast for the next six weeks and then start rehab for as long as it takes.
Stiti engleza :)

E mai bine fata de ce sa crezut la inceput(ca s-a rupt tot ,tibie fibula ,glezna ,genunchiu atunci sigur nu ar mai fi jucat) ,totusi dupa poze am crezut ca toata glezna e rupta...se pare ca s-a auzit pana in tribuna cum a pocnit picorul.Sper ca analizele facute la Londra sa arate ca nu mai este rupt nici un os (in afara de fibula .. un os asezat in partea laterala a tibiei mai scurt si mai subtire ca ea) si nu apar complicati, in 6-7 luni va reveni pe teren.Trebuie sa fie puternic si desi pare greu cred ca va putea sa revina si chiar sa depaseasca valoarea pe care o avea in acest moment.

Un gest de mare echipa din partea lui Ac.Milan care ia urat in mod oficial lui Eduardo o revenire cat mai rapida ...

Antrenorul de la Birmingam a zis ca nu a fost intentie +:`Some would say it is not even a yellow card`.Normal nici macar fault nu trebuia sa dea ...a simulat Edu :| :| :|

milanezu
24th February 2008, 00:35
AICI se termina cariera unui jucator cu adevarat talentat!:(
Daca mai poate juca fotbal dupa o asemenea accidentare,ar trebui declarat erou!

hai sa nu dramatizam.
cisse de la marseille a avut chiar doua accidentari de genu si joaca acum fara probleme.
daca el a reusit sa treaca peste asa accidentare eduardo de ce nu ar reusi?
oricum :rosu: pentru criminalul ala.

Sir. Eko
24th February 2008, 00:49
sper sa isi revina...problema este ca nu avem cuplu de atac,astazi Adebayor nu ia pasat de loc lui Bendtner nici atunci cand danezul era singur cu poarta goala si putea inchide meciul
Se pare ca Clichy a auzit un fluier din tribuna si de aceea sa oprit :| ....nu stiu ce a fost dar sunt sigur ca nu a fost penalty....Ciudata zi in orice caz.
gunoi de om..auzi mare gentleman

Iaco
24th February 2008, 08:54
Nasoala accidentarea...ala ar trebui suspendat un an...oricum au fost jucatori de foarte are valoare care si-au incheiat cariera prematur vezi van Basten Balaci:D:D...si multi altii...oricum insanatosire grabnica lui eduardo

ReD_Devil
24th February 2008, 09:56
bun exemplul cu cisse ...mi-am adus si eu aminte ...int-adevar s-a recuperat...joaca ..dar....nu mai e acelasi cisse,ori ca joaca cu o frica ,ori nush...

PICIU_13
24th February 2008, 11:04
bun exemplul cu cisse ...mi-am adus si eu aminte ...int-adevar s-a recuperat...joaca ..dar....nu mai e acelasi cisse,ori ca joaca cu o frica ,ori nush...

e aproape imposibil sa joci cu aceeasi determinare si fara frica cand suferi doua fracturi de tibie si peroneu la ambele picoare la interval de un an

Celso
24th February 2008, 11:25
asa e Piciule ..am jucat si eu fotbal, iar dupa ce o patesti odata e foarte greu sa mai acelasi curaj de a intra la minge, din pacate Eduardo nu va mai fi ce a fost pana ieri, insa sunt sigur ca va putea reveni, trebuie doar sa nu forteze si sa aiva noroc de o operatie 100% reusita

Iaco
24th February 2008, 11:44
asa e Piciule ..am jucat si eu fotbal, iar dupa ce o patesti odata e foarte greu sa mai acelasi curaj de a intra la minge, din pacate Eduardo nu va mai fi ce a fost pana ieri, insa sunt sigur ca va putea reveni, trebuie doar sa nu forteze si sa aiva noroc de o operatie 100% reusita

Bine si mai e o diferenta intre cisse si eduardo...sunt jucatori total diferiti...cisse e mult mai puternic din punct de vedere fizic...eduardo mi se pare cam firav...nu stiu sa vedem ar fi bine sa se refaca la nivelul la care joaca cisse acum

Sir. Eko
24th February 2008, 13:47
jocul lui Eduardo nu se bazeaza asa mult pe control al mingi sau viteza ce pe pozitionare si un calm incredibil in fata porti ....pentru Croatia in preliminari a avut 10 suturi pe poarta 10 goluri.

dardar_3
24th February 2008, 14:30
Pe site-ul acmilan.com a aparut "Forza Eduardo"... o incurajare pentru a-si reveni cat mai repede...

Imi pare rau de el:mda:...

ReD_Devil
25th February 2008, 12:04
un articol interesant despre accidentarea lui eduardo...mai exact reactie la declaratiile lui wenger http://www.goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=598741 :ok:

Sir. Eko
25th February 2008, 17:08
nu mai poate ala ca l-am dat in suturi afara...
Ce se intampla in presa din Anglia e amuzant....toti impotriva noastra..zic ca Wenger ar trebui suspendat pentru ce a zis despre Taylor iar cel din urma nu pentru ca el este un gentleman ce nu a mai facut asa ceva ...totul s-a intamplat din cauza lui Eduardo care e prea rapid :| .Daca cumva patea asa ceva Rooney sau Joe Cole era un scandal....dar pentru un croat-brazilian nu se intampla nimic.
Gallas si reactia lui ...cum sa nu fi nervos cand iei doua goluri pe decizi tampite ...nimeni nu poate sa zica ca ala a fost penalty(daca pentru asa ceva se da atunci trebuia si noi sa avem cel putin unu la Adebayor)iar lovitura libera a fost data muuult prea usor ......

dflOM
26th February 2008, 01:50
acum eu cred ca in anglia multi neutri ar prefera ca un club manageriat de un francez sa nu castige titlul.wenger are tot dreptul sa-i ceara capul acelui ghiolban,singura problema e ca baiatu' e britanic pur-sange,iar stilul sau de (anti)joc simbolizeaza perfect abordarea rudimentara traditionala a fotbalului din partea britanicilor.asa ca arsene sa nu creada ca va gasi destui in insula care sa-i impartaseasca opinia.
ca a fost cu intentie sau doar e vorba de lipsa crasa de tehnica si instinct de conservare a fundasului...poate ca e putin din amandoua.cand spun intentie,evident ca nu vorbesc despre vointa de a-i despica piciorul,dar de cea de a face rau.si revin,faptul ca e britanic,englez mai precis,cred ca e un simbol(putea sa fie mai englezesc numele decat martin taylor?).actiunea lui este pe cat de stangace,pe atat de lipsita de creier,insa foarte "fizica",plina de "angajament",asa cum le place lor acolo,in insula.
sigur,discutand despre un eveniment atat de nefericit poate ca sarcasmul nu este la locul lui,insa sunt profund mahnit de ceea ce a patit saracul eduardo.am vazut meciul in direct si nu intelegeam de ce nu sunt prezentate reluari.il vedeam pe jucator pe teren,nemiscat,apoi i-am vazut pe medici venind cu masca de oxigen....cu greu m-am mai putut concentra apoi la meci,mai ales ca n-am aflat decat la pauza informatii despre accidentul sau.
sunt convins ca eduardo va reveni pe teren intr-un viitor,sper cat mai apropiat,poate chiar anul acesta,pentru ca nu si-a spus ultimul cuvant in fotbal.e un jucator pe care l-am urmarit anul acesta la arsenal si mi-a placut foarte mult,jucator foarte fin.sunt sigur ca e mai determinat ca oricine sa revina pe teren,pentru echipa lui,pentru suporteri si pentru revansa pe care o are acum fata de ciomagarii al caror reprezentant de cinste m.taylor este!
cat despre discutia legata de accidentari aproximativ similare,mai precis de cisse am vazut ca se vorbea,da,el a revenit pe teren la 6 luni dupa fiecare fractura.insa desi e vorba de aceleasi oase,probabil conteaza zona de ruptura.imi aduc aminte ca la cisse a fost undeva la jumatatea distantei dintre glezna si genunchi,pe cand la eduardo este chiar deasupra gleznei,care a fost si ea afectata.in orice caz,si aici vorbesc in cunostinta de cauza,cisse si-a pierdut din viteza,se vede la sprinturi.cat despre jocul de contact,nu stiu cum era cisse inainte de a veni la OM,insa nu prea pune osul.si-n plus de asta,a ajuns cam ratangiu de clasa...imi mananca zilele in fiecare saptamana.

Iaco
26th February 2008, 14:38
acum eu cred ca in anglia multi neutri ar prefera ca un club manageriat de un francez sa nu castige titlul.wenger are tot dreptul sa-i ceara capul acelui ghiolban,singura problema e ca baiatu' e britanic pur-sange,iar stilul sau de (anti)joc simbolizeaza perfect abordarea rudimentara traditionala a fotbalului din partea britanicilor.asa ca arsene sa nu creada ca va gasi destui in insula care sa-i impartaseasca opinia.
ca a fost cu intentie sau doar e vorba de lipsa crasa de tehnica si instinct de conservare a fundasului...poate ca e putin din amandoua.cand spun intentie,evident ca nu vorbesc despre vointa de a-i despica piciorul,dar de cea de a face rau.si revin,faptul ca e britanic,englez mai precis,cred ca e un simbol(putea sa fie mai englezesc numele decat martin taylor?).actiunea lui este pe cat de stangace,pe atat de lipsita de creier,insa foarte "fizica",plina de "angajament",asa cum le place lor acolo,in insula.
sigur,discutand despre un eveniment atat de nefericit poate ca sarcasmul nu este la locul lui,insa sunt profund mahnit de ceea ce a patit saracul eduardo.am vazut meciul in direct si nu intelegeam de ce nu sunt prezentate reluari.il vedeam pe jucator pe teren,nemiscat,apoi i-am vazut pe medici venind cu masca de oxigen....cu greu m-am mai putut concentra apoi la meci,mai ales ca n-am aflat decat la pauza informatii despre accidentul sau.
sunt convins ca eduardo va reveni pe teren intr-un viitor,sper cat mai apropiat,poate chiar anul acesta,pentru ca nu si-a spus ultimul cuvant in fotbal.e un jucator pe care l-am urmarit anul acesta la arsenal si mi-a placut foarte mult,jucator foarte fin.sunt sigur ca e mai determinat ca oricine sa revina pe teren,pentru echipa lui,pentru suporteri si pentru revansa pe care o are acum fata de ciomagarii al caror reprezentant de cinste m.taylor este!
cat despre discutia legata de accidentari aproximativ similare,mai precis de cisse am vazut ca se vorbea,da,el a revenit pe teren la 6 luni dupa fiecare fractura.insa desi e vorba de aceleasi oase,probabil conteaza zona de ruptura.imi aduc aminte ca la cisse a fost undeva la jumatatea distantei dintre glezna si genunchi,pe cand la eduardo este chiar deasupra gleznei,care a fost si ea afectata.in orice caz,si aici vorbesc in cunostinta de cauza,cisse si-a pierdut din viteza,se vede la sprinturi.cat despre jocul de contact,nu stiu cum era cisse inainte de a veni la OM,insa nu prea pune osul.si-n plus de asta,a ajuns cam ratangiu de clasa...imi mananca zilele in fiecare saptamana.

Un admin ar trebui sa stearga postul asta...incep sa ma simt ca in anii 20' la sedintele secrete ale lui hitler...ala nu a vrut sa ii rupa picioru ce mai atata comentarii...a intrat urat...DA!...ar trebui suspendat o perioada mai lunga...DA!...oricum jucatorii aia englezi pe cat de grosolani si de barbari ii vezi tu oricum sunt mai plini de fair-play si bun simt decat jucatorii din tarile latine...acolo nu vezi jucatorii bulucindu-se la arbitru sa ceara una sau alta...sa ii ia la bataie nici nu mai vorbesc...acolo vezi dupa un fault sau o cearta intre doi jucatori peste cinci minute stau si vb si zambesc unu la altu pe teren...da mai sunt si exceptii...dar nu trebuie generalizat acuma la intreaga natie...:rosu::no:

Sir. Eko
26th February 2008, 16:15
ce vorbesti? are mare dreptate `dflOM` asa e fotbalul in insula..lumea aplauda un tackle reusit ca pe un sut bun...insa e mare diferenta intre asta si ce a facut Taylor,uriasa ..mingea e la jumatate de metru de ei inainte ca el sa ajung la piciorul lui Eduardo.Nu stiu daca a fost intentie ...dar ar trebui suspendat foarte mult,din pacate nu va fi....
Morph sunt surprins ca tu ai zis ca ar trebui suspendat foarte mult ..tinand cont ca la Manchester a jucat un gunoi (nu pot sa ii spun altfel)care a rupt picioare si a incheiat cariere cu intrari oribile si INTENTIONATE.

Bogdy LFC
26th February 2008, 16:35
Cred ca faci referire la Mikael Silvestre :rosu: :D Presa din toata Europa cel putin sustine ca Eduardo va sta pe tusa intre 9-11 luni :(

Celso
26th February 2008, 18:10
Un admin ar trebui sa stearga postul asta...incep sa ma simt ca in anii 20' la sedintele secrete ale lui hitler...ala nu a vrut sa ii rupa picioru ce mai atata comentarii...a intrat urat...DA!...ar trebui suspendat o perioada mai lunga...DA!...oricum jucatorii aia englezi pe cat de grosolani si de barbari ii vezi tu oricum sunt mai plini de fair-play si bun simt decat jucatorii din tarile latine...acolo nu vezi jucatorii bulucindu-se la arbitru sa ceara una sau alta...sa ii ia la bataie nici nu mai vorbesc...acolo vezi dupa un fault sau o cearta intre doi jucatori peste cinci minute stau si vb si zambesc unu la altu pe teren...da mai sunt si exceptii...dar nu trebuie generalizat acuma la intreaga natie...:rosu::no:

fiecare isi spune parerea M0prh(chiar daca e cam lunga:D)

dflOM
26th February 2008, 19:18
Un admin ar trebui sa stearga postul asta...incep sa ma simt ca in anii 20' la sedintele secrete ale lui hitler...ala nu a vrut sa ii rupa picioru ce mai atata comentarii...a intrat urat...DA!...ar trebui suspendat o perioada mai lunga...DA!...oricum jucatorii aia englezi pe cat de grosolani si de barbari ii vezi tu oricum sunt mai plini de fair-play si bun simt decat jucatorii din tarile latine...acolo nu vezi jucatorii bulucindu-se la arbitru sa ceara una sau alta...sa ii ia la bataie nici nu mai vorbesc...acolo vezi dupa un fault sau o cearta intre doi jucatori peste cinci minute stau si vb si zambesc unu la altu pe teren...da mai sunt si exceptii...dar nu trebuie generalizat acuma la intreaga natie...:rosu::no:

as fi putut scrie orice,tu ai fi inteles tot acelasi lucru din nevoia de a crede ca discuti in contradictoriu,ca starnesti polemica.am fost limpede si precis,insa tu la final pricepi ca "generalizez la intreaga natie".sigur,de ce nu,la intreg commonwealth-ul!nu accept "cartonase rosii",cu atat mai mult sa spui ca postul meu trebuie sters, din partea unuia care nici macar nu cunoaste alte semne de punctuatie decat cele 3 puncte de suspensie.

ReD_Devil
27th February 2008, 22:03
cainele moare de drum lung ... s-au impacat cei 2 si aici tot se continua polemica.Chiar nu-si mai are rostul.Faptul e consumat,trebuie evident sanctionat taylor,lui eduardo sa-i uram insanatosire grabnica,si poate da peste cap orice promostic legat de data revenirii lui si cam atat...restul e de prisos...vorba multa :ok: move on !!!

dflOM
28th February 2008, 13:33
taylor a primit 3 etape de suspendare,aliadiere a primit 4 pt o palma...echitate ati spus?

kain
28th February 2008, 13:37
Foarte aiurea suspendarea lui Taylor, mai bine nu-i mai dadeau..

Ganea a primit 16 etape parca pentru ca a sarit la gatul tusierului, si Taylor deabea 3 pentru ca a rupt un picior..

In viziunea mea Taylor ar trebui sa primeasca pe putin 20 de etape de suspendare, sa vada si el cum e sa nu joci..

YoNuTzz
1st March 2008, 01:52
mda...taylor a primit doar 3 etape...
pur si simplu penibil...

Andrei_23
1st March 2008, 14:58
Trebuia suspendat pana Eduardo intra din nou pe teren

Sir. Eko
1st March 2008, 17:48
cum sar zice:The day we pissed the league down the drain

Sir. Eko
1st March 2008, 18:57
1-1 Bendtner...nu meritam dar e bine:).matu iar incepi =))? cum vi tu si faci aici pe desteptu cum noi inscriem...

ReD_Devil
1st March 2008, 18:58
vai vai...ce aproape au fost villa...:( bun si rez asta :D

YoNuTzz
1st March 2008, 19:33
arsenal - aston villa 1-1...Bendtner in min 90...

Sir. Eko
5th March 2008, 09:28
-----

miril
5th March 2008, 09:30
Felicitari pentru aseara!

dflOM
7th March 2008, 16:18
http://www.lequipe.fr/Football/breves2008/20080307_124131Dev.html
cred ca este destul de clar acum.

ReD_Devil
7th March 2008, 22:59
si de unde stim ca acest articol nu e la fel de "inventat" ca si cel incriminat ? :confused: cum ? un interviu video ar fi relevant..pana atunci...articolele de genul merita sarite...

Sir. Eko
7th March 2008, 23:01
vezi acuma chiar imi pare rau ca nu am fost atent nici macar odata la ora de franceza...

Sir. Eko
9th March 2008, 20:25
Numai vina noastra.Mult prea multi accidentati(Fabregas a fost nevoit sa joace pe partea dreapta),terenul a fost o mizerie la fel si Gilberto (care a fost asa tot sezonul DE CE nu l-am vandut ...??????)Bendtner nu a jucat cu mult mai bine ca el .Meciul cu Manchester va decide titlul,asta daca nu mai facem ceva prostie pana atunci

milanezu
9th March 2008, 20:40
meciul s-a decis in primul minut.
marele adebayor rateaza incredibil.
in rest wigan s-a aparat destul de bine.

YoNuTzz
15th March 2008, 21:18
Arsenal 1 : 1 Middlesbrough
al 4-lea egal consecutiv ptr. tunari

banok5
23rd March 2008, 17:23
Chelsea-Arsenal streams in here (http://www.takeforum.com/banok5/viewtopic.php?t=18&mforum=banok5)

Sir. Eko
24th March 2008, 10:45
nu am fost destul de profund sa imi lasi postul ?uite imi pare rau greseala mea.reiau:
Jocul nostru s-a dus pe apa sambeteti(si nu pe organul genital cum am zis in primul post)dupa iesiera lui Sagna.
Nu pot da vina pe albitru ,e numai si numai vina noastra,sa ajungi de la +8 puncte la -6 intr-o luna .........
Dar totusi sunt curios cat de mult sa gresit impotriva lui Manchester,pentru ca noi am avut 6 goluri anulate eronat lui Adebayor,gol din offsaid a lui Drogba ieri,gol anulat etapa trecuta pe nedrept,in meciul cand Eduardo si-a rupt picioru ambele goluri ale echipei adeverse au fost date din lovitura libera/penalty inventat,defapt penaltyu a fost asa penal dat incat am ramas socat ,dar ramane NUMAI vina noastra.
Felicitari Manchester un campionat bun castigat meritat.Poate la anul daca o sa avem un atacant bun (care sa nu se accidenteze)si un mijlocas stanga la fel(sa nu jucam cu improvizati),sper ca Vela sa revina din imprumut pentru ca desi Rosisky e foarte bun se accidenteaza ridicol de des.
Celso probabil asta tea deranjaz cel mai mult,am spus ca Chelsea ramane aceas echipa plina de mizeri,dupa parerea mea asa e ,nu ai vazut la Terry cand a cerut pomana cum a ridicat capu pe furis sa vada daca primeste :| si au mai demonstrato in decursul anilor,totusi numai respect pentru Drogba,sper sa plece din Anglia :) sau macar sa vina la noi :D

Lordliv
24th March 2008, 10:50
drogba,ieri a facut diferenta...

Celso
24th March 2008, 15:25
Celso probabil asta tea deranjaz cel mai mult,am spus ca Chelsea ramane aceas echipa plina de mizeri,dupa parerea mea asa e ,nu ai vazut la Terry cand a cerut pomana cum a ridicat capu pe furis sa vada daca primeste :| si au mai demonstrato in decursul anilor,totusi numai respect pentru Drogba,sper sa plece din Anglia :) sau macar sa vina la noi :D

sa stii ca eu nu sterg mesaje care nu imi convin mie

doar ca acolo erau folosite cuvinte prea grele

e parerea ta ca Chelsea e o echipa de mizerii si o respect

Bogdy LFC
24th March 2008, 15:34
http://www.ifotbal.ro/wenger-arbitrul-nu-ne-a-dat-nici-o-sansa/

Acelasi lucru ar fi trebuit sa spuna si Rafael Benitez!

Celso
24th March 2008, 18:21
este campionatul englez, nu incepeti si aici ca in Romania, cu atatea suspiciuni si prostii, ce naiba?:confused: ... asa a fost sa fie, iar Wenger degeaba se supara, Arsenal este clar intr-o mica criza de forma, neavand nici un atacant in forma...aici ar trebui sa isi puna unele semne de intrebare Arsene... a pierdut o gramada de pcte in ultimele meciuri si nu din cauza arbitrilor

haideti sa fim mai obiectivi

SweetMan
24th March 2008, 18:31
“Dupa intrarea lui Anelka, ei au inceput sa joace cu baloane lungi. Era singura modalitate prin care puteau sa controleze cit de cit meciul, dominat de noi”

GENIAL !!!

Andrei_23
24th March 2008, 21:00
Ce meci dominat de voi ca dupa gol v-ati retras cu totii cu fundu-n poarta...

Sir. Eko
25th March 2008, 16:05
in primul rand golul a venit in minutul 61...deci mai mult de jumate de meci.
Adevarul ii ca ati abuzat IAR de acele mingii pe sus,echilibrul s-a rupt dupa iesirea lui Sagna cand Ivisboue a trecut pe postul lui.
Andrei tu sa faci comentari atunci cand te hotarasti care e echipa ta favorita.Sa stii ca asa numiti `glory hunters` cum esti si tu sunt oameni fara caracter ,pe care nu ii iau in seama

Andrei_23
25th March 2008, 21:13
Tu sa faci comentarii cand inveti sa vorbesti civilizat ; treaba mea cu cine simpatizez , da' ca sa-ti fac pe plac iti spun cum sta treaba : Milanu' e echipa mea de mic ; Chelsea imi place ca joaca inteligent , la ei se vede inca spiritul britanic ; Liverpool imi este drag mai ales pentru capitanul lor si pentru suporterii care-i au.

Ca sa fiu si la subiect , sansele la titlu ale tunarilor sunt inexistente fara o victorie impotriva Manchesterului

Sir. Eko
26th March 2008, 15:45
parerea mea sincera:nu prea ai treaba cu fenomenul.Eu zic ca este putina lipsa de respect sa fi si fanul lui Liverpool si a lui Chelsea,pana la urma e ca si cum ai zice ca iti place Dinamo pentru stilul de joc si Steaua pentru nu stiu care jucator.Asa ca pentru mine esti un simplu semintar.

Andrei_23
26th March 2008, 20:04
Eu zic ca este putina lipsa de respect sa fi si fanul lui Liverpool si a lui Chelsea.

Cat ai gandit-o ? :happy

Sir. Eko
26th March 2008, 20:52
ma rog...de ce nu raspunzi la ce am zis in postul ala?
frate ti-am zis ,nu inteleg cum gandesti tu si gata.daca vrei sa imi mai zici ceva:PM

Andrei_23
26th March 2008, 21:19
In care post ? Bai eu nu sunt urangutan de ala de zice ca-si taie venele pentru echipa lui , ca el isi iubeste echipa mai mult decat mama...Eu apreciez fotbalul frumos si atata tot

Iaco
26th March 2008, 21:22
In care post ? Bai eu nu sunt urangutan de ala de zice ca-si taie venele pentru echipa lui , ca el isi iubeste echipa mai mult decat mama...Eu apreciez fotbalul frumos si atata tot

HAHAHAHA...stim noi pe unu:D:D

Lavinia
26th March 2008, 22:59
In care post ? Bai eu nu sunt urangutan de ala de zice ca-si taie venele pentru echipa lui , ca el isi iubeste echipa mai mult decat mama...Eu apreciez fotbalul frumos si atata tot

nici yo nu inteleg cum poti sa tii cu ambele...:o:

Celso
27th March 2008, 07:45
lasati ma omul in pace

si eu stimez pe Liverpool pt traditia lor, apreciez pragatismul de care da dovada intodeauna Manchester si tineretea lui Arsenal...e vreo problema?:drak:

doar ca in meciurile directe tin cu Chelsea, iar daca pierde nu este nici o problema...vba lui, nu imi tai venele:happy....

ReD_Devil
27th March 2008, 08:14
nici yo nu inteleg cum poti sa tii cu ambele...:o:

pai chestia e ca el nu tine cu ele...doar le apreciaza....cred ca mai mult simpatizeaza .....si eu de ex din spania m-as uita la meciuri cu valencia real barcelona ,asta nu inseamna ca sunt fan:ok:,daca gresesc,astept sa ma corecteze ...

Lavinia
27th March 2008, 12:05
lasati ma omul in pace

si eu stimez pe Liverpool pt traditia lor, apreciez pragatismul de care da dovada intodeauna Manchester si tineretea lui Arsenal...e vreo problema?:drak:

doar ca in meciurile directe tin cu Chelsea, iar daca pierde nu este nici o problema...vba lui, nu imi tai venele:happy....

faza cu taiatu venelor eu am zis'o apropos...si era altceva..nu legat doar de arsenal..ma rog...

Andrei_23
27th March 2008, 16:25
Faza cu taiatu' venelor o auzi in Sibiu din 2 in 2 minute : "imi tai venele daca ma lasa fata aia" ; "imi tai venele daca raman corigent"

Red Devil a zis-o foarte bine , cu o precizare : sunt fan Chelsea si simpatizant Liverpool. Gata , sa terminam cu asta , nu-i asa important

milanezu
29th March 2008, 18:20
bolton incheie orice speranta la titlu pt arsenal.
de cate etape arsenal nu a mai castigat?
vreo 6 parca?
hopa 2-2 in 10 oameni.
aia da revenire.

iuli
29th March 2008, 18:29
Si totusi 2-2 :D

mariomax
29th March 2008, 18:55
in sfarsit am vazut si eu un meci vandut in anglia. bolton arsenal 2-3 dupa 2-0 si in 10. apararea lui bolton s-a tras la maxim pe cur ca sa castige arsenal.

iuli
29th March 2008, 19:00
Da, absolut. Oh god, ce penibil. Bolton se duce in Championships...Mai au putin. Eu cred ca asta vor...nu?

miril
29th March 2008, 19:11
Bolton abia asteapta sa retrogradeze!

vlad1607
29th March 2008, 19:15
SUPER ARSENAL !

mario dc a fost blat atunci de ce au mai facut 2-0? :happy

Sir. Eko
29th March 2008, 19:34
in sfarsit am vazut si eu un meci vandut in anglia. bolton arsenal 2-3 dupa 2-0 si in 10. apararea lui bolton s-a tras la maxim pe cur ca sa castige arsenal.

in cazul in care nu a fost o gluma foarte proasta ,esti penibil ,ai probleme... +ca ai zis ca ai vazut un meci vandut in Anglia, ca la echipa preferata de club vezi tot timpu :)))).......specimene ca tine nu trebuiesc luate in seama...
Frumos e fotbalul asta :X

Lavinia
29th March 2008, 19:36
in sfarsit am vazut si eu un meci vandut in anglia. bolton arsenal 2-3 dupa 2-0 si in 10. apararea lui bolton s-a tras la maxim pe cur ca sa castige arsenal.

tu d unde ai mai aparut? ... poti s te duci inapoi

DunareaGiurgiu
29th March 2008, 19:57
Talentata echipa lui Arsenal, dar nu au experienta, peste 2-3 ani vor fi si mai de speriat.

YoNuTzz
29th March 2008, 20:00
dupa aceasta revenire de la 0-2 arsenal mai pastreaza sanse...la locul 2 :D

banok5
29th March 2008, 20:28
Bolton-Arsenal ::: highlights
http://www.videoplayer.hu/videos/play/150353

Andrei_23
29th March 2008, 20:40
Frumos meci , bravo jucatorilor care nu s-au dat batuti :ok:

De condamnat insa atacul fara minte a lui Diaby :rosu:

Sir. Eko
29th March 2008, 20:41
tu ii fi ceva specimen superior, da?[/QUOTE]

fata de tine da.Ramai la meciurile stelei(meciuri corecte,intr-un campionat in care nu se fura)si lasa meciurile murdare si pline de balturi din Anglia.....
YoNuTzz parca te roade ceva dupa acel meci de CL,nu iti fa griji pentru noi ,tu sa te concentrezi pe Milan pentru ca voi nu o sa prindeti nici locul 4 intr-un campionat muuuuult mai slab :ok:

Sir. Eko
29th March 2008, 20:49
De condamnat insa atacul fara minte a lui Diaby :rosu:

Adevarat.Sa vedeti ce o sa sara presa pe noi(bineinteles cand noi am fost victima nu s-a facut mare valva ce toti l-au numit pe acel criminal un `gentleman`si gestul o greseala), comentatorul ala la facut nesimtit,nu zic ca nu ar fi meritat dar totusi....el a comentat si partida cu Birmingham si nu l-a facut pe Taylor nici cum ce chiar ia luat apararea(tot zicea ca nu a fost intentionat )totul pentru ca este fan Manchester...
In meciul cu Birmingham era asa bucuros ca am fost egalati in minutul 94(tot zicea `am spus sa fie multumiti daca scot un egal`)nici macar nu s-a uitat la reluare sa vada ca nu a fost in nici urma de penalty si nici la primul gol marcat dintr-o lovitura libera inexistenta nu a zis nimic ,ce mai avea putin si urla de fericire....

miril
30th March 2008, 09:56
Wenger va iesi cel mai sifonat, dupa episodul Diaby. Mariomax tine cu Inter.

Sir. Eko
5th April 2008, 16:56
era clar ce avea sa se intample,surprins ca am jucat binisor ,este foarte greu sa faci asa ceva cu Eboue,Gilberto,Bendtner in teren in acelas timp.
Sper sa nu fie doar zvonuri si sa ajunga macar unul dintre Diego si Ben Arfa la noi....am avut tot sezonu o banca de rezerve foarte slaba.
4 ani fara sa castigam titlu este foarte mult .........

YoNuTzz
6th April 2008, 13:45
arsenal4life, nu ma roade nimic dupa meciul din UCL, ati trecut mai departe meritat...

Bogdy LFC
13th April 2008, 19:08
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Arsenaaaaaaaal!!!!!!!!!!!!!!


/OLE/

YoNuTzz
13th April 2008, 19:15
1-1, la fel k si in meciul cu liverpool :D
dupa ce arsenal da gol, fundasii lor fac penalty...

Sir. Eko
13th April 2008, 19:57
marele capitan ,marele lider

YoNuTzz
13th April 2008, 19:59
in intervalul (marti-duminica) arsenal si-a ratat tot sezonul, desi sa fim sinceri in ambele partide, mai ales in prima a pierdut destul de nemeritat !
sezonul viitor v-ar trebui un portar, si un atacant de clasa, deoarece ratarile din acest sezon au cam facut diferenta :ok:

delaparis
13th April 2008, 20:03
Arsenal a ratat titlul :(

Sunt prea tineri si naivi in momentele importante ...

La anul vor creste in valoare si vor avea rezultate superioare :ok:

ReD_Devil
13th April 2008, 20:21
ce se intampla cu van persie ?:confused: chiar stia cu mingea :Dacu' pare asa... iesit din forma , nush ...zice-ti cum vreti ...:ok:

Sir. Eko
13th April 2008, 20:25
la noi totul s-a dus la accidentarea lui Eduardo(pe langa ca in meciul ala am luat 2 goluri prin niste decizi ridicole)
multi spun ca Edu atunci se integra in echipa si nu stiu ce...defapt el era motivul pentru care Ade inscria atata.El intra in careu tragea fundasi adversi dupa el ,plus ca pur si simplu NU rata cand era unu vs.unu cu portarul advers.A iesit el Ade nu mai prea inscrie ,Persie nu ne-a ajutat deloc sezonul asta ,alt atacant cu care Ade sa faca un cuplu bun nu mai avem(cu Bendtner nu se intelege deloc)
Un sezon pe care nu l-a castigat Manchester ce l-am pierdut noi,sa ai 11 puncte sa joci asa bine si dintr-o data ...gowing down.
Wenger a spus ca va aduce un singur jucator `consacrat` in rest va continua cu `micutii`
..............la anu..........

delaparis
13th April 2008, 20:38
Are dreptate Wenger ... asta e programul lui de cand este la Arsenal.
Creste o echipa cu tineri fara sa amestece star'uri venite de nu stiu unde ... oricum clubul nu are forta financiara sa rivalizeze cu ManUtd sau Chelsea.

Arsenal e in top din 3 in trei ani ...

Vraciul
13th April 2008, 21:33
Are dreptate Wenger ... asta e programul lui de cand este la Arsenal.
Creste o echipa cu tineri fara sa amestece star'uri venite de nu stiu unde ... oricum clubul nu are forta financiara sa rivalizeze cu ManUtd sau Chelsea.

Arsenal e in top din 3 in trei ani ...

crezi tu? cauta si vezi ca diferenta de venituri nu-i chiar atat de mare.

chelsea este putin peste arsenal ca valoare de piata si venituri.

Andrei_23
13th April 2008, 22:46
Arsenal face in jur de 2-3 milioane euro la fiecare meci de acasa doar din biliete

Sir. Eko
17th April 2008, 14:55
http://arsenal-mania.com/articles/3105304/Villa-dreams-of-playing-for-Arsenal.html

Bogdy LFC
17th April 2008, 15:14
http://arsenal-mania.com/articles/3105304/Villa-dreams-of-playing-for-Arsenal.html

Arsenal va plati bani GREI pentru David Villa :ok: Insa acesti '''bani grei'' NU ar fi o problema daca i-ar vinde pe Hleb si Flamini :D :ok:

Sir. Eko
17th April 2008, 15:41
Pe Flamini nu il putem vinde ca e la sfarsit de contract + ca nu va pleca....
Hleb zice ca vrea sa stea dar se pare ca are ceva oferta de la Inter
Wenger a spus ca in aceasta vara e dispus sa dea multi bani ...vom vedea...

mircovucinic23
17th April 2008, 16:10
wenger aduce un "tatic" .. interesant e pe ce post il va aduce!

Sir. Eko
18th April 2008, 20:46
Situatia lui Flamini va fi rezolvata pana la sfarsitul lui Aprilie...fie va sta fie nu.Din cate se pare va pleca .......sa imi bag ceva in ea de treaba a fost cel mai constant jucatorul al nostru sezonu asta(el si Sagna),asa rau imi va parea daca va pleca :(((((((((((((.Wenger dai odata cat vrea ce slob**??????????????

Bogdy LFC
18th April 2008, 20:52
Situatia lui Flamini va fi rezolvata pana la sfarsitul lui Aprilie...fie va sta fie nu.Din cate se pare va pleca .......sa imi bag ceva in ea de treaba a fost cel mai constant jucatorul al nostru sezonu asta(el si Sagna),asa rau imi va parea daca va pleca :(((((((((((((.Wenger dai odata cat vrea ce slob**??????????????

Ca orice fotbalist,''mercenarie'' :D sau poate doar Flamini vrea sa incerce o alta experienta :) Cert este ca eventuala lui plecare NU ii este benefica lui Arsenal!

Propun o sursa care mentioneaza primele 10 tinte ale tunarilor in aceasta vara :

http://www.fansfc.com/frontpage/frontpagenews.asp?newsid=183929

Sir. Eko
22nd April 2008, 19:53
Wenger cauta un portar ........Lehmann va pleca sigur :(

Celso
22nd April 2008, 20:10
Dani Coman e disponibil:D

Bogdy LFC
22nd April 2008, 20:13
Dani Coman e disponibil:D

Eo cred ca Boruc va semna cu Arsenal si o sa-i invidiez pentru chestia asta :angry:

ReD_Devil
22nd April 2008, 20:53
de boruc era interesata si milan la un moment dat :)

Sir. Eko
28th April 2008, 10:30
Fabregas a castigat premiul `Young Player of the Year `

"I'm very proud. It's a very prestigious trophy," said Fabregas.

"Football is a collective game and you prefer to win trophies with team-mates but it's always nice to have this type of award.

"I dedicate it to my team-mates because without them I would not have won."

a meritat spre ca la anu` sa fie si mai bun !

milanezu
28th April 2008, 20:26
flamini va parasi arsenal pentru milan.
va primi salar de 4 mil pe an.
pe gratis este o achizitie buna.

ultra
28th April 2008, 22:27
flamini va parasi arsenal pentru milan.
va primi salar de 4 mil pe an.
pe gratis este o achizitie buna.

Ce achizitie !!! Foarte buna, nu buna !!! Pai alearga baiatul asta si recupereaza multe mingii, imi pare rau ca va parasi echipa:mda:. Oricum face treaba buna la Milan.

Sir. Eko
29th April 2008, 00:10
frumos meciul de azi.....bravo baietii
I LOVE YOU ARSENAL :X:X:X

Sir. Eko
4th May 2008, 19:29
am castigat cu 1-0 dar nu mai conteaza..
Traore care a jucat primul meci pe postul de mijlocas stanga a reusit sa de-a o pasa de gol si astfel (al 2lea `assist`)l-a depasit pe Eboue la pase de gol.Tinand cont ca Traore a jucat maxim 10 meciuri anu asta ,si doar vreo 4 titular si alea pe postul de fundas,ma face sa ma gandesc care e scopul lui Eboue in echipa ?In afara de a pierde mingi de a suta ingrozitor si a faulta mult si urat nu face nimic...adica ne incetineste atacurile...inteleg ca nu e postul lui dar totusi.Daca si anul viitor va fi titular as incepe sa ma indoiesc de sanatatea mintala a lui Wenger.Suporterii celorlalte echipe rad de noi cand vad ca el face parte din primul 11 .....a dat 2 goluri tot sezonu,nu a reusit sa aibe un meci bun nici macar impotriva lui Derby e pur si simplu groaznic ,media notelor date de suporteri tunari (pe arsenal-mania)nu este mai mare de 3.Tot sezonu a fost o povara pentru noi.....

Sir. Eko
5th May 2008, 14:49
Lehmann a jucat ieri ultimul meci pentru Arsenal :(:(:(:(:(:(:(:(:(
O legenda ....un portar fenomenal ,cu el in poarta in locul clovnului poate am fi castigat ceva,au fost momente mai putin bune(nu merita mentionate) dar si unele incredibile(sezonu terminat fara infrangere...ne-a dus in finala CL si foarte multe altele)
Desi uneori avea un comportament ciudat :P ramane o legenda.



Mad Jens, thank you very much for everything. You will never be forgotten, that's for sure.

Sir. Eko
9th May 2008, 21:59
http://arsenal-mania.com/articles/3105386/Agent-Hleb-is-leaving-Arsenal--Adebayor-threatening-to-leave.html
asa tine Wenger echipa unita...asa atacam noi anul viitor titlul...
daca la anu nu castigam nimic sunt sigur ca va pleca si Fabregas

YoNuTzz
11th May 2008, 02:27
pana una alta, l-ati luat pe ben arfa...
o achizitie buna, zic eu :ok:

Sir. Eko
11th May 2008, 10:24
pana una alta, l-ati luat pe ben arfa...
o achizitie buna, zic eu :ok:

nu ii sigur ,unde ai citit tu ? :D

Patriots
11th May 2008, 12:39
http://www.goal.com/en/articolo.aspx?contenutoid=691233 uite aici...e o achizitie destul de buna , mai ales daca va pleca hleb

Sir. Eko
11th May 2008, 16:04
mai stie cineva un site cu `streamuri` in afara de http://www.myp2p.eu/?
daca cumva mai stiti trimiteti pe PM va rog :)

YoNuTzz
21st May 2008, 13:40
se pare k l-ati luat sau il veti lua in curand pe nasri...
bv, ar fi o o achizitie foarte buna :ok:

Bogdy LFC
21st May 2008, 15:09
Transfer exceptional in primul rand dotarita faptului ca Arsenal le-a dat tseapa prostilor de la Marseille dandu-le DOAR 15 milioane de EURO oentru un jucator care este considerat noul Zidane :angry::headbang:

Acum cred ca Hleb poate pleca linistit :D

Dani3l
21st May 2008, 15:30
Cam putin 15 mil....pana nu vad pe site-ul lui OM.NET sau arsenal.com,nu cred..:D

Hertz
21st May 2008, 17:01
OM si Arsenal au ajuns la un acord in ceea ce priveste transferul tanarului Samir Nasri pentru suma de 15 milioane de euro! Acesta ar putea semna contractul chiar in aceasta seara inaine de reunirea lotului national al Frantei! Nasri isi prelungise contractul cu marseille pana in 2012 tocmai pentru a permite clubului sau sa obtina o suma cat mai mare dintr un eventual transfer!

Sir. Eko
21st May 2008, 17:16
ar fi misto de tot :) ....el cu Fabregas si Rozza la mijloc ....
ce sursa aveti voi?:D

Sir. Eko
21st May 2008, 18:16
http://sport.setanta.com/en/Sport/News/Football/2008/05/21/Prem-Coquelin-transferred-to-Arsenal/
interesant

Andrei_23
21st May 2008, 19:15
Arsenal le-a dat tseapa prostilor de la Marseille dandu-le DOAR 15 milioane de EURO

Mare dreptate ai , si cand ma gandesc ca Realul a dat 30 de milioane de euro pe Pepe care este si fundas.

skateboard
21st May 2008, 21:08
pacat ca a plecat Flamini, fraieri ca l-au dat, era foarte bun !

nu inteleg ce performant vor sa mai faca cand isi dau jucatorii cei mai buni

Sir. Eko
21st May 2008, 21:13
nu l-am dat ,si-a terminat contractu si a plecat pentru $$$$$$$$$$$$$$$$$$$

effect
21st May 2008, 21:38
pacat ca a plecat Flamini, fraieri ca l-au dat, era foarte bun !

nu inteleg ce performant vor sa mai faca cand isi dau jucatorii cei mai buni

Flamini e limitat tehnic si nu era multumit de statutul sau in echipa . Ii inteleg pe cei de la Arsenal pentru ca n-au facut nimic ca sa-l retina

Sir. Eko
23rd May 2008, 22:48
Flamini a fost unul dintre cei mai constanti si mai buni oameni ai nostri sezonu asta...si Wenger a facut eforturi mari pentru a-l face sa ramana la noi..Din pacate fotbaulu este condus de $$$$$

iulian_1976
23rd May 2008, 23:14
O sa l vedem pe Flamini la Milan:D.
Am o presimtire ca nu o sa se adapteze:D

Sir. Eko
23rd May 2008, 23:16
Si eu la fel.Nu o sa joace nimic primi ani ..o sa stea felx ,la fel cum a facut si la noi, in ultimul an o sa traga tare pentru un nou contract.Mercenar ...

Sir. Eko
24th May 2008, 09:54
http://www.goal.com/en-india/Articolo.aspx?ContenutoId=708506

hai il vindem si pe Fabregas daca tot am inceput

skateboard
24th May 2008, 16:52
Atacantul Valenciei a comentat pentru The Sun posibilitatea de a ajunge în Premier League la finalul sezonului, mărturisind că va își dorește să evolueze pentru Arsenal, în ciuda ofertei concrete pe care o are de la rivala londoneză a “tunarilor”, Chelsea. “Urmăresc atent campionatul Angliei, iar echipa de care mă simt cel mai atras este fără îndoială Arsenal. Sînt extraordinari! Rapizi, tehnici, exact tipul de joc care mi se potrivește cel mai bine. Cred că sînt făcut pentru a avea succes în Premier League, dar e un lucru să vorbești, si cu totul altul să pui totul în practică.” a declarat Villa, 26 de ani, marcator a 51 de goluri în 95 de jocuri pentru “lilieci”.

skateboard
24th May 2008, 17:00
HLEB pleaca de la Arsenal

Bielorusul e hotărît să o părăsească pe Arsenal în pauza competițională, urmîmd să aleagă una dintre numeroasele oferte pe care le are din campionatele Spaniei și Italiei. Agentul mijlocașului în vîrstă de 26 de ani a confirmat și el despărțirea lui Hleb de “tunari”: “Pot să confirm oficial faptul că Alex va pleca de la Arsenal. Chiar dacă managerul Wenger îl dorește în continuare pe Emirates, nu cred că Hleb mai poate fi întors din drum. A stat în Anglia 3 ani, dar nu a reușit nicidoată să se obișnuiască cu stilul de viață londonez. Nu știm încă unde va ajunge, dar veți afla în scurt timp!”.

Sir. Eko
25th May 2008, 16:58
http://arsenal-mania.com/articles/3105435/Agent-Hleb-is-leaving.html

da...
nu luam pe nimeni (faza aia cu Nasri a ramas la stadiul de speculatie)dar tot vindem din ei....

Iaco
25th May 2008, 18:34
Sunt curios care e gaura in bugetul pe seama construirii emirates-ului...ca din punct de vedere al salariului arsenal cred ca isi permitea sa ii pastrreze pe flamini si pe hleb....mai ales ca au fost in acest sezon printre cei mai buni si constanti jucatori ai lui arsenal:(

Sir. Eko
26th May 2008, 17:07
hleb nu a fost cel mai bun...el paseaza bine dar NU stie trage la poarta ,ii e frica,marcheaza exagerat de putin.Chestia asta o sa il afecteze pe Fabregas ,si pe Rosicky,ei erau foarte buni prieteni....
cei mai buni anul acesta au fost:Fabregas,Clichy,Sagna,Flamini,Adebayor...
e mare gaura aia din buget,acum vreo luna unul dintre conducatori(avea si ceva actiuni)a plecat ,a zis ca mai bine lasa pe unu cu mai multi bani pentru ca ii e frica ca vom ramane in urma celorlalte echipe...

YoNuTzz
3rd June 2008, 20:59
Lehmann Signs For Stuttgart - Official

Sir. Eko
16th June 2008, 12:16
Ultimul meu post pe ols ....si o sa il critic pe Arsene :D :)
se pare ca va pleca si Adebayor
l-am cumparat pe Aaron Ramsey(un pusti de 17 ani)
deci Wenger a spus ca va cumpara 3 jucatori de valoare mare inainte de Euro si ca va tine grupul unit ....euro a inceput si de la noi a plecat deja un titular si se pare ca vor mai pleca 2 ...si am cumparat pe ??
si din cate se pare Atletico MAdrid l-a cam suflat pe Nasri..
Wenger va spune ca si-au revenit Persie si Rosicky deci ca si cum am fi cumparat 2 oameni,bine ca ei vor juca maxim 2 luni apoi se vor accidenta si o sa punem iar un mijlocas central sa joace mijlocas stanga(Diaby) ...si Eboue va fi titular meci de meci...
la finalul campionatului s-a vazut clar ca avem probleme mari in defensiva ...Wenger a si spus ca are nevoie mare de un fundas dar evident ca deja s-a sucit si a zis ca nu mai cumpara nimic ...il va pune pe Song sa joace fundas central.
Jucatori noi in echipa ..cativa pusti Barazit(favoritul meu ),Randall,Merida ..Nordvit(sau cum se scrie :D )si inca cativa
Gilberto Silva se pare ca va fi titular ..am mare respect pentru el dar ....nu poate sa joace cum a jucat Flamini in acest sezon pe postul ala :headbang:
Nu vad prea bine sezonul viitor ....si daca nu vom castiga ceva,aproape sigur va pleca si Fabregas dar dinou nu vom cumpara pe nimeni ..il avem pe Denilson:sleep:
Dar totusi `In Arsene We Trust ` !!!!
Vreau sa va salut pe toti de pe `Anglia `,mi-a facut placere sa ma cert si sa comentez impreuna cu voi acest minunat campionat ...

skateboard
20th June 2008, 15:22
dar de ce este ultimul tau post pe forum?

de ce nu o sa mai scrii ?

Lavinia
20th June 2008, 15:41
pfff...cred ca iar il cheama tronu si nu mai are timp:cry:

le: ca vad ca nu a scris nimeni: nasri a semnat cu arsenal

Sir. Eko
22nd June 2008, 12:15
pfff...cred ca iar il cheama tronu si nu mai are timp:cry:

le: ca vad ca nu a scris nimeni: nasri a semnat cu arsenal

:D nu prea mai am timp...si eram si melodramatic in momentele alea ,erau momentele mele de emo =)))

deci se pare ca Nasri a semnat cu noi,ca Wenger il vrea foarte mult pe Arshavin pentru care e dispus sa dea vreo 10-15 milioane de lire
Clichy a semnat un nou contract ,Milan a facut o oferta concreta pentru Adebayor pe cand cei de la Barca zic ca au si facut transferu .....(pleaca el pe 30 milioane si vine David Villa ....)
Hleb e un nesimtit.
Ramsey e un jucator foarte bun ,care a refuzat Manchester United sa vina sa joace la noi.
Carlos Vela a revenit din imprumut...
in alte stiri :
iritatia de la boxeri mi-a trecut ,am baut ieri un coniac in fata blocului si nu m-ai m-am putut duce acasa...o trebuit sa coboare fratemeu dupa mine ,am terminat aproape toata seria Dragon Ball Z si am inceput sa ma uit la Family Guy:ok:
pana data viitoare va salut :P

Lavinia
22nd June 2008, 14:19
dap...asa am citit, ca ar fi semnat...sper sa vina arshavin si mai ales sa se adapteze....rusii au probleme la capitolul asta
si hleb nu e nesimtit. eu una il inteleg....nu a putut sa se adapteze la stilul de viata engezezc [ca tot ziceam de preblemele rusilor legate de adaptare]...oricum, cat timp a jucat pentru noi a facut treaba
mai nesimtit mi s pare flamini care zice ca a plecat pentru trofee, nu pentru bani....la o echipa care nici nu joaca in cl sezonu
si daca e sa plece ade, mai bine la barca decat la idiotii aia de milan...iar daca ar veni villa la noi ar fi perfect[cu toate ca mi'ar fi placut mult ca ade sa ramana la echipa].

Catalanul
22nd June 2008, 14:44
anu' trecut henry, anu' asta hleb si adebayor (se pare) ... anu' viitor fabregas ? :drak: :D

Patriots
22nd June 2008, 15:25
anu' trecut henry, anu' asta hleb si adebayor (se pare) ... anu' viitor fabregas ? :drak: :D

Adebayor din cate am inteles vrea la panaramele de la Milan :( , de Hleb nu s-a mai zis nimic. Cesc la Barca? Cat mi-as dori asta :evil: , dar e greu de crezut ca va pleca de la Arsenal. Insa orice e posibil , mai ales ca Arsenal se intereseaza din ce in ce mai mult de mijlocasi (Gokhan Inler , Arda Turan , Nasri care a si semnat).

A.k.a
22nd June 2008, 15:52
Ieri scria pe Tv Sport ca Adebayor a fost cumparat de Barca pt 23 de milioane de euro :-?

Patriots
22nd June 2008, 15:54
Ieri scria pe Tv Sport ca Adebayor a fost cumparat de Barca pt 23 de milioane de euro :-?

Aka aia ar fi ultimii pe care ar trebui sa ii crezi ;) uite aici http://www.goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=746674 nu stiu acum cat de adevarat e

Sir. Eko
23rd June 2008, 12:57
cel mai probabil Santa Cruz il va inlocui pe Ade

Sir. Eko
27th June 2008, 15:16
Adebayor ramane la Arsenal

Lavinia
27th June 2008, 21:33
sau poate nu...


The assembled press must have thought Adebayor was set for a stay at Emirates Stadium after his press conference, but when quizzed later on whether there was any chance of a move to Milan he replied: "Nothing has been decided yet. We will decide next week."

articol de azi aparut pe eurosport

Sir. Eko
28th June 2008, 07:57
suntem Arsenal ,nu voi fi socat nici daca mai pleaca pana incepe sezonu inca vreo 2-3....
desi aparuse si la el pe blog si in toate ziarele,transferul lui Nasri ???????????
macar daca pleaca Adebayor sa aducem un atacant foarte bun in locul lui,dar sunt sanse asa de mici sa se intample asta incat nici nu imi fac sperante

Sir. Eko
28th June 2008, 11:53
http://www.independent.co.uk/sport/football/news-and-comment/james-lawton-fabregas-proves-there-is-no-substitute-for-brilliance-better-deployed-from-the-start-856122.html

si un mic quote mai rautacios dar cam adevarat :drak: :Cesc is everything Gerrard is talked up to be and more

messi19
28th June 2008, 15:11
anu' trecut henry, anu' asta hleb si adebayor (se pare) ... anu' viitor fabregas ? :drak: :D


pai cesc cam joaca pe acelasi post cu xavi...de ce sa dea 25 milioane pe cesc cand il avem pe xavi???:mda:

Sir. Eko
28th June 2008, 22:51
pai cesc cam joaca pe acelasi post cu xavi...de ce sa dea 25 milioane pe cesc cand il avem pe xavi???:mda:

:confused:

Hertz
29th June 2008, 16:06
Cum a ramas cu AdebayoR?

Sir. Eko
30th June 2008, 12:59
inca nu se stie ,dar presa deja spune ca inlocuitori ar putea fi :Crouch,Martins ,Cruz ......:cry::groggy: nu vreau pe nici unul din lista aia .
Se pare ca inlocuitorul lui Flamini va fi :Amaury Bischoff de la Werder ,nu il cunosc asa ca nu zic nimic despre el.


http://www.goal.com/en/articolo.aspx?contenutoid=755661

Sir. Eko
2nd July 2008, 16:36
....

Patriots
2nd July 2008, 17:24
inca nu se stie ,dar presa deja spune ca inlocuitori ar putea fi :Crouch,Martins ,Cruz ......:cry::groggy: nu vreau pe nici unul din lista aia .
Se pare ca inlocuitorul lui Flamini va fi :Amaury Bischoff de la Werder ,nu il cunosc asa ca nu zic nimic despre el.


http://www.goal.com/en/articolo.aspx?contenutoid=755661

Bischoff asta din cate am inteles a jucat la echipa a 2-a a lui Werder si la prima vedere nu pare cine stie ce achizitie , dar Wenger stie el ce stie. Sper sa se descurce :ok:. Cat despre Adebayor , eu unul zic ca va ramane .

Sir. Eko
3rd July 2008, 11:17
inca nu se stie nimic,nici de Adebayor nici de Hleb si evident nici de Nasri ...
ce miez e tricoul ala :X

o poza de pe vremea `The Invincibles`

si una cu eroul :headbang: Eboue

Sir. Eko
8th July 2008, 10:42
http://arsenal-mania.com/articles/3105548/Hleb-burns-his-bridges.html

daca ii adevarat ,abea astept sa plece ....sa nu il mai vad niciodata ,Fabregas `egoist` de aia are 30 de pase de gol pe sezon...Hleb nici nu ar trebui sa pronunte cuvantul `sut` ,lui ii morocov sa suteze ...7 goluri in 3 ani....Greedy cunt!

Sir. Eko
10th July 2008, 16:03
auzi e prea agitata viata la Londra pentru Hleb ,sa imi suga ****....
chiar is curios ce vor face vedetele dupa ce vor pleca de la noi....Hleb s-ar putea sa se descurce dar Adebayor cu siguranta se va face de ras....

deja cam au plecat 5 si au venit 0 :yeah: nui nimic ca o sa joace Eboue si Diaby titulari pe benzi(desi ei nu sunt mijlocasi laterali )si o sa ne bazam pe Rosicky si v.Persie tot sezonu,pentru ca stim ca ei nu se accidenteaza ...nici vorba.O sa se ajung ca jucatori sa aibe contract pe 1 an pentru ca oricum nu mai valoreaza nimic .....cand n-ai bani vrei bani,cand ai bani vrei mai multi ....
Nui nimic avem un portar de Liga 1 ,2 fundasi care nu se inteleg nici cum,un clovn care nu face absolut nimic pe teren (dar care e favoritul lui Wenger),2 jucatori valorosi dar care in ultimi 2 ani au stat pe tusa cate 5-6 luni pe sezon,un jucator revenit dupa o accidentare groaznica ...deci clar ca nu avem nevoie de intariri inca mai putem vinde vreo 4-5 jucatori .....SIGUR luam titlu la anu :confused:

ooooooo dude lame

Andrei_23
10th July 2008, 21:28
Macar daca l-am vedea pe Walcott meci de meci...

YoNuTzz
10th July 2008, 21:53
adevarul este k pana acum arsenal a slabit...sa vedem ce va fi in continuare...

Sir. Eko
11th July 2008, 12:43
` We are delighted to be signing Samir Nasri. He is young, quick and technically an outstanding player.

He has shown great potential with his performances for Marseille and the French national team over the past two seasons and he will add great quality to our squad.` - Arsene Wenger

I'm very happy to become an Arsenal player, it means such a lot to me. This is a very important step in my life as a football player because Arsenal is a massive club.

I really hope everything will go well for me here. I will my best for Arsenal and its fans and I am honoured to be part of such a great football club.-Nasri

Andrei_23
18th July 2008, 00:03
Gilberto Silva a semnat cu Panathinaikos.

Sir. Eko
21st July 2008, 22:21
http://arsenal-mania.com/articles/3105567/Wenger-Two-maximum-one-more-definitely.html
maine jucam un amical cu ceva echipa din ungaria ,as vrea sa vad ce pot achizitiile noi ...asta daca o sa imi mearga streamu :(
si un `quote ` despre Gilberto Silva
`The Brazilian never courted controversy and never spoke out of turn. He arrived quietly, he left quietly and, in between, he was quietly efficient.
While emptier vessels made more noise, Gilberto just got the job done.`

John
21st July 2008, 23:45
http://arsenal-mania.com/articles/3105567/Wenger-Two-maximum-one-more-definitely.html
maine jucam un amical cu ceva echipa din ungaria ,as vrea sa vad ce pot achizitiile noi ...asta daca o sa imi mearga streamu :(
done.`

adica Nasri .... ca Ramsey e cam mic

Sir. Eko
22nd July 2008, 11:44
^Wenger a spus ca Ramsey va avea un rol important sezonul acesta ...asa ca ...
plus Vela (care a fost imprumutat la Osasuna sezonul trecut)... acest sezon este unul decisiv si pentru Diaby,Persie,Rosicky(ei doi trebuie sa nu se mai accidenteze...),Song si Denilson care trebuie sa demonstreze de ce sunt in stare
eu sper ca Theo va exploda anul acesta si se va ridica la inaltimea tricoului cu numarul 14!
intre timp numele de pe buzele tuturor este Wilshere ,un pusti minune care a uimit pe toata lumea in amicalul cu Barnet unde a dat creeat cele 2 goluri (goluri marcate de:Jay Simpson si Barazite)si a jucat foarte bine tot meciul.
deci sa vedem azi amicalul.....

Sir. Eko
22nd July 2008, 12:58
http://www.goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=783937 .... oricum eu as ca Fabregas sa fie capitan sezonul viitor :)

Sir. Eko
22nd July 2008, 19:30
http://www.justin.tv/footy_1 daca vrea careva sa vada meciul...
Wilshere(are 16 ani) joaca dinou titular....joaca si Ramsey si Vela ..sa vad ce pot micuti :)

Lavinia
22nd July 2008, 19:46
http://www.goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=783937 .... oricum eu as ca Fabregas sa fie capitan sezonul viitor :)

nu vreeaaaaauuuu:huhu::huhu::huhu:

John
22nd July 2008, 20:42
Szombathelyi Haladas vs. Arsenal 1-1 la pauza
LIVE pe sopcast - canal 48608

Sir. Eko
22nd July 2008, 21:29
1-1 rezultat final...meci destul de plictistor dar eh ...amical :)
m-au impresionat Coquelin ,Wilshire(va ajunge foarte mare jucator),Theo(a si marcat),Bendtner,Sagna si Clichy au jucat superb...cum fac meci de meci.
Randall nu a prins o zi buna ....iar frati Hoyte au fost destul de jalnici ... :)

Patriots
23rd July 2008, 15:16
Se pare ca Arsenal l-a pierdut si pe Toure pt. inceputul sezonului. Numai ghinioane pt. Wenger :(

http://www.goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=787793

Lavinia
23rd July 2008, 18:38
pfff...:shocked:[sau nu neaparat...]...malarie:(...doamne...incredibil:huhu:

Andrei_23
23rd July 2008, 20:33
Cu ocazia asta il mai vedem si pe Senderos la joc, care a jucat foarte bine la EURO.
Oricum, pierdere grea pentru Arsenal.

Sir. Eko
24th July 2008, 14:50
http://arsenal-mania.com/articles/3105575/Hleb-explains-decision-to-move-to-Barcelona.html :angry:

Bogdy LFC
24th July 2008, 17:14
http://arsenal-mania.com/articles/3105575/Hleb-explains-decision-to-move-to-Barcelona.html :angry:

Il inteleg perfect pe Hleb.Are 27 de ani si era ultimul tren catre un club ''mai mare'' ca Arsenal :ok:

Sir. Eko
25th July 2008, 13:24
http://arsenal-mania.com/articles/3105574/Wenger-looking-to-add-to-his-midfield.html

chiar sunt curios cineva va fi..sunt multe zvonuri,multe nume vehiculate:Gareth Barry ,Michael Johnson sau Miguel Veloso.Cel mai probabil il vom lua pe Michael Johnson.....

Sir. Eko
28th July 2008, 15:03
http://arsenal-mania.com/articles/3105586/Fabregas-I-would-consider-future-Madrid-move.html

deci si la anul vor fi plecari in masa ...in frunte cu Fabregas :help:

EDIT se pare ca doar ***** inventat de presa :D

Sir. Eko
28th July 2008, 20:31
la pauza este 7-0 pentru noi :D ,jucam impotriva Burgenland XI :)
meci frumos cu multe goluri ,fiecare faza a noastra este periculoasa :D
Au marcat:Vela de 2 ori,Bendtner de 4 ori ,Wilshire odata , pustiul acesta a facut dinou un meci foarte bun .Trebuie sa il remarc pe Traore ,care azi a jucat pe noul lui post,acela de mijlocas stanga si a facuto chiar foarte bine(evident ca si adversarul este foarte slab...) are viteza,centrari bune ,cred ca poate alerga 90 de minute fara oprire ,ajuta in spate ....e bine :D
sa vedem repriza a doua ...echipa adversa va juca cu un 11 total diferit ...la noi probabil vor intra inca cativa tineri si Walcott :D
Bendtner omul meciului ,4 goluri + pasa de gol ,goluri de atacant adevarat :ok:

Sir. Eko
28th July 2008, 21:29
s-a terminat 10-2 :D
au mai marcat :Theo Walcott odata ,Vela inca odata ,Wilshire inca odata(cum ar zice englezi :`he is fucking class` ,senzational ,sa joci asa la 16 ani pffff ,va ajunge mare de tot).Jay Simpson a avut 4 ocazii incredibile, a ratat odata cu poarta goala si de 3 ori singur cu portar :mda:
meci bun care le va da incredere .....urmeaza meciuri de pregatire cu echipe mai bune sa vedem ce facem atunci :D

Lavinia
28th July 2008, 22:37
de ce ii zic toti wilshire cand p el in cheama wilshere?

Sir. Eko
28th July 2008, 22:53
hehe ,trebuia sa ma corectezi asa in public ,sa rada lumea de mine ? :)) :P

Lavinia
28th July 2008, 23:45
nu zic numai de tine...multi ii zic asa

Sir. Eko
29th July 2008, 13:56
http://101greatgoals.magnify.net/item/XJYVX3HQ7WCSR71K
http://101greatgoals.magnify.net/item/8D1NDQM9JZ83JKPB

rezumatul meciului de ieri ,sau daca nu va merg alea:

http://goaltube.org/modules.php?name=News&file=article&sid=219

urmeaza meciul cu VfB Stuttgart (30-07-08),meci in care vom vedea la lucru si o parte din titulari :D

Sir. Eko
29th July 2008, 14:29
http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/sport/football/article1412829.ece

Amaury Bischoff un jucator total necunoscut ,care nu a jucat nici un meci intreg la Bremen in nu stiu cati ani ,probabil ca Wenger vede ceva in el....

Sir. Eko
30th July 2008, 12:29
http://arsenal-mania.com/articles/3105593/Wenger-has-high-hopes-for-Wilshire.html :ok:

skateboard
30th July 2008, 14:00
a plecat si Gilberto Silva la greci

ati pierdut toti mijlocasii, cred ca nu veti ajunge nici macar in grupele UCL

Sir. Eko
30th July 2008, 16:22
^ ce ar fi sa mergi sa faci o laba pe posteru cu C.Ronaldo
tu asta faci tot timpu,am vazut si pe topicul lu` Barca ,cred ca nu vrei sa instigi ce pur si simplu esti lovit in cap.esti genul de om pe care l-as putea bate toata ziua incontinuu si nu m-as plictisi.te rog urcate pe cea mai inalta cladire pe care o vezi prin zona si sari :ok:

Andrei_23
30th July 2008, 16:48
a plecat si Gilberto Silva la greci



...acum o saptamana...dar tu probabil te informezi din prosport...

Sir. Eko
30th July 2008, 21:06
imediat incepe meciul cu Stuttgart,foarte interesant primul 11 ,abea astept sa il vad pe Nasri cum joaca ,la fel si Denilson dar cea mai mare surpriza este fara discutie noul capitan:Almunia :confused:

Almunia - The Captain!
Sagna Gallas Djourou Clichy

Eboue Denilson Nasri Walcott

Van Persie Adebayor

Andrei_23
30th July 2008, 21:51
Almunia nu imi pare un mare caracter, sau vreun lider care sa poarte banderloa de capitan, chiar si in conditiile astea.

Sir. Eko
30th July 2008, 22:11
da stiu,oricum se pare ca a fost doar un zvon...Gallas a ramas capitan.
0-0 la pauza ,am avut multe ocazii de gol ...una chiar uriasa ratata de Walcott,V.Persie joaca superb ,Nasri se misca foarte bine,Eboue joaca pe postul de mijlcoas la inchidere :confused:.Cea mai mare ocazie a germanilor a fost ratata de Marica :D ,sut bun pe jos...din pacate in rest nu s-a prea vazut :(,Djourou e slab ...

sa vedem repriza a ll a ...

Andrei_23
30th July 2008, 22:14
Cum adica nu te uiti la Vaslui-Steaua ? :happy
Deabea astept si eu prima etapa sa vad din nou splendidul joc al tunarilor de pe teren propriu. (cel mai frumos alaturi de cel a lui Tottenham, dupa parerea mea)

Sir. Eko
30th July 2008, 22:19
auuauaua cum am putut uita de Vaslui-Steaua???? :P :D
si eu astept sa inceapa campionatul,din fericire nu mai este asa mult pana atunci :yeah:

Sir. Eko
30th July 2008, 23:08
3-1 pentru noi ,au marcat:Vela dupa o pasa exceptionala a lui Bendtner,golul doi a fost marcat de Bendtner ,iar ultimul de Wilshere dupa o cursa de 40 de metri a lui Clichy ,timp in care 3 adversari trageau pur si simplu de el,a reusit sa centreze perfect .....
Meci bun ,urmeaza Emirates Cup :D

skateboard
31st July 2008, 00:23
arsenal 4 life..o sa plangi ca un copilas cand arsenal o sa ia bataie de la Manchester..ca de altfel cum ia bataie mai mereu..deci stai la coada ma baiatule cu echipa ta de amatori !!!

Iaco
31st July 2008, 09:34
Se vede ca se apropie un nou sezon de PL, spiritele incep sa se incinga din nou...skateboard si cu arsenal4life va rog frumos sa va linistiti ca nu are rost sa va certati!...asta e un avertisment! In rest bucurativa de spectacolul oferit de echipele favorite in teren mai ales ca aveti ce sa vedeti:D:D

Sir. Eko
31st July 2008, 10:20
Amaury Bischoff noul jucator a lui Arsenal ,nu am auzit de el niciodata dar nu imi fac griji Wenger stie ce face,nici de Sagna nu auzise nimeni si a ajuns cel mai bun fundas dreapta din campionat.Baiatu asta a fost multa vreme accidentat ,sper sa treaca peste aceste probleme(avem noi destui `prone to injury`).Wenger ne-a propus un mijlocas central cu experienta sper ca nu acesta este.

Sir. Eko
31st July 2008, 11:37
http://arsenalist.com/2008/07/30/arsenal-vs-stuttgart-highlights-and-goals-pre-season-friendly/

rezumatul meciului de ieri daca vrea careva sa vada :D

in acest sfarsit de saptamana are loc `Emirates Cup` ,anul acesta au fost invitate:Juventus, Real Madrid si Hamburg,deci vor fi amicale foarte bune ....Wenger va rula probabil tot lotul .....ce pacat ca nu pot sa vad meciurile :(

Sir. Eko
1st August 2008, 10:44
http://arsenal-mania.com/articles/3105603/Wenger-One-more-player-but-it-wont-be-a-striker.html

sper ca Wenger nu ne duce iara cu zaharelu :angry: ,sigur va fi mijlocas la inchidere dar cine :confused:

Catalanul
1st August 2008, 13:53
Jucati cu Twente in turul 3 preliminar... un adversar destul de incomod insa sunt convins ca veti ajunge in grupe ;)

bafta :ok:

Iaco
1st August 2008, 13:56
Twente totusi i-a scos pe Ajax din CL anul asta...nu va fi usor...oricum bafta tunarilor...Anglia sa domine din nou CL si anul asta!

miril
1st August 2008, 15:35
Si eu urez bafta Arsenalului care in mod normal va merge mai departe.

miril
2nd August 2008, 20:24
Manjii lui Wenger nu au avut inhibitii contra "pensionarilor" de la Juve, din contra. Din pacate au fost invinsi cu 1-0...de arbitru, golul lui Trezeguet fiind dintr-un offide de doi metri.

Sir. Eko
4th August 2008, 14:31
Arsenal 1-0 Real Madrid,Adebayor-pen


deci omul de la mijloc de care zicea Wenger va fi unul dintre :Veloso(http://www.goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=804176) si Xabi Alonso (http://www.dailystar.co.uk/football/view/46232/Xabi-s-a-Gunner/).Xabi pare insa mult mai probabil decat Veloso ,baietii de pe forumul lui Liverpool il dau ca si plecat pe Xabi(cica sursa din `interior` ..din cate am inteles userul ala a stiut si faza cu Keane R.).Mie imi plac foarte mult amandoi jucatori ...si voi fi fericit cu oricare dintre ei :D ,ramane de vazut care va fi ....sau exista tot timpu posibilitatea ca Wenger sa se suceasca si sa nu mai cumpere nimic :)

Sir. Eko
5th August 2008, 14:55
http://arsenal-mania.com/articles/3105619/Wilshere-promoted-to-first-team--Traore-signs-new-contract.html

la 16 ani a fost promovat la prima echipa...doar unui singur jucator a mai dat Wenger atata incredere (Fabregas),de obicei ii ia mai usor ,ii joaca doar in cupe dar baiatul asta are cu adevarat ceva special ....Wilshere :ok:

YoNuTzz
9th August 2008, 02:26
ajax - arsenal 2-3
arsenal a revenit de la 0-2 :ok:

YoNuTzz
10th August 2008, 00:32
arsenal - sevilla 1-1
arsenal a castigat turneul de la amsterdam :ok:

Sir. Eko
13th August 2008, 14:04
nu joaca in meciul de azi: Kolo Touré, Philippe Senderos, Francesc Fabregas, Samir Nasri, Abou Diaby, Tomas Rosicky si Eduardo
deci o sa avem un mijloc de genul Walcott-Ramsey-Denilson-Eboue ,pe scurt mijlocu` nu o sa ajute deloc in atac :(....speram totusi ca o sa iasa bine ...

Catalanul
13th August 2008, 23:41
2-0 in deplasare la Twente :) au marcat pentru voi Gallas si Adebayor ... aveti calificarea in grupe asigurata :ok:

YoNuTzz
13th August 2008, 23:43
desi arsenal avea indisponibilitati, iata ca a batut cu 2-0, si sunt deja in grupe, lucru foarte normal de altfel :ok:

Sir. Eko
13th August 2008, 23:49
am avut noroc...am facut un meci foarte slab,defapt mijlocul nostru nu a existat,nu a ajutat apararea si nici atacul..
Ramsey e inca tanar ...dar prea multe pase inapoi si la adversar,Denilson la fel ,Eboue pur si simplu ma dor ochi cand il vad cum joaca,Theo meci slab dar la final pasa de gol...
aparare buna tinand cont ca nu au fost ajutati deloc de mijloc,Djourou a facut un meci foarte bun
ne trebuie neaparat un mijlocas defensiv
daca Fabregas se accidenteaza sezonu asta(doamne feri)suntem terminati....sa vedem cum va juca Nasri si daca va reveni vreodata pe teren Rosicky ....in rest creativitate 0 la noi in echipa .

ultra
14th August 2008, 12:15
Zici tu de Fabregas, dar daca nu ar fi Adebayor ? Care e singurul atacant constant.

Sir. Eko
14th August 2008, 21:12
^ar fi Bendtner sau Vela sau Theo,Eduardo...


“Will something be done ahead of the second leg? Certainly yes, but before Saturday, no.” <---- Wenger
deci noul mijlocas defensiv,cel care va face pereche cu Fabregas va aparea saptamana viitore :D

Sir. Eko
15th August 2008, 16:52
http://arsenal-mania.com/articles/3105656/Boro-close-in-on-Hoyte.html

pacat ca nu a reusit sa se impuna in echipa ,un tunar adevarat ...pacat:(:(

Sir. Eko
17th August 2008, 14:54
meci bun ieri,prima repriza buna a 2 a mai putin buna :D ,Nasri a dat gol la debut :ok: ,
avem un mijloc bun:Nasri-Fabregas-Denilson/Innler (care se pare ca va fi transferat cat de curand)-Walcott/Rosicky (daca va trece de accidentari ,slabe sanse...)
inceput bun ,sper la continuare la fel de buna :)

Sir. Eko
20th August 2008, 13:08
http://www.goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=825049

si acum o veste ce m-a facut sa uit de mahmureala :


http://www.mailonsunday.co.uk/sport/football/article-1047102/Gunners-shock-swoop-steal-United-defender-Silvestre-noses-Sunderland.html

http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/sport/football/article1580002.ece

http://www.guardian.co.uk/football/2008/aug/20/arsenal.manchesterunited

http://www.arsenalnewsreview.co.uk/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=1042&cntnt01origid=30&cntnt01returnid=42

deci e ca si facut transferu ,sincer nu imi place deloc jucatorul dar `In Arsene We Trust` ,o rezerva buna ...poate juca si central si pe stanga nu?

Sir. Eko
21st August 2008, 01:24
http://www.arsenal.com/news/news-archive/tv-online-silvestre-s-first-interview oficial :|

Andrei_23
21st August 2008, 09:11
E bun ca rezerva, sunt curios cat a costat...

adi_sampon
21st August 2008, 09:57
E bun Silvestre poate face cuplu bun cu Gallas ,doar la ca MU nu prea juca el

Andrei_23
21st August 2008, 10:31
Stai linistit ca nu-l scoate el pe Toure din echipa, nici in fata lui Senderos nu cred ca va avea prioritate.

adi_sampon
23rd August 2008, 00:23
Stiu e cu mult sub Toure dar sunt francezi si ma gandeam ca 2 francezi vor juca bine cand va fi nevoie sau ocazie pana una alta ce face amine Arsenal sa stim ce pariem ? 2 solist far aprobleme ?

adi_sampon
23rd August 2008, 20:09
ce naspa 1-0 Fulham
Poate intoarce Arsenal

YoNuTzz
23rd August 2008, 22:04
iata ca arsenal pierde surprinzator la fulham...

Sir. Eko
25th August 2008, 17:59
ce *****

Wenger incepe sa se piarda
in primul rand: NU avem mijlocas la inchidere ,JUCAM CU UN FUNDAS DREAPTA ACOLO ,pentru ca nu a vrut sa ii dea 20.000 in plus pe saptamana lui Flamini :headbang::headbang::headbang: ,da ii in stare sa dea 50 sau cat pe saptaman lui SIlvestre CARE s-a accidentat deja ,sau 120 lui Adebayor care imi pun coaiele l-a bataie nu va mai inscrie 30 + goluri pe sezon in viata lui.
Deci zice ca l-a luat pe Silvestre sa avem acoperire in spate ,dar a 2 zi il da pe Senderos si se pare ca si pe Djouru ,il da pe Senderos pe care vom lua bani numai daca la anu se inteleg echipele .....in loc sa fi luat cei 10 milioane de la Newcastle :headbang:
Toure- Gallasa nu va merge nicodata .....trebuie unul dintre cei doi si un turn de control gen Senderos ....altfel vom lua gol cam din toate fazele fixe...ei doi nu stiu da cu capu..
Denilson nu va reusi niciodata la Arsenal,nu e bun ca mijlocas defensiv iar locul lui Fabregas il va lua ....
V.Persie joaca numai pentru el ....
NAsri e nou, se zbate ,mai are timp
Song in 10 minute s-au cat a jucat ,a dat mai multe pase(bune) decat Eboue si DEnilson la un loc + cateva urcari energice in atac ,in viziunea mea ar trebui sa fie titular langa Fabregas miercuri
Theo Walcott a terminat asa bine sezonu trecut dar acum se zbate(IAR) ca o gaina fara cap :|
asa nu avem nicio sansa la titlu ...

effect
25th August 2008, 18:07
Cred ca ar trebui pusa ceva presiune pe Wenger. Degeaba ai ochi pentru tinerele talente si formezi o echipa spectaculoasa daca nu castigi trofee . Anul asta presimt ca Arsenal va dezamagi iar si nu stiu de ce am impresia ca Wenger intra in ultimul lui an la aceasta echipa

Sasuke Uchiha
26th August 2008, 15:34
ce *****

asa nu avem nicio sansa la titlu ...

sanse la titlu ??!!

obiectivul vostru pt anu asta cel mult poate fi calificarea in CL

Lordul
26th August 2008, 15:37
anu asta Arsenal se va multumi probabil cu optimile U.C.L si un loc 3 sau 4 in campionat

Andrei_23
26th August 2008, 15:39
Ba tu poluezi tot forumul ? De unde stii tu cu ce se multumeste Arsenal, il ai pe Wenger la numere favorite ?

Lordul
26th August 2008, 15:50
nu ma voi cobori sa-ti raspund dar un lucru vreau sa-ti amintesc

de la Arsenal au plecat Hleb ,Senderos ,Flamini , Lehmann si au venit Ramsey ,Nasri si un neamt de 19 ani , ori acesti jucatori mai au de tras pana se vor acomoda cu echipa ,Nasri a debutat cu gol pt Arsenal in noul sezon

Sir. Eko
31st August 2008, 12:55
3-0 ,dar nu se supara nimeni daca era 6,7,8,9 .....
16-2 raportul suturilor pe poarta,Newcastle a avut noroc cu Given care e intr-o forma incredibila ,a scos 2 suturi din vinclu...si multe altele :D
meci foarte bun facut de noi:d,posesie zdrobitoare ,faze periculoase,goluri ,ne-am revenit.
Fabregas a fost minunat ,a participat la fiecare faza de atac a noastra ...motorul echipei ca de obicei
Denilson cel mai slab jucator al nostru,dar a marcat :D
Eboue a avut un meci bun,pentru prima data de nu mai stiu cand
V.Persie si-a revenit :yeah: meci superb ,sper sa nu se fi accidentat prea grav la sutul ala....care a fost superb ,daca intra era golu campionatului
Adebayor a avut si el un meci bun desi a ratat IAR unu la unu cu portaru
Theo a ratat si el singur cu portaru :headbang:
Gallas a dat din 2 m peste =)))
Nasri e un super jucator,care Hleb ?

http://footycast.com/modules.php?name=News&file=article&sid=428 rezumatul

Sir. Eko
2nd September 2008, 02:03
ora 12(UK) ...astept Wenger ...sper ca nu ne-ai mintit iar .. :(

Sir. Eko
2nd September 2008, 13:35
evident nu a cumparat pe nimeni,din mai anu trecut se lauda ca aduce un mijlocas cu experienta si nu a adus nimic.....
o sa zica ca Rosicky si Eduardo sunt ca doi jucatori noi...ca Eboue s-a obisnuit cu noua pozitie ...apoi celebra `putere mentala a echipei` si in mai o sa pierdem titlu kla cateva puncte din cauza ca cei de pe banca nu sunt la acelas nivel cu titulari ...cacamasaceva.....

Sir. Eko
3rd September 2008, 23:33
Se pare ca in aceasta vara,in presa au aparut 105 jucatori `linked` cu Arsenal dintre care au semnat 6 ...le au astea cu presa :))
am adus:
Ramsey,
Coquelin,
Nasri,
Bischoff,
Silvestre,
Ozyakup

au plecat :
Hleb
Flamini :headbang:
Gilberto
Lehman
Hoyte J
Senderos
a revenit :
Carlos Vela :ok:

au fost promovati la prima echipa :
Jack Wilshire <--- un viitor star
Vito Mannone

Bogdy LFC
7th September 2008, 20:37
Arsenal s-a pus pe picioare bine de tot.......................pana in Februarie,Martie va fi de neoprit :ok:

Iaco
8th September 2008, 14:53
Arsenal cand da de echipele solide din campionat gen Chelsea sau Man Utd se pierde...foarte mult entuziasm si prospetime dar prea putina experienta!

Sir. Eko
8th September 2008, 15:58
Arsenal cand da de echipele solide din campionat gen Chelsea sau Man Utd se pierde...foarte mult entuziasm si prospetime dar prea putina experienta!

tu repeti acelas lucru la infinit,parca esti Cornel Dinu


hehe postul 1001 :D

Iaco
8th September 2008, 16:14
Pai da ca de fiecare data apare un post care spune ceva de genu Arsenal a facut transferuri extraordinare si domina campionatu castiga CL etc etc si de fiecare data sunt nevoit sa repet acelasi lucru!!