PDA

View Full Version : Arsenal London



Pages : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RajaF
24th February 2006, 18:04
Cand am vazut prima oara arsenal-manchester a fost la 12 ani atunci mi-a placut arsenal si cred ca de la acel meci tin cu arsenal.
acum am nai imbatranit putin am mai cerceta si m-am convins ca arsenal e cea mai buna echipa din anglia.
16 ANI happy:D ?

Primul meci pe care l-am vazut eu cu Arsenal a fost finala FA Cup in 2001. Au pierdut cu 2-1 in fata lui Liverpool (si de atunci si sentimentele mele nu chiar frumoase fata de cormorani). La sfarsitul meciului aproape ca plangeam. Cred ca a fost unul din cele mai frumoase jocuri pe care le-am vazut vreodata. Si de atunci rosu si alb am suflet si voi avea pana la moarte.

Iulian Lazialu
24th February 2006, 18:34
Da intradevar ce meci:rolleyes:
Da gata cu trecutul tre sa ne pregatim pt Arsenal-Real o sa-i rupem:evil: :evil:

calipeta
25th February 2006, 01:54
dap...au jucat bine cei de la Arsenal pe Bernabeu insa sa fiti sigur k va fi un cu totul alt meci pe Highbury!! :drak:
__________
hala madrid!

Nixx
25th February 2006, 02:05
De ce sa fie alt meci? Ca parca tot cu real joaca :evil:

RajaF
25th February 2006, 12:45
sa fiti sigur k va fi un cu totul alt meci pe Highbury!!

Pai sunt sigur ca o sa fie alt meci. Ca de data asta Casillias nu o sa mai aiba atata noroc si o sa facem scor cu Real!! :drak:

mariomax
25th February 2006, 21:10
In Premier Arsenal continua suferinta. Managerii englezi ii citesc repede pe tinereii lui Arsenal. Caro era sigur ca-i "rupe" si nu s-a mai deranjat...a muscat-o.:happy

Triphat
25th February 2006, 21:12
Exact ce am zis ieri, Arsenal nu e buna in deplasare...

Catalanul
25th February 2006, 22:22
exista si cateva exceptii :D de exemplu meciul de la Madrid :P

RajaF
26th February 2006, 00:25
Da, nasol moment ce sa zic. Pe 6 in clasament... of.

Triphat
26th February 2006, 14:00
exista si cateva exceptii :D de exemplu meciul de la Madrid :P

In Anglia cam rau stau in deplasare... in Europa e o alta echipa.

Rebellz
30th March 2006, 11:03
1. - Arsenal 2 - 0 Newcastle United
2. - Chelsea 1 - 0 Arsenal
3. - Arsenal 4 - 1 Fulham
5. - Middlesbrough 2 - 1 Arsenal
6. - Arsenal 2 - 0 Everton
7. - West Ham 0 - 0 Arsenal
8. - Arsenal 1 - 0 Birmingham City
9. - West Bromwich Albion 2 - 1 Arsenal
10. - Arsenal 1 - 0 Manchester City
11. - Tottenham Hotspur 1 - 1 Arsenal
12. - Arsenal 3 - 1 Sunderland
13. - Wigan 2 - 3 Arsenal
14. - Arsenal 3 - 0 Blackburn Rovers


numa in deplasare a cam luat bataie :(

RajaF
5th April 2006, 23:51
Vine meciul cu spurcatii. Eu zic ca facem 2-1 goluri Henry, Reyes si Saha.
Acum e o chestie dureroasa. Castigam meciul, Chelsea e ca si campioana. Pierdem meciul... nu stiu ce sa zic.
Oricum ma bucur ca toti fanii chelsea o sa poarte rosu-alb in ziua meciului :D

In orice caz, suntem in semifinalele CL pentru prima oara /OLE/

Cneazul
6th April 2006, 09:37
arsenal triseaza fotbalul . rusine arsenal . rusine . cum este posibil ca o echipa sa nu aiba niciun jucator autohton in primii 11 ? in italia nui este voie sa cumperi nici un strain. daca cumperi , tre sa vinzi unul . pai , daca nu ar fi legea asta si juve i-ar fi cumparat pe henry , cr .ronaldo , ronaldinho , sagnol , etc .
seep blatter a propus o lege ( care are mari sanse sa se aprobe ) in care trebuie sa fie 6 autohtoni pe teren . legea se va aproba ori la inceputul sezonului viitor , ori peste doua sezoane . am sa vad atunci ce mai reuseste arsenal

RajaF
6th April 2006, 09:56
Ar fi o tampenie sa nu poata sa cumpere stranieri. La fel cum in Italia a facut o prostie, nu inseamna ca si restul lumii trebuie sa faca la fel.

Arsenal e un club, Anglia are reprezentativa nationala. Daca vor sa joace englezii, sa se ridice la valoarea clubului Arsenal si o sa joace.

Juve daca tin minte bine la vandut pe Henry in 99'. Nu e vina lui Arsenal ca ati fost fraieri si nu stiti pe cine sa tineti la echipa.

Si stai linistit ca poate sa dea FIFA ce legi vor ei (desi asa ceva nu se va intampla pentru ca atunci G14 va fi o alternativa mult mai agreata de multe federatii nationale), Wenger tot la Arsenal va fi, si nu o sa ii fie greu sa gaseasca 6 pusti englezi pe care ii invata sa joace frantuzeste :D

Pana una alta mie imi miroase a oftica...

Ce imi place, Americanii stau cuminti si le place cand vin straini si joaca in NBA si MLB da s-au trezit acuma europenii sa faca scandal. Clubul nu reprezinta tara, clubul sportiv are propriile culori si propriul blazon, si e normal sa aiba la discretie selectia de jucatori.

EDIT: si asa ca si idee, se presupune ca EU va deveni un singur organism multinational, deci Arsenal este de fapt doar inca o imagine a lumii noi in care traim, dar ma asteptam sa mai fie si recalcitranti care nu pot sa accepte schimbarea.

Cneazul
6th April 2006, 12:03
hai lasa-ma . legea trebuie sa fie egala pentru toti . echipele iatliene sunt dejavantajate . ele nu pot cumpara straini . dar , ce sa afacem ? englezii nu vor sa joace cu autohtoni , lucru care se vede la nationala . pierd in irlanda de nord , etc. daca continua asa nu vor castiga niciodata vreun turneu final .

realmadrid.com
6th April 2006, 12:27
Pai daca italienii sunt fraieri, asta inseamna ca tre' sa fie si spaniolii, englezii, etc ? :D
Problema asta cu nationalele este peste tot, in afara de Brazilia, cam toti au problema asta ;).
Si, nu este de ajuns ca Juventus cumpara arbitrii in fiecare an :D ?...la ce mai trebuie stranieri :happy

Iulian Lazialu
6th April 2006, 13:52
Cu stranieri cu tot important e ca pustii lui Arsenal i-au lasat acasa pe rubentini:D :D care acum se oftica din rasputeri ca nu au putut marca nici un gol :happy

Thanya
7th April 2006, 20:22
Pai daca nu s-ar putea cumpara strainezi decat in schimbul altui jucator,brazilienii saracii s-ar bate intre ei si Europa ar fi mai urata !!
Am o intrebare pentru voi...ashtia care "tineti" cu Arsenal: de cand i-ati scris la "Echipa favorita" si pe englezi?Sunt acolo de cand erati mici sau....?..e o simpla intrebare,nu va agitati!!! :drak:

RajaF
7th April 2006, 21:12
e o simpla intrebare,nu va agitati!!!

13 ani e ok? Recunosc nu tin cu ei de la 5 ani. La 5 ani tineam cu echipa scolii generale nr. 8, si arena mea era in spatele blocului. Dar tu de cand tii cu Madrid daca nu te superi... o simpla intrebare, nu te agita?

Andy1987
13th April 2006, 16:23
Arsenal cu Villareal...hm....park a-si merge pe mana lui Villa :P

Aaetius
29th April 2006, 04:28
arsenal practica un fotbal frumos si merita castigarea champions league
barcelona se bazeaza pe un singur om...pe ronaldinho
si arsenal se bazeaza pe HENRY...dar mai sunt cativa care fac fotbalul mai frumos..jucatori gen Pires,Fabregas,Reyes si toti copii minune descoperiti de Arsene Wenger
Come'on Arsenal! Thierry Henry Is No. 1 In Premier League!

NORGEMAN
30th April 2006, 14:17
ce de kkt e arsenal in campionat anul asta; in intertoto trebuia sa va inscrieti :happy:

NORGEMAN
30th April 2006, 14:27
Vine meciul cu spurcatii. Eu zic ca facem 2-1 goluri Henry, Reyes si Saha.


Mah tu pe cine faci spurcati?? Aia sunteti voi in Premiership: nici macar un jucator din UK:no: nivi macar unu, da' unu nu aveti!!!
Nu va mai credeti mare echipa ca fara Henry si portarul ati fii vai de mama vostra:lol:
Scuzati-ma ca am postat consecutiv, dar trebuiam sa intervin:drak:

Sasuke Uchiha
30th April 2006, 21:12
ce de kkt e arsenal in campionat anul asta; in intertoto trebuia sa va inscrieti :happy:

nu nu , ca vor castiga CL si vor intra direct :D

NORGEMAN
30th April 2006, 21:39
nu nu , ca vor castiga CL si vor intra direct :D

mai noi esti tunar sau ce le ti parte?:hmm:
de fapt prin acest board:lol: ai demonstrat ce spuneam: [B]esti un mercenar[B]

Sasuke Uchiha
30th April 2006, 22:10
asae asae m-ai prins sunt un mercenar :lol: hai barsa !! :happy :lol: :lol:

moxxx
13th May 2006, 13:02
ce de kkt e arsenal in campionat anul asta; in intertoto trebuia sa va inscrieti :happy:
ati terminat si voi o data inaintea noastra, si se umflara muschii pe tine
ar cam fi cazu sa taci... de cateva sezoane sunteti ownati constant

RajaF
24th May 2006, 02:13
Tomas Rosicky transferat la Arsenal.
Imi placea de el la Dortmund, acuma imi place de el si mai mult :D

raja_bell
24th May 2006, 02:53
cehul e talentat! fara indoiala! dar este extrem de fragil! si cand ma gandesc cum l-or capaci toate brutele de la rovers, fulham, watford etc. hm ... succes arsenal! sa iesiti pe locul 2, in urma NUFC! :yeah:

RajaF
24th May 2006, 03:16
E fragil da, dar nu mai fragil ca Pires, si francezul s-a descurcat relativ bine cu sanatatea pana acuma.

Jerry20cm
25th May 2006, 09:49
Rosicky un transfer de nota 10.....va face un cuplu excelent in centru mijlocului alaturi de Fabregas sau Gilberto Silva.

SILVIU99
20th July 2006, 00:08
Franco Semioli de la Chievo la Arsenal

Jerry20cm
21st July 2006, 13:14
Primul antrenament pentru Arsenal pe noul stadion
Echipa Arsenal a efectuat, joi, pentru prima oară, un antrenament pe noua arenă, Emirates Stadium, la care au fost prezenţi şi 20.000 de suporteri.

Antrenorul Arsene Wenger a condus antrenamentul la care au participat şi Emmanuel Adebayor, Alexander Hleb, Manuel Almunia, precum şi ultima achiziţie, mijlocaşul ceh Tomas Rosicky.

"Este un stadion fantastic şi are nevoie de o echipă fantastică. Suntem convinşi că avem o mare echipă şi vrem să câştigăm titlul dar şi Liga Campionilor", a declarat Wenger.

Stadionul de 60.000 de locuri va găzdui prima întâlnire sâmbătă cu ocazia retragerii lui Dennis Begkamp, când Arsenal va întâlni formaţia Ajax Amsterdam.

Primul meci oficial va avea loc la 19 august, cu Aston Villa, în prima etapă a sezonului 2006/2007 al campionatului Angliei.

SORENSEN
21st July 2006, 22:26
Ce stadion incredibil...dar la ce pret de peste 550 mil euro...
o poza ...
http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Emirates_Stadium_Interior_June_2006_1.jpg
una mai veche...(martie)
http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Arsenal_Emirates_Stadium_roof.jpg

SILVIU99
27th July 2006, 01:20
ARSENAL este dispus sa dea zece milioane de lire sterline pentru internationalul israelian Yossi Benayoum in cazul in care il pierde pe Ashley Cole. Pentru a descuraja ofertele lui Chelsea, tunarii cer pentru fundasul stinga 30 de milioane de lire sterline.

Jerry20cm
28th July 2006, 15:49
Presedintele gruparii londoneze David Dein a declarat ca sunt in discutii avansate cu Chelsea pt. cedarea jucatorului englez Ashley Cole.

CC97-ULTRA-VfB
29th July 2006, 18:01
http://www.youtube.com/watch?v=G-uZHRDq2_c&NR

ce ziceti despre Alex Hleb care o jucat la VfB?

SILVIU99
29th July 2006, 19:32
http://www.youtube.com/watch?v=G-uZHRDq2_c&NR

ce ziceti despre Alex Hleb care o jucat la VfB?

e bun hleb asta.......partea rea e ca o sa fie adversar al ROMANIEI cand o sa jucam cu belarus ....dar cu hleb cu tot II BATEM:ok:

RajaF
25th August 2006, 17:29
Bre da unde is toti suporterii lui Arsenal care crescusera ca ciupercile pe aici cand a fost de finala CL.

In sfarsit, Arsenal s-au calificat in grupe cu prima victorie pe Emirates, care e o bijuterie de stadion. Si la televizor cand auzi 60.000 de londonezi cum striga, ti se face parul maciuca :D

In grupe am primit una medie spre grea cu Porto, CSKA si Hamburg. Cu rusii intodeauna am avut probleme. Cat despre Porto si Hamburg sunt meciuri care trebuie sa le castigam acasa in mod sigur si cel putin 2 puncte in deplasare.

Ginxler
8th September 2006, 09:21
Parerea mea , avem cea mai accesibila grupa. Pacat ca pro tv-ul televizeaza numa belitzi gen Barcelona si Real Madrid..
Sunt curios cum joaca micul Wallton

Triphat
8th September 2006, 13:49
Walcott vrei sa zici. E bun.. intra si el vreo 10-15 minute pe meci. a dat 2 pase de gol pana acuma. E mai rapid ca Henry si are o tehnica impresionanta. Are doar 17 ani, il poate intrece pe Rooney daca se tine de treaba.

RajaF
17th September 2006, 20:08
1-0 to the AAAAAAAAAAAAARSEEEEEEEEEEEEEEEEENAAAAAAAAAL.

Le-am tras-o la spurcati pe "teatrul viselor". :D

RajaF
27th September 2006, 00:19
2-0 cu Porto si suntem in grafic pana acum. Henry a facut spectacol cu apararea portughezilor.

Thanya
27th September 2006, 16:59
Vai Doamne...i-ati nenorocit,ha?
Henry a facut spectacol....si restul?

Triphat
27th September 2006, 22:46
Henry a facut spectacol....si restul?

Sa vezi ce spectacol au facut suporterii, o adevarata librarie :ok: :happy

RajaF
1st October 2006, 01:11
Vai Doamne...i-ati nenorocit,ha?

Nu mai rau decat pe voi anul trecut. Dar daca e nevoie (cu conditia ca voi sa iesiti din grupe) va mai explicam o data cum se joaca fotbal si anul asta.


Sa vezi ce spectacol au facut suporterii, o adevarata librarie

Lyon - Steaua 3-0. Liniste pe randurile din spate va rugam, aici se joaca fotbal.

Si daca vreti sa vedeti spectacol, cautati golul lui van Persie de azi.

Hard
1st October 2006, 14:47
da,frumos gol marca van persie,dar si lehmann a salvat arsenal de la un egal,poate meritat.

Lavinia
10th October 2006, 22:23
da qm vi se pare plekrea lu cashley(ashley cole ptr necunosktori)sau mai bn zis scandalu p kre l-a creat ac plekre si tampeniile p kre le-a debitat acest juktor "profesionist" dspr clubul la kre a fost cresqt si la kre a devenit cunoscut???sau makr faptul k mai intai a declarat k niciodata nu va mai juk pt arsenal iar apoi k vrea sa ramana la arsenal?sau ceea c mi s-a parut mie cea mai mare tampenie p kre putea sa o zik:arsenal l-a obligat sa plece la chelsea(princ. lor rivala)si nu la alt club...?si cand ma gandesc k era unu din fav mei...

Lavinia
10th October 2006, 22:31
aaaa.....si ptr cei kre intra ptr a isi exprima dispretul sau yo mai styu c alt sent neg fatza d arsenal pt k tin q echipe "corecte" k juve sau kre d vreo 4 ani incoa castiga tot prin campionat si europa preqm realu' am un sfat:uitati-va mai intai in ograda voastra si poate va vine si voua mintea la kp si nu mai tineti q astfel d echipe kre nu fac nik altcv dekt sa omoare fotbalu batandu-si joc d el sau privandu-l k p o simpla strategie d markenting sau yo mai styu c....si nu mai critikti echipele kre joak fotbal q adevarat...d "amorul artei" si nu din alte motive...si sunt destule astfel d echipe:arsenal,benfica,lyon,etc.

Lavinia
12th October 2006, 21:19
sa inteleg k nu mai avetzi nik d zis???

ContraTodos
24th October 2006, 20:09
Vai Doamne...i-ati nenorocit,ha?
Henry a facut spectacol....si restul?
adu'ti aminte d sez treqt din cl cand au jukt q realu' si i-au batut aksa q 1-0 c spectacol au faqt...bn spectacol au faqt atunci si "minunati si inteligentzi" dar mai ales "priciputzii si profesionistii" comentatori d la pro tv....

ContraTodos
24th October 2006, 20:13
da qm vi se pare plekrea lu cashley(ashley cole ptr necunosktori)sau mai bn zis scandalu p kre l-a creat ac plekre si tampeniile p kre le-a debitat acest juktor "profesionist" dspr clubul la kre a fost cresqt si la kre a devenit cunoscut???[...]si cand ma gandesc k era unu din fav mei...
da...era unu din fav mei d asemenea..asta e,a dovedit k nu are caracter..p mn cel mai mult m-a deranjat k a criticat clubul k pune prea mare accent p juktorii tineri si ii promoveaza prea mult,uitand k si el a fost un juktor tanar la arsenal si k si p el l-au promovat...ia restul declaratiilor fac dja parte dintr'un film s.f...

ContraTodos
24th October 2006, 20:14
aaaa.....si ptr cei kre intra ptr a isi exprima dispretul sau yo mai styu c alt sent neg fatza d arsenal pt k tin q echipe "corecte" k juve sau kre d vreo 4 ani incoa castiga tot prin campionat si europa preqm realu' am un sfat:uitati-va mai intai in ograda voastra si poate va vine si voua mintea la kp si nu mai tineti q astfel d echipe kre nu fac nik altcv dekt sa omoare fotbalu batandu-si joc d el sau privandu-l k p o simpla strategie d markenting sau yo mai styu c....si nu mai critikti echipele kre joak fotbal q adevarat...d "amorul artei" si nu din alte motive...si sunt destule astfel d echipe:arsenal,benfica,lyon,etc.
felicitari ptr msg asta:SUPER TARE...ai dreptate

Lavinia
24th October 2006, 22:06
da...era unu din fav mei d asemenea..asta e,a dovedit k nu are caracter..p mn cel mai mult m-a deranjat k a criticat clubul k pune prea mare accent p juktorii tineri si ii promoveaza prea mult,uitand k si el a fost un juktor tanar la arsenal si k si p el l-au promovat...ia restul declaratiilor fac dja parte dintr'un film s.f...
asta uitasem..ai dreptate k a criticat politica clubului...si dasemenea uitasem k a declarat k nu i s-a parut corect k cei d la Arsenal il bagau mult mai mult in seama p henry dacat p el...iar din ac declaratie ne putem da ink o data seama c e in kpu lui(sau mai bn zis nu e...)

Lavinia
24th October 2006, 22:08
ms d suport.ContraTodos;)

dardar_3
5th November 2006, 09:33
Mao Jianqing is a 20 year-old striker for Chinese Super League runners-up Shanghai Shenhua and after an impressive season with the team, the Xinmin Evening News reports that he will heading to London around the middle of November.(goal.com)

Bogdy LFC
14th December 2006, 16:02
Arsenal - cea mai norocoasa echipa din Premiership sezonul asta si NU numai in campionatul intern:no:

Sasuke Uchiha
15th December 2006, 13:35
arsenal vs psv rival usor pentru englezi

Lavinia
15th December 2006, 18:14
Arsenal - cea mai norocoasa echipa din Premiership sezonul asta si NU numai in campionatul intern:no:
da....exact asa e...dupa meciu d acasa q tska era cea mai ghionista iar aq e cea mai norocoasa...offff

Celso
23rd January 2007, 22:13
Atacantul echipei Arsenal Londra, internaționalul olandez Robin van Persie, și-a fracturat degetul mic de la piciorul drept în timp ce a înscris golul egalării pentru echipa sa în meciul de duminică cu Manchester United (2-1), contând pentru campionatul de fotbal al Angliei.

Lavinia
23rd January 2007, 22:15
ii trece...

Celso
23rd January 2007, 22:17
pai si normal:D ..dar important e sa ii treaca cat mai repede :P

Lavinia
23rd January 2007, 22:18
e tanar...se reface repede;)

Lavinia
24th January 2007, 22:07
s-a auzit ceva despre cat timp o sa stea pe banca?oricum banuiesc ca nu prea mult...cel putzin asa sper...

Celso
24th January 2007, 22:09
din cat am citit ieri.. se auzea de 1 luna! insa sunt sigur in ca o saptamana e apt:ok:

Lavinia
24th January 2007, 22:13
eee o luna...abureli...cum sa stea 1 luna ptr un deget fracturat...vorba ta...intr'o saptamana...zi 2 o sa fie numa' bun;)

Val
24th January 2007, 22:46
Ce inceput bun pt. Arsenal in cupa ligii condusa pe White Hart Lane cu 2-0 in min 30. Ce calcai a dat Baptista pacat ca nu in poarta care trebuia

RajaF
25th January 2007, 05:22
Ce inceput bun pt. Arsenal in cupa ligii condusa pe White Hart Lane cu 2-0 in min 30. Ce calcai a dat Baptista pacat ca nu in poarta care trebuia

A dat trei goluri al dreacu... iti mananci cuvintele... nu cred, ca doar esti cormoran... tu ar trebui sa stii cel mai bine ca meciul are 90 de minute...

A.k.a
25th January 2007, 09:44
Si golul al doilea (primu inscris in poarta adversarilor) zic eu ca a fost destul de reusit

Val
25th January 2007, 12:00
A dat trei goluri al dreacu... iti mananci cuvintele... nu cred, ca doar esti cormoran... tu ar trebui sa stii cel mai bine ca meciul are 90 de minute...
Mesaju l-am scris in minutul 30

RajaF
25th January 2007, 17:13
Mesaju l-am scris in minutul 30

Pai de aia am si zis, ca mai bine taceai pana in minutul 90 :rolleyes:

gunner
25th January 2007, 22:25
la conferinta de presa de astazi, Wenger a spus ca VanP va sta cel putin 10 saptamani pe tusa iar Hleb 4 saptamani.
Eboue si Aliadiere nu vor juca duminica cu Bolton dar vor fi sanatosi pentru returul de pe Ashburton Grove

Hard
26th January 2007, 13:27
hihi :D
http://www.youtube.com/watch?v=NamabwoHI0g

Celso
15th February 2007, 13:36
Echipa Arsenal Londra s-a calificat în optimile de finala ale Cupei Angliei, dupa ce a învins, miercuri, în deplasare, cu scorul de 3-1 dupa prelungiri, formatia Bolton Wanderers, într-un meci rejucat din 16-imile competitie

Celso
21st February 2007, 11:57
PSV invinge un Arsenal dominant

*PSV Eindhoven a facut un pas mare pentru o calificare in Sferturile de finala ale Uefa Champions League, invingand cu scorul de 1-0 pe Arsenal, o echipa care a dominat tot meciul. Un lucru interesant la aceasta partida a fost faptul ca Arsenal a venit cu un lot de 16 fotbalisti, dar nici unul englez. :(

*PSV a inceput partida cu Gomes; Salcido, Da Costa, Alex, Kromkamp; Cocu, Simons, Culina; Tardelli, Mendez; Kone, iar Arsenal a aliniat urmatorii jucatori: Lehmann; Clichy, Senderos, Toure, Gallas; Rosicky, Fabregas, Silva, Hleb; Adebayor, Henry

*Arsenal a dominat meciul inca de la inceput dar fara sa puna mari probleme la poarta olandezilor. Prima actiune periculoasa a "englezilor" l-a avut la finalizare pe Tomas Rosicky, dar sutul acestuia a fost superb parat de Heurelho Gomes. Cateva minute mai tarziu acelasi Rosicky il gaseste pe Henry, iar voleul acestuia il face mare portar pe Heurelho Gomes.

*Arsenal a inceput mai timid repriza a doua si le-a cedat olandezilor initiativa. Cei de la PSV in prima repriza pareau multumiti cu un 0-0 dar lucrurile s-au schimbat in repriza a doua.

*Arouna Kone a ratat o buna ocazie de a inscrie, dupa o pasa a lui Cocu. Sutul acestuia a trecut putin pe langa poarta lui Lehmann. Dupa o ora de joc PSV preia conducerea dupa un sut frumos din afara careului, al ecuadorianului Edison Mendez.

*Arsenal a inceput sa forteze din nou, iar in minutul 68 Rosicky a combinat cu Cesc Fabregas, dar sutul acestuia il evidentiaza din nou pe portarul Gomes. PSV a incercat sa loveasca din nou pe contraatac, dar suturile lui Kone si Mendez nu si-au atins scopul. In minutul 80, Julio Baptista executa o lovitura libera, dar Gomes este de neinvins in aceasta partida.

*Meciul se termina cu victoria olandezilor, iar returul de pe Emirates Stadium se anunta unul de foc.

Lavinia
21st February 2007, 11:58
nush cat de mare e pasu...sa vedem c o sa se intample la londra...go gunners!

Sasuke Uchiha
21st February 2007, 11:59
tot arsenal e favorita, eu cred ca se va califica

Lavinia
21st February 2007, 12:00
iar eu sunt de acord cu tine...d fapt cred k toate echipele din anglia or sa treaca mai departe...chiar si liverpool daca o sa joace bine

Celso
21st February 2007, 12:01
Wenger: ''Am incredere ca ne vom califica''

Arsene Wenger, managerul lui Arsenal, era dezamagit dupa partida din prima mansa a optimilor Uefa Champions League, in care echipa sa a pierdut in fata olandezilor de la PSV. Wenger crede ca doar lipsa de concentrare din repriza a doua i-a facut pe londonezi sa piarda meciul.

Desi au dominat prima repriza, tunarii au cedat inexplicabil controlul meciului in cea de-a doua parte a meciului si acest lucru i-a costat.

Despre jocul echipei sale a vorbit si Arsene Wenger la sfarsitul meciului. Acesta a declarat:

"Am avut o prima repriza buna si ne-am creat multe sanse pentru a fi in fata. Am avut sanse in prima parte sa inchidem jocul dar nu am putut s-o facem."

"Dar ce s-a intamplat in a doua repriza imi este greu sa-mi dau seama. Ne-am pierdut luciditatea, pasele n-au mai mers, nu ne-a mai iesit nimic."

Chiar daca a pierdut, Wenger este inca increzator in echipa sa.

"Dupa meciul din seara aceasta suntem intr-o situatie delicata. Trebuia sa marcam doua goluri, fara sa primim nici unul. Dar dupa jocul pe care l-am vazut in seara asta am incredere ca ne vom califica"

Tot Arsenal se va califica! ;)

A.k.a
1st March 2007, 14:52
De meciul de ieri ce ziceti? Nu mi-a placut deloc cum a jucat Arsenal, se pare ca trec rintr-o faza proasta. La faza cu Ljungberg eu zic ca a fost penalty. Sa vedem ce o sa faca cu PSV, sper ca isi revin pana atunci

Lavinia
1st March 2007, 20:14
ieri au pierdut ca prostii...k altfel nu pot sa zic...

kain
8th March 2007, 09:26
Henry va fi indisponibil mai multe saptamâni

Jucatorul francez Thierry Henry, intrat pe teren în minutul 66 al meciului Arsenal - PSV Eindhoven, va fi indisponibil cel putin trei saptamâni, din cauza unor probleme la abdomen, a anuntat managerul Arsene Wenger.

"El s-a accidentat si va fi indisponibil câteva saptamâni. Este o alta accidentare. Thierry va fi supus, joi, unor noi teste. Am crezut ca s-a întâmplat la o centrare, dar nu sunt sigur. Este trist pentru el, are un sezon foarte dificil", a spus Wenger.

Henry a fost incert pentru meciul de miercuri, deoarece suferise deja doua accidentari, una la un picior si alta la o coapsa.

Arsenal, finalista sezonului trecut, a fost eliminata, miercuri, din Liga Campionilor, dupa ce a remizat, scor 1-1, pe teren propriu, cu PSV Eindhoven, în mansa secunda a optimilor competitiei. În tur, olandezii au câstigat cu scorul de 1-0. :(

CrisS
8th March 2007, 10:05
Se poate spune ca PSV este surpriza din UCL, eliminand mult mai bine cotata Arsenal

RajaF
8th March 2007, 16:16
Ce sa ii faci, mai castigi mai pierzi... se pare ca anul asta nu a fost sa fie... Henry mai mult accidentat decat pe teren... la anul in schimb :D

Bogdy LFC
8th March 2007, 21:48
Se poate spune ca PSV este surpriza din UCL, eliminand mult mai bine cotata Arsenal

Hai ma stai calm:ok:

dasal
9th March 2007, 14:21
Pacat de eliminarea din UCL:shocked:

Lavinia
9th March 2007, 22:32
arsenal s-au batut singuri ptr k nu au fost sa inscrie in niciuna din ocaziile (destule) pe kre le'au avut...asta e...la anu o sa fie mai bine:D

Joaquin_Sanchez
11th March 2007, 01:53
Chiar imi pare rau pentru Arsenal, ar fi fost fenomenal pentru Anglia sa aiba patru echipe in sferturile de finala ale Champions League.

Val
29th March 2007, 15:40
Sambata va fi ziua razbunarii!!!!!!!!! Abia astept meciul. Tre' sa va trosnim si noi odata sezonul asta.

A.k.a
1st April 2007, 12:27
mda 4-1 :(

VILI
2nd April 2007, 13:07
Crouch.:evil: :drak: :lol:

Lavinia
4th April 2007, 13:16
oricum...una e sa iei bataie 1-4 in deplasare si alta e sa iei bataie acasa cu 3-6:P

Bogdy LFC
4th April 2007, 15:28
oricum...una e sa iei bataie 1-4 in deplasare si alta e sa iei bataie acasa cu 3-6:P

ULTIMA IMPRESIE E CEA CARE CONTEAZA ,IAR ULTIMA IMPRESIE E LIVERPOOL - arsenal 4-1..........:yeah: :yeah: :yeah:

incetati voi sa ne mai dati peste nas cu victoria aia de acum 10 mi de ani:rosu:

VILI
5th April 2007, 07:24
oricum...una e sa iei bataie 1-4 in deplasare si alta e sa iei bataie acasa cu 3-6:P
De aia se si canta YNWA pe Anfield.;)

Sasuke Uchiha
15th April 2007, 04:44
arsenal vs bolton 2-1
prea frumos meciul, arsenal isi asigura locul 4

Lavinia
15th April 2007, 17:27
ULTIMA IMPRESIE E CEA CARE CONTEAZA ,IAR ULTIMA IMPRESIE E LIVERPOOL - arsenal 4-1..........:yeah: :yeah: :yeah:

incetati voi sa ne mai dati peste nas cu victoria aia de acum 10 mi de ani:rosu:

si voi sa va dati mari cu preistoria:P

Iulya
17th April 2007, 18:34
ULTIMA IMPRESIE E CEA CARE CONTEAZA ,IAR ULTIMA IMPRESIE E LIVERPOOL - arsenal 4-1..........:yeah: :yeah: :yeah:

incetati voi sa ne mai dati peste nas cu victoria aia de acum 10 mi de ani:rosu:

problema e k nu e doar victoria aia ... :D 3-0 iti spune ceva sau Liverpool 1 vs 3 Arsenal? ...:evil: si toate sezonul asta


Arsenal v Man City 17 mar 21.45

sigura schimbare in lot fata de meciul cu bolton va fi absenta lui ljungberg ...accidentat

Lavinia
17th April 2007, 21:06
incredibil...iar????:(:(:(

Iulya
17th April 2007, 21:17
incredibil...iar????:(:(:(

iar :( :( de aia a fost inlokuit asa repede in meciul k bolton . hope he'll be back fast

Lavinia
17th April 2007, 21:19
ce ghinion are si omu asta...pacat...yo chiar cred k dak nu ar fi avut atatea probleme de natura asta ar fi fost (inca) unul din cei mai buni jucatori ai lumii

Iulya
17th April 2007, 21:22
ce ghinion are si omu asta...pacat...yo chiar cred k dak nu ar fi avut atatea probleme de natura asta ar fi fost (inca) unul din cei mai buni jucatori ai lumii

sunt d acord ... l-au tras inapoi ...d el tot revine ...din pacate ...isi spun cuvantul atatea accidentari; a avut la accidentari ... f multe ... din pacate ...si mai are si pb k atacurile d migrena ...:(

eu sper sa ramana la arsenal ..in ciuda zvonurilor

Lavinia
17th April 2007, 21:37
wenger a zis k ljungberg nu pleaca nikieri deoarece mai are multe de oferit echipei
app de accidentari...am auzit k ar fi jucatorul accidentat de cele mai multe ori si accidentari de cele mai multe feluri (diferite) ever:(

Iulya
17th April 2007, 21:40
wenger a zis k ljungberg nu pleaca nikieri deoarece mai are multe de oferit echipei
app de accidentari...am auzit k ar fi jucatorul accidentat de cele mai multe ori si accidentari de cele mai multe feluri (diferite) ever:(



dap acealasi lucru l-am auzit si eu legat d accidentari.

Iulya
17th April 2007, 23:04
min 62 1-1 so far ...12' [1 - 0] T. Rosicky si 41' [1 - 1] D. Beasley

Lavinia
17th April 2007, 23:14
mai da un gol cesc iar:D

Iulya
17th April 2007, 23:20
mai da un gol cesc iar:D

ai gura aurita :D :D 73' [2 - 1] C. Fabregas

Lavinia
17th April 2007, 23:22
:happy:happy:happy
p.s.prezicerile fac si ele parte din "arta" voodoo pe kre am invatat'o datorita lu caro:ras-plans:

Iulya
17th April 2007, 23:28
80' [3 - 1] J.C. Baptista

Lavinia
17th April 2007, 23:30
the beast strikes again:D:D:Dera si timpu;)

georg40
17th April 2007, 23:36
Se pare ca Arsenal va putea conta inca un an pe portarul Jens Lehmann. Desi acesta vroia un contract pe doi ani, pana la urma a trebuit sa se declare multumit cu decizia clubului de a nu acorda unui jucator varstnic decat contracte de la un an la altul.
Portarul ca vinul,vechi si mai bun, dar mai scump ?

Iulya
17th April 2007, 23:41
Se pare ca Arsenal va putea conta inca un an pe portarul Jens Lehmann. Desi acesta vroia un contract pe doi ani, pana la urma a trebuit sa se declare multumit cu decizia clubului de a nu acorda unui jucator varstnic decat contracte de la un an la altul.
Portarul ca vinul,vechi si mai bun, dar mai scump ?

a semnat ... mhm, e de bine ... desi ar mai trebui si un portar mai tanar gen akinfeev care sa creasca langa lehmann

Final: Arsenal 3 - 1 Manchester C.

Iaco
18th April 2007, 00:02
Bun e afinfeev ala...sa il luati poate nu mai apara ca lehmann in finala aia de cupa de acum 2 ani:P:P ca ala v-a castigat meciul

Iulya
19th April 2007, 17:35
sambata , 21 aprilie 14:45 TOTTENHAM - ARSENAL - Telesport

ljunberg si diaby ar trebui sa fie apti dupa spusele lui wenger ... link (http://www.arsenal.com/injury.asp?thisNav=First+Team&Title=Injury+News)

Iaco
19th April 2007, 18:00
uuu...adevaratul derby al londrei...cel mai bun sa castige...dar tottenham sper sa fie mai buna:P:P

Lavinia
19th April 2007, 20:49
tottenham n'a fost de muuult timp mai buna(dfapt..never):Psi de data asta va fi la fel;)

vlad1607
19th April 2007, 20:50
uuu...adevaratul derby al londrei...cel mai bun sa castige...dar tottenham sper sa fie mai buna:P:P
N I CI O D A T A :happy

Sasuke Uchiha
19th April 2007, 22:06
uuu...adevaratul derby al londrei..

:happy

la cum a jucat arsenal in ultimele 2 meciuri cred ca va castiga fara probleme

Lavinia
20th April 2007, 10:12
;)...el inca nu e convins de asta deoarece e (km) antiarsenal:P

Iaco
20th April 2007, 10:43
tududum vom vedea...

Iaco
20th April 2007, 10:44
si nu sutn anti-arsenal...sunt anti-chelsea:D:D

Lavinia
20th April 2007, 10:45
1.nu prea styu ce e de vazut
2.asa pareai....

Iaco
20th April 2007, 11:01
seamana dar nu rasare:P

Lavinia
20th April 2007, 11:03
:happy....yet...dak esty anti-chelsea esty bine venit;)

vlad1607
21st April 2007, 20:44
super bulan a avut toth cu golul din ultimul minut...asta e..oricum dc raman tinerii astia la echipa la anu rupem tot

Lavinia
21st April 2007, 23:07
mda...gol in minutu' 94...asta e,suntem norocosi rau de tot!:(

Iaco
21st April 2007, 23:26
ti-am spus:P

Lavinia
22nd April 2007, 00:50
u ai spus k speri k spurs sa fie mai buni...si nu au fost:P

Iulya
28th April 2007, 12:07
29 aprilie 18:00 PREMIER LEAGUE ARSENAL - FULHAM pe telesport

Rosicky si Ljungberg out

Lavinia
28th April 2007, 13:10
again??????:(

Iulya
28th April 2007, 18:23
yep ...a fortat revenirea k spurs si s-a reaccidentat ... :(

Lavinia
28th April 2007, 18:32
nush ce sa fac..sa rad sau sa plang...e o situatie tragico-comica cu omu asta:(

Iulya
29th April 2007, 18:35
min 35 1-0 pt Arsenal

4' [1 - 0] J.C. Baptista

Lavinia
29th April 2007, 19:00
sa vedem ce se va intampla in repriza a 2-a...oricum batem:D

Hard
21st May 2007, 22:50
echipa de fotbal feminin Arsenal Londra a terminat sezonul cu cea de-a 22-victorie din tot atatea meciuri cu un categoric 6-0 in defavoarea echipei Leeds United.

Lavinia
21st May 2007, 22:53
la fete treaba'i clara in campionat...si chiar si in europa;)

Hard
22nd May 2007, 03:26
da,la cate femei sunt in Londra,e imposibil sa nu faci si o echipa de fotbal :D

Lavinia
22nd May 2007, 21:37
:happy....te'ai gandit u mai bine,nu?:P

Celso
14th June 2007, 12:31
http://img404.imageshack.us/img404/337/arsenaldp5.jpg (http://imageshack.us)

multe amicale stabilite pana acum..bun bun;)

Andreiy
14th June 2007, 12:35
pai si vor fi obositi cand incep sezonul din Premier League...:D

Celso
14th June 2007, 12:38
cei aia oboseala?....nu se aude asa ceva in Anglia...intram in priza...jucam si de Craciun si de Revelion....ne mai oprim in mai 2008;)

Lavinia
14th June 2007, 16:21
nu obosesc..sunt amicale...mai bine k's mai multe

Bogdy LFC
14th June 2007, 16:41
nu obosesc..sunt amicale...mai bine k's mai multe

Intr-adevar.Arsenal are o echipa frumoasa si mai ales tanara incat sa oboseasca.(Teoretic vorbind):D

Lavinia
14th June 2007, 16:43
da...si in ultimi ani (vreo 18 asa) au mai luat si titlu:P

Celso
14th June 2007, 16:51
ahhh ce rea esti:drak: ...lasa ca ti`o da cu UCL peste nas Bogdy imediat:D

Lavinia
14th June 2007, 16:51
nu's rea:P:D

Bogdy LFC
14th June 2007, 17:30
ahhh ce rea esti:drak: ...lasa ca ti`o da cu UCL peste nas Bogdy imediat:D

Easy man.Eu nu sunt rau desi stiu k in finala CL din 2006 Arsenal a trecut pe langa o mare,mare sansa''...una cu care probabil NU se va mai intalni niciodata dar.... intr-un fel mai bine sa nu fi luat titlul de 18 ani dar sa am cele mai multe :ok:

Totusi Arsenal in 2003-2004 cand a luat titlul ultima oara a fost de departe cea mai buna echipa din EPL si maxim respect pt asta :ok:

Lavinia
14th June 2007, 17:32
da..atunci au fost tari...
si nici yo nu sunt rea:D

Iulya
23rd June 2007, 05:59
Henry la Barca:(

si scrisoarea lui catre fani: ...totusi nu cred k wenger va pleka la anul
http://www.thesun.co.uk/article/0,,2002390000-2007281081,00.html

Lavinia
23rd June 2007, 14:28
c'est la vie...pacat:(:(:(

Catalanul
23rd June 2007, 18:53
trebuia sa fi facut acest pas anul trecut... insa dupa cum se stie... niciodata nu e prea tarziu :)

RajaF
24th June 2007, 11:26
:( :( :( :( :( :( :( :( :(

Pacat ca a plecat... ar fi murit un zeu la Arsenal... asa ramane doar o legenda...

OverMind
27th June 2007, 22:50
Incredibil . Nu ne-am putut tine cel mai bun jucator ! Sunt furios pe toti cei care au contribuit la plecarea lui Henry. Arsenal nu va mai fi la fel . :(((

Lordul
27th June 2007, 22:52
lasa gaseste Wenger inlocuitor ..nu stii pustii lui Wenger cand era toata defensiva accidentata si v-a dus in finala CL ?

Matu
28th June 2007, 00:15
Fara Henry chiar ca nu aveti nici o sansa la campionat.Poate ceva bulan in Chanmpions League...

OverMind
28th June 2007, 00:41
lasa gaseste Wenger inlocuitor ..nu stii pustii lui Wenger cand era toata defensiva accidentata si v-a dus in finala CL ?

Chiar crezi ca Henry e asa de usor de inlocuit ? Nu e vorba numai de jucatorul Henry,ci si de omul , caracterul Henry. Asta e problema . O sa ne lipseasca capitanul si simbolul nostru . :(

Catalanul
28th June 2007, 00:44
Din cate am inteles se pare ca si Wenger va pleca la sfarsitul sezonului viitor :( Daca e asa atunci chiar e o situatie grava la voi...

OverMind
28th June 2007, 00:58
Daca pleaca Wenger , incepe declinul :headbang:

Celso
28th June 2007, 10:45
cred ca Aliadiere putea fi Henry II, dar l-au imprumutat si pe asta la Boro...nush ce au de gand:( ...

OverMind
28th June 2007, 11:22
Aliadiere nu e imprumutat. A semnat pe patru ani cu Boro .
Poate Henry II la echipa de rezerve . El nu s-a remarcat decat in meciurile din Carling Cup si FA CUP . Aveam nevoie de mai mult si bine ca a plecat . Bendtner il poate substitui cu brio :ok:

Celso
28th June 2007, 13:42
eu cred ca a jucat foarte bine cand i sa dat ocazia:ok:...vei vedea ca va face treaba buna la Boro!

OverMind
28th June 2007, 15:07
eu cred ca a jucat foarte bine cand i sa dat ocazia:ok:...vei vedea ca va face treaba buna la Boro!

Ti-am spus ,in competitiile de nivel mai scazut a dat un randament deosebit.
Si eu sunt sigur ca va face treaba la o echipa de mijlocul clasamentului in Anglia :)
La Arsenal pretentiile sunt cam mari pentru el .

Lavinia
28th June 2007, 21:36
Fara Henry chiar ca nu aveti nici o sansa la campionat.Poate ceva bulan in Chanmpions League...

asa e..cata dreptate ai:cry:arsenal a facut meciuri foarte bune si fara henry...ii avem pe van persie,adebayour

milanezu
28th June 2007, 21:41
wenger ar vrea in locul lui titi pe martins.
sa vedem daca newcastle il va lasa.

OverMind
28th June 2007, 22:04
wenger ar vrea in locul lui titi pe martins.
sa vedem daca newcastle il va lasa.

Ar fi ceva sa vina Martins . Are o viteza extraordinara , agil , destul de tehnic si cred ca s-ar adapta bine la Arsenal .
Sper sa reusim sa-l aducem . :)

Lavinia
3rd July 2007, 15:46
Chiar crezi ca Henry e asa de usor de inlocuit ? Nu e vorba numai de jucatorul Henry,ci si de omul , caracterul Henry. Asta e problema . O sa ne lipseasca capitanul si simbolul nostru . :(

asa a fost si cand a plecat vieira...capitanul si simbolul lu arsenal..si a aparut un pusti care s'a dovedit a fi chiar mai bun...deci o sa se gaseasca cineva sa'l inlocuiasca pe henry si sa o faca si foarte bine;)

OverMind
3rd July 2007, 21:54
asa a fost si cand a plecat vieira...capitanul si simbolul lu arsenal..si a aparut un pusti care s'a dovedit a fi chiar mai bun...deci o sa se gaseasca cineva sa'l inlocuiasca pe henry si sa o faca si foarte bine;)

Pai draga mea , inlocuitorul lui Henry se presupune ca e RvP .Deci eu sunt cat se poate de linistit . Nu stiu insa daca RvP poate face fata presiunii la care va fi supus . Sezonul trecut a evoluat dezinvolt si ai vazut ca a fost unul dintre cei mai buni oameni .

RvP-Adebayor/Da Silva/Bendtner.

A fost pe moment socul despartirii de Henry, insa lucrurile nu stau chiar asa de rau . :)

Celso
3rd July 2007, 21:59
l-am vazut pe Vela ala aseara...foarte bun si de viitor mexicanul

OverMind
4th July 2007, 00:09
l-am vazut pe Vela ala aseara...foarte bun si de viitor mexicanul

M-am uitat si eu special sa-l urmaresc pe acest jucator . Wenger il considera de mare viitor si de aceea il va include in lotul pt sezonul viitor. Probabil va prinde cateva meciuri in Carling Cup si Fa Cup :ok:
Eu mai am pretentii de la alti patru tineri : Bendtner,Denilson,Walcott si Merida . Astia reprezinta viitorul lui Arsenal .
Vom face o si mai mare echipa :yeah:

Lavinia
4th July 2007, 20:17
styu k robin e inlocuitorul lui henry si eu zic k o sa faca fata cu brio...a jucat bine si pana acum atat la club cat si ptr olanda...nu cred sa il influenteze/deranjeze prea tare presiunea

Lordul
4th July 2007, 20:22
are atac arsenal :

Robbie Van Persie
Julio Baptista (,,Frumusetea bestiei")
Theo Walcott
Eduardo da Silva
Denilson
Lupoli(daca n-a plecat)
Emanuel Adebayor

Lavinia
4th July 2007, 20:26
are de toate;)

Lordul
4th July 2007, 20:29
si p..de ?

Lavinia
4th July 2007, 20:32
posibil:P

Lordul
4th July 2007, 20:34
au cel mai bun lot feminin din Europa au castigat Championsleague varianta feminina in 2007

Lavinia
4th July 2007, 20:36
stiu:P:Piar in campionat domina mai mult decat clar:P

OverMind
4th July 2007, 21:26
are atac arsenal :

Robbie Van Persie
Julio Baptista (,,Frumusetea bestiei")
Theo Walcott
Eduardo da Silva
Denilson
Lupoli(daca n-a plecat)
Emanuel Adebayor

Baptista nu o sa mai fie la Arsenal din vara. Numarul lui a fost preluat de Eduardo ;)

Denilson nu e atacant

Lupoli a semnat cu Fiorentina

Astia sunt atacantii : RvP , Adebayor,Silva,Bendtner,Walcott si Vela :ok:

Lavinia
4th July 2007, 21:27
de silva si de bendtner nu styu yo prea multe da restu's buni

Luis Garcia10
4th July 2007, 21:31
Si Vela? Parca zicea Wenger ca il ia in lot sezonu` asta? :o:

Lavinia
4th July 2007, 21:34
da mey;)si vela...adik banuiesc k nu o sa'l mai imprumute

Lordul
4th July 2007, 21:46
Baptista de ce sa nu mai fie la Arsenal ,am auzit ca Realu nu-l vrea inapoi

Lavinia
4th July 2007, 21:49
ptr k nu era cumparat...era imprumutat in schimbu lu reyes...ceva de genu

Luis Garcia10
4th July 2007, 21:49
Si-asa nu e cine stie ce pierdere in opinia mea :P

Lavinia
4th July 2007, 21:51
juca bine da rata mult...era bun,da'l dreaq da nu'i chiar asa mare pierdere

Lordul
4th July 2007, 21:51
problema e in felul urmator :

Reyes nu va mai ramane la Real
iar da mea culpa nici Wenger nu-l mai vrea pe Baptista

LuisGarcia 10 ai ai uitat ,,Frumusetea bestiei" 4 goluri impotriva lui Liverpool?

Lavinia
4th July 2007, 21:52
un meci...da cat a ratat apoi nu mai styu exact sa'ti zic cu cine...in meciu ala m'a enervat la culme

Luis Garcia10
4th July 2007, 21:55
Baptista e fotbalist de echipa mica ;) Bine..poate totusi avea loc la Arsenal :rolleyes: :lol: :evil:

Lordul
4th July 2007, 21:57
Lala ,stiu meciu din optimi cu PSV a ratat incredibil ,a avut vreo 4-5 ocazii mari de gol

Lavinia
4th July 2007, 21:58
in afara de ala...la un meci in anglia

tu acu ce faci mah?te iei de arsenal????a plecat si garcia de la voi,huh?

Lordul
4th July 2007, 22:01
Lala daca tin eu bine minte Liverpool a terminat pe 3 inaintea lui Arsenal si a jucat si finala CL ,pe cand Arsenal a facut egal si cu ultima clasata 1-1

Lavinia
4th July 2007, 22:03
pe cand arsenal i'a batut de 3 ori...cu 3-0, 3-1 si 6-3...ultimele 2 la liverpool acasa...liberpool a reusit si ea un 4-1 dar dupa ce fusese deja umilita de 3 ori...de 2 ori pe anfield

Lordul
4th July 2007, 22:07
asta-i alta poveste

pe cand Liverpool are 5 Cupe ale Campionilor ,Arsenal are doar o finala

Celso
4th July 2007, 22:08
wooooooooooooooooow un suporter MU lauda Pool:shocked:...

ma voi profitati ca nu e Bogdy aici:evil::D

Lavinia
4th July 2007, 22:10
asta-i alta poveste

pe cand Liverpool are 5 Cupe ale Campionilor ,Arsenal are doar o finala

pe cand pool n'a mai luat campionatu' de 18 ani arsenal a reusit sa'l termine fara infrangere acum 3 sezoane:P

OverMind
5th July 2007, 10:54
problema e in felul urmator :

Reyes nu va mai ramane la Real
iar da mea culpa nici Wenger nu-l mai vrea pe Baptista

LuisGarcia 10 ai ai uitat ,,Frumusetea bestiei" 4 goluri impotriva lui Liverpool?

Esti mama omida sa stii ca Reyes nu va mai ramane la Real ? Daca chiar vrei sa stii , Real este dispusa sa plateasca vreo 6 milioane de lire pe el , numai ca Wenger vrea cel putin 10 . Sunt sigur ca o sa se inteleaga cluburile in cel mai scurt timp .
Wenger nu-l vrea pe Baptista , nimeni nu-l vrea pe Baptista.
Nu e vorba ca e ratangiu sau lent , e vorba ca nu e pe stilul lui Arsenal ;))
Intra-devar , a facut furori in Carling Cup :ok:
Oricat , din toate variantele...nu-mi doresc in niciun caz sa se intoarca ratatul ala de Reyes . Sa ramana madrilen pe viata si sa prinda zece minute din postura de rezerva.

Celso
5th July 2007, 10:58
hai mai ca Reyes e fotbalist, trebuie doar sa ii oferi incredere...parerea mea e ca a jucat bine la Arsenal...

si eu ii doresc sa ramana madrilen:D

Luis Garcia10
5th July 2007, 11:21
in afara de ala...la un meci in anglia

tu acu ce faci mah?te iei de arsenal????a plecat si garcia de la voi,huh?

A plecat spre mari si zari..:| Pacat :(

Lavinia
5th July 2007, 12:52
asta e:(
a jucat bine??binisor vrei sa zici...mie imi placea asa de el...da lasa sa stea dparte de club...nici lui nu'i prea placea anglia...nici angliei nu'i prea placea de el;)

OverMind
5th July 2007, 14:44
hai mai ca Reyes e fotbalist, trebuie doar sa ii oferi incredere...parerea mea e ca a jucat bine la Arsenal...

si eu ii doresc sa ramana madrilen:D

Stiu ca Reyes e un fotbalist bun ,insa pur si simplu nu s-a adaptat si nu-i convine sa joace aici . Decat sa stam dupa mofturile unui jucator bun insa nu extraordinar , mai bine promovam doi-trei tineri dornici de afirmare . ;)
Walcott,Bendtner chiar si Vela il pot face uitat pe Reyes. :ok:

Lavinia
5th July 2007, 21:20
reyes nu a avut prea multe de zis la arsenal...

Hard
6th July 2007, 13:47
noul echipament de rezerva Arsenal va apare la inceputul lunii august.

Celso
6th July 2007, 13:51
o cam dau in visiniu:rolleyes:

OverMind
6th July 2007, 23:16
Here are Arsenal’s official squad numbers for the 2007/08 season.

1. Jens LEHMANN
2. Abou DIABY
4. Francesc FABREGAS
5. Kolo TOURE
6. Philippe SENDEROS
7. Tomas ROSICKY
8. Fredrik LJUNGBERG
9. EDUARDO
10. William GALLAS
11. Robin VAN PERSIE
13. Alexander HLEB
15. DENILSON
16. Mathieu FLAMINI
17. Alexandre SONG
19. GILBERTO
20. Johan DJOUROU
21. Lukasz FABIANSKI
22. Gael CLICHY
24. Manuel ALMUNIA
25. Emmanuel ADEBAYOR
26. Nicklas BENDTNER
27. Emmanuel EBOUE
31. Justin HOYTE
32. Theo WALCOTT

delaparis
6th July 2007, 23:17
deci Anelka nu e :D

Lavinia
6th July 2007, 23:23
o cam dau in visiniu:rolleyes:

shortu'i visiniu..da mie'mi place culoarea:D

OverMind
7th July 2007, 01:19
deci Anelka nu e :D

Ce sa caute ..... asta la Arsenal ? :D

Lavinia
7th July 2007, 19:47
da' vela??????:o:

OverMind
7th July 2007, 20:03
Probabil o sa joace un sezon la reserves , pana se acomodeaza cu jocul din Anglia ;)

Lavinia
7th July 2007, 20:04
:(sau e imprumutat?:o:

Luis Garcia10
7th July 2007, 20:07
Sper sa nu-l trimita la Celta :angry:

Lavinia
7th July 2007, 20:11
yo sper sa nu'l trimita nikieri si sa'l tina la echipa

OverMind
7th July 2007, 21:56
Vela este un talent extraordinar , insa in momentul de fata nu poate intra in prima echipa a lui Arsenal . Poate la anul . Ori va juca la reserves ori va fi imprumutat in liga secunda engleza pentru a capata experienta .

Lavinia
7th July 2007, 21:57
mai bine joaca la reserves

OverMind
8th July 2007, 15:07
Bakary Sagna, la Arsenal




Arsenal Londra il va transfera pe fundasul francez Bakary sagna de la AUxerre pentru suma de 7.5 milioane de lire sterline.




"Am o dorinta imensa sa joc la Arsenal in sezonul urmator. Anglia corespunde stilului meu de joc. De asemenea, iubesc atmosfera creata de fani. Acolo sunt multi francezi si cand ii vad ca au succes stau si ma intreb de ce nu as avea si eu", a declarat Sagna in urma cu putin timp pentru football365.fr.

Pentru postul de fundas dreapta la Arsenal, Sagna se va bate cu Justine Hoyte si Emmanuel Eboue. Fostul international francez de tineret va avea un salariu de 25.000 de lire sterline pe saptamana.

Francezul a evoluat doar la Auxerre, intre 2004 si 2007, in ultimul sezon evoluand in toate partidele din Ligue 1. Cea mai mare performanta din cariera lui este Cupa Frantei castigata in 2005.

"Tunarii" i-au mai adus in aceasta vara pe Eduardo da Silva de la Dinamo Zagreb si pe Lukasz Fabianski de la Legia Varsovia, insa i-au pierdut pe Thierry Henry, Fabrice Muamba, Mart Poom, Jeremie Aliadiere si Arturo Lupoli.

Onlinesport

Se stia de ceva vreme ca il vrem pe Sagna, insa in niciun caz nu vom oferi 7,5milioane de lire sterline . Posibil 8 milioane de euro , dar mai mult nu . ;)

Celso
8th July 2007, 15:10
nu prea il stiu, dar daca la luat Arsenal inseamna ca e de viitor:)!

OverMind
8th July 2007, 15:36
Pot spune deja ca e o certitudine , tinand cont ca are 24 de ani si ca joaca de ceva vreme la nivel inalt.
Oricat ,acest transfer e de bun augur ,pentru ca aveam nevoie de un RB cu ceva jocuri in picioare , pentru ca in perioada decembrie-ianuarie o sa fie Cupa Africii si o sa ne lipseasca Eboue .
Sper sa semneze cat mai repede si sa se alature echipei . :)

OverMind
14th July 2007, 00:17
Gata , a semnat si Sagna . :D
Cred ca acesta va fi lotul pentru sezonul viitor , dar poate ne face vreo surpriza Wenger :)

1. Jens LEHMANN
2. Abou DIABY
3. Bacari SAGNA
4. Francesc FABREGAS
5. Kolo TOURE
6. Philippe SENDEROS
7. Tomas ROSICKY
8. Fredrik LJUNGBERG
9. EDUARDO
10. William GALLAS
11. Robin VAN PERSIE
13. Alexander HLEB
15. DENILSON
16. Mathieu FLAMINI
17. Alexandre SONG
19. GILBERTO
20. Johan DJOUROU
21. Lukasz FABIANSKI
22. Gael CLICHY
24. Manuel ALMUNIA
25. Emmanuel ADEBAYOR
26. Nicklas BENDTNER
27. Emmanuel EBOUE
31. Justin HOYTE
32. Theo WALCOTT

OverMind
15th July 2007, 02:14
In primul amical al sezonului

Barnet-Arsenal 0-2 : Adebayor si Barazite ;)

Lavinia
15th July 2007, 13:24
Pot spune deja ca e o certitudine , tinand cont ca are 24 de ani si ca joaca de ceva vreme la nivel inalt.
Oricat ,acest transfer e de bun augur ,pentru ca aveam nevoie de un RB cu ceva jocuri in picioare , pentru ca in perioada decembrie-ianuarie o sa fie Cupa Africii si o sa ne lipseasca Eboue .
Sper sa semneze cat mai repede si sa se alature echipei . :)

eboue ca eboue...da e nashpa k o sa lipseasca si toure:(

milanezu
16th July 2007, 21:34
arsenal a obtinut semnatura jucatorului argentinian roberto palacio.
va avea nr. 14.
arsenal a platit 22 de mil pentru serviciile sale echipei boca juniors.
acesta a fost aproape de un transfer la barca in prealabil.

Lavinia
16th July 2007, 21:38
palacio...tre sa uit curand k vine d la boca;)

milanezu
16th July 2007, 21:42
palacio...tre sa uit curand k vine d la boca;)

da ce ai cu boca?
si apropo palacio devine cel mai scump transfer din istoria lui arsenal.
pana acum era wiltord cu 18 mil.

Lavinia
16th July 2007, 21:46
ce am cu boca?nimic doar k ii urasc..tin cu river:cool:

Sasuke Uchiha
16th July 2007, 22:41
banii care ia luat pe henry ia dat pe palacio iar intre cei 2 este o mare diferenta

Lavinia
16th July 2007, 22:42
lasa..macar sa'si faca treaba;)

OverMind
17th July 2007, 00:27
banii care ia luat pe henry ia dat pe palacio iar intre cei 2 este o mare diferenta

Nu e nimic concret. Sunt doar speculatii , cel putin asa sper . :rolleyes:
In alta ordine de idei ...Baptista se intoarce la Real , Reyes va pleca de la echipa ..probabil tot la Real .
E bine ca am scapat de astia :yeah:
Decat sa-l ia pe Palacio , mai bine plateste clauza de reziliere a lui Martins :D

Iaco
17th July 2007, 06:10
ba baptista facea treaba la arsenal...iar palacio e mai bun decat martins...doar sa confirme ca se stie problema argentinienilor cu premier league

OverMind
17th July 2007, 15:28
ba baptista facea treaba la arsenal...iar palacio e mai bun decat martins...doar sa confirme ca se stie problema argentinienilor cu premier league


Pai asta e si ideea , Martins a confirmat partial in Premier League . Mie mi se pare o suma prea mare pentru Palacio.
Cat despre Baptista , n-avea loc in primul 11 si iti dai seama ce atmosfera facea daca era tinut pe banca. :P
Reyes-Baptista- doi fitosi :D

Lavinia
17th July 2007, 23:58
da sigur s'au dat atatia bani pe palacio?k yo nu prea cred...

OverMind
18th July 2007, 01:03
Agentul lui a declarat ca nu s-a pus problema unui interes din partea lui Arsenal :yeah:

Lavinia
18th July 2007, 12:48
ahaaa;)

Bogdy LFC
18th July 2007, 17:08
Palacio este un pusti fara prea mare experienta.Plecarea lui Henry va conta enorm,vetiu vedea:(

Lavinia
18th July 2007, 22:22
cum ne'a costat si plecarea lu' vieira:P...astea's lucruri pe care nu ai d unde sa le stii...om trai si'om vedea ce'o sa se intample

Sasuke Uchiha
18th July 2007, 22:30
cesc a acoperit perfect postul lui vieira, insa henry e unic, nu va mai avea arsenal un atacant asa bun

Bogdy LFC
18th July 2007, 22:54
cesc a acoperit perfect postul lui vieira, insa henry e unic, nu va mai avea arsenal un atacant asa bun

Nuuu,aici chiar NU ai dreptate.Dak acoperea perfect postul lui Vieira,Arsenal NU mai termina in ultimele 2 sezoane pe 4.:nah:
Legat de ce spuneam eu mai sus - veti trai si veti vedea :(

Sasuke Uchiha
18th July 2007, 23:10
cesc a fost in ultimele sezoane cel mai bun jucator, in primul a fost cel mai bun tanar jucator si in al 2-lea cel mai bun jucator din lotul lui arsenal deci el si-a facut treaba la perfectiune, au fost alti care nu au facut nimic

ReD_Devil
19th July 2007, 08:50
insa henry e unic, nu va mai avea arsenal un atacant asa bun

de acord...:ok: va avea de suferit sez asta prin plecarea lui:)

Bogdy LFC
19th July 2007, 10:28
Naspa cu Arsenal......l-au pierdut pe ultima sutra de metri pe Babel dar prca vad k il semneaza pe QUARESMA :(

Lavinia
19th July 2007, 14:08
ar fi mishto:D...babel nu prea'mi place:o:
cat despre cesc..atata timp cat in 2006 a facut parte din echipa ideala, titular, inseamna k a fost cel mai bun pe postul lui,deci prin urmare, peste vieira;)

Bogdy LFC
19th July 2007, 14:12
ar fi mishto:D...babel nu prea'mi place:o:
cat despre cesc..atata timp cat in 2006 a facut parte din echipa ideala, titular, inseamna k a fost cel mai bun pe postul lui,deci prin urmare, peste vieira;)

Naspa k Cesc mai are mult pana sa devina un jucator cu experienta:D

Lavinia
19th July 2007, 14:15
si iti dai seama...dak joaca asa acum...cand o sa "devina un jucator cu experienta" cum o sa joace...:P

Bogdy LFC
19th July 2007, 18:21
si iti dai seama...dak joaca asa acum...cand o sa "devina un jucator cu experienta" cum o sa joace...:P

Sincer,mai bun mi se pre Van Persie:drak:

OverMind
19th July 2007, 22:56
Sincer,mai bun mi se pre Van Persie:drak:

Evident :yeah:

leasadragos
20th July 2007, 20:08
Tricouri Arsenal - www.pentrufotbal.lx.ro

Lavinia
20th July 2007, 21:50
Sincer,mai bun mi se pre Van Persie:drak:

scuza-ma ca intreb..dar nicodata nu am inteles fenomenu asta..cum se compara un atacant cu un mijlocas care pe deasupra mai are si atributii mai mult defensive decat ofensive??

OverMind
21st July 2007, 11:02
Cu alte cuvinte...Van Persie e mai util echipei decat Fabregas . In acest moment e un jucator indispensabil .
Asta nu inseamna ca Fabregas nu e in top 5 . Van Persie,Fabregas,Toure,Gilberto Silva si Rosicky sunt cei mai buni :)

Dani3l
21st July 2007, 11:18
http://youtube.com/watch?v=wZ4RV1qpPT8&mode=related&search=
Nu stiu cati ati vazut acest mesaj...un mare jucator,sper ca suporterii lui Arsenal,sa nu-l "marteleze" cum au facut cei ai lui Milan cu Shevchenko.
Un simpatizant al "tunarilor".
Bafta in noul sezon!

OverMind
21st July 2007, 11:46
Numai respect pentru el :yeah:

Am uitat sa postez

Arsenal-Genclerbirligi 3-0 RvPersie doua goluri si Walcott :yeah:

Au debutat la echipa Sagna si Eduardo .

Lavinia
21st July 2007, 13:59
http://youtube.com/watch?v=wZ4RV1qpPT8&mode=related&search=
Nu stiu cati ati vazut acest mesaj...un mare jucator,sper ca suporterii lui Arsenal,sa nu-l "marteleze" cum au facut cei ai lui Milan cu Shevchenko.
Un simpatizant al "tunarilor".
Bafta in noul sezon!

stai linistit k nu'i vor face nimic suprterii..asa cum nu i'au facut nici lui vieira;)

Bogdy LFC
21st July 2007, 21:09
Cu alte cuvinte...Van Persie e mai util echipei decat Fabregas

Cam asta incercam si eu sa spun:P

Celso
22nd July 2007, 09:50
Bernie Ecclestone , interesat de Arsenal

Managerul Formulei 1 s-a aratat interesat de preluarea clubului londonez Arsenal, la fel ca si omul de afaceri american Stan Kroenke, suma tranzactiei ridicanduse la 650 de milioane de lire sterline.

"Daca mi se ofera ceva de valoare, sunt interesat, daca imi convine si pretul cerut", a declarat Ecclestone care are o avere estimata la 4.5 mld euro!