PDA

View Full Version : Arsenal London



Pages : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Lavinia
22nd July 2007, 15:01
si cum e mai util?au datorii diferite la echipa..mie orice fel de comparatie intre doi jucatori care fac lucruri cu totul diferite la o echipa mi se pare deplasata...si ar trebui sa vedeti cate mingii intercepteaza fabregas si apoi sa vorbiti de eficienta lui

Geografu
22nd July 2007, 15:24
Nu ii vad bine pe tunari in sezonul viitor sincer.Arata slab,au plecat multe vedete,multi jucatori sunt fara experienta dar oricum le urez succes.In afara de meciul cu Liverpool ! :evil::ok:

Luis Garcia10
22nd July 2007, 15:44
:ok: Intr-adevar..anul asta va fii anul razbunarii pe tunari :evil: :rolleyes:
Van Persie si Fabregas sunt amandoi utili..poate ca spaniolul are un plus prin prisma minutelor jucate ;)

Lavinia
22nd July 2007, 15:45
n'as fi atat d sigura:P

Luis Garcia10
22nd July 2007, 15:47
Vom vedea :rolleyes: :evil:

Lavinia
22nd July 2007, 15:48
exact...vom vedea;)

OverMind
22nd July 2007, 15:58
si cum e mai util?au datorii diferite la echipa..mie orice fel de comparatie intre doi jucatori care fac lucruri cu totul diferite la o echipa mi se pare deplasata...si ar trebui sa vedeti cate mingii intercepteaza fabregas si apoi sa vorbiti de eficienta lui

Van Persie e speranta noastra.
Fabregas in maxim doi ani pleaca de la ARsenal . ;)

Lavinia
22nd July 2007, 16:09
n'as fi asa de sigura k o sa plece...dpinde ce o sa se intample in astia 2 ani;)

Sergio_D
22nd July 2007, 16:39
Manchester United - Arsenal 1-4

Jucai cu un prieten la FIFA si ii aplicai o corectie severa. :D
Goluri marcate de Van Persie (2) si Henry (2).

Arsenal are o scoala de juniori exceptionala din care ies jucatori ce se impun cu usurinta in primul 11. Tin minte un meci din Cupa Angliei cu Chelsea, cred, in care Arsenal a aliniat o formatie formata numai din jucatori tineri. Si era cat pe aici sa si castige. Walcott deschisese scorul cu un gol superb, insa parca s-a terminat 2-1 pentru Chelsea.

ReD_Devil
22nd July 2007, 16:53
Arsenal are o scoala de juniori exceptionala din care ies jucatori ce se impun cu usurinta in primul 11. Walcott deschisese scorul cu un gol superb, insa parca s-a terminat 2-1 pentru Chelsea.

n-are nici o treaba walcott cu scoala de juniori arsenal :D

Lavinia
22nd July 2007, 16:59
nu are dar in timpu in care a fost la arsenal a crescut mult in valoare:P

ReD_Devil
22nd July 2007, 17:08
nu are dar in timpu in care a fost la arsenal a crescut mult in valoare:P

asta-i altceva :P

Lavinia
22nd July 2007, 17:14
styu k e altceva:P

milanezu
22nd July 2007, 17:26
nu are dar in timpu in care a fost la arsenal a crescut mult in valoare:P

despre ce valoare vorbesti ca nici nu prea a prins echipa.
faci niste afirmatii fara sa stii ce scrii.
:mda:
walcott este un mare fan liverpool.

Lavinia
22nd July 2007, 17:31
ba a jucat si el draga prin cupe...si tinand cont k la inceput nu prea era in stare sa marcheze iar acum deja se descurca mai bine e ceva..si putin imi pasa fanu cui e el:P

milanezu
22nd July 2007, 17:43
ba a jucat si el draga prin cupe...si tinand cont k la inceput nu prea era in stare sa marcheze iar acum deja se descurca mai bine e ceva..si putin imi pasa fanu cui e el:P

si acuma vrei sa zici ca e in stare sa marcheze?
vom vedea cand incepe campionatul.
in orice caz cand joaca cu liverpool nu l-as baga.

Lavinia
22nd July 2007, 17:44
din pacate nu esty tu antrenoru:P:P
si ptr informatia ta..si walcott a jucat in meciul in care arsenal a batut liverpoolu cu 6-3 asa k nu vad problema:P;)

Celso
22nd July 2007, 18:17
ce vorbiti voi mai copii aici:D...!?!

ce caldura afara.....

Lavinia
22nd July 2007, 18:21
noi vorbim multe nenea:P

Celso
22nd July 2007, 18:26
bravo....cei care sunteti acasa va invit sa puneti cat mai tarziu la prima etapa de pronosticuri....:D....pt a stii toate echipele, loturi etc...

v-am lasat , vbim mai incolo....bag un somn:D

Lavinia
22nd July 2007, 18:29
somn usor:kiss:

Geografu
22nd July 2007, 18:52
Astept prima etapa ca s-o vad pe Arsenal cum se misca dupa vara asta tulbure pentru ei.Apropo cu cine joaca ? :rolleyes:

Iulya
22nd July 2007, 19:02
Astept prima etapa ca s-o vad pe Arsenal cum se misca dupa vara asta tulbure pentru ei.Apropo cu cine joaca ? :rolleyes:

Arsenal v Fulham ,11 August 2007

OverMind
22nd July 2007, 23:24
Walcott este un jucator supra-evaluat , pentru ca este englez . Daca era strain , nu prindea echipa si nici nu se dadeau atatia bani pe el .
Oricat , o sa joace in Carling Cup si probabil in FA CUP . Acum depinde pe ce post o sa-l foloseasca Wenger.
Daca vrea sa-l foloseasca winger , n-are loc de Hleb,Rosicky , Eboue si Ljunberg
Daca vrea sa-l foloseasca atacant , n-are loc de VanPersie,Adebayor,Eduardo si
Bendtner.

OverMind
23rd July 2007, 13:46
Ljungberg a semnat cu West Ham :(
Ce face Wenger , chiar nu stiu . A plecat Henry,Ljunberg...cine urmeaza? Toure ? :headbang:
Acum ar trebui sa ia primul avion spre Portugalia si sa-l aduca pe Quaresma . Daca nu o face , ne va fi foarte greu :rosu:

Lavinia
23rd July 2007, 14:15
ceeeeeeeeeeeee????nuuu..favoruitu meu a plecat?:headbang::huhu:...:(:(...ce'i drept il cam inteleg dar totusi:huhu:..

Luis Garcia10
23rd July 2007, 15:59
Arsenal trage la Cupa Uefa anul asta :rolleyes: :evil:

Lavinia
23rd July 2007, 16:09
multi clarvazatori p'aci:P

Patriots
23rd July 2007, 18:27
Arsenal trage la Cupa Uefa anul asta :rolleyes: :evil:

Tin sa te contrazic.Desi au pierdut jucatori ca Henry sau Ljunberg , Arsenal ramane o forta , care peste vreo 2-3 ani , dupa ce vor capata experienta tinerii jucatori de la echipa , se va lupta din nou pentru titlu si UCL.

Luis Garcia10
23rd July 2007, 18:31
Pai eu m-am referit la sezonu` asta..nu peste 2-3 ani :evil: S-ar putea sa va sufle serios in ceafa si Spurs si Newcastle :rolleyes: :yes: :D

Lavinia
24th July 2007, 14:07
spurs...nu ne'au batut de 7000 de ani si nici acum nu or sa ne bata si in clasament tot in spatele nostru vor ramane:P

OverMind
24th July 2007, 14:41
Mai usor cu afirmatii de genul asta. Spurs au bagat bani ca lumea in transferuri , noi o lalaim cu jucatori tineri , parca e cresa la noi .
Da' vestea cea mai buna , n-am spus-o : Nu vine nimeni in locul lui Ljungberg . E PERFECT:rolleyes:

Lavinia
24th July 2007, 14:43
ce ma oftic k a plecat..era favoritu meu..chiar ma uitam ieri la nishte imagini mai vechi si ma gandeam ce'ar fi fost omu asta daca ar fi avut si el putin mai mult noroc si nu ar fi stat mai tot timpul accidentat:(

OverMind
24th July 2007, 15:51
Nu stiu , eu nu ma simt deloc bine fara Henry si Ljungberg in vestiar. Chiar daca randamentul lui era injumatatit din cauza deselor accidentari , era un om important pentru Arsenal . Acum liderii vestiarului sunt Gilberto Silva si Toure .
Si cea mai mare tampenie ca nu vine nimeni in locul lui Freddy , Quaresma era solutia perfecta . Asta e , e clara treaba ca Eboue trece aripa

Si o sa avem wingeri : Rosicky,Hleb,Eboue si Walcott
Atacanti : VanPersie,Adebayor,Silva si Bendtner.

Am incredere in Wenger si acum . Oricat mai jos de locul cinci nu ne clasam :ok:

Lavinia
24th July 2007, 16:00
fredrik era cel mai vechi jucator al lu arsenal:(si acu nu mai e

Bumbescu
24th July 2007, 16:26
s-a dus la ciocanari...ti-am spus de mult ca-i poponar, nu m-ai crezut...:P

Luis Garcia10
24th July 2007, 16:42
Slabut lotul lui Arsenal in orice caz ...la Spurs in echipa atacantii sunt: Berbatov, Keane, Defoe si Darren Bent!
Wingerii: Lennon, Malbranque, Jenas
Plus ca au doi centrali de valoare Zokora si Huddlestone!
Fundasi sunt foarte buni ..Dawson, King, Bale si Chimbonda.. :rolleyes:
Eu zic sa o lasati mai moale cu superioritatea :rolleyes: :D

Lavinia
24th July 2007, 16:50
om trai si'm vedea:Pdeja m'am cam saturat de vorba asta
:mda:bomby....

Jerry20cm
24th July 2007, 17:00
lasa, ca arsenal l-a luat pe Da Silva
o sa vedeti ce meserias e brazilianul asta.

Luis Garcia10
24th July 2007, 17:02
Nu prea cred ca o sa faca multi pureci :rolleyes:

Lavinia
24th July 2007, 17:07
nici yo nu cred da...sa vedem...pana acum nu l'am vazut jucand decat o singura data

milanezu
31st July 2007, 00:41
wow a castigat si arsenal un trofeu.
emirates cup.
macar atat ca altceva nu prea cred.

Bogdy LFC
31st July 2007, 13:16
wow a castigat si arsenal un trofeu.
emirates cup.
macar atat ca altceva nu prea cred.

Are timp echipa lor de pusti :ok:

Celso
1st August 2007, 18:33
Arsenal Transfers

Players In

Lukasz Fabianski - Legia Warsaw -Signed

Bacary Sagna - Auxerre - undisclosed

Havard Nordtveit - FK Haugesund - undisclosed

Eduardo Da Silva - Dynamo Zagreb - £7,500,000

Players Out

Mart Poom - Watford - Signed

Fabrice Muamba -Birmingham City - £4,000,000

Matthew Connolly - Colchester Utd - Loan

Arturo Lupoli - Bayer Leverkusen - Free

Thierry Henry - Barcelona - £16,000,000

Freddie Ljungberg - West Ham United - £3,000,000

Jeremie Aliadiere - Middlesbrough FC - £2,000,000

Jose Antonio Reyes - Atletico Madrid - undisclosed

Kerrea Gilbert - Southend FC - Loan

Lotul lui Arsenal pt noul sezon:

http://img254.imageshack.us/img254/457/arsenalllpp6.jpg (http://imageshack.us)
Shot at 2007-08-01

Proof AFC
11th August 2007, 20:11
Arsenal va castiga anul acesta doua titluri majore.

ixchell
12th August 2007, 22:55
Sper shi eu ca ii va veni randul la Arsenal sa mai cashtige ceva ...
oricum a incaput campionatul cu 3 pcte ... se vor descurca tunarii shi fara Henry shi Ljungberg

Sir. Eko
16th August 2007, 23:32
va salut ...sunt si eu fan al acestei echipe minunate Arsenal Londra .Sper ca anu asta sa ne batem la titlu defapt sunt sigur ca o vom face :ok: ,avem un lot f bun si f tanar orcum ramane de vazut .Sezonul a inceput bine cu 2 victorii din tot atatea meciurii....ramane de vazut pe viitor

P.S What do you think about Tottenham?
Shit!
What do you think about shit?
Tottenham

=D Go GUNNERS

Lavinia
17th August 2007, 11:08
bine'ai venit:cheer:
o mica ajustare: about tottenham & chelski:D:drak:

Scofield
18th August 2007, 14:23
au o echipa puternica ... tanara :) o sa castige campionatul !

Sir. Eko
19th August 2007, 11:03
azi 17:00 Blackburn Rovers - Arsenal...presupun ca LIVE pe Eursport 2 dar eu nu prind :headbang: ramane sa vad pe net.Sper sa obtinem inca o victorie go gunners

Lavinia
19th August 2007, 23:34
nici yo nu prind:headbang:

Bogdy LFC
20th August 2007, 11:17
Arsenal va castiga anul acesta doua titluri majore.

Sa dea DUMNEZEU dar e prea devreme sa te pripesti...Mie unul mi-ar parea rau dak optimismul te va costa din nou:(:thinkso::nah:

Sir. Eko
20th August 2007, 12:26
nici yo nu prind:headbang:

dar urmaresti pe net nu?...

din pacate meciul s-a terminat egal...pentru noi a marcat Van Persie.In acest moment suntem pe 7 cu 4 puncte si cu 2 meciuri jucate...

Lavinia
20th August 2007, 15:30
da..ma uit si yo pe unde apuc...

Sir. Eko
22nd August 2007, 20:11
urmatorul meci va fi acasa in compania lui Manchester City ....un meci greu cu o echipa in forma care are punctaj maxim pana acum...cred insa ca vom castiga. Se pare ca Adebayor este refacut complect dar nu stiu daca va juca sambata ,Eboue, Diaby si Rosicky la fel.

Bogdy LFC
22nd August 2007, 20:31
Decaderea lui City abia acum va incepe pt k tot abia acum are si primul meci cu adevarat greu al sezonului:D:ok:

Sir. Eko
25th August 2007, 19:10
o victorie p Arsenal 1-0 gol Fabregas ,un penalty ratat de van persie un meci greu dar o victorie meritata.Daca nu era gafa lui Lheman din etapa trecuta acum aveam maxim de puncte.Suntem pe drumul cel bun GO GUNNER!

Bogdy LFC
25th August 2007, 20:48
o victorie p Arsenal 1-0 gol Fabregas ,un penalty ratat de van persie un meci greu dar o victorie meritata.Daca nu era gafa lui Lheman din etapa trecuta acum aveam maxim de puncte.Suntem pe drumul cel bun GO GUNNER!

DA sa-nnebunesc,ce victorie oarecum dramatica :D

Lavinia
14th September 2007, 19:03
vad ca nu a scris nimeni p'aci so...ptr cei care nu syau (???) wenger si'a preungit contractu pana in 2011..

Celso
14th September 2007, 19:07
so....sa vezi ce meci greu aveti la Tottenham:evil:

Catalanul
14th September 2007, 19:17
mai greu o sa fie meciul de acasa in compania Seviliei :D

Lavinia
14th September 2007, 19:19
so....sa vezi ce meci greu aveti la Tottenham:evil:
iti dai seama..poate ne mai bat si ei dupa aniiiiiiii de zile:P

Bogdy LFC
14th September 2007, 19:24
vad ca nu a scris nimeni p'aci so...ptr cei care nu syau (???) wenger si'a preungit contractu pana in 2011..

Pai cum naiba ma cand da omu de bani :happy Dak Henry stia,NU se mai ducea la Barcelona,dar cred totusi k el a zis k mai usor ia CL cu Barca decat cu Arsenal...fara suparare :ok:

Lavinia
14th September 2007, 19:25
treaba lui c a zis..acu ce'i facut facut ramane...asta e;)

ducus
15th September 2007, 20:45
Adversara Stelei in grupele CL a invins pe "White Hart Lane" pe Tottenham cu scorul de 3-1.Formatia folosita de managerul Arsene Wenger a fost urmatoarea: Almunia - Sagna, Toure, Gilberto Silva, Clichy - Hleb ('90 Song Billong), Cesc Fabregas, Diaby ('56 Rosicky), Flamini - Adebayor, Van Persie ('85 Denilson).

Bogdy LFC
15th September 2007, 23:06
E exceptional ce se intampla cu Arsenal.Eu credeam k echipa asta era moarta dupa plecarea lui Henry.Jos palaria in fata lor :o:

Lavinia
15th September 2007, 23:31
eh..era o vorba...c nu te omoara te face mai puternic;)

Sir. Eko
22nd September 2007, 19:09
5-0 :> Go Gunners

milanezu
22nd September 2007, 19:23
arsenal este cea mai in forma echipa din europa.
joaca un fotbal senzational.
si are echipa foarte tanara.
ce s-a descatusat adebayor.

Bogdy LFC
22nd September 2007, 19:32
Cum spuneam si in cellalat topic - toata lumea se incurca,inclusiv arsenal. :ok:

Mad_max
22nd September 2007, 19:32
excelent fotbalul prestat de arsenal in ultimul timp.....sper sa o tina tot asa si sa castige campionatul.....e a 2-a echipa favorita a mea........GO GUNNERS!!!

Sir. Eko
22nd September 2007, 19:35
dar arsenal nu asa des ...

Lordul
22nd September 2007, 19:38
Arsenal are sanse la titlu ..a inceput bine si in L.C bvo Arsenal nu ma asteptam la asa de bine dupa plecarea lui Henry

Celso
22nd September 2007, 19:54
totusi sa nu fiti cu nasul pe sus....a fost Derby....sa vedem in meciurile importante:rolleyes:

Sir. Eko
22nd September 2007, 19:57
nu am nasul pe sus ....astept si eu meciurile importante

Bogdy LFC
22nd September 2007, 20:01
dar arsenal nu asa des ...

Bai frate incepi si tu k Proof AFC sezonul trecut cu optimismul cand tot asa Arsenal era super-puternica,NU era nici jumatea sezonului si pana la urma optimismul v-a costat si ati ramas cu buza umflata si fara niciun trofeu,fara suparare acum.Asa eram si eu inainte insa cu timpu am priceput k e abia start de sezon si Arsenal k si toate echipele poate pierde pana la final - cacalau de meciuri sau poate face egal.Mi se pare incredibil optimismul tau,fara nicio suparare.Nici macar NU ati jucat vreun meci cu o echipa puternica din PL sau din Europa:nah:NU esti clar vazator:(

(Scuze pt iesirile astea si ti-am spus aici in public pt k pe mess nu erai niciodata cand am vrut sa-ti spun chestiile astea)

Sunt suparat pe tine:no:

Sir. Eko
22nd September 2007, 20:10
nu am zis ca vom termina neinvinsi ,cum am mai facuto :P ,sunt optimist am inceput sezonul perfect ....si anu trecut am inceput ff prost pe langa sezonul acesta,iar proof e o fire mai visatoare :D ,nu am jucat cu o echipa de top ..o vom face (si le vom rupe capu :P :)) )pana cand vom incepe sa pierdem lasama pls sa fiu fericit...in primul rand Arsenal nu are ca obiectiv campionatul (de la anul va fi) sezonul acesta e inca pentru formarea unei echipe,eu cred insa ca avem o echipa ff buna si vom face un sezon mai bun ca anul trecut .

P.S o da am jucat cu o echipa ...hmm da ,Sevilla (prima prin clasamentele fifa ,cica cea mai in forma)si am maturat cu ea ..

Celso
22nd September 2007, 22:01
Arsene Wenger a inceput partida cu Derby in urmatoarea formula: Almunia, Sagna, Toure, Senderos, Clichy, Walcott, Fabregas, Flamini, Diaby, Eduardo, Adebayo- Subs: Fabianski, Diarra, Van Persie, Denilson, Song Billong.

"Tunarii" au deschis scorul dupa doar 10 minute, gratie unui sut fenomenal de la 25 de metri reusit de francezul Diaby. Dupa un sfert de ora, Fabregas s-a distrat cu apararea oaspetilor, i-a pasat lui Adebayor, care a dus scorul la 2-0.

Adebayor l-a invins pentru a doua oara pe Bywater in minutul 50 dintr-o lovitura de pedeapsa obtinuta de catre Eduardo, iar Cesc Fabregas si-a trecut si el numele pe lista marcatorilor cu 20 de minute inainte de final, tabela fiind inchisa de catre acelasi Adebayor, cu zece minute inainte de final.

Dupa aceasta victorie, Arsenal conduce in clasamentul din Premiership, in timp ce Derby County, care pana acum a disputat doua meciuri tari, cu Liverpool si Arsenal, a incasat 11 goluri din cele doua meciuri.

Arsenal este echipa momentului in Anglia....mult peste Manchester,Chelsea si Liverpool ca joc!:)

RajaF
23rd September 2007, 01:45
Abia astept meciul cu Steaua :D

YoNuTzz
23rd September 2007, 01:49
chiar sunt impresionat de Arsenal...joaca incantator, si le urez succes in continuare...

apropo, sper sa-i dea sub 4 goluri Stelei :D

RajaF
23rd September 2007, 01:55
Cand Wenger zicea anul trecut ca echipa o sa fie mult mai buna anul asta, i s-a ras in nas... acuma nu mai aud pe nimeni razand... si Henry o sa se uite de pe banca Barcelonei ce echipa a lasat...

Bogdy LFC
23rd September 2007, 11:15
Cand Wenger zicea anul trecut ca echipa o sa fie mult mai buna anul asta, i s-a ras in nas... acuma nu mai aud pe nimeni razand... si Henry o sa se uite de pe banca Barcelonei ce echipa a lasat...

Chestia este ca Henry cam demult a vrut la Barca,cred k chiar si inainte sa jucati finala CL impotriva lor :ok:

Lavinia
23rd September 2007, 11:22
dupa cum joaca nu cred k mai vrea:P

ReD_Devil
24th September 2007, 15:20
arsenal a inceput f bine...echipa tanrara....jucatorii parca sunt mai dezinhibati odata cu plecarea lui henry...dar...cred ca lipsa de experienta se va vedea spre final:ok: :drak:

Proof AFC
24th September 2007, 17:45
Arsenal are succes,un viitor stralucitor.Odata cu succesul vor aparea din senin acei fani numiti "gloryhunters" care vor sustine clubul cat timp va avea rezultate bune,dar ei nu stiu nici macar in ce an sa fondat "mult iubitul club".

Bogdy LFC
24th September 2007, 18:03
Fabregas: "Henry ne intimida"

Mijlocasul spaniol a declarat ca Arsenal n-a jucat asa de bine sezoanele trecute ca acum din cauza internationalului francez. "Henry ne intimida. Este un super-jucator, dar nu-i usor sa joci alaturi de el. Eram inhibati de el si dependenti de pretentiile lui in teren. Plecarea lui la Barcelona le-a permis altor jucatori sa se elibereze si sa-si poata pune mai bine in valoare calitatile", a spus adversarul Stelei in Liga Campionilor.



Declaratie curajoasa a lui Cesc,vazand k in momentul de fata el este cel mai bun jucator al echipei :D

Proof AFC
24th September 2007, 18:04
Meciul Arsenal - Newcastle este cel mai echilibrat din aceasta mansa a CC iar Sport.ro va difuza meciul "cormoranilor" cu Reading,voi fi din nou nevoit sa apelez la streaming.Sa mai intamplat acest lucru in sezonul acesta cand televiziunile engleze au difuzat Liverpool-Everton care sa terminat 0-0 in detrimentul derby-ului londonez Sp*rs-Arsenal 1-3 a fost meciul in care Adebayor a inscris acel gol extraordinar fiind deja un candidat serios pentru "Goal the season".

Asa cred ca va arata primul 11 in meciul de maine impotriva celor de la Newcastle.
-----------Fabianski-----------
Hoyte-Song-Senderos(c)-Traore
Walcott-Denilson-Diarra-Diaby
------Bendtner--Eduardo------

Come On You Gunners!!!

Bogdy LFC
24th September 2007, 18:06
Meciul Arsenal - Newcastle este cel mai echilibrat din aceasta mansa a CC iar Sport.ro va difuza meciul "cormoranilor" cu Reading,voi fi din nou nevoit sa apelez la streaming.Sa mai intamplat acest lucru in sezonul acesta cand televiziunile engleze au difuzat Liverpool-Everton care sa terminat 0-0 in detrimentul derby-ului londonez Sp*rs-Arsenal 1-3 a fost meciul in care Adebayor a inscris acel gol extraordinar fiind deja un candidat serios pentru "Goal the season".

Asa cred ca va arata primul 11 in meciul de maine impotriva celor de la Newcastle.
-----------Fabianski-----------
Hoyte-Song-Senderos(c)-Traore
Walcott-Denilson-Diarra-Diaby
------Bendtner--Eduardo------

Come On You Gunners!!!

Misto meci!:D Va mai obositi si voi putin inainte de derby-ul cu West Ham :evil:

Proof AFC
24th September 2007, 18:25
Fabregas: "Henry ne intimida"

Mijlocasul spaniol a declarat ca Arsenal n-a jucat asa de bine sezoanele trecute ca acum din cauza internationalului francez. "Henry ne intimida. Este un super-jucator, dar nu-i usor sa joci alaturi de el. Eram inhibati de el si dependenti de pretentiile lui in teren. Plecarea lui la Barcelona le-a permis altor jucatori sa se elibereze si sa-si poata pune mai bine in valoare calitatile", a spus adversarul Stelei in Liga Campionilor.



Declaratie curajoasa a lui Cesc,vazand k in momentul de fata el este cel mai bun jucator al echipei :D Am citit si eu stirea Duminica in "The Tmes".M-am gandit la ce e mai rau cand Henry a plecat.Cuvintele din ultimul sau interviu pentru ATVO vorbesc de la sine.Mi sa rupt sufletul sa il vad plecand.
Oricum... ironic, se pare ca plecarea lui a adus un beneficiu intregului lot.Dar nu inteleg aceasta declaratie a lui Fabregas,aceasta nefiind o scuza pentru sezoanle mai putin reusite din ultimii ani.Cesc nu ar fi trebuit sa zica lucruri negative despre un fost "tunar" si in special despre unul din cei mai mari jucatori din istoria clubului.Oameni au tendinta de a-si pierde respectul fata de Thierry Henry.Ce a declarat Freddie la despartire de Arsenal m-a durut.

YoNuTzz
24th September 2007, 18:31
cred k fabregas are dreptate in legatura cu faptul k acesti pusti erau intimidati :ok:

Sir. Eko
24th September 2007, 19:14
-----------Fabianski-----------
Hoyte-Song-Senderos(c)-Traore
Walcott-Denilson-Diarra-Diaby
------Bendtner--Eduardo------

da ...cum eram deja obisnuiti ,din sezoanele anterioare,in meciurile din cupa vor juca pustii.Sper sa joace bine, si sa isi depaseasca performanta de anul trecut atat in Cupa Angliei cat si in Cupa Ligi Angliei ..so go GUNNERS

Lavinia
24th September 2007, 19:37
Am citit si eu stirea Duminica in "The Tmes".M-am gandit la ce e mai rau cand Henry a plecat.Cuvintele din ultimul sau interviu pentru ATVO vorbesc de la sine.Mi sa rupt sufletul sa il vad plecand.
Oricum... ironic, se pare ca plecarea lui a adus un beneficiu intregului lot.Dar nu inteleg aceasta declaratie a lui Fabregas,aceasta nefiind o scuza pentru sezoanle mai putin reusite din ultimii ani.Cesc nu ar fi trebuit sa zica lucruri negative despre un fost "tunar" si in special despre unul din cei mai mari jucatori din istoria clubului.Oameni au tendinta de a-si pierde respectul fata de Thierry Henry.Ce a declarat Freddie la despartire de Arsenal m-a durut.

mie nu mi se pare k ar fi zis ceva intocmai rau despre henry...si pe mine m'a cam deranjat ce a zis fredrik si partea si mai proasta e k, cam avea dreptate

Proof AFC
24th September 2007, 20:13
mie nu mi se pare k ar fi zis ceva intocmai rau despre henry...si pe mine m'a cam deranjat ce a zis fredrik si partea si mai proasta e k, cam avea dreptateNu mi se pare normal ca cineva sa faca asemenea declaratii despre clubul care la facut mare,despre clubul cu care a petrecut atatea momente frumoase.

Lavinia
24th September 2007, 20:17
ti'am zis..si pe mine m'a deranjat..dar din pacate km avea dreptate:(
oricum...dupa capitolu cashley hole nu ma mai impresioneaza nimic;)

YoNuTzz
26th September 2007, 00:17
arsenal - newcastle 2-0 :ok:

Bogdy LFC
26th September 2007, 11:27
A avut Arsenal aseara meci greu cu Toon?

Proof AFC
26th September 2007, 16:29
ARSENAL - Newcaslte 2-0 (Bendtner 83',Denilson 89')

A fost un meci frumos din cate am auzit la radio seara trecuta,Arsenal a
atacat pe tot parcursul jocului si golurile trebuiau sa vina.Newcastle l-au pus de cateva ori la incercare pe Fabianski dar polonezul a aratat o incredibila indemanare si siguranta.Stiu ca sezonul abia a inceput dar Newcastle este pe pozitia a 5-a si au jucat cu cea mai buna echipa(Martins,Faye,Ameobi,Taylor,Milner,Given,Smi th,Rozehnal),avem capacitatea de a invinge echipe puternice cu cei mai tineri si neexperimentati jucatori.Bendtner a inscris primul gol dupa o pasa excelenta din partea lui Traore de pe partea stanga.Denilson a inscris al doilea gol insa nu inainte de interventia excelenta a lui Senderos care a scos o minge de pe linie dupa ce Martins la driblat pe Lukasz.Sa revin la golul extraorinar inscris de Denilson(acest gol fiind primul pentru Arsenal) a fost o racheta trimisa de tanarul brazilian in vinclul din dreapta al portii dupa doua fente ale lui Diaby in careu.Sunt fericit pentru Denilson ca a inscris primul sau gol pentru club...si in ce stil minunat.Come On Arsenal!

Sir. Eko
29th September 2007, 19:20
inca o victorie...gol Van persie

Bogdy LFC
29th September 2007, 19:26
inca o victorie...gol Van persie

Era de asteptat.Arsenal in mare forma si West Ham in criza :D:ok:

YoNuTzz
29th September 2007, 19:31
arsenal chiar merge ceas
1-0 la west ham
bv :ok:

din pacate urmeaza Steaua la rand...

georg40
3rd October 2007, 19:45
FC Arsenal isi va schimba probabil curand proprietarul.
Miliardarul rus Alisha Usmanov, care detine 14,6 din actiunile clubului vrea sa-si mareasca partea la 23 la suta. Intr-un termen nu prea indepartat, Usmanov doreste sa ajunga la o cota-parte de 54 la suta ceea ce de facto ar insemna ca el este noul proprietar. In prezent principalul actionar al lui Arsenal cu 24 la suta este Danny Fiszman.

Sir. Eko
7th October 2007, 15:59
inca o victorie ...3-2 pt noi au marcat Van Persie 7` si 81` Senderos 14` ....la 2-0 a fost un gol anulat gresit ,marcase Diaby.

Bogdy LFC
7th October 2007, 17:25
inca o victorie ...3-2 pt noi au marcat Van Persie 7` si 81` Senderos 14` ....la 2-0 a fost un gol anulat gresit ,marcase Diaby.

NU am vazut meciul si nici nu stiu dak bag mana in foc sa spun k v-ati cam chinuit :-"

Andrei_23
7th October 2007, 20:55
arsenal si-a facut singura meciul greu... totusi golul 3 era de asteptat , presiunea era tot mai mare

Bogdy LFC
7th October 2007, 21:06
totusi golul 3 era de asteptat , presiunea era tot mai mare

Asta asa e! :)

Sir. Eko
20th October 2007, 19:02
2-0 au marcat K.Toure si Rosicky ,prima repriza slaba.in a 2a mai ales dupa ce au iesit Eboue(cel mai slab om de pe teren ,o groaza de pase proste..nimic nu ia iesit :( ) , Eduardo (si el a jucat prost) si au intrat Rosicky si Walcott am jucat ff bine adeversari au iesit din jumatatea lor doar prin degajari la disperare.Mi-a placut cum au jucat :Clichy,Fabregas,Hleb,Rosicky,Walcott(atat cat au jucat)Adebayor a ratat dinou fff mult si se pare ca mai are de lucrat la finalizare destul de mult.Go GUNNERS

Sir. Eko
21st October 2007, 14:03
http://goaltube.org/modules.php?name=Video_Stream&page=watch&id=1055
rezumatul...

Proof AFC
24th October 2007, 15:58
Arsenal este cea mai in forma echipa din lume la ora actuala.

Bogdy LFC
24th October 2007, 18:09
Arsenal este cea mai in forma echipa din lume la ora actuala.

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/teams/a/arsenal/7059581.stm

;)

Sir. Eko
24th October 2007, 18:20
suntem in forma dar orcum meci greu cu Liverpool

Lavinia
24th October 2007, 19:47
exact...da sa speram k o sa castigam...orium cesc ii :no1 :D:dance::cheer:

Bogdy LFC
24th October 2007, 19:52
Van Persie o sa joace impotriva noastra?

Lavinia
24th October 2007, 20:31
nush...sa vedem dak o sa se recupereze...

Bogdy LFC
24th October 2007, 20:37
nush...sa vedem dak o sa se recupereze...

Ce ciudat...very ciudat! stiam initial k recuperarea lui se facea dupa 3 luni:P

Lavinia
24th October 2007, 20:56
iata ce scrie pe site...informatiile sunt insa d pe 18..
Robin van Persie

Robin van Persie has suffered a knee injury while away with Holland. Early indications show the striker faces a lengthy spell on the sidelines. "It is a big blow. Robin is a striker, a supportive striker and important on set-pieces as well," said Arsène Wenger. "I hope he will be back soon and we’ll do the maximum to get him back."

Geografu
2nd November 2007, 14:46
Atacantul togolez Emmanuel Adebayor a dezvăluit, în cotidianul The Sun, că în vara trecută a fost contactat de Manchester United, însă în cele din urmă a preferat să-și prelungească acordul cu Arsenal Londra.
"Vara trecută am fost contactat de United. Și mi-am spus «OK, este una din cele mai mari echipe din lume, de ce nu?». Era foarte flatant. Acest lucru mi-a dat încredere în mine, pentru că dacă o echipă precum Manchester United se interesează de tine, atunci înseamnă că trebuie să fii bun", a declarat Adebayor.
"Am avut o discuție bună cu Arsene Wenger. El m-a asigurat că voi juca și noi am rezolvat totul. Am semnat din nou pentru patru ani și sunt foarte fericit. Arsenal este un club mare și noi avem o echipă fantastică. Este un club de familie, toți sunt ca frații aici", a spus internaționalul togolez.
Arsenal este adversara Stelei în grupa H a Ligii Campionilor. Steaua și Arsenal s-au întâlnit deja, în etapa a III-a a grupei H, la București, unde englezii s-au impus cu scorul de 1-0. Meciul retur se va disputa în ultima etapă a fazei grupelor, la Londra, în data de 12 decembrie.

A facut bine domnul Emanuel sau nu ? :)

ReD_Devil
2nd November 2007, 16:52
a facut foarte bine domnul emanuel...pt ca in locul lui a ajuns TEVEZ :D:drak: deci...MULTUMIM PT ALEGERE DOMNU' EMANUEL :kiss:

Andrei_23
2nd November 2007, 17:28
din cate am observat eu adebayor joaca de 2 ori mai bine ca tevez...

Iaco
2nd November 2007, 18:00
ce joaca baschet ca fotbal sigur nu :D:D

Sir. Eko
2nd November 2007, 18:57
ce joaca baschet ca fotbal sigur nu :D:D

da man la fel ca si C.Ronaldo care joaca ff mult teatru face si el ce poate ;)

Andrei_23
2nd November 2007, 23:25
pai esti frustrat ca joaca mai bine de aia ai dat raspunsu' ala

Iaco
3rd November 2007, 01:45
daca crezi ca ma frustreaza pe mine un jucator de fotbal te inseli sau o echipa...dar vad ca acest cuvant este foarte uzitat pe forumurile de sport...vedeti ce inseamna intai si dupa aia spuneti de un om ca este frustrat:happy:happy:happy:happy:happy

ReD_Devil
3rd November 2007, 08:55
din cate am observat eu adebayor joaca de 2 ori mai bine ca tevez...

mda...:sleep:era vb de fotbal

Andrei_23
3rd November 2007, 19:24
atunci zi tu care-i cuvantu' potrivit in loc de "frustrat"

RajaF
10th November 2007, 16:22
mda...:sleep:era vb de fotbal

Adebayor are 6 goluri in toate competitiile Tevez are 5... ce ziceai de fotbal?

Iaco
10th November 2007, 17:57
da tevez care a schimbat echipa si stilul de joc in vara si a jucat si pana in finala in copa america...adebayor e de vreo 2 ani la arsenal...rooney cate goluri are daca e sa vb de goluri??:P:P...in rest sa auzim numai de bine

Lavinia
10th November 2007, 19:35
faptu k a jucat pana in finala in copa america nu mi se pare un criteriu de comparatie cu adebayor care e totusi din togo deci....

Iaco
10th November 2007, 22:35
faptu k a jucat pana in finala in copa america nu mi se pare un criteriu de comparatie cu adebayor care e totusi din togo deci....

eu vb de nivelul pregatirii fizice cu care a venit tevez de la copa america care s-a terminat cu cateva zile de inceputul premier league...tevez nu facuse antrenamente prea multe cu noii coechipieri cand a inceput campionatul...si cred ca dupa ce joci finala de copa america nu esti chir fresh din punct de vedere fizic...de aia era relevanta aceasta mentiune :D:D...adebayor nush daca a facut prea mult efort in vacanta:)

Lordul
10th November 2007, 22:42
da da Adebayor e mai solid ca Tevez

Iaco
11th November 2007, 04:59
in meciu cu manchester cadea ca pluta jos...pe tevez nu-l dai asa jos...si macar lupta pentru balon...:P

Lavinia
11th November 2007, 12:25
da da Adebayor e mai solid ca Tevez

mai inalt...k nici tevez nu'i intocmai gazela..e bn facut doar k'i pitic

ReD_Devil
12th November 2007, 19:31
reading - arsenal ....meci de 1x :great::rolleyes:

Bogdy LFC
12th November 2007, 20:52
reading - arsenal ....meci de 1x :great::rolleyes:

Reading 0-2 Arsenal sau in cel mai rau caz pt tunari ....Reading 1-2 Arsenal. Iar iti dai cu dorinta decat cu parerea. :headbang:

Bogdy LFC
12th November 2007, 22:52
Golul lui Arsenal a picat cum nu se poate mai prost pt Reading :headbang: Exact in ultimul minut al primei reprize.Le mai dau tunarii dupa pauza :rolleyes:

Hard
13th November 2007, 00:40
44' [0 - 1] M. Flamini

52' [0 - 2] E.S. Adebayor

78' [0 - 3] A. Hleb

80' C. Fabregas

85' B. Gunnarsson

88' [1 - 3] N. Shorey

Sir. Eko
13th November 2007, 09:59
Hleb a facut ce a vrut cu adversari(asa cum ne-am obisunit sezonul acesta)dar NU TRAGE LA POARTA, pur si simplu nu inteleg de ce :(

ReD_Devil
13th November 2007, 16:05
Reading 0-2 Arsenal sau in cel mai rau caz pt tunari ....Reading 1-2 Arsenal. Iar iti dai cu dorinta decat cu parerea. :headbang:

pai pronosticul meu era mai mult dorinta:D era evident ...stai linistit ca nu-s asa subiectiv ca tine;) la capitolul asta jos palaria :ok:
dar asa cum ai spus ...nu a fost o parere ci dorinta...cand ai dreptate, dc sa nu recunoastem ?!?!:D (ar trebui sa faci la fel :ok:)

Bogdy LFC
13th November 2007, 16:41
pai pronosticul meu era mai mult dorinta:D era evident ...stai linistit ca nu-s asa subiectiv ca tine;) la capitolul asta jos palaria :ok: :rosu:
dar asa cum ai spus ...nu a fost o parere ci dorinta...cand ai dreptate, dc sa nu recunoastem ?!?!:D (ar trebui sa faci la fel :ok:)

3-1.Da! Totusi poate k ai dreptate dar pronosticul NU mi-a iesit :D

Sir. Eko
20th November 2007, 18:38
se pare ca Van Persie va fi refacut pana la urmatorul meci(pe 24) o veste foarte buna

Sir. Eko
24th November 2007, 13:12
se pare ca Helb va lipsi 3 saptamani....Flamini e acidentat si el :| ,tinand cont ca Fabregas e suspendat vom avea un mijloc schimbat pentru meciul de azi..

Bogdy LFC
24th November 2007, 16:37
se pare ca Helb va lipsi 3 saptamani....Flamini e acidentat si el :| ,tinand cont ca Fabregas e suspendat vom avea un mijloc schimbat pentru meciul de azi..

Mda,putin probabil sa va incurcati :P

SweetMan
24th November 2007, 18:55
Arsenal 2 - 0 Wigan Athletic

Sir. Eko
24th November 2007, 22:36
da meci destul de greu ,Wigan s-a aparat cu toti oameni...am reusit sa castigam cu goluri inscrise pe final(asa cum ne-am cam obisnuit).Bendther si Eduardo au intrat si au schimbat jocul..`Micul Mozart` a fost cred cel mai bun om de pe teren .Pacat de accidentarea ,destul de serioasa din cate am vazut,a lui Theo :(

Lavinia
25th November 2007, 13:32
sper sa nu fie chiar atat de serioasa...se accidenteaza km mult astia:(

Lordul
25th November 2007, 13:39
oricum Walcott e tanar si are tot viitorul inainte , arsenal pare a se-ndrepta spre titlu in acest an

Bogdy LFC
25th November 2007, 14:37
oricum Walcott e tanar si are tot viitorul inainte , arsenal pare a se-ndrepta spre titlu in acest an

Ce le dai din tine bai Lordule!...inseamna k Chelsea si LIVERPOOL trebuie sa-si ia gandul de acum de la locurile 3,4 :happy:happy:rosu:

YoNuTzz
2nd December 2007, 02:59
Aston Villa 1 - 2 Arsenal
nu am mai avut net, dar am urmarit evolutia echipelor...
bv arsenal...merge ceas in campionat :ok:

Lavinia
2nd December 2007, 09:30
mda:Dsa speram k va fi asa pana la final:D:D:D

Bogdy LFC
3rd December 2007, 16:09
PAUZA DE DOUA SAPTAMANI PENTRU FABREGAS

Mijlocasul spaniol Cesc Fabregas, "regizorul" din linia mediana a lui Arsenal, va lipsi de pe gazon în urmatoarele doua saptamâni, ca urmare a accidentarii la tendon din timpul meciului din Liga Campionilor cu FC Sevilla.

Ca urmare, Fabregas va absenta de la meciurile "tunarilor" cu Aston Villa, Newcastle si Middlesbrough din Premier League. "Este pentru prima oara în viata mea când am simtiti dureri la tendon si nu vreau sa risc", a spus tânarul international spaniol. Pentru partidele cu Adston Villa si Newcastle este indisponibil si Robin van Persie, înca nerefacut în totalitate dupa problemele de la genunchi.

Lavinia
3rd December 2007, 16:46
uofff...ubi meu:cry::cry::cry:
nashpa ... da important e s fie bine;)

Bogdy LFC
5th December 2007, 23:42
Ma mir k v-ati mai gandit si voi tunarilor sa va impiedicati! :D

Iaco
6th December 2007, 09:02
hihi...si din 6 s-au facut 4...:))

Sir. Eko
6th December 2007, 14:22
hihi...si din 6 s-au facut 4...:))

asa va fi tot sezonu..cand noi vom pierde un punct (odata la 2 luni)voi o sa faceti pe voi de fericire si o sa va faceti sperante..trist :(

Andrei_23
6th December 2007, 20:13
ce te face sa crezi asta ? liverpool joaca din ce in ce mai bine , la fel si manchester

Lavinia
6th December 2007, 22:55
asa si???

SweetMan
6th December 2007, 23:07
si chelsea ia campionatu

Bogdy LFC
6th December 2007, 23:10
si chelsea ia campionatu

:happy Ce interventie in discutii :happy

Pt asta trebuie sa scoata cel putin un egal pe Emirates peste 10 zile :)

SweetMan
6th December 2007, 23:23
de parca nu o sa scoatem :D

MagicTouch
7th December 2007, 00:14
de parca nu o sa scoatem :D

Not this side of X-mas ;)

Lavinia
7th December 2007, 17:03
si chelsea ia campionatu

esty si u vreun tata omidu' si nu stiam yo??:groggy:

SweetMan
8th December 2007, 00:26
da, sunt tactu omidu

Sir. Eko
8th December 2007, 09:23
da, sunt tactu omidu

asta ar trebui sa fie de ras ? ...te rog ia-ti prostiile de genu si dute cu ele pe topicul lui chelsea...nu mai posta aiurea aici

SweetMan
8th December 2007, 14:36
ce'ai ma ? :happy
eu am zis ca chelsea castiga campionatu si ala imi spune ...

Celso
8th December 2007, 16:10
hai terminati cu discutiile astea;)

vedem la sfarsit cine si cum castiga...

Lavinia
9th December 2007, 15:52
ce'ai ma ? :happy
eu am zis ca chelsea castiga campionatu si ala imi spune ...

1. sunt fata
2. intrebarea mea mi s pare mai mult decat justificata tinand cont k ai venit p'aci sa faci previziunii...

Sir. Eko
9th December 2007, 17:36
parca nu am vrut sa castigam azi,jucam cu 2 mijlocasi defensivi dintre care unu, Gilberto nu are valoare de primul 11 ...Eboue mi s-a parut cel mai slab om a lui Arsenal in acest meci(cel mai slab de la inceputul campionatului de altfel)Theo a juca mult mai bine si a facut mult mai multe chiar daca a avut mult mai putin timp ca el si ... .Rosicky a juca bine a si inscris ,prea tarziu din pacate.Pe Eduardo nu il inteleg ..joaca bine din postura de rezerva dar cand joaca de la inceput e slab....asta este mergem mai departe

Bogdy LFC
9th December 2007, 17:50
parca nu am vrut sa castigam azi,jucam cu 2 mijlocasi defensivi dintre care unu, Gilberto nu are valoare de primul 11 ...Eboue mi s-a parut cel mai slab om a lui Arsenal in acest meci(cel mai slab de la inceputul campionatului de altfel)Theo a juca mult mai bine si a facut mult mai multe chiar daca a avut mult mai putin timp ca el si ... .Rosicky a juca bine a si inscris ,prea tarziu din pacate.Pe Eduardo nu il inteleg ..joaca bine din postura de rezerva dar cand joaca de la inceput e slab....asta este mergem mai departe

Ma bucur k in sfarsit accepti si tu si infrangerea. :ok::)

Iaco
9th December 2007, 18:45
Da ma uns pe suflet infrangerea asta...:P...s-au vazut absentele din primu 11 la arsenal...si oricum la middlesborough se castiga greu...oricum etapa viitoare suntem pe primu loc:D:D

YoNuTzz
9th December 2007, 19:01
Middlesbrough 2 : 1 Arsenal - prima infrangere a tunarilor din acest sezon in Premier League...
se pare k etapa asta a fost buna ptr man utd si chelsea, tinand cont k a pierdut si liverpool...

Bogdy LFC
9th December 2007, 20:03
Da ma uns pe suflet infrangerea asta...:P...s-au vazut absentele din primu 11 la arsenal...si oricum la middlesborough se castiga greu...oricum etapa viitoare suntem pe primu loc:D:D

Pai asa e....la cat bulan are manu la LIVERPOOL si in general - NU m-ar mira :headbang::headbang::headbang:

OT: Trebuia odata si odata sa vina infrangerea si pt Arsenal.Dak NU astazi,oricum venea :mask

Sir. Eko
9th December 2007, 20:04
Da ma uns pe suflet infrangerea asta...:P...s-au vazut absentele din primu 11 la arsenal...si oricum la middlesborough se castiga greu...oricum etapa viitoare suntem pe primu loc:D:D

`oricum` se pare ca majoritatea accidentatilor vor reveni pana la meciul cu Chelsea

Bogdy LFC
9th December 2007, 20:06
`oricum` se pare ca majoritatea accidentatilor vor reveni pana la meciul cu Chelsea

Oricum ar fi fost,Arsenalul pleaca avand prima sansa deoarece joaca pe teren propriu :D

SweetMan
9th December 2007, 23:07
daca jucam la fel de prost ca etapa asta ne rup /hello

Sir. Eko
22nd December 2007, 12:21
urmeaza meciul cu Tottenham.Probabil noi vom juca cu urmatorul 11:


---------Almunia-------

Sagna-Toure-Gallas-Clichy

Hleb-Flamini-Fabregas-Rosicky

Ade-V.Persie

Asta daca Wenger nu va miza pe favoritul lui ,Eboue ...daca va iesi Flamini va fi tot 4-4-2 iar daca va iesi V.Persie va fi un 4-5-1 dar cu Hleb mai infata.

Ei nu au mai castiga la noi din 93 cred si nu au mai casitgat in ultimi 10 ani decat odata....Din cate stiu au ceva probleme din cauza accidentarilor.Mi se pare insa incredibile afirmatiile suporterilor lor.Desi ei lupta la mijlocul campionatului si nu indraznesc sa viseze la locul 4 au comparat jucatorii lor cu cei de la Arsenal ....si ce lea iesi ... 11 -1 in opinia lor, jucatori lor sunt `World Class` iar tunari doar `average` (majoritatea nu ar intra in primul 11 la ei )doar Fabregas este cu f putin mai bun.....
2-0 (Persie si Fabregas).....GO GUNNERS

Iaco
22nd December 2007, 15:44
La pauza rezultatul este unul echitabil tinand cont de evolutia meciului...arsenal joaca binisor...da pana acum nu m-au convins ca merita victoria...daca o tin tot asha maine suntem pe primu loc:D:D

Iaco
22nd December 2007, 16:12
Ce iko spart berbatov!!!!!!!!!!!!!!

Iaco
22nd December 2007, 16:23
Ce io spart wenger de data asta...si ce balau keane!

Iaco
22nd December 2007, 16:40
Tottenham a pierdut pe mana ei...asta e...oricum e echipa mai buna decat locul pe care se afla momentan...e echipa de locurile 5-6

Bogdy LFC
22nd December 2007, 16:50
Sunt fericit pt Arsenal! Bv pustilor!! /OLE/ Le-ati aratat din nou ''Spursilor'' cine e seful :ok:

YoNuTzz
22nd December 2007, 18:49
arsenal - tottenham 2-1...ink o victorie ptr tunari intr-un derby londonez :ok:

miril
22nd December 2007, 19:09
Tottenham a jucat foarte bine pentru o echipa cu 9 (noua) titulari accidentati. Pacat ca Robbie Keane, scos din ritm de o suspendare nedreapta pe trei etape, a ratat ceea nu prea rateaza, un penalty. Meci frumos, mai ales in repriza a doua. Ce meci a facut Jamie O'Hara, 21 de ani, la al doilea meci in liga.

Sir. Eko
22nd December 2007, 21:05
Tottenham a jucat binisor...e trist insa pentru fani lor ..care viseaza an dupa an la un egal,sau cei optimisti ,la o victorie cu noi ....
Nu am facut cel mai bun meci din acest sezonu,e bine ca am luat si asa cele 3puncte...Cred ca Almunia a demonstrat in acest meci ca merita sa fie titular.Nu inteleg de ce nu a jucat Van Persie , nu a fost nici macar pe banca ..cred ca este vorba de o accidentare(parca e din sticla omu asta).Eboue nu mia placut dinou ,pasele lui mi se par f neglijente ...se vede ca nu este postul lui ...avem multi mijlocasi (plus ca revine Vela) cred ca la vara se va lua de mana cu Gilberto si Lehman si va pleca.
Adebayor creste in valoare de la meci la meci ...dar la fel si Bendthner ,nu mai este mult timp pana cand Bendthner il va scoate din echipa pe togolez ....poate ca nu sezonu acesta.Dupa evolutia de azi merita danezul o titularizare in campionat,este foarte calm si foarte sigur pe el + fenomenal la jocul aerian.
Sper sa se pastreze traditia din ultimile sezoane ,cine a fost pe primul loc de Craciun a castigat titlu :D
Urmeaza un meci dificil cu Portsmouth ......

miril
23rd December 2007, 10:10
S-ar putea ca lucrurile sa se schimbe peste vreo doi-trei ani. Avem o echipa foarte tanara si talentata de mare perspectiva in...perspectiva. Lennon, Bale, O'Hara, Taraabt, Dervite si noul transferat, marea speranta galeza, alaturi de Bale, Chris Gunter, toti intre 17 si 21 de ani. Spre deosebire de alta data avem si un antrenor foarte bun, iar despre bani... Si mai este ceva, Tottenham va fi o echipa cu jucatori predominent britanici, ceea ce este foarte bine, avand in vedere ce doresc Blatter si Platini in viitorul apropiat. Despre Arsenal, ca sa fiu si on topic, imi place foarte mult cum joaca, imi place si filozofia lui Wenger, unul din marii antrenori ai lumii, si asta in ciuda fatului ca sunt "dusmanii nostrii de moarte". Respect, Arsenal! Come on you Spurs!

YoNuTzz
26th December 2007, 23:49
Portsmouth 0 - 0 Arsenal

Sir. Eko
26th December 2007, 23:52
0-0 :|
Deci.....ce meci simpatic ....Adebayor a incercat sa bata un record de offsaiduri si pase date ca naiba intr-un meci.Se ofera cineva sa ii spuna ca nu ii Henry?Sau macar sa se opreasca din cursele alea de pe aripa pentru ca nu nici macar nu se apropie de ce facea Henry acolo...Ade ar mai trebui sa afle ca e ATACANT si intr-un sistem 4-5-1 nu faci asa ceva,mai ales cand mijlocasi nu is chiar la nivelu maxim.
Eboue ....cand ii aud numele ...singurul lucru care il tine in primul 11 e faptul ca e un jucator f apreciat de Wenger.Dar joaca ca **** ca mijlocas(face partea defensiva bine)dar cand e vorba sa mearga sus ,paseaza incredibil de prost ...90% din fazele in care intra in careu le strica fie prin suturi incredibile de prost fie pur si simplu fuge afara cu ea.
4-5-1 ??????cand Eboue e meci de meci cel mai slab om de pe teren iar Bendtner e pe val si abea asteapta o titularizare .....
Rosicky cel mai bun om al nostru putea inscrie spre final
Daca contiunam sa jucam asa prost ...sau daca pastram sistemul 4-5-1 o putem felicita pe Manchester United ...

Dogville
27th December 2007, 11:49
..nu stiu de unde atita inversunare dupa meciul de aseara...iar ii dati lectii lu' Wenger ca nu stie sa-si aseze jucatorii in teren?...toata lumea stie ca The Pompey e foarte greu de invins acasa,mai ales in meciurile cu echipele grele ale campionatuluiu...PS....Miril,nu-mi vine sa cred...de un secol nu ne-am mai combatut...de pe vremea romanticului forum GSP....

Iaco
27th December 2007, 12:06
..nu stiu de unde atita inversunare dupa meciul de aseara...iar ii dati lectii lu' Wenger ca nu stie sa-si aseze jucatorii in teren?...toata lumea stie ca The Pompey e foarte greu de invins acasa,mai ales in meciurile cu echipele grele ale campionatuluiu...PS....Miril,nu-mi vine sa cred...de un secol nu ne-am mai combatut...de pe vremea romanticului forum GSP....

Corect pompey este o nuca tare a campionatului...si noi(man Utd) am facut un egal chinuit la ei acasa diferenta e minima...da sa vedem stiti ce se spune despre cine e pe primu loc dupa boxing day:D:D:P

Sir. Eko
27th December 2007, 16:57
..nu stiu de unde atita inversunare dupa meciul de aseara...iar ii dati lectii lu' Wenger ca nu stie sa-si aseze jucatorii in teren?...toata lumea stie ca The Pompey e foarte greu de invins acasa,mai ales in meciurile cu echipele grele ale campionatuluiu...PS....Miril,nu-mi vine sa cred...de un secol nu ne-am mai combatut...de pe vremea romanticului forum GSP....

nu ii dau nici o lectie ..........incredere totala in el,dar e o greseala mare cand joci 4-5-1 (care desi a fost eficient...nu e sist obisunit)si tu poti juca 4-4-2 si in felul acesta scoti un jucator total nefolositor si introduci un atacant de valoare care e si in forma mare .E ca si cum ai merge pe bicicleta cu roti ajutatoare desi tu stii sa mergi fara :P :D

Dogville
29th December 2007, 19:38
...k....1-0 Everton ..minutul 19......Yakubu ....la mai multe......

Lordul
29th December 2007, 19:41
Go Go ! Eveton! Yakubu!

georg40
29th December 2007, 19:45
Arsenal i-a dat azi dezlegarea portarului Jens Lehmann care se va transfera imediat la Borussia Dortmund, (daca este adevarat ceea ce comunica unele agentii de presa).

Lordul
29th December 2007, 19:59
pai Arsenal ramane fidela de a nu prelungi cu mai mult de 1 an contractele la jucatorii care au depasit varsta de 30 de ani

YoNuTzz
29th December 2007, 20:38
acum e insa 1-2...a dat 2 goluri eduardo...

Lordul
29th December 2007, 20:50
da si Arsenal va incheia probabil anul 2007 pe primul loc !

YoNuTzz
29th December 2007, 21:25
rez final: everton - arsenal 1-4...nu ma asteptam...

Bogdy LFC
29th December 2007, 21:27
rez final: everton - arsenal 1-4...nu ma asteptam...

Eu totusi DA,dupa ce-a egalat Arsenal :P Totusi tot ei sunt cei mai in forma din EPL la ora actuala :ok:

Lordul
29th December 2007, 21:52
felicitari celor de la Arsenal care incheie anul 2007 pe primul loc in Premier League !

Andrei_23
29th December 2007, 22:27
stati linistiti ca tot manchester castiga campionatu'......(chiar daca nu vreau asta :)). In retur Arsenal vor avea meci si pe Old Traford si pe Stamford Bridge

Bogdy LFC
29th December 2007, 22:39
In retur Arsenal vor avea meci si pe Old Traford si pe Stamford Bridge

Asa si ce daca? Sezonul trecut si-au dovedit valoare pe stadioanele mentionate de tine.Asa va fi si sezonul asta :ok:

Dogville
30th December 2007, 01:11
..imi pare bine ca Arsene Wenger este un copil ascultator si a renuntat la acel falimentar 4-5-1.,asa cum i se sugerase politicos in acest topic....inca o data forumistii nostri au dat dovada ca sunt mai buni decit ai lor......

Celso
30th December 2007, 10:00
asta se stia ;)....

Sir. Eko
30th December 2007, 13:23
..imi pare bine ca Arsene Wenger este un copil ascultator si a renuntat la acel falimentar 4-5-1.,asa cum i se sugerase politicos in acest topic....inca o data forumistii nostri au dat dovada ca sunt mai buni decit ai lor......

nush cat de politicos am fost...4-5-1 nu joci impotriva echipelor de mij clasamentului,nu joci in ultimile minute cand tu tre sa dai gol!.Meci frumos ...nu a jucat Eboue...Adebayor a fost odihnit(avea nevoie).Ma ingrijoreaza jocul slab a lui Fabregas :( trebe lasat pe banca 1 meci..Rosicky ff bun ,am fost surprins ca nu a fost titular tinand cont ca meciul trecut a fost cel mai bun om al nostru.Bendtner ma asteptam sa joace foarte bine..a fost mediocru ,o pasa de gol dar a fost elminat ....
Meci foarte bun facut de Eduardo ,are un calm incredibil in fata porti si o finalizare de exceptie,si inca nu e la 100%....v.Persie va trebui sa lupte mult pt un loc in primul 11,iar la cat de des se accidenteaza....
http://goaltube.org/modules.php?name=News&file=article&sid=421 ..rezumatul
Terminam primi 2007 :) ..avem forta necesara sa terminam primi campionatul...vedem insa ce se va intampla...LA multi ani si an nou fericit pt toti forumistii :D !!

kain
8th January 2008, 22:44
Atacantul lui Arsenal, Robin van Persie, ar putea reveni pe gazon in meciul pe care tunarii il vor disputa in semifinalele Cupei Ligii, impotriva rivalilor din nordul Londrei, Tottenham.

O alta revenire in lotul lui Arsene Wenger este tanarul atacant Theo Walcott, dupa ce in victoria din Cupa Angliei cu Burnley a absentat din cauza unei probleme la umar. Totusi, Arsenal se confrunta si cu ceva probleme de lot inaintea acestei partide.

Kolo Toure, Emmanuel Eboue si Alex Song sunt convocati pentru Cupa Africii pe Natiuni, unde se afla si mijlocasul lui Tottenham, Didier Zakora, coechipierul lui Constant Djakpa la nationala Coastei de Fildes.

Gruparea antrenata de Juande Ramos nu ii va putea folosi nici pe Chris Gunter, Younes Kaboul, Darren Bent, Gareth Bale, Benoit Assou-Ekotto, Anthony Gardner si Tom Huddlestone, ultimul suspendat.

Andrei_23
9th January 2008, 22:56
mama ce slab joaca arsenal , diferenta o fac jucatorii ,wenger chiar o exagerat de data asta cu copii lui

kain
9th January 2008, 22:57
La pauza, Arsenal 0-1 Tottenham, gol marcat de Jermaine Jenas :P

Astept o schimbare in tactica tunarilor, sunt dominati de Berbatov & co.

kain
9th January 2008, 23:57
Rezultat final, Arsenal 1-1 Tottenham, goluri marcate de Jenas si Walcott :P

Finalista va fi decisa in returul de pe White Hart-Lane :ok:

tchibos
10th January 2008, 00:04
diferenta mare intre tunarii seniori si cei juniori... primii joaca excelent in prima repriza dar pe final se pierd si fac multe greseli personale, cei din urma nu fac mai nimic la inceput dar pe final sunt niste zmei.. oricum ultimile 15 minute din meci au fost fantastice, insa era sa o ia Arsenal .. au avut noroc data asta

miril
10th January 2008, 12:25
insa era sa o ia Arsenal .. au avut noroc data asta


...si de data aceasta. Ma refer la meciurile cu Tottenham.

Bogdy LFC
10th January 2008, 14:17
...SI de data aceasta. Ma refer la meciurile cu Tottenham.

E drept ca SI in returul din campionat dar in rest,ARSENAL a fost echipa nr 1 in derby-uri :ok: Oricum in retur se vor califica tunarii daca vor folosi prima echipa :evil

ReD_Devil
11th January 2008, 08:43
ARSENAL a fost echipa nr 1 in derby-uri :ok:

:groggy: cum ai calculat-o ?:rosu: :angry: ca mie-mi da altfel ...

Liverpool 0 - 1 Manchester United
Arsenal 1 - 0 Chelsea
Arsenal 2 - 2 Manchester United
Liverpool 1 - 1 Arsenal
Manchester United 2 - 0 Chelsea
Liverpool 1 - 1 Chelsea

Manchester - 7 pct !!!
Arsenal - 5 pct
Liverpool - 2 pct
Chelsea - 1 pct
stii tu ceva si nu stim noi ?!?! :confused:

Iaco
11th January 2008, 09:21
:groggy: cum ai calculat-o ?:rosu: :angry: ca mie-mi da altfel ...

Liverpool 0 - 1 Manchester United
Arsenal 1 - 0 Chelsea
Arsenal 2 - 2 Manchester United
Liverpool 1 - 1 Arsenal
Manchester United 2 - 0 Chelsea
Liverpool 1 - 1 Chelsea

Manchester - 7 pct !!!
Arsenal - 5 pct
Liverpool - 2 pct
Chelsea - 1 pct
stii tu ceva si nu stim noi ?!?! :confused:

Hihi...in sfarsit...eu de mult nu ma mai stresez...da e bine ca s-a gasit altcineva:D:D

Bogdy LFC
11th January 2008, 13:17
:groggy: cum ai calculat-o ?:rosu: :angry: ca m

Ma referam la intalnirile dintre Arsenal si Spurs.Dar tu ai mintea prea ''ca o sfecla'' sa-ti dai seama :rosu: Mai ai si tupeul sa-mi sari in cap! :angry:

Iaco
11th January 2008, 13:19
Ma referam la intalnirile dintre Arsenal si Spurs.Dar tu ai mintea prea ''ca o sfecla'' sa-ti dai seama :rosu: Mai ai si tupeul sa-mi sari in cap! :angry:

Bogdy de ce jignesti baiatu el nu te-a jignit pe tine...te rog explica-ne sintagma "ai mintea <<ca o sfecla>>"...sunt si eu curios?!:)

Bogdy LFC
11th January 2008, 13:22
Bogdy de ce jignesti baiatu el nu te-a jignit pe tine...te rog explica-ne sintagma "ai mintea <<ca o sfecla>>"...sunt si eu curios?!:)

Hai ca incepeti sa ma enervati :angry:Din buna vointa (ma) provoaca la violenta! Stia f bine la ce ma refer si dupa aceea voia sa-mbolnaveasca topicul cu rezultatele ''voastre'' din derby-uri din sezonul asta :angry::rosu:

Iaco
11th January 2008, 13:23
Hai ca incepeti sa ma enervati :angry:Din buna vointa (ma) provoaca la violenta! Stia f bine la ce ma refer si dupa aceea voia sa-mbolnaveasca topicul cu rezultatele ''voastre'' din derby-uri din sezonul asta :angry::rosu:

Da nu te enerva bogdy ca esti inca tanar nu vrem sa ai o cadere de tensiune...dupa aia cum ne mai distram noi pe forumul onlinesport:D:D:groggy:...si stim ca si tie iti place sa comunici cu noi pe forum:P:P...fara noi viata ta ar fi mult mai anosta:D

Bogdy LFC
11th January 2008, 13:37
Da nu te enerva bogdy ca esti inca tanar nu vrem sa ai o cadere de tensiune...dupa aia cum ne mai distram noi pe forumul onlinesport:D:D:groggy:...si stim ca si tie iti place sa comunici cu noi pe forum:P:P...fara noi viata ta ar fi mult mai anosta:D

La finele lunii voi pleca la munca in Croatia si automat voi demisiona din functia de mod :( (cu mentiunea k voi reveni la loc in ea cand ma intorc in tara :evil:) :ok:

OT: Preconizez o victorie cu 2-0 a tunarilor in acest weekend :cool:

Lavinia
11th January 2008, 14:00
...si de data aceasta. Ma refer la meciurile cu Tottenham.

da..asa ziceam si yo...de vreo 8 ani au tot avut noroc:confused:

Iaco
11th January 2008, 15:04
La finele lunii voi pleca la munca in Croatia si automat voi demisiona din functia de mod :( (cu mentiunea k voi reveni la loc in ea cand ma intorc in tara :evil:) :ok:

OT: Preconizez o victorie cu 2-0 a tunarilor in acest weekend :cool:

Poate imi incredintezi mie postul tau...iar in timpul cat vei fi plecat voi desfinta threadul Liverpool si voi bana pe viata toti sustinatorii acestei echipe:D:D:P

P.s Este o gluma...nu da cu paru':P

miril
11th January 2008, 15:07
da..asa ziceam si yo...de vreo 8 ani au tot avut noroc:confused:

Cine nu vrea sa inteleaga isi inchipuie ca m-am referit la altceva decat la ultimele doua partide desfasurate in preajma sarbatorilor de Craciun. Desi cele doua cluburi nu se inghit, prin traditie, mie imi place Arsenalul lui Wenger, de aici si respectul meu dincolo de rivialitate.

YoNuTzz
12th January 2008, 19:21
astazi : Arsenal 1 - 1 Birmingham C.

surprinzator rezultat...nu ma asteptam k tunarii sa se incurce pe propriul teren de o echipa precum birmingham...

Bogdy LFC
12th January 2008, 19:41
astazi : Arsenal 1 - 1 Birmingham C.

surprinzator rezultat...nu ma asteptam k tunarii sa se incurce pe propriul teren de o echipa precum birmingham...

Eo m-asteptam pt k B'gham sunt un gunoi de echipa ordinara.Au stat in aparare in meciul de azi cu 11 jucatori :angry::rosu::headbang:

Lavinia
12th January 2008, 22:10
nici yo nu pot sa zic k m'am mirat prea tare....asta e:huhu:

Sir. Eko
12th January 2008, 22:36
1-1...mai mult ca sigur ca Mu ne vor egala la puncte...
Am pierdut punctele pe mana noastra..meciul trebuia castigat in prima repriza.
Theo.....se complica tot timpul,inteleg ca e tanar si ii place sa dribleze dar dupa cum il vad mi se pare ca nu a auzit nici odata de o chestie numita PASA.Titularizarea lui a fost o mare greseala ...mai ales in fata lui Rosicky.Cel mai slab jucator al meciului..nota maxima pentru el...2.
Cine imi poate spune unde a disparut Fabregas,si cine e jucatorul care se da drept el?Foarte slab :(
In rest echipa a jucat destul de bine....Eduardo desi nu a dat gol mi-a placut...s-a implicat destul de mult in jocul echipei...se integreaza in echipa incetul cu incetul.
In sfarsit a facut Senderos un joc bun ...o surpriza placuta.

Lavinia
12th January 2008, 22:37
nici yo nu'nteleg ce'i cu cesc:(...sper sa isi revina:cheer:

Lover
13th January 2008, 20:08
am vazut repriza a 2-a si eu... ( ultimele 35 de minute de fapt ).
au jucat slabut... walcott, sagna... nimic. cred ca diaby trebuia sa joace de la inceput, nu sa-l bage prin min 75.

Seahawk
13th January 2008, 20:16
nici yo nu'nteleg ce'i cu cesc:(...sper sa isi revina:cheer:

A petrecut mult sarbatorile astea... Inca nu si-a revenit :D si uite asa profita Man Utd:(

Sir. Eko
13th January 2008, 20:23
am vazut repriza a 2-a si eu... ( ultimele 35 de minute de fapt ).
au jucat slabut... walcott, sagna... nimic. cred ca diaby trebuia sa joace de la inceput, nu sa-l bage prin min 75.

Sagna a fost mediu..nu a putut colabora cu Theo(el a jucat ff prost).diaby =))) ....diaby e praf...

Lavinia
13th January 2008, 20:25
da..asa e...a petrecut km mult...yo'i tot ziceam k "hai acasa, cesc...hai acasa"...da el nu si nu...k hai si colo hai si colo...o cutreierat orasu d sus in jos:cry:...daca nu ma asculta uite ce se'ntampla:happy

acu lasand gluma...sper sa isi revina in cudrand sau pe cuvand k ma duc in londra si'l iau la bataie:groggy:


diaby a facut cateva meciuri bune sezonu trecut da in ultimele meciuri in care l'am vazut eu nu a facut cine stie ce

Andrei_23
13th January 2008, 20:34
fabrebas e un inganfat , joaca cum are chef
diaby chiar imi place cum joaca :ok:

Sir. Eko
14th January 2008, 14:37
da..asa e...a petrecut km mult...yo'i tot ziceam k "hai acasa, cesc...hai acasa"...da el nu si nu...k hai si colo hai si colo...o cutreierat orasu d sus in jos:cry:...daca nu ma asculta uite ce se'ntampla:happy

acu lasand gluma...sper sa isi revina in cudrand sau pe cuvand k ma duc in londra si'l iau la bataie:groggy:


diaby a facut cateva meciuri bune sezonu trecut da in ultimele meciuri in care l'am vazut eu nu a facut cine stie ce

you`r funny :P ...de la accidentarea aceea a avut numai un meci bun

Lavinia
14th January 2008, 15:36
fabrebas e un inganfat , joaca cum are chef
diaby chiar imi place cum joaca :ok:

numa' ce'am citit primele 2 nume d la echipe favorite si mi'am dat seama k ma doare la 14 m in spate d parerea ta...

Andrei_23
14th January 2008, 15:40
:rosu: taci ma , cred ca tu habar "nai" sa scri

banok5
19th January 2008, 19:58
Fulham-Arsenal goal video (http://www.videoplayer.hu/videos/play/124556)

YoNuTzz
20th January 2008, 02:50
3-0 ptr arsenal in meciul cu fulham...

Sir. Eko
23rd January 2008, 15:59
TRAGIC!
nu conteaza ca a fost cupa,nu conteaza ca nu a fost prima echipa 5-1, e chiar TRAGIC.
orcum am descoperit ca fani lui Tottenham sunt chiar patetici..inainte de meci am intrat pe ceva forum de-al lor si se plangeau de faptul ca Wenger avea de gand sa introduca jucatori din primul 11 =))..in sloboz de frustrati.Parca la un anumit nivel ii inteleg ,11 ani de suferinta,in fiecare sezonu se aduc jucatori noi ,tinere talente(chiar si antrenori noi) si atunci isi fixeaza obiectivul `loc de CL` iar dupa primele etape nu mai indraznesc sa viseze nici macar la locul 6:(...... viseaza totushi ca la anu va fi mai bine....
Dupa parerea mea am pierdut meciul pt ca majoritatea jucatorilor au dezamagit, chiar daca sunt pusti ,chiar daca sunt rezerve ei trebuie sa demonstreze ca sunt pregatiti sa intre in primul 11 in caz de nevoie.
Diaby-dragii comentatori nu a fost cel mai bun jucator de la Arsenal,a fost praf..paseaza doar cand se blocheaza cand nu se mai poate da in specatcol,suteaza foarte mult si incredibil de prost.Iar partea defensiva 0 ,au defilat baietii lui Ramos...
Traore -a jucat destul de bine in faza defensiva dar in faza ofensiva nu a facut nimic ,o evolutie foarte slaba din partea lui ,cum insa ne-a obisunit in ultima perioada
Hoyte -a jucat bine in tur..a cum a fost si el foarte slab,cel putin el are ceva scuze , in primul rand nu e postul lui + nu a mai jucat cu Gallas in centru pana acum...
Gilberto (mijlocasul stanga ,cum zice Balint la un moment dat :|)-au trecut ani si peste el....ii place sa stea in atac dar sa fuga in aparare foarte putin,parca nici nu a fost in teren .
Walcott-s-a zbatut putin dar a jucat si el foarte prost ...spre ca nu va ramane la stadiul de speranta toata viata..
Bendtner-a avut cateva executi bune dar a fost cearta aia acolo...din cate am inteles a fost intre el si Adebayor nu Gallas :-??
Adevarul este ca cei de la Tottenham au jucat bine ,noi am fost la fel ca si comentariul de la acest meci DE TOT *****U
`Rooney cel mai in forma atacant din Anglia`=))) mda

Andrei_23
23rd January 2008, 19:39
Diaby-dragii comentatori nu a fost cel mai bun jucator de la Arsenal,a fost praf..paseaza doar cand se blocheaza cand nu se mai poate da in specatcol,suteaza foarte mult si incredibil de prost.


daca si Diaby suteaza prost...

Sir. Eko
23rd January 2008, 20:42
nici bine nu suteaza:D .....are un talent enorm ii adevarat dar e un egoist foarte mare,si nu ai cum sa zici ca a jucat bine ieri a fost pur si simplu PRAF

Lavinia
23rd January 2008, 21:06
dupa atatia ani...5-1...:huhu:

milanezu
23rd January 2008, 21:12
si cand te gandesti ca adebayor a vrut sa-l bata pe obositu ala de bentdner.
bine ca a intervenit gallas.
in primul meci arsenal a avut bulan ca spurs au ratat cam mult.
in retur nu au mai gresit.

miril
23rd January 2008, 21:16
Au avut bulan si in meciul de campionat, terminat cu 2-1 pentru ei. Ramos l-a citit pe Wenger, in final. Sper ca Arsenal sa-si revina. Imi place stilul lui Wenger.

Sir. Eko
24th January 2008, 16:26
ce sa isi revina???? era destul de clar ca va fi foarte greu cu echipa aia ....sincer daca jucam cu cea mai buna echipa VA BATEM CATE 11 ANI LA RAND.Terminati cu meciul asta....pentru noi e mai important campionatul unde avem sanse sa castigam ..poate daca va concentrati intrati si voi in top 6 :)>-

P.S `obosita` ii mata,te pot asigura in privinta asta

YoNuTzz
30th January 2008, 18:40
arsenal - newcastle 3-0 in cupa, si acum tot 3-0 in campionat :ok:

Sir. Eko
2nd February 2008, 16:51
3-1 :> Eduardo ,Adebayor 2 (GIVE HIM THE BALL, AND HE WILL SCORE! )
Am dominat tot meciul....in repriza a 2 nu au avut un sut pe poarta...am ratat mult ,scorul putea lua proportii.....golul lor a venit dupa o mare greseala a lui Clichy (prima lui greseala mare din tot sezonul spre ca si ultima)...
Acuma ca au bagat eurosport2 o sa ma uit la tottenham-mu si poate :D....

YoNuTzz
2nd February 2008, 17:49
importanta victorie :ok:

ducus
15th February 2008, 13:58
Fabregas ar putea semna un nou contract cu Arsenal
Fotbalistul spaniol Cesc Fabregas ar putea semna un nou acord în valoare de 33 de milioane de lire sterline (44,5 milioane de euro) cu gruparea Arsenal Londra, cu care are contract până în 2014, informează The Sun.

Potrivit sursei citate, tehnicianul Arsene Wenger vrea ca Fabregas să își prelungească până în 2016 contractul.

Dacă va semna noul contract, fotbalistul în vârstă de 20 de ani va avea salariul săptămânal mărit de la 67.000 de euro la 107.000 euro.
"Am contract până în 2014 cu Arsenal dar am discutat cu conducerea clubului, care vrea o renegociere", a declarat Cesc Fabregas.
http://www.mediafax.ro/sport/fabregas-ar-putea-semna-un-nou-contract-cu-arsenal.html?1689;2389715

Sir. Eko
15th February 2008, 16:50
10 accidentati pentru meciul de sambata cu Manchester....

banok5
16th February 2008, 17:45
Manchester United-Arsenal streams here (http://www.takeforum.com/banok5/viewtopic.php?t=16&mforum=banok5)

Sir. Eko
16th February 2008, 17:47
e transmis pe sport.ro...multumesc orcum

ducus
21st February 2008, 19:17
ÎNCĂ UN PUȘTI LA ARSENAL
Arsenal va transfera al treilea junior de la FC Barcelona în ultimii cinci ani
Internaționalul spaniol Under 16, Ignasi Miquel Pons, se va transfera la Arsenal în luna octombrie, când va împlini vârsta de 16 ani, și va fi al treilea junior de la Barcelona care ajunge la echipa de pe Fly Emirates în ultimii cinci ani, după Fabregas și Fran Merida, informează Daily Mirror.

Fundașul central de 15 ani este unul dintre cele mai mari speranțe ale fotbalului spaniol. După patru ani petrecuți la grupele de juniori ale formației blaugrana, Ignasi Miquel Pons s-a transferat la UD Cornella. Pons a fost la un trial al echipei londoneze și va semna cu Arsenal pe 28 octombrie, când împlinește 16 ani.

Arsenal a mai transferat în ultimii ani doi juniori ai echipei catalane, pe Francesc Fabregas, care a devenit cel mai tânăr marcator din istoria tunarilor, și pe Fran Merida, jucător aflat în prezent sub formă de împrumut până la sfârșitul sezonului la Real Sociedad.
http://gsp.ro/stire/arsenal-va-transfera-al-treilea-junior-de-la-fc-barcelona-in-ultimii-cinci-ani-54407.html

Matu
23rd February 2008, 15:34
sincer daca jucam cu cea mai buna echipa VA BATEM CATE 11 ANI LA RAND.Terminati cu meciul asta....pentru noi e mai important campionatul unde avem sanse sa castigam ..poate daca va concentrati intrati si voi in top 6 :)>-




:)) Doar 11 ani ma ? Nu vezi ca va domina birmingham in 10 oameni....ce campionat sa luati voi?Daca prindeti Champions League considerati-va norocosi.